Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 32 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Τετ Σεπ 21, 2011 6:34 pm

Εγω εχω μια απορια...Πως ο Λουκας γνωρισε την γυναικα στο πορτραιτο ως την μανα του αφου δεν ειδε ποτε φωτογραφια της γιατι κανενας δεν του την εδειχνε?Μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτο?
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Τετ Σεπ 21, 2011 6:38 pm

Το μονο που εχω να πω ειναι πως δεν θελω να ξαναδω μαζι αυτους τους δυο...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 6:39 pm

Αναφορικά με τις σχέσεις της Εύας, μιά μικρή παρατήρηση: Εαν αγαπούσε μόνο το Μάνο, και είπε το σ'αγαπώ μόνο σ'αυτόν, μου φαίνεται ακόμη πιό δύσκολο να δικαιολογήσω αυτόν τον χαρακτήρα για τις υπόλοιπες σχέσεις που έκανε, γιατί αυτές δείχνουν υπολογισμό και υστεροβουλία, αφού δεν έγιναν από έρωτα, αλλά για την επίτευξη κάποιου απώτερου σκοπού. Πράγματι, η Εύα, έμπλεξε στα δίχτυα της το Νικόλα, και τον παντρεύτηκε, λέγοντάς του οτι εξακολουθεί ν'αγαπάει το Μάνο, κι αυτό για να προκαλέσει το Μάνο, με τον οποίο δε δίστασε να απατήσει τον σύζυγό της, στο ίδιο το συζυγικό τους κρεβάτι. Κατά τον ίδιο τρόπο, άρχισε σχέση με το Στέφανο, χωρίς να τον αγαπάει, και τον οποίο μάλιστα είχε ήδη προηγουμένως εγκαταλείψει λίγο πριν το γάμο τους, και τον χρησιμοποίησε, εκμεταλλευόμενη την "αγάπη" του για να προχωρήσει το σκοπό της, πού ήταν να εκδικηθεί το Μάνο για την απιστία του με τη Μελίτα. Επίσης όταν περίμενε το παιδί του Στέφανου, αναθεώρησε τις απόψεις της περί γάμου επειδή "δεν ήταν έτοιμη", και τού ζήτησε να την παντρευτεί για το παιδί, δηλώνοντας συγχρόνως οτι ήταν ακόμη ερωτευμένη με το Μάνο. Εμένα αυτά μου φαίνονται πολύ περισσότερο υπολογιστικά, και κυνικά μπορώ να πώ, από τις δηλώσεις του Στέφανου οτι η Εύα ήταν τρόπαιο, γιατί αν δεχτώ αυτή τη δήλωση σαν αληθινή, θα πρέπει να δεχτώ και τις δηλώσεις του οτι την αγάπησε σαν αληθινές, δεν μπορεί να στηριζόμαστε σε μία δήλωση που μας βολεύει και να ακυρώνουμε όσες άλλες δεν μας βολεύουν. Η Εύα λοιπόν, έστω και αν δεν έκανε καμμία δήλωση για τρόπαια, χρησιμοποίησε τους άνδρες σαν δεκανίκια ή σαν μέσα για να πετύχει δικούς της σκοπούς. Αν ήταν έστω και για κάποια εποχή ερωτευμένη μαζί τους, θα μπορούσε να δικαιολογηθεί, έτσι όμως όπως μας το έδειξαν, δεν υπάρχει δικαιολογία.....
Και για ν'ακριβολογούμε, δεν υπήρξαν τρείς γυναίκες στη ζωή του Στέφανου μέσα σε δύο χρόνια, γιατί η σχέση του με την Εύα είχε αρχίσει πολύ πριν απ'την αρχή της σειράς, και ήδη μπαίνουμε στον τέταρτο χρόνο της. Οχι ότι για μένα έχει πολύ σημασία ο αριθμός των γυναικών και το χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο υπήρξαν, αλλά οι ιδιαίτερες συνθήκες κάτω απ'τις οποίες οι σχέσεις αυτές έγιναν και οι λόγοι για τους οποίους διαλύθηκαν.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Τετ Σεπ 21, 2011 6:42 pm

θα διαφωνησω jessie.

ακομα κι αν δεχτω την ευα σαν υστεροβουλη τουλαχιστον ηταν ειλικρινης.

Ολοι ηξεραν τα συναισθηματα της για τον μανο.Κανεναν δεν κοροιδεψε.

Η ευα ειχε αναγκη απο αγαπη και εκει που εδειχνε να της τη δινουν εκει ηταν.

Αν η αναγκη για αγαπη και ασφαλεια μετονομαζεται σε υστεροβουλια τοτε μαλλον πρεπει να αλλαξω λεξικο εγω η την οτικη γωνια απο που βλεπω τα πραγματα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 6:49 pm

Απ'τη στιγμή που ήταν ερωτευμένη με το Μάνο, δεν είχε δικαίωμα να χρησιμοποιήσει την όποια επιρροή ή γοητεία μπορεί να εξασκούσε σε άλλους άνδρες για να πετύχει δικές της επιδιώξεις, ή έστω απλά την δική της αναζήτηση της ασφάλειας. Ας περίμενε, ανέραστη, να ξεπεράσει το Μάνο, και ας συνδεόταν με όποιον την τραβούσε, όπως έγινε στο τέλος με το Λευτέρη.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Τετ Σεπ 21, 2011 6:55 pm

δεν νομιζω οτι χρησιμοποιησε καμμια γοητεια εν αντιθεσει με τη μελιτα βεβαιως βεβαιως που παρουσιαζοταν στους γαμπρους με μινι και γυναικα ετοιμη για ολα.

Η ευα το μονο που αναζητουσε ηταν αγαπη.

Τιποτα αλλο.Τωρα αν επρεπε να κλειστει και στο μοναστηρι μεχρι να ξεπερασει το μανο επρεπε να το προτεινουμε στην κυρια ακριτα μαλλον.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Σεπ 21, 2011 6:59 pm

JESSIE έγραψε:Απ'τη στιγμή που ήταν ερωτευμένη με το Μάνο, δεν είχε δικαίωμα να χρησιμοποιήσει την όποια επιρροή ή γοητεία μπορεί να εξασκούσε σε άλλους άνδρες για να πετύχει δικές της επιδιώξεις, ή έστω απλά την δική της αναζήτηση της ασφάλειας. Ας περίμενε, ανέραστη, να ξεπεράσει το Μάνο, και ας συνδεόταν με όποιον την τραβούσε, όπως έγινε στο τέλος με το Λευτέρη.


Ακόμη κι αν η Εύα ήταν η πιο υπολογίστρια γυναίκα του κόσμου αυτό κάνει το Στέφανο σωστό;
Ας πούμε οτι όντως η Εύα χρησιμοποίησε το Νικόλα (παρόλο που ο Νικόλας επίσης χρησιμοποίησε την Εύα στον άτυπο πόλεμο κατά του αδελφού του)
Τότε ο Στέφανος δικαιολογείται επειδή χρησιμοποίησε την Εύα και τρομοκράτησε και διέλυσε ζωές;
Το να είναι η Εύα η χειρότερη γυναίκα του κόσμου κάνει αυτομάτως έναν απατεώνα καλό άνθρωπο;
Επίσης απο πότε οι ξεκάθαρες κουβέντες είναι εκμετάλευση;
Η Εύα ξεκαθάρισε στο Στέφανο οτι άν ήθελε ήταν έτοιμη να προχωρήσει σε ένα γάμο μαζί του για να προσφέρει στο παιδί της μια οικογένεια. Κι αυτό εκμετάλευση ήταν; Όταν ο κύριος της είχε κάνει τρείς προτάσεις γάμου έπρεπε να ρίξει τα χαρτιά να μάθει οτι εκείνος ήταν αλλού; Ρώτησε και ξαναρώτησε
Τότε εκείνος που τη φλόμωσε στο ψέμα τι ήταν;
Ξέρω θυσιάστηκε κι αυτός για το παιδί του. Φαίνεται είναι τα γονίδια κι η Νταίζη τα ίδια λέει lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Σεπ 21, 2011 7:02 pm

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά κατηγορούμε την Εύα για ποιό λόγο ακριβώς?
Δεν νομίζω οτι χρησιμοποίησε καμία γοητεία όσον αφορά το Στέφανο..
Το θέμα του νικόλα το έχω αναλύσιε πολλές φορες και το αφήνω απ'εξω...
Στο Στέφανο νόμιζε πως βρήκε την αγάπη και την ασφάλεια..
Πόσο κατακριτέο είναι αυτό δηλαδή??
Και δεν νομίζω οτι θέμα της συνδεσης με το Στέφανο ήταν καθαρά το ερωτικό στοιχείο... Αυτό ήρθε αφού ένιωσε ασφαλής μαζί του.. και αφού νόμιζε οτι θα τον έχανε...
Μπορεί να έκανε ΤΟ λάθος με το Νικόλα και τη Δάφνη αλλά το Στέφανο δεν τον χρησιμοποίησε ποτέ..
Σε αντίθεση με εκείνον που κρυβόταν..
Η Εύα ήταν ειλικρινής, ο Στέφανος όχι.. και μετά βγήκε και απο πάνω..
Θυσίασε το μεγάλο του έρωτας για χάρη της...
Τόσο μεγάλο έρωτα που στην πρώτη στραβη έριξε στο κρεβατι μια άλλη γυναίκα..
Εκτός αν έχει φετιχ με τα χαστούκια, τι να πω... ))
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 7:09 pm

Δηλαδή πώς κατάφερε το Νικόλα να αφήσει τη Δάφνη και να παντρευτεί εκείνη, χωρις να χρησιμοποιήσει τη γοητεία της?
Πώς μετακόμισε στο σπίτι του Στέφανου και προχώρησε σε ερωτική σχέση μαζί του, χωρις να χρησιμοποιήσει τη γοητεία της?
Δεν είπα να γίνει καλόγρια, αλλά και να αρχίζεις ερωτικές σχέσεις με άλλους απ'αυτόν που αγαπάς, χωρις να τους αγαπάς, και όταν μάλιστα εξυπηρετούνται σκοποί πίσω απ'τις πράξεις αυτές, είναι κυνικό.
Σε μιά σχέση δεν γίνεται μόνο να παίρνεις, πρέπει και να δίνεις. Κι η Εύα, εφόσον ήταν εξ ολοκλήρου ερωτευμένη με το Μάνο, δεν μπορούσε να προσφέρει τίποτε σε μιά άλλη σχέση.
Και το κακό ήταν οτι στην περίπτωση του Στέφανου, αφού πρώτα πέτυχε ο,τι είχε στο νού της απ'αυτόν, δηλαδή να εκδικηθεί το Μάνο, μετά βγήκε κι από πάνω, λέγοντάς του οτι αυτός τη χρησιμοποίησε. Αντί, όταν είδε σε τι κατάσταση είχε φέρει ο Μάνος τη μητέρα του , να τον καταλάβει και να συμμεριστεί την ανάγκη του να αποδώσει δικαιοσύνη, και να νιώσει φρίκη για τα αίσχη που έκανε ο Μάνος, εκείνη του επιτέθηκε γιατί της είπε ψέμματα οτι η μάνα του είχε πεθάνει...

Δεν κατηγορώ την Εύα, αλλά δεν κατηγορώ και το Στέφανο. Και χαίρομαι που στο τέλος η Εύα , όπως και οι υπόλοιποι, άλλαξαν άρδην γνώμη για το Στέφανο, και τώρα συμπάσχουν μαζί του και συμμερίζονται τα προβλήματά του.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τετ Σεπ 21, 2011 7:13 pm

Έχω να μπω απο το μεσημέρι και έχασα επεισόδια. lmao Το θέμα είναι η Εύα;;;;;;;;;;;
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αναφέρονται τα <λάθοι> της Εύας,για να τονιστούν του Στεφ,ή και το αντίθετο.
Συμφωνώ στο οτι ο Στεφ δεν ήταν ειλικρινής απέναντι στην Εύα,αλλά θα καταφύγω σε ενα post της JESSIE που αναφερθηκε στον ψυχισμό της Εύας,και φυσικά στην σχέση της με τον Μάνο και την εξάρτηση της,αλλά και στο παρελθόν της με την Μελ.Φυσικά και ήταν λάθος το να την παντρευτεί και να μην της μιλήσει αλλά σίγουρα έβαλε τον εαυτό του σε δεύτερη μοίρα,και αυτό φάνηκε!!!!!!!
Μπορεί η Εύα να χρησιμοποίησε τον Νικόλα,όπως και εκείνος την ίδια λόγω της κόντρας του με τον Μάνο,αλλά η Δάφνη;;;;;;;;;;;

Για μένα φυσικά και το παρελθόν έχει μεγάλη βαρύτητα για τις <μελλοντικές>μας πράξεις,αλλά θα τονίσω οτι η Εύα πάτησε γερά στα πόδια της,και <απεξαρτήθηκε>απο έναν έρωτα,άρρωστο.Και αυτό θέλει μεγάλη δυναμη και κουράγιο.Και μου αρέσει αυτή η γυναίκα που είδα στον τρίο κύκλο.
Όσο για τον Στεφ σεβάστηκε την Εύα,φυαικά και υπάρχει το μελανό σημείο του γάμου,αλλά οι καταστάσεις και το παρελθόν όλων των χαρακτήρων ήταν ζωντανο,και επηρρέασε την μετέπειτα πορεία τους.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Τετ Σεπ 21, 2011 7:14 pm

συγνωμη αλλα αλλη σειρα βλεπω μαλλον.

η ευα εφευγε ο νικολας την σταματησε.Και ο νικολας επισης ηθελε να εκδικηθει τον μανο για αυτο και πηγε με την ευα.

ο στεφανος την πιεζε η ευα αντιστεκοταν και εν παση περιπτωσει δεν ειπε στον στεφανο ποτε ερχομαι μαζι σου για να εκδικηθω τον μανο ουτε εκανα πισωπλατα σχεδια.Ουτε ποτε τον αποκαλεσε τροπαιο.

Δεν ξερω ποσο μεγαλοκαρδη εισαι αλλα εγω πραγματικα αν στηριζομουνα σε εναν ανθρωπο και μου ελεγε ψεμματα για τον οποιοδηποτε λογο ακομα και για τη μανα του δεν θα τον συγχωρουσα.

Η εκμεταλλευση και χρησιμοποιηση ειναι οτι χειροτερο.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Σεπ 21, 2011 7:15 pm

Nora Fwka έγραψε:Εγω εχω μια απορια...Πως ο Λουκας γνωρισε την γυναικα στο πορτραιτο ως την μανα του αφου δεν ειδε ποτε φωτογραφια της γιατι κανενας δεν του την εδειχνε?Μπορει να μου απαντησει καποιος σε αυτο?

Το πιθανότερο είναι πως το πορτραίτο συνοδευόταν από κάποιο σημείωμα που του γνωστοποιούσε ποιά είναι η γυναίκα του πίνακα!Δεν ξέρουμε ακόμα!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 7:19 pm

Συμφωνώ οτι η εκμετάλλευση και η χρησιμοποίηση είναι ό,τι χειρότερο, αλλά απ'όποια πλευρά κι αν προέρχεται.... Φυσικά δεν του είπε οτι πήγαινε μαζί του για να εκδικηθεί το Μάνο, δεν λέγονται αυτά τα πράγματα, όπως ούτε εκείνος της είπε από την αρχή τα σχέδιά του για να εκδικηθεί το Μάνο.
Το θέμα είναι οτι ο Στέφανος τη ρωτούσε συνεχώς αν πράγματι θέλει να συνεχίσει την εκδίκησή της κατά του Μάνου, κι εκείνη απαντούσε ναί, θέλω να τον γονατίσω, θα με βοηθήσεις? Οταν άκουσε την παλιά ΔΙΚΗ του προιστορία με το Μάνο, όμως, έγινε έξαλλη, όχι με το Μάνο, για όσα έκανε, αλλά με το Στέφανο, που δεν της είπε την ιστορία νωρίτερα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Σεπ 21, 2011 7:19 pm

Δεν αναφέρθηκα στο θέμα του Νικόλα, αλλά συγνώμη πο τη στιγμη που η Ευα ηταν το απωθημένο του και καμία γοητεία να μη χρησιμοοποθυσε πάλι θα έτρεχε.. τα απωθημένα είναι πληγές.. και ο νικόλας την έξυσε...
Δεν αναφέρομαι άλλο σε αυτό το θέμα.. έχω αποδώσει πολλές ευθυνες στην Ευα όπως και στο Νικόλα...

Δεν αγαπούσε η Ευα το Στέφανο??
Δεν μιλάω για πάθος, για εξάρτηση. μιλάω για αγάπη...
Εγω γιατί θυμάμαι το Στέφανο να κανονίζει να τον πυροβολήσουν για αν ρίξει την Ευα στο κρεβάτι?
Αν εκείνη χρησιμοποίησε τη γοητεία της τότε εκείνος χρησιμοποιησε την αδυναμία της και αυτό είναι πολύ χειρότερο...
Το οτι την τρομοκρατούσε για καιρό μέχρι να αφησει το Μάνο είναι λίγο?
Το οτι τη χρησιμοποίησε για να χτυπήσει το Μάνο είναι λίγο..?
Είναι έντιμο?

Οταν ξυπνάς μια ωραία πρωία και ανακαλύπτεις οτι ο άντρας που ζεις μαζί του και μοιράζεσαι τη ζωή σου, δεν λέγεται Καρτάλης αλλά Λαζαρίδης.. σε παρακολουθεί για χρόνια και σε πλησίασε για άλλους σκοπους άλλο αν τελικά σε ερωτευτηκε, και οτι σε έχει φλομώσει στο ψέμα, πρέπει να κάνεις το κορόιδο επειδή τραβηξε όσα τράβηξε??
Λυπάμαι αλλά η Εύα δεν είχε καμία ευθύνη σ' αυτό..

Προσωπικές απόψεις είναι αυτές αλλά θεωρώ το Στέφανο λίγο.. και αυτά που του εδωσε η Ευα, όσα και αν ήταν, τελικα για εκείνον ήταν παρα πολλά χωρίς να τα αξίζει...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 7:26 pm

Ο Νικόλας έξυσε πληγές, αλλά ακόμη κι αν την κυνηγούσε εκείνος, πράγμα που δεν έγινε, εκείνη ώφειλε να τον επαναφέρει στην τάξη.
Οσο αγαπούσε η Εύα το Στέφανο, δηλαδή σαν άνθρωπο, έτσι την αγαπούσε κι αυτός. Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι αμφισβητούνται τα αισθήματα του Στέφανου απέναντι στην Εύα, και δεν αμφισβητούνται τα δικά της...... Οι ευθύνες πρέπει να μοιράζονται, κι αυτό προσπαθώ να κάνω....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Σεπ 21, 2011 7:30 pm

JESSIE εγώ δεν είπα οτι δεν φταίει η Ευα στο θέμα του Νικόλα.. φυσικά φταίνει και οι δύο.. αλλά όχι οτι τον παρεσυρε και με τη γοητεία της η Ευα...

Προσωπικά αν ο Στεφανος ήταν ξεκαθαρος και δεν κρυβόταν θα έλεγα οτι είχαν και οι δύο τις ίδιες ευθύνες..
Αλλά της έκρυψε την αλήθεια, και την πρόδωσε με το χειρότερο τρόπο.. με την ίδια γυναίκα που την είχε προσώσιε και ο Μάνος.. Αν εσύ αυτό θα μπορούσες να το συγχωρήσεις πάω πάσο..εγώ απλά δε θα μπορούσα..
Για αυτό και λέω οτι είναι λίγος.. οι σχεσεις βασίζονται στην ειλικρίνια..
Αν τολμόυσε να αναλάβει τις ευθύνες τους δεν πιστευω οτι θα τον κατακρίναμε τόσο.. τουλάχιστον εγώ...

Ο ερωτας δεν δικαιολογεί τα πάντα, και πόσο μάλλον όταν τσακίζεις ανθρώπους.. που λες και οτι τους αγαπάς....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Τετ Σεπ 21, 2011 7:33 pm

εγω τα αμφισβητω η ευα στα δυσκολα ηταν διπλα στον στεφανο εν αντιθεσει με τον στεφανο που σε ολα τα δυσκολα ελειπε απο τη ζωη της ευας.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Σεπ 21, 2011 7:57 pm


Θέλω να γίνω σαφής: Δεν κατηγορώ την Εύα, αλλά δεν δέχομαι οτι μπορεί να κατηγορείται ο Στέφανος οτι συνδέθηκε με τρείς γυναίκες έτσι για τους σκοπούς του ή για την καλοπέρασή του, τη στιγμή που και οι δύο απ'αυτές τις γυναίκες τον πλησίασαν με απώτερους σκοπούς, η μία για να εκδικηθεί το Μάνο και η άλλη για να τη βγεί στην αιώνια αντίπαλό της, την Εύα. Φέρθηκε και στις δύο όσο καλύτερα μπορούσε, εγκατέλειψε τα σχέδιά του για χάρη τους, και βασανίστηκε ο ίδιος περισσότερο απ'οποιονδήποτε άλλον .

Αυτό που είναι ευχάριστο , είναι οτι η Εύα , ωρίμασε και βρήκε τις ισορροπίες της, και είναι πλέον πολύ κοντά στο Στέφανο, όπως και όλη η παρέα, που η γνώμη της για το Στέφανο έχει αλλάξει άρδην. Είναι όλοι τους πιά μιά ομάδα, που μάχονται να συνεχίσουν τη ζωή τους, νικώντας όσα εμπόδια βάζουν άλλοι στο δρόμο τους. Αφού λοιπόν υπάρχει αυτή η σύμπνοια στη σειρά, νομίζω οτι οι κατηγορίες μονόπλευρα εναντίον του Στέφανου δεν έχουν πραγματικό έρεισμα.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Σεπ 21, 2011 8:05 pm

Jessie διαφωνώ κάθετα.. αλλά δεν νομίζω οτι έχει σημασία..
Είπα τη γνώμη μου και εσύ τη δικιά σου και αυτό είναι και το νόημα της συζήτησης άλλωστε..
Απλά βλέπω απο άλλη οπτική γωνία το Στέφανο...
Και πραγματικά εύχομαι να μην γνώριζα τέτοιο άντρα...
Ή ίσως να μην γνώριζε εκείνος εμένα γιατί θα του την άνοιγα την κεφάλα... ))

Το θέμα είναι οτι όλοι οι ήρωες κάνουν λάθη αλλά δεν μπορούν να βγαίνουν λάδι και να μην αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους..
Απο εκεί και πέρα ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του.. ))
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Σεπ 21, 2011 8:15 pm


Ακριβώς αυτό είναι και το δικό μου πρόβλημα με το Στέφανο
Έκανε κινήσεις στη σκακιέρα και χειριζόταν πρόσωπα και καταστάσεις για το συμφέρον του και στη συνέχεια το έπαιζε θύμα και πονεμένος
Ας παραδεχτεί μια έστω φορά τα εγκλήματα του ας ζητήσει και καμιά συγνώμη και βλέπουμε πως θα τον δώ
Τελικά μοιάζει πολύ στην αδελφούλα του
Κι οι δύο πονεμένοι και αδικημένοι lol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty γεν.

Δημοσίευση από nefelik Τετ Σεπ 21, 2011 10:01 pm

Βρε παιδιά, συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά να ρωτήσω κάτι; Διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον όλα τα σχόλιά σας, αλλά, χωρίς να θέλω να κάνω καμία υπόδειξη στους διαχειριστές ή σε κανέναν άλλον, αναρωτιέμαι γιατί ενώ υπάρχουν τα topics «Στέφανος Καρτάλης», «Εύα Χαρίτου», «Γενικές Συζητήσεις» και άλλα πιο σχετικά, όλα αυτά τα γράφετε στο topic «Στέφανος – Μελίτα», το οποίο είναι ένα topic που ουσιαστικά και καμία σχέση με τη συζήτησή σας δεν έχει και δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους από εμάς. Δεν το λέω για κανέναν άλλο λόγο, αλλά αν το δει κάποιος άσχετος και δεν διαβάσει αναλυτικά όλα τα σχόλιά σας, θα υποθέσει ότι για να υπάρχουν τόσες απαντήσεις σε αυτό το topic και για να απασχολεί τόσο πολύ τα μέλη του forum, το συγκεκριμένο ζευγάρι θα πρέπει να έχει πολλούς φανς. Απλά νομίζω ότι έτσι του δίνετε αξία που δεν έχει και «αδικείτε» και άλλους ήρωες, αφού αυτά που γράφετε που τους αφορούν, ίσως θα ήταν καλύτερα να τα γράφετε στα αντίστοιχα topics.

Συγγνώμη και πάλι για την παρέμβαση...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Τετ Σεπ 21, 2011 11:21 pm

απο ποτε πηγε η ευα με τον στεφανο απο εκδικηση?

Εγω θυμαμαι μια ευα να τρεμει σαν το ψαρι στην αγκαλια του στεφανου και να του λεει βοηθησε με να ξεπερασω τον μανο.

Ειδα μια ευα να ξεκοβει τελειως απο τον μανο και επιτελους να χαμογελαει στο πλαι του στεφανου.

Ειδα μια ευα να της αποκαλυπτει ο στεφανος την πραγματικη του ταυτοτητα και η ευα να μην το λεει σε κανεναν παρα να τον καλυπτει.

ειδα μια ευα μετα απο ολα αυτα να τον συγχωρει,να κανει παιδι μαζι του και να του λεει πολλακις αν ειναι σιγουρος και αν υπαρχει κατι αλλο στη ζωη του.

Ειδα εναν στεφανο να ερχεται με δακρυα στα ματια κρατωντας την φωτογραφια της ευας.

ειδα εναν στεφανο να κανει κινησεις στην σκακιερα και να λεει οτι εχει σχεδια για την παρεα.

ειδα εναν στεφανο να ειναι με την ευα και ταυτοχρονα να φιλιεται με την μελιτα σε εξοχικα και σπιτια.

Να ειναι παντρεμενος και να επισκεπτεται την γυναικα που εζησε ενα μεγαλο παθος.

Ειδα τον στεφανο να κινδυνευει η γυναικα και το παιδι του και εκεινος ν ακανονιζει ταξιδακια αναψυχης.

Ειδα τον στεφανο να χανει το δευτερο παιδι και να γευματιζει με την εριεττα και να παζαρευει διαμαντια.

ειδα τον στεφανο σε δευτερολεπτα να αλλαζει παρεα στο κρεβατι του.Μελιτα εριεττα και τουμπαλιν.

Ειδα τον στεφανο να χρησιμοποιει την εριεττα ως καβαντζα.

Τωρα γιατι και για ποια σταματησε την εκδικηση ειναι αλλο θεμα.

Μαλλον αλλη δομη του σωματος του τον παρεπεμψε σε τετοια αποφαση.

Εν κατακλειδι επειδη καπως εχω ζησει σαν την ευα ενα εχω να πω.

Οταν σε παταει κατω ο μεγαλυτερος ερωτας της ζωης σου οταν απο μικρη σε εχει αρνηθει ο πατερας σου τοτε ναι ψαχνεις την αγαπη και την ασφαλεια.ακομα κι αν εισαι κολλημενη στην πρωην.Απλα ψαχνεις την αγαπη.

Ουτε κακο ειναι ουτε κατακριτεο.Αν για να βγαλουμε καθαρο εναν ηρωα πρεπει να βγαλουμε σκαρτο καποιον αλλο τοτε παω πασο.

Εχω μαθει να ειμαι αντικειμενικη και χωρις παρωπιδες.να βλεπω και τα στραβα και τα αναποδα στην ηρωιδα μου.



sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Σεπ 22, 2011 12:10 am


Sarita, όπως παίρνεις εσύ τόσο προσωπικά το θέμα της Εύας, με τον ίδιο τρόπο παίρνω κι εγώ προσωπικά το θέμα του Στέφανου. Και τυχαίνει να πιστεύω οτι ενώ έχει κι αυτός τα "στραβά και τα ανάποδά του", όπως λές για την Εύα (χωρις ν'αναφέρεις ούτε ένα απ'αυτά, αλλά τέλος πάντων ), δεν μπορούμε όμως να τον χαρακτηρίσουμε "εγκληματία" και να περιμένουμε να ζητήσει συγγνώμη για τα "εγκλήματά" του. Ο,τι έκανε ο Στέφανος δεν το έκανε από καπρίτσιο, αλλά για να εκδικηθεί το Μάνο, για όσα έκανε στη μάνα που υπεραγαπούσε και την έβλεπε μπροστά του τόσα χρόνια σαν φυτό. Στην ουσία και ο ίδιος ήταν θύμα αυτής της κατ'ευφημισμό μάνας, και ότι έκανε είχαν ηθικό αυτουργό εκείνη. Γιατί ακόμη κι όταν ο ίδιος παραιτήθηκε απ'το σχέδιο που είχε καταστρώσει, η Αντιγόνη κι ο Χρήστος το συνέχισαν ερήμην του, και ο Στέφανος δέχτηκε τα πυρά όλων χωρις ποτέ ν αποκαλύψει το ρόλο του Χρήστου.
Δεν θέλω να μακρυγορώ και δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις. Η Εύα έψαχνε την αγάπη, και ήθελε να ξεχάσει το Μάνο. Πού είναι η αντίφαση λοιπόν, αφού κι ο Στέφανος αυτό ακριβώς γύρευε από την Εύα, να ξεχάσει το Μάνο και να του χαρίσει την αγάπη της. Η Εύα δεν μπόρεσε ν'ανταποκριθεί, όχι ο ίδιος. Η Εύα αρνήθηκε δυό φορές να τον παντρευτεί, όχι εκείνος. Γιατί πρέπει να κατηγορείς κάποιον, λοιπόν, επειδή δεν αφιέρωσε ολόκληρη τη ζωή του , περιμένοντας να γίνει κάτι που ήταν φανερό οτι ήταν ακατόρθωτο - να ξεχάσει η Εύα το Μάνο? Ούτε κακό ήταν λοιπόν, ούτε κατακριτέο να γυρέψει κι αυτός την αγάπη σε μιά άλλη γυναίκα, αφού δεν είχε ελπίδες οτι θα τη βρεί με την Εύα.... Και το θέμα είναι, οτι και από τη δεύτερη γυναίκα που αγάπησε, εισέπραξε μόνο εγωισμό και έλλειψη εμπιστοσύνης, θεωρήθηκε απ'αυτήν δολοφόνος και αποπέμθηκε με συνοπτικές διαδικασίες και με πρωτοφανή σκληρότητα. Δεν μπορώ να τα ξεχάσω αυτά, και να κρατήσω μόνο ότι άρχισε μιά σχέση με την Εριέττα, και όχι φυσικά την άλλη στιγμή που χώρισε με τη Μελίτα, αλλά αφού επί μήνες την παρακαλούσε είς μάτην να σκεφτεί λογικά και να καταλάβει οτι δεν είχε καμμία σχέση με όσα τον κατηγορούσε. Αν θυμόμαστε το αποτέλεσμα, χωρις ν'αναφέρουμε την αφορμή, και χωρις καν να λάβουμε υπόψιν την αιτία, ξεχνάμε τα βασικώτερα, οπότε μπορούμε να μιλήσουμε για επιλεκτική μνήμη, την οποία δεν διαθέτω.
Δεν έχω καμμία πρόθεση να μειώσω κάποιον άλλο ήρωα, για να δικαιολογήσω το Στέφανο. Απλά αναφέρω γεγονότα που τον αφορούν, σε σχέση με άλλους ήρωες, ωστε να υπάρχει μιά πιό ολοκληρωμένη και σφαιρική αντίληψη των όσων πράγματι έγιναν. Επίσης δεν έχω τίποτε εναντίον της Εύας, και μάλιστα χαίρομαι γι'αυτήν, που ξέφυγε απ'την κινούμενη άμμο που την είχε ρίξει ο Μάνος, και μπόρεσε να φτιάξει τη ζωή της μ'ενα καινούργιο σύντροφο. Ηρθε και γι'αυτήν επιτέλους το κάλεσμα του αληθινού έρωτα, όπως ήρθε και για το Στέφανο, με τη μορφή της Εριέττας. Οπότε χαίρομαι εξ ίσου και για τους δύο.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Σεπ 22, 2011 12:21 am

JESSIE έγραψε:
Δεν θέλω να μακρυγορώ και δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις. Η Εύα έψαχνε την αγάπη, και ήθελε να ξεχάσει το Μάνο. Πού είναι η αντίφαση λοιπόν, αφού κι ο Στέφανος αυτό ακριβώς γύρευε από την Εύα, να ξεχάσει το Μάνο και να του χαρίσει την αγάπη της. Η Εύα δεν μπόρεσε ν'ανταποκριθεί, όχι ο ίδιος.
Απο την στιγμή που ο ίδιος ο Στέφανος δήλωσε οτι η Ευα για αυτόν ήταν ένα τρόπαιο, τότε προφανώς και ο ίδιος δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί.
Η Ευα - τουλάχιστον - προσπάθησε να τον αγαπήσει, και έδειξε οτι επενδύει σε αυτή την σχέση. Κατα την διάρκεια της σχέσης τους, αλλα και του γάμου τους, το έδειξε..

Αν θυμόμαστε το αποτέλεσμα, χωρις ν'αναφέρουμε την αφορμή, και χωρις καν να λάβουμε υπόψιν την αιτία, ξεχνάμε τα βασικώτερα, οπότε μπορούμε να μιλήσουμε για επιλεκτική μνήμη, την οποία δεν διαθέτω.
Επιλεκτική μνήμη λοιπόν. Είναι μια λέξη κλειδί.
Γιατί κάπου ανάμεσα στην πρωτη και την δεύτερη χυλόπιτα του Στέφανου απο την Ευα, ο Στέφανος της έκανε ουκ ολίγαν.
Κάπου ανάμεσα στην πρώτη και την δεύτερη χυλόπιτα λοιπόν, ο Στέφανος έστελνε μαύρα νυφικά στην Ευα, ο Στέφανος έστελνε απειλητικά μηνύματα, ο Στέφανος έστελνε αγκάθινα Στεφάνια, και sms σε μια γυναίκα που όπως ήξερε ΠΟΛΥ καλά, είχε ''ευαίσθητη'' ψυχολογία...
Ο Στέφανος, που ήθελε μόνο την αγάπη, που η Ευα δεν μπόρεσε ποτέ να του δώσει.. (ενώ αυτός?)

Βλέπω διάφορα ποστ για την Ευα που δεν κατάλαβε τον Στέφανο, για την Ευα που δεν ανταπόδωσε αγάπη στον Στέφανο που της την έδωσε (κάπου ανάμεσα στο τρόπαιο και στις απειλές θα την έδωσε να δεις, και το χασα), και απορώ....

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 6 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Σεπ 22, 2011 12:40 am

Βάσω συμφωνώ απόλυτα!! (τι περίεργο..)

Την τρομοκράτησε για αν την κερδίσε και μετά την πρόδωσε με την πρώην του πρωην της..

Είναι άρρωστο σαν σκέψη και το χα πει απο την αρχή...
Για μένα όσοι δνε εχουν τα κότσια να παραδεχτούν τα συναισθηματά τους άντρες δεν είναι..
Αν όταν τον ρώτησε της έλεγε θέλω τη μελίτα, μέχρι και το καπέλο θα του βγαζα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 32 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης