Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

+13
helenaki_edem
madolato
Ntinaki1
mimi
zwi
Kika
annamaria
sofaki
anna90
nena08
konstantina
sifantid
Clarabelle
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 4 ]
Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 3 ]
Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 7 ]
Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 17
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από helenaki_edem Τρι Οκτ 06, 2009 9:08 am

Δυο πράγματα πριν διαβάσω τι έχετε γράψει!

Αφενός το επεισόδιο το ψήφισα "Πολύ Καλό" μόνο και μόνο για το θεϊκό κορμί του Παναγιώτη Πετράκη!!!

Αφετέρου, ο Χρήστος σαν να στράβωσε όταν του είπε ο Στέφανος ότι είναι διατεθημένος να σταματήσει αν πάθει κάτι ο Μάνος?... Καθίστε να δείτε που στο τέλος ο Στέφανος θα μας βγει κακός, θα μεγαλώσει ο ρόλος του Χρήστου και ένας νέος κακός θα γεννηθεί χιχι

Πάω να σας διαβάσω!


ax simfwnw tzinaki mou....!!!!!!!!!!!!!ti kormi itan auto???KOLASH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EGW TO PSIFISA TELEIO GIATI TETOIA KORMIA DEN VLEPEIS SIXNA!!!!AN KAI MAS PIKRANE POU I KOPELITSA ME THN OPOIA MOIRASTIKE TH NUXTA TOU HTAN H NTAIZH KAI OXI TO NORAKI MAS.........ALLA TI NA KANOUME???????
helenaki_edem
helenaki_edem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 06, 2009 9:42 am

Ωραία, σας διάβασα.. Ας πω λοιπόν κι εγώ τα σχόλιά μου.

Μάνος: Αν δεν μάθω αν όντως το έκανε επίτηδες ή οχι δεν μπορώ να τον λυπηθώ! Βίασε την Εύα στα 16 της επειδή δεν μπορούσε να περιμένει, αν βρέθηκε εκεί που είναι επειδή για ακόμα μία φορά δεν μπορούσε να περιμένει για να πάρει αυτό που θέλει με τον εύκολο τρόπο, σόρρυ αλλά καλά να πάθει ο #@%##$!!!

Στέφανος: Ο χαρακτήρας του όλο και ξεδιπλώνεται... Δεν νομίζω ότι θέλει να εκδικηθεί την παρέα.
Θέλει πιστεύω καταρχήν, όπως και η Εύα άλλωστε, ο Μάνος να είναι σώος και αβλαβής ώστε να έχει πλήρη συναίσθηση της κατρακύλας που θα πάρει. Αυτά που έλεγε για την παρέα δεν μου δείχνουν ότι θέλει να τους εκδικηθεί με τον τρόπο που θέλει να εκδικηθεί Μάνο - Ρούσσο. Απλώς πιστεύω ότι θέλει να διαλύσει την παρέα γιατί αφενός αυτό θα είναι ένα πλήγμα για το Μάνο, αφετέρου έτσι θα μπορέσει πιο εύκολα να απομακρύνει την Εύα στο τέλος και βέβαια έτσι θα είναι και ο Μάνος πιο ευάλωτος στα χτυπήματα του!

Εύα: Πιστεύω ότι ο τρόπος που αντέδρασε ήταν ο αναμενόμενος, μπορεί να πονάει αλλά το αίσθημα της αυτοσυντήρησης που έχει αναπτυχθεί μετά από όσα έχει περάσει την περιορίζει και δεν φέρεται πια τόσο υπερβολικά όσο παλαιότερα.

Εύα - Μαρίλια: Μία από τις πιο αγαπημένες μου σκηνές όταν έφτασε η Εύα στο νοσοκομείο και η Μαρίλια ήταν σοκαρισμένη! Επίσης μου άρεσε που το πρώτο που ρώτησε η Εύα όταν έμαθε για το συμβαν είναι πώς είναι η Μαρίλια! Αυτό για μένα λέει πολλά!!!

Ηλίας - Ρούσσος: Πολύ καλοί στην αυλη του νοσοκομείο, εξαιρετική η κουβέντα τους αλλά κατά τα άλλα τον βρήκα υπέρ του δέοντως δραματικό τον κο Αρζόγλου.

Αμαλία: Γειά σου ρε Αμαλία! Που αν δεν είχαμε και σένα θα βλέπαμε καθημερινή δραματική σειρά χαχαχαχαχα

Νόρα: Σίγουρα τον ψιλογουστάρει το Λουκά αλλά θα επιμείνω ότι η όλη αντίδραση είναι φυσιολογική και για έναν καλό φίλο! Επίσης...ωραίο το κορμάκι αλλά άσε και λιγο τη γυμναστική βρε κορίτσι μου...

Δάφνη: Χτενίσου και λίγο ρε κοπελιά!!! Στην τελική όταν κατεβαίνει η ρίζα καλό είναι να ρίχνουμε κ λίγο το μαλλί μπροστά όχι να το τραβάμε πίσω να κάνει μπαμ!!!

Νικόλας: Τι να πω? Ο γάμος του πάει πολύ :)

Λουκάς: Αχχχχχ ο Λουκάς! Αχχχχ ο Λουκάς! Αχχχχ ο Λουκάς! Τα λόγια είναι περιττά.....

giouli_edem: Εσύ κυρία μου να μην ξανακάνεις προβλέψεις οκ? Γιατί να ξέρετε κορίτσια από την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε "Να δεις που θα γυρίσει ο Λουκάς και θα δούμε την άλλη με το σεντονάκι μέχρι το λαιμό ξαπλωμένη στο κρεββάτι! " Σους λοιπόν από εδώ και πέρα! Απαπαπαπα


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από helenaki_edem Τρι Οκτ 06, 2009 9:53 am

OK GIA TON STEFANO NA TO KATALAVW PWS THELEI NA DIALISEI ROUSSO-MANO.....ALLA EKEI POU ARXIZEI NA GINETAI RAGMATIKA KAKOS KAI NA MOU EINAI ANTIPATHHS EINAI STO OTI THELEI NA KANEI KAKO KAI NA DIALISEI THN PAREA......KAI DEN POLIPISTEVW PWS TO KANEI GIA NA XTIPISEI TO MANO H' GIA NA APOMAKRINEI THN EVA ALLA PISTEVW PWS EXEI APOTHIMENA MAZI TOUS....ISWS NA SXETIZETAI TELIKA ME TON FWTH...PITHANO MOU FAINETAI PLEON....
helenaki_edem
helenaki_edem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Οκτ 06, 2009 10:07 am

Αν και δεν είμαι fan της Μελίτας, χθες μου άρεσε πάρα πολύ! Έδειξε πως πραγματικά αγαπάει τον Μάνο και όλες τις οι πράξεις και τα λόγια αυτό δήλωναν! Η Ευα λίγο παράξενη ήταν. Ειδικά με την ατάκα "κακό σκυλί ψόφο δεν έχει", πάλι καλά που η Δάφνη εκείνη την στιγμή δεν την βούτηξε απ'το μαλλί!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 06, 2009 10:24 am


Νομίζω οτι όλο αυτό είναι άμυνα. Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν απ τη μια μέρα στην άλλη. Η Εύα πιστεύω οτι αν άφηνε τον εαυτό της ελεύθερο θα έδινε το δικό της κεφάλι για να γίνει καλά ο Μάνος. geek
Κακώς βέβαια αλλά θα το έκανε.
Απλά τώρα βλέπουμε την άλλη όψη του ίδιου νομίσματος.
Πάντως σίγουρα η Δάφνη μια μπούφλα έπρεπε να της τη δώσει lol!
Εμένα πάντως μου στράβωσε και η συμπεριφορά Ηλία και Δάφνης. Καταλαβαίνω τη συγγένεια αλλά τους δεσμούς των ανθρώπων δεν τους δημιουργεί το αίμα, αλλά τα βιώματα. Αυτοί οι τρείς ελάχιστα κοινά βιώματα έχουν, αλλά ο Ηλίας αντέδρασε πιο έντονα κι από οτι είχε αντιδράσει στην αρρώστια του μωρού της Δάφνης.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Οκτ 06, 2009 10:33 am

Ναι έχεις δίκαιο για Ηλία και Δάφνη. Εμένα μου κάνει εντύπωση και η αντίδραση του Νικόλα. Επειδή τελικά δεν είναι αδέρφια αλλά ξαδέρφια, έχει ξεχάσει όλα όσα πέρασαν μαζί? Μπορεί να υπήρχε πάντα μια κόντρα μεταξύ τους, αλλά αυτοί είχαν τα κοινά βιώματα και μεγάλωσαν μαζί ως αδέρφια. Εκτός και αν ως γιατρός μπορεί να μένει τόσο απαθής.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 06, 2009 10:38 am


Ο Νικόλας σε γενικές γραμμές είναι παντα ψύχραιμος σε τέτοιες καταστάσεις λόγω ιδιότητας ίσως. Και τότε με τη Νεφέλη και με την Εύα και ακόμη και με το μωρό προσπαθούσε να κρατάει την ψυχραιμία του.
Και μια που πιάσαμε το Νικόλα, να πω οτι η συμπεριφορά του Μάνου απέναντί του είναι άθλια. Τον βγάζει εκτός των οικογενειακών θεμάτων συστηματικά. Τον πετάει έξω απ τη ζωή του κυριολεκτικά. Κι όμως ο Νικόλας όταν η Εύα ήταν στο νοσοκομείο έδειξε οτι και μπορεί να τον ακούσει και μπορεί να του συμπαρασταθεί. Επίσης δεν το καταλαβαίνω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 06, 2009 10:41 am

O Μάνος, ξαναβλέπωντας τα πρώτα επεισόδια, έλεγε στο Νικόλα ότι "Είσαι αίμα μου, είμαστε οικογένεια!"

Μάλλον ο Μάνος μόνο αυτό το δεσμό (αίματος) αποδέχεται, πιθανότατα επειδή πουλάει τους γύρω του μονίμως οπότε βασίζεται σε δεσμούς που κατά τη γνώμη του δεν σπάνε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Οκτ 06, 2009 10:58 am

Ίσως ο Μάνος βγάζει το Νικόλα απο την ζωή του γιατί είναι ο πιο σκληρός κριτής του? Όχι άδικα βέβαια γιατί ο Μάνος χρειάζεται κάποιον να του λέει τα λάθη του (αν ξαι δεν μπορώ να πω οτι του δίνει και ιδιαίτερη σημασία). Πάντως αν θυμάμαι καλά ο Νικόλας ήταν εκείνος που του είπε (στα πρώτα επεισόδια της σεζόν) να μην ξαναπάει απ'το σπίτι τους...
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 06, 2009 12:58 pm

Το χτεσινο επεισοδιο και μου αρεσε και με συγκινησε!Βρισκω κορυφαιες τις σκηνες Ευας-Μαριλιας και Ευας -Μελιτας...ειδικα η δευτερη ηταν ολα τα λεφτα!Πραγματι η Ευα ηταν ψυχρη αλλα το θεωρουσα αναμενομενο...βεβαια ολοι ξερουμε πως αν ο Μανος παθει κατι εκεινη τελειωσε... μαλιστα πηγε να το πει στο Στεφανο αλλα εκεινος τη σταματησε!Νορα και Αμαλια απολαυστικες.Οσο για το κορμι του Λουκα τι να πω...ΘΕΙΚΟ!Και ο Στεφανος ναι μεν δεν χτυπαει αυτους που ειναι κατω αλλα οπως ειπε το οχυρο μονο μεσα πεφτει...γι'αυτο και πλησιαζει την παρεα για να τη διαλυσει!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Eπεισόδιο 209 - Ημερομηνία 05-10-2009

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Τρι Οκτ 06, 2009 6:40 pm

υπεροχοο

τελικα το αιμα νερο δε γινεται....πατεραααααα

και το θεικο ειναι η κατσικα εκει ειναι η κατσικα εκειιι????
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης