Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

+39
glgs
stefanos-melita
nikidanis
edem4ever
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
antzy
Jennifer
Vampirela
KatsaroYpotheto
almaresi
CineFreak
xristina79
Καρ-Mik
NATALITSA_LOUKITSA
Materialgirl
Artemis
jim7
DESPOINA
vs116117
mimi_loukas+nora
Ntinaki1
verile_mistika
sarita
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
zefi2010
kikialex
sia
sofia
evanna
nana
Izabella29
hionati
filitsa
loukasnora
sifantid
anastasia20
loukitsa
chmatinaki
Clarabelle
43 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Ιαν 28, 2010 9:28 pm

ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ !
ΑΛΛΑ ΑΝΥΣΗΧΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ :!: Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΙΚΕ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ! ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΟΣΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ :!: ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΑΡΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ...ΣΤΗΝ ΑΜΝΗΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ(ΝΟΡΑ-ΝΤΑΙΖΗ)

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΩ !! ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ xastouki!!
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ(ΣΕΘΕΛΩ ΤΩΡΑΑΑΑ ΚΑΙ Σ'ΑΓΑΠΑΩ) ΑΛΛΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΣΟ ΗΘΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΗΓΟΡΩ !!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΡΓΟ! Snif
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Πεμ Ιαν 28, 2010 9:37 pm

Εγώ να σας πω ψιλοβαρέθηκα σήμερα. Ο Μάνος τέρμα ό,τι και να κάνει δεν αλλάζει.ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Και δεν ξέρω, αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι ούτε την Εύα αγαπάει ούτε την Μελίτα.Και τη πρόταση που έκανε στην Εύα είναι μόνο και μόνο επειδή το παιδί είναι του Στέφανου. Αν η Εύα ήταν έγκυος από κανέναν άλλον τίποτα δεν θα έκανε.Ή ότι θα έκανε, είναι απο κτητικότητα. Είναι εκδικητικός και τίποτα άλλο. Το απο κει μου μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι το ξέρετε; Αυτό έκανε ο Μάνος. Δεν φτάνει που έχουν κλέψει τον Στέφανο, του πήρε και τους πίνακες. Και η απάντηση στον Χατζηπερικλή ήταν ότι λεηλάτησε την ζωή του και του πήρε την Εύα και έστρεψε τους φίλους του εναντίον του. Τα λάθη του ούτε που τα έχει χαμπαριάσει.
Μόλις μάθει για Μελίτα και Στέφανο μία από τα ίδια θα κάνει. Θα αφήσει την Εύα, και θα πιάσει και την Μελίτα επειδή και οι 2 τους ανήκουν στο Ε9 του. Ειδικά αν μάθει για Μελίτα και Καρτάλη πάλι θα αρχίσει απειλές με το παιδί και βλακείες ειδικά στην αρχή! Μετά θα ηρεμήσει και θα διεκδικήσει την Μελίτα για αντιπερισπασμό στον Στέφανο. Θα πει μου πήρε την μία δεν θα μου πάρει και την άλλη...

Η Εύα δεν μου αρέσει έτσι όπως φωνάζει στον Στέφανο. Μου φαίνεται ότι εκμεταλλεύεται την εγκυμοσύνη της. Φωνάζει, απαιτεί και όλο φέρνει σαν πρόσχημα την εγκυμοσύνη. Και φυσικά δεν μου άρεσε που έκανε σαν να μην νοιάζεται ούτε για τον Μάνο ούτε για τον Στέφανο ούτε για κανέναν. Απλά απαιτούσε και φώναζε. Σε αντίθεση με την Μελίτα που του είπε του Στέφανου για άλλη μια φορά και πως νοιώθει και ότι φοβάται και ανησυχεί για τον Στέφανο.

Ο Μάνος δεν ξέρω αν είχε δίκιο στο θέμα Μελίτας και Νεφέλης ( λες και η Μελίτα όταν ήταν συνέχεια πάνω απο το παιδί δεν τα άκουσε...εγώ θυμάμαι τον Μάνο που της έλεγε ξεκόλλα από το παιδί παραπάνω κακό του κάνεις)αλλά μου φέρνει γέλιο όταν τα λέει αυτά ο πατέρας επισκέπτης. Και επισκέπτης ήταν και πρίν η Μελίτα ερωτευτεί τον Στέφανο. Όταν αυτός ετοιμαζόταν για γάμο,ούτε που πατούσε να δεί την Νεφέλη. Και Μάνο, μια κουβέντα είναι να έρχεσαι 2 ώρες και να παίζεις με το παιδί και να φέυγεις και ο άλλος μόνος του να κάνει τα υπόλοιπα. Και η Μελίτα δεν το παράτησε το παιδί της έτσι όπως το λέει αυτός. Καλά του είπε η Μελ να κοιτάξει πρώτα τα μαφιόζικα τα δικά του και μετά να μάθει και να ψάξει για την Μελίτα.

Η Εύα θα βρει κακό μπελά με την Kartwoman! Αλλά κοπέλα μου αφού έχεις αρχίσει και καταλαβαίνεις ότι άλλη γυναίκα είναι στην ζωή του Στεφ και ότι η πεθερά σου θέλει να προλάβει κάτι... που πας να μπλέξεις;

Αμαλία και Ρούσσος απλά θεοί!

Την Νόρα την λυπήθηκα αλλά ευχαριστιέμαι το χαστούκι αύριο που θα του δώσει. Αλλά αντί να κλαίει καλό θα ήταν να τον πιάσει και να του πει πως νοιώθει και ό,τι γίνει.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Πεμ Ιαν 28, 2010 10:04 pm

Λατρευω το λαμογιο Μανο!Ετσι μου αρεσει!Οχι να σερνεται και να μοιρλιαζει!Ειλικρινα αν και το ξεραμε το χαρηκα πολυ που αυτος τους δουλευε ολους!!
Λουκας:Με ειχε ριξει σε ολο το επεισοδιο αλλα μονο που καθησαι να τον φιλαει το τσοκαρο εστς και για ενα λεπτο με πειραξε!
Κλασικη η σκηνη βλεπω τον αλλο να φιλιεται-Φευγω_Αυτος μετα αποτραβιεται!
Βαριεμαι φρικτα την Ευα!Δυστυχως πρεπει να την υποστουμε για καιρο εκομη στο κεντρο των εξελιξεων!
Κακογουστο το προξενιο Δαφνης-Νικοα και δε θα τους βγει κιολας!Καλυτερα!Δε θα θελα να θυμαμαι ενα καταπληκτικο ζευγαρι να α φτιαχνει ετσι!Θελω εμπνευση ανατροπη και σασπενς για αυτους τους 2!
Αμαλια-Πετρος Love Μου αρεσαν μωρε! Οτι και να λεει η τιτανομεγιστη τον αγαπει το Ρουσσο!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιαν 28, 2010 10:04 pm

Ntinaki1 έγραψε:Εγώ να σας πω ψιλοβαρέθηκα σήμερα. Ο Μάνος τέρμα ό,τι και να κάνει δεν αλλάζει.ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Και δεν ξέρω, αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι ούτε την Εύα αγαπάει ούτε την Μελίτα.Και τη πρόταση που έκανε στην Εύα είναι μόνο και μόνο επειδή το παιδί είναι του Στέφανου. Αν η Εύα ήταν έγκυος από κανέναν άλλον τίποτα δεν θα έκανε.Ή ότι θα έκανε, είναι απο κτητικότητα. Είναι εκδικητικός και τίποτα άλλο. Το απο κει μου μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι το ξέρετε; Αυτό έκανε ο Μάνος. Δεν φτάνει που έχουν κλέψει τον Στέφανο, του πήρε και τους πίνακες. Και η απάντηση στον Χατζηπερικλή ήταν ότι λεηλάτησε την ζωή του και του πήρε την Εύα και έστρεψε τους φίλους του εναντίον του. Τα λάθη του ούτε που τα έχει χαμπαριάσει.
Μόλις μάθει για Μελίτα και Στέφανο μία από τα ίδια θα κάνει. Θα αφήσει την Εύα, και θα πιάσει και την Μελίτα επειδή και οι 2 τους ανήκουν στο Ε9 του. Ειδικά αν μάθει για Μελίτα και Καρτάλη πάλι θα αρχίσει απειλές με το παιδί και βλακείες ειδικά στην αρχή! Μετά θα ηρεμήσει και θα διεκδικήσει την Μελίτα για αντιπερισπασμό στον Στέφανο. Θα πει μου πήρε την μία δεν θα μου πάρει και την άλλη...

Η Εύα δεν μου αρέσει έτσι όπως φωνάζει στον Στέφανο. Μου φαίνεται ότι εκμεταλλεύεται την εγκυμοσύνη της. Φωνάζει, απαιτεί και όλο φέρνει σαν πρόσχημα την εγκυμοσύνη. Και φυσικά δεν μου άρεσε που έκανε σαν να μην νοιάζεται ούτε για τον Μάνο ούτε για τον Στέφανο ούτε για κανέναν. Απλά απαιτούσε και φώναζε. Σε αντίθεση με την Μελίτα που του είπε του Στέφανου για άλλη μια φορά και πως νοιώθει και ότι φοβάται και ανησυχεί για τον Στέφανο.

Ο Μάνος δεν ξέρω αν είχε δίκιο στο θέμα Μελίτας και Νεφέλης ( λες και η Μελίτα όταν ήταν συνέχεια πάνω απο το παιδί δεν τα άκουσε...εγώ θυμάμαι τον Μάνο που της έλεγε ξεκόλλα από το παιδί παραπάνω κακό του κάνεις)αλλά μου φέρνει γέλιο όταν τα λέει αυτά ο πατέρας επισκέπτης. Και επισκέπτης ήταν και πρίν η Μελίτα ερωτευτεί τον Στέφανο. Όταν αυτός ετοιμαζόταν για γάμο,ούτε που πατούσε να δεί την Νεφέλη. Και Μάνο, μια κουβέντα είναι να έρχεσαι 2 ώρες και να παίζεις με το παιδί και να φέυγεις και ο άλλος μόνος του να κάνει τα υπόλοιπα. Και η Μελίτα δεν το παράτησε το παιδί της έτσι όπως το λέει αυτός. Καλά του είπε η Μελ να κοιτάξει πρώτα τα μαφιόζικα τα δικά του και μετά να μάθει και να ψάξει για την Μελίτα.

Η Εύα θα βρει κακό μπελά με την Kartwoman! Αλλά κοπέλα μου αφού έχεις αρχίσει και καταλαβαίνεις ότι άλλη γυναίκα είναι στην ζωή του Στεφ και ότι η πεθερά σου θέλει να προλάβει κάτι... που πας να μπλέξεις;

Αμαλία και Ρούσσος απλά θεοί!

Την Νόρα την λυπήθηκα αλλά ευχαριστιέμαι το χαστούκι αύριο που θα του δώσει. Αλλά αντί να κλαίει καλό θα ήταν να τον πιάσει και να του πει πως νοιώθει και ό,τι γίνει.



Συμφωνώ σε όλα απολύτως!!!χαχαχαχααχαχαχαχαχαχ το Ε9 μου άρεσε πολύ gelio
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από vs116117 Πεμ Ιαν 28, 2010 11:05 pm

Η Μελίτα σήμερα αντεχόταν.
Κακό όπως είπατε ότι ανέφεραν την απαγωγή τόσες φορές....
Λουκάς-Νταίζη-Νόρα: bad timing....Λίγο ακόμη να καθόταν η Νόρα, θα ήταν όλα αλλιώς, αλλά απ' την άλλη πόσο να κρατηθεί να βλέπει κάτι τέτοιο...;

(Την σκηνή Μάνου-Χατζηβασιλείου την έχασα διότι είχαμε...χιόνια στο καμπαναριό)Αλλά στα προσεχώς παρατήρησα κι εγώ ότι ο Λουκάς με αρκετό νεύρο τράβηξε την Νόρα.... Threat με τα ρόπαλα θα σε πάρουμε Λουκάκο αν έχεις κι εσύ τις βίαιες τάσεις του Μάνου (αν και αποκλείεται).

Θα ήταν "πολύ καλό" επεισόδιο. Αλλά λόγω Νταίζης κατέβηκε κατηγορία.
vs116117
vs116117
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Ιαν 28, 2010 11:19 pm

Aς γράψω κι εγώ 2 λόγια!

Έλιωσα με την ατάκα του Λουκά ΄΄τελικά ήρθες να μου την πάρεις…΄΄! Love!
Λυπήθηκα πολύ την Νόρα σήμερα! Αχ,ρε Λουκά!!

Ο Μάνος πολύ λαμόγιο τελικά! Δεν αλλάζει με τπτ αυτός! Πειράζει όμως που πολύ μ αρέσει που την έφερε στον Καρτάλη!

Εύα-Κατινάκι Την έπιασε ο πόνος να πάει την Εύα στο σπίτι του Καρτάλη! Εν τω μεταξύ την ψάρεψε λιγάκι κιόλας! Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει? ΕΛΕΟΣ!! wall

Στέφανος-Εύα Μια χαρά τα είπε το Εύακι αυτός το ξεκίνησε αυτός κ θα το τελειώσει!!

Μελίτα-Μάνος Σωστός ο Μάνος στο θέμα του παιδιού γι άλλη μια φορά!!

Μελίτα-Στέφανος Έτρεξε το κατινάκι μη χάσει!Αδειασμα κ πάλι, για την Εύα του έλεγε μουγκα στην στρούγκα ο Στέφανος άλλαζε κουβέντα!!
Πάντως κάτι γίνεται εδώ δεν με πείθει με τπτ ο Στέφανος! Δεν βλέπω αγάπη! Με την Εύα όταν λέει σ αγαπώ, σε νοιάζομαι λάμπει! Εδώ βαριέται κ να το πεί!

Παράκληση Δεν είναι ανάγκη η Μελίτα κάθε φορά που μιλάει με Στέφανο να βαριανασαίνει! Τον αγαπάει το καταλάβαμε!

Πέτρος-Αμαλία απλά : respect : : respect :
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιαν 28, 2010 11:37 pm

DESPOINA έγραψε:Aς γράψω κι εγώ 2 λόγια!

Έλιωσα με την ατάκα του Λουκά ΄΄τελικά ήρθες να μου την πάρεις…΄΄! Love!
Λυπήθηκα πολύ την Νόρα σήμερα! Αχ,ρε Λουκά!!

Ο Μάνος πολύ λαμόγιο τελικά! Δεν αλλάζει με τπτ αυτός! Πειράζει όμως που πολύ μ αρέσει που την έφερε στον Καρτάλη!

Εύα-Κατινάκι Την έπιασε ο πόνος να πάει την Εύα στο σπίτι του Καρτάλη! Εν τω μεταξύ την ψάρεψε λιγάκι κιόλας! Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει? ΕΛΕΟΣ!! wall

Στέφανος-Εύα Μια χαρά τα είπε το Εύακι αυτός το ξεκίνησε αυτός κ θα το τελειώσει!!

Μελίτα-Μάνος Σωστός ο Μάνος στο θέμα του παιδιού γι άλλη μια φορά!!

Μελίτα-Στέφανος Έτρεξε το κατινάκι μη χάσει!Αδειασμα κ πάλι, για την Εύα του έλεγε μουγκα στην στρούγκα ο Στέφανος άλλαζε κουβέντα!!
Πάντως κάτι γίνεται εδώ δεν με πείθει με τπτ ο Στέφανος! Δεν βλέπω αγάπη! Με την Εύα όταν λέει σ αγαπώ, σε νοιάζομαι λάμπει! Εδώ βαριέται κ να το πεί!

Παράκληση Δεν είναι ανάγκη η Μελίτα κάθε φορά που μιλάει με Στέφανο να βαριανασαίνει! Τον αγαπάει το καταλάβαμε!

Πέτρος-Αμαλία απλά : respect : : respect :

Ας μην περιαυτολογώ απλά συμφωνώ.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 29, 2010 12:28 am


Ας σχολιάσω κι εγώ

Σήμερα είχαμε ένα επεισόδιο γεμάτο. Είχε απ όλα. Παρέα εξελίξεις στην πλοκή, γέλιο, δάκρυ, κατινιές απ όλα είχε ο μπαξές.

Τώρα που φαίνεται να επανακάμπτει ο παλιός κακός Μάνος ας αρχίσω απ αυτόν. Πονεμένο το παληκάρι τι να σας πω μόνο η Κατερίνα το λυπήθηκε εγώ πάντως όχι. Πήγε στο γραφείο του Ρούσσου και πούλησε και το παραμύθι του σούπερ. Τί είπε ο Στέφανος; Να πουλήσουνε σπίτια τα κλεμένα υποθέτω, κότερα που δεν ξέρω αν έχουν, και νεφρά που σίγουρα έχουν αλλά τα κρατάνε κάβα οπότε....Άστο αγόρι μου στην έφερε ο αντίπαλος ετούτη τη φορά. Εδώ που τα λέμε κάποιος έπρεπε να του δείξει πως είναι να σε δουλεύουνε ψιλό γαζί γιατί κι αυτός πούλησε μπόλικο παραμύθι με αρκετούς αποδέκτες. :wink2:

Μπορεί βέβαια εγώ να μην συγχίστηκα αλλά η παρέα μια λαχτάρα όσο να πεις την πήρε. Κινητοποιήθηκαν όλοι. Τα κορίτσια μοίρασαν τα αρσενικά και όρμησαν να ζητήσουν λύση του προβλήματος εκτός από μια που έκανε διπλοβάρδια

Τελικά ο Στέφανος θα πληρώσει τη νύφη βλέπεις του το ζήτησαν και αυτή που αγαπάει και αυτή που έχει ερωτευτεί. Μου αρέσει που αρχίζει παιχνίδι εξουσίας μόνο μη μου βγεί ξυνό γιατι κάτι έχω αρχίσει να υποψιάζομαι.

Η Αμαλία σήμερα κάτι έπαθε. Δίκιο είχε ο Πέτρος της άλλαξαν τη δόση στα χάπια της. Εγώ γιατί νόμιζα οτι τόσες μέρες ζάλιζε την κόρη της να ζήσει το μεγάλο έρωτα γιατί εκείνη τον απαρνήθηκε και βγήκε χαμένη; Τι άκουσαν σήμερα τα ωραία ροζ αυτιά μου; Αγαπάει τον άντρα της πάνω απ όλους και προσπαθεί για το γάμο της όπως πρέπει να κάνουν όλες οι γυναίκες. Σε λίγο θα θέλω εγώ χάπια. Τελικά το άκουσα κι αυτό δεν έχουν σημασία οι έρωτες αλλά η αγάπη. Τον άντρα της βέβαια κάποια ώρα αν δεν τον στείλει στην εντατική με τις τρέλες της θα τον στείλει στο τρελάδικο. Τι του έλεγε του χριστιανού; Θα πουρέψεις θα σταφιδιάσεις θα σου φτιάχνω τίλιο, την κοιτούσε ο άνθρωπος και αναρωτιόταν γιατί σε μένα θεέ μου. Η σκηνή τους η καλύτερη του επεισοδίου κατά τη γνώμη μου.: respect :

Το Μελιτάκι κατινάκι σήμερα σε μεγάλα κέφια. Συμφώνησε να μιλήσει στο Μάνο, και φεύγοντας είπε να ρίξει κι ένα ψάρεμα να δει θα πιάσει κάτι; Τι θα κάνεις με το παιδί; Θα το μεγαλώσεις μόνη σου; Με το Στέφανο πως τα πας; Έλεος κορίτσι μου δεν σκέπτεσαι οτι αν κάποια στιγμή μαθευτεί η σχέση σου θα γίνει εμφανής και η κατινιά; Απ αυτή τη συζήτηση πάντως έβγαλα ένα συμπέρασμα. Όπως χθες ο Στέφανος έδειξε οτι την Εύα την εμπιστεύεται και την έχει ψηλά, έτσι κι η Εύα σήμερα λέγοντας οτι το τρίτο σενάριο είναι εξωπραγματικό έδειξε οτι το Στέφανο τον θεωρεί αξιόπιστο. Αχ βρε Εύα..../S

Η Εύα λοιπόν ζητάει απ το Στέφανο επιτακτικά όπως ακριβώς είχαν συμφωνήσει να λυθεί το θέμα με τους πίνακες. Ο Στέφανος που για να μη το ξεχνάει της επαναλαμβάνει οτι δεν είναι Μάνος, πάλι στο Μάνο την έφερε την κουβέντα. Τι ζόρι τραβάει μου λέτε;

Η Μελίτα πάλι πήγε στον πατέρα του παιδιού της και έκανε τα συμφωνημένα έριξε και έναν καυγά για τη Νεφέλη με το Μανωλάκη, που του έχουν μπει οι ψύλλοι στ αυτιά και βλέπω σύντομα να μαθαίνει τα νέα και να γίνεται το σίστριγκλο. Μετά πέρασε και μια βόλτα απ τον απόλυτο. Έλεος με το σουρσιμο. Πάλι τα ίδια και χειρότερα. Πήγε να του πει άφησέ τη να μεγαλώσει το παιδί μόνη της γιατί δεν μπορώ να θυσιαστώ πάλι εγώ. Φαίνεται το ανάσκελο στο παρκέ δεν το ευχαριστήθηκε με το Μανωλάκη γιατί το βλέπει σαν θυσία. slap

Άφησα για το τέλος το Λουκά με τη Νόρα. Δεν θέλω να τους βλέπω να πονάνε. Ο Μπέλλος πάντως ούτε βαλτός να ήταν. Ήρθε να την πάρει για φαγητό και άφησε το Λουκά να μονολογεί ''τελικά όντως ήρθες για να μου την πάρεις''. Δεν θέλω να τον βλέπω έτσι τον λυπάμαι. Όταν πάντως ήρθε η Νταίζη τον λυπήθηκα ακόμη περισσότερο. Ο δόλιος το προσπαθούσε αλλα δεν..... Αχ βρε Νοράκι ήταν ανάγκη να τους δείς κακόμοιρο; Κι αφου ήρθες δεν καθόσουν ένα λεπτάκι ακόμη να δεις οτι την έσπρωξε; Πήγε η καημένη στη Δάφνη σαν μεγάλη Παρασκευή. Απ΄όλο το σκηνικό κρατάω δύο πράγματα. Πρώτον έμαθε οτι η Δάφνη και ο Νικόλας τα συζητούν, οπότε ξέρει πως θα κάνει διάφορα να φτάσουν στ αυτιά του χαλβά. Δεύτερον ετοιμάζει γερό χουνέρι στο Λουκάκο και αν πω οτι δεν το περιμένω ανυπόμονα θα πω ψέματα. runaround

Τελευταίο αλλά όχι ασήμαντο κρατάω οτι από πολλές μεριές σήμερα ακούστηκε το όνομα του απαγωγέα. Ελπίζω να μη δω κι άλλη απαγωγή, γιατί το πολύ το κύριε ελέησον που έλεγε κι η γιαγιά μου το βαριέται κι ο παπάς.


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Artemis Παρ Ιαν 29, 2010 7:56 am

Ntinaki1 έγραψε:Εγώ να σας πω ψιλοβαρέθηκα σήμερα. Ο Μάνος τέρμα ό,τι και να κάνει δεν αλλάζει.ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Και δεν ξέρω, αλλά μου δίνει την αίσθηση ότι ούτε την Εύα αγαπάει ούτε την Μελίτα.Και τη πρόταση που έκανε στην Εύα είναι μόνο και μόνο επειδή το παιδί είναι του Στέφανου. Αν η Εύα ήταν έγκυος από κανέναν άλλον τίποτα δεν θα έκανε.Ή ότι θα έκανε, είναι απο κτητικότητα. Είναι εκδικητικός και τίποτα άλλο. Το απο κει μου μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι το ξέρετε; Αυτό έκανε ο Μάνος. Δεν φτάνει που έχουν κλέψει τον Στέφανο, του πήρε και τους πίνακες. Και η απάντηση στον Χατζηπερικλή ήταν ότι λεηλάτησε την ζωή του και του πήρε την Εύα και έστρεψε τους φίλους του εναντίον του. Τα λάθη του ούτε που τα έχει χαμπαριάσει.
Δεν πιστεύω πως ο Μάνος ξέρει τι θα πει αγάπη και συμφωνώ πως ούτε την Εύα αγαπάει.
Υπάρχει πάντα το "γιατί" στις πράξεις των ανθρώπων .
Ο Μάνος είναι ένας έξυπνος, ανεύθυνος και αδίστακτος ηλίθιος. Μπράβο του.Πήρε εκδίκηση από έναν άνθρωπο που ο ίδιος ο Μάνος κι ο Ρούσσος παραδέχτηκαν το δίκιο του να τους μισεί και να αναζητά κι εκείνος εκδίκηση λόγω άδικης φυλάκισης Αντιγόνης και χρημάτων Λαζαρίδη.
Δε δίστασε να χρησιμοποιήσει την Εύα(που κόπτεται ότι αγαπά,είναι ερωτευμένος κλπ) στο σχέδιό του ενώ ξέρει πως είναι έγκυος και μπορεί να αποβάλλει αν τρομοκρατηθεί. Προσπαθεί να νικήσει το Στέφανο χρησιμοποιώντας τις ίδιες μεθόδους αλλά δε λαμβάνει υπ' όψη ότι τα δεδομένα έχουν αλλάξει και υπάρχει κίνδυνος να κάνει πραγματικό κακό στον έρωτα της ζωής του.Είχε πάει σπίτι της να την προειδοποιήσει(υποτίθεται) για τον κίνδυνο που διέτρεχαν όλοι επειδή ήξερε πως θα πίεζε το Στέφανο και λόγω του παιδιού αυτός θα έδινε λύση.
Ο Στέφανος είδαμε ότι σταμάτησε την εκδίκηση που σχεδίαζε χρόνια για τη Μελίτα ουσιαστικά.Ο Μάνος τι έκανε για την Εύα;
Ο Στέφανος δεν του λεηλάτησε τη ζωή όπως πιστεύει.Απλά αποκάλυψε τις "καλές" του πράξεις που φρόντιζε επιμελώς να κρατήσει κρυφές κι ας την πλήρωναν αθώοι.Μόνος του έχασε την Εύα και τους φίλους του. Όταν και αν το καταλάβει αυτό ίσως ν' αρχίζει ν' αλλάζει ο Μανωλάκης,αν δεν είναι αργά.

Μόλις μάθει για Μελίτα και Στέφανο μία από τα ίδια θα κάνει. Θα αφήσει την Εύα, και θα πιάσει και την Μελίτα επειδή και οι 2 τους ανήκουν στο Ε9 του. Ειδικά αν μάθει για Μελίτα και Καρτάλη πάλι θα αρχίσει απειλές με το παιδί και βλακείες ειδικά στην αρχή! Μετά θα ηρεμήσει και θα διεκδικήσει την Μελίτα για αντιπερισπασμό στον Στέφανο. Θα πει μου πήρε την μία δεν θα μου πάρει και την άλλη...

Η Εύα δεν μου αρέσει έτσι όπως φωνάζει στον Στέφανο. Μου φαίνεται ότι εκμεταλλεύεται την εγκυμοσύνη της. Φωνάζει, απαιτεί και όλο φέρνει σαν πρόσχημα την εγκυμοσύνη. Και φυσικά δεν μου άρεσε που έκανε σαν να μην νοιάζεται ούτε για τον Μάνο ούτε για τον Στέφανο ούτε για κανέναν. Απλά απαιτούσε και φώναζε. Σε αντίθεση με την Μελίτα που του είπε του Στέφανου για άλλη μια φορά και πως νοιώθει και ότι φοβάται και ανησυχεί για τον Στέφανο.
Τη σύγκριση Εύας και Μελίτας τη σκέφτηκα κι εγώ εκείνη τη στιγμή.Η μόνη που ενδιαφέρθηκε για το Στέφανο είναι η Μελίτα.Βέβαια είναι ερωτευμένη μαζί του ενώ η Εύα με το Μάνο.Δεν την είδα όμως να δείχνει ούτε τόσο ενδιαφέρον και για το Μάνο.Ότι την ενδιέφερε ο εαυτός μου έδωσε την ιδέα κι οι υπόλοιποι(όλοι) ας κόψουν το λαιμό τους.Η Μελίτα γιατί έδειξε ενδιαφέρον και για τους 3; Με τον πατέρα της όσο και να τσακώνεται σίγουρα δε θέλει να πάθει κακό.

Ο Μάνος δεν ξέρω αν είχε δίκιο στο θέμα Μελίτας και Νεφέλης ( λες και η Μελίτα όταν ήταν συνέχεια πάνω απο το παιδί δεν τα άκουσε...εγώ θυμάμαι τον Μάνο που της έλεγε ξεκόλλα από το παιδί παραπάνω κακό του κάνεις)αλλά μου φέρνει γέλιο όταν τα λέει αυτά ο πατέρας επισκέπτης. Και επισκέπτης ήταν και πρίν η Μελίτα ερωτευτεί τον Στέφανο. Όταν αυτός ετοιμαζόταν για γάμο,ούτε που πατούσε να δεί την Νεφέλη. Και Μάνο, μια κουβέντα είναι να έρχεσαι 2 ώρες και να παίζεις με το παιδί και να φέυγεις και ο άλλος μόνος του να κάνει τα υπόλοιπα. Και η Μελίτα δεν το παράτησε το παιδί της έτσι όπως το λέει αυτός. Καλά του είπε η Μελ να κοιτάξει πρώτα τα μαφιόζικα τα δικά του και μετά να μάθει και να ψάξει για την Μελίτα.
Σίγουρα η Μελίτα είναι σε χάλια κατάσταση και δεν είναι τόσο παρούσα όσο πριν με τη Νεφέλη αλλά έχει δίκιο να λέει στο Μάνο πως αυτός ευθύνεται για την κατάσταση.Γιατί χώρισε η Μελίτα κι από κει άρχισαν όλα τα προβλήματα; Γιατί κάποιος καλοπερνούσε στα Παρίσια με την νυν εγκυμονούσα.Σαν κάπως μεγάλο θράσσος έχει ο Μανος.

Η Εύα θα βρει κακό μπελά με την Kartwoman! Αλλά κοπέλα μου αφού έχεις αρχίσει και καταλαβαίνεις ότι άλλη γυναίκα είναι στην ζωή του Στεφ και ότι η πεθερά σου θέλει να προλάβει κάτι... που πας να μπλέξεις;

Αμαλία και Ρούσσος απλά θεοί!
Συμφωνούμε!

Την Νόρα την λυπήθηκα αλλά ευχαριστιέμαι το χαστούκι αύριο που θα του δώσει. Αλλά αντί να κλαίει καλό θα ήταν να τον πιάσει και να του πει πως νοιώθει και ό,τι γίνει.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από nana Παρ Ιαν 29, 2010 8:47 am

[quote="Clarabelle"][color=indigo][b][size=16][font=Georgia]


Το Μελιτάκι κατινάκι σήμερα σε μεγάλα κέφια. Συμφώνησε να μιλήσει στο Μάνο, και φεύγοντας είπε να ρίξει κι ένα ψάρεμα να δει θα πιάσει κάτι; Τι θα κάνεις με το παιδί; Θα το μεγαλώσεις μόνη σου; Με το Στέφανο πως τα πας; Έλεος κορίτσι μου δεν σκέπτεσαι οτι αν κάποια στιγμή μαθευτεί η σχέση σου θα γίνει εμφανής και η κατινιά; Απ αυτή τη συζήτηση πάντως έβγαλα ένα συμπέρασμα. Όπως χθες ο Στέφανος έδειξε οτι την Εύα την εμπιστεύεται και την έχει ψηλά, έτσι κι η Εύα σήμερα λέγοντας οτι το τρίτο σενάριο είναι εξωπραγματικό έδειξε οτι το Στέφανο τον θεωρεί αξιόπιστο. Αχ βρε Εύα....





μα και πως να διαφωνήσω!!! Agree
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 8:49 am

Με εξέπληξε ευχάριστα η Εύα που επιτέλους την άκουσα να μιλάει και να σκέφτεται με την πονηριά και τα αντανακλαστικά ενός θηλυκού μυαλού και για πρώτη φορά δεν είχε τη χαζομάρα της αγελάδας στο μάτι. Είδες Ευούλα μου που όταν θέλεις δεν είσαι καθόλου χαζή και παίρνεις στροφές;;;Αμέσως την κατάλαβε την καρτάλω ότι την πιέζει για γάμο με το Στέφανο για να αποφύγει κάτι άλλο.Αφού ρε Εύα μου ξέρεις ότι υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του Στέφανου, αφού βλέπεις ότι η πάλαι ποτέ μουγγή είναι σουπιά γιατί πας κοριτσάκι μου να παντρευτείς;;;Έκανες το μισό συλλογισμό αλλά δυστυχώς δεν ολοκλήρωσες τη σκέψη σου για να φτάσεις στη λύση του μυστηρίου. Το είπες και μόνη σου. Υπάρχει κάποια άλλη στη ζωή του Στέφανου και η καρτάλω πιέζει τα πράγματα για γάμο για να αποτρέψει το Στέφανο να τρέξει στην άλλη κοπέλα.Κάτσε λοιπόν και σκέψου. Ποια κοπέλα μπορεί να είναι αυτή που η δρακουλίνα δεν θα ήθελε με τίποτα για νύφη της;;Guess who my dear.Σωστά...η Μελίτα. Η οποία Μελίτα πολύ καλά έκανε και την ψάρεψε την Εύα. Και στο φινάλε πολύ κακό για το τίποτα. Καλά λέει η Μελίτα ότι δεν μπορεί πάλι θυσιαστεί. Όχι καθόλου δεν με πειράζει που η Μελίτα λέει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί μόνη της. Στο κάτω κάτω η ίδια η Εύα έχει λυσσάξει να λέει ότι θέλει να το μεγαλώσει αυτό το παιδί μόνη της. Εδώ δεν έχει πρόβλημα η ίδια η μάνα του παιδιού να το μεγαλώσει μόνη της, γιατί να έχει πρόβλημα η Μελίτα;;Εξάλλου και η Μελίτα το παιδί της μόνη της το μεγαλώνει και καμιά φορά παίρνει και τη βοήθεια του κοινού (Μάνος). Και μαντέψτε ποιος φταίει που η Νεφέλη μεγαλώνει στην ουσία μόνο με τη μαμά της;;;;; 😕 Όποιος το βρει κερδίζει λουκούμι.

Ο Μάνος θα τις φάει τις σφαλιάρες του στο τέλος κι αυτή τη φορά θα τις φάει πραγματικά. Για άλλη μια φορά είπε ψέμματα στη Μελίτα και αρνήθηκε την αλήθεια.Θα φταίει μετά η Μελίτα να του ανοίξει το κεφάλι;;Και φυσικά επειδή ο Μάνος ξέρει πολύ καλά πως η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση, άρχισε να τα χώνει στη Μελίτα για το παιδί το υπόδειγμα πατρός μην ξεράσω. Αλλά δεν κώλωσε η Μελίτα και του τα ψαλλε. Ρε ουστ..λαμόγιο...που θα την πεις και στη Μελίτα για το παιδί της.
Όλους τους δουλέυει τελικά. Ακόμα και το Ρούσσο. Καλά να πάθεις Πέτρο μου που σου την έφερε πισώπλατα για να μάθεις. Γιατί τα έχεις βάλει με το Στέφανο τζάμπα αλλά τελικά ο Στέφανος έδωσε πάλι για το τίποτα τους πίνακές του και τα ωραία του λεφτά για να σωθεί ο άμαχος πληθυσμός. Και ο Μάνος αντί να ενδιαφέρεται να μην κινδυνεύουν οι άνθρωποί του, τα κάνει πλακάκια με τον χατζημπούκλα και το μόνο που τον νοιάζει είναι ο εγωισμός του και πως να τη βγει στο Στέφανο. Από κει που μας χρωστάγανε μας πήραν και το βόδι. Δεν φτάνει που τον έχουν κατακλέψει τον άνθρωπο και του χρωστάνε ολόκληρη περιουσία, ήθελε να του φάει κι άλλα ο Μάνος. Grrr

Λουκά Ksilo Tigania Threat θα σε πλακώσω στις Tsanties. Χθες πραγματικά λυπήθηκα τη Νόρα τόσο πολύ που βούρκωσα κι εγώ. Όχι για τίποτε άλλο αλλά για το γαμώτο. Το ήξερα, ήμουνα σίγουρη ότι ο Λουκάς θα τραβιόταν μόλις φύγει η Νόρα. Γιατί ρε Λουκά...γιατί πανάθεμά σε. Και μην σε ξανακούσω να μονολογείς βλακίες ¨τελικά εσύ ήρθες όντως να μου την πάρεις Δημήτρη" γιατί Ksilo Fskl Ποιος ήρθε να σου την πάρει ρε;;Εσύ του τη σερβίρεις στο πιάτο τη Νόρα. Εγώ είμαι μαζί της πάντως. Ναι να αρχίσει κι αυτή να ερωτοτροπεί στο γραφεί και σε όλα τα πιθανά μέρη να τη δει ο Λουκάς να σκάσει. Καλά θα κάνει και θα του χώσει χαστούκι σήμερα. Να αγιάσει το χέρι της της κοπέλας.

Αμαλία - Πέτρος κλασικά θεοί και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΙ....τους θέλουμε μαζί. Να τους βλέπουμε να τσακώνονται και να ξεστομίζουν θανατηφόρες ατάκες. Μια πραγματική όαση μέσα σε αυτό το σίριαλ.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Παρ Ιαν 29, 2010 9:00 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

Το μονο που με χαλασε ηταν το ολο θεμα του ξυλου του Μανου , πολυ φτιαχτο πολυ ψευτικο πολυ ....χαλια με χαλασε

Η αμαλία στο κοσμο της οπως παντα

Η αγία τρίαδα μουτζας ......τι να πω , η χαρα μου να τους βλεπω να τρωγονται σα τους γερους του μαπετ

Νόρας-δημητριος : με χαλαει που τον χρησιμοποιει και εκεινος που τον εχεις?? και θελει να γνωρισει και τα πεθερικα βιαζεται////

λουκας νταιζη νορα Δεν θέλω να τους βλέπω να πονάνε...αλλα ο λουκακος το φιλι το πηρε απο την αλλη και μη μου πειτε οτι δε ηθελε εντελως ε εκανε μια κινηση και μετα το ξανα σκεφτηκε...δε επρεπε τιποτα να κανει..... .Αχ βρε Νοράκι ήταν ανάγκη να τους δείς κακόμοιρο;
Κι αφου ήρθες δεν καθόσουν ένα λεπτάκι ακόμη να δεις οτι την έσπρωξε;

΄΄τελικά ήρθες να μου την πάρεις…΄΄! και καλα θα σου κανει τελικα χαλβολουκακο μας
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 9:13 am

Απορίες μιας ταλαίπωρης τηλεθεάτριας:

Γιατί μαμά;;;

1) Γιατί μαμα...χαρακτηρίζεται "κατίνα" η Μελίτα που προτείνει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί της μόνη της, εφόσον άλλωστε είναι μια επιθυμία που έχει εκφράσει και η ίδια η μάνα του παιδιού;;

2) Γιατί μαμά...είναι υποχρεωμένη η Μελίτα να διαλύσει τη σχέση της και να χωρίσει χωρίς να θέλει και με λίγα λόγια, γιατί είναι η Μελίτα υποχρεωμένη να βάλει από το πουθενά μπελά στο κεφάλι της ένα παιδί που δεν είναι δικό της και δεν το έχει συνεταιρικά με κανένα;;;Μαζί με τη Μελίτα το σκαρώσανε το κουτσούβελο;;;Συνεταιρικά και οι τρεις μαζί το κάνανε;;; Ή μήπως η εν λόγω μέλλουσα μανούλα σκέφτηκε κάποτε το μέλλον της Νεφέλης, τότε που λύσσαγε να χωρίσει τους γονείς της για να παντρευτεί τον πατέρα;;

3) Γιατί μαμά...κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως ο Στέφανος είναι πρώην της Εύας και ότι μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς λάθος αναγνωρίζεται;;;

4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

5) Γιατί μαμά....ο Στέφανος δεν λέει την αλήθεια που είναι και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο;;;

6) Γιατί μαμά....Δεν βρίσκεται κάποιος να πλακώσει στο ξύλο στα αλήθεια το Μάνο και να τον κάνει μαύρο;;;

7) Γιατί μαμά...έχω την εντύπωση ότι ο Μάνος και η Μελίτα δεν τέλειωσαν οριστικά;;;

Γιατί μαμά...δεν παθαίνει πανούκλα η Νταίζη να γλιτώσουμε από δαύτη;;;

9) Γιατί μαμά...ο Λουκάς είναι τόσο μεγάλος μ*******ς και κάνει το Νοράκι μου να υποφέρει;;;

10) Γιατί μαμά....η Νόρα δεν κάνει στο Λουκά σκληρά αντίποινα;;;

11) Γιατί μαμά....είναι τόσο δύσκολο δυο άνθρωποι που αγαπούν ο ένας τον άλλο να είναι μαζί;;;

12) Γιατί μαμά....τα παιδιά σε αυτή τη σειρά αντιμετωπίζονται και εμφανίζονται σαν εμπόδια στην ευτυχία των άλλων, ενώ θα έπρεπε σεναριακά η ύπαρξή τους να τοποθετείται κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αποτελούν πηγή ευτυχίας και όχι λύπης και στενοχώριας;;;

13) Γιατί μαμά....ο γάμος Στέφανου - Εύας θα γίνει μέσα στις απόκριες;;Μήπως επειδή αυτός ο γάμος είναι όντως για τα καρναβάλια και αποφάσισαν να ντυθούν γαμπρός και νύφη αντίστοιχα;;;

14) Γιατί μαμά...δεν ξαναμουγκένεται η καρταλοκαβουρομάνα;;;;Μια χαρά ήμασταν όλοι πριν ανοίξει το ρημάδι της.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 29, 2010 9:15 am

Materialgirl έγραψε:Με εξέπληξε ευχάριστα η Εύα που επιτέλους την άκουσα να μιλάει και να σκέφτεται με την πονηριά και τα αντανακλαστικά ενός θηλυκού μυαλού και για πρώτη φορά δεν είχε τη χαζομάρα της αγελάδας στο μάτι. Είδες Ευούλα μου που όταν θέλεις δεν είσαι καθόλου χαζή και παίρνεις στροφές;;;Αμέσως την κατάλαβε την καρτάλω ότι την πιέζει για γάμο με το Στέφανο για να αποφύγει κάτι άλλο.Αφού ρε Εύα μου ξέρεις ότι υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του Στέφανου, αφού βλέπεις ότι η πάλαι ποτέ μουγγή είναι σουπιά γιατί πας κοριτσάκι μου να παντρευτείς;;;Έκανες το μισό συλλογισμό αλλά δυστυχώς δεν ολοκλήρωσες τη σκέψη σου για να φτάσεις στη λύση του μυστηρίου. Το είπες και μόνη σου. Υπάρχει κάποια άλλη στη ζωή του Στέφανου και η καρτάλω πιέζει τα πράγματα για γάμο για να αποτρέψει το Στέφανο να τρέξει στην άλλη κοπέλα.Κάτσε λοιπόν και σκέψου. Ποια κοπέλα μπορεί να είναι αυτή που η δρακουλίνα δεν θα ήθελε με τίποτα για νύφη της;;Guess who my dear.Σωστά...η Μελίτα. Η οποία Μελίτα πολύ καλά έκανε και την ψάρεψε την Εύα. Και στο φινάλε πολύ κακό για το τίποτα. Καλά λέει η Μελίτα ότι δεν μπορεί πάλι θυσιαστεί. Όχι καθόλου δεν με πειράζει που η Μελίτα λέει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί μόνη της. Στο κάτω κάτω η ίδια η Εύα έχει λυσσάξει να λέει ότι θέλει να το μεγαλώσει αυτό το παιδί μόνη της. Εδώ δεν έχει πρόβλημα η ίδια η μάνα του παιδιού να το μεγαλώσει μόνη της, γιατί να έχει πρόβλημα η Μελίτα;;Εξάλλου και η Μελίτα το παιδί της μόνη της το μεγαλώνει και καμιά φορά παίρνει και τη βοήθεια του κοινού (Μάνος). Και μαντέψτε ποιος φταίει που η Νεφέλη μεγαλώνει στην ουσία μόνο με τη μαμά της;;;;; 😕 Όποιος το βρει κερδίζει λουκούμι.

Ο Μάνος θα τις φάει τις σφαλιάρες του στο τέλος κι αυτή τη φορά θα τις φάει πραγματικά. Για άλλη μια φορά είπε ψέμματα στη Μελίτα και αρνήθηκε την αλήθεια.Θα φταίει μετά η Μελίτα να του ανοίξει το κεφάλι;;Και φυσικά επειδή ο Μάνος ξέρει πολύ καλά πως η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση, άρχισε να τα χώνει στη Μελίτα για το παιδί το υπόδειγμα πατρός μην ξεράσω. Αλλά δεν κώλωσε η Μελίτα και του τα ψαλλε. Ρε ουστ..λαμόγιο...που θα την πεις και στη Μελίτα για το παιδί της.
Όλους τους δουλέυει τελικά. Ακόμα και το Ρούσσο. Καλά να πάθεις Πέτρο μου που σου την έφερε πισώπλατα για να μάθεις. Γιατί τα έχεις βάλει με το Στέφανο τζάμπα αλλά τελικά ο Στέφανος έδωσε πάλι για το τίποτα τους πίνακές του και τα ωραία του λεφτά για να σωθεί ο άμαχος πληθυσμός. Και ο Μάνος αντί να ενδιαφέρεται να μην κινδυνεύουν οι άνθρωποί του, τα κάνει πλακάκια με τον χατζημπούκλα και το μόνο που τον νοιάζει είναι ο εγωισμός του και πως να τη βγει στο Στέφανο. Από κει που μας χρωστάγανε μας πήραν και το βόδι. Δεν φτάνει που τον έχουν κατακλέψει τον άνθρωπο και του χρωστάνε ολόκληρη περιουσία, ήθελε να του φάει κι άλλα ο Μάνος. Grrr

Λουκά Ksilo Tigania Threat θα σε πλακώσω στις Tsanties. Χθες πραγματικά λυπήθηκα τη Νόρα τόσο πολύ που βούρκωσα κι εγώ. Όχι για τίποτε άλλο αλλά για το γαμώτο. Το ήξερα, ήμουνα σίγουρη ότι ο Λουκάς θα τραβιόταν μόλις φύγει η Νόρα. Γιατί ρε Λουκά...γιατί πανάθεμά σε. Και μην σε ξανακούσω να μονολογείς βλακίες ¨τελικά εσύ ήρθες όντως να μου την πάρεις Δημήτρη" γιατί Ksilo Fskl Ποιος ήρθε να σου την πάρει ρε;;Εσύ του τη σερβίρεις στο πιάτο τη Νόρα. Εγώ είμαι μαζί της πάντως. Ναι να αρχίσει κι αυτή να ερωτοτροπεί στο γραφεί και σε όλα τα πιθανά μέρη να τη δει ο Λουκάς να σκάσει. Καλά θα κάνει και θα του χώσει χαστούκι σήμερα. Να αγιάσει το χέρι της της κοπέλας.

Αμαλία - Πέτρος κλασικά θεοί και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΙ....τους θέλουμε μαζί. Να τους βλέπουμε να τσακώνονται και να ξεστομίζουν θανατηφόρες ατάκες. Μια πραγματική όαση μέσα σε αυτό το σίριαλ.


Οκ θα υποκλιθώ για ακόμα μια φορά! : respect : Τα σπάνε οι σχολιασμοί σου και ειδικά το σημείο με το λουκούμι νομίζω πως το 'χω...μήπως,λέω μήπως η αιτία που μεγαλώνει χωρίς μπαμπάκα η Νεφέλη είναι ο Μάνος,που ξέρει μόνο να κατηγορεί?Ε?Το κέρδισα το λουκουμάκι??? Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 29, 2010 9:18 am

Materialgirl έγραψε:Απορίες μιας ταλαίπωρης τηλεθεάτριας:

Γιατί μαμά;;;

1) Γιατί μαμα...χαρακτηρίζεται "κατίνα" η Μελίτα που προτείνει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί της μόνη της, εφόσον άλλωστε είναι μια επιθυμία που έχει εκφράσει και η ίδια η μάνα του παιδιού;;

2) Γιατί μαμά...είναι υποχρεωμένη η Μελίτα να διαλύσει τη σχέση της και να χωρίσει χωρίς να θέλει και με λίγα λόγια, γιατί είναι η Μελίτα υποχρεωμένη να βάλει από το πουθενά μπελά στο κεφάλι της ένα παιδί που δεν είναι δικό της και δεν το έχει συνεταιρικά με κανένα;;;Μαζί με τη Μελίτα το σκαρώσανε το κουτσούβελο;;;Συνεταιρικά και οι τρεις μαζί το κάνανε;;; Ή μήπως η εν λόγω μέλλουσα μανούλα σκέφτηκε κάποτε το μέλλον της Νεφέλης, τότε που λύσσαγε να χωρίσει τους γονείς της για να παντρευτεί τον πατέρα;;

3) Γιατί μαμά...κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως ο Στέφανος είναι πρώην της Εύας και ότι μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς λάθος αναγνωρίζεται;;;

4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

5) Γιατί μαμά....ο Στέφανος δεν λέει την αλήθεια που είναι και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο;;;

6) Γιατί μαμά....Δεν βρίσκεται κάποιος να πλακώσει στο ξύλο στα αλήθεια το Μάνο και να τον κάνει μαύρο;;;

7) Γιατί μαμά...έχω την εντύπωση ότι ο Μάνος και η Μελίτα δεν τέλειωσαν οριστικά;;;

Γιατί μαμά...δεν παθαίνει πανούκλα η Νταίζη να γλιτώσουμε από δαύτη;;;

9) Γιατί μαμά...ο Λουκάς είναι τόσο μεγάλος μ*******ς και κάνει το Νοράκι μου να υποφέρει;;;

10) Γιατί μαμά....η Νόρα δεν κάνει στο Λουκά σκληρά αντίποινα;;;

11) Γιατί μαμά....είναι τόσο δύσκολο δυο άνθρωποι που αγαπούν ο ένας τον άλλο να είναι μαζί;;;

12) Γιατί μαμά....τα παιδιά σε αυτή τη σειρά αντιμετωπίζονται και εμφανίζονται σαν εμπόδια στην ευτυχία των άλλων, ενώ θα έπρεπε σεναριακά η ύπαρξή τους να τοποθετείται κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αποτελούν πηγή ευτυχίας και όχι λύπης και στενοχώριας;;;

13) Γιατί μαμά....ο γάμος Στέφανου - Εύας θα γίνει μέσα στις απόκριες;;Μήπως επειδή αυτός ο γάμος είναι όντως για τα καρναβάλια και αποφάσισαν να ντυθούν γαμπρός και νύφη αντίστοιχα;;;

14) Γιατί μαμά...δεν ξαναμουγκένεται η καρταλοκαβουρομάνα;;;;Μια χαρά ήμασταν όλοι πριν ανοίξει το ρημάδι της.



Δεν έχω λόγια για το πόσο γέλασα πρωινιάτικα!!!! gelio
Συμφωνώ πάρα πολύ με τις απορίες σου!!Γιατί μαμά????? Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 9:26 am

Ευχαριστώ πολύ κούκλα. Χα χα χα χα gelio gelio gelio Κέρδισες το μισό λουκουμάκι....Δεν φταίει μόνο ο Μάνος.....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιαν 29, 2010 9:38 am

Materialgirl έγραψε:Απορίες μιας ταλαίπωρης τηλεθεάτριας:

Γιατί μαμά;;;

1) Γιατί μαμα...χαρακτηρίζεται "κατίνα" η Μελίτα που προτείνει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί της μόνη της, εφόσον άλλωστε είναι μια επιθυμία που έχει εκφράσει και η ίδια η μάνα του παιδιού;;

Διότι αυτό είναι επιλογή της Ευας ΚΑΙ μονο, κανενός άλλου.Και κυρίως όταν αυτή η πρόταση γίνεται για καθαρά προσωπικούς λόγους της Μελίτας


2) Γιατί μαμά...είναι υποχρεωμένη η Μελίτα να διαλύσει τη σχέση της και να χωρίσει χωρίς να θέλει και με λίγα λόγια, γιατί είναι η Μελίτα υποχρεωμένη να βάλει από το πουθενά μπελά στο κεφάλι της ένα παιδί που δεν είναι δικό της και δεν το έχει συνεταιρικά με κανένα;;;Μαζί με τη Μελίτα το σκαρώσανε το κουτσούβελο;;;Συνεταιρικά και οι τρεις μαζί το κάνανε;;; Ή μήπως η εν λόγω μέλλουσα μανούλα σκέφτηκε κάποτε το μέλλον της Νεφέλης, τότε που λύσσαγε να χωρίσει τους γονείς της για να παντρευτεί τον πατέρα;;

Γιατι απο οτι φαίνεται ο Στεφανάκος είναι ένας νέος Μάνος, και αν δεν σταματήσει την σχέση της η Μελίτα, θα γίνει μια νέα Ευα. Επειδη δεν σκέφτηκε η Ευα το Νεφελάκι, πρέπει να κάνει το ίδιο και η Μελίτα?

3) Γιατί μαμά...κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως ο Στέφανος είναι πρώην της Εύας και ότι μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς λάθος αναγνωρίζεται;;;
Αυτο τι σχέση έχει?Βλέπεις τον Στέφανο να ξεκόβει τίποτα απο την Ευα? Εγω δεν βλέπω.

4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;
Αυτο πάλι, είναι δικό της θέμα. Ο Στέφανος δεν της είπε οτι υπάρχει άλλη, αρα? Στο κάτω-κάτω, δικαίωμα της δεν είναι ποιον θα παντρευτεί? Η Μελίτα γιατι κυνηγούσε τον Μάνο, ενω ήξερε για την Ευα? Ειδες? Δεν εχουν λογική...

5) Γιατί μαμά....ο Στέφανος δεν λέει την αλήθεια που είναι και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο;;;
Ελα μου ντε!!!!!

6) Γιατί μαμά....Δεν βρίσκεται κάποιος να πλακώσει στο ξύλο στα αλήθεια το Μάνο και να τον κάνει μαύρο;;;
Ελα μου ντε!!! (Ξανα)

7) Γιατί μαμά...έχω την εντύπωση ότι ο Μάνος και η Μελίτα δεν τέλειωσαν οριστικά;;;
Νομίζω οτι οι περισσότεροι αυτη την εντύπωση έχουμε

Γιατί μαμά...δεν παθαίνει πανούκλα η Νταίζη να γλιτώσουμε από δαύτη;;;

Απορώ και γω... Αν και προτιμώ να την δείρουν, μαζί με τον Μάνο

9) Γιατί μαμά...ο Λουκάς είναι τόσο μεγάλος μ*******ς και κάνει το Νοράκι μου να υποφέρει;;;

Γιατι έτσι είναι οι αντρες, ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ!!!!

10) Γιατί μαμά....η Νόρα δεν κάνει στο Λουκά σκληρά αντίποινα;;;

Οσο και να το θέλω, δεν είναι ο τύπος της Νόρας τέτοιος. Αν και στο τσακ είναι και αυτη.....

11) Γιατί μαμά....είναι τόσο δύσκολο δυο άνθρωποι που αγαπούν ο ένας τον άλλο να είναι μαζί;;;
Αναλόγως σε πιο ζευγάρι αναφέρεσαι..

12) Γιατί μαμά....τα παιδιά σε αυτή τη σειρά αντιμετωπίζονται και εμφανίζονται σαν εμπόδια στην ευτυχία των άλλων, ενώ θα έπρεπε σεναριακά η ύπαρξή τους να τοποθετείται κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αποτελούν πηγή ευτυχίας και όχι λύπης και στενοχώριας;;;
Γιατι έτσι είναι το σενάριο.Αν και εγω το παιδί το βλέπω σαν ευτυχία. Αλλοι προσπαθούν να το τοποθετήσουν σαν εμποδιο

13) Γιατί μαμά....ο γάμος Στέφανου - Εύας θα γίνει μέσα στις απόκριες;;Μήπως επειδή αυτός ο γάμος είναι όντως για τα καρναβάλια και αποφάσισαν να ντυθούν γαμπρός και νύφη αντίστοιχα;;;
Ισως. Απο την άλλη θα γίνει Καθαρά δευτερα.Μηπως και αυτό λεει κάτι?

14) Γιατί μαμά...δεν ξαναμουγκένεται η καρταλοκαβουρομάνα;;;;Μια χαρά ήμασταν όλοι πριν ανοίξει το ρημάδι της.
Συνφωνώ απόλυτα....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Παρ Ιαν 29, 2010 10:01 am

Γιατί μαμά;;; ΕΓΩ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΑ...ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ????

1) Γιατί μαμα...χαρακτηρίζεται "κατίνα" η Μελίτα που προτείνει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί της μόνη της, εφόσον άλλωστε είναι μια επιθυμία που έχει εκφράσει και η ίδια η μάνα του παιδιού;;

Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΤΙΝΑ....ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ

2) Γιατί μαμά...είναι υποχρεωμένη η Μελίτα να διαλύσει τη σχέση της και να χωρίσει χωρίς να θέλει και με λίγα λόγια, γιατί είναι η Μελίτα υποχρεωμένη να βάλει από το πουθενά μπελά στο κεφάλι της ένα παιδί που δεν είναι δικό της και δεν το έχει συνεταιρικά με κανένα;;;Μαζί με τη Μελίτα το σκαρώσανε το κουτσούβελο;;;Συνεταιρικά και οι τρεις μαζί το κάνανε;;; Ή μήπως η εν λόγω μέλλουσα μανούλα σκέφτηκε κάποτε το μέλλον της Νεφέλης, τότε που λύσσαγε να χωρίσει τους γονείς της για να παντρευτεί τον πατέρα;;

ΔΕ ΑΠΑΝΤΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΟΛΗΣΑ

3) Γιατί μαμά...κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως ο Στέφανος είναι πρώην της Εύας και ότι μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς λάθος αναγνωρίζεται;;;

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΞΕΡΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΙ ΚΑΝΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΦΤΑΕΙ ΣΤΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ????

4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

5) Γιατί μαμά....ο Στέφανος δεν λέει την αλήθεια που είναι και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο;;;

ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ

6) Γιατί μαμά....Δεν βρίσκεται κάποιος να πλακώσει στο ξύλο στα αλήθεια το Μάνο και να τον κάνει μαύρο;;;

ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ?? ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

7) Γιατί μαμά...έχω την εντύπωση ότι ο Μάνος και η Μελίτα δεν τέλειωσαν οριστικά;;;

ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

Γιατί μαμά...δεν παθαίνει πανούκλα η Νταίζη να γλιτώσουμε από δαύτη;;;

ΧΙΧΙ

9) Γιατί μαμά...ο Λουκάς είναι τόσο μεγάλος μ*******ς και κάνει το Νοράκι μου να υποφέρει;;;

ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΤΗ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΘΕΙΕ ΛΟΥΚΑ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

10) Γιατί μαμά....η Νόρα δεν κάνει στο Λουκά σκληρά αντίποινα;;;

ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΝΑΕΙΙΙ

11) Γιατί μαμά....είναι τόσο δύσκολο δυο άνθρωποι που αγαπούν ο ένας τον άλλο να είναι μαζί;;;
Η ΑΓΑΠΗ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΟ

12) Γιατί μαμά....τα παιδιά σε αυτή τη σειρά αντιμετωπίζονται και εμφανίζονται σαν εμπόδια στην ευτυχία των άλλων, ενώ θα έπρεπε σεναριακά η ύπαρξή τους να τοποθετείται κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αποτελούν πηγή ευτυχίας και όχι λύπης και στενοχώριας;;;

ΕΛΑ ΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

13) Γιατί μαμά....ο γάμος Στέφανου - Εύας θα γίνει μέσα στις απόκριες;;Μήπως επειδή αυτός ο γάμος είναι όντως για τα καρναβάλια και αποφάσισαν να ντυθούν γαμπρός και νύφη αντίστοιχα;;;
ΧΙΧΙ ΔΕ ΤΟ ΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ
14) Γιατί μαμά...δεν ξαναμουγκένεται η καρταλοκαβουρομάνα;;;;Μια χαρά ήμασταν όλοι πριν ανοίξει το ρημάδι της..
ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 10:18 am

4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

Αυτο πάλι, είναι δικό της θέμα. Ο Στέφανος δεν της είπε οτι υπάρχει άλλη, αρα? Στο κάτω-κάτω, δικαίωμα της δεν είναι ποιον θα παντρευτεί? Η Μελίτα γιατι κυνηγούσε τον Μάνο, ενω ήξερε για την Ευα? Ειδες? Δεν εχουν λογική...


Έχεις δίκιο είναι δικό της θέμα και δικαίωμα της να διαλέξει ποιον θα παντρευτεί. Αλλά αφού θα επιλέξει να παντρευτεί υπό αυτές τις συνθήκες εν γνώσει της ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν θα είναι μετά ΚΑΘΟΛΟΥ δικαίωμά της να λέει ότι φταίνε οι άλλοι που στενοχωρήθηκε και έχασε το παιδί και να δημιουργεί τύψεις στους άλλους. Α...όλα κι όλα. Αυτή έχει το καρπούζι αλλά έχει και το μαχαίρι.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 10:21 am

Α κάτι που ξέχασα. Η Μελίτα όταν έμαθε για την Εύα ήταν ήδη παντρεμένη και είχε ένα παιδί μαζί του. Κοινώς ήταν πολύ αργά για κείνη να γλιτώσει. Και λογικό κι επόμενο σαν ερωτευμένη παντρεμένη σύζυγος προσπάθησε να κρατήσει τον άντρα της. Όλες αυτό κάνουν. Μετά το κατάλαβε και πήρε διαζύγιο.

Για την Εύα όμως τίποτα δεν έχει χαθεί. Προλαβαίνει να γλιτώσει από ένα ακόμα λάθος. Νομίζετε πως μόνο η Μελίτα θα υποφέρει;;Η Εύα θα πάθει χειρότερο κακό.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Ιαν 29, 2010 10:28 am

Materialgirl έγραψε:
4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

Αυτο πάλι, είναι δικό της θέμα. Ο Στέφανος δεν της είπε οτι υπάρχει άλλη, αρα? Στο κάτω-κάτω, δικαίωμα της δεν είναι ποιον θα παντρευτεί? Η Μελίτα γιατι κυνηγούσε τον Μάνο, ενω ήξερε για την Ευα? Ειδες? Δεν εχουν λογική...


Έχεις δίκιο είναι δικό της θέμα και δικαίωμα της να διαλέξει ποιον θα παντρευτεί. Αλλά αφού θα επιλέξει να παντρευτεί υπό αυτές τις συνθήκες εν γνώσει της ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν θα είναι μετά ΚΑΘΟΛΟΥ δικαίωμά της να λέει ότι φταίνε οι άλλοι που στενοχωρήθηκε και έχασε το παιδί και να δημιουργεί τύψεις στους άλλους. Α...όλα κι όλα. Αυτή έχει το καρπούζι αλλά έχει και το μαχαίρι.

Σε βρίσκω πολύ φάουλ εδώ. Κατ΄αρχάς από που και ως που είναι εις γνώση της ότι κάτι δεν πάει καλά. Το ότι ψυλιάζεται κάτι αυτό δεν σημαίνει τίποτα, όταν θα ρωτήσει τον Στέφανο (που θα τον ρωτήσει μπορεί όχι ακριβώς αν έχει άλλη γκόμενα αλλά απ' έξω έξω θα του το φέρει) και αυτός τότε σίγουρα 100% θα την διαβεβαιώσει για το αντίθετο, γιατί μετά να πιστεύει ότι κάτι δεν πάει καλά, αφού τον πιστεύει; Και κάτι άλλο ακόμα και όταν κάνει κάποιος ένα συμβατικό γάμο χάνει το δικαίωμα να έχει αισθήμτα και να ζει; Μην τρελαθούμε κιόλας;
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 29, 2010 10:34 am

- Μόνο σε έμενα κάτι δεν άρεσε στη λύση που δόθηκε με τους πίνακες? Ή μήπως έχω γίνει πολύ καχύποπτη? Ο Στέφανος υποψιάζεται ότι ο Μάνος έχει τους πίνακες αλλά δίνει λεφτά και 2 πολύτιμους πίνακες?????? Γιατί? Επειδή το θέλει η Εύα και η Μελίτα? Και δεν υποψιάζεται τίποτα που η Εύα πήγε δυο φορές να το "απαιτήσει" μετά από παρέμβαση του Μάνου (είτε βάζοντάς της φιτιλιές είτε με τον ξυλοδαρμό!)? Εάν τον εμφανίζουν τόοοοσο χάπατο ε..... μάλλον ο Χρήστος (κάποιας ψυχής εδώ μέσα!) είναι ο έξυπνος της υπόθεσης που σχεδίασε όλη την εκδίκηση τόσο καλά....
Είναι και αυτή η σκηνή που έδειξε, με τον Μάνο να φεύγει από το γραφείο του με τους πίνακες και να περνάει μπροστά από την Κατερίνα-τα λέω όλα στο Χρήστο- που δεν μου άρεσε.... τι να πω! Πάντως μου αρέσει που την έφερε στον Πέτρο (ο συνεργάτης σου ο Μάνος πετράκη, που τα κάνετε όλα μαζί... αμ στις λαμογιές δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και αρχές, μόνο μη κλονιστείς κι εσύ όταν το μάθεις.. έπρεπε να το περιμένεις!) και στο Στέφανο..... αλλά άμα δεν το μάθει ο Στέφανος ότι του την έφερε χάνεται η χαρά....

- Η Εύα, όπως και χτες, δεν μου άρεσε... κάτι στο ύφος της όταν "απαιτούσε"... όταν μαθευτεί η αλήθεια θα καταλάβει ότι την χρησιμοποίησε ο Μάνος και δεν φυσικά δεκάρα δεν δίνει αν την ταράξει ή όχι...

- Την Δάφνη με το βελονάκι την παρατήρησα κι εγώ!

- Η σκηνή με την Νόρα να κλαίει στο αυτοκίνητο (καταπληκτική!) ήταν ίδια με την Μελίτα να κλαίει στο αυτοκίνητο.... λένε τις ίδιες ατάκες, έχουν τις ίδιες σκηνές.... αλλά αρνούμαι να συγκρίνω τις καταστάσεις όσο κι αν θέλουν οι σεναριογράφοι!!!!!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιαν 29, 2010 10:41 am

Materialgirl έγραψε:
4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

Αυτο πάλι, είναι δικό της θέμα. Ο Στέφανος δεν της είπε οτι υπάρχει άλλη, αρα? Στο κάτω-κάτω, δικαίωμα της δεν είναι ποιον θα παντρευτεί? Η Μελίτα γιατι κυνηγούσε τον Μάνο, ενω ήξερε για την Ευα? Ειδες? Δεν εχουν λογική...


Έχεις δίκιο είναι δικό της θέμα και δικαίωμα της να διαλέξει ποιον θα παντρευτεί. Αλλά αφού θα επιλέξει να παντρευτεί υπό αυτές τις συνθήκες εν γνώσει της ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν θα είναι μετά ΚΑΘΟΛΟΥ δικαίωμά της να λέει ότι φταίνε οι άλλοι που στενοχωρήθηκε και έχασε το παιδί και να δημιουργεί τύψεις στους άλλους. Α...όλα κι όλα. Αυτή έχει το καρπούζι αλλά έχει και το μαχαίρι.

Δεν είναι εν γνώση αλλα εν υποψία της. Δεν γνωρίζει για την Μελίτα, ή για την τρίτη γυναίκα, οποια και αν ειναι.Υποψιάζεται απο την στάση της πεθερας.Ουτε καν η στάση του Στέφανο δεν την κάνει να σκεφτεί κατι τετοιο.
Και ναι, θα φταινε οι αλλοι αν χάσει το παιδί γιατι:
1)Ο Στέφανος δεν ήταν ξεκάθαρος μαζί της .Και απο την στιγμή που προχωράει σε γάμο μαζί της, χωρίς αντίρησση, δεν της δίνει να καταλάβει τίποτα για άλλη γυναίκα
2)Απο οτι λένε, χάνει το παιδί, διότι καταλαβαίνει οτι ο Στέφανος την παντρευτηκε απο υποχρέωση, δεν κατηγορεί την Μελίτα, αλλα τον Στέφανο
3)Αν αποδειχτεί οτι η Μελίτα με τον Στεφανο, συνεχίζουν την σχέση , τότε η Μελίτα, είναι η ερωμένη, του συζύγου της. Οπως και να χει, δεν φταίει αυτοι αν τα πιτσούνια δεν μπορούν να σιγκρατηθουν...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Ιαν 29, 2010 10:46 am

Εδώ γταιριάζει η παροιμία: Όλα του γάμου δύσκολα και η νύφη γκαστρωμένη.

Και μέσα στην τούρλα του Σαββάτου και τον κακό χαμό έχουμε και τη Νταίζη που θέλει να ακούσει το σώμα του Λουκά. Να τον βάλουμε τότε να κλ****ει μπας και τον ακούσεις και βεβαιωθείς ότι σε έχει χε*****νη.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 291 - Ημερομηνία 28-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 29, 2010 10:50 am

Materialgirl έγραψε:

1) Γιατί μαμα...χαρακτηρίζεται "κατίνα" η Μελίτα που προτείνει να μεγαλώσει η Εύα το παιδί της μόνη της, εφόσον άλλωστε είναι μια επιθυμία που έχει εκφράσει και η ίδια η μάνα του παιδιού;;

Γιατί όπως σε κάθε περίπτωση έτσι και τώρα κοιτάζει το συμφέρον της και γιατί πηγαίνει γυναικουλίστικα να κλαυτεί για να το πετύχει.

Materialgirl έγραψε:
2) Γιατί μαμά...είναι υποχρεωμένη η Μελίτα να διαλύσει τη σχέση της και να χωρίσει χωρίς να θέλει και με λίγα λόγια, γιατί είναι η Μελίτα υποχρεωμένη να βάλει από το πουθενά μπελά στο κεφάλι της ένα παιδί που δεν είναι δικό της και δεν το έχει συνεταιρικά με κανένα;;;Μαζί με τη Μελίτα το σκαρώσανε το κουτσούβελο;;;Συνεταιρικά και οι τρεις μαζί το κάνανε;;; Ή μήπως η εν λόγω μέλλουσα μανούλα σκέφτηκε κάποτε το μέλλον της Νεφέλης, τότε που λύσσαγε να χωρίσει τους γονείς της για να παντρευτεί τον πατέρα;;

Γιατί όταν θέλει να έχει τον τίτλο μητέρα πρέπει να σκέπτεται σαν μητέρα και γιατί καλό είναι να μην επαναλαμβάνει πράγματα που έχει αποδείξεις οτι είναι λάθος.

Materialgirl έγραψε:
3) Γιατί μαμά...κανείς δεν μπορεί να καταλάβει πως ο Στέφανος είναι πρώην της Εύας και ότι μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδείς λάθος αναγνωρίζεται;;;

Γιατί ο Στέφανος δεν είναι σοκολατίτσα που την έκλεψε απ το super market αλλά ακόμη κι αν ήταν την είχε δαγκώσει πριν την ανακαλύψουν.

Materialgirl έγραψε:
4) Γιατί μαμά ....η Εύα θα πάει να παντρευτεί έναν άντρα που ξέρει ότι δεν της είναι απόλυτα δωσμένος και παρά τις υποψίες της για την ύπαρξη άλλης καθώς και τη βεβαιότητά της ότι η μέλλουσα πεθερά είναι φίδι κολοβό, παρόλα αυτά αυτή θα κάνει το γάμο;;;

Γιατί ακόμη δεν έχει κάνει τον κόπο το αγοράκι να της πει οτι η πόρτα έκλεισε και σαν να τον άκουσα να λεει πάρε μια απόφαση πριν το παιδί ενηλικιωθεί. Άλλωστε αν κάθε γυναίκα με δύσκολη πεθερά αρνιόταν να παντρευτεί θα είχε καταργηθεί ο θεσμός του γάμου.

Materialgirl έγραψε:
5) Γιατί μαμά....ο Στέφανος δεν λέει την αλήθεια που είναι και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο;;;

Γιατί πάνω απ όλα αυτός δεν είναι Μάνος αλλά της έκανε ακριβώς οτι κι ο Μάνος. Της πούλησε παραμύθι και της διέλυσε τη ζωή.

Materialgirl έγραψε:
6) Γιατί μαμά....Δεν βρίσκεται κάποιος να πλακώσει στο ξύλο στα αλήθεια το Μάνο και να τον κάνει μαύρο;;;

Καλό θα ήταν να κάνουν μια αρχή απ το Μάνο και να παίρνουν σειρά και μερικοί ακόμη που έχω κατα νού.

Materialgirl έγραψε:
7) Γιατί μαμά...έχω την εντύπωση ότι ο Μάνος και η Μελίτα δεν τέλειωσαν οριστικά;;;

Γιατί όταν δυό άνθρωποι βγάζουν τόση πίκρα ο ένας για τον άλλο δεν έχουν τελειώσει μεταξύ τους.

Materialgirl έγραψε:
Γιατί μαμά...δεν παθαίνει πανούκλα η Νταίζη να γλιτώσουμε από δαύτη;;;

Εδώ δεν τα βγάζουμε πέρα με τη γρίπη θέλεις να μπλέξουμε και με την πανούκλα;

Materialgirl έγραψε:
9) Γιατί μαμά...ο Λουκάς είναι τόσο μεγάλος μ*******ς και κάνει το Νοράκι μου να υποφέρει;;;

Άντρας πουλάκι μου ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ

Materialgirl έγραψε:
10) Γιατί μαμά....η Νόρα δεν κάνει στο Λουκά σκληρά αντίποινα;;;

Γιατί τον αγαπάει αλλα ας προσέξει μην την αγανακτήσει γιατί δεν τον βλέπω καθόλου καλά.

Materialgirl έγραψε:
11) Γιατί μαμά....είναι τόσο δύσκολο δυο άνθρωποι που αγαπούν ο ένας τον άλλο να είναι μαζί;;;

Γιατί η αγάπη είναι επένδυση ζωής θέλει κατάθεση ψυχής δεν είναι μέλι το αλοίψαμε στο ψωμί μας και το γευτήκαμε. Εκτός κι αν μιλάμε για κάτι άλλο.

Materialgirl έγραψε:
12) Γιατί μαμά....τα παιδιά σε αυτή τη σειρά αντιμετωπίζονται και εμφανίζονται σαν εμπόδια στην ευτυχία των άλλων, ενώ θα έπρεπε σεναριακά η ύπαρξή τους να τοποθετείται κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αποτελούν πηγή ευτυχίας και όχι λύπης και στενοχώριας;;;

Έχω αυτή την απορία απ την πρώτη στιγμή που ξεκίνησε το θέμα και όσο περνάει ο καιρός θυμώνω και περισσότερο. Αυτό το μωρό μόνο η μάνα του το περιμένει με χαρά για όλους τους άλλους δείχνουν να είναι πηγή προβλημάτων ακόμη και για τον πατέρα του που όσο να πεις πριν ελάχιστο διάστημα το επεδίωκε. Θλιβερός τρόπος αντιμετώπισης.

Materialgirl έγραψε:
13) Γιατί μαμά....ο γάμος Στέφανου - Εύας θα γίνει μέσα στις απόκριες;;Μήπως επειδή αυτός ο γάμος είναι όντως για τα καρναβάλια και αποφάσισαν να ντυθούν γαμπρός και νύφη αντίστοιχα;;;

Ίσως γιατί ο πατέρας του είναι ο βασιλιάς καρνάβαλος ο Μάνος μασκαρεμένος σε Στέφανο.

Materialgirl έγραψε:
14) Γιατί μαμά...δεν ξαναμουγκένεται η καρταλοκαβουρομάνα;;;;Μια χαρά ήμασταν όλοι πριν ανοίξει το ρημάδι της.

Γιατί κάποτε πρέπει να μάθουμε κι εμείς το λόγο που ξεκίνησε όλη αυτή η ιστορία.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης