Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

+43
ΕΥΑ
Jennifer
edem4ever
loukakos
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Artemis
Penny
anna90
aggeliki
KatsaroYpotheto
1977
tinaki18
DESPOINA
jim7
verile_mistika
mimi
sifantid
xristina79
Evelyn
KonstantinaA
panda
LIBRA
PrincessRachel
kikialex
vs116117
evanna
Ntinaki1
nikidanis
margaret
Despinaki
mimi_loukas+nora
xara
Dorina <3 Πέτρος
anastasia20
NATALITSA_LOUKITSA
hionati
konstantina
Ntinaki Agapaei Petraki
Izabella29
νοριτσα
Καρ-Mik
loukitsa
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap41%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από mimi Πεμ Ιαν 21, 2010 9:41 pm

συνοπτικάααααααα αύριο αναλυτικά
Λουκάς θεός με τις λάμπες θέλω και εγώ
η Εύα με τη Δάφνη θεές
Μελίτα σπαστικιά μέχρι αηδίας
η Τιτανομέγιστη σήμερα παίρνει Fskl ( αχ πόσο το ευχαριστιέμαι αυτό το emoticon) η Εύα φταίει η Εύα ή ο γαμπρούλης σου ;;; από υποχρέωση κοιμόταν με την Εύα ;; Fskl
ο Λουκάς θεός
και το χώσιμο του Μάνου στη Μελίτα καλό να μην πω που το χει γραμμένο το παιδάκι της
η Μελίτα τι ακριβώς θέλει να κάνει και της λέει αυτά που της λέει η Νόρα στο τρέιλερ ;;;;;;;;;;
ο Κατρανίδης που πήγε ρε παιδιά ;;;;;;;;
αλλά το επεισόδιο λόγο του Λουκά
και επειδή δεν υπήρχε Νταίζη no Daizy no !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλούτσικο
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Ιαν 21, 2010 9:45 pm

mimi έγραψε: συνοπτικάααααααα αύριο αναλυτικά
Λουκάς θεός με τις λάμπες θέλω και εγώ
η Εύα με τη Δάφνη θεές
Μελίτα σπαστικιά μέχρι αηδίας
η Τιτανομέγιστη σήμερα παίρνει Fskl ( αχ πόσο το ευχαριστιέμαι αυτό το emoticon) η Εύα φταίει η Εύα ή ο γαμπρούλης σου ;;; από υποχρέωση κοιμόταν με την Εύα ;; Fskl
ο Λουκάς θεός
και το χώσιμο του Μάνου στη Μελίτα καλό να μην πω που το χει γραμμένο το παιδάκι της
η Μελίτα τι ακριβώς θέλει να κάνει και της λέει αυτά που της λέει η Νόρα στο τρέιλερ ;;;;;;;;;;
ο Κατρανίδης που πήγε ρε παιδιά ;;;;;;;;
αλλά το επεισόδιο λόγο του Λουκά
και επειδή δεν υπήρχε Νταίζη no Daizy no !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλούτσικο




ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Ο ΔΑΝΗΣ ΣΗΜΕΡΑ????????????????????????????????????????????????????????
ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΔΑ ΑΥΡΙΑΝΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΚΑΙΕΧΕΙ ΣΚΗΝΕΣ Gioupi Gioupi
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από mimi Πεμ Ιαν 21, 2010 9:47 pm

nikidanis έγραψε:
mimi έγραψε: συνοπτικάααααααα αύριο αναλυτικά
Λουκάς θεός με τις λάμπες θέλω και εγώ
η Εύα με τη Δάφνη θεές
Μελίτα σπαστικιά μέχρι αηδίας
η Τιτανομέγιστη σήμερα παίρνει Fskl ( αχ πόσο το ευχαριστιέμαι αυτό το emoticon) η Εύα φταίει η Εύα ή ο γαμπρούλης σου ;;; από υποχρέωση κοιμόταν με την Εύα ;; Fskl
ο Λουκάς θεός
και το χώσιμο του Μάνου στη Μελίτα καλό να μην πω που το χει γραμμένο το παιδάκι της
η Μελίτα τι ακριβώς θέλει να κάνει και της λέει αυτά που της λέει η Νόρα στο τρέιλερ ;;;;;;;;;;
ο Κατρανίδης που πήγε ρε παιδιά ;;;;;;;;
αλλά το επεισόδιο λόγο του Λουκά
και επειδή δεν υπήρχε Νταίζη no Daizy no !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλούτσικο




ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Ο ΔΑΝΗΣ ΣΗΜΕΡΑ????????????????????????????????????????????????????????
ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΔΑ ΑΥΡΙΑΝΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΚΑΙΕΧΕΙ ΣΚΗΝΕΣ Gioupi Gioupi

ωραίααααααααα γιατί δεύτερο επεισόδιο χωρίς Κατρανίδη δεν λέει
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Ιαν 21, 2010 11:11 pm

ΚΑΛΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ !!!ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΣ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΟΡΗΘΗΚΑ
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Πεμ Ιαν 21, 2010 11:13 pm

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ, ΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΤΥΧΗ.

Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ? ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΤΑ ΛΕΩ ΠΙΟ ΧΥΜΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΧΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΟΥ. ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιαν 21, 2010 11:18 pm

alexandra 35 έγραψε:ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ, ΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΤΥΧΗ.

Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ? ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΤΑ ΛΕΩ ΠΙΟ ΧΥΜΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΧΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΟΥ. ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?

Επαναλαμβάνω και πάλι, ότι πρέπει να σταματήσουμε να ασχολούμεθα με τους ηθοποιούς ως άτομα και να μας αποσχολούν μόνο οι ρόλοι. Όσο οι κριτικές συνεχίζονται με αυτό τον τρόπο χάνουν το νόημα τους. Παρακαλώ αυτοσυγκράτηση. Ευχαριστώ.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Ιαν 21, 2010 11:33 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο!

Εύα-Στέφανος Ωραία σκηνή!Η Εύα αποφασισμένη δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη κ δεν θέλει τπτ ,το ξεκαθάρισε στο Στέφανο! Υποκλίνομαι στο Εύακι κ στην Ξυλά! : respect : : respect :
Στέφανος-Μελίτα Ο έρωτας αυτός απλά δεν με αγγίζει….η Μελίτα πάλι δεν…….! Πάντως το κατινάκι μπροστά στο Στέφανο κότα…..την κακία κ ζήλια για Εύα την έβγαλε στην Νόρα!!
Μάνος-Λουκάς Υπέροχη σκηνή, ο Λουκάς θεός!
Εύα-Λουκάς Η Εύα θέλει αυτό το παιδί το βάζει πάνω από όλα κ όλους αλλά, δεν ξεχνά κ τα όνειρα που έκανε, αγαπάει πάντα το Μάνο αλλά, τώρα γνωρίζει καλά ότι οι δρόμοι τους χωρίστηκαν!
Λουκάς-Νόρα Οπώς πάντα υπέροχοι! Λυπάμαι τον Μπέλο όσο ηλίθιος κ αν είναι τον λυπάμαι!!
Αγγέλα-Καρτάλω Ελεος! Το ακούσαμε θέλεις την Εύα για νύφη οκ, παράτα μας τώρα!Η Αγγέλα γι άλλη μια φορά την έβαλε στην θέση της!

Στέφανος στη πισίνα κ Μπουγιούρης όταν έμαθε για Εύα απλά : respect : : respect :
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιαν 21, 2010 11:38 pm

alexandra 35 έγραψε:ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ? ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ, ΤΗ ΘΕΩΡΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΤΥΧΗ.

Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ, ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ? ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ, ΕΓΩ ΤΑ ΛΕΩ ΠΙΟ ΧΥΜΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΧΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΜΟΥ. ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?


Δεν είναι κακό το θάρρος της γνώμης,η τόση αγένεια είναι κακό να υπάρχει.Και όχι δεν πρέπει να αντικατασταθεί η ηθοποιός επειδή εσύ θεωρείς πως δεν είναι καλή.Σε πολλούς άλλους αρέσει και αυτούς πρέπει να τους σεβαστείς.Ευχαριστώ
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιαν 21, 2010 11:41 pm

Να σταματήσει άμεσα οποιαδήποτε συζήτηση για τους ηθοποιούς σαν πρόσωπα γιατί έχουμε ξεφύγει. Η συνέχιση της συζήτησης θα προειδοποιείται. Ευχαριστώ.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Πεμ Ιαν 21, 2010 11:58 pm

ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ JIM 7 THN CLARABELLE KAI TO Katsaro Ypotheto ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ. ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ, ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΛΕΓΕΤΑΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 22, 2010 12:06 am


Ας σχολιάσω κι εγώ με τη σειρά μου

Σήμερα ενώ το επεισόδιο μου άρεσε σε γενικές γραμμές με χάλασε ο τρόπος που εμφάνισαν σαν υπέρτατο εμπόδιο μια ζωή που ετοιμάζεται να έρθει στον κόσμο.

Ο Στέφανος που είναι ο πατέρας δεν αφιέρωσε ούτε μια σκέψη σ αυτό το μωρό αντίθετα το είδε σαν εμπόδιο. Θα ήταν νομίζω πιο σωστό να εξηγήσει στην Εύα τι του συμβαίνει να συνεχίσει τη ζωή του και να καλοδεχτεί το μωρό, ή να ξεκαθαρίσει οτι δεν ενδιαφέρεται γι αυτό για να μην ενοχληθεί το νέο του αίσθημα.

Η αντίδραση της Αμαλίας με ενόχλησε εξίσου αν όχι περισσότερο. Αυτή η γυναίκα υποτίθεται οτι έχει φέρει στον κόσμο δύο παιδιά. Ίσως μερικές φορές ο τρελιάρικος χαρακτήρας της Αμαλίας να προκαλεί γέλιο αλλά σήμερα μου προκάλεσε απέραντο θυμό.

Εξίσου με ενόχλησε και η αντίδραση της Αντιγόνης, που επίσης μιλούσε για το μωρό μέσα στη χαρά επειδή απλά εξυπηρετούσε τα σχέδιά της.

Δεν θα το συνεχίσω για να μη γίνω κουραστική, αλλά το μήνυμα που περνούσε στο θεατή δεν ήταν το καλύτερο κατά τη γνώμη μου.

Η Εύα τελικά έκανε αυτό που έπρεπε και ενημέρωσε τον πατέρα. Νομίζω οτι εισέπραξε την αρνητική του διάθεση και αυτός ήταν ο λόγος που βιάστηκε να φύγει απ το σπίτι του Στέφανου. Άλλωστε εμέσως το είπε και στο Λουκά. ''Δεν θέλω να με παντρευτεί για το παιδί''. Το θεωρώ απόλυτα σύμφωνο με το χαρακτήρα της αυτό. Δεν το έκανε με τη Μαρίλια και δεν το κάνει ούτε τώρα. Η σκηνή στο σπίτι του Στέφανου μου έβγαλε και το ξάφνιασμα του και την αμηχανία της.

Η Μαρίλια μου φάνηκε ξαφνιασμένη, αλλά νομίζω οτι όταν το χωνέψει θα έρθει ακόμη πιο κοντά στην Εύα.

Ο Λουκάς άλλα μας υποσχέθηκε και άλλα έκανε. Βρε πουλάκι μου έτσι το εννοείς εσύ όταν λες θα της αλλάξεις τα φώτα; Τι να σου πω Λουκάκο είσαι εντελώς χαιβάνι. Πάντως θυμηθήκαμε τον παλιό καλό Λουκά με τις ατάκες του και το απίστευτο χιούμορ του απόψε. Όταν τον είδα να απαγγέλει τον καζαμία στο Μάνο βογκώντας γέλασα τρελά, αλλά οταν τον είδα να τσακίζει σοκολατάκια με το Μπέλλο, και να συνεχίζει τα μαθήματα φλερτ ξεράθηκα. Τον παράγοντα κατσαρίδα πάντως ο Μπέλλος δεν τον ήξερε.

Της Μελίτας της ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι. Μπορώ να το καταλάβω κι ας μην είναι η αδυναμία μου. Αυτό που δεν θα καταλάβω ποτέ είναι το γιατί αναρωτιέται πως διασταυρώθηκε ο δρόμος της και πάλι με αυτόν της Εύας. Μπήκε σ αυτή τη σχέση με ανοιχτά μάτια, οπότε μπορεί το γεγονός να ήταν απρόβλεπτο αλλά δεν ήταν απίθανο. Έχει πέσει στα πατώματα και με το δίκιο της αλλά εδώ που τα λέμε όσα της καταλόγισε ο Μάνος για τη Νεφέλη ήταν απόλυτα σωστά. Μπορεί ο κύριος να έχει τα χίλια κουσούρια αλλά τη μικρή και την αγαπάει και κάθε φορά που χρειάστηκε την έβαλε σε πρώτη προτεραιότητα.

Η Δάφνη σήμερα φάνηκε καθαρά οτι δεν ήθελε με τίποτα το παιδί που περιμένει η Εύα να είναι του Μάνου. Ίσως γιατί της κρατάει (και με το δίκιο της) κακία ή ίσως επειδή στο μυαλό της έχει ταιριάξει τα πράγματα διαφορετικά θα δούμε.

Ο Μάνος βρήκε το σωστό χρόνο για να κάνει στο δόλιο το Λουκά τις εξομολογήσεις του. Τι βογκητό έριξε ο άνθρωπος! Μπράβο Μανωλάκη άργησες λίγο αλλά το κατάλαβες αγόρι μου. Μου άρεσε πάντως που η Δάφνη θα του το έλεγε το μαντάτο με το μαλακό. Του πέταξε την κεραμίδα και κάγκελο ο Μάνος.

Ερμηνευτικά θα σταθώ σε δύο σκηνές. Η μια είναι ο Στέφανος δίπλα στην πισίνα. Η άλλη είναι ο Μάνος όταν έμαθε το νέο. Και οι δύο υπέροχοι. : respect : : respect :
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από tinaki18 Παρ Ιαν 22, 2010 12:35 am

τελιο !ειδικα σκηνη μανου -λουκασ !!το πηγενε απο εδω το πηγενε απο εκει ο λουκασ τελικα δεν το πε οτι η ευα ειναι εγγιοσ !επισησ τελια σκηνη μαριλιασ -ευασ!!!!!!!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 1:53 am

Τώρα που είδα και το υπόλοιπο μισό προσθέτω:

- Αυτό που Δάφνη-Εύα είναι οι καλύτερες φίλες με τρελαίνει! Πάντως η Δάφνη δεν έχει ξεχάσει (δικαίως!).... Ανακουφίστηκε που δεν είναι το παιδί του Μάνου και της την είπε της Εύας για την περίοδο που ήταν η ίδια έγκυος αλλά ο Νικόλας εξαιτίας της Εύας (και της βλακείας του βεβαίως) δεν ήταν δίπλα της.... Η Εύα δεν το κατάλαβε ή μου φάνηκε? Πάντως Δάφνη θεά!

- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....

- Με τρελαίνει επίσης η αντίληψη (νομίζω ο Λουκάς το είπε) ότι είναι καλύτερη εναλλακτική να παντρευτείς τον πατέρα του παιδιού σου, ακόμα και αν είσαι ερωτευμένη με άλλον, από το να το μεγαλώσεις μόνη σου! Ναι, το παιδί δεν καταλαβαίνει πότε οι γονείς είναι (στην καλύετρη περίπτωση μόνο) δυστυχισμένοι..... τι να σου πω δηλαδή....

- Αγγέλα-Αντιγονίτσα 2-0....

- Η Νόρα πιστεύω για το καλό της Μελίτας της είπε να τον ξεχάσει τον Στέφανο αλλά βρε Νόρα μου αν είναι τόσο εύκολο ξέχασε κι εσύ τον Λουκά! Γιατί ο Άρης θα είναι πάντα ανάμεσα σας.... αααα και η Εύα να ξεχάσει τον Μάνο γιατί η Νεφέλη θα είναι πάντα ανάμεσα τους.... ευτυχώς ο μικρός Μάριος την γλίτωσε.... για την ώρα....

- Ο Μάνος είχε και δίκιο και άδικο.... στην πρώην σου απροειδοποίητα δεν πας αγόρι μου ούτε για το παιδί σου... κοίτα να το συνηθίσεις.... και φυσικά εκεί που είπε "άντε γιατί πολύ πολιτισμένος είμαι" ή κάτι τέτοιο... ε έχασε για μένα κάθε δίκιο γιατί αυτά που θυμήθηκα δεν τον κολακεύουν ιδιαίτερα...

- Με εκνευρίζει που η Αμαλία το έχει πάρει τόσο προσωπικά το θέμα Στέφανος-Μελίτα! Ναι, είναι κόρη της αλλά νομίζω ότι έχει πάθει ταύτιση! "πως το έπαθα εγώ αυτό?" ή "πως μου ξέφυγε εμένα αυτό" κάπως έτσι δεν μίλησε? και δεν είναι η πρώτη φορά που μιλάει στον πρώτο ενικό! Νομίζω ότι μέσα από την σχέση Μελίτας-Στέφανου ζει την εξέλιξη της δικής σχέσης με τον Χατζηπωςτονλένε, που θα ήθελε να έχει....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 1:56 am

xristina79 έγραψε:Τώρα που είδα και το υπόλοιπο μισό προσθέτω:

- Αυτό που Δάφνη-Εύα είναι οι καλύτερες φίλες με τρελαίνει! Πάντως η Δάφνη δεν έχει ξεχάσει (δικαίως!).... Ανακουφίστηκε που δεν είναι το παιδί του Μάνου και της την είπε της Εύας για την περίοδο που ήταν η ίδια έγκυος αλλά ο Νικόλας εξαιτίας της Εύας (και της βλακείας του βεβαίως) δεν ήταν δίπλα της.... Η Εύα δεν το κατάλαβε ή μου φάνηκε? Πάντως Δάφνη θεά!

- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....

- Με τρελαίνει επίσης η αντίληψη (νομίζω ο Λουκάς το είπε) ότι είναι καλύτερη εναλλακτική να παντρευτείς τον πατέρα του παιδιού σου, ακόμα και αν είσαι ερωτευμένη με άλλον, από το να το μεγαλώσεις μόνη σου! Ναι, το παιδί δεν καταλαβαίνει πότε οι γονείς είναι (στην καλύετρη περίπτωση μόνο) δυστυχισμένοι..... τι να σου πω δηλαδή....

- Αγγέλα-Αντιγονίτσα 2-0....

- Η Νόρα πιστεύω για το καλό της Μελίτας της είπε να τον ξεχάσει τον Στέφανο αλλά βρε Νόρα μου αν είναι τόσο εύκολο ξέχασε κι εσύ τον Λουκά! Γιατί ο Άρης θα είναι πάντα ανάμεσα σας.... αααα και η Εύα να ξεχάσει τον Μάνο γιατί η Νεφέλη θα είναι πάντα ανάμεσα τους.... ευτυχώς ο μικρός Μάριος την γλίτωσε.... για την ώρα....

- Ο Μάνος είχε και δίκιο και άδικο.... στην πρώην σου απροειδοποίητα δεν πας αγόρι μου ούτε για το παιδί σου... κοίτα να το συνηθίσεις.... και φυσικά εκεί που είπε "άντε γιατί πολύ πολιτισμένος είμαι" ή κάτι τέτοιο... ε έχασε για μένα κάθε δίκιο γιατί αυτά που θυμήθηκα δεν τον κολακεύουν ιδιαίτερα...

- Με εκνευρίζει που η Αμαλία το έχει πάρει τόσο προσωπικά το θέμα Στέφανος-Μελίτα! Ναι, είναι κόρη της αλλά νομίζω ότι έχει πάθει ταύτιση! "πως το έπαθα εγώ αυτό?" ή "πως μου ξέφυγε εμένα αυτό" κάπως έτσι δεν μίλησε? και δεν είναι η πρώτη φορά που μιλάει στον πρώτο ενικό! Νομίζω ότι μέσα από την σχέση Μελίτας-Στέφανου ζει την εξέλιξη της δικής σχέσης με τον Χατζηπωςτονλένε, που θα ήθελε να έχει....

θα συμφωνήσω σε όλα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από 1977 Παρ Ιαν 22, 2010 1:56 am

συγγνωμη βρε κοριτσια τι να χαρει με το παιδι. αλλα ονειρα εκανε για τη ζωη του κι αλλα του ηρθαν. κι οχι ευχαριστα απο μια αποψη. δε λεω το παιδι καλο ειναι αλλα για δυο ανθρωπους που αγαπιουνται και σκεφτονται να κανουν οικογενεια. η ευα και ο στεφανος εδω και 2 μηνες αν δεν κανω λαθος ο ενας ειναι στην ανατολη κι ο αλλος στη δυση. ουτε την ευα βλεπω να πεταει απο τη χαρα της, μια χαρα της την ειπε ο λουκας. και στην τελικη δεν κανεις ενα γαμο για να λες στο παιδι σου οτι θα εχει ενα πατερα. που μελλοντικα αυτο κανει η ευα απο οτι μαθαινω. τελος παντων η εγκυμοσυνη-αποβολη δεν ξερω αν θα παιξει ρολο μελλοντικο. καπου θα ρηξει το φταιξιμο η ευα. θα φανει στα μεσα φεβρουαριου και μαλιστα μετα το γαμο παρωδια με το στεφανο.με λιγα λογια κουλουβαχατα

1977


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 22, 2010 2:08 am

1977 έγραψε:συγγνωμη βρε κοριτσια τι να χαρει με το παιδι. αλλα ονειρα εκανε για τη ζωη του κι αλλα του ηρθαν. κι οχι ευχαριστα απο μια αποψη. δε λεω το παιδι καλο ειναι αλλα για δυο ανθρωπους που αγαπιουνται και σκεφτονται να κανουν οικογενεια. η ευα και ο στεφανος εδω και 2 μηνες αν δεν κανω λαθος ο ενας ειναι στην ανατολη κι ο αλλος στη δυση. ουτε την ευα βλεπω να πεταει απο τη χαρα της, μια χαρα της την ειπε ο λουκας. και στην τελικη δεν κανεις ενα γαμο για να λες στο παιδι σου οτι θα εχει ενα πατερα. που μελλοντικα αυτο κανει η ευα απο οτι μαθαινω. τελος παντων η εγκυμοσυνη-αποβολη δεν ξερω αν θα παιξει ρολο μελλοντικο. καπου θα ρηξει το φταιξιμο η ευα. θα φανει στα μεσα φεβρουαριου και μαλιστα μετα το γαμο παρωδια με το στεφανο.με λιγα λογια κουλουβαχατα


Συγνώμη αλλά η Εύα δεν ζήτησε κατι απ τον κύριο.
Το παιδί αποφάσισε να το κρατήσει μόνη της
Ο Στέφανος μια χαρά θα μπορούσε να της εξηγήσει οτι έχει περάσει σε άλλη φάση.
Βέβαια είναι δύσκολο να της πει οτι αφού πρώτα την τρομοκράτησε έναν ολόκληρο χρόνο για να της ματαιώσει το γάμο, και αφού της πούλησε παραμύθι για αγάπες και λουλούδια τώρα έμπλεξε με την κυρία που με τον τρόπο της βοήθησε να της χαλασει το γάμο, αλλά αυτο είναι πρόβλημά του
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιαν 22, 2010 2:11 am

Ο παράγοντας κατσαρίδα εννοείται δεν θα μπορούσε να μείνει ασχολίαστος!!! Αν το προηγούμενο ποστ είχε προειδοποίηση αυτό κανονικά θα πρέπει να έχει απαγορευτικό χιχιχι ελπίζω να μην βαρεθείτε!!!

Με τη σειρά...

Εύα - Στέφανος - Γιαγιά Αντιγόνη
Καταρχήν η Εύα ήταν μια κούκλα ζωγραφιστή στη σκηνή αυτή! ΚΟΥΚΛΑ!!! Τσιμπιδάκι από τσιμπιδάκι βλέπεις...

Ο Στέφανος αντέδρασε σαν να μην πίστευε αυτό που του συμβαίνει! Ακόμα και στο παγωμένο του βλέμμα που δεν άλλαζε ήταν πολύ εκφραστικός!

Αργότερα την ώρα που η Εύα του έλεγε ότι δεν θέλει να κάνει τα λάθη του παρελθόντος τίποτα την κοιτούσε και εγώ προσωπικά νόμιζα ότι έλεγε απο μέσα του ότι απο σένα δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό ποτέ δεν ζήταγες αλλα τι μου κάνεις τώρα να'ξερες...

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 StefSmirk

Μετά που τον πίεζε η Εύα ήταν σίγουρη ότι ο Στέφανος θα της έλεγε ότι θα φύγει χιχι (που να'ξερε) και μετά που της είπε "Πώς να φύγω" μάλλον λάθος πράγματα κατάλαβε χαχαχα

Ο Στέφανος επίσης της είπε ότι δεν έχει σημασία πια τι ήθελε να της πει! Να διαφωνήσω μπορώ??? Ένα παιδί είναι ευτυχισμένο μόνο όταν οι γονείς του είναι χαρούμενοι και το αναθρέφουν σωστά. Τα έχω πει και με το Λουκά, ένας γάμος απο υποχρέωση ή συμφέρον δεν είναι προς όφελος του όποιου παιδιού! Καλύτερα δυο γονείς χώρια και ευτυχισμένοι παρά δυο γονείς μαζί και σφαγμένοι (χα κάνει και ρήμα, πώς τα λέω η άτιμη lol!)

Ο Στέφανος μεγάλο ΦΑΟΥΛ σήμερα!!!

Όσο για τη γιαγιά Αντιγόνη, θέλει το εγγόνι της καλέεεεεεεεεεεεεεεεε gelio Εντελώς άκυρη η maman στο συγκεκριμένο σημείο!!!

+++

Εύα - Αγγέλα - Μαρίλια

Η συζήτηση με τη Μαρίλια μου άρεσε πολύ, και η αντίδρασή της και όλα! Το Μαριλιάκι μαγκώθηκε όταν της είπε ότι δεν θέλει να κάνει τα ίδια λάθη με παλιά, και ίσως και να ζήλεψε και λιγουλάκι, λογικό! Η Εύα πήρε μια απόφαση μόνη της για εκείνη! Αν είναι ένας άνθρωπος που πρέπει να βάλει πάνω απο εκείνην αυτή είναι η Μαρίλια, και χάρηκα που μας έδειξε ότι είναι η μόνη που ίσως θα μπορούσε να της αλλάξει γνώμη. Στο Στέφανο είπε ότι η γνώμη της δεν αλλάζει, τη Μαρίλια όμως ήθελε να την πείσει αν είχε αντίθετη άποψη και εαν δεν πειθόταν ίσως η Εύα άλλαζε γνώμη πιστεύω! Πλέον ξέρει ότι η Μαρίλια είναι ότι πιο σημαντικό στη ζωή της! Έχει αλλάξει όπως πολύ σωστά διευκρίνησε η Μαρίλια!

Μαρίλια: Εγώ είμαι μαζί σου! Snif (Μπράβο ρε Μαριλιάκι!!!)

Σημείωση: Καμία δεν κρυώνει σε αυτό το σήριαλ όλες με τα αμάνικα χειμωνιάτικο???

+++

Λαίδη - ΦΑΟΥΛ (και off side μη σου πω)
Άφωνος ο Στέφανος, βουβάθηκε και η Μελίτα μετά την αποκάλυψη!

Πάντως την ώρα που ο Στέφανος είπε στη Μελίτα "Είναι έγγυος, περιμένει το παιδί μου" είχε ένα χαμόγελο κάτι μεταξύ "Θα γίνω πατέρας" και "Τι ειρωνία Θεε μου!" Παρακαλώ να αποφασίσει σύντομα ποιο απο τα δύο ισχύει!!! ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

Αμα δεν το θέλεις το παιδί κύριε κάνε ρόκα σου που θα έλεγε και η γιαγιά μου, μη την φλομώσεις όμως την άλλη που δεν έχει ιδέα περί τραπεζοσκαλοπατίων!!!

Μελ: Σου ζήτησε να παντρευτείτε? (Θα έλεγα καμμια βαριά κουβέντα αλλα εχε χάρη κατινάκι! Αυτά τα κάνουν κάποιες σαν την Αμαλίτσα!!!!! ~ sorry Mik μου)
Στεφ: Όχι δεν θέλει τίποτα, ήθελε απλά να το ξέρω.
Μελ: Θα το κρατήσει όμως! (Ναι κυρία μου θα το κρατήσει και δεν νομίζω να χρειάζεται να πάρει και άδεια, που το λες λες και κάνει έγκλημα η γυναίκα!!!! O monsieur της ζήταγε παιδιά πριν λίγο καιρό, τι εκπλήσεσαι λες και δεν το ήξερες???)

Μελ: Η ζωή μου και η ζωή της Εύας διασταυρώνονται συνεχώς. (Εμ σου είπα Λαίδη μου, πάρτο αλλιώς!)

Εξηγείστε μου επίσης κάποιος γιατί πρέπει να παλέψει με το παιδί του γιατί θα τσιρίξω! Αν δεν το θέλεις χρυσέ μου, πάνε στο Παρίσι με την ασουλούπωτη και άσε μας στην ησυχία μας! Μου την έχει δώσει ο τρόπος που αντιμετωπίζει αυτό το παιδί!!! Αν πάλι το θες αλλα δεν θές τη μητέρα και για αυτό υπάρχει λύση! Όλα δικά σου δεν γίνεται να τα έχεις μόνο γιατί αυτό λέγεται τρίο ή κοινόβιο (διάλεξε ορολογία όρίστε σου αφήνω δικαίωμα επιλογής!)

Μελ: Σε χάνω Στέφανε, σε χάνω! (Ναι κοπέλα μου, τον χάνεις, αλλα όχι εξαιτίας της Εύας ούτε και εξαιτίας του παιδιού, αλλά εξαιτίας του κλούβιου του κεφαλιού και της καρδιάς α λα Μάνος που έχει! ααα και βέβαια εξαιτίας των όσων είχες πει πέρισυ που αν το ήξερες θα έκοβες τη γλώσσα σου απο τη ρίζα χιχιχι)

Στεφ: Δεν θέλω να το πιστεψω (Ψώνισε απο σβέρκο μπαμπάκα και τούτο το παιδάκι... Μου τη δίνεις Στέφανε, θέλω να σε αρχίσω στις σφαλιάρες! Κανείς δεν σε ανάγκασε να το παίξεις πάτερ φαμίλιας και αν δεν το θες το παιδί τα κουβαδάκια σου και σ'άλλη παραλία! ΤΩΡΑ!!!)

Σημείωση: Η μουσική που έπαιζε χαλί όταν ήταν αγκαλιά ήταν η μουσική που έπαιζε χαλί όταν ο Στέφανος σκεφτόταν την Εύα πριν ολοκληρώσουν τις σχέσεις τους... υπάρχουν κι άλλα τραγουδάκια helloooooooooooooooooooo!!!

+++

Νόρα - Ηλεκτρολόγος της γειτονιάς
Μετα την Ορεινή Αρκαδία κάθε φορά που ακούω αυτή τη μουσική σκάω στα γέλια!

Εχω 2 απορίες
1) Είχε κλείσει το διακόπτη (προς αποφυγή περμαναντ) αλλα τα φωτάκια παραδίπλα αλλα και ο απορροφητήρας έλαμπαν και
2) Αφου διόρθωσε το φωτιστικό της τραπεζαρίας ο Λουκάκος ανάψανε και τα σποτάκια στο μπαρ μαζι? Αχαχαχαχαχαχα

Μου άρεσε η σκηνούλα πάντως! Το παλιό καλό διδυμάκι!

Λουκάς: Ο άντρας ο σωστός, ως γνωστόν, σε 3 πράγματα φαίνεται, στη λάμπα, στην κατσαρίδα και στο κρέμασμα της κουρτίνας! (Έγραψες Λουκάκο!!! Τρελή ατάκα!)

Όταν του είπε έχω να σου πω για τους φίλους μας και λέει ΩΧ! άρχισα να γελάω, λέω εδώ είμαστε και βέβαια δεν με απογοήτευσαν! Το μπουκάλι ολόκληρο το πήρε, μισό ήταν όταν έφτασε στο Μάνο, ωχ ωχ ωχ!!!

Πιστεύω γενικότερα ότι μυστικά ανάμεσα στα ζευγάρια δεν πρέπει να υπάρχουν και οι δεσμοί αυτοί είναι ισχυροι, με τον ίδιο τρόπο που η Δαφνούλα και ο Νικόλας δεν κρατιούνται και τα ξερνάνε όλα ο ένας στον άλλον (έπαθαν και έμαθαν) με τον ίδιο τρόπο Νόρα και Λουκάς είναι ΕΝΑ!!!

Ο Λουκάς στην αρχή ήθελε ποτό, μετα την αποκάλυψη της εγκυμοσύνης ήθελε όχι το μισό αλλά το γεμάτο μπουκάλι, μετά ηθελε αγχολυτικά, και όταν ενημερώθηκε περί πατρότητας ήθελε το ποτό ενέσιμο ή μάλλον σε όρο! Εσκασα στα γέλια λέμε! Αχαχαχαχαχαχαχα

Για την εγκυμοσύνη πάντως τον Λουκά δεν τον καταλαβαίνω! Γιατί ντε και καλά ο Στέφανος είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα? Αυτό που το παιδί πρέπει ντε και καλά να γεννιέται εντός ενός ευτυχισμένου γάμου δεν το καταλαβαίνω! Οκ θα ήταν το ιδανικό όμως παρά να την κοροιδέψει την Εύα και αν θέλει να λέει ότι φοράει παντελόνια ο Στεφανάκος θα έπρεπε να είναι ξεκάθαρος και να αναλάβει τις ευθύνες των πραξεών του, και των ελεύθερων σχέσεων που είχε με την Εύα αλλα και της σχέσης του με τη Μελίτα!!!

+++

Λίτσα Πατέρα - Άκυρος (λόγω timing τουτη τη φορά)
Μάνος: Από τότε που πήρα τον Όμιλο δεν είμαι καλά, σκέφτομαι συνέχεια την Εϋα, δεν είμαι καλά χωρίς αυτήν! (Ναι μωρέ, τώρα που σιγουρέψαμε την πολυθρονα θέλουμε πίσω και τα υπόλλοιπα αποκτήματά μας, μόλις πάρουμε την Εύα θα βάλουμε μπρος και για τη Μελίτα να έρθει να ισιώσει ο Μανωλάκης Fskl )
Λουκάς: Υπερβολές! (Ένα ύφος όλα τα λεφτα!)
Μάνος: Θέλω να ζήσουμε μαζί, να κάνουμε οικογένια!
Λουκάς: ΩΧ!
Μάνος: Να κάνουμε κι άλλα παιδιά!
Λουκάς: Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωωωωωωωωχ
Μάνος: Τι έπαθες ρε παιδάκι μου? Γιατι βογκάς?
Λουκάς: Ε? Τίποτα έχω τα λουμπάγκα μου εγώ μην ενοχλείσαι εσύ τώρα, λέγε εσύ λέγε!
Μάνος: Ένα ναι να πει και αυριο το πρωί παντρευόμαστε (Μάλλον την ίδια μέρα θα σε βάλει να κάνεις το γάμο Μανωλάκη, μη μεσολαβήσει βράδυ πάλι και ψάχνεται η κακομοίρα!!!)
Λουκάς: Γιατί το αφήνω το μπουκάλι σε άκυρες στιγμές????? (Αχαχαχαχαχαχαχα)
Μάνος: Θέλω τη βοήθειά σου, τη δική σου και της παρέας!
Λουκάς: Άσε τους ανθρώπους ήσυχους στην μίζερη ζωή τους.
(και εδω ξεκινάνε οι προβλέψεις)
Λουκάς: Η ζωή εγκυμονεί κινδύνους! Εγκυμονεί τώρα αυτή, η ζωή πάντα!
Μάνος: Τι εννοείς? (Πιες κι εσύ μισό μπουκάλι περδικούλα και θα καταλάβεις! Αχαχαχαχαχαχαχαχα)
Λουκάς: Άσε την Εύα να πάει παρακάτω, η ζωή τραβάει την ανηφόρα της και για την Εύα και για τη Μελίτα!
Μάνος: Που κολλάει τώρα η Μελίτα? (Στο Στέφανο ντε!!!!! Μπα σε καλό σου 7-8 καθε μέρα τι κάνεις εσύ χρυσέ μου?)
Λουκάς: Λέμε τώρα! Και οι δύο έχουνε άλλες σκοτούρες στο κεφάλι τους! Άλλες! Την καριέρα τους!
Μάνος: Ρε χεσε την καριέρα, πήγαινε πιάσε την Εύα και μίλα της, αφού εσένα σε ακούει, σε εμπιστεύεται, ακόμα και την ιστορία με τη Μαρίλια σε σένα την είχε πει!
Λουκάς: Η αλήθεια είναι ότι με τα παιδιά, εχω κατι σαν μαγνήτη εγώ πρώτος το μαθαίνω πάντα, εκτός από το δικό μου το παιδί που το έμαθα τελευταίος! gelio
[...]
Λουκάς: Άσε την Εύα, προετοιμάσου για τα δύσκολα που έρχονται!
Μάνος: Ποια δύσκολα έρχονται? (Το 2012 χαχαχα)
Λουκάς: Το 2010! Θα είναι μια δύσκολη χρονιά, έτσι λένε και τα ζώδια! Οικονομική κρίση στο φούλ, το καλοκαίρι αναμένεται πολύ καυτό, εκεί κάπου στον Ιούλιο, Αύγουστο... εκεί γύρω...
Μάνος: Τι λες μωρέ είσαι με τα καλά σου???
Λουκάς: Παιδί μου θα γίνουνε πολλά, πάρα πολλά! Διακοπές θα θέλουμε να πάμε, λεφτά δεν θα έχουμε.. νέα πρόσωπα θα βγουν στο προσκήνιο, καινούρια..δεν το λεω εγώ τα άστρα το λένε..γιαυτό στώσου κι εσύ στη δουλειά αγόρι μου και άσε τις σκέψεις για έρωτες και γάμους, δεν είναι για σενα αυτά!
[...]
Λουκάς: Εγώ ότι είχα να σου πω στο είπα, και τα άστρα στα είπανε
Μάνος: Που πάς?
Λουκάς: Μάνο κράτα αυτά που σου είπα, τα υπόλοιπα είναι...σιωπή! Τι είπα πάλι ο Άμλετ! Κεντάω απόψε! Αι καληνύχτα!

Λουκάς, το καλύτερο φλυτζάνι (ή μάλλον ποτήρι χιχι) του Λεκανοπεδίου!

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 ManosLoukas

+++

Δαφνη - Νικόλας
Γδύστε τη Δάφνη τώωωωωωωωωωωωωωωωωωρα!!!

+++

Αμαλία - Λαίδη
(Προκαταβολικά sorry Mik)

Αμαλία: Δεν το πιστεύω, πώς την πάτησα εγώ έτσι??? Πώς μου την έφερε το ντεκαπάζ μου λες? (Εγω γιατί είχα την εντύπωση ότι η Μελίτα τα έχει με το Στέφανο και όχι η Αμαλία? ΘΕΑ αυτή η γυναίκα! Η παράνοιά της με στέλνει! Τόσο άχρηστη την έχει την κόρη της που την έβγαλε από την εξίσωσή, για εκείνη μάχονταν -λέμε τώρα- για το Στέφανο, Εύα και Αμαλία! Αχαχαχαχαχα δεν παμε καλάαααααααααα)

Βασιλική στο λεω απο τώρα να το ξέρεις, αν μετα την αποβολή δω την Αμαλία να ανοίγει σαμπάνιες θα γίνουμε μπίλιεεεεεεεεεες! Grrr

+++

Εύα - Δάφνη

Η Δάφνη κόλωσεεεεεεεεεεεεεεεεεε μέχρι να ακούσει ότι το παιδί είναι του Στέφανου είχε μείνει κόκκαλο!!! Δείτε φάτσα πριν και μετά την δημοσιοποίηση του πατρός!!! Αναρωτιέμαι γιατί...........

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Dafni

+++

Νόρα - Λαίδη

ΤΕΛΕΙΟ το φόρεμα της Νόρας! Και το βραχιόλι! ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!

Μελ: Είμαι σε απόγνωση!
Νόρα: Κι η Εύα έζησε την ίδια απόγνωση όταν γέννησες το παιδί του Μάνου!
Μελ: Ναι αλλα δεν έφταιγα εγώ δεν ήξερα καν για τη σχέση τους τότε! (Ενώ τώρα η Εύα φταίει? Θες και τα λες κατινάκι? Ας γελάσω τρεις α λα Κυριάκος χο χο χο)
Νόρα: Ούτε κι εκείνη ξέρει για τη δική σας!
Μελ: Ρε Νόρα δεν είναι το ίδιο! Όταν ξεκίνησε η σχέση μου με το Στέφανο αυτοί είχαν ήδη χωρίσει (τς τς τς τη βλέπω τη μύτη σου μεγαλώνει παλιοψεύτρα!!!!!!!!!!!!!!!)
Νόρα: Σου λέω αυτά που σκέφτομαι, μου ζήτησες τη γνώμη μου και στη λέω!
Μελ: Είχαμε αποφασίσει να το ανακοινώσουμε σε όλους και να ζήσουμε μαζί (Και το παιδί μου χεσμένο το είχα κατάλαβες? Και τώρα μου λες να σκεφτώ το παιδί της Εύας? Πριτς! Fskl)
Νόρα: Αυτό δεν γίνεται!
Μελ: Γιατί δεν γίνεται? γιατί? Η Εύα δεν ήρθε τότε στη ζωή μου και μου τον πήρε τον Μάνο? (Κι εσύ την έκραζες αλλα απαιτείς εσένα να σου συμπαρασταθούν??? Ουπςςςςςς)
Νόρα: Κι εσύ τι θέλεις να κάνεις τα ίδια λάθη με την Εύα?
[...]
Νόρα: Πάντα ανάμεσα σας θα είναι το παιδί του.
Μελ: Σ'ότι κάνω στη ζωή μου βρίσκω την Εύα! Σ'ότι κάνω! (Πάρτο αλλιώς να μη γίνει πανικός που λέει και το τραγούδι κατινάκι γιατί θα σε προβιβάσω σε κατινάρα!!! Δεν σου φταίει αυτή αν σου γυάλισε ο τύπος με τον οποίο σκόπευαν να κάνουν οικογένεια! Δεν τον ξεγέλασε για να μείνει έγγυος καλή μου!)

+++

Λουκάς - Δημήτρης
Πειράζει που μου άρεσαν πάαααααααααρα πολυ μαζί σήμερα??? Γενικότερα ο Μπέλλος έχει μπει μέσα στην καρδιά μου! Και όσο ο Λουκάς τον σιγοντάρει εγώ θα ψηφίζω Μπέλλο!!!

Μπέλλο προχώρα κουτούπωσε τη Νόρα!
Λουκά! Βλάκα! Στην έφαγε για πλάκα!


Να δω το Μπέλλο να προσφέρει τα άπαντα του Adam Smith στη Νόρα και τι στον κόσμο! Άντε βρε και μετά τα άπαντα του David Ricardo και του Karl Marx για να ολοκληρώσει τη συλλογή! Έγραψε ο Λουκάς!!!

Λ: Με τα ηλεκτρολογικά πώς τα πάς?
Δ: Μια χαρά!
Λ: Μερεμέτια, μαστορέματα, εργασίες παντώς τύπου?
Δ: Καλά τα πάω, θες να σου αλλάξω τίποτα ντουί? (Όχι τα φώτα άλλαξέ του Δημήτρη μου! ΒΟΥΡ στη Νόρα!!!)
Λ: Δε θα κρύβεις αυτά τα προσόντα αγόρι μου! Εντάξει? Να τα λες στη Νόρα γιατί καλή η φιλολογία αλλά κι ο παράγων κατσαρίδα τον παίζει τον ρόλο του στις γυναίκες! (Έκλαιγα μέχρι να τελειώσει το επεισόδιο! ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!!!!!)

+++

Μάνος - Μελίτα
Κυρία Ακρίτα μου ότι θα υπερασπιζόμουν το Μάνο δεν σας το είχα!!! Καλά σου τα λέει Λαίδη μου! Μια χαρά στα λέει!!! Μπορεί ο Μάνος να είναι πολλά αλλά απέναντι στα παιδιά του ήταν πάντα άψογος! Δεν μας τα λες καλα κατινάκι!!! Κάνει ότι μπορεί λέει! Αχαχαχαχαχαχαχαχα το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? Ότι ΘΕΛΕΙ κάνει όχι ότι μπορεί!!! Και δεν θέλει στην παρούσα φάση να βάλει το καλό της Νεφέλης πάνω απο τον απόλυτο έρωτα καλέ! Δεν θέλει!!! Τι κι αν το παιδί δεν θα πήγαινε στον γάμο Μάνου-Εύας μην μπερδευτεί, αυτή με το Στέφανο θα ζήσουνε μαζί! Εκεί κανέναν μπέρδεμα! Μη χε....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χαίρομαι κοπελιά όσο πας και χειροτερεύεις και μου αρέσει να χώνωωωωωωωωωωωωωω!!! Χώσε Μάνο, σε αυτό μόνο, μάζι σου!!! Και μετά το μουγκωσε και το Μελιτάκι γιατί..τι να πει???

+++

Συμπεθέρες (δεύτερο σετάκι)
Η Αντιγονάρα ΘΕΑ! Τρομερή Εμφάνιση!!! Κολιέ, πέρλες, πουκάμισο, σακάκι, τσάντα, όλα!!!

Μου άρεσε που η Αγγέλα την σταμάταγε και την έβαζε στη θέση της όποτε έψαχνε να βρει υποστήριξη στο να το παίξουν χρυσά κουφέτα!!!!!

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ που την αποπήρε απότομα πολύ (σχεδόν σαν να μην έχει τρόπους) ειδικά όταν της είπε έφερα ένα δώρο! KKarta

Οκ η Αντιγόνη δεν είναι και ο καλύτερος άνθρωπος αλλα τι συμπεριφορά ήταν αυτή? Στην τελική η γυναίκα θέλει να βλέπει το εγγόνι της, να το αγαπάει, να το φροντίζει, αν ξεκινάει με τέτοια μούτρα η Αγγέλα τι σχέση θα έχουν σαν γιαγιάδες? Και όταν πήγε να της δώσει το δώρο τι αντίδραση ήταν αυτή? Δώρο έφερε όχι δηλητήριο Αγγέλα!!! Δεν πας με τον κυρ Ηλία να ταίζετε τις πέστροφες? ΑΝΤΕ!!! Δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά της Αγγέλας σήμερα, καθόλου! Γαιδουριά και ευγένεια και τρόποι μηδέν! Ντροπή! Απλά ντροπή! Θα μπορούσε να την παγώσει χωρίς να είναι τόσο αγενής!

+++

Εύα - Λουκάς
Μου άρεσε η συζήτησή τους! Ο Λουκάς βέβαια είναι άκυρος ώρες και ώρες! Η Εύα δεν έκανε γάμο εξαιτίας του παιδιού με το Μάνο θα την κάνει με τον Στέφανο? Είπαμε καλύτερα 2 γονείς χώρια και ευτυχισμένοι παρα μαζί και δυστυχισμένοι! Βεβαια προσωπικά συμφωνούσα με την Αντιγονίτσα παλιά, η Εύα με τον Στέφανο ήταν ήρεμοι μαζί, ευτυχισμένοι, έλαμπαν! Θα έκανα μια πολύ όμορφη οικογένεια!

+++

Αποκάλυψη στους Γεραλήδες
Θα τη σχολιάσω αύριο αλλα η εικόνα με πάγωσε! Κούκλος και εκφραστικότατος!!!
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Manos25

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο! Και εις ανώτερα!!!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 2:12 am

xristina79 έγραψε:Τώρα που είδα και το υπόλοιπο μισό προσθέτω:

- Αυτό που Δάφνη-Εύα είναι οι καλύτερες φίλες με τρελαίνει! Πάντως η Δάφνη δεν έχει ξεχάσει (δικαίως!).... Ανακουφίστηκε που δεν είναι το παιδί του Μάνου και της την είπε της Εύας για την περίοδο που ήταν η ίδια έγκυος αλλά ο Νικόλας εξαιτίας της Εύας (και της βλακείας του βεβαίως) δεν ήταν δίπλα της.... Η Εύα δεν το κατάλαβε ή μου φάνηκε? Πάντως Δάφνη θεά!

- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....

- Με τρελαίνει επίσης η αντίληψη (νομίζω ο Λουκάς το είπε) ότι είναι καλύτερη εναλλακτική να παντρευτείς τον πατέρα του παιδιού σου, ακόμα και αν είσαι ερωτευμένη με άλλον, από το να το μεγαλώσεις μόνη σου! Ναι, το παιδί δεν καταλαβαίνει πότε οι γονείς είναι (στην καλύετρη περίπτωση μόνο) δυστυχισμένοι..... τι να σου πω δηλαδή....

- Αγγέλα-Αντιγονίτσα 2-0....

- Η Νόρα πιστεύω για το καλό της Μελίτας της είπε να τον ξεχάσει τον Στέφανο αλλά βρε Νόρα μου αν είναι τόσο εύκολο ξέχασε κι εσύ τον Λουκά! Γιατί ο Άρης θα είναι πάντα ανάμεσα σας.... αααα και η Εύα να ξεχάσει τον Μάνο γιατί η Νεφέλη θα είναι πάντα ανάμεσα τους.... ευτυχώς ο μικρός Μάριος την γλίτωσε.... για την ώρα....

- Ο Μάνος είχε και δίκιο και άδικο.... στην πρώην σου απροειδοποίητα δεν πας αγόρι μου ούτε για το παιδί σου... κοίτα να το συνηθίσεις.... και φυσικά εκεί που είπε "άντε γιατί πολύ πολιτισμένος είμαι" ή κάτι τέτοιο... ε έχασε για μένα κάθε δίκιο γιατί αυτά που θυμήθηκα δεν τον κολακεύουν ιδιαίτερα...

- Με εκνευρίζει που η Αμαλία το έχει πάρει τόσο προσωπικά το θέμα Στέφανος-Μελίτα! Ναι, είναι κόρη της αλλά νομίζω ότι έχει πάθει ταύτιση! "πως το έπαθα εγώ αυτό?" ή "πως μου ξέφυγε εμένα αυτό" κάπως έτσι δεν μίλησε? και δεν είναι η πρώτη φορά που μιλάει στον πρώτο ενικό! Νομίζω ότι μέσα από την σχέση Μελίτας-Στέφανου ζει την εξέλιξη της δικής σχέσης με τον Χατζηπωςτονλένε, που θα ήθελε να έχει....


Απλά υποκλίνομαι!!! : respect : Τέλειος σχολιασμός!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Παρ Ιαν 22, 2010 2:21 am

Δα
φνη - Νικόλας
Γδύστε τη Δάφνη τώωωωωωωωωωωωωωωωωωρα!!!

Σαν ελάφι την είχαν ντύσει. Αν της το φορούσαν πέρσυ αυτό με το κέρατο του Νικόλα που της είχε ρίξει θα ήταν ασορτί.


ΤΕΛΕΙΟ το φόρεμα της Νόρας! Και το βραχιόλι! ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!

Έχω και εγώ το ίδιο βραχιόλι αλλά σε μπλέ!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Ιαν 22, 2010 2:36 am

- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 2:46 am

DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Μεγάλη η διαφορά.Ο Μάνος είχε επιλέξει να είναι με μια γυναίκα,παντρεύτηκε μαζί της και μετά από κάποια χρόνια αυτή έμεινε έγκυος και έκαναν ένα παιδί.Η Εύα υπέφερε γι'αυτό,αλλά είχε επίγνωση πως ήταν με έναν παντρεμένο άνθρωπο.Η Μελίτα είναι με τον Στέφανο αφού εκείνος έχει χωρίσει 2 μήνες από την Εύα,η οποία ουσιαστικά ποτέ δεν τον αγάπησε σαν αντρα,αλλά τον βρήκε ως στήρηγμα.Τώρα ο Στέφανος δεν θέλει να είναι μαζί της και εκείνη του πετάει την εγκυμοσύνη.Μια άκυρη,μη αναμενόμενη εγκυμοσύνη δεν συγκρίνεται με μια που προκύπτει μέσα σε ένα γάμο.Και μην μου πείτε το κλασικό πως ο Στέφανος ήθελε να την παντρευτεί και να κάνει μαζί της παιδιά,γιατί θα πω και γω πως ναι "ήθελε" και δεν "θέλει" πια.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Ιαν 22, 2010 2:46 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ο παράγοντας κατσαρίδα εννοείται δεν θα μπορούσε να μείνει ασχολίαστος!!! Αν το προηγούμενο ποστ είχε προειδοποίηση αυτό κανονικά θα πρέπει να έχει απαγορευτικό χιχιχι ελπίζω να μην βαρεθείτε!!!

Με τη σειρά...

Εύα - Στέφανος - Γιαγιά Αντιγόνη
Καταρχήν η Εύα ήταν μια κούκλα ζωγραφιστή στη σκηνή αυτή! ΚΟΥΚΛΑ!!! Τσιμπιδάκι από τσιμπιδάκι βλέπεις...

Ο Στέφανος αντέδρασε σαν να μην πίστευε αυτό που του συμβαίνει! Ακόμα και στο παγωμένο του βλέμμα που δεν άλλαζε ήταν πολύ εκφραστικός!

Αργότερα την ώρα που η Εύα του έλεγε ότι δεν θέλει να κάνει τα λάθη του παρελθόντος τίποτα την κοιτούσε και εγώ προσωπικά νόμιζα ότι έλεγε απο μέσα του ότι απο σένα δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό ποτέ δεν ζήταγες αλλα τι μου κάνεις τώρα να'ξερες...

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 StefSmirk

Μετά που τον πίεζε η Εύα ήταν σίγουρη ότι ο Στέφανος θα της έλεγε ότι θα φύγει χιχι (που να'ξερε) και μετά που της είπε "Πώς να φύγω" μάλλον λάθος πράγματα κατάλαβε χαχαχα

Ο Στέφανος επίσης της είπε ότι δεν έχει σημασία πια τι ήθελε να της πει! Να διαφωνήσω μπορώ??? Ένα παιδί είναι ευτυχισμένο μόνο όταν οι γονείς του είναι χαρούμενοι και το αναθρέφουν σωστά. Τα έχω πει και με το Λουκά, ένας γάμος απο υποχρέωση ή συμφέρον δεν είναι προς όφελος του όποιου παιδιού! Καλύτερα δυο γονείς χώρια και ευτυχισμένοι παρά δυο γονείς μαζί και σφαγμένοι (χα κάνει και ρήμα, πώς τα λέω η άτιμη lol!)

Ο Στέφανος μεγάλο ΦΑΟΥΛ σήμερα!!!

Όσο για τη γιαγιά Αντιγόνη, θέλει το εγγόνι της καλέεεεεεεεεεεεεεεεε gelio Εντελώς άκυρη η maman στο συγκεκριμένο σημείο!!!

+++

Εύα - Αγγέλα - Μαρίλια

Η συζήτηση με τη Μαρίλια μου άρεσε πολύ, και η αντίδρασή της και όλα! Το Μαριλιάκι μαγκώθηκε όταν της είπε ότι δεν θέλει να κάνει τα ίδια λάθη με παλιά, και ίσως και να ζήλεψε και λιγουλάκι, λογικό! Η Εύα πήρε μια απόφαση μόνη της για εκείνη! Αν είναι ένας άνθρωπος που πρέπει να βάλει πάνω απο εκείνην αυτή είναι η Μαρίλια, και χάρηκα που μας έδειξε ότι είναι η μόνη που ίσως θα μπορούσε να της αλλάξει γνώμη. Στο Στέφανο είπε ότι η γνώμη της δεν αλλάζει, τη Μαρίλια όμως ήθελε να την πείσει αν είχε αντίθετη άποψη και εαν δεν πειθόταν ίσως η Εύα άλλαζε γνώμη πιστεύω! Πλέον ξέρει ότι η Μαρίλια είναι ότι πιο σημαντικό στη ζωή της! Έχει αλλάξει όπως πολύ σωστά διευκρίνησε η Μαρίλια!

Μαρίλια: Εγώ είμαι μαζί σου! Snif (Μπράβο ρε Μαριλιάκι!!!)

Σημείωση: Καμία δεν κρυώνει σε αυτό το σήριαλ όλες με τα αμάνικα χειμωνιάτικο???

+++

Λαίδη - ΦΑΟΥΛ (και off side μη σου πω)
Άφωνος ο Στέφανος, βουβάθηκε και η Μελίτα μετά την αποκάλυψη!

Πάντως την ώρα που ο Στέφανος είπε στη Μελίτα "Είναι έγγυος, περιμένει το παιδί μου" είχε ένα χαμόγελο κάτι μεταξύ "Θα γίνω πατέρας" και "Τι ειρωνία Θεε μου!" Παρακαλώ να αποφασίσει σύντομα ποιο απο τα δύο ισχύει!!! ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

Αμα δεν το θέλεις το παιδί κύριε κάνε ρόκα σου που θα έλεγε και η γιαγιά μου, μη την φλομώσεις όμως την άλλη που δεν έχει ιδέα περί τραπεζοσκαλοπατίων!!!

Μελ: Σου ζήτησε να παντρευτείτε? (Θα έλεγα καμμια βαριά κουβέντα αλλα εχε χάρη κατινάκι! Αυτά τα κάνουν κάποιες σαν την Αμαλίτσα!!!!! ~ sorry Mik μου)
Στεφ: Όχι δεν θέλει τίποτα, ήθελε απλά να το ξέρω.
Μελ: Θα το κρατήσει όμως! (Ναι κυρία μου θα το κρατήσει και δεν νομίζω να χρειάζεται να πάρει και άδεια, που το λες λες και κάνει έγκλημα η γυναίκα!!!! O monsieur της ζήταγε παιδιά πριν λίγο καιρό, τι εκπλήσεσαι λες και δεν το ήξερες???)

Μελ: Η ζωή μου και η ζωή της Εύας διασταυρώνονται συνεχώς. (Εμ σου είπα Λαίδη μου, πάρτο αλλιώς!)

Εξηγείστε μου επίσης κάποιος γιατί πρέπει να παλέψει με το παιδί του γιατί θα τσιρίξω! Αν δεν το θέλεις χρυσέ μου, πάνε στο Παρίσι με την ασουλούπωτη και άσε μας στην ησυχία μας! Μου την έχει δώσει ο τρόπος που αντιμετωπίζει αυτό το παιδί!!! Αν πάλι το θες αλλα δεν θές τη μητέρα και για αυτό υπάρχει λύση! Όλα δικά σου δεν γίνεται να τα έχεις μόνο γιατί αυτό λέγεται τρίο ή κοινόβιο (διάλεξε ορολογία όρίστε σου αφήνω δικαίωμα επιλογής!)

Μελ: Σε χάνω Στέφανε, σε χάνω! (Ναι κοπέλα μου, τον χάνεις, αλλα όχι εξαιτίας της Εύας ούτε και εξαιτίας του παιδιού, αλλά εξαιτίας του κλούβιου του κεφαλιού και της καρδιάς α λα Μάνος που έχει! ααα και βέβαια εξαιτίας των όσων είχες πει πέρισυ που αν το ήξερες θα έκοβες τη γλώσσα σου απο τη ρίζα χιχιχι)

Στεφ: Δεν θέλω να το πιστεψω (Ψώνισε απο σβέρκο μπαμπάκα και τούτο το παιδάκι... Μου τη δίνεις Στέφανε, θέλω να σε αρχίσω στις σφαλιάρες! Κανείς δεν σε ανάγκασε να το παίξεις πάτερ φαμίλιας και αν δεν το θες το παιδί τα κουβαδάκια σου και σ'άλλη παραλία! ΤΩΡΑ!!!)

Σημείωση: Η μουσική που έπαιζε χαλί όταν ήταν αγκαλιά ήταν η μουσική που έπαιζε χαλί όταν ο Στέφανος σκεφτόταν την Εύα πριν ολοκληρώσουν τις σχέσεις τους... υπάρχουν κι άλλα τραγουδάκια helloooooooooooooooooooo!!!

+++

Νόρα - Ηλεκτρολόγος της γειτονιάς
Μετα την Ορεινή Αρκαδία κάθε φορά που ακούω αυτή τη μουσική σκάω στα γέλια!

Εχω 2 απορίες
1) Είχε κλείσει το διακόπτη (προς αποφυγή περμαναντ) αλλα τα φωτάκια παραδίπλα αλλα και ο απορροφητήρας έλαμπαν και
2) Αφου διόρθωσε το φωτιστικό της τραπεζαρίας ο Λουκάκος ανάψανε και τα σποτάκια στο μπαρ μαζι? Αχαχαχαχαχαχα

Μου άρεσε η σκηνούλα πάντως! Το παλιό καλό διδυμάκι!

Λουκάς: Ο άντρας ο σωστός, ως γνωστόν, σε 3 πράγματα φαίνεται, στη λάμπα, στην κατσαρίδα και στο κρέμασμα της κουρτίνας! (Έγραψες Λουκάκο!!! Τρελή ατάκα!)

Όταν του είπε έχω να σου πω για τους φίλους μας και λέει ΩΧ! άρχισα να γελάω, λέω εδώ είμαστε και βέβαια δεν με απογοήτευσαν! Το μπουκάλι ολόκληρο το πήρε, μισό ήταν όταν έφτασε στο Μάνο, ωχ ωχ ωχ!!!

Πιστεύω γενικότερα ότι μυστικά ανάμεσα στα ζευγάρια δεν πρέπει να υπάρχουν και οι δεσμοί αυτοί είναι ισχυροι, με τον ίδιο τρόπο που η Δαφνούλα και ο Νικόλας δεν κρατιούνται και τα ξερνάνε όλα ο ένας στον άλλον (έπαθαν και έμαθαν) με τον ίδιο τρόπο Νόρα και Λουκάς είναι ΕΝΑ!!!

Ο Λουκάς στην αρχή ήθελε ποτό, μετα την αποκάλυψη της εγκυμοσύνης ήθελε όχι το μισό αλλά το γεμάτο μπουκάλι, μετά ηθελε αγχολυτικά, και όταν ενημερώθηκε περί πατρότητας ήθελε το ποτό ενέσιμο ή μάλλον σε όρο! Εσκασα στα γέλια λέμε! Αχαχαχαχαχαχαχα

Για την εγκυμοσύνη πάντως τον Λουκά δεν τον καταλαβαίνω! Γιατί ντε και καλά ο Στέφανος είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα? Αυτό που το παιδί πρέπει ντε και καλά να γεννιέται εντός ενός ευτυχισμένου γάμου δεν το καταλαβαίνω! Οκ θα ήταν το ιδανικό όμως παρά να την κοροιδέψει την Εύα και αν θέλει να λέει ότι φοράει παντελόνια ο Στεφανάκος θα έπρεπε να είναι ξεκάθαρος και να αναλάβει τις ευθύνες των πραξεών του, και των ελεύθερων σχέσεων που είχε με την Εύα αλλα και της σχέσης του με τη Μελίτα!!!

+++

Λίτσα Πατέρα - Άκυρος (λόγω timing τουτη τη φορά)
Μάνος: Από τότε που πήρα τον Όμιλο δεν είμαι καλά, σκέφτομαι συνέχεια την Εϋα, δεν είμαι καλά χωρίς αυτήν! (Ναι μωρέ, τώρα που σιγουρέψαμε την πολυθρονα θέλουμε πίσω και τα υπόλλοιπα αποκτήματά μας, μόλις πάρουμε την Εύα θα βάλουμε μπρος και για τη Μελίτα να έρθει να ισιώσει ο Μανωλάκης Fskl )
Λουκάς: Υπερβολές! (Ένα ύφος όλα τα λεφτα!)
Μάνος: Θέλω να ζήσουμε μαζί, να κάνουμε οικογένια!
Λουκάς: ΩΧ!
Μάνος: Να κάνουμε κι άλλα παιδιά!
Λουκάς: Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωχ Ωωωωωωωωχ
Μάνος: Τι έπαθες ρε παιδάκι μου? Γιατι βογκάς?
Λουκάς: Ε? Τίποτα έχω τα λουμπάγκα μου εγώ μην ενοχλείσαι εσύ τώρα, λέγε εσύ λέγε!
Μάνος: Ένα ναι να πει και αυριο το πρωί παντρευόμαστε (Μάλλον την ίδια μέρα θα σε βάλει να κάνεις το γάμο Μανωλάκη, μη μεσολαβήσει βράδυ πάλι και ψάχνεται η κακομοίρα!!!)
Λουκάς: Γιατί το αφήνω το μπουκάλι σε άκυρες στιγμές????? (Αχαχαχαχαχαχαχα)
Μάνος: Θέλω τη βοήθειά σου, τη δική σου και της παρέας!
Λουκάς: Άσε τους ανθρώπους ήσυχους στην μίζερη ζωή τους.
(και εδω ξεκινάνε οι προβλέψεις)
Λουκάς: Η ζωή εγκυμονεί κινδύνους! Εγκυμονεί τώρα αυτή, η ζωή πάντα!
Μάνος: Τι εννοείς? (Πιες κι εσύ μισό μπουκάλι περδικούλα και θα καταλάβεις! Αχαχαχαχαχαχαχαχα)
Λουκάς: Άσε την Εύα να πάει παρακάτω, η ζωή τραβάει την ανηφόρα της και για την Εύα και για τη Μελίτα!
Μάνος: Που κολλάει τώρα η Μελίτα? (Στο Στέφανο ντε!!!!! Μπα σε καλό σου 7-8 καθε μέρα τι κάνεις εσύ χρυσέ μου?)
Λουκάς: Λέμε τώρα! Και οι δύο έχουνε άλλες σκοτούρες στο κεφάλι τους! Άλλες! Την καριέρα τους!
Μάνος: Ρε χεσε την καριέρα, πήγαινε πιάσε την Εύα και μίλα της, αφού εσένα σε ακούει, σε εμπιστεύεται, ακόμα και την ιστορία με τη Μαρίλια σε σένα την είχε πει!
Λουκάς: Η αλήθεια είναι ότι με τα παιδιά, εχω κατι σαν μαγνήτη εγώ πρώτος το μαθαίνω πάντα, εκτός από το δικό μου το παιδί που το έμαθα τελευταίος! gelio
[...]
Λουκάς: Άσε την Εύα, προετοιμάσου για τα δύσκολα που έρχονται!
Μάνος: Ποια δύσκολα έρχονται? (Το 2012 χαχαχα)
Λουκάς: Το 2010! Θα είναι μια δύσκολη χρονιά, έτσι λένε και τα ζώδια! Οικονομική κρίση στο φούλ, το καλοκαίρι αναμένεται πολύ καυτό, εκεί κάπου στον Ιούλιο, Αύγουστο... εκεί γύρω...
Μάνος: Τι λες μωρέ είσαι με τα καλά σου???
Λουκάς: Παιδί μου θα γίνουνε πολλά, πάρα πολλά! Διακοπές θα θέλουμε να πάμε, λεφτά δεν θα έχουμε.. νέα πρόσωπα θα βγουν στο προσκήνιο, καινούρια..δεν το λεω εγώ τα άστρα το λένε..γιαυτό στώσου κι εσύ στη δουλειά αγόρι μου και άσε τις σκέψεις για έρωτες και γάμους, δεν είναι για σενα αυτά!
[...]
Λουκάς: Εγώ ότι είχα να σου πω στο είπα, και τα άστρα στα είπανε
Μάνος: Που πάς?
Λουκάς: Μάνο κράτα αυτά που σου είπα, τα υπόλοιπα είναι...σιωπή! Τι είπα πάλι ο Άμλετ! Κεντάω απόψε! Αι καληνύχτα!

Λουκάς, το καλύτερο φλυτζάνι (ή μάλλον ποτήρι χιχι) του Λεκανοπεδίου!

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 ManosLoukas

+++

Δαφνη - Νικόλας
Γδύστε τη Δάφνη τώωωωωωωωωωωωωωωωωωρα!!!

+++

Αμαλία - Λαίδη
(Προκαταβολικά sorry Mik)

Αμαλία: Δεν το πιστεύω, πώς την πάτησα εγώ έτσι??? Πώς μου την έφερε το ντεκαπάζ μου λες? (Εγω γιατί είχα την εντύπωση ότι η Μελίτα τα έχει με το Στέφανο και όχι η Αμαλία? ΘΕΑ αυτή η γυναίκα! Η παράνοιά της με στέλνει! Τόσο άχρηστη την έχει την κόρη της που την έβγαλε από την εξίσωσή, για εκείνη μάχονταν -λέμε τώρα- για το Στέφανο, Εύα και Αμαλία! Αχαχαχαχαχα δεν παμε καλάαααααααααα)

Βασιλική στο λεω απο τώρα να το ξέρεις, αν μετα την αποβολή δω την Αμαλία να ανοίγει σαμπάνιες θα γίνουμε μπίλιεεεεεεεεεες! Grrr

+++

Εύα - Δάφνη

Η Δάφνη κόλωσεεεεεεεεεεεεεεεεεε μέχρι να ακούσει ότι το παιδί είναι του Στέφανου είχε μείνει κόκκαλο!!! Δείτε φάτσα πριν και μετά την δημοσιοποίηση του πατρός!!! Αναρωτιέμαι γιατί...........

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Dafni

+++

Νόρα - Λαίδη

ΤΕΛΕΙΟ το φόρεμα της Νόρας! Και το βραχιόλι! ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!

Μελ: Είμαι σε απόγνωση!
Νόρα: Κι η Εύα έζησε την ίδια απόγνωση όταν γέννησες το παιδί του Μάνου!
Μελ: Ναι αλλα δεν έφταιγα εγώ δεν ήξερα καν για τη σχέση τους τότε! (Ενώ τώρα η Εύα φταίει? Θες και τα λες κατινάκι? Ας γελάσω τρεις α λα Κυριάκος χο χο χο)
Νόρα: Ούτε κι εκείνη ξέρει για τη δική σας!
Μελ: Ρε Νόρα δεν είναι το ίδιο! Όταν ξεκίνησε η σχέση μου με το Στέφανο αυτοί είχαν ήδη χωρίσει (τς τς τς τη βλέπω τη μύτη σου μεγαλώνει παλιοψεύτρα!!!!!!!!!!!!!!!)
Νόρα: Σου λέω αυτά που σκέφτομαι, μου ζήτησες τη γνώμη μου και στη λέω!
Μελ: Είχαμε αποφασίσει να το ανακοινώσουμε σε όλους και να ζήσουμε μαζί (Και το παιδί μου χεσμένο το είχα κατάλαβες? Και τώρα μου λες να σκεφτώ το παιδί της Εύας? Πριτς! Fskl)
Νόρα: Αυτό δεν γίνεται!
Μελ: Γιατί δεν γίνεται? γιατί? Η Εύα δεν ήρθε τότε στη ζωή μου και μου τον πήρε τον Μάνο? (Κι εσύ την έκραζες αλλα απαιτείς εσένα να σου συμπαρασταθούν??? Ουπςςςςςς)
Νόρα: Κι εσύ τι θέλεις να κάνεις τα ίδια λάθη με την Εύα?
[...]
Νόρα: Πάντα ανάμεσα σας θα είναι το παιδί του.
Μελ: Σ'ότι κάνω στη ζωή μου βρίσκω την Εύα! Σ'ότι κάνω! (Πάρτο αλλιώς να μη γίνει πανικός που λέει και το τραγούδι κατινάκι γιατί θα σε προβιβάσω σε κατινάρα!!! Δεν σου φταίει αυτή αν σου γυάλισε ο τύπος με τον οποίο σκόπευαν να κάνουν οικογένεια! Δεν τον ξεγέλασε για να μείνει έγγυος καλή μου!)

+++

Λουκάς - Δημήτρης
Πειράζει που μου άρεσαν πάαααααααααρα πολυ μαζί σήμερα??? Γενικότερα ο Μπέλλος έχει μπει μέσα στην καρδιά μου! Και όσο ο Λουκάς τον σιγοντάρει εγώ θα ψηφίζω Μπέλλο!!!

Μπέλλο προχώρα κουτούπωσε τη Νόρα!
Λουκά! Βλάκα! Στην έφαγε για πλάκα!


Να δω το Μπέλλο να προσφέρει τα άπαντα του Adam Smith στη Νόρα και τι στον κόσμο! Άντε βρε και μετά τα άπαντα του David Ricardo και του Karl Marx για να ολοκληρώσει τη συλλογή! Έγραψε ο Λουκάς!!!

Λ: Με τα ηλεκτρολογικά πώς τα πάς?
Δ: Μια χαρά!
Λ: Μερεμέτια, μαστορέματα, εργασίες παντώς τύπου?
Δ: Καλά τα πάω, θες να σου αλλάξω τίποτα ντουί? (Όχι τα φώτα άλλαξέ του Δημήτρη μου! ΒΟΥΡ στη Νόρα!!!)
Λ: Δε θα κρύβεις αυτά τα προσόντα αγόρι μου! Εντάξει? Να τα λες στη Νόρα γιατί καλή η φιλολογία αλλά κι ο παράγων κατσαρίδα τον παίζει τον ρόλο του στις γυναίκες! (Έκλαιγα μέχρι να τελειώσει το επεισόδιο! ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!!!!!)

+++

Μάνος - Μελίτα
Κυρία Ακρίτα μου ότι θα υπερασπιζόμουν το Μάνο δεν σας το είχα!!! Καλά σου τα λέει Λαίδη μου! Μια χαρά στα λέει!!! Μπορεί ο Μάνος να είναι πολλά αλλά απέναντι στα παιδιά του ήταν πάντα άψογος! Δεν μας τα λες καλα κατινάκι!!! Κάνει ότι μπορεί λέει! Αχαχαχαχαχαχαχαχα το άλλο με τον τοτό το ξέρεις? Ότι ΘΕΛΕΙ κάνει όχι ότι μπορεί!!! Και δεν θέλει στην παρούσα φάση να βάλει το καλό της Νεφέλης πάνω απο τον απόλυτο έρωτα καλέ! Δεν θέλει!!! Τι κι αν το παιδί δεν θα πήγαινε στον γάμο Μάνου-Εύας μην μπερδευτεί, αυτή με το Στέφανο θα ζήσουνε μαζί! Εκεί κανέναν μπέρδεμα! Μη χε....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χαίρομαι κοπελιά όσο πας και χειροτερεύεις και μου αρέσει να χώνωωωωωωωωωωωωωω!!! Χώσε Μάνο, σε αυτό μόνο, μάζι σου!!! Και μετά το μουγκωσε και το Μελιτάκι γιατί..τι να πει???

+++

Συμπεθέρες (δεύτερο σετάκι)
Η Αντιγονάρα ΘΕΑ! Τρομερή Εμφάνιση!!! Κολιέ, πέρλες, πουκάμισο, σακάκι, τσάντα, όλα!!!

Μου άρεσε που η Αγγέλα την σταμάταγε και την έβαζε στη θέση της όποτε έψαχνε να βρει υποστήριξη στο να το παίξουν χρυσά κουφέτα!!!!!

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ που την αποπήρε απότομα πολύ (σχεδόν σαν να μην έχει τρόπους) ειδικά όταν της είπε έφερα ένα δώρο! KKarta

Οκ η Αντιγόνη δεν είναι και ο καλύτερος άνθρωπος αλλα τι συμπεριφορά ήταν αυτή? Στην τελική η γυναίκα θέλει να βλέπει το εγγόνι της, να το αγαπάει, να το φροντίζει, αν ξεκινάει με τέτοια μούτρα η Αγγέλα τι σχέση θα έχουν σαν γιαγιάδες? Και όταν πήγε να της δώσει το δώρο τι αντίδραση ήταν αυτή? Δώρο έφερε όχι δηλητήριο Αγγέλα!!! Δεν πας με τον κυρ Ηλία να ταίζετε τις πέστροφες? ΑΝΤΕ!!! Δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά της Αγγέλας σήμερα, καθόλου! Γαιδουριά και ευγένεια και τρόποι μηδέν! Ντροπή! Απλά ντροπή! Θα μπορούσε να την παγώσει χωρίς να είναι τόσο αγενής!

+++

Εύα - Λουκάς
Μου άρεσε η συζήτησή τους! Ο Λουκάς βέβαια είναι άκυρος ώρες και ώρες! Η Εύα δεν έκανε γάμο εξαιτίας του παιδιού με το Μάνο θα την κάνει με τον Στέφανο? Είπαμε καλύτερα 2 γονείς χώρια και ευτυχισμένοι παρα μαζί και δυστυχισμένοι! Βεβαια προσωπικά συμφωνούσα με την Αντιγονίτσα παλιά, η Εύα με τον Στέφανο ήταν ήρεμοι μαζί, ευτυχισμένοι, έλαμπαν! Θα έκανα μια πολύ όμορφη οικογένεια!

+++

Αποκάλυψη στους Γεραλήδες
Θα τη σχολιάσω αύριο αλλα η εικόνα με πάγωσε! Κούκλος και εκφραστικότατος!!!
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Manos25

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο! Και εις ανώτερα!!!!!





Έγραψες πάλι!!!! Θεικός σχολιάσμος! Το κατινάκι τελικά όντως έχει ξεφύγει!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιαν 22, 2010 2:49 am

Izabella29 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Μεγάλη η διαφορά.Ο Μάνος είχε επιλέξει να είναι με μια γυναίκα,παντρεύτηκε μαζί της και μετά από κάποια χρόνια αυτή έμεινε έγκυος και έκαναν ένα παιδί.Η Εύα υπέφερε γι'αυτό,αλλά είχε επίγνωση πως ήταν με έναν παντρεμένο άνθρωπο.Η Μελίτα είναι με τον Στέφανο αφού εκείνος έχει χωρίσει 2 μήνες από την Εύα,η οποία ουσιαστικά ποτέ δεν τον αγάπησε σαν αντρα,αλλά τον βρήκε ως στήρηγμα.Τώρα ο Στέφανος δεν θέλει να είναι μαζί της και εκείνη του πετάει την εγκυμοσύνη.Μια άκυρη,μη αναμενόμενη εγκυμοσύνη δεν συγκρίνεται με μια που προκύπτει μέσα σε ένα γάμο.Και μην μου πείτε το κλασικό πως ο Στέφανος ήθελε να την παντρευτεί και να κάνει μαζί της παιδιά,γιατί θα πω και γω πως ναι "ήθελε" και δεν "θέλει" πια.

Αν δεν ήθελε μετά να φρόντιζε να παίρνει προφυλάξεις! Δεν μπορούμε να πούμε ότι του προέκυψε και χωρίς να το περιμένει!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 2:51 am

DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Ήταν επιλογή της Εύας να είναι με έναν παντρεμένο ο οποίος μάλιστα είχε μια χαρά σχέση με την γυναίκα του. Ήταν απολύτως φυσικό να κάνει παιδί με την γυναίκα του νομίζω (και το προσπαθούσαν αν δεν κάνω λάθος!).... και η Μελίτα να μείνει έγκυος από τον άντρα που αγαπούσε και που νόμιζε ότι την αγαπούσε κι αυτός! Δεν καταλαβαίνω προς τι το μεγάλο σοκ.... και φυσικά δεν θα σχολιάσω που παρόλα αυτά έμεινε με τον Μάνο και διάλεγαν μαζί ρούχα για το μωρό!

Η Εύα καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος αφού έχει χωρίσει με τον Στέφανο, οπότε το σοκ Μελίτας-Στέφανου το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν νομίζω ότι ήταν επιλογή της Μελίτας να έχει σχέση με τον Στέφανο ενώ αυτός προσπαθούσε να κάνει οικογένεια με την Εύα. Και όχι, ένα φιλί δεν είναι σχέση, μην υπερβάλλουμε! Επίσης, έχω την εντύπωση ότι σκέφτονταν για παιδιά πριν χωρίσουν, δεν προσπαθούσαν γιατί τότε πως αρνήθηκε την πρόταση γάμου του Στέφανου? Ήθελε παιδιά μαζί του αλλά όχι να τον παντρευτεί? Δεν νομίζω... Επίσης, η Εύα μένει έγκυος από τον Στέφανο ενώ είναι ερωτευμένη με κάποιον άλλο....Με τον Στέφανο δεν είναι παντρεμένη και δεν νομίζω ότι οφείλει να τον παντρευτεί!

Από όλων των ηρώων την πλευρά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Ιαν 22, 2010 2:55 am

Izabella29 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Μεγάλη η διαφορά.Ο Μάνος είχε επιλέξει να είναι με μια γυναίκα,παντρεύτηκε μαζί της και μετά από κάποια χρόνια αυτή έμεινε έγκυος και έκαναν ένα παιδί.Η Εύα υπέφερε γι'αυτό,αλλά είχε επίγνωση πως ήταν με έναν παντρεμένο άνθρωπο.Η Μελίτα είναι με τον Στέφανο αφού εκείνος έχει χωρίσει 2 μήνες από την Εύα,η οποία ουσιαστικά ποτέ δεν τον αγάπησε σαν αντρα,αλλά τον βρήκε ως στήρηγμα.Τώρα ο Στέφανος δεν θέλει να είναι μαζί της και εκείνη του πετάει την εγκυμοσύνη.Μια άκυρη,μη αναμενόμενη εγκυμοσύνη δεν συγκρίνεται με μια που προκύπτει μέσα σε ένα γάμο.Και μην μου πείτε το κλασικό πως ο Στέφανος ήθελε να την παντρευτεί και να κάνει μαζί της παιδιά,γιατί θα πω και γω πως ναι "ήθελε" και δεν "θέλει" πια.


Ο Μάνος δεν επέλεξε!Αν το είχε κάνει δεν θα γύριζε πίσω την Εύα όταν έμαθε ότι παντρευόταν άλλον! Κ ένα παιδί δεν είναι ποτέ άκυρο!Η Εύα δεν ζητάει κάτι, ας της πει για την Μελίτα να τελειώνουμε!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης