Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

+33
mimi
almaresi
loukasnora
jo8
Penny
edem4ever
soso
hionati
annaki
glgs
zwi
LYDIA
Ntinaki1
FieryRed
ellileo
Victoria
LIBRA
Ntinaki Agapaei Petraki
KatsaroYpotheto
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
sousami7
evanna
Helenitsa
νοριτσα
KonstantinaA
verile_mistika
filitsa
sifantid
Izabella29
anastasia20
Καρ-Mik
loukitsa
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap55%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 55% 
[ 33 ]
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 60
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από jo8 Παρ Φεβ 26, 2010 2:29 pm

Είμαι καινουρια εδώ οπότε καλώς σας βρήκα.................΄
Αμάν κ. Ακρίτα όλο ευχάριστα σε αυτό το έργο... Δείξτε και κάτι δυσάρεστο........(το αντίθετο ενοώ αλλά με τόσα πράγματα που έχω δει στα Μυστικά κι αυτό λογικό μου φένεται)

jo8

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Φεβ 26, 2010 2:40 pm

καλως μας ήρθες jo8 :D
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Φεβ 26, 2010 4:17 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......


Μελιτα γενικως
Οσο παει και πιο κατω πεφτει στα ματια και τα δικα μου και στου Στεφανου.Με το που ακουσε οτι ο Στεφανος ξενυχταει μπροστα στα παραθυρα παρατησε καποια που λεει πως την θεωρει φιλη της και εκεινη την στιγμη την χρειαζοταν και ετρεξε στον απολυτο για να του πει οτι δεν πρεπει να χαθει αυτη η αγαπη.Ποια αγαπη κοπελια ποια αγαπη;Πεντε κρεβατια ειχατε ολα κι ολα ποτε προλαβατε να αγαπηθειτε κιολας;Η αγαπη κοριτσι μου ερχεται με τα χρονια.Ο ερωτας φευγει και μενει η αγαπη.Αγαπη ειναι αυτο που εχουν οι γονεις σου.Αγαπη ειναι αυτο που εχει ο Νικολας με την Δαφνη.Αγαπη ειναι αυτο που εχουν ο Στεφανος και η Ευα.Δεν το συνεχιζω γιατι δεν σε συμφερει Μελιτακι.

Πετρος-Χατζημπουκλας
Καρφωθηκε ο βλακας ο Χατζημπουκλας.Καλα να παθει.Λαχταραω την μερα και την στιγμη που θα ξυπνησει ο Αγγελος μεσα στον Πετραν και θα αρχισει να ''πλακωνεται''με τον Μανο.

Πετρος-Αμαλια
Ενταξει τα ιδια θα λεμε σε καθε σκηνη τους;Απλα Θεοι και οι δυο.

Στεφανος-Χρηστος
Τωρα αρχιζει το καλο που ελεγαν και στο ''Παρα Πεντε''.Τωρα αρχιζει η δραση.Ανυπομονω.Κατα τα αλλα Στεφανος Θεος,Χρηστος Μουσειο.

Μπελλος γενικως
Δεν γινεται να ειναι τοσο ηλιθιος.Δεν γινεται να ειναι τοσο στοκος.Δεν γινεται να ειναι τοσο τρεις λαλουν και δυο χορευουν.ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!Δεν γινεται ρε παιδια να βλεπει στο μπατσελορ(ο Θεος να το κανει)του Λουκα τον Λουκα να ειναι ετοιμος να τον αρχισει στις γρηγορες και μονο που ακουγε την φωνη του και να μην καταλαβαινει τιποτα.Εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα τοση ηλιθιοτητα.Τοσο πολυ που λεω δεν μπορει κατι μας κρυβει αυτος.

Αγοροπαρεα της φεγγαροπετρας+Μπελλος
Το εχω πει και θα το ξαναπω.Ο Μπουγιουρης ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της γενιας μας αλλα να παρατησει το δραμα ΤΩΡΑ!!!!!Κωμωδια αγορακι μου.Εκει δινεις ρεστα.Εκει εισαι Θεος.Ηταν ολες οι σκηνες της αγοροπαρεας μοναδικες αλλα οι εκφρασεις του Μανου εκλεψαν την παρασταση.Η μια ατακα διαδεχοταν την αλλη.Τοσο πολυ που πιστευω οτι αυτην την σκηνη την εγραψε μονη της η Ακριτα και δεν αφησε κανεναν να την αγγιξει.

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Feggaropetra3
Δειτε φατσες οχι δειτε φατσες.


Κοριτσοπαρεα της φεγγαροπετρας+Μελιτα
Την Μελιτα δεν θα την σχολιασω το εκανα ηδη αλλωστε.Οι αλλες τρεις ομως η οριτζιναλ κοριτσοπαρεα της φεγγαροπετρας ηταν εξαιρετικες.Ειδικα η σκηνη που κλαινε ολες μαζι αγκαλια για το γραμμα της Νορας στον Λουκα ηταν υπεροχη και τοσο μα τοσο τρυφερη.

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Feggaropetra4


Στεφανος-Ευα
Τρελαθηκα με την ατακα του Στεφανου για τον...''στολισμο''της Νταιζης.

Ευα:Κι εγω τωρα θα πρεπει να παω να....στολισω την Νταιζη.
Στεφανος:Να την στολισεις μη φοβηθεις.Και μετα φορτωσε τα ολα στην εγκυμοσυνη.

Κατα τα αλλα εξακολουθω να παλευω για να μην ξανακολλησω.

Λουκας-Νορα γενικως
Η πρωτη τους σκηνη στο γραφειο ηταν απολαυστικοτατη.Να βλεπει ο Λουκας να απλωνει χερι ο Μητσουλας στο Νορακι του και να του κοπαναει το χερι να μη την αγγιζει.Να εχει σκασει απο τη ζηλεια του και να μη το κρυβει αλλα ο Μπελλος οπως παντα στον κοσμο του.Η δευτερη σκηνη τους ομως ηταν για τα πατωματα και παλι.Να μιλανε για την πενα και με τον τροπο τους να μιλανε και για το φιλι.Και αυτο το δαχτυλιδι τι ομορφο που ηταν.Οχι γκουμουτσα σαν του αλλου και επιδεικτικο αλλα απλο,λιτο,απεριττο και συμβολικο.

Νορα:Τα θυμασαι ολα.
Λουκας:Ολα.


Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Loukasnora44


Πολυ ωραιο επεισοδιο απο εμενα.Εν αναμονη του σημερινου που προβλεπεται συγκλονιστικο.


Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από almaresi Παρ Φεβ 26, 2010 4:19 pm

hionati έγραψε:...αυτοι οι δυο πραγματικα ταιριαζουν σε ενα μυθο που λεει οτι καποτε ο θεος εκοψε μια καρδια στη μεση και εδωσε μισο στον ανδρα και το αλλο μισο στη γυναικα...και απο τοτε καθε μιση καρδια ψαχνει να βρει το αλλο του μισο...και αυτοι οι δυο εχουν απο ενα μισο και αντι να το κανουν ολοκληρο καθονται ετσι...αδικια...
Θα το παίξω σπαστική και θα πω ότι ο μύθος λέει ότι ο άνθρωπος αρχικά ήταν ένα πλάσμα που θύμιζε σιαμαία δίδυμα με τέσσερα πόδια, τέσσερα χέρια και δυο κεφάλια, που κοιτούσαν προς αντίθετες κατευθύνσεις. Τα πλάσματα που προέρχονταν από τη Γη ήταν φύλου αρσενικό/θηλυκό... (είναι γενικά μεγάλη ιστορία, οπότε θα πω μόνο ότι) επειδή τα πλάσματα αυτά θεωρούνταν πολύ ισχυρά, τόσο που ο Δίας τα έβλεπε ως απειλή, αποφάσισε να τα κόψει στη μέση - εις τρόπον ώστε να έχουν δυο πόδια, δυο χέρια κι ένα κεφάλι έκαστο, το οποίο μάλιστα κεφάλι αντέστρεψε ώστε να βλέπουν συνεχώς ότι είναι μισοί και αργότερα έφερε από τη κομμένη πλευρά και τα γεννητικά τους όργανα για να αναπαράγονται όσοι έβρισκαν το άλλο τους μισό, καθώς πριν απλώς έμεναν αγκαλιασμένοι και πέθαιναν... Χασάπης ο Δίας, ε?
Τέλος πάντων, αυτά από το Συμπόσιο του Πλάτωνα... Η καρδιά ορίστηκε ώς το κέντρο των συναισθημάτων αργότερα από τον Αριστοτέλη... Πάντως στο βαφτιστηράκι μου προτιμώ να λέω την εκδοχή της hionati... xixi


Από το χθεσινό επεισόδιο, εκτός όλων των άλλων που αναφέρατε ήδη, μου άρεσε πολύ η φράση της Νόρας "εμένα μου αρκούσε που σκεφτόμουν ότι ο Λουκάς είναι στον καναπέ μου... που και που" και η απάντηση της Εύας "αυτό είναι το θέμα... ότι σου αρκούσε... γιατί αν ήθελες το κατιτίς παραπάνω τώρα δεν θα είχαμε αυτό το πρόβλημα"...
Είναι μεγάλη παγίδα το πέρασμα από το τίποτα στο κάτι. Σαν να αποκτά η ζωή σου μισό νόημα... που φοβάσαι να το χάσεις, οπότε δεν ρισκάρεις... και πολλές φορές μπορεί να μείνεις ές άεὶ εγκλωβισμένος... Γενικά μιλώντας...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από mimi Παρ Φεβ 26, 2010 4:24 pm

πάρα πολύ καλό επεισόδιο
Μάνος : Penguin
Μελίτα: Tigania
Νόρα Λουκάς Snif
Κοριτσοαγκαλία Snif
Bachelor : xaxa
Μπέλλος :Heart1
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Φεβ 26, 2010 4:25 pm

Μιμη μου σε εμενα το αβαταρ σου φαινεται τεραστιο και δεν βλεπω απολυτως τιποτα απο οσα γραφεις! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από mimi Παρ Φεβ 26, 2010 4:26 pm

ναι το είδα και το έβγαλα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Φεβ 26, 2010 4:47 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.......


Μελιτα γενικως
Οσο παει και πιο κατω πεφτει στα ματια και τα δικα μου και στου Στεφανου.Με το που ακουσε οτι ο Στεφανος ξενυχταει μπροστα στα παραθυρα παρατησε καποια που λεει πως την θεωρει φιλη της και εκεινη την στιγμη την χρειαζοταν και ετρεξε στον απολυτο για να του πει οτι δεν πρεπει να χαθει αυτη η αγαπη.Ποια αγαπη κοπελια ποια αγαπη;Πεντε κρεβατια ειχατε ολα κι ολα ποτε προλαβατε να αγαπηθειτε κιολας;Η αγαπη κοριτσι μου ερχεται με τα χρονια.Ο ερωτας φευγει και μενει η αγαπη.Αγαπη ειναι αυτο που εχουν οι γονεις σου.Αγαπη ειναι αυτο που εχει ο Νικολας με την Δαφνη.Αγαπη ειναι αυτο που εχουν ο Στεφανος και η Ευα.Δεν το συνεχιζω γιατι δεν σε συμφερει Μελιτακι.

Πετρος-Χατζημπουκλας
Καρφωθηκε ο βλακας ο Χατζημπουκλας.Καλα να παθει.Λαχταραω την μερα και την στιγμη που θα ξυπνησει ο Αγγελος μεσα στον Πετραν και θα αρχισει να ''πλακωνεται''με τον Μανο.

Πετρος-Αμαλια
Ενταξει τα ιδια θα λεμε σε καθε σκηνη τους;Απλα Θεοι και οι δυο.

Στεφανος-Χρηστος
Τωρα αρχιζει το καλο που ελεγαν και στο ''Παρα Πεντε''.Τωρα αρχιζει η δραση.Ανυπομονω.Κατα τα αλλα Στεφανος Θεος,Χρηστος Μουσειο.

Μπελλος γενικως
Δεν γινεται να ειναι τοσο ηλιθιος.Δεν γινεται να ειναι τοσο στοκος.Δεν γινεται να ειναι τοσο τρεις λαλουν και δυο χορευουν.ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!Δεν γινεται ρε παιδια να βλεπει στο μπατσελορ(ο Θεος να το κανει)του Λουκα τον Λουκα να ειναι ετοιμος να τον αρχισει στις γρηγορες και μονο που ακουγε την φωνη του και να μην καταλαβαινει τιποτα.Εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα τοση ηλιθιοτητα.Τοσο πολυ που λεω δεν μπορει κατι μας κρυβει αυτος.

Αγοροπαρεα της φεγγαροπετρας+Μπελλος
Το εχω πει και θα το ξαναπω.Ο Μπουγιουρης ειναι απο τους καλυτερους ηθοποιους της γενιας μας αλλα να παρατησει το δραμα ΤΩΡΑ!!!!!Κωμωδια αγορακι μου.Εκει δινεις ρεστα.Εκει εισαι Θεος.Ηταν ολες οι σκηνες της αγοροπαρεας μοναδικες αλλα οι εκφρασεις του Μανου εκλεψαν την παρασταση.Η μια ατακα διαδεχοταν την αλλη.Τοσο πολυ που πιστευω οτι αυτην την σκηνη την εγραψε μονη της η Ακριτα και δεν αφησε κανεναν να την αγγιξει.

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Feggaropetra3
Δειτε φατσες οχι δειτε φατσες.


Κοριτσοπαρεα της φεγγαροπετρας+Μελιτα
Την Μελιτα δεν θα την σχολιασω το εκανα ηδη αλλωστε.Οι αλλες τρεις ομως η οριτζιναλ κοριτσοπαρεα της φεγγαροπετρας ηταν εξαιρετικες.Ειδικα η σκηνη που κλαινε ολες μαζι αγκαλια για το γραμμα της Νορας στον Λουκα ηταν υπεροχη και τοσο μα τοσο τρυφερη.

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Feggaropetra4


Στεφανος-Ευα
Τρελαθηκα με την ατακα του Στεφανου για τον...''στολισμο''της Νταιζης.

Ευα:Κι εγω τωρα θα πρεπει να παω να....στολισω την Νταιζη.
Στεφανος:Να την στολισεις μη φοβηθεις.Και μετα φορτωσε τα ολα στην εγκυμοσυνη.

Κατα τα αλλα εξακολουθω να παλευω για να μην ξανακολλησω.

Λουκας-Νορα γενικως
Η πρωτη τους σκηνη στο γραφειο ηταν απολαυστικοτατη.Να βλεπει ο Λουκας να απλωνει χερι ο Μητσουλας στο Νορακι του και να του κοπαναει το χερι να μη την αγγιζει.Να εχει σκασει απο τη ζηλεια του και να μη το κρυβει αλλα ο Μπελλος οπως παντα στον κοσμο του.Η δευτερη σκηνη τους ομως ηταν για τα πατωματα και παλι.Να μιλανε για την πενα και με τον τροπο τους να μιλανε και για το φιλι.Και αυτο το δαχτυλιδι τι ομορφο που ηταν.Οχι γκουμουτσα σαν του αλλου και επιδεικτικο αλλα απλο,λιτο,απεριττο και συμβολικο.

Νορα:Τα θυμασαι ολα.
Λουκας:Ολα.


Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Loukasnora44


Πολυ ωραιο επεισοδιο απο εμενα.Εν αναμονη του σημερινου που προβλεπεται συγκλονιστικο


Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.

τωρα το πιασα...ευτυχως η αγαπη του στεφανου και της ευας ειναι τοσο μεγαλη και πιανει τοσο χωρο που δε χωραει τιποτα αλλο μεσα...τιποτα εκτος απο μια μελιτα και ενα μανο...γιατι εμενα παραμονη του γαμου αυτης της αγαπης πηρε το ματι μου το γαμπρο με τη νυφη να φιλιουνται αλλου...μηπως ο στεφανος φιλιοταν με τη μελιτα.??..οκ εκεινη πηγε πρωτη σπιτι του αλλα και αυτος της ελεγε οτι δε θα τη ξεχασει και το φιλι επεσε χωρις δισταγμους...ή μηπως η ευα εκει στη παραλια δεν εδωσε φιναλε με ενα φιλι που η ιδια ζητησε...ωραια αγαπη...γι αυτο χωριζει μετα ο κοσμος...και να συμπληρωσω οτι καθως εχουμε τονισει οτι και το φιλι και των δυο θεωρηθηκε απιστια,η ευα που δεν ξερει για στεφανο μελιτα εκανε στο στεφανο που θα γινοταν αντρας της οτι και ο μανος σε εκεινη παραμονη του γαμου τους...μπορει να μην καναν ακριβως το ιδιο αλλα ηταν απιστη στο στεφανο παραμονη του γαμου τους...γι αυτο δεν ειχε κατηγορησει το μανο???αν εβρισκε τη μελιτα και το μανο απλως να φιλιουνται παθιασμενα δε θα το θεωρουσε και η ιδια προδοσια???
ή επειδη μανος και ευα τα ειχαν ,χωριζαν και τα ξαναεφτιαχναν επι 15 χρονια αντι για 2 μηνες γι αυτους τα τελευταια φιλια δεν θεωρουνται απιστια???
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από Evelyn Παρ Φεβ 26, 2010 4:55 pm

hionati έγραψε:να σχολιάσω και εγώ λίγογρήγορα...θα σταθώ σε 4 σκηνές που θεωρω τις καλύτερες του επεισοδίου...
1)αντροπαρέα γενικώς...ολες οι σκηνες καταπληκτικες...δενουν υπέροχα...και είναι απο τις σκήνες που μου αρέσει τρελά ο μπουγιουρης...τρελά όμως...σε κάτι τετοιες σκηνές τα ματια του πραγματικα μοιαζουν να γελανε...σε αντιθεση με τις δραματικες του σκηνες που μου φαινονται αδεια...
ενα παραπονο μονο....γιατι να λειπει ο αλεξανδρος απο την παρεα???ξερωοτι ο στεφανος σεναριακα δε θα μπορουσε να ειναι εκει...αλλα γιατι οχι..ο λουκας κουμπαρος του δεν ειναι..αμα διωξουν το μπελο προτεινω να παρει τη θεση του..
2)κοριτσοπαρεα γενικως...
γλυκια και ομορφη σκηνη αλλα σορυ κοριτσια...τα αγορια σας σας αφησαν πολυ πιο πισω...
και ενα ακομη σχολιακι για κατι που διαβασα...δε νομιζω οτι η μελιτα ψαρευε κανεναν...αυτη φταιει που η ευα ειπε για το στεφανο???τη ρωτησε μηπως την ευα πως περνανε με το στεφανο???οχι...η ευα αρχισε να τα λεει μονη της στο ασχετο...και παλι καλα...εκανε και κατι καλο αυτη η κοπελα...
3)σκηνη μελιτα-στεφανου....υπεροχοι,καταπληκτικοι,τελειοι...μολις την ειδα εμεινα καπως ετσι Wow Heart2
αυτοι οι δυο δενουν τοσο ακομη και αν δεν μιλανε...υπαρχει μεταξυ τους ενας ηλεκτρισμος....οι ματιες τους καθε φορα τα λενε ολα...και ενω ηταν απαιχτοι και οι δυο θα δωσω ενα μικρο συν στον αλεξανδρο γιατι παντα οταν δε μιλαει και παιζει μα τις υπεροχες ματαρες του ειναι απλα πιο υπεροχος απο ποτε...μια λεξη μονο=ε-κ-φ-ρ-α-σ-τ-ι-κ-ο-τ-η-τ-α.... Heart2 : respect :
4)σκηνη νορα-λουκα φιναλε... Heart2 δυστυχως θα μεινω με τη γλυκα και φιλι δε θα πεσει...αλλα και εδω τα ματια μιλησαν φιλοι και φιλες...μου θυμιζει το τραγουδι...<<εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος και εσυ μιλας για κατι πραγματα μικρα...>>
υπεροχη σκηνη...αυτοι οι δυο πραγματικα ταιριαζουν σε ενα μυθο που λεει οτι καποτε ο θεος εκοψε μια καρδια στη μεση και εδωσε μισο στον ανδρα και το αλλο μισο στη γυναικα...και απο τοτε καθε μιση καρδια ψαχνει να βρει το αλλο του μισο...και αυτοι οι δυο εχουν απο ενα μισο και αντι να το κανουν ολοκληρο καθονται ετσι...αδικια...αλλα οχι για πολυ...συντομα θα τους δουμε μαζι... Heart2 απο τα λατρεμενα ζευγαρια...


Σε ένα μόνο σημείο θα διαφωνήσω μαζί σου .....δεν θεωρώ σε καμμία περίπτωση "άδεια"
τα μάτια του Μπουγιούρη...αντίθετα πιστεύω ότι αποδίδει εκπληκτικά με το βλέμα του συναισθήματα
όπως οργή, θυμό, πίκρα, απόγνωση....στον ερωτικό τομέα μου το χαλάει κάπως....γενικά πάντως
θεωρώ ότι ο Μπουγιούρης ερμήνευσε ιδανικά το ρόλο του Μάνου του α΄κύκλου.
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Φεβ 26, 2010 4:57 pm

Χιονατη μου μη θυμωνεις.Δεν διαφωνω οτι η Ευα δεν θα επρεπε να φιλιεται με τον Μανο την παραμονη του γαμου της με τον Στεφανο αλλα αν μη τι αλλο ο Μανος και η Ευα εχουν μεγαλη προιστορια.Εχουν ζησει πολλα μαζι.Ο Στεφανος και η Μελιτα τι προλαβαν να ζησουν μαζι περα απο μερικα κρεβατια;Τιποτα.Περασαν μονο μια νυχτα που μιλουσαν για το πως θα ηταν η ζωη τους αν ηταν μαζι.Απο εκει και περα τωρα μεταξυ Στεφανου και Ευας εγω προσωπικα βλεπω αγαπη,εκτιμηση,σεβασμο συστατικα απαραιτητα για εναν γαμο.Αυτο λεω.Τωρα αν εσυ πιστευεις κατι διαφορετικο εγω δεν μπορω και δεν θελω να σου αλλαξω γνωμη.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Φεβ 26, 2010 5:08 pm

loukakos o glukoulhs pou stenaxwrh8hke noraki to koritsaki pou eklaige k egw mazi tous plhmmurisame to saloni! :(
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Φεβ 26, 2010 5:12 pm

Nora Fwka έγραψε:loukakos o glukoulhs pou stenaxwrh8hke noraki to koritsaki pou eklaige k egw mazi tous plhmmurisame to saloni! :(

Nora Fwka καταρχην καλως ηρθες στην παρεα μας.Δευτερον διαβασε τους κανονες.Η γλωσσα του φορουμ ειναι μονο ελληνικη.Τα greeklish απαγορευονται.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από elli Παρ Φεβ 26, 2010 5:34 pm

Λοιπόν μετά από πάρα πολύ καιρό απογοήτευσης και αγανάκτησης με αυτά που έβλεπα, το επεισόδιο το βρήκα καλό(το πολύ καλό και το τέλειο το κρατάω για μετά...όταν η Μελίτα και ο Στέφανος τα ξαναβρούν...και αυτό το βλέπω να γίνεται από Σεπτέμβριο ξανά Snif)

Λοιπόν τη Μελίτα όσο πάει ο καιρός τη συμπαθώ όλο και πιο πολύ και σήμερα τη βρήκα καταπληκτική Klap Δεν ξέρω γιατί πολύ από εσάς δεν την συμπαθείτε αλλά εγώ καταλαβαίνω όλα όσα περνάει και μετά το γάμο έχει δείξει σημάδια βελτίωσης και έχει σταθεί στα πόδια της.

Στη σκηνή με τα κορίτσια, λάτρεψα όλα όσα είπε. Η φωνή της και ο τρόπος που τα έλεγε έβγαζαν όλο τον πόνο που έκρυβε μέσα της. Όσο για την αντίδραση της όταν έμαθε για το Στέφανο που μένει ξάγρυπνος στον παράθυρο, τη βρήκα απόλυτα λογική. Τόσο καιρό ένιωθε ότι ο Στέφανος δεν την αγάπησε πραγματικά και τώρα μαθαίνει ότι και αυτός υποφέρει. Πήγε λοιπόν να του ζητήσει κατά κάποιο τρόπο συγγνώμη για αυτό που πίστευε για να τα έχει καλά με τον εαυτό της.

Τη σκηνή Στέφανου+Μελίτας τη βρήκα Heart1. Δεν ξέρω πώς το κάνουν αυτοί οι δύο αλλά κάθε φορά που τους βλέπω σε τέτοιες σκηνές λιώνω και συγκινούμε αφάνταστα. Πραγματικά και οι δύο ήταν καταπληκτικοί και τα λόγια τους με συνεπήραν για ακόμα μία φορά. Το πλάνο στα χέρια τους Congrats σε όποιον το σκέφτηκε.

Όπως είπε και η Μελίτα..αυτή η αγάπη δεν πρέπει να χαθεί...Είναι κρίμα να βασανίζονται; Και να πεις ότι η Εύα είναι ερωτευμένη με το Στέφανο πάει στο καλό, αλλά άλλον θέλει η νύφη ρε παιδιά και άλλη ο γαμπρός.

Μακάρι στο τέλος να έχουμε τη μεγάλη ανατροπή που θα ενώσει και πάλι το Στέφανο με τη Μελίτα, γιατί πραγματικά δεν παλεύεται η κατάσταση χωρίς αυτούς... Threat

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 26, 2010 5:36 pm

Aς σχολιάσω κι εγω.. αναλυτικά!

Χτές ήταν ένα ακρως ατακαδόρικο και απολαυστικό επεισόδιο!

Νόρα - Δημήτρης - Λουκάς κεραμιδοχτυπημένος!
Νόρα: Ο Δημήτριος κι εγω αρραβωνιαστήκαμε!
Λουκάς: Τι καναμέ?

Καλά όταν άκουσα το Λουκά με αυτό το ύφος και τον τόνο της φωνής να λέει τι κάναμε έσκασα στα γέλια!

Μετα που του τράβαγε το χέρι συνέχεια απο τη Νόρα για να τον συγχαρεί δε έλιωνα χιχιχι

Αλλο να το σχεδιάζεις βλέπεις κι άλλο να γίνεται! χαχα

Πολυ καλοί και οι τρεις τους πάντως! Πολύ καλοί!

Λουκάς: Με το καλό να πιάσετε κι ένα σπίτι γιατί ως γνωστόν εδώ είναι γραφείο! (Koίτα ποιος μιλάει!!!!!)

Λουκάς: Ναός είναι το γραφείο! Ναός! Άσπιλος!

Λουκάς: Που είναι η μυγοσκοτώστρα όταν τη χρειάζομαι?

Δημήτρης: Είχες δίκιο Λουκά πίσω απο αυτό το ατσάλινο περίβλημα κρύβεται ένα τόσο τρυφερό...
Λουκάς: Βλήμα? (Εντάξει εδώ σκότωνε το ύφος του Λουκά!)

Δεν ξέρω ποια ατάκα να πρωτοξεχωρίσω!!!!!

Σίγουρα βέβαια μια φάτσα έμεινε!!!

Δημήτρης: Φιλάκια Λουκάκο! Byeeee!! gelio
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 MpellosBye

Μου θύμισε αθάνατο ελληνικό κινηματογράφο!!!


+++

Χρήστος - Στέφανος
Όλα τα μωρά στην πίστα κλασσικά! Αυτό το κτήμα τα πιο όμορφα μωρά φιλοξενεί!!! huhu

Ο Στέφανος πάντως δεν κινείται σπασμωδικά.. Ακόμα και τώρα που βλέπει ότι του τη φέρανε θέλει να οργανωθεί πρώτα πρίιν χτυπήσει! Ήθελα να ήξερα τι σχεδιάζει!

+++

Οικογένεια Λύτρα - μέλλων κρεμασμένος
Δάφνη: Εμάς που θα μας αφήσεις?
Λουκάς Εσένα στα στιβαρά μπράτσα του Νικόλαου Λύτρα, την Εύα στα πλούσια μπράτσα του Στέφανου Καρτάλη και τη Νόρα στα αρραβωνιασμένα μπράτσα του Δημητρίου..Μήτσουλα!!!

Οι ζήλιες του Λουκάκου είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Αλλά ολα τα λεφτά όμως!!!

Kαι η Δάφνη και ο Νικόλας είναι άπιαστοι στο κωμικό! Οι φάτσες που παίρνουν είναι όλα τα λεφτά! Ο ένας μιλάει και ο άλλος γνέφει! Πάντα τέλοιοι!!!

Νικόλας: Ασε τη Νόρα, με σένα να δούμε τι θα κάνουμε!
Λουκάς: Κάντε ρύζια ή κόλυβα και να δούμε τι θα μας χρειαστεί! (χαχαχαχαχαχαχαχα)

Θέλανε να πάνε και σε κλαμπ και να γυρίσουν με ανυψωτικό τρομάρα τους!!! χαχαχα

+++

Νόρα - Δημήτρης
Όταν της έλεγε ο Μπέλλος οτι το γραφείο έχει άλλη χάρη για τρελίτσες πνίγηκα με τον καφέ! Άπαιχτος ο κος Καλαθάς! Πραγματικά υποκλίνομαι!!!

Ο Δημήτρης Μπέλλος πάλι...στόκος! Ήθελε να κρατήσει και σκονάκι για τους γονείς της! Κάτσε να τα γράφω λέει! χαχαχαχαχα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!

Δημήτρης: Ο πατέρας σου έχει βάλει στο μάτι την ελληνική παράδοση και θα του πάρω σαϊτα για αργαλιό, η μάνα σου τι έχει βάλει στο μάτι και χρειάζεται βενζινοκίνητο αλυσοπρίονο?
Νόρα: Τον πατέρα μου!!! (χαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Δημήτρης: Αλυσοπρίονο η μαμά...μήπως είναι και κληρονομικό! (χαχαχαχαχαχαχαχαχα)

+++

Χατζηγλίτσης γενικώς
Εδώ και μέρες βλέπουμε να τον απειλεί πότε ο ένας και πότε ο άλλος μόνο και μόνο για να μην ξέρουμε ποιος τον έκανε Χατζηπτώμα.. Εγω χτες πάντως θυμήθηκα τον Σωτηρίου (aka Γιώργο Κυρίτση) της Βέρας, έτσι αναλώσιμος ήταν κι εκείνος αλλα δρομολόγησε πράγματα και θάματα!!!

+++

Ηλίας - Νικόλας - Μάνος
Πότε θα γίνει αυτή η ρημαδοδίκη μου λέτε? Εδω κάνουνε γάμο μέσα στη ΣαρακΟστή, αυτή η δικη γιατί αργεί τόσο???

Όσο για τη συζήτηση Νικόλα και Μάνου ειλικρινά ήθελα να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο! Ο Μάνος προσπαθεί να αλλάξει! Ναι βρε παιδί μου πώς δεν το είχα δει ως τώρα! Οι πρώτες του κομπίνες είχαν ως αποτέλεσμα το θάνατο μικρων παιδιών, τώρα οι κομπίνες του ζημιώνουν απλως οικονομικά τους έχοντες, όσο να πεις πρόοδος είναι και αυτή!

Το κατανοώ ότι ο Μάνος ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει γιατί αλλιώς πώς θα έχουμε τον καρμικό στο τέλος, όμως πώς γίνεται να αλλάξει έτσι? Πέρισυ έτρωγε τα χαστούκια το ένα πίσω απο το άλλο και πάλι έμεινε το ίδιο γαιδούρι και τώρα ξαφνικά ξύπνησε το πρωί και είπε "Από Δευτέρα αλλάζω!"? Πώς λέμε απο Δευτέρα δίαιτα ε? Συνήθως πάντως στη δίαιτα εννοούμε Δευτέρα παρουσία!!!

+++

Μελίτα - Αμαλία (γενικώς)
Αιντε χαιντε! Κατινάκι συνειδητοποιείς ότι μέχρι και η πλέον μουρλή Αμαλία σου βάζει χερι για το ίδιο που σου βάζουν όλοι ο υπολοιποι? Πόσο θα πέσεις ακόμα? Πιο χαμηλά... πιο χαμηλά... πιο χαμηλά...???

+++

Λουκάς - Νταίζη
Αυτή η χαρά της Νταίζης να περιγράφει το μικρό σπίτι στο λιβάδι με τις ρακιές με έστειλε! Μού'ρχεται να πάρω το κεφάλι της να το βαράω στον τοίχο! Κάποιος να τη μαζέψει!!!

Νταίζη: Δως μου ένα φιλί!
Λουκάς: Απαπαπαπαπαππαπα! (Όπως το είπε αυτό το απαπα με τρέλανε! χαχαχα)

+++

Και φτάσαμε στο καλό....

Bachelor στο διαμέρισμα του Νικόλα!
Εντάξει δεν μπορώ να περιγράψω το γέλιο που έκανα! Και ούτε μπορώ να ξεχωρίσω μία ή δύο/τρεις/τέσσερις ατάκες!

Ο σχολιασμός της σκηνής θα γίνει με βίντεο και αν δεν προλάβω θα το ποστάρω στις βιντεοδημιουργίες!

Ξετρελάθηκα πάντως με τη φάτσα του Μάνου όταν έλεγε "Τι τους πήρες? Τι τους πήρες?", με το Νικόλα που ήθελε να πάει στη Μονεμβασιά επειδή θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον και με την έκπληξη όλων τους όταν ο Μπέλλος ανακοίνωσε το δώρο γάμου! Δραπανοκατσάβιδο! Επαναφορτιζόμενο βεβαίως βεβαίως, μήν τον περάσουν και για "γκούνη"!!! gelio

Συμφωνώ με την Clarabelle ότι προσπαθούσαν να φέρουν το Λουκά στο αμήν! ΘΕΟΙ όλοι τους!!! ΘΕΟΙ!!!!!

+++

Ολονυχτία στο διαμέρισμα της Νόρας
Από την ευχάριστη παρέα των αγοριών περάσαμε στη συγκινητικές σκηνές των κοριτσιών..

Η απελπισία της Νόρας με συγκίνησε κι ας ήθελα να τη δείρω που εκμεταλεύεται το χάπατο το Δημήτρη!

Και ενώ βλέπουμε τη Νόρα να κλαίγεται για το Λουκά αρχίζει το παραλήρημα της σερνάμενης και μένω κάγκελο! Όποιος την άκουγε και δεν ήξερε, δηλαδή το ήμισυ της παρέας, θα νόμιζε ότι εκείνη πονάει ακόμα για το Μάνο! Μέχρι η Δάφνη την πήρε χαμπάρι.."Στέκεσαι εσύ στα παράθυρα??"

Πετάγεται και η Εύα και λέει ότι και ο Στέφανος το έχει αυτό με το παράθυρο και αμέσως ο καναπές απέκτησε καρφιά! Το κατινάκι αμέσως δηλώνει ότι εχει πει οτι πρέπει να γυρίσει σπίτι, μη χάσει την ευκαιρία!

Καλό το ανέκδοτο πάντως, καλό και σύντομο! Εγω πριν τα Μυστικά νόμιζα ότι τα παιδιά συνήθως είναι δικαιολογία για να μην βγείς απο το σπίτι, δικαιολογία για κάλυψη για να πηγαίνεις στον γκόμενο το ίdιο σου το παιδί, πρώτη φορά στα Μυστικά το είδα!!

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την Clarabelle! Η Εύα ήταν πολύ δυνατή τότε, άφησε τον άντρα της ζωής της χωρίς να έχει κανένα στήριγμα και δεν έκανε πίσω παρα μόνο όταν εκείνος πήγε και την αναζήτησε να τη φουσκώσει με υποσχέσεις και ψέματα! Η άλλη η κατσαρή μέσα στην αδυναμία συνεχίζει να σούρνεται!!!

+++

Μελίτα - Στέφανος
Μαθαμε λοιπόν οτι πονάει το αμόρε και τρέξαμε! Τρέξαμε να του πούμε τι? Δεν με νοιάζει όσες μπόρες κι αν πρέπει να περάσω εγώ θα έιμαι πάντα εκεί δεν πρέπει να χαθεί αυτή η αγάπη? Κι άλλο! Opados1 Κι άλλο! Opados1 Κι άλλο! Opados1 Δεν έχει πειστεί ακόμα και ο τελευταίος τηλεθεατής ότι δεν έχεις ίχνος αξιοπρέπειας να τρέχεις μέσα στη νύχτα να παρακαλάς έναν παντρεμένο!!! Απο εκεί που με εκνεύριζε τώρα την σιχαίνομαι! Για μένα τέτοιες γυναίκες είναι μόνο για φτύσιμο!
Τα καλά της Εύας και χωρίς να έχουμε κάποιον να μας παραμυθιάζει!
Τα καλά της Εύας χωρίς να μας δένει με τον άλλο 15 χρόνια σχέσης!
Τα καλά της Εύας κι ας τα έχουμε ζήσει απο την ανάποδη κι ας τα κράζαμε τότε!

Τι να σου κάνω, εγω φταίω ως admin που δεν έχω ένα emoticon ανάλογο..

Όσο για τον Στέφανο απλά... Fskl και πολύ σου είναι!

+++

Νταίζη - Χρήστος
Τελικά η Νταίζη μπορεί και να την έχει την κοτρώνα γιατί τα χούγια της παρέας μια χαρά τα έχει υιοθετήσει! Φώναξε το Χρήστο παραμονή του γάμου να του πει αύριο παντρεύομαι και θέλω να με θυμάσαι γλυκά! Ακολούθησε βήμα βήμα την πρώτη διδάξα, τον κάλεσε σπίτι, ζήτησε φιλάκια αλλα ο Χρήστος μου...αχχ ο Χρήστος μου στάθηκε στο ύψος του!!! Και χωρίς να έχει και μια δεύτερη απο πίσω να του βρίσκεται που θα μπορούσε να έχει παρασυρθεί άνετα! Εύγε καμάρι μου!!!

+++

Πέτρος - Αμαλία
Όπως πάντα ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!! Αυτοι οι δύο μαζί είναι απίστευτοι! Έχουν δέσει πώς να το πω.. Όταν την λέει κορίτσι μου... Love!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα...

Ο Λουκάς με τη Δάφνη ήταν πολύ συγκινητικός..

Ο Στέφανος μου φάνηκε πολύ ύποπτος που ρώταγε για τον Λουκά αλλά ρώταγε για το ταξίδι του στην Κρήτη οπότε δεν νομίζω να έχει βάλει κάνα χεράκι στο ατύχημα/ευτύχημα..

Στο γραφείο πάλι ο Λουκάς με τη Νόρα με έβαλαν σε mood για το σημερινο επεισόδιο.. αντε να περνάνε οι ώρες, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!

Το δαχτυλίδι ήταν πολύ γλυκιά κίνηση..μικρό και διακριτικό του Λουκά, μεγάλο και γυαλιστερό του Δημήτρη αλλα σημασία δεν έχει το μέγεθος του δαχτυλιδιού αλλα της αγάπης που τους δένει κι αυτό δεν χρειαζόμασταν τη σκηνή για να το μάθουμε, το νιώθουμε κάθε φορά που κοιτιούνται!

Ανυπομονώντας για το σημερινό, αυτά απο μένα..

Και εις άλλα με υγείαν!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Φεβ 26, 2010 5:46 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aς σχολιάσω κι εγω.. αναλυτικά!

Χτές ήταν ένα ακρως ατακαδόρικο και απολαυστικό επεισόδιο!

Νόρα - Δημήτρης - Λουκάς κεραμιδοχτυπημένος!
Νόρα: Ο Δημήτριος κι εγω αρραβωνιαστήκαμε!
Λουκάς: Τι καναμέ?

Καλά όταν άκουσα το Λουκά με αυτό το ύφος και τον τόνο της φωνής να λέει τι κάναμε έσκασα στα γέλια!

Μετα που του τράβαγε το χέρι συνέχεια απο τη Νόρα για να τον συγχαρεί δε έλιωνα χιχιχι

Αλλο να το σχεδιάζεις βλέπεις κι άλλο να γίνεται! χαχα

Πολυ καλοί και οι τρεις τους πάντως! Πολύ καλοί!

Λουκάς: Με το καλό να πιάσετε κι ένα σπίτι γιατί ως γνωστόν εδώ είναι γραφείο! (Koίτα ποιος μιλάει!!!!!)

Λουκάς: Ναός είναι το γραφείο! Ναός! Άσπιλος!

Λουκάς: Που είναι η μυγοσκοτώστρα όταν τη χρειάζομαι?

Δημήτρης: Είχες δίκιο Λουκά πίσω απο αυτό το ατσάλινο περίβλημα κρύβεται ένα τόσο τρυφερό...
Λουκάς: Βλήμα? (Εντάξει εδώ σκότωνε το ύφος του Λουκά!)

Δεν ξέρω ποια ατάκα να πρωτοξεχωρίσω!!!!!

Σίγουρα βέβαια μια φάτσα έμεινε!!!

Δημήτρης: Φιλάκια Λουκάκο! Byeeee!! gelio
Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 MpellosBye

Μου θύμισε αθάνατο ελληνικό κινηματογράφο!!!


+++

Χρήστος - Στέφανος
Όλα τα μωρά στην πίστα κλασσικά! Αυτό το κτήμα τα πιο όμορφα μωρά φιλοξενεί!!! huhu

Ο Στέφανος πάντως δεν κινείται σπασμωδικά.. Ακόμα και τώρα που βλέπει ότι του τη φέρανε θέλει να οργανωθεί πρώτα πρίιν χτυπήσει! Ήθελα να ήξερα τι σχεδιάζει!

+++

Οικογένεια Λύτρα - μέλλων κρεμασμένος
Δάφνη: Εμάς που θα μας αφήσεις?
Λουκάς Εσένα στα στιβαρά μπράτσα του Νικόλαου Λύτρα, την Εύα στα πλούσια μπράτσα του Στέφανου Καρτάλη και τη Νόρα στα αρραβωνιασμένα μπράτσα του Δημητρίου..Μήτσουλα!!!

Οι ζήλιες του Λουκάκου είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Αλλά ολα τα λεφτά όμως!!!

Kαι η Δάφνη και ο Νικόλας είναι άπιαστοι στο κωμικό! Οι φάτσες που παίρνουν είναι όλα τα λεφτά! Ο ένας μιλάει και ο άλλος γνέφει! Πάντα τέλοιοι!!!

Νικόλας: Ασε τη Νόρα, με σένα να δούμε τι θα κάνουμε!
Λουκάς: Κάντε ρύζια ή κόλυβα και να δούμε τι θα μας χρειαστεί! (χαχαχαχαχαχαχαχα)

Θέλανε να πάνε και σε κλαμπ και να γυρίσουν με ανυψωτικό τρομάρα τους!!! χαχαχα

+++

Νόρα - Δημήτρης
Όταν της έλεγε ο Μπέλλος οτι το γραφείο έχει άλλη χάρη για τρελίτσες πνίγηκα με τον καφέ! Άπαιχτος ο κος Καλαθάς! Πραγματικά υποκλίνομαι!!!

Ο Δημήτρης Μπέλλος πάλι...στόκος! Ήθελε να κρατήσει και σκονάκι για τους γονείς της! Κάτσε να τα γράφω λέει! χαχαχαχαχα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!

Δημήτρης: Ο πατέρας σου έχει βάλει στο μάτι την ελληνική παράδοση και θα του πάρω σαϊτα για αργαλιό, η μάνα σου τι έχει βάλει στο μάτι και χρειάζεται βενζινοκίνητο αλυσοπρίονο?
Νόρα: Τον πατέρα μου!!! (χαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Δημήτρης: Αλυσοπρίονο η μαμά...μήπως είναι και κληρονομικό! (χαχαχαχαχαχαχαχαχα)

+++

Χατζηγλίτσης γενικώς
Εδώ και μέρες βλέπουμε να τον απειλεί πότε ο ένας και πότε ο άλλος μόνο και μόνο για να μην ξέρουμε ποιος τον έκανε Χατζηπτώμα.. Εγω χτες πάντως θυμήθηκα τον Σωτηρίου (aka Γιώργο Κυρίτση) της Βέρας, έτσι αναλώσιμος ήταν κι εκείνος αλλα δρομολόγησε πράγματα και θάματα!!!

+++

Ηλίας - Νικόλας - Μάνος
Πότε θα γίνει αυτή η ρημαδοδίκη μου λέτε? Εδω κάνουνε γάμο μέσα στη ΣαρακΟστή, αυτή η δικη γιατί αργεί τόσο???

Όσο για τη συζήτηση Νικόλα και Μάνου ειλικρινά ήθελα να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο! Ο Μάνος προσπαθεί να αλλάξει! Ναι βρε παιδί μου πώς δεν το είχα δει ως τώρα! Οι πρώτες του κομπίνες είχαν ως αποτέλεσμα το θάνατο μικρων παιδιών, τώρα οι κομπίνες του ζημιώνουν απλως οικονομικά τους έχοντες, όσο να πεις πρόοδος είναι και αυτή!

Το κατανοώ ότι ο Μάνος ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει γιατί αλλιώς πώς θα έχουμε τον καρμικό στο τέλος, όμως πώς γίνεται να αλλάξει έτσι? Πέρισυ έτρωγε τα χαστούκια το ένα πίσω απο το άλλο και πάλι έμεινε το ίδιο γαιδούρι και τώρα ξαφνικά ξύπνησε το πρωί και είπε "Από Δευτέρα αλλάζω!"? Πώς λέμε απο Δευτέρα δίαιτα ε? Συνήθως πάντως στη δίαιτα εννοούμε Δευτέρα παρουσία!!!

+++

Μελίτα - Αμαλία (γενικώς)
Αιντε χαιντε! Κατινάκι συνειδητοποιείς ότι μέχρι και η πλέον μουρλή Αμαλία σου βάζει χερι για το ίδιο που σου βάζουν όλοι ο υπολοιποι? Πόσο θα πέσεις ακόμα? Πιο χαμηλά... πιο χαμηλά... πιο χαμηλά...???

+++

Λουκάς - Νταίζη
Αυτή η χαρά της Νταίζης να περιγράφει το μικρό σπίτι στο λιβάδι με τις ρακιές με έστειλε! Μού'ρχεται να πάρω το κεφάλι της να το βαράω στον τοίχο! Κάποιος να τη μαζέψει!!!

Νταίζη: Δως μου ένα φιλί!
Λουκάς: Απαπαπαπαπαππαπα! (Όπως το είπε αυτό το απαπα με τρέλανε! χαχαχα)

+++

Και φτάσαμε στο καλό....

Bachelor στο διαμέρισμα του Νικόλα!
Εντάξει δεν μπορώ να περιγράψω το γέλιο που έκανα! Και ούτε μπορώ να ξεχωρίσω μία ή δύο/τρεις/τέσσερις ατάκες!

Ο σχολιασμός της σκηνής θα γίνει με βίντεο και αν δεν προλάβω θα το ποστάρω στις βιντεοδημιουργίες!

Ξετρελάθηκα πάντως με τη φάτσα του Μάνου όταν έλεγε "Τι τους πήρες? Τι τους πήρες?", με το Νικόλα που ήθελε να πάει στη Μονεμβασιά επειδή θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον και με την έκπληξη όλων τους όταν ο Μπέλλος ανακοίνωσε το δώρο γάμου! Δραπανοκατσάβιδο! Επαναφορτιζόμενο βεβαίως βεβαίως, μήν τον περάσουν και για "γκούνη"!!! gelio

Συμφωνώ με την Clarabelle ότι προσπαθούσαν να φέρουν το Λουκά στο αμήν! ΘΕΟΙ όλοι τους!!! ΘΕΟΙ!!!!!

+++

Ολονυχτία στο διαμέρισμα της Νόρας
Από την ευχάριστη παρέα των αγοριών περάσαμε στη συγκινητικές σκηνές των κοριτσιών..

Η απελπισία της Νόρας με συγκίνησε κι ας ήθελα να τη δείρω που εκμεταλεύεται το χάπατο το Δημήτρη!

Και ενώ βλέπουμε τη Νόρα να κλαίγεται για το Λουκά αρχίζει το παραλήρημα της σερνάμενης και μένω κάγκελο! Όποιος την άκουγε και δεν ήξερε, δηλαδή το ήμισυ της παρέας, θα νόμιζε ότι εκείνη πονάει ακόμα για το Μάνο! Μέχρι η Δάφνη την πήρε χαμπάρι.."Στέκεσαι εσύ στα παράθυρα??"

Πετάγεται και η Εύα και λέει ότι και ο Στέφανος το έχει αυτό με το παράθυρο και αμέσως ο καναπές απέκτησε καρφιά! Το κατινάκι αμέσως δηλώνει ότι εχει πει οτι πρέπει να γυρίσει σπίτι, μη χάσει την ευκαιρία!

Καλό το ανέκδοτο πάντως, καλό και σύντομο! Εγω πριν τα Μυστικά νόμιζα ότι τα παιδιά συνήθως είναι δικαιολογία για να μην βγείς απο το σπίτι, δικαιολογία για κάλυψη για να πηγαίνεις στον γκόμενο το ίdιο σου το παιδί, πρώτη φορά στα Μυστικά το είδα!!

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την Clarabelle! Η Εύα ήταν πολύ δυνατή τότε, άφησε τον άντρα της ζωής της χωρίς να έχει κανένα στήριγμα και δεν έκανε πίσω παρα μόνο όταν εκείνος πήγε και την αναζήτησε να τη φουσκώσει με υποσχέσεις και ψέματα! Η άλλη η κατσαρή μέσα στην αδυναμία συνεχίζει να σούρνεται!!!

+++

Μελίτα - Στέφανος
Μαθαμε λοιπόν οτι πονάει το αμόρε και τρέξαμε! Τρέξαμε να του πούμε τι? Δεν με νοιάζει όσες μπόρες κι αν πρέπει να περάσω εγώ θα έιμαι πάντα εκεί δεν πρέπει να χαθεί αυτή η αγάπη? Κι άλλο! Opados1 Κι άλλο! Opados1 Κι άλλο! Opados1 Δεν έχει πειστεί ακόμα και ο τελευταίος τηλεθεατής ότι δεν έχεις ίχνος αξιοπρέπειας να τρέχεις μέσα στη νύχτα να παρακαλάς έναν παντρεμένο!!! Απο εκεί που με εκνεύριζε τώρα την σιχαίνομαι! Για μένα τέτοιες γυναίκες είναι μόνο για φτύσιμο!
Τα καλά της Εύας και χωρίς να έχουμε κάποιον να μας παραμυθιάζει!
Τα καλά της Εύας χωρίς να μας δένει με τον άλλο 15 χρόνια σχέσης!
Τα καλά της Εύας κι ας τα έχουμε ζήσει απο την ανάποδη κι ας τα κράζαμε τότε!

Τι να σου κάνω, εγω φταίω ως admin που δεν έχω ένα emoticon ανάλογο..

Όσο για τον Στέφανο απλά... Fskl και πολύ σου είναι!

+++

Νταίζη - Χρήστος
Τελικά η Νταίζη μπορεί και να την έχει την κοτρώνα γιατί τα χούγια της παρέας μια χαρά τα έχει υιοθετήσει! Φώναξε το Χρήστο παραμονή του γάμου να του πει αύριο παντρεύομαι και θέλω να με θυμάσαι γλυκά! Ακολούθησε βήμα βήμα την πρώτη διδάξα, τον κάλεσε σπίτι, ζήτησε φιλάκια αλλα ο Χρήστος μου...αχχ ο Χρήστος μου στάθηκε στο ύψος του!!! Και χωρίς να έχει και μια δεύτερη απο πίσω να του βρίσκεται που θα μπορούσε να έχει παρασυρθεί άνετα! Εύγε καμάρι μου!!!

+++

Πέτρος - Αμαλία
Όπως πάντα ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!! Αυτοι οι δύο μαζί είναι απίστευτοι! Έχουν δέσει πώς να το πω.. Όταν την λέει κορίτσι μου... Love!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα...

Ο Λουκάς με τη Δάφνη ήταν πολύ συγκινητικός..

Ο Στέφανος μου φάνηκε πολύ ύποπτος που ρώταγε για τον Λουκά αλλά ρώταγε για το ταξίδι του στην Κρήτη οπότε δεν νομίζω να έχει βάλει κάνα χεράκι στο ατύχημα/ευτύχημα..

Στο γραφείο πάλι ο Λουκάς με τη Νόρα με έβαλαν σε mood για το σημερινο επεισόδιο.. αντε να περνάνε οι ώρες, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!

Το δαχτυλίδι ήταν πολύ γλυκιά κίνηση..μικρό και διακριτικό του Λουκά, μεγάλο και γυαλιστερό του Δημήτρη αλλα σημασία δεν έχει το μέγεθος του δαχτυλιδιού αλλα της αγάπης που τους δένει κι αυτό δεν χρειαζόμασταν τη σκηνή για να το μάθουμε, το νιώθουμε κάθε φορά που κοιτιούνται!

Ανυπομονώντας για το σημερινό, αυτά απο μένα..

Και εις άλλα με υγείαν!

: respect :

τελειος και απολαυστικος οπως παντα...και στο θεμα μπελος επεσες τελειως μεσα...θυμιζει εντελως την ταινια...
μονο στο θεμα στεφανου-μελιτας θα τα χαλασουμε αλλα τι να κανουμε...δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...
περιμενουμε βιντεακια


Έχει επεξεργασθεί από τον/την hionati στις Παρ Φεβ 26, 2010 5:47 pm, 1 φορά
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Φεβ 26, 2010 5:46 pm

Απολαυστικοτατος ο σχολιασμος σου Τζινα μου!!!!!!! : respect : Μου ειχαν λειψει τα σεντονακια σου!
Αντε 1 ωρα και 15 λεπτα εμειναν! :cheers:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από glgs Παρ Φεβ 26, 2010 5:52 pm

KatsaroYpotheto πέραν ότι ο σχολιασμός σου ήταν φανταστικός...
έχω ψοφήσει στο γέλιο με το βιντεάκι από την ελληνική ταινία...
ολόιδιος ο Μπέλλος!!!!!!!!έχω πεθάνει λέμε...και έλεγα από ποιά εποχή τον έχουν ξετρυπώσει...τώρα κατάλαβα

και όσο για το βιντεάκι περιμένουμε εναγωνίως
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 26, 2010 5:57 pm

Ποστάρω και κάτι εκ μέρους της Γιούλης επειδή δεν πρόλαβε..

Μελίτα - Αμαλία

Mελίτα: Ξενυχτάει και με σκέφτεται, μας το είπε η Εύα πάνω στην αφέλειά της

Τι λες μαρή?? Σιγά μην στο είπε και πάνω στη φράτζα της! gelio

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Φεβ 26, 2010 5:59 pm

Χαχα gelio gelio gelio Ελιωσα!!!!!!!!Απλα τελειο! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 311 - Ημερομηνία 25-02-2010

Δημοσίευση από Elina_Edem Παρ Φεβ 26, 2010 6:09 pm

ΠΑΝΑΓΙΑ Μ ΤΕΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΕΡΙΝΟ Π ΘΑ ΦΙΛΗΘΕΙ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ!
Elina_Edem
Elina_Edem
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στο σπίτι του Καρτάλη!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης