Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

+35
LIBRA
KonstantinaA
spy
CineFreak
Jennifer
hionati
raniap1989
rachel
mirrella
vs116117
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
FieryRed
jim7
marilou19
Ntinaki1
soso
kikialex
Dorina <3 Πέτρος
nikidanis
anna90
elli
elena
mariaki
KatsaroYpotheto
anastasia20
panda
evanna
filitsa
ρενια
margaret
konstantina
loukitsa
sifantid
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 69
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 16, 2010 12:54 am

Θα ηθελα να και εγω να παραθεσω την αποψη μου με αφορμη το σχολιο της nikidanis σχετικα με Λουκα-Νορα και γενικα στο οτι η σειρα μας εχει απογοητευσει.

Ειμαι και εγω απογοητευμενη απο την γενικη εξελιξη της σειρας και ειδικα απο τον ολο χειρισμο στο θεμα Λουκας-Νορα! Εγω προσωπικα δεν ειμαι απογοητευμενη επειδη δεν τους εχουν κανει ακομα ζευγαρι, ειμαι απογοητευμενη απο το τροπο που προχωρανε την ιστορια. Πανω απο ενα μηνα τωρα βλεπουμε επαναλαμβανομενες σκηνες δηλ ζηλιες, τσακωμους και μετα αμοιβαια εξομολογηση σε Νικολα και Δαφνη αντιστοιχα! Το ειδαμε μια φορα, δυο φορες αλλα ποσο να αντεξουμε, πλεον το βαρεθηκαμε! Το χειροτερο ομως ειναι οτι τα επεισοδια δεν εχουν σεναριακη συνοχη δηλ. ο Λουκας στο ενα επεισοδιο τρεχει να προλαβει το μοιραιο μεταξυ Νορας-Μπελλου και στο αμεσως επομενο του κανει πλακα και του λεει πως να την ριξει.... και φυσικα να μην αναφερθω στο περιβοητο φιλι που κανουν πως δεν υπηρξε ποτε! Το θεμα ειναι με ολα αυτα εχουν καταφερει να ακυρωσουν και τους ιδιους τους χαρακτηρες που αγαπησαμε! Ακομα και πιο φανατικοι του ζευγαριου κανουν παραπονα για το συνεχες χαλβαδιασμα του Λουκα και το ξεκατινιασμα της Νορας!
Οπως ολοι ξερουμε σημασια δεν εχει ο προορισμος αλλα το ταξιδι και το συγκεκριμενο ταξιδι δεν προχωραει και πολυ ομαλα....και εγω προσωπικα εχω αρχισει ηδη να παιρνω δραμαμινες... Χι! Χι!

Επισης θα ηθελα να δικαιολογηθω σχετικα με το γιατι συνεχιζουμε να βλεπουμε την σειρα παρολο που μας εχει απογοητευσει. Εγω πρωτη φορα στην ζωη μου παρακολουθω καθημερινη σειρα, δεν εχω δει ουτε " βερα στο δεξι"! Μια καθημερινη σειρα και ειδικα αν την βλεπεις φανατικα, σου γινεται συνηθεια, αποτελει μερος της καθημερινοτητας σου και ειναι πολυ δυσκολο να σταματησεις να την βλεπεις! Ειδικα αν εχεις παρακολουθησει και τον 1ο κυκλο (που ηταν συγκριτικα πολυ ανωτερος), ειναι σιγουρο οτι δυσκολα θα αφησεις τον 2ο! Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν θα κανουμε κριτικη και δεν θα λεμε καποια πραγματα που δεν μ'αρεσουν. Ελπιζω τους υπολοιπους 4 μηνες που μενουν για να τελειωσει ο 2ος κυκλος, να μας κανουν πραγματικα την ανατροπη και να δουμε ουσιαστικη συνεχεια στην σειρα!


Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενά σου και θα προσθέσω κάτι ακόμη.
Εγώ είδα πρώτη φορά καθημερινό με τη βέρα στο δεξί και ξεκίνησα να βλέπω τα μυστικά επειδή περίμενα να δω εξέλιξη χαρακτήρων. Στη βέρα ίσως να υπήρξαν κάποιες σεναριακές ασυνέπειες αλλά η πλειονότης των χαρακτήρων εξελίχθηκαν και υπήρχε συνέπεια και συνέχεια σ αυτό που παρακολούθησα.
Την περασμένη χρονιά πιστεύω οτι υπήρχε και στα μυστικά αλλά στην προσπάθεια να συνεχιστεί η ιστορία οι χαρακτήρες ακυρώθηκαν τόσο πολύ που μερικοί δεν αναγνωρίζονται πλέον.
Τελευταία το πιο κραυγαλέο παράδειγμα ειναι η Νόρα. Με στενοχωρεί να τη βλέπω να ξεκατινιάζεται γιατί αυτή η Νόρα που γνώριζα εγώ ήταν μια γυναίκα που πατούσε στα πόδια της καλά με καθαρή σκέψη, με δυνατά αισθήματα και ακεραιότητα και αυτο που βλέπω τώρα είναι ένα κακέκτυπο της ηρωίδας που αγάπησα.
Νομίζω οτι λιγο ως πολύ αυτο έχει γίνει με όλους τους χαρακτήρες της σειράς.
Το δεύτερο που με ενοχλει τελευταία ειναι η πλήρης έλλειψη άλλης ιστορίας που θα πλαισιώσει τα ερωτικά των ηρώων και θα δώσει ενδιαφέρον στην εξέλιξη.
Παρόλα αυτά θα σου πω οτι πιστεύω και γω ακριβώς το ίδιο. Η καθημερινή σειρά μπαίνει μέσα στο ημερήσιο πρόγραμμα κατά καποιον τρόπο και δύσκολα την αφήνει κανείς.
Ελπίζω και γω σε κάποια ανατροπή που ίσως εξηγήσει κάποια πράγματα που με πρώτη ματιά μας έχουν φανεί αστεία και ίσως μας κρατήσει καθηλωμένους.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Φεβ 16, 2010 1:02 am

χωρις να παρεξηγηθω αλλα σημερα ενοιωσα οτι με παρεξηγησαν καποιοι απο τα λεγομενα μου .συμφωνω οτι η σειρα εχει παρει καποια κατρακυλα αλλα απο την στιγμη που αρχιζει καποιος να τη βλεπει δυσκολα να ξεκολλησει μετα!

οσο για τη νορα τον τελευταιο καιρο εχει κανει ακραια πραγματα ωστε να χαρακτηριστει ''κατινα''..εν μερει ομως εγω τη δικαιολογω αφου εχει ερωτευτει....συμφωνω οτι εχει παθει μεταλλαξη ο χαρακτηρας αλλα θελω να θυμησω οτι και στον 1 κυκλο με την ιστορια του στελιου πηρε αυτη τα ηνια και ηθελε να τον εκδικηθει ...την ειχαν συμβουλευσει κιολας θυμαμαι ο ρουσσος να μην το κανει αλλα δεν σταματησε ...θα με πειτε ειναι δυναμικη γυναικα περασε τα παντα απο τον ψυχακια αλλα δεν ειχε φτασει σε ενα σημειο ''τρελας'' η ακραιο?? το να παρει μονη της εκδικηση....
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από rachel Τρι Φεβ 16, 2010 1:23 am

Nikidanis και Clarabelle χαιρομαι που συμφωνειτε μαζι μου, σας διαβαζω καιρο και σεβομαι πολυ τις αποψεις σας!
Γενικα πιστευω οτι ολοι εχουμε αγαπησει πολυ αυτην την σειρα και γι αυτο ειμαστε λιγο παραπανω επικριτικοι.... επειδη της αξιζει καλυτερη μεταχειρηση απο την πλευρα των σεναριογραφων!
Εγω παντως παρολη την σεναριακη κατρακυλα, εξακολουθω να βρισκω την σειρα μας οαση μεσα στην υπολοιπη τηλεοπτικη ερημο που βιωνουμε!

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 16, 2010 1:29 am

rachel έγραψε:Nikidanis και Clarabelle χαιρομαι που συμφωνειτε μαζι μου, σας διαβαζω καιρο και σεβομαι πολυ τις αποψεις σας!
Γενικα πιστευω οτι ολοι εχουμε αγαπησει πολυ αυτην την σειρα και γι αυτο ειμαστε λιγο παραπανω επικριτικοι.... επειδη της αξιζει καλυτερη μεταχειρηση απο την πλευρα των σεναριογραφων!
Εγω παντως παρολη την σεναριακη κατρακυλα, εξακολουθω να βρισκω την σειρα μας οαση μεσα στην υπολοιπη τηλεοπτικη ερημο που βιωνουμε!


Δεν μπορώ να μιλήσω για τους άλλους αλλά σίγουρα εγώ ξέρω τι έχω πάθει. Διαβάζω χρόνια τα άρθρα της κυρίας Ακρίτα και σέβομαι τη δουλειά της και μάλλον έχω σηκώσει πολύ ψηλά τον πήχυ με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι με κάποια πράγματα.
Περιμένω κι εγώ την ανατροπή και ελπίζω να μην διαψευστώ.:wink2:
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Φεβ 16, 2010 1:41 am

Clarabelle έγραψε:
rachel έγραψε:Nikidanis και Clarabelle χαιρομαι που συμφωνειτε μαζι μου, σας διαβαζω καιρο και σεβομαι πολυ τις αποψεις σας!
Γενικα πιστευω οτι ολοι εχουμε αγαπησει πολυ αυτην την σειρα και γι αυτο ειμαστε λιγο παραπανω επικριτικοι.... επειδη της αξιζει καλυτερη μεταχειρηση απο την πλευρα των σεναριογραφων!
Εγω παντως παρολη την σεναριακη κατρακυλα, εξακολουθω να βρισκω την σειρα μας οαση μεσα στην υπολοιπη τηλεοπτικη ερημο που βιωνουμε!


Δεν μπορώ να μιλήσω για τους άλλους αλλά σίγουρα εγώ ξέρω τι έχω πάθει. Διαβάζω χρόνια τα άρθρα της κυρίας Ακρίτα και σέβομαι τη δουλειά της και μάλλον έχω σηκώσει πολύ ψηλά τον πήχυ με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι με κάποια πράγματα.
Περιμένω κι εγώ την ανατροπή και ελπίζω να μην διαψευστώ.:wink2:


μια απο τα ιδια παθαμε Μαρια οταν εχεις δει πολλα πραγματα απο το συγκεκριμενο συγγραφικο διδυμο περιμενεις πολλα περισσοτερα ...δεν σε αδικω περιμενω και γω πια λιγη δραση !!!
αλλα απο την αλλη επειδη η σειρα εχει αρχισει γενικα το λεω να μην μ αρεσει αυτο τον καιρο δεν θα της γυρισω και την πλατη και οταν θα μ αρεσει να την ξαναδω ...και δεν θελω οι σεναριογραφοι να αρχισουν να κανουν τα χατιρακια του κοινου ...γιατι τοτε ειναι που θα χαθει η μπαλα :wink2:
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από raniap1989 Τρι Φεβ 16, 2010 1:56 am

Και εγώ για να είμαι ειλικρινής χαρακτήρισα το σημερινό επεισόδιο καλό αλλά αυτό διότι πολύ απλά διαφωνώ με αυτό το γάμο. Ο γάμος αυτός στηρίχθηκε μόνο σε ψεύτικα χαμόγελα και υποσχέσεις γαλήνης και ηρεμίας.Στην πραγματικότητα όμως οδήγησε στην ψυχική διάλυση όχι μόνο δύο αλλά τεσσάρων ανθρώπων.....
Δύο πραγματικά διαλυμμένων βλέπε Μελίτα και Μάνο και δύο διαλυμμένων οι οποίοι όμως λόγω του παιδιού και του σεβασμού που τρέφουν ο ένας για τον άλλον προσπαθούν....αποτυχημένα όπως οι άλλοι αλλά προσπαθούν.
Όσον αφορά τα σχόλια για τις εξέλιξεις των χαρακτήρων διαφωνώ όλοι οι χαρακτήρες έχουν εξελιχθεί απο πέρισυ άλλοι προς το καλό άλλοι πάλι όχι....
Προσωπικά θεωρώ λογική τη ζήλια μεταξύ Λουκά-Νορας όπως και τα πισωγυρίσματα...στην πραγματικότητα είναι δύσκολες οι ριζικές αποφάσεις και αλλαγές.Είναι 15 χρόνια φίλοι και τόσα χρόνια υπάρχει στον αέρα,στα αγγίγματα σε όλα ο έρωτας. Αλλά πέραν του έρωτα, αγαπά πραγματικά ο ένας τον άλλο τόσο που τρέμει ο ένας μη χάσει απο τη ζωή του τον άλλο. Όχι μόνο ως εραστή(κατί που δεν έχει γίνει ποτέ) αλλά ουσιαστικά...μην τον/την χάσει απο την καθημερινότητα του/της και αυτό είναι χειρότερο....

Αγαπημένες σκηνές-ατάκες για σήμερα :

1.σκηνή στο σπίτι της Νόρας
-Ν: 50 πανέρια έπρεπε να σου ρίξω Razz
-Λ: σα δεν ντρέπεσαι που με στόλισες σαν τον επιτάφιο, ηλίθια
-Ν: Εδώ δες αχαριστία, εγώ φταίω που ήθελα απλώς να εξυμνήσω το ταλέντο σου
-Λ: Ναι! Γι'αυτό παραλίγο να μου φέρεις το πανέρι κολάρο (χιχι)
-Ν: Ένα κολάρο είναι Ότι Πρέπει, πώς θα σε βγάζει έξω βόλτα το Νταιζουλίνι (καλά αυτό θεϊκό)
-Λ : Μερικές φορές μου'ρχεταί να σε....( φιλίσω????? ΜΑΚΑΡΙ)
-Ν : Να με, να με....(τα θέλει και σένα ο οργανισμός σου )
-Λ: Να μη σου πω καλύτερα ( μωρέ πες της!!! πίστεψε με θα το χαρεί Wink )
................κλπ.................
(Εγώ έχω μια απορία αφού πάντα του πετάει πράγματα βλέπε ντοσιέδες, ποτήρια, πανέρια , μαξιλάρια γιατί δεν πετυχαίνει στόχο ????? όλο πόδια πετυχαίνει....ΚΕΦΑΛΙ ΚΟΠΕΛΙΑ!!! ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕ ΤΠΤ!!! )

2. σκηνή στο γάμο
έρχεται η Εύα βγαίνει απο το αμάξι (περιττό να πω ότι ούτε εμένα μου άρεσε το νυφικό). Χαιρετά την Νταίζη-Λουκά ο Κυριάκος nteni(τον οποίο αφήνω ασχολίαστω και ομολογώ οτι εγώ ήμουν που τον ψήφισα σαν πιο αντιπαθητικό χαρακτήρα στο thetweenty ναι εγω ήμουν Razz) φεύγει και Έρχεται η Νόρα....
-Ν: Λοιπόν Λουκά όπως είπαμε.Εγώ τα στέφανα,εσύ τις βέρες.
-Νται: Α δεν νομίζω , ανάποδα θα γίνει (καλά αυτή απο που και ως που πετάγεται!!!ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ????αιντε μην τα πάρω όλο χώνεται και την τσιτσιρίζει την Νόρα....μετά φταίει η Νορα???και απαντώ ΌΧΙ)
Ν: Λουκά γιατί πετάγεται ο υπότιτλος? (και αυτή όπως όλοι καταλαβαίνεται είναι η αγαπημένη μου ατάκα για σήμερα
..........κλπ............

στη σκηνή που τσακώνονταν για την ανθοδέσμη δεν με χάλασε....και ο συμβολισμός όπου έχουμε ανθοδέσμη βλέπε Λουκά εμφανέστατως
το ντύσιμο της Δάφνης ήταν αυτό που μου άρεσε περισσότερο! Η Νόρα είναι κούκλα ότι και να βάλει,όπως και η Εύα. Ομολογώ βέβαια ότι και το γενικότερο λούκ της Μελίτας αν και τεθλιμένο ήταν ιδιαίετερα κομψό!!!
Αυτά....και ο πρώτος μου σχολιασμός μόλις ολοκληρώθηκε :D

υγ: Συμφωνώ με τα περισσότερα στο σημερινό με τα σχόλια της Βαλεντίνα
raniap1989
raniap1989
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Φεβ 16, 2010 2:05 am

raniap1989 έγραψε:Και εγώ για να είμαι ειλικρινής χαρακτήρισα το σημερινό επεισόδιο καλό αλλά αυτό διότι πολύ απλά διαφωνώ με αυτό το γάμο. Ο γάμος αυτός στηρίχθηκε μόνο σε ψεύτικα χαμόγελα και υποσχέσεις γαλήνης και ηρεμίας.Στην πραγματικότητα όμως οδήγησε στην ψυχική διάλυση όχι μόνο δύο αλλά τεσσάρων ανθρώπων.....
Δύο πραγματικά διαλυμμένων βλέπε Μελίτα και Μάνο και δύο διαλυμμένων οι οποίοι όμως λόγω του παιδιού και του σεβασμού που τρέφουν ο ένας για τον άλλον προσπαθούν....αποτυχημένα όπως οι άλλοι αλλά προσπαθούν.
Όσον αφορά τα σχόλια για τις εξέλιξεις των χαρακτήρων διαφωνώ όλοι οι χαρακτήρες έχουν εξελιχθεί απο πέρισυ άλλοι προς το καλό άλλοι πάλι όχι....
Προσωπικά θεωρώ λογική τη ζήλια μεταξύ Λουκά-Νορας όπως και τα πισωγυρίσματα...στην πραγματικότητα είναι δύσκολες οι ριζικές αποφάσεις και αλλαγές.Είναι 15 χρόνια φίλοι και τόσα χρόνια υπάρχει στον αέρα,στα αγγίγματα σε όλα ο έρωτας. Αλλά πέραν του έρωτα, αγαπά πραγματικά ο ένας τον άλλο τόσο που τρέμει ο ένας μη χάσει απο τη ζωή του τον άλλο. Όχι μόνο ως εραστή(κατί που δεν έχει γίνει ποτέ) αλλά ουσιαστικά...μην τον/την χάσει απο την καθημερινότητα του/της και αυτό είναι χειρότερο....

Αγαπημένες σκηνές-ατάκες για σήμερα :

1.σκηνή στο σπίτι της Νόρας
-Ν: 50 πανέρια έπρεπε να σου ρίξω Razz
-Λ: σα δεν ντρέπεσαι που με στόλισες σαν τον επιτάφιο, ηλίθια
-Ν: Εδώ δες αχαριστία, εγώ φταίω που ήθελα απλώς να εξυμνήσω το ταλέντο σου
-Λ: Ναι! Γι'αυτό παραλίγο να μου φέρεις το πανέρι κολάρο (χιχι)
-Ν: Ένα κολάρο είναι Ότι Πρέπει, πώς θα σε βγάζει έξω βόλτα το Νταιζουλίνι (καλά αυτό θεϊκό)
-Λ : Μερικές φορές μου'ρχεταί να σε....( φιλίσω????? ΜΑΚΑΡΙ)
-Ν : Να με, να με....(τα θέλει και σένα ο οργανισμός σου )
-Λ: Να μη σου πω καλύτερα ( μωρέ πες της!!! πίστεψε με θα το χαρεί Wink )
................κλπ.................
(Εγώ έχω μια απορία αφού πάντα του πετάει πράγματα βλέπε ντοσιέδες, ποτήρια, πανέρια , μαξιλάρια γιατί δεν πετυχαίνει στόχο ????? όλο πόδια πετυχαίνει....ΚΕΦΑΛΙ ΚΟΠΕΛΙΑ!!! ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕ ΤΠΤ!!! )

2. σκηνή στο γάμο
έρχεται η Εύα βγαίνει απο το αμάξι (περιττό να πω ότι ούτε εμένα μου άρεσε το νυφικό). Χαιρετά την Νταίζη-Λουκά ο Κυριάκος nteni(τον οποίο αφήνω ασχολίαστω και ομολογώ οτι εγώ ήμουν που τον ψήφισα σαν πιο αντιπαθητικό χαρακτήρα στο thetweenty ναι εγω ήμουν Razz) φεύγει και Έρχεται η Νόρα....
-Ν: Λοιπόν Λουκά όπως είπαμε.Εγώ τα στέφανα,εσύ τις βέρες.
-Νται: Α δεν νομίζω , ανάποδα θα γίνει (καλά αυτή απο που και ως που πετάγεται!!!ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ????αιντε μην τα πάρω όλο χώνεται και την τσιτσιρίζει την Νόρα....μετά φταίει η Νορα???και απαντώ ΌΧΙ)
Ν: Λουκά γιατί πετάγεται ο υπότιτλος? (και αυτή όπως όλοι καταλαβαίνεται είναι η αγαπημένη μου ατάκα για σήμερα
..........κλπ............

στη σκηνή που τσακώνονταν για την ανθοδέσμη δεν με χάλασε....και ο συμβολισμός όπου έχουμε ανθοδέσμη βλέπε Λουκά εμφανέστατως
το ντύσιμο της Δάφνης ήταν αυτό που μου άρεσε περισσότερο! Η Νόρα είναι κούκλα ότι και να βάλει,όπως και η Εύα. Ομολογώ βέβαια ότι και το γενικότερο λούκ της Μελίτας αν και τεθλιμένο ήταν ιδιαίετερα κομψό!!!
Αυτά....και ο πρώτος μου σχολιασμός μόλις ολοκληρώθηκε :D

υγ: Συμφωνώ με τα περισσότερα στο σημερινό με τα σχόλια της Βαλεντίνα

πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου...συμφωνω στα περισσοτερα...
καλως μας ηρθες...και καλα ποστ... Flkia
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από raniap1989 Τρι Φεβ 16, 2010 2:08 am

ευχαριστώ hionati Flkia
raniap1989
raniap1989
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Φεβ 16, 2010 10:11 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Μια και δεν υπάρχει κατώτερη βαθμολόγιση "άθλιο" το σημερινό επεισόδιο απο εμένα..

Εύα - Στεφανος: Ώρα σου ήταν Ευάκι, για την ακρίβεια για μένα είσαι μια απο τα ίδια με τον Στέφανο πλεόν, απλώς χωρίς τον δόλο. Με αγάπη απο εμένα λοιπόν για τους νιόπαντρους Fskl Fskl Fskl
Μάνος: Όλη μας η καϊλα που μας πήρε ΑΥΤΟΣ την Εύα για μια ακόμα φορά, δεν με πείθεις.- Τσάκο ένα κι εσύ! Fskl
Μελίτα: Για κάποιον που δεν εχει ιχνος αξιοπρέπειας δεν χαλαλίζω ούτε ένα φάσκελο άλλωστε έχει τελειώσει καιρό τώρα ο χαρακτήρας αυτός για μένα.. Τιποτένια απλά..
Λουκάς: Λές και κάποια σωστά, αλλά μπροστά στη Νταίζη είσαι τόσο μπουνταλάς που με συγχωρείς χρυσέ μου, αλλα οδεύεις κι εσυ σε κατήφορο. Κάνε κάτι!
Νικόλας: Απλά : respect : μιλάει σωστά, φέρεται σωστά!
Δάφνη: Απλά wall έχει αρχίσει να κουράζει και αυτό το "Είμαι αλλού και λέω κουλαμάρες όλη την ώρα"
Νόρα: Ότι περισσεύει αφιερωμένο σε σένα αγαπητή... Fskl Fskl Fskl Μαζί με την Εύα καταφέρατε να μου τελειώσετε ότι προσδοκίες είχα για τη σειρά!

Έμεινε κανείς όρθιος πια? Σε έναν πρόχειρο απολογισμό που έκανα ο μόνος είναι η Μαριλού! Μαζί σου γλωσσούδικο λοιπόν!

Αυτά απο μένα για σχολιασμό..σε τέτοια χάλια άλλωστε τι άλλο να πεις... Είναι το δεύτερο επεισόδιο σερί που μου ανεβάζει πίεση και με απογοητεύει που σπατάλησα τόσο χρόνο σε μια σειρά που αποδείχτηκε μεγάαααααλη πατάτα!

Δεν αναμένω πλέον καμμία βελτίωση και τίποτε καλύτερο.. σχολιασμός ξανα αν και όταν ξαναδω επεισόδιο! NBC και πάλι NBC! Η παρουσία μου πλέον θα είναι μόνο για εσάς που είστε η καλύτερη παρέα!

Και εις άλλα με υγείαν!


Τζίνα εγώ συμφωνώ απόλυτα! Τα ίδια συμπτώματα έχουμε, ανεβασμένη πίεση και πολύ μεγάλη απογοήτευση!!!!!!!!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Φεβ 16, 2010 11:00 am

το κακό στην περίπτωσή μου ήταν ότι κάθησα και είδα τη χθεσινή Εδέμ μετά από έναν μαραθώνιο φαγητού, χαλβά σιμιγδαλένιου και των 5 πρώτων επεισοδίων του 6ου κύκλου του Grey's Anatomy (με συγκλονιστικές και βαθιά ανθρώπινες εξελίξεις για όσους ενδιαφέρονται...)...Snif

όπως καταλαβαίνετε, με το που άρχισε η Εδέμ, έπαθα τηλεοπτικό σοκ, και το IQ μου ως τηλεθεάτριας κατέβηκε 1345987345987 μονάδες ... BlackEye

τα μόνα ενδιαφέροντα σημεία ήταν το δάκρυ του Στέφανου, η ομορφιά και τα ισιωμένα μαλλιά της Μελίτας, ο Κυριάκος, ο Μάνος σαν αγρίμι να κόβει βόλτες στου μπαρμπα-Λιά, και οι φιλότιμες προσπάθειες όλων των ηθοποιών να παίξουν κείμενα που τους παρουσιάζουν σα λοβοτομημένους, κλονισμένους, θύματα, μαμάκηδες, χαμένους στο διάστημα, κατιναριά, άβουλους, ερωτοβαρεμένους, σκυλάκια της κάθε δολοπλόκας τραγουδιάρας, "αμάρτησα για το παιδί μου" πατεράδες, ασέξουαλ ερωτοχτυπημένους επιχειρηματίες σκυλάκια της κάθε υστέρως δικηγορέσας κλπκλπκλπ ... slap Grrr Kotsides

εντάξει, κάνετε 45άρια και μπράβο σας, αλλά ήμαρτον, όχι άλλη μασημένη τροφή, τα έχουμε δει και ξαναδεί και ξαναματαδεί και δεν υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης πλέον - λίγη ανατροπή δε βλάπτει, θα μας ξαφνιάσει ευχάριστα σας διαβεβαιώ !!! ...

Καλή σας χώνεψη !!!
GN1
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 16, 2010 11:24 am


Θα κάνω μια προσπάθεια να σχολιάσω.

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ήταν αυτό που παρακολούθησα χθες και τι με χάλασε. Θα τα πάρω λοιπόν με τη σειρά.

Η παρέα στα μπουζούκια.
Ο Λουκάς κάποιες στιγμές δείχνει να έχει αναλαμπές και μια απ αυτές τις στιγμές παρακολουθήσαμε χθες. Την Παρασκευή είπαμε όλοι οτι ήταν μεγάλο φαουλ της Νόρας να πάει την Εύα στο μέρος που βρισκόταν ο Μάνος δημιουργώντας προβλήματα και φανταστήκαμε οτι έγινε για να εξυπηρετηθεί το σενάριο. Είδα όμως οτι θίχτηκε χθες το θεματάκι και ο Λουκάς είπε όλα όσα είπαμε και μεις. Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί μας έδειξαν τη σκηνή; Τι θέλουν να μας πουν; Μήπως με τον τρόπο τους μας λένε οτι η Νόρα δεν είναι έτσι όπως την ξέρουμε αλλά κρύβει μέσα της μια κατίνα; Και εγώ σαν τηλεθεάτρια τι πρέπει να κάνω να το δεχτώ; Εγώ παρακολουθώντας την ηρωίδα ενάμιση χρόνο τώρα έχω άλλες εικόνες απ αυτή, πρέπει τώρα να τις διαγράψω; Δεν νομίζω. Μήπως ο ποιητής θέλει να μας πει οτι κάθε γυναίκα που ερωτεύεται χάνει την αξιοπρέπεια και τη λογική της; Συγνώμη αλλά αυτό αδυνατώ να το δεχτώ.

Μάνος Εύα
Κατά την ταπεινή μου γνώμη η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου. Τελικά ίσως και να ήταν καλύτερα που δεν ειπώθηκαν πολλά. Η σκηνή στα μπουζούκια προχθές επέτρεψε στον καθένα απο μας να σκεφτεί τα κομμάτια της σχέσης τους που για αυτόν ήταν σημαντικά. Άλλος είδε την αγάπη άλλος την προδοσία και άλλος τον πόνο, ανάλογα με το τι άγγιξε τον καθένα απ αυτή τη σχέση. Το κλείσιμο κράτησε λιγότερο απο δυό λεπτά αλλά ήταν φορτισμένο και μου έφτασε. Αυτό το φιλί που ενδεχομένως κάποιους τους χάλασε εμένα δεν με ενόχλησε και δεν το είδα σαν πισωγύρισμα. Οι άνθρωποι που αγαπήσαμε στη ζωή μας, πάντα κρατούν ένα κομμάτι μας και η Εύα το Μάνο τον αγάπησε και το έχει αποδείξει. Θα με παραξένευε να τη δω να ακυρώνει δεκαπέντε χρόνια απ τη ζωή της. Είπε το αντίο της και φεύγοντας απ την παραλία έκανε το βήμα για μια καινούρια αρχή. Τα μάτια της μου έδειξαν τον πόνο γι αυτό που θα μπορούσε να έχει ζήσει με το Μάνο και που τελικά δεν κατάφερε να ζήσει. Ο Μάνος απ τη μεριά του κάνει ένα δεύτερο δειλό βήμα προς το καλύτερο. Για πρώτη ίσως φορά δεν απαίτησε. Παρακάλεσε. Για όσους έχουμε παρακολουθήσει την πορεία του αυτό ήταν μια σημαντική διαφορά. Μου άρεσε που επελέγη η παραλία γι αυτό το κλείσιμο της σχέσης τους και μου άρεσε και η ερμηνεία των ηθοποιών και το στήσιμο της σκηνής.

Στέφανος Μελίτα.
Κλασικά οι δυό τους επέλεξαν μια ανοιχτή πόρτα για το φιλί τους. Θα παραβλέψω οτι όλο αυτό διαδραματίστηκε μέσα σε ένα σπίτι που υπήρχαν ανθρωποι και που κάποιος θα μπορούσε να βγει και να τους δει. Το χθεσινό επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους. Παρακολούθησα λοιπόν την Εύα να αφήνει πίσω το παρελθόν της και να ξεκινάει για αλλού και την ίδια στιγμή μου έδειχναν οτι μπαίνει σε ένα δρόμο που και πάλι θα την σακατέψει. Έκλεισαν το δρόμο πριν καν δούμε την εκκίνηση. Ακύρωσαν το γάμο πριν καν γίνει. Μασημένη τροφή και δεν είναι το καλύτερό μου.

Παρέα πρίν το γάμο
Το μεγαλύτερο κομμάτι του επεισοδίου ήταν τα γεγονότα πριν το γάμο. Δεν ξέρω απο που να αρχίσω και που να τελειώσω.
Ο Νικόλας και ο Λουκάς είχαν κάποια λογική στον τρόπο της αντίδρασής τους.
Προσπαθούσα να αναγνωρίσω τη Δάφνη και αδυνατούσα. Τί είπε; Άκουσε κλάματα μέσα στη νύχτα κατάλαβε οτι ήταν ο Μάνος που περνούσε μια απ τις πιο δύσκολες νύχτες της ζωής του και ξανάπεσε για ύπνο; Είναι αυτή η Δάφνη;
Είδα τη Νόρα μέσα στην αναισθησία για όλο αυτό που προκάλεσε να κάνει χαβαλέ και να τσιγκλάει το Λουκά και στη συνέχεια να φεύγει για να ετοιμαστεί στο σπίτι της Εύας και προσπαθούσα να την αναγνωρίσω αλλά μάταια.
Είδα την Εύα να γυρίζει σπίτι της και η Μαρίλια να μην κάνει ούτε μια ερώτηση. Αν αυτό είναι φυσιολογική συμπεριφορά τι να πω δεν έχω καταλάβει τίποτα απ τους χαρακτήρες των ηρώων.
Είδα τη Νταίζη να έχει βάλει κάτω το Λουκά και να τον πατάει. Που πήγε η εξυπνάδα και η ευρηματικότητα του Λουκά και αφήνει τη ζωή του να παίρνει τέτοιο δρόμο χωρίς να κάνει το παραμικρό;

Μάνος
Σε διάφορα σημεία του επεισοδίου βλέπαμε την αντίδρασή του. Οι σκηνές του ήταν όλες πολύ καλές. Του συμβαίνει το εξής παρα πολύ απλό. Όπως οι περισσότεροι άνθρωποι κατάλαβε τι είχε μόλις το έχασε. Έχει να κάνει πολλά μπρος πίσω μέχρι να σταθεροποιηθεί. Απ τη μια έλεγε στον Ηλία οτι ήθελε να γεράσει με την Εύα και τελικά γέρασε μόνος του μέσα σε μια νύχτα, και απ την άλλη έβγαζε θυμό για το Στέφανο. Απ τη μια ρωτούσε την Δάφνη αν έδειχνε ευτυχισμένη και απ την άλλη την κατηγορούσε που πάτησε τον όρκο της λες και αυτός τον είχε κρατήσει. Τουλάχιστον η συμπεριφορά του μου φάνηκε φυσιολογική άσχετα αν ακόμη δεν έχω καταλάβει τι ήταν αυτό που τον έκανε να αποφασίσει ποιά αγαπάει.

Μελίτα
Αν αξιοπρέπεια είναι να ντύνεσαι εύθυμη χήρα και να πηγαίνεις σε ένα γάμο να ζαχαρώσεις το γαμπρό που χθες το βράδυ τον φιλούσες σε κοινή θέα συγνώμη δεν θα πάρω. Για μένα αξιοπρέπεια είναι να πας και να δείχνεις ήρεμη και χαρούμενη ώστε να μη δημιουργήσεις πρόβλημα και να μη κάνεις τους υπόλοιπους να σε κοιτούν λες και περιμένουν να σκάσεις βόμβα. Ξέρω οτι η σκηνή που η Μελίτα μπήγει τα νύχια στα χέρια έγινε για να με συγκινήσει αλλά μου φάνηκε σαν να έβλεπα ένα χέρι ξεκάρφωτο χωρίς το σώμα και η κίνηση να βοηθούν να βγεί το συναίσθημα και μου προκάλεσε μάλλον γέλιο γιατί έχω δει το Μάνο να κάνει ακριβώς το ίδιο στο γραφείο του πέρσυ μόνο που στην περίπτωσή του η κίνηση και το βλέμα του έκαναν το πλάνο καθηλωτικό.

Στέφανος.
Ο τύπος για μένα εξακολουθεί να είναι ο άγνωστος Χ. Τον βλέπω να δακρύζει και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι γιατί προχωράει σε ένα γάμο που δεν του τον επέβαλλε κανένας, αλλά τον επέλεξε. Αν το μίσος του για το Μάνο είναι πιο μεγάλο απ την αγάπη του για τη Μελίτα, τότε συγνώμη αλλά μιλάμε για την απόλυτη κοροιδία και όχι για τον απόλυτο έρωτα. Δείχνει να κοιτάζει τη Μελιτα πριν μπει στην εκκλησία και στη συνέχεια κρατάει και τα έθιμα τρομάρα του. Περιμένω να δω τι έχει να μου δείξει ακόμη ο ήρωας. Απο που πηγάζει όλο αυτό το μίσος και που οδηγεί και επειδή η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία (ελπίζω χωρίς πρώτα να ξεκάνει εμάς τους έρημους τηλεθεατές) περιμένω την ανατροπή που ενδεχομένως θα εξηγήσει τα παράδοξα και θα δώσει ενδιαφέρον.

Δεν θέλω καν να μπω στη διαδικασία να σχολιάσω τη σκηνή της ανθοδέσμης γιατί με θύμωσε αφάνταστα. Ούτε μια λέξη απο μένα για το θεματάκι.

ΥΓ Ξανακοιτάζοντας το ποστ μου το βρίσκω μάλλον αλλοπρόσαλο. Ίσως ακόμη πιο πολύ κι απ το επεισόδιο που παρακολούθησα αλλά μια και έκανα τον κόπο να γράψω το κατεβατό ας το ποστάρω και συνγώμη αν κούρασα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από spy Τρι Φεβ 16, 2010 11:48 am

Όσον αφορά στην τετράδα Μάνος-Εύα-Στέφανος-Μελίτα πρόκειται για 4 ενήλικες ανθρώπους που έχουν κάνει απόλυτα συνειδητά τις επιλογές τους και είναι υπεύθυνοι για αυτές. Δεν αναφέρομαι μόνο στην παρούσα κατάσταση, αλλά και στο παρελθόν. Το ότι βόλευε τη Μελίτα και την Εύα να ρίχνουν το φταίξιμο στο Μάνο είναι άλλη ιστορία.
Δάφνη-Νόρα-Λουκάς και Νικόλας γνωρίζουν πολύ καλά τι εστί Μάνος και τι εστί Εύα. Η Δάφνη δεν έχει ιδέα για Στέφανο και Μελίτα, ωστόσο τα γεγονότα της έχουν αποδείξει ότι Μάνος-Εύα δε μπορούν να είναι μαζί και ευτυχισμένοι και πιστεύει πως δίπλα στο Στέφανο η Εύα θα έχει μία ήρεμη και ισορροπημένη ζωή. Η Νόρα και ο Λουκάς γνωρίζουν για Στέφανο-Μελίτα και όμως συμβούλεψαν την Εύα να παντρευτεί το Στέφανο. Στη στάση τους βάζω ένα ερωτηματικό.
Όσον αφορά στο θέμα με τα μπουζούκια ήταν όντως φάουλ της Νόρας, αλλά και η Εύα μια χαρά ακολούθησε το Μάνο. Αν δεν ήθελε δε θα πήγαινε στην παραλία.
Τέλος, η Δάφνη άκουσε ένα θόρυβο, που νόμιζε πως είναι κλάμα και αναρωτήθηκε αν ήταν ο Μάνος και ο Νικόλας μέσα στην αναισθησία της απάντησε πως καλά έκανε και δεν τον ξύπνησε. Η στάση της Δάφνης απέναντι στο Μάνο ήταν αυτή που έπρεπε-ρεαλιστική. Σε αντίθεση με το Νικόλα που έβγαλε πάλι το κόμπλεξ του και τη ειρωνεία του.
Καταλήγω με το ότι κανείς δεν είναι άμοιρος ευθυνών, όλοι κάνουν τις επιλογές τους και οι επιλογές έχουν και συνέπειες, τις οποίες καλείσαι να αντιμετωπίσεις.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την spy στις Τρι Φεβ 16, 2010 12:17 pm, 1 φορά
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Φεβ 16, 2010 11:59 am

Clarabelle έγραψε:
Θα κάνω μια προσπάθεια να σχολιάσω.

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ήταν αυτό που παρακολούθησα χθες και τι με χάλασε. Θα τα πάρω λοιπόν με τη σειρά.

Η παρέα στα μπουζούκια.
Ο Λουκάς κάποιες στιγμές δείχνει να έχει αναλαμπές και μια απ αυτές τις στιγμές παρακολουθήσαμε χθες. Την Παρασκευή είπαμε όλοι οτι ήταν μεγάλο φαουλ της Νόρας να πάει την Εύα στο μέρος που βρισκόταν ο Μάνος δημιουργώντας προβλήματα και φανταστήκαμε οτι έγινε για να εξυπηρετηθεί το σενάριο. Είδα όμως οτι θίχτηκε χθες το θεματάκι και ο Λουκάς είπε όλα όσα είπαμε και μεις. Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί μας έδειξαν τη σκηνή; Τι θέλουν να μας πουν; Μήπως με τον τρόπο τους μας λένε οτι η Νόρα δεν είναι έτσι όπως την ξέρουμε αλλά κρύβει μέσα της μια κατίνα; Και εγώ σαν τηλεθεάτρια τι πρέπει να κάνω να το δεχτώ; Εγώ παρακολουθώντας την ηρωίδα ενάμιση χρόνο τώρα έχω άλλες εικόνες απ αυτή, πρέπει τώρα να τις διαγράψω; Δεν νομίζω. Μήπως ο ποιητής θέλει να μας πει οτι κάθε γυναίκα που ερωτεύεται χάνει την αξιοπρέπεια και τη λογική της; Συγνώμη αλλά αυτό αδυνατώ να το δεχτώ.

Μάνος Εύα
Κατά την ταπεινή μου γνώμη η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου. Τελικά ίσως και να ήταν καλύτερα που δεν ειπώθηκαν πολλά. Η σκηνή στα μπουζούκια προχθές επέτρεψε στον καθένα απο μας να σκεφτεί τα κομμάτια της σχέσης τους που για αυτόν ήταν σημαντικά. Άλλος είδε την αγάπη άλλος την προδοσία και άλλος τον πόνο, ανάλογα με το τι άγγιξε τον καθένα απ αυτή τη σχέση. Το κλείσιμο κράτησε λιγότερο απο δυό λεπτά αλλά ήταν φορτισμένο και μου έφτασε. Αυτό το φιλί που ενδεχομένως κάποιους τους χάλασε εμένα δεν με ενόχλησε και δεν το είδα σαν πισωγύρισμα. Οι άνθρωποι που αγαπήσαμε στη ζωή μας, πάντα κρατούν ένα κομμάτι μας και η Εύα το Μάνο τον αγάπησε και το έχει αποδείξει. Θα με παραξένευε να τη δω να ακυρώνει δεκαπέντε χρόνια απ τη ζωή της. Είπε το αντίο της και φεύγοντας απ την παραλία έκανε το βήμα για μια καινούρια αρχή. Τα μάτια της μου έδειξαν τον πόνο γι αυτό που θα μπορούσε να έχει ζήσει με το Μάνο και που τελικά δεν κατάφερε να ζήσει. Ο Μάνος απ τη μεριά του κάνει ένα δεύτερο δειλό βήμα προς το καλύτερο. Για πρώτη ίσως φορά δεν απαίτησε. Παρακάλεσε. Για όσους έχουμε παρακολουθήσει την πορεία του αυτό ήταν μια σημαντική διαφορά. Μου άρεσε που επελέγη η παραλία γι αυτό το κλείσιμο της σχέσης τους και μου άρεσε και η ερμηνεία των ηθοποιών και το στήσιμο της σκηνής.

Στέφανος Μελίτα.
Κλασικά οι δυό τους επέλεξαν μια ανοιχτή πόρτα για το φιλί τους. Θα παραβλέψω οτι όλο αυτό διαδραματίστηκε μέσα σε ένα σπίτι που υπήρχαν ανθρωποι και που κάποιος θα μπορούσε να βγει και να τους δει. Το χθεσινό επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους. Παρακολούθησα λοιπόν την Εύα να αφήνει πίσω το παρελθόν της και να ξεκινάει για αλλού και την ίδια στιγμή μου έδειχναν οτι μπαίνει σε ένα δρόμο που και πάλι θα την σακατέψει. Έκλεισαν το δρόμο πριν καν δούμε την εκκίνηση. Ακύρωσαν το γάμο πριν καν γίνει. Μασημένη τροφή και δεν είναι το καλύτερό μου.

Παρέα πρίν το γάμο
Το μεγαλύτερο κομμάτι του επεισοδίου ήταν τα γεγονότα πριν το γάμο. Δεν ξέρω απο που να αρχίσω και που να τελειώσω.
Ο Νικόλας και ο Λουκάς είχαν κάποια λογική στον τρόπο της αντίδρασής τους.
Προσπαθούσα να αναγνωρίσω τη Δάφνη και αδυνατούσα. Τί είπε; Άκουσε κλάματα μέσα στη νύχτα κατάλαβε οτι ήταν ο Μάνος που περνούσε μια απ τις πιο δύσκολες νύχτες της ζωής του και ξανάπεσε για ύπνο; Είναι αυτή η Δάφνη;
Είδα τη Νόρα μέσα στην αναισθησία για όλο αυτό που προκάλεσε να κάνει χαβαλέ και να τσιγκλάει το Λουκά και στη συνέχεια να φεύγει για να ετοιμαστεί στο σπίτι της Εύας και προσπαθούσα να την αναγνωρίσω αλλά μάταια.
Είδα την Εύα να γυρίζει σπίτι της και η Μαρίλια να μην κάνει ούτε μια ερώτηση. Αν αυτό είναι φυσιολογική συμπεριφορά τι να πω δεν έχω καταλάβει τίποτα απ τους χαρακτήρες των ηρώων.
Είδα τη Νταίζη να έχει βάλει κάτω το Λουκά και να τον πατάει. Που πήγε η εξυπνάδα και η ευρηματικότητα του Λουκά και αφήνει τη ζωή του να παίρνει τέτοιο δρόμο χωρίς να κάνει το παραμικρό;

Μάνος
Σε διάφορα σημεία του επεισοδίου βλέπαμε την αντίδρασή του. Οι σκηνές του ήταν όλες πολύ καλές. Του συμβαίνει το εξής παρα πολύ απλό. Όπως οι περισσότεροι άνθρωποι κατάλαβε τι είχε μόλις το έχασε. Έχει να κάνει πολλά μπρος πίσω μέχρι να σταθεροποιηθεί. Απ τη μια έλεγε στον Ηλία οτι ήθελε να γεράσει με την Εύα και τελικά γέρασε μόνος του μέσα σε μια νύχτα, και απ την άλλη έβγαζε θυμό για το Στέφανο. Απ τη μια ρωτούσε την Δάφνη αν έδειχνε ευτυχισμένη και απ την άλλη την κατηγορούσε που πάτησε τον όρκο της λες και αυτός τον είχε κρατήσει. Τουλάχιστον η συμπεριφορά του μου φάνηκε φυσιολογική άσχετα αν ακόμη δεν έχω καταλάβει τι ήταν αυτό που τον έκανε να αποφασίσει ποιά αγαπάει.

Μελίτα
Αν αξιοπρέπεια είναι να ντύνεσαι εύθυμη χήρα και να πηγαίνεις σε ένα γάμο να ζαχαρώσεις το γαμπρό που χθες το βράδυ τον φιλούσες σε κοινή θέα συγνώμη δεν θα πάρω. Για μένα αξιοπρέπεια είναι να πας και να δείχνεις ήρεμη και χαρούμενη ώστε να μη δημιουργήσεις πρόβλημα και να μη κάνεις τους υπόλοιπους να σε κοιτούν λες και περιμένουν να σκάσεις βόμβα. Ξέρω οτι η σκηνή που η Μελίτα μπήγει τα νύχια στα χέρια έγινε για να με συγκινήσει αλλά μου φάνηκε σαν να έβλεπα ένα χέρι ξεκάρφωτο χωρίς το σώμα και η κίνηση να βοηθούν να βγεί το συναίσθημα και μου προκάλεσε μάλλον γέλιο γιατί έχω δει το Μάνο να κάνει ακριβώς το ίδιο στο γραφείο του πέρσυ μόνο που στην περίπτωσή του η κίνηση και το βλέμα του έκαναν το πλάνο καθηλωτικό.

Στέφανος.
Ο τύπος για μένα εξακολουθεί να είναι ο άγνωστος Χ. Τον βλέπω να δακρύζει και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι γιατί προχωράει σε ένα γάμο που δεν του τον επέβαλλε κανένας, αλλά τον επέλεξε. Αν το μίσος του για το Μάνο είναι πιο μεγάλο απ την αγάπη του για τη Μελίτα, τότε συγνώμη αλλά μιλάμε για την απόλυτη κοροιδία και όχι για τον απόλυτο έρωτα. Δείχνει να κοιτάζει τη Μελιτα πριν μπει στην εκκλησία και στη συνέχεια κρατάει και τα έθιμα τρομάρα του. Περιμένω να δω τι έχει να μου δείξει ακόμη ο ήρωας. Απο που πηγάζει όλο αυτό το μίσος και που οδηγεί και επειδή η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία (ελπίζω χωρίς πρώτα να ξεκάνει εμάς τους έρημους τηλεθεατές) περιμένω την ανατροπή που ενδεχομένως θα εξηγήσει τα παράδοξα και θα δώσει ενδιαφέρον.

Δεν θέλω καν να μπω στη διαδικασία να σχολιάσω τη σκηνή της ανθοδέσμης γιατί με θύμωσε αφάνταστα. Ούτε μια λέξη απο μένα για το θεματάκι.

ΥΓ Ξανακοιτάζοντας το ποστ μου το βρίσκω μάλλον αλλοπρόσαλο. Ίσως ακόμη πιο πολύ κι απ το επεισόδιο που παρακολούθησα αλλά μια και έκανα τον κόπο να γράψω το κατεβατό ας το ποστάρω και συνγώμη αν κούρασα.

Clarabelle ο σχολιασμός σου άψογος όπως πάντα και να'σαι σίγουρη πως καθόλου δεν μας κουράζεις! Το αντίθετο, εγώ περιμένω πως και πως τον σχολιασμό σου :D
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Φεβ 16, 2010 1:54 pm

Clarabelle έγραψε:
Μάνος Εύα
Αυτό το φιλί που ενδεχομένως κάποιους τους χάλασε εμένα δεν με ενόχλησε και δεν το είδα σαν πισωγύρισμα. Οι άνθρωποι που αγαπήσαμε στη ζωή μας, πάντα κρατούν ένα κομμάτι μας και η Εύα το Μάνο τον αγάπησε και το έχει αποδείξει.

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για το κατωτέρω παραλήρημα το οποίο θα βάλω σε spoiler μέσα γιατί θα σας πιάσει μισή οθόνη και είναι κρίμα gelio

Είχα πει να το αφήσω το χτεσινο να περάσει έτσι (μετά το ξέσπασμά μου χιχι)... αλλά μια και είμαι ένας απο αυτούς ποιυ αναφέρει η προλαλήσασα ας εκμεταλευτώ την πασούλα χιχιχι Razz

Εγώ έναν άνθρωπο που θα μου είχε κάνει τόσα όσα ο Μάνος στην Εύα, δεν θα τον φίλαγα, θα τον έφτυνα! Σε απλά ελληνικά! Ή θα του έφερνα καμμια γλάστρα στο κεφάλι να του βρίσκεται το σημάδι να με θυμάται! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, σκληρή, άκαρδη, δεν κάνω για σκούπα ή σφουγγαρίστρα...

Και όταν πια θα έφτανε να τελειώσει μέσα μου (γιατί και το μίσος είναι ένα εξίσου δυνατό συναίσθημα με την αγάπη) δεν θα του έλεγα καλή ζωή στις ερημιές, ούτε θα έδινα τελευταία φιλιά! Θα με άφηνε αδιάφορη το πώς θα ζήσει και σίγουρα δεν θα πήγαινα σπίτι του να δηλώσω "Σταμάτα να με ενοχλείς, σε αγαπάω, αλλά αγαπάω και τον Στέφανο που παντρεύομαι". Να μη σου πώ ότι προσωπικά αν κάπου στο μέλλον μάθαινα π.χ. ότι τον κερατώνει η γυναίκα του θα σκεφτόμουνα "Αχ μωρέ κρίμα αλλά ε ώρα του ήταν να πάρει ένα μάθημα" και αυτό θα ήταν η πρώτη και η τελευταία μου σκέψη επί του θέματος! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, καθόλου ανώτερη και ίσως και λίγο κατίνα...

Σπόιλερ:

4 καμμένοι ήρωες και προχωράμε..... Η Νόρα και ο Λουκάς εχουν αρχίσει να αρπάζουν στις ακρες, ευελπιστώ κάποιος να κλείσει το μάτι όσο είναι ακόμα νωρίς!

Άντε να φτάσουμε στο επιθυμητό τεζάρισμα μπας και δούμε και τίποτα αντάξιο των προσδοκιών που είχα όταν ξεκίνησα να δω τη νεά δουλειά του συγγραφικού διδύμου της Βέρας....

Άλλη μια συγνώμη απο μένα που γέμισα την οθόνη σας με μωβ παράπονα και κακιούλες αλλά αυτή είναι η γνώμη μου περί των γεγονότων.

ΥΓ. Ελπίζω να μην μείνω νηστική σήμερα μετά απο αυτό lol!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 16, 2010 2:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Μάνος Εύα
Αυτό το φιλί που ενδεχομένως κάποιους τους χάλασε εμένα δεν με ενόχλησε και δεν το είδα σαν πισωγύρισμα. Οι άνθρωποι που αγαπήσαμε στη ζωή μας, πάντα κρατούν ένα κομμάτι μας και η Εύα το Μάνο τον αγάπησε και το έχει αποδείξει.

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για το κατωτέρω παραλήρημα το οποίο θα βάλω σε spoiler μέσα γιατί θα σας πιάσει μισή οθόνη και είναι κρίμα gelio

Είχα πει να το αφήσω το χτεσινο να περάσει έτσι (μετά το ξέσπασμά μου χιχι)... αλλά μια και είμαι ένας απο αυτούς ποιυ αναφέρει η προλαλήσασα ας εκμεταλευτώ την πασούλα χιχιχι Razz

Εγώ έναν άνθρωπο που θα μου είχε κάνει τόσα όσα ο Μάνος στην Εύα, δεν θα τον φίλαγα, θα τον έφτυνα! Σε απλά ελληνικά! Ή θα του έφερνα καμμια γλάστρα στο κεφάλι να του βρίσκεται το σημάδι να με θυμάται! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, σκληρή, άκαρδη, δεν κάνω για σκούπα ή σφουγγαρίστρα...

Και όταν πια θα έφτανε να τελειώσει μέσα μου (γιατί και το μίσος είναι ένα εξίσου δυνατό συναίσθημα με την αγάπη) δεν θα του έλεγα καλή ζωή στις ερημιές, ούτε θα έδινα τελευταία φιλιά! Θα με άφηνε αδιάφορη το πώς θα ζήσει και σίγουρα δεν θα πήγαινα σπίτι του να δηλώσω "Σταμάτα να με ενοχλείς, σε αγαπάω, αλλά αγαπάω και τον Στέφανο που παντρεύομαι". Να μη σου πώ ότι προσωπικά αν κάπου στο μέλλον μάθαινα π.χ. ότι τον κερατώνει η γυναίκα του θα σκεφτόμουνα "Αχ μωρέ κρίμα αλλά ε ώρα του ήταν να πάρει ένα μάθημα" και αυτό θα ήταν η πρώτη και η τελευταία μου σκέψη επί του θέματος! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, καθόλου ανώτερη και ίσως και λίγο κατίνα...

Σπόιλερ:

4 καμμένοι ήρωες και προχωράμε..... Η Νόρα και ο Λουκάς εχουν αρχίσει να αρπάζουν στις ακρες, ευελπιστώ κάποιος να κλείσει το μάτι όσο είναι ακόμα νωρίς!

Άντε να φτάσουμε στο επιθυμητό τεζάρισμα μπας και δούμε και τίποτα αντάξιο των προσδοκιών που είχα όταν ξεκίνησα να δω τη νεά δουλειά του συγγραφικού διδύμου της Βέρας....

Άλλη μια συγνώμη απο μένα που γέμισα την οθόνη σας με μωβ παράπονα και κακιούλες αλλά αυτή είναι η γνώμη μου περί των γεγονότων.

ΥΓ. Ελπίζω να μην μείνω νηστική σήμερα μετά απο αυτό lol!


Η γνώμη σου σεβαστή και ελπίζω και η δική μου αλλά καλού κακού χτύπα κανένα σάντουιτςlol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Φεβ 16, 2010 2:44 pm

ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ ΨΗΦΙΣΑ ΜΕΤΡΙΟ. ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ, ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΔΕΙΚΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ?

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΟΙΚΤΡΑ.

ΕΥΑ + ΜΑΝΟΣ ΝΑΙ ΕΖΗΣΑΝ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΘΟΣ, ΠΟΝΟ, ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ Α' ΚΑΙ Β' ΚΥΚΛΟΥ. Ο ΜΑΝΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΕΧΑΣΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ . ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΘΑ ΣΦΡΑΓΙΖΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΛΑ. ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ, Ο ΜΑΝΟΣ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ + ΜΕΛΙΤΑ
ΘΕΩΡΩ ΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ. ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΙ ΑΥΤΗ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΤΟΥ ΝΑ ΚΥΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΜΟΝΟΣ, ΣΚΕΦΤΙΚΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.

ΛΟΥΚΑΣ + ΝΟΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.

ΗΜΕΡΑ ΓΑΜΟΥ Η ΕΥΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΨΕΜΜΑ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΟΣΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ. ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΥ Η ΝΟΡΑ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

Η ΝΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΕΥΘΕΩΣ, ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ.ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΠΟΥ Η ΕΥΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ.

ΛΟΥΚΑΣ+ΝΤΑΙΖΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΛΑΚΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ. ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ, Η ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ? ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΧΕΙΡΙΟ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΕΙΛΗ ΤΗΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΣΟΥΖΑ. ΗΜΑΡΤΟΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Η ΣΚΗΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΟΠΟΥ Η ΝΤΑΙΖΗ ΕΤΟΙΜΑΖΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΛΙΣΤΗΚΕ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ. ΗΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΓΑΜΟ. ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΡΑΣΙΔΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ "ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ"

ΑΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΕΣΩΣΑΝ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΩΜΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΕ Η ΝΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΤΗΣ ΕΙΠΕ "ΔΕΝ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΣΥ , ΠΕΣ ΤΟ ΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ".

ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΕΙ ΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΟ. ΩΣ ΤΙ ΠΗΓΕ ΕΚΕΙ ΩΣ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ? Η ΕΥΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΞΕ. ΜΟΥ ΝΤΥΘΗΚΕ ΣΑΝ ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΜΗ ΔΙΠΛΑ . ΠΟΥ ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΟΣΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ?

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΓΑΜΠΡΟ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΓΙΑΤΙ "ΠΡΕΠΕΙ". ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.

ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΠΟΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΜΟ, ΑΦΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ , ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΑΓΑΠΑ ΑΛΛΗ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΥΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΝΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΖΩΗ ΜΕ ΨΕΜΑ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΜΠΡΟΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΥΦΟΣ, ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΥΡΙΑ ΚΑΡΤΑΛΗ" ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ.

ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗΣ? ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΟΙΑ ΦΑΝΗΚΕ Η ΣΚΗΝΗ ΑΛΛΑ ΙΣΟΠΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ, ΑΠΟ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΤΕ. ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΥΦΛΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΑΝ ΤΗ ΝΟΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΑΠΟ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ. ΕΤΣΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ.

ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ? ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ. ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΤΟ ΘΕΑΜΑ.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΛΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, Ο ΜΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΗΤΑΝ Η ΜΕΛΙΤΑ? ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΤΟΠΟ.

Ο ΜΑΝΟΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΝΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΤΟΥ. ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΙΚΗΣΕ ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΑΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ. ΜΕ ΤΙ ΜΟΥΤΡΑ? ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ. ΩΣ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ? ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΥΡΩΘΕΙ ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΔΩΣΜΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΧΑΣΕ.


KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Φεβ 16, 2010 2:46 pm

Ομολογω οτι διαβαζοντας το post της Clarabelle ξεδιαλυνθηκαν καπως οι αποριες που ειχα απο χτες και καταλαβα τι ηταν αυτο που την απογοητευσε!!!!Στα περισσοτερα η αληθεια ειναι οτι συμφωνω!!!

Οσο για το Post της Τζινας ενα πραγμα δεν καταλαβα(παλι καλα κανω προοδους απο χτες! Razz )αφου ξεραμε οτι θα γινουν ολα αυτα πεντε μερες πριν τα δουμε για ποιο λογο σε εκνευρισαν τοσο πολυ!?
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Φεβ 16, 2010 2:54 pm

alexandra 35 έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ ΨΗΦΙΣΑ ΜΕΤΡΙΟ. ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ, ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΔΕΙΚΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ Η ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ?

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ ΟΙΚΤΡΑ. ΩΣ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΧΑΣΕ.

Επειδή πριν λίγο καιρό τις ίδιες προσδοκιές είχα ξέρεις τι μου θύμησε το ποστ σου? Την Καλομοίρα! χαχα Κι όλο περιμένω, περιμένω, σε παιχνίδι που μοιάζει χαμένο! (χωρίς παρεξήγηση κοπέλα μου ε?)



evanna έγραψε:Ομολογω οτι διαβαζοντας το post της Clarabelle ξεδιαλυνθηκαν καπως οι αποριες που ειχα απο χτες και καταλαβα τι ηταν αυτο που την απογοητευσε!!!!Στα περισσοτερα η αληθεια ειναι οτι συμφωνω!!!

Οσο για το Post της Τζινας ενα πραγμα δεν καταλαβα(παλι καλα κανω προοδους απο χτες! Razz )αφου ξεραμε οτι θα γινουν ολα αυτα πεντε μερες πριν τα δουμε για ποιο λογο σε εκνευρισαν τοσο πολυ!?

Αλλο να διαβάζεις βρε πουλάκι μου ότι ξεμοναχιάστηκαν κι άλλο να βλέπεις την Εύα να φιλάει το Μάνο! Άλλο να διαβάζεις ότι γίνεται ένα θεματάκι με την ανθοδέσμη κι άλλο αυτό το ξεκατίνιασμα με τον άκυρο Μπέλλο να τάζει γάμους..

Παρεπιπτόντως πάντα περιμένω να δω κάτι πριν το κρίνω :D

Δεν ήθελα να προεξοφλίσω ότι θα ήταν έτσι τα πράγματα πριν δω ότι όντως ήταν έτσι!

Ελπίζω να ήμουν σαφής γιατί κάτι η έκθεση που έγραψα πριν κάτι η χαρτούρα στη δουλεια που με πνίγει παίζει να μην έχω συνοχή! χαχαχα
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Φεβ 16, 2010 2:55 pm

Clarabelle έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Μάνος Εύα
Αυτό το φιλί που ενδεχομένως κάποιους τους χάλασε εμένα δεν με ενόχλησε και δεν το είδα σαν πισωγύρισμα. Οι άνθρωποι που αγαπήσαμε στη ζωή μας, πάντα κρατούν ένα κομμάτι μας και η Εύα το Μάνο τον αγάπησε και το έχει αποδείξει.

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά για το κατωτέρω παραλήρημα το οποίο θα βάλω σε spoiler μέσα γιατί θα σας πιάσει μισή οθόνη και είναι κρίμα gelio

Είχα πει να το αφήσω το χτεσινο να περάσει έτσι (μετά το ξέσπασμά μου χιχι)... αλλά μια και είμαι ένας απο αυτούς ποιυ αναφέρει η προλαλήσασα ας εκμεταλευτώ την πασούλα χιχιχι Razz

Εγώ έναν άνθρωπο που θα μου είχε κάνει τόσα όσα ο Μάνος στην Εύα, δεν θα τον φίλαγα, θα τον έφτυνα! Σε απλά ελληνικά! Ή θα του έφερνα καμμια γλάστρα στο κεφάλι να του βρίσκεται το σημάδι να με θυμάται! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, σκληρή, άκαρδη, δεν κάνω για σκούπα ή σφουγγαρίστρα...

Και όταν πια θα έφτανε να τελειώσει μέσα μου (γιατί και το μίσος είναι ένα εξίσου δυνατό συναίσθημα με την αγάπη) δεν θα του έλεγα καλή ζωή στις ερημιές, ούτε θα έδινα τελευταία φιλιά! Θα με άφηνε αδιάφορη το πώς θα ζήσει και σίγουρα δεν θα πήγαινα σπίτι του να δηλώσω "Σταμάτα να με ενοχλείς, σε αγαπάω, αλλά αγαπάω και τον Στέφανο που παντρεύομαι". Να μη σου πώ ότι προσωπικά αν κάπου στο μέλλον μάθαινα π.χ. ότι τον κερατώνει η γυναίκα του θα σκεφτόμουνα "Αχ μωρέ κρίμα αλλά ε ώρα του ήταν να πάρει ένα μάθημα" και αυτό θα ήταν η πρώτη και η τελευταία μου σκέψη επί του θέματος! Αλλα μάλλον εγω είμαι άλλο, καθόλου ανώτερη και ίσως και λίγο κατίνα...

Σπόιλερ:

4 καμμένοι ήρωες και προχωράμε..... Η Νόρα και ο Λουκάς εχουν αρχίσει να αρπάζουν στις ακρες, ευελπιστώ κάποιος να κλείσει το μάτι όσο είναι ακόμα νωρίς!

Άντε να φτάσουμε στο επιθυμητό τεζάρισμα μπας και δούμε και τίποτα αντάξιο των προσδοκιών που είχα όταν ξεκίνησα να δω τη νεά δουλειά του συγγραφικού διδύμου της Βέρας....

Άλλη μια συγνώμη απο μένα που γέμισα την οθόνη σας με μωβ παράπονα και κακιούλες αλλά αυτή είναι η γνώμη μου περί των γεγονότων.

ΥΓ. Ελπίζω να μην μείνω νηστική σήμερα μετά απο αυτό lol!


Η γνώμη σου σεβαστή και ελπίζω και η δική μου αλλά καλού κακού χτύπα κανένα σάντουιτςlol!
] ΤΖΙΝΑΚΙ ΑΝΕΒΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΓΩ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΗΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΟ. ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΟΛΕΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΟΠΙΑ ΤΟΥ .

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Φεβ 16, 2010 2:59 pm

Επιτελους Τζινα μου νομιζω οτι μου λυθηκαν ολες οι αποριες που μου ειχαν δημιουργησει οι σχολιασμοι σου γιατι ειλικρινα ειχα καταμπερδευτει!!!!!! :D
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Φεβ 16, 2010 3:43 pm

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ Η ΜΕΛΙΤΑ;

ΩΣ ΠΡΩΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ;

ΩΣ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ;

ΩΣ ΦΙΛΗgelioΤΗΣ ΕΥΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΟΣΑ ΜΑΖΙ;

ΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΔΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ;zip

ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΠΟΥ ΔΕ ΤΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;(ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ)

Η'

ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΑΠ'ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ;

ΜΗΠΩΣ Η ΜΑΓΚΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ;ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΦΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΑΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΜΑΤΩΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΗΣ!!Η ΕΥΑ ΡΩΤΑΓΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΗ ΚΑΛΕΙ!!ΕΣΤΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ!!

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!
TutTut
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Φεβ 16, 2010 4:11 pm

ψηφισα καλο ! ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ !!
Love!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Φεβ 16, 2010 4:26 pm

Τί να πω κι εγώ ....
Και συμφωνώ, και διαφωνώ, και έχω μπερδευτεί για το τί θέλω, και, και, και .....

Γενικά αυτό που δε μου αρέσει είναι ότι η σειρά είναι πιο "φτηνή" από πέρυσι .... (τονίζω τα εισαγωγικά!) Και το εννοώ με δύο τρόπους :

1) Φέτος, πέραν του ερωτικού τομέα, δε βλέπω πλοκή σε κάτι άλλο.... Πέρυσι, πέραν του ότι ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ήταν Η Παρέα της Φεγγαρόπετρας, είχαμε μια υπόθεση Φώτη που μας κράταγε μέχρι το τέλος της σεζόν (για να μην πω την αρχή της φετινής), έναν Στέλιο που με όλο αυτό το παιχνιδάκι που έπαιζε μας κρατούσε σε αγωνία για το που θα φτάσει το σχέδιο του μέχρι να τον καταλάβει η Νόρα και διάφορα άλλα που μας κινούσαν το ενδιαφέρον και κρατούσαν τη σειρά σε εγρήγορση.

2) Ο δεύτερος λόγος που θεωρώ "φτηνή" τη σειρά φέτος είναι αυτή η κατρακύλα των ρόλων.... έστω σε κάποια σημεία αν θέλετε να μην το γενικεύσω ....

Κι εγώ χτες με τη σκηνή της ανθοδέσμης χαλάστηκα πάαααααααααααρα πολύ με τη Νόρα !! Δεν την αναγνώριζα χτες αυτή την κοπέλα, και στο συγκεκριμένο δεν έχει τη δικαιολογία του έρωτά της για το Λουκά γιατί αυτό το σκηνικό δεν είχε άμεση σχέση με το Λουκά. Το ξεκατίνιασμα που είδαμε αφορούσε το μένος της για την Νταίζη και το βρήκα τόσο άσκοπο και άτοπο .... Δηλαδή κοπέλα μου αν την έπιανες εσύ την ανθοδέσμη θα άλλαζε κάτι ?? Δεν ξέρεις ότι η επόμενη που θα παντρευτεί θα είναι η Νταίζη ?? (ασχέτως που ξέρουμε τί θα συμβεί...) 'Επρεπε δηλαδή, έτσι για το γαμώτο, να την πιάσεις εσύ και να γίνεις τόσο ρόμπα μπροστά σε όλους ??? Την "φτήνια" της Νταίζης την περίμενα, της Νόρας όπως την ξέρω και την αγάπησα με τίποτα !!

Για τον Λουκά που χορεύει στο χορό που του βαράει η μπουζουξού, τί να πώ .... Έχει καταντήσει να του βαράει η Νταίζη το ντέφι και να βλέπουμε μια μούγκα σε ότι και να του λέει !!! Άλλαξε και αυτός ... Fskl

Για τη Μελίτα τί να πρωτοπώ ?? Με έχετε καλύψει ..... Δε μπορώ να βλέπω αυτό το de javu στα επεισόδια που παρακολουθώ ...
Με μόνη διαφορά ότι πέρυσι κάλεσε το Μάνο στο σπίτι της ενώ φέτος πήγε εκείνη στο Στέφανο, είδαμε μια Μελίτα να παρακαλάει άλλον έναν άντρα που έφτιαχνε την άλλη μέρα τη ζωή του με κάποια άλλη γυναίκα για ένα φιλί και μια αγκαλιά !!! Μήπως είχες την ελπίδα κατινάκι ότι αφού θα τον φιλήσω στα κουφώματα της πόρτας για άλλη μια φορά μπορεί και αν μας δει κανένας, να το πει στην Εύα και να τους ξαναχωρίσω ????? Fskl Τί να πώ, ο εξευτελισμός του γυναικείου φύλου .....

Ο Στέφανος άλλος κι αυτός .... Το βράδυ αγκομαχάει, πίνει και ξενυχτάει λες και είναι θανατοποινίτης και περιμένει το πρωί την κρεμάλα, και φιλιέται με τον Απόλυτο με δάκρυα στα μάτια και το πρωί μετά το μυστήριο είναι μέσα στην καλή χαρά, μου σηκώνει και τη νύφη αγκαλιά ο πατροπαράδοτος και την καλωσορίζει και στο παλατάκι του μέσα στο χαμόγελο, ενώ "δεν τον ήθελε" αυτό το γάμο ο κακομοίρης και "πιέστηκε" !!!! Fskl

Τώρα όσον αφορά το φιλί Εύας-Μάνου, θα συμφωνήσω με την Clarabelle και όχι επειδή είμαι φαν του ζευγαριού ....
Θεώρησα ότι μέσα σε λίγα λεπτά μας έδειξαν να σφραγίζεται το τέλος(?) ενός μεγάλου έρωτα (τουλάχιστον από την πλευρά της Εύας) με ένα φιλί που ήταν αναμενόμενο πιστεύω εγώ .... Αυτό το ζευγάρι έζησε πολλά και έτσι έπρεπε να κλείσει(?) το κεφάλαιο του .... Δε μου ξένισε το φιλί επειδή δεν ήταν και τραβηγμένο ....

Δεν ξέρω τί άλλο να πώ ...
Δε θα σταματήσω να βλέπω φυσικά "Μυστικά" γιατί την αγαπώ τη σειρά, απλά θέλω εξελίξεις για να μου κρατάει περισσότερο το ενδιαφέρον και κατά κάποιο τρόπο τις περιμένω από αυτά που έχω διαβάσει στα προσεχώς ....

Εύχομαι πολύ να μη μας απογοητεύσουν .....
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Φεβ 16, 2010 4:32 pm

Πρωτον Γιουλη μου να πω οτι περιμενα πως και πως το σχολιασμο σου! : respect :
Δευτερον το σκηνικο με τη Νορα και εμενα με χαλασε γιατι δεν μου αρεσει να τη βλεπω να συμπεριφερεται ετσι!Βεβαια στη συγκεκριμενη σκηνη εγω γελασα παρα πολυ!!!!!
Κατα τ'αλλα συμφωνω σε ολα! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 303 - Ημερομηνία 15-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Φεβ 16, 2010 4:41 pm

Eυάννα μου κι εγώ γέλασα γενικά, αλλά κάνοντας την βαθύτερη σκέψη δε μου άρεσε με τίποτα να βλέπω μια Νόρα σε ρόλο Νταίζης !!! Grrr
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης