Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

+26
aglaitsa
mariavenetifoka
edem4ever
elenp
giouli_edem
Ioanna T
gxnel
fay
ΣΨ1
kmar
alex1
tzibirdika
filizza
katie007
aggeliki
afroditi_norakii
kapetanissa
roria
JESSIE
sarita
nefelik
fay66
evanna
Dimitraaa
evaki16
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap19%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 19% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap36%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 36% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap28%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 28% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 36
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 6:45 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Νοε 02, 2011 8:23 pm

Δεν μου πολύ άρεσε το επεισόδιο σήμερα.... ψιλοβαρέθηκα....!!!! Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 123796

Η Μελίτα και η Νταίζη μου τι δίνουν αφάνταστα!!!! Δεν τις αντεχω άλλο και δεν έχω όρεξη και να τις σχολιάσω...

Δεν αντέχω επισης να βλέπω έτσι τον Στέφανο και κυρίως τον Λουκά ετσι εξαιτίας της σκιζοφρενή δολοφόνου...!!!

Μου αρέσει όμως που η Νόρα και η Δάφνη στηρίζουν τον Λουκά... αλλά πόσο να αντέξουν και αυτές...??

Η άνανδρη κίνηση του Θάνου μου την έσπασε πάρα πολύ!!! Ωραίος τύπος... βάζει τους μπράβους του να πλακώσουν τον Λευτέρη αντί να εξηγηθεί ο ίδιος μαζί του...! Εύγε Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 951465

Η Εύα καλά έκανε και τα είπε στη Μαρίλια αν και τη μικρή πρέπει να την πείραξε...και την καταλαβαίνω απόλυτα....

Πολύ μου αρεσει να βλέπεω τον Ηλία σε σκηνες με την Δάφνη!!!! και η σημερινη τους σκηνη μου αρεσε!!!Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 116799

Αυτά... δεν είχε και κάτι άλλο.... τα ίδια, τα ίδια και τα ίδια...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Τετ Νοε 02, 2011 8:24 pm

Είπα και γω να σχολιάσω συνοπτικά και επιφανειακά το σημερινό επεισόδιο, μετά από απουσία μου, λόγω έλλειψης χρόνου!!!
Θα αναφερθώ περισσότερο γενικά μιας και δεν έδωσα την απαραίτητη σημασία σε όλες τις σκηνές. Η ερμηνεία του Παναγιώτη Πετράκη στα τελευταία επεισόδια, διαψεύδει όσους θεωρ-ΟΥΣΑΝ πως δεν το'χει το
δραματικό. Σε κάθε σκηνή στο νοσοκομείο μου μετέφερε τον πόνο, την αγωνία και τη δυστυχία του ενώ με ένα βλέμμα & την απόλυτη σιωπή, τα έλεγε ΟΛΑ!! Δένει πάρα πολύ καλά και με την Γεωργόνη ("Δάφνη") και
η παρουσία της στο νοσοκομείο σήμαινε πολλά. Δεν υπάρχουν πολλά καλύτερα από μια αγκαλιά ενός τόσο κοντινού του προσώπου, σε αυτές τις δύσκολες στιγμές. Φυσικά άφησα τα αυτονόητα εκτός σχολιασμού....
Σίγουρα, η πιο σημαντική αγκαλιά για το Λουκά είναι αυτή της Νόρας, του άνθρωπού του, φανερά ανακουφισμένος (όσο μπορούσε βέβαια, υπό τέτοιες συνθήκες) όταν ήταν δίπλα του -μου άρεσαν πολύ η αγκαλιά και η
γενικότερη στάση της συζήγου του στο νοσοκομείο, τα λόγια παρηγοριάς, τα εκφραστικότατα μάτια της Αντιγόνης Δρακουλάκη (πάντα άψογη!) και που είναι πάντα εκεί για εκείνον. Και η σκηνή φυσικά στο σπίτι, αν και
μικρή, που του κρατούσε το χέρι. Ακόμα και όταν είναι μακριά του, για οποιοδήποτε λόγο, φροντίζει να του υπενθυμίζει πως θέλει να επικοινωνούν όσο το δυνατόν πιο συχνά τηλεφωνικώς και φυσικά πως όταν τη χρειαστεί
θα είναι εκεί. Το σχολίασα λίγο περισσότερο το θέμα Νόρα-Λουκάς-Ερριέτα, αλλά έχω μια αδυναμία στους 2 πρώτους και θέλω να είμαι πλήρης! Η Ερριέτα είναι όντως δυνατή, αλλά καμιά φορά στα ιατρικά ζητήματα
βοηθάει η τύχη και μόνο...

Παρ'όλα αυτά, γνωρίζουμε τις εξελίξεις οι περισσότεροι πάνω στο τι θα γίνει με την Έρη οπότε ας αλλάξω θέμα και ας προχωρήσω με Εύα-Λευτέρη-Θάνο. Πραγματικά κουραστικός αυτός
ο Θάνος, το θράσσος του είναι ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ για να φτάσει σε σημείο να πληρώνει -προφανώς- τύπους, για να χτυπήσουν έναν άνδρα που δεν έφταιξε σε τίποτα και απλώς του "χαλάει" τα σχέδια με την Εύα, επειδή...
προσπαθεί να προστατέψει την κοπέλα του! Να προσθέσω ότι χαίρομαι που βλέπω πλέον, πιο ώριμη και λογική τη Μαρίλια, σε όλους τους τομείς, κατάλαβε ποιος είναι ο...Θάνος και τι ρόλο βαράει και νομίζω δε θέλει
να τον δει ζωγραφτιστό πια κ' με το δίκιο της...

Από την άλλη έχουμε Δάφνη-Νικόλα-Ηλία και Χρήστο-Νταίζη-Στέλλα. Σε ό,τι αφορά τους πρώτους, νομίζω πως ο κ. Ηλίας δεν έχει συνέλθει ακόμα πλήρως αλλά απ'ότι φαίνεται δε δέχεται ούτε ιατρική βοήθεια, πράγμα που
δυσκολεύει την κατάσταση περισσότερο. Λυπάμαι τα παιδιά για την ταλαιπωρία, όμως έτσι είναι αυτά. Σε ό,τι αφορά τους δεύτερους, δε θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω τα περί Στέλλας-Νταίζης (ήμαρτον), αλλά γενικότερα
το ζευγάρι. Πολύ δυνατές οι μεταξύ τους σκηνές και η χημεία κάνει μπαμ. Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά με το Χρήστο και να ζήσει (αν και γνωρίζω τι θα γίνει, απλά δε θέλω να αναφέρω spoiler).

Υ.Γ Λείπει ο τηλεοπτικός Μάνος... ούτε ένα τηλέφωνο, τίποτα.... κρίμα!

Υ.Γ 2 Πολύ καλό από μένα και ως συνήθως, περιμένω και καλύτερα επεισόδια! Μπορούν! Wink
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Νοε 02, 2011 8:28 pm

-Kαι σημερα πολυ ωραια και γλυκια η σκηνη Δαφνης-Λουκα!
Επισης Πετρακης & Σταυρου πολυ καλοι ερμηνευτικα τις τελευταιες μερες στις (επαναλαμβανομενες) σκηνες του νοσοκομειου! Thumbs up

-Αυτος ο κακομοιρης ο Χρηστος κοντεψε να στραγγιξει απο αιμα τοσες ωρες με τη σφαιρα στον ωμο!
Η Νταιζη εν τω μεταξυ ζητησε βοηθεια απο τη Στελλα και της εδωσε το λογο της ''τιμης'' της(ποιανης??? affraid εχει και απο αυτην η Νταιζη,εκπλησσομαι)Επισης στο σπιτι του Νικολα πως μπηκε?Τα κλειδια που τα βρηκε? scratch

-Η Μελιτα εχει ξεπερασει καθε οριο... η θρασυτατη πηγε και στο νοσοκομειο να κανει την ανησυχη και φλομωσε και στα ψεματα εναν ανθρωπο που οχι απλα της εχει σταθει αλλα τωρα ειναι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση επειδη η αδερφη του χαροπαλευει! Fskl Τι να πω....η κοπελα ειναι για φτυσιμο!
Και απο την αλλη η Αμαλια και ο Πετρος θεωρουν οτι μια τοσο κλονισμενη ψυχικη κατασταση μπορει να βελτιωθει με shopping therapy και ταξιδια στο εξωτερικο...Αϊντααααα! ainta

-Ο γλιτσουλας εβαλε και μπραβους να ''κανονισουν'' το Λευτερη,ο αθλιος! cake Η σκηνη του ξυλου μου φανηκε ολιγον(εως πολυ) ψευτικη βεβαια.....

-Παλι καλα που η Μαριλια αντεδρασε νορμαλ ακουγοντας τα νεα περι Θανου.....σαν να αρχισε να συνερχεται!

Κλασσικα μετριο απο μενα.....Τιποτα αξιολογο!

Στυλιστικο σχολιο 1 : Ας ξανακουρευτει ο ''Λευτερης'' και ας βγαλει αυτο το τζιν μπουφαν επιτελους!
Στυλιστικο σχολιο 2 : Της Μελιτας τελικα της πανε πολυ τα ολολευκα....ας της βαλουν συντομα αυτο το ωραιο ρουχαλακι που δενει τα χερια πισω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Νοε 02, 2011 8:49 pm

Καλησπέρα σε όλους!!!!
Αργά αργά πάμε. Τι είδαμε;

Λουκάς και Στέφανος στα Τάρταρα.

Τη Νόρα τρελαμένη . Να έχει το Λουκά μέσα στην αγωνία και στην απόγνωση , ένα Χρήστο εν αποδράσει , μία Εύα με τον ερωτοχτυπημένο τρελό. Και πού να ήξερε τι την περιμένει από την ανάμειξη του Αστεριού .

Το Ρούσσο με την Αμαλία να συζητούν για την δολοφόνο κόρη τους , χωρίς ακόμα να το γνωρίζουν και ως άλλοι φρόυντ να βλέπουν σημάδια βελτίωσης και να σκέφτονται να πάει με την Αμαλίτσα ταξιδάκι.

Την επίσκεψη της Μελίτας στο νοσοκομείο. Τελικά παιδιά τρελή δεν είναι . Την επίγνωση την είχε και να πάει τάχα να δείξει ενδιαφέρον για την Εριέττα.Από την άλλη ήξερε και ποια θα είναι η αντίδραση του Στέφανου και ζήτησε από το Λουκά να κατέβει ο ίδιος ώστε να μην πέσει πάνω στο Στέφανο. Έριξε δηλαδή τη στάχτη της στα μάτια των άλλων ότι εγώ μετανιωμένη γύρισα και ενδιαφέρομαι για την Εριέττα. Αν αυτές δεν είναι μεθοδευμένες κινήσεις , τότε ποιες είναι; Και αυτές δείχνουν ότι πρόκειται για άτομο που λειτουργεί κάτω από διαταραγμένη ψυχολογία;.Δεν το νομίζω. Πάντως αν αποκαλυφτεί κάποια στιγμή η αλήθεια έχει δώσει πολλά πατήματα στο Λουκά να τη στριμώξει για τα καλά.

[spoiler][Αν και χωρίς να το έχω διαβάσει πουθενά πιστεύω ότι η Μελίτα στο τέλος μπορεί και να τινάξει τα μυαλά της στον αέρα.Και αυτή θα είναι η τιμωρία του Ρούσσου και θα επαληθευτεί ο Πετράκης που είπε ότι στο τέλος θα πληρώσουν και αθώοι.Τώρα αθώα η Μελίτα σε σχέση με τους άλλους; Αυτό σηκώνει συζήτηση. /spoiler]


Και συνεχίζω.Είδαμε και τη Δάφνη να αντιμετωπίζει ένα πολύ δύσκολο πρόβλημα με τον πατέρα της. Η άρνηση αυτή απόλυτη φυσιολογική και δυστυχώς συμβαίνει στην πραγματικότητα. Εδώ θέλω πραγματικά να δω πώς θα το διαχειριστεί η Ακρίτα. Σε κάθε σπίτι υπάρχει και κάτι ανάλογο , οπότε η λύση που θα δώσει θα πρέπει να είναι ρεαλιστική. Εδώ δε μιλάμε για απαγωγές , υπερβολικές τεράστιες περιουσίες , διαμάντια κτλ.

Ο Νικόλας για άλλη μια φορά η φωνή της λογικής.Προσπαθεί να βοηθήσει τη Δάφνη μέσα στον έντονο προβληματισμό της , χρησιμοποιώντας λογικά επιχειρήματα. Το Γιαννακόπουλο τον έχουν μόνο για σκηνές με το Λουκά , συνήθως αστείες;;.Αν δεν κάνω λάθος μια φορά τον έδειξαν να είναι στο νοσοκομείο . Έστειλαν τη Δάφνη , λόγω του Μάριου , αλλά η γυναίκα που τον κρατά; Για σκεφτείτε όλες αυτές τις μέρες τον έχουμε δει ελάχιστα λεπτά. Αν και από αύριο , μάλλον θα επανέλθει σε περισσότερες σκηνές..........

Όμως όλοι παρέλασαν από τις οθόνες μας , έστω και για λίγο.

Το Αστέρι μπλέκεται και υπάρχει ένας τυφώνας Νόρα που θα ξεσπάσει μόλις μάθει τα κατορθώματά της με το Νταιζουλίνι.

Η Εύα , όντως υπεύθυνη πια και χωρίς να κάνει σπασμωδικές κινήσεις , συζητά με τη Μαρίλια. Αυτή αντέδρασε πλέον ψύχραιμα και λογικά. Έδειξε μέσα από το βλέμμα της ότι είναι πληγωμένη από το πόσο έπεσε έξω με αυτόν τον άνθρωπο. Τουλάχιστον από όλη αυτή την ιστορία η σχέση της με την Εύα πλέον αποκαθιστώνται. Μάλλον όχι , χτίζονται πάνω σε νέες γερές βάσεις , βάσεις που θα κρατήσουν πια.

Ο Λευτεράκης τις έφαγε ο κακομοίρης. Κοίτα να δεις που μας βγήκε και γδαρμένος από τον άλλο σεληνιασμένο του έργου. Είπαμε το κάθε χωριό έχει και τον τρελό του , αλλά εδώ σαν πολλοί να μας μαζεύονται.

Άφησε τελευταία την Νταίζη. Αγαπά το κορίτσι και αυτό δεν μπορεί κανείς να το αμφισβητήσει. Φτάνει στα άκρα για τον άνθρωπο που αγαπά.Θα δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα....

Μέτριο , περίμενα ίσως λίγο καλύτερα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Τετ Νοε 02, 2011 8:51 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : απόκρυψη σπόιλερ)

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 02, 2011 8:50 pm

Από ένα επεισόδιο που το μόνο που μου άρεσε ήταν οι σκηνές Λουκά – Νόρας – Δάφνης, Εύας – Λευτέρη και οι βουβές σκηνές του Στέφανου, και κυρίως, από ένα επεισόδιο στο οποίο άλλα γράφουν στην περίληψη και άλλα μας δείχνουν, δεν έχω να σχολιάσω και πολλά. Ευτυχώς που έχουν και μερικούς καλούς ηθοποιούς σε αυτή τη σειρά και μας περνάνε κάποια συναισθήματα, αφού βαριούνται να τους γράψουν ατάκες για να τις ακούσουμε κι εμείς. wall

Δύο απορίες έχω μόνο:

1) Μόνο σε μια σκηνή μερικών δευτερολέπτων είδαμε το Λουκά να συζητάει με το Στέφανο, πριν πάει ο αστυνόμος. Ήταν ανάγκη σε αυτή τη σκηνή να μιλάνε για τη Μελίτα; wall Μήπως έπρεπε να αφιερώσουν έστω 10 δευτερόλεπτα για να ακούσουμε και κάτι άλλο, αφού είχαν μπει στον κόπο να το γράψουν στην περίληψη; Λέω εγώ τώρα... Grrr

2) Μήπως οι σεναριογράφοι που γράφουν τις ζυγές μέρες δεν ενημερώθηκαν από αυτούς που γράφουν τις μονές ότι η Εριέττα είναι στην εντατική, επειδή την πυροβόλησε η Μελίτα; Μήπως νομίζουν ότι έχει κάποια μεταδοτική ασθένεια και είναι σε καραντίνα; Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται για ποιο λόγο δεν έχουμε δει ούτε μια σκηνή με το Λουκά ή το Στέφανο στην εντατική, ενώ όταν η ωθούμενη ήταν σε μια παρόμοια κατάσταση το μισό καστ μπαινόβγαινε στην εντατική, λες και ήταν καφετέρια και πήγαιναν για καφέ... Kotsides

Μέτριο το επεισόδιο - και πολύ του είναι - και αυτό μόνο για τις σκηνές που ανέφερα παραπάνω...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Νοε 02, 2011 8:53 pm

evanna έγραψε:Επισης στο σπιτι του Νικολα πως μπηκε?Τα κλειδια που τα βρηκε? scratch

Ασε.... Στα δύο τελευταία επεισόδια έχουμε δει πράγματα αντικρουόμενα καθε λογικης!!!

1) Ο Χρήστος ένας Θεός ξέρει από που έμαθε για το σχέδιο δραπέτευσης!!! Ανάθεμα και αν μας πουν ποτέ...

2) Ο Αραβαντινός απ΄την άλλη μπαίνει άνετα στο δωμάτιο που βρίσκεται η Έρη λες και είναι σπίτι του...

και τέλος αυτό που είδαμε σήμερα.... Τόσο μα τόσο στοργικός αδερφός μας βγήκε ο Νικόλας που έχει δώσει τα κλειδιά του σπιτιού του στην πονεμένη αδερφή του???

Ευελπιστώ να μας δώσουν κάποια εξήγηση τουλάχιστον για το τελευταίο... αν και χλωμό το βρίσκω...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Νοε 02, 2011 8:55 pm

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα σκοπο να σχολιασω επεισοδιο μεχρι τη στιγμη που θα εβλεπα τη μελιτα να πληρωνει για οτι εκανε αλλα ας οψεται ενας υπεροχος διαλογος που ειχα με εναν φιλο μου σε σχεδον ολη τη διαρκεια των μυστικων της εδεμ και λεω να σας παραθεσω αυτον σαν σχολιασμο σημερα.

Παρεπιπτοντως τον λενε μανο το φιλαρακι μου και απεδειχθη πιο φανατικος απο μενα τηλεθεατης των μυστικων της εδεμ

Συγνωμη για την αρχη θα ειναι λιγο οφ τοπικ .

Μ:Ελα ρε μαρακι τι κανεις?Καλο μηνα κιολας.
Μαρ:Καλο μηνα μανο μου.Εδω χαζευω στον υπολογιστη.
Μ:Τι?Δεν θα δεις μυστικα?
Μαρ:Θα δω καλε.Δεν καιγομαι κιολας να ειμαι κολλημενη και να φοβαμαι να μην χασω ατακα.
Μ:Α δηλαδη δεν θα σε πειραξει να το σχολιαζουμε παρεα.
Μαρ:Μπα καθολου χαρα μου.

Ειπαμε τα δικα μας και ξεκινησαν τα μυστικα της εδεμ.

Μ:Ρε συ την αγαπαει την εριεττα κοιτα πως κανει.Για την μελιτα δεν εκανε ετσι.
Μαρ:Ναι καλα δεν ηταν ετοιμοθανατη η μελιτα για αυτο.Εδω το χανουμε το κοριτσι.
Μ:Ναι καλα σωστο κι αυτο.Να ρωτησω κατι?
Μαρ:Παρακαλω?

Μ:Γιατι ειναι μονοι τους ο στεφανος με τον λουκα?
Μαρ:Τι μονοι τους?Αφου ειναι και η δαφνη.
Μ:Ναι αλλα κανονικα δεν επρεπε να ειναι και η νορα και η ευα?
Μαρ:Η νορα ειναι εργαζομενη εχει και ενα γραφειο.
Μ:Γιατι εχει πελατες?
Μαρ:Κι αν της κατσει?Ασε που ειναι και μανα.
Μ:Ε καλα αφου εχει τη μαμα της εκει.
Μαρ:Τι λες καλε να εχουμε τη μανα ολη μερα με την κορη μας?Την κουραζουμε και της χαλαμε και την ενδοσκοπηση για την οποια ηρθε.

Περιττο να σας πω οτι ειχε πεσει κατω απο τα γελια.

Μ:Καλα δεν παιζεσαι.Τετοια εμπνευση εχεις καθε μερα?
Μαρ:Μπα τωρα με βρισκεις στα πεσμενα μου.
Μ:Αν αυτα ειναι τα πεσμενα σου θα ηθελα να σε πετυχω στα καλα σου.
Μαρ:Ε παιρνε με τηλεφωνο μπορεις να πεσεις σε μερα κληρωσης.

Μ:Συγνωμη η μελιτα γιατι ντυθηκε στα ασπρα?
Μαρ:Για να συνηθιζει την καινουρια της στολη που θα της φορεσουν ελπιζω συντομα-
Μ:Παντως το παιζει καλα οτι ενδιαφερεται.
Μαρ:Ναι κατα τα αλλα ειναι ψυχικα ασταθης.Ψυχικα βλαμμενη,εγωιστρια και κακομαθημενη ειναι αλλα δεν το λεμε.Α ρε θανο σου βρηκαμε το ταιρι σου.Θα καναν κατι τρελοπαιδα τα δυο τους μουρλια
Μ:Με τον θανο?Καλα εισαι απιστευτη.Γιατι δεν ειναι ψυχικα ασταθης η μελιτα?
Μαρ:Οχι βεβαια.Γιατι βρε αγορι μου παει την πυροβολει,ξερναει κατοπιν ωρων γιατι η μανιβελα δεν λειτουργησε εκεινη την ωρα,θαβει το οπλο,παει να δηλωσει συμπονοια αν και για τον στεφανο πηγε αλλα εν παση περιπτωσει ψυχραιμη δηλωσε συμπαρασταση και τη λες ψυχικα ασταθη?Δεν νομιζω τακη.
Μ:Λες ο στεφανος με τον λουκα να τηρησουν την υποσχεση τους να εκδικηθουν τον δολοφονο της εριεττας?
Μαρ:Απο το στομα σου και στου θεου του αυτι μανο μου.Ευλογησον.

Μ:Η ευα δεν θα επρεπε κανονικα να ειναι με τον λουκα?
Μαρ:Η παλια ευα ναι.Η καινουρια ευα που μας εχουν παρουσιασει οχι.Ασχολουμαστε με δικα μας θεματα.

Μ:Εχω κι αλλη ερωτηση.
Μαρ:Να την ακουσω.
Μ:Γιατι ξαναεκαναν χειρουργειο στην εριεττα?
Μαρ:Α μανωλακη εδω με πιανεις αδιαβαστη.Αυτη ειναι η ερωτηση του εκατομμυριουχου.Οποιος τη βρει κερδιζει το μεγαλο ποσο.

Μ:Α μαλιστα.Ο χρηστος την αγαπαει την νταιζη πουθενα δεν παει χωρις αυτην.Συγνωμη δεν μας τον εδειχναν να φευγει μονο του με πλοιο την προηγουμενη φορα/
Μαρ:Την προηγουμενη φορα?Μα καλα εισαι τρελλος?Εχεις την απαιτηση να θυμουνται τι γραφουν?Ασε δηλαδη που μπορει να του ξυπνησαν τα σκυλισια του ενστικτα.
Μ:Δηλαδη?
Μαρ:Ε που να παει το σκυλακι χωρις τον ιδιοκτητη του?
Μ:Χαχαχαχαχα

Μ:Ρε ο στεφανος ξυπνησε θα προστατευσει το παιδι του και την ευα.
Μαρ;Κι ελεγα οτι εχω παραισθησεις.Ενταξει ειναι με τις αναλαμπες του.Μην δινεις σημασια.Αυριο ουτε που θα θυμαται τι ειπε.
Μ:Ηθελα να ξερα ο συνονοματος μου δεν τα ξερει αυτα?Που τον εχουν πια?
Μαρ:Χαμενο στη μεταφραση.Μα συγνωμη ειναι δυνατον να ελπιζεις οτι θα ακουστει το ονομα μανος για καλο?
Μ:Η ελπιδα πεθαινει τελευταια,
Μαρ:Εκτος κι αν μιλαμε για τη σειρα τη συγκεκριμενη που ηδη στην ελπιδα εχουμε κανει τα σαραντα.
Μ:Αχ δεν μπορω θα με πεθανεις.Σε κλεινω.Δεν μπορω να συγκεντρωθω με σενα.
Μαρ:Δεν χανεις και τιποτα.Φιλικη συμβουλη μην συγκεντρωνεσαι στα μυστικα αυτα που ξερεις σημερα θα παψουν να υπαρχουν αυριο.
Μ:Εισαι τρελλη θα μιλησουμε αυριο.Φιλια.
Μαρ:Φιλια μανο μου.

Τα συμπερασματα δικα σας.

ΥΓ:Ολυμπιακος-μαρια 4-0.

Γεια σας.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Νοε 02, 2011 9:07 pm


"Kαλό" από μένα, με το ζόρι πάντως! Γιατί μόνο αν είσαι ελαφρώς μαζοχιστής θα ενθουσιαζόσουν με τόση γκαντεμιά που δέρνει όλους σχεδόν τους ήρωες! Το κουτί της Πανδώρας που λέγαμε, δεν άνοιξε μόνο για τη χώρα, άνοιξε και για τους κατοίκους της Εδέμ, που μόνο σαν ευφημισμό μπορώ να το δεχτώ αυτό το όνομα πιά, με τόσα που τους έχουν βρεί κατά καιρούς, αλλά αυτή ειδικά την εποχή, όλα μαζί συγχρόνως, ούτε ανάσα δεν παίρνουν πιά!
Επειδή ψυχοπλακώνομαι και να τα σχολιάζω, μ'άρεσε το ευγενικό , θλιμένο πρόσωπο του Στέφανου, που δεν θέλει να φύγει απ'το νοσοκομείο, γιατί αφ'ενός "και πού να πάω?" (το'πε χτές και ξέχασα να το αναφέρω, καθότι είμαι και υπό την επήρεια φαρμάκων....) και αφ'ετέρου "στο σπίτι εκείνο μόνο μαζί με την Εριέττα θα ξαναμπω"..... Μ'άρεσε γενικά η συμπαράσταση της Νόρας στο Λουκά, είναι ο άνθρωπός της, φυσικά, αλλά με συγκίνησε και η σκέψη της για το Στέφανο, "ας πάμε κοντά στο Στέφανο, είναι μόνος του, και έχει καταρρεύσει...." Και το ύφος του Στέφανου με την Αντιγόνη ήταν πολύ ωραίο, όλη η πικρία που έχει μαζευτεί μέσα του κατά του σύμπαντος, που άφησε να γίνει αυτή η αδικία κατά της Εριέττας βγήκε πάνω στη μάνα του! Τέλειος ο Σταύρου σ'αυτή τη σκηνή!
Και ξαφνικά είδα μπροστά μου τον Βερζεβούλ, ντυμένο στ'άσπρα, έχοντας φορέσει και το αθώο ύφος της Αλίκης στη χώρα των θαυμάτων !! Μού ήρθε πραγματικά να κάνω το σταυρό μου!!! Κρίμα που δεν ανέβηκε πάνω , να τη δεί ο Στέφανος να της πεί δυό λογάκια.... Η οργή του Λουκά και οι απειλές του για το τι θα κάνει όταν μάθει την ταυτότητα του δολοφόνου, δεν την άγγιξαν , έφυγε με ψεύτικες ευχές για περαστικά και με διάχυτη τη χαρά στα μούτρα της που ο σκοπός της έχει πετύχει κατά 99,9%..... η Εριέττα δεν έχει σχεδόν καμμιά ελπίδα.....
Για Νταίζη , Χρήστο και τον έρωτά τους δεν θα πώ τίποτε, δεν με αφορούν, ο χρόνος που εμφανίζονται είναι χαμένος για μένα κι έτσι θα τους αντιμετωπίζω ώσπου να τελειώσει η σειρά....
Επίσης τα προβλήματα με Θάνο, κ. Ηλία και όποιον άλλον έχει προβλήματα αυτή τη στιγμή, δεν μπορώ να τα συμμεριστώ, δεν θα γίνω και χίλια κομμάτια πιά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 02, 2011 9:09 pm

Την ωρα που οι εντός και οι εκτός συζητούν μανιωδώς αν θα είναι μαόνι, καρυδιά ή αν, αντί να χαραμίσουν τα ακριβά ξύλα, θα μας παραχώσουν απλώς με δυο χερούλια, θα προσπαθήσω να αλλάξω την ατζέντα με μια περίληψη του αποψινού επεισοδίου των Μυστικών.

Η Αντιγόνη σπεύδει στο νοσοκομείο να συμπαρασταθεί στο γιο της που τον έχει φάει η ερημιά και η μαγκουφιά σ εκείνο το διάδρομο της ριπολίνης.
Η Νόρα παθαίνει ταπαιρνοκρανίαση με το Αστέρι και το κόλλημά του για την Αγνή του Λιμανιού και το πακετάρει για Μονεμβασιά με ρητή εντολή να στείλει στη θέση του τον Ευκλείδη.
Η Εριέττα νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με οστρακιά, εξ ου και δεν πλησιάζει άνθρωπος στο δωμάτιό της στην εντατική, για να μην κολλήσει.
Η Μελίτα πηγαίνει σε ένα μπαρ για να ξεσκάσει και για πρώτη φορά αναγκάζεται με μισή καρδιά να αφήσει τη Νεφέλη με ξένο άνθρωπο. Αποζημιώνεται όμως γιατί αποκτά έναν καινούργιο φίλο ονόματι Θάνο με τον οποίο τους συνδέει το γεγονός ότι και οι δύο αποτελούν σκοτεινό αντικείμενο του πόθου για το Στέφανο και την Ευα αντίστοιχα.
Την ίδια ώρα επιστρέφει ο Φίλιππος που έχει γίνει πολεμικός ανταποκριτής κι όταν ο Πέτρος και η Αμαλία τού διηγούνται τα καθέκαστα για τη Μελίτα προσφέρεται να αναλάβει ο ίδιος τη θεραπεία της που συνίσταται στο να της πάρει όλα τα σύνεργα του μακιγιάζ, όλα τα παντελόνια με φουφούλα κι όλες τις Ρένες και τις Αγγελικές και να την αφήσει μόνη με τη Νεφέλη, ώσπου να πει "Ήμαρτον. Θα αφήσω επιτέλους ήσυχους το Στέφανο και την Έρη".
Ο Χρήστος πίνει μέλανα ζωμό που του φέρνει η Νταίζη με λίαρ-τζετ από τις Άλπεις και γίνεται περδίκι. Οι δυο τους καταλαβαίνουν πως κανείς (κανείς όμως) δεν τους θέλει εδώ και φεύγουν με το ίδιο λίαρ-τζετ για το Νοβοσιμπίρσκ...
to be continued

Τιιι;;; Πού τα είδα όλα αυτά; Γιατί, εσείς το ότι ο Στέφανος συνειδητοποιεί ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πόσο πολύ αγαπάει την Εριέττα πού το είδατε; lmao

Στο επεισόδιο που προβλήθηκε, εξαιρετικοί για ένα ακόμα βράδυ Πετράκης, Σταύρου. Ως Στέφανος και Λουκάς ελπίζω να μην ξεχάσουν τα όσα είπαν απόψε για το δράστη της δολοφονικής απόπειρας.
Ζητώ συγγνώμη από όλους που στο τόπικ του σχολιασμού έγραψα ό,τιδήποτε άλλο εκτός από σχολιασμό.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Νοε 02, 2011 9:39 pm

roria έγραψε: Την ωρα που οι εντός και οι εκτός συζητούν μανιωδώς αν θα είναι μαόνι, καρυδιά ή αν, αντί να χαραμίσουν τα ακριβά ξύλα, θα μας παραχώσουν απλώς με δυο χερούλια, θα προσπαθήσω να αλλάξω την ατζέντα με μια περίληψη του αποψινού επεισοδίου των Μυστικών.
Κόντρα πλακέ. Μη σου πω σεντονάκι...

roria έγραψε: Η Αντιγόνη σπεύδει στο νοσοκομείο να συμπαρασταθεί στο γιο της που τον έχει φάει η ερημιά και η μαγκουφιά σ εκείνο το διάδρομο της ριπολίνης.
Η Νόρα παθαίνει ταπαιρνοκρανίαση με το Αστέρι και το κόλλημά του για την Αγνή του Λιμανιού και το πακετάρει για Μονεμβασιά με ρητή εντολή να στείλει στη θέση του τον Ευκλείδη.
Η Εριέττα νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με οστρακιά, εξ ου και δεν πλησιάζει άνθρωπος στο δωμάτιό της στην εντατική, για να μην κολλήσει.
Η Μελίτα πηγαίνει σε ένα μπαρ για να ξεσκάσει και για πρώτη φορά αναγκάζεται με μισή καρδιά να αφήσει τη Νεφέλη με ξένο άνθρωπο. Αποζημιώνεται όμως γιατί αποκτά έναν καινούργιο φίλο ονόματι Θάνο με τον οποίο τους συνδέει το γεγονός ότι και οι δύο αποτελούν σκοτεινό αντικείμενο του πόθου για το Στέφανο και την Ευα αντίστοιχα.
Την ίδια ώρα επιστρέφει ο Φίλιππος που έχει γίνει πολεμικός ανταποκριτής κι όταν ο Πέτρος και η Αμαλία τού διηγούνται τα καθέκαστα για τη Μελίτα προσφέρεται να αναλάβει ο ίδιος τη θεραπεία της που συνίσταται στο να της πάρει όλα τα σύνεργα του μακιγιάζ, όλα τα παντελόνια με φουφούλα κι όλες τις Ρένες και τις Αγγελικές και να την αφήσει μόνη με τη Νεφέλη, ώσπου να πει "Ήμαρτον. Θα αφήσω επιτέλους ήσυχους το Στέφανο και την Έρη".
Ο Χρήστος πίνει μέλανα ζωμό που του φέρνει η Νταίζη με λίαρ-τζετ από τις Άλπεις και γίνεται περδίκι. Οι δυο τους καταλαβαίνουν πως κανείς (κανείς όμως) δεν τους θέλει εδώ και φεύγουν με το ίδιο λίαρ-τζετ για το Νοβοσιμπίρσκ...
to be continued

Ναι ναι ναι, continue continue!!!!! Klap
Εμένα πάντως αυτό με το Новосибирск πολύ, πολύ με άρεσε!!! lmao lmao lmao
Καθώς και η θεραπεία της "τρελής"! Angel

roria έγραψε: Στο επεισόδιο που προβλήθηκε, εξαιρετικοί για ένα ακόμα βράδυ Πετράκης, Σταύρου. Ως Στέφανος και Λουκάς ελπίζω να μην ξεχάσουν τα όσα είπαν απόψε για το δράστη της δολοφονικής απόπειρας.
Συμφωνώ, προσυπογράφω, ελπίζω και περιμένω... livani

Άψογη!!! oscar
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τετ Νοε 02, 2011 10:00 pm

εχω καιρο να σχολιασω επεισοδιο!
Πρωτα απο ολα...πλακωστε στα χαστουκια την σχιζοφρενη δολοφονο μπας και συνελθει...δεν παλευετε xastouki
Δεν μπορω να βλεπω ετσι τον Λουκα και τον Στεφανο εξαιτίας της
η Νορα η καημενη τρεχει και δεν φτανει και η Δαφνη τα εχει παιξει με τον Ηλια!ποσο να αντεξουν και αυτες!
Για τον Χρηστο τι να πω; που με της φαηνες ιδεες της Νταιζης δεν τον βλεπω να την βγαζει καθαρη! Να πω την αληθεια μου ομως φετος η Νταιζη μου ειναι πιο συμπαθής

Και για το τελος λεω να βγαλω τα αποθημενα μου wall maaaad xastouki Fskl Fskl Fskl Θανο αγορι μου θα σε μαλωσω...περισσοτερους φουσκοτους δεν ειχες να βαλεις να τον αποτελειωσουν τον ανθρωπο; τι να πω; ποσο πιο κατω να φτασει ο ανθρωπος; που ετσι και σε πιασουν Λευτερης,Στεφανος,Νικολας και Λουκας, τοπι στο ξυλο θα σε κανουν αγορι μου! ο ενας απο τους οποιους ειναι νην της ωραιας Ευας και οι δυο πρωην...μην ξεχνιωμαστε Razz Παντως αυτο που ειπε ο Στεφανος στον Λευτερη εμενα για απηλει μου φανηκε!

Πετρακης,Σταυρου : respect :
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Νοε 02, 2011 10:18 pm

Αν κάνανε προσπάθεια να είναι το ένα επεισόδιο πιο βαρετό απ το άλλο τα κατάφεραν.
Καθόλου δεν με νοιάζει ο έρωτας της Νταίζης.
Θα προτιμούσα να πεθάνει ο Χρήστος και να ζήσει με τις τύψεις της. Τουλάχιστον αυτό θα ήταν κάποια δικαίωση.
Να μείνω να ασχολούμαι μαζί τους ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Περίμενα να δω μια κουβεντούλα Εύας Μαρίλιας είδα και την Αγγέλα μαιντανό.
Περίμενα να δω λίγο Εύα Λευτέρη τίποτα.
Περίμενα να δω Δάφνη και Νικόλα να κουβεντιάζουν για το πρόβλημά τους μάταια απο αύριο θα έχουν τον καημό της τραγουδιάρας.
Ο Λουκάς κι ο Στέφανος λιώσανε απο ενα ζευγάρι παπούτσια πέρα δώθε στο διάδρομο αλλά μούγκα στη στρούγκα.
Κάθε χθες και καλύτερα τι άλλο να πω.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από katie007 Τετ Νοε 02, 2011 10:28 pm

Κι εγω ααπογοητευθηκα,.ΚΟΡιττια αφου με τοση ανυποοοοοοοοοομονηηηησια περιμμενα να δω τον Στεφανο,κατα που εγραψψψψψψααν, να <καταλαβαινει >ποσο πολυ αγαπα την εριιιιιιεττττταα. Υ.Γ. ΕΙΔΑ ΣΤΟ αυριανο τρειλερ την νοσοκομα Ναρωτα τον Στεφανο αν γνωριζει καποια Μελιτα ,γιατι η ΕΡΙεττα..παραμιλαει το οΝοματης........ακαλο ξημερωμαα...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τετ Νοε 02, 2011 10:46 pm

Μέτριο σήμερα .
Το ξεκίνημα του Πετράκη δε μου άρεσε, λίγο που ζορίστηκε, λίγο που υπερέβαλε, κάτι πάντως μου το χάλασε. Στην πορεία το βρήκε και το φιλί στη Δάφνη γλυκύτατο.
Από την άλλη η αγαπημένη του Στέφανου χαροπαλεύει ! Τι άλλο πρέπει να συμβεί λοιπόν για να του δώσουν οι γράφοντες λίγο περισσότερο χρόνο; Αλλά τα χουμε ξαναγράψει αυτά….
Και στη συνέχεια Νταίζη και πάλι Νταίζη. Η Νταίζη στο αυτοκίνητο, η Νταίζη στη μάνα της , η Νταίζη στη Στέλλα, η Νταίζη στο Χρήστο. Η μικρή Πολιάννα σε νέες περιπέτειες . Φτάνει πια γκώσαμε. Και προς Θεού μη μου βάζετε το Λουκά να σκέφτεται το δράμα της πονεμένης και μάλιστα τη συγκεκριμένη στιγμή!!
Μου άρεσε αισθητικά η σκηνή που έδειχνε τα 3 αγόρια στο νοσοκομείο . Για τον Σταύρου τι να πω, χαρούμενος ή λυπημένος , χάρμα οφθαλμών . Μια εικόνα χίλιες λέξεις . Μιλάει με τα μάτια ο άνθρωπος.. Και όταν είπε εγώ στο σπίτι μόνο με την Εριέττα θα γυρίσω… που θα γυρίσετε αλλά θα χουν τελειώσει τα μυστικά και όπως έχει πει η Clarabelle τη συνέχεια θα τη φανταστούμε δε θα τη δούμε (εμείς βέβαια αγαπητές φίλες του ζευγαριού θα τη φανταστούμε υπέροχη έτσι δεν είναιWink Yess
Σ αυτό το σημείο να αναφερθώ και σε κάτι που με χαλάει. Δε μου αρέσει η προοπτική να φύγουν από την Ελλάδα (και το είπε και σήμερα στη μάνα του ότι αν δεν είχε μπει στη φυλακή η Εριέττα μπορεί να μην ήμασταν εδώ). Υπάρχει το μωρό και μπορεί να μη μας το δείχνουν, αλλά φαίνεται ότι νοιάζεται. Τον θέλω εδώ.
Επίσης εκτιμώ ότι μέρα με τη μέρα παίρνει πόντους ο Λευτέρης. Όσο περνά ο καιρός τόσο καλύτερος μου φαίνεται. Μου άρεσε και σήμερα όπως και χτες. Και οι σκηνές με την Εύα καλές. Η Ξυλά βέβαια νομίζω ότι μου αρέσει πάντα, αλλά έχω την αίσθηση ότι πλέον μαζί βγάζουν ζεστασιά, καλύτερη χημεία....αν είχαν βέβαια και σενάριο!!!!
Προσπαθώ να ξεχάσω την ύπαρξη της μουρλής, αλλά ματαίως. Εκεί που λέω γλυτώσαμε σήμερα, την είδα ντυμένη στα άσπρα (που μου κανε για χάρος μ άσπρα)! Και μου ρθε σαν μια άλλη Μελίτα εγώ σήμερα να βγάλω τα σωθικά μου. Δε θα επεκταθώ περισσότερο! Άλλωστε μας τρώει το μεγαλύτερο τηλεοπτικό χρόνο δε χρειάζεται να φάει και τον ιντερνετικό !

Για να μη κλείσω την παράθεση μου με τη μουρλή, να γράψω ότι ο κ. Αρζόγλου και σήμερα ήταν εκπληκτικός.

Όπως και κάθε φορά έτσι και σήμερα απόλαυσα τον σχολιασμό σου roria . Με διάθεση για χιούμορ ή όχι , είναι πάντα μοναδικός. Σ΄ευχαριστώ και για την απάντηση που μου έδωσες χτες.
JESSIE επίσης χαίρομαι και περιμένω πάντα να διαβάσω την δική σου άποψη!
Νefelik μου υπομονή θα του δώσουν και διάλογο του αγοριού μας! ..θα καταλάβουν κάποια στιγμή .

Να είμαστε καλά.. όσο μπορούμε..

filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 02, 2011 11:11 pm

Mετριο το σημερινο...

Δεν εχω να πω πολλα

Πετρακης-Σταυρου : respect :

Μου αρεσε το υφος της Δρακουλακη οταν ειδε τον Στεφανο ετσι και νομισε πως η Ερριετα μας τελειωσε...Πηγε η ψυχη της στην κουλουρη κι επεστρεψε λιγο αργοτερα στη θεση της...

Το καθικι...εεε συγγνωμη η Μελιτα... Razz πηγε κι απο το νοσοκομειο βρε να δει τι κανει η Ερριετα....Μεγαλο θρασος..Ευτυχως που εμαθε οτι ο Στεφανος δε το κουνα απο κει γιατι ειμαι σιγουρη θα βλεπαμε και σκηνη με Μελιτα μεσα στην εντατικη να τραβα τα καλωδια των μηχανηματων απο τη πριζα... lmao

Το καθικι νο2 δεν ειχε τα κοτσια να παλεψει μονος του...εβαλε αλλους να το κανουν για λογαριασμο του...Δε πειραζει απο την ξανθια θα το βρει...

Η Νταιζη εδωσε το λογο της τιμης της (της ποιας? lmao ) στη Στελλα κι εκεινη αφου πειστηκε (δεν ηθελε και πολυ) εδωσε τα κλειδια του αυτοκινητου για να σωσει η Ιουλιετα τον Ρωμαιο της... pff Η οποια Ιουλιετα που βρηκε τα κλειδια του διαμερισματος του Νικολα? Ξερω ξερω πολλα ζηταω να μαθω..

Εν τω μεταξυ ο ανθρωπος να της λεει πεθαινειιι θελει γιατρο...να υποφερει κι αυτη στον ονειρικο κοσμο της! "Μαζι σου θα ειμαι....δε σε αφηνω...θα τα καταφερεις" ΠΕΘΑΙΝΕΙ ο ανθρωπος λεμεεεε χ***κε για την αγαπη σου τη συγκεκριμενη στιγμη...γιατρο θελει... livani

Τιποτα καινουριο γενικα... ψιλοβαρεθηκα...αντε να δουμε κι αυριο..

ΥΣ--> Μ+Θ=L.F.E soutien
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 02, 2011 11:13 pm

tzibirdika έγραψε:

ΥΣ--> Μ+Θ=L.F.E soutien


Τσάμπα εκστρατεία ξεκινάς
Δεν πληρεί τις προυποθέσεις ο Θάνος
Δεν τον θέλει η Εύα λέμε lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 02, 2011 11:17 pm

lmao lmao Καλα μια προσπαθεια δεν εβλαψε ποτε κανενα lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 02, 2011 11:21 pm

Ψήφισα άσχημο!!!!!!

Νταίζη-Χρήστος:Με έχουν κουράσει απίστευτα,με προδοσίες,μια σε κρατάω,μία σε αφήνω!!!!!!
Στο τέλος θα ακούσουμε οτι είναι ο απόλυτος έρωτας!!!!!!
Η Στέλλα βοηθάει την Νταίζη,και στην Νόρα έχει και ερωτήματα!!άδικο θα έχει η Νόρα που θα της τα ψάλει;;;;;;;το καλύτερο είναι να την βάλει στο κτελ για Μονεμβασια.

Στεφ-Λουκάς:Ξημεροβραδυάζονται στο νοσοκομείο,και τα νεα είναι άσχημα!!!!!
Μου αρέσει ο Στεφ με τον Λουκά,τους ενώνει ο ίδιος πόνος,εύχομαι να συγγενέψουν κιόλας σύντομα!!!!!!Ο Πετράκης δεν μου αρέσει τόσο στο δραματικό,με πείθει πολύ περισσότερο όταν θυμώνει.Ειδικά σήμερα όταν είπε,αυτός που πυροβόλησε την Εριέττα θα πάθει ακριβώς το ίδιο.Λουκά όλοι αυτό περιμένουμε,να πληρώσει,βέβαια θα μας βγάλουν το λάδι αλλά πιστεύω οτι θα υπάρξει δικαίωση.

Μελ:Λεω οτι δεν αξίζει να αναλύεις,και να προσπαθείς να καταλάβεις την εξέλιξη αυτής της γυναίκας,αλλά δεν με αφήνουν.Διάβασα στις περιλήψεις οτι θ πάει στο νοσοκομείο!!!!!!
Ότι δεν ανέβηκε πάνω για να μην πετύχει τον Στεφ,σημαίνει πολλά!!!!!δεν είναι μόνο οτι ήθελε να αποφύγει την κατσάδα.Για μένα είναι ξεκάθαρο οτι ήθελα να περάσει την τάχα λύπη της και το ενδιαφέρον της,για να θολώσει τα νερά!!!!!!!!δεν έτρεξε πάνω για να συμπαρασταθεί,και να δει τον καλό της Στεφ,που κάνει σαν τρελή,απλά και μόνο να τον δει.Τελικά εκεί είχε εγκράτεια γιατί προείχαν άλλα.

Λευτέρης:Τον μελάνιασαν τα 3 καλόπαιδα που πλήρωσε ο μπάρμπα-Θάνος.Έτσι κάνουν οι άντρες πληρώνουν μπράβους,αντί να αντιμετωπίσουν οι ίδιοι μια κατάσταση.Αλλά τι λέω;;;;;;; lmao είναι βαρεμένος όπως είπε και η Εύα!!!!!!!!

Στεφ-Αντιγόνη:Έφτασε στα όρια του ο άνθρωπος.Λογικό!
Και λίγα της λέει,μπορεί να μην πυροβόλησε εκείνη την Εριέττα,αλλά φταίει για όλα τα άλλα!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα ακόμη και για την τρύπα του όζοντος!!!!!!!!
Ταχα την έπιασε η ανυσηχια,και το ενδιαφέρον!!!!!!!

Είδα τρέιλερ,και αυριο πιστεύω οτι θα έχουμε ένα καλό επεισόδιο,απλά γιατί η Εριέττα καλυτερεύει.

Αμαλία:Η Εριέττα καλυτερεύει!
Μελ:Κακό σκυλί..................... xastouki

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από kmar Τετ Νοε 02, 2011 11:35 pm

Άψογη η σκηνή Αντιγόνης-Στέφανου! Με τόσα ψέμματα και υποκρισίες, που να πιστέψει ο έρημος ότι η μάνα-δηλητήριο μπορεί να νοιάζεται για μια ανθρώπινη ζωή?
Η Μελίτα σε πλήρη αμηχανία (έως κατατονία θα έλεγα) πήγε να "συμπαρασταθεί" στον Λουκά μετά από την υπόδειξη της Αμαλίας..Δεν ξέρω που το πάνε οι συγγραφείς, πάντως δεν με πείθουν για την πλήρη και αδικαιολόγητη μεταστροφή του ρόλου. Μου φαίνεται σαν κάπου να σταμάτησαν να γράφουν τον ρόλο της Μελίτας, και ξεκίνησαν να γράφουν έναν νέο ρόλο, ξεχνώντας την εξέλιξή του στους 3 προηγούμενους κύκλους. Οκ, συμφωνώ ότι έκανε πολλά λάθη η Μελίτα, αλλά να την δείχνουν να πυροβολεί άνθρωπο και μετά να είναι αμετανόητη και χαιρέκακη, συγγνώμη, δεν μπορώ να το συνδέσω με τον ρόλο της... (Θα μου πείτε, οι σεναριογράφοι μπόρεσαν, εσύ τί κωλύεσαι? Σωστό και αυτό!) livani
Ας πάω και στην Νταίζη! Αυτό και αν είναι εξέλιξη ρόλου! Πάντως, ομολογώ ότι ο συγκεκριμένος ρόλος είναι τόσο καλά γραμμένος, που με πείθει για τις πολυσχιδείς ιδιότητές του! Πραγματικά, έχουν κοπιάσει τόσο πολύ να την κάνουν συμπαθή στο κοινό, που αναλογίζομαι ποιος πρωταγωνιστεί στη σειρά!
Οι σκηνές Λουκά-Νόρας, Λουκά-Δάφνης απλά άψογες!
Το στόρυ με τον Θάνο μου είναι παντελώς αδιάφορο, περιττό.
Ερώτηση 1: ο Ηλίας όντως τα έχει χαμένα ή βρίσκεται κρυφά με τον Αραβαντινό?
Ερώτηση 2: ο Αραβαντινός τί δουλειά έχει με τον Παναγιώτη? Μήπως γνωρίζονται από παλιά?
Ερώτηση 3: η Στέλλα τί αδυναμία είναι αυτή που έχει στο Νταιζουλίνι? Πού ήταν όταν η Νόρα είχε βιασθεί, είχε απαχθεί κ.λπ, κ.λπ?
Ερώτηση 4: Ο Μάνος ούτε ένα τηλέφωνο? Μαύρη και άραχνη πέτρα έριξε πίσω του με 2 παιδιά, 1 πατέρα σε κρίση, 1 αδερφή, 3 κολλητούς και 1 καρμικό έρωτα?
Και σ'άλλα με υγεία! Καληνύχτα!!!


kmar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 02, 2011 11:59 pm

Λοιπον να κανετε οτι κανω κι εγω για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.Δηλ εγω διαβαζω τις περιληψεις οταν τις δημοσιευουν εδω μεσα τα κοριτσια,ξερω πανω κατω τι γινεται,αλλα που να θυμαμαι λεπτομερειες,αφου δεν τις ξαναδιαβαζω.Οπως σημερα που δεν θυμομουν οτι ο Στεφανος θα πει οτι τωρα καταλαβε ποσο αγαπαει την Εριεττα!roria για σενα η επισημανση sisi
Καλε alex μου ενοειται οτι θα πληρωσει,αυτο δα μας ελειπε!Αλλωστε ετσι οπως μας το εδωσαν ,την οργανωση και την εκτελεση,δεν μας το εδωσαν τυχαια.Εγω παω και στοιχημα οτι θα τιμωρηθει η Μελιτα,μεχρι που λεω να το περασω στην υπογραφη μου lmao τοσο σιγουρη ειμαι!
Δεν μου αρεσε καθολου ομως η σκηνη που η Νταιζη παει να βρει τον χτυπημενο Χρηστο.Υποκριτικα δεν μου αρεσε καθολου η Πολυχρονιδη για πρωτη φορα,αφου συνηθως μου αρεσει.Μου φανηκε οτι ηταν εκτος τοπου και χρονου,οτι προσπαθουσε να φανει το καλο της προφιλ,δεν εδειξε καθολου οτι λυπαται,δεν εδειξε καθολου ερωτευμενη.Μια αποτυχια αυτη η σκηνη!Δηλ ελεος βλεπεις τον αγαπημενο σου να λιποθιμαει απ την αιμοραγια κι εσυ στεκεσαι σαν αγγουρι διπλα του ;;ουτε να φωναξει ,ουτε τιποτα imarton Αυτη μαλιστα ειναι σαικο χαχαχαχαχααχαχ
Τωρα Λευτερη μου τι να σου πω κι εσενα!Καθεσαι κι ακους την Ευα!Αρπαξε τον ανθρωπε μου απ το λαιμο και δωστου να καταλαβει.Δεν το εκανες και το εκανε εκεινος.Αλλα τι θρασυδειλος,εβαλε αλλους,γιατι που να τα βαλει με τον Λευτερη μας και μετα οταν ηταν με τα αιματα πηγε απο πανω του να θριαμβολογησει!Ενα σιχαμα ειναι αυτος ο μπαρμπα Θανος!Αλλα ο ηθοποιος καλος!
Και ηρθε η ωρα της αγαπημενης μου σαυρας!!Πωωωωωωωωω τι σουρσιμο ηταν αυτο σημερα;;μεχρι και τον θορυβο ακουσα σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσερνοταν η σαυρα και ειχε τοσο αθωο βλεμμα και στο τελος ευχηθηκε και περαστικα η οχια!Οσο περναει η ωρα μεταλασσεται απο σαυρα σε οχια!!Και που ναξερες Λουκακο μου οτι το καθικι ηρθε αυτοπροσωπως να ευχηθει τα καλυτερα,αφου κοντεψε να την διαλυσει την γυναικα.Και μετα απ αυτο πιστευει καποιος οτι αυτη θα μεινει ατιμωρητη;Οοοοοοοοχι με τιποτα ομως και θα το δειτε!Τι να πω αλλο ;οτι θελω να την αρχισω στα χαστουκια!Εστω να βαλω μπραβους να την δειρουν!
Ο Στεφανος τι ειπε παλι;;;Οτι δεν θα ξαναπαει σ αυτο το σπιτι χωρις την Εριεττα;;;;;Ε ρε παιδια ενταξει κατι ειναι κι αυτο.Αυριο θα πει οτι την λατρευει και δεν μπορει να ζησει χωρις αυτην!!!
Και τρεχω για το τρειλερ ,για να δω το καθικι να λεει οτι η Εριεττα μας Snif ειναι κακο σκυλι!Η σκοταδοψυχη οπως ειπε κι η roria,βεβααι μια χαρα το σκο το κανω και σκα lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Νοε 03, 2011 12:15 am

Clarabelle έγραψε:
tzibirdika έγραψε:

ΥΣ--> Μ+Θ=L.F.E soutien


Τσάμπα εκστρατεία ξεκινάς
Δεν πληρεί τις προυποθέσεις ο Θάνος
Δεν τον θέλει η Εύα λέμε lmao

lmao Πολυ δικιο εχεις clarabelle δεν πληρει τις προυποθεσεις.
Ρε μηπως να εκανε πως τον θελει η Ευα,μπας και γλιτωσει η Εριεττα;; soutien

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Πεμ Νοε 03, 2011 12:26 am

Ασχετο αλλα ξεχασα να πω πως μ'αρεσε πολυ το τραγουδι που επαιξε σημερα....θυμισε και κατι απο 10η εντολη βεβαια... sisi

https://www.youtube.com/watch?v=LJpjcYqGjhw

tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Νοε 03, 2011 12:43 am

tzibirdika έγραψε:Ασχετο αλλα ξεχασα να πω πως μ'αρεσε πολυ το τραγουδι που επαιξε σημερα....θυμισε και κατι απο 10η εντολη βεβαια... sisi

https://www.youtube.com/watch?v=LJpjcYqGjhw


Νάσαι καλά, αναρωτιόμουνα ποιο τραγούδι ήταν αυτό. Το είχαμε ξανακούσει τότε που ο Λουκάς ήταν άρρωστος και η Νόρα είχε μείνει σπίτι του να τον φροντίσει. Επεισόδιο 248. Αξέχαστες Λουκανορικές εποχές. Συγγνώμη για το ελαφρό οφ τόπικ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Πεμ Νοε 03, 2011 1:43 am

Δραμα πονεμενης....

ζηταει βοηθεια απο τη Στελλα...η οποια δεν μπορει να κανει και αλλιως...."κορη" της ειναι..την βοηθαει...εξαλλου εχει και το λογο τιμης(
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 191984) της Νταιζης οτι δεν θα μπλεξει πουθενα....μετα παει στον ερωτα της...που η μονη του κουβεντα ηταν "παρε τη Νταιζη"...και τον μεταφερει στο σπιτι του Νικολα...εκτος απο πρωην τραγουδιαρα-εκβιαστρια-δεξι χερι της αστυνομιας κτλ κτλ...εγινε και κλειδαρας...ετσι ειναι αυτα παιδια...το σπιτι τ αδερφου σου ειναι και δικο σου σπιτι!!

το θρασος του Μελιτονιου δεν εχει ορια....φλομωσε στο ψεμα και στις αηδιες τον Λουκα....το μονο θετικο...ειναι οτι εκανε προβα τα ασπρα....γτ τσαμπα πηρες τα μαυρα Μελιτονι....με ασπρα θα καταληξεις.....


ο βαρβαταντρας Θανος εβαλε τα καλοπαιδα να χτυπησουν τον Λευτερη και απλα εκανε μια εμφανιση στο τελος....αι παρατα μας και συ....


πολλα respect σε Σταυρου-Πετρακη και σημερα....

πολυ συγκινητικη η συμπαρασταση της Νορας και σε Λουκα αλλα και σε Στεφ...και της Δαφνης....

Υ.Γ1....αν ειναι δυνατον που το shopping therapy και κανα ταξιδακι θα καλυτερευσουν την κατασταση της Μελιτας...Ρουσσο και Αμαλια ξυπνηστε επιτελους!!!!!
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 752185

Υ.Γ2...ετσι Λουκα μου...απεναντι σου ηταν η χτικιαρω που πυροβολησε την Ερι....βουτα την απο το μαλλι και αρχισε το μαναφουκι.....
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 6194

Υ.Γ3....καλη μας υπομονη αυριο....οποιος ειδε τρεηλερ καταλαβε τι νευρα θα μας προκαλεσει παλι η Μελιτα!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης