Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

+31
zeta88
fanlouknor
ΣΨ1
manos+eva
pasxalitsa
roria
DESPOINA
Aria
FieryRed
hionati
evaki16
tsourdalitsa
Cancoon
fantina
Caroline
marakii
st@cy
JESSIE
Δ.Μπέλλος
trelli petrakitsa
stephanos13
MARINAKI_AGAPI_97
nefelik
gxnel
ellie
Kornilia_Petrakitsa
tzibirdika
varemaraful
Dimitraaa
fay66
Clarabelle
35 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap46%Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 46% 
[ 31 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 67
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Απρ 04, 2011 8:16 pm

Πραγματικά έμεινα άφωνη με την ευκολία που είπε ο Νικόλας στην Δάφνη ότι ο Λουκάς ξενοκοιτάζει! Κάτσε ρε Νικόλα, όταν είναι να πεις κάτι τόσο βαρύ και ειδικά κατι που αφορά τη συζυγική πίστη του Λουκά, πρέπει να είσαι σίγουρος γι' αυτό!
Η Στέλλα γιατί χώνεται στην ιστορία με τα διαμάντια; Πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει με κάποιον τρόπο ή θέλει μόνο να καταλάβει την εμπλοκή του Ρούσσου σε αυτήν την ιστορία; Πιστεύω πάντως ότι τα διαμάντια τα έχουν ο Λευτέρης και ο Λουκάς.
Η Λάμπου είναι πολύ κουραστική όταν βγάζει μικρές τσιρίδες και κουνάει τα χέρια της πέρα δώθε.
Η σκηνή Στέφανου Εριέττας ήταν κοιμίσικη και ξενέρωτη. Ο μόνος τρόπος που έχει η Εριέττα για να εισπράττει από τον Στέφανο τα ... συγκλονιστικά αισθήματα της εκτίμησης και της συμπαράστασης (!) είναι να του κλαίγεται πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Καλά, δεν αντιλαμβάνεται πόσο μειωτικό είναι αυτό για την ίδια πάνω απ' όλα; Πόσο ενδεικτκό της έλλειψης φλόγας και έρωτα στην μεταξύ τους σχέση;;
Αλλά το αποκορύφωμα ήταν όταν πήγαν μαζί στο γραφείο της Νόρας, όπου το κεφάλι του Στέφανου μπήκε στην τροχιά κίνησης της Μελίτας! Στραβολαίμιασε ο άνθρωπος για να κοιτάει την Μελίτα του - ο Στέφανος επωφελείται των επισκέψεων στο γραφείο της Νόρας για να ρουφάει την εικόνα της Μελίτας (Στέφανε, σύνδρομο στέρησης το λένε αυτό).
Η Εριέττα που έμεινε να κοιτάει τον Στέφανο που κοιτούσε την Μελίτα ελπίζω να καταλαβε πόσο καψούρης είναι αυτός ο άντρας με την Μελίτα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Δευ Απρ 04, 2011 8:17 pm

Το ηθικό δίδαγμα του επεισοδίου:

-Ο Νεκρός δεδικαίωται:
Δεν ήσουν θύτης Μπέλλο αγόρι μου, ήρωας ήσουν... αλλά η αξία σου αναγνωρίστηκε μετά το θάνατο σου!
Γιατί δεν την πήρες μαζί σου και την άφησες εδώ, να πηγαίνει από πόρτα σε πόρτα και να ρωτάει "να τα πούμε?"
Και δεν εννοεί τα κάλαντα δυστυχώς...αλλά τα διαμάντια (που ποιος να μου το 'λεγε πως θα άκουγα διαμάντια και θα έβγαζα φλύκταινες)
Πόσες εκδοχές θέλει να ακούσει για να ηρεμήσει?? Από ολόκληρη απαγωγή, το μόνο που της έμεινε είναι η ιστορία με τα διαμάντια??? ΕΛΕΟΣ Kotsides

-Η κατίνα κι η πλατίνα τον τρίτο χρόνο φαίνονται:
Και για την έγκυο λες φταίνε οι ορμόνες και η πρόσφατη σύγχυση...
Και για τις επιστήθιες λες φταίει το καμένο από το ντεκαπάζ μυαλό...
Γι' αυτόν εκεί τον επιστήμονα τι να φταίει, τι να φταίει και δεν πήγαμε μπροστά???
Τι πιο φυσικό και λογικό από το να υποπτεύονται όλοι τον Λουκά για απιστία και να ετοιμάζουν και σχέδια δράσης για να τον επαναφέρουν στον ίσιο δρόμο... Fskl Fskl Fskl
Η μόνη που το σώζει ακόμα είναι η Εύα, την οποία επ' ευκαιρίας είδαμε πάνω από ένα δίλεπτο! affraid

-Στις εννιά του μακαρίτη άλλον έβαλε στο σπίτι:
Ποιες εννιά??? εδώ τον είχε βάλει στο σπίτι πριν καλά-καλά παντρευτεί... και τώρα θα πάνε και για πλιάτσικο!
Γιατί κι αυτή η κοπέλα τι θέλει (εκτός από ένα ευχαριστώ, που της το οφείλουν όλοι)??? Τώρα που έφτιαξε την ζωή της κάπως, θέλει να ασχοληθεί και με "κάποια πράγματα παραπέρα", σαν τον γιο της καλή ώρα! ainta

-Ο λύκος κι αν εγέρασε κι άσπρισε το μαλλί του, μήτε τη γνώμη άλλαξε μήτε την κεφαλή του:
Και ένα σοκ το έπαθα βλέποντας την Μελίτα να δουλεύει και να είναι και πρόθυμη να κάνει και κατ'οίκον παράδοση φακέλων... αλλά κράτησε λίγο ευτυχώς!
Γιατί να μην φύγει από το γραφείο και να αφήσει μόνους τους ανθρώπους, όταν μάλιστα έχει και τις ευλογίες του αφεντικού??? cake
Να το δοκιμάσω κι εγώ αύριο???

- Εδώ καράβια χάνονται, βαρκούλες αρμενίζουν:
Κοιμάμαι, ξυπνάω,
σωπαίνω, μιλάω,
κλαίω, γελάω.
Μωρό μου, σ’ αγαπάω,
σ’ αγαπάω, σ’ αγαπάω, σ’ αγαπάω, σ’ αγαπάω!
Σ’ έχω επιθυμήσει,
ο χωρισμός μας φοβερά μου ’χει στοιχίσει.
Mάτι να κλείσω δεν μπορώ,
νιώθω πως θα τρελαθώ,
συνέχεια σ’ έχω στο μυαλό.
Τα 'πε η Αννούλα και τώρα τα λέει και η Αμαλίτσα... pff εμείς τι φταίμε???

- Ένα πτώμα την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα:
Και αφού μας τέλειωσε ο Μπέλλος, θυμηθήκαν την Άννα... και ο Αστυνόμος θυμήθηκε την Έρι... και η Έρι θυμήθηκε το αρχείο του μπαμπά... και ο Στέφανος θυμήθηκε να πιάσει πάλι θέση μπροστά στη τζαμαρία Love!... και ο Λουκάς θυμήθηκε ότι υπάρχουν κι άλλα πράγματα εκτός του τρελοκόριτσου... και εγώ θυμήθηκα πως γεμίζουμε τα επεισόδια sfyr

- Κάθε πέρσι και καλύτερα:
και κάθε προηγούμενη βδομάδα, είναι καλύτερη από την επόμενη! Του αθλίου κι άλλο κακό να μη μας βρει...


Υ.Γ.: Λευτεριά στους ταλαντούχους!!! soutien


Καληνύχτα και καλή βδομάδα να έχουμε!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Απρ 04, 2011 8:28 pm

Kornilia_Petrakitsa έγραψε:
fay66 έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Το επεισόδιο από μένα ΑΘΛΙΟ.. Επιστρέφω σε λίγο με πλήρη σχολιασμό...

Θαυμάζω το κουράγιο σου πάντως!!!

Χαχα.. Ε με τόσους χαζούς καταγίνομαι κάθε μέρα.. Πρέπει να αντέξω!
Παντως ενδιαφέρομαι για τα σουτζουκάκια sisi sisi sisi

Να σου πω στέλνω και ταπεράκια!!
Θα με λέτε μαμά-ταπεράκια(έτσι και αλλιώς μαμά σας θα μπορούσα να είμαι αφού πάνω κάτω έχετε την ηλικία των παιδιών μου).Κάτι σαν παραλλαγή του τάπερμαν-βρε κάτι ήξερε ο Μπουγιούρης και την κοπάνησε!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Απρ 04, 2011 8:29 pm

fantina έγραψε:και να δεχτω οτι ολες οι γυναικες ειμαστε εν δυναμη κατινες
(τι μου φταει το ονομα ?ασε που ειχα και μια αγαπημενη θεια που την ελεγαν Κατινα )


Ελπίζω να επέζησες του (διπλού) σχολιασμού, γιατί άρχισα ν'ανησυχώ!
Κι εγώ αναρωτιέμαι, γιατί αυτό το όνομα έχει ξεπέσει έτσι? Αν σκεφτούμε οτι έτσι φώναζαν και την απαράμιλη Κατίνα Παξινού!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Απρ 04, 2011 8:31 pm

fay66 έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:
fay66 έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Το επεισόδιο από μένα ΑΘΛΙΟ.. Επιστρέφω σε λίγο με πλήρη σχολιασμό...

Θαυμάζω το κουράγιο σου πάντως!!!

Χαχα.. Ε με τόσους χαζούς καταγίνομαι κάθε μέρα.. Πρέπει να αντέξω!
Παντως ενδιαφέρομαι για τα σουτζουκάκια sisi sisi sisi

Να σου πω στέλνω και ταπεράκια!!
Θα με λέτε μαμά-ταπεράκια(έτσι και αλλιώς μαμά σας θα μπορούσα να είμαι αφού πάνω κάτω έχετε την ηλικία των παιδιών μου).Κάτι σαν παραλλαγή του τάπερμαν-βρε κάτι ήξερε ο Μπουγιούρης και την κοπάνησε!!!

μια και το επεισοδιο ειχε τοσο<< ενδιαφερον>>!!!!!!!!!
δεν μας δινεις την συνταγη ....γιατι δεν εχω φτιαξει καμμια φορα σουτζουκακια ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Απρ 04, 2011 8:33 pm


Τελικά το πηγάδι δεν έχει πάτο

Απασχοληθήκαμε με τη Στελίτσα που μόλις κατάλαβα γιατί συμπάθησε τόσο τη Νταίζη. Η μιά προορίζεται για αρχηγός της αστυνομίας κι η άλλη για ανακρίτρια. Πέρασε να μάθει τα πάντα για κάτι που δεν την αφορούσε στο ελάχιστο και όλοι της είπαν τι έχει συμβεί. Έτσι θα πάει η ιστορία παρακάτω και η γκεστ εμφάνιση θα πάρει προαγωγή σε πρωταγωνίστρια. Τώρα ποιός ενδιαφέρεται γι αυτήν δεν ξέρω. Φαντάζομαι θα τη βλέπει η μαμά της ο μπαμπάς της ο άντρας της ο συμπέθερος οι φιλενάδες της ο κουμπάρος κ.ο.κ

Απασχοληθήκαμε με την κατινιά κυρίως και πρωτίστως και με την ηλιθιότητα δευτερευόντως. Προφανώς νομίζουν οτι το γυναικείο κοινό ικανοποιείται με μαθήματα κατινιάς και βλακείας

Η Νόρα όχι μόνο έψαξε το κινητό του άντρα της, όχι μόνο δεν μίλησε μαζί του να ξεκαθαρίσει τα προβλήματά της αλλά τον έβγαλε βούκινο και στις φιλενάδες της. Υστερία και κατινιά σε όλο τους το μεγαλείο

Η Δάφνη πήγε στο Νικόλα και είδα ότι σιχαίνομαι περισσότερο στην οθόνη μου. Γυναικουλίστικο μικροεκβιασμό. Σιχάθηκα και τη Δάφνη και τον εαυτό μου που το παρακολούθησα.

Η Αμαλία το βιολί της θέλει να κάνει νούμερα στο Ρούσσο όχι επειδή τον αγαπάει και τον θέλει αλλά για να μην της τον κλέψει άλλη. Αρχηγός στην κατινιά. Μετά μην αναρωτιέστε που έμοιασε το μαλλιαρό της κουτάβι. Ο δε Λουκάς δικηγόρος και στα τριανταφεύγα καθόταν και την άκουγε σαν δεκαπεντάχρονο επαναλαμβάνοντας σαν αυτιστικό όχι με το Ρούσσο η μαμά Στέλλα όχι με το Ρούσσο.

Η Μελίτα πήγε στη δουλειά αλλά μόλις είδε το Στέφανο εκμαίευσε απ την εργοδότρια την άδεια αποχώρησης μη τυχόν και αναγκαστεί να πει καλησπέρα

Ο Ρούσσος εξευτελιζόταν θαυμάζοντας μια γυναίκα που ξέρει πολύ καλά τι τέρατα έχει κάνει και ξέρει οτι απ την πράξη της βγήκε κερδισμένη γιατί ξέκανε τον άντρα που της ήταν εμπόδιο και εξευτελιζόταν ακόμη περισσότερο ζαχαρώνοντας με την ώριμη.

Ο Λουκάς τριγυρνούσε σαν την άδικη κατάρα. Δεν έχει δουλειά κι αντί να δει τι θα κάνει ασχολείται με τα διαμάντια και τις ίντριγκες της Αμαλίας.

Η Εύα ξέφυγε απ την κατινιά (έτσι κι αλλιώς έκανε ακραία πράγματα αλλά κατινιές ποτέ) αλλά το θέμα της Μαρίλιας το άφησε στην άκρη κι ασχολείται με ξένες σκοτούρες. Σιγά το πράγμα τώρα. Επιμένω ξέρουμε πόσα ζήτησε αυτή;

Ο Στέφανος και η Εριέττα μπροστά στην τζαμαρία έχουν αρχίσει να μου προκαλούν υπνηλία. Λένε τα ίδια και τα ίδια κι ο Στέφανος δηλώνει συμπαράσταση αλλά της λέει εγώ τι να σου κάνω πες τα στο Λουκά. Εν τω μεταξύ ο λαπάς στην Εριέττα ξημερώνεται τη μαλλιαρή κατίνα ζαχάρωνε. Στείλτε τον για σγουγγάρισμα ή ξεκολήστε τον έλεος πια.

Ο Χρήστος έχει εξελιχτεί στο απόλυτο σκυλάκι. Του μιλάει η Νταίζη και κουνάει την ουρά του. Θα πάνε παρέα για το πλιάτσικο; Εμείς θα το δούμε;

Στο φινάλε η Νόρα ευχαρίστησε την Αγία Μαργαρίτα. Απογοητεύτηκα. Περίμενα να δω τη χήρα με πλερέζες αλλά τίποτα. Πάντως θυμήθηκε το παιδί της. Ξέρετε εκείνο που το πούλησε με αντάλλαγμα την μονοκατοικία του Λουκά. Τι γλυκειάααααααααααααααααααααα

Άντε στο επόμενο να δούμε και την κηδεία να φάμε και κανένα κόλυβο να σπρώχνουμε τον καιρό να θρηνεί η χήρα να συμπαρίσταται η τρελαστέρω να γελάμε εμείς.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Απρ 04, 2011 8:35 pm

JESSIE έγραψε:
fantina έγραψε:και να δεχτω οτι ολες οι γυναικες ειμαστε εν δυναμη κατινες
(τι μου φταει το ονομα ?ασε που ειχα και μια αγαπημενη θεια που την ελεγαν Κατινα )


Ελπίζω να επέζησες του (διπλού) σχολιασμού, γιατί άρχισα ν'ανησυχώ!
Κι εγώ αναρωτιέμαι, γιατί αυτό το όνομα έχει ξεπέσει έτσι? Αν σκεφτούμε οτι έτσι φώναζαν και την απαράμιλη Κατίνα Παξινού!!!!

επεζησα ,να εισαι καλα που ρωτας .......
και οντως τι ξεπεσμος ενος τετοιου ονοματος .......(οσο δε για την Κατινα Παξινου ,ενα εχω να πω ,ειδωλο
και συμφωνω μαζι σου απολυτα ως προς τα διαζυγια ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από st@cy Δευ Απρ 04, 2011 8:37 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελικά το πηγάδι δεν έχει πάτο
Αυτο πια ειναι ενα γεγονοΤΟ...και συνεχιζουνε ακαθεκτοι.


Clarabelle έγραψε:
Άντε στο επόμενο να δούμε και την κηδεία να φάμε και κανένα κόλυβο να σπρώχνουμε τον καιρό να θρηνεί η χήρα να συμπαρίσταται η τρελαστέρω να γελάμε εμείς.

Αχ οταν γινει αυτο ας με ειδοποιησει καποια,μη το χασω..εχω καιρο να δω θεατρο του παραλογου. ;D
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Απρ 04, 2011 8:43 pm

fay66 έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:
fay66 έγραψε:
Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Το επεισόδιο από μένα ΑΘΛΙΟ.. Επιστρέφω σε λίγο με πλήρη σχολιασμό...

Θαυμάζω το κουράγιο σου πάντως!!!

Χαχα.. Ε με τόσους χαζούς καταγίνομαι κάθε μέρα.. Πρέπει να αντέξω!
Παντως ενδιαφέρομαι για τα σουτζουκάκια sisi sisi sisi

Να σου πω στέλνω και ταπεράκια!!
Θα με λέτε μαμά-ταπεράκια(έτσι και αλλιώς μαμά σας θα μπορούσα να είμαι αφού πάνω κάτω έχετε την ηλικία των παιδιών μου).Κάτι σαν παραλλαγή του τάπερμαν-βρε κάτι ήξερε ο Μπουγιούρης και την κοπάνησε!!!

Εμμμ ainta ainta Ο παλιός είναι αλλιώς..
Θέλω ταπεράκι yey yey yey
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Απρ 04, 2011 8:54 pm

Εγω θα επικεντρωθω σε μια σκηνη του επεισοδιου..... Σε αυτη Νορας-Νταιζης

Αχ βρε Νορα αχ βρε Νορα και εσυ μονο ενα ευχαριστω ειπες στη Νταιζη???? Απο τη γυναικα που ζει μοναχα για να προσφερει χαρα και ευτυχια στους συνανθρωπους της??? Ελεος Νορα!!! Νορα ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!!! Δεν το περιμενα αυτο εσενα.... Επρεπε να την παρεις και μια αγκαλια να την φιλησεις και να της πεις 1000 ευχαριστω οχι μονο ενα!!!!! Α και κατι αλλο!!!!! Καντε τες μας και φιλεναδες!!!!!!!!! Τα παιδια τους αδερφια θα ειναι!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από hionati Δευ Απρ 04, 2011 9:07 pm

Cancoon έγραψε:Πραγματικά έμεινα άφωνη με την ευκολία που είπε ο Νικόλας στην Δάφνη ότι ο Λουκάς ξενοκοιτάζει! Κάτσε ρε Νικόλα, όταν είναι να πεις κάτι τόσο βαρύ και ειδικά κατι που αφορά τη συζυγική πίστη του Λουκά, πρέπει να είσαι σίγουρος γι' αυτό!
Η Στέλλα γιατί χώνεται στην ιστορία με τα διαμάντια; Πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει με κάποιον τρόπο ή θέλει μόνο να καταλάβει την εμπλοκή του Ρούσσου σε αυτήν την ιστορία; Πιστεύω πάντως ότι τα διαμάντια τα έχουν ο Λευτέρης και ο Λουκάς.
Η Λάμπου είναι πολύ κουραστική όταν βγάζει μικρές τσιρίδες και κουνάει τα χέρια της πέρα δώθε.
Η σκηνή Στέφανου Εριέττας ήταν κοιμίσικη και ξενέρωτη. Ο μόνος τρόπος που έχει η Εριέττα για να εισπράττει από τον Στέφανο τα ... συγκλονιστικά αισθήματα της εκτίμησης και της συμπαράστασης (!) είναι να του κλαίγεται πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Καλά, δεν αντιλαμβάνεται πόσο μειωτικό είναι αυτό για την ίδια πάνω απ' όλα; Πόσο ενδεικτκό της έλλειψης φλόγας και έρωτα στην μεταξύ τους σχέση;;
Αλλά το αποκορύφωμα ήταν όταν πήγαν μαζί στο γραφείο της Νόρας, όπου το κεφάλι του Στέφανου μπήκε στην τροχιά κίνησης της Μελίτας! Στραβολαίμιασε ο άνθρωπος για να κοιτάει την Μελίτα του - ο Στέφανος επωφελείται των επισκέψεων στο γραφείο της Νόρας για να ρουφάει την εικόνα της Μελίτας (Στέφανε, σύνδρομο στέρησης το λένε αυτό).
Η Εριέττα που έμεινε να κοιτάει τον Στέφανο που κοιτούσε την Μελίτα ελπίζω να καταλαβε πόσο καψούρης είναι αυτός ο άντρας με την Μελίτα.

αχ υπεροχο ποστ...
συμφωνω σε ολα...
εγω ομως εμεινα σε μια σκηνη που μου αρεσε πολυ...
αχ πως κοιταζε ο στεφανος τη μελιτα ετσι...Love!απο τη στιγμη που μπηκε την κοιτουσε συνεχεια...με εναν τροπο ολο τρελαLove! δεν επαιρνε τα ματια του απο πανω της Love!
και η εριεττα τον ειδε...εμ να μη δει η καημενη πως ειναι τα ματια ενος ερωτευμενου αντρα που κοιτα τη γυναικα που αγαπα Nyxia να μη δει πως δεν προκειται να την κοιταξει ποτε ετσι ο στεφ με τα ματια γεματα ερωτα...Nyxia
και επειδη λες συνεχεια για στεφανομελιτικες σκηνες ριξε μια ματια στα προσεχωςinlove


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hionati στις Δευ Απρ 04, 2011 9:11 pm, 2 φορές συνολικά
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Απρ 04, 2011 9:09 pm

Τι 'χες Γιάννη; Τι 'χα πάντα! .. Τα ίδια Παντελάκι μου τα ίδα Παντελή... Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα αλλιώς κλπ κλπ κλπ... Χάλια μαύρα και αδιόρθωτα.... Δεν είδα τα επεισόδια από την Τετάρτη και κάτω.. Δεν έχασα τίποτα, είδα το σημερινό και θα μπορούσα να πω ότι ήταν αντιγραφή/επικόλληση με κάτι άθλια του περσινού κύκλου;;; Ίδιο όμως;;;; Τόσα προβλήματα εκεί έξω, μόνο απαγωγές και κατινιές έχουν απομείνει;;; Ουυφφ...

Το άλλο σας το είπα; η Νταίζη είναι Αγία, η Στέλλα πρέπει να μάθει για τα δαμάντια...γιατί όλοι χρωστάνε σε όλους εξηγήσεις εκεί μέσα, ο Στέφανος βρήκε καινούργιο επαγγελματικό προσανατολισμό, ναι βέβαια, οδηγός της Εριέττας! Η Μελίτα δουλεύει, Η Νόρα είναι κατάδικος με νούμερο 159 παρακαλω! Και εγώ απόλαυσα μεταξύ 7-8 ένα σίδεροοο μα ένα σίδερο άλλο πράγμα... Πφφφφφ... Μάλλον με βλέπω να πατάω aboard χωρίς retry...

Υ.Γ fay66 είχαμε το ίδιο φαί σήμερα!
Υ.Γ. Δάφνημερικές φορές τις ιδέες σου και τη γνώμη σου κράτα τα μέσα σου!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την FieryRed στις Δευ Απρ 04, 2011 9:29 pm, 1 φορά
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από Aria Δευ Απρ 04, 2011 9:25 pm

Εστω και για 2 σκηνές των 10 δευτερολέπτων θα καθόμαστε να σε βλέπουμε γιατί σ'αγαπάμε
ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ! : respect : : respect : : respect :
Σε ένα ρόλο άχαρο που όλοι πλέον χλευάζουν, καταφέρνεις και λάμπεις με όλη σου τη δύναμη και είσαι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!!!!: respect : : respect :
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!: respect :
ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!: respect :

kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma kyma

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Απρ 04, 2011 9:32 pm

Το εργάκι είπαμε το γράφουν Κ γυναίκες ε; Οι γυναίκες στη σειρά πλέον δεν την παλεύουν. Ξενέρωσα που ανήκω στο γυναικείο φύλο. Κατινιά κ γελοιότητες. Κ δεν έχουμε δει τίποτα ακόμη. Ένα μπράβο μόνο στην Εύα, αλλά φοβάμαι ότι η κακές παρέες θα την χαλάσουν. Δεν έχει πάτο τελικά.Είδα κ τρειλερ μπαίνει κ η Μελίτα στο χορό όχι, ότι έλειπε κ ποτέ. Θα φάμε Απολυτους στη μάπα θα το ευχαριστηθούμε πάλι. Ευα-Λευτέρης κλασσικά 30 δευτερόλεπτα. Είπαμε οι εμμονές δεν κρύβονται είναι κ κουρασμένη ότι μπορεί κάνει κ αυτή.

Αθλιο.

Υγ Θέλω κι εγώ σουτζουκάκια.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Απρ 04, 2011 9:33 pm

Η ατάκα της ημέρας: Νόρα στη Μελίτα: Μην ξαναγυρίσεις, πήγαινε στο σπίτι σου ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!!! xaxa
Έτσι, έτσι να λέμε και κανένα αστείο, γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.
Η ρητορική ερώτηση της ημέρας: αφού ο Λουκάς τον αστυνόμο τον συνάντησε ΠΡΙΝ από την Εριέττα και το Στέφανο, τι τον εμπόδιζε να περάσει ΜΕΤΑ από το σπίτι της Εριέττας και γιατί τηςτηλεφώνησε να πάνε από το γραφείο;
Η δε σκηνή στο γραφείο κουλή από πλευράς περιεχομένου, πλην ωραία παιγμένη από Σταύρου-Λάμπου. Το αγγελοπουλικό πλάνο στη Μελίτα μάς προφύλαξε, ευτυχώς, από τα χειρότερα.
Θα προτιμούσα πάντως να είχαμε μείνει με τη γεύση της προηγούμενης σκηνής τους, για την οποία ετοιμαζόμουν να γράψω ότι ίσως οι πολυθρόνες να τους πηγαίνουν καλύτερα από τις τζαμαρίες. Αλλά πώς θα άφηναν μια ολόκληρη σκηνή Στέφανου-Εριέττας ατριγώνιαστη, τουτέστιν χωρίς να παρεμβληθεί το μαλλιαρό κουτάβι του τρελοκόριτσου;
Κατά τα λοιπά στους λίγους διασωθέντες του επεισοδίου η Εύα, ο Λευτέρης,η Εριέττα, η Αντιγόνη, ο Στέφανος (στο πρώτο μισό).
Εγώ την αλλαγή στη Στέλλα γιατί δεν τη βλέπω; Εκτός αν εννοεί ότι θα γίνει ακόμα πιο εκνευριστική από πριν.
Για το όσκαρ κατινιάς και γυναικουλισμού ο συναγωνισμός είναι μεγάλος. Δάφνη, Νόρα, Αμαλία παλεύουν στήθος με στήθος. Προσωπικά θα το έδινα πάντως στη Δάφνη, αν δεν υπήρχε πάντα ο ογκόλιθος του είδους που κερδίζει επάξια και αδιαφιλονίκητα το βαρύτιμο έπαθλο oscar . Κι ακόμα δεν έχει προβληθεί το αυριανό, που όπως είδα στις σκηνές του τέλους, θα δώσει ένα νέο ρεσιτάλ για τα μάτια μας (και τα αφτιά μας) μόνο σε μια συζήτηση με τη μανούλα.
Δεν το ψηφίζω καθόλου, γιατί θα γίνω κακιά και δεν το θέλω.
Συνοψίζω: ό,τι άξιζε για μένα από το σημερινό ήταν η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας και οι σχολιασμοί που διάβασα εδώ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Απρ 04, 2011 9:39 pm

roria έγραψε: Η ατάκα της ημέρας: Νόρα στη Μελίτα: Μην ξαναγυρίσεις, πήγαινε στο σπίτι σου ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!!! xaxa
Έτσι, έτσι να λέμε και κανένα αστείο, γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.
Η ρητορική ερώτηση της ημέρας: αφού ο Λουκάς τον αστυνόμο τον συνάντησε ΠΡΙΝ από την Εριέττα και το Στέφανο, τι τον εμπόδιζε να περάσει ΜΕΤΑ από το σπίτι της Εριέττας και γιατί τηςτηλεφώνησε να πάνε από το γραφείο;
Η δε σκηνή στο γραφείο κουλή από πλευράς περιεχομένου, πλην ωραία παιγμένη από Σταύρου-Λάμπου. Το αγγελοπουλικό πλάνο στη Μελίτα μάς προφύλαξε, ευτυχώς, από τα χειρότερα.
Θα προτιμούσα πάντως να είχαμε μείνει με τη γεύση της προηγούμενης σκηνής τους, για την οποία ετοιμαζόμουν να γράψω ότι ίσως οι πολυθρόνες να τους πηγαίνουν καλύτερα από τις τζαμαρίες. Αλλά πώς θα άφηναν μια ολόκληρη σκηνή Στέφανου-Εριέττας ατριγώνιαστη, τουτέστιν χωρίς να παρεμβληθεί το μαλλιαρό κουτάβι του τρελοκόριτσου;
Κατά τα λοιπά στους λίγους διασωθέντες του επεισοδίου η Εύα, ο Λευτέρης,η Εριέττα, η Αντιγόνη, ο Στέφανος (στο πρώτο μισό).
Εγώ την αλλαγή στη Στέλλα γιατί δεν τη βλέπω; Εκτός αν εννοεί ότι θα γίνει ακόμα πιο εκνευριστική από πριν.
Για το όσκαρ κατινιάς και γυναικουλισμού ο συναγωνισμός είναι μεγάλος. Δάφνη, Νόρα, Αμαλία παλεύουν στήθος με στήθος. Προσωπικά θα το έδινα πάντως στη Δάφνη, αν δεν υπήρχε πάντα ο ογκόλιθος του είδους που κερδίζει επάξια και αδιαφιλονίκητα το βαρύτιμο έπαθλο oscar . Κι ακόμα δεν έχει προβληθεί το αυριανό, που όπως είδα στις σκηνές του τέλους, θα δώσει ένα νέο ρεσιτάλ για τα μάτια μας (και τα αφτιά μας) μόνο σε μια συζήτηση με τη μανούλα.
Δεν το ψηφίζω καθόλου, γιατί θα γίνω κακιά και δεν το θέλω.
Συνοψίζω: ό,τι άξιζε για μένα από το σημερινό ήταν η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας και οι σχολιασμοί που διάβασα εδώ.
Roria, όπως συνήθως συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ την ίδια απορία είχα για το Λουκά, αλλά μάλλον η ερώτηση είναι ρητορική... Τώρα σπρώχνουμε...
Αν δεις και το trailer, το αυριανό είναι ακόμα χειρότερο απ’ όσο φάνηκε από τα προσεχώς. Διάβασα όμως τις επόμενες περιλήψεις και έχω ακόμα μια ελπίδα ότι ίσως οι εξελίξεις αρχίσουν να αποκτούν ενδιαφέρον... Αν και αυτό δεν ξέρω αν θα είναι καλό ή κακό...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Απρ 04, 2011 9:50 pm

Γύρω-γύρω όλοι, κατινιά και γυναικουλίστικα τερτίπια, α-παπα-λευτες σκηνές τσάτρα πάτρα για να κυλήσει το επεισόδιο και να περνάει ο καιρός γαρ εγγύς!!!! (Γειά σου Λιακόπουλε με τα κλαρίνα σου)

ΤΟ μενού σήμερα είχε
Περιοδεία Στρέλλας, η οποία ως άλλη ανακρίτρια πήρε τις ρουγές να ρωτά ποιος ξέρει τι για τα διαμάντια. -Σπρώξε κι άλλο μπορείς....

Η νόρα, η Εύα, η Δάφνη δώσαν σήμερα μαθήματα κατινιάς, φέρτε πίσω τις ηρωίδες που εσείς δημιουργήσατε 2 1/2 χρόνια πριν...

Η νόρα πέρασε σήμερα τα όρια και για να εξιλεωθεί πέρασε και για ένα προσκύνημα από της Αγιάς Μαργαριτάς της Καρταλολύτρας..

Ο Αστυνόμος, τιμώντας την Ελληνική Αστυνομία, ανοίγει κατευθείαν το φάκελο δολοφονίας της Αννούλας. Πάει στην Εριέττα, συναντά και τον Λουκά.

Η εριέττα φοβάται, ο Στέφανος της άπλώνει το χέρι- πόοσο φυσικά παίζουν μαζί!!!! Να το κρατήσουμε αυτό....

ΓΙα φινάλε, η α-παπα-λευτή σκηνή στο γραφείο της Νόρας με τον αυτισμό να δίνει ρέστα.

ΠΑΠΑ- ΑΘΛΙΟ γιατί θέλω να κάνω τη διαφορά

Καλή μας εβδομάδα και άλλο κακό να μη μας βρει...livani

Λευτεριά στους Ταλαντούχοι pleeease

Να περνάμε όμορφα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από manos+eva Δευ Απρ 04, 2011 9:52 pm

Από όσα διάβασα μέχρι τώρα μάλλον κάλα έκανα που δεν τ είδα το επεισόδιο. Όπως κατάλαβα ήταν σκέτη απογοήτευση...... /S -.-
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Απρ 04, 2011 9:53 pm

nefelik,κάτσε να πιάσω τη γυάλινη σφαίρα μου να προβλέψω τα κοντομελλούμενα: μια τσιπούρα ανοιγοκλείνει το στόμα και γουρλώνει τα μάτια.
Ένας κατακαημένος πασχίζει να παραμερίσει κάτι μαλλιαρές κουρτίνες...
Μέσα έπεσα;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Απρ 04, 2011 9:57 pm

pasxalitsa έγραψε: Γύρω-γύρω όλοι, κατινιά και γυναικουλίστικα τερτίπια, α-παπα-λευτες σκηνές τσάτρα πάτρα για να κυλήσει το επεισόδιο και να περνάει ο καιρός γαρ εγγύς!!!! (Γειά σου Λιακόπουλε με τα κλαρίνα σου)

ΤΟ μενού σήμερα είχε
Περιοδεία Στρέλλας, η οποία ως άλλη ανακρίτρια πήρε τις ρουγές να ρωτά ποιος ξέρει τι για τα διαμάντια. -Σπρώξε κι άλλο μπορείς....

Η νόρα, η Εύα, η Δάφνη δώσαν σήμερα μαθήματα κατινιάς, φέρτε πίσω τις ηρωίδες που εσείς δημιουργήσατε 2 1/2 χρόνια πριν...

Η νόρα πέρασε σήμερα τα όρια και για να εξιλεωθεί πέρασε και για ένα προσκύνημα από της Αγιάς Μαργαριτάς της Καρταλολύτρας..

Ο Αστυνόμος, τιμώντας την Ελληνική Αστυνομία, ανοίγει κατευθείαν το φάκελο δολοφονίας της Αννούλας. Πάει στην Εριέττα, συναντά και τον Λουκά.

Η εριέττα φοβάται, ο Στέφανος της άπλώνει το χέρι- πόοσο φυσικά παίζουν μαζί!!!! Να το κρατήσουμε αυτό....

ΓΙα φινάλε, η α-παπα-λευτή σκηνή στο γραφείο της Νόρας με τον αυτισμό να δίνει ρέστα.

ΠΑΠΑ- ΑΘΛΙΟ γιατί θέλω να κάνω τη διαφορά

Καλή μας εβδομάδα και άλλο κακό να μη μας βρει...livani

Λευτεριά στους Ταλαντούχοι pleeease

Να περνάμε όμορφα Love!
Pasxalitsa : respect :

Πειράζει να ψηφίσω κι εγώ το ίδιο; Δεν έχεις ακούσει όμως που λένε ότι ενός κακού μύρια έπονται;

Υ.Γ. Roria, ή έχεις μαντικές ικανότητες ή οι σεναριογράφοι έχουν καταντήσει υπερβολικά προβλέψιμοι...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Απρ 04, 2011 9:58 pm

nefelik έγραψε:
roria έγραψε: Η ατάκα της ημέρας: Νόρα στη Μελίτα: Μην ξαναγυρίσεις, πήγαινε στο σπίτι σου ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!!! xaxa
Έτσι, έτσι να λέμε και κανένα αστείο, γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.
Η ρητορική ερώτηση της ημέρας: αφού ο Λουκάς τον αστυνόμο τον συνάντησε ΠΡΙΝ από την Εριέττα και το Στέφανο, τι τον εμπόδιζε να περάσει ΜΕΤΑ από το σπίτι της Εριέττας και γιατί τηςτηλεφώνησε να πάνε από το γραφείο;
Η δε σκηνή στο γραφείο κουλή από πλευράς περιεχομένου, πλην ωραία παιγμένη από Σταύρου-Λάμπου. Το αγγελοπουλικό πλάνο στη Μελίτα μάς προφύλαξε, ευτυχώς, από τα χειρότερα.
Θα προτιμούσα πάντως να είχαμε μείνει με τη γεύση της προηγούμενης σκηνής τους, για την οποία ετοιμαζόμουν να γράψω ότι ίσως οι πολυθρόνες να τους πηγαίνουν καλύτερα από τις τζαμαρίες. Αλλά πώς θα άφηναν μια ολόκληρη σκηνή Στέφανου-Εριέττας ατριγώνιαστη, τουτέστιν χωρίς να παρεμβληθεί το μαλλιαρό κουτάβι του τρελοκόριτσου;
Κατά τα λοιπά στους λίγους διασωθέντες του επεισοδίου η Εύα, ο Λευτέρης,η Εριέττα, η Αντιγόνη, ο Στέφανος (στο πρώτο μισό).
Εγώ την αλλαγή στη Στέλλα γιατί δεν τη βλέπω; Εκτός αν εννοεί ότι θα γίνει ακόμα πιο εκνευριστική από πριν.
Για το όσκαρ κατινιάς και γυναικουλισμού ο συναγωνισμός είναι μεγάλος. Δάφνη, Νόρα, Αμαλία παλεύουν στήθος με στήθος. Προσωπικά θα το έδινα πάντως στη Δάφνη, αν δεν υπήρχε πάντα ο ογκόλιθος του είδους που κερδίζει επάξια και αδιαφιλονίκητα το βαρύτιμο έπαθλο oscar . Κι ακόμα δεν έχει προβληθεί το αυριανό, που όπως είδα στις σκηνές του τέλους, θα δώσει ένα νέο ρεσιτάλ για τα μάτια μας (και τα αφτιά μας) μόνο σε μια συζήτηση με τη μανούλα.
Δεν το ψηφίζω καθόλου, γιατί θα γίνω κακιά και δεν το θέλω.
Συνοψίζω: ό,τι άξιζε για μένα από το σημερινό ήταν η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας και οι σχολιασμοί που διάβασα εδώ.
Roria, όπως συνήθως συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ την ίδια απορία είχα για το Λουκά, αλλά μάλλον η ερώτηση είναι ρητορική... Τώρα σπρώχνουμε...
Αν δεις και το trailer, το αυριανό είναι ακόμα χειρότερο απ’ όσο φάνηκε από τα προσεχώς. Διάβασα όμως τις επόμενες περιλήψεις και έχω ακόμα μια ελπίδα ότι ίσως οι εξελίξεις αρχίσουν να αποκτούν ενδιαφέρον... Αν και αυτό δεν ξέρω αν θα είναι καλό ή κακό...


Δεν ξέρω αν οι εξελίξεις αποκτούν ενδιαφέρον, αλλά το σημερίνο ήταν απαράδεκτο κ το έσωσε μόνο η Εύα κ η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας. Το αυριανό πως παλεύεται μου λέτε; Στέφανος-Μελιτα πάλι σε πατώματα, τραπέζια πόσα να αντέξω η δόλια. Ελπίζω μόνο να είναι τα πισωγυρίσματα κ μέχρι το Πάσχα να έχει αποφασίσει ο Μπούλης κ να μείνει με την Εριέττα γιατί κ η βλακεία έχει τα όρια της.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Απρ 04, 2011 10:05 pm

DESPOINA έγραψε: Δεν ξέρω αν οι εξελίξεις αποκτούν ενδιαφέρον, αλλά το σημερίνο ήταν απαράδεκτο κ το έσωσε μόνο η Εύα κ η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας. Το αυριανό πως παλεύεται μου λέτε; Στέφανος-Μελιτα πάλι σε πατώματα, τραπέζια πόσα να αντέξω η δόλια. Ελπίζω μόνο να είναι τα πισωγυρίσματα κ μέχρι το Πάσχα να έχει αποφασίσει ο Μπούλης κ να μείνει με την Εριέττα γιατί κ η βλακεία έχει τα όρια της.
Το αυριανό δεν παλεύεται και θα παρακαλούσα το forum team αν γίνεται να μπει από τώρα η επιλογή α–παπά–λευτο για το αυριανό επεισόδιο. Ελπίζω μόνο να γλιτώσουμε τα πατώματα, και φυσικά ελπίζω κι εγώ να πρόκειται μόνο για τα πισωγυρίσματα που έτσι κι αλλιώς τα περιμέναμε... Αν και δεν προβλέπω να έχει ληφθεί οριστική απόφαση μέχρι το Πάσχα... Για τις εξελίξεις το έγραψα κυρίως για ένα θέμα που ενδιαφέρει και τη Roria... Αν και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό...

Υ.Γ. Δυστυχώς κι ο Αϊνστάιν είχε πει ότι η βλακεία δεν έχει όρια. Βέβαια ήταν τυχερός και δεν είδε ποτέ Μυστικά. Αν είχε δει, θα ήξερε ότι, εκτός από τη βλακεία, και το σπρώξιμο δεν έχει όρια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Δευ Απρ 04, 2011 10:05 pm

DESPOINA έγραψε:Δεν ξέρω αν οι εξελίξεις αποκτούν ενδιαφέρον, αλλά το σημερίνο ήταν απαράδεκτο κ το έσωσε μόνο η Εύα κ η πρώτη σκηνή Στέφανου-Εριέττας. Το αυριανό πως παλεύεται μου λέτε; Στέφανος-Μελιτα πάλι σε πατώματα, τραπέζια πόσα να αντέξω η δόλια. Ελπίζω μόνο να είναι τα πισωγυρίσματα κ μέχρι το Πάσχα να έχει αποφασίσει ο Μπούλης κ να μείνει με την Εριέττα γιατί κ η βλακεία έχει τα όρια της.

Συμφωνώ απόλυτα...!!!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Απρ 04, 2011 10:06 pm

hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Πραγματικά έμεινα άφωνη με την ευκολία που είπε ο Νικόλας στην Δάφνη ότι ο Λουκάς ξενοκοιτάζει! Κάτσε ρε Νικόλα, όταν είναι να πεις κάτι τόσο βαρύ και ειδικά κατι που αφορά τη συζυγική πίστη του Λουκά, πρέπει να είσαι σίγουρος γι' αυτό!
Η Στέλλα γιατί χώνεται στην ιστορία με τα διαμάντια; Πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει με κάποιον τρόπο ή θέλει μόνο να καταλάβει την εμπλοκή του Ρούσσου σε αυτήν την ιστορία; Πιστεύω πάντως ότι τα διαμάντια τα έχουν ο Λευτέρης και ο Λουκάς.
Η Λάμπου είναι πολύ κουραστική όταν βγάζει μικρές τσιρίδες και κουνάει τα χέρια της πέρα δώθε.
Η σκηνή Στέφανου Εριέττας ήταν κοιμίσικη και ξενέρωτη. Ο μόνος τρόπος που έχει η Εριέττα για να εισπράττει από τον Στέφανο τα ... συγκλονιστικά αισθήματα της εκτίμησης και της συμπαράστασης (!) είναι να του κλαίγεται πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Καλά, δεν αντιλαμβάνεται πόσο μειωτικό είναι αυτό για την ίδια πάνω απ' όλα; Πόσο ενδεικτκό της έλλειψης φλόγας και έρωτα στην μεταξύ τους σχέση;;
Αλλά το αποκορύφωμα ήταν όταν πήγαν μαζί στο γραφείο της Νόρας, όπου το κεφάλι του Στέφανου μπήκε στην τροχιά κίνησης της Μελίτας! Στραβολαίμιασε ο άνθρωπος για να κοιτάει την Μελίτα του - ο Στέφανος επωφελείται των επισκέψεων στο γραφείο της Νόρας για να ρουφάει την εικόνα της Μελίτας (Στέφανε, σύνδρομο στέρησης το λένε αυτό).
Η Εριέττα που έμεινε να κοιτάει τον Στέφανο που κοιτούσε την Μελίτα ελπίζω να καταλαβε πόσο καψούρης είναι αυτός ο άντρας με την Μελίτα.

αχ υπεροχο ποστ...
συμφωνω σε ολα...
εγω ομως εμεινα σε μια σκηνη που μου αρεσε πολυ...
αχ πως κοιταζε ο στεφανος τη μελιτα ετσι...Love!απο τη στιγμη που μπηκε την κοιτουσε συνεχεια...με εναν τροπο ολο τρελαLove! δεν επαιρνε τα ματια του απο πανω της Love!
και η εριεττα τον ειδε...εμ να μη δει η καημενη πως ειναι τα ματια ενος ερωτευμενου αντρα που κοιτα τη γυναικα που αγαπα Nyxia να μη δει πως δεν προκειται να την κοιταξει ποτε ετσι ο στεφ με τα ματια γεματα ερωτα...Nyxia
και επειδη λες συνεχεια για στεφανομελιτικες σκηνες ριξε μια ματια στα προσεχωςinlove

Συμφωνώ απόλυτα! Ευχαριστώ πάω!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 539 - Ημερομηνία 04-04-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Απρ 04, 2011 10:38 pm

Καλα το ποσο λυπαμαι αυτον τον Νικολα δεν λεγεται!!Η Δαφνη επιεικως

απαραδεκτη!Η Νορα εξαλλη ,με το δικιο της ,γιατι δεν ειναι και λιγο να

βλεπεις τετοιο μηνυμα στο κινητο του αντρα σου και μαλιστα απο ενα τρε-

λοκοριτσο χαχαχχαχχχχαχ η Δαφνη να ριχνει λαδι στη φωτια και μονο η

Ευα εσωσε την κατασταση,που σκεφτοταν καθαρα.

Ναι ενταξει δεν ειναι και λιγο να βρισκεις τετοιο μηνυμα,αλλα ελεος ρε Δαφνη,

για τον Λουκα μιλαμε!!!

Ενα αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι η Νταιζη και ο τροπος που μιλησε στη

Νορα.Σαν προφητικο μου φανηκε αυτο,οτι δηλ δεν θα εχει καλο τελος ,πολυ

μακαβρια αυτη η σκηνη.Αυτο ενοιωσα εγω!

Κι ενα ακομα που μου εκανε εντυπωση ειναι οταν η Εριεττα ειπε οτι δεν θα

εφευγε ετσι,ο Στεφανος αντεδρασε λεγοντας της ,ποιος της ειπε να φυγει!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης