Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

+54
mariannitaki
sarita
annoula!
JESSIE
ΤΖΕΛΑ
pelopidas
Χρύσα
loukasnora
Goofy!
tinaki18
melitaki-evaki
aggeliki
at
T2eNnh
ouki_loukanorikhgiamiazwh
anastasia20
mimi
Ελένα
xara
annaki
manos 4 ever!!
anna90
mina
jim7
stefmel4ever
ilaeira
loukitsa
Izabella29
LYDIA
KonstantinaA
nicole
Black rose
Ezantakou
spy
Foulitsa
Melita4ever
iloveeva+manos!!
soso
Ntinaki1
CineFreak
Jennifer
viviP
laoura
ΡΕΓΓΙΝΑ
Cancoon
Clarabelle
elli
Καρ-Mik
hionati
evanna
Doris_
evangeliap2808
KatsaroYpotheto
mimi_loukas+nora
58 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Σεπ 27, 2010 12:09 am

Το οτι ο έρωτας ξεθυμανε δεν σημαίνει οτι δεν υπήρξε..
Δεν γίνεται να ήταν μαζί ακι να μην ηθελαν ο ένας τον άλλον...
Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάμε στα καρμικά και στα απόλυτα..
Στο κάτω κάτω η αγαπη μένει και αυτή στηρίζει τις σχέσεις!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:11 am

Εγώ ήμουν η πρώτη που σκεφτόμουν οτι ο Στέφανος με την Εύα είχαν προοπτικές μαζί, αν τους άφηναν να ζήσουν χωρις να παρεμβαίνουν οι άλλοι. Θα εφτιαχναν την οικογένειά τους, σιγά σιγά το πάθος για το Μελίτα θα μειωνόταν, και θα ήταν ευτυχισμένοι . Από τη στιγμή όμως που η Εύα έμαθε για τη σχέση με τη Μελίτα, αυτό το αγκάθι δεν μπορεί να τους αφήσει να ζήσουν πιά μαζί, σαν να μην συνέβη τίποτε... Θα είναι θέατρο , θα παίζουν τους ευτυχισμένους, αλλά δεν θα είναι..... Ας μην έχουμε αυταπάτες, αυτό το κομμάτι της ιστορίας δεν γίνεται να ξανακολλήσει, έχει ραγίσει. Μπορούν όμως να διατηρήσουν καλές σχέσεις, να γίνουν άριστοι γονείς για το παιδί τους και να βοηθάει ο ένας τον άλλον, όπως φάνηκε οτι μπορεί να γίνει, και που για μένα είναι μιά πολύ ωραία σχέση επίσης....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 12:13 am

Jessie ξέρεις τι ταλαιπωρία είναι η μεταφορα? Χωρίς πλάκα όμως σας παρακαλώ να γράφετε στα ανάλογα τόπικς.

Στο (λέμε τώρα) θέμα μας, θα συμφωνούσα σε αυτό που λες αν είχαμε μπροστά μας χρόνο. Όταν όμως παρακολουθώ δύο χρόνια τώρα τον γολγοθά της Εύας δεν θέλω να φτάσει το τελευταίο επεισόδιο για να τη δω ευτυχισμένη και αφού πρώτα τη χρησιμοποιήσει ΚΑΙ ο Λευτέρης. Άλλωστε για μένα έχει πληρώσει μέχρι τέλους και αναγνωρίσει όλα της τα λάθη και είναι κρίμα και ΑΔΙΚΟ να την δούμε να τραβάει κι αλλα!

Όσο για την έλλειψη έρωτα εγω δεν είμαι πεπεισμένη, τουλάχιστον απο την πλευρά του Στέφανου. Αν ο Στέφανος όντως είχε σχέδιο όπως ανέφερε ερωτηματικά η συνοπτική περίληψη της σεζόν του mega κανείς μας δεν μπορεί να ξέρει τελικά τι και πώς για τον Στέφανο.

Κι όσον αφορά την Εύα θεωρώ ότι παρόλο που με τον Μάνο ήταν ερωτευμένη με τον Στέφανο τους έδενε κάτι τελείως διαφορετικό, αυτό το κάτι που μένει (που έλεγε κι ένα τραγούδι κάποτε..) Μια βαθιά αγάπη που δεν είναι μόνο σαρκική επιθυμία και εγωιστική χρησικτησία όπως η σχέση του Στέφανου με τη Μελίτα. Αποψή μου πάντα. Αλλα όπως έχω δει την Εύα με τον Στέφανο και τον Στέφανο με την Εύα θεωρώ ότι αυτοί οι δύο πρέπει να είναι μαζί.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από sarita Δευ Σεπ 27, 2010 12:13 am

απο τη στιγμη που υποτιθεταο οτι ειναι παθος αυτο που νιωθει για τη μελιτα τοτε ανετα μπορει να του περασει και να καταληξει με την ευα.Και στη βερα αν θυμαμαι καλα πηγε να πνιξει την ρεγγινα παντρευτηκε την δωρα αλλα η πραγματικη του αγαπη ηταν η ρεγγινα.Αρα γιατι να μην γινει και εδω ανατροπη?Ουτως η αλλως η ακριτα ειναι μαεστρια στις ανατροπες αρα αν θελει μπορει και εδω να κανει το θαυμα της
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 27, 2010 12:14 am

JESSIE έγραψε:Τζίνα, κι εγώ συνέχιζα, ξέροντας οτι στο τέλος όσα γράφουμε θα πάνε στο ανάλογο τόπικ!
Συνεχίζοντας λοιπον, θα ήταν σωστό να είναι μαζί ο Στέφανος και η Εύα, λόγω του μικρού Αγγελου, αλλα κι αυτό προσκρούει αφενός στην έλλειψη έρωτα μεταξύ τους, αφού έχει χιλιοειπωθεί από τους άμεσα ενδιαφερόμενους οτι με άλλους είναι ερωτευμένοι, αλλά και στην αντίδραση του Μάνου, γιατί μπορεί να έδωσε την συναίνεσή του στον γάμο Εύας Στέφανου, αλλά αυτό έγινε, όπως μάθαμε μετά, επειδή ήξερε για τους όρους της διαθήκης και ήθελε διακαώς να κάνει την Εύα πλούσια (επωφελούμενος και ο ίδιος) αλλά να τη φέρει και στο Στέφανο, κάνοντάς τον να χάσει την περιουσία του πατέρα του (δύο σε ένα). Αλλιώς δεν θα την άφηνε έτσι εύκολα την Εύα . Εκτός αν δεν την αγαπάει, παρ'όλα όσα λέει....
Και αν υποθέσουμε οτι η Μελίτα αγαπάει πραγματικά το Στέφανο (εγώ αμφιβάλλω γιατί αγάπη χωρις εμπιστοσύνη δεν είναι αληθινή αγάπη), τότε πως μπορεί να είναι ευτυχισμένο ένα ζευγάρι όταν ξέρει οτι ένας άλλος είναι δυστυχισμένος εξ αιτίας του?
Το καλύτερο θα ήταν να χωρίσουν όλοι με όλους (έτσι κι αλλιώς αυτό έχει γίνει ήδη) και να συνεχίσουν τη ζωή τους, βρίσκοντας άλλους, και δεν εννοώ το Λευτέρη για την Εύα, αυτός θα είναι μάλλον ένα μεταβατικό στάδιο.


Εξαρτάται απο ποιά σκοπιά το βλέπει κανείς
Η Μελίτα ούτε κι εγώ πιστεύω οτι πραγματικά αγαπάει το Στέφανο. Όταν αγαπάς στέκεσαι δίπλα στον άλλον όχι σε κάθε ευκαιρία απέναντι
Αντίθετα η Εύα έφτασε στα όρια της τρέλας όταν έμαθε ποιός είναι ο Στέφανος αλλά δεν μίλησε. Δεν τον πρόδωσε. Κι ας ήξερε οτι σκοπός του ήταν να εκδικηθεί το Μάνο, κι αυτό κάτι λέει
Αν ήμασταν στην πρώτη σεζόν σίγουρα θα ήταν καλύτερο να σπάσουν οι δεσμοί και να πάμε απ την αρχή.
Όμως εδώ που έχουμε φτάσει είναι γελοιοποίηση της ηρωίδας να τη δειξουν να κάνει σχέση με τον οποιονδήποτε τρίτο
Απ την άλλη έχω μείνει δύο χρόνια να παρακολουθώ μια γυναίκα που δεν έχει ζήσει τίποτα να την πατούν κάτω και θέλω να τη δω ευτυχισμένη
Είναι άλλωστε η μοναδική μου προσδοκία τώρα πια αφού έτσι κι αλλιώς οι ήρωες που ξεκίνησα να παρακολουθώ τη διαδρομή τους έφτασαν όλοι στην Εδέμ ή έστω την κοντοζυγώνουν με μοναδική εξαίρεση την Εύα.
Είπαμε όμως το σενάριο δεν το γράφουμε εμείς. Εμείς απλά ακολουθούμε ως εκεί που έχουμε προσδοκίες.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:20 am

Κι εγώ στη μαεστρία της Ακρίτα βασίζομαι για να βγάλει τα κάστανα απ'τη φωτιά, παρ'όλο που εκείνη η ίδια τα έβαλε να καίγονται!!!
Δεν ξέρω παιδιά, μου φαίνεται λίγο πισωγύρισμα να έχουμε ξανα Στέφανο Εύα, μετά τα όσα μεσολάβησαν. Αν δεν γινόταν γνωστή η σχέση με τη Μελίτα, ναί, με 1000. Αλλά τώρα, πώς σβήνεις απ'τον εγκέφαλό σου τόσα δυσάρεστα? Και πώς δεν θα νοιώθεις τύψεις για όσα μπορεί να προκαλέσεις σε κάποιον άλλον για να είσαι εσύ ευτυχισμένη? Η Εύα ξέρει τι θα πεί έρωτας και είναι έντιμη, οπότε δεν θα κάνει ξανά τέτοιου είδους κινήσεις, ούτε θα πάρει τέτοιες αποφάσεις.
Γι'αυτό έχει ενδιαφέρον το έργο, όπως το έχουν φέρει μέχρι εδώ, γιατί αδυνατούμε να βρούμε την τέλεια λύση....
Δεν συνεχίζω , γιατί νομίζω οτι δεν είναι σωστό να δώσουμε τόση δουλειά στη Τζίνα για τη μεταφορά.
Καλό βράδυ από μένα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 27, 2010 12:21 am

JESSIE έγραψε:Κι εγώ στη μαεστρία της Ακρίτα βασίζομαι για να βγάλει τα κάστανα απ'τη φωτιά, παρ'όλο που εκείνη η ίδια τα έβαλε να καίγονται!!!
Δεν ξέρω παιδιά, μου φαίνεται λίγο πισωγύρισμα να έχουμε ξανα Στέφανο Εύα, μετά τα όσα μεσολάβησαν. Αν δεν γινόταν γνωστή η σχέση με τη Μελίτα, ναί, με 1000. Αλλά τώρα, πώς σβήνεις απ'τον εγκέφαλό σου τόσα δυσάρεστα? Και πώς δεν θα νοιώθεις τύψεις για όσα μπορεί να προκαλέσεις σε κάποιον άλλον για να είσαι εσύ ευτυχισμένη? Η Εύα ξέρει τι θα πεί έρωτας και είναι έντιμη, οπότε δεν θα κάνει ξανά τέτοιου είδους κινήσεις, ούτε θα πάρει τέτοιες αποφάσεις.
Γι'αυτό έχει ενδιαφέρον το έργο, όπως το έχουν φέρει μέχρι εδώ, γιατί αδυνατούμε να βρούμε την τέλεια λύση....
Δεν συνεχίζω , γιατί νομίζω οτι δεν είναι σωστό να δώσουμε τόση δουλειά στη Τζίνα για τη μεταφορά.
Καλό βράδυ από μένα...

Εδω εσβησε με μαεστρία τα δυσάρεστα τα του Μάνου-Μελίτας, στο Στέφανος-Μελίτα θα κολλήσει???
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από sarita Δευ Σεπ 27, 2010 12:28 am

αν θελει η ακριτα να κανει την ανατροπη εχει τον τροπο της αρκει να θελει να γινουν ετσι τα πραγματα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:30 am

Εννοώ να ξεχάσει η Εύα την ιστορία του Στέφανου με τη Μελίτα και να ζήσει με το Στέφανο σαν κάτι τέτοιο να μην συνέβη ποτέ. Ούτε και η Μελίτα θα μπορούσε να ζήσει ξανά με το Μάνο, βγάζοντας από το μυαλό της όσα προηγήθηκαν. Γι'αυτό λέω είναι καμμένες αυτές οι ιστορίες . Και δεν συμφωνώ οτι δεν υπάρχει χρόνος , η μαεστρία της Ακρίτα μπορεί να καταφέρει πολύ περισσότερα απ'αυτά, και σε λιγώτερο ακόμη χρόνο. Το θέμα είναι αν το θέλει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 12:31 am

Σε ευχαριστώ Τζέσυ (με υ ή με η?) αλλα ο αριθμός των ποστ δεν κάνει και μεγάλη διαφορά, συνεχίστε και απλά αύριο που θα σταματήσετε θα τα μεταφέρω.

Όσο για το στόρυ, η Εύα κανονικά δεν θα έπρεπε καν να νοιάζεται για τη Μελίτα καθώς δεν ήταν ποτέ φίλες (προσωπικά δεν μπορώ να το συγκρίνω με Δώρα-Ρεγγίνα π.χ.) άσχετα αν είχαν έρθει κοντά κάποτε. Ειδικά μετά απο όσα συνέβησαν θα έπρεπε τουλάχιστον να τη μισεί αλλα αυτό είναι εντελώς άλλο κεφάλαιο.

Ναι η Εύα είναι έντιμη όπως λές και ξέρει τι θα πει έρωτας μόνο που για μένα η Μελίτα δεν είναι ερωτευμένη, πεισμωμένη είναι που σταμάτησαν όλοι να της κάνουν όλα τα χατήρια και οι επιλογές της δεν ήρθαν όπως θα ήθελε. Τα βάζει με όποιον της πάει κόντρα χωρίς να υπολογίσει ούτε καν το παιδί της. Αυτό δεν είναι έρωτας, είναι πείσμα!

Όσο ο Στέφανος είναι μόνος του θα μπορούσε άνετα να προχωρήσει στο επόμενο κελεπούρι εν καιρώ, αν όμως τον δει με την Εύα (ή ακόμα και που ξέρει ότι με την Εύα τους συνδέει ένα παιδί) εκεί ναι δεν θα ξεκολλήσει με τίποτα, αλλα αυτό είναι εγωισμός, όχι έρωτας! Αυτή είναι η κινητήρια δύναμή της (και ήταν πάντα).

Όσο για την Εύα, ναι είναι έντιμη και δεν θα ήθελε να χτίσει την ευτυχία της πάνω στη δυστυχία κάποιου άλλου, δεν επαναλαμβάνει λάθη του παρελθόντος, όμως πιστεύω ότι όλοι κάποτε θα δούν ξεκάθαρα ότι η δυστυχία της Μελίτας εν προκειμένω προέρχεται καθαρά από αυτό το δικό της πείσμα και δεν έχει να κάνει με εκείνους. Εκείνη επέλεξε να μπλεχτεί με τον άντρα που ήταν η Εύας, ήξερε τις συνέπειες και πιστεύω ότι όσο προσπαθεί να κρατηθεί από αυτό και παραμυθιάζεται μόνη της ότι τον αγαπάει δεν θα ξεκολλήσει ποτέ.


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 27, 2010 12:32 am

JESSIE έγραψε:Εννοώ να ξεχάσει η Εύα την ιστορία του Στέφανου με τη Μελίτα και να ζήσει με το Στέφανο σαν κάτι τέτοιο να μην συνέβη ποτέ. Ούτε και η Μελίτα θα μπορούσε να ζήσει ξανά με το Μάνο, βγάζοντας από το μυαλό της όσα προηγήθηκαν. Γι'αυτό λέω είναι καμμένες αυτές οι ιστορίες . Και δεν συμφωνώ οτι δεν υπάρχει χρόνος , η μαεστρία της Ακρίτα μπορεί να καταφέρει πολύ περισσότερα απ'αυτά, και σε λιγώτερο ακόμη χρόνο. Το θέμα είναι αν το θέλει....

Η Ευα ξέχασε τον βιασμό του Μάνου, και το επ. 198 ( το πατωματάτο του Μάνου με την Μελίτα, παραμονή του γάμου της), το πρόβλημα είναι να ξεχάσει αυτό που έγινε με Στέφανο-Μελίτα?
Στο φινάλε, ο Μάνος την κεράτωσε λόγω αδυναμίας, ενω για τον Στέφανο δεν ξέρουμε ποτέ αν πήγε με την Μελίτα βάση σχεδιου. Αρα, πολύ πιο ευκολα μπορεί να γυρίσει το Στέφανος-Ευα απο ότι γύρισε στο παρελθόν το Μάνος-Ευα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mariannitaki Δευ Σεπ 27, 2010 12:35 am

Παιδια διαβασα ολα τα σχολιακια σας και λεω να εκφρασω και εγω την γνωμη μου
Δεν πιστευω να πειραζει??

Λοιπον εγω ειμαι αναμεσα στην JESSIE και την sarita

Και οι 22 γνωμες σας ειναι σωστες απο την μια ειναι λιγο δυσκολο η ευα να ξεχαση οτι εχει γινει με τον στεφανο και με την μελιτα αλλα και αποτην αλλη η μελιτα ειναι δυσκολο να ξεχαση οσα εγιναν με τον μανο και την ευα

και οι 2 γυναικες τα εχουν κανει σαλατα στο παρελθον

Ομως η ακριτα ως γνωστον παντα μας επληση με τις ανατροπεστςη οποτε ποιος ξερει πως θα εξεληχθη η ιστορια
Ολα ειναι πιθανα οποτε ας μην εκδικαζουμε το τελος πριν καν βγει

Αυτα ειχα να πω εγω και ελπιζω να εγινα κατανοητη valen


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mariannitaki στις Δευ Σεπ 27, 2010 12:38 am, 1 φορά
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:36 am

Η μόνη μας ελπίδα, Τζίνα, είναι να δείξει ενδιαφέρον η Εύα για το Λευτέρη, οπότε η Μελίτα να δεί (αυτόματα) το Λευτέρη με άλλα μάτια, με δυό λόγια να ενδιαφερθεί γι'αυτόν και να ξεπεράσει το Στέφανο. Αυτό άλλωστε δεν την είχε προβληματίσει τότε που της έδινε μαθήματα η Αμαλία, δηλ. κι αν τον ξεπεράσει (το Στέφανο) τί γίνεται?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 27, 2010 12:38 am

JESSIE έγραψε:Η μόνη μας ελπίδα, Τζίνα, είναι να δείξει ενδιαφέρον η Εύα για το Λευτέρη, οπότε η Μελίτα να δεί (αυτόματα) το Λευτέρη με άλλα μάτια, με δυό λόγια να ενδιαφερθεί γι'αυτόν και να ξεπεράσει το Στέφανο. Αυτό άλλωστε δεν την είχε προβληματίσει τότε που της έδινε μαθήματα η Αμαλία, δηλ. κι αν τον ξεπεράσει (το Στέφανο) τί γίνεται?

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Affraid Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Affraid Το χω - το χω.
η Ευα τα φτιάχνει με τον Τεφτέρη, το βλέπει η Μελίτα, και της τον κλέβει. Μένει ο Στέφανος ελεύθερος, και ξαναείναι με την Ευα!! Το πέτυχα? Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 13379 Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από sarita Δευ Σεπ 27, 2010 12:40 am

εγω παλι θελω η μελιτα να βρει καποιον μονη της γιατι ετσι δεν θα ερθει ποτε η καθαρση για τη μελιτα δεν γινεται παντα να διαλεγει τους αντρες της ευας.Θα ηταν η πληρης υποβιβαση του ρολου της.Να θελει δηλαδη η ευα τον λευτερη και γι ααλλη μια φορα να μπει στη μεση η μελιτα.Ουτε ο θεος δεν το θελει αυτο που λεει και η ρηση.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 12:42 am

JESSIE έγραψε:Η μόνη μας ελπίδα, Τζίνα, είναι να δείξει ενδιαφέρον η Εύα για το Λευτέρη, οπότε η Μελίτα να δεί (αυτόματα) το Λευτέρη με άλλα μάτια, με δυό λόγια να ενδιαφερθεί γι'αυτόν και να ξεπεράσει το Στέφανο. Αυτό άλλωστε δεν την είχε προβληματίσει τότε που της έδινε μαθήματα η Αμαλία, δηλ. κι αν τον ξεπεράσει (το Στέφανο) τί γίνεται?

Εγώ αυτό που θυμάμαι είναι το φόρεμα της Μελίτας σε αυτή τη σκηνή, μου άρεσε Razz Anyway...

Ναι αυτό την είχε προβληματίσει γιατί πάντα προσδιόριζε τον εαυτό της με βάση κάποιον άλλο. Για αυτό και πρέπει να μείνει μόνη της και μετά να βρεί κάποιον καθαρό και ΠΙΣΤΟ και να την απαιτήσει αυτή του την πίστη και να γίνει ευτυχισμένη. Σαν λύση πάντως δεν έχεις κι άδικο! Όμως δεν θέλω να το ξαναδω αυτό!!! Ημαρτον ας σταματήσουν αυτές οι δύο να μπλέκονται μεταξύ τους και συγκεκριμένα ας σταματήσει η Μελίτα να καταδιώκει την Εύα!

Για την Αμαλία πάντως η καλύτερη λύση θα ήταν η Μελίτα να τα μπλέξει με την Εριέττα, όπως την είδα την Αμαλία το σχολίασα και τότε, άστραψε το μάτι της, αν η Εριέττα ήταν άντρας θα είχε ήδη ξεκινήσει τα προξενιά sisi

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:42 am

Σίγουρα μένει ο Στέφανος ελεύθερος, αλλά αν θα ξαναείναι με την Εύα, δεν υπόσχομαι τίποτε! Υπάρχει και η Εριέττα που καραδοκεί!
Καλά σίγουρα πρέπει να έχει πάρει το μαθηματάκι της κι η Μελίτα, οτι από δώ και στό εξής, μακρυά από άνδρες της Εύας!
Πάντως δεν υπάρχει ανατροπή που να μην είναι παιχνιδάκι για την Ακρίτα, οπότε τι συζητάμε τώρα εμείς?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 27, 2010 12:44 am

JESSIE έγραψε:Σίγουρα μένει ο Στέφανος ελεύθερος, αλλά αν θα ξαναείναι με την Εύα, δεν υπόσχομαι τίποτε! Υπάρχει και η Εριέττα που καραδοκεί!
Καλά σίγουρα πρέπει να έχει πάρει το μαθηματάκι της κι η Μελίτα, οτι από δώ και στό εξής, μακρυά από άνδρες της Εύας!
Πάντως δεν υπάρχει ανατροπή που να μην είναι παιχνιδάκι για την Ακρίτα, οπότε τι συζητάμε τώρα εμείς?


Απο ανατροπές άλλο τίποτα
Το μόνο κακό είναι που όλες οι ανατροπές πάτησαν την Εύα κάτω
Δεν μπορούμε να δούμε και μια ανατροπή με το αντίστροφο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mariannitaki Δευ Σεπ 27, 2010 12:46 am

Για την Αμαλία πάντως η καλύτερη λύση θα ήταν η Μελίτα να τα μπλέξει με την Εριέττα, όπως την είδα την Αμαλία το σχολίασα και τότε, άστραψε το μάτι της, αν η Εριέττα ήταν άντρας θα είχε ήδη ξεκινήσει τα προξενιά

Θα επικενρωθω σε αυτην τι φραση
Λες η μελιτα να μας αλλαξει προτιμησεις χαρης την μητηρ της
Ολα τα εχω δει απο την σειρα οχι και αυτο παναγια μου
Οπως λεει και ο κολητος μου ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
lmao
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 27, 2010 12:46 am

Αν η Ευα φαει τρίτο κέρατο για την ίδια γυναίκα,θα αυτοπυρποληθώ, να το ξερετε!
Βεβαια αυτό θα ναι το πιο light,όχι λόγω Μπισμπι που προσωπικά μου αρεσει πολύ,αλλά λόγω ανύπαρκτης μεταξύ τους προ'ι'στορίας!
Οποτε θα αυτοπυρποληθώ μερικώς!
ΟΛΕ soutien


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Δευ Σεπ 27, 2010 12:49 am, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 27, 2010 12:48 am

Εγω αποφασισα.
Αν είναι η Ευα να φάει και τρίτο κέρατο, καλύτερα να τα φτιάξει η Ευα με την Μελίτα.

Τελος.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 27, 2010 12:48 am

soso έγραψε:Αν η Ευα φαει τρίτο κέρατο για την ίδια γυναίκα,θα αυτοπυρποληθώ να το ξερετε!
Βεβαια αυτό θα ναι το πιο light,όχι λόγω Μπισμπι που προσωπικά μου αρεσει πολύ,αλλά λόγω ανύπαρκτης μεταξύ τους προ'ι'στορίας!
Οποτε θα αυτοπυρποληθώ μερικώς!
ΟΛΕ soutien


Ετοίμασε τα καύσιμα έτοιμο της το έχουν
Ακούω Λευτεράκη και τον βλέπω να ζαχαρώνει με τη Δάφνη και να κλαίει την μακαρίτισσα
Δεν απέχει και πολύ προετοιμάσου lmao
Είναι που προσπαθούμε να είμαστε ρεαλιστές
Η ωραιότερη γυναίκα της σειράς είναι κατ εξακολούθησιν κερατούlol!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Δευ Σεπ 27, 2010 12:51 am, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από mariannitaki Δευ Σεπ 27, 2010 12:50 am

Καρ-Mik έγραψε:Εγω αποφασισα.
Αν είναι η Ευα να φάει και τρίτο κέρατο, καλύτερα να τα φτιάξει η Ευα με την Μελίτα.

Τελος.

Γουταρω φαση lmao lmao lmao
Σωστη σε βρισκω αφου δν τους βγαινει με τους αντρες γιατι να μην δοκιμασουν αλλες εμπιριες lmao lmao (χριστε μου μαζευτε με το εχασα lmao lmao )
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 12:52 am

Μάλλον η Δάφνη θα είναι το τρίτο προσωπο μεταξύ Εύας και Λευτέρη, αλλά όλα αυτά μου φαίνονται προσωρινά και όχι μακροπρόθεσμα. Εγώ θα χαρώ να δώ την Εύα να φλερτάρει έστω με το λευτέρη, να δεί ερωτικά έναν άλλον άνδρα εκτός του Μάνου, κι αυτό θα την "ετοιμάσει" για έναν πραγματικό έρωτα που θα είναι και ο τελευταίος της.... Εχω ακούσει οτι θα μπούν κι άλλα πρόσωπα στη συνέχεια, οπότε ίσως εκεί κρύβεται το μυστικό!
Παιδιά εγώ σας χαιρετώ, θα διαβάσω τη συνέχεια αύριο στο ανάλογο τόπικ!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς - Σελίδα 12 Empty Απ: Το -πολύγωνο πλέον- της σειράς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 1:01 am

JESSIE έγραψε:Μάλλον η Δάφνη θα είναι το τρίτο προσωπο μεταξύ Εύας και Λευτέρη, αλλά όλα αυτά μου φαίνονται προσωρινά και όχι μακροπρόθεσμα. Εγώ θα χαρώ να δώ την Εύα να φλερτάρει έστω με το λευτέρη, να δεί ερωτικά έναν άλλον άνδρα εκτός του Μάνου, κι αυτό θα την "ετοιμάσει" για έναν πραγματικό έρωτα που θα είναι και ο τελευταίος της.... Εχω ακούσει οτι θα μπούν κι άλλα πρόσωπα στη συνέχεια, οπότε ίσως εκεί κρύβεται το μυστικό!
Παιδιά εγώ σας χαιρετώ, θα διαβάσω τη συνέχεια αύριο στο ανάλογο τόπικ!

Κι εγώ θα χαρώ να δω την Εύα να τη διεκδικούν και να φλερτάρει αλλά μέχρι εκεί. Το να μπλεχτεί, έστω και να φιληθεί πόσο μάλλον οτιδήποτε παραπάνω με έναν ακόμη άντρα (τον όποιο άντρα) το θεωρώ καρα-άκυρο!! Άλλωστε αυτό μπορεί να δώσει έναυσμα να δούμε και ζήλιες απο πλευράς Στέφανου. Μπορει να ήξερε ότι η Εύα με το Μάνο είχαν ένα δέσιμο που δεν μπορούσε να παλέψει αλλα ενας Λευτέρης είναι άλλο..

Το να βρεθεί και μετά το Λευτέρη κάποιος άλλος αυτό κι αν είναι κουφό! Δεν γίνεται όπως μας την έχουν δείξει αυτή τη γυναίκα να μπλέξει με άλλον άντρα, τον όποιο άλλο! Εκτός αν μιλάς για το τελευταίο επεισόδιο που μπορεί π.χ. να μας πάνε κάποια χρόνια μετά μόνο που εμένα αυτό δεν με καλύπτει. Θέλω να δω να διεκδικούν την Εύα και να βρίσκει την ευτυχία. Όχι να το υποθέσω...

Τέλο για το τρίγωνο αυτό κι αν είναι κουλό! Εκτός αν καμμία απο τις δύο δεν γνωρίζει για την άλλη που όμως αυτό δεν καταλαβαίνω πώς θα γίνει..

Θα δείξει.. Εγώ προσωπικά ακόμα ελπίζω, άμα χάσω κάθε ελπίδα τότε βλέπουμε..

Καληνύχτα και απο μένα, έχουμε και μια συναυλία αυριο

Flkia
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης