Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

+33
KatsaroYpotheto
Foulitsa
Aggelaki
giouli_edem
Καρ-Mik
almaresi
soso
anastasia20
stefanos-melita
kikialex
mimi_loukas+nora
sousami7
jo8
anna90
margaret
$ofi@ loukakos + nora
eva-margarita
tinaki18
nansy
evanna
Ntinaki Agapaei Petraki
elenaph33
Izabella29
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
νοριτσα
annetaki
Dorina <3 Πέτρος
verile_mistika
Ntinaki1
elenitsa_loukonoraki
filitsa
loukitsa
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap55%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 55% 
[ 41 ]
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap31%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 31% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 05, 2010 3:04 pm

Clarabelle,Γιουλη και Μik οι σχολιασμοι σας τελειοι!!!!!!Ευχαριστηθηκα να τους διαβαζω!!!! : respect : Και συμφωνω! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 05, 2010 3:13 pm

Ας σχολιάσω κι εγω το επεισόδιο αναλυτικά και με τη σειρά! (Τρέμετεεεε που έλεγε κι ο Δρόσος Σκώτης gelio)

Παρέα - Νταίζη - Μελίτα - "Χαμένος"
Όταν είδα που τον τραβοπαλάγανε όλες απο πάνω του ήμουν σίγουρη ότι απο μέσα του ευχόταν να μην είχε χτυπήσει ποτέ! Όλες απο πάνω του! Οι κοπέλες θύμιζαν παιδάκια που μάλωναν για μια barbie ή μάλλον για έναν Ken Ken χααχαχαχαχα Μπούκαραν τα αγόρια και έτρεξαν να τον σώσουν!

Η συζήτηση μετά όπως και στο προχτεσινό επεισόδιο ήταν για πολύ γέλιο!!!

Ο Νικόλας που έχει τις δύο δουλειές / Ο πολυθεσίτης-πλουραλιστής Μάνος που ήθελε λέει να παντρευτεί αλλα η Εύα δεν ήθελε / Ο Μάνος που είναι πιο μόνος απο ποτέ αλλα αυτό θα μπορούσε να αλλάξει κατά τη Δάφνη .... τρελό γέλιο!

Λουκάς: Δηλαδή εσείς οι δύο ήταν να παντρευτείτε αλλα δεν παντρευτήκατε και παντρεύτηκες έναν άλλον!
Εύα: Ναι γιατί ο κύριος με απάτησε με τη Μελίτα.
Λουκάς: Τη γυναίκα του..
Εύα: Ναι.
Νικόλας: Λουκά! Την πρώην γυναίκα του!
Δάφνη: Που μπορεί να τα ξαναβρούνε, ποτέ δεν ξέρεις...
Μάνος: Ξέρω εγώ δεν υπάρχει περίπτωση, εγω μια γυναίκα αγάπησα!

Και απο όλο αυτό έπρεπε ένας χαζεμένος (ασχετο που είναι δήθεν) να βγάλει άκρη!!! χαχαχαχαχαχαχα

Η Νταίζη πάντως την άρπαξε τη μύγα να της βρίσκεται! Όταν αναφέρθηκε ο Μάνος στη μόδα "άλλον αγαπάμε άλλον παντρευόμαστε" αμέσως να θιχτεί!

Αυτή η μόδα πάντως στο λαιμό μου έκατσε! Τι θα πει άλλον αγαπάμε άλλον παντρευόμαστε? Ο Μάνος δηλαδή αγαπούσε την Εύα (που την βίαζε, τηνέδερνε, την είχε στην εξορία για 2 φορές το χρόνο χόμπυ) αλλά παντρεύτηκε τη Μελίτα (που ζούσαν μαζί ευτυχισμένα και έκαναν και μια ομορφη οικογένεια) και η Εύα αγαπούσε το Μάνο (που την βίαζε, τηνέδερνε, την είχε στην εξορία για 2 φορές το χρόνο χόμπυ) αλλά παντρεύτηκε το Στέφανο (που πάντα της συμπεριφερόταν καλά και τη φρόντιζε) και κατα τα άλλα ο Μάνος ΔΕΝ αναφερόταν στο Λουκά που αγαπάει τη Νόρα αλλα παντρεύεται απο εκβιασμό την Νταίζη? Αφήσανε και τους έρωτες και πάει η μπάλα... Το'χασα πάει...

Παλιά τουλάχιστον λέγαμε απο δω η αγάπη μου απο δω ο έρωτάς μου και τα ξεχωρίζαμε, τώρα πώς μπλεχτήκαμε έτσι ρε παιδιά??? gelio

Πάντως απο τη σκηνή εκεί που ξεράθηκα στο γέλιο ήταν με τον κο Γιαννακόπουλο : respect : κι ας μην μίλησε!!!

Δάφνη: Ο Λουκάς τώρα χρειάζεται ηρεμία το καλύτερο είναι να βρεθεί σε ένα ουδέτερο έδαφος, έτσι Λουκά μου?
Λουκάς: Εσύ είσαι η γυναίκα μου!
Νικόλας: (Ώπα φίλε πήρες φόρα!) χαχαχαχαχαχαχα
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 NikolasOPA

Απο την τρελή συνέχεια ξεχώρισα το ύφος του Λουκά όταν μπήκε η Μελίτα! Όύτε στο νοσοκομείο την ήθελε τη Μελίτα τότε που είχε όντως αμνησία αλλα και πάλι χτες με το που μπήκε και τον είπε "Αγαπη μου" τα παιξε ο χριστιανός! χαχαχα

Και βέβαια η τρομερή στιχομυθία..

Λουκάς: Συγνώμη θύμισέ μου εσύ είσαι το λαμόγιο.
Μάνος: Χαχα μπράβο ρε Λουκά πες τα!
Εύα: Χαχαχα πολύ αστείο αυτός είναι το λαμόγιο Λουκά μου αυτός που γελάει με τα χάλια του!
Μάνος: Το λαμόγιο όμως την έκανε την καλή του πράξη κα Καρτάλη (και να συμπληρώσω εγω, και τη διαφημίζει κιόλας!!! χαχαχα)
Μάνος: Α ωραία να μην ξεχάσω να σας γράψω στα λυκόπουλα κε Λύτρα!
Νικόλας: Λουκά μου εγω είμαι ο γιατρός.

Και η "όλα τα ευρώ" απάντηση
Λουκάς: Κι εσύ είσαι το λαμόγιο που έχει παιδί με όλες (Για να συμπληρώσει το...καρπερός ο Μάνος χαχαχαχαχαχαχα)
Μάνος: Ε όχι και με όλες με αυτές τις δύο μόνο.. (Αυτιά να βγάλεις!!!)
Μελίτα: Το μόνο μου άρεσε.. (Είναι που αν τον αφήνατε θα ήθελε κανα δυο ακόμα κατινάκι χαχα)

"Η ζωή μας είναι μπάχαλο" διαπίστωσε η Εύα και άργησαν μπορω να πω.. Μου άρεσε η συγκίνηση της Εύας, η απογοήτευση της Νόρας και το όλο κλίμα όταν έφυγε ο Λουκάς..

Και ερωτώ κι εγώ με τη σειρά μου.. Θέλουμε να θυμηθεί ή όχι? Αυτό το απορημένο το βλέμμα το έχει το κατινάκι δεν το συζητώ!!! Και εύλογη η απορία βεβαίως βεβαίως χαχαχα

Σημείωση: Η Εύα ήταν καθιστή στον καναπέ της είχαν βάλει και κάτι μέσα απο την μπλούζα να μοιάζει με κοιλίτσα και έλιωσα λεμεεεεεεεεε!!!

+++

Τουρ Χατζηγλίτση Στάση 1

Παρακαλώ άμεσα να κουρέψουν τον κύριο Σταύρου! Άμεσα!!!

Κατά τα άλλα τη σκηνή την βρήκα αδιάφορη απο πλευράς εξέλιξης, το μόνο που χάζεψα ήταν ο Στράτος....ε...Στέφανος (είναι που αρχίζουν και τα δύο απο Στ μωρέ χιχι) κουκλί ο άτιμος όταν απειλεί! Κουκλί!!!

Το κασσετοφωνάκι κόβεται! Σε ποια εποχή έχει ξεμείνει ο Χατζημπούκλας? Hello! Digital Age Darling! Να δεις που δεν θα ξέρει αγγλικά γιαυτό δεν με καταλαβε.... χαχαχα

+++

"Χαμένος" - Οχιά
Όταν πήγαν σπίτι πολύ τον χάρηκα τον Λουκάκο! Τη στρίμωχνε την Νταίζη και εκείνη μάσαγε τα λόγια της με τα περί Άρη και Οδυσσέα! Το ύφος τους "Δηλαδή τον κορόιδεψες?" "Αναγκάστηκα!!!" τρομερό! Καταπληκτικοί ηθοποιοι και οι δύο δεν έχω να πω! Τρομεροίιιι!!! Και αφού του λέει εγω είμαι η Μαργαρίτα, η Νόρα είναι η άλλη η άχαρη απαντά: Η Νταίζη ποια είναι??? Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Πάντως και οι δύο τον μπούκωναν και καμμιά τους δεν μπορούσε να αποφύγει!!! gelio

Σημείωση: Μου ήρθε φλασιά βλέπωντας το επεισόδιο ότι αν η Νταίζη είναι βαλτή τότε όποιος την έβαλε είχε τη δύναμη να αλλάξει τα αποτελέσματα του DNA - όχι γιατι τότε λέγαμε ότι αυτό ειναι δύσκολο δεδομένου ότι η Νταίζη έκανε παιχνίδι μόνη της, αλλα αν δεν είναι μόνη?

+++

Τουρ Χατζηγλίτση Στάση 2
Ο Μάνος καλέ γιατί ήταν ντυμένος σαν καθολικός παπάς? Το κολάρο του έλειπε μόνο gelio

Και ο χατζητέτοιος είχε γραβάτα ασορτί με το ντεκόρ του γραφείου! gelio

Πάντως ήταν ενδιαφέρουσα συζήτηση, μάθαμε πώς ενεπλάκει ο Χατζητέτοιος με τους τοκογλύφους.

+++

Οικογένεια Γεραλή/Λύτρα
Πότε είπαμε θα γίνει η δίκη του Ηλία? Sleep

Δεν μπορώ να ακούω τον Ηλία να λέει ότι ο Μάνος έχει κανει τα τέρατα στο όνομα της αγάπης του για την Εύα! Μου έρχεται να χτυπάεω το κεφάλι μου στον τοίχο!

Ναι βρε Λιάκο μου ο Μάνος για την αγάπη της Εύας απέκρυψε ότι ήξερε για το Φώτη, για την αγάπη της Εύας την βίασε, για την αγάπη της Εύας παντρεύτηκε μια άλλη και την είχε την Εύα στο Παρίσι να τη βλέπει 2 φορές το χρόνο, για την αγάπη της Εύας μόλυνε με το εργοστάσιό του την περιοχή και πέθαιναν παιδιά, για την αγάπη της Εύας σκούπιζε τα παρκέ με τη Μελίτα πέρισυ την παραμονή του γάμου του, για την αγάπη της Εύας έκανε την κομπίνα με τους πίνακες κλπ κλπ.. Τι σου κάνει μια αγάπη όμως ε??? Και βέβαια για να μην παρεξηγηθώ εννοείται ότι για όλα κάποιος άλλος φταίει που τον παρέσυρε ή τον ξεμπρόστιασε! gelio

+++

Οικογένεια Ρούσσου
Η Αμαλία ξεπέρασε τον εαυτό της νομίζω σε παραλογισμό! Μόνο ο Μάνος πρέπει να πληρώσει χρυσή μου? Όχι για να καταλάβω...

Και απο που κι ως που περάσαμε απο τον Μάνο στον Στέφανο? Ο μπαμπάκας της φταίει που το κατινάκι δεν είναι τώρα με τον απόλυτο ε? Επειδή δεν έδωσε την άδειά του... Αχ τι ακούνε τα ωραία ροζ αυτιά μου! Ο σοφός λαός λέει... Σα θέλει η νύφη κι ο γαμπρός τύφλα να'χει ο πεθερός...νομίζω??? Η νύφη ήθελε οκ, ο γαμπρός πάλι...ασε να κρατήσουμε μια πισινή!!!

Παρεπιπτόντως μπορείτε να μου πείτε πώς έφταιγε ο Μάνος που κατέληξαν στη φυλακή χριστουγεννιάτικο ο Πετρος και ο Μάνος? Αυτή την Αμαλία με τίποτα δεν μπορώ να την παρακολουθήσω! Δεν πάς καλα μουρλένγκω, καθόλου καλά!!!

Και βέβαια Ρούσσος : respect : και μόνο για την ατάκα "Δεν χαίρεσαι που σου δίνουμε την ευκαιρία να μας το κοπανάς για τα επόμενα 30 χρόνια?" χαχαχαχαχαχαχαχα

+++

Καρταλόσπιτο
Η συζήτηση στο Καρταλόσπιτο με μπέρδεψε πολύ... γιατί καίγεται τόσο η Αντιγόνη για τον πίνακα και μάλιστα δέχεται να πληρώσει και ένα άλφα ποσο για να τον πάρει? Δεν καταλαβαίνω... Κανονικά θα ήθελε να μην τον επιστρέψουν ώστε να ξεσπαθώσει ο Στέφανος απέναντι στο Μάνο.. δεν καταλαβαίνω τίποτα! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

+++

"Χαμένος" - Οχιά γύρος δεύτερος
Η σκηνή που άρχιζε με μουσική ξελογιάσματος και τον Λουκά να έχει σφιχτοδεμένη την ρόμπα μην τον πάρουν μάτι με έλιωσε πριν καν μιλήσουν οι ηθοποιοι! χαχαχα

Η Νταιζούλα προσπαθούσε να κάνει αυτά που ξέρει η κακομοίρα αλλα δεν... και σε κάποια φάση του ξέφυγε και ένα πονηρό γελάκι του Λουκάκου..

Μα όχι δείτε φάτσες!!!

Νταίζη: Νιώθεις τίποτα?
Λουκάς: Μπαααα

---

Νταίζη: Όλα θα τα πούνε! (τα κορμιά)

---

Νταίζη: Είμασταν άπιαστοι στο κρεββάτι εμείς μωρό μου!

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 LouykasMpaaa

Κάπου εδω επειδή μου τελείωσαν τα emoticons θα σπάσω το σχολιασμό μου σε δύο ποστ χιχι (σας είπα τρεμετεεεεε)

Νόρα - Λουκάς
Εύα - Στέφανος
Αμαλία - Περικλής και
Παρέα της Φεγγαρόπετρας

σε πάρα πολύ λίγο..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 05, 2010 3:16 pm

Και συνεχίζω...

Εύα - Στέφανος
Εδώ πριν σχολιάσω να εκφράσω μια απορία.. τι τρώγανε ακριβώς? Σαν πίτσα κομμένη κομματάκια μου φαινόταν πάντως και πολύ τους ζήλεψα χιχι

Στο ψητό τώρα..ο Στέφανος τι ακριβώς θέλει και σκαλίζει συνέχεια τα περί Μάνου? Βγάζει μια ζήλια άλλο πράγμα! Εσύ χρυσέ μου δεν είσαι που άλλην αγαπάς? Η είσαι ερωτευμένος? Ή ότι είσαι τέλος πάντων? Γιατί την πρήζεις την κοπέλα συνέχεια σαν ζηλιάρης σύζυγος αφού δεν την θες?

Και μετά με λιώνει εμένα την τηλεθεάτρια που σκάει αυτά τα απίστευτα στραβά χαμόγελα και πέφτω στα πατώματα και λένε να γεράσουνε μαζί.. και μετά του πετάει ένα τέρμα οι καυγάδες και αφού χαμογελούν και πίνουν, του φεύγει το χαμόγελο απο τα χείλη και παίρνει ένα ύφος τύπου "Σκ@#$ τα εχω κάνει, δεν πρέπει να την στεναχωρώ έτσι δεν φταίει αυτή" χαχαχαχαχαχαχα Κουλουβάχατα τα έχεις κάνει μπούλη!

+++

Μάνος - Μελίτα
Βυθισμένο στο πένθος το πρωην ζευγάρι μας έδωσε μια σκηνή που δεν καταλαβαίνω γιατί μας την έδειξαν... Μου άρεσε που του είπε η Μελίτα ότι κάποτε τον θαύμαζε, πιστεύω είναι πολύ βασικό σε μια σχέση, να θαυμάζεις τον άλλο και ας μην ξέρει κανείς το γιατί..

Σημείωση: Στο Στέφανο τι ακριβώς θαυμάζει? Την αποφασιστικότητα που δεν έχει? χαχαχα

+++

Νόρα - Λουκάς
Το ξεκινάω απο το τηλεφώνημα! Έλιωσα που του έλεγε "πρέπει να κοιμηθείς τώρα" την καψερή gelio

Το πρωί στο γραφείο βέβαια αποζημιώθηκα.. είναι που ξύπνησε η Λουκανορική μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω να την κοιμήσω!

Ομολογώ (μια μια τις τούρτες παρακαλώ) ότι δεν μου άρεσε που η Νόρα του είπε κάτσε να το κάνουμε σωστά, δεν ξέρω γιατί αλλά με χάλασε.. η σκηνή βέβαια ήταν εννοείται απο τις πολυαγαπημένες! Έχω ζήσει τόσο πολύ όλη τους την ιστορία που τους νιώθω!

Ο Λουκάκος στην αρχή ψάρευε κοπλιμέντα και μετά εριξε δίχτυα! Α ρε Λουκά ατιμούτσικο!!! huhu

Και η Νόρα η κακομοίρα προσπαθούσε χωρίς να καρφωθεί να μάθει αυτό που την έκαιγε!!!

Όταν της το έπαιζε ντροπαλός και της περιέγραφε ότι με την Νταίζη...δεν! χτυπιόμουνα την ώρα που το έβλεπα gelio

Ο Λουκάς ντροπαλός / της λέει το πρόβλημα / δείτε αντίδραση Νόρας!

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 LoukasMpaaa2

Πάντως απο όλα τα φιλιά του γραφείου ξεχώρισα το γλυκό και αμήχανο Νο.1 Heart2

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vlcsnap-9644280

Τον Μπέλλο δεν θα κάνω καν τον κόπο να τον σχολιάσω! Πόσο βλαμένος μπορούσε να είναι αυτός ο άνθρωπος? Και τι δουλειά είχε να πάει στο γραφείο? Ουστ χάπατο!!! Αν θέλει να συνεχίσω να τον έχω σε εκτίμηση δεν θα χάψει τη δικαιολογία ούτε και θα ξαναπροτείνει στη Νόρα διάφορα!!!

Θα σχολιάσω όμως το Λουκά που τράβαγε τη μπλούζα της Νόρας σαν μωρόο παιδί που λέει στο μπαμπά του ελα μπαμπαααααα πάμε να φύγουμε! χαχαχαχαχαχα Και βέβαια το ύφος του όταν "ένιωσε", τη χαρά της Νόρας και βέβαια την έκπληξη Νόρας-Μπέλλου όταν ο Λουκάς δήλωσε "Σήμερα ένιωσα ενώ χτες που με φιλούσε δεν ένιωσα τίποτα!!!" χαχαχαχαχαχαχα

Και επειδή μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις...ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ!!!
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Eniosa

Πάντως όταν ο Λουκάς δήλωσε "Ένιωσα ένα φτερούγισμα" είχα υφος τύπου Αχου τοοοοοοοοοο, με έλιωσε!!!

+++

Αμαλία - Περικλής
Δεν μου αρέσει να τον λέω Περικλή (για ευνόητους λόγους) αλλα είναι πιο σύντομο απο τα χατζηδιάφορα που έχουμε βρει...

Η Αμαλία με τον Περικλή πάντως μια χαρά ξέρει να διατηρεί χαμηλά τον τόνο της φωνής της ε? Μου το πέρασε ότι τον είχε ψηλα, ότι τον θαύμαζε και ότι όλα αυτά καταστρέφονταν σε εκείνη την κουβέντα.. Ο Περικλής πάλι...ΤΙΠΟΤΑ! Δεν ένιωσα που λέει κι ο Λουκάς gelio

+++

Και φτάσαμε στην πιο δυνατή (συναισθηματικά) σκηνή του επεισοδίου..

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Δεν το αντέχω να τραγουδούν, με ανατριχιάζουν και με συγκινούν, απορώ ο Λουκάς πώς συγκρατήθηκε να βλέπει τους φίλους του μια ομάδα να τραγουδούν σαν παιδιά για να τον κάνουν να θυμηθεί! Το τραγούδι σε συνδυασμό με τα μπουγέλα, τους τουρτοπόλεμους και τα αστεία της κατασκήνωσης με συγκίνησαν πολύ!!!

Απο τα αστεία της σκηνής κρατάω την αγανάκτηση της Δάφνης πώς του κόλλησε του Λουκά ότι "Η Μικρή Εδέμ" είναι ταβέρνα gelio

Και βέβαια αφού ο Μάνος έχει ξεκαθαρίσει μέσα του τις συγγένειες μπορεί παρακαλώ να δημοσιεύσει ένα οικογενειακό δέντρο που κοντεύουμε να χάσουμε τον μπούσουλα??? gelio

Στα σοβαρά της σκηνής η παρουσίαση των γεγονότων που σημάδεψαν τις ζωές αυτών των 6 ανθρώπων σαν ξερές πράξεις μου κέντρισε το ενδιαφέρον! Ειλικρινά σε όλη τη σκηνή δεν μπορούσα να ξεκολλήσω τα μάτια μου απο την οθόνη!!! Βλέπαμε να μας παρουσιάζονται ξερά γεγονότα χωρίς αιτίες και δικαιολογητικά και φαντάζομαι αυτό έγινε ώστε να αντιληφθεί η παρέα ότι μπορεί κάποια πράγματα να αιτιολογούνται και να δικαιολογούνται αλλα ότι αν τα απογυμνώσεις απο κάθε συναίσθημα αν δεν εξετάσεις τα πώς και τα γιατί ακόμα και τα πιο μικρά γεγονότα φαντάζουν μέγιστα εγκλήματα!

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο τα έκανε αυτά ο Λουκάς, για ποιο λόγο είπε τόσο σκληρά λόγια αλλα φαντάζομαι ότι στη συνέχεια της σκηνής θα εξηγηθούν και τα πώς και τα γιατί των πράξεων των ηρώων μας. Απλό παράδειγμα ο Ηλίας που αν μη τι άλλο φονιά δεν τον λές!

Σημείωση: Είπα πόσο τρελαίνομαι με την κοιλίτσα της Εύας???

+++

Αυτά απο μένα και συγνώμη γιατί σίγουρα κούρασα σήμερα αλλα το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!

Και βέβαια και να μην ήταν όλα τα υπόλοιπα τέλεια κομμάτια το επεισόδιο θα το ψήφιζα ΤΕΛΕΙΟ μόνο και μόνο για την παραδοχή του βιασμού!!! ΝΑΙ η πρώτη επαφή μιας κοπέλας κάτω απο την απειλή σουγιά ΕΙΝΑΙ ΒΙΑΣΜΟΣ!!!

Και εις άλλα με υγείαν!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 05, 2010 3:26 pm

Αν και σε μερικα πραγματακια δεν συμφωνω ηταν απολαυστικα τα υπερδιπλα σεντονακια σου Υποθετακι! : respect : Και μια ερωτησουλα...την κοιλια της Ευας που την ειδες!? Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μαρ 05, 2010 3:29 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Και συνεχίζω...

Εύα - Στέφανος
Εδώ πριν σχολιάσω να εκφράσω μια απορία.. τι τρώγανε ακριβώς? Σαν πίτσα κομμένη κομματάκια μου φαινόταν πάντως και πολύ τους ζήλεψα χιχι

Στο ψητό τώρα..ο Στέφανος τι ακριβώς θέλει και σκαλίζει συνέχεια τα περί Μάνου? Βγάζει μια ζήλια άλλο πράγμα! Εσύ χρυσέ μου δεν είσαι που άλλην αγαπάς? Η είσαι ερωτευμένος? Ή ότι είσαι τέλος πάντων? Γιατί την πρήζεις την κοπέλα συνέχεια σαν ζηλιάρης σύζυγος αφού δεν την θες?

Και μετά με λιώνει εμένα την τηλεθεάτρια που σκάει αυτά τα απίστευτα στραβά χαμόγελα και πέφτω στα πατώματα και λένε να γεράσουνε μαζί.. και μετά του πετάει ένα τέρμα οι καυγάδες και αφού χαμογελούν και πίνουν, του φεύγει το χαμόγελο απο τα χείλη και παίρνει ένα ύφος τύπου "Σκ@#$ τα εχω κάνει, δεν πρέπει να την στεναχωρώ έτσι δεν φταίει αυτή" χαχαχαχαχαχαχα Κουλουβάχατα τα έχεις κάνει μπούλη!

+++

Μάνος - Μελίτα
Βυθισμένο στο πένθος το πρωην ζευγάρι μας έδωσε μια σκηνή που δεν καταλαβαίνω γιατί μας την έδειξαν... Μου άρεσε που του είπε η Μελίτα ότι κάποτε τον θαύμαζε, πιστεύω είναι πολύ βασικό σε μια σχέση, να θαυμάζεις τον άλλο και ας μην ξέρει κανείς το γιατί..

Σημείωση: Στο Στέφανο τι ακριβώς θαυμάζει? Την αποφασιστικότητα που δεν έχει? χαχαχα

+++

Νόρα - Λουκάς
Το ξεκινάω απο το τηλεφώνημα! Έλιωσα που του έλεγε "πρέπει να κοιμηθείς τώρα" την καψερή gelio

Το πρωί στο γραφείο βέβαια αποζημιώθηκα.. είναι που ξύπνησε η Λουκανορική μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω να την κοιμήσω!

Ομολογώ (μια μια τις τούρτες παρακαλώ) ότι δεν μου άρεσε που η Νόρα του είπε κάτσε να το κάνουμε σωστά, δεν ξέρω γιατί αλλά με χάλασε.. η σκηνή βέβαια ήταν εννοείται απο τις πολυαγαπημένες! Έχω ζήσει τόσο πολύ όλη τους την ιστορία που τους νιώθω!

Ο Λουκάκος στην αρχή ψάρευε κοπλιμέντα και μετά εριξε δίχτυα! Α ρε Λουκά ατιμούτσικο!!! huhu

Και η Νόρα η κακομοίρα προσπαθούσε χωρίς να καρφωθεί να μάθει αυτό που την έκαιγε!!!

Όταν της το έπαιζε ντροπαλός και της περιέγραφε ότι με την Νταίζη...δεν! χτυπιόμουνα την ώρα που το έβλεπα gelio

Ο Λουκάς ντροπαλός / της λέει το πρόβλημα / δείτε αντίδραση Νόρας!

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 LoukasMpaaa2

Πάντως απο όλα τα φιλιά του γραφείου ξεχώρισα το γλυκό και αμήχανο Νο.1 Heart2

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Vlcsnap-9644280

Τον Μπέλλο δεν θα κάνω καν τον κόπο να τον σχολιάσω! Πόσο βλαμένος μπορούσε να είναι αυτός ο άνθρωπος? Και τι δουλειά είχε να πάει στο γραφείο? Ουστ χάπατο!!! Αν θέλει να συνεχίσω να τον έχω σε εκτίμηση δεν θα χάψει τη δικαιολογία ούτε και θα ξαναπροτείνει στη Νόρα διάφορα!!!

Θα σχολιάσω όμως το Λουκά που τράβαγε τη μπλούζα της Νόρας σαν μωρόο παιδί που λέει στο μπαμπά του ελα μπαμπαααααα πάμε να φύγουμε! χαχαχαχαχαχα Και βέβαια το ύφος του όταν "ένιωσε", τη χαρά της Νόρας και βέβαια την έκπληξη Νόρας-Μπέλλου όταν ο Λουκάς δήλωσε "Σήμερα ένιωσα ενώ χτες που με φιλούσε δεν ένιωσα τίποτα!!!" χαχαχαχαχαχαχα

Και επειδή μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις...ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ!!!
Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Eniosa

Πάντως όταν ο Λουκάς δήλωσε "Ένιωσα ένα φτερούγισμα" είχα υφος τύπου Αχου τοοοοοοοοοο, με έλιωσε!!!

+++

Αμαλία - Περικλής
Δεν μου αρέσει να τον λέω Περικλή (για ευνόητους λόγους) αλλα είναι πιο σύντομο απο τα χατζηδιάφορα που έχουμε βρει...

Η Αμαλία με τον Περικλή πάντως μια χαρά ξέρει να διατηρεί χαμηλά τον τόνο της φωνής της ε? Μου το πέρασε ότι τον είχε ψηλα, ότι τον θαύμαζε και ότι όλα αυτά καταστρέφονταν σε εκείνη την κουβέντα.. Ο Περικλής πάλι...ΤΙΠΟΤΑ! Δεν ένιωσα που λέει κι ο Λουκάς gelio

+++

Και φτάσαμε στην πιο δυνατή (συναισθηματικά) σκηνή του επεισοδίου..

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Δεν το αντέχω να τραγουδούν, με ανατριχιάζουν και με συγκινούν, απορώ ο Λουκάς πώς συγκρατήθηκε να βλέπει τους φίλους του μια ομάδα να τραγουδούν σαν παιδιά για να τον κάνουν να θυμηθεί! Το τραγούδι σε συνδυασμό με τα μπουγέλα, τους τουρτοπόλεμους και τα αστεία της κατασκήνωσης με συγκίνησαν πολύ!!!

Απο τα αστεία της σκηνής κρατάω την αγανάκτηση της Δάφνης πώς του κόλλησε του Λουκά ότι "Η Μικρή Εδέμ" είναι ταβέρνα gelio

Και βέβαια αφού ο Μάνος έχει ξεκαθαρίσει μέσα του τις συγγένειες μπορεί παρακαλώ να δημοσιεύσει ένα οικογενειακό δέντρο που κοντεύουμε να χάσουμε τον μπούσουλα??? gelio

Στα σοβαρά της σκηνής η παρουσίαση των γεγονότων που σημάδεψαν τις ζωές αυτών των 6 ανθρώπων σαν ξερές πράξεις μου κέντρισε το ενδιαφέρον! Ειλικρινά σε όλη τη σκηνή δεν μπορούσα να ξεκολλήσω τα μάτια μου απο την οθόνη!!! Βλέπαμε να μας παρουσιάζονται ξερά γεγονότα χωρίς αιτίες και δικαιολογητικά και φαντάζομαι αυτό έγινε ώστε να αντιληφθεί η παρέα ότι μπορεί κάποια πράγματα να αιτιολογούνται και να δικαιολογούνται αλλα ότι αν τα απογυμνώσεις απο κάθε συναίσθημα αν δεν εξετάσεις τα πώς και τα γιατί ακόμα και τα πιο μικρά γεγονότα φαντάζουν μέγιστα εγκλήματα!

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο τα έκανε αυτά ο Λουκάς, για ποιο λόγο είπε τόσο σκληρά λόγια αλλα φαντάζομαι ότι στη συνέχεια της σκηνής θα εξηγηθούν και τα πώς και τα γιατί των πράξεων των ηρώων μας. Απλό παράδειγμα ο Ηλίας που αν μη τι άλλο φονιά δεν τον λές!

Σημείωση: Είπα πόσο τρελαίνομαι με την κοιλίτσα της Εύας???

+++

Αυτά απο μένα και συγνώμη γιατί σίγουρα κούρασα σήμερα αλλα το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!

Και βέβαια και να μην ήταν όλα τα υπόλοιπα τέλεια κομμάτια το επεισόδιο θα το ψήφιζα ΤΕΛΕΙΟ μόνο και μόνο για την παραδοχή του βιασμού!!! ΝΑΙ η πρώτη επαφή μιας κοπέλας κάτω απο την απειλή σουγιά ΕΙΝΑΙ ΒΙΑΣΜΟΣ!!!

Και εις άλλα με υγείαν!


Φοβερός σχολιασμό και τα δύο μέρη!!
Δεν συμφωνώ σε όλα,αλλά τα περισσότερα με βρίσκουν σύμφωνη και γέλασα τρελά με τις εικόνες Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 05, 2010 3:32 pm

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Δεν ξέρω εμένα μου φάνηκε ότι της είχα φουσκώσει λίιιιιγο την κοιλίτσα! Ίσως ήταν απο τη μπλούζα πάλι και ήταν ιδέα μου δεν ξέρω.. Το παρατήρησα στο σπίτι της Νόρας που ήταν καθιστή και στην κατασκήνωση μέσα στο ατελιέ..

Μπορεί και να ήταν ιδέα μου τι να πω..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από Jennifer Παρ Μαρ 05, 2010 3:38 pm

Τζίνα φυσικά συμφωνώ σε όλα! Ο σχολιασμός σου τέλειος όπως πάντα! : respect :
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Μαρ 05, 2010 3:40 pm

Και γω δεν συμφωνω σε μερικα σημεία αλλα ήταν φοβερος σχολιασμός αυτος της Τζίνας με τις καταλληλες φωτογραφίες!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Παρ Μαρ 05, 2010 3:43 pm

αν και σε μερικα σημεια δεν συμφωνω παντα απολαμβανω τους σχολιασμους σου τζινα!!!!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 05, 2010 3:44 pm

Τζίνα μόλις τελείωσα την ανάγνωση του διπλού και "χορταστικότατου" θα έλεγα σχολιασμού σου για το χθεσινό επεισόδιο, γιατί είχα και κάποιες διακοπές από το msn και έχω να πω ένα πράγμα! Ή μάλλον να κάνω! Απλά... : respect : Κάλυψες κάθε πτυχή του επεισοδίου! Και θέλω επίσης να σταθώ και σε κάτι που δε διάβασα ξανά κάπου στο Forum και ήθελα να το αναφέρω και εγώ...

Ομολογώ (μια μια τις τούρτες παρακαλώ) ότι δεν μου άρεσε που η Νόρα του είπε κάτσε να το κάνουμε σωστά, δεν ξέρω γιατί αλλά με χάλασε..

Αν και εμένα δε με χάλασε η ατάκα ως ατάκα, περισσότερο με "προβλημάτισε" η στάση της Νόρας... Όχι ότι τον φίλησε μόνο, που αν μη τι άλλο μου άρεσε, μη λέω και ψέματα, αλλά γενικά ότι μπήκε και αυτή στο τρυπάκι της διεκδίκησης τώρα, δεδομένης της κατάστασης του Λουκά! Που δεν έχει τίποτα, βέβαια, αλλά αυτή πού να το ξέρει ότι τα 'χει τετρακόσια; Και μία ακόμη απορία... Αυτή ερωτεύτηκε το Λουκά... Είναι ένας άνθρωπος με αμνησία ο ίδιος που ήταν πριν; Κατά την ταπεινή μου άποψη, σίγουρα όχι! Οπότε πρακτικά δε φίλησε το Λουκά! (πάντα μη γνωρίζοντας ότι έχει βρει τη μνήμη του) Απλά κάποιον που έχει την εξωτερική του εμφάνιση, αλλά τίποτα από το χαρακτήρα του! Πάντως, νομίζω ότι η σημερινή σκηνή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο! Είμαι μαζί με τη Νόρα 1000%! Η πιο σωστή κίνηση να διακόψει το Λουκά κατ'εμέ! Γιατί δε θα ήθελα η πρώτη τους φορά να είναι υπό αυτές τις συνθήκες!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 05, 2010 3:53 pm

sifantid έγραψε:Τζίνα μόλις τελείωσα την ανάγνωση του διπλού και "χορταστικότατου" θα έλεγα σχολιασμού σου για το χθεσινό επεισόδιο, γιατί είχα και κάποιες διακοπές από το msn και έχω να πω ένα πράγμα! Ή μάλλον να κάνω! Απλά... : respect : Κάλυψες κάθε πτυχή του επεισοδίου! Και θέλω επίσης να σταθώ και σε κάτι που δε διάβασα ξανά κάπου στο Forum και ήθελα να το αναφέρω και εγώ...

Ομολογώ (μια μια τις τούρτες παρακαλώ) ότι δεν μου άρεσε που η Νόρα του είπε κάτσε να το κάνουμε σωστά, δεν ξέρω γιατί αλλά με χάλασε..

Αν και εμένα δε με χάλασε η ατάκα ως ατάκα, περισσότερο με "προβλημάτισε" η στάση της Νόρας... Όχι ότι τον φίλησε μόνο, που αν μη τι άλλο μου άρεσε, μη λέω και ψέματα, αλλά γενικά ότι μπήκε και αυτή στο τρυπάκι της διεκδίκησης τώρα, δεδομένης της κατάστασης του Λουκά! Που δεν έχει τίποτα, βέβαια, αλλά αυτή πού να το ξέρει ότι τα 'χει τετρακόσια; Και μία ακόμη απορία... Αυτή ερωτεύτηκε το Λουκά... Είναι ένας άνθρωπος με αμνησία ο ίδιος που ήταν πριν; Κατά την ταπεινή μου άποψη, σίγουρα όχι! Οπότε πρακτικά δε φίλησε το Λουκά! (πάντα μη γνωρίζοντας ότι έχει βρει τη μνήμη του) Απλά κάποιον που έχει την εξωτερική του εμφάνιση, αλλά τίποτα από το χαρακτήρα του! Πάντως, νομίζω ότι η σημερινή σκηνή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο! Είμαι μαζί με τη Νόρα 1000%! Η πιο σωστή κίνηση να διακόψει το Λουκά κατ'εμέ! Γιατί δε θα ήθελα η πρώτη τους φορά να είναι υπό αυτές τις συνθήκες!

Η Νόρα προφανως είδε το όλο σκηνικό
1)Ως ευκαιρία να ξυπνήσει τα ερωτικά συναισθηματα του Λουκά απέναντι της (Ασχετα αμα ξύπνησε κάτι άλλο lol! )
2)Ως ευκαιρία να να ξυπνήσει την συναισθηματική του μνήμη
3)Ως ευκαιρία να κλέψει δυο τρία φιλιά, γιατι φοβάται μην θυμηθεί, και συνεχίσει εκεί που σταμάτησε, τον γάμο δηλαδή....

Σαφως, σαν πιστή Λουκονορική και γω, θα προτιμούσα ολα αυτά να γίνονται με πλήρη επίγνωση της κατάστασης και των δύο, αλλα ας όψεται....Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα... Love!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από evitaemi Παρ Μαρ 05, 2010 4:18 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:Τζίνα μόλις τελείωσα την ανάγνωση του διπλού και "χορταστικότατου" θα έλεγα σχολιασμού σου για το χθεσινό επεισόδιο, γιατί είχα και κάποιες διακοπές από το msn και έχω να πω ένα πράγμα! Ή μάλλον να κάνω! Απλά... : respect : Κάλυψες κάθε πτυχή του επεισοδίου! Και θέλω επίσης να σταθώ και σε κάτι που δε διάβασα ξανά κάπου στο Forum και ήθελα να το αναφέρω και εγώ...

Ομολογώ (μια μια τις τούρτες παρακαλώ) ότι δεν μου άρεσε που η Νόρα του είπε κάτσε να το κάνουμε σωστά, δεν ξέρω γιατί αλλά με χάλασε..

Αν και εμένα δε με χάλασε η ατάκα ως ατάκα, περισσότερο με "προβλημάτισε" η στάση της Νόρας... Όχι ότι τον φίλησε μόνο, που αν μη τι άλλο μου άρεσε, μη λέω και ψέματα, αλλά γενικά ότι μπήκε και αυτή στο τρυπάκι της διεκδίκησης τώρα, δεδομένης της κατάστασης του Λουκά! Που δεν έχει τίποτα, βέβαια, αλλά αυτή πού να το ξέρει ότι τα 'χει τετρακόσια; Και μία ακόμη απορία... Αυτή ερωτεύτηκε το Λουκά... Είναι ένας άνθρωπος με αμνησία ο ίδιος που ήταν πριν; Κατά την ταπεινή μου άποψη, σίγουρα όχι! Οπότε πρακτικά δε φίλησε το Λουκά! (πάντα μη γνωρίζοντας ότι έχει βρει τη μνήμη του) Απλά κάποιον που έχει την εξωτερική του εμφάνιση, αλλά τίποτα από το χαρακτήρα του! Πάντως, νομίζω ότι η σημερινή σκηνή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο! Είμαι μαζί με τη Νόρα 1000%! Η πιο σωστή κίνηση να διακόψει το Λουκά κατ'εμέ! Γιατί δε θα ήθελα η πρώτη τους φορά να είναι υπό αυτές τις συνθήκες!

Η Νόρα προφανως είδε το όλο σκηνικό
1)Ως ευκαιρία να ξυπνήσει τα ερωτικά συναισθηματα του Λουκά απέναντι της (Ασχετα αμα ξύπνησε κάτι άλλο lol! )
2)Ως ευκαιρία να να ξυπνήσει την συναισθηματική του μνήμη
3)Ως ευκαιρία να κλέψει δυο τρία φιλιά, γιατι φοβάται μην θυμηθεί, και συνεχίσει εκεί που σταμάτησε, τον γάμο δηλαδή....

Σαφως, σαν πιστή Λουκονορική και γω, θα προτιμούσα ολα αυτά να γίνονται με πλήρη επίγνωση της κατάστασης και των δύο, αλλα ας όψεται....Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα... Love!

συμφωνώ και συμπληρώνω: μετά τα πρώτα δύο (λίγο αμήχανα) φιλιά απλά αφέθηκε στην αγκαλιά του ...Λουκάς είναι αυτός...πως να του αντισταθεί;;; είναι σαν να λέμε 'με παρέσυρε το ρέμα'... Hug

evitaemi
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : στην χώρα του Ποτέ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Μαρ 05, 2010 6:01 pm

Ας σχολιασω κι εγω......


Λουκας-Παρεα της φεγγαροπετρας-Ακατονομαστη-Μελιτα
Εκπληκτικη σκηνη.Η μια ατακα επανω στην αλλη.Ειδικα η αντιδραση του Λουκα οταν μπηκε η Μελιτα ολα τα λεφτα.


Μελιτα:Λουκα μου;Τι κανεις αγαπη μου πως εισαι;
Λουκας:Γιατι με λεει κι αυτη αγαπη μου;Ποια ειναι αυτη;

Ενταξει βρε αγορι μου ''αγαπη μου'' σε ειπε δε σε ειπε και καμπουρη.Κατα τα αλλα δε βρισκω παραξενη την απαντηση του Μανου για το αν εχει κανει παιδια με ολες.


Μανος:Καλα οχι και με ολες μονο με αυτες τις δυο.
Μελιτα:Το μονο μου αρεσε.

Γιατι βρε Μελιτα μου γιατι;Εχει ο ανθρωπος δυο κορες απο δυο διαφορετικες γυναικες.Τι να πει και ο Γιαγκος Δρακος που ειχε 250 γκομενες και 389 παιδια δηλαδη;Καθε εξαμηνο και ενα παιδι του ξεφυτρωναν του ανθρωπου.

Και ναι εχουν βαλει κοιλιτσα στην Ευα.Αααααααχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!


Λουκας-Ακατονομαστη
Του τα παρουσιασε οπως τα ηθελε αλλα οχι οτι εκπλαγηκαμε κιολας.Και να μην ξεραμε καποια πραγματα απο τα προσεχως αυτο ηταν αναμενομενο.Στη συνεχεια να προσπαθει να τον κανει να.....''νιωσει'' αλλα αυτος.....δεν.


Στεφανος-Ευα
Αυτοι οι δυο τωρα θελουν αλλους ετσι;Και μας δειχνουν τετοιες σκηνες για να μας πεισουν τωρα εμας;Πως θα μας πεισετε κυρια Ακριτα μου;Πως;Οχι πειτε μου πως.Με δυο ανθρωπους που λαμπουν σε καθε τους κοινη σκηνη;Ε;

Λουκας-Νορα γενικως
Το φερε απο δω,το φερε απο εκει τελικα τα καταφερε και την χουφτωσε ο Λουκας τη Νορα.Να λεει στη Νορα ''μα να με φιλαει η κοπελα κι εγω δεν;Ανησυχω'' να χαιρεται η Νορα.Και τελικα να της το ριχνει.''Μηπως να με φιλουσες εσυ;Για να δουμε ρε παιδι μου''.


Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Loukasnora51


Και μετα μπαινει μεσα το χαπατο(Μπελλος)

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Loukakos9


Και μετα ο Λουκας εδωσε ρεστα.''Εγω παντως σημερα ενιωσα''.


Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Loukakos10


Παντως αν μετα απο αυτο το χαπατο(Μπελλος)ξαναγυρισει τοτε μαλλον κατι αλλο κρυβεται απο πισω.Καταρχην δεν ειχε πει δε θα σε ξαναενοχλησω και αν θελεις παρε με τηλεφωνο;Στο προηγουμενο επεισοδιο μαλιστα.Βαρεθηκε να περιμενει την στιγμη που δεν ειχε περασει ουτε 24ωρο;Κατι γινεται εδω!!!!!!

Αλλα μετα κλασσικα ο Λουκας ξαναχουφτωνει.Ετσι αγορι μου ετσι ορμα.

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Loukasnora52


Λουκας-Παρεα της φεγγαροπετρας-Κατασκηνωση
Καταρχην το αποφασισαν οριστικα οτι ηταν βιασμος ή θα μας το ξαναλλαξουν παλι;Και δευτερον δεν ξερω πως να το παρω το ξεσπασμα του Λουκα.Ηταν ενα ξεσπασμα για να κανει και τους αλλους να συνειδητοποιησουν ποσα λαθη εχουν κανει στη ζωη τους απο εκεινη την νυχτα και μετα ή.........δεν ξερω τι αλλο;Παντως εξαιρετικη σκηνη.Περιμενω με αγωνια την συνεχεια σημερα.Τι θα του πουνε πως θα του εξηγησουν;



Τελειο το επεισοδιο απο εμενα.Ανυπομονω για το σημερινο για ευννοητους λογους.


Υ.Γ.Ειμαι περιεργη τι θα του απαντησει ο Λουκας του Ρουσσου οταν τον ρωτησει γιατι παριστανει πως εχει αμνησια.
Υ.Γ.2Αλλα ακομα πιο περιεργη ειμαι να δω τι θα του απαντησει του Λουκα η Ακατονομαστη στην ερωτηση του γιατι χωρισανε.


Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 316 - Ημερομηνία 04-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 05, 2010 6:06 pm

Νικη μου τελειος και ο δικος σου ο σχολιασμος!!!!!! : respect : Μπραβο και συμφωνω κατα 99%!!!!!!! Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης