Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

+43
dafnoulanoraloukas
cute_linaki
Καρ-Mik
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
basilis
aggeliki
soso
Foulitsa
glgs
milia
loukasnora
Elina_Edem
laoura
nansy
DESPOINA
sifantid
elena-7-
Pennaki.......!!
PrincessRachel
$ofi@ loukakos + nora
elenitsa_loukonoraki
verile_mistika
elenaph33
vs116117
Ntinaki Agapaei Petraki
evitaemi
moonstone1
charmie258
evanna
KatsaroYpotheto
konst@ntin@
loukitsa
xristinaki_noraloukofan
filitsa
eva-margarita
tinaki18
sousami7
Black rose
Izabella29
mina
anastasia20
mimi_loukas+nora
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap67%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 67% 
[ 67 ]
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 100
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από basilis Κυρ Μαρ 07, 2010 9:20 pm

sousami7 έγραψε:ΨΗΦΙΖΩ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!

ΟΙ ΑΤΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΜΝΗΜΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..."ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΔΟΛΟΦΩΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ?" :bounce: :bounce:

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ :oops:
ΚΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΑΓΩΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΥΤΗΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΟΛΑΣΗ!!!! lol!

Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΕΥΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΕΣΩΨΥΧΑ ΤΟΥΣ... Thumbs up

ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ!!!!!ΟΛΑ ΟΣΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΥΞΑΣ - ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ... Tongue

ΟΡΜΗΞΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΨΗΤΟ...ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ...ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ wall

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ...ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΚΙΟΣΑ!!!!! vomit

runaround runaround ******************
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΝΟΜΙΖΩ runaround *****************


Ψηφισα Τελειο!!!! γιατι ηταν εξεραιτικο...!!!!Συμφωνω απολυτα μαζι σου..!!! Τελειες ατακες!!!!
basilis
basilis

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΞΥΛΟΥΡΓΟΣ

https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?ref=profile&

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Κυρ Μαρ 07, 2010 10:04 pm

Ενα πολυ καλο επεισοδιο μονο για Νόρα Λουκα...... και το τονιζω αυτο .....
ειδαμε μια σκηνη που περιμεναμε εδω και πολυ καιρο.... και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο γιατι τουλαχιστον η ιστορια τους προχωραει.....κι αυτο ειναι μια αρχη...για τα επομενα που θα ερθουν!
Επισης και η σκηνη στο παρκο ομολογω πως μου αρεσε παρα πολυ απλα επειδη ηταν ο " Λουκας και η Νόρα " ηταν τοσο γλυκεια αυτη η σκηνη.... που θα την χαρακτηριζα η καλυτερη του επεισοδιου ....αν και η καλυτερη ειναι η τελευταια σκηνη του επεισοδιου με τον Λουκα και την Νόρα! αναμενω τα καλυτερα για την σχεση τους....και ελπιζω σύντομα!
Για του υπολοιπους δεν εχω και πολλα να πω...... ωρες- ωρες με εκνευριζει λιγο ο Στεφανος για την συμπεριφορα του δεν ειχα σχολιάσει τα προηγούμενα επεισόδια αλλα τωρα τελευταία με εκνευρίζει λιγο....αλλα το προσπερνώ κι αυτο....
Για μενα ηταν αρκετα καλο το επεισοδιο .....μονο και μονο για Νόρα Λουκα!!
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Μαρ 07, 2010 10:51 pm

Clarabelle έγραψε:
Αρχικά ενθουσιάστηκα που επιτέλους μετά από ενάμισυ χρόνο πήγε λίγο παρακάτω η ιστορία του Λουκά με τη Νόρα αλλά δεν μου κράτησε πολύ και στη συνέχεια απογοητεύτηκα γιατί περίμενα να δω να γίνονται όλα αυτά αλλά αυτοί οι δύο να έχουν πλήρη παραδοχή του τι τους συμβαίνει. Το εισπράτω σαν ενδιάμεσο στάδιο οπότε περιμένω να το δω κάποια στιγμή αυτό και ναι τότε θα πω την εξέλιξη τέλεια. Έχουν τόσο καθαρή σχέση αυτοι οι δύο που δεν μου φτάνει τιποτε λιγότερο.

- - - - - - - - - - - -

Το επεισόδιο έκλεισε με την κατά μέτωπον επίθεση του Λουκά. Ξέρω οτι η Νόρα θα τον σταματήσει και χαίρομαι γι αυτό. Γι αυτούς τους δύο θέλω όλα να γίνουν με πλήρη επίγνωση. Ίσως βάλλω νερό στο κρασί μου τελικά αλλά αν με ρωτήσεις αυτό θέλω γιατί αυτό τους αξίζει.


Μαρία με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη σε όσα λες για Νόρα και Λουκά τη δεδομένη στιγμή! Νομίζω ότι η αδυναμία μου στο συγκεκριμένο ζευγάρι είναι εμφανής. Δεν μπορώ να πω... Ξετρελάθηκα με τις σκηνές του επεισοδίου της Παρασκευής! Τις περίμενα 317 επεισόδια! Θα ήμουν αχάριστη αν δεν ήμουν ευχαριστημένη! ΑΛΛΑ! Αυτό που με βρίσκει αντίθετη είναι το γεγονός ότι δεν έχουν και οι δύο πλήρη επίγνωση της πραγματικότητας! Γιατί, όπως λες, μπορεί ο Λουκάς να μην έχει πλέον αμνησία, αλλά η Νόρα δεν το γνωρίζει... Και αν δεν τον σταματούσε, με ποιον θα έκανε έρωτα; Με το Λουκά; Ένας άνθρωπος χωρίς παρελθόν είναι ο ίδιος που ήταν και πριν; Και το έχω ξαναπεί... Θεωρώντας ότι ο Λουκάς έχει αμνησία, πρακτικά, η Νόρα, αν και είναι ερωτευμένη με το Λ Ο Υ Κ Α, σε αυτά τα επεισόδια δε φιλούσε το Λουκά... Απλά κάποιον που έχει πανομοιότυπη εξωτερική εμφάνιση. Αυτή είναι, βέβαια, η δική μου οπτική και δεν είναι ανάγκη να υιοθετηθεί κιόλας! Απλά έχω συγκρατήσει ένα παλαιότερο post της almaresi που μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση και τέλειωνε με αυτήν τη φράση:

almaresi έγραψε:Δηλαδή, κάποιοι έρωτες είναι τόσο όμορφοι που "επιβάλλεται" να "ανθίσουν" με "παραμυθένιο" τρόπο. Αυτό πιστεύω και εύχομαι ότι θα γίνει με την Νόρα και τον Λουκά.

Νομίζω αυτό θα ήταν το ιδανικό για το αγαπημένο μας ζευγάρι! Love!

Σπόιλερ:
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από glgs Κυρ Μαρ 07, 2010 11:01 pm

εμένα δεν με χαλάει αν κάνουν έρωτα έχοντας ο Λουκάς έχει ακόμα αμνησία(όχι ότι είναι και το καλύτερο μου να το τονίσω αυτό για να μην παρεξηγηθώ)...και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι όπως και να έχει η Νόρα είναι μια ερωτευμένη (μέχρι τα μπούνια) γυναίκα και μια διαρκείς και επίμονη πολιορκία από τον Λουκά μπορεί να την αποσυντονίσει...είπαμε άμυνα αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ εύκολο να κρατηθεί όλο αυτό που νιώθει...δεν ξέρω δλδ κατά πόσο είναι εύκολο να βάλει φρένο γιατί όπως και να έχει στο πρόσωπο του Λουκά και αμνησία που έχει δεν μπορεί να ξεχάσει όλα όσα έχουν περάσει και τους δένουν...δεν ξέρω πόσο μπορεί να το βάλει όλο αυτό στον πάγο

για μένα και τόση αυτοσυγκράτηση που θα δείξει (από όσο έχουμε καταλάβει από τα δημοσιεύματα) είναι άξια συγχαρητηρίων!!!
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Μαρ 07, 2010 11:06 pm

glgs έγραψε:εμένα δεν με χαλάει αν κάνουν έρωτα έχοντας ο Λουκάς έχει ακόμα αμνησία(όχι ότι είναι και το καλύτερο μου να το τονίσω αυτό για να μην παρεξηγηθώ)...και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι όπως και να έχει η Νόρα είναι μια ερωτευμένη (μέχρι τα μπούνια) γυναίκα και μια διαρκείς και επίμονη πολιορκία από τον Λουκά μπορεί να την αποσυντονίσει...είπαμε άμυνα αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ εύκολο να κρατηθεί όλο αυτό που νιώθει...δεν ξέρω δλδ κατά πόσο είναι εύκολο να βάλει φρένο γιατί όπως και να έχει στο πρόσωπο του Λουκά και αμνησία που έχει δεν μπορεί να ξεχάσει όλα όσα έχουν περάσει και τους δένουν...δεν ξέρω πόσο μπορεί να το βάλει όλο αυτό στον πάγο

για μένα και τόση αυτοσυγκράτηση που θα δείξει (από όσο έχουμε καταλάβει από τα δημοσιεύματα) είναι άξια συγχαρητηρίων!!!

Άντε και η Νόρα είναι ερωτευμένη τρελά και τη δικαιολογώ εν μέρει, ο Λουκάς ακόμη δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν έχει ομολογήσει στη Νόρα τουλάχιστον ότι δεν έχει αμνησία; Αφού, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα το μάθει! Ίσως από την άλλη να ισχύει αυτό που λέμε "Αν κάτι το ξέρουν πάνω από δύο, παύει να είναι μυστικό", αλλά και πάλι... Γιατί βρε Λουκά; Γιατί να το κρύβεις από τη Νόρα; Rolling Eyes
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Μαρ 07, 2010 11:07 pm

sifantid έγραψε:
glgs έγραψε:εμένα δεν με χαλάει αν κάνουν έρωτα έχοντας ο Λουκάς έχει ακόμα αμνησία(όχι ότι είναι και το καλύτερο μου να το τονίσω αυτό για να μην παρεξηγηθώ)...και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι όπως και να έχει η Νόρα είναι μια ερωτευμένη (μέχρι τα μπούνια) γυναίκα και μια διαρκείς και επίμονη πολιορκία από τον Λουκά μπορεί να την αποσυντονίσει...είπαμε άμυνα αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ εύκολο να κρατηθεί όλο αυτό που νιώθει...δεν ξέρω δλδ κατά πόσο είναι εύκολο να βάλει φρένο γιατί όπως και να έχει στο πρόσωπο του Λουκά και αμνησία που έχει δεν μπορεί να ξεχάσει όλα όσα έχουν περάσει και τους δένουν...δεν ξέρω πόσο μπορεί να το βάλει όλο αυτό στον πάγο

για μένα και τόση αυτοσυγκράτηση που θα δείξει (από όσο έχουμε καταλάβει από τα δημοσιεύματα) είναι άξια συγχαρητηρίων!!!

Άντε και η Νόρα είναι ερωτευμένη τρελά και τη δικαιολογώ εν μέρει, ο Λουκάς ακόμη δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν έχει ομολογήσει στη Νόρα τουλάχιστον ότι δεν έχει αμνησία; Αφού, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα το μάθει! Ίσως από την άλλη να ισχύει αυτό που λέμε "Αν κάτι το ξέρουν πάνω από δύο, παύει να είναι μυστικό", αλλά και πάλι... Γιατί βρε Λουκά; Γιατί να το κρύβεις από τη Νόρα; Rolling Eyes

Δεν το κρατάει και το στοματάκι της ανοιχτό !!! Απο την χαρά της, όλο και κάπου θα το ξεφουρνίσει!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από glgs Κυρ Μαρ 07, 2010 11:11 pm

αυτή η ερώτηση είναι σωστή...ακριβώς εκεί θέλω να σταθώ...στο ότι δλδ η Νόρα ότι μπορεί κάνει ώστε να μην ενδώσει σε όλη αυτήν την πολιορκία...το για ποιόν λόγο μπορεί ο Λουκάς να μην μιλάει....άγνωστο
γιατί το να το πει στην Νόρα δεν νομίζω ότι θα υπάρχει φόβος να μαθευτεί...τέσπα η πορεία θα δείξει
όλα δείχνουν ότι παίρνουν τουλάχιστον το δρόμο τους και κάτι μου λέει ότι δεν θα απογοητευτούμε...ίδωμεν
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Μαρ 07, 2010 11:12 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
glgs έγραψε:εμένα δεν με χαλάει αν κάνουν έρωτα έχοντας ο Λουκάς έχει ακόμα αμνησία(όχι ότι είναι και το καλύτερο μου να το τονίσω αυτό για να μην παρεξηγηθώ)...και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι όπως και να έχει η Νόρα είναι μια ερωτευμένη (μέχρι τα μπούνια) γυναίκα και μια διαρκείς και επίμονη πολιορκία από τον Λουκά μπορεί να την αποσυντονίσει...είπαμε άμυνα αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ εύκολο να κρατηθεί όλο αυτό που νιώθει...δεν ξέρω δλδ κατά πόσο είναι εύκολο να βάλει φρένο γιατί όπως και να έχει στο πρόσωπο του Λουκά και αμνησία που έχει δεν μπορεί να ξεχάσει όλα όσα έχουν περάσει και τους δένουν...δεν ξέρω πόσο μπορεί να το βάλει όλο αυτό στον πάγο

για μένα και τόση αυτοσυγκράτηση που θα δείξει (από όσο έχουμε καταλάβει από τα δημοσιεύματα) είναι άξια συγχαρητηρίων!!!

Άντε και η Νόρα είναι ερωτευμένη τρελά και τη δικαιολογώ εν μέρει, ο Λουκάς ακόμη δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν έχει ομολογήσει στη Νόρα τουλάχιστον ότι δεν έχει αμνησία; Αφού, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα το μάθει! Ίσως από την άλλη να ισχύει αυτό που λέμε "Αν κάτι το ξέρουν πάνω από δύο, παύει να είναι μυστικό", αλλά και πάλι... Γιατί βρε Λουκά; Γιατί να το κρύβεις από τη Νόρα; Rolling Eyes

Δεν το κρατάει και το στοματάκι της ανοιχτό !!! Απο την χαρά της, όλο και κάπου θα το ξεφουρνίσει!


Μπα σ εκείνη την παρέα τα νέα διαδίδονται σαν πυρκαγιά. Αν το πει στη Νόρα εκείνη θα το πει στη Δάφνη που απ την χαρά της θα το πει στην Εύα, που θα το εκμυστηρευτεί στη Μαρίλια και την Αγγέλα που η μιά θα το πει στο Μάνο και η άλλη στον Ηλία κι έτσι θα το μάθει κι ο Νικόλας .......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Μαρ 07, 2010 11:13 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
glgs έγραψε:εμένα δεν με χαλάει αν κάνουν έρωτα έχοντας ο Λουκάς έχει ακόμα αμνησία(όχι ότι είναι και το καλύτερο μου να το τονίσω αυτό για να μην παρεξηγηθώ)...και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι όπως και να έχει η Νόρα είναι μια ερωτευμένη (μέχρι τα μπούνια) γυναίκα και μια διαρκείς και επίμονη πολιορκία από τον Λουκά μπορεί να την αποσυντονίσει...είπαμε άμυνα αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ εύκολο να κρατηθεί όλο αυτό που νιώθει...δεν ξέρω δλδ κατά πόσο είναι εύκολο να βάλει φρένο γιατί όπως και να έχει στο πρόσωπο του Λουκά και αμνησία που έχει δεν μπορεί να ξεχάσει όλα όσα έχουν περάσει και τους δένουν...δεν ξέρω πόσο μπορεί να το βάλει όλο αυτό στον πάγο

για μένα και τόση αυτοσυγκράτηση που θα δείξει (από όσο έχουμε καταλάβει από τα δημοσιεύματα) είναι άξια συγχαρητηρίων!!!

Άντε και η Νόρα είναι ερωτευμένη τρελά και τη δικαιολογώ εν μέρει, ο Λουκάς ακόμη δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν έχει ομολογήσει στη Νόρα τουλάχιστον ότι δεν έχει αμνησία; Αφού, ούτως ή άλλως αργά ή γρήγορα θα το μάθει! Ίσως από την άλλη να ισχύει αυτό που λέμε "Αν κάτι το ξέρουν πάνω από δύο, παύει να είναι μυστικό", αλλά και πάλι... Γιατί βρε Λουκά; Γιατί να το κρύβεις από τη Νόρα; Rolling Eyes

Δεν το κρατάει και το στοματάκι της ανοιχτό !!! Απο την χαρά της, όλο και κάπου θα το ξεφουρνίσει!
Δεν ξέρω... Rolling Eyes Η Δάφνη είναι αυτή που δεν μπορεί να κρατήσει συνήθως το στόμα της κλειστό! Από την άλλη, βέβαια, μόλις τώρα θυμήθηκα την περίπτωση του Μάνου, οπότε πάω πάσο! lol! Πάντως εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι θα ήθελα τα πράγματα να είχαν πάρει αυτήν την πορεία, αλλά με διαφορετικό τρόπο... Και τώρα δέχομαι τούρτες! cake Είμαι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα της παροιμίας "Του χάριζαν το γάιδαρο, τον κοίταζε στα δόντια!" slap
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Μαρ 07, 2010 11:16 pm

Είμαι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα της παροιμίας "Του χάριζαν το γάιδαρο, τον κοίταζε στα δόντια!" slap


Τουλάχιστον δεν είμαι μόνο εγώ η παράξενη της παρέας.
Τα ήθελα ΟΛΑ απόλυτα και ξεκάθαρα.
Βέβαια είπαμε ενδιάμεσο στάδιο Σοφάκι
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από cute_linaki Κυρ Μαρ 07, 2010 11:58 pm

συμφωνω με εσας κοριτσια! δεν μου αρεσει που ο λουκας πολιορκει τη νορα εκ του ασφαλους..και τι νομιζει οτι θα καταφερει ετσι?αφου γνωριζει τη νορα και ξερει οτι δεν προκειται να ενδωσει..δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν της το λεει...αφου η νορα τον αγαπα θα εκανε τα παντα να ειναι μαζι του αρα και γιατι να πει στους αλλους οτι ο λουκας δεν εχει αμνησια?δε τη συμφερει...πιστευω οτι οι σεναριογραφοι το τραβανε τοσο πολυ και δεν λεει ο λουκας στη νορα οτι τα εχει πια τετρακοσια γιατι θελουν να δωσουν μια ευθυμη νοτα στη σειρα...αλλα θα προτιμουσα να ηταν διαφορετικα τα πραγματα...τωρα ας ελπισουμε να της το πει στα επομενα επεισοδια...δε θα ηθελα σε καμια περιπτωση η πρωτη φορα που θα κανουν ερωτα να γινει υπο αυτες τις συνθηκες...θα ηθελα να ειναι ολα ξεκαθαρα μεταξυ τους..να ξερει δηλαδη η νορα οτι ο λουκας εχει βρει τον εαυτο του και δεν τα κανει αυτα χωρις να εχει επιγνωση της πραγματικοτητας...παντως παραδεχομαι τη νορα που αυτοσυγκρατειται και δεν ενδιδει τοσο ευκολα...αντε να ξεκαθαριστουν ολα μεταξυ τους και να απολαμβανουμε -πληρως- τις σκηνες τους! Razz
cute_linaki
cute_linaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από dafnoulanoraloukas Δευ Μαρ 08, 2010 10:02 am

Η Δαφνάρα είναι ΘΕΑ. Η γυναίκα δεν υπάρχει. Τι γέλιο ο διάλογός της με τη Νόρα και το ύφος της Δάφνης ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! Εκείνη έβαλε την ιδέα στη Νόρα να πάει τον Λουκά από το σπίτι και να δούμε και εμεις οι λουκανορικοί άσπρη μερα επιτελους.
Και σημερα ΑΝΑΣΤΑΣΗ λέει. Τη λάτρεψα από το πρώτο επεισόδιο της σειρας και με δικαίωσε σε όλα.

dafnoulanoraloukas


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Penny Δευ Μαρ 08, 2010 10:23 am

cute_linaki έγραψε:συμφωνω με εσας κοριτσια! δεν μου αρεσει που ο λουκας πολιορκει τη νορα εκ του ασφαλους..και τι νομιζει οτι θα καταφερει ετσι?αφου γνωριζει τη νορα και ξερει οτι δεν προκειται να ενδωσει..δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν της το λεει...αφου η νορα τον αγαπα θα εκανε τα παντα να ειναι μαζι του αρα και γιατι να πει στους αλλους οτι ο λουκας δεν εχει αμνησια?δε τη συμφερει...πιστευω οτι οι σεναριογραφοι το τραβανε τοσο πολυ και δεν λεει ο λουκας στη νορα οτι τα εχει πια τετρακοσια γιατι θελουν να δωσουν μια ευθυμη νοτα στη σειρα...αλλα θα προτιμουσα να ηταν διαφορετικα τα πραγματα...τωρα ας ελπισουμε να της το πει στα επομενα επεισοδια...δε θα ηθελα σε καμια περιπτωση η πρωτη φορα που θα κανουν ερωτα να γινει υπο αυτες τις συνθηκες...θα ηθελα να ειναι ολα ξεκαθαρα μεταξυ τους..να ξερει δηλαδη η νορα οτι ο λουκας εχει βρει τον εαυτο του και δεν τα κανει αυτα χωρις να εχει επιγνωση της πραγματικοτητας...παντως παραδεχομαι τη νορα που αυτοσυγκρατειται και δεν ενδιδει τοσο ευκολα...αντε να ξεκαθαριστουν ολα μεταξυ τους και να απολαμβανουμε -πληρως- τις σκηνες τους! Razz
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΝΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΝΗΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Δευ Μαρ 08, 2010 11:11 am

cute_linaki έγραψε:συμφωνω με εσας κοριτσια! δεν μου αρεσει που ο λουκας πολιορκει τη νορα εκ του ασφαλους..και τι νομιζει οτι θα καταφερει ετσι?αφου γνωριζει τη νορα και ξερει οτι δεν προκειται να ενδωσει..δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν της το λεει...αφου η νορα τον αγαπα θα εκανε τα παντα να ειναι μαζι του αρα και γιατι να πει στους αλλους οτι ο λουκας δεν εχει αμνησια?δε τη συμφερει...πιστευω οτι οι σεναριογραφοι το τραβανε τοσο πολυ και δεν λεει ο λουκας στη νορα οτι τα εχει πια τετρακοσια γιατι θελουν να δωσουν μια ευθυμη νοτα στη σειρα...αλλα θα προτιμουσα να ηταν διαφορετικα τα πραγματα...τωρα ας ελπισουμε να της το πει στα επομενα επεισοδια...δε θα ηθελα σε καμια περιπτωση η πρωτη φορα που θα κανουν ερωτα να γινει υπο αυτες τις συνθηκες...θα ηθελα να ειναι ολα ξεκαθαρα μεταξυ τους..να ξερει δηλαδη η νορα οτι ο λουκας εχει βρει τον εαυτο του και δεν τα κανει αυτα χωρις να εχει επιγνωση της πραγματικοτητας...παντως παραδεχομαι τη νορα που αυτοσυγκρατειται και δεν ενδιδει τοσο ευκολα...αντε να ξεκαθαριστουν ολα μεταξυ τους και να απολαμβανουμε -πληρως- τις σκηνες τους! Razz

Ακριβως και η ερωτηση γιατι το κανει αυτο ενω ξερει πως θα αντιδράσει με εχει προβληματίσει....
βεβαια αμη τι αλλο καταλαβαίνω απολυτα το "φοβο" αστο πούμε ετσι μηπως αποκαλυφθει η αληθεια .... γιατι αν και η Νόρα θα εκανε τα παντα γι αυτον σίγουρα καποια στιγμη απ την χαρα της θα το ελεγε καπου ...γι αυτο ισως δεν θελει να το αποκαλύψει ακομη ... αλλα απ την αλλη θα ηθελα να της αποκαλύψει την αληθεια πριν ολοκληρωθεί η σχεση τους ....
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από annaki Δευ Μαρ 08, 2010 2:02 pm

Καταρχάς, ξεκινάω με ένσταση για λογοκλοπή:
Έτσι και ξανακούσω ν' αποκαλούν το Λουκά μου Forrest Gump, θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα! Αυτό είναι δική μου πατέντα και δεν επιτρέπω σε κανέναν άλλον να την εκμεταλλεύεται, ούτε καν στη Νόρα! Tongue

Ο Λουκάκος μια φορά την έχει καταβρεί! Ωραίο να 'χεις αμνησία. Τα χώνεις όπου θες, τη πέφτεις όπου θες και δε σου λέει και κανείς τίποτα! Εδώ ο κόσμος καίγεται κι αυτός βρήκε την ώρα να κάνει καμάκι! Εμ λογικό το βρίσκω, ευκαιρία είναι γιατί, με τόσα που είχε στο κεφάλι του το παιδί, λίγο έλειψε να το ξεχάσει το σπορ!

Καλό και το στενό μαρκάρισμα στο τέλος! Είμαι περίεργη να δω πώς θα τον αδειάσει σήμερα. Έεετσι, να δει λίγο τη γλύκα γιατί, ως τώρα, αυτός παίζει :bball: συνέχεια κι ας καταπιέζεται κι ο ίδιος. Κανονίζει γάμους με τη μια, προξενεύει την άλλη κι όλοι οι υπόλοιποι ακολουθούν! Άντε να δει κι αυτός πώς είναι να βάζει άλλος τους όρους.. :wink2:

Δαφνούλα μου, άκου και το μπαμπάκα ενίοτε - γιατί έχει κάτι αναλαμπές ώρες-ώρες - αλλά, προς θεού, μη το κάνεις σύστημα γιατί την έβαψες! Δεν έχει σημασία η αφορμή που σε δένει με τους ανθρώπους, αλλά το δέσιμο αυτό καθαυτό (ιδίως όταν είστε όλοι για δέσιμο!). Άλλους τους δένει ο φόβος, άλλους η ανάγκη, άλλους οι ενοχές, άλλους η ευγνωμοσύνη... αλλά, ακόμα κι όταν εκλείψει το έναυσμα, η αγάπη παραμένει. Οπότε σταματήστε να αναμασάτε τα τεκταινόμενα του τελευταίου ενάμιση χρόνου, και κοιτάξτε να μαζωχτείτε για όσα θα δουν τα ματάκια μας τον επόμενο ενάμιση..

Τώρα δε κατάλαβα γιατί το γλύφουμε πάλι το Νταιζουλίνι, αφού οι νόμοι είναι σαφείς και πολύ σοφά θεσπισμένοι ώστε να καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις. Είπαμε το σούργελο είναι η προσφορότερη για δικαστικός συμπαραστάτης, αλλά μπορεί κάλλιστα να διοριστεί εποπτικό συμβούλιο η παρέα της φεγγαρόπετρας που είναι και πενταμελής (χωρίς το συμπαραστατούμενο) όπως πρέπει, οπότε ούτε παραγγελία να την είχαμε! Αλλά πού είναι τώρα ο κινητός Αστικός Κώδικας σε συσκευασία αμνήμονος να πεταχτεί να πει:

Άρθρο 1682 ΑΚ: [... Τα έργα της εποπτείας της δικαστικής συμπαράστασης ασκεί συμβούλιο από τρία έως πέντε μέλη, τα οποία διορίζονται με την ίδια απόφαση που διορίζει το δικαστικό συμπαραστάτη από συγγενείς ή φίλους του συμπαραστατουμένου (εποπτικό συμβούλιο). ...]

Μόνο τα άχρηστα ξέρει να θυμάται! Νομιζόμενους και άκυρους γάμους και μοιχείες! Καλά, εν τω μεταξύ μ' αυτά που του λέει ο Ρούσσος δε χρειάζεται αμνησία για να ξεχάσει κι αυτά που ξέρει, εδώ κοντεύω να τα ξεχάσω εγώ! Τί άκυρο γάμο λέει ετοιμαζόταν να κάνει; Μια χαρά εγκυρότατος θα ήταν! Ας μη γινόταν το ατύχημα και σου 'λεγα εγώ..

Κατά τα άλλα τίποτα. Τα δυο κοράκια συναντήθηκαν πάλι να παζαρέψουν έργα τέχνης: κάνα Λωτρέκ, κάνα Μιρώ, καμιά Εύα... απλά πράγματα! cake

Α, το σημαντικότερο παραλίγο να ξεχάσω! Ευτυχώς έπεσε τηλέφωνο στην αρχή και μάθαμε ένα πολύ συνταρακτικό νέο: Το απόλυτο ζευγάρι δε μπορεί να ζει άλλο χώρια! Kotsides

Πολύ καλό για το ονειρικό παστίτσιο το μεσημέρι και το ακόμα πιο ονειρικό ''επιδόρπιο'' το βράδυ..

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Μαρ 08, 2010 2:20 pm

annaki έγραψε:Καταρχάς, ξεκινάω με ένσταση για λογοκλοπή:
Έτσι και ξανακούσω ν' αποκαλούν το Λουκά μου Forrest Gump, θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα! Αυτό είναι δική μου πατέντα και δεν επιτρέπω σε κανέναν άλλον να την εκμεταλλεύεται, ούτε καν στη Νόρα! Tongue

Ο Λουκάκος μια φορά την έχει καταβρεί! Ωραίο να 'χεις αμνησία. Τα χώνεις όπου θες, τη πέφτεις όπου θες και δε σου λέει και κανείς τίποτα! Εδώ ο κόσμος καίγεται κι αυτός βρήκε την ώρα να κάνει καμάκι! Εμ λογικό το βρίσκω, ευκαιρία είναι γιατί, με τόσα που είχε στο κεφάλι του το παιδί, λίγο έλειψε να το ξεχάσει το σπορ!

Καλό και το στενό μαρκάρισμα στο τέλος! Είμαι περίεργη να δω πώς θα τον αδειάσει σήμερα. Έεετσι, να δει λίγο τη γλύκα γιατί, ως τώρα, αυτός παίζει :bball: συνέχεια κι ας καταπιέζεται κι ο ίδιος. Κανονίζει γάμους με τη μια, προξενεύει την άλλη κι όλοι οι υπόλοιποι ακολουθούν! Άντε να δει κι αυτός πώς είναι να βάζει άλλος τους όρους.. :wink2:

Δαφνούλα μου, άκου και το μπαμπάκα ενίοτε - γιατί έχει κάτι αναλαμπές ώρες-ώρες - αλλά, προς θεού, μη το κάνεις σύστημα γιατί την έβαψες! Δεν έχει σημασία η αφορμή που σε δένει με τους ανθρώπους, αλλά το δέσιμο αυτό καθαυτό (ιδίως όταν είστε όλοι για δέσιμο!). Άλλους τους δένει ο φόβος, άλλους η ανάγκη, άλλους οι ενοχές, άλλους η ευγνωμοσύνη... αλλά, ακόμα κι όταν εκλείψει το έναυσμα, η αγάπη παραμένει. Οπότε σταματήστε να αναμασάτε τα τεκταινόμενα του τελευταίου ενάμιση χρόνου, και κοιτάξτε να μαζωχτείτε για όσα θα δουν τα ματάκια μας τον επόμενο ενάμιση..

Τώρα δε κατάλαβα γιατί το γλύφουμε πάλι το Νταιζουλίνι, αφού οι νόμοι είναι σαφείς και πολύ σοφά θεσπισμένοι ώστε να καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις. Είπαμε το σούργελο είναι η προσφορότερη για δικαστικός συμπαραστάτης, αλλά μπορεί κάλλιστα να διοριστεί εποπτικό συμβούλιο η παρέα της φεγγαρόπετρας που είναι και πενταμελής (χωρίς το συμπαραστατούμενο) όπως πρέπει, οπότε ούτε παραγγελία να την είχαμε! Αλλά πού είναι τώρα ο κινητός Αστικός Κώδικας σε συσκευασία αμνήμονος να πεταχτεί να πει:

Άρθρο 1682 ΑΚ: [... Τα έργα της εποπτείας της δικαστικής συμπαράστασης ασκεί συμβούλιο από τρία έως πέντε μέλη, τα οποία διορίζονται με την ίδια απόφαση που διορίζει το δικαστικό συμπαραστάτη από συγγενείς ή φίλους του συμπαραστατουμένου (εποπτικό συμβούλιο). ...]

Μόνο τα άχρηστα ξέρει να θυμάται! Νομιζόμενους και άκυρους γάμους και μοιχείες! Καλά, εν τω μεταξύ μ' αυτά που του λέει ο Ρούσσος δε χρειάζεται αμνησία για να ξεχάσει κι αυτά που ξέρει, εδώ κοντεύω να τα ξεχάσω εγώ! Τί άκυρο γάμο λέει ετοιμαζόταν να κάνει; Μια χαρά εγκυρότατος θα ήταν! Ας μη γινόταν το ατύχημα και σου 'λεγα εγώ..

Κατά τα άλλα τίποτα. Τα δυο κοράκια συναντήθηκαν πάλι να παζαρέψουν έργα τέχνης: κάνα Λωτρέκ, κάνα Μιρώ, καμιά Εύα... απλά πράγματα! cake

Α, το σημαντικότερο παραλίγο να ξεχάσω! Ευτυχώς έπεσε τηλέφωνο στην αρχή και μάθαμε ένα πολύ συνταρακτικό νέο: Το απόλυτο ζευγάρι δε μπορεί να ζει άλλο χώρια! Kotsides

Πολύ καλό για το ονειρικό παστίτσιο το μεσημέρι και το ακόμα πιο ονειρικό ''επιδόρπιο'' το βράδυ..

Πώς τα λες! Πώς τα λες!

Όπως πάντα άψογα!!! Αυτό με τα κοράκια ήταν ότι πιο θεικό! : respect : και συμφωνώ απόλυτα !!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από zwi Δευ Μαρ 08, 2010 2:40 pm

annaki έγραψε:Καταρχάς, ξεκινάω με ένσταση για λογοκλοπή:
Έτσι και ξανακούσω ν' αποκαλούν το Λουκά μου Forrest Gump, θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα! Αυτό είναι δική μου πατέντα και δεν επιτρέπω σε κανέναν άλλον να την εκμεταλλεύεται, ούτε καν στη Νόρα! Tongue

Ο Λουκάκος μια φορά την έχει καταβρεί! Ωραίο να 'χεις αμνησία. Τα χώνεις όπου θες, τη πέφτεις όπου θες και δε σου λέει και κανείς τίποτα! Εδώ ο κόσμος καίγεται κι αυτός βρήκε την ώρα να κάνει καμάκι! Εμ λογικό το βρίσκω, ευκαιρία είναι γιατί, με τόσα που είχε στο κεφάλι του το παιδί, λίγο έλειψε να το ξεχάσει το σπορ!

Καλό και το στενό μαρκάρισμα στο τέλος! Είμαι περίεργη να δω πώς θα τον αδειάσει σήμερα. Έεετσι, να δει λίγο τη γλύκα γιατί, ως τώρα, αυτός παίζει :bball: συνέχεια κι ας καταπιέζεται κι ο ίδιος. Κανονίζει γάμους με τη μια, προξενεύει την άλλη κι όλοι οι υπόλοιποι ακολουθούν! Άντε να δει κι αυτός πώς είναι να βάζει άλλος τους όρους.. :wink2:

Δαφνούλα μου, άκου και το μπαμπάκα ενίοτε - γιατί έχει κάτι αναλαμπές ώρες-ώρες - αλλά, προς θεού, μη το κάνεις σύστημα γιατί την έβαψες! Δεν έχει σημασία η αφορμή που σε δένει με τους ανθρώπους, αλλά το δέσιμο αυτό καθαυτό (ιδίως όταν είστε όλοι για δέσιμο!). Άλλους τους δένει ο φόβος, άλλους η ανάγκη, άλλους οι ενοχές, άλλους η ευγνωμοσύνη... αλλά, ακόμα κι όταν εκλείψει το έναυσμα, η αγάπη παραμένει. Οπότε σταματήστε να αναμασάτε τα τεκταινόμενα του τελευταίου ενάμιση χρόνου, και κοιτάξτε να μαζωχτείτε για όσα θα δουν τα ματάκια μας τον επόμενο ενάμιση..

Τώρα δε κατάλαβα γιατί το γλύφουμε πάλι το Νταιζουλίνι, αφού οι νόμοι είναι σαφείς και πολύ σοφά θεσπισμένοι ώστε να καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις. Είπαμε το σούργελο είναι η προσφορότερη για δικαστικός συμπαραστάτης, αλλά μπορεί κάλλιστα να διοριστεί εποπτικό συμβούλιο η παρέα της φεγγαρόπετρας που είναι και πενταμελής (χωρίς το συμπαραστατούμενο) όπως πρέπει, οπότε ούτε παραγγελία να την είχαμε! Αλλά πού είναι τώρα ο κινητός Αστικός Κώδικας σε συσκευασία αμνήμονος να πεταχτεί να πει:

Άρθρο 1682 ΑΚ: [... Τα έργα της εποπτείας της δικαστικής συμπαράστασης ασκεί συμβούλιο από τρία έως πέντε μέλη, τα οποία διορίζονται με την ίδια απόφαση που διορίζει το δικαστικό συμπαραστάτη από συγγενείς ή φίλους του συμπαραστατουμένου (εποπτικό συμβούλιο). ...]

Μόνο τα άχρηστα ξέρει να θυμάται! Νομιζόμενους και άκυρους γάμους και μοιχείες! Καλά, εν τω μεταξύ μ' αυτά που του λέει ο Ρούσσος δε χρειάζεται αμνησία για να ξεχάσει κι αυτά που ξέρει, εδώ κοντεύω να τα ξεχάσω εγώ! Τί άκυρο γάμο λέει ετοιμαζόταν να κάνει; Μια χαρά εγκυρότατος θα ήταν! Ας μη γινόταν το ατύχημα και σου 'λεγα εγώ..

Κατά τα άλλα τίποτα. Τα δυο κοράκια συναντήθηκαν πάλι να παζαρέψουν έργα τέχνης: κάνα Λωτρέκ, κάνα Μιρώ, καμιά Εύα... απλά πράγματα! cake

Α, το σημαντικότερο παραλίγο να ξεχάσω! Ευτυχώς έπεσε τηλέφωνο στην αρχή και μάθαμε ένα πολύ συνταρακτικό νέο: Το απόλυτο ζευγάρι δε μπορεί να ζει άλλο χώρια! Kotsides

Πολύ καλό για το ονειρικό παστίτσιο το μεσημέρι και το ακόμα πιο ονειρικό ''επιδόρπιο'' το βράδυ..
πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου και συμφωνώ μαζί σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Μαρ 08, 2010 2:45 pm

annaki έγραψε:Κατά τα άλλα τίποτα. Τα δυο κοράκια συναντήθηκαν πάλι να παζαρέψουν έργα τέχνης: κάνα Λωτρέκ, κάνα Μιρώ, καμιά Εύα... απλά πράγματα! cake

Πεθαίνω!Πεθαίνω!Πεθαίνω! : respect :
(τρεις λέξεις δεν είναι το minimum του σχολιασμού;;; )
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Μαρ 08, 2010 2:59 pm

Α, το σημαντικότερο παραλίγο να ξεχάσω! Ευτυχώς έπεσε τηλέφωνο στην
αρχή και μάθαμε ένα πολύ συνταρακτικό νέο: Το απόλυτο ζευγάρι δε μπορεί
να ζει άλλο χώρια! Kotsides
Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 397896 Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 397896 Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 397896 Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 195890

Παρακαλώ διαβάζετε και ακολουθείτε τους κανόνες του φόρουμ.

2.12 Όλες οι απαντήσεις πρέπει να περιέχουν τουλάχιστον 3 λέξεις και να είναι επoικοδομητικές για το θέμα συζήτησης. Λιγότερες λέξεις θα θεωρούνται σπαμ και θα προειδοποιούνται. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας ΣΠΑΜ.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 317 - Ημερομηνία 05-03-2010

Δημοσίευση από Jennifer Δευ Μαρ 08, 2010 3:05 pm

annaki έγραψε:Α, το σημαντικότερο παραλίγο να ξεχάσω! Ευτυχώς έπεσε τηλέφωνο στην αρχή και μάθαμε ένα πολύ συνταρακτικό νέο: Το απόλυτο ζευγάρι δε μπορεί να ζει άλλο χώρια! Kotsides

Annaki τόσα καλά είχε αυτό το επεισόδιο, να μην βάλουν και μια σκηνή για να μας σπάσει τα νέυρα και να Kotsides ?
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης