Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

+37
tzibirdika
amcy
zeta88
roria
evaki16
Δ.Μπέλλος
feggaropetra
brunakos
anneliz_333
$ofi@ loukakos + nora
afroditi_norakii
Kornilia_Petrakitsa
Antigoni!
tweetyedem
nadiap
nefelik
Mikaella
Clarabelle
noraki_love_97
taradoula
stephanos13
ProudMaslowqueen
l_aquila
alex1
loukasnora
mariavenetifoka
ntina fan
ΣΨ1
fay66
space
Eya-8ea
JESSIE
trelli petrakitsa
Caroline
marakii
Dorina <3 Πέτρος
elenh
41 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από anneliz_333 Τρι Μάης 31, 2011 12:34 am

l_aquila έγραψε:
ntina fan έγραψε:η Νορα δεν τον ηξερε.

Ποιον δεν ήξερε τον Βενέτη ? Υποθέτω πως το γνώριζε σαν πατέρας του Λουκά που ήταν. Όπως αυτός γνώριζε τους γονείς της έτσι και αυτή γνώριζε τον πατέρα του.

σοφία σε αυτό έχεις δίκαιο.αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είπαν ότι πέθανε ο βενέτης.μήπως πέθανε όταν ήταν μικρός και τον θυμάται η νόρα??
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από noraki_love_97 Τρι Μάης 31, 2011 10:22 am

Αραβαντινος νομιζω..................αλλιως ο Βενετης....αλλα αφου η Ερη ειπε οτι τον ειδε με τον παππου της στην Αμερικη,λογικα ο Αραβαντινος....
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μάης 31, 2011 10:57 am

anneliz_333 έγραψε:
l_aquila έγραψε:
ntina fan έγραψε:η Νορα δεν τον ηξερε.

Ποιον δεν ήξερε τον Βενέτη ? Υποθέτω πως το γνώριζε σαν πατέρας του Λουκά που ήταν. Όπως αυτός γνώριζε τους γονείς της έτσι και αυτή γνώριζε τον πατέρα του.

σοφία σε αυτό έχεις δίκαιο.αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είπαν ότι πέθανε ο βενέτης.μήπως πέθανε όταν ήταν μικρός και τον θυμάται η νόρα??
ntina fan μπορει να τον ηξερε ακουστα αλλα δεν τον ειχε δει ποτε. ο πατερας του πεθανε οταν ηταν μικρος, νομιζω ετσι ειπε καποια στιγμη
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Μάης 31, 2011 11:55 am

ntina fan έγραψε:
anneliz_333 έγραψε:
l_aquila έγραψε:
ntina fan έγραψε:η Νορα δεν τον ηξερε.

Ποιον δεν ήξερε τον Βενέτη ? Υποθέτω πως το γνώριζε σαν πατέρας του Λουκά που ήταν. Όπως αυτός γνώριζε τους γονείς της έτσι και αυτή γνώριζε τον πατέρα του.

σοφία σε αυτό έχεις δίκαιο.αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είπαν ότι πέθανε ο βενέτης.μήπως πέθανε όταν ήταν μικρός και τον θυμάται η νόρα??
ntina fan μπορει να τον ηξερε ακουστα αλλα δεν τον ειχε δει ποτε. ο πατερας του πεθανε οταν ηταν μικρος, νομιζω ετσι ειπε καποια στιγμη

Φυσικά και γνώριζε η Νόρα τον Βενέτη!Αφού όταν είδε όλη η παρέα την επίμαχη φωτογραφία τότε που ο Λουκάς την είχε κάνει για Ναύπλιο ήταν εκείνη που τον αναγνώρισε!Ακόμα και αν δεν τον είχε γνωρίσει προσωπικά τον ήξερε από φωτογραφίες που της είχε δείξει ο Λουκάς!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από l_aquila Τρι Μάης 31, 2011 11:57 am

loukasnora έγραψε:
ntina fan έγραψε:
anneliz_333 έγραψε:
l_aquila έγραψε:
ntina fan έγραψε:η Νορα δεν τον ηξερε.

Ποιον δεν ήξερε τον Βενέτη ? Υποθέτω πως το γνώριζε σαν πατέρας του Λουκά που ήταν. Όπως αυτός γνώριζε τους γονείς της έτσι και αυτή γνώριζε τον πατέρα του.

σοφία σε αυτό έχεις δίκαιο.αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είπαν ότι πέθανε ο βενέτης.μήπως πέθανε όταν ήταν μικρός και τον θυμάται η νόρα??
ntina fan μπορει να τον ηξερε ακουστα αλλα δεν τον ειχε δει ποτε. ο πατερας του πεθανε οταν ηταν μικρος, νομιζω ετσι ειπε καποια στιγμη

Φυσικά και γνώριζε η Νόρα τον Βενέτη!Αφού όταν είδε όλη η παρέα την επίμαχη φωτογραφία τότε που ο Λουκάς την είχε κάνει για Ναύπλιο ήταν εκείνη που τον αναγνώρισε!Ακόμα και αν δεν τον είχε γνωρίσει προσωπικά τον ήξερε από φωτογραφίες που της είχε δείξει ο Λουκάς!

Μπράβο βρε Νίκη αυτό το βιντεάκι/ αυτή τη σκηνή έψαχνα και δεν θυμόμουν ποιο επεισόδιο ήταν. Ευχαριστώ.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Μάης 31, 2011 12:01 pm

l_aquila έγραψε:
loukasnora έγραψε:
ntina fan έγραψε:
anneliz_333 έγραψε:
l_aquila έγραψε:
ntina fan έγραψε:η Νορα δεν τον ηξερε.

Ποιον δεν ήξερε τον Βενέτη ? Υποθέτω πως το γνώριζε σαν πατέρας του Λουκά που ήταν. Όπως αυτός γνώριζε τους γονείς της έτσι και αυτή γνώριζε τον πατέρα του.

σοφία σε αυτό έχεις δίκαιο.αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πότε είπαν ότι πέθανε ο βενέτης.μήπως πέθανε όταν ήταν μικρός και τον θυμάται η νόρα??
ntina fan μπορει να τον ηξερε ακουστα αλλα δεν τον ειχε δει ποτε. ο πατερας του πεθανε οταν ηταν μικρος, νομιζω ετσι ειπε καποια στιγμη

Φυσικά και γνώριζε η Νόρα τον Βενέτη!Αφού όταν είδε όλη η παρέα την επίμαχη φωτογραφία τότε που ο Λουκάς την είχε κάνει για Ναύπλιο ήταν εκείνη που τον αναγνώρισε!Ακόμα και αν δεν τον είχε γνωρίσει προσωπικά τον ήξερε από φωτογραφίες που της είχε δείξει ο Λουκάς!

Μπράβο βρε Νίκη αυτό το βιντεάκι/ αυτή τη σκηνή έψαχνα και δεν θυμόμουν ποιο επεισόδιο ήταν. Ευχαριστώ.

Παρακαλώ! ))
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από taradoula Τρι Μάης 31, 2011 12:20 pm

Λοιπόν σύμφωνα με αυτά που είδαμε χθες ο Κυρίτσης μάλλον υποδύεται τον Αραβαντινό...το Βενέτη κάποια στιγμή για να είμαι ειλικρινής τον σκέφτηκα και εγώ, αλλά η Νόρα τον είχε δει σε φωτογραφίες οπότε θα τον αναγνώριζε στο μαιευτήριο, άρα το αποκλείω. Τώρα δεν ξέρω πως θα το παρουσιάσουν οι σεναριογράφοι, αλλά αν είναι όντως ο Αραβαντινός θέλω πάρα πολύ να δω πως θα το πει στα παιδιά του... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από anneliz_333 Τρι Μάης 31, 2011 8:40 pm

νίκη, σοφία έχετε δίκαιο!!!μου είχε διαφύγει αυτή η λεπτομέρεια!!άρα ο αραβαντινός θα ήταν.αλλά γιατί δεν θέλει να εμφανιστεί το πτώμα??λογικά θα ήθελε για να τιμωρήσουν τον ρούσο.μήπως είναι 2 διαφορετικά πρόσωπα??
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από stephanos13 Πεμ Ιουν 02, 2011 8:24 pm

Aπο ότι λένε ο Κυρίτσης θα είναι για λίγα επεισόδια του χρόνου .

Αν ήταν ο Αρραβαντινός δεν θα έμενε μέχρι τέλους ?
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από feggaropetra Πεμ Ιουν 02, 2011 8:39 pm

Όλα τα στοιχεία δείχνουν ότι είναι ο Αραβαντινός. Ποιος άλλος θα απειλούσε την Αντιγόνη για το καλό της παρέας και παράλληλα δε θα ήθελε να βρεθεί το πτώμα; Μόνο κάποιος που θα ήταν σίγουρος ότι πτώμα δεν υπάρχει… Το πιο λογικό είναι να πήγε στο νοσοκομείο για να δει το εγγόνι του… Επιπλέον η συνομιλία του με τη Νόρα και η συζήτηση για το πιο όμορφο μωρό, παρέπεμπε εκεί… Φυσικά θα μπορούσε να μην της είπε την αλήθεια, και να πήγε εκεί για άλλο σκοπό, επειδή ήξερε ότι θα είναι όλοι εκεί μαζεμένοι ας πούμε, και για κάποιο λόγο που δεν ξέρουμε να ήθελε να τους δει…
Μπορεί τα στοιχεία που έχουμε μέχρι τώρα να οδηγούν στον Αραβαντινό, αλλά έχουν αφήσει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά… Άνετα λοιπόν θα μπορούσε να είναι ο δίδυμος αδελφός του Αραβαντινού valen –γι’αυτό και να θύμισε κάτι στην Εριέττα και να ταβλιάστηκε ο Ρούσσος- , ο Λαζαρίδης, ο Βενέτης, ή κάποιος άλλος πεθαμένος… Θα μπορούσε να είναι ο φωτογράφος της περιβόητης φωτογραφίας, ο λογιστής που έλεγε ο Ηλίας, κάποιος συγγενής της Άννας, της Βέρας, ή του Μπέλλου, ακόμη και κάποιος τελείως άσχετος, που για κάποιο λόγο συνεργαζόταν με την τότε παρέα των 5 και ίσως ο Ρούσσος φοβάται την παρουσία του… Θα μπορούσε ακόμη να είναι και κάποιος συγγενής του Αραβαντινού που ξέρει πολλά, ή κάποιος από την πλευρά της βιολογικής μητέρας του Λουκά… Θα μπορούσε να είναι παραπάνω από ένα αυτά, ή και τίποτα απ’όλα αυτά…
Επίσης υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να μην έχουν αποφασίσει ακόμη 100% ούτε οι ίδιοι… Μπορεί να θέλουν να μας αποπροσανατολίσουν…

Παρολαυτά ψηφίζω Αραβαντινός, γιατί από όλες τις περιπτώσεις, το μεγαλύτερο ενδιαφέρον νομίζω θα είχε η δική του εμφάνιση… Είναι πατέρας του Λουκά, σχετίζεται με το παρελθόν, ξέρει πολλά, κρύβει πολλά… Όσο για το πού ήταν τόσο καιρό, είναι το μόνο εύκολο να εξηγηθεί… Μπορεί να φοβόταν, μπορεί να τον εκβίαζαν, μπορεί να ήταν άρρωστος, μπορεί να ήταν αμνησιακός, μπορεί να έφυγε για να γλιτώσει και να γύρισε μετανιωμένος, μπορεί να αναγκάστηκε κλπ… valen
Το μόνο που δε μου κολλάει, είναι η απίστευτη επανάληψη της "Βέρας"… Σε μια σειρά 600 επεισοδίων δε θεωρώ υπερβολική μια νεκρανάσταση, αλλά το συγκεκριμένο παραείναι ίδιο… Ο Αραβαντινός - Σωτηρίου (Κυρίτσης) που όλοι τον θεωρούσαν νεκρό, επιστρέφει και παθαίνουν όλοι σοκ, και ο "κακός" της υπόθεσης Ρούσσος – Άγγελος Αντύπας (Κατρανίδης) τον βλέπει και του έρχεται ταμπλάς… Δε με ενοχλεί, τουλάχιστον αυτοί "αντιγράφουν" τους εαυτούς τους, έχω δει πολύ χειρότερες σεναριακές επαναλήψεις… valen Εξαρτάται βέβαια πάντα το πώς θα δοθεί… Όμως θα έκαναν κάτι τόσο πανομοιότυπο με τη Βέρα πάλι; Δε με ενοχλεί, απλώς αναρωτιέμαι μήπως τελικά δεν είναι αυτό που νομίζουμε...

Το ότι θα εμφανιστεί για λίγα επεισόδια, δε μου φαίνεται περίεργο... Μπορεί για κάποιο λόγο να αναγκαστεί να φύγει μακριά, ή να ζει στο εξωτερικό και να ήρθε μόνο για το εγγόνι του, ή για να κλείσει κάποιες υπόθεσης, τα πάντα μπορούν να συμβούν... Ακόμα και να (ξανα)πεθάνει... Αν και δε θα το ήθελα... :)

Γενικά η είσοδος του κυρίου Κυρίτση μου άρεσε, και αν και είδαμε μόνο μία σκηνή, αυτή με τη Νόρα, αν και δεν ξέρουμε καν ποιος είναι, με έκανε να τον συμπαθήσω. valen

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 1:13 am

Μακάρι οι σεναριοϋπεύθυνοι να έκαναν τον μισό κόπο, να σκεφτούν και να το αναλύσουν, από αυτόν που κάνουν όσοι προσπαθούν να ερμηνεύσουν αυτόν το μυστηριώδη ρόλο αλλά και άλλα πολλά....
Σιγά μην το σκεφτούν τόσο πολύ και σιγά μην θυμούνται τι έχουν γράψει ως τώρα.....

Για μένα είναι εντελώς ξεκάθαρο πως είναι ο Αραβαντινός και θα συμφωνήσω με τα επιχειρήματα όσων πιστεύουν το ίδιο...

Αν και ορισμένα ποστ μου δημιουργούν δεύτερες σκέψεις κι έτσι δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά... ;D

Για το μόνο που μπορώ να είμαι βέβαιη 100% είναι ότι θα μας στείλουν αδιάβαστους πάλι.... τα 45 που έρχονται!!!! lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από fay66 Κυρ Ιουν 05, 2011 1:17 am

Δ.Μπέλλος έγραψε:.................................................Για το μόνο που μπορώ να είμαι βέβαιη 100% είναι ότι θα μας στείλουν αδιάβαστους πάλι.... τα 45 που έρχονται!!!! Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 191984

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Ιουν 06, 2011 3:35 pm

Θα πω ο Αραβαντινος.....!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 09, 2011 10:45 am

Επειδή έχω τα περιοδικά στο χέρι μου ξέρω ποιος είναι ο Κυρίτσης θέλετε να σας το πω ή θα περιμένετε να δέιτε τα περιοδικά αν και οι περισσότεροι το έχετε καταλάβει.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 11:17 am

Σοφάκι γιατί είσαι ψιχοβγάλτισα; sisi
Αραβαντινέ καλώς ήρθες
Πες πες
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 09, 2011 11:25 am

Clarabelle έγραψε:Σοφάκι γιατί είσαι ψιχοβγάλτισα; sisi
Αραβαντινέ καλώς ήρθες
Πες πες

lmao lmao

Ναι καλώς ήρθε ο Αραβαντινος.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από roria Πεμ Ιουν 09, 2011 11:30 am

Καλή εξέλιξη τη θεωρώ. Υπάρχει έδαφος για δυνατές δραματουργικά σκηνές. Αντιδράσεις Πέτρου (είδαμε την αρχική), Αντιγόνης, Στέφανου (τελικά τι συνέβη με το Λαζαρίδη; Τον άφησε ο παππούς Χατζηβασιλείου να πιστεύει ότι δολοφόνησε τον Αραβαντινό και αυτοκτόνησε ή μήπως τον "αυτοκτόνησαν"; ). Και πάνω από όλα με ενδιαφέρει η συνάντηση του Αραβαντινού με τα παιδιά του, το Λουκά και την Εριέττα.

Υ.Γ. Για να λέμε και τα καλά, το θεωρώ πολύ θετικό που προτιμήθηκε από τους σεναριογράφους μια λύση την οποία οι περισσότεροι θεατές είχαν ηδη μαντέψει, αλλά που δραματουργικά μπορεί να δώσει κορυφαίες σκηνές. Ομολογώ ότι φοβόμουν μήπως τελικά επιλεγεί καμιά εντυπωσιακή από αστυνομική άποψη ανατροπή η οποία όμως θα ήταν ξώφαλτση και αδιάφορη για την πορεία των χαρακτήρων. Πολύ χαίρομαι κι εύχομαι ολόψυχα στις λίγες δεκάδες επεισοδίων που απομένουν έτσι να κινηθούν τα πράγματα. Εξάλλου μια ματιά να ρίξει κανείς στο τόπικ για το τι θα θέλαμε να συμβεί στη σειρά από δω και πέρα, θα διαπιστώσει ποιες είναι οι προτεραιότητες και οι επιθυμίες των μελών του φόρουμ που νομίζω ότι σε αυτό τουλάχιστον αποτελούν απολύτως αντιπροσωπευτικό δείγμα των θεατών της σειράς.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 11:37 am


Για μένα πάλι δείχνει οτι η φαντασία στέρεψε εντελώς
Τίποτα πια δεν μπορούν να κάνουν που να μας ξαφνιάσει
Έλεγα μήπως και κατάφερναν να ανατρέψουν το σκηνικό αλλά μάταια
Στο ίδιο μοτίβο χιλιοπαιγμένων σκηνών θα κινηθούν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 12:02 pm


Κι εγώ θα έρθω να συμφωνήσω με την Clarabelle.... Δείχνει έλλειψη φαντασίας να μας δείχνουν κάποιον που όλοι θεωρούσαν νεκρό και δεν ήταν, είναι μία επανάληψη αυτού που είδαμε στη Βέρα. Ισως έχει ένα δραματικό ενδιαφέρον όλο αυτό, αλλά εξ ίσου δραματικό, κι όχι μόνο αστυνομικό, ενδιαφέρον θα μπορούσε να έχει και μιά άλλη λύση, την οποία όμως δεν κάθησαν να ψάξουν και αρκούνται στο να μας σερβίρουν μιά απ'τα ίδια....
Πάντως το ότι όλοι στον Αραβαντινό είχαν καταλήξει, ερμηνεύοντας τα στοιχεία που μας έδωσαν καί όλα οδηγούσαν σ'αυτόν, δείχνει οτι οι τηλεθεατές δεν ενοχλούνται απ'την επανάληψη, ίσως βέβαια συνετέλεσε και το οτι τα νεώτερα παιδιά δεν έχουν δεί κάν τη Βέρα στο Δεξί....
Εχω ακούσει πάντως οτι ο ρόλος του Κυρίτση θα είναι για λίγα επεισόδια, περίπου 10, οπότε έχω την περιέργεια να δώ πώς θα "τον" καταλήξουν!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιουν 09, 2011 12:03 pm

roria έγραψε:Καλή εξέλιξη τη θεωρώ. Υπάρχει έδαφος για δυνατές δραματουργικά σκηνές. Αντιδράσεις Πέτρου (είδαμε την αρχική), Αντιγόνης, Στέφανου (τελικά τι συνέβη με το Λαζαρίδη; Τον άφησε ο παππούς Χατζηβασιλείου να πιστεύει ότι δολοφόνησε τον Αραβαντινό και αυτοκτόνησε ή μήπως τον "αυτοκτόνησαν"; ). Και πάνω από όλα με ενδιαφέρει η συνάντηση του Αραβαντινού με τα παιδιά του, το Λουκά και την Εριέττα.

Υ.Γ. Για να λέμε και τα καλά, το θεωρώ πολύ θετικό που προτιμήθηκε από τους σεναριογράφους μια λύση την οποία οι περισσότεροι θεατές είχαν ηδη μαντέψει, αλλά που δραματουργικά μπορεί να δώσει κορυφαίες σκηνές. Ομολογώ ότι φοβόμουν μήπως τελικά επιλεγεί καμιά εντυπωσιακή από αστυνομική άποψη ανατροπή η οποία όμως θα ήταν ξώφαλτση και αδιάφορη για την πορεία των χαρακτήρων. Πολύ χαίρομαι κι εύχομαι ολόψυχα στις λίγες δεκάδες επεισοδίων που απομένουν έτσι να κινηθούν τα πράγματα. Εξάλλου μια ματιά να ρίξει κανείς στο τόπικ για το τι θα θέλαμε να συμβεί στη σειρά από δω και πέρα, θα διαπιστώσει ποιες είναι οι προτεραιότητες και οι επιθυμίες των μελών του φόρουμ που νομίζω ότι σε αυτό τουλάχιστον αποτελούν απολύτως αντιπροσωπευτικό δείγμα των θεατών της σειράς.
Συμφωνώ απολύτως Roria! Προτιμώ να είναι ο Αραβαντινός, παρά να προσπαθήσουν να κάνουν την ανατροπή και να καταλήξει σε φιάσκο... Γιατί αν τελικά ο άγνωστος ήταν ο λογιστής του Λύτρα ή ο τρίτος ξάδελφος του Αραβαντινού, νομίζω ότι αυτό θα συνέβαινε...

Υ.Γ. Το δημοσίευμα του TV 24, που ανέβασε η Σοφία, γράφει ότι δεν φαίνεται να υπάρχει καμία αμφιβολία ότι ο Κυρίτσης είναι ο Αραβαντινός. Δεν ξέρω τι γράφουν τα άλλα περιοδικά, αλλά ελπίζω να έχει όντως πληροφόρηση και να μην ανακυκλώνει αυτά που υποθέτουμε στο forum…

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 09, 2011 12:06 pm


Το περιοδικό που ανέβασε η Σοφία μιλάει και για το μωρό του Λουκά που απ όσο συμπέρανα θα απαχθεί
Βαριέμαι και να μετρήσω πόσες απαγωγές έχουμε δει στη σειρά
Για να μη πω για μωρά
Εκτός απ το Μάριο όλα τα άλλα παιδάκια της σειράς κάποιος τα άρπαξε
Παντελής έλλειψη φαντασίας τι να πω

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Ιουν 09, 2011 12:12 pm

JESSIE έγραψε:
Εχω ακούσει πάντως οτι ο ρόλος του Κυρίτση θα είναι για λίγα επεισόδια, περίπου 10, οπότε έχω την περιέργεια να δώ πώς θα "τον" καταλήξουν!!!!

Θα τον πιάσει η Νταίζη και θα του ζητήσει λεφτά για τον εγγονό του τον Άρη. Θα του εξηγήσει με τις εξαιρετικές οικονομικές γνώσεις που έχει και θα του βγάλει μια τελική προσφορά! Απλά δεν μπορώ να ξέρω αν ο Αραβά θα διαλέξει να εξαφανιστεί πάλι ή να αυτοκτονήσει!!!! lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από nadiap Πεμ Ιουν 09, 2011 12:12 pm

Clarabelle έγραψε:
Το περιοδικό που ανέβασε η Σοφία μιλάει και για το μωρό του Λουκά που απ όσο συμπέρανα θα απαχθεί
Βαριέμαι και να μετρήσω πόσες απαγωγές έχουμε δει στη σειρά
Για να μη πω για μωρά
Εκτός απ το Μάριο όλα τα άλλα παιδάκια της σειράς κάποιος τα άρπαξε
Παντελής έλλειψη φαντασίας τι να πω


Εμένα προσωπικά πιο πολύ θα με ενοχλήσει μια ακόμη απαγωγή παρα η νεκρανάσταση, δεν έβλεπα και τη βέρα στο δεξί οπότε δεν το έχω ξαναδέι το σκηνικό. Ο Μάριος έχει υπερφυσικές ιδιότητες γι' αυτό δεν τον απήγαγαν μάλλον. livani
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 09, 2011 12:20 pm


Και μένα δεν μου αρέσει η πιθανοτητα απαγωγής της μικρής Ρεγγίνας... Τι στο καλό, άλλος τρόπος για να προχωρήσει η πλοκή δεν υπάρχει? Μάλλον είδαν πόσο είχαν ανέβει τα νούμερα τηλεθέασης τότε με την απαγωγής της Στέλλας, και το θεώρησαν καλή επιλογή....
Ιωάννα, κανονικά ο "Αραβά" θα έπρεπε να φύγει άρον άρον γιατί ο Λουκάς και η Εριέττα θα στραφούν εναντίον του, πού τόσα χρόνια τους άφησε στο σκοτάδι, για να σωθεί ο ίδιος.... Αλλά και η περίπτωση που λές έχει πλάκα!
Αλλη περίπτωση που μ'ενδιαφέρει είναι η συμμετοχή του Λαζαρίδη σ'όλα αυτά. Γιατί έτσι βγαίνει οτι ο πατέρας του Στέφανου είναι αθώος. Κάτι είναι κι αυτό, γιατί να ξέρεις οτι και οι δύο γονείς σου είναι δολοφόνοι, δεν αντέχεται πράγματι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός - Σελίδα 4 Empty Απ: Ποιον νομίζετε ότι υποδύεται ο Κυρίτσης?? Αραβαντινός

Δημοσίευση από zeta88 Πεμ Ιουν 09, 2011 12:21 pm

Τελικά πάλι λάθος ευχές κάνανε!!!Θα πρέπει να ευχηθούνε να μην ξαναζήσουν άλλη απαγωγή!!!!Την ίδια ευχή να κάνουν όλοι μπας και πιάσει!! sisi
Τον Αραβαντινό αν είναι να κάτσει μόνο για λίγα επεισόδια μάλλον θα τον ξαναπεθάνουν..Κι αν κινδυνέψει όντως η μπέμπα του Λουκά και της Νόρας, μπορεί να θυσιαστεί γι αυτήν ή κάτι τέτοιο, για να εξιλεωθεί κάπως για το ότι ήταν μακριά απο τα παιδιά του..Κάπως έτσι πιστεύω θα τον "χρησιμοποιήσουνε"..
Πάντως ελπίζω να μην ισχύει αυτό με την μπέμπα..Αν πληρώνει η παρέα τις αμαρτίες των γονιών τους, τότε αυτά τα δόλια τα μωρά τι να πούνε που πληρώνουν τις αμαρτίες των γονιών τους και των παππούδων τους.. pff
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης