Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

+33
edem4ever
Caroline
almaresi
aggeliki
DESPOINA
Lyn
tzibirdika
ellie
loukanorofan
anna-maria
Koukoutsaki
fay
stephanos13
afroditi_norakii
Καρ-Mik
κικκο
Cancoon
sarita
JESSIE
margaret10
Dimitraaa
MARKOS31
loukasnora
fay66
nefelik
evanna
marakii
pasxalitsa
$ofi@ loukakos + nora
Foulitsa
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap60%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 60% 
[ 48 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap23%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 23% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 80
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Παρ Ιαν 07, 2011 2:59 am

MARKOS31 έγραψε:loukonorofan ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΕΠΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ. Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ. ΜΕ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ. Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΡΙΕΤΑ.
κικκο έγραψε:δινω δικιο σε ολα οσα ειπεσ γτ κ εμενα μ λειπει πολυ ο μανοσ.....αυτοσ ανηκει στη παρεα τησ φεγγαροπετρασ κανενασ πολιτησ.....
η μονη που γινεται δεκτη ειναι η εριετα...γτ ειναι γνησια αδερφη τ λουκα....αν κ ακομη κ η εριετα θα ηταν πολυ δυσκολο να ενταχθει στην αυθεντικη παρεα τησ φεγγαροπετρασ....

να ξεκαθαρισω οτι δεν αντιπαθω το Λευτερη, απλα αν δεν γυρισει ο Μανος-που χλωμο το βλεπω- , τοτε για μενα θα ειναι κοροϊδία.. γιατι αν δεν κανω λαθος, ο ερωτας Μανου-Ευας ηταν ενας βασικος αξωνας και χαρακτηριστικο της σειρας δυο χρονια τωρα... πως το προσπερναμε ετσι απλα.?... δεν λεω να μην προχορησει η Ευα με τον Λευτερη ή τον οποιονδηποτε αν δεν γυρισει ο Μανος, αλλα οχι κ τοσο συντομα....! για τι "καρμικο" μιλουσαμε τοτε?
και συμφωνω για την Εριεττα... αλλα κ παλι, αν δεν απατομαι, την "παρεα της φεγγαρόπετρας" ονομαζεται μια παρεα που την ενώνουν καποια χαρακτηριστικα πραγματα, βιωματα κ σχεσεις, π.χ. το μυστικο του Φωτη... ειναι τοσο απλο οποιος ερχεται να γινεται μελος της?... αν αλλαξουν καποια ατομα, με ποιο κοινο συνδεσμο εξακολουθεις να την ονομαζεις ετσι?....
για μενα, κατα τη γνωμη μου, "παρεα της φεγγαροπετρας" ειναι οι γνωστοι εξι .. εστω κ με εναν απων... αυτοι ειναι ο βασικος αμεταβλητος"πυρηνας".. οι υπολοιποι ειναι "δορυφοροι"... αλλοι πιο κοντα, αλλοι πιο μακρια (π.χ. βλ. Εριεττα προσεχως-Λευτερης), κ αλλοι.... ασχολιαστο γιατι θα ξημερωσουμε.... (βλ. Μελιτα - ακομα κ αν την ειχαν χρισει μελος καποτε...,Στεφανος)
στο σημερινο δεν εξελαβα τον Λευτερη ως μελος της "παρεας της Φεγγαροπετρας", αλλα απλα σαν απλη παρουσια-παρεα στο γευμα... δεν με ενοχλησε αρνητικα, απλα εκφρασα το οτι μου λειπει ο Μανος... μου ξενισε....
αυτο που δεν θελω να ξαναδω με τιποτα σαν συγκεντρωση παρεας, ειναι κατι σαν το πρωτοχρονιατικο....
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Παρ Ιαν 07, 2011 3:00 am

To επεισοδιο ηταν πολυ καλο...


Νταιζη-Αντιγονη

Συγγνωμη τωρα...τι ειναι αυτο?????Πατε να αγιοποιησετε και τη Νταιζουλα? Ναι μωρε η απροστατευτη κορασιδα που τη βιαζανε απο τα 12...να τωρα θα βγαλω το μυξομαντηλο απο τη τσεπη...το δακρυ τρεχει κορομηλο...Και γιατι να σε πιστεψω μανταμ?????? Mmm Σαμπως εχεις πει και καμια αληθεια οσο καιρο κυκλοφορεις μεσα στα ποδια μας??????? "Λουκα σ'αγαπαω" ανεκδοτακι.
"Λουκα για σενα γυρισα" ανεκδοτακι. "Λουκα μονο για σενα νοιαζομαι.." ανεκδοτακι. "Λουκα εχουμε ενα γιο" ΑΝΕΚΔΟΤΑΡΑ xoxo " Νικολα αδερφε μουυυυυυυυ ποσο σ'αγαπω" ανεκδοτακι. "Χρηστο για σενα τα κανω ολα σ'άγαπω" Ανεκδοτακι. "Δημητρη μου δε θελω την εδεμ....δε με νοιαζουν τα λεφτα...μονο εσενα αγαπω" Ανεκδοταρα στο τετραγωνο...Κοινως...βαρεθηκαμε να ακουμε τη Νταιζη να λεει *μπιιιιιιιιιιιιπ*

Νορα-Λουκας-κρεβατι

Πολυ γλυκια σκηνη!!! Φερτε μια φωτο στο Λουκακοοοοοοο..........Θελουμε τη μαμακααααααα Aww "Δε μπορω να πιστεψω οτι θα γινω μπαμπας"Τι γλυκια κουβεντα...και τι γλυκουλικο υφος που ειχε παρει....Αν και υποτιθεται ειναι ηδη μπαμπας...αλλα αυτο εκτος απο το οτι το εχει ξεχασει και ο ιδιος το εχουν ξεχασει και οι απο πανω...Βεβαια δε μας χαλαει καθολου...καλα να ειναι το παιδακι στη Σαλονικη κ να μη μας γραφει....Τωρα αν ειχαμε κ καμια καλη εξελιξη οτι το παιδι δεν ειναι του Λουκα κ οτι αλλαξε τα DNA η Νταιζη (που ετσι εγινε...εγω δεν εχω πειστει ακομα Mmm), ή οτι το παιδι το δανειστηκε απο μια φιλη της για να κανει τη δουλεια της οπως στο σεναριο της Στελλινας (α ρε Στελλινααα) κανενα προβλημα!!! H aγκαλια τους υπεροχη!!! inlove

Πατσοζευγαρο το προσπερασα....οπως και οι περισσοτεροι απο οτι βλεπω...Απορω τι τους εχουν ακομα εκει περα...Ας αλληλοσκοτωθουν να τελειωνουμε...Σας εχω ιδεες...

1)Ας δηλητηριασει ο ενας τον αλλον κρυφα...ετσι ωστε να ψοφησουν και οι δυο...Παρτε ομως κανα καλο δηλητηριο γιατι το αλλο δεν εκανε δουλεια..

2)Ας μονομαχησουν με κουζινομαχαιρα....αμα δεν εχουν να τους παρω μια εξαδα δωρο

3) Ας βγουν σε ενα απομονωμενο δρομο με το αμαξι του ο καθενας και ας κανουν αγωνα δρομου....απλα ο τερματισμος ας ειναι ενα γκρεμος...και φυσικα θα εχουν φροντισει να κοψουν κρυφα παντα ο ενας τα φρενα του αλλου...

Οριστε τοσες ιδεες σας εδωσα καντε κατι...ολα μονη μου θα τα σκεφτομαι?????
Mmm


Αμαλια χωσεεεε!!!! Θεααα μου!!!

Νορα-Κουνιαδουλα


Τελεια η σκηνη!!!!!!!Εχουν εκπληκτικη χημεια Λαμπου-Δρακουλακη!!! Ανεφερε και το ανηψακι inlove Τι καλη θειαα!!! Ανεφερε κ το γαμο....Ε ε ερχεταιιιιιιι!!!!
Αντε να γινουν μια οικογενεια κ αυτοι....τι μονο οι αλλοι θα εχουν αδερφοξαδερφια?Τα λουκανορακια στο πηγαδι ουρησαν????? Mmm


Θυμηθηκαν κ το Φωτη....παλι καλα που του πεταξαν και ενα λελουδο....

Τερης-Ευα

Μ'αρεσουν πολυ μαζι...Δε το περιμενα...Γενικα ουτε με το Μπουγιουρη ουτε με το Σταυρου μου αρεσε η Ξυλα...Με το Μπιμπικη ταιριαζουν περισσοτερο...
Αγαπημενος ποιητης: Καββαδιας... Δεν ξερω πως αλλα εκεινη την ωρα ψιθυρισα κ εγω Καββαδιας κ επεσα μεσα...μετα που μαντεψε για την Ευα λεω τωρα θα πεταξει κανενα Λειβαδιτη αλλα....εκει επεσα εξω...

Χρηστος-Νταιζη

Λοιπον Χρηστο αγορι μου ακουσε με τι πρεπει να κανεις....Ριξε ενα σουτο στο Νταιζουλινι....παρατα τα ολα και ελα σε μενα...(βασικα στη Τζινα πηγαινε εγω σου πεφτω λιγο μακρια) δεν ειναι κατασταση αυτη να σε σερνει απο τη μυτη η σκυλου....Κουνα λιγο το κεφαλακι σου να μπει το μυαλουδακι στη θεση του...σε παρακαλω δε μπορω να σε βλεπω ετσι....Ξυπναααααααααα..........

Εδεμ-Παρεα

Ολο μου το πειραζατε το Νορακι σημερα...Αφηστε το κοριτσι να φαει...κυοφορουμε λεμεεεε....Οταν η Δαφνη μας ξοδευε τα ευρουλακια του Λουκα που με τοσο κοπο τα μαζευε για να αγορασει εκεινο το τσαγιερο της Μπαρμπι εμεις ειπαμε τιποτα???????Οταν η Ευα καταβροχθιζε τα τοστακια της Δαφνης και τα κολοκυθακια του Μανου παραπονεθηκε κανεις???? Αντε τωρα... Mmm Λευτερακη πολυ αερα εχεις παρει βλεπω....αμ τα θελε ο πισινος σου σημερα..
Γιαννακο-Πετρακης εδωσαν ρεστα σε εκεινη τη σκηνη...Ειδικα με το κεικ το βουτυρο και το γλασο πεθανα στο γελιο!!!! lmao Τερη εισαι κωλοφαρδος....εφαγες ολοκληρη τουρτα στη μαπα.. Aww Τελεια και αυτη η σκηνη!!!

Προσκυνω Γεωργονη...Το ολο υφακι της ηταν θεικο...ακομα και ο τροπος που γλυστρισε και επεσε πανω στη τουρτα κ μετα που ζηταγε φιλακι...σα να μην εβλεπα τη γνωστη αθωα Δαφνουλα...σα να εβλεπα τη Δαφνη την αγριογατα ηταν...με την ακλη εννοια βεβαια...

Νορα-Λουκας-πιστολακι

τι τελεια σκηνη....!!! Ηθελε και να διαπιστωσει αν μοσχομυριζει..Βεβαια μολις τη φιλησε δεν εβλεπα Νορα-Λουκα αλλα Παναγιωτη Αντιγονη...ο οποιος Παναγιωτης ειχε σκασει στα γελια κ μολις τελειωσε η σκηνη ειχα μεινει με ενα ηλιθιο χαμογελο κ δε το ειχα παει καν χαμπαρι lmao Μετα που της ειπε "Ξανα" τι εννοουσε?????? ^^

Καλη η ερωτικη σκηνη με Τερη-Ευα αν κι εμενα μ αρεσε ο διαλογος τους πιο πριν...ειδικα εκει που του εβγαλε το ρυζι απο το κεφαλι χαχαχαχα

Αντιγονη..........ΤΑΠΑΑΑΑΑΑΑ xoxo
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Lyn Παρ Ιαν 07, 2011 4:02 am

Τέλειο κι από μένα, δε το συζητώ!! Κι εγώ λάτρεψα τουτροπόλεμο!!!!! yey yey
Για σχολιασμό δεν προλαβαίνω αλλά ήδη τα έχετε πει όλα, δεν έχω κάτι να προσθέσω!!

Μια ερώτηση: τον Αποστόλη τον γνώριζε ο Στέφανος? Αν ναι, δεν ήξερε ότι τον έλεγαν Μπέλλο??
Επίσης, το Λευτέρης Παπαπολίτης ποιος το σκέφτηκε? Μόνο σε μένα φάνηκε τέρμα άκυρο?
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Παρ Ιαν 07, 2011 4:04 am

loukanorofan έγραψε:
MARKOS31 έγραψε:loukonorofan ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΕΠΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ. Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ. ΜΕ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ. Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΡΙΕΤΑ.
κικκο έγραψε:δινω δικιο σε ολα οσα ειπεσ γτ κ εμενα μ λειπει πολυ ο μανοσ.....αυτοσ ανηκει στη παρεα τησ φεγγαροπετρασ κανενασ πολιτησ.....
η μονη που γινεται δεκτη ειναι η εριετα...γτ ειναι γνησια αδερφη τ λουκα....αν κ ακομη κ η εριετα θα ηταν πολυ δυσκολο να ενταχθει στην αυθεντικη παρεα τησ φεγγαροπετρασ....

να ξεκαθαρισω οτι δεν αντιπαθω το Λευτερη, απλα αν δεν γυρισει ο Μανος-που χλωμο το βλεπω- , τοτε για μενα θα ειναι κοροϊδία.. γιατι αν δεν κανω λαθος, ο ερωτας Μανου-Ευας ηταν ενας βασικος αξωνας και χαρακτηριστικο της σειρας δυο χρονια τωρα... πως το προσπερναμε ετσι απλα.?... δεν λεω να μην προχορησει η Ευα με τον Λευτερη ή τον οποιονδηποτε αν δεν γυρισει ο Μανος, αλλα οχι κ τοσο συντομα....! για τι "καρμικο" μιλουσαμε τοτε?
και συμφωνω για την Εριεττα... αλλα κ παλι, αν δεν απατομαι, την "παρεα της φεγγαρόπετρας" ονομαζεται μια παρεα που την ενώνουν καποια χαρακτηριστικα πραγματα, βιωματα κ σχεσεις, π.χ. το μυστικο του Φωτη... ειναι τοσο απλο οποιος ερχεται να γινεται μελος της?... αν αλλαξουν καποια ατομα, με ποιο κοινο συνδεσμο εξακολουθεις να την ονομαζεις ετσι?....
για μενα, κατα τη γνωμη μου, "παρεα της φεγγαροπετρας" ειναι οι γνωστοι εξι .. εστω κ με εναν απων... αυτοι ειναι ο βασικος αμεταβλητος"πυρηνας".. οι υπολοιποι ειναι "δορυφοροι"... αλλοι πιο κοντα, αλλοι πιο μακρια (π.χ. βλ. Εριεττα προσεχως-Λευτερης), κ αλλοι.... ασχολιαστο γιατι θα ξημερωσουμε.... (βλ. Μελιτα - ακομα κ αν την ειχαν χρισει μελος καποτε...,Στεφανος)
στο σημερινο δεν εξελαβα τον Λευτερη ως μελος της "παρεας της Φεγγαροπετρας", αλλα απλα σαν απλη παρουσια-παρεα στο γευμα... δεν με ενοχλησε αρνητικα, απλα εκφρασα το οτι μου λειπει ο Μανος... μου ξενισε....
αυτο που δεν θελω να ξαναδω με τιποτα σαν συγκεντρωση παρεας, ειναι κατι σαν το πρωτοχρονιατικο....

ακριβως αυτο που περιγραφεισ νιωθω κ εγω.......δε λεω καλοσ ο λευτερακησ...για το διαστημα που λειπει ο μανοσ....ισωσ αυτο να κανει κ καλο στν σχεση μανου-ευασ....με την εννοια οτι καμια φορα η αποσταση σε κανει να εκτημησεισ καποια πραγματα που τα ειχεσ δεδομενα....αλλα ο στ τελοσ θελω να γυρισει ο μανοσ μασ.....κ οι 6 φεγγαροπετρητεσ να ειναι κ παλι μαζι....στην εδεμ τσ κ ευτυχισμενοι...
αυτο που θελω να πω ειναι οτι οσο κ αν προσπαθουν οι σεναριογραφοι να μασ περασουν λευτερηδεσ-μελιτεσ-στεφανουσ μεσα στη παρεα τησ φεγγαροπετρασ κ να τα θεωρησουμε μελοι τησ...δε παυουν να ειναι γαρνιτουρεσ...που απλα οι καταστασεισ τσ μπλεξαν μαυτα τα ατομα...οι 6 ομωσ εχουν μια σχεση δικια τσ....παιδικα βιωματα,παιδικα ονειρα,εφηβικουσ ερωτεσ που κρατησαν στ χρονο κ ορημασαν μαυτουσ....δε γινεται απο τη μια μερα στην αλλη να αλλαζεισ σελιδεσ κ να ξεχνασ το παρελθον σ......
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Ιαν 07, 2011 4:19 am

ΤΕΛΕΙΟ!! Πραγματικά από τα ωραιότερα επεισόδια….παρέα, όμορφες σκηνές, ατάκες.

Λουκάς-Νόρα: όμορφη σκηνή, με συγκίνησε ο Λουκάκος χαίρομαι που δεν κατηγορεί τον Βενέτη τον μεγάλωσε σωστά με πολλή αγάπη κ αυτό έχει σημασία. Να τα βλέπει η Μελιτούλα αυτά.

Ο Λουκάς θυμήθηκε τον Φώτη. Υπέροχη σκηνή! Πετράκης-Γιαννακόπουλος έδωσαν ρέστα!

Δεν μου πολυάρεσε η Νόρα με την Εριέττα ίσως φταίει η αμηχανία, αλλά κ η Λάμπου μου φάνηκε κάπως.

Αρζόγλου-Κατρανίδης: απλά υποκλίνομαι! Ο Ηλίας δεν ξεχνά κ είναι εκεί τώρα για τον φίλο του.

Τι είπε η Αμαλία; Να δώσουν απ την περιουσία τους το μερίδιο που έχουν κλέψει απ το Λουκά; Εγώ γιατί θυμάμαι άλλα? Τώρα την πήρε ο πόνος; Κάποτε τα είχε βάλει με ένα παιδί, την Μαρίλια που, δεν έφταιγε σε τπτ . Τώρα κατάλαβε πώς έκανε την περιουσία ο Ρούσσος;Γιατί εγώ άλλα θυμάμαι να του κοπανάει 2 χρόνια τώρα.

Στέφανος-Εριέττα; Αχου κ δεν με νοιάζει.Έχουν χημεία, τους θέλω με τρέλα μαζί , αλλά δεν καταλαβαίνω Στέφανο, ούτε τι παιχνίδι παίζει αν παίζει, αν αγαπάει Μελίτα, αν είναι κακός. Όταν οι σεναριογράφοι αποφασίσουν τι είναι κ ποιος είναι ας το πουν κ σε μας.

Μπέλλο-Νταίζη κ Μελίτα-Στέφανο δεν σχολιάζω.

Κ πάμε παρέα-Λευτέρη. Τα πάντα όλα! ΥΠΕΡΟΧΟΙ! Σε μεγάλα κέφια! Έδωσαν ρέστα. Τα πήραν όλα κ έφυγαν Λουκάς-Νικόλας κ Εύα να σκουντάει Λευτέρη , ατάκες κ τέλος ο τουρτοπόλεμος. Αγαπώ! inlove

Κ για το τέλος Εύα-Λευτέρης.
όμορφα δοσμένο. Τα μηνύματα, η βόλτα, η Εύα να γελάει.
Το μπλε των ματιών σου!! inlove inlove

Η κανελίτσα, το ρύζι, το φιλί κ η ολοκλήρωση με έστειλαν στα πατώματα!! inlove inlove

Δυστυχώς ο Μάνος έφυγε κ η Εύα πρέπει να πάει παρακάτω. Άλλωστε αυτό που θέλω είναι την Εύα ευτυχισμένη. Όχι άλλο πόνο έχει περάσει πολλά κ θέλω να βρει την ευτυχία. Γι αυτό κανονίστε να μη παίζει κανένα παιχνίδι ο Λευτέρης, να μην πάει με την Κατσαρή κ να μη μου πονέσει το Εύακι. Σας έφαγα, λέμε!

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Παρ Ιαν 07, 2011 4:24 am

tzibirdika έγραψε:Νορα-Λουκας-πιστολακι

τι τελεια σκηνη....!!! Ηθελε και να διαπιστωσει αν μοσχομυριζει..Βεβαια μολις τη φιλησε δεν εβλεπα Νορα-Λουκα αλλα Παναγιωτη Αντιγονη...ο οποιος Παναγιωτης ειχε σκασει στα γελια κ μολις τελειωσε η σκηνη ειχα μεινει με ενα ηλιθιο χαμογελο κ δε το ειχα παει καν χαμπαρι lmao Μετα που της ειπε "Ξανα" τι εννοουσε?????? ^^

μαλλον καποι βαρεθηκαν να γυρισουνξανα τη σκηνη....γτ οντωσ πετρακησ-δρακουλακη ειχαν πεθανει στ γελιο....φαγαν κ τη κατραπακια στ κρεβατι....ε μαλλον ο παναγιωτησ ηθελε να γυρισουν ξανα τη σκηνη...αλλα οι απο πανω ειπαν ελα μωρε δε βαριεσαι ποιοσ θα το προσεξει.....
να πω ομωσ την αληθεια δε με χαλασε κιολλασ που την ειδα εχει πλακα να τσ βλεπουσ αυτουσ τσ δυο σε τετοιεσ στιγμεσ.....μου θυμιζουν κατι κουλα που κανω ωρεσ ωρεσ με τσ φιλουσ μ κ παιθενουμε στα γελια.....αυτο ειναι που λενε αν εχουν χημεια δυο ανθρωποι κ σεναριο να μην υπαρχει ο τηλεθεατησ μαγευεται.....η εστω γελαει...... lmao
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Ιαν 07, 2011 7:33 am

Τέλειο κι από μένα!
Για παρέα , τουρτοπόλεμο κ φυσικά για Εύα-Λευτέρη! To έδωσαν όμορφα κ όχι ξεπέτα. inlove Ελπίζω να βρει την ευτυχία κοντά του.

Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι κανείς μα κανείς δεν μπορεί να πάρει την θέση του Μάνου στην παρέα.Σε χαλαρές στιγμές όμως δεν με ενοχλεί να βλέπω το Λευτέρη ως σχέση της Εύας τώρα πια ή την Εριέττα. Με τίποτα όμως Μελίτα-Στέφανο. Θα έκραζα αν έβλεπα τον Λευτέρη όταν η Νόρα τους μάζεψε για να μιλήσει στο Λουκά για την Εριέττα κ θα κράξω αν στη μάζωξη της παρέας για σοβαρά θέματα δω Λευτέρη, Εριέττα, Μελιτα.Αν ο Λουκάς κ η Νόρα θέλουν να συζητήσουν το πρόβλημα που προέκυψε με την Εριέττα μπορούν να πάνε να το συζητήσουν, αλλά στην παρέα δεν χωράει κανείς άλλος γιατί τότε δεν θα είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας που αγαπάμε!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από almaresi Παρ Ιαν 07, 2011 8:35 am

YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSS!!!!!sm ... ... ... Heart2


Υγ. Αφήστε την Αντιγόνη να πάει μια βόλτα στο Παρίσι ν' ανοίξει το μάτι μας και επιστρέφει μετά pleeease
-------------------------------
JESSIE έγραψε:Θέλω να προσθέσω κάτι ακόμη, που επιμελώς αποφεύγουμε να αναφέρουμε.
Ο Λευτέρης ήταν ο "μεταφορέας" των διαμαντιιών. Οταν η μεταφορά ναυάγησε, κράτησε τα διαμάντια, ενώ είναι φανερό οτι ήξερε για τον Χατζηβασιλείου και τον Καρτάλη, αφού ανέφερε τα ονόματά τους στον μπράβο πριν σκοτωθεί. Θα μπορούσε να τα είχε επιστρέψει στους νόμιμους ιδιοκτήτες τους , αφού ήξερε ποιοί ήταν, και η υπόθεση θα είχε κλείσει.
Ομως δεν το έκανε, ξέροντας οτι αυτό που έκανε ήταν κλοπή, και γι'αυτό είχε και την καραμπίνα έτοιμη, γιά πάν ενδεχόμενο...
Ξέρω τι εννοείς "νόμιμους", αλλά "ΝΟΜΙΜΟΥΣ"??? lmao
Επίσης, φυσικά και ΔΕΝ θα είχε κλείσει η υπόθεση! Τον φίλο του σκότωσαν (και στη συνέχεια και τη γυναίκα του) και κατάλαβε - επιπλέον - ότι κινδυνεύει. Η διαφορά μας είναι ότι το βλέπεις μόνο από την πλευρά του Στέφανου ή γενικά των "νόμιμων" ιδιοκτητών, αλλά και πάλι είναι αμφίβολο - τουλάχιστον - αν θα λάμβανε τέλος η υπόθεση με την επιστροφή των διαμαντιών.

tzibirdika έγραψε:
Χρηστος-Νταιζη

Λοιπον Χρηστο αγορι μου ακουσε με τι πρεπει να κανεις....Ριξε ενα σουτο στο Νταιζουλινι....παρατα τα ολα και ελα σε μενα...(βασικα στη Τζινα πηγαινε εγω σου πεφτω λιγο μακρια) δεν ειναι κατασταση αυτη να σε σερνει απο τη μυτη η σκυλου....Κουνα λιγο το κεφαλακι σου να μπει το μυαλουδακι στη θεση του...σε παρακαλω δε μπορω να σε βλεπω ετσι....Ξυπναααααααααα..........
έτσι έτσι...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από MARKOS31 Παρ Ιαν 07, 2011 11:23 am

KIKO NAI AYTO ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΜΕ. ΑΝ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΥΡΥΝΑ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΜΙΚΟ ΕΡΩΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ. ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ. ΠΕΤΑΞΑΝ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΤΟΝ ΑΧΡΙΣΤΩΝ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ; ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΕΡΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ. Η ΕΕΡΙΕΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΙΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ.
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Παρ Ιαν 07, 2011 2:05 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Margaret το να πάει το βαλιτσάκι στην αστυνομία θα το καταλάβαινα, αλλά να το επιστρέψει μετά που είδε τον Αποστόλη δολοφονημένο? Πόσο ηλίθιος θα ήταν? Τι θα του έλεγαν? Ευχαριστώ και αντίο???

fay είσαι απίστευτη!!

Eννοειται πως δεν θα τα πηγαινε σε εκεινους αφου βρηκε ετσι τον Αποστολη, φοβηθηκε και για την δικη του ζωη, αλλα αμα δεν ηθελε μπλεξιματα δεν θα επρεπε να τα κρατησει και να μοιραζει σε ολους απο ενα. Ας τα αφηνε εξω απο την πορτα του Καρταλη ας πουμε να ξεμπερδευει αλλα οπως ειδαμε ηρθε και αυτος με σκοπο να εκδικηθει για το θανατο της Βερας, ολοι ετσι ξεκινανε, μασκοφοροι εκδικητες και στο τελος ερωτευονται και να κανουν πισω. soutien ολε.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Ιαν 07, 2011 2:38 pm

Τελειο και απο μενα......

Αντιγονη - Νταιζη
Ξερουμε, Ξερουμε η Αντιγονη ειναι καλη μανα lmao
Η Νταιζη ειναι καλη κορη που αγαπα την μανα της και δεν σκεφτεται το χρημα lmao και εγω τa εχω εδω και 2 μηνες με τον Brad Pitt lmao

H μια πιο αθωα απο την αλλη βρε !!!

Nορα Λουκας
Σκηναρα Δρακουλακη-Πετρακης καταπληκτικοι οπως παντα....

Το αγορι μας θελει φωτο να δει την μανουλα του αλλα δεν εχει και στεναχωριεται imarton
Η Νορα οπως παντα διπλα του Love!

''Δεν τον πιστευω οτι θα γινω μπαμπας'' εγω γιατι νομιζω οτι ειναι ηδη scratch Αλλα δεν πειραζει μια χαρα μας βολευει και ετσι.....

Λευτερης - Ευα
Μηνυματακια, κουκλος ο Λευτερης, η Ευα να λαμπει, ο Αγγελουκος αγκαλια και εγω να λιωνω.....
inlove

Νταιζη - Μπελλος
Απαξιω να σχολιασω Mmm
μου χαλαν το επεισοδιο.....

Πετρος - Αμαλια
Χωσε Θεαρα Χωσε...... Σκεφτεται και τον Λουκα......

Λυπαμε και λιγακι τον Πετρο.... shy

Λουκας - Νικολας
Σκεφτηκαν τον καιμενο τον Φωτη και του ριξανε λουλουδακια.... τι γλυκο !!

Κουνιαδες
Αγαπω, αγαπω, αγαπω.....
Εχουνε χημεια, ειναι και οι 2 κουκλες και μου αρεσουν οι σκηνες τους....
Ειπανε και για το ψυχουλακι και για τον γαμο (που ερχεται Palamakia )

Λευτερης - Ευα
Αγαπημενο χρωμα ?
Το μπλε των ματιων σου Love!

Και ξαναελιωσε.....αλλη καταπληκτικη σκηνη....!!!

Μπεκρου - Μελιτα
Απαξιω να σχολιασω Mmm
Η μπεκρου χαλαει το επεισοδιο....

Νταιζη - Χρηστος
Τον κατεστρεφεταιιι.......
Σωστε τον !!!!! Δεν αντεχω αλλο......

Ερριετα - Στεφανος
Ολα για τον αδερφο της.....
Μπραβο ρε Ερριετα..... !!!!!

Παρεα - Λευτερης
Το Νορακι μας ΠΕΙΝΑΕΙ....δεν το καταλαβαινετε ????? Ειναι Εγκυος......... !!!!!!! ainta

Τουρτοπολεμος BEST BEST BEST cake

ο καιμενος ο Λευτερης εφαγε ολη την τουρτα στο προσωπο.....

Μπεκρου - Στεφανος
Φυγε απο το γραφειο, φυγεεε...... Να γυρισει ο Λουκαςςςςςς..... Δρομοοοο !!!!

Ηλιας - Πετρος
Δεν την ειδα την σκηνη και δεν μπορω να σχολιασω....
Μου τελειωσαν τα πατατακια και ειχα παει να φερω αλλα....

Δαφνη - Νικολας
Θεαρα Γεωργονη !!!
Τα πηρε ολα και εφυγε...

Φιλακι ?

Νορα - Λουκας
Οι αγαπες μου Love!
Τελεια, Τελεια σκηνη..... !!!!

Λευτερης - Ευα
Ελιωσα ξανα !!! Το επεισοδιο ηταν γεματο Τελειες σκηνες.....

Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Ιαν 07, 2011 3:10 pm

"Monopoly"


"Οδος Κυψελης"

Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να μπει κανεις στον κοπο να το αγορασει, το συγκεκριμενο οικοπεδο...
Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να μπουμε στον κοπο να συμπονεσουμε τη Νταιζη! Δε θελω ρε παιδια! Δε μου βγαινει πως το λενε! Εχω καταντησει σχιζοφρενης, καθε φορα που την ακουω λεω "α την καημενη" και στον επομενο τονο, "αντε απο κει ρε που θα με δουλεψεις εμενα!" ;/ Σας παρακαλω δηλαδη, για την ψυχικη μου υγεια ρε γ@μωτο!


"Οδος Επτανησου"

Κανει ωραιο σετακι με το απο πανω... Σα μανα με κορη ενα πραμα! Η αληθεια να λεγεται "μανα" δεν τη λες την Αντιγονη, ουτε "γιαγια" εννοειται... Οχι βεβαια οτι η "μανα" που ξεστομισε την κατηγορια αξιζει τον τιτλο της! Τα αποκληρωσε τα τεκνα και τα δυο και θα σκασω να μαθω που αφησε τα λεφτα... Σκοπευετε να μας την πεθανετε; Ετσι ρωταω βρε παιδι μου, μη βαρατε! Σοβαρα τωρα αφου ειδε πως η Νταιζαρα παει να την ξεκανει γιατι ειπε το κρασι; Πασχει απο αυτοκτονικο ιδεασμο; sisi Αποχαιρετισε την κορη, τη νυφη και μαζεψε βαλιτσες... Δεν της εκατσε ομως η φυγει...


"Φορος Εισοδηματος-Πληρωσε 200"

Μα τωρα τα πηρα! Ποιος ειχε την φαϊνη ιδεα να βαλει φορο αμεσως μετα την αφετηρια μου λετε; Ποιος ειχε τη φαϊνη ιδεα να βαλει το Μπελλο μπαστακα και να μη λεει να ξεκουβαλησει... Παω που ηταν ετοιμος να ξεφουρνισει το διαζυγιο του πεταξε η αλλη τα χαριτωμενα με τη κληρονομια και το γυρισε ο Μητσουλας! Δε μπορω να πω παντως την παραδεκτηκα, ξερει να παιζει, ο Μητσος παλι αμφιβαλω, ξερει τη λαμογιο -λεμε τωρα- ειναι η κυρια του και πιστυει οτι του λεει... Περαστικα!


"Οδος Πειραιως"

Δε σου γεμιζει το ματι αλλα πληρωνει καλα! Σαν την Αμαλια ενα πραμα που απο εκει που λυσσαγε να τα φαει ολα απο το Μανο -για το παιδι παντα!- τωρα θελει να μοιραστει την περιουσια της με το "μαναρακι", το Λουκα ντε! imarton Δεν ειναι λιγο νεα για να τη χτυπησει η ανοια απο τωρα; Επισης θα ηθελα να ρωτησω ποσο σιγουρο ειναι οτι αυτη τη τη φορα θα χωρισει το Ρουσσο; Ειναι υπο την επιδραση καποιας ουσιας και το εννοει ή να μην την παρουμε και πολυ στα σοβαρα;


"Οδος Αθηνας"

Ξερεις τι ειναι να παρακαλαει ο αλλος να πεσει "Αποφαση" και να πεφτει πανω σου! Πως ειναι να ψαχνεις συμμαχο και να πεφτεις στον Ηλια, καμια σχεση! Ο Λιας ξερει, εχει περασει απο εκει που ειναι τωρα ο Ρουσσος και τον στηριζει! Το κλειδι κατω απο την πορτα ειναι αυτο που χρειαζοταν ο Ρουσσος και ο Ηλιας του το εδωσε! Με συγκινησαν βρε!


"Οδος Αιολου"

Κανει απιστευτο χρωμα με τα παραπανω και θυμαμαι παντα να το κυνηγαμε... Ο Ρουσσος τα εχει κανει μανταρα αλλα τελευταια εχω την ταση να τον λυπηθω... Εξακολουθω ομως να εχω εκεινη την απορια... Το οτι θα τον αφησει η Αμαλια τον πλγωνει γιατι αγαπαει τη γυναικα του ή γιατι χανει εναν ακομα ανθρωπο απο το πλαι του;
Οπως και να 'χει ωραιο χρωμα και αξιζει τον κοπο να βαλεις και ξενοδοχειο! yeap


"Εταιρια Ηλεκτρισμου"

Οταν εισαι απειρο και δεν ξερεις, σου φαινεται πολυ ωραιο να πεφτει ο αλλος και να πληρωνει αναλογα με ο ζαρι... Στην πορεια συνειδητοποιεις οτι το ζαρι δεν φερνει παντα εξαρες... Σαν το Στεφανο ενα πραγμα, εξαρες περιμενες, ασοι σου ηρθαν! Πανω που ελεγα "ο Στεφανος ειναι βλακας και παντελως ανικανος, τελος" τον βλεπω χθες να πειθει την Εριεττα με απιστευτη μαεστρια! Φοβος, ανησυχια και κινδυνος για αγαπημενα προσωπα το ενα μετα το αλλο για να καταφερει να ψησει την Εριεττα να μην παραιτηθει και ερωτω γιατι; Αν η Εριεττα αποχωρησει αυτος δεν θα εχει ολα τα διαμαντια για την παρτη του; Δεν θελει να την αποχωριστει ή απλα φοβαται οτι θα στραφουν σε εκεινον αν αποχωρησει η Εριεττα;
Ποσα θελετα για να μας τρελανετε; Αφου ηξεραν σε ποιον εδωσαν τα διαμαντια δεν σημαινει οτι οι ανθρωποι τουςπηγαν για αυτον τον συγκεκριμενο στο βουνο; Γιατι εψαχναν για τον Παπαπετρου οταν ηξεραν οτι ο τελευταιος που ειχε τα διαμαντια ηταν ο Παππαπολιτης -τι ηλιθια επιλογη ονοματος! ainta ; Παραιτουμαι, δεν βγαζω ακρη!


"Εταιρια Υδρευσης"

Ναι κανεις τη βλακεια και αγοραζεις και το δευτερο για να παρεις πιο πολλα λεφτα... Μεγα λαθος! Το αγορασες και τωρα, τι να το κανω αυτο... Παντελως αχρηστο... Σα τη Μελιτα ενα πραμα, που πηγε η πεθερουλα και δεν την κερασε ενα γλυκο, κατι για το καλο... Ενημερωσε ομως τον μεγα ερωτα για την επισκεψουλα και με την ευκαιρια οτι φευγει και η μανουλα... Δεν νομιζω να το ηξερε! Το παιδακι κλασσικα στη μανουλα για να μεινει μονη με τη μοναδικη της παρηγορια! Fskl "Μανουλα"


"Οδος Ακαδημιας"

Η αρχη για τα "καλα"... Χαιρομαι απιστευτα που η Ευα χαμογελαει! inlove Καταβαλω φιλοτιμες προσπαθειες να μην σκεφτομαι προς το παρον τα χαϊρια του Λευτερη! Μου αρεσε τοσο μα τοσο πολυ στο μηνυμα! Και ο Αγγελουκος απο διπλα που κοιτουσε το κινητο και μετα τη μαμα! Τι γλυκας που ειναι μωλε!
Στο τραπεζι η Ευα την ψηλιαζοταν τη δουλεια, προσπαθησε να αποφυγει τα πυρα αλλα τελικα cake Απορια! Αφου η ακλυψη απετυχε, επαιξε τελικα επιθετικα;
Η ερωτικη σκηνη ηταν φυσικη και γλυκια και δεν με ενοχλησε! ))


"Οδος Σκουφα"

....Επ δεν τσουγκριζουμε καφε TutTut Δεν υξερα οτι ειναι προληπτικος ο Νικολας! Ηρθε ο Λουκας και τον πηρε να πανε στην παραλια... χαιρομαι που θυμηθηκαν το Φωτη! Ο Νικολας αποφευγει πεισματικα να μιλησει πολυ σοβαρα με το Λουκα, ισως γιατι δε θελει να τον φορτισει περισσοτερο, το θεμα ειναι οτι καποια στιγμη πρεπει αν το κανει, ειδικα αν ο Λουκας θελει να του μιλησει!
Στο τραπεζι εδωσε ρεστα! Τι κολλημα ειναι αυτο με το φαϊ της Νορας! Κυριος η κοπελα ειναι εγκυος, τρωει για δυο! Ατακα δεν αφησε να πεσει ομως, τα ηθελε κι αυτου η μουριτσα του! Το οτι εψαξε και βρηκε το Λευτερη κατω απο το τραπεζι για να τον τουρτωσει κορυφαιο!
Μα καλα βρε Νικολα μου απο ολο το χαμο η δικια σου η πρεμουρα ειναι τι θα φας αυριο; Θα σου φτιαξει αλλο βρε μη σκας!


"Οδος Ηροδοτου"

...Εντοπισα κι εγω σφαλμα στη μαγειρικη της Δαφνης! Τα Φωτα φτιαχνουμε ψαρι! Τσαμπα ο Αγιασμος! Αργει αλλα ερχεται η Δαφνουλα! Καλε λιγο ακομα και θα παρεξηγιοταν η κοπελα! Η Δαφνη ηταν ολα τα λεφτα, ντιρλα που ηθελε να δωσει φιλακι στο Νικολα και τελικα το εδωσε στην τουρτα! sisi


"Λεωφορος Βασ. Σοφιας"

Το πρωτο απο τα μπλε, αυτα που κανεις πως και πως για να τα αγορασεις και αμαν να τα χτισεις!
Η Νορα προαπαθει να στηριξει το Λουκα και εχει την καλυτερη βοηθεια σε αυτο, το ψυχουλακι! Love!
Πηγε απο την Εριεττα και μου αρεσαν τρελα νυφη και κουνιαδουλα! Η Εριεττα βρηκε μια οικογενεια και εχει ξετρελαθει και η Νορα με το Λουκα για τον ιδιο λογο εχουν μουδιασει!
Στο τραπεζι ποσο εφαγε πια! Το πιατο της οταν της το πηρε ο Λουκας ηταν αδειο και του Νικολα γεματο! Εφαγε δυο πιατα η αθεοφοβη; Αν και ισχυριζοταν οτι δεν ηθελε να ακολουθησει το Λουκα στον ολεθρο μια χαρα το σιγονταριζε στο τελος!
Λατρευω χαμογελο στο τελος!


"Λεωφορος Αμαλιας"

... Αμαν μωρε χαθηκε να του δωσετε μια φωτογραφια του δολιου να δει τη μαμα του. Παντως χαρηκα που δεν εριξε ευθυνες στο Θεοφραστο και αναγνωρισε οτι τον μεγαλωσε σωστα! Αρχισε να λειτουργει η λογικη μετα το πρωτο σοκ!
Στο τραπεζι πηγαινε γυρευοντας και πολυ τουρτα! Συγγνωμη αλλα τα ηθελε κι αυτος! cake Απαπαπα γλωσσα δεν εβαλε μεσα καλε, κι εγω να ημουν θα του την πεταγα την τουρτα, αλλο που εκανες αυτο την αρχη, ο Νικολας σκεφτοταν οτι θα καθαριζε μετα γι'αυτο συγκρατουταν!
Λατρεψα το γελιο στο τελος! Ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αφτια! Heart1


"Σταθμος Πειραιως"

Για να συμπληρωση τη σειρα αλλα παραμενει εκτος χρωματων! Ωραια μας τα ειπε ο Λευτερακης στο Mall, πολυ ωραια! Πειραζει που θα προτιμουσα αλλον ποιητη....
Στο τραπεζι ηθελε και γλυκακι! Η καλυψη απετυχε και εφαγε μια τουρτα μονος του!
Και στο μετα μου αρεσε, ναι ναι, δεν με ενοχλησε τουλαχιστον!


"Αποφαση"

Με ολη την τελευταια σειρα δικη μου ειναι δυνατον να χασω! Οχι βεβαια! "Τελειο" και απο μενα το επεισοδιο!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από evanna Παρ Ιαν 07, 2011 3:14 pm

Τι ευρηματικος σχολιασμος Γιαννα! : respect : Αφωνη με αφηνεις καθε φορα!Και μ'αρεσει και πολυ η Monopoly! Razz
Mπραβο και συμφωνω! yeap
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από ellie Παρ Ιαν 07, 2011 3:16 pm

edem4ever καταπληκτικος σχολιασμος. Πραγματικα που τα βρισκεις???Μπραβο ευρηματικος για μια ακομη φορα. Καθε φορα σκεφτομαι να στο πω...Μπραβο : respect :
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Ιαν 07, 2011 3:36 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Γενικά μου άρεσε που επικεντρώθηκε και πάλι στην παρέα, που είναι και οι πρωταγωνιστές της σειράς. Όλο το επεισόδιο μου άρεσε αλλά θα αναφέρω κάποιες σκηνές που μου άρεσαν λίγο παραπάνω.

Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν τέλεια! Ο Λουκάς όπως είναι λογικό σκέφτεται όλα αυτά που έμαθε και η Νόρα από δίπλα του πάντα να είναι κοντά του. Πότε με χιούμορ και πότε με μία αγκαλιά δείχνει ο ένας στον άλλον την αγάπη του.

Μία άλλη σκηνή που μου άρεσε πολύ αν και μικρή ήταν αυτή με την Εύα με τον μικρό και τον Λευτέρη. Ο μικρός είναι τέλειος!

Η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα και την Δάφνη που πήγε να πάρει τον Νικόλα για να πάνε στην παραλία, υπέροχη. Χαίρομαι που δεν το αγνόησαν αυτό, έστω και αν δεν πήγε όλη η παρέα.

Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα. Ταιριάζουν πάρα πολύ και αυτό φαίνεται γιατί σχεδόν πάντα μου αρέσουν πολύ οι σκηνές τους. Αυτά που έλεγε και η μία και η άλλη ήταν πολύ όμορφα.

Η Εύα και ο Λευτέρης που είχαν μία όμορφη κουβέντα ήταν επίσης ωραία σκηνή. Νομίζω ότι ταιριάζουν αρκετά.

Η παρέα μαζί με τον Λευτέρη ως συνήθως τέλεια. Βέβαια ως συνήθως πήγαν να φάνε, αλλά ως συνήθως μείνανε νηστικοί, αλλά ήταν τόσο ωραία σκηνή, με πολύ ωραίες ατάκες και ερμηνείες από όλους που καλύτερα που δεν φάγανε και πολύ. Ο Λευτέρης ταιριάζει πολύ ωραία με την παρέα και μου αρέσει αυτό.

Μου άρεσε που η Εριέττα ήθελε να ξεκαθαρίσει με την υπόθεση και το είπε στον Στέφανο αν και αυτός επειδή ξέρει ότι τον αγαπάει πιστεύω ότι το εκμεταλλεύεται λιγάκι. Δεν ξέρω βέβαια, μπορεί απλά να θέλει να μην ξεκόψουν εντελώς.

Οι σκηνές με τα ζευγάρια μετά το τραπέζι απολαυστικές.

Γενικότερα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο και το ψηφίζω τέλειο..
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Παρ Ιαν 07, 2011 3:47 pm

Γιαννα μου απιθανος ο σχολιασμος οπως παντα αλλωστε!!!!!!!!! : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Ιαν 07, 2011 4:04 pm

edem4ever έγραψε:"Monopoly"


"Οδος Κυψελης"

Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να μπει κανεις στον κοπο να το αγορασει, το συγκεκριμενο οικοπεδο...
Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να μπουμε στον κοπο να συμπονεσουμε τη Νταιζη! Δε θελω ρε παιδια! Δε μου βγαινει πως το λενε! Εχω καταντησει σχιζοφρενης, καθε φορα που την ακουω λεω "α την καημενη" και στον επομενο τονο, "αντε απο κει ρε που θα με δουλεψεις εμενα!" ;/ Σας παρακαλω δηλαδη, για την ψυχικη μου υγεια ρε γ@μωτο!


"Οδος Επτανησου"

Κανει ωραιο σετακι με το απο πανω... Σα μανα με κορη ενα πραμα! Η αληθεια να λεγεται "μανα" δεν τη λες την Αντιγονη, ουτε "γιαγια" εννοειται... Οχι βεβαια οτι η "μανα" που ξεστομισε την κατηγορια αξιζει τον τιτλο της! Τα αποκληρωσε τα τεκνα και τα δυο και θα σκασω να μαθω που αφησε τα λεφτα... Σκοπευετε να μας την πεθανετε; Ετσι ρωταω βρε παιδι μου, μη βαρατε! Σοβαρα τωρα αφου ειδε πως η Νταιζαρα παει να την ξεκανει γιατι ειπε το κρασι; Πασχει απο αυτοκτονικο ιδεασμο; sisi Αποχαιρετισε την κορη, τη νυφη και μαζεψε βαλιτσες... Δεν της εκατσε ομως η φυγει...


"Φορος Εισοδηματος-Πληρωσε 200"

Μα τωρα τα πηρα! Ποιος ειχε την φαϊνη ιδεα να βαλει φορο αμεσως μετα την αφετηρια μου λετε; Ποιος ειχε τη φαϊνη ιδεα να βαλει το Μπελλο μπαστακα και να μη λεει να ξεκουβαλησει... Παω που ηταν ετοιμος να ξεφουρνισει το διαζυγιο του πεταξε η αλλη τα χαριτωμενα με τη κληρονομια και το γυρισε ο Μητσουλας! Δε μπορω να πω παντως την παραδεκτηκα, ξερει να παιζει, ο Μητσος παλι αμφιβαλω, ξερει τη λαμογιο -λεμε τωρα- ειναι η κυρια του και πιστυει οτι του λεει... Περαστικα!


"Οδος Πειραιως"

Δε σου γεμιζει το ματι αλλα πληρωνει καλα! Σαν την Αμαλια ενα πραμα που απο εκει που λυσσαγε να τα φαει ολα απο το Μανο -για το παιδι παντα!- τωρα θελει να μοιραστει την περιουσια της με το "μαναρακι", το Λουκα ντε! imarton Δεν ειναι λιγο νεα για να τη χτυπησει η ανοια απο τωρα; Επισης θα ηθελα να ρωτησω ποσο σιγουρο ειναι οτι αυτη τη τη φορα θα χωρισει το Ρουσσο; Ειναι υπο την επιδραση καποιας ουσιας και το εννοει ή να μην την παρουμε και πολυ στα σοβαρα;


"Οδος Αθηνας"

Ξερεις τι ειναι να παρακαλαει ο αλλος να πεσει "Αποφαση" και να πεφτει πανω σου! Πως ειναι να ψαχνεις συμμαχο και να πεφτεις στον Ηλια, καμια σχεση! Ο Λιας ξερει, εχει περασει απο εκει που ειναι τωρα ο Ρουσσος και τον στηριζει! Το κλειδι κατω απο την πορτα ειναι αυτο που χρειαζοταν ο Ρουσσος και ο Ηλιας του το εδωσε! Με συγκινησαν βρε!


"Οδος Αιολου"

Κανει απιστευτο χρωμα με τα παραπανω και θυμαμαι παντα να το κυνηγαμε... Ο Ρουσσος τα εχει κανει μανταρα αλλα τελευταια εχω την ταση να τον λυπηθω... Εξακολουθω ομως να εχω εκεινη την απορια... Το οτι θα τον αφησει η Αμαλια τον πλγωνει γιατι αγαπαει τη γυναικα του ή γιατι χανει εναν ακομα ανθρωπο απο το πλαι του;
Οπως και να 'χει ωραιο χρωμα και αξιζει τον κοπο να βαλεις και ξενοδοχειο! yeap


"Εταιρια Ηλεκτρισμου"

Οταν εισαι απειρο και δεν ξερεις, σου φαινεται πολυ ωραιο να πεφτει ο αλλος και να πληρωνει αναλογα με ο ζαρι... Στην πορεια συνειδητοποιεις οτι το ζαρι δεν φερνει παντα εξαρες... Σαν το Στεφανο ενα πραγμα, εξαρες περιμενες, ασοι σου ηρθαν! Πανω που ελεγα "ο Στεφανος ειναι βλακας και παντελως ανικανος, τελος" τον βλεπω χθες να πειθει την Εριεττα με απιστευτη μαεστρια! Φοβος, ανησυχια και κινδυνος για αγαπημενα προσωπα το ενα μετα το αλλο για να καταφερει να ψησει την Εριεττα να μην παραιτηθει και ερωτω γιατι; Αν η Εριεττα αποχωρησει αυτος δεν θα εχει ολα τα διαμαντια για την παρτη του; Δεν θελει να την αποχωριστει ή απλα φοβαται οτι θα στραφουν σε εκεινον αν αποχωρησει η Εριεττα;
Ποσα θελετα για να μας τρελανετε; Αφου ηξεραν σε ποιον εδωσαν τα διαμαντια δεν σημαινει οτι οι ανθρωποι τουςπηγαν για αυτον τον συγκεκριμενο στο βουνο; Γιατι εψαχναν για τον Παπαπετρου οταν ηξεραν οτι ο τελευταιος που ειχε τα διαμαντια ηταν ο Παππαπολιτης -τι ηλιθια επιλογη ονοματος! ainta ; Παραιτουμαι, δεν βγαζω ακρη!


"Εταιρια Υδρευσης"

Ναι κανεις τη βλακεια και αγοραζεις και το δευτερο για να παρεις πιο πολλα λεφτα... Μεγα λαθος! Το αγορασες και τωρα, τι να το κανω αυτο... Παντελως αχρηστο... Σα τη Μελιτα ενα πραμα, που πηγε η πεθερουλα και δεν την κερασε ενα γλυκο, κατι για το καλο... Ενημερωσε ομως τον μεγα ερωτα για την επισκεψουλα και με την ευκαιρια οτι φευγει και η μανουλα... Δεν νομιζω να το ηξερε! Το παιδακι κλασσικα στη μανουλα για να μεινει μονη με τη μοναδικη της παρηγορια! Fskl "Μανουλα"


"Οδος Ακαδημιας"

Η αρχη για τα "καλα"... Χαιρομαι απιστευτα που η Ευα χαμογελαει! inlove Καταβαλω φιλοτιμες προσπαθειες να μην σκεφτομαι προς το παρον τα χαϊρια του Λευτερη! Μου αρεσε τοσο μα τοσο πολυ στο μηνυμα! Και ο Αγγελουκος απο διπλα που κοιτουσε το κινητο και μετα τη μαμα! Τι γλυκας που ειναι μωλε!
Στο τραπεζι η Ευα την ψηλιαζοταν τη δουλεια, προσπαθησε να αποφυγει τα πυρα αλλα τελικα cake Απορια! Αφου η ακλυψη απετυχε, επαιξε τελικα επιθετικα;
Η ερωτικη σκηνη ηταν φυσικη και γλυκια και δεν με ενοχλησε! ))


"Οδος Σκουφα"

....Επ δεν τσουγκριζουμε καφε TutTut Δεν υξερα οτι ειναι προληπτικος ο Νικολας! Ηρθε ο Λουκας και τον πηρε να πανε στην παραλια... χαιρομαι που θυμηθηκαν το Φωτη! Ο Νικολας αποφευγει πεισματικα να μιλησει πολυ σοβαρα με το Λουκα, ισως γιατι δε θελει να τον φορτισει περισσοτερο, το θεμα ειναι οτι καποια στιγμη πρεπει αν το κανει, ειδικα αν ο Λουκας θελει να του μιλησει!
Στο τραπεζι εδωσε ρεστα! Τι κολλημα ειναι αυτο με το φαϊ της Νορας! Κυριος η κοπελα ειναι εγκυος, τρωει για δυο! Ατακα δεν αφησε να πεσει ομως, τα ηθελε κι αυτου η μουριτσα του! Το οτι εψαξε και βρηκε το Λευτερη κατω απο το τραπεζι για να τον τουρτωσει κορυφαιο!
Μα καλα βρε Νικολα μου απο ολο το χαμο η δικια σου η πρεμουρα ειναι τι θα φας αυριο; Θα σου φτιαξει αλλο βρε μη σκας!


"Οδος Ηροδοτου"

...Εντοπισα κι εγω σφαλμα στη μαγειρικη της Δαφνης! Τα Φωτα φτιαχνουμε ψαρι! Τσαμπα ο Αγιασμος! Αργει αλλα ερχεται η Δαφνουλα! Καλε λιγο ακομα και θα παρεξηγιοταν η κοπελα! Η Δαφνη ηταν ολα τα λεφτα, ντιρλα που ηθελε να δωσει φιλακι στο Νικολα και τελικα το εδωσε στην τουρτα! sisi


"Λεωφορος Βασ. Σοφιας"

Το πρωτο απο τα μπλε, αυτα που κανεις πως και πως για να τα αγορασεις και αμαν να τα χτισεις!
Η Νορα προαπαθει να στηριξει το Λουκα και εχει την καλυτερη βοηθεια σε αυτο, το ψυχουλακι! Love!
Πηγε απο την Εριεττα και μου αρεσαν τρελα νυφη και κουνιαδουλα! Η Εριεττα βρηκε μια οικογενεια και εχει ξετρελαθει και η Νορα με το Λουκα για τον ιδιο λογο εχουν μουδιασει!
Στο τραπεζι ποσο εφαγε πια! Το πιατο της οταν της το πηρε ο Λουκας ηταν αδειο και του Νικολα γεματο! Εφαγε δυο πιατα η αθεοφοβη; Αν και ισχυριζοταν οτι δεν ηθελε να ακολουθησει το Λουκα στον ολεθρο μια χαρα το σιγονταριζε στο τελος!
Λατρευω χαμογελο στο τελος!


"Λεωφορος Αμαλιας"

... Αμαν μωρε χαθηκε να του δωσετε μια φωτογραφια του δολιου να δει τη μαμα του. Παντως χαρηκα που δεν εριξε ευθυνες στο Θεοφραστο και αναγνωρισε οτι τον μεγαλωσε σωστα! Αρχισε να λειτουργει η λογικη μετα το πρωτο σοκ!
Στο τραπεζι πηγαινε γυρευοντας και πολυ τουρτα! Συγγνωμη αλλα τα ηθελε κι αυτος! cake Απαπαπα γλωσσα δεν εβαλε μεσα καλε, κι εγω να ημουν θα του την πεταγα την τουρτα, αλλο που εκανες αυτο την αρχη, ο Νικολας σκεφτοταν οτι θα καθαριζε μετα γι'αυτο συγκρατουταν!
Λατρεψα το γελιο στο τελος! Ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αφτια! Heart1


"Σταθμος Πειραιως"

Για να συμπληρωση τη σειρα αλλα παραμενει εκτος χρωματων! Ωραια μας τα ειπε ο Λευτερακης στο Mall, πολυ ωραια! Πειραζει που θα προτιμουσα αλλον ποιητη....
Στο τραπεζι ηθελε και γλυκακι! Η καλυψη απετυχε και εφαγε μια τουρτα μονος του!
Και στο μετα μου αρεσε, ναι ναι, δεν με ενοχλησε τουλαχιστον!


"Αποφαση"

Με ολη την τελευταια σειρα δικη μου ειναι δυνατον να χασω! Οχι βεβαια! "Τελειο" και απο μενα το επεισοδιο!

Προσκυνω : respect : : respect : Τελειος σχολιασμος.....
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από verile_mistika Παρ Ιαν 07, 2011 4:27 pm

Χρονια Πολλα σε οσους γιορταζουν!!
Υπερ-Τελειο !! Ειναι ειναι τα Μυστικα οπως τα ξερω ....

Εριεττα inlove την θαυμασα πως στις πρωτες προταιραιοτητες ηταν να απαλλαγει απο την υποθεση των διαμαντιων και να ξεκινησει μια αληθινη σχεση με τον αδερφο της..Με χαλασε που ο Στεφανος ηθελε ντε και καλα να συνεχισει ...

Λευτερης πατριωτης τωρα και η Βερα τελικα η Κορινθια βγαζει καλα παιδια ..Χαρηκα !!!

Ο Νικολας ηταν φοβερος εριξα ενα γελιο .Το παιδι εχει τις ατακες ....!

Μ'αρεσει που δεν ξεχασαν τον Φωτη και τα δυο αγορια τον λησμονησαν .Τελειο διδυμο Λουκας-Νικολας συνδυαζουν τοσο ωραια και το αστειο και το σοβαρο...!!

Δαφνη εκει που τα ειχε τσουξει και επεσε πανω στην τουρτα ..Πεθανα στα γελια ελιωσα,εσβησα !!!

Αλλα ευχαριστω αυτον που σκεφτηκε να φαει στην μουρη ο Λευτερης οληηηη την τουρτα ..Πραγματικα εκανα καινουργιο συκωτιlmao lmao lmao .

Ευα -Λευτερης μπορεις να πεις οτι ηταν διαφορετικη η πρωτη τους φορα γεματοι απο φαγητο ηταν imarton ..Παντως γλυκια οπως η τουρτα που εφαγε..

Τελος ο τουρτοπολεμος ηταν ο καλυτερος !! Αλλα λυπαμαι αυτον που θα τα βαζεψει μετα....Μου εβγαζε τοσο ομορφα συναισθηματα μπραβο τους ...

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από rachel Παρ Ιαν 07, 2011 5:30 pm

Aς σχολιασω και εγω....

Το επεισοδιο ηταν των ακρων για μενα, σιγουρα δεν το χαρακτηριζε η μετριοτητα.... Υπηρξαν σκηνες που μου αρεσαν υπερβολικα και σκηνες που μ' εκνευρισαν παλι υπερβολικα....

Θα ξεχωρισω την συγκινητικη αναφορα στον Φωτη και πραγματικα εξεπλαγειν που ειδα την αναλογη σκηνη....
Φετος οι συγγραφεις εχουν επιλεκτκη μνημη ειδικα για τα πεπραγμενα του 1ου κυκλου και απορω πως σπαταλησαν τηλεοπτικο χρονο για τον Φωτη και δεν τον καλυψαν με καποια σκηνη της Νταιζης..... livani

Επισης μου αρεσαν πολυ οι σκηνες Νορας-Λουκα....
Μου εχουν λειψει πολυ οι σοβαρες συζητησεις τους, ειδικα τωρα που ο Λουκας αντιμετωπιζει τις πικρες αληθειες απο το παρελθον του, η συντροφικοτητα της Νορας τον γαληνευει.... Love!

Η σκηνη Νορας-Εριεττας ηταν πολυ γλυκια και πολυ υποσχομενη για την πορεια της σχεσης νυφης-κουνιαδουλας....

Σχετικα με την κουβεντα Εριεττας-Στεφανου για τα διαμαντια, το μονο που κρατησα ειναι οτι η Εριεττα δεν θελει να εχει βρωμικα μυστικα απο τον Λουκα....
Δεν μ' ενδιαφερουν καθολου τα κινητρα του Στεφανου να την μεταπεισει, δεν μ' ενδιαφερει καθολου ποσο μπλεγμενος ειναι ο Στεφανος και γενικα δεν μ' ενδιαφερει καθολου το θεμα των διαμαντιων....

Κορυφαια σκηνη ηταν μεταξυ Πετρου-Ηλια.... Ενας ανθρωπος που (δικαιολογημενα) δεχεται πυρα απο παντου, ανακαλυπτει πως τελικα υπαρχει καποιος που μπορει να βασιστει πανω του....
Η Αμαλια ξαφνικα αφησε απο το επικεντρο την οικογενεια της, τα πλουτη και την κακεντρεχεια της και απεκτησε αισθηματα δικαιοσυνης... Confused?
Θελει να δωθει μεριδιο της περιουσιας στα ορφανα Αραβαντινακια.... Απο εκει καταλαβαινω ποσο λιγο ξερει το "μαναρακι" της τον Λουκα.... Μαλλον ξεχναει οτι τα "βρωμικα" χρηματα δεν ταιριαζουν με τον "καθαρο" Λουκα.... Siga...

Ωραιο και το θεατρο του παραλογου με τις σκηνες Αντιγονης-Νταιζης και Αντιγονης-Μελιτας....
Τελικα ο ιος του "σπρωξιματος" εξαπλωνεται επικινδυνως στην σειρα.... slap
Μετα την Μελιτα και την ακυρη σκηνη αποχαιρετισμου στην αγαπημενη (φετος) νυφουλα.... ειπαμε να σπρωξουμε λιγο και την ταπεινη και καταφρονεμενη μπουζουξου.... vomit
Το δραμα της μαλλον μεγαλωνει αναλογα με την απληστια της.... Ειδαμε οτι δεν πειθουμε το κοινο με τον βιαστη πατριο και αποφασισαμε να τον κανουμε και μαστροπο....
Ωραιο το ταπωμα απο την Αντιγονη με την αποκληρωση και την κατηγορια της δηλητηριασης.... αλλα απορω πραγματικα πως δεν την ταπωνει και στις κατηγοριες οτι την εγκατελειψε...
Φυσικα ηταν τραγικο το λαθος της Αντιγονης αλλα οχι και να της δινει μαθηματα μητροτητας η Νταιζαρα....που η σχεση της με το παιδι της βασιζεται στην ατακα "Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη..."

Κεφαλαιο Τετερης-Ευα
Δεν....δεν...δεν..... τους θελω μαζι με τιποτα.... Εκατσα και ειδα με προσοχη ολες τις κοινες σκηνες και προσωπικα δεν ειδα ουτε ζεστασια, ουτε τρυφεροτητα...
Σαν να βλεπω τον ανθρωπο του Νεατερνταλ να ερωτοτροπει με την πριγκιπισσα του παραμυθιου.... Λυπαμαι αλλα εμενα αυτο μου βγαζουν... wall

Για τον τουρτοπολεμο με ραπανακι στην συζητηση τον Τετερη μαλλον αποτελω την μειοψηφια και δηλωνω οτι την βρηκα ΑΘΛΙΑ.... cake

Τελος ηθελα ν' αναφερθω και στο συσχετισμο που γινεται μεταξυ Λουκα-Ρουσσο σε σχεση με τις αποκρυψεις πατροτητος...
Θεωρω οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε τις περιπτωσεις γιατι τα κινητρα της αποκρυψης ειναι διαφορετικα....
Δεν ισχυει οτι ο Λουκας κατηγορει τον Ρουσσο ενω κανει το ιδιο πραγμα με τον Αρη.... Ο Λουκας δεν ριχνει ευθυνες στον Ρουσσο για την αποκρυψη της υιοθεσιας, του ριχνει ευθυνες για την αποκρυψη του φονου και το μοιρασμα παιδιων...
Οτι ολα αυτα δεν εγιναν με σκοπο να προστατευσουν τα παιδια αλλα να προστατευτουν οι ζωες και τα συμφεροντα της συμμοριας, στην περιπτωση του Αρη ο Λουκας αποσιωπα με μονο κινητρο την ψυχικη υγεια του παιδιου....
Επισης δεν μου αρεσει που αναφερεται οτι μονο ο Βενετης αναθρεψε τον Λουκα.... Εχει αναφερθει οτι ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ του Λουκα εχουν πεθανει, η Νορα ελεγε στο Λουκα να κρυψει τα ασημικα ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ για να μην τα κλεψει η Νταιζη κτλ.
Αρα υπηρξε η συζυγος του Βενετη και θετη μητερα του Λουκα, οποτε ειναι λιγο σκληρο να μην υπαρχει η στοιχειωδη αναφορα για αυτην την γυναικα....


Σημερα αναμενω την συνεχεια της σκηνης Ρουσσου-Αντιγονης με τον Ρουσσο να χαμογελα κυνικα και την (κοκκινοφορεμενη) Αντιγονη να μενει παγωτο φραουλα.... Tongue




rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 07, 2011 5:52 pm

rachel έγραψε:

Κεφαλαιο Τετερης-Ευα
Δεν....δεν...δεν..... τους θελω μαζι με τιποτα.... Εκατσα και ειδα με προσοχη ολες τις κοινες σκηνες και προσωπικα δεν ειδα ουτε ζεστασια, ουτε τρυφεροτητα...
Σαν να βλεπω τον ανθρωπο του Νεατερνταλ να ερωτοτροπει με την πριγκιπισσα του παραμυθιου.... Λυπαμαι αλλα εμενα αυτο μου βγαζουν... wall



Επειδή μπήκα κι εγώ σ αυτή τη διαδικασία όταν πια έγινε φανερό οτι για τους σεναριογράφους ο Μάνος όχι μόνο τελείωσε αλλά προσπαθούν να τον διαγράψουν απ τη μνήμη των τηλεθεατών θα σου πω αυτό που κλωτσάει σε μένα.
Παρακολούθησα απ το πρώτο επεισόδιο την ερωτική ιστορία του Μάνου και της Εύας που ήταν τόσο δυνατή ώστε δύσκολα θα σβήσει. Μεσα στα δύο χρόνια αν με ρωτήσεις τι λάτρεψα θα σου πω τις τελευταίες τους σκηνές λίγο πριν φύγει ο Μάνος. Όχι επειδή ήταν καλογυρισμένες. Το αντίθετο θα έλεγα. Αλλά επειδή ήταν μοίρασμα ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που κι οι δύο ένοιωθαν έντονα συναισθήματα. Μέχρι τότε είχα δει είτε την Εύα να λατρεύει και το Μάνο να παραπαίει είτε το Μάνο να λατρευει και την Εύα να είναι πληγωμένη.
Αυτό που μας δείχνουν λοιπόν τώρα είναι πάλι μονόπλευρο. Δείχνει ο Λευτέρης να αποζητάει την Εύα κι εκείνη να κρατάει τις αποστάσεις.
Δεν είναι αυτό που περίμενα γι αυτή την ηρωίδα. Ήθελα να δω έρωτα με ανταπόδωση. Δεν ξεχνάω οτι έδωσε τα πάντα και δεν πήρε τίποτα.
Φυσιογνωμικά δεν με ενοχλεί και τόσο και ερμηνευτικά ο Μπισμπίκης δείχνει να βρίσκει τα πατήματά του και να εναρμονίζεται με την Ξυλά.



rachel έγραψε:

Επισης δεν μου αρεσει που αναφερεται οτι μονο ο Βενετης αναθρεψε τον Λουκα.... Εχει αναφερθει οτι ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ του Λουκα εχουν πεθανει, η Νορα ελεγε στο Λουκα να κρυψει τα ασημικα ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ για να μην τα κλεψει η Νταιζη κτλ.
Αρα υπηρξε η συζυγος του Βενετη και θετη μητερα του Λουκα, οποτε ειναι λιγο σκληρο να μην υπαρχει η στοιχειωδη αναφορα για αυτην την γυναικα....



Απόλυτα σωστή παρατήρηση αλλά δυστυχώς στα μυστικά όλοι όσοι δεν εμφανίζονται είναι σαν να μην υπήρξαν ποτέ.
Ο Λουκάς είχε και μια θετή μητέρα που την ξεχνάμε
Η Νόρα έχει κάπου γονείς που χωρίς καμία δικαιολογία δεν έχουν εμφανιστεί ούτε όταν το παιδί τους απήχθη ή όταν βιάστηκε απ το Στέλιο. Δεν ειναι τόσο δύσκολο να βρεθεί κάποια αληθοφανής δικαιολογία.
Ο Λουκάς στο χθεσινό επεισόδιο είπε οτι δεν το πιστεύει οτι ΘΑ γινει πατέρας. Ειναι ήδη πατέρας. Θα μπορούσε να γίνει μια διαφορετική διατύπωση και να μην ακουστεί τόσο άσχημα
Η Εύα συμπεριφέρεται λες κι ο Άγγελος είναι το πρώτο της παιδι. Θα μπορούσε να έχει που και που κάποια σκηνή με τη Μαρίλια κι ας μην τη μεγάλωσε. Κάτι που να δείχνει οτι προσπαθεί να καλύψει το κενό
Ο Ηλίας και η Δάφνη ξέχασαν οτι ο Μάνος υπάρχει κάπου ακόμη και τις γιορτές.
Τι να κάνουμε είπαμε στα μυστικά έχουν ασθενή μνήμη


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από rachel Παρ Ιαν 07, 2011 6:22 pm

Οπως παντα σωστες οι παρατηρησεις σου Clarabelle....

Σαν μια γενικη παρατηρηση βλεπουμε οτι η σειρα εδω και καιρο δεν αποτελει ενα παραμυθι με "μια παρεα εξι παιδιων που ολα ξεκινησαν την νυχτα των Λεοντιδων... κτλ" .... αλλα αποτελει μια σαπουνοπερα που επειδη φτανει σιγα σιγα στο τελος της κλεινουμε ατσαλα οσα πιο πολλα μετωπα (ειναι και πολλα τα ατιμα) μπορουμε για νa εχουμε το περιβοητο Happy End....Απο το να βρουμε νεο "συντροφο" στην πρωταγωνιστρια μεχρι να τους βγαλουμε ολους συγγενεις μεταξυ τους....

Για μενα τουλαχιστον η μαγεια χαθηκε.... και σιγουρα δεν μου φταιει ο νεος συντροφος της Ευας γι ολο αυτο....

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης