Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

+20
hionati
kapetanissa
Δ.Μπέλλος
Dorina <3 Πέτρος
katie007
tsourdalitsa
KatsaroYpotheto
Antigoni!
Καρ-Mik
Caroline
DESPOINA
sarita
pasxalitsa
marakii
fay66
fantina
JESSIE
Cancoon
Dimitraaa
Clarabelle
24 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 18 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Μαρ 09, 2011 10:28 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:Μαρία, δεν λέω, έχεις τα δίκια σου, αλλά ταπεινή μου γνώμη είναι ποιός θα τολμήσει να γράψει οτι του άρεσε το επεισόδιο μετά από τα δικά σου σχόλια? Θα προτιμήσουν να καταπιούν τη γλώσσα τους, παρά να φανούν οτι δεν ξέρουν τι τους γίνεται που τους άρεσε.... Κι έτσι ο σχολιασμός θα περιωριστεί σ'όσους συμφωνούν μαζί σου.... Οσοι κατά τύχην διαφωνούν, δεν θα γράψουν τίποτε, απλούστατα....

Δηλαδή όποιος δεν συμφωνέι με την Κλάραμπελ δεν ξέρει τι του γίνεται? Μπράβο βρε Μαρία, μπράβο!!! Ομολογώ ούτε ο αρχηγός του κράτους δεν έχει τέτοιο μεγεθος γνώμης που όλοι όσοι θέλουν να διαφωνήσουν να σκεφτούν αυτόματα ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε!!!

Εσύ Τζέσυ μου το σχόλιο αυτό το έκανες επειδή σκέφτηκες ότι εσύ δεν ξέρει τι σου γίνεται? Επειδή δεν θέλεις να περιοριστεί ο σχολιασμός? Επειδή φοβάσαι ότι αντί να περιοριστεί θα αναβλήσει αρνητικά σχόλια όπως συνήθως τον τελευταίο καιρό? Ή απλά για να δώσεις θάρρος σε όποιον θέλει να εκφέρει αντίθετη γνώμη και δεν έχει την απαραίτητη αυτοπεποίθηση?

Θεωρώ τουλάχιστον άκομψο το σχόλιό σου και το αναφέρω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που σχολίασες αυτό της Μαρίας. Διότι ουδέποτε φιμώθηκε κανείς.-


Μακάρι όλα τα φόρα να είχαν το επίπεδο και την δημοκρατισμό -επιτρέψτε μου το αδόκιμο- τούτου του διαδικτυακού τόπου.
Ποτέ κανείς δε φιμώθηκε, τουναντίον οι αντίθετες γνώμες είχαν πεδίο να καταγραφούν και να αναπτυχθούν.

Και αυτό κυρίως το χρωστάει στην Διαχειριστική Ομάδα που πάντα είναι παρούσα επί της ουσίας και όχι για εντυπωσιασμό!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Τετ Μαρ 09, 2011 10:31 pm

Clarabelle έγραψε:
DESPOINA έγραψε:

Συνήθως συμφωνώ μαζί σου σε όλα. Τώρα όμως θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Μπορούμε να αφήσουμε την Εύα εδώ παρακαλώ πολύ. Εγώ βλέπω ένα Λευτέρη πάντα διπλά στην Εύα, αντίθετα η Εύα πετάει αετό. Έμαθε για Άννα κ αδιαφόρησε εντελώς. Τεσπα θεωρώ ότι οι σεναριογράφοι δεν θέλουν να δώσουν χρόνο στο ζευγάρι, μας παραμυθιάζουν με μονόλεπτα γιατί απέτυχαν κ δεν έχουν κ το θάρρος να το παραδεχτούν. Ξυλά- Μπισμπίκης θα μπορούσαν να κάνουν θαύματα, αλλά δυστυχώς σπρώχνουν τώρα.


Είναι δική μου σειρά να συμφωνήσω μαζί σου. Όταν ο Λευτέρης έμαθε τι είχε κάνει η Άννα περίμενα να δω μια σκηνή τους να του σταθεί και να τον παρηγορήσει και δεν την είδα.
Αυτό μου λέει οτι η Εύα δεν είναι ερωτευμένη κι απλά συμβιβάζεται.
Αντίστοιχα σήμερα είδα οτι ο Λευτέρης δεν βρήκε μια στιγμούλα να την παρηγορήσει όταν την άκουσε να λέει πάει κι αυτό το όνειρο κάτι που έκανε και ο Λουκάς με τη Νόρα και ο Νικόλας με τη Δαφνη
Καλώς ή κακώς μετά απο τρία σχεδόν χρόνια γνωρίζουμε τους ήρωες καλά. Η Εύα όταν αγαπάει δίνει και δίνεται και το έχω ξαναγράψει
Αυτό λοιπόν που μου σερβίρουν είναι μια κάποια λύση στη μοναξιά της και όχι έρωτας
Για μια ηρωίδα που αγάπησε όσο η Εύα και πρόσφερε τη ζωή της, τα ημίμετρα είναι αποτυχία.
Καλύτερα μόνη καλύτερα με το Μάνο κι ας της κάνει τη ζωή μαύρη παρά συμβιβασμός
Ψηνόμουν λίγο λίγο με το Λευτέρη αλλά αυτό που βλέπω όχι δεν μου κάνει.
Η Εύα είναι η ηρωίδα του όλα ή τίποτα.
Αν δεν έχουν σκοπό να της τα δώσουν όλα καλύτερα τίποτα.



Μα τι λέμε τώρα; Εδώ δεν της δίνουν ρόλο την βλέπουμε 2 λεπτά κ αν κ θέλεις να δεις μεγάλο έρωτα; Η Ξυλά είναι κουρασμένη. Έπρεπε να φύγει πέρσι αφού δεν έφυγε το θεωρώ κοροϊδία να μου πουν ότι η ευα πάει Αμερική να βρει την ευτυχία. Αρκετο δούλεμα έφαγα με το έχουμε 1 χρόνο κ 4 μήνες. Κ τώρα δούλεμα τρώω απλά ελπίζω ότι καποια στιγμη θα της δώσουν το χρόνο που της αξίζει.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 10:46 pm

Πασχαλίτσα, όχι μόνο δεν είπα, αλλά ούτε κάν σκέφτηκα οτι το φόρουμ δεν είναι δημοκρατικό. Απ'εναντίας, εχω εκφράσει πάνω από μία φορά πόσο εκτιμώ τη δουλειά που γίνεται στο φόρουμ, και το επίπεδο που κρατάει, ακριβώς λόγω της στάσης της διαχειριστικής ομάδας. Αυτό που υπέθεσα, για την ακρίβεια, είναι οτι μπορεί να υπάρχουν άτομα που δεν έχουν το θάρρος να εκφράσουν αντίθετη άποψη , και σκέφτονται εντάξει, δεν πειράζει, δεν θα γράψω τίποτε.... Κι έτσι καταλήγουμε να γράφουμε ολοένα και λιγώτεροι. Αυτό είναι μιά δική μου σκέψη, που δεν έχει προεκτάσεις στη λειτουργία του φόρουμ ή ο,τιδήποτε άλλο.... Μοναδικός μου γνώμονας είναι να συμμετέχουν όσο το δυνατον περισσότεροι για να έχουμε ποικιλία απόψεων και σχολιασμών....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 09, 2011 11:05 pm

το οτι η σειρα πλεον δεν ελκυει για να σχολιασουμε ειναι μια πρωταρχικη σκεψη γιατιδεν σχολιαζουμε πια οι περισσοτεροι.Γιατι αν υποκινουμασταν απο ενα ατομο απο την αρχη της δημιουργιας του φορουμ θα ημασταν συγκεκριμενα ατομα που θα γραφαμε και οι σελιδες για τις δυο πρωτες χρονιες δεν θα ηταν 20 και 22.Η τριτη χρονια εχει το προβλημα οχι εμεις.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Μαρ 09, 2011 11:26 pm

Βρε παιδιά σαν μεγαλύτερη μπορώ να σας πω ότι ο καθένας μπορεί να γράψει ό,τι θέλει στο σχολιασμό.Σε άλλους μπορεί να άρεσε σε άλλους όχι.
Ούτε και επηρρεάζεται κανείς από τον προηγούμενο που έχει σχολιάσει και φοβάται να γράψει την άποψή του που μπορεί να είναι αντίθετη.
Για παράδειγμα αν δείτε στην πρώτη σελίδα που έχω το δικό μου σχολιασμό είμαι ακριβώς αντίθετη με προηγούμενο σε σχέση Μελίτα-Στέφανο. Στην κοπέλα της άρεσαν πολύ , σε εμένα καθόλου.Και τι πάει να πει ότι δεν θα γράψω την άποψή μου;
Αυτό το φόρουμ έχει αποδείξει από τότε που έχει δημιουργηθεί και από τότε που είμαι μέλος ότι ο καθένας εκφράζει ελεύθερα την άποψή του , σεβόμενη τους υπόλοιπους.
Οπότε κανένα πρόβλημα!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Τετ Μαρ 09, 2011 11:49 pm

Μια χαρα ,τα λετε η μαλλον τα γραφετε κοριτσια..εκφραζετε τις σκεψεις σας ,τις αποψεις σα ς, ειτε αυτες συμφωνουν η ειτε οχι μεταξυ τουςΣας το λεγω εγω που δεν συμμετεχω ενεργα σε σχολιασμους αλλα ως <παρατηρητρια>και φανατικη ,καθημερινη ,αναγνωστρια σας, ,σας βεβαιωνω ,μετα λογου γνωσεως,,πως εισθε μια υπεροχη παρεα ,αξια θαυμασμου τα κειμενα σας και προς Θεου .μη ν <αναβετε φυτιλιες >και την ...καψετε Καλο σας ξημερωμα....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Πεμ Μαρ 10, 2011 12:12 am

sarita έγραψε:jessie επετρεψε μου να σου πω οτι δεν υπαρχει δικτατορια σε αυτο το φορουμ.Ολοι εκφραζουμε τις αποψεις μας.Το οτι τυχαινει να συμπιπτουν των περισσοτερων η γνωμη με αυτα που βλεπουμε δεν σημαινει οτι υποκινουματε.Ουτε 12 χρονα ειμαστε (τουλαχιστον οι περισσοτεροι) να αγομαστε και να φερομαστε ουτε αμυαλοι.Οι πιο πολλοι ειναι μορφωμενοι και ολοι εχουν την δικη τους γνωμη.
Σαριτα μου με όλο το θάρρος επετρεψέ μου να εκφράσω την δική μου προσωπικη αποψη για την οποία ειμαι ετοιμη να λογοδοτήσω ανα πασα στιγμή -για να μην εχουμε μικρο μλεξίματα- με αφορμη το ποστ σου αφού πρώτα ξεκαθαρίσω πως δεν έχω τίποτα προσωπικο μαζί σου και σε εκτιμώ και σε σέβομαι όπως αξίζει σε κάθε μέλος....
Θεωρώ ακρως λογικό να συμπίπτουν οι γνώμες αρκετών αλλά ακόμα πιο λογικό να διαφέρουν, για ευνόητους λόγους....
Κανείς δεν υποκινεί εδω μέσα θεωρώ και πιστευω...
Αυτό που θέλω να πω κατα κυριο λόγο -και επαναλαμβάνω δεν έχει να κάνει με εσένα-
είναι ότι βλέπω πως κάποιες φορες ατομα πολυ περισσότερο απο 12 ετων άγονται φερονται σαν αμυαλοι...και προς θεου μιλώ γενικά και όχι ειδικά για το φόρουμ...Πολλες φορές παιδια 12 χρονών έχουν περισσότερο μυαλό...από άτομα 20 30 40 και 50. Jessie μου -επετρεψε μου τον ενικο- θεωρω πως το πόσο μετράει η γνωμη του καθενος ειναι υποκειμενικη αποψη του καθενος και θα συμφωνήσω απόλυτα με την Τζίνα η οποία είπε πως μια ψήφο έχει εκείνη όπως και εσύ και εγώ και όλοι μας....Εμενα προσωπικά θα τολμούσα να πω με θίγει αυτή σου η άποψη αλλά οφείλω να την σέβομαι και το κάνω....
Τι και αν η Τζίνα ή η Μαρία ή ο τάδε είναι μέλη του forum team? Οφείλουμε να τις σεβόμαστε όπως καθέναν εδω μέσδα αλλά και παντού...γιατί η γνώμη τους να μετράει περισσότερο? Απλά και μόνον θέτουν κάποιους κανόνες τους οποίους πρέπει να τηρούμε για να βαίνουν τα πράγματα ομαλά....
Καλή σας νύχτα και Πολυ καλό το επεισόδιο από εμένα για να μην ειμαστε και εντελώς of topic!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 10, 2011 12:17 am


Σας παρακαλώ να μη το συνεχίσουμε
Θέλω να ελπίζω οτι το θέμα λύθηκε και συνεχίζουμε κανονικά με το σχολιασμό του επεισοδίου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 10, 2011 12:46 am

Να ΄μαι κι εγώωωωωωωωωωωωωωω!

Μπορεί η Αγγέλα να έβαλε μπροστά τη λογική της μάνας αλλά εμένα προσωπικά με ξενέρωσε η ξινίλα της για την Εδέμ!

Οποία σκηνοθετική συνέπεια στη λεπτομέρεια... Οι βαλίτσες της Στέλλας εμφανίστηκαν ακριβώς οι ίδιες! Με κάτι τέτοια με συγκινούν βρε..... Τον διάλογο που ακολούθησε τον προσπερνώ επιδεικτικά!

Λουκάς - Νταίζη και με κέφι και με μπρίο και με διαμάντια και livani

Αφού ασπαστώ τάπα Νόρας προς Μελίτα για την υπενθύμιση της επανάληψης της ιστορίας όταν όπου Εριέττα βλέπε Μελίτα κι όπου Μελίτα βλέπε Εύα (μία... δεν την ξέρετε) συνεχίζω με την εξής απορία: βλέπουμε τη Νόρα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης να αποφεύγει συστηματικά το αλκοόλ ενώ με τη Γκρίνια της εργαζόμενης δεν κάνει τίποτα και την πίνει με το κιλό! Ότι το αλκοολ είναι πιο επιβλαβές από τη γκρίνια γκρίνια γκρίνια; Έλεος!

Γυμναστήριο - δείγμα παρέας: κρατάω την εικόνα και μόνο....

Λουκάς: Μαγκωμένο το κορίτσι μου; Έφυγα!!!! Love

Εριέττα - Στέφανος: διαμάντια, διαμάντια, κλασσικό απίθωμα κάθε εκατοστού παλάμης Εριέττας στον Καρτάλη, διαμάντια, διαμάντια.

Αντιγόνη(στα κινέζικα "τίναγματουτσαλαπετινού) "Τι;;;;" πολύ μου άρεσε!

Νόρα - Λουκάς στο γραφείο: αφαιρώ το διάλογο και κρατάω επίσης μόνο την εικόνα!!! Φιλάααααααααακια!

Ρούσσος - Στέλλα: κάτι μεταξύ Sleep και vomit
Αμαλία στο παρατηρητήριο... οκ! Δικό της παιδί είναι η Μελίτα!

Σχέδιο οικισμού Εδέμ... μου άρεσε πολύ το αχ για το αχούρι! Και η κουκιδούλα της Εύας!

Συζήτηση Νταίζης - Χρήστου έξω από το μπαρ.... στα αζήτητα!

Λουκάς - Νικόλας - Ηεδεμδενπουλιέται: είχε τις βάσεις η σκηνή αλλά δεν περίμενα κάτι περισσότερο.

Αντιγονάρα: Δεν πουλάω!

Αμαλία - Μελίτα - Ρουσσογκομενιλίκια: I feel gooooooooood! τουρου τουρου τουν!!!!

Γυμναστήριο - εναλλακτικό δείγμα παρέας: κουράγιο αδέρφια!

Μελίτα - Στέφανος: Α μωρή Μελίτα! Που πας ρε Καραμήτρο! Μάλλον δεν είναι για τα δοντάκια σου (τα νεογιλά εννοείται) ο Καρτάλης τελικά! Πόσες μπαρούφες θα του εκτοξεύσεις ακόμα;

Νικόλας - Δάφνη: ωραία σκηνή αλλά όχι πρωτότυπη! Κάτι απαιτήσεις που έχω κι εγώ όμως!

Η ξανθιά κοπελιά ζωγράφισε στα δευτερόλεπτα εμφάνισης!

Βγέθηκε το πτωμά της Αννουλάς! Ωωωωωωωωωωωωω μοντιέ!!!!!!!!!!!

Ψηφίζω ασ' το καλύτερα!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Πεμ Μαρ 10, 2011 12:51 am

Φυσικα Μαρία μου ζητω συγγνώμη...
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Μαρ 10, 2011 1:51 am

Δε με χάλασε και πολύ... όχι, δε με χάλασε.
Και ατάκες είχε... και ρυθμό.... και "εξελίξεις".... χμ...... ναι.
Καλά, ερμηνείες έχει πάντα, πάλι καλά.

Εκεί στο γραφείο, Νόρα Λουκάς, είδαμε ζωντανά την απαγωγή του Λουκά από τους εξωγήινους και την αντικατάσταση του με τον καραγκιόζη! Τι μεταστροφή σε dt ήταν αυτή! Εκεί που τον χαιρόμουν, εκεί να τον σκαμπιλίσω!

Το βλέμμα του Λευτέρη ήταν γενικώς πολύ ύποπτο σήμερις και μια απορία μου τη δημιούργησε.... study

Θαυμάζω τη Νταίζη! Αμέ! Πολύ! Τριγυρνάει μες στο σπίτι, παίρνει τους δρόμους, εκβιάζει και τα δέντρα ακόμα, να της δώσουν μερίδιο, ξέρω γω, απ' τη χλωροφύλλη -και όλα αυτά με τακούνι στιλέτο! Μπράβο ρε κοπελιά! Χαρά στα κουράγια σου, εγώ δεν....απαπαπα.....
(ειρήσθω εν παρόδω, μια μανία να τριγυρνάνε όλες οι κυράδες με τη μπότα και τη γόβα μες στο σπίτι..... μόνο η Μελίτα φοράει παντούφλες έχω παρατηρήσει -να δεις, θα 'χει καμιά κρυμμένη σημειολογία κι αυτό.... scratch )

Τώρα που έπιασα τα ενδυματολογικά, τι αηδία σε ασπρόμαυρο καρό ήταν αυτή σήμερα και μάλιστα εις διπλούν?! Ήταν που ήταν τετράγωνα τα μάτια μου, απ' την οθόνη, απόγινα.... /S

Νταίζη Λουκάς: πάρτε ομπρέλα, ατάκες βροχή! Αθώο μου παλικάρι εσύ.... lmao

Η Αμαλία έριξε το επίπεδο. Με τη γέννησή της. Στα Τάρταρα. Ανεπιστρεπτί.

Στέλλα Λουκάς: σκάσε μαρή κάργια πια, κάρναξε!

Στέλλα Πέτρος: ευτυχώς. Είχε περάσει ώρα που έφαγα. Κάτι ελαφρύ. Δεν είχα πρόβλημα στομαχικό. Όχι. Μια ελαφρά αναγούλα μόνο. Δεν έχω πρόβλημα με την ηλικία τους. Με τη βλακεία τους έχω. Και υποψιάζομαι ότι η Στέλλα έχει τσιμπήσει, κι ο Πέτρος κάνει την πλάκα του. Άντρες..... zip

Δάφνη Νικόλας: με αρέ, με αρέ. Για τις ερμηνείες αυστηρά.

Πρώην Χρήστος: πλάκα κάνεις.... ο άντρας ο πολλά βαρύς, ο μπράβος, ο μπασμένος, η παλιά καράβανα που το βλέμμα του έκαιγε και τα χλωρά......
Μπράβο στον Κασσανδρινό όμως, μπράβο. Λαπά και ζιγκολό τον κάνανε, το βγάζει.
Απλά, εγώ προτιμούσα λίγο την κουρτίνα ένα.... shy

Νόρα Μελίτα: 1-0. Πάρε να 'χεις, να βάλεις και στις τσέπες, το λένε.... Angel Ε, κάποιος έπρεπε να τα πει τα αυτονόητα επιτέλους όμως.... Που μου συγχύζετε την έγκυο συνέχεια....

Στέφανος Μελίτα: 1-0 (μια επανάληψη νιώθω....) Τον απόλαυσα τον Σταύρου, τον ευχαριστήθηκα! Κέντησε ψιλοβελονιά, αυτή η συγκατάβαση-σχεδόν περιφρόνηση στο βλέμμα.... αυτό το "δεν μπορώ άλλο" έβγαινε από όλους τους πόρους του δέρματός του.... "Δε θα είμαστε ξανά μαζί ποτέ" Το υπόσχεσαι? ε? ε? ε? Gioupi
Όσο για τη Μελίτα, μια χαρά. Αν σκοπός ήταν να βγάλει μη εμπιστοσύνη, αμφιβολία, ζήλια, πείσμα, εγωισμό και ξεροκεφαλιά, τα κατάφερε υπέροχα, congrats. Δεν μπορούσα να αποφασίσω αν κατά βάθος λυπάμαι την κατάντια της, τη στενομυαλιά, την ανίκανη να αγαπήσει καρδιά της, ή αν απλώς θέλω να Fskl

Όταν βλέπω και ακούω την Εύα να λέει "πάει κι αυτό το όνειρο", πρώτα σφίγγει μια μέγγενη την καρδιά μου και μετά τη νιώθω να ραγίζει σε χιλιάδες κομμάτακια, σα γυαλί. Και ΔΕΝ είμαι ευσυγκίνητη. Snif

Ότι αγαπώ εκφράσεις Εριέττας το ανέφερα? Όχι? Αγαπώ! Heart1

Σε μια έκρηξη μεγαθυμίας και καλοσύνης θα το πω Καλό-
(= διαβάζεται "καλό πλην", ξέρετε, σαν τις κατηγορίες που έχει κατέβει η χώρα στις διεθνείς αγορές κλπ....)

Και κάπως έτσι, καληνύχτα μας και σήμερα... Ypnos

ΥΓ1 Clarabelle, για δευτερόλεπτα πήγα να ψαρώσω, μετά λέω δεν μπορεί, συνέχισα να διαβάζω και lmao έκανα καινούριο συκώτι! Mille Gracie!
ΥΓ2 fantina, jessie, fay66 Thumbs up
ΥΓ3 fayy66, το 2ο spoiler σου με καταρράκωσε.... Snif αλλά η ρουφιάνα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 10, 2011 2:31 pm

τα επεισοδια οσο παει και γινονται πιο βαρετα και ανουσια...
δηλαδη και στο μεγκα να κατσεις να δεις δεν προκειται να σου παρει πανω απο 5 λεπτα,καθως οι σκηνες που αξιζουν ειναι 3λεπτες συν 2 λεπτα να γυρισεις ολο το επεισοδιο στο γρηγορο...
ολοι οι ηρωες εχουν μεταλλαχτει...πραγματικα ολοι...μονο η νορα κρατα πλεον κατι απο τον παλιο καλο της εαυτο...
πιο πολυ απο ολους ο λουκας και ο στεφανος...
τους δυο πρωταγωνιστες τους πλεον...για να πληρωσουν το κενο του μανου τους κανανε καρικατουρες...
ο λουκας περιφερεται σαν κηφηνας...η δε ιστορια του με τη νορα ενω θα μπορουσε να δωθει απο την αρχη με συγκινηση και ρομαντισμο την καταντησανε και αυτη γελοια με τα δηθεν κωμικα τους τερτιπια...αυτο το ζευγαρι θα μπορουσε να κανει θαυματα και ομως αρκειται σε τσαχπινιες και μονο....εγω θα τους ηθελα διδυμο αχτυπητο να κανουν τα παντα μαζι και να δινουν λυσεις οπως στον 1 κυκλο και βεβαια να βιωνουν τον ερωτα τους ωριμα σαν δυναμικοι ανθρωποι και οχι ως 10χρονα...αυτο το ζευγαρι το καψανε πριν καν αρχισει με την αμνησια του λουκα...η πρωτη τους φορα θα επρεπε να ειναι απολυτως συνειδητη και συγκινητικη...αμαν πια ...πρεπει αυτο το ζευγαρι να βγαινει παντα γελοιο;;ακομη θυμαμαι τη σκηνη τους στη δολοφονια του στελιου που την ειχα λατρεψει..τοτε ειχαν κειμενο...τωρα δεν εχουν καν ιστορια...
οσο για το λουκα εγινε γραφικος σαν ηρωας με λιγοστες μονο αναλαμπες....δεν τον αντεχω πλεον πολυ με τα καραγκιοζιλικια του...αφηστε που ο πετρακης πλεον δεν παιζει...τουλαχιστον εμενα δεν μου αρεσει το παιξιμο του πια...γουστα ειναι αυτα βεβαια...αλλα για μενα δεν...
για τον στεφανο τι να πω...τον εχουν κανει ρεζιλι με ολα αυτα ...δεν ενδιαφερεται ουτε καν για το παιδι του...για το παιδι του που περυσι ειχε κανει ενα γαμο φιασκο...τον εχουν κανει τοσο ρηχο χαρακτηρα και τοσο εγωιστη που πραγματικα ψαχνω τον περσινο ευαισθητο στεφανο που θυσιασε ενα σχεδιο ζωης για τον ερωτα του και θυσιασε ενα ονειρο ζωης με τη γυναικα που ηθελε για το παιδι του...
δηλαδη αν ειναι να ασχολιεται μονο με τα διαμαντια και με το να χασμουριεται στην ερη ειναι πραγματικα κριμα...
και βεβαια την ερη δεν την παω αλλα αυτο που της κανει ο στεφ ειναι απαραδεκτο..ενω ξερει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του αυτος της μιλαει για τη μελιτα και της κλαιγεται για τον ερωτα του ενω εκεινη ξερογλυφεται...λιγο τακτ κυριε καρταλη...
οσο για το αγαπημενο μου ζευγαρι στεφ-μελ...του παιρνουν τη μαγεια που ειχε χωνοντας την ερη μονιμως αναμεσα τους...
δηλαδη αν δεν ηταν η χημεια παπα-σταυρου και η υπεροχη και ρομαντικη ιστορια τους θα ειχαν χαθει με τετοιο προχειρο κειμενο και σκηνες χωρις ουσια...αυτοι οι δυο κανουν θαυματα μαζι...παρακαλω δωστε του σκηνες ουσιας...βγαζουν αγαπη,ερωτα,τρυφεροτητα,παθος στο μαξιμουμ...
δηλαδη εχω φτασει στο σημειο να προτιμω να ειχαν αφησει τον στεφανο με την ευα απο το γελοιο τριγωνο μετη ερη...τουλαχιστον ειχαν ενα παιδι και ιστορια...
δηλαδη μας φεραν το χειροτερο(ερη) για να εκτιμησουμε το χαλια(ευα)
ωραια λογικη
για τους υπολοιπους τι να πω...
εχω βαρεθει νταιζη και αστερι...δεν με αφορουν κιολας...
θελω πιο πολυ μελιτα...και την αληθινη μελιτα...γλυκια και δυναμικη,ανθρωπινη γεματη στοργη και αποφασιστικη...τη μελιτα του 1 και 2 κυκλου και οχι αυτην την καρικατουρα...
οσο για την ευα μπορει να μην την πηγαινα ποτε αλλα τουλαχιστον ο ρολος της ηταν καταλυτικος στις εξελιξεις...τωρα την εχουν καταντησει απο πρωταγωνιστρια απλο παρατηρητη...οσο για τον τερη η σχεση τους εχειμ παρουσιαστει πιο βαρετη και αυτη του νικολα-δαφνης...θα συμφωνησω με τους περισσοτερους οτι δεν μπορεσαν να διαχειριστουν την ηρωιδα τους μετα τη φυγη του μανου και την αφησανε απλα να αγεται και να φερεται χαμενη μηπως βρει λιγη ευτυχια...
η εδεμ της ευας ηταν παντα με το μανο...τουλαχιστον ετσι οπως παρουσιαστηκε η ιστορια...ο τερης απλα ειναι πολυ λιγος...
ταιριαζουν μεν υποκριτικα ξυλα-μπισμπικης πιο πολυ απο ξυλα μπογιουρης αλλα η ιστορια δεν τους βοηθα καθολου...
δωσαν 2 κρεβατια και 5 μεγαλα λογια και φτασαμε με αλμα στο γαμο...γελοιο...
και πιο γελοιο ειναι ακομη να φοβουνται οι ηρωες να αναφερουν το ονομα του μανου...
οτι και να εγινε ειναι κομματι της παρεας...για ποια παρεα μιλαμε οταν λειπει ο ακρογωνιαιος λιθος της...
ελπιζω ο κ.μπουγιουρης να ξεκουραστηκε και να επιστρεψει...
φανταζομαι τους προσωπικους λογους που κρατουν και τις 2 πλευρες ψυχραμενες αλλα λιγο επαγγελαμτισμος δεν βλαπτει...
προσωπικα θεωρω το μανο το μεγαλυτερο γουρουνι και ως συντροφο και ως ανθρωπο...αναξιο και λιγο...το χειροτερο ειδος ανθρωπου ...αλλα ως ρολος η θεση του ειναι στην εδεμ...
συγνωμη που βγηκα τοσο πολυ οφ τοπικ απο τα του επεισοδιου...
λιγα ηθελα να γραψω αλλα δυστυχως ξεχαστηκα..
δεν ψηφιζω καθως δε με καλυπτει καμια επιλογη...
προτεινω να μπει ως επιλογη=βαρετο και αδιαφορο...
μονο η σκηνη στεφ-μελ μου αρεσε καθως βγηκε ολη η ορμη και ο πονος που κρυβουν αυτοι πισω απο τον εγωισμο τους...
μακαρι να εχουμε πιο πολλες τετοιες υπεροχες σκηνες...
αν οι διαχειρηστες το θεωρουν οφ τοπικ μπορουν να το διαγραψουν ή να το μεταφερουν...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 10, 2011 2:45 pm

Cancoon έγραψε:Από τον βαθύ λήθαργο του επεισοδίου με έβγαλε μόνο η σκηνή Στέφανου – Μελίτας. Πολύ ωραία σκηνή – ο Στέφανος παίρνει φωτιά όταν βρίσκεται δίπλα στην Μελίτα! Άπαιχτη η χημεία των Σταύρου-Παπά!
Στα της σκηνής, λοιπόν, ο Στέφανος αγαπάει πολύ την Μελίτα γι’ αυτό πονάει πολύ και την έχει άχτι.
Εκτός του πήγε εκεί και χτυπούσε συνέχεια το κουδούνι (!) μέχρι να του ανοίξει η Μελίτα, πουλούσε και μούρη από πάνω.
Η μόνη αδιαμφισβήτητη αλήθεια που είπε είναι ότι δεν θα υπάρξει άλλη γυναίκα που θα την αγαπήσει όπως την Μελίτα. Για το ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά μαζί οι δυο τους, ας κρατήσει μια πισινή: δυο ερωτευμένοι άνθρωποι, όπως είναι αυτός και η Μελίτα, πάντα βρίσκουν τον δρόμο τους.
Πάντως έχει και ο Στέφανος τις ευθύνες τους γι’ αυτόν τον χωρισμό, καθώς έδωσε απαράδεκτα πολύ χώρο στην Εριέττα και καλό είναι να το καταλάβει κάποια στιγμή κι αυτός. Όχι να βγαίνει πάντα από πάνω.
Η Εριέττα ξεκίνησε την διεκδίκηση του Στέφανου με ένα τύπου «με συγχωρείτε, ήταν τυχαίο» άγγιγμα προς τον Στέφανο, ο οποίος όχι μόνο δεν το αντιλήφθηκε καν αλλά με το γνωστό βαριεστημένο ύφος που έχει όταν είναι μαζί της, συνέχισε να μιλάει για δουλειές. Εριέττα δεν είσαι η Βουγιουκλάκη στην Μοντέρνα Σταχτοπούτα κι αυτός δεν είναι ο Παπαμιχαήλ. Πολύ απλά είναι ερωτευμένος με την Μελίτα του μέχρι τα μπούνια.
Δάφνη, για να μην σας έχει συγχωρέσει ακόμα η Εδέμ, κάτι θα ξέρει.

με καλυψες απολυτα...
σε ενα βαρετο και αδιαφορο επεισοδιο μονο η σκηνη στεφ-μελ εκανε τη διαφορα...
παντα απολαμβανω τους σχολιασμους και σπανια θελω να προσθεσω κατι παραπανω..
αυτη τη σκηνη στεφ-μελ τη λατρεψα και μου θυμισε τις πρωτες τους σκηνες που ενω ηταν φουλ ερωτευμενοι κοντραρονταν συνεχως... Love! Love! Love! βγαζουν τοσο εντονα συναισθηματα αυτοι οι δυο που με ξετρελαινουν... : juhu :
συγχαρητηρια και παλι για το σχολιασμο
Congrats
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Μαρ 10, 2011 3:21 pm

<.....μα; εφεραν το χειροτερο (ερη)για να εκτιμησουμε το ..χαλια(ευα)> εγραψε καποια φιλη..μαλλον εκανε λαθος στην εκφραση χιλιες φορες καλλιτερα η Εριεττα προκειμενου να γλυτωσουμε τα< αισχιστα>ΜΕελιτα γαρ......αλλα ξεχασα μερικοι επαθαν στερητικο λογω ελλεψης <ενοργανης γυμναστικης>....αχ το ατιμο το ματι.......(αν δεν επρεπε να το γραψω εδω Cllarabelle σου ζητω συγνωμη..)

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μαρ 10, 2011 3:31 pm

"Σεβαστοι μου γονεις γεια σας

Υγειαν εχομεν το αυτο επιθυμουμεν και δι'υμας.... Γιατι να μην εχομεν αλλωστε;

Επειδη ο Λουκας εκανε ολοκληρο σχεδιο για να χτισει "προτυπο οικισμο" ανευ χρηματων και ανευ οικοπεδου, ταρασοντας το νευρικο μας στυστημα;
Επειδη ο Πετρος βγηκε στο αγναντιο με την Στελλα ουχι Στυλιανη και η Αμαλια μεταμφιεστει κατοπιν αποκριας σαν τη Ματουλα, τη Χαρι! Εχω αυαισθησια στο στομαχι, τον τελευταιο καιρο....
Επειδη η ενλογω μητερα πηγε στην κορη της και εκεινη την επεπληξε για τις πραξεις της, τις οποιοες η ιδια καταδικαζει και δεν υποπεφτει ποτε σε τετοια σφαλματα, δεν νοηται μια κυρια να παρακολουθει το συζυγο της!
Επειδη η Ευα εγκαλειπει εκ νεου το ονειρο της και εχει την Αγγελα να την επιπλειτει για της επιλογες και τις αποφασισεις της;
Επειδη η Αντιγονη, οχι εκεινη του Κρεωντα, εχει εις την κατοχην της την Εδεμ;
Επειδη η Μελιτα μηνυσε του Στεφανου να μεταβει στην οικια της για να ξεκαθαρισουν για πολλοστη φορα τη σχεση και το χωρισμο τους;
Επειδη η Μαργαριτα αναπαριστα τα ταξιδια του Οδυσσεως οχι του συζυγου της, του αλλου προς αναζητηση των χαμενων αδαμαντων;
Επειδη η προαναφερθεισα γυνη εταραχθει που ξεβρασε η θαλασσα το κουφαρι της Αννας -θεος σχωρεστει- και εσπευσε να ενημερωσει τον συντροφο της για να μην ταραχτει ων αβγαλτος και αθωος;
Επειδη ο Στεφανος αναζητα τους χαμενους αδαμαντες για να ηρεμησει, αυτος, η Εριεττα και η φιλοστοργη αφερφη του;

Το ειδα το επειδοσιο και ομολογουμενως το μετανιωσα, θα μεριμνησω την επομενη φορα το ραντεβου με το γιατρο να ειναι πιο αργα την εσπεραν.....

Με σεβασμο, εκ Δαφνιου, η κορη σας!"


Υ.Γ. Παρακαλειται η Μαρια την επομενη φορα να προειδοποιει, κοντεψα να παθω εγκεφαλικο, μολις αρχισα να διαβαζω τον σχολιασμο της!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 10, 2011 3:50 pm

katie007 έγραψε:<.....μα; εφεραν το χειροτερο (ερη)για να εκτιμησουμε το ..χαλια(ευα)> εγραψε καποια φιλη..μαλλον εκανε λαθος στην εκφραση χιλιες φορες καλλιτερα η Εριεττα προκειμενου να γλυτωσουμε τα< αισχιστα>ΜΕελιτα γαρ......αλλα ξεχασα μερικοι επαθαν στερητικο λογω ελλεψης <ενοργανης γυμναστικης>....αχ το ατιμο το ματι.......(αν δεν επρεπε να το γραψω εδω Cllarabelle σου ζητω συγνωμη..)

αγαπητη φιλη..σε ευχαριστω για την ευγενη σου προσπαθεια να με διορθωσεις...
αλλα οχι δεν εκαναν λαθος..εγραψα τη γνωμη μου..
για μενα η ευα ηταν χαλια αλλα η ερη ειναι ακομη χειροτερη με τον στεφ τοσο υποκριτικα οσο και απο αποψη στορυ...
καλα οσο για το στορυ ερης-στεφ ειναι επιεικωςγια γελια και για κλαματα...
οπως λοιπον εγραψα τη γνωμη σου δικαιωμα σου να διαφωνεις...
σε ευχαριστω και για την ειρωνια σου...μιλαει απο μονη της και δε χρειαζεται να ανταπαντησω..καθως δεν αρεσκομαι στο να σχολιαζω αλλα μελη...


hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από soso Πεμ Μαρ 10, 2011 3:54 pm

Clarabelle έγραψε:


Τέλειο Τέλειο Τέλειο

Τέλειο για την Αγγέλα που μόλις βλέπει το παιδί της να ονειρεύεται φροντίζει να μη το αφήσει να χαρεί και το γειώνει να το φέρει στα ίσα του γιατί η ευτυχία βλάπτει σοβαρά την υγεία και επίσης τα όνειρα σκοτώνουν

Τέλειο για το Λουκά που απο δικηγόρος κατέληξε γκρουμ της Αστέρως άνεργος γαρ

Τέλειο γιατί μου είχαν λείψει οι εκβιασμοί του βιασμένου τσόκαρου και σήμερα επανέκαμψε δυναμικά

Τέλειο γιατί επιτέλους η μαλλιαρή κατσίκα με την ξυνίλα στη μούρη ανέλυσε στη Νόρα οτι μόνο μ εκείνη ο Στέφανος δικαιούται να παίρνει ανασούλες κι όχι με την Εριέττα Αυτό μας έλειπε να κάνει με την Ερι ότι έκανε μαζί της στην Εύα

Τέλειο γιατι ο Λουκάς μίλησε σοφά και πρότεινε να βρουν στην Εύα ένα καλό παλικάρι. Κάποιον που όταν τα όνειρά της πεθαίνουν θα της δίνει μια αγκαλιά να μη κλαίει μόνη της όχι σαν το μπούα το Λευτέρη που καθόταν αραχτός και λάιτ και την κοιτούσε.

Τέλειο γιατί εξήγησαν στη Δάφνη πως ότι λάμπει κι έχει αξία είναι της Νταίζης και το δικαιούται κι αυτή κατάφερε να το καταλάβει που ακόμη να το μάθει η αργόστροφη

Τέλειο γιατι ο Στέφανος ξεκαθάρισε στην Εριέττα οτι δεν μπορεί να κάνει πίσω και τα διαμάντια πρέπει να βρεθούν γιατί η αδελφούλα ζητάει το μερίδιο της και είναι κακοπαθημένη και βιασμένη και πονεμένη μη σας πω και δεν πρέπει να την κακοκαρδίσουν

Τέλειο για τη συγκινητική σκηνή της κόρης που φώναζε στη μανούλα σκάσε εσύ. Σωστή η Νταιζούλα τι ξέρει απο έγκλημα η Αντιγόνη; Τίποτα.

Τέλειο γιατί με το γεροντοέρωτα να αγναντεύει τη θάλασσα ξέρασα το μεσημεριανό μου και δεν χάλασα τη δίαιτά μου

Τέλειο γιατί με βοήθησε ο Λουκάς να αποφασίσω πως θα χτίσω το επόμενο σπίτι μου. Τι θα μου κοστίζει νομίζετε; Ένα μύριο το πολύ. Εγώ έχω και δουλειά οπότε θα είναι ακόμη πιο εύκολο

Τέλειο γιατί αποδείχτηκε οτι ο Χρήστος ποτέ μα ποτέ δεν έκανε βρωμοδουλειές είναι άβγαλτος και άπραγος και χρειάζεται τη Νταιζη να τον καθοδηγήσει οπότε κι ο Μάνος που τον είχε δεξί του χέρι μια χαρά αθώο παλικάρι ήταν και χάρηκα για την υστεροφημία του.

Τέλειο γιατί η Μελίτα παραδέχτηκε η βοδάρα οτι φώναξε το μπούλη της επειδή της είπαν οι άλλοι πως οι φωτογραφίες ήταν παλιές κι ο λαπάς της βρήκε ευκαιρία να το παίξει θιγμένος και να την κάνει με ελαφρά. Αλήθεια τα βόδια πετάνε γλώσσα έξω ή μόνο το Μελιτόνι;

Τέλειο γιατι οι τέσσερις παρηγόρησαν ο καθένας το σύντροφό του κι η Εύα έκλαιγε και πάλι μόνη της με την Αγγέλα που λίγο πρίν αμπελοφιλοσοφούσε να λέει λόγια του αέρα. Εύα πάρε τα παιδιά σου και τα φράγκα και φύγε για Βοστώνη. Εκεί υπάρχει κάποιος που σε κάνει να κλαις αλλά τουλάχιστον σε κάνει να ονειρεύεσαι κι αυτό ειναι ανεκτίμητο κορίτσι μου δεν θέλω να σε βλέπω συνεχώς μόνη

Τέλειο γιατί το κύμα ξέβρασε την Αννούλα κι απο αύριο θα αρχίσει καινούρια γύρα εκβιασμών που αν κρίνω απ το φόνο του Χατζηγλύτση θα μας φτάσει μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα.

Καλά να περνάμε και να γελάμε μ αυτά που βλέπουμε γιατί το γέλιο είναι ζωή κι η σειρά για γέλια

Υγ. Ποιός ψήφισε άθλιο αυτό το επικό επεισόδιο βρε παιδιάlmao


lmao lmao lmao lmao lmao
Είσαι ΘΕΑ : respect : ,τί να κάνουμε τώρα...
Να σε μαλώσουμε;;;
Σάμπως το θες;;;Αυθόρμητα συμβαίνει!
Υγ.Γι αυτό και πάντα συγκεντρώνεις τα περισσότερα likes μακράν,γι αυτό και κατέχεις το αντίστοιχο ρεκόρ απο ανθρώπους που προφανώς βαριούνται να γράψουν και / ή να παραθέσουν..και μάλιστα ενώ ούτε εσείς του fotum team μπορείτε να δείτε απο ποιους έρχονται οι ψήφοι..γεγονός που σημαίνει ότι θα μπορούσαν να σε κοκκινίζουν αβέρτα,αλλά αντ 'αυτού σε πρασινίζουν αβέρτα και μάλιστα με μεγάλη διαφορά έναντι όλων ημών των υπολοίπων..
Κι είσαι ενα παραπάνω Θεά γιατί σ'άυτό το φόρουμ,δεν μπανάρεται κανείς,όσο κι αν προσβάλει ή διαφωνήσει .. και κυρίως με όποιον τρόπο κι αν προσωπικά επιλέξει αυτό να το πράξει..
Για τις πιο παλιές-που έχουν δει πολλά τα μάτια τους εδώ-,αυτά είναι δεδομένα,κι αυτή η σχέση εκτίμησης ή ανα περιπτώσεις και προσωπικής αγάπης..είναι που κρατανε το φόρουμ,όσο ζωντανό του επιτρέπουν οι εξελίξεις..(που σε σχέση με περυσι είναι βαριά κλινηρες,βεβαίως..γιατί έτσι περίπου είναι και η Εδεμούλα..σύμφωνα με κάποιους καθότι για όλους ουδείς δικαιούται να ομιλεί)
Υγ.Η σχετικά ισομερής έστω και σαχλή συμμετοχή των πρωταγωνιστών ήταν το μόνο καλό,αυτού τω ώντι ΤΕΛΕΙΟΥ lmao επεισοδίου!
Υγ. livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 10, 2011 4:06 pm

Παρακαλώ να σταματήσουν τα προσωπικά σχόλια.Ας αρκεστούμε στον σχολιασμό του επεισοδίου.
Ευχαριστώ.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Μαρ 10, 2011 4:21 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με τον Λουκά κσι την Νόρα που μιλούσαν στο γραφείο τους, είχε χιούμορ και ήταν ωραία σκηνή. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, ειδικά το ύφος τους ήταν τέλειο. Η σκηνή με την Εύα, την Δάφνη, τον Νικόλα και τον Λευτέρη στο γυμναστήριο ήταν πολύ καλή, είδαν και το σχέδιο του Λουκά για την κατασκήνωση αλλά μόλις μάθαν από την Νόρα ότι τελικά δεν πωλείται στεναχωρέθηκαν αρκετά. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν ωραία, ο διάλογος που είχαν πολύ καλός. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν πολύ ωραία.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 521 - Ημερομηνία 09-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Μαρ 10, 2011 4:44 pm

Το επεισοδιο δεν το βρηκα κακο.Χωρις αυτο να σημαινει οτι μου αρεσε και τρελα αυτο που ειδα.Παλι ειχε μιρλα και κατινια Μελιτας,παλι ειχε εκβιασμους Νταιζης,παλι ειχε ηλιθιο Λουκα ( με τα σχεδια για την Εδεμ ) αλλα υπηρχαν και σημεια που μου αρεσαν αρκετα.Οπως η σκηνη Λουκα-Νταιζης για παραδειγμα.Την δουλευε και φαινοταν απο χιλιομετρα ασχετα που εκεινη τσιμπησε επειδη θελει τα διαμαντια.Και την εκανε κιολας να πει απο μονη της οτι ειχε και τα λυτρα ασχετα που πηγε να το μαζεψει μετα.Παντως για μενα ειναι ξεκαθαρο οτι ο Λουκας με τον Λευτερη εχουν τα διαμαντια αλλα δεν καταλαβαινω ακομα γιατι δεν τα εμφανισαν και αυτα.Αλλα θα το βρω που θα μου παει...

Αλλο σημειο που μου αρεσε ηταν η σκηνη Λουκα-Νικολα οταν πηγε ο Νικολας στο γραφειο για να του πει οτι δεν πουλιεται η Εδεμ.Το βλεμμα του Λουκα νομιζω ειπε πολλα πραγματα.

Και ΦΥΣΙΚΑ η Θεα Ευα που με ενα βλεμμα εδειξε ξανα την απογοητευση της που δεν μπορουν να παρουν πισω την Εδεμ τους.

Κατα τα αλλα σταματηστε να καιτε τον Χρηστο.Μεχρι τωρα ηταν ανθρωπος της πιατσας και τωρα ειναι αθωο παιδακι;Σταματηστε να μας πρηζετε και με την Μελιτα.Αφου η κοπελα δεν το'χει απο πολλες αποψεις τι το παλευετε;Σταματηστε να κατακρεουργειτε τον Λουκα.Ειναι κριμα και αδικο.Σταματηστε να μας μπουκωνεται με την Στελλα.Δεν την θελουμε διωξτε την.Στην αναγκη φερτε πισω τον Ευκλειδη.

Το επεισοδιο θα το ψηφισω...Μετριο.Ετσι επειδη ειμαι καλως ανθρωπος.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης