Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

+32
annaki
loukasnora
Jennifer
Penny
nana
PrincessRachel
elli
zwi
DESPOINA
vs116117
panda
KatsaroYpotheto
soso
almaresi
sarita
evanna
jim7
konstantina
Alexitsa
Ntinaki Agapaei Petraki
sifantid
charitomeni
nikidanis
mimi
Izabella29
loukitsa
anastasia20
anna90
hionati
filitsa
Ntinaki1
Clarabelle
36 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap44%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 44% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 54
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Φεβ 11, 2010 12:56 am

rache[L]15 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:να ρωτησω κατι...ο Πετρος για να εχει τοση επιμονη και να ρωταει τη Νταιζη αν ξερει για τους πινακες μηπως ο Μανος πλησιασε τη Νταιζη εξ αρχης και αυτη προδωσε το Χρηστο??? μου φαινεται περιεργο που τοσο γρηγορα καταλαβε την κομπινα με τους πινακες ο Μανος...


Νίκη δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο γιατί ο Μάνος έμαθε για την Νταίζη παρακολουθώντας το Χρήστο και έτσι έμαθε και για τους πινακες.
Πάντως για μένα αν υποτεθεί οτι αυτό που παρακολουθούμε είναι και κάτι άλλο εκτός απο ανταλλαγές συντρόφων, είναι ένα ακόμη ερωτηματικό.
Δεν ξεχνάω οτι ο Χρήστος γνώρισε τη Νταίζη ψάχνοντας το παρελθόν του Οδυσσέα μετά από εντολή του Στέφανου. Που σημαίνει οτι έψαχνε τα άτομα που σχετίζονταν με τη Μελίτα. Εφόσον λοιπον υποτίθεται οτι δεν έχει κάτι κατά των κοριτσιών και δεν υπάρχει εκδίκηση γιατί έψαχνε τον περίγυρό τους;



την Νταιζη ο Μανος την πρωτοειδε στην εισοδο του γραφειου του Ρουσσου , αυτο που λες ειναι οτι εμαθε οτι εχει σχεση με το Χρηστο μεσω της παρακολουθησης......
οσο για το δευτερο που λες οκ τη γνωρισε τοτε ο Χρηστος αλλα ο Στεφανος ομως απο τη στιγμη αρχικα που δεν ειχε σχεση με την Μελιτα τι να ψαξει εκει ????


Σχέση δεν είχε έψαχνε όμως στοιχεία πριν καν έρθει στην Ελλάδα και αναρωτιέμαι γιατί.

ελα μου ντε εκτος αν μερικα πραγματα τα πετανε ετσι στο ασχετο οι σεναριογραφοι
παντως αν εμπλεκεται η Νταιζη με το Μανο θα χει πολυ ψωμι η υποθεση..... και να μαθει ο Πετρος απο τη Νταιζη για το Μανο πωωω το ελα να δεις να ξυπνησει κανενας Αγγελος και ποιον θα πρωτομαζευουν μετα...
ο μονος χαρακτηρας απο τη σειρα που λεει καποια πραγματα μελλοντικα και γινονται ειναι ο Πετρος...
και κατι τελευταιο η Νταιζη αγαπησε το Χρηστο ερωτευτηκε το Ρουσσο και παιδευει τον Λουκα lol!
και εκμεταλευεται τον οδυσσεα!το ξεχασες αυτο! :) :shock:


οχι ευτυχως ο Οδυσσεας παρατριχα γλιτωσε 500 χλμ μακρια μεγαλη αποσταση
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Φεβ 11, 2010 9:09 am

Ειλικρινά αυτά που είπε ο Στέφανος στην Ευα κατάμουτρα ότι "εγώ δεν είμαι Μάνος" και "ο καλός ψεύτης ειναι πάντα πιστευτός" πλέον αγριεύουν πολύ τα πράγματα όσον αφορά τον πόνο που θα περάσει η Ευα. Σφράγισε η υπόθεση χθες. Παλαιότερα ο Στέφανος προσπαθουσε να μην λέει ψέματα στην Ευα και πολύ περίτεχνα τα απέφευγε. Πλέον τα λέει κατάμουτρα και αυτό είναι πολύ άσχημο. Έρχονται βαρυά γεγονότα. Επίσης από το τρειλερ κατάλαβα πως ο Ηλίας θα καταλάβει και αυτός για Στέφανο και Μελίτα και θα το πει απλά μόνο στον Μάνο. Μπαίνει λοιπόν και αυτός στη λίστα μου με αυτούς που μόνο κακό θα κάνουν στην Ευα αποκρύπτοντας την αλήθεια. Πραγματικά περιμένω με πάρα πολύ αγωνία τα επεισόδια εκείνα που θα αποβάλει η Ευα και θα αρχίσουν οι αποκαλύψεις ότι όλοι γνώριζαν...
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 11, 2010 9:15 am

Όχι nana μου δεν θέλω να το χάσει το παιδί!!!!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από Penny Πεμ Φεβ 11, 2010 9:21 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΝ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ.
ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ.ΕΛΕΟΣ wall
Ο ΧΡΗΣΤΑΡΑΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. : respect : ΤΖΙΝΑΚΙ ΤΟΝ ΕΙΔΕΣ Η ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΣ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΟΡΑ -ΛΟΥΚΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ.ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΙΛΙ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑΝ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ).
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ. Grrr
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 11, 2010 10:10 am

Τον είδα Penny μου και μετά τέζαρα! Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 11, 2010 11:29 am


Σειρά μου για σχολιασμό.

Μάνος Μελίτα.
Ο Μάνος άρχισε να ψάχνει και σίγουρα σε λίγο θα έχουμε εξελίξεις. Η κατσαρή μουχρίτσα τα κρύβει τα άπλυτά της. Χθες θυμήθηκα άλλη μια φορά γιατί πάντα με χαλούσε η Μαρουλίτα. Ξέρει οτι ο Μάνος είναι χώμα εξ αιτίας του γάμου και τον χτυπάει εκεί που πονάει. Κλωτσάει τον ηττημένο. Για μένα είναι η μεγαλύτερη έκφραση μικρόψυχου ανθρώπου.

Λουκάς Νταίζη.
Το πρώτο τραπέζι πίστα τον εκβιασμό τον έχει σε πρώτη ζήτηση. Ο Λουκάς πάλι υποχώρησε. Είναι σαν να τον πηγαίνουν για εκτέλεση και να δω πότε θα ξυπνήσει. Άντε να μιλήσει ο Μάνος μήπως και αρχίσουν να ψάχνουν το παρελθόν της. Ίσως τότε μάθουμε και μεις τον ακριβή της ρόλο στη σειρά γιατί εμένα ακόμη μου διαφεύγει.

Στέφανος Εύα
Ο μπούλης έβαλε βέτο για τις μπομπονιέρες. Κάνει πεισματάκια στη μανούλα. Τι είπε το αγόρι και που είναι η Μαρουλίτα να το ακούσει; Το γάμο λέει τον θέλει όσο τίποτα άλλο και θα κάνει οτι περνάει απ το χέρι του να μην τους τον χαλάσει κανείς. Ας καγχάσω τρίς. Είπε πάντως μια μεγάλη αλήθεια. Όλοι οι καλοί ψεύτες φαίνονται ειλικρινείς. Κι εκείνος με κάθε ειλικρίνεια της είπε οτι δεν έχει εκρεμότητες με το παρελθόν. Στέφανε θα μεγαλώσει η μύτη σου, την ξεχνάς την κατινάρα και τον έρωτα του κεριού.

Νόρα Δάφνη.
Η Δάφνη σήμερα έβγαλε τα απωθημένα της για την Εύα και μάλλον το βρίσκω φυσιολογικό. Βλέπω οτι όλοι παίρνουν τη ρεβάνς για τις περσυνές τους πράξεις οπότε περιμένω με χαρά την ώρα που θα αρχίσει η παρέα να ξεφτυλίζει τη Μελίτα, την Εύα να της αστράφτει δυό φούσκους, το Στέφανο να της λέει καμιά χαριτωμενιά του τύπου είσαι αλυσίδα στο λαιμό μου κλπ. Εκτός κι αν σ αυτή τη σειρά μόνο η Εύα πληρώνει για τα λάθη της.

Μελίτα Αμαλία.
Η Αμαλία μέσα στη χαρά είναι που βλέπει το Μάνο στα πατώματα. Τώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν την καταλαβαίνω. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καλό κάνουν αυτές οι συζητήσεις στην κόρη της αλλά αυτό είναι αλλο θεματάκι

Νόρα Λουκάς Δάφνη Νικόλας γενικώς.
Η Νόρα ξεκίνησε να τσουρουφλίσει το Λουκά και κατάφερε να ζεματίσει το Νικόλα. Το ύφος του όταν άκουγε τη Δάφνη να μιλάει στο τηλέφωνο ήταν όλα τα λεφτά. Τί έγινε Νικολάκη ζηλέψαμε; Αλλά και το ύφος του Λουκά δεν πήγαινε πίσω. Πάντως χτες άλλαξαν τα πράγματα αντί να ξαπλώσει στο ντιβάνι του ιατρείου ο Λουκάς κόντεψε να ξαπλωθεί ο Νικόλας. Είδατε πως χάρηκε το μελαχρινάκι όταν κατάλαβε οτι ήταν όλα ψέματα. Εκατό κιλά βάρος έφυγε από πάνω του. Μου άρεσε και η σκηνούλα Νικόλα Δάφνης. Παρακαλώ να μην είναι προοικονομίες όσα ακούστηκαν. Ας μείνει και ένα ζευγάρι σ αυτή τη σειρά μακριά απο τριγωνοτετράγωνα.

Ηλίας Μάνος.
Ο Ηλίας σ αυτή τη φάση έχει γίνει ο εξομολόγος του Μάνου. Ούτε λίγο ούτε πολύ ο Μανωλάκης του φανέρωσε οτι έχει κάνει βρωμοδουλειά με τους πίνακες και ο Ηλίας το έπιασε αμέσως. Πάντως η σκηνή ήταν εντυπωσιακή. Τί είπε ο Μάνος; Την Έύα την έχασα από δικά μου λάθη. Αργείς αγόρι μου αλλά τα πιάνεις. Πάντως όσο επιφυλακτικη κι αν είμαι μαζί του μου αρέσει που το ψάχνει επιτέλους κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να προστατέψει και την Εύα.

Νταίζη γενικώς
Το Νταιζουλίνι άρχισε περιοδία. Ο Ρούσσος καλά της τα είπε αλλά κρατάω την ερώτηση που της έκανε στο τέλος. Κάτι μου λέει οτι η Νταίζη κάποια στιγμή θα στριμωχτεί και θα του πει ακριβώς τι έγινε με τους πίνακες. Επόμενη στάση Χρήστος. Το σκηνικό με το καρώ τραπεζομάντηλο και το κρασοπότηρο με τη ρετσίνα θύμιζε έντονα Ελληνική ταινία του '60. Ο Χρήστος όμως ήταν ξεκάθαρος και είπε λόγια που μπορεί να μην της άρεσαν αλλά φαίνονται αληθινά. Λέω φαίνονται γιατί επι της ουσίας δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα για την Νταίζη.

Λουκάς Νόρα.
Άφησα τελευταίο το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου. Τελικά αυτοι οι δύο αποδεικνύουν οτι είναι ο καρμικός και ο απόλυτος μαζί. Οτι δεν χρειάζεται ένα ζευγάρι να το μπουκώνεις στο κοινό με σκηνές απο τραπέζι σε πάτωμα και απο σκάλες σε καναπέ. Οτι όταν υπάρχει καλή χημεία το κοινό την εισπράτει και ακολουθεί. Το λέω εγώ που ενώ έβλεπα τη χημεία σχεδόν απ την αρχή, τους ήθελα φίλους. Ο Λουκάς χθες έκανε ερωτική εξομολόγηση. Εγώ αυτό εισέπραξα. Ξετρελάθηκα με τη σκηνή. Τρυφερή φορτισμένη συναισθηματικά απλά υπέροχη. Θέλω αυτούς τους δύο μαζί και τους θέλω ΤΩΡΑ.

Σε αναμονή των εξελίξεων που μόλις τώρα ξεκινούν.



Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Πεμ Φεβ 11, 2010 11:37 am

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Μάνος Μελίτα.
Ο Μάνος άρχισε να ψάχνει και σίγουρα σε λίγο θα έχουμε εξελίξεις. Η κατσαρή μουχρίτσα τα κρύβει τα άπλυτά της. Χθες θυμήθηκα άλλη μια φορά γιατί πάντα με χαλούσε η Μαρουλίτα. Ξέρει οτι ο Μάνος είναι χώμα εξ αιτίας του γάμου και τον χτυπάει εκεί που πονάει. Κλωτσάει τον ηττημένο. Για μένα είναι η μεγαλύτερη έκφραση μικρόψυχου ανθρώπου.

Λουκάς Νταίζη.
Το πρώτο τραπέζι πίστα τον εκβιασμό τον έχει σε πρώτη ζήτηση. Ο Λουκάς πάλι υποχώρησε. Είναι σαν να τον πηγαίνουν για εκτέλεση και να δω πότε θα ξυπνήσει. Άντε να μιλήσει ο Μάνος μήπως και αρχίσουν να ψάχνουν το παρελθόν της. Ίσως τότε μάθουμε και μεις τον ακριβή της ρόλο στη σειρά γιατί εμένα ακόμη μου διαφεύγει.

Στέφανος Εύα
Ο μπούλης έβαλε βέτο για τις μπομπονιέρες. Κάνει πεισματάκια στη μανούλα. Τι είπε το αγόρι και που είναι η Μαρουλίτα να το ακούσει; Το γάμο λέει τον θέλει όσο τίποτα άλλο και θα κάνει οτι περνάει απ το χέρι του να μην τους τον χαλάσει κανείς. Ας καγχάσω τρίς. Είπε πάντως μια μεγάλη αλήθεια. Όλοι οι καλοί ψεύτες φαίνονται ειλικρινείς. Κι εκείνος με κάθε ειλικρίνεια της είπε οτι δεν έχει εκρεμότητες με το παρελθόν. Στέφανε θα μεγαλώσει η μύτη σου, την ξεχνάς την κατινάρα και τον έρωτα του κεριού.

Νόρα Δάφνη.
Η Δάφνη σήμερα έβγαλε τα απωθημένα της για την Εύα και μάλλον το βρίσκω φυσιολογικό. Βλέπω οτι όλοι παίρνουν τη ρεβάνς για τις περσυνές τους πράξεις οπότε περιμένω με χαρά την ώρα που θα αρχίσει η παρέα να ξεφτυλίζει τη Μελίτα, την Εύα να της αστράφτει δυό φούσκους, το Στέφανο να της λέει καμιά χαριτωμενιά του τύπου είσαι αλυσίδα στο λαιμό μου κλπ. Εκτός κι αν σ αυτή τη σειρά μόνο η Εύα πληρώνει για τα λάθη της.

Μελίτα Αμαλία.
Η Αμαλία μέσα στη χαρά είναι που βλέπει το Μάνο στα πατώματα. Τώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν την καταλαβαίνω. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καλό κάνουν αυτές οι συζητήσεις στην κόρη της αλλά αυτό είναι αλλο θεματάκι

Νόρα Λουκάς Δάφνη Νικόλας γενικώς.
Η Νόρα ξεκίνησε να τσουρουφλίσει το Λουκά και κατάφερε να ζεματίσει το Νικόλα. Το ύφος του όταν άκουγε τη Δάφνη να μιλάει στο τηλέφωνο ήταν όλα τα λεφτά. Τί έγινε Νικολάκη ζηλέψαμε; Αλλά και το ύφος του Λουκά δεν πήγαινε πίσω. Πάντως χτες άλλαξαν τα πράγματα αντί να ξαπλώσει στο ντιβάνι του ιατρείου ο Λουκάς κόντεψε να ξαπλωθεί ο Νικόλας. Είδατε πως χάρηκε το μελαχρινάκι όταν κατάλαβε οτι ήταν όλα ψέματα. Εκατό κιλά βάρος έφυγε από πάνω του. Μου άρεσε και η σκηνούλα Νικόλα Δάφνης. Παρακαλώ να μην είναι προοικονομίες όσα ακούστηκαν. Ας μείνει και ένα ζευγάρι σ αυτή τη σειρά μακριά απο τριγωνοτετράγωνα.

Ηλίας Μάνος.
Ο Ηλίας σ αυτή τη φάση έχει γίνει ο εξομολόγος του Μάνου. Ούτε λίγο ούτε πολύ ο Μανωλάκης του φανέρωσε οτι έχει κάνει βρωμοδουλειά με τους πίνακες και ο Ηλίας το έπιασε αμέσως. Πάντως η σκηνή ήταν εντυπωσιακή. Τί είπε ο Μάνος; Την Έύα την έχασα από δικά μου λάθη. Αργείς αγόρι μου αλλά τα πιάνεις. Πάντως όσο επιφυλακτικη κι αν είμαι μαζί του μου αρέσει που το ψάχνει επιτέλους κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να προστατέψει και την Εύα.

Νταίζη γενικώς
Το Νταιζουλίνι άρχισε περιοδία. Ο Ρούσσος καλά της τα είπε αλλά κρατάω την ερώτηση που της έκανε στο τέλος. Κάτι μου λέει οτι η Νταίζη κάποια στιγμή θα στριμωχτεί και θα του πει ακριβώς τι έγινε με τους πίνακες. Επόμενη στάση Χρήστος. Το σκηνικό με το καρώ τραπεζομάντηλο και το κρασοπότηρο με τη ρετσίνα θύμιζε έντονα Ελληνική ταινία του '60. Ο Χρήστος όμως ήταν ξεκάθαρος και είπε λόγια που μπορεί να μην της άρεσαν αλλά φαίνονται αληθινά. Λέω φαίνονται γιατί επι της ουσίας δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα για την Νταίζη.

Λουκάς Νόρα.
Άφησα τελευταίο το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου. Τελικά αυτοι οι δύο αποδεικνύουν οτι είναι ο καρμικός και ο απόλυτος μαζί. Οτι δεν χρειάζεται ένα ζευγάρι να το μπουκώνεις στο κοινό με σκηνές απο τραπέζι σε πάτωμα και απο σκάλες σε καναπέ. Οτι όταν υπάρχει καλή χημεία το κοινό την εισπράτει και ακολουθεί. Το λέω εγώ που ενώ έβλεπα τη χημεία σχεδόν απ την αρχή, τους ήθελα φίλους. Ο Λουκάς χθες έκανε ερωτική εξομολόγηση. Εγώ αυτό εισέπραξα. Ξετρελάθηκα με τη σκηνή. Τρυφερή φορτισμένη συναισθηματικά απλά υπέροχη. Θέλω αυτούς τους δύο μαζί και τους θέλω ΤΩΡΑ.

Σε αναμονή των εξελίξεων που μόλις τώρα ξεκινούν.




Συμφωνώ σε όλα, όλα όμως! :cheers:
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 11, 2010 11:42 am

Ας σχολιασω κι εγω.....


Μανος-Μελιτα
Ως πρωτο σχολιο μου αρεσουν μαζι.Τωρα στο θεμα μας.Το Μελιτακι ξερει να το παιζει τσαμπουκας μονο στον Μανο.Και αλλαξε και το τροπαριο.Απο εκει που ουρλιαζε οτι θελει να φυγει απο το σπιτι που αγοραστηκε με βρωμικα λεφτα τωρα ξαφνικα εγινε το σπιτι της.Τωρα θα γινω πολυ κακια αν πω οτι την καταχαρηκα την πληρωμενη απαντηση του Μανου ''αυτο το σπιτι ειναι του παιδιου μου'';Ο Μανος για αλλη μια φορα δεν πειστηκε με τις ''εξηγησεις'' της Μελιτας και ειλικρινα ανυπομονω για την μερα που θα μαθει για τη σχεση Στεφανου-Μελιτας.

Λουκας-Νταιζη γενικως
Προσπαθησε ο καημενος ο Λουκας να καθυστερησει το ''ξεκινημα της νεας τους κοινης ζωης'' αλλα κλασσικα η Νταιζουλα μας ξαναρχισε τους εκβιασμους.Να ψαχνει ο κακομοιρης ο Λουκακος ενα παραθυρο και να μη το βρισκει.Μη ρωτατε τι να το κανει το παραθυρο ολοι ξερουμε.Η σκηνη τους στο τελος με συγχυσε γιατι με εκανε να καταλαβω οτι θα την τρωμε στη μαπα σε ολα τα επεισοδια απο εδω και περα.Αλλα το καταχαρηκα κιολας που την αφησε μονη στο κρεβατι κι αυτος ξαπλωσε την κορμαρα του στον καναπε.Ετσι μακρια και αγαπημενοι.Που λεεει ο λογος δηλαδη.

Στεφανος-Ευα-Αντιγονη
Καλε ο μικρος εγινε αντρας.Ετσι αγορακι μου βαλτη λιγο στη θεση της την μανουλα σου γιατι αν και την παω πολυ ανακατευεται.Απο εκει και περα αρχισε τα δασκαλεματα στην Ευα για τον Μανο αλλα εγω πιστευω οτι και τιποτα να μη της ελεγε η Ευα παλι θα αρνιοταν να ακουσει τον Μανο.

Νορα-Δαφνη
Την κρυβει ακομα λιγη πικρα η Δαφνουλα για την Ευα αλλα οχι οτι εχει αδικο.Αλλα που να ηξερες Νορακι οτι το πιστεψε ο Λουκας οτι τα εχεις με παντρεμενο.Και κυριως που να τον εβλεπες σε τι κατασταση πηγε για ψυχαναλυση στον Νικολα.Συγγνωμη αλλα ακομα το θυμαμαι και γελαω μονη μου.

Αμαλια-Μελιτα
Οτι θα εβλεπα την Αμαλια να παρακαλαει να μαθει ο Μανος για τη σχεση Στεφανου-Μελιτας δε το περιμενα.Βρε κοπελα μου αν μαθει για αυτο θα μαθει οτι το ηξερες κι εσυ και θα σε ριξει στα αληθεια απο καμια σκαλα και δε θα εχει και αδικο κιολας.Συγγνωμη Βασιλικη μου (Μικ) αλλα μη σου πω οτι θα παω να βοηθησω.Και το αστειο θα ειναι οτι θα την ριξει ακριβως γιατι ηξερε και δεν μιλαγε για να σταματησει τον γαμο.Οχι θα του ριξετε αδικο μετα αν παει και της πει ''αλλου κι αλλου ηξερες να το ανοιγεις το στοματακι σου και τωρα μοκο;ειδες τι εκανες τωρα;εχασα το κτημα μου'';Εγω παντως μαλλον δικιο θα του δωσω.Και δεν τον συμπαθω και το ξερετε.

Αμαλια:Δεν ειμαι χαιρεκακη gelio gelio

Μετα το ''γιατι εχω τακτ'' αυτο ειναι οτι ποιο αστειο εχω ακουσε απο το στομα της τιτανομεγιστης.

Στεφανος-Αντιγονη
Μου αρεσε αυτη η συζητηση.Και ποσο μου αρεσε η εικονα που μου εφτιαξε η Αντιγονη με τα λογια της οταν ειπε ''οταν παρετε αυτο το παιδι στην αγκαλια σας θα τα ξεχασετε ολα''.Με εκανε να πω και εγω:

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΕΥΑ!!!!ΔΕ ΘΕΛΩ!!!!!

Πλακα Νορας στον Λουκα-Νικολας-Δαφνη
Σε αυτη τη σκηνη θα σταθω μονο στο υφος του Νικολα οταν ακουγε το τηκεφωνημα της πλακας με τον ''εραστη''της Δαφνης που τον λενε Νορα αφου Λουκα και Νορα ως γνωστον αφηνω για το τελος.Πολυ γελιο το υφος του Νικολακη μας αλλα και της Δαφνης στο τηλεφωνο.Της παει το κωμικο πολυ.Αλλα ο Νικολακης μας ζηλεψε και μαλιστα πολυ.Παντως μου αρεσε η συμφιλιωση τους στο τελος.

Ηλιας-Μανος
Τσακαλι ο Μανος.Ξυπνησε ο Ηλιας.Αυτο μονο.

Αντιγονη-Κορνιζες
Γιατι κυρια Αντιγινη μου μου το κανετε αυτο ε;Γιατι;Κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην ξανακολλησω με Στεφανο-Ευα αλλα δε με βοηθατε κι εσεις.Θα ξανακυλισω και αντε να με μαζευετε μετα.

Πετρος-Νταιζη
Μασαει η κατσικα ταραμα;Οχι βεβαια.Δεν την εμπιστευεται την Νταιζη καθολου ομως.Και πολυ καλα κανεις Πετραν.

Νικολας-Λουκας
Ο παλιος καλος Λουκας που σε εκεινον ετρεχαν για το οτιδηποτε ξαναγυρισε εστω και για λιγο.Την καταχαρηκε την πλακα που του εκαναν τα κοριτσια αλλα ακομα να καταλαβει.Ο Νικολας ολα τα λεφτα για εκατομμυριοστη φορα.

Λουκας:Εισαι απυθμενα ηλιθιος gelio gelio

Ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα.

Νορα-Δαφνη
Δικιο εχει η Νορα καλη μου Δαφνουλα.Χειροτερα θα αντιδρουσες.Θα ετρεχες κατευθειαν για διαζυγιο και δε θα σηκωνες κουβεντα.Ουτε που θα τον αφηνες τον καημενο να μιλησει.Και αντι να χαρεις που ζηλεψε τοσο πολυ του κρατας και μουτρα.Ελεος κοπελια!!!!

Χρηστος-Νταιζη
Συγγνωμη Τζινα μου ξερω και θυμαμαι οτι ο Χρησταρας ειναι Μουσειο αλλα τι να κανω;Φταιω εγω που ειναι πολυ αντρας;Ετσι χωσε.Χωσε καμαρι της Τζινας.Την αγαπαει και δεν το αξιζει κιολας.Εξαιρετικος ο Περικλης εδωσε ρεστα.Οντως ειναι η εκπληξη της χρονιας. Και το ζειμπεκικο του στη φωτια στο τελος εξαιρετικο.Αλλα και για να μην ξεχνιομαστε.....

Μουσειο....Μουσειο.......Μουσειο.......Μουσειο......Μουσειο.......

Νικολας-Δαφνη
Πολυ ωραια η συμφιλιωση τους.Μην τολμησετε να τους χωρισετε θα παρω καμια δεκαρια μπετονια και θα το κανω το mega σταχτη και μπουρμερη.Κατω τα χερια απο τον Νικολα και τη Δαφνη λεμε!!!!!!!!!

Μανος-Ευα
Οπως παντα θα σχολιασω αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη η σκηνη.

Λουκας-Νορα
Πολυ ωραια η φατσα του Λουκα την ωρα της πλακας της Νορας.Ξεχειλιζε απο τα μπατζακια του η ζηλεια.Οταν ''τσακωθηκαν''για τον Νικολα και την Δαφνη λατρεψα την ατακα του Λουκα....

Λουκας:Την αγαπαω γ@#$το την αγαπαω.

Αλλα ως γνησια Λουκονορικη επεσα στα πατωματα με την ερωτικη εξομολογηση που της εκανε.Και για να σας δωσω να καταλαβετε πως ειμαι καθε φορα που βλεπω αυτη τη σκηνη θα αφησω τα emoticon να μιλησουν για μενα Faint Faint Heart2 Heart2


Παντως αν μετα απο οσα της ειπε η Νορα δεν καταλαβε οτι ο Λουκας λιωνει για εκεινη τοτε θα κανει πολυ ταιριαστο ζευγαρι με τον Μητσουλα.


Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από nana Πεμ Φεβ 11, 2010 11:58 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι nana μου δεν θέλω να το χάσει το παιδί!!!!!!

ούτε εγώ γλυκιά μου, αλλά..... δυστυχώς :(
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 11, 2010 12:00 pm

nana έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι nana μου δεν θέλω να το χάσει το παιδί!!!!!!

ούτε εγώ γλυκιά μου, αλλά..... δυστυχώς :(


Ούτε κι εγώ ήθελα να χάσει το μωρό αλλά άλλες οι βουλές των σεναριογράφων.
Επειδή λοιπόν η Εύα έκανε διάφορα αλλά ποτέ δεν υπήρξε υπεύθυνη για κάτι τόσο σοβαρό, περιμένω να δω την αντίδραση των υπολοίπων.
Αν η Εύα τιμωρήθηκε τόσο σκληρά, περιμένω να δω τι τιμωρία επιφυλάσσουν για το ζευγαράκι του κεριού.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από soso Πεμ Φεβ 11, 2010 12:21 pm


Ούτε κι εγώ ήθελα να χάσει το μωρό αλλά άλλες οι βουλές των σεναριογράφων.
Επειδή λοιπόν η Εύα έκανε διάφορα αλλά ποτέ δεν υπήρξε υπεύθυνη για κάτι τόσο σοβαρό, περιμένω να δω την αντίδραση των υπολοίπων.
Αν η Εύα τιμωρήθηκε τόσο σκληρά, περιμένω να δω τι τιμωρία επιφυλάσσουν για το ζευγαράκι του κεριού.
[/quote]

Έτσι ακριβώς..Ειλικρινά,περιμένω (να μην πω ως νοήμων άνθρωπος/πιστή τηλεθεάτρια) απαιτώ, αντίδραση απολύτως ακραία.Μα είναι δυνατόν;;;Στο Λουκά εναποθέτω καταρχήν τις ελπίδες μου!Και στη Νόρα!
Κι αν η αποβολή γίνεται για να αποκατασταθούν τα ζευγάρια-κατά τη βούληση των σεναριογράφων-με την ίδια ακριβώς λογική (ο Θεός -του σεναρίου- να την κάνει) η Νεφέλη πια δε μας χρειάζεται,η Μαρίλια θα πρεπε να χε πεθάνει πέρυσι και να χε αναστηθεί,όμως, φέτος (που συμβαδίζει με βουλές),και ο Άρης να ναι απλά ένα αποκύημα (κακής) φαντασίας,σαν να μην έγινε ποτέ, ένα πράγμα!
Εξίσου κυνικά,απλουστευτικά και παράλογα μου φαίνονται τα παραπάνω, με όσα σύντομα πρόκειται να δούμε.
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 11, 2010 12:28 pm

soso έγραψε:
Ούτε κι εγώ ήθελα να χάσει το μωρό αλλά άλλες οι βουλές των σεναριογράφων.
Επειδή λοιπόν η Εύα έκανε διάφορα αλλά ποτέ δεν υπήρξε υπεύθυνη για κάτι τόσο σοβαρό, περιμένω να δω την αντίδραση των υπολοίπων.
Αν η Εύα τιμωρήθηκε τόσο σκληρά, περιμένω να δω τι τιμωρία επιφυλάσσουν για το ζευγαράκι του κεριού.

Έτσι ακριβώς..Ειλικρινά,περιμένω (να μην πω ως νοήμων άνθρωπος/πιστή τηλεθεάτρια) απαιτώ, αντίδραση απολύτως ακραία.Μα είναι δυνατόν;;;Στο Λουκά εναποθέτω καταρχήν τις ελπίδες μου!Και στη Νόρα!
Κι αν η αποβολή γίνεται για να αποκατασταθούν τα ζευγάρια-κατά τη βούληση των σεναριογράφων-με την ίδια ακριβώς λογική (ο Θεός -του σεναρίου- να την κάνει) η Νεφέλη πια δε μας χρειάζεται,η Μαρίλια θα πρεπε να χε πεθάνει πέρυσι και να χε αναστηθεί,όμως, φέτος (που συμβαδίζει με βουλές),και ο Άρης να ναι απλά ένα αποκύημα (κακής) φαντασίας,σαν να μην έγινε ποτέ, ένα πράγμα!
Εξίσου κυνικά,απλουστευτικά και παράλογα μου φαίνονται τα παραπάνω, με όσα σύντομα πρόκειται να δούμε.[/quote]


Γενικά είναι εξοργιστικός ο τρόπος που αντιμετωπίζονται τα παιδιά σ αυτή τη σειρά.
Υπεραπλουστευμένη πρακτική αν μου επιτρέπεις για να πάει η ιστορία πιο κάτω είναι αυτή η αποβολή.
Προσωπικά θα προτιμούσα να δω ρεαλισμό. Όπως έχει εξελιχθεί η κατάσταση απ αυτά τα τέσσερα άτομα δεν μπορούν να προκύψουν δύο ζευγάρια. Λογικά θα έπρεπε να έχουμε τον καθένα μόνο του. Επειδή έχουμε να κάνουμε με ένα καθημερινό άντε να δεχτώ να προκύψει απ αυτό το τουρλουμπούκι ένα ζευγάρι. Αλλά πόσο ρεαλιστικό είναι να δούμε δύο ζευγάρια μες την καλή χαρά όταν όλοι έχουν κοιμηθεί με όλους;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 11, 2010 12:30 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Μάνος Μελίτα.
Ο Μάνος άρχισε να ψάχνει και σίγουρα σε λίγο θα έχουμε εξελίξεις. Η κατσαρή μουχρίτσα τα κρύβει τα άπλυτά της. Χθες θυμήθηκα άλλη μια φορά γιατί πάντα με χαλούσε η Μαρουλίτα. Ξέρει οτι ο Μάνος είναι χώμα εξ αιτίας του γάμου και τον χτυπάει εκεί που πονάει. Κλωτσάει τον ηττημένο. Για μένα είναι η μεγαλύτερη έκφραση μικρόψυχου ανθρώπου.

Λουκάς Νταίζη.
Το πρώτο τραπέζι πίστα τον εκβιασμό τον έχει σε πρώτη ζήτηση. Ο Λουκάς πάλι υποχώρησε. Είναι σαν να τον πηγαίνουν για εκτέλεση και να δω πότε θα ξυπνήσει. Άντε να μιλήσει ο Μάνος μήπως και αρχίσουν να ψάχνουν το παρελθόν της. Ίσως τότε μάθουμε και μεις τον ακριβή της ρόλο στη σειρά γιατί εμένα ακόμη μου διαφεύγει.

Στέφανος Εύα
Ο μπούλης έβαλε βέτο για τις μπομπονιέρες. Κάνει πεισματάκια στη μανούλα. Τι είπε το αγόρι και που είναι η Μαρουλίτα να το ακούσει; Το γάμο λέει τον θέλει όσο τίποτα άλλο και θα κάνει οτι περνάει απ το χέρι του να μην τους τον χαλάσει κανείς. Ας καγχάσω τρίς. Είπε πάντως μια μεγάλη αλήθεια. Όλοι οι καλοί ψεύτες φαίνονται ειλικρινείς. Κι εκείνος με κάθε ειλικρίνεια της είπε οτι δεν έχει εκρεμότητες με το παρελθόν. Στέφανε θα μεγαλώσει η μύτη σου, την ξεχνάς την κατινάρα και τον έρωτα του κεριού.

Νόρα Δάφνη.
Η Δάφνη σήμερα έβγαλε τα απωθημένα της για την Εύα και μάλλον το βρίσκω φυσιολογικό. Βλέπω οτι όλοι παίρνουν τη ρεβάνς για τις περσυνές τους πράξεις οπότε περιμένω με χαρά την ώρα που θα αρχίσει η παρέα να ξεφτυλίζει τη Μελίτα, την Εύα να της αστράφτει δυό φούσκους, το Στέφανο να της λέει καμιά χαριτωμενιά του τύπου είσαι αλυσίδα στο λαιμό μου κλπ. Εκτός κι αν σ αυτή τη σειρά μόνο η Εύα πληρώνει για τα λάθη της.

Μελίτα Αμαλία.
Η Αμαλία μέσα στη χαρά είναι που βλέπει το Μάνο στα πατώματα. Τώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν την καταλαβαίνω. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καλό κάνουν αυτές οι συζητήσεις στην κόρη της αλλά αυτό είναι αλλο θεματάκι

Νόρα Λουκάς Δάφνη Νικόλας γενικώς.
Η Νόρα ξεκίνησε να τσουρουφλίσει το Λουκά και κατάφερε να ζεματίσει το Νικόλα. Το ύφος του όταν άκουγε τη Δάφνη να μιλάει στο τηλέφωνο ήταν όλα τα λεφτά. Τί έγινε Νικολάκη ζηλέψαμε; Αλλά και το ύφος του Λουκά δεν πήγαινε πίσω. Πάντως χτες άλλαξαν τα πράγματα αντί να ξαπλώσει στο ντιβάνι του ιατρείου ο Λουκάς κόντεψε να ξαπλωθεί ο Νικόλας. Είδατε πως χάρηκε το μελαχρινάκι όταν κατάλαβε οτι ήταν όλα ψέματα. Εκατό κιλά βάρος έφυγε από πάνω του. Μου άρεσε και η σκηνούλα Νικόλα Δάφνης. Παρακαλώ να μην είναι προοικονομίες όσα ακούστηκαν. Ας μείνει και ένα ζευγάρι σ αυτή τη σειρά μακριά απο τριγωνοτετράγωνα.

Ηλίας Μάνος.
Ο Ηλίας σ αυτή τη φάση έχει γίνει ο εξομολόγος του Μάνου. Ούτε λίγο ούτε πολύ ο Μανωλάκης του φανέρωσε οτι έχει κάνει βρωμοδουλειά με τους πίνακες και ο Ηλίας το έπιασε αμέσως. Πάντως η σκηνή ήταν εντυπωσιακή. Τί είπε ο Μάνος; Την Έύα την έχασα από δικά μου λάθη. Αργείς αγόρι μου αλλά τα πιάνεις. Πάντως όσο επιφυλακτικη κι αν είμαι μαζί του μου αρέσει που το ψάχνει επιτέλους κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να προστατέψει και την Εύα.

Νταίζη γενικώς
Το Νταιζουλίνι άρχισε περιοδία. Ο Ρούσσος καλά της τα είπε αλλά κρατάω την ερώτηση που της έκανε στο τέλος. Κάτι μου λέει οτι η Νταίζη κάποια στιγμή θα στριμωχτεί και θα του πει ακριβώς τι έγινε με τους πίνακες. Επόμενη στάση Χρήστος. Το σκηνικό με το καρώ τραπεζομάντηλο και το κρασοπότηρο με τη ρετσίνα θύμιζε έντονα Ελληνική ταινία του '60. Ο Χρήστος όμως ήταν ξεκάθαρος και είπε λόγια που μπορεί να μην της άρεσαν αλλά φαίνονται αληθινά. Λέω φαίνονται γιατί επι της ουσίας δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα για την Νταίζη.

Λουκάς Νόρα.
Άφησα τελευταίο το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου. Τελικά αυτοι οι δύο αποδεικνύουν οτι είναι ο καρμικός και ο απόλυτος μαζί. Οτι δεν χρειάζεται ένα ζευγάρι να το μπουκώνεις στο κοινό με σκηνές απο τραπέζι σε πάτωμα και απο σκάλες σε καναπέ. Οτι όταν υπάρχει καλή χημεία το κοινό την εισπράτει και ακολουθεί. Το λέω εγώ που ενώ έβλεπα τη χημεία σχεδόν απ την αρχή, τους ήθελα φίλους. Ο Λουκάς χθες έκανε ερωτική εξομολόγηση. Εγώ αυτό εισέπραξα. Ξετρελάθηκα με τη σκηνή. Τρυφερή φορτισμένη συναισθηματικά απλά υπέροχη. Θέλω αυτούς τους δύο μαζί και τους θέλω ΤΩΡΑ.

Σε αναμονή των εξελίξεων που μόλις τώρα ξεκινούν.

Βρε Clarabelle πώς τα λες έτσι? Έλιωσα!!!

Η κατσαρή μουχρίτσα λέει gelio
Ο Έρωτας του κεριού λέει gelio
"Η Νόρα ξεκίνησε να τσουρουφλίσει το Λουκά και κατάφερε να ζεματίσει το Νικόλα" gelio

Mα πώς τα λές έτσι? χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εύγε καταπληκτικός σχολιασμός!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Φεβ 11, 2010 1:04 pm

Με τη δουλειά δεν πρόλαβα να σχολιάσω εχθές, ούτε σήμερα προλαβαίνω δηλαδή αλλά κάνω 5λεπτη εξαίρεση μόνο για χάρη του Χρηστάρα!
Ν' αγιάσει το στόμα σου παλικάρι μου! Την έστειλε τη ******** που 'χει πάρει φαλάγγι το μισό αντρικό πληθυσμό της σειράς! Έριξε και το δακράκι του εκεί που έπρεπε (κι αν και έχουμε φάει τόσο κλαυθμό και οδυρμό απ' τη Μελίτα που δε μου κάνει πια αίσθηση) και τη ζεμπεκιά του στο καπάκι ο αρχάγγελος για να κλείσει πιο εντυπωσιακά η βραδιά! Παρεμπιπτόντως, κορυφαίος ο Μητροπάνος αλλά άλλο έπρεπε να της αφιερώσει:
https://www.youtube.com/watch?v=TyR1YzGHpTs
Στείλ' τη στον αγύριστο αγόρι μου τη *********, μη μου γίνεις o Forrest Gump no5 θα κάνω χαρακίρι!

Επίσης έλιωσα με Λουκά-Νόρα Love! και το παίζω και χειραφετημένη τρομάρα μου! Τελικά καλά μας κάνουν και μας φλομώνουν στο μελό, αφού κατά βάθος με τέτοια τη βρίσκουμε! Με μέτρο όμως κύριοι σεναριογράφοι, μη μας τους κάψετε κι αυτούς γιατί δε θ' αντέξω 2ο γύρο Στέφανου-Μελίτας με άλλα πρόσωπα (ούτε και με τα ίδια εννοείται!).

Είχε και γέλιο πάντως, και η σκηνή με το τηλέφωνο αλλά το αποκορύφωμα οι ατάκες Κατρανίδη προς Νταίζη! Και το σημερινό θα έχει με τα κεφτεδάκια της τζουτζούκας που λέει κι η Νόρα...

Κατα τα άλλα με κάλυψε η προλαλήσασα Clarabelle!gelio


Edit by Clarabelle
1η προειδοποίηση
2.4 Βρισιές, προσβολές ή προσβλητικα υπονοούμενα εναντίον άλλων χρηστών ή του προσωπικού και ακατάλληλη γλώσσα τιμωρούνται σε όλο το Φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από LIBRA Πεμ Φεβ 11, 2010 1:17 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Μάνος Μελίτα.
Ο Μάνος άρχισε να ψάχνει και σίγουρα σε λίγο θα έχουμε εξελίξεις. Η κατσαρή μουχρίτσα τα κρύβει τα άπλυτά της. Χθες θυμήθηκα άλλη μια φορά γιατί πάντα με χαλούσε η Μαρουλίτα. Ξέρει οτι ο Μάνος είναι χώμα εξ αιτίας του γάμου και τον χτυπάει εκεί που πονάει. Κλωτσάει τον ηττημένο. Για μένα είναι η μεγαλύτερη έκφραση μικρόψυχου ανθρώπου.

Λουκάς Νταίζη.
Το πρώτο τραπέζι πίστα τον εκβιασμό τον έχει σε πρώτη ζήτηση. Ο Λουκάς πάλι υποχώρησε. Είναι σαν να τον πηγαίνουν για εκτέλεση και να δω πότε θα ξυπνήσει. Άντε να μιλήσει ο Μάνος μήπως και αρχίσουν να ψάχνουν το παρελθόν της. Ίσως τότε μάθουμε και μεις τον ακριβή της ρόλο στη σειρά γιατί εμένα ακόμη μου διαφεύγει.

Στέφανος Εύα
Ο μπούλης έβαλε βέτο για τις μπομπονιέρες. Κάνει πεισματάκια στη μανούλα. Τι είπε το αγόρι και που είναι η Μαρουλίτα να το ακούσει; Το γάμο λέει τον θέλει όσο τίποτα άλλο και θα κάνει οτι περνάει απ το χέρι του να μην τους τον χαλάσει κανείς. Ας καγχάσω τρίς. Είπε πάντως μια μεγάλη αλήθεια. Όλοι οι καλοί ψεύτες φαίνονται ειλικρινείς. Κι εκείνος με κάθε ειλικρίνεια της είπε οτι δεν έχει εκρεμότητες με το παρελθόν. Στέφανε θα μεγαλώσει η μύτη σου, την ξεχνάς την κατινάρα και τον έρωτα του κεριού.

Νόρα Δάφνη.
Η Δάφνη σήμερα έβγαλε τα απωθημένα της για την Εύα και μάλλον το βρίσκω φυσιολογικό. Βλέπω οτι όλοι παίρνουν τη ρεβάνς για τις περσυνές τους πράξεις οπότε περιμένω με χαρά την ώρα που θα αρχίσει η παρέα να ξεφτυλίζει τη Μελίτα, την Εύα να της αστράφτει δυό φούσκους, το Στέφανο να της λέει καμιά χαριτωμενιά του τύπου είσαι αλυσίδα στο λαιμό μου κλπ. Εκτός κι αν σ αυτή τη σειρά μόνο η Εύα πληρώνει για τα λάθη της.

Μελίτα Αμαλία.
Η Αμαλία μέσα στη χαρά είναι που βλέπει το Μάνο στα πατώματα. Τώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν την καταλαβαίνω. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καλό κάνουν αυτές οι συζητήσεις στην κόρη της αλλά αυτό είναι αλλο θεματάκι

Νόρα Λουκάς Δάφνη Νικόλας γενικώς.
Η Νόρα ξεκίνησε να τσουρουφλίσει το Λουκά και κατάφερε να ζεματίσει το Νικόλα. Το ύφος του όταν άκουγε τη Δάφνη να μιλάει στο τηλέφωνο ήταν όλα τα λεφτά. Τί έγινε Νικολάκη ζηλέψαμε; Αλλά και το ύφος του Λουκά δεν πήγαινε πίσω. Πάντως χτες άλλαξαν τα πράγματα αντί να ξαπλώσει στο ντιβάνι του ιατρείου ο Λουκάς κόντεψε να ξαπλωθεί ο Νικόλας. Είδατε πως χάρηκε το μελαχρινάκι όταν κατάλαβε οτι ήταν όλα ψέματα. Εκατό κιλά βάρος έφυγε από πάνω του. Μου άρεσε και η σκηνούλα Νικόλα Δάφνης. Παρακαλώ να μην είναι προοικονομίες όσα ακούστηκαν. Ας μείνει και ένα ζευγάρι σ αυτή τη σειρά μακριά απο τριγωνοτετράγωνα.

Ηλίας Μάνος.
Ο Ηλίας σ αυτή τη φάση έχει γίνει ο εξομολόγος του Μάνου. Ούτε λίγο ούτε πολύ ο Μανωλάκης του φανέρωσε οτι έχει κάνει βρωμοδουλειά με τους πίνακες και ο Ηλίας το έπιασε αμέσως. Πάντως η σκηνή ήταν εντυπωσιακή. Τί είπε ο Μάνος; Την Έύα την έχασα από δικά μου λάθη. Αργείς αγόρι μου αλλά τα πιάνεις. Πάντως όσο επιφυλακτικη κι αν είμαι μαζί του μου αρέσει που το ψάχνει επιτέλους κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να προστατέψει και την Εύα.

Νταίζη γενικώς
Το Νταιζουλίνι άρχισε περιοδία. Ο Ρούσσος καλά της τα είπε αλλά κρατάω την ερώτηση που της έκανε στο τέλος. Κάτι μου λέει οτι η Νταίζη κάποια στιγμή θα στριμωχτεί και θα του πει ακριβώς τι έγινε με τους πίνακες. Επόμενη στάση Χρήστος. Το σκηνικό με το καρώ τραπεζομάντηλο και το κρασοπότηρο με τη ρετσίνα θύμιζε έντονα Ελληνική ταινία του '60. Ο Χρήστος όμως ήταν ξεκάθαρος και είπε λόγια που μπορεί να μην της άρεσαν αλλά φαίνονται αληθινά. Λέω φαίνονται γιατί επι της ουσίας δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα για την Νταίζη.

Λουκάς Νόρα.
Άφησα τελευταίο το καλύτερο κομμάτι του επεισοδίου. Τελικά αυτοι οι δύο αποδεικνύουν οτι είναι ο καρμικός και ο απόλυτος μαζί. Οτι δεν χρειάζεται ένα ζευγάρι να το μπουκώνεις στο κοινό με σκηνές απο τραπέζι σε πάτωμα και απο σκάλες σε καναπέ. Οτι όταν υπάρχει καλή χημεία το κοινό την εισπράτει και ακολουθεί. Το λέω εγώ που ενώ έβλεπα τη χημεία σχεδόν απ την αρχή, τους ήθελα φίλους. Ο Λουκάς χθες έκανε ερωτική εξομολόγηση. Εγώ αυτό εισέπραξα. Ξετρελάθηκα με τη σκηνή. Τρυφερή φορτισμένη συναισθηματικά απλά υπέροχη. Θέλω αυτούς τους δύο μαζί και τους θέλω ΤΩΡΑ.

Σε αναμονή των εξελίξεων που μόλις τώρα ξεκινούν.





ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ!!Thumbs up
ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ:
"Οτι δεν χρειάζεται ένα ζευγάρι να το μπουκώνεις στο κοινό με σκηνές απο τραπέζι σε πάτωμα και απο σκάλες σε καναπέ. Οτι όταν υπάρχει καλή χημεία το κοινό την εισπράτει και ακολουθεί". : respect : : respect : : respect :
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Φεβ 11, 2010 3:43 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ που έχω μέρες …

Μάνος – Μελίτα
Δεν αντέχω άλλο αυτό το ανακριτικό στυλάκι του Μάνου !! Όλα τα κάνει για το παιδί του υποτίθεται αλλά αυτό το « Τι συμβαίνει στη ζωή σου Μελίτα?» είναι καθαρή ανάκριση γιατί τη θέλει πάντα κτήμα του και εκείνη !Καλά του την είπε η Μελίτα «Σταμάτα να το παίζεις ιδιοκτήτης της ζωής μου!» . Την παραδέχτηκα και σε κάτι !!



Λουκάκος-Πίστα
Έπαθε πλάκα ο Λουκάκος ! Του ήρθε ο ντουβρουτζάς όταν κατάλαβε ότι θα του κατσικωθεί από τώρα η τραγουδιάρα !! Αλλά ¨εθελέστα και παθέστα¨ μικρέ δικηγόρε ! Με το που σε εκβιάζει όμως το μπουζούκι, «να» σου πάει και τα δέχεσαι όλα !!! Ε, πάρτα λοιπόν !!! Fskl
Και του υψώνει και τη φωνή το γαρύφαλλο και πάλι κοτεύει ο λαπάς !!
Πάντως τον λυπάμαι και λίγο τον καψερό, χαντακώνει τη ζωή του από το ήθος και την ευσυνειδησία που έχει σαν άνθρωπος …..


Παντρεμένο ζεύγος to be – Πεθερά του διαβόλου
Αποφάσισε καλή μου η κοπέλα , ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πάρτο χαμπάρι ότι το ζευγάρι αποφασίζει για μπομπονιέρες, στέφανα, βέρες κλπ. Πες την άποψη σου αλλά μην χώνεσαι τόσο πολύ !! Αχ, και μετά που της την είπε την πλήγωσε μωρέ ο κακός ο γιόκας την ευαίσθητη μανούλα !!! slap Ο καλός Θεούλης να μας φυλάει όλες από τέτοιες πεθερές που πάνω απ’ όλα μας αφήνουν ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ να αποφασίσουμε για το γάμο ΜΑΣ !!


Και φεύγει η πεθερούλα, και αρχίζει η κουβέντα του ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΣ για τον Μάνο για να βάλει ψύλλους στα αυτιά της Εύας για να κρύψει τα δικά του χαϊρια ! Και αρχίζουν τα ανέκδοτα :

Στ: «Εγώ αυτό το γάμο τον θέλω όσο τίποτα άλλο!!» (Α ρε κατακαημένη Μελίτα!)
+
Εύα: « Μα του έχω μιλήσει και…»
Στ.: « Σου έδωσε την ευχή του. Κι εσύ τον πιστεύεις ?»
Εύα: « Ε ναι, μου φαινόταν ειλικρινής» (Α ρε Ευάκι κι εσύ….)
Στ: « Όπως όλοι οι καλοί ψεύτες !!!» (Στεφανούκο, πίσω σου έχεις στον τοίχο ένα πολύ ωραίο καθρέφτη σε σχήμα ήλιου. Κοιτάξου εκεί μέσα αγοράκι μου να δεις τους αληθινούς και τεράστιους ψεύτες !!!!

+
Στ: « Ότι και να ακούσεις μη δώσεις σημασία»
Εύα: « Σαν τι δηλαδή ?»
Στ: « Ε δεν ξέρω ρε παιδάκι μου τώρα τι ψέμα μπορεί να σκαρφιστεί !!» (Μπορεί να σου πει γυναικούλα μου ότι τα είχα με τη Μελίτα και ζήσαμε έναν παράφορο έρωτα και να σε ταράξει ο αρχι-ψεύταρος !!!!)gelio

+
Στ: « Εγώ δεν είμαι σαν το Μάνο, αποκλείεται να με βρεις παραμονή του γάμου μας με άλλη »(Ουφ, μην τα λες έτσι βρε μικρέ, το στομάχι μου έχει γίνει φέτες από τα γέλια που έχω ρίξει !! Καλύτερα να μασήσεις μια τσιχλίτσα παρά να λες μεγάλα λογάκια γιατί θα σου βάλω πιπεράκι στο στόμα ! Έχε χάρη που ξέρω ότι το Κατινάκι θα κοιμηθεί με τη Νόρα το προηγούμενο βράδυ ! lol!
+
Στ: « Εύα, εγώ δεν έχω εκκρεμότητες με το παρελθόν» (Αμάν βρε αγόρι μου, πόσα ανέκδοτα μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος μέσα σε 5 λεπτά ????)


Νόρα-Δάφνη
Έλα βρε , κουτσομπολιό φιλενάδων και η Δάφνη δουλεύει αντί να πίνουν καφέ ?? Άρρωστη είναι ?? Χι,χι …. Της βγήκε πάντως η κακιούλα της Δαφνούλας για την Εύα και το παρελθόν …. Ε μα, έτσι είναι δεν ξεχνιούνται εύκολα κάποια πράγματα…. Ωραία αλλά κλασική η κουβεντούλα των κοριτσιών. Μου έμεινε βέβαια ένα σημείο :
Νόρα: « Γι’ αυτό κι εγώ θα κάνω την πάπια» (Α όχι Νοράκι μου, αυτός ο τίτλος έχει κατοχυρωθεί επάξια στο Νταιζουλίιιιινι !!)



Αμαλία-Μελίτα
Αυτό που δεν καταλαβαίνω από τη Μελίτα είναι το ύφος και ο τόνος της όταν της λέει η Αμαλία ότι θα ήθελε να τα αποκαλύψει όλα . Τι νεύρο και τι τσιρίδα είναι αυτή όταν της λέει «Μην το ξαναπείς αυτό ούτε για πλάκα!» Γιατί τρελαίνεσαι καλή μου, αφού μόνη σου θα τα διαλύσεις όλα πάλι, δεν τη χρειάζεσαι την βοήθεια της μανούλας ! Άλλο ανέκδοτο της Μελίτας (το είχε το επεισόδιο φαίνεται)

Μελ: « Έρχεται συνέχεια από ‘δω και με ταράζει !! (ο Μάνος)» (και τι παθαίνεις καλή μου, από την ταραχή δε μπορείς να δουλέψεις η να φροντίσεις το παιδί σου???? Ααααα, έτσι εξηγείται η αδιαφορία σου για όλα, μας λύθηκε λοιπόν η απορία !! ) gelio

Αμαλία ΘΕΑ που χαίρεται που ο Μάνος τσουρουφλίζεται !!!!!
Και η άλλη ατάκα Αμαλίας ήταν «Μελίτα το ξέρεις ότι δεν είμαι χαιρέκακη» !!!!! gelio



Μαμάκιας-Μανούλα
«Θα το ξεπεράσετε αγόρι μου γρήγορα (εσύ τη Μελίτα και η Εύα το Μάνο) γιατί αγαπιέστε !!!!» (Ναι καλή μου Καρτάλω αλλά με τους άλλους είναι ερωτευμένοι !! Δεν σου έχει κάνει κανείς το briefing για το τι συμβαίνει στα Μυστικά με τα ζευγάρια ???) gelio


Νόρα-Λουκάς (γραφείο)
«Το ούφο το εξωγήινο που θα μου κουβαληθεί απόψε στο σπίτι !!» Τρελή εκτίμηση για τη μέλλουσα κα. Φωκά ο Λουκάκος !! Ξεχειλίζει από έρωτα !! Μέσα στο πόνο του όμως τον καίει και ο «παντρεμένος» της Νόρας !!! Χι,χι …. Οι διάλογοι τους όπως πάντα θεϊκοί !!
Όσο για το τηλεφώνημα τι να πω ?? Και η Δρακουλάκη σούπερ αλλά και η Γεωργόνη ΘΕΑ όπως σε όλα τα τελευταία επεισόδια. Σκύλιασε ο Λουκάκος !!! Ήταν εκπληκτικές σε αυτή τη σκηνή! Το τραβάει βέβαια η Νόρα αλλά του χρειάζεται!!
Ο Νικόλας επίσης καταπληκτικός στις αντιδράσεις του !!!
«Από πότε τα έχεις με τη Νόρα, Δάφνη ??» gelio
Γενικά από τις πιο ωραίες σκηνές του επεισοδίου ! Η ζηλίτσες του Νικόλα μου άρεσαν πολύ αλλά η Νόρα τα σκ@#$σε η κακομοίρα….



Μάνος-Ηλίας
Τους βαριέμαι ……… Τα ίδια Παντελάκη μου , τα ίδια Παντελή μου ! Μέχρι και ο Λιάκουρας του είπε «Τα ίδια και τα ίδια συνέχεια». Χι,χι ….
Αυτή την υπεροψία του Μάνου την έχω σιχαθεί !!!!!



Αντιγονάρα
Η σκηνή με τις φωτογραφίες μπλιάχ !!


Ρούσσος-Νταίζη
Καλέ, καιρό είχαμε να τους δούμε αυτούς μαζί .
Νταίζη: «Αλήθεια σας ερωτεύτηκα !! Ήθελα να το ξέρετε μη νομίζετε ότι έπαιξα μαζί σας!» (Χο,χο,χο, σταματήστε με αυτά τα ανέκδοτα πια !!)
Και πληθυντικός και τον ερωτεύτηκες δεν ταιριάζει καλή μου !! Χι,χι ….
Ο Ρούσσος πάντως κύριος όπως πάντα.



Νικόλας-Λουκάς
Αφασία οι συζητήσεις τους για άλλη μια φορά !! Του τα κάρφωσε όλα ο Νικολάκης του Λουκά ! Χι,χι … Εκπληκτικοί μαζί αυτοί οι δύο !


Δάφνη-Νόρα
Τα ίδια με τα αγοράκια και τα κοριτσάκια στο ατελιέ. Πολύ καλές ! Χίλια δίκια είχε πάντως η Δαφνούλα !


Χρήστος-Νταίζη
Ένα ταβερνάκι έχουν απ’ ότι φαίνεται για τη σειρά και πάνε όλοι εκεί !! Χι,χι …. Η μπουζουξού πάντως με έκανε πάλι να πιστέψω για λίγο ότι τον αγαπάει το Χρήστο! Δεν ξέρω, με μπερδεύει…. Εκείνος καταπληκτικός, αυτό το μάγκικο του πάει πολύ !! Ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ !!!! Της τα είπε τα πράγματα όπως έχουν και όπως έπρεπε! Έχει τσαγανό και μπέσα ο άνθρωπος !(Τζινάκι, τρέχα για παρηγοριά στο πληγωμένο αγόρι !!!)


Νόρα-Λουκάς (γραφείο ξανά)
Το Νοράκι με αυτό το ύφος «με την ουρά στα σκέλια» πολύ γλυκούλα. Κατάλαβε ότι έκανε πατάτα και προσπαθεί να απολογηθεί …. Και το βρισίδι μεταξύ τους πολύ γέλιο !
Λουκάς: «Την αγαπάω γαμώτο, την αγαπάω …»
Νόρα: «Α ρε Λουκά, πώς θα περάσει αυτή η ζωή χωρίς εσένα?....» ΕΛΙΩΣΑ …..



Μουσικό διάλλειμα
Μου άρεσε πολύ… Το τραγούδι το λατρεύω ….


Νικόλας-Δάφνη
Γάτα η Δαφνούλα …. Μου άρεσε που τον πάγωσε στην αρχή τον Νικολάκη και μετά πολύ ωραία κουβέντα ενός φυσιολογικού ζευγαριού που το χρειαζόμαστε εκεί μέσα. Με συγκίνησαν βασικά …..


Νόρα-Λουκάς
Αχ …. Η τελειότερη σκηνή του επεισοδίου …. Συγκινήθηκα, βούρκωσα, έκλαψα… Τις έχουν αυτές τις σκηνές τόσο πολύ που μπαίνεις στο πετσί τους, ζεις μαζί τους τα συναισθήματά τους … Αυτόν τον κρυφό πόνο που δεν τον εξομολογούνται ο ένας στον άλλον εγώ τον ένιωσα…
Απίστευτος ο μονόλογος του Λουκά … Καταπληκτική η «ψύχραιμη» Νόρα …
Γενικά η ωραιότερη σκηνή τους για μένα μέσα σε 300 επεισόδια ….
Με άγγιξε πιο πολύ και από το φιλί… Και αυτή η μουσική που βάζουν πια από πίσω… Snif



Νταίζη-Λουκάς
Και μετά από την ΤΕΛΕΙΑ σκηνή, να σου η φοράδα να του κατσικώνεται στο σβέρκο !!! Και να ονειρεύεται αυτή και να πονάει ο Λουκάκος !! Grrr


Χρήστος
Α ρε κάτι ΑΝΤΡΕΣ που πονάνε …. Τον παραδέχομαι που έκλαψε για τον έρωτα του!! Βαρύμαγκας, πετάει τα λεφτά στο τραπέζι, σηκώνει το σακάκι και φεύγει !!
Και στην παραλία εκπληκτικός !! Μου θύμισε Κούρκουλο και «Βρέχει φωτιά στη στράτα μου» …. Έκαιγε τις αναμνήσεις του μυαλού του με τη Νταίζη…
Δεν περίμενα ότι την έχει αγαπήσει τόσο πολύ πάντως ……
Τζίναααααααααααααααααααααααααααααα !!!!!



Εύα-Μάνος
Ο γνωστός Μάνος που όλοι αγαπάμε. Τσουπ, έσκασε στην πόρτα της Εύας και εν αναμονή του σημερινού για τη συνέχεια, για το ξύλο και για την Νταίζη με τη σαλιάρα και το ταπεράκι!

Φιλιά !
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 11, 2010 3:46 pm

Και κατι τελευταιο που το παρατηρησα μολις τωρα.Τι ακυρη μυσικη ηταν αυτη που ειχαν βαλει στη συμφιλιωση του Νικολα και της Δαφνης και μεχρι ενα σημειο στην ερωτικη εξομολογηση του Λουκα στη Νορα;Ειδικα στη δευτερη σκηνη ηταν πολυ ξενερωμα.Δεν μας αφησαν να χαρουμε τη στιγμη.Να χαρουμε αυτα τα λογια και αυτα τα βλεμματα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Φεβ 11, 2010 3:50 pm

ΤΕΛΕΙΟΣ ο σχολιασμος Γιουλη μου!!!!!!! : respect :

Να σου πω ομως οτι ειναι η πρωτη φορα που δεν συμφωνησα 100% αλλα 99%....γιατι λυπαμαι αλλα εγω τη Μελιτα δεν μπορω να την παραδεχτω! :evil:

Κατα τ'αλλα Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Φεβ 11, 2010 3:58 pm

evanna έγραψε:ΤΕΛΕΙΟΣ ο σχολιασμος Γιουλη μου!!!!!!! : respect :

Να σου πω ομως οτι ειναι η πρωτη φορα που δεν συμφωνησα 100% αλλα 99%....γιατι λυπαμαι αλλα εγω τη Μελιτα δεν μπορω να την παραδεχτω! :evil:

Κατα τ'αλλα Agree

Το καταλαβαίνω αυτό που λες Ευάννα μου, κι εγώ δεν άλλαξα σε κάτι απέναντι της, απλά την παραδέχτηκα μόνο για τη φράση που είπε στο Μάνο γιατί δεν έχει κανένα δικαίωμα να της κάνει τέτοιο έλεγχο !!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Φεβ 11, 2010 4:03 pm

Α οκ τοτε το δεχομαι αν και παλι 100% αδικο στο Μανο δεν μπορω να ριξω στην προκειμενη περιπτωση(αδυναμιες βλεπεις!) lol!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από LENARA Πεμ Φεβ 11, 2010 4:50 pm

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΗΤΑΝ Η ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΚΑΙ Η ΖΗΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ.
Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΤΙ ΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ.Α ΡΕ ΛΟΥΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ.

LENARA


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Πεμ Φεβ 11, 2010 5:22 pm

πολυ καλο επεισοδιο εξαλου αυτο ψηφισα θα ηταν τελειο αν κατελιγε με ενα φιλι νορα-λουκα μονο τοτε θα ψηφισω τελειο το επεισοδιο....
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Φεβ 11, 2010 5:46 pm

LENARA έγραψε:ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΗΤΑΝ Η ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΚΑΙ Η ΖΗΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ.
Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΤΙ ΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ.Α ΡΕ ΛΟΥΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ.

Καλώς ήρθες και καλά post. Συμφωνώ απόλυτα για τον Χρήστο.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Φεβ 11, 2010 5:49 pm

giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ που έχω μέρες …

Μάνος – Μελίτα
Δεν αντέχω άλλο αυτό το ανακριτικό στυλάκι του Μάνου !! Όλα τα κάνει για το παιδί του υποτίθεται αλλά αυτό το « Τι συμβαίνει στη ζωή σου Μελίτα?» είναι καθαρή ανάκριση γιατί τη θέλει πάντα κτήμα του και εκείνη !Καλά του την είπε η Μελίτα «Σταμάτα να το παίζεις ιδιοκτήτης της ζωής μου!» . Την παραδέχτηκα και σε κάτι !!



Λουκάκος-Πίστα
Έπαθε πλάκα ο Λουκάκος ! Του ήρθε ο ντουβρουτζάς όταν κατάλαβε ότι θα του κατσικωθεί από τώρα η τραγουδιάρα !! Αλλά ¨εθελέστα και παθέστα¨ μικρέ δικηγόρε ! Με το που σε εκβιάζει όμως το μπουζούκι, «να» σου πάει και τα δέχεσαι όλα !!! Ε, πάρτα λοιπόν !!! Fskl
Και του υψώνει και τη φωνή το γαρύφαλλο και πάλι κοτεύει ο λαπάς !!
Πάντως τον λυπάμαι και λίγο τον καψερό, χαντακώνει τη ζωή του από το ήθος και την ευσυνειδησία που έχει σαν άνθρωπος …..


Παντρεμένο ζεύγος to be – Πεθερά του διαβόλου
Αποφάσισε καλή μου η κοπέλα , ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πάρτο χαμπάρι ότι το ζευγάρι αποφασίζει για μπομπονιέρες, στέφανα, βέρες κλπ. Πες την άποψη σου αλλά μην χώνεσαι τόσο πολύ !! Αχ, και μετά που της την είπε την πλήγωσε μωρέ ο κακός ο γιόκας την ευαίσθητη μανούλα !!! slap Ο καλός Θεούλης να μας φυλάει όλες από τέτοιες πεθερές που πάνω απ’ όλα μας αφήνουν ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ να αποφασίσουμε για το γάμο ΜΑΣ !!


Και φεύγει η πεθερούλα, και αρχίζει η κουβέντα του ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΣ για τον Μάνο για να βάλει ψύλλους στα αυτιά της Εύας για να κρύψει τα δικά του χαϊρια ! Και αρχίζουν τα ανέκδοτα :

Στ: «Εγώ αυτό το γάμο τον θέλω όσο τίποτα άλλο!!» (Α ρε κατακαημένη Μελίτα!)
+
Εύα: « Μα του έχω μιλήσει και…»
Στ.: « Σου έδωσε την ευχή του. Κι εσύ τον πιστεύεις ?»
Εύα: « Ε ναι, μου φαινόταν ειλικρινής» (Α ρε Ευάκι κι εσύ….)
Στ: « Όπως όλοι οι καλοί ψεύτες !!!» (Στεφανούκο, πίσω σου έχεις στον τοίχο ένα πολύ ωραίο καθρέφτη σε σχήμα ήλιου. Κοιτάξου εκεί μέσα αγοράκι μου να δεις τους αληθινούς και τεράστιους ψεύτες !!!!

+
Στ: « Ότι και να ακούσεις μη δώσεις σημασία»
Εύα: « Σαν τι δηλαδή ?»
Στ: « Ε δεν ξέρω ρε παιδάκι μου τώρα τι ψέμα μπορεί να σκαρφιστεί !!» (Μπορεί να σου πει γυναικούλα μου ότι τα είχα με τη Μελίτα και ζήσαμε έναν παράφορο έρωτα και να σε ταράξει ο αρχι-ψεύταρος !!!!)gelio

+
Στ: « Εγώ δεν είμαι σαν το Μάνο, αποκλείεται να με βρεις παραμονή του γάμου μας με άλλη »(Ουφ, μην τα λες έτσι βρε μικρέ, το στομάχι μου έχει γίνει φέτες από τα γέλια που έχω ρίξει !! Καλύτερα να μασήσεις μια τσιχλίτσα παρά να λες μεγάλα λογάκια γιατί θα σου βάλω πιπεράκι στο στόμα ! Έχε χάρη που ξέρω ότι το Κατινάκι θα κοιμηθεί με τη Νόρα το προηγούμενο βράδυ ! lol!
+
Στ: « Εύα, εγώ δεν έχω εκκρεμότητες με το παρελθόν» (Αμάν βρε αγόρι μου, πόσα ανέκδοτα μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος μέσα σε 5 λεπτά ????)


Νόρα-Δάφνη
Έλα βρε , κουτσομπολιό φιλενάδων και η Δάφνη δουλεύει αντί να πίνουν καφέ ?? Άρρωστη είναι ?? Χι,χι …. Της βγήκε πάντως η κακιούλα της Δαφνούλας για την Εύα και το παρελθόν …. Ε μα, έτσι είναι δεν ξεχνιούνται εύκολα κάποια πράγματα…. Ωραία αλλά κλασική η κουβεντούλα των κοριτσιών. Μου έμεινε βέβαια ένα σημείο :
Νόρα: « Γι’ αυτό κι εγώ θα κάνω την πάπια» (Α όχι Νοράκι μου, αυτός ο τίτλος έχει κατοχυρωθεί επάξια στο Νταιζουλίιιιινι !!)



Αμαλία-Μελίτα
Αυτό που δεν καταλαβαίνω από τη Μελίτα είναι το ύφος και ο τόνος της όταν της λέει η Αμαλία ότι θα ήθελε να τα αποκαλύψει όλα . Τι νεύρο και τι τσιρίδα είναι αυτή όταν της λέει «Μην το ξαναπείς αυτό ούτε για πλάκα!» Γιατί τρελαίνεσαι καλή μου, αφού μόνη σου θα τα διαλύσεις όλα πάλι, δεν τη χρειάζεσαι την βοήθεια της μανούλας ! Άλλο ανέκδοτο της Μελίτας (το είχε το επεισόδιο φαίνεται)

Μελ: « Έρχεται συνέχεια από ‘δω και με ταράζει !! (ο Μάνος)» (και τι παθαίνεις καλή μου, από την ταραχή δε μπορείς να δουλέψεις η να φροντίσεις το παιδί σου???? Ααααα, έτσι εξηγείται η αδιαφορία σου για όλα, μας λύθηκε λοιπόν η απορία !! ) gelio

Αμαλία ΘΕΑ που χαίρεται που ο Μάνος τσουρουφλίζεται !!!!!
Και η άλλη ατάκα Αμαλίας ήταν «Μελίτα το ξέρεις ότι δεν είμαι χαιρέκακη» !!!!! gelio



Μαμάκιας-Μανούλα
«Θα το ξεπεράσετε αγόρι μου γρήγορα (εσύ τη Μελίτα και η Εύα το Μάνο) γιατί αγαπιέστε !!!!» (Ναι καλή μου Καρτάλω αλλά με τους άλλους είναι ερωτευμένοι !! Δεν σου έχει κάνει κανείς το briefing για το τι συμβαίνει στα Μυστικά με τα ζευγάρια ???) gelio


Νόρα-Λουκάς (γραφείο)
«Το ούφο το εξωγήινο που θα μου κουβαληθεί απόψε στο σπίτι !!» Τρελή εκτίμηση για τη μέλλουσα κα. Φωκά ο Λουκάκος !! Ξεχειλίζει από έρωτα !! Μέσα στο πόνο του όμως τον καίει και ο «παντρεμένος» της Νόρας !!! Χι,χι …. Οι διάλογοι τους όπως πάντα θεϊκοί !!
Όσο για το τηλεφώνημα τι να πω ?? Και η Δρακουλάκη σούπερ αλλά και η Γεωργόνη ΘΕΑ όπως σε όλα τα τελευταία επεισόδια. Σκύλιασε ο Λουκάκος !!! Ήταν εκπληκτικές σε αυτή τη σκηνή! Το τραβάει βέβαια η Νόρα αλλά του χρειάζεται!!
Ο Νικόλας επίσης καταπληκτικός στις αντιδράσεις του !!!
«Από πότε τα έχεις με τη Νόρα, Δάφνη ??» gelio
Γενικά από τις πιο ωραίες σκηνές του επεισοδίου ! Η ζηλίτσες του Νικόλα μου άρεσαν πολύ αλλά η Νόρα τα σκ@#$σε η κακομοίρα….



Μάνος-Ηλίας
Τους βαριέμαι ……… Τα ίδια Παντελάκη μου , τα ίδια Παντελή μου ! Μέχρι και ο Λιάκουρας του είπε «Τα ίδια και τα ίδια συνέχεια». Χι,χι ….
Αυτή την υπεροψία του Μάνου την έχω σιχαθεί !!!!!



Αντιγονάρα
Η σκηνή με τις φωτογραφίες μπλιάχ !!


Ρούσσος-Νταίζη
Καλέ, καιρό είχαμε να τους δούμε αυτούς μαζί .
Νταίζη: «Αλήθεια σας ερωτεύτηκα !! Ήθελα να το ξέρετε μη νομίζετε ότι έπαιξα μαζί σας!» (Χο,χο,χο, σταματήστε με αυτά τα ανέκδοτα πια !!)
Και πληθυντικός και τον ερωτεύτηκες δεν ταιριάζει καλή μου !! Χι,χι ….
Ο Ρούσσος πάντως κύριος όπως πάντα.



Νικόλας-Λουκάς
Αφασία οι συζητήσεις τους για άλλη μια φορά !! Του τα κάρφωσε όλα ο Νικολάκης του Λουκά ! Χι,χι … Εκπληκτικοί μαζί αυτοί οι δύο !


Δάφνη-Νόρα
Τα ίδια με τα αγοράκια και τα κοριτσάκια στο ατελιέ. Πολύ καλές ! Χίλια δίκια είχε πάντως η Δαφνούλα !


Χρήστος-Νταίζη
Ένα ταβερνάκι έχουν απ’ ότι φαίνεται για τη σειρά και πάνε όλοι εκεί !! Χι,χι …. Η μπουζουξού πάντως με έκανε πάλι να πιστέψω για λίγο ότι τον αγαπάει το Χρήστο! Δεν ξέρω, με μπερδεύει…. Εκείνος καταπληκτικός, αυτό το μάγκικο του πάει πολύ !! Ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ !!!! Της τα είπε τα πράγματα όπως έχουν και όπως έπρεπε! Έχει τσαγανό και μπέσα ο άνθρωπος !(Τζινάκι, τρέχα για παρηγοριά στο πληγωμένο αγόρι !!!)


Νόρα-Λουκάς (γραφείο ξανά)
Το Νοράκι με αυτό το ύφος «με την ουρά στα σκέλια» πολύ γλυκούλα. Κατάλαβε ότι έκανε πατάτα και προσπαθεί να απολογηθεί …. Και το βρισίδι μεταξύ τους πολύ γέλιο !
Λουκάς: «Την αγαπάω γαμώτο, την αγαπάω …»
Νόρα: «Α ρε Λουκά, πώς θα περάσει αυτή η ζωή χωρίς εσένα?....» ΕΛΙΩΣΑ …..



Μουσικό διάλλειμα
Μου άρεσε πολύ… Το τραγούδι το λατρεύω ….


Νικόλας-Δάφνη
Γάτα η Δαφνούλα …. Μου άρεσε που τον πάγωσε στην αρχή τον Νικολάκη και μετά πολύ ωραία κουβέντα ενός φυσιολογικού ζευγαριού που το χρειαζόμαστε εκεί μέσα. Με συγκίνησαν βασικά …..


Νόρα-Λουκάς
Αχ …. Η τελειότερη σκηνή του επεισοδίου …. Συγκινήθηκα, βούρκωσα, έκλαψα… Τις έχουν αυτές τις σκηνές τόσο πολύ που μπαίνεις στο πετσί τους, ζεις μαζί τους τα συναισθήματά τους … Αυτόν τον κρυφό πόνο που δεν τον εξομολογούνται ο ένας στον άλλον εγώ τον ένιωσα…
Απίστευτος ο μονόλογος του Λουκά … Καταπληκτική η «ψύχραιμη» Νόρα …
Γενικά η ωραιότερη σκηνή τους για μένα μέσα σε 300 επεισόδια ….
Με άγγιξε πιο πολύ και από το φιλί… Και αυτή η μουσική που βάζουν πια από πίσω… Snif



Νταίζη-Λουκάς
Και μετά από την ΤΕΛΕΙΑ σκηνή, να σου η φοράδα να του κατσικώνεται στο σβέρκο !!! Και να ονειρεύεται αυτή και να πονάει ο Λουκάκος !! Grrr


Χρήστος
Α ρε κάτι ΑΝΤΡΕΣ που πονάνε …. Τον παραδέχομαι που έκλαψε για τον έρωτα του!! Βαρύμαγκας, πετάει τα λεφτά στο τραπέζι, σηκώνει το σακάκι και φεύγει !!
Και στην παραλία εκπληκτικός !! Μου θύμισε Κούρκουλο και «Βρέχει φωτιά στη στράτα μου» …. Έκαιγε τις αναμνήσεις του μυαλού του με τη Νταίζη…
Δεν περίμενα ότι την έχει αγαπήσει τόσο πολύ πάντως ……
Τζίναααααααααααααααααααααααααααααα !!!!!



Εύα-Μάνος
Ο γνωστός Μάνος που όλοι αγαπάμε. Τσουπ, έσκασε στην πόρτα της Εύας και εν αναμονή του σημερινού για τη συνέχεια, για το ξύλο και για την Νταίζη με τη σαλιάρα και το ταπεράκι!

Φιλιά !


Καλά έγραψες πάλι Γιούλη. Δηλαδή τι περιμένεις να δεις αν θα απλώσει σεντόνι το Κατσαρό Υπόθετο και αν δεν απλώνεις εσύ; Να απλώνεις κάθε μέρα. Γιούλη προχώρα σε θέλει όλη η χώρα χιχιχι
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 300 - Ημερομηνία 10-02-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Φεβ 11, 2010 6:28 pm

annaki έγραψε:Με τη δουλειά δεν πρόλαβα να σχολιάσω εχθές, ούτε σήμερα προλαβαίνω δηλαδή αλλά κάνω 5λεπτη εξαίρεση μόνο για χάρη του Χρηστάρα!
Ν' αγιάσει το στόμα σου παλικάρι μου! Την έστειλε τη ******** που 'χει πάρει φαλάγγι το μισό αντρικό πληθυσμό της σειράς! Έριξε και το δακράκι του εκεί που έπρεπε (κι αν και έχουμε φάει τόσο κλαυθμό και οδυρμό απ' τη Μελίτα που δε μου κάνει πια αίσθηση) και τη ζεμπεκιά του στο καπάκι ο αρχάγγελος για να κλείσει πιο εντυπωσιακά η βραδιά! Παρεμπιπτόντως, κορυφαίος ο Μητροπάνος αλλά άλλο έπρεπε να της αφιερώσει:
https://www.youtube.com/watch?v=TyR1YzGHpTs
Στείλ' τη στον αγύριστο αγόρι μου τη *********, μη μου γίνεις o Forrest Gump no5 θα κάνω χαρακίρι!

Επίσης έλιωσα με Λουκά-Νόρα Love! και το παίζω και χειραφετημένη τρομάρα μου! Τελικά καλά μας κάνουν και μας φλομώνουν στο μελό, αφού κατά βάθος με τέτοια τη βρίσκουμε! Με μέτρο όμως κύριοι σεναριογράφοι, μη μας τους κάψετε κι αυτούς γιατί δε θ' αντέξω 2ο γύρο Στέφανου-Μελίτας με άλλα πρόσωπα (ούτε και με τα ίδια εννοείται!).

Είχε και γέλιο πάντως, και η σκηνή με το τηλέφωνο αλλά το αποκορύφωμα οι ατάκες Κατρανίδη προς Νταίζη! Και το σημερινό θα έχει με τα κεφτεδάκια της τζουτζούκας που λέει κι η Νόρα...

Κατα τα άλλα με κάλυψε η προλαλήσασα Clarabelle!gelio


Edit by Clarabelle
1η προειδοποίηση
2.4 Βρισιές, προσβολές ή προσβλητικα υπονοούμενα εναντίον άλλων χρηστών ή του προσωπικού και ακατάλληλη γλώσσα τιμωρούνται σε όλο το Φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
Συγγνώμη γι αυτό. Επ' ουδενί δεν είχα πρόθεση να προκαλέσω πρόβλημα, απλώς πρόκειται για εκφράσεις που χρησιμοποιούνται συχνά στην καθομιλουμένη και δε τις θεώρησα βωμολοχίες ή ακατάλληλη γλώσσα. Αυτό βέβαια είναι εντελώς υποκειμενικό και κάθε περιβάλλον διέπεται από δικούς του κανόνες οπότε, όπως και να έχει, δε θα επαναληφθεί.

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης