Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

+16
roria
tzibirdika
rachel
aggeliki
ΣΨ1
dm10811
alex1
fay66
gxnel
filizza
JESSIE
marakii
evanna
evaki16
κικκο
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap49%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 49% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 22% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 37
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 15, 2011 6:34 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από κικκο Τρι Νοε 15, 2011 8:21 pm

συμπερασμα σημερινου επεισοδιου.....
ΜΙΑ ΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΗ
ΕΝΑΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ
ΕΝΑΣ ΞΑΝΑΜΕΝΟΣ
Κ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ.........

τι ειπαμε οτι βλεπαμε τα μυστικα τησ εδεμ????????εγω γιατι δε το καταλαβα.....???
παρολα αυτα ψυφιζω καλο....γτ η μπεμπα-ρεγγινα ειναι μια γλυκα κ την απολαυσαμε να σκορπαει χαμογελα.......
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Νοε 15, 2011 8:36 pm

Ας ξεκινησω με μια σκηνη που ειχαμε καιρο να δουμε... αυτη των κοριτσιών στο σπίτι της Νόρας!!!!! Πόσο φανταστικη και πόσο τελεια!!!!!!!! Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 226538 Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 226538 Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 226538

Στέφανος-ποιήτρια -> Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 681539

Ο Λουκακος παιδί θέλει τώρα το θέλει!!!!!! Υπεροχες όλες οι σκηνες του με την Νόρα!!! Κυρίως η τελευταία Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 759401

Η Δαφνη είναι έγκυος!!!!!!!! Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 748479 Απ΄την αρχη της 4ης σεζον περιμενα να δω το ρομαντικό της δειπνο με τον Νικόλα!!! Πανεμορφη σκηνη και η Γεωργία μια ΘΕΑ!!

Πόσο κουκλάκι το Ρεγγινάκι μας!!! Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 811901

Μελίτα Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 951465 (βαριεμαι να τη σχολιασω Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 123796 )
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Νοε 15, 2011 8:44 pm

Λοιπον,λοιπον εχουμε και λεμε.....

-Απο τα λιγα που ειπαν Ρουσσος-Αραβαντινος,δεν θυμαμαι να ακουσαμε και τιποτα καινουριο!Ο κυριος Κυριτσης ομως ειναι αρκετα πειστικος σε αυτο το ρολο!

-Η Πολυχρονιδη τελικα τον εχει το θρηνο....και στο χτεσινο και στο σημερινο επεισοδιο πολυ καλη! Thumbs up Οι σκηνες της βεβαια με τη Στελλα συνεχιζουν να μη μου λενε απολυτως τιποτα! Sleep

-Η Μελιτα εξακολουθει να με εκνευριζει τα μαλα!Λεει οτι αν μπει φυλακη,δεν θα εχει νοημα η ζωη της επειδη δεν θα ξαναδει το Στεφανο....Το παιδι σου μαρη που δεν θα το ξαναδεις καθολου δε σε νοιαζει! Fskl Fskl Fskl Αϊ σιχτιρ με την τρελη!

-Σχετικα με τη κηδεια του Χρηστου,ομολογω οτι δεν περιμενα να λειπουν η Ευα και κυριως ο Νικολας!Στα στυλιστικα τωρα χαλαστηκα με το κολιε της Στελλας(ελεος,σε κηδεια ειχε παει) και με το καφεχακι μπουφαν του Λευτερη(βαλε ενα μαυρο κοστουμακι ανθρωπε μου,ημαρτον imarton )

-Η σκηνη Στεφανου-Εριεττας μου αρεσε πολυ! Love! Αναλαφρη και γλυκια....και το πλανο με τους δυο τους στην τζαμαρια πολυ ομορφο.
Και η σκηνη με τα αδερφακια ηταν ωραια!

-Η Δαφνουλα ειναι εγκυος!
Ομορφουλα η σκηνη της με τα κοριτσια και ακομα πιο ωραια αυτη με το Νικολα στο εστιατοριο! Love!
Επισης καλη,χρυση ειναι δε λεω αλλα που και που ας κραταει το στομα της κλειστο.....κοντεψε να μου βγει ο καφες απ'τη μυτη με αυτα που ελεγε στο Λευτερη! cake

-Η Αμαλια ετσι οπως μπηκε στο γραφειο του Ρουσσου και του 'λεγε για τη κηδεια μου θυμισε την απιστευτη σκηνη που ειχαν μετα την κηδεια του Χατζηβασιλειου στο β' κυκλο! sisi

-Ο Λουκας οταν ακουσε για την εγκυμοσυνη της Δαφνης,το πρωτο πραγμα που σκεφτηκε ηταν να προλαβει....Μου χτυπησε λιγο ασχημα,οπως και να εχει ομως γελασα με τη σκηνη!
Και κατι ακομα που σκεφτηκα σε εκεινη τη φαση......Τοσο καιρο δεν εχουμε δει ερωτικη σκηνη με τη Νορα και τελικα αυτο που τους εφερε κοντα για να δουμε κατι τετοιο ειναι οτι ο Νικολας θα γινει για δευτερη φορα πατερας!? Rolling Eyes

Καλουλι το σημερινο επεισοδιο,δεν μπορω να πω!


Υ.Γ Επειδη δεν σχολιασα το χθεσινο επεισοδιο,θελω να πω οτι ο Στεφανος μπορει να μην ανηκει στις αδυναμιες μου αλλα απεναντι στο Θανο τον παραδεχτηκα! Klap Οχι σαν τον αλλο το λαπα,που τις εφαγε κιολας! Siga...
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Νοε 15, 2011 9:01 pm

Αν εξαιρέσουμε μερικές λεπτομέρεις μου άρεσαν σχεδόν όλες οι σκηνές!

Πέτρος-Αμαλία:φοβεροί ,κλασσική Αμαλία λυπάται για το γεγονός και πετάει και τα χαριτωμένα σχόλια της...<<ε πέσ'το ρε Πέτρο Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 191984 >> θεά!...πολύ καλή η σκηνή -πολύ καλή και η νυχτερινή σκηνή ανάμεσα σε Αμαλία-Μελίτα-

Έρη-Στέφανος:γλύκες!...γλυκούλα η σκηνούλα στη ''βεράντα'' με τα φιλάκια και τα ανάλαφρα πειράγματα!

Νόρα-Λουκάς:η σκηνή που ήταν κανονικά του χθεσινού πολύ μου άρεσε και η στήριξη που δειχνει η Νόρα στο Λουκά και η μικρούλα σκηνή του πρωινού πολύ καλή!...Όσο για την τελευταία θεά η ΝόραΕπεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 13379 προσπαθούσε με μαλαγανιές να δείξει στο Λουκά οτί της είχε λείψει αλλά αυτός έλεγε ότι ήταν κουρασμένο και όταν είπε η Νόρα <<ε δε πάει άλλο θα του το πω>>Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 397896 το έπαιζε και δύσκολη μετά που ο Λουκάς ήταν ολο αγκαλιές και φιλιά!-Λουκά ξύπνα και χωρίς χαζομάρες περί ποιος θα προλάβει να γίνει πατέρας-

Κοριτσοπαρέα:<<τι καλά που είμαστε και πάλι οι 3 μας ,μακάρι να είχαμε να πάμε κάπου πιο ευχάριστα>>Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 116799 υπέροχη αυτή η ατάκα της Νόρας ,υπέροχη και η σκηνή με τα κορίτσια!Η Δαφνούλα είναι έγκυοςΕπεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 917917 και οι αγκαλιές προς αυτή από τη Νόρα και την Εύα και τα όλα σχόλια και από τις 3 απλά υπέροχα!Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 226538

Εύα-Λευτέρης:πολύ ζουζουνέ η αγκαλιά και το φιλί!...-Και 'μεις αυτό θέλουμε ,να κάτσετε ήρεμα οι δυο σας αγκαλιά και να συζητήσετε!-

Δάφνη-Νικόλας:και άλλο φασολάκιΕπεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 317424 μου άρεσε πάρα πολύ η αντίδραση του Νικόλα....γλυκούλι το φιλάκι!

Δάφνη-Λευτέρης:την πήρε η προξενιτροφόρα τη Δαφνούλα ξανά και δε σταματά...ωραία σκηνούλα!-πολύ ωραία και αυτή με τη Δάφνη και τον κυρ'Ηλία!-


Πολύ καλή και η σκηνή Αμαλίας-Νόρας-Λουκά


Πολύ καλή η κα Παπαδημητρίου και ωραία η σκηνή που η Νταίζη έκλαιγε πάνω από τη φωτογραφία του Χρήστου

Πολύ καλή η σκηνή Λουκά-Έρης!

Υπέροχες οι Νόρα-Εύα-Αγγέλα με τη μιρή Ρεγγίνα(σκέτη γλύκα το μωράκι<3!) πολύ μου άρεσε η σκηνή και από τις 3!

Στέφανος-Θάνος:χώσε Στέφανε αγόρι μου ,τριξ'του τα δόντια μπας και φύγει!...

Πέτρος-Λουκάς:<<την άλλη φορά που θα πάμε για πικ-νικ θα του το μεταφέρω>>Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 621900 πολύ καλή σκηνή!

Η Στέλλα ίμαρτον εσώκλειστη θα καταντούσε σε λίγο στο σπίτι των ΛαζαριδαίωνΕπεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 103275

Ωραίο το φινάλε με τη Νταίζη να αντικρύζει το Χρήστο

Για να δούμε τι θα γίνει και με το θέμα της Μελίτας...Έχει κολλήσει και αυτή σε μια λέξη ''Στέφανος'' και τη λέει συνέχεια..

Η ''Νταίζη'' δε μου άρεσε πολύ ερμηνευτικά στην κηδεία του Χρήστου Rolling Eyes ενώ γενικά ήταν πολύ καλή!

Πολύ Καλό από μένα (μπορεί και τέλειο δε ξέρωΕπεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 558573 )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την marakii στις Τρι Νοε 15, 2011 9:08 pm, 1 φορά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 15, 2011 9:04 pm

Το σημερινό μου έδωσε μιά αίσθηση ενότητας, σαν να βλέπαμε μιά ταινία, παρ'όλο που ώς συνήθως είχαμε πολλές διαφορετικές ιστορίες. Ισως γιατί τελευταία έχουν όλοι γίνει σαν μιά οικογένεια, ή αν όχι τόσο οικεία, τουλάχιστον όλοι μοιάζουν σαν συγγενείς, κατά κάποιο τρόπο, ή , πιό απλά, στο ίδιο καζάνι βράζουν όλοι....
Δυό ευχάριστα μου έδωσε το σημερινό: Αφ'ενός την Εριέττα που γύρισε επιτέλους σπίτι, παρέα με το Στέφανο, κι έτρεξε ν'απολαύσει τη θέα απ'τη περίφημη τζαμαρία, και ν'αναπνεύσει τον αέρα της εξοχής, αφήνοντας πίσω της, σαν κακή ανάμνηση, το ότι λίγα μέτρα πιό πίσω και κάμποσες μέρες πριν, το χαλί ποτίστηκε απ'το αίμα της επειδή την έβαλε στο μάτι μιά τρελλή δολοφόνος, ή έστω σκέτη δολοφόνος, θα δείξει.....
Και το δεύτερο, το ζευγαράκι Λουκάς Νόρα που μου αρέσει πάρα πολύ όπως το δείχνουν τον τελευταίο καιρό, είναι τόσο ταιριαστοί και αποπνέουν τόση θετική ενέργεια μαζί , όσο κι όταν ήταν "μόνο" οι καλύτεροι φίλοι του κόσμου.... Εχω ένα πρόβλημα, δεν θυμάμαι ατάκες ( όπως δεν θυμάμαι και ανέκδοτα), αλλά είχαν πολλές καλές σήμερα, και μ'αυτές έστησαν ένα καλό αντίδοτο στην θλίψη της "κηδείας" του Χρήστου....
Η κηδεία αυτή ήταν εντελώς τυπική, απορω που την είδε την υπερπαραγωγή η Αμαλία, κι επίσης πώς δεν είδε κανείς το Χρήστο εκεί που ήταν "κρυμένος" πίσω απ'το δέντρο.... Οταν η Νταίζη του "είπε" οτι θα πάει να τον συναντήσει σύντομα, ήταν πολύ καλή, όπως και στο τέλος, που άκουγε τη φωνή του στην πισίνα....
Να και το πρώτο αποδεικτικό στοιχείο οτι το πιστόλι το σήκωσε η Μελίτα, το αθώο κορίτσι που φοβάται οτι "αυτή" θα την μπλέξει για να την εκδικηθεί! Η φωτογραφία! Τίποτε δεν χάθηκε, λοιπόν, γιατί δεν μπορεί , αυτή η φωτογραφία κάπου θα εμφανιστεί, κάπου θα την βρούν, συνήθως έτσι γίνεται με τις φωτογραφίες σ'αυτή τη σειρά, οπότε έγινε η αρχή για την ενοχοποίηση της Μελίτας.... Μπορεί ν'αργήσει βέβαια , αλλά στο τέλος όλα θα βγούν στο φώς, κανείς δεν γλυτώνει απ'τις φωτογραφίες.....
Ακούσαμε και για την εγκυμοσύνη της Δάφνης ( λίγο γελοία η αντίδραση του Νικόλα, θα προτιμούσα να γίνουν όλ' αυτά στο σπίτι τους, ίσως και στο ίδιο το κρεβάτι τους....), και μπήκε και η ιδέα για να κάνει ο Λευτέρης πρόταση γάμου στην Εύα, και να πάρει σειρά το....τρίτο παιδί, ενώ ο Λουκάς δεν πρόκειται ν'αφήσει να του πάρουν τα πρωτεία!!!! Αυτά είναι νέα!
Σε γενικές γραμμές, είχαμε αρκετά ευχάριστα και ένα δυό δυσάρεστα, κι αυτά .... μισά, αφού ούτε ο Χρήστος είναι πράγματι νεκρός, (πρός το παρόν, πάντα) ούτε η Μελίτα έχει ελπίδες να τη γλυτώσει (ίσως μόνο προς το παρόν κι αυτή....)
Αυτά από μένα, το ψήφισα πολύ καλό.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 15, 2011 9:13 pm

Δε πρόλαβα να δω όλο το επεισόδιο, ωστόσο αυτό που είδα μου άρεσε..
Να σχολιάσω μόνο ότι άκουσα τη Μελίτα να λέει ότι είναι χαμένη. Επιτέλους το κατάλαβες κοπέλα μου, Χαμένη είσαι.

Σπεύδω να ενημερωθώ πλήρως και επανέρχομαι.

Fay , Jessie, roria , fantina κρίμα που δε πρόλαβα τον προηγούμενο σχολιασμό σας… ήταν υπόθεση των 40plus γυναικών του forum.
Εύχομαι Jessie μου να μη σε εκνεύρισαν σήμερα και να είδες απρόσκοπτα το επεισόδιο.....
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Τρι Νοε 15, 2011 9:16 pm

στα συν του επεισοδιου οτι ειδαμε τι χασαμε χτες....

βεβαια τη σκηνη με την αθωα και τον αστυνομο και να μην την ξαναβλεπαμε δεν θα με χαλαγε...τη μπερδεψε λεει με το χρωμα του αυτοκινητου της και με το που παρκαρε....σιγα καλη μου...δεν σου εβαλε και εξεταση καμια εξισωση...
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 103275 και σωπα καλε...μην φοβασαι ο μπαμπακας θα κανονισει να μην σε ξαναενοχλησει ο κακος ο αστυνομος....ο αγιος μπαμπακας ολα θα τα κανει....


ειχαμε τον Στεφ να απειλει το Θανο....δεν συμφωνω με την κινηση με το οπλο....αλλα δεν ειδα να ιδρωνει και το αυτακι του αλλου....


στη συναντηση Ρουσσου-Αραβαντινου...βγηκε τιποτα καινουριο?γτ εφτιαχνα καφε εκεινη την ωρα....
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 621900

η μαυρη χηρα κλαιει...η μαυρη χηρα πενθει....εχει και τη μαμα της τη Στελλα διπλα....εχει στηριγμα!


επισκεψη Αμαλιας στα παιδια....Αμαλια μου εγω σε συμπαθω...και καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να δεχτεις την κατασταση που ειναι η κορη σου....και ειναι φυσιολογικο σαν μανα να μην μπορεις να πιστεψεις οτι το παιδι σου μας βγηκε wannabe φονιας...αλλα να ζητας το λογο απο τα παιδια επειδη πιστευουν την Ερι το θεωρω παραλογο....εφοσον η Ερι κατεθεσε οτι η Μελιτα το εκανε φυσιολογικο δεν ειναι να πιστεψουν αυτη...και δεν νομιζω να το εφαγαν ετσι αμασητο...
και στην τελικη κανεις επιπλεον κακο στη Μελιτα που δεν βλεπεις και συ καταματα το προβλημα της...


ηρθε και το ραβασακι στην Μελιτα....και η ταραχη χτυπησε κοκκινο...."αυτη φταιει","αυτη θα με κλεισει μεσα","εχασα τον Στεφ"....
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 123796


πολυ γλυκια η σκηνη που γυρναει η Ερι σπιτι...

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 189890 η Δαφνη ειναι εγκυος!!!!!!!πολυ ωραια η σκηνη των κοριτσιων στο σπιτι της Νορας....οπως επισης και ωραια σκηνη η ανακοινωση της εγκυμοσυνης στον Νικολα!!

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 191984 ο Λουκας να ανησυχει για την υγεια της μπεμπας ανα 2'....και αντε Λουκακο βαλε μπρος για το 2ο μωρακι....και η Νορα θεα σε αυτη τη σκηνη!!που και καλα δεν ηθελε... Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 621900 Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 221877


αντε εμφανιστηκε και ο Χρηστος να ησυχασουμε απο το δραμα....

Υ.Γ1....Αμαλια...μην θυμιζεις λεπτομερεις τυπου "Νεφελη" στη Μελιτα....

Υ.Γ2....Αμαλια....το οτι τα παιδια εμπιστευτηκαν τη Μελιτα και την εφεραν στο γραφειο,τι μας το θυμισες....καναν και αυτα τα λαθη τους πρεπει να μας το χτυπας?

Υ.Γ3...Η Νταιζη οταν χανει εναν δικο της ανθρωπο γεμιζει με οργη και μισος και θελει να θερισει και αλλους???τι στο καλο παρεα με τη Μελιτα κανει??

Υ.Γ4...χηρα-χηρα...αλλα το ντεκολτε στις πυτζαμουλες εμφανιστηκε...
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 221877

Υ.Γ5...Παναγιωτη ζητα της τις αποδειξεις απο τα μαγαζια που πηγε καλε....τι διαολο αυτη δεν μαζευει για την εφορια?
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 191984 Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 191984


Jessie οπως παντα Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 145879
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Νοε 15, 2011 10:21 pm

Τελικά καταφέραμε και το είδαμε όλο , και είδαμε και τις χθεσινές σκηνές.
Τι είδαμε;

Έναν Αραβαντινό που επιστρέφει για να μην βρεθούν μπλεγμένα τα παιδιά του. Κάτι μάθαμε για εκείνο το βράδυ. Ότι η ιντερπόλ ήταν στα ίχνη τους και ήθελε να σταματήσουν. Του χάρισε και τη ζωή , ως τώρα , επειδή ήταν κοντά στα παιδιά του. Κάτι είναι και αυτό. Πάντως από τον τρόπο που μας τον έδειξαν , έδειξαν έναν άνθρωπο βαθιά πληγωμένο.

Ο Πέτρος τρέχει κοντά στο Λουκά για να τον απειλήσει ξανά. Εμ , με τέτοια συμπεριφορά μανάρι μου τι περιμένεις; να σου απλώσει κλαδί ελαίας ο Λουκάκος; Τον κατηγορεί ότι δουλεύει υποχθόνια , πίσω από την πλάτη του , στηριζόμενος στις πλάτες του Αραβαντινού. Πέτρο μου δεν είναι όλοι σαν τα μούτρα σου!Πού να ήξερε ότι ο Λουκάς ούτε ζωγραφιστό δεν τον έχει δει. Ή τουλάχιστον αν τον έβλεπε μικρό , δεν μπορεί να φανταστεί ποιος είναι ο πατέρας του.

Ο Λουκάς όντως είναι βαθιά προβληματισμένος. Από τη μια θέλει να τον γνωρίσει τον πατέρα του, από την άλλη είναι έτοιμος να του ζητήσει και πολλές εξηγήσεις για την απουσία του τόσα χρόνια. Στο μόνο που ελπίζει η απουσία του αυτή να οφείλεται στην ανάγκη να προστατέψει τα παιδιά του. Γιατί όποια άλλη δικαιολογία δεν θα τον πείσει.

Η Νταίζη πάλι. Εντάξει πονάει και όλοι στο πλευρό της.Ως εκεί το κατανοώ.Όμως έστω και μια μετάνοια για τα λάθη της περίμενα να ακούσω.Ένας άνθρωπος πάνω στον πόνο του αναγνωρίζει τα λάθη του και ζητά συγνώμη.Εκεί που έλεγε ότι είναι δολοφόνος λέω άντε , κάτι θα πει για τις απόπειρες εναντίον της Εύας και του παιδιού της. Αλλά μάταια . Για το Χρήστο της μιλούσε και πάλι.Έτσι να πει κάτι στον Στέφανο , κάτι στη Στέλλα για αυτά που είχε κάνει στα παιδιά. Τίποτα. Ούτε μια κουβέντα. Πού ξέρετε; Μπορεί να το ακούσουμε αργότερα.
Μόλις είδε το Χρήστο δεν μπορούσε να το πιστέψει.Άκουγε στην αρχή τη φωνή του και νόμιζε ότι ήταν η ιδέα της. Τέλος πάντων , τον βλέπει μπροστά της ζωντανό. Για να δούμε από εδώ και πέρα πώς θα είναι.

Την Αντιγόνη κάπου τη λυπήθηκα. Γιατί ; ίσως επειδή βλέπει ότι δεν μπορεί να τη βοηθήσει καθόλου. Συνειδητοποιεί ότι δεν μπορεί με τίποτα να γεφυρώσει τις γέφυρες μαζί της

Η Νόρα παίζει μια χαρά στα δάκτυλα το Λουκά. Ήθελε παιχνιδάκια.Ο Λουκάς ψόφιος .Μόλις του είπε τα "κατορθώματα" του Νικόλα , ζωντάνεψε και ήθελε το γιο. Τώρα αν θα τη "σώσει" η Ρεγγίνα , θα δείξει αύριο.

Ο Στέφανος , ως άλλος Στράτος από τα παλιά, απειλεί το Θάνο. Αν και δεν τον είδα και να πολυιδρώνει το αυτάκι του. Μάλλον θα πρέπει να βάλουν μπροστά κάποια σχέδιο εξόντωσής του. όχι να τον καθαρίσουν , αλλά να τον στείλουν "αλλού" για μια μεγάλη βόλτα . Να ησυχάσει αυτός , να ησυχάσουμε και εμείς.

Η Μελίτα. Τώρα αν πω καλά να πάθει που την εκβιάζουν θα με πείτε κακιά;

Η Αμαλία. Αχ βρε Αμαλάκι μου!!! Πού να΄ξερες ότι το κανακάρι σου όχι μόνο βρήκε όπλο , αλλά έριξε και μια χαρά. Καλά πολύ θα τη λυπηθώ όταν μαθευτεί η αλήθεια.

Η Εριέττα επιστρέφει στο σπίτι.Και πού πάει; Στην περιβόητη τζαμαρία. Θα μου πείτε θέα έχει , αλλά τόση πρεμούρα πια; Άντε , από όλη αυτή τη βιλάρα έχουμε μάθει εκατοστό προς το εκατοστό εκείνο το σημείο. τέλος πάντων. Χαίρεται που επιστρέφει , χαίρεται που κοντά της είναι ο Στέφανος , χαίρεται που ο καλός της θα σταματήσει τη δουλειά(αν και το τελευταίο θα μας το δείξει αύριο)
Η συζήτηση με τον αδερφό της ωραιότατη.Προβληματίζονται για τον Αραβαντινό και προσπαθούν να βγάλουν κάποια άκρη.

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα καλό επεισόδιο , όχι σαν τα προηγούμενα , αλλά και καμιά σχέση και με άλλα απαράδεχτα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 15, 2011 10:24 pm

Ψήφισα μέτριο!!!!!!

Αραβαντινός-Ρούσσος:"Εγω δεν υπάρχω"και φυσικά ένα φάντασμα,δεν μπορεί να κατηγορηθεί για τπτ.Το έπιασε το μήνυμα ο Πέτρος.
Πιστεύω σε αυτό που είχα γράψει στον σχολιαμό μου,του προηγούμενου επεισοδίου,ότι όλο αυτό με τον Αραβαντινό και τον Λαζαρίδη ήταν στημένο.
Αλλά ακόμη πιστεύω δεν μπορούμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα.

Αμαλία-Νόρα-Λουκάς:Φυσικό είναι να μην μπορεί ένας γονιός να πιστέψει κάτι τέτοιο για το παιδί του.
Και έχει ελαφρυντικά η Αμαλία,και φυσικά της τα έδωσε και ο Λουκάς.Εγω την λυπάμαι απο τώρα,για αυτό που ακολουθεί.Και σίγουρα και η Αμαλία θα περάσει πολύ δύσκολα,και πιστεύω οτι το τέλος της,δεν θα είναι ευτηχισμένο.Ίσως στην τηλεταινία,μετα 15 χρόνια.Αλλά καλύτερα να μην προτρέχω.

Mελίτα:Και η αλληλογραφία ήρθε.Έχει φωτογένεια με το όπλο ανα χείρας,δεν μπορώ να πω.
Και μετά απο αυτό,πάλι ήρθε το τρέμουλο,πάλι έγινε ένα με τον καναπέ,και έπεσε ψυχολογικά.Λογικό!!!!!!
Και ξανά η Αμαλία,να την παρηγορεί!!!!!Και φοβάται μην χάσει τον Στεφ,και στο σημείο αυτό θα συμφωνησω με την Σοφία.Πίστευε οτι αν βγάλει ψεύτρα την Εριέττα,εκείνος θα πήγαινε κοντά της πετώντας!!!!!!!Κουνια που την κούναγε.

Εριέττα-Στεφ:Πολύ ωραία η σκηνή τους,η Εριέττα επιτέλους σπίτι της και ζωντανή.Να αναπνεύσει η γυναίκα οξυγόνο,ζωή όπως η ίδια είπε,γιατί παρολίγο να ήταν κάτω απο τα κυπαρίσσια.
Μου αρέσουν παρα πολύ μαζί,πρώτη φορά βλέπω τον Στεφ ήρεμο και ευτηχισμένο,και την Εριέττα χαμογελαστή.

Εύα-Νόρα-Δάφνη:Πολύ όμορφη η σκηνή τους,ένα ευχάριστο διάλειμμα απο την Νταίζη και την Μελ.
Η Δάφνη εγκυος,και ο Νικόλας ο κακόμοιρος θέλει κόρη.Αλλά δεύτερος γιος.Κρίμα!
Πάντως ο Νικόλας τελευταίος και καταιδρωμένος το έμαθε lmao δεν πειράζει βέβαια,αλλά ο Γιαννακόπουλος για μια ακόμη φορά εξαιρετικός.

Χρήστος:Σιγά την υπερπαραγωγή JESSIE συμφωνώ!!!!!!

Ρούσσος:Τι ήταν αυτό που πέταξε για τον Στεφ;;;;;;;"άντε να μπει μέσα και αυτός να τελειώνουμε"μπορεί να έχει βάλει το χεράκι του,στην δουλειά με τους πίνακες.Τον έχω ικανό εννοείται.

Εριέττα-Λουκάς:Εύλογα τα ερωτήματα και συμφωνώ με την Εριέττα όταν είπε οτι για κάποιο λόγο επέστρεψε την δεδομένη στιγμή.Και θα έχουμε εξελίξεις,και αυτές περιμένουμε.

Λουκάς-Νόρα:"Ελα εδω να κάνουμε το δεύτερο" lmao η σκηνή του επεισοδίου.Η Νόρα ξαναμανά τραβάτε με και ας κλαιω αλλά να μην ξαναεπεκταθώ.Χαχαχαχαχχαχαχαχαχα την ξάπλωσε γιατί θέλει το γιο.Δεν πειράζει να ανταλλάξουν αφού ούτε ο Νικόλας ούτε ο Λουκάς δεν θα το πετύχει.
"Γιατί ο Νικόλας και όχι εγω"χαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα δεν μπορώ.

Αυτά τα ολίγα,σήμερα βαριόμουν για να κάνω σχολιασμό!!!!!!!
Αλλά τουλάχιστον μας έδειξαν ολόκληρο το επεισόδιο,κάτι είναι και αυτό.
Η κ.Πολυχρονίδη ήταν καταπληκτική στην σκηνή που άκουγε τον Χρήστο.



alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Νοε 15, 2011 10:42 pm

Tο σημερινο ηταν ενα παρα πολυ ωραιο επεισοδιο!!!Απο τα καλυτερα της σεζον τολμω να πω...

Ειδαμε μετα απο αρκετο καιρο και ισως και γι'αυτο να μου φανηκε τοσο ωραιο πολλες προσωπικες στιγμες περα απο ιντριγκες και τα λοιπα...

Για να τελειωνω με τα βαρετα δεν συγκινηθηκα παλι με τη Νταιζαρα...Δε ξερω αν φταει το ερμηνευτικο κομματι ή το πως ειναι δομημενος ο ρολος...H Αντιγονη ας πουμε αν και δεν με συγκινησε μου περασε περισσοτερο την ψυχολογικη της κατασταση... Rolling Eyes Α,και η κηδεια σιγα την υπερπαραγωγη!!!!!

Επισης το Μελιτονιο ελαβε σημετρις τη φωτο της ντροπης... Yess ''Δεν εχω οπλο...Δε ξερω να χρησιμοποιω οπλο...''Ε,πες το κοπελια και νομιζα οτι εισαι εσυ που παρηγγειλες το σιδερο...Φωτομανταζζζζζζζζ αυτηνηηηηηηηηης!!!!!!!!!!! nteni

Η Αμαλια σημερα κρατησε μια σταση κατανοητη μεν αλλα...Ηταν αναγκη να τους πει ατιμους;;;;Δεν εκαναν εγκλημα πιστεψαν την αδελφη του Λουκα...Δεν μιλησε σωστα...Αλλα τη λυπαμαι γιατι θα διαψευστει πανυγηρικα...

Και κατι αλλο...Ρε παιδια σημερα που ηταν η Στελλα με τη Νταιζη και ελεγε η Νταιζη οτι πρεπει να παει να αγορασει φερετρο και οτι ειναι πολυ δυσκολο να θαβεις καποιον που αγαπας με χαλασε λιγο η ολη σκηνη με τη Στελλα...Γιατι αυτα που ελεγε η Νταιζη μου θυμισαν λιγο το θεμα με τον Στελιο...Ξερω οτι ειναι εντελως διαφορετικο απλα σε καποια σημεια μοιαζει λιγο...Και η Νορα εθαψε εναν ανθρωπο που ειχε αγαπησει και μαλιστα ειχε ονειρευτει πολλα μαζι του και που οι συνθηκες που πεθανε νομιζω οτι εκαναν την Νορα να νιωσει ενοχη...Δε παραλληλιζω τα δυο γεγονοτα αλλο ειναι να καις εν αγνοια σου τον ανθρωπο σου αλλα τουλαχιστον η Νταιζη ξερει οτι την αγαπησε πολυ ο Χρηστος...Εχει αυτο...Με χαλασε λοιπον που η Στελλα ηταν τοσο κοντα της ακριβως επειδη δεν εκανε το ιδιο με τη κορη της...Βεβαια για αυτο κατηγορω τη Νορα που δεν μιλαει ενω θα επρεπε(καταλαβαινω βεβαια τους λογους) αλλα παρολα αυτα η Στελλα παραηταν αδιαφορη...

Και τωρα στα καλα...

Μου αρεσαν πολυ τα κοριτσια στης Νορας...Ειναι πολυ ομορφες και γλυκιες οι μεταξυ τους σκηνες!!!! Love!

Επισης Ερη και Στεφανος inlove Ηταν ομορφη και χορταστικη η σκηνη τους!!!!!!Τωρα με ξενερωσες!!!! lmao Με εκανε και γελασα η Ερη η ποιητρια!!!!!!

Η Δαφνουλα ειναι εγκυος!!!!!!!! yey πολυ χαρηκα και εμενα μου αρεσε ο Νικολας!!Ηταν γλυκυτατος και ηταν ευχαριστη η αλλαγη περιβαλλοντος!!!

Και βεβαια λατρεψα τα Λουκανορακια ^^ Γενικα ηταν ωραιο το επεισοδιο αλλα και μονο αυτους να ειχε τελειο θα το ψηφιζα!!!Εμ,Λουκακο σου ειπε η κοπελα να παει αυτη στη δουλεια να ξεκουραστεις εσυ δεν ηθελες!!Μετα εφταιγε που πηρε αλλιως αυτο που ηθελε;;;Δεν εφταιγε!!!!!! sisi Ελπιζω αυτη η σκηνη να εχει συνεχεια γιατι θα εχει πολυ ενδιαφερον ^^

JESSIE και Νελη μου αρεσαν πολυ οι σχολιασμοι σας!!!! : respect :

Υ.Γ.Εμενα μου αρεσουν πολυ οι σκηνες στη τζαμαρια!!!Εχουμε ενα μοντερνο σπιτι που ακολουθει τις συγχρονες τασεις δηλαδη τζαμι-φως,μια υπεροχη θεα και δυο ταλαντουχους ηθοποιους με χημεια...Ε,δεν τους βαζεις στη κουζινα με φοντο τον νεροχυτη!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 15, 2011 10:47 pm

Χθες λοιπον μας το εκοψαν και δεν μας αφησαν να χαρουμε το τρεμαμενο σαγονακι της Μελιτας και φυσικα τα βατραχια που βγαινουν τελευταια απ το στομα της!Γιατι καλη μου κοπελα;;;γιατι βαλθηκες να μας μουρλανεις;;;Τι τραγικο εχεις περασει;;Μια χωρισμενη με παιδι και με μια αποτυχημενη σχεση!Ε δεν ειναι και προς θανατο.Και στην τελικη ανθρωπο πηγες να σκοτωσεις,οχι κουνελι imarton Κι ειχαμε και την Αμαλια σημερα,που αληθεια την συμπονω,αλλα ολα κι ολα!Με τα Λουκονορακια γιατι ταβαλε δηλ.Και πολυ καλα της ειπε ο Λουκας,ειναι δυνατον να ξυπναγε η Εριεττα απ το κωμα και να προστατευε τον δολοφονο της;;και να εδινε την Μελιτα;;; ainta Λιγο μυαλο θελει,αλλα ενταξει μανα ειναι !Αλλα υπαρχουν κι αλλες που δεν ειναι μανες οποτε ελαφρυντικο γιοκ απο μενα,που μιλανε για προδοτες ρολων και καταδοτες και πρασινες τηγανιτες ντοματες!Ε ενταξει πια δεν προδωσαμε και ιδεα,για να μας πανε μεσα για εσχατη προδοσια.Κριμα που δεν υπαρχει η κατηγορια για εσχατη βλακεια!
Παντως πολυ καλη η σκηνη ερμηνευτικα με Πεφανη-Πετρακη-Δρακουλακη!Και φυσικα θα σταθω σ αυτο που ειπε ο Λουκας ,οτι κατι φοβαται η Αμαλια.Εμ χαζη δεν ειναι,φυσικα και εχει καταλαβει,φυσικα και φοβαται ,απλα το απωθει,δεν μπορει να το δεχτει !Και ηρθε και η αλληλογραφιααααααααα!!Το ξεραμε ρε παιδια οτι υπαρχουν φωτο;;;;Οχι νομιζω δεν το ξεραμε.Κοιτα να δεις ομως που απο φωτο θα παει τελικα η Μελιτα!!Κι εγω αυτο πιστευω jessie μου,οτι τιποτα δεν μενει κρυφο και αφου υπαρχουν ντοκουμεντα,βρασε ρυζι,την πατησε η Μελιτα Ρουσου!

Και επιτελους βγηκε η Εριεττα μας απ το νοσοκομειο και που πηγε μολις μπηκε στο σπιτι;;;Στην τζαμαρια inlove για να δει την θεα,γιατι εδω που τα λεμε αυτη η θεα δεν παιζεται ,ειναι μοναδικη και μυρισε τον αερα που ηταν γεματος ζωη!!Τι να πω τωρα για τα παιδια!οτι ηταν τελειοι;;λιγα θα πω!Αυτη απολαμβανε την ζωη κι εκεινος διπλα της να την προσεχει ,της εδωσε και ενα φιλακι και θα της μαγειρεψει λεει της ποιητριας του,αλλα οχι βρε Στεφανε λαπαδακι,ελεος δηλ,το κοριτσι θελει κανα λεμονατο ,κανα κοκκινιστο,κανα θαλασσινο,τετοια πραγματα.Κι εκανε και παλι χιουμορακι ο Στεφανος lmao

Ειχαμε και την σκηνη Λουκα Ρουσου!Ενα σκετο παραληρημα ηταν αυτο του Ρουσου.Οτι εχει κανει σχεδιο ο Λουκας με τον πατερα του και θελουν να τον εξαφανισουν και 2 φραγκα η βιολεττα!Κρινει εξ ιδιων ο Ρουσος και ξεχναει οτι ο Λουκας δεν ειναι σαν τα μουτρα του.Και φυσικα εκλεισε με δυνατο φιναλε:Την κορη μου εμενα δεν την απειλει κανεις!Η κορη βεβαια μπορει να απειλει και να κανει οτι θελει,να στελνει αθωους στην φυλακη με την εγκριση του μπαμπακου και ενιοτε να πυροβολει κιολας!Αλλα ενταξει μωρε απλα πταισματακια ειναι αυτα!

Για Νταιζη ,κηδεια και τα ρεστα δε θα πω τιποτα,γιατι απλα βαρεθηκα,δεν με πειθουν και με πιανουν και τα νευρα μου,γιατι θα μποουσαμε να βλεπουμε αλλα,ας πουμε την Εριεττα και τον Στεφανο!

Και η σκηνη της Εριεττας με τον Λουκα πολυ καλη.Αν δεν τον δικαιολογησουμε μεσα μας ,δεν θα μπορεσουμε να τον δεχτουμε,πολυ σωστος ο Λουκας και η Εριεττα του ειπε οτι δεν γυρισε τυχαια τωρα,για καποιον λογο γυρισε και οτι θα εχουν εξελιξεις.

Η σκηνη με τα κοριτσια μας Νορα-Ευα-Δαφνη πολυ ομορφη καιμετα στο σπιτι της Αγγελας!Καλε χαμογελασε η κορη του Λουκα;;;ε καλα και της Νορας lmao
Μου αρεσε τρελα η αντιδραση του Νικολα στο ακουσμα της εγκυμοσινης και φυσικα περιμενει την κορη του χαχαχαχαχαχχαααχα αλλα γιος θα τουρθει παλι!!

lmao ειμαι κοματια ,πλενω δοντι και παω κρεβατι!!!Ταδε εφη Λουκας,αλλα μολις ακουσε οτι ο Νικολας παει για δευτερο αφηνιασε το αγορι μας!!
Τι κανεις παιδι μου;;;;λεει η Νορα, παιδι κανω απανταει ο Λουκας lmao μα ειναι να μην τους λατρευεις μετα;; Και φυσικα περιμενει τον γιο ο Λουκας ,αλλα θα τουρθει η κορη!!
Νικολα και Λουκα τους φανταζομαι γερους ,σαν τους γερους απ το μαπετ σοου,να κουτσομπολευουν ,να μαλωνουν,να αγαπιουνται!!Τον γερο τον ελεγαν Γουολντο,αλλα δεν θυμαμαι τον αλλο!
Πολυ καλο το σημερινο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 15, 2011 10:56 pm

ΣΨ1 έγραψε:Χθες λοιπον μας το εκοψαν και δεν μας αφησαν να χαρουμε το τρεμαμενο σαγονακι της Μελιτας και φυσικα τα βατραχια που βγαινουν τελευταια απ το στομα της!Γιατι καλη μου κοπελα;;;γιατι βαλθηκες να μας μουρλανεις;;;Τι τραγικο εχεις περασει;;Μια χωρισμενη με παιδι και με μια αποτυχημενη σχεση!Ε δεν ειναι και προς θανατο.Και στην τελικη ανθρωπο πηγες να σκοτωσεις,οχι κουνελι imarton Κι ειχαμε και την Αμαλια σημερα,που αληθεια την συμπονω,αλλα ολα κι ολα!Με τα Λουκονορακια γιατι ταβαλε δηλ.Και πολυ καλα της ειπε ο Λουκας,ειναι δυνατον να ξυπναγε η Εριεττα απ το κωμα και να προστατευε τον δολοφονο της;;και να εδινε την Μελιτα;;; ainta Λιγο μυαλο θελει,αλλα ενταξει μανα ειναι !Αλλα υπαρχουν κι αλλες που δεν ειναι μανες οποτε ελαφρυντικο γιοκ απο μενα,που μιλανε για προδοτες ρολων και καταδοτες και πρασινες τηγανιτες ντοματες!Ε ενταξει πια δεν προδωσαμε και ιδεα,για να μας πανε μεσα για εσχατη προδοσια.Κριμα που δεν υπαρχει η κατηγορια για εσχατη βλακεια!

Συμφωνώ απόλυτα με την συγκεκριμένη παράγραφο σου!!!!!!!

Δήμητρα,ωραίος ο σχολιασμός σου.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 15, 2011 11:11 pm

[quote="alex1"Εριέττα-Στεφ:Πολύ ωραία η σκηνή τους,η Εριέττα επιτέλους σπίτι της και ζωντανή.Να αναπνεύσει η γυναίκα οξυγόνο,ζωή όπως η ίδια είπε,γιατί παρολίγο να ήταν κάτω απο τα κυπαρίσσια.
Μου αρέσουν παρα πολύ μαζί,πρώτη φορά βλέπω τον Στεφ ήρεμο και ευτηχισμένο,και την Εριέττα χαμογελαστή.[/quote]

alex1 έγραψε:Ρούσσος:Τι ήταν αυτό που πέταξε για τον Στεφ;;;;;;;"άντε να μπει μέσα και αυτός να τελειώνουμε"μπορεί να έχει βάλει το χεράκι του,στην δουλειά με τους πίνακες.Τον έχω ικανό εννοείται.


Θα συμφωνησω alex μου,πρωτη φορα ειναι τοσο ηρεμος ο Στεφανος και χαμογελαει συνεχεια.
Για θυμισου,κατι μουτρα που ειχε.Aλλα και πως να μην εχει,οταν τα μονα που ακουγε,ηταν να
φυγουμε,να παρουμε το παιδι και να φυγουμε,να παμε στο Παρισι γιαti ειναι τελεια τα παγωτα
Μπερτιγιον lmao και το Λα ντουρε εχει τελεια εκλερ lmao imarton μονο αυτα που δεν τουλεγε
η Μελιτα.Εκεινος καιγοταν κι αυτη τον χαβα της!
Ελα μου ντε;;πριν 3 μερες τον παρακαλαγε να μιλησει στην Μελιτα ,μπας και την συνεφερει και
τωρα θελει να τον τελειωσει!Εμπαινε Ρουσομε τα κλαρινα σου!!
Πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου alex μου!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Νοε 15, 2011 11:13 pm

ΣΨ1 έγραψε:[quote="alex1"Εριέττα-Στεφ:Πολύ ωραία η σκηνή τους,η Εριέττα επιτέλους σπίτι της και ζωντανή.Να αναπνεύσει η γυναίκα οξυγόνο,ζωή όπως η ίδια είπε,γιατί παρολίγο να ήταν κάτω απο τα κυπαρίσσια.
Μου αρέσουν παρα πολύ μαζί,πρώτη φορά βλέπω τον Στεφ ήρεμο και ευτηχισμένο,και την Εριέττα χαμογελαστή.

alex1 έγραψε:Ρούσσος:Τι ήταν αυτό που πέταξε για τον Στεφ;;;;;;;"άντε να μπει μέσα και αυτός να τελειώνουμε"μπορεί να έχει βάλει το χεράκι του,στην δουλειά με τους πίνακες.Τον έχω ικανό εννοείται.


Θα συμφωνησω alex μου,πρωτη φορα ειναι τοσο ηρεμος ο Στεφανος και χαμογελαει συνεχεια.
Για θυμισου,κατι μουτρα που ειχε.Aλλα και πως να μην εχει,οταν τα μονα που ακουγε,ηταν να
φυγουμε,να παρουμε το παιδι και να φυγουμε,να παμε στο Παρισι γιαti ειναι τελεια τα παγωτα
Μπερτιγιον lmao και το Λα ντουρε εχει τελεια εκλερ
lmao imarton μονο αυτα που δεν τουλεγε
η Μελιτα.Εκεινος καιγοταν κι αυτη τον χαβα της!
Ελα μου ντε;;πριν 3 μερες τον παρακαλαγε να μιλησει στην Μελιτα ,μπας και την συνεφερει και
τωρα θελει να τον τελειωσει!Εμπαινε Ρουσομε τα κλαρινα σου!!
Πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου alex μου![/quote]


lmao lmao lmao lmao lmao δεν υπάρχει αυτό!!!!!!!!!!θα με ξεκάνεις!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Νοε 15, 2011 11:17 pm

alex1 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:

Θα συμφωνησω alex μου,πρωτη φορα ειναι τοσο ηρεμος ο Στεφανος και χαμογελαει συνεχεια.
Για θυμισου,κατι μουτρα που ειχε.Aλλα και πως να μην εχει,οταν τα μονα που ακουγε,ηταν να
φυγουμε,να παρουμε το παιδι και να φυγουμε,να παμε στο Παρισι γιαti ειναι τελεια τα παγωτα
Μπερτιγιον lmao και το Λα ντουρε εχει τελεια εκλερ
lmao imarton μονο αυτα που δεν τουλεγε
η Μελιτα.Εκεινος καιγοταν κι αυτη τον χαβα της!
Ελα μου ντε;;πριν 3 μερες τον παρακαλαγε να μιλησει στην Μελιτα ,μπας και την συνεφερει και
τωρα θελει να τον τελειωσει!Εμπαινε Ρουσομε τα κλαρινα σου!!
Πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου alex μου!


lmao lmao lmao lmao lmao δεν υπάρχει αυτό!!!!!!!!!!θα με ξεκάνεις!!!!!!

Κι εγω το ιδιο επαθα alex!!!!!Θα μας ξεκανει η κακουργα!!!!!!! xoxo xoxo
Κι εμενα μου αρεσε ο σχολιασμος σου alex και σενα Σοφια μου ηταν πολυυυυυ ωραιος και πολυυυ αστειος ο σχολιασμος σου!!!!

Υ.Γ.Σοφια μου σου εχω στειλει ενα πμ ελπιζω να εχει ερθει... ))
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Νοε 15, 2011 11:22 pm

Το κλάμα της χήρας και η κηδεία ασχολίαστα. Πόσο πια θα μας μπουκώσουν με το δράμα της Νταίζης;
Το δράμα της τρελής ασχολίαστο επίσης.
Λυπήθηκα την Εριέττα. Ο αναίσθητος την παράτησε μόλις είχε βγει απ το νοσοκομείο να πάει στην κηδεία αυτού που την είχε χώσει φυλακή και να συμπαρασταθεί σ εκείνη που την άφηνε να σαπίζει.
Ο Λευτέρης αν δει στιγμή ηρεμίας τηλεφωνήστε μου. Οι σεναριογράφοι είναι αποφασισμένοι να ασχοληθούν μόνο με τους τρελους και τους απατεώνες. Πάνω που έτρεξε η Εύα για πρώτη φορά να τον αγκαλιάσει κόψανε τη σκηνή να δείξουν Μουρλίτα στον καναπέ να κλαίει πάλι τη μοίρα της.
Ο Νικόλας πήρε τρελή χαρά αλλά με τόσο διαμάντι στην τσέπη χάθηκε να κεράσει καμιά σαμπάνια;
Αντε αναστήθηκε ο πεθαμένος να σταματήσει η μίρλα της Νταίζης γιατί έχει αρχίσει και ανακατεύεται το στομάχι μου μόλις τη βλέπω στην οθόνη πια
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Νοε 15, 2011 11:27 pm

[quote="dm10811"]Tο σημερινο ηταν ενα παρα πολυ ωραιο επεισοδιο!!!Απο τα καλυτερα της σεζον τολμω να πω...

Ειδαμε μετα απο αρκετο καιρο και ισως και γι'αυτο να μου φανηκε τοσο ωραιο πολλες προσωπικες στιγμες περα απο ιντριγκες και τα λοιπα...

Για να τελειωνω με τα βαρετα δεν συγκινηθηκα παλι με τη Νταιζαρα...Δε ξερω αν φταει το ερμηνευτικο κομματι ή το πως ειναι δομημενος ο ρολος...H Αντιγονη ας πουμε αν και δεν με συγκινησε μου περασε περισσοτερο την ψυχολογικη της κατασταση... Rolling Eyes Α,και η κηδεια σιγα την υπερπαραγωγη!!!!!

Επισης το Μελιτονιο ελαβε σημετρις τη φωτο της ντροπης... Yess ''Δεν εχω οπλο...Δε ξερω να χρησιμοποιω οπλο...''Ε,πες το κοπελια και νομιζα οτι εισαι εσυ που παρηγγειλες το σιδερο...Φωτομανταζζζζζζζζ αυτηνηηηηηηηηης!!!!!!!!!!! nteni

Η Αμαλια σημερα κρατησε μια σταση κατανοητη μεν αλλα...Ηταν αναγκη να τους πει ατιμους;;;;Δεν εκαναν εγκλημα πιστεψαν την αδελφη του Λουκα...Δεν μιλησε σωστα...Αλλα τη λυπαμαι γιατι θα διαψευστει πανυγηρικα...

Και κατι αλλο...Ρε παιδια σημερα που ηταν η Στελλα με τη Νταιζη και ελεγε η Νταιζη οτι πρεπει να παει να αγορασει φερετρο και οτι ειναι πολυ δυσκολο να θαβεις καποιον που αγαπας με χαλασε λιγο η ολη σκηνη με τη Στελλα...Γιατι αυτα που ελεγε η Νταιζη μου θυμισαν λιγο το θεμα με τον Στελιο...Ξερω οτι ειναι εντελως διαφορετικο απλα σε καποια σημεια μοιαζει λιγο...Και η Νορα εθαψε εναν ανθρωπο που ειχε αγαπησει και μαλιστα ειχε ονειρευτει πολλα μαζι του και που οι συνθηκες που πεθανε νομιζω οτι εκαναν την Νορα να νιωσει ενοχη...Δε παραλληλιζω τα δυο γεγονοτα αλλο ειναι να καις εν αγνοια σου τον ανθρωπο σου αλλα τουλαχιστον η Νταιζη ξερει οτι την αγαπησε πολυ ο Χρηστος...Εχει αυτο...Με χαλασε λοιπον που η Στελλα ηταν τοσο κοντα της ακριβως επειδη δεν εκανε το ιδιο με τη κορη της...Βεβαια για αυτο κατηγορω τη Νορα που δεν μιλαει ενω θα επρεπε(καταλαβαινω βεβαια τους λογους) αλλα παρολα αυτα η Στελλα παραηταν αδιαφορη...

Και τωρα στα καλα...

Μου αρεσαν πολυ τα κοριτσια στης Νορας...Ειναι πολυ ομορφες και γλυκιες οι μεταξυ τους σκηνες!!!! Love!

Επισης Ερη και Στεφανος inlove Ηταν ομορφη και χορταστικη η σκηνη τους!!!!!!Τωρα με ξενερωσες!!!! lmao Με εκανε και γελασα η Ερη η ποιητρια!!!!!!

Η Δαφνουλα ειναι εγκυος!!!!!!!! yey πολυ χαρηκα και εμενα μου αρεσε ο Νικολας!!Ηταν γλυκυτατος και ηταν ευχαριστη η αλλαγη περιβαλλοντος!!!

Και βεβαια λατρεψα τα Λουκανορακια ^^ Γενικα ηταν ωραιο το επεισοδιο αλλα και μονο αυτους να ειχε τελειο θα το ψηφιζα!!!Εμ,Λουκακο σου ειπε η κοπελα να παει αυτη στη δουλεια να ξεκουραστεις εσυ δεν ηθελες!!Μετα εφταιγε που πηρε αλλιως αυτο που ηθελε;;;Δεν εφταιγε!!!!!! sisi Ελπιζω αυτη η σκηνη να εχει συνεχεια γιατι θα εχει πολυ ενδιαφερον ^^

JESSIE και Νελη μου αρεσαν πολυ οι σχολιασμοι σας!!!! : respect :

Υ.Γ.Εμενα μου αρεσουν πολυ οι σκηνες στη τζαμαρια!!!Εχουμε ενα μοντερνο σπιτι που ακολουθει τις συγχρονες τασεις δηλαδη τζαμι-φως,μια υπεροχη θεα και δυο ταλαντουχους ηθοποιους με χημεια...Ε,δεν τους βαζεις στη κουζινα με φοντο τον νεροχυτη!!!![/quote]

Μα φυσικά και δεν θα τους βάλεις στην κουζίνα με φόντο το νεροχύτη κορίτσι μου. Είμαστε κάποιας ηλικίας , αλλά κάποιο γούστο το έχουμε. Αλλά πέρα από την τζαμαρία υπάρχουν και άλλοι ηλιόλουστοι χώροι στο σπίτι.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Νοε 15, 2011 11:32 pm

fay66 έγραψε:
dm10811 έγραψε:
Υ.Γ.Εμενα μου αρεσουν πολυ οι σκηνες στη τζαμαρια!!!Εχουμε ενα μοντερνο σπιτι που ακολουθει τις συγχρονες τασεις δηλαδη τζαμι-φως,μια υπεροχη θεα και δυο ταλαντουχους ηθοποιους με χημεια...Ε,δεν τους βαζεις στη κουζινα με φοντο τον νεροχυτη!!!!


Μα φυσικά και δεν θα τους βάλεις στην κουζίνα με φόντο το νεροχύτη κορίτσι μου. Είμαστε κάποιας ηλικίας , αλλά κάποιο γούστο το έχουμε. Αλλά πέρα από την τζαμαρία υπάρχουν και άλλοι ηλιόλουστοι χώροι στο σπίτι.

Ναι και ειναι ηλιολουστοι ακριβως επειδη εχουν τζαμι απο τη μια οψη...Αλλα προφανως εκει βολευει να μπει η καμερα περισσοτερο οποτε νομιζω δικαιολογειται...Οσο για το γουστο δεν νομιζω οτι ανεφερα κατι σχετικο...Δεν σε γνωριζω και δεν μπορω να κρινω το γουστο σου...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Νοε 15, 2011 11:49 pm


Ερωτησούλες

Ο Θάνος γιατί είναι τόσο ηλίθιος; Που πας ρε βλάκα και στέλνεις αρκουδάκια; Βάλε καμιά μηχανή να κάνει κόντρες με το καρότσι του Άγγελου ρίξε κανένα κλαδί απ το δέντρο στην παιδική χαρά στείλε ένα αυτοκίνητο να προσπαθήσεις να το σκοτώσεις το βρέφος και τότε ο πατέρας θα σε παρηγορούσε μη σου πω θα σου έκανε και προξενειό με την Εύα. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

Τελικά μάθαμε οτι ο Λαζαρίδης μόλις έμαθε οτι η γυναίκα του είχε γκόμενο αντί να γυρίσει το όπλο πάνω του πυροβόλησε τον αγγελιοφόρο. Σιγουράκι πια κι έλεγα τόσο καιρό δεν μπορεί κάτι άλλο έχει συμβεί. Δεν βρέθηκε κανείς να σκεφτεί κάτι πιο πειστικό;

Γιατί η Νταίζη όλο υπόσχεται οτι θα πάει να συναντήσει το Χρήστο της και δεν το κάνει; Τον απέθαντο έχει πια;

Πόσες φορές ακούσαμε σήμερα οτι βρήκαν τη Νταίζη με το όπλο στον κρόταφο; Έλεος δεν τη λυπάμαι λέμε μόνη της έβαλε τα χέρια της κι έβγαλε τα μάτια της

Γιατί δεν μας έδειξαν τη Νταίζη να διαλέγει φέρετρο να ανοίξει η καρδιά μας; Εκείνη θα έσκουζε η Στέλλα θα παρηγορούσε όλο και κάποιος θα τη λυπόταν

Ποιός ήταν πιο μυστηριώδης παρακολουθώντας την κηδεία του η Έλσα ή ο Χρήστος; Πάμε καρφωτοί για βραβείο πρωτότυπου σεναρίου

Η Εύα θέλει χαλαρή σκηνή στον καναπέ άντε κι εγω επίσης μου αρέσουν γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. Ο Λευτέρης θέλει δύο ώρες; Τόση πλεονεξία πια;

Ο Λευτέρης λέει στη Δάφνη οτι θέλει παιδί στην Εύα το είπε ή δεν κάνει να τη βλέπουμε μην πάθουν τα μάτια μας;

Αύριο που θα μάθει το τσόκαρο οτι καθάρισε έναν κακομοίρη που δεν της έφταιγε πόσες κραυγές θα βγάλει;

Κλασσικά δεν ψηφίζω μέχρι να δω κάτι που να θυμίζει μυστικά

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 15, 2011 11:53 pm

Θέλω να προσθέσω κάτι μικρό που ξέχασα: Πρόκειται για το πόσο λάτρεψα το "μικρό" Ρεγγινάκι, αυτό το κουκλάκι, που δεν ξέρω πώς τα κατάφεραν, αλλά είναι ίδιο ο Λουκάς, κι έχει και την έκφραση της Νόρας! Πιό πετυχημένη επιλογή μωρού δεν μπορούσαν να κάνουν! Και φαίνεται οτι τους συνήθισε πιά, γιατί ήταν γελαστό και χωρις γκρίνια!

Νέλη και Δήμητρα, ευχαριστώ και ανταποδίδω, aφού βρήκα τους σχολιασμούς σας πολύ πετυχημένους, όπως άλλωστε και της Fay66 και της Σοφίας και του Αlex. Βλέπω μετά λύπης μου, όμως , οτι την πολλαπλή παράθεση πρέπει να τη δουλέψετε ακόμη, κι ελπίζω να τα καταφέρετε πριν τελειώσει η σειρά! lol! Οσο για μένα, δεν την επιχειρώ κάν!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 15, 2011 11:56 pm

JESSIE έγραψε:Το σημερινό μου έδωσε μιά αίσθηση ενότητας, σαν να βλέπαμε μιά ταινία, παρ'όλο που ώς συνήθως είχαμε πολλές διαφορετικές ιστορίες. Ισως γιατί τελευταία έχουν όλοι γίνει σαν μιά οικογένεια, ή αν όχι τόσο οικεία, τουλάχιστον όλοι μοιάζουν σαν συγγενείς, κατά κάποιο τρόπο, ή , πιό απλά, στο ίδιο καζάνι βράζουν όλοι....
Δυό ευχάριστα μου έδωσε το σημερινό: Αφ'ενός την Εριέττα που γύρισε επιτέλους σπίτι, παρέα με το Στέφανο, κι έτρεξε ν'απολαύσει τη θέα απ'τη περίφημη τζαμαρία, και ν'αναπνεύσει τον αέρα της εξοχής, αφήνοντας πίσω της, σαν κακή ανάμνηση, το ότι λίγα μέτρα πιό πίσω και κάμποσες μέρες πριν, το χαλί ποτίστηκε απ'το αίμα της επειδή την έβαλε στο μάτι μιά τρελλή δολοφόνος, ή έστω σκέτη δολοφόνος, θα δείξει.....
Και το δεύτερο, το ζευγαράκι Λουκάς Νόρα που μου αρέσει πάρα πολύ όπως το δείχνουν τον τελευταίο καιρό, είναι τόσο ταιριαστοί και αποπνέουν τόση θετική ενέργεια μαζί , όσο κι όταν ήταν "μόνο" οι καλύτεροι φίλοι του κόσμου.... Εχω ένα πρόβλημα, δεν θυμάμαι ατάκες ( όπως δεν θυμάμαι και ανέκδοτα), αλλά είχαν πολλές καλές σήμερα, και μ'αυτές έστησαν ένα καλό αντίδοτο στην θλίψη της "κηδείας" του Χρήστου....
Η κηδεία αυτή ήταν εντελώς τυπική, απορω που την είδε την υπερπαραγωγή η Αμαλία, κι επίσης πώς δεν είδε κανείς το Χρήστο εκεί που ήταν "κρυμένος" πίσω απ'το δέντρο.... Οταν η Νταίζη του "είπε" οτι θα πάει να τον συναντήσει σύντομα, ήταν πολύ καλή, όπως και στο τέλος, που άκουγε τη φωνή του στην πισίνα....
Να και το πρώτο αποδεικτικό στοιχείο οτι το πιστόλι το σήκωσε η Μελίτα, το αθώο κορίτσι που φοβάται οτι "αυτή" θα την μπλέξει για να την εκδικηθεί! Η φωτογραφία! Τίποτε δεν χάθηκε, λοιπόν, γιατί δεν μπορεί , αυτή η φωτογραφία κάπου θα εμφανιστεί, κάπου θα την βρούν, συνήθως έτσι γίνεται με τις φωτογραφίες σ'αυτή τη σειρά, οπότε έγινε η αρχή για την ενοχοποίηση της Μελίτας.... Μπορεί ν'αργήσει βέβαια , αλλά στο τέλος όλα θα βγούν στο φώς, κανείς δεν γλυτώνει απ'τις φωτογραφίες.....
Ακούσαμε και για την εγκυμοσύνη της Δάφνης ( λίγο γελοία η αντίδραση του Νικόλα, θα προτιμούσα να γίνουν όλ' αυτά στο σπίτι τους, ίσως και στο ίδιο το κρεβάτι τους....), και μπήκε και η ιδέα για να κάνει ο Λευτέρης πρόταση γάμου στην Εύα, και να πάρει σειρά το....τρίτο παιδί, ενώ ο Λουκάς δεν πρόκειται ν'αφήσει να του πάρουν τα πρωτεία!!!! Αυτά είναι νέα!
Σε γενικές γραμμές, είχαμε αρκετά ευχάριστα και ένα δυό δυσάρεστα, κι αυτά .... μισά, αφού ούτε ο Χρήστος είναι πράγματι νεκρός, (πρός το παρόν, πάντα) ούτε η Μελίτα έχει ελπίδες να τη γλυτώσει (ίσως μόνο προς το παρόν κι αυτή....)
Αυτά από μένα, το ψήφισα πολύ καλό.....

Μόλις κατάφερα να δω όλο το επεισόδιο.. Θα συμφωνήσω με όλα όσα έγραψες παραπάνω Jessie μου.

Γλυκύτατες οι σκηνές του ζευγαριού μας, βγάζουν στοργή και οικειότητα όπως ένα ζευγάρι πολλών χρόνων που το δένει η καθαρή αγάπη ....κάνουν και αστειάκια μεταξύ τους..τέλειοι!

Δυνατή η σκηνή Πέτρου Λουκά..τρυφερή η σκηνή του με την Εριέττα και ανάλαφρη με τη Νόρα.. λίγο απ΄ όλα.

Τη φόνισσα θα μπορούσα να τη χαρακτηρίσω καλή σήμερα..επειδή όμως δεν έχω καταλάβει ακόμα πως τελικά θέλουν να μου την παρουσιάσουν (μουρλή ή όχι) διατηρώ τις επιφυλάξεις μου…. η Αμαλία επιτέλους κατάλαβε ότι διόλου δεν νοιάζεται η κόρη της για την κόρη της..

Πήραμε και μικρή γεύση από Εύα Λευτέρη. Ψιχουλάκια βέβαια γιατί τώρα και να θέλουν δε προλαβαίνουν..πολύ γλυκός ο Μπισμπίκης όταν χαμογελάει..

Μετρημένη η κηδεία σε σωστή δόση.. με μια πολύ καλή Πολυχρονίδη στο μεγαλύτερο μέρος και ειδικά στο τέλος.

Δε ξετρελάθηκα με την αντίδραση του Νικόλα. Υπερβολική και όχι φυσική μου φάνηκε. Α και ήμουν σίγουρη ότι θα έβαζε μπρος ο Λουκάς για το δεύτερο (βλέπε βέρα)

Μου άρεσε πολύ. Ήταν γρήγορο , έπαιξαν όλοι , είχε καλές ερμηνείες..

Καλή μας νύχτα..



filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 16, 2011 12:00 am

JESSIE έγραψε:Θέλω να προσθέσω κάτι μικρό που ξέχασα: Πρόκειται για το πόσο λάτρεψα το "μικρό" Ρεγγινάκι, αυτό το κουκλάκι, που δεν ξέρω πώς τα κατάφεραν, αλλά είναι ίδιο ο Λουκάς, κι έχει και την έκφραση της Νόρας! Πιό πετυχημένη επιλογή μωρού δεν μπορούσαν να κάνουν! Και φαίνεται οτι τους συνήθισε πιά, γιατί ήταν γελαστό και χωρις γκρίνια!

Νέλη και Δήμητρα, ευχαριστώ και ανταποδίδω, aφού βρήκα τους σχολιασμούς σας πολύ πετυχημένους, όπως άλλωστε και της Fay66 και της Σοφίας και του Αlex. Βλέπω μετά λύπης μου, όμως , οτι την πολλαπλή παράθεση πρέπει να τη δουλέψετε ακόμη, κι ελπίζω να τα καταφέρετε πριν τελειώσει η σειρά! lol! Οσο για μένα, δεν την επιχειρώ κάν!!!!

Snif για μενα χτυπαει η καμπανα jessie μου ε;;;;Αλλα και τι να κανω,μια αγκυλη
ξεχασα παναθεμα την και μου εγινε σαλατα η παραθεση!!Αλλα εχεις δικιο μεχρι το
τελος που θα μου παει ,θαχω γινει εξπερ!!
Συμφωνω απολυτα για το Ρεγγινακι!!!Και jessie δεν θελω να επαναλαμβανομαι και
γι αυτο δεν λεω οτι συμφωνω καθε μερα μαζι σου!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από rachel Τετ Νοε 16, 2011 12:07 am


Ξεκινω με την τιτανοσκηνη μεταξυ Ρουσσου-Αραβαντινου! Δυνατες ερμηνεις, ιντριγκαδορικο σεναριο και αναμενω την συνεχεια του πολεμου.... Στρατοπεδο δεν διαλεγω, τους θεωρω και τους δυο εξισου σκοτεινους χαρακτηρες αλλα ελπιζω σε παρομοιες σκηνες.... Thumbs up

Μεγα σφαλμα μετα απο τετοια σκηνη να δωσουν την σκυταλη στο εφιαλτικο διδυμο Νταιζη-Στελλα..... Τα λογια και οι συγκρισεις ειναι περιττες νομιζω.... Ποτε δεν μου αρεσαν ερμηνευτικα οι δυο κυριες, αλλα τουλαχιστον η κα Πολυχρονιδη εχει αβανταδορικες σκηνες για να δωσει καποιο στιγμα... Σιγουρα της παει καλυτερα το δραματικο, τουλαχιστον περιοριζει το μεγαλο της προβλημα που ειναι οι κινησεις και οι μορφασμοι....Αντιθετως η κα Θεοδωροπουλου εχει τοσο μονοδιαστατο και συναμα γελοιο χαρακτηρα που και να θελει δεν εχει κειμενο για να ερμηνευσει.... Σημερα την εβαλαν να ξεστομισει την ιδεα να παρει ως οικοτροφο την Νταιζη στο σπιτι της Νορας και του Λουκα, εχω φτασει σε σημειο να λυπαμαι την ηθοποιο με τα σεναρια που της δινουν.... wall

Η γνωμη μου για την Μελιτα ειναι οτι τους δουλευει ΟΛΟΥΣ κανονικοτατα!!! Εχει ενα σωρο προσωπεια και τα φορα αναλογα με αυτον που βρισκεται απεναντι της... Δεν θεωρω τυχαιο οτι οταν δικαιολογειται στην Αμαλια παρουσιαζεται παντα ερμαιο του ερωτα του Καρταλη, ενω οταν μιλα με τον Ρουσσο τονιζει παντα το θεμα της εκδικησης.... Βεβαια στον Παναγιωτη δεν μπορεσε να κρυφτει και η νευρικοτητα της την προδωσε πολλες φορες...
Και επειδη καθε καλη σειρα θελει τον εκβιαστη της, τωρα που η Νταιζη δεν ευκαιρει λογω πενθους..... βρηκαμε αντικαταστατη!!! cake

Επισης μονο σ΄ενα επεισοδιο... με οπλο η Νταιζη, με οπλο ο Στεφανος.... με οπλο σε φωτο η Μελιτα, σαν να μπαταρει λιγο η βαρκα....

Στα ευχαριστα τωρα...
Η κοριτσοπαρεα ειναι παντα χαρμα οφθαλμων και ειδικα οταν υπαρχουν και χαρμοσυνα νεα!! Βεβαια οι σκηνες που ακολουθησαν μετα την γνωστοποιηση της εγκυμοσυνης δεν μου αρεσαν καθολου.... Ουτε τα προξενια της Δαφνης στο γυμναστηριο, ουτε η ανεκδιηγητη κουρσα αναπαραγωγης απο τα Λουκανορακια, ουτε η αντιδραση του Νικολα.... ((

Χαρηκα και με την επιστροφη της Εριεττας στο σπιτι της.... Ο Στεφανος εχει αρχισει να ειναι πιο εκδηλωτικος μαζι της και επιτελους θυμιζει ερωτευμενο ανδρα.... Love!

Ρηγμενος ο νταλκας της πρωταγωνιστριας, δευτερος ακομα και στην νεκρανασταση.... Τον εφαγε λαχανο ο Αραβαντινος!!! Οσο για την κηδεια του, καταξοδευτηκε παλι η τεθλιμενη....
Και ΝΑΙ ...... απο αυριο λανσαρουμε και παλι δωδεκαποντο!!! lol!



rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Νοε 16, 2011 12:35 am

Clarabelle έγραψε:
Ερωτησούλες

Ο Θάνος γιατί είναι τόσο ηλίθιος; Που πας ρε βλάκα και στέλνεις αρκουδάκια; Βάλε καμιά μηχανή να κάνει κόντρες με το καρότσι του Άγγελου ρίξε κανένα κλαδί απ το δέντρο στην παιδική χαρά στείλε ένα αυτοκίνητο να προσπαθήσεις να το σκοτώσεις το βρέφος και τότε ο πατέρας θα σε παρηγορούσε μη σου πω θα σου έκανε και προξενειό με την Εύα. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

Τελικά μάθαμε οτι ο Λαζαρίδης μόλις έμαθε οτι η γυναίκα του είχε γκόμενο αντί να γυρίσει το όπλο πάνω του πυροβόλησε τον αγγελιοφόρο. Σιγουράκι πια κι έλεγα τόσο καιρό δεν μπορεί κάτι άλλο έχει συμβεί. Δεν βρέθηκε κανείς να σκεφτεί κάτι πιο πειστικό;

Γιατί η Νταίζη όλο υπόσχεται οτι θα πάει να συναντήσει το Χρήστο της και δεν το κάνει; Τον απέθαντο έχει πια;

Πόσες φορές ακούσαμε σήμερα οτι βρήκαν τη Νταίζη με το όπλο στον κρόταφο; Έλεος δεν τη λυπάμαι λέμε μόνη της έβαλε τα χέρια της κι έβγαλε τα μάτια της

Γιατί δεν μας έδειξαν τη Νταίζη να διαλέγει φέρετρο να ανοίξει η καρδιά μας; Εκείνη θα έσκουζε η Στέλλα θα παρηγορούσε όλο και κάποιος θα τη λυπόταν

Ποιός ήταν πιο μυστηριώδης παρακολουθώντας την κηδεία του η Έλσα ή ο Χρήστος; Πάμε καρφωτοί για βραβείο πρωτότυπου σεναρίου

Η Εύα θέλει χαλαρή σκηνή στον καναπέ άντε κι εγω επίσης μου αρέσουν γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. Ο Λευτέρης θέλει δύο ώρες; Τόση πλεονεξία πια;

Ο Λευτέρης λέει στη Δάφνη οτι θέλει παιδί στην Εύα το είπε ή δεν κάνει να τη βλέπουμε μην πάθουν τα μάτια μας;

Αύριο που θα μάθει το τσόκαρο οτι καθάρισε έναν κακομοίρη που δεν της έφταιγε πόσες κραυγές θα βγάλει;

Κλασσικά δεν ψηφίζω μέχρι να δω κάτι που να θυμίζει μυστικά


Να προσθεσω κι εγω μια ερωτηση...

Γιατι ο Λουκας παντα ξεχνα οτι εχει ΗΔΗ 2ο παιδι και γιατι το θυμαται ΜΟΝΟ οταν ειναι να συμπονεσει και να δικαιολογησει τη συμπονετικη αυτη σταση του απεναντι στη μανουλα αυτου του παιδιου? Ee?
Αδυναμια αδυναμια αλλα δε μπορω να μη χαλιεμαι με αυτα που πετα...Παλι καλα που η Νορα του το θυμισε...Και πριν λιθοβοληθω να πω οτι καταλαβαινω οτι ο Λουκας εννοουσε οτι θελει 2ο παιδι απο τη Νορα...αλλα πως να το κανουμε? Μου χτυπα ασχημα..Αν θελουν να εχει την αποκλειστικοτητα η Νορα ας βγαζαν ψευτικο το test DNA. Αλλα να σχηματισουμε λανθασμενη εντυπωση για τη μητερα Τερεζα? Confused? Α πα πα πα πα...

Η οποια με πεθανε στο sneak preview... gelio
Χρηστο?? affraid Σου λεει πεθανα και δε το καταλαβα?
Που ειμαστε? Confused? Για κοιτα καλα...εχει η κολαση πισινα? Δε νομιζω..... afro

Και για να επανελθω στο σημερινο....

Ειδα το μισο..μετα πηγα γυμναστηριο..και το αλλο μισο το ειδα στο γρηγορο..

Η Λουκανορικη δε με τρελανε...Καποτε ο Λουκας θα αντιδρουσε ετσι ασυγκρατητα επειδη δεν αντεχε μακρια απο τη Νορα ουτε λεπτο...κι επειδη ειναι φουλ ερωτευμενος κι οχι επειδη ο Νικολας εξασκει το σπορ περισσοτερες φορες απο εκεινον...Και ως Λουκανορικη οχι δε με τρελανε η σκηνη τη βρηκα γελοια...Σκηνες σαν την 422,430,323,351 δε προκειται να ξαναυπαρξουν εχω πειστει πια...Περασμενα μεγαλεια..Μη ζηταω και πολλα...

Η Δαφνη ειναι εγκυος!! Η σκηνη με το Νικολα μου φανηκε λιγο υπερβολικη αλλα ενταξει ηταν γλυκια ομως..

Μου αρεσε και η σκηνη Ερης-Στεφ στη τζαμαρια...και ο διαλογος ειχε πλακα...Κρατησε και αρκετα ε? Ουαου Confused?

Για Νταιζη-Στελλα αδιαφορω...
Για Μελιτα επισης..
Την Αμαλια την κατανοω μεχρι ενα βαθμο και δε μπορω να εκνευριστω μαζι της..
Αραβαντινος-Ρουσσος τωρα απο αυτο τον διαλογο καταλαβατε τιποτα? Επρεπε να συγκλονιστω για κατι? Rolling Eyes

ΥΣ-->Εμεις θα μαθουμε ποτε ποιος ηταν ο καμμενος? Πως μπηκε στο μπαρ? Που κρυβοταν? Τελικα η τουαλετα ειχε ραντζο? Μα γιατι δε μου απαντα κανεις? Snif gelio

Δεν ψηφιζω...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης