Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

+38
KatsaroYpotheto
edem4ever
Mafalda
CineFreak
Ευάκι
nana
NATALITSA_LOUKITSA
Izabella29
KAZY
xristina79
almaresi
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
stefanos-melita
anna90
mimi
PrincessRachel
jim7
marializ25
Ntinaki Agapaei Petraki
konstantina
Ntinaki1
evanna
mina
kikialex
nikidanis
glgs
mimi_loukas+nora
margaret
LIBRA
Καρ-Mik
anastasia20
aggeliki
KonstantinaA
νοριτσα
DESPOINA
Amalia_1297
loukitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap41%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 41% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 51
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από PrincessRachel Τετ Ιαν 20, 2010 10:25 pm

jim7 έγραψε:
rache[L]15 έγραψε:
jim7 έγραψε:Εγώ σήμερα σιγουρεύτηκα. Θα γίνει το έλα να δεις. Όποιος ξέρει την Ακρίτα και πρόσεξε σήμερα το επεισόδιο θα κατάλαβε που το πάει. Καλά θα πέσουν πολλοί στα πατώματα και θα πέσει και πολύ κλάμα λέμε χοχοχοχοχοχο (κυριάκος)
επειδη ειμαι και ξαν9ια..και δεν τα πιανω με την πρωτη..τι ακριβως εννοεις και σε ποιον η μαλλον σε ποιους αναφερεσαι?[ξερω ξερω μου αξιζει τουρτομα.. cake cake slap ]

Εάν είχες παρακολουθήσει τα post μου θα τόπιανες. Δεν φταίει πάντως το ξανθό μαλλί, αλλά το γράψιμο της Ακρίτα. Το μόνο που λέω είναι ότι τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται σήμερα, ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ, όλα θάρθουν τούμπα στο μέλλον. Φυσικά για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις είναι προσωπική μου γνώμη.
αα..παντως οκ..αυτη η τουμπα που λες..πιστευεις οτι 9α τα ισιωσει τα πραγματα η οτι 9α τα στραβωσει κιαλλο?γιατι εγω ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω τι 9α συμβειι..εχω καταμπερδευτει.. 😕
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τετ Ιαν 20, 2010 10:28 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: περιληψούλααααααααα για μένα please pleeease


Ο Μάνος πήγε στην Αγγέλα και της είπε οτι αγαπάει την Εύα. Η Αγγέλα του είπε να συνεχίσει τη ζωή του. Ωραία σκηνή θα την ανεβάσω
Η Μελίτα μες τη χαρά (λεμε τώρα) έφτιαχνε μαλλί για την ανακοίνωση της σχέσης
Ο Στέφανος είπε σε Μάνο και Ρούσσο να αγοράσουν δυό πίνακες και να τους δώσουν αντί για τους άλλους και οι άλλοι έλεγαν δεν υπάρχουν χρήματα
Ο Λουκάς (χαλβάς) έδινε οδηγίες στο Μπέλλο πως να ρίξει την Νόρα κι αυτός πήρε ένα βιβλίο και της το πήγε στο γραφείο και της είπε και ποιηματάκι και την άφησε ξερή
Η Εύα έκανε μια φωτογράφιση σε μηχανή επάνω θεά και στη συνέχεια πήγε στο Στέφανο και του είπε τα νέα και τον άφησε με το στόμα ανοιχτό.


ωραίο επεισοδιάκι φαίνεται ο Λουκάς τα γνωστά Synelthe Synelthe
και ο φωτοΣτέφανος ο Large δεν είπε τίποτα ;;;;;;;;;;;;
Fskl
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Ιαν 20, 2010 10:31 pm

rache[L]15 έγραψε:
jim7 έγραψε:
rache[L]15 έγραψε:
jim7 έγραψε:Εγώ σήμερα σιγουρεύτηκα. Θα γίνει το έλα να δεις. Όποιος ξέρει την Ακρίτα και πρόσεξε σήμερα το επεισόδιο θα κατάλαβε που το πάει. Καλά θα πέσουν πολλοί στα πατώματα και θα πέσει και πολύ κλάμα λέμε χοχοχοχοχοχο (κυριάκος)
επειδη ειμαι και ξαν9ια..και δεν τα πιανω με την πρωτη..τι ακριβως εννοεις και σε ποιον η μαλλον σε ποιους αναφερεσαι?[ξερω ξερω μου αξιζει τουρτομα.. cake cake slap ]

Εάν είχες παρακολουθήσει τα post μου θα τόπιανες. Δεν φταίει πάντως το ξανθό μαλλί, αλλά το γράψιμο της Ακρίτα. Το μόνο που λέω είναι ότι τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται σήμερα, ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ, όλα θάρθουν τούμπα στο μέλλον. Φυσικά για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις είναι προσωπική μου γνώμη.
αα..παντως οκ..αυτη η τουμπα που λες..πιστευεις οτι 9α τα ισιωσει τα πραγματα η οτι 9α τα στραβωσει κιαλλο?γιατι εγω ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω τι 9α συμβειι..εχω καταμπερδευτει.. 😕

Πρέπει να καταλάβεις ότι μιά ιστορία αγάπης Νόρα-Λουκάς ή Στέφανος-Μελίτα ??????? δεν είναι κάτι που θα κρατήσει την ιστορία και δεν είναι του χαρακτήρα της Ακρίτα. Άρα όσον αφορά αγάπες και λουλούδια πιστεύω θα ισιώσουν αλλού θα γίνει το μπάχαλο.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Τετ Ιαν 20, 2010 11:27 pm

Καλό-μέτριο το επεισόδιακι από μένα...
Η Εύα θεά στη φωτογράφηση...
Το Νοράκι μας κάγκελο με τον Μπέλλο τον ποιητή...
Ο Λουκάς για μπάτσες...Έλεος ρε αγόρι μου...Ξύπνα επιτέλους..
Η Δάφνη και ο Νικόλας ΑΚΥΡΟΙ...Ακου εκεί Μάνος+Μελίτα ξανά μαζί...
Ο Μάνος στην εξομολόγηση για την Αγγέλα με μπέρδεψε..Αλλά τελικά κατέληξα είναι ΒΛΑΚΑΣ... Δεν με τουμπάρει...
Τώρα θυμήθηκε ότι την Εύα την αγαπάει, και είναι μίσος μακριά της και μπλα μπλα μπλα...Πόσες φορές η Εύα τον έβαλε πάνω απ όλα και την πούλησε...?
Μελίτα-Στέφανος: Αδιάφοροι...Το παίξιμο της παρτενέρ για άλλη μια φορά μου φάνηκε γελοίο και άκυρο...Συγγνώμη κιόλας..Αλλά...γνώμη μου..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από konstantina Τετ Ιαν 20, 2010 11:53 pm

ειδα πολυ βιαστικα τις σκηνες που αναιβασε η clarabellιτσα μας και μου αρεσε.θα σχολιασω αυριο ομως γιατι τωρα παω για υπνο.
ξυλα : respect : και θεα και πολυ καλη ερμηνεια για αλλη μια φορα!!

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Πεμ Ιαν 21, 2010 12:29 am

ΓIA TO ΣHMEΡINO KATAΡΧAΣ EXΩ NA ΔHΛΩΣΩ Snif Love! wall Κ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠ ΠΡΟΣΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΜΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ… lol!

ΤΙ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?? ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΦΑΝ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ?? ΕΛΕΟΣ!

Η ΧΡΥΣΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΙΑ, ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ!! ΠΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΔΗΛ.. slap ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΗ, ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, Κ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ… Palamakia ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ, Κ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΣΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΚΛΑ, ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΕ ΚΡΥΦΑ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ, ΓΝΗΣΙΑ, ΦΩΤΕΙΝΗ, ΑΓΝΗ, ΑΔΟΛΗ… ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕ.. ΤΗ ΛΑΤΡΕΨΑ!! Love!ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. : respect : ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, Ο ΑΛΕΞ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.. "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ» ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. ΑΧ, ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΩΡΟ, ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ!! Heart2

Προφητεια του Νοστραδαμου Νο1: Σκηνη Αμαλιας-Μελιτας, «δεν ξερω τι θα γινει, παντως απποψε θα σειστει ο κοσμος!» θα σειστει Μελιτακι μου, αλλα όχι οπως τον νομιζεις..

Απολυτη κοτσανα Νο1: “ο Στεφανος εχει κατοχυρωθει στην Ευα… Μαλιστα..Κοιτα να δεις, που εγω νομιζα ότι ο Στεφανος ηταν ανθρωπος, κ ελογο ων, κ ουχι αντικειμενο σε πληστηριασμο, για να κατοχυρωθει.. Νομιζω κ γω κατι βλακειες ωρες-ωρες!!
Συνεχιζω… Σωστη, και πανσοφη όπως παντα η μητηρ! Να μην τα αναπαραγω ξανα, δικιο ειχε σε όλα, ουτε παντρεμενος ηταν, ουτε τιποτα, μια σχεση που εμπαζε από παντου σαν διαμπερες διαμερισμα ειχαν με την Ευα, κ τιποτα περισσοτερο..Και ερωτω η αφελης -και εν πολλοις ηλιθια τηλεθεατρια, καθοτι δεν αντιλαμβανομαι την… ορθογωνια λογικη αυτης της παρεας : η Ευα, που απλως τα ειχε με τον Στεφανο, κ τον παρατησε ουχι μια αλλα δυο φορες, λιγο πριν το γαμο, τον εχει κατοχυρωσει, κατά την αποψη των φιλων της.. Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!
Οποτε..ειπαμε κατοχυρωθηκε ο Στεφανος! Που να την παντρευτει κιολας..Καλημερα θα του λεει η διπλανη, κ θα στηνεται το λαικο δικαστηριο..Αδυνατω να συνεχισω την διευρευνηση του συλλογισμου, κολληομαι, και παω σε άλλο θεμα..

Προφητεια (ουχι του Νοστραδαμου αυτή τη φορα) Νο2: Δαφνη-Μελιτα «ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ» «ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΣΥΜΒΙΒΒΑΣΤΙΚΑ» Α ρε Μελιτακι, δεν μελεταγες κ συ το λοττο?? Διοτι αυτό ακριβως θα σου ρθει κ σενα, ότι και στο κεφαλι της Νορας..η απολυτη ταυτιση μιλαμε!

Απολυτη κοτσανα Νο2: «σας θελω μαζι με το Μανο, και την Ευα με τον Στεφανο..» και επιμενω κυριε δικαστα.. μα..τι παει αν πει δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα?? Ακουστε με κυριε δικαστα..ενισταμαι εντονως!!(αγαπημενη φραση, από το «ζητημα τιμης» μου τη θυμησε η Δαφνη που διαρηγνυε τα ιματια της να πεισει τη Μελιτα για της ικανοτητες της ως πετυχημενης προξενητρας..Δαφνη μου να μη σε στεναχωρησω, αλλα αν κρατουσες εσυ το ρολο τηςΓεωργιας Βασιλειαδου, δεν θα ειχαμε κωμωδιες αλλα δραματα!

Ενδοξη επανασταση Νο1: Η Ευα αποφασιζει, από κει που-24 ωρες πριν διατυμπανιζε ότι την νοιζει μονο η δουλεια της, κ ότι δεν θελει παιδια, φοβαται την καταθλιψη κτλ, ξαφνικα της ηρθε επιφοιτηση, κ με ένα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μας δινει την εντυπωση γυναικας, που μετα από απειρες, επιπονες προσπαθειες, μενει επιτελους εγκυος, και εχει τρελλαθει από τη χαρα της..Ιδιαιτερα πειστικο εχω να πω,..

Απολυτη κοτσανα Νο3: «δεν θελω τιποτα από το Στεφανο, μονο να ξερει, κ θα μεγαλωσω μονη μου το παιδι»
απορια..επειδη δεν θελει τιποτα από το Στεφανο, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΕΙ ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΜΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗ, ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…

Ενδοξη επανασταση Νο2: Ο Στεφανος επαναστατει, και τραγουδα στη μανα του «Αμα θες να φυγεισα φυγε, αμα θες να κλαψεις κλαψε, να γκρινιαζεις μονο παψε, δεν μπορω να σ΄ανεχτωω» Σωστος, αγορι μου, επιτελους!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No1: «αμα τη γνωρισεις θα τη λατρεψεις, την αγαπω, θα ζησουμε μαζι» Που να σκασεις εσυ Παλιο Κεμαλ Ατατουρκ!!

Ενδοξη επανασταση Νο3: Η επανασταση εξαπλωνεται, και περνει φαλαγγι τον Πετραν, ο οποιος προσπαθει αν την αναχαιτρησει, αλλα πώς να τα βαλουν τα σπαθακια, με το καινουργιο μοντελο τεθωρακισμενου, amalias style??? Ο εχθρος ετραπηκε σε ατακτην-και εξαλλη φυγη!!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No2: «Είναι ο ανδρας της ζωης μου, θα ζησω μαζι του!!»

Απολυτος ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ Νο1: «Ειμαι εγκυος Στο παιδι σου Στεφανε…»

3,2,1,Απολυτη σιωπη… ΜΠΑΜ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΟΙ ΦΑΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ..
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 21, 2010 12:38 am


Σήμερα απλά καλό το επεισόδιο για να μη πω μέτριο

Ο Μάνος πηγαίνει στην Αγγέλα να της μιλήσει για την αγάπη του για την Εύα. Ωραία λόγια που αν τα άκουγα πριν το γάμο θα με ξετρέλαιναν. Τώρα πια όμως όσα λόγια και αν πει απλά δεν τον πιστεύω. Δεν με πείθει οτι αν τη σιγουρέψει δεν θα επαναλάβει τα καμώματά του σε πατώματα και σκάλες. Πράξεις. Αν δεν δω πράξεις δεν πείθομαι. Ο Μπουγιούρης πάντως μου άρεσε ίσως γιατί είχα καιρό να τον δω να λέει και κάτι άλλο απ τα ίδια και τα ίδια.;/

Η Νόρα ψάχνει η καλή μου να βρει παρηγοριά στη συζήτηση με τη Δάφνη και μπορεί η συμβουλή που παίρνει να είναι πάλεψέ το, αλλά ο Λουκας την προξενεύει το χαιβάνι. Δίνει και συμβουλές στο Μπέλλο πως να την ρίξει. Θα μας τρελάνει αυτός λέμε. Ξύπνα ΛουκάSynelthe

Ο Ρούσσος ξέρει οτι ο Λουκάς κάνει θυσία για το παιδί άλλωστε δεν ξεχνάω οτι ήταν ο πρώτος που είχε πει στο Λουκά οτι αυτός και η Νόρα ήταν πλασμένοι ο ένας για τον άλλον, αλλά το λόγο του τον κράτησε. Τώρα το τι θα κάνει το γαρύφαλλο άγνωστο.

Λουκάς και Νόρα για άλλη μια φορά πολύ καλοί, αλλά δεν μπορώ να τους βλέπω να βασανίζονται. Κρατάω απ όλη τη σκηνή τους τα λόγια του Λουκά ''η ζωή μου έδωσε πέντε μούτζες και μια αγκαλιά αυτή η αγκαλιά για μένα είσαι εσύ.Love!

Το μπουκέτο των αγοριών ψάχνει λύση στο πρόβλημα που ακούει στο όνομα Χατζηβασιλείου. Παράξενη σκηνή. Παρόλο που υποτίθεται οτι τους πίνακες τους έχει ο Μάνος, αυτός φαίνεται να παραξενεύεται με τη λύση που προτείνει ο Στέφανος. Σκέπτομαι οτι κάλιστα θα μπορούσε ο κύριος τέλειος να θέλει να αποτελειώσει οικονομικά και τους δύο. Ο Στέφανος απ την άλλη δείχνει ψύχραιμος και έχει τη λύση στο πιάτο. Δεν ξέρω κάτι δεν μου κολλάει. Ακόμη κι αν τους βρουν στη θυρίδα του Μάνου μετά απ όσα έχει οργανώσει ο Στέφανος τίποτα δεν μας βεβαιώνει οτι είναι δουλειά του Μάνου.Με τους συγκεκριμένους σεναριογράφους όλα είναι ανοιχτά huhu

Ο Μπέλλος ακολούθησε τις συμβουλές του Λουκά κατά γράμμα. Είχε κάνει το ποίημα σκονάκι. Την έστειλε τη Νόρα.lol!

Η Δάφνη έκανε την καρδιά της Μελιτας περιβόλι. Η ερωτοχτυπημένη με το ζόρι κρατιόταν να μη της πει για τον έρωτά της τον αγιάτρευτο. Κρατάω απ τη συζήτησή τους δύο πράγματα. Την πικρία που έβγαλε η Μελίτα για τα αισθήματα του Μάνου για την Εύα, και αυτο που είπε οτι ο Λουκάς βάζει πάνω απ όλα το παιδί του και το βρίσκει λογικό. Για να δούμε πόσο λογικό θα της φανεί αν το κάνει και ο Στέφανος αυτό. :evil:

Η Εύα στη φωτογράφιση πάνω στη μηχανή θεά. Όσο τη βλέπω να χαίρεται για το μωράκι τόσο θα το λέω. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ. Το ξεφούρνισε του Στέφανου οπότε από αύριο θα έχουμε εξελίξεις.

Ο απόλυτος έρωτας και η χαρά του σήμερα μου προκάλεσαν γέλιο. Η Μελίτα αναρωτήθηκε πως θα το πει στο Μάνο αλλά αφού είπε το αμόρε δεν χρειάζεται συμφώνησε. Έφτιαξε και μαλλί, αλλά εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς για ποιό λόγο. Τι θα ανακοινώσουν τόσο επίσημα δεν έχω καταλάβει. Θα συζήσουν και αν ναι που; Θα πάει ο Στέφανος στο σπίτι της και θα τον βάλλει στη ζωή του παιδιού της που να μην ξεχνιόμαστε για να μη μπερδευτεί δεν θα πήγαινε καν στο γάμο του πατέρα του; Μήπως θα πάει στο σπίτι του Στέφανου και γι αυτό σκούζει η Στεφανομανούλα; Η μήπως απλά έχουν πρόγραμμα να ανακοινώσουν στην παρέα οτι ο Στέφανος άλλαξε ιδιοκτησιακό καθεστώς; cake

Τη σκηνή με πεθερές και πεθερούς να μη τη σχολιάσω καλύτερα γιατι δεν τις καλοκοίταζα γελούσα μεσα απ την καρδιά μου. Hello μπήκε το 2010

Αύριο οι αντιδράσεις λοιπόν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Πεμ Ιαν 21, 2010 12:45 am

φανη : respect : : respect : : respect : δεν ξερω τι να κανω μετα τον σχολιασμο σου!!να κλαψω η να γελασω???θα λιποθυμισω μαλλον!!! Faint μου ειναι πιο ευκολο!!!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Πεμ Ιαν 21, 2010 12:48 am

Clarabelle έγραψε:
Σήμερα απλά καλό το επεισόδιο για να μη πω μέτριο

Ο Μάνος πηγαίνει στην Αγγέλα να της μιλήσει για την αγάπη του για την Εύα. Ωραία λόγια που αν τα άκουγα πριν το γάμο θα με ξετρέλαιναν. Τώρα πια όμως όσα λόγια και αν πει απλά δεν τον πιστεύω. Δεν με πείθει οτι αν τη σιγουρέψει δεν θα επαναλάβει τα καμώματά του σε πατώματα και σκάλες. Πράξεις. Αν δεν δω πράξεις δεν πείθομαι. Ο Μπουγιούρης πάντως μου άρεσε ίσως γιατί είχα καιρό να τον δω να λέει και κάτι άλλο απ τα ίδια και τα ίδια.;/

Η Νόρα ψάχνει η καλή μου να βρει παρηγοριά στη συζήτηση με τη Δάφνη και μπορεί η συμβουλή που παίρνει να είναι πάλεψέ το, αλλά ο Λουκας την προξενεύει το χαιβάνι. Δίνει και συμβουλές στο Μπέλλο πως να την ρίξει. Θα μας τρελάνει αυτός λέμε. Ξύπνα ΛουκάSynelthe

Ο Ρούσσος ξέρει οτι ο Λουκάς κάνει θυσία για το παιδί άλλωστε δεν ξεχνάω οτι ήταν ο πρώτος που είχε πει στο Λουκά οτι αυτός και η Νόρα ήταν πλασμένοι ο ένας για τον άλλον, αλλά το λόγο του τον κράτησε. Τώρα το τι θα κάνει το γαρύφαλλο άγνωστο.

Λουκάς και Νόρα για άλλη μια φορά πολύ καλοί, αλλά δεν μπορώ να τους βλέπω να βασανίζονται. Κρατάω απ όλη τη σκηνή τους τα λόγια του Λουκά ''η ζωή μου έδωσε πέντε μούτζες και μια αγκαλιά αυτή η αγκαλιά για μένα είσαι εσύ.Love!

Το μπουκέτο των αγοριών ψάχνει λύση στο πρόβλημα που ακούει στο όνομα Χατζηβασιλείου. Παράξενη σκηνή. Παρόλο που υποτίθεται οτι τους πίνακες τους έχει ο Μάνος, αυτός φαίνεται να παραξενεύεται με τη λύση που προτείνει ο Στέφανος. Σκέπτομαι οτι κάλιστα θα μπορούσε ο κύριος τέλειος να θέλει να αποτελειώσει οικονομικά και τους δύο. Ο Στέφανος απ την άλλη δείχνει ψύχραιμος και έχει τη λύση στο πιάτο. Δεν ξέρω κάτι δεν μου κολλάει. Ακόμη κι αν τους βρουν στη θυρίδα του Μάνου μετά απ όσα έχει οργανώσει ο Στέφανος τίποτα δεν μας βεβαιώνει οτι είναι δουλειά του Μάνου.Με τους συγκεκριμένους σεναριογράφους όλα είναι ανοιχτά huhu

Ο Μπέλλος ακολούθησε τις συμβουλές του Λουκά κατά γράμμα. Είχε κάνει το ποίημα σκονάκι. Την έστειλε τη Νόρα.lol!

Η Δάφνη έκανε την καρδιά της Μελιτας περιβόλι. Η ερωτοχτυπημένη με το ζόρι κρατιόταν να μη της πει για τον έρωτά της τον αγιάτρευτο. Κρατάω απ τη συζήτησή τους δύο πράγματα. Την πικρία που έβγαλε η Μελίτα για τα αισθήματα του Μάνου για την Εύα, και αυτο που είπε οτι ο Λουκάς βάζει πάνω απ όλα το παιδί του και το βρίσκει λογικό. Για να δούμε πόσο λογικό θα της φανεί αν το κάνει και ο Στέφανος αυτό. :evil:

Η Εύα στη φωτογράφιση πάνω στη μηχανή θεά. Όσο τη βλέπω να χαίρεται για το μωράκι τόσο θα το λέω. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ. Το ξεφούρνισε του Στέφανου οπότε από αύριο θα έχουμε εξελίξεις.

Ο απόλυτος έρωτας και η χαρά του σήμερα μου προκάλεσαν γέλιο. Η Μελίτα αναρωτήθηκε πως θα το πει στο Μάνο αλλά αφού είπε το αμόρε δεν χρειάζεται συμφώνησε. Έφτιαξε και μαλλί, αλλά εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς για ποιό λόγο. Τι θα ανακοινώσουν τόσο επίσημα δεν έχω καταλάβει. Θα συζήσουν και αν ναι που; Θα πάει ο Στέφανος στο σπίτι της και θα τον βάλλει στη ζωή του παιδιού της που να μην ξεχνιόμαστε για να μη μπερδευτεί δεν θα πήγαινε καν στο γάμο του πατέρα του; Μήπως θα πάει στο σπίτι του Στέφανου και γι αυτό σκούζει η Στεφανομανούλα; Η μήπως απλά έχουν πρόγραμμα να ανακοινώσουν στην παρέα οτι ο Στέφανος άλλαξε ιδιοκτησιακό καθεστώς; cake

Τη σκηνή με πεθερές και πεθερούς να μη τη σχολιάσω καλύτερα γιατι δεν τις καλοκοίταζα γελούσα μεσα απ την καρδιά μου. Hello μπήκε το 2010

Αύριο οι αντιδράσεις λοιπόν.
Συμφωνώ απόλυτα...!!!!!
Πάντως δεν φάνηκε να σκέφτηκε και πολύ το Μελιτάκι το σπλάχνο της...
Και μην μου πείτε ότι είναι παιδάκι και δεν μπορεί να εμφανίζεται σε κάθε επεισόδιο....
Δεν είναι καλά το άμοιρο και η μάνα του ούτε που σκέφτηκε να ασχοληθεί μαζί του...Να το βγάλει από το σπίτι (που για να μην ξεχνιόμαστε συντηρείται με ΒΡΩΜΙΚΑ λεφτά)....
Και φυσικά ούτε το υπολόγισε τώρα που θα ανακοινώσουν τη σχέση τους....
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Πεμ Ιαν 21, 2010 12:51 am

stefanos-melita έγραψε:ΓIA TO ΣHMEΡINO KATAΡΧAΣ EXΩ NA ΔHΛΩΣΩ Snif Love! wall


σε αυτή τη φάση ήμουν και εγώ φανούλα..


stefanos-melita έγραψε:Κ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠ ΠΡΟΣΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΜΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ… lol!

ΤΙ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?? ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΦΑΝ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ?? ΕΛΕΟΣ!

καθόλου όμως..

stefanos-melita έγραψε:Η ΧΡΥΣΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΙΑ, ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ!! ΠΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΔΗΛ.. slap ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΗ, ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, Κ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ… Palamakia ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ, Κ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΣΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΚΛΑ, ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΕ ΚΡΥΦΑ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ, ΓΝΗΣΙΑ, ΦΩΤΕΙΝΗ, ΑΓΝΗ, ΑΔΟΛΗ… ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕ.. ΤΗ ΛΑΤΡΕΨΑ!! Love!ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. : respect : ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, Ο ΑΛΕΞ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!



ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.. "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ» ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. ΑΧ, ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΩΡΟ, ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ!! Heart2

μας χρυσώνουν το χάπι...αλλά που..αυτό που θα γίνει δεν καταπίνετε...

stefanos-melita έγραψε:Προφητεια του Νοστραδαμου Νο1: Σκηνη Αμαλιας-Μελιτας, «δεν ξερω τι θα γινει, παντως απποψε θα σειστει ο κοσμος!» θα σειστει Μελιτακι μου, αλλα όχι οπως τον νομιζεις..

που να φανταστεί τι κεραμίδα θα της έρθει...

stefanos-melita έγραψε:Απολυτη κοτσανα Νο1: “ο Στεφανος εχει κατοχυρωθει στην Ευα… Μαλιστα..Κοιτα να δεις, που εγω νομιζα ότι ο Στεφανος ηταν ανθρωπος, κ ελογο ων, κ ουχι αντικειμενο σε πληστηριασμο, για να κατοχυρωθει.. Νομιζω κ γω κατι βλακειες ωρες-ωρες!!
Συνεχιζω… Σωστη, και πανσοφη όπως παντα η μητηρ! Να μην τα αναπαραγω ξανα, δικιο ειχε σε όλα, ουτε παντρεμενος ηταν, ουτε τιποτα, μια σχεση που εμπαζε από παντου σαν διαμπερες διαμερισμα ειχαν με την Ευα, κ τιποτα περισσοτερο..Και ερωτω η αφελης -και εν πολλοις ηλιθια τηλεθεατρια, καθοτι δεν αντιλαμβανομαι την… ορθογωνια λογικη αυτης της παρεας : η Ευα, που απλως τα ειχε με τον Στεφανο, κ τον παρατησε ουχι μια αλλα δυο φορες, λιγο πριν το γαμο, τον εχει κατοχυρωσει, κατά την αποψη των φιλων της.. Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!
Οποτε..ειπαμε κατοχυρωθηκε ο Στεφανος! Που να την παντρευτει κιολας..Καλημερα θα του λεει η διπλανη, κ θα στηνεται το λαικο δικαστηριο..Αδυνατω να συνεχισω την διευρευνηση του συλλογισμου, κολληομαι, και παω σε άλλο θεμα..

και τι άλλα να πεις;;;είπαμε η μελίτα δεν μπορεί να κάνει ό,τι θέλει..πρώτα θα παίρνει έγκριση από την παρέα..και μετά θα προχωρά...αν κάνει του κεφαλιού της λιθοβολισμός...και λίγα λέω...

stefanos-melita έγραψε:Προφητεια (ουχι του Νοστραδαμου αυτή τη φορα) Νο2: Δαφνη-Μελιτα «ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ» «ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΣΥΜΒΙΒΒΑΣΤΙΚΑ» Α ρε Μελιτακι, δεν μελεταγες κ συ το λοττο?? Διοτι αυτό ακριβως θα σου ρθει κ σενα, ότι και στο κεφαλι της Νορας..η απολυτη ταυτιση μιλαμε!

αυτό είναι που λέμε ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΡΩΝΕΙΑ..

stefanos-melita έγραψε:Απολυτη κοτσανα Νο2: «σας θελω μαζι με το Μανο, και την Ευα με τον Στεφανο..» και επιμενω κυριε δικαστα.. μα..τι παει αν πει δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα?? Ακουστε με κυριε δικαστα..ενισταμαι εντονως!!(αγαπημενη φραση, από το «ζητημα τιμης» μου τη θυμησε η Δαφνη που διαρηγνυε τα ιματια της να πεισει τη Μελιτα για της ικανοτητες της ως πετυχημενης προξενητρας..Δαφνη μου να μη σε στεναχωρησω, αλλα αν κρατουσες εσυ το ρολο τηςΓεωργιας Βασιλειαδου, δεν θα ειχαμε κωμωδιες αλλα δραματα!

μην μετράς φανούλα..η δάφνη όλο κοτσάνες πετάει τελευταία...

stefanos-melita έγραψε:Ενδοξη επανασταση Νο1: Η Ευα αποφασιζει, από κει που-24 ωρες πριν διατυμπανιζε ότι την νοιζει μονο η δουλεια της, κ ότι δεν θελει παιδια, φοβαται την καταθλιψη κτλ, ξαφνικα της ηρθε επιφοιτηση, κ με ένα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μας δινει την εντυπωση γυναικας, που μετα από απειρες, επιπονες προσπαθειες, μενει επιτελους εγκυος, και εχει τρελλαθει από τη χαρα της..Ιδιαιτερα πειστικο εχω να πω,..

Απολυτη κοτσανα Νο3: «δεν θελω τιποτα από το Στεφανο, μονο να ξερει, κ θα μεγαλωσω μονη μου το παιδι»
απορια..επειδη δεν θελει τιποτα από το Στεφανο, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΕΙ ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΜΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗ, ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…

μα η εύα είναι γνωστή για τη σταθερότητα των απόψεων της...

stefanos-melita έγραψε:Ενδοξη επανασταση Νο2: Ο Στεφανος επαναστατει, και τραγουδα στη μανα του «Αμα θες να φυγεισα φυγε, αμα θες να κλαψεις κλαψε, να γκρινιαζεις μονο παψε, δεν μπορω να σ΄ανεχτωω» Σωστος, αγορι μου, επιτελους!

χαχαχαχα....


stefanos-melita έγραψε:Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No1: «αμα τη γνωρισεις θα τη λατρεψεις, την αγαπω, θα ζησουμε μαζι» Που να σκασεις εσυ Παλιο Κεμαλ Ατατουρκ!!

εμάς θα σκάσει η παλιοκαρτάλω..αύριο θα στήσει αυτί και θα αρχίσει να πετάει τις κοτσάνες..το μωρό είναι σημαδιακό..κράνος να φοράτε μόνο..

stefanos-melita έγραψε:Ενδοξη επανασταση Νο3: Η επανασταση εξαπλωνεται, και περνει φαλαγγι τον Πετραν, ο οποιος προσπαθει αν την αναχαιτρησει, αλλα πώς να τα βαλουν τα σπαθακια, με το καινουργιο μοντελο τεθωρακισμενου, amalias style??? Ο εχθρος ετραπηκε σε ατακτην-και εξαλλη φυγη!!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No2: «Είναι ο ανδρας της ζωης μου, θα ζησω μαζι του!!»

τι να πει καλέ ο πετράν;;αμαλία-πέτρος σημειώσατε 1-0

stefanos-melita έγραψε:Απολυτος ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ Νο1: «Ειμαι εγκυος Στο παιδι σου Στεφανε…»

3,2,1,Απολυτη σιωπη… ΜΠΑΜ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΟΙ ΦΑΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ..
gelio

μόνο αυτές και οι κατσαρίδες...γιατί εγώ δεν την βγάζω...

καταπληκτικός σχολιασμός για άλλη μία φοράααα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιαν 21, 2010 12:59 am

Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!


ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ!!ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ Α ΚΥΚΛΟ?ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Πεμ Ιαν 21, 2010 1:05 am

aggeliki έγραψε:
Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!


ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ!!ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ Α ΚΥΚΛΟ?ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!

ΕΚΤΙΜΗΤΕΑ Η ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΕΙΔΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΟΥ Α ΚΥΚΛΟΥ ΗΔΗ. ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Πεμ Ιαν 21, 2010 1:06 am

Ειλικρινά, έστω ότι είσαι πατέρας - γενικά απευθύνομαι. Πας στον φίλο-αδερφό του γιου σου και γαμπρό σου και του λες "ήρθα να μιλήσουμε για τον γιο μου"??? Για να πείτε συγκεκριμένα τι? Με ποια γυναίκα θα είναι ευτυχισμένος? Έχει νόημα αυτή η κουβέντα? Πού γίνονται αυτά?????

Έχω κουραστεί να βλέπω ήρωες να περιφέρονται και να λένε ποια πρέπει να 'ναι ζευγάρι με ποιον...

Φανταστείτε σκηνικό σε περίπτωση που η Εύα γεννά τελικά το παιδάκι της και αποκτά κι η Μελίτα παιδί από τον Στέφανο. Η αδερφή της αδερφής της αδερφής μου... Τρέχα γύρευε. Θα το χάσει λοιπόν γιατι η Εύα πρέπει συνεχώς να τρώει χαστούκια. Σε κάποια πράγματα οι δημιουργοί το έχουν παρακάνει...

Επίσης, τι θα άλλαζε αν μιλούσε πρώτος ο Στέφανος? Εντάξει, ξέρω ότι μάλλον δεν θα έπαιζε γάμος Εύας-Στέφανου, αλλά δεν θα ταραζόταν η σχέση με την Μελίτα? Δεν νομίζω ότι ξεκινά καλά ένα ζευγάρι όταν ο ένας περιμένει παιδί από πρώην σύντροφο...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιαν 21, 2010 1:07 am

anna90 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σήμερα απλά καλό το επεισόδιο για να μη πω μέτριο

Ο Μάνος πηγαίνει στην Αγγέλα να της μιλήσει για την αγάπη του για την Εύα. Ωραία λόγια που αν τα άκουγα πριν το γάμο θα με ξετρέλαιναν. Τώρα πια όμως όσα λόγια και αν πει απλά δεν τον πιστεύω. Δεν με πείθει οτι αν τη σιγουρέψει δεν θα επαναλάβει τα καμώματά του σε πατώματα και σκάλες. Πράξεις. Αν δεν δω πράξεις δεν πείθομαι. Ο Μπουγιούρης πάντως μου άρεσε ίσως γιατί είχα καιρό να τον δω να λέει και κάτι άλλο απ τα ίδια και τα ίδια.;/

Η Νόρα ψάχνει η καλή μου να βρει παρηγοριά στη συζήτηση με τη Δάφνη και μπορεί η συμβουλή που παίρνει να είναι πάλεψέ το, αλλά ο Λουκας την προξενεύει το χαιβάνι. Δίνει και συμβουλές στο Μπέλλο πως να την ρίξει. Θα μας τρελάνει αυτός λέμε. Ξύπνα ΛουκάSynelthe

Ο Ρούσσος ξέρει οτι ο Λουκάς κάνει θυσία για το παιδί άλλωστε δεν ξεχνάω οτι ήταν ο πρώτος που είχε πει στο Λουκά οτι αυτός και η Νόρα ήταν πλασμένοι ο ένας για τον άλλον, αλλά το λόγο του τον κράτησε. Τώρα το τι θα κάνει το γαρύφαλλο άγνωστο.

Λουκάς και Νόρα για άλλη μια φορά πολύ καλοί, αλλά δεν μπορώ να τους βλέπω να βασανίζονται. Κρατάω απ όλη τη σκηνή τους τα λόγια του Λουκά ''η ζωή μου έδωσε πέντε μούτζες και μια αγκαλιά αυτή η αγκαλιά για μένα είσαι εσύ.Love!

Το μπουκέτο των αγοριών ψάχνει λύση στο πρόβλημα που ακούει στο όνομα Χατζηβασιλείου. Παράξενη σκηνή. Παρόλο που υποτίθεται οτι τους πίνακες τους έχει ο Μάνος, αυτός φαίνεται να παραξενεύεται με τη λύση που προτείνει ο Στέφανος. Σκέπτομαι οτι κάλιστα θα μπορούσε ο κύριος τέλειος να θέλει να αποτελειώσει οικονομικά και τους δύο. Ο Στέφανος απ την άλλη δείχνει ψύχραιμος και έχει τη λύση στο πιάτο. Δεν ξέρω κάτι δεν μου κολλάει. Ακόμη κι αν τους βρουν στη θυρίδα του Μάνου μετά απ όσα έχει οργανώσει ο Στέφανος τίποτα δεν μας βεβαιώνει οτι είναι δουλειά του Μάνου.Με τους συγκεκριμένους σεναριογράφους όλα είναι ανοιχτά huhu

Ο Μπέλλος ακολούθησε τις συμβουλές του Λουκά κατά γράμμα. Είχε κάνει το ποίημα σκονάκι. Την έστειλε τη Νόρα.lol!

Η Δάφνη έκανε την καρδιά της Μελιτας περιβόλι. Η ερωτοχτυπημένη με το ζόρι κρατιόταν να μη της πει για τον έρωτά της τον αγιάτρευτο. Κρατάω απ τη συζήτησή τους δύο πράγματα. Την πικρία που έβγαλε η Μελίτα για τα αισθήματα του Μάνου για την Εύα, και αυτο που είπε οτι ο Λουκάς βάζει πάνω απ όλα το παιδί του και το βρίσκει λογικό. Για να δούμε πόσο λογικό θα της φανεί αν το κάνει και ο Στέφανος αυτό. :evil:

Η Εύα στη φωτογράφιση πάνω στη μηχανή θεά. Όσο τη βλέπω να χαίρεται για το μωράκι τόσο θα το λέω. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ. Το ξεφούρνισε του Στέφανου οπότε από αύριο θα έχουμε εξελίξεις.

Ο απόλυτος έρωτας και η χαρά του σήμερα μου προκάλεσαν γέλιο. Η Μελίτα αναρωτήθηκε πως θα το πει στο Μάνο αλλά αφού είπε το αμόρε δεν χρειάζεται συμφώνησε. Έφτιαξε και μαλλί, αλλά εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς για ποιό λόγο. Τι θα ανακοινώσουν τόσο επίσημα δεν έχω καταλάβει. Θα συζήσουν και αν ναι που; Θα πάει ο Στέφανος στο σπίτι της και θα τον βάλλει στη ζωή του παιδιού της που να μην ξεχνιόμαστε για να μη μπερδευτεί δεν θα πήγαινε καν στο γάμο του πατέρα του; Μήπως θα πάει στο σπίτι του Στέφανου και γι αυτό σκούζει η Στεφανομανούλα; Η μήπως απλά έχουν πρόγραμμα να ανακοινώσουν στην παρέα οτι ο Στέφανος άλλαξε ιδιοκτησιακό καθεστώς; cake

Τη σκηνή με πεθερές και πεθερούς να μη τη σχολιάσω καλύτερα γιατι δεν τις καλοκοίταζα γελούσα μεσα απ την καρδιά μου. Hello μπήκε το 2010

Αύριο οι αντιδράσεις λοιπόν.
Συμφωνώ απόλυτα...!!!!!
Πάντως δεν φάνηκε να σκέφτηκε και πολύ το Μελιτάκι το σπλάχνο της...
Και μην μου πείτε ότι είναι παιδάκι και δεν μπορεί να εμφανίζεται σε κάθε επεισόδιο....
Δεν είναι καλά το άμοιρο και η μάνα του ούτε που σκέφτηκε να ασχοληθεί μαζί του...Να το βγάλει από το σπίτι (που για να μην ξεχνιόμαστε συντηρείται με ΒΡΩΜΙΚΑ λεφτά)....
Και φυσικά ούτε το υπολόγισε τώρα που θα ανακοινώσουν τη σχέση τους....


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ 2!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Πεμ Ιαν 21, 2010 1:08 am

Τις σκηνές του Ηλία τις βαριέμαι... λέει συνεχώς τα ίδια και μάλιστα με κλισέ: ο Μάνος είναι στο κενό, η Εύα είναι η δύναμη του.... γιατί πρέπει πάντα κάποιος ήρωας να επαναλαμβάνεται? τα εμπεδώνουμε και με μια φορά, ευχαριστούμε!

Ντύσιμο-μακιγιάζ-μαλλιά Μελίτας απαράδεκτα! Αυτά που φορούσε έπλεαν πάνω της! Συγνώμη, η κομμώτρια πληρώθηκε για να της βάλει 2 τσιμπιδάκια?????? Πάντως την έβαλαν να παίξει την χαρούμενη και την είχαν σαν άρρωστη, για άλλη μια φορά....

Με τους πίνακες κάτι παίζει, δεν έχω καταλάβει τι αλλά πολλά υπονοούμενα υπάρχουν στη σκηνή με το τρίο το καλό.... άντε να δούμε τι θα δούμε!

Όταν ο Λουκάς είπε στη Νόρα ότι είναι η μοναδική αγκαλιά που έχει (κάπως έτσι!) έλιωσα.....

Χρήστος-Μαργαρίτα: δεν ξέρω τι παίζει..... πάντως ο Χρήστος σήμερα κούκλος!

Αυτό τώρα που ο Μάνος άλλαξε χωρίς εμείς να δούμε κάτι, κάποια διαδρομή, απλά επειδή το λέει ο Ηλίας... να το πάρω στα σοβαρά?

Στη φωτογράφηση της Εύας έδειξε απότομα την πρώτη σκηνή, την Εύα πάνω στη μηχανή, και στην αρχή δεν κατάλαβα ότι ήταν η Εύα και σκιάχτηκα!!!!

Πολύ Μάνο-Μελίτα ακούω, έπεσε και το τηλέφωνο για το παιδί..... έτσι και μας τους δείξουν να παρηγορεί ο ένας τον άλλο..... wall
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από KAZY Πεμ Ιαν 21, 2010 1:08 am

stefanos-melita έγραψε:ΓIA TO ΣHMEΡINO KATAΡΧAΣ EXΩ NA ΔHΛΩΣΩ Snif Love! wall Κ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠ ΠΡΟΣΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΜΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ… lol!

ΤΙ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?? ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΦΑΝ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ?? ΕΛΕΟΣ!

Η ΧΡΥΣΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΙΑ, ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ!! ΠΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΔΗΛ.. slap ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΗ, ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, Κ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ… Palamakia ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ, Κ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΣΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΚΛΑ, ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΕ ΚΡΥΦΑ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ, ΓΝΗΣΙΑ, ΦΩΤΕΙΝΗ, ΑΓΝΗ, ΑΔΟΛΗ… ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕ.. ΤΗ ΛΑΤΡΕΨΑ!! Love!ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. : respect : ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, Ο ΑΛΕΞ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.. "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ» ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. ΑΧ, ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΩΡΟ, ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ!! Heart2

Προφητεια του Νοστραδαμου Νο1: Σκηνη Αμαλιας-Μελιτας, «δεν ξερω τι θα γινει, παντως απποψε θα σειστει ο κοσμος!» θα σειστει Μελιτακι μου, αλλα όχι οπως τον νομιζεις..

Απολυτη κοτσανα Νο1: “ο Στεφανος εχει κατοχυρωθει στην Ευα… Μαλιστα..Κοιτα να δεις, που εγω νομιζα ότι ο Στεφανος ηταν ανθρωπος, κ ελογο ων, κ ουχι αντικειμενο σε πληστηριασμο, για να κατοχυρωθει.. Νομιζω κ γω κατι βλακειες ωρες-ωρες!!
Συνεχιζω… Σωστη, και πανσοφη όπως παντα η μητηρ! Να μην τα αναπαραγω ξανα, δικιο ειχε σε όλα, ουτε παντρεμενος ηταν, ουτε τιποτα, μια σχεση που εμπαζε από παντου σαν διαμπερες διαμερισμα ειχαν με την Ευα, κ τιποτα περισσοτερο..Και ερωτω η αφελης -και εν πολλοις ηλιθια τηλεθεατρια, καθοτι δεν αντιλαμβανομαι την… ορθογωνια λογικη αυτης της παρεας : η Ευα, που απλως τα ειχε με τον Στεφανο, κ τον παρατησε ουχι μια αλλα δυο φορες, λιγο πριν το γαμο, τον εχει κατοχυρωσει, κατά την αποψη των φιλων της.. Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!
Οποτε..ειπαμε κατοχυρωθηκε ο Στεφανος! Που να την παντρευτει κιολας..Καλημερα θα του λεει η διπλανη, κ θα στηνεται το λαικο δικαστηριο..Αδυνατω να συνεχισω την διευρευνηση του συλλογισμου, κολληομαι, και παω σε άλλο θεμα..

Προφητεια (ουχι του Νοστραδαμου αυτή τη φορα) Νο2: Δαφνη-Μελιτα «ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ» «ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΣΥΜΒΙΒΒΑΣΤΙΚΑ» Α ρε Μελιτακι, δεν μελεταγες κ συ το λοττο?? Διοτι αυτό ακριβως θα σου ρθει κ σενα, ότι και στο κεφαλι της Νορας..η απολυτη ταυτιση μιλαμε!

Απολυτη κοτσανα Νο2: «σας θελω μαζι με το Μανο, και την Ευα με τον Στεφανο..» και επιμενω κυριε δικαστα.. μα..τι παει αν πει δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα?? Ακουστε με κυριε δικαστα..ενισταμαι εντονως!!(αγαπημενη φραση, από το «ζητημα τιμης» μου τη θυμησε η Δαφνη που διαρηγνυε τα ιματια της να πεισει τη Μελιτα για της ικανοτητες της ως πετυχημενης προξενητρας..Δαφνη μου να μη σε στεναχωρησω, αλλα αν κρατουσες εσυ το ρολο τηςΓεωργιας Βασιλειαδου, δεν θα ειχαμε κωμωδιες αλλα δραματα!

Ενδοξη επανασταση Νο1: Η Ευα αποφασιζει, από κει που-24 ωρες πριν διατυμπανιζε ότι την νοιζει μονο η δουλεια της, κ ότι δεν θελει παιδια, φοβαται την καταθλιψη κτλ, ξαφνικα της ηρθε επιφοιτηση, κ με ένα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μας δινει την εντυπωση γυναικας, που μετα από απειρες, επιπονες προσπαθειες, μενει επιτελους εγκυος, και εχει τρελλαθει από τη χαρα της..Ιδιαιτερα πειστικο εχω να πω,..

Απολυτη κοτσανα Νο3: «δεν θελω τιποτα από το Στεφανο, μονο να ξερει, κ θα μεγαλωσω μονη μου το παιδι»
απορια..επειδη δεν θελει τιποτα από το Στεφανο, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΕΙ ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΜΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗ, ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…

Ενδοξη επανασταση Νο2: Ο Στεφανος επαναστατει, και τραγουδα στη μανα του «Αμα θες να φυγεισα φυγε, αμα θες να κλαψεις κλαψε, να γκρινιαζεις μονο παψε, δεν μπορω να σ΄ανεχτωω» Σωστος, αγορι μου, επιτελους!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No1: «αμα τη γνωρισεις θα τη λατρεψεις, την αγαπω, θα ζησουμε μαζι» Που να σκασεις εσυ Παλιο Κεμαλ Ατατουρκ!!

Ενδοξη επανασταση Νο3: Η επανασταση εξαπλωνεται, και περνει φαλαγγι τον Πετραν, ο οποιος προσπαθει αν την αναχαιτρησει, αλλα πώς να τα βαλουν τα σπαθακια, με το καινουργιο μοντελο τεθωρακισμενου, amalias style??? Ο εχθρος ετραπηκε σε ατακτην-και εξαλλη φυγη!!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No2: «Είναι ο ανδρας της ζωης μου, θα ζησω μαζι του!!»

Απολυτος ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ Νο1: «Ειμαι εγκυος Στο παιδι σου Στεφανε…»

3,2,1,Απολυτη σιωπη… ΜΠΑΜ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΟΙ ΦΑΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ..

Συμφωνώ μέχρι τελείας! Και να προσθέσω οτι η παρέα το εμπάργκο στην Εύα δεν το έκανε για την κερατωμένη Μελίτα αλλά για την παρατημένη στα σκαλιά της Εκκλησίας Δάφνη... μέχρι τότε μια χαρά έκαναν πλάτες στην Εύα κ το Μάνο..αλλά όπως πολύ καλά είπες κ εσύ στην συγκεκριμμένη πολύ ωραία κατα τ' άλλα παρέα τα μέτρα κ τα σταθμά είναι 2 !
Τέλος ΑΜΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΘΕΑ!!!
KAZY
KAZY
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Πεμ Ιαν 21, 2010 1:10 am

ΓIA TO ΣHMEΡINO KATAΡΧAΣ EXΩ NA ΔHΛΩΣΩ Κ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠ ΠΡΟΣΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΜΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ…

ΤΙ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?? ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΦΑΝ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ?? ΕΛΕΟΣ!

Η ΧΡΥΣΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΙΑ, ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ!! ΠΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΔΗΛ.. ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΗ, ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, Κ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ… ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ, Κ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΣΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΚΛΑ, ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΕ ΚΡΥΦΑ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ, ΓΝΗΣΙΑ, ΦΩΤΕΙΝΗ, ΑΓΝΗ, ΑΔΟΛΗ… ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕ.. ΤΗ ΛΑΤΡΕΨΑ!! ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, Ο ΑΛΕΞ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.. "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ» ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. ΑΧ, ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΩΡΟ, ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ!!

Εμένα μου άρεσαν πολύ και οι 2 σήμερα. Ήταν χαρούμενοι, ήρεμοι, χαλαροί και γελαστοί! Πολύ κρίμα που θα χωρίσουν.

Προφητεια του Νοστραδαμου Νο1: Σκηνη Αμαλιας-Μελιτας, «δεν ξερω τι θα γινει, παντως απποψε θα σειστει ο κοσμος!» θα σειστει Μελιτακι μου, αλλα όχι οπως τον νομιζεις..

Απολυτη κοτσανα Νο1: “ο Στεφανος εχει κατοχυρωθει στην Ευα… Μαλιστα..Κοιτα να δεις, που εγω νομιζα ότι ο Στεφανος ηταν ανθρωπος, κ ελογο ων, κ ουχι αντικειμενο σε πληστηριασμο, για να κατοχυρωθει.. Νομιζω κ γω κατι βλακειες ωρες-ωρες!!
Συνεχιζω… Σωστη, και πανσοφη όπως παντα η μητηρ! Να μην τα αναπαραγω ξανα, δικιο ειχε σε όλα, ουτε παντρεμενος ηταν, ουτε τιποτα, μια σχεση που εμπαζε από παντου σαν διαμπερες διαμερισμα ειχαν με την Ευα, κ τιποτα περισσοτερο..Και ερωτω η αφελης -και εν πολλοις ηλιθια τηλεθεατρια, καθοτι δεν αντιλαμβανομαι την… ορθογωνια λογικη αυτης της παρεας : η Ευα, που απλως τα ειχε με τον Στεφανο, κ τον παρατησε ουχι μια αλλα δυο φορες, λιγο πριν το γαμο, τον εχει κατοχυρωσει, κατά την αποψη των φιλων της.. Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!
Οποτε..ειπαμε κατοχυρωθηκε ο Στεφανος! Που να την παντρευτει κιολας..Καλημερα θα του λεει η διπλανη, κ θα στηνεται το λαικο δικαστηριο..Αδυνατω να συνεχισω την διευρευνηση του συλλογισμου, κολληομαι, και παω σε άλλο θεμα..

Αχ πόσο συμφωνώ!

Προφητεια (ουχι του Νοστραδαμου αυτή τη φορα) Νο2: Δαφνη-Μελιτα «ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ» «ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΣΥΜΒΙΒΒΑΣΤΙΚΑ» Α ρε Μελιτακι, δεν μελεταγες κ συ το λοττο?? Διοτι αυτό ακριβως θα σου ρθει κ σενα, ότι και στο κεφαλι της Νορας..η απολυτη ταυτιση μιλαμε!

Απολυτη κοτσανα Νο2: «σας θελω μαζι με το Μανο, και την Ευα με τον Στεφανο..» και επιμενω κυριε δικαστα.. μα..τι παει αν πει δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα?? Ακουστε με κυριε δικαστα..ενισταμαι εντονως!!(αγαπημενη φραση, από το «ζητημα τιμης» μου τη θυμησε η Δαφνη που διαρηγνυε τα ιματια της να πεισει τη Μελιτα για της ικανοτητες της ως πετυχημενης προξενητρας..Δαφνη μου να μη σε στεναχωρησω, αλλα αν κρατουσες εσυ το ρολο τηςΓεωργιας Βασιλειαδου, δεν θα ειχαμε κωμωδιες αλλα δραματα!

Ενδοξη επανασταση Νο1: Η Ευα αποφασιζει, από κει που-24 ωρες πριν διατυμπανιζε ότι την νοιζει μονο η δουλεια της, κ ότι δεν θελει παιδια, φοβαται την καταθλιψη κτλ, ξαφνικα της ηρθε επιφοιτηση, κ με ένα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μας δινει την εντυπωση γυναικας, που μετα από απειρες, επιπονες προσπαθειες, μενει επιτελους εγκυος, και εχει τρελλαθει από τη χαρα της..Ιδιαιτερα πειστικο εχω να πω,..



Απολυτη κοτσανα Νο3: «δεν θελω τιποτα από το Στεφανο, μονο να ξερει, κ θα μεγαλωσω μονη μου το παιδι»
απορια..επειδη δεν θελει τιποτα από το Στεφανο, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΕΙ ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΜΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗ, ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…
Ναι, αυτό αναρωτιέμαι και εγώ πως ξαφνικά θα δεχτεί να παντρευτεί.


Ενδοξη επανασταση Νο2: Ο Στεφανος επαναστατει, και τραγουδα στη μανα του «Αμα θες να φυγεισα φυγε, αμα θες να κλαψεις κλαψε, να γκρινιαζεις μονο παψε, δεν μπορω να σ΄ανεχτωω» Σωστος, αγορι μου, επιτελους!

Μια μικρή αναλαμπή ήταν τελικά!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No1: «αμα τη γνωρισεις θα τη λατρεψεις, την αγαπω, θα ζησουμε μαζι» Που να σκασεις εσυ Παλιο Κεμαλ Ατατουρκ!!

Αμ δεν θα την γνωρίσει!

Ενδοξη επανασταση Νο3: Η επανασταση εξαπλωνεται, και περνει φαλαγγι τον Πετραν, ο οποιος προσπαθει αν την αναχαιτρησει, αλλα πώς να τα βαλουν τα σπαθακια, με το καινουργιο μοντελο τεθωρακισμενου, amalias style??? Ο εχθρος ετραπηκε σε ατακτην-και εξαλλη φυγη!!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No2: «Είναι ο ανδρας της ζωης μου, θα ζησω μαζι του!!»

faint
Απολυτος ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ Νο1: «Ειμαι εγκυος Στο παιδι σου Στεφανε…»

faint faint faint

3,2,1,Απολυτη σιωπη… ΜΠΑΜ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΟΙ ΦΑΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ..
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 21, 2010 1:12 am

almaresi έγραψε:Ειλικρινά, έστω ότι είσαι πατέρας - γενικά απευθύνομαι. Πας στον φίλο-αδερφό του γιου σου και γαμπρό σου και του λες "ήρθα να μιλήσουμε για τον γιο μου"??? Για να πείτε συγκεκριμένα τι? Με ποια γυναίκα θα είναι ευτυχισμένος? Έχει νόημα αυτή η κουβέντα? Πού γίνονται αυτά?????

Έχω κουραστεί να βλέπω ήρωες να περιφέρονται και να λένε ποια πρέπει να 'ναι ζευγάρι με ποιον...

Φανταστείτε σκηνικό σε περίπτωση που η Εύα γεννά τελικά το παιδάκι της και αποκτά κι η Μελίτα παιδί από τον Στέφανο. Η αδερφή της αδερφής της αδερφής μου... Τρέχα γύρευε. Θα το χάσει λοιπόν γιατι η Εύα πρέπει συνεχώς να τρώει χαστούκια. Σε κάποια πράγματα οι δημιουργοί το έχουν παρακάνει...

Επίσης, τι θα άλλαζε αν μιλούσε πρώτος ο Στέφανος? Εντάξει, ξέρω ότι μάλλον δεν θα έπαιζε γάμος Εύας-Στέφανου, αλλά δεν θα ταραζόταν η σχέση με την Μελίτα? Δεν νομίζω ότι ξεκινά καλά ένα ζευγάρι όταν ο ένας περιμένει παιδί από πρώην σύντροφο...


Γενικά με το θέμα των παιδιών έχουμε ξεφύγει
Προσωπικά με ενοχλεί το γεγονός οτι τα παιδιά εμφανίζονται ως εμπόδια
Ένας έρωτας όταν έχει θεμέλια μπορεί να δεχτεί την παρουσία ενός παιδιού χωρίς να γκρεμιστεί απ τους τριγμούς που θα προκληθούν.
Φαίνεται σαν να μην υπάρχει κοινή λογική προκειμένου να αντιμετωπισθούν τα προβλήματα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιαν 21, 2010 3:31 am

stefanos-melita έγραψε:ΓIA TO ΣHMEΡINO KATAΡΧAΣ EXΩ NA ΔHΛΩΣΩ Snif Love! wall Κ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠ ΠΡΟΣΦΕΡΟΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΜΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ… lol!

ΤΙ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?? ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ?? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?? ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΦΑΝ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ?? ΕΛΕΟΣ!

Η ΧΡΥΣΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΛΥΚΙΑ, ΥΠΕΡΟΧΗ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ!! ΠΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΑ ΔΗΛ.. slap ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΝΤΑΝΗ, ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, Κ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ… Palamakia ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ, Κ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ, ΣΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΥΚΛΑ, ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΕ ΚΡΥΦΑ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΑ Η ΒΙΤΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΕΤΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ, ΓΝΗΣΙΑ, ΦΩΤΕΙΝΗ, ΑΓΝΗ, ΑΔΟΛΗ… ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕ.. ΤΗ ΛΑΤΡΕΨΑ!! Love!ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. : respect : ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, Ο ΑΛΕΞ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΕΙΞΗ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΔΙΑΧΥΤΙΚΟΣ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ.. "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΩΡΟ ΜΟΥ» ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. ΑΧ, ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΩΡΟ, ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ!! Heart2

Προφητεια του Νοστραδαμου Νο1: Σκηνη Αμαλιας-Μελιτας, «δεν ξερω τι θα γινει, παντως απποψε θα σειστει ο κοσμος!» θα σειστει Μελιτακι μου, αλλα όχι οπως τον νομιζεις..

Απολυτη κοτσανα Νο1: “ο Στεφανος εχει κατοχυρωθει στην Ευα… Μαλιστα..Κοιτα να δεις, που εγω νομιζα ότι ο Στεφανος ηταν ανθρωπος, κ ελογο ων, κ ουχι αντικειμενο σε πληστηριασμο, για να κατοχυρωθει.. Νομιζω κ γω κατι βλακειες ωρες-ωρες!!
Συνεχιζω… Σωστη, και πανσοφη όπως παντα η μητηρ! Να μην τα αναπαραγω ξανα, δικιο ειχε σε όλα, ουτε παντρεμενος ηταν, ουτε τιποτα, μια σχεση που εμπαζε από παντου σαν διαμπερες διαμερισμα ειχαν με την Ευα, κ τιποτα περισσοτερο..Και ερωτω η αφελης -και εν πολλοις ηλιθια τηλεθεατρια, καθοτι δεν αντιλαμβανομαι την… ορθογωνια λογικη αυτης της παρεας : η Ευα, που απλως τα ειχε με τον Στεφανο, κ τον παρατησε ουχι μια αλλα δυο φορες, λιγο πριν το γαμο, τον εχει κατοχυρωσει, κατά την αποψη των φιλων της.. Αλλα η Μελιτα, που ειχε ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΝΑ ΛΙΘΟΒΟΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ ΤΟ ΕΥΑΚΙ ΤΟΥΣ…ΑΑ!! ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΑ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΑΡΑΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΣΜΟΙ..Κανεναν δεν ειδα τοτε ουτε να υπερασπιζεται την κερατωμενη, ουτε να της ανοιγουν τους οφθαλμους..Βεβαια, κρατησαν για λιγο..μουτρα στην Ευα, αλλα βρε οκ, ειπαμε, είναι φιλη-οποτε συγχωρηται κ ο φονος εντος του στενου αυτου κυκλου-ασε που αγαπουσε απολυτα το Μανο!
Οποτε..ειπαμε κατοχυρωθηκε ο Στεφανος! Που να την παντρευτει κιολας..Καλημερα θα του λεει η διπλανη, κ θα στηνεται το λαικο δικαστηριο..Αδυνατω να συνεχισω την διευρευνηση του συλλογισμου, κολληομαι, και παω σε άλλο θεμα..

Προφητεια (ουχι του Νοστραδαμου αυτή τη φορα) Νο2: Δαφνη-Μελιτα «ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ» «ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΣΥΜΒΙΒΒΑΣΤΙΚΑ» Α ρε Μελιτακι, δεν μελεταγες κ συ το λοττο?? Διοτι αυτό ακριβως θα σου ρθει κ σενα, ότι και στο κεφαλι της Νορας..η απολυτη ταυτιση μιλαμε!

Απολυτη κοτσανα Νο2: «σας θελω μαζι με το Μανο, και την Ευα με τον Στεφανο..» και επιμενω κυριε δικαστα.. μα..τι παει αν πει δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα?? Ακουστε με κυριε δικαστα..ενισταμαι εντονως!!(αγαπημενη φραση, από το «ζητημα τιμης» μου τη θυμησε η Δαφνη που διαρηγνυε τα ιματια της να πεισει τη Μελιτα για της ικανοτητες της ως πετυχημενης προξενητρας..Δαφνη μου να μη σε στεναχωρησω, αλλα αν κρατουσες εσυ το ρολο τηςΓεωργιας Βασιλειαδου, δεν θα ειχαμε κωμωδιες αλλα δραματα!

Ενδοξη επανασταση Νο1: Η Ευα αποφασιζει, από κει που-24 ωρες πριν διατυμπανιζε ότι την νοιζει μονο η δουλεια της, κ ότι δεν θελει παιδια, φοβαται την καταθλιψη κτλ, ξαφνικα της ηρθε επιφοιτηση, κ με ένα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μας δινει την εντυπωση γυναικας, που μετα από απειρες, επιπονες προσπαθειες, μενει επιτελους εγκυος, και εχει τρελλαθει από τη χαρα της..Ιδιαιτερα πειστικο εχω να πω,..

Απολυτη κοτσανα Νο3: «δεν θελω τιποτα από το Στεφανο, μονο να ξερει, κ θα μεγαλωσω μονη μου το παιδι»
απορια..επειδη δεν θελει τιποτα από το Στεφανο, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΕΙ ΚΕΦΑΛΟΚΛΕΙΔΩΜΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗ, ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ…

Ενδοξη επανασταση Νο2: Ο Στεφανος επαναστατει, και τραγουδα στη μανα του «Αμα θες να φυγεισα φυγε, αμα θες να κλαψεις κλαψε, να γκρινιαζεις μονο παψε, δεν μπορω να σ΄ανεχτωω» Σωστος, αγορι μου, επιτελους!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No1: «αμα τη γνωρισεις θα τη λατρεψεις, την αγαπω, θα ζησουμε μαζι» Που να σκασεις εσυ Παλιο Κεμαλ Ατατουρκ!!

Ενδοξη επανασταση Νο3: Η επανασταση εξαπλωνεται, και περνει φαλαγγι τον Πετραν, ο οποιος προσπαθει αν την αναχαιτρησει, αλλα πώς να τα βαλουν τα σπαθακια, με το καινουργιο μοντελο τεθωρακισμενου, amalias style??? Ο εχθρος ετραπηκε σε ατακτην-και εξαλλη φυγη!!

Ενδοξες Επαναστατικες Ατακες No2: «Είναι ο ανδρας της ζωης μου, θα ζησω μαζι του!!»

Απολυτος ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ Νο1: «Ειμαι εγκυος Στο παιδι σου Στεφανε…»

3,2,1,Απολυτη σιωπη… ΜΠΑΜ!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΖΗΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΙΤΙΚΟΙ ΦΑΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ..


Πριν λίγο είδα το επεισόδιο και έσπευσα να δω τον σχολιασμό σου!Και εννοείται πως για ακόμη μια φορά συμφωνώ απολύτως!!!Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο γιατί θα καταντήσω κουραστική να επαναλαμβάνω αυτά που είπες!!Αχ αύριο προβλέπεται θλιβερό επεισόδιο Snif
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Πεμ Ιαν 21, 2010 8:19 am

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ...ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ

Λουκας:Πας καλά κορίτσι μου?Αμα χάσω και σένα να πάω να φουντάρω...Η ζωη μου έδωσε 5 μούντζες και μια αγκαλιά...Αυτη η αγκαλιά για μένα είσαι εσύ...Εσυ είσαι η δύναμή μου κοκκινόμαλλο τερατάκι ♥️ Δεν ξεκόβω απο σένα που να χτυπιέσαι..να παρακαλάς όμως.. .
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Ιαν 21, 2010 8:51 am

Αυτο το καλαμάρι με το στόμα όλη την ώρα ανοιχτό, δεν μπορεί να φύγει από τη σειρά?
Ζητάω πολλά???
Μα πόσο με εκνευρίζει αυτή η Μελίτα, δεν λέγεται....
Και τέλος πάντων κάθε άντρα που θα γνωρίζει θα μας λέει ότι είναι ο άντρας της ζωής της? Έλεος!! Πέρυσι κυλιόταν όλη την ώρα στα πατώματα, είτε ως αλκοολική είτε ως ερωτευμένη, είτε με συνδυασμό και των δύο, με δάκρυα για αυτόν τον Μάνο και να προσπαθεί να πείσει όλο τον κόσμο ότι ο άντρας της ζωής της είναι ο Μάνος και φέτος... τα γνωστά πάλι
αει παράτα μας κυρά μου... αει
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Ευάκι Πεμ Ιαν 21, 2010 10:06 am

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες και όλους εύχομαι !
Είμαι καινούργια στην παρέα σας , αν και σας παρακολουθώ καιρό !!
Λοιπόν στο θέμα μας τώρα .
Το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά.
Πειράζει που χάρηκα που την Μελίτα την περιμένει κεραμίδα ? (χι,χι,χι!!)
Με τέτοια εμφάνιση καλά να πάθει ..Μα ήταν μπλούζα αυτή που φόραγε ? Ήταν μαλλί αυτό ? Καλά της τα είπε η Αμαλία ...Όχι κομμώτρια , ρεκτιφιέ ήθελε....
Πειράζει που χάρηκα που πάγωσε το χαμόγελο στα χείλη της όταν τη είπε ο Στέφανος ότι τον πρόλαβε η Εύα και δεν της είπε τα μαντάτα ?
Ο Λουκάς έγραψε με τις λάμπες !!!!
Ελπίζω μόνο η κόρη μου να με αφήσει να δω το σημερινό επεισόδιο , γιατί αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά την υοθεσία....
Καλώς σας βρήκα !!
Flkia
Ευάκι
Ευάκι

Θηλυκό Τόπος : Όπου είναι ο Μάνος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 21, 2010 10:09 am

Ευάκι έγραψε:Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες και όλους εύχομαι !
Είμαι καινούργια στην παρέα σας , αν και σας παρακολουθώ καιρό !!
Λοιπόν στο θέμα μας τώρα .
Το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά.
Πειράζει που χάρηκα που την Μελίτα την περιμένει κεραμίδα ? (χι,χι,χι!!)
Με τέτοια εμφάνιση καλά να πάθει ..Μα ήταν μπλούζα αυτή που φόραγε ? Ήταν μαλλί αυτό ? Καλά της τα είπε η Αμαλία ...Όχι κομμώτρια , ρεκτιφιέ ήθελε....
Πειράζει που χάρηκα που πάγωσε το χαμόγελο στα χείλη της όταν τη είπε ο Στέφανος ότι τον πρόλαβε η Εύα και δεν της είπε τα μαντάτα ?
Ο Λουκάς έγραψε με τις λάμπες !!!!
Ελπίζω μόνο η κόρη μου να με αφήσει να δω το σημερινό επεισόδιο , γιατί αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά την υοθεσία....
Καλώς σας βρήκα !!
Flkia


Καλώς ήρθες στην παρέα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιαν 21, 2010 10:10 am

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλά post
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 285 - Ημερομηνία 20-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Πεμ Ιαν 21, 2010 10:49 am

ψήφισα Καλό μόνο και μόνο για τους αστείους διαλόγους Λουκά-Νόρας-Μπέλλου και την απίθανη συγγενική σχέση Μπιγιονσέ-Μπαγιονέ ...Klap

κατά τα άλλα ... ΚΡΕΜΑΣΤΕ στο ΣΥΝΤΑΓΜΑ την κομμώτρια της Μελίτας ... μιλάμε για καταστροφή τρίχας επιπέδου 2012 και πάνω !!
Kotsides
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης