Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

+15
loukasnora
stephanos13
kapetanissa
dm10811
roria
filizza
fay66
alex1
fay
fantina
ΣΨ1
evanna
nefelik
evaki16
Clarabelle
19 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap13%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 13% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 7% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Vote_rcap 20% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 15
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 09, 2011 6:36 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Νοε 09, 2011 8:33 pm

Επεισόδιο δεν το λες...!!! Αρχισε ένα τεταρτο αργότερα... δεν το ειδαμε όλο... έβαλε και δύο έκτακτα στη μέση και το αποτελείωσε... γι'αυτό άλλωσε δεν θα ψηφίσω... θέλω όμως να αναφέρω κάτι στο συγκεκριμένο επεισόδιο...
Δεν λέω ωραία η σκηνή που η Νταίζη περπατούσε, ακουγόταν το τραγούδι και σκεφτόταν στιγμές της με τον Χρήστο αλλα δεν είναι η πρωταγωνίστρια... πως το λένε?? Δεν αντέχω να τη βλέπω πανταχού παρών... (και όχι τα πάντα πληρών)... Τα νεύρα μου!!! Αν έβλεπε κάποιος σήμερα για 1η φορά μυστικά πάω στοίχημα πως θα νόμιζε ότι η Νταίζη είναι πρωταγωνίστρια... (και με το δίκιο του άνθρωπος!!!) ΕΛΕΟΣ!!!!
Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116 Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 905116
Μην καίτε τόσο πολύ τους ήρωες που για αυτους οι περισσότεροι τηλεθεατές παρακολουθούν την σειρά για να αναδείξετε τη Νταίζη!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 09, 2011 8:37 pm

Επιεικώς άσχημο, όχι μόνο για αυτά που προλάβαμε να δούμε στο επεισόδιο, αλλά κυρίως για τον τρόπο με τον οποίο μας τα έδειξαν. Άραγε το μισό επεισόδιο που δεν μας έδειξαν σήμερα, θα μας το δείξουν αύριο ή θα το δουν μόνο όσοι έχουν internet, όταν και αν μπουν στον κόπο να βάλουν το επεισόδιο στο web tv;

Δεν με ενδιαφέρει ποιον άχρηστο θα βάλουν, όταν και αν βάλουν, αν σταματήσουν να μαλώνουν και καταφέρουν να συμφωνήσουν, μερικά 15χρονα να παριστάνει τον πρωθυπουργό. Η Ελλάδα έχει καταστραφεί και αυτό δεν περιμένω καμία Αμαλία να μου το πει, το ξέρω ήδη. Δεν μου χρειάζονται έκτακτα δελτία για να το καταλάβω. Το μόνο που θέλω, αφού έφαγα τόσο χρόνο για να παρακολουθήσω μια σειρά, είναι να παρακολουθήσω και τα τελευταία επεισόδια στην ώρα τους. Ακόμα και η Νταίζη και η Μελίτα είναι καλύτερες από το θέατρο του παραλόγου που παρακολουθούμε εδώ και μια εβδομάδα...

Όσο για το περιεχόμενο του επεισοδίου, οι μόνες σκηνές που μου άρεσαν ήταν η σκηνή Εύας – Μαρίλιας – Αγγέλας, και οι σκηνές Νόρας – Λουκά και Λουκά – Εριέττας. Τη μοναδική σκηνή που ήθελα να δω δεν μας την έδειξαν... Κατά τα άλλα, η Στέλλα και η Νταίζη στην Ασφάλεια και μαζί την πληρώνει και ο Νικόλας, ο Θάνος συνεχίζει τα δικά του, ο Χρήστος εξαφανίζεται, η Νταίζη πίνει (κρατήστε το αυτό), αυτά, δεν θυμάμαι και τίποτα άλλο. ..Τι να σχολιάσει κανείς από όλα αυτά; Πάντως ακόμα και αυτά είναι καλύτερα από αυτό που παρακολουθώ το τελευταίο μισάωρο...

Υ.Γ.1 Επειδή είδα και λίγο από το 606, τα χειρότερα έρχονται...

Υ.Γ.2 Συγγνώμη αν κάποια από αυτά που έγραψα θεωρούνται off topic, αλλά απλά σχολίασα αυτά που έβλεπα την ώρα που το πρόγραμμα του Mega έγραφε ότι θα έπρεπε να προβάλλονται τα «Μυστικά»...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Νοε 09, 2011 8:43 pm

Πραγματι το σημερινο,επεισοδιο δεν το λες......Απο τα λιγα που ειδαμε παντως ασ'τα βραστα ηταν.

Η Νταιζη κλασσικα πρωτη μουρη στο καβουρι!Της αφιερωσαμε και τριλεπτακι με τραγουδι επειδη δεν μας εφτανε οσο την ειδαμε,θελαμε κι αλλο! Ee?

Ο Θανος ζει στον κοσμο το δικο του....Ωρες-ωρες τον κανω χαζι αλλα δεν παλευεται ουτε αυτος! cake

Η Εριεττα τεζα ακομα,ο Στεφανος απ'εξω,ο Λουκας στο περα-δωθε,η Στελλα τα τρελα της και τα λοιπα και τα λοιπα! Sleep

Δεν ψηφιζω φυσικα........

Υ.Γ Ποσο ψυχοφθορα αυτη η κατασταση με τον πρωθυπουργο και τη νεα κυβερνηση.....απο αναβολη σε αναβολη το πανε και το μελλον του τοπου ειναι σε τεντωμενο σκοινι...Τι να πω! Neutral
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 09, 2011 8:56 pm

nefelik;;;γιατι μας σκιαζεις ετσι παιδι μου;;δεν μας λυπασαι μετα απο εναν τετοιο "κουρεμενο επεισοδιο;"Δηλ ποσο ασχημα ειναι αυτα που ερχονται livani ειπα ν αρχισω να λιβανια για να ξορκισω το κακο!
Πρωταγωνιστης σημερα ο Παναγιωτης!Σκυλοβαρεθηκα αυτο το πηγαινε ελα ολων στο αστυνομικο τμημα!
Οαση σκετη η τηλεφωνικη κουβεντα Λουκα-Δαφνης lmao τις λεπτομερειες τις αφηνω για αυριο στον σχολιασμο που θα κανω σε ολο το επ κι οχι στο μισο που μας εδειξαν σημερα!
Η πλακα ειναι οτι οταν ειδα και το τραγουδι με σκηνες απ τον μεγαλο ερωτα,ειπα οοοοοοχι Χριστε μου,θελω τον Πετσαλνικο μου!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 09, 2011 9:01 pm

ΣΨ1 έγραψε:nefelik;;;γιατι μας σκιαζεις ετσι παιδι μου;;δεν μας λυπασαι μετα απο εναν τετοιο "κουρεμενο επεισοδιο;"Δηλ ποσο ασχημα ειναι αυτα που ερχονται livani ειπα ν αρχισω να λιβανια για να ξορκισω το κακο!
Έχουν υπερβολικά πολλή Νταίζη... Υπάρχουν όμως και κάποιες – ας πούμε – ενδιαφέρουσες εξελίξεις... Τίποτα το φοβερό πάντως, θα τα δείτε (εκτός απροόπτου) την Παρασκευή. Angel

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Νοε 09, 2011 9:01 pm

μα πειτε μου .......εχω αδικο ?

το γελοιο του πραγματος με θεμα ......
βρηκαμε δεν βρηκαμε πρωθυπουργο ......

τι ωρα θα τα πουμε ,12,1, 2,μετα το μεσημερι ,κατα τις 5 ειναι καλα ,αστο για τις 6 ,να προλαβω να πιω και καφε ,συγνωμη αλλα κατα τις 7 ειναι καλυτερα ,θα εχω κανει και μπανιο ............
που θα τα πουμε .στο προεδρικο ,στην Αιγλη του Ζαπειου ,σε τσιπουραδικο μεταζυ τσιπουρου και γαυρου ...........
τι να φορεσω ......κοκκινη η γραβατα με μπλε καλτσες ,για σωβρακο δεν ξερω ...
θα παιξουμε ολα τα παιδακια ή θα αφησουμε κανενα απ εξω? ..........εμενα δεν με παιζουνε ,φευγω .....οχι κατσε ....θα τα πουμε αυριο .........
θα ηταν φοβερα αστειο αν δεν παιζοτανε το δικο μας μελλον και το μελλον της πατριδας ........
και αφου χορτασαμε γελοιοτητα εκ μερους της πολιτικης ζωης της χωρας ,στο καπακι ,μισο και ανεσωτο ,το επεισοδιο των Μυστικων της Εδεμ με τιτλο ......τι πινεις και δεν μας δινεις ........
φταιω εγω λοιπον που τρελαινομαι με τα τελευταια επεισοδια με τις <<συνταρακτικες >>εξελιξεις ?
φταιω εγω που λεω οτι δεν νοιαζει το δραμα της Νταιζης ?
φταιω εγω που σημερα δεν μπορουσα να σταματησω να γελαω με την Νταιζη που κοιμοταν στο παγκακι ?
φταιω εγω που ποσως με νοιαζει που πηγε ο Χρηστος ?
φταιω εγω που το φλας μπακ της Νταιζης ,με την συνοδεια ασματος της ,μου φανηκε αδικη και ακαιρη σκηνη για την παρεα και για την σειρα ?
πειτε μου φταιω εγω ?
πειτε φταιω εγω που θελω να δειρω την μεγαλομπεμπεκα ,που της χρωστανε και ευγνωμωσυνη ,επειδη μεγαλωνει το παιδι της κορης της ?
θυμηστε μου ,γιατι την φερανε την Στελλα στην σειρα ?
φταιω?πειτε μου φταιω ?

οτι χαρηκα τον Παναγιωτη που τα εχει παιξει με την απιστευτη παρεα και τους συν αυτους ,τον χαρηκα .....αλλα ρε παιδι μου αυτος δεν κανει αλλη δουλεια .......μονο με αυτους ασχοληται ?

πειτε κατι ακομη .....η Αντιγονη νοιαζεται για την Νταιζη ?την ποναει πραγματικα ?

και κατι προτελευταιο ......θα ξαναδουμε το επεισοδιο αυριο ?γιατι σημερα δεν το ειδαμε ολοκληρο .......μηπως το ξαναβαλουν παλι για να το δουμε ?
δεν θα το αντεξω .
και κατι τελευταιο ........
φταιω εγω να μην ψηφισω παλι σημερα ?





fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 09, 2011 9:34 pm

Δε φτάνει που μας εμπαίζουν οι σεναριογράφοι,σήμερα μας εμπαίζει και το κανάλι, γιατί πείτε μου, σε ηλίθιους ή σε καθυστερημένους απευθύνεται; Ήταν ολοφάνερο ότι κουτσούρεψαν το επεισόδιο χάριν της επικαιρότητας που έτσι κι αλλιώς μαύρη είναι, η απόλυτη ξεπέτα απόψε για να προλάβουμε και το δελτίο των 8. Οι διαφημίσεις πάντως είχαν το χώρο τους και στο τέλος όταν είδα την ένδειξη τέλος επεισοδίου θυμήθηκα τα σήριαλ που προβάλλονται σε επανάληψη και τα αρχίζουν και τα τελειώνουν όπου νάναι, γιατί έτσι μεταχειρίστηκαν απόψε αυτή τη σειρά που την έχουν και για lead in για τις ειδήσεις. Οι σκηνές που είδαμε στο τρέιλερ χάθηκαν, ωστόσο οι σκηνές με το δράμα του τσόκαρου ήταν αρκετές, είπαμε να πετσοκόψουμε το επεισόδιο, αλλά η πρωταγωνίστρια έπρεπε να έχει τις σκηνές της. Η σκηνή που έπινε μου θύμισε το επεισόδιο της καντίνας και ήταν απίστευτα γελοία. Η παρέα εξαφανισμένη σχεδόν. Ο Λουκάς χρησίμεψε μόνο για να πάρει την πεθερά του από το τμήμα και μαζί με τη Νόρα έγιναν απλά οι σχολιαστές των γεγονότων, ο Νικόλας εμφανίστηκε μόνο για να τον πάρει στο λαιμό της η αδερφούλα του και η Δάφνη για να ζητήσει τη βοήθεια του Λουκά. Μόνο η Εύα δεν είχε σχέση με το δράμα της τραγουδιάρας, αλλά κι αυτή σε σκηνές του λεπτού και πολύ λέω. Τουλάχιστον βλέπουμε τη σχέση της με τη Μαρίλια να έχει αποκατασταθεί. Το πώς έγινε δεν έχει σημασία, δεν υπήρχε χρόνος να το δούμε γιατί θα χάναμε πολύτιμο χρόνο από την ιστορία της Νταίζης. Το μόνο θετικό ήταν που δεν είδαμε καθόλου Μελίτα αν και η σκηνή της με τη Νόρα θα ήταν καθοριστική για την πλοκή. Με δυο λόγια η παρέα κομπάρσοι, η Νταίζη πρωταγωνίστρια, η Στέλλα β' γυναικείος ρόλος, το μισό επεισόδιο το έφαγε το σκοτάδι της θλιβερής επικαιρότητας, τραγικό θα το ψήφιζα αν υπήρχε τέτοια επιλογή.
Καλό κουράγιο όσο αντέχουμε ακόμα τόσο εντός όσο και εκτός Μυστικών.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Νοε 09, 2011 9:45 pm

fay δυστηχώς για όλους μας,τα πρώτα λεπτά του σημερινού επεισοδίου είχαν το δράμα της ερωτευμένης και καταπονεμένης Νταίζης.
Άν μας το έδειχναν ολοκληρωμένο το επεισόδιο,θα βλέπαμε και τις σκηνές που είδαμε στο τρέιλερ,και στο sneak preview!!απλή ατυχία ήταν!!!!

Ξέρουμε οτι το mega,βάζει πάνω απο όλα την επικαιρότητα!!!!!!
Κανονικά δεν έπρεπε να το παίξουν το επεισόδιο.
Φταίνε οι κύριοι της σειράς που έκαναν το μοντάζ του επεισοδίου και μόνο,αλλά που να φανταζόταν οτι όταν θα προβαλλόταν το σημερινό επεισόδιο θα ήταν ημιτελές,με έκτακτα!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 09, 2011 9:50 pm

Προτιμότερο θα ήταν από σεβασμό στους τηλεθεατές να μην το προβάλουν καθόλου. Αυτή η ξεπέτα είναι χειρότερη και από τη ματαίωση και επιπλέον υποβιβάζουν και τη νοημοσύνη μας. Στην τελική δεν παρακολουθούμε καρτούν.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Νοε 09, 2011 9:59 pm

Εδώ πρωθυπουργός , εκεί πρωθυπουργός εξαφανιζόλ ο πρωθυπουργός.
Εδώ Νταίζη , εκεί Νταίζη , εμφανιζόλ Νταίζη!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τετ Νοε 09, 2011 10:00 pm

Τελικά ούτε πρωθυπουργό θα βγάλουμε ούτε μυστικά θα δούμε . Χάνω και τον ειρμό με τόσα έκτακτα.
Στο «λέμε τώρα» επεισόδιο .
Όμορφο το χάδι του Λουκά στην Εριέττα..
Ωραία η σκηνή Λουκά Στέφανου στο νοσοκομείο. Καλό που ήταν το μουσάτο το αγόρι ! Και τι έκφραση, τι γλύκα σε αυτά τα μάτια τα μελιά. Αγωνία, προσμονή και ελπίδα ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του. Μπράβο του! ..(είπε η κουκουβάγια)
Στη συνέχεια βέβαια ενημέρωσε και την «μάνα είναι μόνο μία» Αντιγόνη, για την κορούλα της. Και αναρωτιέμαι , από το κινητό βρε παιδιά; Δε σας τα παρακολουθούν τα τηλέφωνα σας; Είστε και έξυπνοι υποτίθεται! Αλλά ξέχασα έξυπνη είναι μόνο η Νταίζη.

Και τώρα που είπα Νταίζη , άντε κοπέλα μου να πας και λίγο σπίτι σου μπας και αλλάξεις φόρεμα ….γιατί και μεις δεν αντέχουμε άλλο..

Πολύ μου άρεσε και η σκηνή Νόρας Λουκά, όπως και Λουκά Στέλλας. Έξυπνοι και γρήγοροι διάλογοι με μπόλικο χιούμορ…

Ο έρμος ο Παναγιώτης έμπλεξε. Καταλαβαίνει τι γίνεται και μπλοκάρει..δύσκολη βλέπεις η θέση της αστυνομίας όταν κάνει κολλητούς της, τους παράνομους …..καθημερινά πράγματα μέσα από τη ζωή βγαλμένα..
Αυτά τα καλά έχω να πω γιατί και άλλα δε βρήκα… ο Λευτέρης , η Αμαλία, ο Πέτρος ρεπάρανε σήμερα ; Που να φτάσει χρόνος για αυτούς, ήταν και κούτσικο το επεισόδιο , είχε και πολλά να πει η Νταίζη!

Μέτριο από μένα και αυτό για τους όμορφους διαλόγους, τα καλά μας τα παιδιά και γιατί δεν είδα Μελίτα …αυτό που το βάζεις..

fay και εμένα η καντίνα μου ρθε στο μυαλό.. αφού ρε παιδιά δε σας "βγαίνουν" οι σκηνές με το αλκοόλ γιατί επιμένετε;

Θέλω να γράψω και κάτι ακόμα που αφορά σε σχολιασμούς του χθεσινού επεισοδίου.
Roria δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με όσα γράφεις στον τελευταίο σχολιασμό σου..
Jessie πραγματικά η φιλία στα μυστικά είναι η μεγάλη κερδισμένη … και αυτό για μένα ακόμα και αν δεν φτάνει είναι σίγουρα κ ά τ ι...

Να είμαστε καλά .. και είμαστε ωραία εδώ μέσα, ας μη το ξεχνάμε..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 09, 2011 10:05 pm


Καταμπερδεύτηκα σήμερις. Τι ακριβώς παρακολούθησα; Τα μυστικά της Εδέμ ή το illuminati; Μια μίξη μάλλον. Στο μισό χρόνο προσπαθούσαν να εκλέξουν Πάπα sorry πρωθυπουργό ήθελα να πω και στο άλλο μισό αστυνομία φόνοι χρήμα και αποδράσεις.

Ας εμφανιστεί κάποιος με καυτές σφραγίδες να σημαδέψει το σαρκίο του Θάνου του βαρβάτου. Στην ανάγκη στείλτε το Λευτέρη να περάσει με τη μηχανή απο πάνω του. Απο ενα συγκεκριμένο σημείο της ανατομίας του παρακαλώ. Δύο τα οφέλη θα τον ξεφορτωθούμε και θα δούμε και το Λευτέρη το δυσκολοθώρητο. Πήγε στη μικρή που παράτησε πριν λίγες μέρες να πει ιστορίες για αγρίους. Πάλι καλά που τον πήρε είδηση. Προς στιγμήν πίστεψα οτι θα μπει στο σπίτι και θα αρχίσει να στολίζει την Εύα. Εδώ που τα λέμε λογικά αυτό θα έκανε αλλά έπαθε κι αυτή ξαφνική μετάλλαξη ή έστω αλλαγή με ταχύ ρυθμό για να έχουμε χρόνο για το δράμα της πονεμένης τραγουδιάρας.

Καλέ τη Στελίτσα γιατί την μάζεψαν; Δεν της είχε δώσει η Νταίζη το λόγο της τιμής της οτι δεν θα μπλέξει; Κι αφού τη μάζεψαν εκείνος ο Λουκάς γιατί δεν την άφηνε λίγες μέρες μέσα οπότε μετά όταν του χτυπάει οτι του μεγαλώνει το παιδί να μπορεί κι αυτός να της λέει οτι την έβγαλε απ τη στενή;

Αμ το Νικόλα; Να μη μπορεί ο άνθρωπος να πιει τη σαμπάνια του με άνεση! Απαράδεκτη η Ελληνική αστυνομία. Κι αυτός ο Παναγιώτης έχει αφήσει αμολυτούς φονιάδες εκβιαστές και λαθρεμπόρους με το Νικόλα τα έβαλε; Να μου πεις κι αυτοί που υποτίθεται θα αποφάσιζαν απόψε αυτό δεν κάνουν;

Τι συγκινητική σκηνή ήταν αυτή του χωρισμού; Έκλαψα με μαύρο δάκρυ. Είδα σκηνές απ την εποχή που αναγκάστηκε το πληγωμένο να παντρευτεί το Μπέλλο για να εξοικονομήσει το φιλέτο του Χρηστάκη της. Λέω το φιλέτο γιατί το ψωμί το εξοικονόμησε με την είσπραξη απ τον πατριό για τις υπηρεσίες της και το κρασί με τον εκβιασμό στο Λουκά. Και πριν με πείτε ανάλγητη να σας πω οτι δεν θεωρώ βιασμό κάτι για το οποίο εισπράχθηκε αμοιβή.

Ασπρο καπνό δεν είδαμε το επεισόδιο δεν ολοκληρώθηκε και εγώ πρέπει να φρεσκάρω το βιβλιαράκι. Νομίζω είχε μια απόπειρα διαφυγής και παραπλάνησης του πλήθους με ελικόπτερο. Δεν θυμάμαι πριν βγει ο καπνός ήταν ή μετά; Λέτε να έχουμε πρωθυπουργό πριν προσπαθήσει το κατσαρό να θολώσει τα νερά ή μετά;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 09, 2011 10:55 pm

Γειά σου, μπαμπάκο! Γειά σου κι εσένα, κολλητήρι! Όπα,όπα όπα! Ε, ρε γλέντια! Καραγκιόζης καλεί Χατζηαβάτη. Ελαφρύ το χώμα που σκεπάζει τον Ευγένιο Σπαθάρη...
Έχω μια θεωρία (ανεπιβεβαίωτη): η γελοιότητα πάνω από ένα όριο μπορεί να αποβεί και σωτήρια! soutien
Έχουμε και λέμε λοιπόν: οι μεγαλύτερες αλήθειες, για μην πω οι μοναδικές, στο διάστημα 7 με 8 ειπώθηκαν διά στόματος Ηλία για το τι θα απογίνουμε κι εμείς και οι όποιες περιουσίες μας κι ας γελούσαν η Δάφνη κι ο Νικόλας. Γελά ο μωρός στην προκειμένη περίπτωση. Πάντως η σκηνή μου άρεσε. Πολύ τρυφερή και η βουβή σκηνή του Λουκά με την Έρη... Γελαστικές και ανάλαφρες μου φάνηκαν επίσης οι στιχομυθίες του Παναγιώτη με τους συλληφθέντες και του Λουκά με τη Νόρα, καθώς και η συνδιάλεξη Λουκά-Δάφνης παρουσία του Στέφανου. Αγαπητή μου filizza, συμφωνώ οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως με τα όσα γράφεις, ειδικά σε ένα σημείο του σχολιασμού σου (σε ποιο άραγε;;; sisi ). Είναι πραγματικά εξόχως εκφραστικά τα μελιά μάτια. Χρειάζεται όμως να υπάρχουν και ανάλογες ατάκες, ώστε να υποστηρίζονται τα μάτια και από το στόμα.
Εν πάση περιπτώσει μέχρι εκεί το θραύσμα επεισοδίου μου άρεσε, με την προϋπόθεση ότι ο Λουκάς μόλις εισπράξει την αμοιβή του θα βρει μια μπέιμπι-σίτερ για το σπλάχνο του και θα στείλει την ανεκδιήγητη Στέλλα στην πραγματική της κόρη μπροστά στην οποία έχει παιδιά κι εγγόνι γραμμένα στις σόλες της (για τον σύζυγο να μην το συζητήσω καν ).
Και ξαφνικά... τι-ρι-τι-τιν, ακούστηκε η γιαβάσικη πενιά που ήρθε να συντροφέψει τα βαριά σεκλέτια.
Κι έτσι μετά από τη Νταίζη πρωταγωνίστρια της Κλακ-φιλμς, τη Νταίζη μάνα-κουράγιο, τη Νταίζη σύμβουλο χρηματοοικονομικών, τη Νταίζη εκτιμήτρια πινάκων και πολυτίμων λίθων, τη Νταίζη πιστή Πηνελόπη και τη Νταίζη Αρσέν Λουπέν, σήμερα είχαμε τη Νταίζη Ορέστη Μακρή και τη Νταίζη κλοσάρ με δωδεκάποντο.
Κι εκεί πάνω στο νευρικό το γέλιο, έπεσε το the end με όλες τις σημαντικές για την εξέλιξη σκηνές κομμένες στο βωμό των έκτακτων. Κόσμος κι όνειρο είναι ένα που λένε κι οι Χαϊνηδες (αν δεν κάνω λάθος), κι όλα μπερδεύονται πικρά. Βάλτε τον Παπaδήμο, τον Παπακαλιάτη ή την Παπαλάμπραινα. Και μαζέψτε κάποιος τη Νταίζη.
Κι ένα καλό από το κούρεμα του επεισοδίου: δεν είχε Μελίτα.
filizza, nefelik, fantina, clarabelle : respect :
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Νοε 09, 2011 11:02 pm

Δυστυχως σημερα δεν ειδαμε ολοκληρωμενο το επεισοδιο και αυτο που ειδαμε ειχε και δυο διακοπες...Οποτε δεν θα ψηφισω μεχρι να δω το επεισοδιο και δεν θα σχολιασω...Θα πω μονο οτι μου φανηκε καλο με ωραιες ατακες(με κορυφαιες της Μαριλιας ''Εισαι εντελως ηλιθιος'' και ''Εισαι βλακας'' lmao lmao )...Δεν μου αρεσε η σκηνη του πονου της Νταιζης...Δε ξερω δε μου φανηκε ωραια σκηνη οπως ειναι συνηθως οι σκηνες με flashback που ειχαν οι αλλοι ηρωες...Δεν ηταν πολυ ωραια η εικονα και οι αναμνησεις γυρω απο τη Νταιζη που περπαταγε δεν μου αρεσαν...Το τραγουδι βεβαια μου αρεσει πολυ και η Μαριαννα το εχει πει πολυ ομορφα!!!!!!Αυτα και ελπιζω καποια στιγμη να ανεβει το επεισοδιο και να προλαβω να κανω πιο αναλυτικο σχολιασμο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Νοε 09, 2011 11:03 pm

roria έγραψε: σήμερα είχαμε τη Νταίζη Ορέστη Μακρή και τη Νταίζη κλοσάρ με δωδεκάποντο.



Γενικώς μια χαρά τα λες αλλά ποιός σ ακούει
Ειδικώς πάνω στο συγκεκριμένο να πω τη μαύρη αλήθεια προς στιγμήν δεν κατάλαβα οτι επρόκειτο περί μέθης και νόμιζα οτι τη χτύπησε το δωδεκάποντο στον κάλο. lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Νοε 09, 2011 11:04 pm

Καλή μου roria, εκεί που είχα απογοητευτεί, μετά τον έξοχο σχολιασμό σου, λέω να δω τελικά το επεισόδιο, τώρα που ανέβηκε... Angel

Εντάξει λοιπόν.
κατεβάζω σκουπίδια
κλείνω βαλίτσες
κάθομαι ήσυχα ήσυχα να το δω
και πάω Ypnos (ελπίζω)

περιέργως, νιώθω μια βεβαιότητα, ότι θα συμφωνήσω και με σένα, και με την Clarabelle... Wink
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τετ Νοε 09, 2011 11:17 pm

To 606 που έδειξε σήμερα στην Κύπρο για μένα ήταν από τα καλύτερα της σεζον (εσας θα σας το δείξει Παρασκεύη αν όλα παν καλώς)
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 09, 2011 11:21 pm

kapetanissa έγραψε:Καλή μου roria, εκεί που είχα απογοητευτεί, μετά τον έξοχο σχολιασμό σου, λέω να δω τελικά το επεισόδιο, τώρα που ανέβηκε... Angel
Kapetanissa, μια ερώτηση μόνο: πού ανέβηκε;

Roria, Clarabelle και filizza συμφωνώ απολύτως μαζί σας. : respect :


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 09, 2011 11:24 pm

Στο σάιτ του Μέγκα πάντως δεν έχει ανεβεί ακόμα. Εκεί είναι ακόμη το επεισόδιο 603.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Νοε 09, 2011 11:37 pm

Και ξαφνικά... τι-ρι-τι-τιν, ακούστηκε η γιαβάσικη πενιά που ήρθε να συντροφέψει τα βαριά σεκλέτια.
Κι έτσι μετά από τη Νταίζη πρωταγωνίστρια της Κλακ-φιλμς, τη Νταίζη μάνα-κουράγιο, τη Νταίζη σύμβουλο χρηματοοικονομικών, τη Νταίζη εκτιμήτρια πινάκων και πολυτίμων λίθων, τη Νταίζη πιστή Πηνελόπη και τη Νταίζη Αρσέν Λουπέν, σήμερα είχαμε τη Νταίζη Ορέστη Μακρή και τη Νταίζη κλοσάρ με δωδεκάποντο.

που παρεπιπτωντως το δωδεκαποντο αψογο,το ζηλεψα το πατουμενο αν και στυλιστικα εχω μια διαφωνεια για το φορεματακι .
και εχω και μια ερωτηση (σημερα εχω πολλες )τι επινε η Νταιζη ?
γιατι μπουκαλι με νερο μου φανηκε .

παντως συμφωνω μαζι σου roriaη Παπαλάμπραινα θα ηταν μια καλη επιλογη για πρωθυπουργος .

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Νοε 09, 2011 11:41 pm

fay έγραψε:Στο σάιτ του Μέγκα πάντως δεν έχει ανεβεί ακόμα. Εκεί είναι ακόμη το επεισόδιο 603.

Και στο mega νωρίτερα έπαιξε διαφήμιση για το 605.Έχει μπλέξει τα μπούτια του λίγο το κανάλι ή είναι ιδέα μου;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Νοε 09, 2011 11:42 pm

στο γιουτιούμπι κορίτσια. κουτσουρεμένο, όπως το είδατε κι εσείς...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 09, 2011 11:47 pm

loukasnora έγραψε:
fay έγραψε:Στο σάιτ του Μέγκα πάντως δεν έχει ανεβεί ακόμα. Εκεί είναι ακόμη το επεισόδιο 603.

Και στο mega νωρίτερα έπαιξε διαφήμιση για το 605.Έχει μπλέξει τα μπούτια του λίγο το κανάλι ή είναι ιδέα μου;

Τουλάχιστον ελπίζω να τους κόψει να προβάλουν το σημερινό πάλι αύριο ολόκληρο εφόσον τα έκαναν μαντάρα απόψε με τα έκτακτα. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν ίντερνετ και δε μπορούν να το δουν στο σάιτ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 604 - Ημερομηνία 09-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 09, 2011 11:48 pm

kapetanissa έγραψε:στο γιουτιούμπι κορίτσια. κουτσουρεμένο, όπως το είδατε κι εσείς...
Ok! Ευχαριστούμε! : thanks :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης