Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

+36
xristina79
oriana
Lyn
LYDIA
nikidanis
LIBRA
mm
Izabella29
DESPOINA
Katrin
aggeliki
mimi
soso
loukitsa
panda
KatsaroYpotheto
milia
nicole
jim7
Ελένα
verile_mistika
Evelyn
FieryRed
filitsa
mina
evanna
Cancoon
glgs
Pennaki.......!!
Ntinaki1
$ofi@ loukakos + nora
natasa-pap
ksanthi
Black rose
anastasia20
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap16%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap57%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 57% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap18%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 18% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Απρ 06, 2010 1:16 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν πήραν η Νόρα και ο Λουκάς την απόφαση να χωρίσει ο Στέφανος και η Μελίτα αλλα οι ίδιοι. Εφόσον λοιπόν πήραν μια απόφαση και η Νόρα και ο Λουκάς τους στήριξαν δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα που οι αντιγραφείς τους τα γύρισαν δεν έπρεπε να κράζουν! Όσο για το φρικτό γάμο ο Στέφανος ακόμα και πριν παντρευτούν διακήρυττε πόσο αγαπάει την Εύα οπότε ο Λουκάς και η Νόρα έσπρωχναν προς εκεί που νόμιζαν ότι είναι η σωστή κατεύθυνση (ασχετο αν και εγω διαφωνώ σε αυτό). Γιατί όμως να τους ρίχνουμε ευθύνες όταν και εκείνοι εξαπατήθηκαν? Σταθηκαν δίπλα στη Μελίτα όταν νόμιζαν ότι έμεινε μόνη και εκείνη τελικά συνέχιζε την πολιορκία!


ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΣΠΡΩΧΝΑΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Απρ 06, 2010 1:18 am

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν πήραν η Νόρα και ο Λουκάς την απόφαση να χωρίσει ο Στέφανος και η Μελίτα αλλα οι ίδιοι. Εφόσον λοιπόν πήραν μια απόφαση και η Νόρα και ο Λουκάς τους στήριξαν δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα που οι αντιγραφείς τους τα γύρισαν δεν έπρεπε να κράζουν! Όσο για το φρικτό γάμο ο Στέφανος ακόμα και πριν παντρευτούν διακήρυττε πόσο αγαπάει την Εύα οπότε ο Λουκάς και η Νόρα έσπρωχναν προς εκεί που νόμιζαν ότι είναι η σωστή κατεύθυνση (ασχετο αν και εγω διαφωνώ σε αυτό). Γιατί όμως να τους ρίχνουμε ευθύνες όταν και εκείνοι εξαπατήθηκαν? Σταθηκαν δίπλα στη Μελίτα όταν νόμιζαν ότι έμεινε μόνη και εκείνη τελικά συνέχιζε την πολιορκία!


όχι ότι η νόρα και ο λουκάς δεν ανακατεύτηκαν....μόνο που δεν τους απείλησαν...αμέσως η νόρα μόλις έμαθε ότι η μελίτα με το στέφανο θα τα πουν όλα σήμανε συναργεμός και άρχισαν να τους λένε να μην το κάνετε και να μην το κάνετε...και η εύα και η εύα...
αλλά θα μου πείτε η μελίτα και ο στέφανος δεν είναι ανήλικοι...συμφωνώ...όμως ούτε και η εύα ήταν ανήλικη...ας την άφηναν και η νόρα και ο λουκάς να πάρει την απόφαση μόνη της...και ας μην επέμβαιναν....
και η νόρα και ο λουκάς έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης στην προκειμένη περίσταση...


Θα συμφωνήσω!Θεωρώ τελείως λάθος τις κινήσεις τους και δεν καταλαβαίνω γιατί τις έκαναν.Γενικώς πάντως δεν ήταν απλά γνώστες της σχέσεις αλλά ανακατεύτηκαν ιδιαιτέρως.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Απρ 06, 2010 1:18 am

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν πήραν η Νόρα και ο Λουκάς την απόφαση να χωρίσει ο Στέφανος και η Μελίτα αλλα οι ίδιοι. Εφόσον λοιπόν πήραν μια απόφαση και η Νόρα και ο Λουκάς τους στήριξαν δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα που οι αντιγραφείς τους τα γύρισαν δεν έπρεπε να κράζουν! Όσο για το φρικτό γάμο ο Στέφανος ακόμα και πριν παντρευτούν διακήρυττε πόσο αγαπάει την Εύα οπότε ο Λουκάς και η Νόρα έσπρωχναν προς εκεί που νόμιζαν ότι είναι η σωστή κατεύθυνση (ασχετο αν και εγω διαφωνώ σε αυτό). Γιατί όμως να τους ρίχνουμε ευθύνες όταν και εκείνοι εξαπατήθηκαν? Σταθηκαν δίπλα στη Μελίτα όταν νόμιζαν ότι έμεινε μόνη και εκείνη τελικά συνέχιζε την πολιορκία!


όχι ότι η νόρα και ο λουκάς δεν ανακατεύτηκαν....μόνο που δεν τους απείλησαν...αμέσως η νόρα μόλις έμαθε ότι η μελίτα με το στέφανο θα τα πουν όλα σήμανε συναργεμός και άρχισαν να τους λένε να μην το κάνετε και να μην το κάνετε...και η εύα και η εύα...
αλλά θα μου πείτε η μελίτα και ο στέφανος δεν είναι ανήλικοι...συμφωνώ...όμως ούτε και η εύα ήταν ανήλικη...ας την άφηναν και η νόρα και ο λουκάς να πάρει την απόφαση μόνη της...και ας μην επέμβαιναν....
και η νόρα και ο λουκάς έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης στην προκειμένη περίσταση...


Αν θυμάσαι τότε όλοι είπαμε οτι κακώς δεν λένε στην Εύα την αλήθεια, αλλά αν δεν με απατά η μνήμη μου ο Στέφανος μόλις η Εύα του μίλησε για γάμο βιάστηκε να ακυρώσει την όποια συμφωνία είχε κάνει με τη Μελίτα και μάλιστα τηλεφωνικά μη τυχόν και της ξεφύγει τίποτα. Άλλωστε απ την αρχή όταν τον είχε ρωτήσει η Μελίτα αν τα ζητήσει όλα η Εύα τι θα κάνεις; Και οταν ο Στέφανος δεν απάντησε του είπε μάλιστα κατάλαβα, αν το ζητήσει θα την παντρευτείς. Συνειδητή επιλογή του λοιπόν και δεν του φταίει κανένας Λουκάς και καμιά Νόρα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 1:21 am

Izabella29 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Μα ούτως ή άλλως εκεί που για τον Στέφανο δεν κρατιότανε να καταθέσει για τον Μάνο περιμένει να δει τι θα γίνει, να δει και τι θα πει κι ο Στέφανος, βάζει πιο πάνω τον απόλυτο απο τον πατέρα του παιδιού της όταν μάλιστα αυτός ο απόλυτος τυγχάνει παντρεμένος με τη γυναίκα που της έχει διαλύσει ήδη έναν γαμο..

Νομίζω ότι ξεφεύγουμε επηρεασμένοι από συμπάθειες.Δεν μπορώ να εξηγήσω κάπως αλλιώς το γεγονός πως και με αυτή τη συμπεριφορά της Μελίτας έχουμε πρόβλημα.Ό,τι και να κάνει είναι κακό!
Μην ξεχνάς πως ο Μάνος 2 μέρες πριν την χτύπησε και της μίλησε γεμάτος μίσος.Εγώ θα ήθελα μήνα και βάλε για να νιώσω πως καταλαγιάζει η οργή μου απέναντί του και η Μελίτα έσπευσε να πάρει τον Στέφανο για να κανονίσουν πως θα τον απαλλάξουν επειδή είναι αθώος!Τι να έκανε δηλαδή περισσότερο??Δεν περιμένει τι θα πει ο Στέφανος...του εναντιώθηκε και φάνηκε πως θα μιλήσει γιατί το θεωρεί σωστό.

Και επέμενε να το πουν και κάκιωσε όταν είδε οτι ο Στέφανος σπάστηκε που θα αναγκαστεί να τα μάθει η Εύα. Μπορεί να θέλει να βγει ο Μάνος απο τη φυλακή γιατί είναι αθώος αλλα το κάνει επειδή θέλει και να μαθευτούν όλα. Και όχι δεν θα μπορούσε ότι ώρα θέλει να τα πει να τελειώνει γιατί όπως πάντα θέλει να μην φανεί κακιά, οπότε βρίσκει ευκαιρία τώρα και κοιτάει να την εκμεταλλευτεί.

Για μένα πάντως ότι και να κάνουν το κακό είναι ότι ήταν μαζί εκείνο το βράδυ! Αυτό είναι το βασικό ατόπημά τους.. ότι δεν σταμάτησαν να συναντιούνται και να λένε πόσο αγαπιούνται!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Απρ 06, 2010 1:22 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ιζαμπέλλα εφόσον ήθελε να κάνει κάτι δεν μπορούμε να λέμε ότι είναι αθώα ή της έτυχε, και είχε αρχίσει να της τυχαίνει πολύ πριν χωρίσει ο μεσιέ αυτό εννοεί η Μαρία. Γούσταρε το Στέφανο και ήθελε να κάνει σχέση μαζί του, δεν της προέκυψε αφού ο Στέφανος χωρισε μην τρελαθούμε!

Και τα ήθελε και τα έπαθε. Κατά αντιστοιχία (για να μην είμαστε εκτός θέματος) στη θέση που βρίσκεται τώρα και λίγα ακουσε σήμερα απο τη Νόρα γιατί αν δεν ήθελε, τιποτε δεν θα γινόταν.

Επιλογή της ήταν να κάνει κάτι με το Στέφανο, επιλογή της να τον αφήσει να παντρευτεί και να δεχτεί τις βλακείες που της έλεγε ο μεσιέ περι κοινής απόφασης, επιλογή της να περάσει το βράδυ του φόνου τόσες ώρες μαζί του οπότε και λιγα ακούει και μη λέμε ότι είναι αθώα..

Δεν γίνεται να κερατώνει ο Μάνος την Μελίτα με την Εύα - να κερατώνει ο Μάνος την Εύα με τη Μελίτα - να κερατώνει ο Στέφανος την Εύα με τη Μελίτα και πάντα να φταίει η Εύα, νομίζω?

Όλα γίνονται,προφανώς!
Εδώ η Μελίτα φώναξε τον καλό της προσφάτως και σχεδόν φίλης της,κι ενώ υπηρχε κανονικότατα η σχέση τους,να συζητησουν στο ΕΞΟΧΙΚΟ της, κολλήσαμε στο Λειβαδίτη και τ άγναντέματα;;;
Αν το κανε αυτό η Ευα,θα τη βρίζανε όλοι,καταρχήν που έχει εξοχικό!(από κεκτημένη)
Και οκ,το κατανοώ,δεν ηθικολογώ,ερωτευτηκαν και παμε παρακάτω!

Οι συγκεκριμένοι ακόμη κι όταν ήταν όλα φλαταδούρα,δεν βρήκαν την ελάχιστη γενναιότητα να ομολογήσουν τον απόλυτό τους,κι αναρωτιέμαι καλλιεργημενα και ποιητικοφάν παιδιά,μεγάλο έρωτα χωρίς μεγαλο ταμέιο,πού το δανε γραμμένο..,και θα τους πιστώσουμε κιόλας το ντεμί κερατο,που ναι "Εχω όλη την πρόθεση να κερατώσω,αλλα δεν έχω τα..κότσια;; (λατρεμενη εκφραση στο πιο κόσμιο!)

Και θα εντυπωσιαστουμε από τις ευαισθησιες της εγκύου,νόμιμης συζύγου,κερατωμένης και φέτος λοβοτομημένης Ευας;;;Επρεπε να διοργανώσει παρτυ,όταν μαθει τα ευχάριστα;;Κάπως παραλογο!
Οι επιλογές θέλουν κι ένα κόστος,ακριβώς όπως και τα μεταξωτά βρακιά!
Εξ αλλου,όλα εν κρυπτώ τα κανουν..Ή είναι κλινικά δειλοί,ή εν γνώσει τους ένοχοι!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τρι Απρ 06, 2010 1:26 am, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Απρ 06, 2010 1:24 am

KatsaroYpotheto όταν αυτοί οι "φίλοι" σιγοντάρουν θέλοντας ή μη μια κατάσταση αναλόγως με το τί τους συμφέρει την κάθε στιγμή, τότε ΝΑΙ δεν έχουν το δικαίωμα να το παίζουν ούτε ξερόλες ούτε πρεσβευτές της τιμής και της υπόληψης κανενός . Και επιτέλους ας σταματήσει αυτή η καραμέλα του "όλα για την παρέα και τι ωραία παρέα που είμαστε vomit " γιατί είναι εντελώς αηδία αυτό .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Απρ 06, 2010 1:33 am

panda έγραψε:KatsaroYpotheto όταν αυτοί οι "φίλοι" σιγοντάρουν θέλοντας ή μη μια κατάσταση αναλόγως με το τί τους συμφέρει την κάθε στιγμή, τότε ΝΑΙ δεν έχουν το δικαίωμα να το παίζουν ούτε ξερόλες ούτε πρεσβευτές της τιμής και της υπόληψης κανενός . Και επιτέλους ας σταματήσει αυτή η καραμέλα του "όλα για την παρέα και τι ωραία παρέα που είμαστε vomit " γιατί είναι εντελώς αηδία αυτό .

EIXAN KAΠΟΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ;;;;;;
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Απρ 06, 2010 1:47 am

αρκετα καλο το επεισοδιο!!!αντε να αρχισουν οι αποκαλυψεις μπας και δουμε ασπρη μερα και διορθωθει κατι στην σειρα που εχει απομεινει!!!
παροτι αγαπαω Παρεα τους βλεπω ολο και πιο πολυ να απομακρυνονται και ο καθενας να τραβαει το δρομο του....ΚΑΙ ισως στην τελικη αυτο πρεπει να γινει ωστε να καλυτερεψουν ως ανθρωποι και να τος ξαναδουμε μαζι αργοτερα παλι αγαπημενους...Hug
Λουκας Νορα ΤΕΛΕΙΟΙ μεσα στην φυσικοτητα οι σκηνες τους πολυ μ αρεσουν βγαζουν αυτο το ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!
Τιτανομεγιστοι ΘΕΟΙ!!!!!!!!! : respect :
ΚΑΙ ο Μανος προφυλακιστηκε ωχχχχ... τα κολυβα ποιος θα τα ετοιμασει?
lol! gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τρι Απρ 06, 2010 2:25 am

Για ποια παρέα μιλάμε ακριβώς; Για το σκορποχώρι; Όλα αυτά τα χρόνια ήταν η Νόρα με τον Λουκά μόνοι τους, ο Μάνος μόνος του με την οικογένειά του, ο Νικόλας τσακωμένος με τον Μάνο (μονίμως) και ήταν με την Δάφνη οι 2 τους. Δάφνη-Νικόλας Νόρα και Λουκάς δεν είχαν πολλά πολλά. Η Εύα μόνιμα στο Παρίσι. Είχε να δει τον Νικόλα κάτι χρόνια( τον είδε στο γραφείο του Μάνου) και όλους τους άλλους. Να φανταστείτε στο πρώτο επεισόδιο η Δάφνη της λέει (της Εύας) ότι δεν άλλαξε καθόλου μετά από τόσα χρόνια.Μιλάμε τώρα για μια ενωμένη παρέα που θα διαλυθεί επειδή ο Στέφανος και η Μελίτα τα έφτιαξαν και χώρισαν για να αποκαταστήσει εκείνος την Εύα μιας και έμεινε έγκυος; Ναι, όλοι αυτοί τον Στέφανο και την Μελίτα περίμεναν να διαλυθούν.Κατά τα άλλα ήταν μέσα στην ένωση. Εγώ από πέρυσι γιατί έβλεπα 6 κακόμοιρους να σφάζονται συνέχεια και ας μην υπήρχε ο Στέφανος; Λοιπόν να μην λέει μπούρδες ο Λουκάς και ο κάθε Λουκάς ( σήμερα στο σπίτι της Μελίτας)ότι το μόνο που τον νοιάζει είναι αυτή η παρέα.Που ξαφνικά μέσα σε ένα χρόνο θυμήθηκαν ότι αγαπιούνται μεταξύ τους και δεν μπορούν να κάνουν ο ένας χωρίς τον άλλον και λένε συνέχεια..." Αχ βάϊ βάϊ κακό που μας βρήκε θα διαλυθεί η παρέα της Φεγγαρόπετρας και ονειρευόμασταν τα παιδιά μας να μεγαλώσουν στην Εδέμ μας και τρίχες κατσαρές" Πότε τα ονειρεύτηκαν όλα αυτά; Η μία από το Παρίσι, ο άλλος από τον όμιλό του η άλλη από το ατελιέ της και οι άλλοι από το γραφείο του Ρούσσου;
Και η υποκρισία αγγίζει τα όρια της τρέλλας.Έχουν κάνει όλοι τα τέρατα. Ακόμα και το ότι έβγαλαν ένα παιδί κλέφτη για να του ανταποδώσουν μια πλάκα που τους έκανε... ξεφτιλίκι είναι και έγκλημα.Και αλληλοσυγχωρούνται και πετάνε και την ατάκα " αναγνωρίζω τα λάθη μου" και τέλος. Τέλος πάντων για να μην τα ξαναλέω, όποιοι έχουν δει την σειρά ξέρουν τι είναι αυτή η παρέα και τι έχει κάνει και τι είναι ικανή να κάνει ακόμα. Αλλά μην μας λένε ότι στα ξαφνικά ο ένας ζει μέσα από τον άλλον και μονίμως κινδυνεύει η παρέα να διαλυθεί. Τώρα πήραν την σχέση Μελίτας Στέφανου και την έχουν κάνει πρώτο θέμα. Ε, θα ζητήσουν και αυτοί μια συγνώμη, θα αναγνωρίσουν τα λάθη τους και θα λήξει εδώ το θέμα μέχρι να τα φτιάξει ο Μπέλλος με την Νταίζη και να τους κάνουν πλάτες η Μελίτα με τον Στέφανο και ξαναμαναδιαλυθεί η παρέα.

υ.γ η Νόρα να κάνει παρέα με την Αντιγόνη Καρτάλω μιας και σήμερα χτύπησε το χέρι στο τραπέζι της Μελίτας και της είπε με ύφος σου είχα πει να κόψεις την σχέση λες και είναι η μαμά της. Που και πάλι δεν είχες πει αυτό.... είχατε πει και εσύ και ο Λουκάς αν δεν μπορούν να ξεκόψουν να βλέπονται κρυφά.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Απρ 06, 2010 2:52 am

Ntinaki1 DoksasteME αυτό ακριβώς Penguin 100 % σε όλα σωστή. Ξεχνάνε μάλλον ότι μέχρι πρότινος ακόμα και για τον καιρό η κακιά η Εύα τα έφταιγε όλα gelio . Πάντως αυτή η "παρέα" θα πρέπει να κοιτάξει λίγο την ευκολία που καλοδέχεται και αφορίζει κόσμο και ντουνιά στο πιτς φυτίλι Tongue Siga... xaxa . Μήπως τελικά αυτοί έχουν το πρόβλημα και όχι οι υπόλοιποι zip . Αλλά ξέχασες και το άλλο με το που γνώρισαν το κατσαρό υπόθετο όλοι πια από τα πρώτα δευτερόλεπτα πετούσαν την σκούφια τους και της συμπεριφερόντουσαν θαρρείς και γνωριζόντουσαν από παιδιά ΕΛΕΟΣ (hello ούτε 5 λεπτά δεν είχαν περάσει). Όντως πολύ δεμένη αυτή η ... "παρέα" :lol: .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panda στις Τρι Απρ 06, 2010 3:01 am, 2 φορές συνολικά

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από LYDIA Τρι Απρ 06, 2010 2:56 am

anastasia20 έγραψε:Το επεισόδιο καλό από εμένα…

Και ας πω λίγα πραγματάκια…

Έχω βαρεθεί με το αν το μάθει η εύα και αν το μάθει η εύα…νισάφι πια…να το μάθει να ησυχάσουμε…μας έχει πρήξει και αυτός ο στέφανος…αφού ρε αγόρι μου δεν την θέλεις για το παιδί παντρευτήκατε και όλα είναι έτοιμα να βγουν στο φως τι ψάχνεις να βρεις τι θα της πεις;;;πες της πως έγιναν τα πράγματα και αν σε πιστέψει σε πίστεψε…αμάν πια…

Η μελίτα μπορεί να σταματήσει να δικαιολογεί το μάνο επιτέλους;….εγώ τον προκάλεσα και εγώ τον προκάλεσα...και ο στέφανος <θα τον σκοτώσω>…άσε…ρε…γεμίσαμε αίματα…όλο λόγια είσαι….αλλά μπουχτήσαμε από τα λόγια…θέλουμε πράξεις…<τα λόγια σου μας χόρτασαν και το ψωμί σου δώσ’το στην εύα θα το φάει είμαι σίγουρη> gelio

Η νόρα με το λουκά κάτι ξέχασαν όταν πήγαν στο σπίτι της μελίτας.το πολυβόλο…μόνο που δεν τους έστησαν στο εκτελεστικό απόσπασμα..το ότι θα υποστηρίξουν την εύα ήταν αναμενόμενο.δεν έχει σημασία που δεν έκαναν τίποτα η μελίτα με το στέφανο.αυτό το περνούν στο ντούκου γιατί μάλλον δε συμφέρει να υπάρχουν ελαφρυντικά για τους ενόχους.μου αρέσε πάντως που ο στέφανος υπερασπίστηκε τη μελίτα μπροστά στη νόρα και το λουκά.βέβαια αναλαμπή ήταν αυτό.πάλι θα μου ξανασπάσει τα νεύρα ο παριζιάνος.

Η νόρα επιτέλους πρέπει να ξεκαθαρίσει στο μπέλλο.ας αφήσει για λίγο τις ταβανοθεραπείες και ας του εξηγηθεί.μισή ώρα υπόθεση είναι.τόσο πια πνίγεται;είναι ωραίο να κρίνουμε τους άλλους αλλά ας κοιτάμε και τη δική μας συμπεριφορά και λάθη.επειδή ο μπέλλος δεν ανήκει στην παρέα,δεν είναι εύα μπορούμε να του φερόμαστε όπως θέλουμε;

Η δάφνη και η εύα καλά τα έλεγαν.κανένας και για κανέναν λόγο δεν έχει δικαίωμα να σηκώνει χέρι σε κάποιον.ακόμα και αν ο άλλος έχει άδικο.πόσο μάλλον εδώ που ο μάνος άρχισε να την βρίζει.ελπίζω αυτά να τα θυμόμαστε και στα επόμενα επεισόδια.

Και μετά την ανάσταση η σταύρωση όπως είπε ο ρούσσος.όλοι με κομμένη την ανάσα περίμεναν την απόφαση του ανακριτή.και Ω,ναι.ο μάνος προφυλακίστηκε.άντε να κουνηθούν λίγο τα πράγματα γιατί έχω βαρεθεί τη ζωή μου.
Και να πω ότι η θυσία του μάνου με αφήνει παγερά αδιάφορη.τι να το κάνω να αγαπάει την εύα αν τουμπανιάζει όλο τον υπόλοιπο κόσμο.να μου λείπει δεν θα πάρω. Siga...

Υ.Γ.
1.Στο τραπέζι στην οικία καρτάλη κάτι υπήρχε στον αέρα ανάμεσα σε χρήστο μαρίλια ή ήταν η ιδέα μου;
2.μόλις είπε η εύα το μάνο κλαίουσα ιτιά….πέθανα λέμε…Μας διαβάζουν οι σεναριογράφοι μάλλον αλλά το παρατσούκλι ανήκει στην εύα…δικαιωματικά…για το μάνο έχουμε άλλα… gelio
3.το make up που φόρεσε η μελίτα στην ανάσταση πρέπει να κάνει θαύματα.το πρωί η μελανιά έκανε μπαμ και το βράδυ στην ανάσταση ίσα που φαινόταν. lol!

Συμφωνω Αναστασια μου,σ'ολα,τι πρωτοτυπο κ αυτο...
Περιμενω να δω τις αντιδρασεις του Στεφανου στην συνεχεια,κραταω μικρο καλαθι βεβαια αλλα ας το δω κ αυτο...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Lyn Τρι Απρ 06, 2010 4:50 am

Ας σχολιασω και γω τα σημερινα.

Πρωτα απ ολα πιστευω πως η Μελιτα δεν θα αφηνε εναν αθωο στη φυλακη, οποιος κι αν ηταν αυτος. Ενταξει για το Στεφανο πηρε πιο γρηγορα την αποφαση μιας και ειναι ο απολυτος. Αλλα και για το Μανο δεν πιστευω να αργησει. Φωναξε βεβαια και το Στεφανο, οχι για να το συζητησουν, αλλα για να τον πεισει να καταθεσει κι αυτος, ετσι ωστε να ειναι πιο ισχυρο το αλλωθι του Μανου!! Δεν πιστευω να σας περασε απ το μυαλο οτι θελει να μαθευτουν ολα!! Περα απ την πλακα παντως οντως δεν πιστευω πως θα αφηνε το Μανο φυλακη ενω ξερει πως ειναι αθωος.

Οσο για το Στεφανο Fskl
Μονο φασκελα μπορω να μοιρασω καθως με απογοητευει ολο και περισσοτερο. Απ τη μια λεει δεν καναμε τιποτα και απ την αλλη πασχιζει να μεινει κρυφο αυτο το τιποτα. Γιατι ανθρωπε μου δε θελεις να το μαθει η Ευα??? Αφου δεν κανατε τιποτα. Δε γινεται ομως και η πιτα ολοκληρη και ο σκυλος χορτατος. Καποια θα κακοκαρδισεις. Διαλεξε ποια: θα αφησεις τη Μελιτα (και μαζι θα πεταξεις και το κερι) ή θα χωρισεις την Ευα (και μαζι και τη μανα σου)?? Διαλεγεις και παιρνεις. τωρα βεβαια ετσι οπως τα εκανες...δυσκολα σωζεται η κατασταση. Τη μελανια παντως την προσεξε, αλλα την προσπερασε πολυ ευκολα ή ειναι η ιδεα μου?? Γιατι μολις ακουσε οτι η Μελιτα θελει να καταθεσει ξεχασε και μελανιες και χτυπηματα. Το "τιποτα" συνεχισε να το λες μπας και το πιστεψεις γιατι απ οτι φαινεται για τη Μελιτα δεν ειναι ετσι. Δε νομιζω να τη θεωρησε τη συναντηση σας φιλική, ασχετα που δεν κανατε κατι.

Νορα και Λουκας τους τα εψαλλαν γιατι τους αξιζε. Ναι μεν και οι ιδιοι επεμεναν να γινει ο γαμος αλλα δεν εβαλαν σε κανεναν το μαχαιρι στο λαιμο. Ειπαν αυτο που θεωρουσαν σωστο και στο κατω-κατω τη γνωμη τους ειπαν. Δε θα τους κατηγορησουμε και γι αυτο. Ο ΜΟΝΟΣ υπευθυνος γι αυτο το γαμο ειναι ο Στεφανος που δειλιασε να πει στην Ευα την αληθεια. Θα μου πεις αφου κι αυτοι επεμεναν δεν εχουν δικαιωμα να μιλανε τωρα. Ναι αλλα και ποιος να μιλησει? Αφου μονο αυτοι ξερουν για Μελιτα-Στεφανο! Αλλα και τι επρεπε δηλαδη να πουνε , μπραβο που συναντηθηκατε αλλα την επομενη φορα προσεξτε μη σας δει κανεις και το πει στην Ευα?? Αν μη τι αλλο, αναγνωριζουν το λαθος τους που δεν μιλησαν στην Ευα απ την αρχη. Βεβαια αν το ειχαν πει εξ αρχής θα προδιδαν τη Μελιτα....Μεγαλο μπερδεμα slap

Κανεις δε σχολιασε ρε παιδια το χαστουκι της Νορας στο Μανο?? Εμενα μ αρεσε πολυ η συγκεκριμενη σκηνη. Μια χαρα του τα ειπε η Νορα. Οτι και να σου κανε Μανο μου, το χερακι δεν το σηκωνουμε!!TutTut Αντε γιατι σαν πολλα μας τα πες. Παντως δε μετανοιωσε που χτυπησε τη Μελιτα, αλλα την αυτοθυσια για την Ευα την κανει!! Δεν τον λυπαμαι και καθολου! Βεβαια δε θελω να παει φυλακη για κατι που δεν εκανε. Αν τον μπουζουριασουν ομως για αυτα που εκανε δεν εχω προβλημα.

Μπραβο σε Δαφνη και Ευα. Μια χαρα τα ειπαν στη Μελιτα. Μεγα λαθος που δεν τον κατειγγειλε νωριτερα. Ξυυπνα Μελιτααααα!!!!! Synelthe
Μια απορια εχω: οντως πιστευει οτι αυτη φταιει που τις εφαγε, ή ετσι το λεει για να μας ριξει σταχτη στα ματια?? Δηλαδη αληθεια νομιζει οτι το αξιζε κιολας ή απλα δεν κανει καταγγελία για να μη μαθευτουν τα γνωστα?? Ρωταω γιατι διαβασα παραπανω πως θελει να τα μαθευτει η σχεση της με το Στεφανο γι αυτο και θελει να καταθεσει για το αλλωθι. Αν ειναι ετσι γιατι να μην κανει και την καταγγελια?? Μηπως -λεω ΜΗΠΩΣ- δεν ξερει ουτε αυτη τι στο καλο θελει?? 😕
Παντως (ναι το ξερω οτι το ξαναειπα) μπραβο σε Δαφνη-Ευα και κυριως στη Δαφνη που δεν πηρε το μερος του αδερφου της. Congrats


Για το ζευγος τιτανομεγιστων τι να πω?? Απλα λατρευω. : respect : Οπως ειπε και ο Ρουσσος Αμαλιτσα μου, προηγουνται οι κυριες!! Μετα το Μανο σε ποιον θα πεσουν αραγε οι υποψιες, οεο???

Μονο Ανασταση δε θυμιζε η ατμοσφαιρα στο Καρταλοσπιτο!! Ο Στεφανος να εχει κατεβασει τη μουρακλα του ως το πατωμα (γιατι δεν του αρεσει να κραταει αλλο κερι/λαμπαδα περαν του γνωστου σε ολους μας κεριου) τη στιγμη που η Ευα σπαει ανεμελα τα αυγα ολων και νοιωθει και τυχερη (μηπως τελικα οποιος κερδιζει στα αυγα χανει στην αγαπη??). Και τη δικαιολογια ετοιμη την ειχε ο μεσιε. Στεφανε γιατι εισαι ετσι λυπημενος πουλακι μου?? Ε να μωρε, περυσι ήμουν τελειως μόνος τετοιον καιρο, μονος κι ερημος σαν την καλαμια στον καμπο, ενω φετος έχω παρέα ολους εσας, εχω μητερα που μιλαει, συζυγο, παιδι (σχεδον). Ναι αλλά γιατί εισαι στενοχωρημένος?? Για ριχτο αλλη μια γιατι εγω δεν το καταλαβα?? Μηπως ξεχασες κατι να πεις?? Χαρουμενος δε θα πρεπε να ησουν?? Τι, μήπως προτιμας να εισαι μονος ή φταιει το οτι δε σ αρεσει η συγκεκριμένη παρέα?? Τωρα την Καρταλω την επιασε ο πονος για το μελλον της Μαριλιας...Αλλο παλι και τουτο...Τι να πω!! -.-

Φυσικα μου αρεσε η σκηνη Νορας-Λουκα μετά την Ανασταση. Ναι ειμαι και γω φαν του ζευγους, γιατι να το κρυψω αλλωστε!! Heart1

Για αλλη μια φορα μου εσπασε τα νευρα ο Ηλίας που ήταν και αυτός μες στη μιζερια!! Οκ, ο γιοκας σου θα φυλακιστει αλλά υποτιθεται δεν το ξερεις ακόμα!! Αυριο θα το μαθεις. Ααααα, ξεχασα!! Συγνωμη, μου διεφυγε αυτη η λεπτομερεια. Εσυ (σαν σωστη Πυθία που είσαι) ξερεις από τώρα τι θα συμβεί!! Το χεις το προαίσθημα και θες να μεινεις μονος να σκεφτεις. Εκτος κι αν δε σ αρεσει η μαγειρίτσα και θες να την κανεις με ελαφρα. Τοτε σε δικαιολογω, γιατι ουτε κι εγω τρελαίνομαι για το συγκεκριμενο φαγητο! gelio

Αυτα από μένα. Ξέρω ότι έγραψα πολλα αλλά ειχα καιρο να σχολιασω και μου βγηκε. Σορρυ αν σας κουρασα - δεν το εκανα σκοπιμα!!!
Και επι τη ευκαιρια - ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lyn στις Τρι Απρ 06, 2010 5:02 am, 2 φορές συνολικά
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από oriana Τρι Απρ 06, 2010 4:51 am

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:ήρθε η σειρά μου να πω ότι συμφωνώ με το σχολιασμό σου...απολύτως...
εκτός του ότι έχω πεθάνει στα γέλια... gelio
και έχεις δίκιο...τα ακούνε που τα ακούνε το ζευγάρι να έκαναν και τίποτα τουλάχιστον για εμάς τους δύσμοιρους φανς..που περιμένουμε σκηνή αμήν και πως...

α...αύριο που η εύα θα πάει και θα μιλήσει στο μάνο και θα της πει πόσο τον νοιάζεται..είναι κατακριτεά ε;;;το έφαγε το κέρατο ο στέφανος;;;να ξέρω έγινε ή όχι τάρανδος;

Αν η Εύα πάει να πει στο Μάνο σε αγαπάω με αγαπάς περνάω χάλια στο γάμο μου και θα ήθελα να είμαι μαζί σου ναι θα είναι απιστία Αναστασία! Αν δεν είναι απιστία επειδή κάποιοι έτσι υποστηρίζουν τότε γιατί δεν μιλάνε? Γιατί όπως είπε και η Νόρα σήμερα δύσκολα εξηγείς τα ανεξήγητα! Μέχρι και η Μελίτα το παραδέχτηκε οτι η συνάντηση δεν είναι καθαρή εφόσον αγαπιούνται και εγινε πίσω απο την πλάτη της γυναίκας του, εμείς γιατί επιμένουμε?

δηλαδή απιστία είναι αν θα λες τα συναισθήματα σου;;;αν ο στέφανος δεν μιλούσε στη μελίτα αλλά καθόταν μόνο με το κερί και ξεροαστάλιαζε...αυτό δεν είναι απιστία;;;;
για μένα από τη στιγμη που και η εύα και ο στέφανος είναι αλλού απιστούν...
και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η επίσκεψη του στέφανου έχει κάνει τόσο θόρυβο...ωραία πήγε την είδε μίλησαν...θα μου πείτε γιατί πήγε κρυφά;;;
ε...εκ των πραγμάτων δε γινόταν να έλεγε πάω στη μελίτα να μιλήσουμε λίγο γιατί μέσα στο σπίτι ασφυκτιώ...και η εύα αν δεν κάνω λάθος όταν της έδωσε τα γλωσσόφιλα ο μάνος δεν άκουσα να το αναφέρει στο στέφανο...
οπότε δε γίνεται να με πειράζει μία επίσκεψη που δεν έγινε τίποτα εκτός από συζήτηση όταν ο γάμος είναι συμβατικός και οι δύο σύζυγοι κοροιδεύουν τους εαυτούς τους και αλληλοκοροιδεύονται...

panda έγραψε:Βρε anastasia20 βρε anastasia20 και τσιτσίδι να πήγαινε η "δεν είμαι κατσαρό υπόθετο εγώ" στον κοτοχεστούλη της και έκαναν ασκήσεις εδάφους θα ήταν όλα μέλι γάλα γιατί γίνονται για το καλό της "λυκοφιλίας" εεεεεε παρεάς εννούσα :Siga:... Tigania gelio

panda ένα δίκιο το έχεις....μερικές φορές κάνω κάτι ερωτήσεις και εγώ...
το "δεν είμαι κατσαρό υπόθετο εγώ" καινούργιο;;;εγώ ήξερα το "δεν είμαι εύα"... gelio

συμφωνω!η Ευα δεν ειναι αυτη που πηρε το Μανο στην εδεμ μια νυχτα πριν το γαμο της για να δωσουν και καλα το τελευταιο τους φιλι??εκει δεν ακουσα κανενα κραξιμο...ο Μανος δεν ηταν αυτος που φιλησε την Ευα στην κατασκηνωση οταν αποχαιρετουσαν την Εδεμ??ουτε για αυτο ακουσα κατι...αλλα ξεχασα η Ευα και ο Μανος επειδη γνωριζονται και αγαπιουνται πανω απο 15 χρονια ειναι οκ να τα κανουν αυτα!αλλα η Μελιτα και ο Στεφανος επειδη γνωρίζονται και αγαπιούνται λιγο περισσοτερο απο 5 μήνες απαγορευεται...αν μερικοι πιστευουν οτι με αυτο τον τροπο μετριεται η αγαπη τι να πω...
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Lyn Τρι Απρ 06, 2010 5:26 am

oriana έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:ήρθε η σειρά μου να πω ότι συμφωνώ με το σχολιασμό σου...απολύτως...
εκτός του ότι έχω πεθάνει στα γέλια... gelio
και έχεις δίκιο...τα ακούνε που τα ακούνε το ζευγάρι να έκαναν και τίποτα τουλάχιστον για εμάς τους δύσμοιρους φανς..που περιμένουμε σκηνή αμήν και πως...

α...αύριο που η εύα θα πάει και θα μιλήσει στο μάνο και θα της πει πόσο τον νοιάζεται..είναι κατακριτεά ε;;;το έφαγε το κέρατο ο στέφανος;;;να ξέρω έγινε ή όχι τάρανδος;

Αν η Εύα πάει να πει στο Μάνο σε αγαπάω με αγαπάς περνάω χάλια στο γάμο μου και θα ήθελα να είμαι μαζί σου ναι θα είναι απιστία Αναστασία! Αν δεν είναι απιστία επειδή κάποιοι έτσι υποστηρίζουν τότε γιατί δεν μιλάνε? Γιατί όπως είπε και η Νόρα σήμερα δύσκολα εξηγείς τα ανεξήγητα! Μέχρι και η Μελίτα το παραδέχτηκε οτι η συνάντηση δεν είναι καθαρή εφόσον αγαπιούνται και εγινε πίσω απο την πλάτη της γυναίκας του, εμείς γιατί επιμένουμε?

δηλαδή απιστία είναι αν θα λες τα συναισθήματα σου;;;αν ο στέφανος δεν μιλούσε στη μελίτα αλλά καθόταν μόνο με το κερί και ξεροαστάλιαζε...αυτό δεν είναι απιστία;;;;
για μένα από τη στιγμη που και η εύα και ο στέφανος είναι αλλού απιστούν...
και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η επίσκεψη του στέφανου έχει κάνει τόσο θόρυβο...ωραία πήγε την είδε μίλησαν...θα μου πείτε γιατί πήγε κρυφά;;;
ε...εκ των πραγμάτων δε γινόταν να έλεγε πάω στη μελίτα να μιλήσουμε λίγο γιατί μέσα στο σπίτι ασφυκτιώ...και η εύα αν δεν κάνω λάθος όταν της έδωσε τα γλωσσόφιλα ο μάνος δεν άκουσα να το αναφέρει στο στέφανο...
οπότε δε γίνεται να με πειράζει μία επίσκεψη που δεν έγινε τίποτα εκτός από συζήτηση όταν ο γάμος είναι συμβατικός και οι δύο σύζυγοι κοροιδεύουν τους εαυτούς τους και αλληλοκοροιδεύονται...

panda έγραψε:Βρε anastasia20 βρε anastasia20 και τσιτσίδι να πήγαινε η "δεν είμαι κατσαρό υπόθετο εγώ" στον κοτοχεστούλη της και έκαναν ασκήσεις εδάφους θα ήταν όλα μέλι γάλα γιατί γίνονται για το καλό της "λυκοφιλίας" εεεεεε παρεάς εννούσα :Siga:... Tigania gelio

panda ένα δίκιο το έχεις....μερικές φορές κάνω κάτι ερωτήσεις και εγώ...
το "δεν είμαι κατσαρό υπόθετο εγώ" καινούργιο;;;εγώ ήξερα το "δεν είμαι εύα"... gelio

συμφωνω!η Ευα δεν ειναι αυτη που πηρε το Μανο στην εδεμ μια νυχτα πριν το γαμο της για να δωσουν και καλα το τελευταιο τους φιλι??εκει δεν ακουσα κανενα κραξιμο...ο Μανος δεν ηταν αυτος που φιλησε την Ευα στην κατασκηνωση οταν αποχαιρετουσαν την Εδεμ??ουτε για αυτο ακουσα κατι...αλλα ξεχασα η Ευα και ο Μανος επειδη γνωριζονται και αγαπιουνται πανω απο 15 χρονια ειναι οκ να τα κανουν αυτα!αλλα η Μελιτα και ο Στεφανος επειδη γνωρίζονται και αγαπιούνται λιγο περισσοτερο απο 5 μήνες απαγορευεται...αν μερικοι πιστευουν οτι με αυτο τον τροπο μετριεται η αγαπη τι να πω...

Για το φιλι πριν το γαμο δε θα το σχολιασω γιατι εχουμε καει απο αποχαιρετισμους (για να μην παρεξηγηθω δεν το θεωρω σωστο). Για το φιλι στον αποχαιρετισμο (ειπαμε εχουμε καει με αυτους τους αποχαιρετισμούς!!) της Εδεμ ομως δε φταιει καθολου η Ευα. Ο Μανος τη φιλησε αλλά το χαστουκι το εφαγε. Αν η Μελιτα φιλούσε αραγε το Στέφανο, θα έτρωγε χαστούκι?? Έστω μια τούρτα στη μούρη?? Θα μου πεις, άμα και άμα....τρεχα γυρευε!! Ομως ξερουμε πολύ καλά ότι η Ευα δε σκεφτεται το Μάνο το βραδυ κοιτωντας τα παραθυρα ούτε πηγαίνει νυχτιατικα να του πει ποσο πολυ τον αγαπάει και θα ήθελε να είναι μαζί του. Αν δεν απατώμαι ο Στέφανος είναι αυτός που τα κανει αυτά. Και προς Θεού δε λέω να μη μιλάνε Στεφανος-Μελίτα. Απλά απ τη στιγμη που πηραν μια αποφαση δεν την τηρησαν. Οκ, δεν καναν κατι παραπανω, αλλά το λενε καθαρα οτι αγαπάνε ο ενας τον άλλον. Μεχρι και η Μελιτα ενοχλήθηκε που ο Στεφανος είπε πως δεν εχουν τιποτα. Γιατι αν μιλούσαν για τον καιρο, για το φαινομενο του θερμοκηπίου, για την οικονομική κρίση, για οτιδηποτε άλλο εκτός απ τη χαμενη τους αγαπη,δεν νομιζω να ειχε κανεις προβλημα με τη συναντηση. Και για μενα δε θα χε διαφορα αν γνωριζονταν 15 χρονια. Απλά τοτε θα μπορουσαν να πουν "ε μωρε, ειπαμε να βρεθούμε, να πιουμε κανα ποτο, να θυμηθούμε τα παλιά κ.τ.λ".
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Τρι Απρ 06, 2010 5:50 am

Ntinaki1 έγραψε:Για ποια παρέα μιλάμε ακριβώς; Για το σκορποχώρι; Όλα αυτά τα χρόνια ήταν η Νόρα με τον Λουκά μόνοι τους, ο Μάνος μόνος του με την οικογένειά του, ο Νικόλας τσακωμένος με τον Μάνο (μονίμως) και ήταν με την Δάφνη οι 2 τους. Δάφνη-Νικόλας Νόρα και Λουκάς δεν είχαν πολλά πολλά. Η Εύα μόνιμα στο Παρίσι. Είχε να δει τον Νικόλα κάτι χρόνια( τον είδε στο γραφείο του Μάνου) και όλους τους άλλους. Να φανταστείτε στο πρώτο επεισόδιο η Δάφνη της λέει (της Εύας) ότι δεν άλλαξε καθόλου μετά από τόσα χρόνια.Μιλάμε τώρα για μια ενωμένη παρέα που θα διαλυθεί επειδή ο Στέφανος και η Μελίτα τα έφτιαξαν και χώρισαν για να αποκαταστήσει εκείνος την Εύα μιας και έμεινε έγκυος; Ναι, όλοι αυτοί τον Στέφανο και την Μελίτα περίμεναν να διαλυθούν.Κατά τα άλλα ήταν μέσα στην ένωση. Εγώ από πέρυσι γιατί έβλεπα 6 κακόμοιρους να σφάζονται συνέχεια και ας μην υπήρχε ο Στέφανος; Λοιπόν να μην λέει μπούρδες ο Λουκάς και ο κάθε Λουκάς ( σήμερα στο σπίτι της Μελίτας)ότι το μόνο που τον νοιάζει είναι αυτή η παρέα.Που ξαφνικά μέσα σε ένα χρόνο θυμήθηκαν ότι αγαπιούνται μεταξύ τους και δεν μπορούν να κάνουν ο ένας χωρίς τον άλλον και λένε συνέχεια..." Αχ βάϊ βάϊ κακό που μας βρήκε θα διαλυθεί η παρέα της Φεγγαρόπετρας και ονειρευόμασταν τα παιδιά μας να μεγαλώσουν στην Εδέμ μας και τρίχες κατσαρές" Πότε τα ονειρεύτηκαν όλα αυτά; Η μία από το Παρίσι, ο άλλος από τον όμιλό του η άλλη από το ατελιέ της και οι άλλοι από το γραφείο του Ρούσσου;
Και η υποκρισία αγγίζει τα όρια της τρέλλας.Έχουν κάνει όλοι τα τέρατα. Ακόμα και το ότι έβγαλαν ένα παιδί κλέφτη για να του ανταποδώσουν μια πλάκα που τους έκανε... ξεφτιλίκι είναι και έγκλημα.Και αλληλοσυγχωρούνται και πετάνε και την ατάκα " αναγνωρίζω τα λάθη μου" και τέλος. Τέλος πάντων για να μην τα ξαναλέω, όποιοι έχουν δει την σειρά ξέρουν τι είναι αυτή η παρέα και τι έχει κάνει και τι είναι ικανή να κάνει ακόμα. Αλλά μην μας λένε ότι στα ξαφνικά ο ένας ζει μέσα από τον άλλον και μονίμως κινδυνεύει η παρέα να διαλυθεί. Τώρα πήραν την σχέση Μελίτας Στέφανου και την έχουν κάνει πρώτο θέμα. Ε, θα ζητήσουν και αυτοί μια συγνώμη, θα αναγνωρίσουν τα λάθη τους και θα λήξει εδώ το θέμα μέχρι να τα φτιάξει ο Μπέλλος με την Νταίζη και να τους κάνουν πλάτες η Μελίτα με τον Στέφανο και ξαναμαναδιαλυθεί η παρέα.

υ.γ η Νόρα να κάνει παρέα με την Αντιγόνη Καρτάλω μιας και σήμερα χτύπησε το χέρι στο τραπέζι της Μελίτας και της είπε με ύφος σου είχα πει να κόψεις την σχέση λες και είναι η μαμά της. Που και πάλι δεν είχες πει αυτό.... είχατε πει και εσύ και ο Λουκάς αν δεν μπορούν να ξεκόψουν να βλέπονται κρυφά.


Θα συμφωνήσω η υποκρισία αγγίζει τα όρια της τρέλας! Μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν παρέα τώρα είναι σκορποχώρι!Πέρυσι ο Λουκάς, η Νόρα ,η Δάφνη ήταν καλοί ακόμα κ ο Μάνος ήταν ο τέλειος άντρας για την Μελίτα τώρα όλοι αυτοί είναι υποκριτές! Πέρυσι όλο το ανάθεμα έπεσε στην ¨κακιά¨Εύα που ήρθε να διαλύσει την όμορφη παρέα κ τον τέλειο γάμο του Μάνου. Μέχρι χθές κατηγορούσαμε την Εύα οτι πήρε τον άντρα της κολλητής της,τώρα η Δάφνη έγινε μια απλή γνωστή που είχε να δεί χρόνια την Εύα. Επειδή έχω δεί την σειρα ξερώ τι έχει κάνει αυτή η παρέα για την Μελίτα, εσείς μάλλον ξεχνάτε. Κ όχι η παρέα δεν θα διαλυθεί για 2 δειλούς! Γιατί αυτό είναι ο Στέφανος κ η Μελίτα ανθρωπάκια του κερατά.Μόνοι στήνουν το ευατό τους στο τοίχο,ούτε οι ιδιοι δεν πιστεύουν αυτά που λένε κ ζητάνε απο το ¨ϋποκριτή¨λουκά να βγάλει το φίδι απο την τρύπα! Κ επιτέλους ας αναλάβουν τις ευθύνες τους ο μπούλης κ η μπούλα κ να πάνε να ζήσουν τον ερωτά τους δεν τους εμποδίζει κανείς,αλλά ξέχασα έχουν ένα μεγάλο εμπόδιο...την δειλία τους!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από jim7 Τρι Απρ 06, 2010 9:36 am

Τελικά είναι άξιο απορίας. Πως είναι δυνατόν με αυτά που γράφουν πολλά μέλη του forum, για ποιό λόγο έβλεπαν και βλέπουν την σειρά (βέβαια οι πιο πολλοί μαλλον δεν πρέπει να την έβλεπαν).
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Απρ 06, 2010 11:21 am

Ας σχολιασω και εγω λιγα πραγματα για το χτεσινο επεισοδιο αν και μετα απο 10 σελιδες τα περισσοτερα τα εχετε αναλυσει!

Στεφανος....το λιγοτερο γελοιος!Θυμηθηκε εκ των υστερων να πλακωσει το Μανο για τα ματια της ''απολυτης'' αφου πρωτα την ειχε κανει με ελαφρα και την ειχε αφησει να τα βγαλει μονη της περα! Fskl

Απολυτος-Λουκας,Νορα....μπορει το δικηγορικο ζευγος να μην ηταν απολυτα σωστο απενανρι στην Ευα αλλα μια χαρα τα ειπαν στους αλλους δυο!Ακριβως ετσι εχουν τα πραγματα και επρεπε καποιος να τους ταρακουνησει μιας και εκεινοι προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα!Η Μελιτα οπως ηδη αναφερθηκε απο μερικους δεν μου εδειξε να πολυνοιαζεται για το τι θα απογινει ο πατερας του παιδιου της και μου εβγαλε περισσοτερο ζηλια!Ο Στεφανος παλι τι το ηθελε αυτο το αμιμητο ''Εγω δεν απατησα την Ευα'' gelio Ελεος! Kotsides

Ευα-Δαφνη-Μελιτα....πολυ καλα εκαναν που πηγαν να δουν τη Μελιτα και μιλησαν σωστα!Βεβαια το ''Μελιτακι'' δεν μπορουσε να πει ολη την ιστορια γιατι που να τολμησει να ξεστομισει το λογο που οδηγησε το Μανο σε αυτη την αντιδραση!Παλι το παιδι της χρησιμοποιησε!

Λουκας-Νορα-Μανος...μου αρεσε η συζητηση που ειχαν,οι συμβουλες των παιδιων και τα λογια του Μανου!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εβαλε την Ευα πανω απο το προσωπικο του οφελος και προτιμαει να πληρωσει για κατι που δεν εκανε παρα να την (ξανα)πληγωσει! Love!

Ανασταση....στης Δαφνης και της Μελιτας τα πραγματα ολιγον τι μαυρα!Στο Καρταλοσπιτο παλι ολα μια χαρα με την Γκεσταπω στον κοσμο της να λεει τα δικα της!Στεφανος-Ευα vomit Ευτυχως που υπαρχουν και ο Λουκας με τη Νορα!Υπεροχη η σκηνη τους στο σπιτι με τα πειραγματα και το Λουκακο παλι να κανει τις ''κλεψιες''του!Φυσικα και ολες οι προηγουμενες κοινες σκηνες τους ηταν τελειες στο αυτοκινητο και στο γραφειο! Heart2

Και ο Μανος προφυλακιστηκε και τωρα δρομολογουνται εξελιξεις και ξεκιναει το καλο!Αντε περιμενω πως και πως τα αποκαλυπτηρια! Scandal

Υ.Γ Ειδα ενα ποστ της nicole στη σελιδα 3 αν δεν κανω λαθος οπου αναρωτιοταν ποτε Στεφανος & Μελιτα θα γινουν Μανος & Ευα και ειπα να εκφρασω την ταπεινη μου αποψη λεγοντας...Ποτε μιας και οι φτηνες απομιμησες δεν ''πιανουν'' μια μπροστα στους original που ειναι σκαλες ανωτεροι!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Απρ 06, 2010 11:28 am

Ntinaki1 έγραψε:Για ποια παρέα μιλάμε ακριβώς; Για το σκορποχώρι; Όλα αυτά τα χρόνια ήταν η Νόρα με τον Λουκά μόνοι τους, ο Μάνος μόνος του με την οικογένειά του, ο Νικόλας τσακωμένος με τον Μάνο (μονίμως) και ήταν με την Δάφνη οι 2 τους. Δάφνη-Νικόλας Νόρα και Λουκάς δεν είχαν πολλά πολλά. Η Εύα μόνιμα στο Παρίσι. Είχε να δει τον Νικόλα κάτι χρόνια( τον είδε στο γραφείο του Μάνου) και όλους τους άλλους. Να φανταστείτε στο πρώτο επεισόδιο η Δάφνη της λέει (της Εύας) ότι δεν άλλαξε καθόλου μετά από τόσα χρόνια.Μιλάμε τώρα για μια ενωμένη παρέα που θα διαλυθεί επειδή ο Στέφανος και η Μελίτα τα έφτιαξαν και χώρισαν για να αποκαταστήσει εκείνος την Εύα μιας και έμεινε έγκυος; Ναι, όλοι αυτοί τον Στέφανο και την Μελίτα περίμεναν να διαλυθούν.Κατά τα άλλα ήταν μέσα στην ένωση. Εγώ από πέρυσι γιατί έβλεπα 6 κακόμοιρους να σφάζονται συνέχεια και ας μην υπήρχε ο Στέφανος; Λοιπόν να μην λέει μπούρδες ο Λουκάς και ο κάθε Λουκάς ( σήμερα στο σπίτι της Μελίτας)ότι το μόνο που τον νοιάζει είναι αυτή η παρέα.Που ξαφνικά μέσα σε ένα χρόνο θυμήθηκαν ότι αγαπιούνται μεταξύ τους και δεν μπορούν να κάνουν ο ένας χωρίς τον άλλον και λένε συνέχεια..." Αχ βάϊ βάϊ κακό που μας βρήκε θα διαλυθεί η παρέα της Φεγγαρόπετρας και ονειρευόμασταν τα παιδιά μας να μεγαλώσουν στην Εδέμ μας και τρίχες κατσαρές" Πότε τα ονειρεύτηκαν όλα αυτά; Η μία από το Παρίσι, ο άλλος από τον όμιλό του η άλλη από το ατελιέ της και οι άλλοι από το γραφείο του Ρούσσου;
Και η υποκρισία αγγίζει τα όρια της τρέλλας.Έχουν κάνει όλοι τα τέρατα. Ακόμα και το ότι έβγαλαν ένα παιδί κλέφτη για να του ανταποδώσουν μια πλάκα που τους έκανε... ξεφτιλίκι είναι και έγκλημα.Και αλληλοσυγχωρούνται και πετάνε και την ατάκα " αναγνωρίζω τα λάθη μου" και τέλος. Τέλος πάντων για να μην τα ξαναλέω, όποιοι έχουν δει την σειρά ξέρουν τι είναι αυτή η παρέα και τι έχει κάνει και τι είναι ικανή να κάνει ακόμα. Αλλά μην μας λένε ότι στα ξαφνικά ο ένας ζει μέσα από τον άλλον και μονίμως κινδυνεύει η παρέα να διαλυθεί. Τώρα πήραν την σχέση Μελίτας Στέφανου και την έχουν κάνει πρώτο θέμα. Ε, θα ζητήσουν και αυτοί μια συγνώμη, θα αναγνωρίσουν τα λάθη τους και θα λήξει εδώ το θέμα μέχρι να τα φτιάξει ο Μπέλλος με την Νταίζη και να τους κάνουν πλάτες η Μελίτα με τον Στέφανο και ξαναμαναδιαλυθεί η παρέα.

υ.γ η Νόρα να κάνει παρέα με την Αντιγόνη Καρτάλω μιας και σήμερα χτύπησε το χέρι στο τραπέζι της Μελίτας και της είπε με ύφος σου είχα πει να κόψεις την σχέση λες και είναι η μαμά της. Που και πάλι δεν είχες πει αυτό.... είχατε πει και εσύ και ο Λουκάς αν δεν μπορούν να ξεκόψουν να βλέπονται κρυφά.


Δεν θα σχολιάσω αναλυτικότερα.Συμφωνώ!Τα έχω πει χίλιες φορές τα παραιτέρω και δεν θέλω να τα ξαναπώ.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 11:30 am

Ας σχολιάσω κι εγω...

Με τη σειρά και αναλυτικα μια και είμαι κρεβατωμένη έχω ώρα μπροστά μου!

Το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής
Καταρχήν κάποιος να απομακρύνει την μακιγιέζ απο τη στυλίστρια πάραυτα! Η μελανιά της Μελίτας ενώ το βραδάκι ήταν μια χαρά μόλις ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα γυάλιζε χαχα.. Κατά τα άλλα η ενδυματολόγος για να ισοβαθμίσει την αθλιότητα της μπουνιάς εβαλε στην κοπέλα μια όμορφη μπλουζα αλλα την κατακρεούργισε με τα παπούτσια των 7 νάνων! Ελεος κοτζαμ κοπελα, έλεος αυτό μόνο!

Ο μπούλης θα τον σκοτώσει τον Μανο λέει χαχαχαχαχαχαχα πρόσεχε μη σου φύγει κάνας πόντος αγαπητέ!

Η Μελίτα ελεγε να μιλήσουν και ο Στέφανος το ανάποδο..τρελή σύμπνοια ο απόλυτος! Και τόνισε κιόλας ο μεσιέ ότι θα εκτεθούν και οι δυό τους! Αυτό να το σκεφτόσασταν πριν τα βραδυνά τσάγια αγαπητε!

Δείτε το ύφος του Στέφανου όταν λέει η Μελίτα ότι θέλει να εχει τη συνείδησή της καθαρή!
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-38193

Χαχαχαχαχαχαχα η απόλυτη έκπληξη! Καθαρή συνείδηση εκτός νυχτερινών συναντήσεων εννοεί βρε Στέφανε!

Η Μελίτα λύσσαγε να πούνε την αλήθεια και όταν ο Στεφανος της είπε "Καταλαβαίνεις τι σημάινει να πούμε την αλήθεια? Τι θα πω στην Εύα?" ετσουξεεεεεεεεε! χεχεχε

Αμ τα θες και τα παθαίνεις κατσαρή γιατί ο Στέφανος απο πάντα το ίδιο παραμύθι πιπιλαγε, εσύ το ανεχόσουν και το ανέχεσαι! Και συγχύστηκε τα μάλα και τα πλείστα που πήγε να της μειώσει σε σημασία το τσαγάκι επί του καναπέως, σου λέει εγω επιβεβαιώθηκα σαν γυναίκα και ξύπνησα με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά η κλειδοκυμβαλίζουσα, μη μου το χαλάς τώρα, μπροστά μου θα λες εσένα αγαπάω την άλλη δεν τη θέλω, δεν με νοιάζει, ασφυκτιώ μαζί της, μή μου το χαλάς λέμε!!!

Η Μελίτα λύσσαξε να μιλήσουνε! Η κακία και η ζήλια που έβγαλε όταν του είπε και βέβαια υπήρχε κάτι ερωτικό μεταξύ μας πολύ την ευχαριστήθηκα (ετσι να φανερωνόμαστε σιγά σιγά), έχουμε μια ιστορία σου λέει και πρέπει να αποκαλυφθεί και καθόλου δεν του άρεσε του μεσιέ! Αλλα κι εκείνη όταν της είπε να περιμένουν μήπως δεν χρειαστεί να μιλήσουν μια σύγχυση την πήρε χαχαχα Είναι που για τον Μάνο τα κάνει όλα, όχι που βρήκε ευκαιρία να μιλήσει χωρίς να φανεί ότι το κάνει εξεπίτηδες! Ασε μανταμίτσα αν ήθελες να μην φτάσουν τα πράγματα μέχρι εκεί δεν θα είχαν φτάσει.. είναι αυτή η κακιά στιγμή χαχαχαχαχαχα ατιμο πράγμα!!!

+++

Ταβανοθεραπεία
Σήμερα γενικά εχω ένα θέμα με τα στυλιστικά. Κάποιος να βγάλει αυτη την άθλια κόκκινη μπλούζα απο το Λουκάκο! Εχασε τη μνήμη και το γούστο του μαζί ο αγόραρος? Ελα σας παρακαλώ!!!

Κατά τα άλλα τους χαίρομαι απίστευτα μαζί!!! Σας παρακαλώ μόνο βγάλτε τα στόρια απο τις σκηνές! Δεν μπορώ να τις ευχαριστηθώ! Σας παρακαλώ!!!!!

Η τρελή ατάκα του επεισοδίου:
Νόρα: Έλα Μάνο που είσαι? Στον εισαγγελέα?
Λουκάς: Πες μου ότι είναι καφενείο αυτό!!! χαχαχαχαχαχαχα

Όσο για την εμφάνιση του χάπατου αν είναι δυνατόν, τώρα αρχισε να νιώθει ηλίθιος? χαχαχαχαχαχαχα Είπε τελειώσαμε, το ακούσατε ε? Μην τον δω να ξαναεμφανιστεί θα είναι έλεος ο τύπος!!!

+++

Στη βιοτεχνία
Κατά εναν περίεργο τρόπο συγχύστηκα να τους ακούω να θάβουν το φέρσιμο του Μάνου, όχι γιατί δεν του άξιζε αλλα γιατί όλο αυτό ήταν απόρρεια της ευγλωτίας του Ρούσσου και της Μελίτας που δεν θυμόντουσαν βρε για ποιο λόγο ο Μάνος ξέσπασε! Δεν τον υπερασπίζομαι αλλα επαναλαμβάνω, δεν σήκωσε χέρι επειδή ήταν ανάδρομος ο Ερμής αλλα γιατί η Μελίτα αφου έφερε τον εχθρό του να βγάζουνε τα μάτια τους στο διπλανό δωμάτιο από το παιδί του, ζήταγε και τα ρέστα κιόλας! Όταν ελεγε ο Ηλίας ότι του έπεσαν τα μούτρα ήθελα να τον ταρακουνήσω α λα Λουκάς Synelthe και να του πω κανονικά και του άλλου τα μούτρα πεσμένα έπρεπε να είναι!!!

+++

Θέατρο του παραλόγου
Άκουγα τον Στέφανο να λέει "Ειλικρινα δεν ξερω τι να κάνω, μπορώ να πληγώσω έτσι την Εύα?" και ήθελα να τραβάω τις κοτσίδες μου! Αν δεν ήθελες να την πληγώσεις αγαπητε μην την παντρευόσουν και αφού την παντρεύτηκες ας άφηνες τα παραθύρια/κεριά/μεταμεσονύκτια πλατωνικά τσάγια κατα μέρους! Ετσι όπως τα έκανες τώρα μην πας να μας βγείς και ο θιγμένος κιόλας!!!

Και η Μελίτα να λέει δεν έγινε τίποτα, ενώ πριν του έλεγε ότι υπάρχει κάτι ερωτικό μεταξύ τους μην κοροιδευόμαστε χαχα σωστα βρε, να κοροιδεύετε μόνο τους άλλους!

Καταχάρηκα Νόρα και Λουκά!!!

- Τι δουλειά ειχες Στέφανε να ρίχνεις βραδιάτικα πασιεντζες στο σπίτι της Μελίτας? (Για απάντα καμάρι μου να σε χαρω! Απάντα!)

Δώσε Νόρα!!!! "Ο καθένας όπως την εννοεί την απάτη", έτσι είναι, αμα η Εύα πλατωνικά αντάλλασε όρκους αγάπης και ξημερωνότανε με τον Μάνο να του λέει πόσο ασφυκτιά μαζί σου και πόσο τον αγαπάει να δούμε πόσο ευρωπαϊκα θα το αντιμετώπιζες το ζήτημα μεσιέ! Αλλα βλέπεις η Εύα και το χέρι που πήγε να της αγγίξει ο Μάνος του ξεκαθάρισε ότι τον στηρίζει αλλα είναι αλλού!

Αν ήταν τόσο αθώα όσο τα παρουσιάζουν όλα μόνο κρυφή δεν θα ήταν η συνάντηση!!! Αντε τώρα πουλάκι μου να εξηγήσεις στη γυναίκα σου ότι ενώ ξεροστάλιαζε και σε περίμενε εσύ έλυνες το Κυπριακό ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΩΑ με την κατσαρή! Αντε να σε δω!!!

Το θράσσος της Μελίτας να λέει "Δεν περιμέναμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ" με εστειλε λέμε! Δεν περιμέναμε βρε παιδιά να μας δει ο Μάνος και να χρειαστεί να το πούμε, νομίζαμε θα μείνει μυστικό, μην μας σταυρώνετε! Το σφάλμα δεν είναι που συναντηθηκαμε αλλα που κάποιος βλαμμένος έκανε το φόνο σε πολύ ακατάλληλη ώρα! Σα δε ντρέπεται λέω εγω ο δολοφόνος... Για να μη σχολιάσω τη θρασύτητα με την οποία ζήτησε να βγάλουν η Νόρα με το Λουκά το φίδι από την τρύπα! Ε οχι χρυσουλάκι μου, ετσι όπως τα κάνατε να τα λουστείτε, που θέλετε και να σας δικαιολογήσουν κιόλας!!!

Επίσης παρακαλώ κάποιος εκ των δύο αθώων περιστερών να απαντήσει τις εύλογες απορίες της Νόρας, καθώς όπως είπε (εύστοχα όπως πάντα) και η soso είτε μιλαμε για δυο δειλά ανθρωπάκια είτε για δυο ανθρώπους με ενοχη συνείδηση!

+++

Τιτανομέγιστο ζεύγος!
Η Αμαλία με τα αυγά ήταν εντελώς αστεία χαχα δεν της πάει το νοικοκυρίστικο δεν...!

Κατά τα άλλα μέσα στην παράνοια όπως πάντα! Ο Ρούσσος να λέει ότι έφταιγε και η κόρη τους για όσα έχουν γίνει και η Αμαλία να λέει εγω φταίω που την έκανα καλό άνθρωπο! Τι την έκανες λέει??? Αχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι απο την καλή της την καρδιά βρέθηκε μαυρα μεσάνυχτα με παντρεμένο άνθρωπο και χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδια γυναίκας και απο την καλή της την καρδια τη νοιάζει μόνο η πάρτη της! Για να μη σχολιάσω ότι το πληρώνει με τη συνείδησή της, γιατί το βασικό της πρόβλημα που την ταλαιπωρεί είναι που ο απόλυτος παντρεύτηκε και όχι που ενώ παντρεύτηκε συνεχίζουν να συναντώνται! χαχαχαχαχαχαχαχα Μπα σε καλό σου Αμαλίτσα μέρες που είναι!

+++

Εύα - Δάφνη - Εεε...ααα....οοο....ιιι....
Η Εύα και η Δάφνη την υποστήριζαν και το κατινάκι γνωρίζοντας ότι δεν την αξίζει την υποστήριξη αυτή, τουλάχιστον απο την Εύα, έχασε τη μιλιά της! "Τα παράλογα του Μάνου" Η δικαιολογία για το ξέσπασμα lame εντελώς! Ο ανάδρομος Ερμής που λέω κι εγω πιο πιστευτός θα ήταν! Μόνο παράλογος δεν ήταν ο Μάνος μην τρελαθούμε κιόλας, όκ δεν έπρεπε να σηκώσει χέρι αλλα παράλογο δεν τον λες! Τσου κατινάκι!

+++

Μάνος - Νόρα - Λουκάς
Τρομερες οι σκηνές με το ήμισυ της παρέας. Το χαστούκι της Νόρα όλα τα λεφτά : respect : Και το βουκολικό Πάσχα με το κορίτσι του Λουκά, επίσης! Heart2 Ο μανουλοΜάνος κούκλος!

+++

Νόρα - Λουκάς - Πείραμα
Γιατί αμφισβητείς την αγάπη σας Νοράκι μου? Γιατί?!

Όταν ο Λουκάς έλεγε για το πείραμα σκεφτόμουν ότι εκείνος πάντως έχει μπει μπροστά πο σφαίρα για εκείνην! Τότε με τον Στέλιο..

Και βέβαια εκτός απο τα στόρια εξίσου ταχυκαρδία μου προκάλεσαν τα φιλιά στο αυτοκίνητο! Κοιτούσα πίσω απο τη Νόρα μην τους παρακολουθεί κανείς! Είμαι σοβαρά γιατρέ μου???

Τέλος γουστάρω να βλέπω Λουκά να απειλεί! Αυτό το θα σου σπάσω τα γόνατα παίζει να είναι η πιο συνηθισμένη απειλή μεταξύ ζευγαριών χαχαχαχαχαχαχαχαχα

+++

Ανάσταση

Καταπληκτική η Ακρόπολη με τα πυροτεχνήματα - πολύ όμορφο πλάνο!

Χαλια οι λαμπάδες όλων αλλα πολύ όμορφες οι οικογενειακές σκηνές!

Στο Λυτραίικο μου άρεσαν τα λόγια του Νικόλα και η αγκαλίτσα με τη Δάφνη!

Στο Ρουσσαίικο το βατραχάκι ήταν όλα τα λεφτά, το ίδιο και το σακάκι της Μελίτας (κάτι τέτοια ντυσίματα με έφτασαν με 38 πυρετο στο κρεβάτι σήμερα) - το ότι η Αμαλία έφτιαξε μαγειρίτσα ασχολίαστο χιχι

Στο Καρταλαίικο είχε κολλήσει η βελόνα της Αντιγόνης και έλεγε τα ίδια και τα ίδια! (Το τρίπτυχο Αντιγόνη - Αγιο Φως - Καντήλι ασχολίαστο επίσης) Ο Χρήστος ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΟΣ και όπως πάντα ΚΟΥΚΛΟΣ!!! Όσο για το Στέφανο.. ρε @#$%^ (συμπληρώστε ελεύθερα) η σταύρωση ήταν τη Μ.Πέμπτη λάθος μάσκα φόρεσες!! Πήγε περίπατο η αγάπη που διατυμπάνιζε χαχα Εμ τι αφήνεις κι εσύ τα παράθυρα ανοιχτά? Το σκασε!!! gelio

Στο ΒενετοΦωκαίικο πάντως κάνανε την καλύτερη ανάσταση! Το τερτίπι με το αυγουλάκι σούπερ, το ίδιο και η μαγειρίτσα και το σκόνταμα after! Σούπερ!!!
Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-86783

+++

Η σκηνή Στέφανου - Εύας με καρασύγχυσε, η Εύα να απολογείται για τα αυτονόητα και ο μεσιέ να εύχεται ΚΑΙ ΚΑΛΑ για το καλό του Μάνου προκειμένου να σωθεί ο απαυτούλης του που έχει πάρει φωτιά! Ουστ!

Το φουστανάκι της Δάφνης απερίγραπτο, έλεος πια με αυτά τα ρούχααααααα!!!

Το ντύσιμο της Αμαλίας παλι μου άρεσε πολύ!

Κρατάω τις ατάκες Αμαλίας - Πέτρου "Τα ξένα χάλια είναι πιο γλυκά" - "Και πιο εύκολα" Εμ βλέπεις το να κράζεις απο θέση ισχύος είναι εύκολο, τώρα που κάνεις όσα έκραζες και περιμένεις να σε καταλάβουν κιόλας δυσκολεύει το πράγμα! Δεν το'χεις κατινάκι ... δεν!

Η σκηνή Αντιγόνης - Στέφανου αδιάφορη όμως τρομερό παίξιμο και οι δύο ηθοποιοι! Αναρωτιέμαι πλέον ειλικρινα ποιος να είναι ο δολοφόνος!!!

Μου άρεσε η μουσική με σασπένς και σκηνές απο όλους τους ήρωες, ο Στέφανος μόνος μια και συνειδητά απομακρύνεται όλο και περισσότερο απο την Εύα, η παρέα μαζί, οι δικηγόροι στα πόστα τους και η Μελίτα μια και ηταν μονή μερα ήταν μαζί με τους γονείς της που τι θα έκανε χωρίς εκείνους!

Πολύ καλό απο εμένα για την πάντα κουκλίτσα Θεα εγκυμονούσα παίδαρο Εύα - για το πειραματικό εμβολιο της Μαρίλιας και - για Νόρα Λουκά σε ζουζουνιές και εντάσεις με τους ιμιτασιον ξεφτιλισμένους!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. @Jim7 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα είσαι έλεος!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Απρ 06, 2010 11:37 am

Καταπληκτικος σχολιασμος υποθετακι! : respect : Που να το 'ξερα να περιμενα λιγο ακομα να μην σχολιασω γιατι τα ειπες ολα και συμφωνω 100%!
Υ.Γ Περαστικουλια! Hug
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Απρ 06, 2010 11:42 am


Σούπερ σχολιασμός υποθετάκι.
Πάντως για την ιστορία να σας πω οτι η Τζίνα σε κάθε σκηνή Λουκά Νόρας ζει με το άγχος μη τους δει κανείς. Κοιτάζει στόρια και χθες φώναζε όχι στο αυτοκίνητο βρε παιδιά καραδοκεί ο Μπέλλος.
Είναι σοβαρή η κατάστασή της και το δηλώνω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Απρ 06, 2010 11:44 am

Ευχαριστω Ευάννα μου! Δεν πειράζει όλοι πρέπει να σχολιάζουμε! Κι εγω συμφωνώ μαζί σου εκτός απο ένα σημείο, ο Μάνος προτιμά λες να πληρώσει απο το να την ξαναπληγώσει, μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν την πληγώνει εκείνος! Όπως το καλοκαίρι δεν έριξα φταίξιμο στον ταχυδρόμο (Στέφανο) έτσι και τώρα δεν φταίει ο μανουλοΜάνος για τον Στέφανο και τη Μελίτα!!! Το φταίξιμο είναι ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!

Αυτό το σταθερό μοτίβο Εύα vs Μάνος - Μελίτα και Εύα vs Στέφανος - Μελίτα είναι που πρέπει να κοιτάξουμε βασικά! Ατιμο πράγμα το timing...άτιμο!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Απρ 06, 2010 11:49 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ευχαριστω Ευάννα μου! Δεν πειράζει όλοι πρέπει να σχολιάζουμε! Κι εγω συμφωνώ μαζί σου εκτός απο ένα σημείο, ο Μάνος προτιμά λες να πληρώσει απο το να την ξαναπληγώσει, μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν την πληγώνει εκείνος! Όπως το καλοκαίρι δεν έριξα φταίξιμο στον ταχυδρόμο (Στέφανο) έτσι και τώρα δεν φταίει ο μανουλοΜάνος για τον Στέφανο και τη Μελίτα!!! Το φταίξιμο είναι ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ!

Αυτό το σταθερό μοτίβο Εύα vs Μάνος - Μελίτα και Εύα vs Στέφανος - Μελίτα είναι που πρέπει να κοιτάξουμε βασικά! Ατιμο πράγμα το timing...άτιμο!!!
Ναι καλε αυτο εννοειται αλλα μαλλον δεν εξεφρασα σωστα αυτο που ηθελα να πω!

Οσο για το timing εχεις δικιο,υπουλο πραγμα! Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από mina Τρι Απρ 06, 2010 11:53 am

Συμφωνώ απόλυτα Ευάννα και Clarabelle!!! Ο σχολιασμός της Τζίνας απίστευτος για ακόμη μια φορά και πάλι έχω μείνει με την απορία πως γίνεται στα περισσότερα θέματα να λέει όλα όσα θέλω να πω κι εγώ με καλύτερο κιόλας τρόπο!!! Εύγε Τζίνα!!! : respect : Klap Congrats

Τελικά είναι άξιο απορίας. Πως είναι δυνατόν με αυτά που γράφουν πολλά μέλη του forum, για ποιό λόγο έβλεπαν και βλέπουν την σειρά (βέβαια οι πιο πολλοί μαλλον δεν πρέπει να την έβλεπαν).
Jim7 κι εγώ αυτή την απορία έχω! Η σειρά ξεκίνησε έχοντας ως κεντρική ιστορία την Παρέα της Φεγγαρόπετρας με τα καλά και τα κακά της! Είναι λοιπόν σωστό να τους χάσουμε από το προσκήνιο???? ΟΧΙ!!!!
Μυστικά της Εδέμ χωρίς την Παρέα = ΤΙΠΟΤΑ
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 338 - Ημερομηνία 05-04-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Απρ 06, 2010 11:55 am

nicole έγραψε:

Λουκα - Νορα: για μεγαλοδικηγοροι..
Ε όχι και μεγαλοδικηγόροι - που ο μόνος που μπαίνει σ' εκείνο το γραφείο είναι ο Μπέλλος, ένα τηλέφωνο δεν χτυπάει και ο πιο πρόσφατος τόμος της Επιθεώρησης Νομολογίας που έχουν είναι του 1982. (Επαγγελματική διαστροφή Nicole - δείξε επιείκια).
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης