Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

+19
Δ.Μπέλλος
gxnel
dm10811
loukasnora
Kitty
Καρ-Mik
sarita
roria
alex1
trelli petrakitsa
giwta007
evaki16
fay66
marakii
JESSIE
black_cat
ΣΨ1
evanna
Clarabelle
23 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 36
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Kitty Τρι Οκτ 11, 2011 11:35 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Kitty έγραψε:Γεια σας παιδιά...

Clarabelle και Jessie ευχαριστώ για το καλωσόρισμα....προσπάθησα να σας απαντήσω στην ενότητα για το προηγούμενο επεισόδιο αλλά είχε ήδη κλειδώσει...

To επεισόδιο κλειδώνει λίγο πριν ξεκινήσει να προβάλεται το νέο. Αν θες να προσθέσεις κάτι, μπορείς να το κάνεις στις γενικές συζητήσεις, ή σε κάποιο ανάλογο θέμα ))


ΟΚ...αν βρω κάτι ανάλογο θα το κάνω.javascript:emoticonp('Cool')

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Οκτ 11, 2011 11:35 pm

Clarabelle έγραψε:
loukasnora έγραψε:Το ότι τα επεισόδια δεν παλεύονται το ξέραμε!Το τραγικότατο μοντάζ το πρόσεξε κανείς;Η Εύα πήγε στην Δάφνη με το μαλλί πιό κατσαρό και με άλλα ρούχα,ενω αργότερα με την νέα επίθεση της Μαρίλιας αφού είδε το dvd το μαλλί και τα ρούχα της ήταν αυτά της χθεσινής σκηνής της με Αγγέλα-Μαρίλια!Αλλά εδώ δεν πρόσεξαν να σουλουπώσουν το σενάριο,με το μοντάζ θα ασχολιόντουσαν; Fskl Fskl



Aυτό είναι το λιγότερο
Υπάρχουν σκηνές που άλλοι φορούν καλοκαιρινά κι άλλοι χειμωνιάτικα.
Σήμερα η Νταίζη πήγε στη Μελίτα με καμπαρντίνα και η Μελίτα ήταν με φανελάκι
Η Αμαλία με τα χειμερινά ρούχα και άσπρη τσάντα
ΟΛΕ

Καλά αυτό με τα ρούχα είναι σίγουρα παράλογο αλλά εμένα αυτό με την Εύα μου κακοφάνηκε περισσότερο!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Οκτ 11, 2011 11:40 pm

loukasnora έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
loukasnora έγραψε:Το ότι τα επεισόδια δεν παλεύονται το ξέραμε!Το τραγικότατο μοντάζ το πρόσεξε κανείς;Η Εύα πήγε στην Δάφνη με το μαλλί πιό κατσαρό και με άλλα ρούχα,ενω αργότερα με την νέα επίθεση της Μαρίλιας αφού είδε το dvd το μαλλί και τα ρούχα της ήταν αυτά της χθεσινής σκηνής της με Αγγέλα-Μαρίλια!Αλλά εδώ δεν πρόσεξαν να σουλουπώσουν το σενάριο,με το μοντάζ θα ασχολιόντουσαν; Fskl Fskl



Aυτό είναι το λιγότερο
Υπάρχουν σκηνές που άλλοι φορούν καλοκαιρινά κι άλλοι χειμωνιάτικα.
Σήμερα η Νταίζη πήγε στη Μελίτα με καμπαρντίνα και η Μελίτα ήταν με φανελάκι
Η Αμαλία με τα χειμερινά ρούχα και άσπρη τσάντα
ΟΛΕ

Καλά αυτό με τα ρούχα είναι σίγουρα παράλογο αλλά εμένα αυτό με την Εύα μου κακοφάνηκε περισσότερο!
Νομιζω οτι σε αυτο με τα ρουχα μπερδευτηκαν λιγο γιατι τα γυρισματα εγιναν καλοκαιρι αλλα υποτιθεται οτι ξεκινησε απο εκει που σταματησε δηλαδη Μαϊο...Αλλα επειδη παντα ηταν σε πραγματικο χρονο μαλλο σε ορισμενες σκηνες προσθετουν χειμωνιατικα αξεσουαρ για να ταιριαζουν με τη τωρινη εποχη...Βεβαια αυτο δεν νομιζω οτι ηταν απαραιτητο αλλα τελος παντων...

Οσο για το μονταζ...Σιγουρα δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται κατι τετοιο...Εγω θυμαμαι στον πρωτο κυκλο πιο χοντρα λαθη...Δε νομιζω οτι ειναι και τοσοοοο σοβαρο πια!!!Σε ολα τα σιριαλ γινονται τετοια λαθη...Και μπορει να φταιει οτι γυρισαν τις σκηνες διαφορετικες μερες για παραδειγμα και εκαναν λαθος στα ρουχα να μην φταει το μονταζ απαραιτητα...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Τρι Οκτ 11, 2011 11:50 pm

Clarabelle έγραψε:
Κάποτε είχαμε το λιγότερο δέκα σελίδες σχολιασμούς και σχεδόν πάντοτε ψήφιζαν το επεισόδιο περισσότερα απο 100 άτομα
Δες τώρα τι γίνεται
Απογοητευμένο κοινό που παρακολουθεί απλά για να δει το τέλος


επετρεψε μου να εχω καποιες ενστασεις σε αυτο που λες...την αποψη μου θα πω χωρις καμια διαθεση ειρωνειας ή οτιδηποτε αλλο....

δεν νομιζω οτι ο αριθμος των σελιδων στο σχολιασμο ή οι ψηφοι αντιπροσωπευουν πληρως τη διαθεση ή τη προτιμηση του καθενα μας που ειναι μελος του φορουμ...αλλος μπορει να μην εχει διαθεση,χρονο ή οτιδηποτε αλλο και να μην μπαινει στη διαδικασια να γραψει κατι...μπορει να τον εχει "χαλασει" κατι στη διαδικασια του σχολιασμου στο φορουμ....ο καθε ενας με την τρελα του οπως λεμε...
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 621900 απλα εγω νομιζω οτι ο μεγαλυτερος αριθμος που βλεπουν τη σειρα δεν την βλεπουν απλα για να δουν το τελος....ξερω πολλα ατομα που βλεπουμε τη σειρα παρεα π.χ και ενω τους λεω "καλα εχω κατι εξελιξεις για τα μυστικα" μου λενε να μην τους τις πω...θελουν να το δουν μονοι τους...βεβαια ισως τα νουμερα τηλεθεασης να μην ειναι καλα,τελεια να ειναι χαλια...δεν ξερω γιατι δεν ασχοληθηκα ποτε μαζι τους...αλλα απο την αλλη αν τα νουμερα δεν ηταν καλα ισως το καναλι να αποφασιζε να το σταματησει στην 3η σεζον και να ειχαμε ησυχασει και μεις...

Υ.Γ ελπιζω απο τα παραπανω να βγαινει ενα νοημα...γτ απο την κουραση νομιζω τα εχω κανει λιγο αχταρμα...
Rolling Eyes
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 12, 2011 12:03 am


Η άποψή σου σεβαστή
Πάντως το γεγονός παραμένει
Τα μέλη δεν ενδιαφέρονται πια να σχολιάσουν κι αυτό με κάνει να λέω οτι ο ενθουσιασμός έχει χαθεί
Σίγουρα για το κανάλι είναι ενα καλό ποσοστό τηλεθέασης αν και έχει χάσει σταθερά 500,000 τηλεθεατές την τρίτη σεζόν
Σταματώ το off topic και επανέρχομαι στο σχολιασμό
Σίγουρα δεν είναι θέμα μοντάζ το ντύσιμο των ηθοποιών αλλά ενδυματολόγου
Προχειρότητα θα το έλεγα.
Άλλωστε τα επεισόδια γυρίστηκαν μέσα στο κατακαλόκαιρο και με την αφόρητη ζέστη δεν θα ήταν εύκολο υποθέτω να φορούν βαριά ρούχα
Αλλά τουλάχιστον ας πρόσεχαν να είναι ανάλογα ντυμένοι όλοι που συμετείχαν στην ίδια σκηνή
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 12, 2011 12:04 am

gxnel έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Κάποτε είχαμε το λιγότερο δέκα σελίδες σχολιασμούς και σχεδόν πάντοτε ψήφιζαν το επεισόδιο περισσότερα απο 100 άτομα
Δες τώρα τι γίνεται
Απογοητευμένο κοινό που παρακολουθεί απλά για να δει το τέλος


επετρεψε μου να εχω καποιες ενστασεις σε αυτο που λες...την αποψη μου θα πω χωρις καμια διαθεση ειρωνειας ή οτιδηποτε αλλο....

δεν νομιζω οτι ο αριθμος των σελιδων στο σχολιασμο ή οι ψηφοι αντιπροσωπευουν πληρως τη διαθεση ή τη προτιμηση του καθενα μας που ειναι μελος του φορουμ...αλλος μπορει να μην εχει διαθεση,χρονο ή οτιδηποτε αλλο και να μην μπαινει στη διαδικασια να γραψει κατι...μπορει να τον εχει "χαλασει" κατι στη διαδικασια του σχολιασμου στο φορουμ....ο καθε ενας με την τρελα του οπως λεμε...
Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 621900 απλα εγω νομιζω οτι ο μεγαλυτερος αριθμος που βλεπουν τη σειρα δεν την βλεπουν απλα για να δουν το τελος....ξερω πολλα ατομα που βλεπουμε τη σειρα παρεα π.χ και ενω τους λεω "καλα εχω κατι εξελιξεις για τα μυστικα" μου λενε να μην τους τις πω...θελουν να το δουν μονοι τους...βεβαια ισως τα νουμερα τηλεθεασης να μην ειναι καλα,τελεια να ειναι χαλια...δεν ξερω γιατι δεν ασχοληθηκα ποτε μαζι τους...αλλα απο την αλλη αν τα νουμερα δεν ηταν καλα ισως το καναλι να αποφασιζε να το σταματησει στην 3η σεζον και να ειχαμε ησυχασει και μεις...

Υ.Γ ελπιζω απο τα παραπανω να βγαινει ενα νοημα...γτ απο την κουραση νομιζω τα εχω κανει λιγο αχταρμα...
Rolling Eyes
Θα συμφωνησω με τη Νελη...Δε νομιζω οτι ολοι οσοι βλεπουν τη σειρα ειναι αναγκαστικα μελη στο συγκεκριμενο ή σε οποιοδηποτε φορουμ...Αλλα ακομα κι αν δεχτουμε οτι το δειγμα ειναι αντιπροσωπευτικο το οτι οι σχολιασμοι ελαττωθηκαν μπορει να εχει πολλαπλες εξηγησεις...Η Νελη πολυ ευστοχα αναφερει ορισμενες...Αλλωστε θα ηταν τουλαχιστον αφελες να πιστευουμε οτι στον τεταρτο κυκλο μιας σειρας θα ασχολουμαστε ακομα με τα θεματα του πρωτου...Οπως επισης θεωρω ακατορθωτο ο τελευταιος κυκλος μιας σειρας που ειχε απο τρεις κυκλους και πανω να ειναι ο καλυτερος...Με τα νουμερα ουτε εγω ασχολουμαι αλλα αλλοτε διαβαζω οτι εχουν πεσει αλλοτε οτι σκιζει και μπερδευομαι περισσοτερο...Οποτε δεν ασχολουμαι αφου δεν βγαζω ακρη!!!!Πιστευω ομως οτι αφου υπαρχει 4η σεζον τοτε μαλλον κατι κανανε σωστα...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Οκτ 12, 2011 12:09 am

Δύο oscar από εμένα για σήμερα...

Το ένα oscar πάει στην "επιμελώς ατημέλητη" θήκη του dvd που έδωσαν στη Μαρίλια

και το άλλο oscar πάει στο φόρουμ που είναι ίσως ο μοναδικός λόγος που βλέπουμε ακόμα Μυστικά της Εδέμ...

My Bellos is alive!!! lol!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 12, 2011 12:11 am

Εμενα σημερα παντως το επεισοδιο μου αρεσε...

Καλα ο Λευτερης ολα τα λεφτα!!!Ετσι ρε Λευτερη δωσ΄της να καταλαβει της Νταιζαρας!!!!Γιατι μπορει να το επαιζε ψυχραιμη αλλα ετρεμε το Νταιζακι!!!!

Η Μαριλια ειναι λογικο να αμφισβητει ακομα την Ευα...Νιωθει οτι πρεπει να ανταγωνιστει τη μανα της και αυτο θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο να το διαχειριστει κανεις!!!!Και βεβαια το να της χτυπανε συνεχεια οτι ο αλλος τη κοροϊδευε και επαιζε μαζι της δεν ειναι ο,τι καλυτερο!!!Κανεις δε θελει να ακουει οτι για καποιον που αγαπαει δε σημαινει τιποτα!!!!!!

Η Νταιζη πηγε στη Μελιτα...Δεν ηξερα ποια να πρωτοβρισω...Τελικα τις εβρισα και τις δυο... valen

Ο Νικολας σημερα μου αρεσε πολυ!!!!!Τα ειπε πολυ ωραια στη Μελιτα!!!Και ειναι κριμα που ο πατερας του αδιαφορουσε...Η Δαφνη γλυκυτατη για τον τροπο που μιλησε για τον αντρα της!!!!!

Αλλα εκει που ελιωσα πραγματικα ηταν στη σκηνη που η Νορα κρατουσε το ψιχουλακι inlove Ενταξει ηταν εμφανες οτι η Αντιγονη δεν το κραταγε πολυ σωστα το παιδι αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχει παιδια οποτε ειναι λογικο...Και δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα να εξοικειωνεσαι με κατι τετοιο σε τοσο λιγο χρονο...Αλλα η γυναικα ηταν ΘΕΑ!!!!Μ'αρεσε που η Αμαλια πηγε για να μαθει και τελικα τα ειπε ολα στη Νορα!!!! sisi Τουρμπο την εκανε και την αφησε να συλλεξει πληροφοριες!!!!!!!

ΣΨ1 και alex1 πλεον εχει γινει ρουτινα!!!!! oscar αυτο για εσας!!!Οι σχολιασμοι σας ηταν εξαιρετικοι και με καλυψαν σε ολα τα σημεια!!!!Γι'αυτο αλλωστε δεν επεκταθηκα στον δικο μου...Μπραβο ειναι πολυ ωραιο να διαβαζουμε τι εχετε να πειτε!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Οκτ 12, 2011 12:28 am

Clarabelle έγραψε:
Κάτι όμως μου λέει οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.
Σήμερα ακούστηκε κι όχι μια φορά οτι ο Νικόλας αισθανόταν πως ο πατέρας του τον μισούσε και ίσως δεν ακούστηκε τυχαία
Μακάρι να καταφέρουν να με ξαφνιάσουν με κάτι αν και δεν το πιστεύω και πολύ.
Στον πρώτο κύκλο ο Νικόλας είχε διαβάσει ένα γράμμα της μητέρας του που του έλεγε να φανεί δυνατός κι ότι ούτε ο πατέρας του ούτε ο αδερφός του θα τον βοηθήσουν και να μην περιμένει από κανένα ότι θα σταθεί δίπλα του!! Ήταν τότε που του είχε πει ο Μάνος ότι δεν ήταν αδέρφια κι έψαχνε να βρει ποιος είναι ο πατέρας του! Αλλά δε θυμάμαι αν το δικαιολόγησαν μετά κάπως γιατί του το έγραφε αυτό..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 12, 2011 12:31 am

zeta88 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Κάτι όμως μου λέει οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.
Σήμερα ακούστηκε κι όχι μια φορά οτι ο Νικόλας αισθανόταν πως ο πατέρας του τον μισούσε και ίσως δεν ακούστηκε τυχαία
Μακάρι να καταφέρουν να με ξαφνιάσουν με κάτι αν και δεν το πιστεύω και πολύ.
Στον πρώτο κύκλο ο Νικόλας είχε διαβάσει ένα γράμμα της μητέρας του που του έλεγε να φανεί δυνατός κι ότι ούτε ο πατέρας του ούτε ο αδερφός του θα τον βοηθήσουν και να μην περιμένει από κανένα ότι θα σταθεί δίπλα του!! Ήταν τότε που του είχε πει ο Μάνος ότι δεν ήταν αδέρφια κι έψαχνε να βρει ποιος είναι ο πατέρας του! Αλλά δε θυμάμαι αν το δικαιολόγησαν μετά κάπως γιατί του το έγραφε αυτό..


To θυμάμαι κι εγώ το συγκεκριμένο όμως μάλλον δεν έχει καμιά σχέση με όσα έχουμε δει την πρώτη σεζόν
Μη ξεχνάς οτι τότε ο Ρούσσος έκανε εξέταση dna να δει αν ο Νικόλας είναι δικός του γιός κι οτι είχε πει πως η μητέρα του δεν ήταν απ τις γυναίκες που θα πήγαιναν με κάποιον για μια βραδυά κι αν ο Νικόλας δεν ήταν γιός του Λύτρα μόνο δικός του θα μπορούσε να είναι
Δεν δένει όλο αυτό
Θέλω να πω οτι μάλλον για κάποιο άλλο λόγο είχε πρόβλημα ο Λύτρας με το Νικόλα κι όχι επειδή δεν ήταν δικό του παιδί
Οψόμεθα...
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Οκτ 12, 2011 12:42 am

Clarabelle έγραψε:
To θυμάμαι κι εγώ το συγκεκριμένο όμως μάλλον δεν έχει καμιά σχέση με όσα έχουμε δει την πρώτη σεζόν
Μη ξεχνάς οτι τότε ο Ρούσσος έκανε εξέταση dna να δει αν ο Νικόλας είναι δικός του γιός κι οτι είχε πει πως η μητέρα του δεν ήταν απ τις γυναίκες που θα πήγαιναν με κάποιον για μια βραδυά κι αν ο Νικόλας δεν ήταν γιός του Λύτρα μόνο δικός του θα μπορούσε να είναι
Δεν δένει όλο αυτό
Θέλω να πω οτι μάλλον για κάποιο άλλο λόγο είχε πρόβλημα ο Λύτρας με το Νικόλα κι όχι επειδή δεν ήταν δικό του παιδί
Οψόμεθα...
Κι εγώ δεν πιστεύω ότι ο Νικόλας δεν είναι παιδί του Λύτρα, απλά φαίνεται κι από κει ότι μάλλον κάποιος λόγος υπήρχε, που προφανώς τον ήξερε και η μητέρα του, που να εξηγεί τη συμπεριφορά του Λύτρα προς το Νικόλα!

Και γι αυτό που λέτε για τα ρούχα, το μοντάζ κλπ, τη βροχή την πέτυχαν πάντως όταν κοίταζε απ'το παράθυρο η Αμαλία..Σε βροχερές μέρες έπεσε το επεισόδιο! xixixi
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 12, 2011 12:46 am

Ο,τι κι αν υπάρχει πίσω απ'την αδιαφορία του Λύτρα για το Νικόλα, δεν πρόκειται να μας εκπλήξει.... Πολύ απλά γιατί θα το μάθουμε πολλές μέρες πριν απ'τις περιλήψεις, θα το ....χωνέψουμε και όταν το δούμε στις οθόνες μας, θα έχει ήδη γίνει ....παλιά νέα, δηλαδή χωρις ενδιαφέρον, όπως συμβαίνει και με όλα τα υπόλοιπα που βλέπουμε....
Οσο για το ότι δεν γράφουν πιά πολλοι, συμφωνώ με Νέλη και Δήμητρα... Κρίνοντας απ'τον εαυτό μου, έχω σκεφτεί πολλές φορές να σταματήσω να γράφω, γιατί απλά..... βαριέμαι, ή γιατί όταν υπάρχουν αντιγνωμίες, είναι λιγάκι ψυχοφθόρο για μένα, που σαν καθαρόαιμη ζυγός, δεν μου αρέσουν οι εντάσεις.... Αυτό όμως δεν σημαινει οτι δεν ευχαριστιεμαι τη σειρά, και επ'ουδενί συνεχίζω να τη βλέπω μόνο για να δώ πώς θα τελειώσει. Να πώ μάλιστα οτι δεν μ'ενδιαφέρει κάν πώς θα τελειώσει, ξέρω περίπου την κατάληξη από προηγούμενες δουλειές του δίδυμου . Αυτό που μ'αρέσει είναι να παρακολουθήσω την πορεία μέχρι εκεί, να δώ τους αγαπημένους μου ηθοποιούς, να απολαύσω ερμηνείες, διαλόγους, ατάκες, όλα όσα κάνουν τη σειρά αυτή πρώτη στις προτιμήσεις μου απ'όσα μου προσφέρονται στα κανάλια μας.
Κάτι άλλο που αναφέρθηκε για το σημερινό, δηλαδή κάποιες ανακολουθίες στο ντύσιμο, το χτένισμα κλπ. των ηθοποιών, ας μην ξεχνάμε οτι όλοι έκαναν το πάν για να τελειώσουν τα γυρίσματα μέσα σε πολύ μικρή χρονική προθεσμία, λόγω και των οικονομικών δυσκολιών που επικρατούν, και με πολλούς απ'τους ηθοποιους να κάνουν και περιοδείες θεατρικές. Είναι φυσικό , για να τους βοηθήσουν, να "γκρουπάρουν" τις σκηνές τους όσο είναι δυνατόν, κι αυτό μπορεί να είναι η αιτία για τέτοιες ανακολουθίες. Αυτό συμβαίνει και είναι συγχωρητέο, δεν κολλάμε δηλαδή σ'αυτό, σαν να είναι μία ταινία που έχει όλο τον απαραίτητο χρόνο για να γυριστεί και να μονταριστεί πριν βγεί στις αίθουσες. Συνέβαινε και στη Βέρα , σε κάποιες σκηνές βλέπαμε το Στράτο με μακρύ μαλλί και στη αμέσως συνεχόμενη σκηνή τον βλέπαμε κουρεμένο, για να τον ξαναδούμε αμέσως μετά ξανά με μακρυά μαλλιά κλπ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Τετ Οκτ 12, 2011 1:10 am

Πάλι σκόρπιες σκηνές χάζεψα,σκόρπιες και οι παρατηρήσεις...

-Αντιγόνη-Λουκάς:τελικά η Αντιγόνη έχει ένα θέμα με το Στέφανο.Μπορεί να μη λέει σε κανέναν την πάσα αλήθεια αλλά γενικά όλο και κάτι της ξεφεύγει.Το ότι μίλησε,έστω και λίγο,στο Λουκά το αποδίδω α)στο ότι αιφνιδιάστηκε,β)στο ότι σαν δημιουργός δεν μπόρεσε να μην το παραδεχτεί περήφανα,π.χ.ο Αρμάνι τι θα έκανε αν έβλεπε μια γνήσια τσάντα του στη λαϊκή;,γ)στο πείραμα του Παβλώφ.Έχει συνηθίσει τόσο πολύ το Στέφανο,ώστε δεν μπορεί να την αιφνιδιάσει,όταν τον βλέπει της έρχεται αυτόματα πρώτα το''Δεν ξέρω τίποτα''και μετά το''Τι κάνεις παιδί μου''.
Αυτό που θέλω πάντως σοβαρά να πω είναι ότι κατά τη γνώμη μου υπάρχει μια ασυνέπεια στις αποκαλύψεις που γίνονται.

-Λάτρεψα Λευτέρη,που με δυο κουβέντες έβαλε φρένο στην αοιδό-τυφώνα.Η λογική ενάντια στην αδηφαγία.Εδώ φάνηκε πόσο αστείο είναι να μας παρουσιάζουν ως απειλή έναν άνθρωπο που νομικά θα εξευτελιζόταν σε κάθε μια από τις περιπτώσεις που''κρατούσε στο χέρι''ανθρώπους του κουρμπετιού-οποία ντροπή...
Αλήθεια η Εύα τον έχει ακούσει να φωνάζει έτσι; ^^
Αλλά τι λέω,αυτή περιμένει ποιο από τα μοναστήρια στα οποία έχει κάνει αίτηση θα την πάρει γιατί το λαϊκό αίσθημα δεν ικανοποιείται με ένα-δυο κραξίματα την ημέρα.

-Στη συνάντηση κορυφής(στην κατινιά)να πω ότι ελπίζω να μην έχει σχέση με τα διαμάντια ΚΑΙ ο κτηματομεσίτης.

-Μπορεί και να υπερβάλλω,αλλά με στενοχωρεί πραγματικά η αντιμετώπιση των παιδιών γενικότερα...Κάθε φορά που ακούω για το αγέννητο η αντίδραση είναι ίδια με της μαμάς όταν μικρή ερχόμουν χαρωπή από την παραλία με καβούρια(''Τι;Δεν πιστεύω να τα κρατήσουμε;''),ακριβώς δε επειδή είναι το αγαπημένο μου ζευγάρι δεν μπορώ να βλέπω το Λουκά να έρχεται,να ρίχνει μια ματιά στο νεογέννητο και να ξαναφεύγει μιλώντας για κοτέτσια.Είχα την εντύπωση ότι οι πρώτες μέρες του παιδιού είναι πολύτιμες στιγμές.

Μέτριο από μένα για κάποιες ερμηνείες,χωσίματα και για τον καλύτερο ρυθμό που είχε από τα προηγούμενα.

oscar επιμονής και υπομονής σε όλες τις αγαπημένες!

Υ.Γ.Δεν ξέρω αν είναι υγιές,αλλά πάλι εμφανίζω επιθετικές τάσεις απέναντι στη γνωστή και μη εξαιρετέα τζαμαρία...
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 12, 2011 3:50 pm

Ο Νικολας πιστευω οτι ειναι παιδι του Λυτρα και δεν νομιζω πανω σ αυτο να μας εκπληξουν!
Συμβαινει πολυ συχνα ενας πατερας να βλεπει οτι το παιδι του ειναι αδυναμο και δεν εχει αυτα που ο ιδιος θεωρει προσοντα σε εναν ανθρωπο,δηλ σκληροτητα,εγωισμο,φιλοδοξια και αλλα τετοια.Στην περιπτωση μας ο Λυτρας ολα αυτα τα εβλεπε στον Μανο και οχι στον Νικολα,ή μαλλον για να το διατυπωσω καλυτερα,εβλεπε πιο προσφορο εδαφος στον Μανο,παρα στον Νικολα.Και ετσι ολο του το ενδιαφερον στραφηκε προς τον ανηψιο του και παραμελησε το παιδι του.Ο Λυτρας δηλ εβλεπε τον εαυτο του στον Μανο και σιγουρα στον εαυτο μας εχουμε περισσοτερη εμπιστοσυνη και οχι σε εναν ξενο,γιατι ο Νικολας ενας ξενος ηταν στην ουσια για τον Λυτρα,δεν μπορουσε να καταλαβει την την ψυχη του και δεν μπηκε ποτε στον κοπο να το κανει.
Πολλοι γονεις ,ακομα και σημερα λειτουργουν ετσι.Ποσες φορες δεν εχουμε ακουσει μεταξυ αστειου και σοβαρου: εσυ δεν πηρες τιποτε απο μενα,ιδιος η μανα σου εισαι ή οτι αχρηστο εχεις το πηρες απ τον μπαμπα σου και οτι καλο απο εμενα.Γιατι αυτο δεν το κανουν μονον οι πατεραδες ,αλλα και οι μητερες!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Οκτ 12, 2011 4:45 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Όλες οι σκηνές μπορώ να πω ότι μου άρεσαν. Η σκηνή με την Νόρα, την Εριέττα και την Στέλλα ήταν πολύ καλή, η Νόρα με την Εριέττα κατάλαβαν αμέσως ότι ο άγνωστος έστειλε αυτό το κόσμημα και η Στέλλα από την άλλη απλά ανέφερε ότι ήταν πολύ ευγενικό, βέβαια αυτές κατάλαβαν πώς δεν το έστειλε γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα και την Δάφνη ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη είπε στην Εύα για τον Νικόλα και γιατί στεναχωριέται και η Εύα την άκουσε και της είπε και ότι και αυτή ανησυχεί για τον Λευτέρη και ότι θα τον μπλέξουν με την υπόθεση. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν ωραία, ο Λουκάς κατάλαβε ότι ο Νικόλας στεναχωρέθηκε και προσπάθησε να τον κάνει να νιώσει καλύτερα για το θέμα με τον πατέρα του και το γράμμα που άφησε στην Νταίζη και της άφησε κάτι και όχι σ' αυτόν. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και το μωρό ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς συζήτησε μαζί με την Νόρα για το θέμα με το κόσμημα και η Νόρα τον άκουγε και φρόντιζε το μωρό και προσπαθούσαν να βρουν ποιος είναι αυτός ο άγνωστος που τους στέλνει τα πράγματα αυτά. Η σκηνή με την Εριέττα και τον Στέφανο επίσης ήταν πολύ καλή, η Εριέττα έμαθε ότι τον πίνακα που έδειχνε την γυναίκα με το κόσμημα δεν μπορούν να τον βρουν και συζήτησαν με τον Στέφανο γι' αυτό.
Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 585 - Ημερομηνία 11-10-2011

Δημοσίευση από gatoula loukanorikh 4 eve Τετ Οκτ 12, 2011 4:55 pm

Εγώ ένα έχω να σχολειάσω τη γλυκιά σκηνή εκεί που ο Λουκάς φίλησε την μπέμπα και η Νόρα την είχε στην αγκαλιά της!!!! Heart2 Αλλά γενικά ήταν πολύ ωραίο όλο το επεισόδιο!!!! Love

Υ.Γ. Από τότε που άρχισαν τα μυστικά της Εδέμ εχω μία απορία μήπως ξέρει κάποιος γιατί η μπέμπα μας δεν έχει δικό της κρεβάτι???
gatoula loukanorikh 4 eve
gatoula loukanorikh 4 eve
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στον κόσμο μου!!! <3 <3
Ασχολίες : Μυστικά της Εδέμ~χορός~βόλτες~pc~κ.α.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης