Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

+15
vagvard
Mafalda
evanna
Petrinaki
Alex
ELAN
Moonstone
jim7
stohos
Kika
magda
KatsaroYpotheto
Clarabelle
Kimberly
Vampirela
19 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap63%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 63% 
[ 15 ]
Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 3 ]
Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 24
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Δευ Ιουν 29, 2009 9:53 am

Πιστεύω τελικά μετά από αυτά που διαβάζω και εγώ από συνεντεύξεις της Ακρίτα ότι ναι μεν ένα γενικό πλάνο υπάρχει αλλά όχι κάτι συγκεκριμένο και αυτό είναι το ατόπημα στην όλη ιστορία. Δεν μπορεί να παίρνει έναν κεντρικό πρωταγωνιστή που της έχει βγάλει τη σεζόν με καθημερινό ρόλο στα 3/4 του επεισοδίου και να τον κάνει τόσο μισητό. Γιατί αυτή τη στιγμή με αυτά που είπε ό Μάνος δεν σώζεται με τίποτα αν και έχουμε πολλά μεν να δούμε μπροστά μας αλλά χωλαίνει το όλο θέμα και εμένα προσωπικά με έχει δυσαρεστήσει αυτό!

Δεν έχω κρύψει ποτέ την συμπάθειά μου στο πρόσωπο της κας Ξυλά και την αδυναμία που της έχω ως ηθοποιού αλλά μαζί με αυτήν υπάρχει και ένα καστ ηθοποιών που επίσης συμπαθώ και θεωρώ ταλαντούχους, δεν μπορώ λοιπόν να δεχτώ ότι για κάποιο χρηματικό ποσό που ίσως δεν έχουν συμφωνήσει ή για κάποιες συνεντέξεις που πιθανόν έδωσε ο κος Μπουγιούρης και δεν άρεσαν να υποβαθμίσουν έτσι το ρόλο του.

Δηλαδή τι να πούμε για την Κοτοπούλη που την θεωρούσαν παράξενη ηθοποιό ή την Παξινού που ειχε τις ιδιομορφίες της και έλεγαν μάλιστα ότι είχε και έπαρση να την καθαιρέσουμε; Ποιός έβγαζε την Παξινού από το ρόλο της;

Ας το πάρουμε και αλλιώς οι καλλιτέχνες είναι ιδιαίτερα όντα και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται και όχι σαν κάτι το τόσο αναλώσιμο αλλά σαν κάτι το ξεχωριστό φυσικά πάνω σε ορισμένα όρια.
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Alex Δευ Ιουν 29, 2009 9:57 am

Clarabelle έγραψε:
Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο.
Η Εύα απ την αρχή είχε πάρει την απόφαση να μην πάει στο γάμο παρόλα αυτά το μεθόδευσε κανονικά. Μπορεί η Νόρα να έπιασε στον αέρα οτι κάτι δεν πάει καλά, αλλά την αποκοίμησε με τις ετοιμασίες και το ντύσιμο. Μαγκιά της. Μια ξεφτίλα του γόη του χρειαζόταν.

Κορυφαία σκηνή του επεισοδίου η σκηνή Εύας Μαρίλιας. Ξυλά και Διονά πάντα μου άρεσαν μαζί αλλά σήμερα με λιώσανε κανονικά. Snif

Έλεος με το Μάνο δηλαδή. Όταν ο Λουκάς μιλούσε για τη δική του κακή εμπειρία και έφερε παράδειγμα τον πρώην και την Εύα, κόντευε να κάνει θέμα για μια υποθετική απιστία. Σιγά ρε μεγάλε εσύ χθές βράδυ τι ακριβώς έκανες με τη Μελίτα πλέκατε δαντέλες? Πάτησέ τον κούκλα μου και γω μαζί σου. : jump :

Η Μελίτα κυρία. Ή μήπως να κάνω το κ κεφαλαίο? Κορίτσι από σπίτι στη μαμά δεν μπορεί να κρυφτεί. Στον Οδυσσέα πάλι δεν τα λέει και όλα. Έμαθε από μικρή τα εν οίκω μη εν δήμω. Θέλω να δω τις αντιδράσεις της παρέας, αν και νομίζω οτι θα τα πάρω με τη Δάφνη. Όταν το άκουσε τι είπε η άκυρη αδελφή του άκυρου? Πως το έκανες αυτό στη Μελίτα ή βαριακούω?: curse :

Ο Στέφανος είναι ακόμη ένας άγνωστος για μας. Σήμερα οι αντιδράσεις του συνηγορούν στην εντύπωση που μου άφησε η πρώτη σκηνή του με την Εύα στην παραλία. Ο τύπος δείχνει να εξακολουθεί να είναι φουλ ερωτευμένος. Εδώ πιστεύω οτι δύο πιθανότητες υπάρχουν. Είτε αισθάνεται για την Εύα το ίδιο έντονο έρωτα που η Εύα τόσα χρόνια είχε για το Μάνο, είτε θέλει κάτι άλλο και τότε του βγάζω το καπέλο τους παίζει τέλεια.

Αν πω οτι αγαλίασε η ψυχή μου όταν είδα το βλέμμα του Μάνου που κοιτούσε την Εύα να φεύγει με άλλον θα με πείτε κακιά? huhu



Το επεισόδιο ήταν πραγματικά πολύ καλό ήταν ένα επεισόδιο που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι το τελευταίο ενός κύκλου όπως και είναι.

Πείστηκα σήμερα:

1) Ο Στέφανος Καρτάλης είναι πίσω από πολλάααα πράγματα, κρύβει άλλα τόσα. Ο τρόπος που "συμβούλευε" την Εύα για το πως μπορεί να εκδικηθεί το Μάνο ήταν πολύ μαφιόζικος. Μπράβο που έφερε τα πράγματα με τη βοήθεια φυσικά της Μελίτας και του άχρηστου του Μάνου εκεί που ήθελε. Για κάποιο λόγο θέλει να εκδικηθεί το Μάνο βασικά δεν ξέρουμε τον λόγο, δεν ξέρουμε την αιτία.
Οταν τον πήρε η Εύα και τον ρώτησε πριν συναντηθούν "Στέφανε που είσαι;" αυτός απήντησε "Ετοιμάζω τις βαλίτσες" ενώ ήταν στην εκκλησία και έβλεπε το χώρο. Μόλις του ζήτησε η Εύα να μην φύγει την είδα την έκφρασή του; Η έκφρασή του ήταν όλα τα λεφτά. Εκφραση ικανοποίησης σαν να έλεγε "ευτυχώς το σχέδιο πέτυχε και ο γάμος σχόλασε"!!!

2) Η Εύα είναι ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και δεν χρειάστηκε να πειστώ γι'αυτό το ήξερα αλλά σήμερα επιβεβαιώθηκα!! Επαιξε καταπληκτικά όπως παίζει όλον αυτόν τον χρόνο τις εναλλαγές του ρόλου της!!! Η επιλογή που έκανε η Ακρίτα ήταν ίσως από τις πιο ισχυρές στο πρόσωπο της Φαίη Ξυλά.

3) Η Μαρίλα την αγαπάει την Εύα, την λατρεύει και πονάει γι'αυτήν. Πάντα την αγαπούσε αλλά δεν ήθελε να μοιράζεται την αγάπη της με το Ακατανόμαστο καθίκι, ήθελε να νοιώσει ότι αυτή είναι η πρώτη προτεραιότητά της.

4) Ο Μάνος πρέπει να πληρώσει και πρέπει να πληρώσει ακριβά. Αυτό που έκανε ήταν χωρίς ηθικούς φραγμούς και το χειρότερο είναι ότι δεν έχει καταλάβει τι έχει συμβεί! Με τι μούτρα με τι θράσος πήγε και της ζήτησε συγνώμη; Συγνώμη σε τι; Ο Ανθρωπος ήταν εκτός τόπου και χρόνου αυτό που της έκανε δεν έχει λόγια να περιγραφεί! Δεν με ικανοποίησε το τέλος εκεί που φώναζε ήταν λίγο περίμενα κάτι παραπάνω να δω από αυτόν να χτυπιέται ίσως; Ισως!

5) Η Μελίτα είναι η χειρότερη δεν την χώνεψα ποτέ μου τώρα έχω φτάσει στο σημείο να την απεχθάνομαι και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό με ΤΙΠΟΤΕ ότι και να κάνουν οι σεναριογράφοι!


κορίτσια με καλύψατε πλήρως... : respect : να πω μόνο πως ο Στέφανος δεν είναι αυτό που φαίνεται και φάνηκε σήμερα αυτό...δυο σκηνές θα αναφέρω...όταν είπε στην Εύα..."τότε χάλασε ο γάμος μας εξαιτίας του...και τώρα χάλασε ο δικός σας..πάλι εξαιτίας του", συμπλήρωσε η Εύα...μόνο που το βλέμμα του έλεγε άλλα...σαν να έλεγε...εξαιτίας μου...για προσέξτε το λίγο αυτό...επίσης στην εκκλησία που ήταν..."ετοιμάζω βαλίτσες"...ναι καλά...και τα όλο στυλάκι του....μιλούσε τόσο υπέρ του Μάνου...τον αγαπάς, κτλ...βέβαια, ας περιμένουμε να δούμε τον Σεπτέμβρη τώρα πώς θα εξελιχθεί η ιστορία... :)
και κλείνω με τα δυο κορυφαία για μένα του επεισοδίου...Εύα-Μαρίλια...απίστευτες...τι τέλεια σκηνή...πολύ συγκινητική...και η Ξυλά κουκλάρα ρε παιδί μου...πανέμορφη...και Εύα-Μάνος στο τέλος...Εύα δηλαδή, γιατί τα πήρε όλα κι έφυγε η κοπέλα...τι διάλογος...και τι απίστευτο βλέμμα και ύφος η Ξυλά...έτσι ρε...πάτησέ τον κάτω... Palamakia τώρα να σε δούμε...Μανωλάκη...να δω πως θα το σώσεις...ξεκίνα να ιδρώνεις...
huhu
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Petrinaki Δευ Ιουν 29, 2009 10:32 am

Περίμενα με το τέλος του επεισοδίου κάποιες απορίες να μας λυνόντουσαν αλλά τίποτα πάλι στα ίδια μας άφησε.. (( Ο Λουκάς ήταν φοβερός όπως κάθε φορά,την ώρα που πήρε το μνμ απο την Εύα λέω τώρα θα ορμήξει στον Μάνο κ θα τον κάνει μπλέ όπως τον Κυριάκο αλλά έμεινα με την χαρά!Η Εύα πολύ καλή η σκήνη με την Μαρίλια ήταν πολυ ωραία ήθελες κ ενα πακέτο χαρτομάντηλα.Ένιωθες πως όση αγάπη του είχε τώρα θα γίνει μίσος,είχε το πάγωμα κ στη φωνή κ στο βλέμα κ ειδικά η τελευταία σκήνη που τον άφηνε ήταν τρομερή.Η Νόρα μου άρεσε πολυ στο τηλεφώνημα στη Μελίτα κ άλλα έπρεπε να της πει αλλά τέλος πάντων.Με την Δάφνη δεν ασχολόυμε είναι αδιάφορη σαν τον αδελφούλη της.Όσο για τον Κυριακό δε μπορώ να πω τίποτα ο ανθρωπος είναι Θεός ήθελε κ μπομπονιέρα να φάει κουφέτα απο το γάμο της μονάκριβης του χαχαχα gelio Μόνο να ήταν με αμύγδαλο γιατί σκέτα δε τα τρώει..
Petrinaki
Petrinaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Vampire world!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 29, 2009 10:51 am

Παιδια το επεισοδιο ηταν ΤΕΛΕΙΟ!!!Πετρακης και Ξυλα στα καλυτερα τους!Το υφος ,οι κινησεις κια η φωνη της ηταν τοσο παγωμενα που φανερωναν απολυτα τη συναισθηματικη της κατασταση! : respect : ...Η νορα τα εχωσε πολυ καλα στην απαραδεκτη Μελιτα που πραγματικα της αξιζει να μεινει μονη της!Θεικες σκηνες Μαριλιας-Ευας...πολυ κλαμα...και Μανου-Ευας...θα τον πατησει κυριολεκτικα κατω και καλα θα του κανει!Οσο για το θεμα του Φωτη και του κυριου Καρταλη ελπιζω να ξεδιαλυνθουν αυτα τα θεματα στην αρχη της επομενης σεζον! : jump :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Ιουν 29, 2009 11:49 am

Γεια σας κι απο μένα : :D γραφω πρώτη φορά ως νέο μέλος της ωραιας παρέας που έχετε εδω Klap Η αλήθεια είναι ότι ως φανατικός φαν της Βερας - δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα με τα Μυστικά , τα έβλεπα που και που κι έτσι έχω χάσει αρκετά απο την πλοκή
Με την είσοδο όμως του Στεφανου Love! Love! Love! προσπαθω να κερδίσω χρόνο
Το τελευταίο επεισόδιο για μένα ήταν μετριότερο απο ότι το είχα φανταστεί - Η καλυτερη στιγμή του θεωρώ ότι ήταν η σκηνή Ευας -Μαρίλιας -δυνατή και συγκινητική , η Ευα έδωσε ρέστα
Το τέλος η σκηνή Ευα - Μανος , εμένα μου έκανε Ευα μόνη :!: , γιατι η Ξυλά ήταν πάρα πολύ καλή και ο Μανος ανύπαρκτος υποκριτικά 🇳🇴 δεν εγινε ο γαμος του , εξαιτίας του και το μόνο που ειχε να πει ήταν ενα χλιαρό συγγνωμη και σ αγαπω , με καμμία ένταση ή πονο ή συνειδητοποίηση του τί έχει γίνει , λες και διαβαζε κάτι
Οσο για τον Στέφανο - ακόμα είναι πολύ νωρίς για να φανεί ο χαρακτήρας , αν και πιστεύω ότι θα κρύβει μυστικά
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 29, 2009 11:56 am


Καλώς ήρθες στην παρέα Μafalda.
Ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να συμπληρώσεις τα κενά σου.
Η σκηνή Εύας Μαρίλιας είναι και για μένα η καλύτερη του επεισοδίου. Έντονα συναισθηματική και με καταπληκτικές ερμηνείες και απ τις δύο ηθοποιούς.
Ο Στέφανος πράγματι είναι ο άγνωστος χ και θα περιμένουμε μέχρι το Φθινόπωρο για να μάθουμε τι μέρος του λόγου είναι. Απλά εγώ δεν θέλω να σκεφτώ οτι η Εύα μετά την ισοπέδωση που της προκάλεσε ο Μάνος θα βρεθεί και πάλι αντιμέτωπη με κάποιον που θα θέλει μόνο να την εκμεταλευτεί. Σίγουρα ήρθε για να χαλάσει το γάμο άλλωστε σχεδόν το ομολόγησε χθες, αλλά θα προτιμούσα να είναι απο έντονα συναισθήματα απέναντι στην Εύα και όχι από μίσος γι αυτή.






Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Ιουν 29, 2009 12:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Καλώς ήρθες στην παρέα Μafalda.
Ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να συμπληρώσεις τα κενά σου.
Η σκηνή Εύας Μαρίλιας είναι και για μένα η καλύτερη του επεισοδίου. Έντονα συναισθηματική και με καταπληκτικές ερμηνείες και απ τις δύο ηθοποιούς.
Ο Στέφανος πράγματι είναι ο άγνωστος χ και θα περιμένουμε μέχρι το Φθινόπωρο για να μάθουμε τι μέρος του λόγου είναι. Απλά εγώ δεν θέλω να σκεφτώ οτι η Εύα μετά την ισοπέδωση που της προκάλεσε ο Μάνος θα βρεθεί και πάλι αντιμέτωπη με κάποιον που θα θέλει μόνο να την εκμεταλευτεί. Σίγουρα ήρθε για να χαλάσει το γάμο άλλωστε σχεδόν το ομολόγησε χθες, αλλά θα προτιμούσα να είναι απο έντονα συναισθήματα απέναντι στην Εύα και όχι από μίσος γι αυτή.


Καλώς σας βρήκα Clarabelle Love! Love!

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το κίνητρο το Στέφανου είναι η αγάπη του για την Εύα και όχι το μίσος, τουλάχιστον αυτό θα ήθελα να πιστεύω κι εγω . Βεβαια ότι έχει βα΄λει το χεράκι του για να ακυρωθεί ο γάμος αυτό το πιστεύω . Φυσικά τον βοήθησε και ο Μανος σ αυτό !!!
Απλά ξέροντας ότι η Ακρίτα και ο Κυρίτσης περισσότερο δημιουργούν ψυχογραφήματα ηρώων παρά ιστορίες , με την επιλογή του Αλέξανδρου που εξελίσσει τους ρόλους του , πιστεύω ότι ο Στεφανος θα έχει παααρα πολύ ενδιαφέρον στον β κύκλο και δεν θα είναι καθόλου flat





Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από stohos Δευ Ιουν 29, 2009 1:02 pm

Εγώ πιστεύω οτι ουσιαστικά ο ρόλος του Στέφανου είναι περισσότερο αρνητικός παρά θετικός...Κι αυτός βασικά να εκδικηθεί θέλησε τον Μάνο και έκανε όσα έκανε.Γιατί την σκηνή με το κινητό μην την ξεχνάτε...Είτε η Μελίτα έστειλε το μήνυμα στην Εύα είτε στον Στέφανο γιατί τον έδειξε κι αυτόν με το κινητό στο χέρι απλώς σου αφήνει το όποιο κενό για τον χαρακτήρα της Μελίτας...Το έκανε αυτή ή ο Στέφανος δηλαδή;
Επομένως ο Στέφανος για να εκδικηθεί τον Μάνο καταστρέφει και το όνειρο της Εύας και αυτό δεν ξέρω πόσο θετικό θα το δεί η Εύα όταν το μάθει :lol:
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Alex Δευ Ιουν 29, 2009 1:22 pm

stohos έγραψε:Εγώ πιστεύω οτι ουσιαστικά ο ρόλος του Στέφανου είναι περισσότερο αρνητικός παρά θετικός...Κι αυτός βασικά να εκδικηθεί θέλησε τον Μάνο και έκανε όσα έκανε.Γιατί την σκηνή με το κινητό μην την ξεχνάτε...Είτε η Μελίτα έστειλε το μήνυμα στην Εύα είτε στον Στέφανο γιατί τον έδειξε κι αυτόν με το κινητό στο χέρι απλώς σου αφήνει το όποιο κενό για τον χαρακτήρα της Μελίτας...Το έκανε αυτή ή ο Στέφανος δηλαδή;
Επομένως ο Στέφανος για να εκδικηθεί τον Μάνο καταστρέφει και το όνειρο της Εύας και αυτό δεν ξέρω πόσο θετικό θα το δεί η Εύα όταν το μάθει :lol:


συμφωνώ απόλυτα...εννοείται ότι έχει δυνατά συναισθήματα για την Εύα...αλλά πιστεύω ότι θέλει να εκδικηθεί το Μάνο...και ίσως αργότερα αποκαλυφθεί και περαιτέρω ανάμειξή του με την παρέα της φεγγαρόπετρας και το Φώτη...εικασίες βέβαια μπορούμε να κάνουμε μόνο...ίδωμεν...
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 29, 2009 1:29 pm



Όπως το βλέπω εγώ δεν υπάρχει περίπτωση μία στο εκατομμύριο ο Στέφανος να είναι ένας ήρωας μονοδιάστατος. Ούτε το καλό παιδί ούτε ο κακός που ήρθε να καταστέψει χωρίς να μετράει τίποτα και κανέναν. Άλλωστε ο ηθοποιός έχει τη δυνατότητα να πάρει ένα χαρακτήρα και να τον πάει παρακάτω.
Σίγουρα καταστρέφει το όνειρο της Εύας, αλλά αν με ρωτήσεις σαν γυναίκα καλύτερα που το έμαθε πριν παρά μετά το γάμο. Ο Μάνος είναι άστατος συναισθηματικά. Αν δεν της έκανε τη λαδιά τώρα θα της την έκανε κάποια στιγμή είμαι βέβαιη γι αυτό. Επί της ουσίας ο χαρακτήρας του ελάχιστα έχει αλλάξει, ίσως γιατί πάντα έκανε ότι ήθελε και δεν τον τιμωρούσε κανείς. Όσες παγίδες και αν έστηνε ο Στέφανος εάν ο Μάνος είχε φροντίσει να κρατήσει κουμπωμένο το παντελόνι του τίποτα δεν θα είχε γίνει. Παίρνοντας ένα σκληρό μάθημα ίσως του βγει και σε καλό θα δούμε



Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από vagvard Δευ Ιουν 29, 2009 2:57 pm

ti na pw gia to epeisodio?oute kan ta anamenomena...ma oute gia ton fwti den mas xekatharisan.kai tou xronou ta idia tha exoume?kourastikame!
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιουν 29, 2009 3:06 pm

vagvard έγραψε:ti na pw gia to epeisodio?oute kan ta anamenomena...ma oute gia ton fwti den mas xekatharisan.kai tou xronou ta idia tha exoume?kourastikame!

Πες ταααααααααααααααααααα!!! maaaad

Περίμενα τουλάχιστον να καταλάβω τι έγινε εκείνο το βράδυ και το μόνο που κατάλαβα, αν το κατάλαβα κι αυτό σωστά δηλαδή, είναι ότι ο Φώτης εθεάθει τελευταία φορά ζωντανός από τη Δάφνη και έτρεχε προς την κατεύθυνση προς την οποία είχε φύγει νωρίτερα ο Μάνος?? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Πφφφφφφ!!! -_-
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από ELAN Δευ Ιουν 29, 2009 3:08 pm

vagvard έγραψε:ti na pw gia to epeisodio?oute kan ta anamenomena...ma oute gia ton fwti den mas xekatharisan.kai tou xronou ta idia tha exoume?kourastikame!

: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : ENA MAYΡΟ ΧΑΛΙ......ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ..........ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΘΑ ΚΑΨΟΥΝ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΕΤΣΙ....Η ΑΚΡΙΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΛΑΘΗ ΦΕΤΟΣ!!!ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΕΚΤΙΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ........ΞΑΝΑΜΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ...........ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΠΟΡΕΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ::::
ΑΛΛΑ ΚΙ Η ΕΥΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ....ΟΜΩΣ Η ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕ ΟΛΑ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΑΝ ΟΛΟΙ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ......ΠΑΛΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΤΑΛΗ.......ΜΠΡΑΒΟ...ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!!ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ....ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΕΡΟΥΝ.......ΣΚΟΤΩΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ.......ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!

ELAN
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από stohos Δευ Ιουν 29, 2009 3:16 pm

Νομίζω οτι υπερβάλουμε λίγο σχετικά με το τελευταίο επεισόδιο.Ποιός ο λόγος να δείξει η Ακρίτα ρε παιδιά στο φινάλε του πρώτου κύκλου όλη την αλήθεια για τον Φώτη;Μην ξεχνάμε πως μάθαμε αρκετά πράγματα
1)Ποιός απο την παρέα μίλησε
2)Η Δάφνη είδε τελευταία απο την παρέα ζωντανό τον Φώτη ο οποίος έτρεχε προς την πλευρά του Μάνου
3)Κάτι παίζει ανάμεσα σε Μάνο και Δάφνη το οποίο σχετίζεται με εκείνη την νύχτα.

Εξάλλου μην ξεχνάμε πως μιλάμε για φινάλε κύκλου και όποιος περίμενε απαντήσεις μάλλον υπέθετε λάθος :lol:

Στα σχόλια για την Εύα δεν έχω να πω κάτι παραπάνω πέρα του οτι η Εύα διεκδίκησε όλα τα όνειρα τα οποία της έταζε ο Μάνος και τα οποία ποτέ δεν έβλεπε.Το οτι έκανε σφάλματα για να τα διεκδικήσει,σαφώς και έκανε αλλά για πείτε μου ποιός απο την παρέα δεν έχει κάνει σφάλματα; Rolling Eyes
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιουν 29, 2009 3:22 pm

stohos έγραψε:Στα σχόλια για την Εύα δεν έχω να πω κάτι παραπάνω πέρα του οτι η Εύα διεκδίκησε όλα τα όνειρα τα οποία της έταζε ο Μάνος και τα οποία ποτέ δεν έβλεπε.Το οτι έκανε σφάλματα για να τα διεκδικήσει,σαφώς και έκανε αλλά για πείτε μου ποιός απο την παρέα δεν έχει κάνει σφάλματα; Rolling Eyes

To θέμα είναι ότι οι τηλεθεατες μέχρι πρότινος σκίζονταν ποια από τις δύο κυρίες, Εύα ή Μελίτα, θα πρωτοπάρει το Μάνο!

Η σωστή απάντηση βέβαια είναι μία: ΚΑΜΙΑ!!! Γιατί καμμία από τις δύο δεν τους αξίζει τέτοια συμπεριφορά!

Το πρώτο επεισόδιο αν επαναλάβουμε μόνο θα δείτε ότι ο Μάνος από τότε (1993) εταζε στην Εύα πυργους και αηδίες ενώ εκείνη το μόνο που τον ρώταγε και του έλεγε είναι "Με αγαπάς?"

Τα ίδια και με τη Μελίτα. Την εκμεταλλεύτηκε όσο δεν πάει ακόμα και σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της, την παραμονή του γάμου του! Εκείνη είναι λογικό να ήθελε να γίνει κάτι μεταξύ τους, ασχετα που μέσα της σίγουρα σε κάποιο βαθμό ήξερε ότι θα πληγωθεί! ΑΥΤΟΣ όμως δεν έπρεπε να το επιτρέψει.

Κλασσικός εγωιστής τουλάχιστον από ότι μας έχει βγάλει μέχρι τώρα ο Μάνος!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από stohos Δευ Ιουν 29, 2009 3:26 pm

Κι εγώ είμαι της άποψης οτι δεν αξίζει τελικά σε καμία απο τις 2 Wink
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 29, 2009 5:05 pm

stohos έγραψε:Νομίζω οτι υπερβάλουμε λίγο σχετικά με το τελευταίο επεισόδιο.Ποιός ο λόγος να δείξει η Ακρίτα ρε παιδιά στο φινάλε του πρώτου κύκλου όλη την αλήθεια για τον Φώτη;Μην ξεχνάμε πως μάθαμε αρκετά πράγματα
1)Ποιός απο την παρέα μίλησε
2)Η Δάφνη είδε τελευταία απο την παρέα ζωντανό τον Φώτη ο οποίος έτρεχε προς την πλευρά του Μάνου
3)Κάτι παίζει ανάμεσα σε Μάνο και Δάφνη το οποίο σχετίζεται με εκείνη την νύχτα.

Εξάλλου μην ξεχνάμε πως μιλάμε για φινάλε κύκλου και όποιος περίμενε απαντήσεις μάλλον υπέθετε λάθος :lol:

Στα σχόλια για την Εύα δεν έχω να πω κάτι παραπάνω πέρα του οτι η Εύα διεκδίκησε όλα τα όνειρα τα οποία της έταζε ο Μάνος και τα οποία ποτέ δεν έβλεπε.Το οτι έκανε σφάλματα για να τα διεκδικήσει,σαφώς και έκανε αλλά για πείτε μου ποιός απο την παρέα δεν έχει κάνει σφάλματα; Rolling Eyes
Συμφωνω απολυτα...το επεισοδιο ηταν παρα πολυ καλο!Και γι αυτο που λετε οτι μανος δεν αξιζει σε καμια ισως εχετε δικιο αλλα εγω στο τελος τον θελω με την ευα γιατι μου αρεσουν πολυ μαζι αυτοι οι δυο...ασε που εχουν απιστευτη χημεια! ❤
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από vagvard Δευ Ιουν 29, 2009 6:06 pm

pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 29, 2009 6:12 pm

vagvard έγραψε:pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!



Η σειρά που παρακολουθούμε είναι τα μυστικά και όχι η βέρα. Μπορεί τη βέρα να την αγαπήσαμε πολύ αλλά τελείωσε βρε παιδιά.
Εδώ έχουμε μια άλλη ιστορία, που ίσως δεν πρέπει να αποκαλυφθεί πλήρως αν πρώτα δεν μεσολαβήσουν κάποιες καταστάσεις.
Εγώ τα μυστικά μόνο βαρετά δεν τα βρίσκω. Αυτός άλλωστε είναι ο λόγος που τα παρακολουθώ.
Απόψεις βέβαια και είναι όλες σεβαστές, αλλά δεν μπορούμε να ζητάμε να ακολουθούνται κατά γράμμα οι πρακτικές της βέρας γιατί τότε θα είχαμε επανάληψη.




Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από stohos Δευ Ιουν 29, 2009 7:10 pm

vagvard έγραψε:pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!
Μα ήξερες την λεπτομέρεια με τον Φώτη,την Δάφνη και τον Μάνο;Ήξερες οτι ο Μάνος ήταν αυτός που πρόδωσε την παρέα;Και το"Βέρα στο Δεξί"τι αποκάλυπταν πάντα;Το γεγονός οτι είδαμε την νεκρανάσταση του Άγγελου και έπρεπε να περιμένουμε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να μάθουμε τι έγινε,το ξεχνάς; tzela
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Kika Δευ Ιουν 29, 2009 7:44 pm

vagvard έγραψε:pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!

Το πότε, το πώς και το γιατί θα κάνουν αποκαλύψεις, εξαρτάται από τους ίδιους τους δημιουργούς και μόνο. Αυτοί πλάθουν την ιστορία κι αυτοί αποφασίζουν τί θα αποκαλύψουν και τί όχι. Μπορεί κατά καιρούς να αφουγκράζονται κάποιες δικές μας επιθυμίες, αλλά ως εκεί. Εμείς λοιπόν, σαλπάρουμε και απολαμβάνουμε το ταξίδι στο οποίο είμαστε συνταξιδιώτες μαζί τους. Αν δεν μας αρέσει το μέσο, η διαμονή και ο προορισμός, τότε στο πρώτο λιμάνι που θα δέσει το καράβι, κατεβαίνουμε. Τόσο απλά.
Και η Βέρα, όντως τελείωσε. Δεν ξεχνιέται μεν, αλλά τελείωσε δε. Και σίγουρα δεν είναι δική μας δουλειά να υποδεικνύουμε αν θα πρέπει ή δε θα πρέπει να κάνουν καινούργια σειρά. Αντίθετα, δική μας δουλειά αναμφίβολλα, είναι να επιλέξουμε αν θα την δούμε ή όχι.
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από ELAN Δευ Ιουν 29, 2009 8:10 pm

vagvard έγραψε:pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!


ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΣΤΕΡΕΨΑΝ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ΚΙ ΑΝΑΜΑΣΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!

ELAN
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Alex Δευ Ιουν 29, 2009 8:17 pm

Kika έγραψε:
Το πότε, το πώς και το γιατί θα κάνουν αποκαλύψεις, εξαρτάται από τους ίδιους τους δημιουργούς και μόνο. Αυτοί πλάθουν την ιστορία κι αυτοί αποφασίζουν τί θα αποκαλύψουν και τί όχι. Μπορεί κατά καιρούς να αφουγκράζονται κάποιες δικές μας επιθυμίες, αλλά ως εκεί. Εμείς λοιπόν, σαλπάρουμε και απολαμβάνουμε το ταξίδι στο οποίο είμαστε συνταξιδιώτες μαζί τους. Αν δεν μας αρέσει το μέσο, η διαμονή και ο προορισμός, τότε στο πρώτο λιμάνι που θα δέσει το καράβι, κατεβαίνουμε. Τόσο απλά.
Και η Βέρα, όντως τελείωσε. Δεν ξεχνιέται μεν, αλλά τελείωσε δε. Και σίγουρα δεν είναι δική μας δουλειά να υποδεικνύουμε αν θα πρέπει ή δε θα πρέπει να κάνουν καινούργια σειρά. Αντίθετα, δική μας δουλειά αναμφίβολλα, είναι να επιλέξουμε αν θα την δούμε ή όχι.

συμφωνώ απόλυτα.... Thumbs up Thumbs up Thumbs up


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alex στις Δευ Ιουν 29, 2009 8:20 pm, 1 φορά
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 29, 2009 8:19 pm

Το πότε, το πώς και το γιατί θα κάνουν αποκαλύψεις, εξαρτάται από τους ίδιους τους δημιουργούς και μόνο. Αυτοί πλάθουν την ιστορία κι αυτοί αποφασίζουν τί θα αποκαλύψουν και τί όχι. Μπορεί κατά καιρούς να αφουγκράζονται κάποιες δικές μας επιθυμίες, αλλά ως εκεί. Εμείς λοιπόν, σαλπάρουμε και απολαμβάνουμε το ταξίδι στο οποίο είμαστε συνταξιδιώτες μαζί τους. Αν δεν μας αρέσει το μέσο, η διαμονή και ο προορισμός, τότε στο πρώτο λιμάνι που θα δέσει το καράβι, κατεβαίνουμε. Τόσο απλά.
Και η Βέρα, όντως τελείωσε. Δεν ξεχνιέται μεν, αλλά τελείωσε δε. Και σίγουρα δεν είναι δική μας δουλειά να υποδεικνύουμε αν θα πρέπει ή δε θα πρέπει να κάνουν καινούργια σειρά. Αντίθετα, δική μας δουλειά αναμφίβολλα, είναι να επιλέξουμε αν θα την δούμε ή όχι.
_________________



Συμφωνώ μέχρι τελείας

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο : 199 Ημερομηνία : 28-06-2009

Δημοσίευση από vagvard Δευ Ιουν 29, 2009 8:23 pm

stohos έγραψε:
vagvard έγραψε:pas kala stoxos?tipota den mas apokalipsan.oute kan afta pou eixame katalavei kai den mas elegan.sti vera sto dexi sto telos kathe kiklou apokaliptontan ta panta kai evazan kainouria erwtimatika gia tin epomeni sezon.edw to exoun paratravixei apo ta mallia.einai vareti seira kai exei pesei poli antigrafi kai apo vera kai genikws... alla ti na pw,oi senariografoi na sterepsan apo idees?den nomizw,tetoia miala.kai sto katw-katw as min ekanan kainouria seira an den eixan idees.as valoun epenalipsi ti vera sto dexi!
Μα ήξερες την λεπτομέρεια με τον Φώτη,την Δάφνη και τον Μάνο;Ήξερες οτι ο Μάνος ήταν αυτός που πρόδωσε την παρέα;Και το"Βέρα στο Δεξί"τι αποκάλυπταν πάντα;Το γεγονός οτι είδαμε την νεκρανάσταση του Άγγελου και έπρεπε να περιμένουμε ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να μάθουμε τι έγινε,το ξεχνάς; tzela
diladi esi den eixes katalavei gia ton mano?itan olofanero...
oso gia tin vera den sxoliazw allo,mallon den evlepes.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης