Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

+31
Mafalda
CineFreak
giouli_edem
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Materialgirl
zwi
loukasnora
nikidanis
konstantina
jim7
vs116117
verile_mistika
panda
aggeliki
mimi
prwto_trapezi_pista
zimotari
loukitsa
Ntinaki1
Καρ-Mik
xristina79
evanna
nana
pasxalitsa
anna90
filitsa
Evelyn
Izabella29
anastasia20
mimi_loukas+nora
Clarabelle
35 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 45
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Φεβ 03, 2010 10:22 am

Materialgirl έγραψε:Λουκάς και Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Αν θέλετε να τα έχετε βρε παιδιά αλλά μην το πείτε. Ας μείνει μεταξύ μας. Δηλαδή συμβουλεύουν τη Μελίτα να έχει σχέση με το Στέφανο αλλά όχι φανερα. Στα κρυφά μην τυχόν και χάσουν τη βολή τους. Κακώς η Μελίτα εμπιστεύτηκε τη Νόρα. Την έδωσε στεγνά. Πήγε και τα πρόλαβε αμέσως στο Λουκά. Τρέξε Λουκά να κάνεις πλύση εγκεφάλου στο Στέφανο να τους χωρίσουμε. Δεν θα σας περάσει ρε *****. Που να χτυπιέστε κάτω ρε ο Στέφανος στη Μελίτα θα γυρνάει μετά από λίγο κι εσείς να κόψετε το λαιμό σας. Άι σιχτίρι πια που την έχετε δει κριτές των πάντων ***** και ανακατεύεστε παντού σαν να μην πω τι. Ότι γουστάρει ρε θα κάνει η Μελίτα. Κι από τη στιγμή που δεν ανήκει στην παρέα της φεγγαρόπτερας και δεν είναι φίλη σας δεν είναι υποχρεωμένη να απολογείται και για τίποτα. Αλλά δεν φταίει κανένας άλλος. Η Μελίτα φταίει που από την υπερβολική ανάγκη για φίλους σας έχει εξιδανικεύσει και έχει καταντήσει μια ηλίθια που απολογείται για τα προσωπικά της. Και σε ποιους παρακαλώ;;Σε μια αγέλη από χάπατα που κοιτάνε το συμφέρον τους. Σε μια ομάδα ηθικών αυτουργών σε δολοφονία που κόλλησαν τη ρετσινιά του κλέφτη σε ένα παιδί μόνο και μόνο επειδή λέει τους έκανε φάρσες και τους πείραζε. Ο Φώτης όμως δεν σας κατηγόρησε για κλέφτες. Στη Νόρα που έβαλε το γκόμενο πάνω από τον παιδικό της φίλο Νικόλα και τον κάλυψε και άφησε το Νικόλα να τραβιέται στα δικαστήρια. Εξαιτίας της Νόρας που τσίγκλιζε τον τρελό απήγαγε ο Στέλιος τη Νεφέλη. Και η Μελίτα τη συγχώρεσε.
Και θα ανακατευτούν στη ζωή της ΠΟΙΟΙ;;;Αυτοί;;;Ρε άντε πάρτε τα πτώματα σας και πάτε σε καμιά γωνιά να τα κάψετε.
Αλλά που θα πάει...θα ξυπνήσει η Μελίτα και θα τους πάρει όλους και θα τους σηκώσει. Και όχι αν είναι να έχει τέτοιυς φίλους καλύτερα να μην έχει καθόλου. Ούτε την Εύα αγαπάνε. Τη σπρώχνουν με το ζόρι σε έναν γάμο μαθηματικά καταδικασμένο σε αποτυχία. Αλλά ήθελα να ήξερα η Εύα θα ρίξει ευθύνες για την αποβολή της στους δήθεν φίλους της που ενώ ήξεραν την αλήθεια την έσπρωχναν να παντρευτεί το Στέφανο;;Ή κλασικά θα τα βάλει με τη Μελίτα η οποία στο κάτω κάτω χίλιες φορές να έλεγε την αλήθεια από αυτό το καρναβάλι. Να την πάει στο Ριο ντε Τζανείρο μήνα του μέλιτος να είναι μέσα στο κλίμα. Και ο Λουκάς κατά τα άλλα δεν μοιράζει συμβουλές...όχι απλά εκβιάζει συναισθηματικά το Στέφανο και ταυτόχρονα παρουσιάζει την Εύα σαν μέγαιρα που απο εκδίκηση αν μάθει για τη σχέση του με τη Μελίτα δεν θα τον αφήνει να δει τι παιδί του. "Αν μάθει η Εύα για σένα και τη Μελίτα θα κάνει πίσω. Και τότε θα χάσεις και την Εύα και το παιδί". Γιατί θα το χάσει το παιδί δηλαδή;;Επειδή δεν θα είναι παντρεμένοι θα του αφαιρέσει η Εύα το δικαίωμα να βλέπει το παιδί του;Τέτοια γνώμη έχεις για την φίλη σου την Εύα κύριε Λουκά μου;; Ούτε την Εύα αγαπάτε ρε. Χάπατα είστε όλοι και πάψτε πια να ανακατεύεστε παντού. Φίλοι είστε όχι κηδεμόνες των άλλων.

Η δε Εύα θύμα κι αυτή των υποτιθέμενων φίλων της. Εκμεταλλευόμενοι την ανασφάλειά της την χειραγωγούν κανονικότατα. Πήγε κι αυτή 33 χρονών γυναίκα να κάνει γκάλοπ αν θα παντρευτεί ή όχι και να ζητήσει τη βοήθεια του κοινού.

Όσο για το Στέφανο...τι να πω...χειρότερος και από το Μάνο. Δεν πειράζει αγόρι μου. Άντε στα τσακίδια και παντρέψου την Εύα. Κάνε το χατήρι της μαμάκας σου. Καλά να πάθεις ρε γελοίε. Έτσι αγόρι μου. Παντρέψου να δεις τη γλύκα.
Και έλεος πια. Ας πάψουν να παρουσιάζουν τη Μελίτα σαν κακέκτυπο της Εύας. Αυτή δεν είναι η αυθεντική Μελίτα αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που έπλασαν οι σεναριογράφοι μήπως και πέσει στα μάτια μας. Ας τους πει κάποιος ότι δεν πιάνει το κολπάκι. Η Μελία πρέπει επιτέλους να σκληρύνει και να καταλάβει ότι κανείς από όλα αυτά τα παράσιτα που της παριστάνουν τους φίλους δεν ενδιαφέρονται για την ευτυχία της. Και να στείλει το Στέφανο στον αγύριστο, όπως έκανε κάποτε με το Μάνο.

+1 προειδοποίηση για trolling & ασέβεια (1 ημέρα αποκλεισμός)
Παρακαλώ να προσέχουμε το ύφος και το λεξιλόγιό μας!!!

Παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto



Και γω έχω εξαγριωθεί με τις εξελίξεις,αλλά εσύ με ξεπερνάς!!!Σε βρίσκω πολύ σκληρή βέβαια,αλλά δεν σε αδικώ.Συμφωνώ σε πολλά από αυτά που λες.Προβλέπονται οδυνηρά τα απόμενα επεισόδια,υπομονή!Και για τον Στέφανο αφιερωμένο : xastouki
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Φεβ 03, 2010 10:24 am

Υπάρχουν αυθεντικοί χαρακτήρες και καρικατούρες. Η περσινή Μελίτα που υπέφερε μεν , χώρισε και διαολόστειλε το Μάνο δε είναι η αληθινή. Αυτή που τώρα βλέπω να σέρνεται για έναν ηλίθιο είναι η καρικατούρα. Η περσινή Νόρα και ο περσινός Λουκάς που στο άκουσμα της Εύας ξίνιζαν τα μούτρα και είχαν τελείως διαφορετική συμπεριφορά ήταν οι αυθεντικοί. Αυτά τα χάπατα που τους μοιάζουν και τους βάλανε στη θέση τους κάποιο είναι οι καρικατούρες. Ο Μάνος ο σκληρός το καθαρόαιμο λαμόγιο που κοιτούσε μόνο την πάρτη του πέρσι είναι ο αυθεντικός. Αυτό το πράγμα που όλη μέρα γύριζε στις παραλίες όλη μέρα να λέει μπούρδες ότι δεν ζει χωρίς την Εύα είναι η καρικατούρα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Φεβ 03, 2010 10:28 am

Και κάτι που ξέχασα. Ο Λουκάς με έχει ήδη νευριάσει πολύ. Λοιπόν αν συνεχίσει να αδειάζει τη Νόρα με αυτόν τον τρόπο, τότε σόρρυ αλλά αλλάζω πορεία και θέλω την Νόρα με το Δημήτρη. Τουλάχιστον ο Δημήτρης θα μπορεί να της κάνει κι ένα παιδί γιατί διαθέτει και τα απαραίτητα αξεσουάρ για αυτή τη δουλειά. Ο Λουκάς δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι τα διαθέτει. Εκτός αν μας τα κρύβει πολύ καλά. Άντε μπράβο. Αφήνει το κορίτσι να βασανίζεται για το τίποτα και το παίζει κινέζος. Θα συζήσει και με τη Νταίζη.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 03, 2010 10:30 am

Materialgirl έγραψε:Υπάρχουν αυθεντικοί χαρακτήρες και καρικατούρες. Η περσινή Μελίτα που υπέφερε μεν , χώρισε και διαολόστειλε το Μάνο δε είναι η αληθινή. Αυτή που τώρα βλέπω να σέρνεται για έναν ηλίθιο είναι η καρικατούρα. Η περσινή Νόρα και ο περσινός Λουκάς που στο άκουσμα της Εύας ξίνιζαν τα μούτρα και είχαν τελείως διαφορετική συμπεριφορά ήταν οι αυθεντικοί. Αυτά τα χάπατα που τους μοιάζουν και τους βάλανε στη θέση τους κάποιο είναι οι καρικατούρες. Ο Μάνος ο σκληρός το καθαρόαιμο λαμόγιο που κοιτούσε μόνο την πάρτη του πέρσι είναι ο αυθεντικός. Αυτό το πράγμα που όλη μέρα γύριζε στις παραλίες όλη μέρα να λέει μπούρδες ότι δεν ζει χωρίς την Εύα είναι η καρικατούρα.

Διαφωνώ.Οι σεναριογράφοι προσπαθούν να μας δείξουν την αντίδραση των χαρακτήρων κάτω απο διάφορες καταστάσεις.
Δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω καρικατούρες , μονο και μόνο επειδή δεν συμφωνούν με τον χαρακτήρα που είχα πλάσει στην φαντασία μου για αυτούς.
Γνωμη μου πάντα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Τετ Φεβ 03, 2010 11:22 am

Νικη απλα υποκλινομαι εργαψες λεμε : respect :
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από nana Τετ Φεβ 03, 2010 12:23 pm

Αν δεν θέλει η Μελίτα υποδείξεις να μην τις ζητά!!
Αν τους θέλει για φίλους να τους δεχτεί με τις υποδείξεις τους!!
Να χαίρεται το καλαμαράκι που έχει και φίλους και την έχουν στηρίξει ουκ ολίγες φορές!! Μην τρελλαθούμε τελείως!! Αν δεν τους θέλει να κάτσει με τη μάνα της. Ίδιες είναι.
Η παρέα πέρισυ τα έριχνε όλα στην Ευα αλλά μόλις έμαθαν όλη την αλήθεια, έπεφταν οι συγγνώμες. Και παρόλο που κάποιες φορές δεν της φέρθηκαν καλά η Ευα δεν κράτησε σε κανέναν κακία. Ούτε καν στον Ηλία!!!
Η Μελίτα-κατίνα αν θέλει να είναι υπεράνω να μην κάνει αυτά που συχτήριζε πέρυσι.
Θα βρίσκει την Ευα μπροστά της γιατί είναι και ένα βήμα μπροστά της και καλά να πάθει. Αφού δεν μπορεί από μόνη της να κάνει κάτι μόνη της, ας πρόσεχε.
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 03, 2010 12:33 pm


Σειρά μου για σχολιασμό

Λουκάς Νόρα γενικώς (Νίκη έκανες μόδα)
Υπάρχει μια στασιμότητα που γίνεται κουραστική. Νομίζω τώρα περιμένουμε το μπαμ που θα δρομολογήσει την αλλαγή της σχέσης από ανομολόγητη σε φανερή. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα υπομονή. Γέλασα πάντως με τη σκηνή στο κυλικείο του κτιρίου και η κυριούλα όλα τα λεφτά.

Το κουαρτέτο της συμφοράς γενικώς.
Νομίζω η σκηνή στον υπέρηχο ήταν η καλύτερη του σημερινού επεισοδίου. Σταύρου και Ξυλά καταφέρνουν πάντοτε να περνάνε μια ζεστασιά και μια τρυφερότητα χειροπιαστή. Οι σκηνές τους πάντοτε έχουν αυτό το κάτι που δείχνει δέσιμο και αγάπη. Μιλούν με το βλεμμα και το χαμόγελό τους.

Νομίζω οτι απ τη σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα έγινε φανερό οτι προσπαθούσε να καθυστερήσει την αποκάλυψη. Μου θύμισε κάποιους συζύγους που λένε στο τρίτο πρόσωπο θα το πω, πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη ευκαιρία, κανε λίγη υπομονή, και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Η Μελίτα απ την άλλη μου δίνει την εντύπωση οτι αεροβατεί. Όλες αυτές τις ώρες που έχει επενδύσει να κοιτάζει τα ταβάνια και το κενό μάλλον δεν της έφτασαν να σκεφτεί όλες τις παραμέτρους. Εκνευρίζομαι που στα πλάνα της η Νεφέλη είναι ανύπαρκτη. Καθόλου δεν της άρεσε όταν η Νόρα της επεσήμανε τον παράγοντα Μάνο, και ακόμη περισσότερο όταν της είπε καθαρά οτι ναι μεν η Εύα της διέλυσε το γάμο αλλά κι εκείνη διέλυσε το γάμο της Εύας. Κρύβει μέσα της μεγάλο μίσος για την Εύα κι ας διαλαλεί το αντίθετο.

Η Εύα σήμερα πήρε τη βοήθεια του κοινού. Άσκοπες σκηνές να γεμίζει το επεισόδιο γιατί απ οτι καταλαβαίνω την απόφασή της την είχε ήδη πάρει. Σωστός ο Νικόλας. Είπε στην Δάφνη οτι μαλλον το έχει αποφασίσει γιαυτό μας ρωτάει. Άλλωστε και η Νόρα το έπιασε και αυτος ήταν ο λόγος που έστειλε το Λουκά στο Στέφανο.

Ο Μάνος πάλι αρχίζει να καταλαβαίνει που πηγαίνει το θεματάκι. Όποιος άλλος και αν του μιλούσε θα αντιδρούσε. Στην Μαρίλια όμως δεν τον παίρνει να φέρει αντιρρήσεις. Τον κολλάει στον τοίχο με την προσωπική της εμπειρία. Εμένα αυτός θα με παλαβώσει. Πότε κατάλαβε οτι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του και κυρίως γιατί το κατάλαβε τωρα. Μάλλον όλο αυτό το κόλλημα με την Εύα είναι αντίδραση στο Στέφανο. Διαφορετικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Προσωπικά δεν τον πιστεύω πια ότι κι αν πει. Θέλω να δω τι θα κάνει μόλις καταλάβει οτι ο Στέφανος έμπλεξε και την άλλη του γυναίκα εκτός απ την Εύα.

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Απλά σκέπτομαι οτι σ αυτή τη χρονική στιγμή μόνο απ το αποτέλεσμα μπορώ να κρίνω. Ο Στέφανος έχει καταφέρει να αποδυναμώσει επαγγελματικά Ρούσσο και Μάνο, και να στερήσει απ το Ρούσσο την απόλυτη αγάπη που του είχει η κόρη του και απ το Μάνο και τις δύο γυναίκες που κάποτε έκοβαν φλέβα γι αυτόν. Όλο αυτό μου θυμίζει αυτά που έλεγε στις πρώτες του συναντήσεις στη μητέρα του. Μήπως λοιπόν τίποτα δεν έχει αλλάξει;

Για μένα εκτός απ την σκηνή στον υπέρηχο που τη βρηκα υπέροχη οι δύο άλλες που μου άρεσαν ήταν η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας, που όπως πάντα ήταν πολύ καλή και η συζήτηση Αμαλίας Αντιγόνης. Αρχίζω να προσέχω αυτά που λέει ο Ρούσσος γιατί τώρα πια νομίζω οτι βλέπει τα πράγματα πολύ πιο καθαρά απ τους περισσότερους κι ας τον ειπαμε υπερβολικό στην αρχή όταν μιλούσε για εκδίκηση. Μάλλον λειτουργεί το ένστικτο που τον έκανε κορυφαίο δικηγόρο. Για την κουβέντα Αμαλίας Αντιγόνης έχω να πω οτι ακούστηκαν όσα κι εμείς εδώ συζητούμε περί αγάπης και έρωτα. Πάντως η Αμαλίτσα βρήκε το μάστορά της. Η Αντιγόνη δεν είναι εύκολος αντίπαλος και το κατάλαβε κι αυτή.

Περιμένω οτι από σήμερα θα αρχίσει λίγο να προχωράει πιο γρήγορα γιατι τόσο καιρό έχουμε βαλτώσει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 03, 2010 12:38 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Λουκάς Νόρα γενικώς (Νίκη έκανες μόδα)
Υπάρχει μια στασιμότητα που γίνεται κουραστική. Νομίζω τώρα περιμένουμε το μπαμ που θα δρομολογήσει την αλλαγή της σχέσης από ανομολόγητη σε φανερή. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα υπομονή. Γέλασα πάντως με τη σκηνή στο κυλικείο του κτιρίου και η κυριούλα όλα τα λεφτά.

Το κουαρτέτο της συμφοράς γενικώς.
Νομίζω η σκηνή στον υπέρηχο ήταν η καλύτερη του σημερινού επεισοδίου. Σταύρου και Ξυλά καταφέρνουν πάντοτε να περνάνε μια ζεστασιά και μια τρυφερότητα χειροπιαστή. Οι σκηνές τους πάντοτε έχουν αυτό το κάτι που δείχνει δέσιμο και αγάπη. Μιλούν με το βλεμμα και το χαμόγελό τους.

Νομίζω οτι απ τη σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα έγινε φανερό οτι προσπαθούσε να καθυστερήσει την αποκάλυψη. Μου θύμισε κάποιους συζύγους που λένε στο τρίτο πρόσωπο θα το πω, πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη ευκαιρία, κανε λίγη υπομονή, και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Η Μελίτα απ την άλλη μου δίνει την εντύπωση οτι αεροβατεί. Όλες αυτές τις ώρες που έχει επενδύσει να κοιτάζει τα ταβάνια και το κενό μάλλον δεν της έφτασαν να σκεφτεί όλες τις παραμέτρους. Εκνευρίζομαι που στα πλάνα της η Νεφέλη είναι ανύπαρκτη. Καθόλου δεν της άρεσε όταν η Νόρα της επεσήμανε τον παράγοντα Μάνο, και ακόμη περισσότερο όταν της είπε καθαρά οτι ναι μεν η Εύα της διέλυσε το γάμο αλλά κι εκείνη διέλυσε το γάμο της Εύας. Κρύβει μέσα της μεγάλο μίσος για την Εύα κι ας διαλαλεί το αντίθετο.

Η Εύα σήμερα πήρε τη βοήθεια του κοινού. Άσκοπες σκηνές να γεμίζει το επεισόδιο γιατί απ οτι καταλαβαίνω την απόφασή της την είχε ήδη πάρει. Σωστός ο Νικόλας. Είπε στην Δάφνη οτι μαλλον το έχει αποφασίσει γιαυτό μας ρωτάει. Άλλωστε και η Νόρα το έπιασε και αυτος ήταν ο λόγος που έστειλε το Λουκά στο Στέφανο.

Ο Μάνος πάλι αρχίζει να καταλαβαίνει που πηγαίνει το θεματάκι. Όποιος άλλος και αν του μιλούσε θα αντιδρούσε. Στην Μαρίλια όμως δεν τον παίρνει να φέρει αντιρρήσεις. Τον κολλάει στον τοίχο με την προσωπική της εμπειρία. Εμένα αυτός θα με παλαβώσει. Πότε κατάλαβε οτι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του και κυρίως γιατί το κατάλαβε τωρα. Μάλλον όλο αυτό το κόλλημα με την Εύα είναι αντίδραση στο Στέφανο. Διαφορετικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Προσωπικά δεν τον πιστεύω πια ότι κι αν πει. Θέλω να δω τι θα κάνει μόλις καταλάβει οτι ο Στέφανος έμπλεξε και την άλλη του γυναίκα εκτός απ την Εύα.

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Απλά σκέπτομαι οτι σ αυτή τη χρονική στιγμή μόνο απ το αποτέλεσμα μπορώ να κρίνω. Ο Στέφανος έχει καταφέρει να αποδυναμώσει επαγγελματικά Ρούσσο και Μάνο, και να στερήσει απ το Ρούσσο την απόλυτη αγάπη που του είχει η κόρη του και απ το Μάνο και τις δύο γυναίκες που κάποτε έκοβαν φλέβα γι αυτόν. Όλο αυτό μου θυμίζει αυτά που έλεγε στις πρώτες του συναντήσεις στη μητέρα του. Μήπως λοιπόν τίποτα δεν έχει αλλάξει;

Για μένα εκτός απ την σκηνή στον υπέρηχο που τη βρηκα υπέροχη οι δύο άλλες που μου άρεσαν ήταν η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας, που όπως πάντα ήταν πολύ καλή και η συζήτηση Αμαλίας Αντιγόνης. Αρχίζω να προσέχω αυτά που λέει ο Ρούσσος γιατί τώρα πια νομίζω οτι βλέπει τα πράγματα πολύ πιο καθαρά απ τους περισσότερους κι ας τον ειπαμε υπερβολικό στην αρχή όταν μιλούσε για εκδίκηση. Μάλλον λειτουργεί το ένστικτο που τον έκανε κορυφαίο δικηγόρο. Για την κουβέντα Αμαλίας Αντιγόνης έχω να πω οτι ακούστηκαν όσα κι εμείς εδώ συζητούμε περί αγάπης και έρωτα. Πάντως η Αμαλίτσα βρήκε το μάστορά της. Η Αντιγόνη δεν είναι εύκολος αντίπαλος και το κατάλαβε κι αυτή.

Περιμένω οτι από σήμερα θα αρχίσει λίγο να προχωράει πιο γρήγορα γιατι τόσο καιρό έχουμε βαλτώσει.


Πολυ ωραιος σχολιασμος.Και χαιρομαι που δημιουγησα μοδα με το γενικως.Σε λιγο θα ερθει και ο δικος μου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Φεβ 03, 2010 1:28 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Λουκάς Νόρα γενικώς (Νίκη έκανες μόδα)
Υπάρχει μια στασιμότητα που γίνεται κουραστική. Νομίζω τώρα περιμένουμε το μπαμ που θα δρομολογήσει την αλλαγή της σχέσης από ανομολόγητη σε φανερή. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρα υπομονή. Γέλασα πάντως με τη σκηνή στο κυλικείο του κτιρίου και η κυριούλα όλα τα λεφτά.

Το κουαρτέτο της συμφοράς γενικώς.
Νομίζω η σκηνή στον υπέρηχο ήταν η καλύτερη του σημερινού επεισοδίου. Σταύρου και Ξυλά καταφέρνουν πάντοτε να περνάνε μια ζεστασιά και μια τρυφερότητα χειροπιαστή. Οι σκηνές τους πάντοτε έχουν αυτό το κάτι που δείχνει δέσιμο και αγάπη. Μιλούν με το βλεμμα και το χαμόγελό τους.

Νομίζω οτι απ τη σκηνή του Στέφανου με τη Μελίτα έγινε φανερό οτι προσπαθούσε να καθυστερήσει την αποκάλυψη. Μου θύμισε κάποιους συζύγους που λένε στο τρίτο πρόσωπο θα το πω, πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη ευκαιρία, κανε λίγη υπομονή, και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Η Μελίτα απ την άλλη μου δίνει την εντύπωση οτι αεροβατεί. Όλες αυτές τις ώρες που έχει επενδύσει να κοιτάζει τα ταβάνια και το κενό μάλλον δεν της έφτασαν να σκεφτεί όλες τις παραμέτρους. Εκνευρίζομαι που στα πλάνα της η Νεφέλη είναι ανύπαρκτη. Καθόλου δεν της άρεσε όταν η Νόρα της επεσήμανε τον παράγοντα Μάνο, και ακόμη περισσότερο όταν της είπε καθαρά οτι ναι μεν η Εύα της διέλυσε το γάμο αλλά κι εκείνη διέλυσε το γάμο της Εύας. Κρύβει μέσα της μεγάλο μίσος για την Εύα κι ας διαλαλεί το αντίθετο.

Η Εύα σήμερα πήρε τη βοήθεια του κοινού. Άσκοπες σκηνές να γεμίζει το επεισόδιο γιατί απ οτι καταλαβαίνω την απόφασή της την είχε ήδη πάρει. Σωστός ο Νικόλας. Είπε στην Δάφνη οτι μαλλον το έχει αποφασίσει γιαυτό μας ρωτάει. Άλλωστε και η Νόρα το έπιασε και αυτος ήταν ο λόγος που έστειλε το Λουκά στο Στέφανο.

Ο Μάνος πάλι αρχίζει να καταλαβαίνει που πηγαίνει το θεματάκι. Όποιος άλλος και αν του μιλούσε θα αντιδρούσε. Στην Μαρίλια όμως δεν τον παίρνει να φέρει αντιρρήσεις. Τον κολλάει στον τοίχο με την προσωπική της εμπειρία. Εμένα αυτός θα με παλαβώσει. Πότε κατάλαβε οτι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του και κυρίως γιατί το κατάλαβε τωρα. Μάλλον όλο αυτό το κόλλημα με την Εύα είναι αντίδραση στο Στέφανο. Διαφορετικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Προσωπικά δεν τον πιστεύω πια ότι κι αν πει. Θέλω να δω τι θα κάνει μόλις καταλάβει οτι ο Στέφανος έμπλεξε και την άλλη του γυναίκα εκτός απ την Εύα.

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Απλά σκέπτομαι οτι σ αυτή τη χρονική στιγμή μόνο απ το αποτέλεσμα μπορώ να κρίνω. Ο Στέφανος έχει καταφέρει να αποδυναμώσει επαγγελματικά Ρούσσο και Μάνο, και να στερήσει απ το Ρούσσο την απόλυτη αγάπη που του είχει η κόρη του και απ το Μάνο και τις δύο γυναίκες που κάποτε έκοβαν φλέβα γι αυτόν. Όλο αυτό μου θυμίζει αυτά που έλεγε στις πρώτες του συναντήσεις στη μητέρα του. Μήπως λοιπόν τίποτα δεν έχει αλλάξει;

Για μένα εκτός απ την σκηνή στον υπέρηχο που τη βρηκα υπέροχη οι δύο άλλες που μου άρεσαν ήταν η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας, που όπως πάντα ήταν πολύ καλή και η συζήτηση Αμαλίας Αντιγόνης. Αρχίζω να προσέχω αυτά που λέει ο Ρούσσος γιατί τώρα πια νομίζω οτι βλέπει τα πράγματα πολύ πιο καθαρά απ τους περισσότερους κι ας τον ειπαμε υπερβολικό στην αρχή όταν μιλούσε για εκδίκηση. Μάλλον λειτουργεί το ένστικτο που τον έκανε κορυφαίο δικηγόρο. Για την κουβέντα Αμαλίας Αντιγόνης έχω να πω οτι ακούστηκαν όσα κι εμείς εδώ συζητούμε περί αγάπης και έρωτα. Πάντως η Αμαλίτσα βρήκε το μάστορά της. Η Αντιγόνη δεν είναι εύκολος αντίπαλος και το κατάλαβε κι αυτή.

Περιμένω οτι από σήμερα θα αρχίσει λίγο να προχωράει πιο γρήγορα γιατι τόσο καιρό έχουμε βαλτώσει.

Πολύ ωραίος σχολιασμός και περιεκτικότατος Clarabelle μου !! : respect :
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Φεβ 03, 2010 2:24 pm

να πω κάτι που βλέπω στο μέλλον...

βλέποντας Δάφνη-Νικόλα να τα πίνουν στην υγειά της αγάπης και της ευτυχίας τους και "πόσο τυχεροί είμαστε αγάπη μου" γιατί εγω πιστεύω ότι θα έρθει και η ώρα της Δάφνης να αντιμετωπίσει τον "πειρασμό" ??? ελπίζω να γίνει αυτό, να βάλουν το χέρι στην τσέπη και να φέρουν έναν ωραίο άνδρα και, έτσι για αλλαγή, ΚΑΙ ταλαντούχο να παίξει δίπλα της, που έχει χαντακωθεί το κορίτσι με το "βύσμα" ...;/

επίσης παρακαλώ τη Νόρα να αλλάξει πάραυτα πλεύση και να κοιτάξει τον Μπέλλο με άλλο μάτι, και θα περάσει ζωή χαρισάμενη, της το εγγυώμαι Hugg !!! και άσε τον βλακέντιο να κάνει τη λουλουδού στο τσόκαρο ... : curse :

επίσης παρακαλώ τη Μελίτα να πάψει να συγχέει το καλό σεξ με τον απόλυτο έρωτα, και να μη λέει ατάκες τύπου "δεν έχω ξανανιώσει έτσι" γιατί όλοι εμείς που τη βλέπαμε με το Μάνο τ'ανασκελα πέρυσι, αισθανόμαστε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ χάπατα να πιστεψουμε αυτές τις αηδίες... Grrr

είναι προφανές ότι οι σεναριογράφοι απευθύνονται σε κοινό που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥ τον Α κυκλο ...
Kotsides
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Mafalda Τετ Φεβ 03, 2010 2:53 pm

Εγώ θα κάνω ελάχιστα σχόλια , αφού υπάρχουν πολλά σημεία σε όλους τους παραπάνω σχολιασμούς που συμφωνώ ή διαφωνώ .

Τη σκηνή του υπέρηχου τη βρήκα ύπέροχη και συγκινητική όπως και κάποιες άλλες που με κράτησαν όπως αυτή της Αμαλίας και της Αντιγόνης .

Θα σχολιάσω όμως γενικά κάτι το οποίο προσωπικά το βρίσκω απαραδεκτο και φάνηκε πάρα πολύ στο χθεσινό επεισόδιο. Θεωρώ τη φιλία κάτι υπέροχο και μοναδικό ,και συχνά σπάνιο στις μέρες μας .Ομως εν ονόματι αυτής της φιλίας και της αγάπης προς το φίλο μας , αρνούμαι να δεχτώ την παρέμβαση υπο μορφή νουθεσίας , σε πολύ σημαντικές αποφάσεις στη ζωή του άλλου . Φτασαμε δηλ , σε αποφάσεις πολύ σοβαρές για το μέλλον της Ευας , του παιδιού της, του Στεφανου , της Μελίτας , του Μάνου κλπ να τις καθορίζει η γνώμη της παρέας. Το να βλέπω την Ευα να γυρναει απο τον ένα στον άλλο και να μαζευει γνώμες για την ίδια τη ζωή της , η τον Λουκά να παρουσιάζει στον Στεφανο μια εικονική πραγματικότητα για το τι θα γινει αν δεν αποφασισει αυτό που η παρεα θεωρεί σωστό δεν ήταν , ούτε είναι και το καλύτερό μου. Η σωστότερη όλων ήταν η Αγγέλα για την Ευα , που σαν μητέρα της έχει κι ενα λογο παραπανω στο κάτω κατω .

Ομολογώ ότι απογοητεύομαι και ελπίζω σε καλύτερες μερες
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 03, 2010 2:55 pm

Ας σχολιασω κι εγω........



Στεφανος-Μελιτα
Προσπαθουσε να το αποφυγει ο Στεφανος να πει στην Ευα για τη σχεση του με τη Μελιτα.Γιατι αραγε;Μηπως επειδη δεν τη θελει και τοσο οσο λεει τη Μελιτα;Λεω εγω τωρα μια σκεψη εκανα.Παντως οτι εχουν αλλαξει οι εκφρασεις του οταν ειναι μαζι της ειναι αδιαμφισβητητο γεγονος.Κατι γινεται εδω περα και επιμενω.


Στεφανος-Ευα γενικως
Υπεροχη η σκηνη στον υπερηχο.Λαμπανε και οι δυο ηταν καταπληκτικοι.Τα χερια τους,πως ενωθηκαν τα βλεμματα τους.Μετα η σκηνη στην καφετερια επισης πολυ ωραια.Να κοιταει και να ξανακοιταει τις φωτογραφιες απο τον υπερηχο ο Στεφανακος και να λιωνει.Παντως δεν προσπαθησε καν να πει στην Ευα για τη Μελιτα παρολο που μπορουσε.Απεναντι του ηταν και μπορουσε ανετα να της το πει.Αρα;Τα συμπερασματα δικα σας.Την τελευταια τους σκηνη θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη.


Αμαλια-Πετρος
Γιατι εχω την εντυπωση πως τελικα εχει δικιο ο Πετρος;Γιατι αν και δεν εχω παρακολουθησει ολα τα επεισοδια του πρωτου κυκλου ξερω οτι ποτε δεν του δινανε τυχαιες ατακες.Παντα κατι κρυβοταν απο πισω.Παντως υπεροχοι και οι δυο για πολλοστη φορα.



Αμαλια-Αντιγονη
Τιτανομεγιστες και οι δυο.Η Αμαλια βρηκε τον δασκαλο της.Εγω στηριζω Αντιγονη. : respect : : respect :


Νορα-Μελιτα
Η Νορα επιμενω προσπαθει να προστατεψει και τη Ευα και τη Μελιτα απο τον χαμο που θα δημιουργηθει απο την αποκαλυψη της σχεσης της με τον Στεφανο.Η Μελιτα παλι συμφωνω με την Clarabelle κρυβει πολυ μισος μεσα της για την Ευα.



Ευα-Δαφνη-Νορα
Η Δαφνη επιμενω δεν φταιει που επιμενει για Ευα-Στεφανο και Μελιτα-Μανο.Δεν ξερει τα νεα δεδομενα και ετσι λεει αυτα που ξερει και πιστευει.Και στην τελικη κι εγω μαζι της ειμαι.


Ευα-Νικολας
Μ'αρεσουν οι κοινες τους σκηνες το ειπα και χθες.Παντως ναι ειναι λιγο περιεργο που απο εκει που δεν ειχαν πολλες σκηνες μαζι ξαφνικα σε δυο συνεχομενα επεισοδια δυο συνεχομενες κοινες σκηνες τους.Παντως τελικα ο Νικολας την Ευα την ξερει καλυτερα απο ολους στην παρεα της φεγγαροπετρας.


Στεφανος-Λουκας
Μου αρεσουν μαζι.Περισσοτερες σκηνες Σταυρου-Πετρακη παρακαλω κυρια Ακριτα μου.Να γεμιζει η οθονη ωραια αγορια.Κατα τα αλλα ο Λουκας χωρις να το ξερει του εδωσε τη δικαιολογια του Στεφανου για να μη μιλησει στην Ευα για τη Μελιτα.Αυτο ειναι το μονο μου σχολιο για αυτη τη σκηνη.


Νικολας-Λουκας
Αχ βρε Λουκα μου αχ βρε Λουκα μου.Καλα σου τα λεει ο Νικολας αλλα δεν κανεις κι εσυ κατι.Απο την σκηνη κραταω τα εξης:

Λουκας:Πως θα ζησω μακρια απο τη Νορα μου;Νταξει το ειχα παρει αποφαση οτι μαζι δε μπορουμε να ειμαστε αλλα.....χωρις την αγαπη της;Χωρις τις υστεριες της....το χιουμορ της;Ρε Νικολα μου πηγαινε απ'το σπιτι της που και που.Να της αλλαζεις καμια λαμπα...να κοιμασαι στον καναπε της.....ξερεις μωρε πραγματα που εκανα εγω και που θα της λειψουν.
Νικολας:Κομματια θα τον κανω τον κ..οκαναπε.Στο κρεβατι της επρεπε να κοιμασαι χρονια τωρα. : respect : : respect :


Μανος-Μαριλια
Μου αρεσουν οι σκηνες τους μαζι.Παντως μου αρεσει που δε μασαει τα λογια της η Μαριλια και που ξερει τι της γινεται.Και κυριως μου αρεσει οτι αν και εχει αρχισει να αποδεχεται τον Μανο σαν πατερα της δεν τον θελει με την Ευα.Και αυτο γιατι κυριως ξερει οτι καποια στιγμη θα την ξαναπροδωσει.Παντως ο Μανος ειπε την πιο γελοια ατακα σε ολο το επεισοδιο.

Μανος:Οχι με αυτον που την χρησιμοποιησε!!!!!!

Να'σαι καλα βρε Μανωλακη με εκανες και γελασα gelio gelio ο Θεος να μου κοβει κιλα και να στα δινει αστειες ατακες.



Λουκας-Νορα γενικως
Ο κοσμος το'χει τουμπανο κι εσεις κρυφο καμαρι.Παντως τωρα τελευταια με εκνευριζει που η Νορα δεν τον αφηνει να της εξηγησει καποια πραγματα.Ολο την κυνηγαει για να της μιλησει.Παντως αν και η σκηνη στο κυλικειο ηταν πολυ καλη και η κυρια καφετζου ηταν ολα τα λεφτα και ειχε γραφτει με σκοπο να βγαλει γελιο εγω δεν γελασα παρα μονο με την τελευταια ατακα της κυριας.

Καφετζου:Τωρα φατην μονος σου.

Σαν να του ελεγε ''τωρα οπως εστρωσες να κοιμηθεις''.

Το καταλαβε οτι τον κοροιδεψε με το δηθεν τηλεφωνημα με τον Δημητρη και οταν της ειπε ''αυτο θελεις;να φυγω;'' ηταν σαν να της ζητουσε να του πει να μεινει.Αλλα τωρα η Νορα εχει βαλει μπροστα τον εγωισμο της.


Γενικως κατα τη γνωμη μου ηταν ενα αρκετα καλο επεισοδιο.Απο τις αγαπημενες μου σκηνες:



[img]Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 117zrj6[/img]


Αυτα απο εμενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Φεβ 03, 2010 2:59 pm

Πολυ ωραίος σχολιασμός Νίκη μου! :D
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Φεβ 03, 2010 3:06 pm

ΕΤΣΙ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!! Palamakia Palamakia Palamakia
ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 03, 2010 3:46 pm

loukasnora έγραψε:
Αμαλια-Πετρος
Γιατι εχω την εντυπωση πως τελικα εχει δικιο ο Πετρος;Γιατι αν και δεν εχω παρακολουθησει ολα τα επεισοδια του πρωτου κυκλου ξερω οτι ποτε δεν του δινανε τυχαιες ατακες.Παντα κατι κρυβοταν απο πισω.Παντως υπεροχοι και οι δυο για πολλοστη φορα.

Δεν ξέρω κατά πόσο έχει δίκιο ή άδικο αλλά η σκέψη του έχει λογική βάση. Αυτός είναι ο λόγος που έγραψα κι εγώ οτι παρακολουθώ το σκεπτικό του με προσοχη.

loukasnora έγραψε:
Αμαλια-Αντιγονη
Τιτανομεγιστες και οι δυο.Η Αμαλια βρηκε τον δασκαλο της.Εγω στηριζω Αντιγονη. : respect : : respect :

Εγώ δεν μπορώ να πω οτι στηρίζω Αντιγόνη ή Αμαλία. Απλά η καθε μια έδωσε μια διαφορετική οπτική στο ίδιο θέμα. Οι δύο κυρίες όμως ήταν απίστευτα καλές.

loukasnora έγραψε:
Στεφανος-Λουκας
Μου αρεσουν μαζι.Περισσοτερες σκηνες Σταυρου-Πετρακη παρακαλω κυρια Ακριτα μου.Να γεμιζει η οθονη ωραια αγορια.Κατα τα αλλα ο Λουκας χωρις να το ξερει του εδωσε τη δικαιολογια του Στεφανου για να μη μιλησει στην Ευα για τη Μελιτα.Αυτο ειναι το μονο μου σχολιο για αυτη τη σκηνη.

Νικούλα κι εμένα μου αρέσουν μαζί. Σωστή σε βρίσκω. Περισσότερες κοινές σκηνές στα ωραία αγόρια.

loukasnora έγραψε:
Μανος-Μαριλια
Μου αρεσουν οι σκηνες τους μαζι.Παντως μου αρεσει που δε μασαει τα λογια της η Μαριλια και που ξερει τι της γινεται.Και κυριως μου αρεσει οτι αν και εχει αρχισει να αποδεχεται τον Μανο σαν πατερα της δεν τον θελει με την Ευα.Και αυτο γιατι κυριως ξερει οτι καποια στιγμη θα την ξαναπροδωσει.Παντως ο Μανος ειπε την πιο γελοια ατακα σε ολο το επεισοδιο.

Μανος:Οχι με αυτον που την χρησιμοποιησε!!!!!!

Να'σαι καλα βρε Μανωλακη με εκανες και γελασα gelio gelio ο Θεος να μου κοβει κιλα και να στα δινει αστειες ατακες.

Να είσαι καλά Νίκη μου με έκανες και γέλασα. Θα το λέω κι εγώ. Να μου κόβει ο θεός κιλά. Πως δεν το είχα σκεφτεί;

Για όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 03, 2010 4:07 pm

Clarabelle έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Αμαλια-Πετρος
Γιατι εχω την εντυπωση πως τελικα εχει δικιο ο Πετρος;Γιατι αν και δεν εχω παρακολουθησει ολα τα επεισοδια του πρωτου κυκλου ξερω οτι ποτε δεν του δινανε τυχαιες ατακες.Παντα κατι κρυβοταν απο πισω.Παντως υπεροχοι και οι δυο για πολλοστη φορα.

Δεν ξέρω κατά πόσο έχει δίκιο ή άδικο αλλά η σκέψη του έχει λογική βάση. Αυτός είναι ο λόγος που έγραψα κι εγώ οτι παρακολουθώ το σκεπτικό του με προσοχη.

loukasnora έγραψε:
Αμαλια-Αντιγονη
Τιτανομεγιστες και οι δυο.Η Αμαλια βρηκε τον δασκαλο της.Εγω στηριζω Αντιγονη. : respect : : respect :

Εγώ δεν μπορώ να πω οτι στηρίζω Αντιγόνη ή Αμαλία. Απλά η καθε μια έδωσε μια διαφορετική οπτική στο ίδιο θέμα. Οι δύο κυρίες όμως ήταν απίστευτα καλές.

loukasnora έγραψε:
Στεφανος-Λουκας
Μου αρεσουν μαζι.Περισσοτερες σκηνες Σταυρου-Πετρακη παρακαλω κυρια Ακριτα μου.Να γεμιζει η οθονη ωραια αγορια.Κατα τα αλλα ο Λουκας χωρις να το ξερει του εδωσε τη δικαιολογια του Στεφανου για να μη μιλησει στην Ευα για τη Μελιτα.Αυτο ειναι το μονο μου σχολιο για αυτη τη σκηνη.

Νικούλα κι εμένα μου αρέσουν μαζί. Σωστή σε βρίσκω. Περισσότερες κοινές σκηνές στα ωραία αγόρια.

loukasnora έγραψε:
Μανος-Μαριλια
Μου αρεσουν οι σκηνες τους μαζι.Παντως μου αρεσει που δε μασαει τα λογια της η Μαριλια και που ξερει τι της γινεται.Και κυριως μου αρεσει οτι αν και εχει αρχισει να αποδεχεται τον Μανο σαν πατερα της δεν τον θελει με την Ευα.Και αυτο γιατι κυριως ξερει οτι καποια στιγμη θα την ξαναπροδωσει.Παντως ο Μανος ειπε την πιο γελοια ατακα σε ολο το επεισοδιο.

Μανος:Οχι με αυτον που την χρησιμοποιησε!!!!!!

Να'σαι καλα βρε Μανωλακη με εκανες και γελασα gelio gelio ο Θεος να μου κοβει κιλα και να στα δινει αστειες ατακες.

Να είσαι καλά Νίκη μου με έκανες και γέλασα. Θα το λέω κι εγώ. Να μου κόβει ο θεός κιλά. Πως δεν το είχα σκεφτεί;

Για όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου.


Χαιρομαι.Κι εγω να σου πω οτι λατρευω το αβαταρ σου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Τετ Φεβ 03, 2010 4:42 pm

Δεν με ξετρέλανε το χθεσινό επεισόδιο είναι η αλήθεια, αλλά η σκηνή με Στέφανο-Εύα όλα τα λεφτά!! Υπέροχη, συγκινητική, τα βλεμματά τους,το χαμόγελο και η ευτυχία τους φαινόταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους.!! ΧΗΜΕΙΑ!!!! Love! Love!

Τώρα εγώ γιατί κατάλαβα οτι ο Στέφανος έκανε πίσω μόλις η Μελίτα του είπε το ναι!! Δεν φταίει ούτε ο Λουκάς ούτε το παιδί!! Ο Στέφανος δεν είναι έτοιμος να το πεί δεν θέλει να το πεί!!

Ο Στέφανος είχε τις ευκαιρίες να μιλήσει στην Εύα κ δεν το έκανε!!!!
Αδείαζει κ πάλι την Μελίτα!!!! Αν είναι έτσι ο έρωτας τότε….άστα βράστα..!

ΕΔΩ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ!!


Το έχουμε κουράσει λίγο το θεματάκι με Λουκά-Νόρα.
ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ MAZI K ΣΥΝΤΟΜΑ!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 03, 2010 4:54 pm

Αυτό το επεισόδιο ομολογώ ότι αν και χωρίς εξελίξεις δεν με άφησε να βαρεθώ με την γρήγορη εναλλαγή σκηνών!

Επιπλέον για μένα στο επεισόδιο ότι άξιζε πιο πολύ ήταν η υποκριτική του κου Σταύρου που με μάγεψε με τις εναλλαγές του και βέβαια η σκηνή της Δάφνης με το Νικόλα και η «ικανοποίηση» του Δημήτρη!

Το επεισόδιο σήμερα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη διαφημιστική καμπάνια του Ava Περλέ! Δεν ξέρω αν τη θυμάστε... Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Χιχιχι

Αναλύτικα (χιχι)

Σκηνή 1 → Στέφανος - Μελίτα
Μικρέ δεν μας τα λές καλά...

Ξεκινά με τη Μελίτα που του λέει ότι είναι έτοιμη να παραδεχτούν ανοιχτά τον έρωτά τους και σαν να μην το είχε ζητήσει αυτός το προηγούμενο βράδυ, μαγκώνει και αρχίζει να τις απαριθμεί τι τους περιμένει μπας και της αλλάξει γνώμη.. Μου θύμησε σύζυγο που λέει τις γνωστές βλακείες στη γκόμενα και την παραμυθιάζει σε κάποιο σημείο «Ξέρεις αγαάπη μου θέλω να μιλήσω στη γυναίκα μου αλλα δεν βρίσκω την κατάλληλη στιγμή, έχει προβλήματα και δεν θέλω να της το πώ τώρα να την στεναχωρήσω κάνε λιγο υπομονή ακόμα» Ήμαρτον ρε Στέφανε! Πάντως χαρούμενο δεν τον έλεγες.. σαν να μην περίμενε ότι θα πει η Μελίτα το ναι μου φάνηκε εμένα...

Επιπλέον στη συγκεκριμένη σκηνή η Μελίτα μου φάνηκε εντελώς ψεύτικη δεν ξέρω γιατί, δεν με έπεισε με τίποτα για τη χαρά, μου φάνηκε ψεύτικη και υπερβολική, σαν να είχε πάρει happy χαπι και να κοιμήθηκε με μια κρεμάστρα στο στόμα... Έπρεπε να είναι λίγο πιο προσγειωμένη για να με πείσει λυπάμαι.. Και από εκεί που έχει τις χίλιες μύριες ανασφάλειες τον ακούει να λέει όλα αυτά και ένα «Μήπως άλλαξες γνώμη?» δεν την άκουσα να λέει... Τι σύμπνοια κι αυτό το ζευγάρι πια...

Δεν θα σχολιάσω τα ασορτί στο χρώμα μπλουζάκια του που μου θύμιζαν νοσοκομείο.. αλλά θα κρατήσω από τη σκηνή εκτός από το ύφος του Στέφανου, την απάντησή του στο «Μαζί θα παλέψουμε» της Μελίτας: «Εντάξει, κι εγώ αυτό πιστεύω..» Με άφησε με πολλές απορίες ο μικρός...

+++

Σκηνή 2 → Οικογένεια Χαρίτου
Η Μαρίλια κρατούσε το Vivienne Tam Edition της HP, το ΜΟΝΑΔΙΚΟ netbook που εμφανίστηκε στην πασαρέλα, στην εβδομάδα μόδας στη Νέα Υόρκη στο τέλος του περασμένου χρόνου. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! Θέλω κι εγώ!!!

+++

Σκηνή 3 → Νόρα – Λουκάς – Κυριούλα στο κυλικείο του μεγάρου (υποθέτω εγώ τώρα χιχι)
Θα σας λυπήσω και πάλι τους φανς αλλα η χαρά της Νόρας μου φάνηκε επίσης ψεύτικη και υπερβολική.. Μετά απο αυτό όμως τράβηξα μια στεναχώρια με την απότομη προσγείωση που της έκανε ο Λουκάκος...άλλο πράγμα!!!

Πάντως επειδή άκουσα ότι η Νταίζη δεν έβαλε όρο να πω ότι μια χαρα όρους έθεσε το γαρύφαλλο! Απο εκεί που ο Λουκάς θα την παντρευόταν για να προσέχει τη διαγωγή της ως μητέρα και την ανατροφή του παιδιού τώρα την παντρεύεται για να την κρατήσει μακριά από το παιδί, στην ούσια δεν άλλαξε κάτι.. άλλωστε αν αρνηθεί να την παντρευτεί συνεχίζει η κυρία να μπορεί να πάρει το παιδί και να εξαφανιστεί, μέχρι να κλείσει ο Άρης τα 18 δυστυχώς η Νταίζη θα μπορεί να εκβιάζει όσο δεν άλλάζει κάτι..

Και φτάνουμε στο κυλικείο, καλή σκηνούλα, χιουμοριστική αλλα δεν αντέχω άλλα χιουμοριστικά με Νόρα και Λουκά, θέλω να προχωρήσει λίγο το θέμα!!! Το μόνο που με έριξε κάτω ήταν το τέλος «Τώρα φάτην μόνος σου!» Βλακάααααααααααααααα!!!

Σημείωση: στο κυλικείο τα αλουμίνια ήταν ίδιο χρώμα με της βιοτεχνίας και απέξω φάινονταν δέντρα, λέτε να ήταν στην κατασκήνωση αυτές οι εγκαταστάσεις?

+++

Σκηνή 4 → Υπερηχογράφημα
Για μια ακόμη φορά αναδύθηκε απο μέσα μου το αποθημένο μιας βερόπληκτης.. Ότι και να πω για τη σκηνή θα είναι μικρό μπροστά στα συναισθήματα που μου γέννησε και στις εκπληκτικές σιωπηλές ερμηνείες των δύο ηθοποιών και ειδικά του κου Σταύρου! Δάκρυσα...

+++

Σκηνή 5 → Αμαλία – Μελίτα
Καταπληκτικό το παλτουδάκι της Αμαλίας.. η σκηνή όμως μια από τα ίδια των τελευταίων ημερών.. Φωσκολος καταντήσαμε να επαναλαμβάνουν όλοι τα ίδια για να τα χωνέψουμε καλά...

Η Μελίτα ρε παιδιά τη χαρά του Στέφανου επειδή του έδωσε το πράσινο φως να μιλήσει στην Εύα που την είδε???

+++

Σκηνή 6 → Eύα - Στέφανος
1) Ο Στέφανος κάτι κρύβει κάτι κρύβει! Τον πίστεψα ότι όντως εκείνη την ώρα συνειδητοποίησε ότι θα γίνει πατέρας.. Tην ώρα όμως που του είπε η Εύα ότι μαζί του ένιωθε σχεδόν ευτυχισμένη κοκκάλωσα! Στην αρχή την κοίταξε με μίσος ή έτσι μου φάνηκε και μετά μου φάνηκε σαν να ένιωσε ενοχες.. Με μπέρδεψε πολύ! Ηθοποιάρα τι να λέμε...
2) Ας σταματήσει η Εύα να τρώει, ξελιγώνομαι σε κάθε επεισόδιο η γυναίκα! Και να είναι πανέμορφη και να έχει δίπλα της τα καλύτερα μανάρια ΚΑΙ να την βλέπουμε όλη την ώρα να τρώει παει πολύυυυυυυυ!!!!
3) Τέλεια η κούπα στην καφετέρια!
4) Πάλι τσάγια ρε «Στράτο»???
5) «Δηλαδή εμένα αυτή η κουκιδίτσα αύριο θα είναι το παιδί μου?» Αυτή η χαζοατάκα με τελείωσε! Snif Snif Snif

+++

Σκηνή 7 → Αντιγόνη - Αμαλία
Φόρτσα Αντιγόνη! Ώρα ήταν να βρει κι η Αμαλίτσα το ταίρι της!
Το εμπεδώσατε πάντως ε? Με την αγάπη ευτυχείς με τον έρωτα καίγεσαι! Τωρα πώς γίνεται και δεν συνδυάζονται αυτά τα 2 σε αυτή τη σειρά το αφήνω ασχολίαστο!!!

+++

Σκηνή 8 → Νόρα - Μελίτα
Με κάλυψε η Clarabelle στα περι Νόρας και στο πόσο στράβωσε η Μελίτα που άκουσε κάποιες αλήθειες, oπότε δεν θα πω τίποττε άλλο ήμι μόνο αυτό

Μελ: Αν λόγω της εγκυμοσύνης εκείνη (η Εύα) ήθελε να τον παντρευτεί, εγώ θα έκανα πίσω (κατινάκι πριν τα πεις τα λόγια τα μεγάλα να σκέφτεσαι καλά, γιατί και πέρισυ έλεγες διάφορα και στοίχημα φέτος εύχεσαι να είχες καταπιεί τη γλώσσα σου!!!)

+++

Σκηνή 9 → Μάνος - Μαρίλια
Χτες η Μαρίλια διάβασμα μηδέν, έτσι θα περάσει στην ιατρική? χαχαχαχαχαχαχα

Η συζήτησή της με το Μάνο πολύ καλή! Η θέση της Μαρίλιας αμετακίνητη, αλλο το να είσαι πατέρας μου και άλλο η σχέση σου με την Εύα! Του έχει πει πολλάκις ότι δεν τους θέλει μαζί! Μαζί σου Μαριλού!!!

+++

Σκηνή 10 → Νικόλας - Λουκάς
Νικόλας: Αυτό είναι εκβιασμός! (Πες τα Νικολάκη γιατί έχουμε χάσει το μπούσουλα να συγχέουμε το γάμο Εύας-Στεφανου με αυτόν του Λουκά με τη Νταίζη! Ο δεύτερος είναι εκβιασμός, ο πρώτος πάλι είναι κοινή απόφαση –σωστή ή λάθος δεν έχει σημασία- είναι μια απόφαση που πάρθηκε και από τους δύο!!!)

+++

Σκηνή 11 → Eύα – Δάφνη - Νόρα
Η Δάφνη που έλεγε να πάρεις μια απόφαση γρήγορα, τώρα! μου φανηκε πολύ αστεία χιχι

Κατά τα άλλα, η Νόρα είπε να μην πάρουν αποφάσεις χωρίς να υπολογίζουν τους άλλους. Για τη Δάφνη καλά τα λέει αλλα η Εύα δεν πήρε απόφαση για το Στέφανο, πήρε για τον εαυτό της, αν ο Στέφανος δεν ηθελε να ακολουθήσει τη δική της απόφαση ας έλεγε όχι!

+++

Σκηνή 12 → Μάνος - Μελίτα
Η σκηνή του παραλόγου αλλα ο Μανωλάκης σαν παλιά .... την έπιασε τη δουλειά άμεσως!!! Πάντως ότι και να είναι μίλησε σωστά, το να είναι ο Μάνος με την οποιανδήποτε δεν έχει την ίδια επίπτωση στο παιδί με το να είναι η Μελίτα με τον οποινδήποτε!

+++

Σκηνή 13 → Νόρα - Λουκάς
Η Δάφνη και ο Νικόλας κάνουν τα προξενειά και η Νόρα με το Λουκά τους πυροσβέστες! Ήμαρτον! Με χάλασε η σκηνή... Πολύ...

+++

Σκηνή 14 → Εύα - Νικόλας
Η Εύα πήρε μια απόφαση και αναγνωρίζοντας ότι στο παρελθόν πήγαινε τη ζωή της από λάθος σε λάθος προσπαθεί να επιβεβαιώσει μέσα της ότι πήρε τη σωστή απόφαση παίρνοντας τη βοήθεια του κοινού! Το κατανοώ αλλά δεν παύει να με χαλάει! Την θέλω πιο δυνατή και δυναμική!

Τουλάχιστον η παρέα την στηρίζει.

+++

Σκηνή 15 → Δάφνη - Ηλίας
Δεν μπορώ να τον βλέπω, ΤΕΛΟΣ!

Σημειώνω τι είπε πάντως: "Η Εύα αγαπάει το Μάνο, ο Μάνος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την Εύα!"

Ναι Ηλία μου, η Εύα αγαπάει το Μάνο και ο Μάνος δεν ζει χωρίς τα αποκτήματά του!

Ηλίας: Η αγάπη τους επέζησε (Διόρθωση μπαρμπαλιάκουρα! Η δική της, του Μάνου ήταν και είναι ανύπαρκτη! Του λείπει ένα βασικό εξάρτημα, η καρδιά!!! Κι αν δεχτώ ότι αγάπησε κάποια αυτή είναι η Μελίτα όχι η Εύα! Στη Μελίτα πρόσφερε όχι στην Εύα, με τη Μελίτα έζησε χαρές και λύπες όχι με την Εύα!)

+++

Σκηνή 16 → Λουκάς – Στέφανος
Για άλλη μια φορά, όλα τα μωρά στην πίστα!

Ο Λουκάς είδα τη σκηνή 3 φορές μέχρι να κατανοήσω τι έλεγε.. Στην αρχή νόμιζα ότι του έλεγε να εξαπατήσει την Εύα όμως παρατηρώντας της κουβέντα συνειδητοποίησα ότι του είπε «Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεις πώς θα αισθανείς για αυτό το παιδί πριν διαλύσεις την καλή και τυπική σχέση που έχεις με την Εύα λέγοντας της τα περί Μελίτας» και συμφωνώ μαζί του.

Αν ο Στέφανος αρνούνταν την πρόταση γάμου της Εύας (χωρίς να μάθει για τη Μελίτα) πιθανόν η Εύα να πληγωνόταν, όμως θα τον καταλάβαινε και θα συνέχιζαν τυπικά να μεγαλώσουν το παιδί τους!

Αν μάθει όμως για τη Μελίτα θα τσακωθούν και με το δίκιο της συνεπώς τη συμβουλή του Λουκά μόνο άκυρη δεν την βρίσκω (την κίνηση την βρίσκω άκυρη πάντως..από που κι ως πού?)

Ο Στέφανος πάλι, του λέει η Μελίτα πάμε και κολώνει και μόλις του φέρνουν αντίρρηση αμέσως ξεσπαθώνει, έλεος μικρέ!!!

Στράβωσε πολύ πάντως μόλις συνειδητοποίησε ότι η Μελίτα έχει ανοίξει το στοματάκι της.. γιατί Στέφανε? Σου χαλασανε τα σχέδια καμάρι μου???

Επαναλαμβάνουν συνεχώς και οι δύο πάντως, ο Στεφ και η Μελ, ότι η σχέση τους ξεκίνησε μετά που χώρισε ο Στέφανος με την Εύα..σιγά σιγά θα το πιστέψουμε κιόλας!

Ο Λουκάς πάντως που άκουσε σε μια κουβέντα μεσα τα αμίμητα «Εγώ την Εύα την αγαπάω» στο 35:15 & «Με τη Μελίτα αγαπιόμαστε» στο 35:57 και συνέχισε να έχει όλα τα μαλλιά στο κεφάλι του, είναι αξιέπαινος! Μπράβο Λουκά!!!

+++

Σκηνή 17 → Αμαλία - Πέτρος
Όπως πάντα.. : respect :

Συμφωνώ με τον Πέτρο σε όσα ειπώθηκαν αλλα η Αμαλία τον έστειλε εκεί που του είπε για την Αντιγονίτσα και μου άρεσε τρελά χαχαχα

+++

Σκηνή 18 → Δάfνη - Νικόλας
Μου άρεσε η σκηνούλα, ελπίζω να τους βλεπουμε λίγο πιο συχνά και να μην τους μπαχαλιάσουν και εκείνους γιατί αυτά τα αγαπησιάρικα από τη μία μου αρέσουν κι από την αλλη με φοβίζουν!

+++

Σκηνή 19 → Νόρα – Λουκάς – Δημήτρης από τηλεφώνου!
Η Νόρα την πάτησε με το κολπάκι χιχι, όσο και να την πάτησε όμως ο Μήτσουλας είναι στη γωνία, σε πρώτη ζήτηση κατέφτασε βλαμμένε Λουκά!!!

Και αν συνεχίσεις να υποκύπτεις ασυζητητί στους εκβιασμούς της Νταίζης θα το χαρώ να σε παρατήσει βλαμμένε και να πάει να δουλέψει για εκείνον να δεις τη γλύκα αν δεν την βλέπεις καθόλου! Πατα ποδι λίγο Λουκά θα σε δείρω!!! Synelthe

Τις εντυπώσεις πάντως έκλεψε το ύφος του Δημήτρη όταν του είπε η Νόρα «θα σε πάρω μόλις πέσω στο κρεββάτι»! Τι ικανοποίηση χιχι!
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 MpellosSatisfaction

+++

Σκηνή 20 → Πέτρος – Μάνος
Ο Ρούσσος στρέφει το Μάνο στη Μελίτα υποθέτω με απώτερο σκοπό να την ξεμπλέξει από τον Στέφανο? Έλεος ρε Πέτρο! Έλεος!!!

+++

Σκηνή 21 → Εύα - Αγγέλα
Για μια ακόμα φορά η Αγγέλα σωστή! Όσο για την Εύα ελπίζω να γίνει κάποιο θαύμα και να ξεκολλήσει από το απωθημένο της τον Μάνο για να ζήσει μια όμορφη και ήρεμη ζωή!

+++

Σκηνή 22 → Αμαλία – Μελίτα
Μάνα και κόρη στον πλανήτη happy αλλα δεν μου το μετέδωσαν λυπάμαι πολύ...

+++

Σκηνή 23 → Εύα – Στέφανο
Τα νταν! Τα νταν! Αναμένω να τη σχολιάσω συνολικά αυριο, από τα λίγα που είδα από τα προσεχώς αναμένεται ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! Άλλωστε μιλάμε για δύο πολύ άξιους ηθοποιούς!

Αυτά για σήμερα.. μου πήρε και τον ατελείωτο να σχολιάσω με τόσες διακοπές χιχι Πάω να σας διαβάσω :)

Και εις άλλα με υγείαν!



KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 03, 2010 5:03 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Αυτό το επεισόδιο ομολογώ ότι αν και χωρίς εξελίξεις δεν με άφησε να βαρεθώ με την γρήγορη εναλλαγή σκηνών!

Επιπλέον για μένα στο επεισόδιο ότι άξιζε πιο πολύ ήταν η υποκριτική του κου Σταύρου που με μάγεψε με τις εναλλαγές του και βέβαια η σκηνή της Δάφνης με το Νικόλα και η «ικανοποίηση» του Δημήτρη!

Το επεισόδιο σήμερα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη διαφημιστική καμπάνια του Ava Περλέ! Δεν ξέρω αν τη θυμάστε... Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Χιχιχι

Αναλύτικα (χιχι)

Σκηνή 1 → Στέφανος - Μελίτα
Μικρέ δεν μας τα λές καλά...

Ξεκινά με τη Μελίτα που του λέει ότι είναι έτοιμη να παραδεχτούν ανοιχτά τον έρωτά τους και σαν να μην το είχε ζητήσει αυτός το προηγούμενο βράδυ, μαγκώνει και αρχίζει να τις απαριθμεί τι τους περιμένει μπας και της αλλάξει γνώμη.. Μου θύμησε σύζυγο που λέει τις γνωστές βλακείες στη γκόμενα και την παραμυθιάζει σε κάποιο σημείο «Ξέρεις αγαάπη μου θέλω να μιλήσω στη γυναίκα μου αλλα δεν βρίσκω την κατάλληλη στιγμή, έχει προβλήματα και δεν θέλω να της το πώ τώρα να την στεναχωρήσω κάνε λιγο υπομονή ακόμα» Ήμαρτον ρε Στέφανε! Πάντως χαρούμενο δεν τον έλεγες.. σαν να μην περίμενε ότι θα πει η Μελίτα το ναι μου φάνηκε εμένα...

Επιπλέον στη συγκεκριμένη σκηνή η Μελίτα μου φάνηκε εντελώς ψεύτικη δεν ξέρω γιατί, δεν με έπεισε με τίποτα για τη χαρά, μου φάνηκε ψεύτικη και υπερβολική, σαν να είχε πάρει happy χαπι και να κοιμήθηκε με μια κρεμάστρα στο στόμα... Έπρεπε να είναι λίγο πιο προσγειωμένη για να με πείσει λυπάμαι.. Και από εκεί που έχει τις χίλιες μύριες ανασφάλειες τον ακούει να λέει όλα αυτά και ένα «Μήπως άλλαξες γνώμη?» δεν την άκουσα να λέει... Τι σύμπνοια κι αυτό το ζευγάρι πια...

Δεν θα σχολιάσω τα ασορτί στο χρώμα μπλουζάκια του που μου θύμιζαν νοσοκομείο.. αλλά θα κρατήσω από τη σκηνή εκτός από το ύφος του Στέφανου, την απάντησή του στο «Μαζί θα παλέψουμε» της Μελίτας: «Εντάξει, κι εγώ αυτό πιστεύω..» Με άφησε με πολλές απορίες ο μικρός...

+++

Σκηνή 2 → Οικογένεια Χαρίτου
Η Μαρίλια κρατούσε το Vivienne Tam Edition της HP, το ΜΟΝΑΔΙΚΟ netbook που εμφανίστηκε στην πασαρέλα, στην εβδομάδα μόδας στη Νέα Υόρκη στο τέλος του περασμένου χρόνου. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! Θέλω κι εγώ!!!

+++

Σκηνή 3 → Νόρα – Λουκάς – Κυριούλα στο κυλικείο του μεγάρου (υποθέτω εγώ τώρα χιχι)
Θα σας λυπήσω και πάλι τους φανς αλλα η χαρά της Νόρας μου φάνηκε επίσης ψεύτικη και υπερβολική.. Μετά απο αυτό όμως τράβηξα μια στεναχώρια με την απότομη προσγείωση που της έκανε ο Λουκάκος...άλλο πράγμα!!!

Πάντως επειδή άκουσα ότι η Νταίζη δεν έβαλε όρο να πω ότι μια χαρα όρους έθεσε το γαρύφαλλο! Απο εκεί που ο Λουκάς θα την παντρευόταν για να προσέχει τη διαγωγή της ως μητέρα και την ανατροφή του παιδιού τώρα την παντρεύεται για να την κρατήσει μακριά από το παιδί, στην ούσια δεν άλλαξε κάτι.. άλλωστε αν αρνηθεί να την παντρευτεί συνεχίζει η κυρία να μπορεί να πάρει το παιδί και να εξαφανιστεί, μέχρι να κλείσει ο Άρης τα 18 δυστυχώς η Νταίζη θα μπορεί να εκβιάζει όσο δεν άλλάζει κάτι..

Και φτάνουμε στο κυλικείο, καλή σκηνούλα, χιουμοριστική αλλα δεν αντέχω άλλα χιουμοριστικά με Νόρα και Λουκά, θέλω να προχωρήσει λίγο το θέμα!!! Το μόνο που με έριξε κάτω ήταν το τέλος «Τώρα φάτην μόνος σου!» Βλακάααααααααααααααα!!!

Σημείωση: στο κυλικείο τα αλουμίνια ήταν ίδιο χρώμα με της βιοτεχνίας και απέξω φάινονταν δέντρα, λέτε να ήταν στην κατασκήνωση αυτές οι εγκαταστάσεις?

+++

Σκηνή 4 → Υπερηχογράφημα
Για μια ακόμη φορά αναδύθηκε απο μέσα μου το αποθημένο μιας βερόπληκτης.. Ότι και να πω για τη σκηνή θα είναι μικρό μπροστά στα συναισθήματα που μου γέννησε και στις εκπληκτικές σιωπηλές ερμηνείες των δύο ηθοποιών και ειδικά του κου Σταύρου! Δάκρυσα...

+++

Σκηνή 5 → Αμαλία – Μελίτα
Καταπληκτικό το παλτουδάκι της Αμαλίας.. η σκηνή όμως μια από τα ίδια των τελευταίων ημερών.. Φωσκολος καταντήσαμε να επαναλαμβάνουν όλοι τα ίδια για να τα χωνέψουμε καλά...

Η Μελίτα ρε παιδιά τη χαρά του Στέφανου επειδή του έδωσε το πράσινο φως να μιλήσει στην Εύα που την είδε???

+++

Σκηνή 6 → Eύα - Στέφανος
1) Ο Στέφανος κάτι κρύβει κάτι κρύβει! Τον πίστεψα ότι όντως εκείνη την ώρα συνειδητοποίησε ότι θα γίνει πατέρας.. Tην ώρα όμως που του είπε η Εύα ότι μαζί του ένιωθε σχεδόν ευτυχισμένη κοκκάλωσα! Στην αρχή την κοίταξε με μίσος ή έτσι μου φάνηκε και μετά μου φάνηκε σαν να ένιωσε ενοχες.. Με μπέρδεψε πολύ! Ηθοποιάρα τι να λέμε...
2) Ας σταματήσει η Εύα να τρώει, ξελιγώνομαι σε κάθε επεισόδιο η γυναίκα! Και να είναι πανέμορφη και να έχει δίπλα της τα καλύτερα μανάρια ΚΑΙ να την βλέπουμε όλη την ώρα να τρώει παει πολύυυυυυυυ!!!!
3) Τέλεια η κούπα στην καφετέρια!
4) Πάλι τσάγια ρε «Στράτο»???
5) «Δηλαδή εμένα αυτή η κουκιδίτσα αύριο θα είναι το παιδί μου?» Αυτή η χαζοατάκα με τελείωσε! Snif Snif Snif

+++

Σκηνή 7 → Αντιγόνη - Αμαλία
Φόρτσα Αντιγόνη! Ώρα ήταν να βρει κι η Αμαλίτσα το ταίρι της!
Το εμπεδώσατε πάντως ε? Με την αγάπη ευτυχείς με τον έρωτα καίγεσαι! Τωρα πώς γίνεται και δεν συνδυάζονται αυτά τα 2 σε αυτή τη σειρά το αφήνω ασχολίαστο!!!

+++

Σκηνή 8 → Νόρα - Μελίτα
Με κάλυψε η Clarabelle στα περι Νόρας και στο πόσο στράβωσε η Μελίτα που άκουσε κάποιες αλήθειες, oπότε δεν θα πω τίποττε άλλο ήμι μόνο αυτό

Μελ: Αν λόγω της εγκυμοσύνης εκείνη (η Εύα) ήθελε να τον παντρευτεί, εγώ θα έκανα πίσω (κατινάκι πριν τα πεις τα λόγια τα μεγάλα να σκέφτεσαι καλά, γιατί και πέρισυ έλεγες διάφορα και στοίχημα φέτος εύχεσαι να είχες καταπιεί τη γλώσσα σου!!!)

+++

Σκηνή 9 → Μάνος - Μαρίλια
Χτες η Μαρίλια διάβασμα μηδέν, έτσι θα περάσει στην ιατρική? χαχαχαχαχαχαχα

Η συζήτησή της με το Μάνο πολύ καλή! Η θέση της Μαρίλιας αμετακίνητη, αλλο το να είσαι πατέρας μου και άλλο η σχέση σου με την Εύα! Του έχει πει πολλάκις ότι δεν τους θέλει μαζί! Μαζί σου Μαριλού!!!

+++

Σκηνή 10 → Νικόλας - Λουκάς
Νικόλας: Αυτό είναι εκβιασμός! (Πες τα Νικολάκη γιατί έχουμε χάσει το μπούσουλα να συγχέουμε το γάμο Εύας-Στεφανου με αυτόν του Λουκά με τη Νταίζη! Ο δεύτερος είναι εκβιασμός, ο πρώτος πάλι είναι κοινή απόφαση –σωστή ή λάθος δεν έχει σημασία- είναι μια απόφαση που πάρθηκε και από τους δύο!!!)

+++

Σκηνή 11 → Eύα – Δάφνη - Νόρα
Η Δάφνη που έλεγε να πάρεις μια απόφαση γρήγορα, τώρα! μου φανηκε πολύ αστεία χιχι

Κατά τα άλλα, η Νόρα είπε να μην πάρουν αποφάσεις χωρίς να υπολογίζουν τους άλλους. Για τη Δάφνη καλά τα λέει αλλα η Εύα δεν πήρε απόφαση για το Στέφανο, πήρε για τον εαυτό της, αν ο Στέφανος δεν ηθελε να ακολουθήσει τη δική της απόφαση ας έλεγε όχι!

+++

Σκηνή 12 → Μάνος - Μελίτα
Η σκηνή του παραλόγου αλλα ο Μανωλάκης σαν παλιά .... την έπιασε τη δουλειά άμεσως!!! Πάντως ότι και να είναι μίλησε σωστά, το να είναι ο Μάνος με την οποιανδήποτε δεν έχει την ίδια επίπτωση στο παιδί με το να είναι η Μελίτα με τον οποινδήποτε!

+++

Σκηνή 13 → Νόρα - Λουκάς
Η Δάφνη και ο Νικόλας κάνουν τα προξενειά και η Νόρα με το Λουκά τους πυροσβέστες! Ήμαρτον! Με χάλασε η σκηνή... Πολύ...

+++

Σκηνή 14 → Εύα - Νικόλας
Η Εύα πήρε μια απόφαση και αναγνωρίζοντας ότι στο παρελθόν πήγαινε τη ζωή της από λάθος σε λάθος προσπαθεί να επιβεβαιώσει μέσα της ότι πήρε τη σωστή απόφαση παίρνοντας τη βοήθεια του κοινού! Το κατανοώ αλλά δεν παύει να με χαλάει! Την θέλω πιο δυνατή και δυναμική!

Τουλάχιστον η παρέα την στηρίζει.

+++

Σκηνή 15 → Δάφνη - Ηλίας
Δεν μπορώ να τον βλέπω, ΤΕΛΟΣ!

Σημειώνω τι είπε πάντως: "Η Εύα αγαπάει το Μάνο, ο Μάνος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την Εύα!"

Ναι Ηλία μου, η Εύα αγαπάει το Μάνο και ο Μάνος δεν ζει χωρίς τα αποκτήματά του!

Ηλίας: Η αγάπη τους επέζησε (Διόρθωση μπαρμπαλιάκουρα! Η δική της, του Μάνου ήταν και είναι ανύπαρκτη! Του λείπει ένα βασικό εξάρτημα, η καρδιά!!! Κι αν δεχτώ ότι αγάπησε κάποια αυτή είναι η Μελίτα όχι η Εύα! Στη Μελίτα πρόσφερε όχι στην Εύα, με τη Μελίτα έζησε χαρές και λύπες όχι με την Εύα!)

+++

Σκηνή 16 → Λουκάς – Στέφανος
Για άλλη μια φορά, όλα τα μωρά στην πίστα!

Ο Λουκάς είδα τη σκηνή 3 φορές μέχρι να κατανοήσω τι έλεγε.. Στην αρχή νόμιζα ότι του έλεγε να εξαπατήσει την Εύα όμως παρατηρώντας της κουβέντα συνειδητοποίησα ότι του είπε «Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεις πώς θα αισθανείς για αυτό το παιδί πριν διαλύσεις την καλή και τυπική σχέση που έχεις με την Εύα λέγοντας της τα περί Μελίτας» και συμφωνώ μαζί του.

Αν ο Στέφανος αρνούνταν την πρόταση γάμου της Εύας (χωρίς να μάθει για τη Μελίτα) πιθανόν η Εύα να πληγωνόταν, όμως θα τον καταλάβαινε και θα συνέχιζαν τυπικά να μεγαλώσουν το παιδί τους!

Αν μάθει όμως για τη Μελίτα θα τσακωθούν και με το δίκιο της συνεπώς τη συμβουλή του Λουκά μόνο άκυρη δεν την βρίσκω (την κίνηση την βρίσκω άκυρη πάντως..από που κι ως πού?)

Ο Στέφανος πάλι, του λέει η Μελίτα πάμε και κολώνει και μόλις του φέρνουν αντίρρηση αμέσως ξεσπαθώνει, έλεος μικρέ!!!

Στράβωσε πολύ πάντως μόλις συνειδητοποίησε ότι η Μελίτα έχει ανοίξει το στοματάκι της.. γιατί Στέφανε? Σου χαλασανε τα σχέδια καμάρι μου???

Επαναλαμβάνουν συνεχώς και οι δύο πάντως, ο Στεφ και η Μελ, ότι η σχέση τους ξεκίνησε μετά που χώρισε ο Στέφανος με την Εύα..σιγά σιγά θα το πιστέψουμε κιόλας!

Ο Λουκάς πάντως που άκουσε σε μια κουβέντα μεσα τα αμίμητα «Εγώ την Εύα την αγαπάω» στο 35:15 & «Με τη Μελίτα αγαπιόμαστε» στο 35:57 και συνέχισε να έχει όλα τα μαλλιά στο κεφάλι του, είναι αξιέπαινος! Μπράβο Λουκά!!!

+++

Σκηνή 17 → Αμαλία - Πέτρος
Όπως πάντα.. : respect :

Συμφωνώ με τον Πέτρο σε όσα ειπώθηκαν αλλα η Αμαλία τον έστειλε εκεί που του είπε για την Αντιγονίτσα και μου άρεσε τρελά χαχαχα

+++

Σκηνή 18 → Δάfνη - Νικόλας
Μου άρεσε η σκηνούλα, ελπίζω να τους βλεπουμε λίγο πιο συχνά και να μην τους μπαχαλιάσουν και εκείνους γιατί αυτά τα αγαπησιάρικα από τη μία μου αρέσουν κι από την αλλη με φοβίζουν!

+++

Σκηνή 19 → Νόρα – Λουκάς – Δημήτρης από τηλεφώνου!
Η Νόρα την πάτησε με το κολπάκι χιχι, όσο και να την πάτησε όμως ο Μήτσουλας είναι στη γωνία, σε πρώτη ζήτηση κατέφτασε βλαμμένε Λουκά!!!

Και αν συνεχίσεις να υποκύπτεις ασυζητητί στους εκβιασμούς της Νταίζης θα το χαρώ να σε παρατήσει βλαμμένε και να πάει να δουλέψει για εκείνον να δεις τη γλύκα αν δεν την βλέπεις καθόλου! Πατα ποδι λίγο Λουκά θα σε δείρω!!! Synelthe

Τις εντυπώσεις πάντως έκλεψε το ύφος του Δημήτρη όταν του είπε η Νόρα «θα σε πάρω μόλις πέσω στο κρεββάτι»! Τι ικανοποίηση χιχι!
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 MpellosSatisfaction

+++

Σκηνή 20 → Πέτρος – Μάνος
Ο Ρούσσος στρέφει το Μάνο στη Μελίτα υποθέτω με απώτερο σκοπό να την ξεμπλέξει από τον Στέφανο? Έλεος ρε Πέτρο! Έλεος!!!

+++

Σκηνή 21 → Εύα - Αγγέλα
Για μια ακόμα φορά η Αγγέλα σωστή! Όσο για την Εύα ελπίζω να γίνει κάποιο θαύμα και να ξεκολλήσει από το απωθημένο της τον Μάνο για να ζήσει μια όμορφη και ήρεμη ζωή!

+++

Σκηνή 22 → Αμαλία – Μελίτα
Μάνα και κόρη στον πλανήτη happy αλλα δεν μου το μετέδωσαν λυπάμαι πολύ...

+++

Σκηνή 23 → Εύα – Στέφανο
Τα νταν! Τα νταν! Αναμένω να τη σχολιάσω συνολικά αυριο, από τα λίγα που είδα από τα προσεχώς αναμένεται ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! Άλλωστε μιλάμε για δύο πολύ άξιους ηθοποιούς!

Αυτά για σήμερα.. μου πήρε και τον ατελείωτο να σχολιάσω με τόσες διακοπές χιχι Πάω να σας διαβάσω :)

Και εις άλλα με υγείαν!





Κι οτι ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι που χαθηκες.Τζινα : respect : : respect : : respect :
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Φεβ 03, 2010 5:06 pm

loukasnora έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Αυτό το επεισόδιο ομολογώ ότι αν και χωρίς εξελίξεις δεν με άφησε να βαρεθώ με την γρήγορη εναλλαγή σκηνών!

Επιπλέον για μένα στο επεισόδιο ότι άξιζε πιο πολύ ήταν η υποκριτική του κου Σταύρου που με μάγεψε με τις εναλλαγές του και βέβαια η σκηνή της Δάφνης με το Νικόλα και η «ικανοποίηση» του Δημήτρη!

Το επεισόδιο σήμερα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη διαφημιστική καμπάνια του Ava Περλέ! Δεν ξέρω αν τη θυμάστε... Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Χιχιχι

Αναλύτικα (χιχι)

Σκηνή 1 → Στέφανος - Μελίτα
Μικρέ δεν μας τα λές καλά...

Ξεκινά με τη Μελίτα που του λέει ότι είναι έτοιμη να παραδεχτούν ανοιχτά τον έρωτά τους και σαν να μην το είχε ζητήσει αυτός το προηγούμενο βράδυ, μαγκώνει και αρχίζει να τις απαριθμεί τι τους περιμένει μπας και της αλλάξει γνώμη.. Μου θύμησε σύζυγο που λέει τις γνωστές βλακείες στη γκόμενα και την παραμυθιάζει σε κάποιο σημείο «Ξέρεις αγαάπη μου θέλω να μιλήσω στη γυναίκα μου αλλα δεν βρίσκω την κατάλληλη στιγμή, έχει προβλήματα και δεν θέλω να της το πώ τώρα να την στεναχωρήσω κάνε λιγο υπομονή ακόμα» Ήμαρτον ρε Στέφανε! Πάντως χαρούμενο δεν τον έλεγες.. σαν να μην περίμενε ότι θα πει η Μελίτα το ναι μου φάνηκε εμένα...

Επιπλέον στη συγκεκριμένη σκηνή η Μελίτα μου φάνηκε εντελώς ψεύτικη δεν ξέρω γιατί, δεν με έπεισε με τίποτα για τη χαρά, μου φάνηκε ψεύτικη και υπερβολική, σαν να είχε πάρει happy χαπι και να κοιμήθηκε με μια κρεμάστρα στο στόμα... Έπρεπε να είναι λίγο πιο προσγειωμένη για να με πείσει λυπάμαι.. Και από εκεί που έχει τις χίλιες μύριες ανασφάλειες τον ακούει να λέει όλα αυτά και ένα «Μήπως άλλαξες γνώμη?» δεν την άκουσα να λέει... Τι σύμπνοια κι αυτό το ζευγάρι πια...

Δεν θα σχολιάσω τα ασορτί στο χρώμα μπλουζάκια του που μου θύμιζαν νοσοκομείο.. αλλά θα κρατήσω από τη σκηνή εκτός από το ύφος του Στέφανου, την απάντησή του στο «Μαζί θα παλέψουμε» της Μελίτας: «Εντάξει, κι εγώ αυτό πιστεύω..» Με άφησε με πολλές απορίες ο μικρός...

+++

Σκηνή 2 → Οικογένεια Χαρίτου
Η Μαρίλια κρατούσε το Vivienne Tam Edition της HP, το ΜΟΝΑΔΙΚΟ netbook που εμφανίστηκε στην πασαρέλα, στην εβδομάδα μόδας στη Νέα Υόρκη στο τέλος του περασμένου χρόνου. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! Θέλω κι εγώ!!!

+++

Σκηνή 3 → Νόρα – Λουκάς – Κυριούλα στο κυλικείο του μεγάρου (υποθέτω εγώ τώρα χιχι)
Θα σας λυπήσω και πάλι τους φανς αλλα η χαρά της Νόρας μου φάνηκε επίσης ψεύτικη και υπερβολική.. Μετά απο αυτό όμως τράβηξα μια στεναχώρια με την απότομη προσγείωση που της έκανε ο Λουκάκος...άλλο πράγμα!!!

Πάντως επειδή άκουσα ότι η Νταίζη δεν έβαλε όρο να πω ότι μια χαρα όρους έθεσε το γαρύφαλλο! Απο εκεί που ο Λουκάς θα την παντρευόταν για να προσέχει τη διαγωγή της ως μητέρα και την ανατροφή του παιδιού τώρα την παντρεύεται για να την κρατήσει μακριά από το παιδί, στην ούσια δεν άλλαξε κάτι.. άλλωστε αν αρνηθεί να την παντρευτεί συνεχίζει η κυρία να μπορεί να πάρει το παιδί και να εξαφανιστεί, μέχρι να κλείσει ο Άρης τα 18 δυστυχώς η Νταίζη θα μπορεί να εκβιάζει όσο δεν άλλάζει κάτι..

Και φτάνουμε στο κυλικείο, καλή σκηνούλα, χιουμοριστική αλλα δεν αντέχω άλλα χιουμοριστικά με Νόρα και Λουκά, θέλω να προχωρήσει λίγο το θέμα!!! Το μόνο που με έριξε κάτω ήταν το τέλος «Τώρα φάτην μόνος σου!» Βλακάααααααααααααααα!!!

Σημείωση: στο κυλικείο τα αλουμίνια ήταν ίδιο χρώμα με της βιοτεχνίας και απέξω φάινονταν δέντρα, λέτε να ήταν στην κατασκήνωση αυτές οι εγκαταστάσεις?

+++

Σκηνή 4 → Υπερηχογράφημα
Για μια ακόμη φορά αναδύθηκε απο μέσα μου το αποθημένο μιας βερόπληκτης.. Ότι και να πω για τη σκηνή θα είναι μικρό μπροστά στα συναισθήματα που μου γέννησε και στις εκπληκτικές σιωπηλές ερμηνείες των δύο ηθοποιών και ειδικά του κου Σταύρου! Δάκρυσα...

+++

Σκηνή 5 → Αμαλία – Μελίτα
Καταπληκτικό το παλτουδάκι της Αμαλίας.. η σκηνή όμως μια από τα ίδια των τελευταίων ημερών.. Φωσκολος καταντήσαμε να επαναλαμβάνουν όλοι τα ίδια για να τα χωνέψουμε καλά...

Η Μελίτα ρε παιδιά τη χαρά του Στέφανου επειδή του έδωσε το πράσινο φως να μιλήσει στην Εύα που την είδε???

+++

Σκηνή 6 → Eύα - Στέφανος
1) Ο Στέφανος κάτι κρύβει κάτι κρύβει! Τον πίστεψα ότι όντως εκείνη την ώρα συνειδητοποίησε ότι θα γίνει πατέρας.. Tην ώρα όμως που του είπε η Εύα ότι μαζί του ένιωθε σχεδόν ευτυχισμένη κοκκάλωσα! Στην αρχή την κοίταξε με μίσος ή έτσι μου φάνηκε και μετά μου φάνηκε σαν να ένιωσε ενοχες.. Με μπέρδεψε πολύ! Ηθοποιάρα τι να λέμε...
2) Ας σταματήσει η Εύα να τρώει, ξελιγώνομαι σε κάθε επεισόδιο η γυναίκα! Και να είναι πανέμορφη και να έχει δίπλα της τα καλύτερα μανάρια ΚΑΙ να την βλέπουμε όλη την ώρα να τρώει παει πολύυυυυυυυ!!!!
3) Τέλεια η κούπα στην καφετέρια!
4) Πάλι τσάγια ρε «Στράτο»???
5) «Δηλαδή εμένα αυτή η κουκιδίτσα αύριο θα είναι το παιδί μου?» Αυτή η χαζοατάκα με τελείωσε! Snif Snif Snif

+++

Σκηνή 7 → Αντιγόνη - Αμαλία
Φόρτσα Αντιγόνη! Ώρα ήταν να βρει κι η Αμαλίτσα το ταίρι της!
Το εμπεδώσατε πάντως ε? Με την αγάπη ευτυχείς με τον έρωτα καίγεσαι! Τωρα πώς γίνεται και δεν συνδυάζονται αυτά τα 2 σε αυτή τη σειρά το αφήνω ασχολίαστο!!!

+++

Σκηνή 8 → Νόρα - Μελίτα
Με κάλυψε η Clarabelle στα περι Νόρας και στο πόσο στράβωσε η Μελίτα που άκουσε κάποιες αλήθειες, oπότε δεν θα πω τίποττε άλλο ήμι μόνο αυτό

Μελ: Αν λόγω της εγκυμοσύνης εκείνη (η Εύα) ήθελε να τον παντρευτεί, εγώ θα έκανα πίσω (κατινάκι πριν τα πεις τα λόγια τα μεγάλα να σκέφτεσαι καλά, γιατί και πέρισυ έλεγες διάφορα και στοίχημα φέτος εύχεσαι να είχες καταπιεί τη γλώσσα σου!!!)

+++

Σκηνή 9 → Μάνος - Μαρίλια
Χτες η Μαρίλια διάβασμα μηδέν, έτσι θα περάσει στην ιατρική? χαχαχαχαχαχαχα

Η συζήτησή της με το Μάνο πολύ καλή! Η θέση της Μαρίλιας αμετακίνητη, αλλο το να είσαι πατέρας μου και άλλο η σχέση σου με την Εύα! Του έχει πει πολλάκις ότι δεν τους θέλει μαζί! Μαζί σου Μαριλού!!!

+++

Σκηνή 10 → Νικόλας - Λουκάς
Νικόλας: Αυτό είναι εκβιασμός! (Πες τα Νικολάκη γιατί έχουμε χάσει το μπούσουλα να συγχέουμε το γάμο Εύας-Στεφανου με αυτόν του Λουκά με τη Νταίζη! Ο δεύτερος είναι εκβιασμός, ο πρώτος πάλι είναι κοινή απόφαση –σωστή ή λάθος δεν έχει σημασία- είναι μια απόφαση που πάρθηκε και από τους δύο!!!)

+++

Σκηνή 11 → Eύα – Δάφνη - Νόρα
Η Δάφνη που έλεγε να πάρεις μια απόφαση γρήγορα, τώρα! μου φανηκε πολύ αστεία χιχι

Κατά τα άλλα, η Νόρα είπε να μην πάρουν αποφάσεις χωρίς να υπολογίζουν τους άλλους. Για τη Δάφνη καλά τα λέει αλλα η Εύα δεν πήρε απόφαση για το Στέφανο, πήρε για τον εαυτό της, αν ο Στέφανος δεν ηθελε να ακολουθήσει τη δική της απόφαση ας έλεγε όχι!

+++

Σκηνή 12 → Μάνος - Μελίτα
Η σκηνή του παραλόγου αλλα ο Μανωλάκης σαν παλιά .... την έπιασε τη δουλειά άμεσως!!! Πάντως ότι και να είναι μίλησε σωστά, το να είναι ο Μάνος με την οποιανδήποτε δεν έχει την ίδια επίπτωση στο παιδί με το να είναι η Μελίτα με τον οποινδήποτε!

+++

Σκηνή 13 → Νόρα - Λουκάς
Η Δάφνη και ο Νικόλας κάνουν τα προξενειά και η Νόρα με το Λουκά τους πυροσβέστες! Ήμαρτον! Με χάλασε η σκηνή... Πολύ...

+++

Σκηνή 14 → Εύα - Νικόλας
Η Εύα πήρε μια απόφαση και αναγνωρίζοντας ότι στο παρελθόν πήγαινε τη ζωή της από λάθος σε λάθος προσπαθεί να επιβεβαιώσει μέσα της ότι πήρε τη σωστή απόφαση παίρνοντας τη βοήθεια του κοινού! Το κατανοώ αλλά δεν παύει να με χαλάει! Την θέλω πιο δυνατή και δυναμική!

Τουλάχιστον η παρέα την στηρίζει.

+++

Σκηνή 15 → Δάφνη - Ηλίας
Δεν μπορώ να τον βλέπω, ΤΕΛΟΣ!

Σημειώνω τι είπε πάντως: "Η Εύα αγαπάει το Μάνο, ο Μάνος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την Εύα!"

Ναι Ηλία μου, η Εύα αγαπάει το Μάνο και ο Μάνος δεν ζει χωρίς τα αποκτήματά του!

Ηλίας: Η αγάπη τους επέζησε (Διόρθωση μπαρμπαλιάκουρα! Η δική της, του Μάνου ήταν και είναι ανύπαρκτη! Του λείπει ένα βασικό εξάρτημα, η καρδιά!!! Κι αν δεχτώ ότι αγάπησε κάποια αυτή είναι η Μελίτα όχι η Εύα! Στη Μελίτα πρόσφερε όχι στην Εύα, με τη Μελίτα έζησε χαρές και λύπες όχι με την Εύα!)

+++

Σκηνή 16 → Λουκάς – Στέφανος
Για άλλη μια φορά, όλα τα μωρά στην πίστα!

Ο Λουκάς είδα τη σκηνή 3 φορές μέχρι να κατανοήσω τι έλεγε.. Στην αρχή νόμιζα ότι του έλεγε να εξαπατήσει την Εύα όμως παρατηρώντας της κουβέντα συνειδητοποίησα ότι του είπε «Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεις πώς θα αισθανείς για αυτό το παιδί πριν διαλύσεις την καλή και τυπική σχέση που έχεις με την Εύα λέγοντας της τα περί Μελίτας» και συμφωνώ μαζί του.

Αν ο Στέφανος αρνούνταν την πρόταση γάμου της Εύας (χωρίς να μάθει για τη Μελίτα) πιθανόν η Εύα να πληγωνόταν, όμως θα τον καταλάβαινε και θα συνέχιζαν τυπικά να μεγαλώσουν το παιδί τους!

Αν μάθει όμως για τη Μελίτα θα τσακωθούν και με το δίκιο της συνεπώς τη συμβουλή του Λουκά μόνο άκυρη δεν την βρίσκω (την κίνηση την βρίσκω άκυρη πάντως..από που κι ως πού?)

Ο Στέφανος πάλι, του λέει η Μελίτα πάμε και κολώνει και μόλις του φέρνουν αντίρρηση αμέσως ξεσπαθώνει, έλεος μικρέ!!!

Στράβωσε πολύ πάντως μόλις συνειδητοποίησε ότι η Μελίτα έχει ανοίξει το στοματάκι της.. γιατί Στέφανε? Σου χαλασανε τα σχέδια καμάρι μου???

Επαναλαμβάνουν συνεχώς και οι δύο πάντως, ο Στεφ και η Μελ, ότι η σχέση τους ξεκίνησε μετά που χώρισε ο Στέφανος με την Εύα..σιγά σιγά θα το πιστέψουμε κιόλας!

Ο Λουκάς πάντως που άκουσε σε μια κουβέντα μεσα τα αμίμητα «Εγώ την Εύα την αγαπάω» στο 35:15 & «Με τη Μελίτα αγαπιόμαστε» στο 35:57 και συνέχισε να έχει όλα τα μαλλιά στο κεφάλι του, είναι αξιέπαινος! Μπράβο Λουκά!!!

+++

Σκηνή 17 → Αμαλία - Πέτρος
Όπως πάντα.. : respect :

Συμφωνώ με τον Πέτρο σε όσα ειπώθηκαν αλλα η Αμαλία τον έστειλε εκεί που του είπε για την Αντιγονίτσα και μου άρεσε τρελά χαχαχα

+++

Σκηνή 18 → Δάfνη - Νικόλας
Μου άρεσε η σκηνούλα, ελπίζω να τους βλεπουμε λίγο πιο συχνά και να μην τους μπαχαλιάσουν και εκείνους γιατί αυτά τα αγαπησιάρικα από τη μία μου αρέσουν κι από την αλλη με φοβίζουν!

+++

Σκηνή 19 → Νόρα – Λουκάς – Δημήτρης από τηλεφώνου!
Η Νόρα την πάτησε με το κολπάκι χιχι, όσο και να την πάτησε όμως ο Μήτσουλας είναι στη γωνία, σε πρώτη ζήτηση κατέφτασε βλαμμένε Λουκά!!!

Και αν συνεχίσεις να υποκύπτεις ασυζητητί στους εκβιασμούς της Νταίζης θα το χαρώ να σε παρατήσει βλαμμένε και να πάει να δουλέψει για εκείνον να δεις τη γλύκα αν δεν την βλέπεις καθόλου! Πατα ποδι λίγο Λουκά θα σε δείρω!!! Synelthe

Τις εντυπώσεις πάντως έκλεψε το ύφος του Δημήτρη όταν του είπε η Νόρα «θα σε πάρω μόλις πέσω στο κρεββάτι»! Τι ικανοποίηση χιχι!
Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 MpellosSatisfaction

+++

Σκηνή 20 → Πέτρος – Μάνος
Ο Ρούσσος στρέφει το Μάνο στη Μελίτα υποθέτω με απώτερο σκοπό να την ξεμπλέξει από τον Στέφανο? Έλεος ρε Πέτρο! Έλεος!!!

+++

Σκηνή 21 → Εύα - Αγγέλα
Για μια ακόμα φορά η Αγγέλα σωστή! Όσο για την Εύα ελπίζω να γίνει κάποιο θαύμα και να ξεκολλήσει από το απωθημένο της τον Μάνο για να ζήσει μια όμορφη και ήρεμη ζωή!

+++

Σκηνή 22 → Αμαλία – Μελίτα
Μάνα και κόρη στον πλανήτη happy αλλα δεν μου το μετέδωσαν λυπάμαι πολύ...

+++

Σκηνή 23 → Εύα – Στέφανο
Τα νταν! Τα νταν! Αναμένω να τη σχολιάσω συνολικά αυριο, από τα λίγα που είδα από τα προσεχώς αναμένεται ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! Άλλωστε μιλάμε για δύο πολύ άξιους ηθοποιούς!

Αυτά για σήμερα.. μου πήρε και τον ατελείωτο να σχολιάσω με τόσες διακοπές χιχι Πάω να σας διαβάσω :)

Και εις άλλα με υγείαν!





Κι οτι ειχα αρχισει να αναρωτιεμαι που χαθηκες.Τζινα : respect : : respect : : respect :




Συμπληρώθηκε και το καρέ με το δικό σου σχολιασμό και όπως πάντα άψογη!!!! : respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 03, 2010 5:09 pm

Αχ αφήστε κορίτσια είχα πολύ δουλειά αλλα δεν μπορούσα και να αφήσω ασχολίαστο επεισόδιο με τέτοιες ερμηνείες και τέτοιες σκηνές!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Mafalda Τετ Φεβ 03, 2010 5:23 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Επιπλέον για μένα στο επεισόδιο ότι άξιζε πιο πολύ ήταν η υποκριτική του κου Σταύρου που με μάγεψε με τις εναλλαγές του

Thumbs up είναι μαγικός , έχει τον τρόπο και την τεχνη να σε παίρνει μαζί του σε ότι νοιώθει ,όποιο ρόλο κι αν ερμηνεύει

Δεν έκανα quote όλο το σεντόνι lol! αλλα πάντα απολαμβανω τους σχολιασμούς σου Klap
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 03, 2010 5:30 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Επιπλέον για μένα στο επεισόδιο ότι άξιζε πιο πολύ ήταν η υποκριτική του κου Σταύρου που με μάγεψε με τις εναλλαγές του και βέβαια η σκηνή της Δάφνης με το Νικόλα και η «ικανοποίηση» του Δημήτρη!

Το επεισόδιο σήμερα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη διαφημιστική καμπάνια του Ava Περλέ! Δεν ξέρω αν τη θυμάστε... Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Δείξτε τα χέρια σας! Χιχιχι


Έχεις τα δίκια σου κι εσύ υποθετάκι. Πολλά μπλεγμένα χέρια βρε πουλάκι μου. Και ακόμη περισσότεροι μπλεγμένοι τηλεθεατές κι εγώ ανάμεσά τους.
Πάντως το ύφος του Στέφανου σήμερα ήταν όλα τα ευρώ. Όλα όμως. Περιμένω ακόμη περισσότερες τέτοιες σκηνές του Σταύρου. Τι να λέμε τώρα έχει την ικανότητα να περνάει αυτά που θέλει χωρίς καν να μιλάει.

KatsaroYpotheto έγραψε:

Σκηνή 1 → Στέφανος - Μελίτα
Μικρέ δεν μας τα λές καλά...

Ξεκινά με τη Μελίτα που του λέει ότι είναι έτοιμη να παραδεχτούν ανοιχτά τον έρωτά τους και σαν να μην το είχε ζητήσει αυτός το προηγούμενο βράδυ, μαγκώνει και αρχίζει να τις απαριθμεί τι τους περιμένει μπας και της αλλάξει γνώμη.. Μου θύμησε σύζυγο που λέει τις γνωστές βλακείες στη γκόμενα και την παραμυθιάζει σε κάποιο σημείο «Ξέρεις αγαάπη μου θέλω να μιλήσω στη γυναίκα μου αλλα δεν βρίσκω την κατάλληλη στιγμή, έχει προβλήματα και δεν θέλω να της το πώ τώρα να την στεναχωρήσω κάνε λιγο υπομονή ακόμα» Ήμαρτον ρε Στέφανε! Πάντως χαρούμενο δεν τον έλεγες.. σαν να μην περίμενε ότι θα πει η Μελίτα το ναι μου φάνηκε εμένα...

Επιπλέον στη συγκεκριμένη σκηνή η Μελίτα μου φάνηκε εντελώς ψεύτικη δεν ξέρω γιατί, δεν με έπεισε με τίποτα για τη χαρά, μου φάνηκε ψεύτικη και υπερβολική, σαν να είχε πάρει happy χαπι και να κοιμήθηκε με μια κρεμάστρα στο στόμα... Έπρεπε να είναι λίγο πιο προσγειωμένη για να με πείσει λυπάμαι.. Και από εκεί που έχει τις χίλιες μύριες ανασφάλειες τον ακούει να λέει όλα αυτά και ένα «Μήπως άλλαξες γνώμη?» δεν την άκουσα να λέει... Τι σύμπνοια κι αυτό το ζευγάρι πια...

Δεν θα σχολιάσω τα ασορτί στο χρώμα μπλουζάκια του που μου θύμιζαν νοσοκομείο.. αλλά θα κρατήσω από τη σκηνή εκτός από το ύφος του Στέφανου, την απάντησή του στο «Μαζί θα παλέψουμε» της Μελίτας: «Εντάξει, κι εγώ αυτό πιστεύω..» Με άφησε με πολλές απορίες ο μικρός...

Καλά η σκηνή ήταν θέατρο του παραλόγου. Η μια παραληρούσε και ο άλλος την κοιτούσε προβληματισμένος και διστακτικός. Γιατί πανω απ όλα αυτός δεν είναι Μάνος. Ο λόγος του συμβόλαιο. Ίσως πάλι να μη μπορούμε να πειστούμε ακριβώς επειδή υποκριτικά δεν πείθουν μαζί. Τι να πω.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Σκηνή 6 → Eύα - Στέφανος
1) Ο Στέφανος κάτι κρύβει κάτι κρύβει! Τον πίστεψα ότι όντως εκείνη την ώρα συνειδητοποίησε ότι θα γίνει πατέρας.. Tην ώρα όμως που του είπε η Εύα ότι μαζί του ένιωθε σχεδόν ευτυχισμένη κοκκάλωσα! Στην αρχή την κοίταξε με μίσος ή έτσι μου φάνηκε και μετά μου φάνηκε σαν να ένιωσε ενοχες.. Με μπέρδεψε πολύ! Ηθοποιάρα τι να λέμε...
2) Ας σταματήσει η Εύα να τρώει, ξελιγώνομαι σε κάθε επεισόδιο η γυναίκα! Και να είναι πανέμορφη και να έχει δίπλα της τα καλύτερα μανάρια ΚΑΙ να την βλέπουμε όλη την ώρα να τρώει παει πολύυυυυυυυ!!!!
3) Τέλεια η κούπα στην καφετέρια!
4) Πάλι τσάγια ρε «Στράτο»???
5) «Δηλαδή εμένα αυτή η κουκιδίτσα αύριο θα είναι το παιδί μου?» Αυτή η χαζοατάκα με τελείωσε! Snif Snif Snif

Εμένα σαν να μου φάνηκε οτι αυτό που τον στράβωσε ήταν το ένοιωσα σχεδόν ευτυχισμένη που του είπε η Εύα. Πάντως το ύφος περίεργο. Αμα λέω οτι ο τύπος κρατάει κακία στην Εύα για την απόρριψη να με πιστεύετε.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Σκηνή 10 → Νικόλας - Λουκάς
Νικόλας: Αυτό είναι εκβιασμός! (Πες τα Νικολάκη γιατί έχουμε χάσει το μπούσουλα να συγχέουμε το γάμο Εύας-Στεφανου με αυτόν του Λουκά με τη Νταίζη! Ο δεύτερος είναι εκβιασμός, ο πρώτος πάλι είναι κοινή απόφαση –σωστή ή λάθος δεν έχει σημασία- είναι μια απόφαση που πάρθηκε και από τους δύο!!!)

Σίγουρα αυτο που κάνει η Νταίζη είναι εκβιασμός. Αναρωτιέμαι μήπως έχει σχέση και με όλα τα άλλα παλαβά που βλέπουμε τελευταία. Δεν ξεχνάω οτι ο Στέφανος έβαλε αρχικά το Χρήστο να ψάξει την Νταίζη, και το γιατί δεν έχει ακόμη απαντηθεί. Θα δούμε. Μάλλον με έχουν αποτρελάνει τα διάφορα αστυνομικά βιβλία που διαβάζω.

KatsaroYpotheto έγραψε:

Σκηνή 15 → Δάφνη - Ηλίας
Δεν μπορώ να τον βλέπω, ΤΕΛΟΣ!

Σημειώνω τι είπε πάντως: "Η Εύα αγαπάει το Μάνο, ο Μάνος δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την Εύα!"

Ναι Ηλία μου, η Εύα αγαπάει το Μάνο και ο Μάνος δεν ζει χωρίς τα αποκτήματά του!

Ηλίας: Η αγάπη τους επέζησε (Διόρθωση μπαρμπαλιάκουρα! Η δική της, του Μάνου ήταν και είναι ανύπαρκτη! Του λείπει ένα βασικό εξάρτημα, η καρδιά!!! Κι αν δεχτώ ότι αγάπησε κάποια αυτή είναι η Μελίτα όχι η Εύα! Στη Μελίτα πρόσφερε όχι στην Εύα, με τη Μελίτα έζησε χαρές και λύπες όχι με την Εύα!)

Ο Ηλίας σκέπτεται πάντοτε με γνώμονα τι θα ωφελήσει το Μάνο. Το τι έχει υποστεί η Εύα απ αυτόν το παραγράφει βολικότατα.

Κατα τα άλλα συμφωνώ με όσα σχολιάζεις. Μακρύ το σεντονάκι βρε Τζινάκι μου αλλά πάντοτε απολαυστικό.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τετ Φεβ 03, 2010 5:32 pm, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 03, 2010 5:31 pm

Σκηνή 4 → Υπερηχογράφημα
Για μια ακόμη φορά αναδύθηκε απο μέσα μου το αποθημένο μιας βερόπληκτης.. Ότι και να πω για τη σκηνή θα είναι μικρό μπροστά στα συναισθήματα που μου γέννησε και στις εκπληκτικές σιωπηλές ερμηνείες των δύο ηθοποιών και ειδικά του κου Σταύρου! Δάκρυσα...

Kαι εγώ επίσης, ήταν άψογος!!!

5) «Δηλαδή εμένα αυτή η κουκιδίτσα αύριο θα είναι το παιδί μου?» Αυτή η χαζοατάκα με τελείωσε! Snif Snif Snif flower



Σκηνή 23 → Εύα – Στέφανο
Τα νταν! Τα νταν! Αναμένω να τη σχολιάσω συνολικά αυριο, από τα λίγα που είδα από τα προσεχώς αναμένεται ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! Άλλωστε μιλάμε για δύο πολύ άξιους ηθοποιούς!

Συμφωνώ μαζί σου
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 294 - Ημερομηνία 02-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 03, 2010 5:32 pm

anna90 έγραψε:Μελίτα-Στέφανος:
Απορία:Πότε σκέφτηκε τόσο ώριμα η Μελίτα??Η ώριμη της σκέψη έγινε μετά την συζήτηση με την Δάφνη??Η οποία Δάφνη μιλούσε για Νόρα και Λουκά..Έτσι παίρνουμε αποφάσεις ζωής??

Αννούλα μου εμένα αυτό που με στέλνει είναι που συνέχεια επαναλαμβάνει ότι το πάλεψε! Τι πάλεψε καλε? Πότε? Άλλα επεισόδια εχω χάσει απο εκεί?? lol!

anna90 έγραψε:Εύα-Στέφανος:
Καθίκι...Άσε κάτω το χέρι της Εύας....Άστο ΚΑΤΩ είπα...
Κατά τα άλλα πολύ τρυφερή σκηνή...

Έλιωσα με το σχόλιό σου! Είσαι απερίγραπτη!!!

Γενικότερα ο σχολιασμός σου που έρχεται τσουυυυυυυυυυυπ αμέσως μετά το επεισόδιο είναι πάντα όλα τα λεφτα!!!! χιχιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης