Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Λουκάς Βενέτης

+77
MarCia
aglaitsa
Caroline
maraki love nora+louka
maeveline
JESSIE
evaki16
LaurelRose
dm10811
noraki_love_97
ProudMaslowqueen
Kornilia_Petrakitsa
despinam
Καρ-Mik
marakii
ειρηνη7
Rafaella+Manos=EdemReee.G
amoust
mary32
jim7
MARIANNALEX
anneliz_333
Mikaella
tweetyedem
maria_sab
ellileo
MaryLoo
margaret10
zouzounaki
Ezantakou
aprild20
ioannaa
feggaropetra
fay
Katerinaki47
ch-bl
Ανυπέρ-Βλήτο
sunrise
maria15
Ntinaki Agapaei Petraki
st@cy
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
κικκο
vs116117
Pennaki.......!!
mariannitaki
ellie
loukasnora
elenitsa_loukonoraki
dafnoulaki-nikolakos
ouki_loukanorikhgiamiazwh
FieryRed
filitsa
xristinaki_noraloukofan
lana
Aggelaki
$ofi@ loukakos + nora
loukakos
PrincessRachel
KonstantinaA
eva-margarita
elena-7-
loukitsa
sofia_edem_fanatic
annamaria
zwi
xara
konstantina
Clarabelle
valia
madolato
Kika
sifantid
NATALITSA_LOUKITSA
evanna
KatsaroYpotheto
Vampirela
81 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 14 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από maria15 Τετ Δεκ 29, 2010 8:37 pm

Δεν έχω λόγια για την τελευταία σκηνή!!! : respect :
maria15
maria15
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!
Ασχολίες : Τραγούδια, Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως) κ.ά!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από sifantid Πεμ Δεκ 30, 2010 2:46 am

maria15 ΛΑΤΡΕΥΩ την υπογραφή σου! Όσο για τη σημερινή σκηνή, αποδεικνύει περίτρανα ότι έχει βελτιωθεί πολύ στις δραματικές σκηνές αν και κατά τη γνώμη μου έχει ακόμη περιθώρια βελτίωσης. : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από maria15 Πεμ Δεκ 30, 2010 3:51 pm

sifantid έγραψε:maria15 ΛΑΤΡΕΥΩ την υπογραφή σου!
Eυχαριστώ Σοφάκι μου!!!
Όσο για τη σημερινή σκηνή, αποδεικνύει περίτρανα ότι έχει βελτιωθεί πολύ στις δραματικές σκηνές αν και κατά τη γνώμη μου έχει ακόμη περιθώρια βελτίωσης. : respect :
Συμφωνώ απόλυτα!!!
maria15
maria15
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!
Ασχολίες : Τραγούδια, Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως) κ.ά!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από feggaropetra Πεμ Δεκ 30, 2010 5:22 pm

Από την πρώτη σεζόν μέχρι σήμερα, ο χαρακτήρας του Λουκά έχει εξελιχθεί πάρα πολύ. Απέκτησε γιο, πρώην, αδερφή, βαφτιστήρι, έζησε το μεγάλο έρωτα με την κολλητή του, αθώωσε μια δολοφόνο, έπαθε αμνησία, έμαθε το παρελθόν του, περιμένει να γεννηθεί η κόρη του, ανακαλύπτει τον πραγματικό του πατέρα… valen Νομίζω πως σ’αυτή τη σεναριακή εξέλιξη του Λουκά, βοήθησε και η εξέλιξη του Πετράκη, αλλά και η αγάπη του κόσμου για το Λουκά. Όσες αλλαγές όμως κι αν υπέστη ο χαρακτήρας του Λουκά, έμεινε πάντα ο πιστός φίλος, ο αφοσιωμένος σύντροφος, ο καλός πατέρας –θέλω να πιστεύω- ο άνθρωπος που δε σταμάτησε να δίνει ποτέ αγάπη στους γύρω του… Θέλω να δω το Λουκά να προσπαθήσει να αποδώσει δικαιοσύνη και όχι να προσπαθήσει να εκδικηθεί το Ρούσσο με παράνομα μέσα και πιστεύω πως έτσι θα γίνει.
Η τελευταία χτεσινή σκηνή ήταν αναπάντεχη, αλλά πολύ φυσιολογική. Ο Λουκάκος κατάφερε να με συγκινήσει με το ξέσπασμά του… : respect :

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Παρ Δεκ 31, 2010 1:57 am

ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΘΕΟΣ
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από marakii Σαβ Ιαν 01, 2011 4:55 pm

Πιστεύω είναι ο άντρας που ονειρεύεται κάθε γυναίκα.......... Efxi

Να πω και για τις εμηνείες του...είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΟΣ και στις κωμικές σκηνές αλλά και στις δραματικές ...όπως διαπιστώσαμε πρόσφατα αλλά και τότε με την απαγωγή των κο΄ριτσιών που ανησυχούσε για τη Νόρα..και όταν έμαθε για τον Άρη....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από st@cy Σαβ Ιαν 01, 2011 5:07 pm

Και οπως εχει γινει και ενα group στο facebook:
''Κατηγορω το Λουκα Βενετη για τις υψηλες Προσδοκιες μου απο τους αντρες''...νομιζω λεει πολλα...!!!
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από maria15 Σαβ Ιαν 01, 2011 5:20 pm

marakii έγραψε:Πιστεύω είναι ο άντρας που ονειρεύεται κάθε γυναίκα.......... Efxi

Να πω και για τις εμηνείες του...είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΟΣ και στις κωμικές σκηνές αλλά και στις δραματικές ...όπως διαπιστώσαμε πρόσφατα αλλά και τότε με την απαγωγή των κο΄ριτσιών που ανησυχούσε για τη Νόρα..και όταν έμαθε για τον Άρη....
Aχ Μαράκι μου πόόόόσο συμφωνώ μαζί σου Efxi inlove
maria15
maria15
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!
Ασχολίες : Τραγούδια, Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως) κ.ά!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιαν 17, 2011 11:50 pm

despinam έγραψε:Φυσικα και δεν ειπα να αντιμετωπιζει επιφυλακτικα την
αδερφη του.. Αλλα να κρατα μια πισινη, να μη δινει με τα μουτρα..
Πολλες φορες δεν ειναι αυτο που μας κανει να τρωμε τα μουτρα μας στην
πραγματικη ζωη;; Παν μετρον αριστον δε λενε οι αρχαιοι; Και δεν πρεπει
να περασει ενα μεταβατικο σταδιο, ενας χρονος και μετα να δοθει
εξολοκληρου;;
Μα συγνώμη, εσύ είδες να δίνεται στην σχέση τους με τα μούτρα? Μάλλον
επιφυλακτικός είναι μαζί της! Αν κρίνουμε τον Λουκά, που ξέρουμε πως
φέρεται στα αδέρφια του, τους φίλους δηλαδή, δεν έχει καμία σχέση με
την Εριέττα, που είναι ακόμα παγωμένος.Αρα σίγουρα, είναι
επιφυλακτικός, και έτσι δεν καταλαβαίνω τι ακόμα θα έπρεπε να κάνει.
καιι η εντονη διαχυτικοτητα ετσι στα καλα καθουμενα. Απλα λεω να
γινεται μια προσπαθεια να γνωρισθουν τα δυο αδερφια να ταιριαξουν...
Συγνώμη, που είδες έντονη διαχυτικότητα??

Οσο για το αν συμπαρασταθηκε ή οχι η Μελιτα του Λουκα δεν
ειμαι σε θεση να το γραψω γιατι δεν μπορουμε να υποθεσουμε τι πιθανον
γινεται στην ΕΔΕΜ περα απο τα επεισοδια..
Υπήρξαν στιγμές που θα μπορούσε να το κάνει και δεν το έκανε! Είδαμε
τους υπόλοιπους δίπλα του στις δύσκολες στιγμές του. Είδαμε και τους
υπόλοιπους δίπλα του και στις δύσκολες στιγμές της Νόρας. Και πάντα
κάπου εκεί, μόνο η Μελίτα ήταν απων.

Αλλα πιστευω οτι δεν πρεπει να σκεφτεσαι τι κανει ο αλλος για σενα..
δεν ειναι παντα μια σχεση αγαπης ή φιλιας ή οποιαδηποτε "σου δινω μου
δινεις" αυτη η σχεση που λες κατι σαν τραπεζα μου κανει..Και δικαιο να
εχεις η σταση του Λουκα αλλαξε τωρα και οχι πριν. Δηλ μεχρι προτινος
του συμπαραστεκοταν και τωρα οχι;Και το αλλο το τηλεφωνημα που λες δεν
προηγηθηκε αυτου που ειπε ο
Λουκας οτι αναλαμβανει το στεφανο για χαρη της ευας και οχι της
μελιτας, αλλα εγινε μετα..
Φυσικά και δεν είναι έτσι οι σχέσεις. Αλλα επειδή μέχρι τώρα ο Λουκάς
μόνο έδινε, και επειδή η Μελίτα εμέσως πλην σαφώς έθεσε και πάλι
προτεραιότητες, τότε λογικό ο Λουκάς είναι να επιλέξει τις δικές του.

Και να σου πω και κατι αν βαλουμε τον εαυτο μας στη θεση της. Αν ο
δικος σου ανθρωπος που ζεις μαζι του ηταν στη φυλακη εσυ θα ησουν μια
χαρα και οκ να πει ο δικηγορος πρωτα τα νεα στην αδερφη του και μετα σε
σενα; Και δεν θα ενιωθες εστω και λιγη ζηλια; Δεν λεω υπερμετρη, αλλα
λιγη! και μην μου πεις οτι στον ερωτα και στην αγαπη δεν υπαρχει
ζηλια.. σε ελαχιστο βαθμο υπαρχει..αλλιως το εκλαμβανω ως αδιαφορια..
Αυτή είναι η λάθος λογική της Μελίτας όπως πάντα. Πάντα ο εαυτός της, χωρίς να νοιάζεται για τους άλλους.
Την ζήλεια της , να την μετριάσει ΜΟΝΗ της. Αν έχει να τα βάλει με την
Εριέττα, να τα βάλει με αυτήν. Δεν έχει κανένα δικαίωμα, μα κανένα
δικαίωμα να του πει τι θα κάνει με την αδερφή του ο Λουκάς. Είτε είναι
η Εριέττα η πρώην γκομενα του, είτε οχι. Είναι αδερφή του, και δεν
πέφτει λόγος σε κανέναν, για το πως θα την αντιμετωπίσει. Αυτό που
έκανε η Μελίτα ήταν να απαιτήσει ο Λουκάς, να βάλει την ίδια πιο πάνω
απο την αδερφή του! Ακόμα και να είχε την Μελίτα πιο πάνω απο την
Εριέττα, με αυτή της την κίνηση, έπεσε...

Στα μεγαλα παθη Ρεγγινα-Στρατος υπηρχε ζηλια! και απο τις δυο πλευρες.
Ισως οχι οπως της Μελιτας (την οποια δεν ξερω γιατι την δειχνουν τοσο
οι σεναριογραφοι και σε τι αποσκοπει) αλλα υπηρχε..
Σε παρακαλώ μη συγκρίνουμε Ρεγγίνα-Στράτο με Στέφανο-Μελίτα, είναι απλά ιεροσυλία!
Οσο για τη Νορα, εγω της βγαζω το καπελο! Ξερει να διατηρει
παντου τις ισορροπιες, να σκεφτεται λογικα, να μην αφηνει ασχημα
συναισθηματα να την επηρεαζουν και καταφερνει να γινεται αρεστη ΣΕ
ΟΛΟΥΣ!
Η Νόρα δεν κρατάει ισσοροπίες. Είναι καθαρά με το μέρος της Μελίτας.
Ας κρατησει τουλαχιστον αδιαφορους τονους και ας σκεφτεται λιγο πως θα εκφρασει εστω τη δυσαρεσκεια..
Η Μελίτα προκάλεσε τον Λουκά. Ας ζητούσε απλά ενημέρωση, και όχι ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ.
Ενας αντρας δεν πρπ να ανακατευεται σ αυτα...

Το είπα και θα το ξαναπώ. Τον ανακάτεψε η Μελίτα. Ο ίδιος ποσως νοιάζεται για το σώβρακο του Καρτάλη.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από despinam Τρι Ιαν 18, 2011 12:24 pm

Εγω βλεπω εντονη διαχυτικοτητα απο το μερος του Λουκα!! Και εσυ εισαι η οικογενεια μου και τετοια. Δεν λεω οικογενεια ειναι οι δεσμοι αιματος, αλλα για μενα οικογενεια ειναι αυτοι που ξερεις που σ αγαπουν που αγαπας και σε στηριζουν παντα και παντου.. και αυτοι που ο χρονος εδειξε οτι αξιζουν.. γιατι καμια φορα ολοι μας βιαζομαστε να κρινουμε ανθρωπους και καταστασεις..
Και εγω απλα απαντησα στο οτι αν εμεις βρισκομασταν στη θεση της Μελιτας και βλεπαμε ολο το σκηνικο με την Εριεττα και αν ο γκομενος μας ηταν ο Στεφανος (χιιχιχχι) τι θα καναμε; Θα θελαμε να ενημερωθει η πρωην γκομενα πριν απο τη νυν?? Γιατι εδω πιστευω ηταν δικαιολογημενη η απαιτηση της Μελιτας. κ αν θυμαμαι καλα η Μελιτα ειχε προηγουμενως (πριν το τηλεφωνημα) ζητησει απο το Λουκα να την ενημερωσουν για το Στεφανο πρωτη γιατι ανησυχει.. Δεν ηταν επειτα απο το τηλεφωνημα που ζητησε να ενημερωθει γιατι το εκανε πρωτη η εριεττα.. Απλα μετα ζηλεψε το οτι η Εριεττα θα ενημερωνοταν πριν απο αυτην .. Σαφως δεν του ειπε ποια να διαλεξει, ποια να βαλει σαν προτεραιοτητα, απλα το ΛΟΓΙΚΟ δεν ειναι να ενημερωνεται η συντροφος ΠΡΙΝ απο ολους(ή τουλαχιστον μετα την Ευα)? (δεδομενου οτι μανα και αδερφη στεφανου ειναι αυτες που ειναι) . Εσυ θεωρεις πιο λογικο να ενημερωνοταν η Εριεττα πρωτη;;;; Με την ιδιοτητα ποιας;;; Καλοδεχουμενο το οτι ο Λουκας απεκτησε μια αδερφη απλα δεν καταλαβαινω με ποιο τροπο η αδελφικη αυτη σχεση τονωνεται με το να παρει πρωτα την εριεττα τηλεφωνο και να κοντραρεται με τη Μελιτα...? Δεν μπορει να διατηρησει καποιες ισορροπιες; Και καλος αδελφος να ειναι και ευγενικος και ουδετερος; Και φυσικα νοιαζεται για το ερωτικο τριγωνο Καρταλη-Μελιτα-Εριεττα οχι φυσικα για το σωβρακο του Καρταλη αλλα γιατι εδω συμμετεχει η αδελφη του. Απλα σε τετοια θεματα τετοιας φυσεως δε νομιζω να χωρανε αδελφικες αγαπες, το μονο που μπορει να κανει ειναι να τη στηριξει ο,τι και αν γινει την αδελφη του, να ειναι εκει κοντα να της σκουπισει τα δακρυα αλλα σαφως μην παιρνοντας το μερος κανενος. Γιατι πραγματικα παλια ηταν μια χαρα με τη Μελιτα, τωρα δεν αλλαξε γιατι ειδε οτι η ιδια δεν τον βοηθησε , οχι, αλλα γιατι επηρεαζεται η Εριεττα!
Οσο για τη Νορα εγω εχω να πω οτι δεν την βλεπω να παιρνει το μερος κανενος. Ξερει να αγαπαει και τις 2, ξερεινα στηριζει και τις 2, και ξερει τι να πει και πώς να το πει.. Αυτο ειναι διακριτικοτητα κ ευγενεια..

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 18, 2011 12:48 pm

despinam έγραψε:Εγω βλεπω εντονη διαχυτικοτητα απο το μερος του Λουκα!! Και εσυ εισαι η οικογενεια μου και τετοια. Δεν λεω οικογενεια ειναι οι δεσμοι αιματος, αλλα για μενα οικογενεια ειναι αυτοι που ξερεις που σ αγαπουν που αγαπας και σε στηριζουν παντα και παντου.. και αυτοι που ο χρονος εδειξε οτι αξιζουν.. γιατι καμια φορα ολοι μας βιαζομαστε να κρινουμε ανθρωπους και καταστασεις..
Γιατί δεν είναι? Ενας άνθρωπος που ζεί τόσα χρόνια χωρίς οικογένεια γιατί να μην την βλέπει ως οικογένεια? Ακόμα και κακή να βγεί η Εριέττα, όπως πχ. η ΑΝτιγόνη για τον Στέφανο, πάλι η οικογένεια του είναι.
Δεν είπε οτι την έχει πάνω απο την Νόρα ή τον Νικόλα ή την Ευα,είπε οτι είναι οικογένεια του. Και αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει, το αίμα νερό δεν γίνεται.

Και εγω απλα απαντησα στο οτι αν εμεις βρισκομασταν στη θεση της Μελιτας και βλεπαμε ολο το σκηνικο με την Εριεττα και αν ο γκομενος μας ηταν ο Στεφανος (χιιχιχχι) τι θα καναμε; Θα θελαμε να ενημερωθει η πρωην γκομενα πριν απο τη νυν?? Γιατι εδω πιστευω ηταν δικαιολογημενη η απαιτηση της Μελιτας.
Μα δεν γίνεται να το δούμε απο την πλευρά της Μελίτας, όταν μιλάμε για την οικογένεια του Λουκά. Να στο πω απο μια άλλη οπτική. Εγώ με την αδερφή του αγοριού μου δεν μιλάω, έχω κακές σχέσεις. Μπορώ να πω, οτι και το αγόρι μου δεν έχει τις καλύτερες σχέσεις μαζί της, επίσης. Αλλα ποτέ των ποτών, δεν του είπα κάτι, ούτε θα του ζητήσω κάτι, για το πως και τι θα κάνει με την αδερφή του. Και ας είμαστε τόσα χρόνια μαζί, και ακόμα και αν στο μέλον δημιουργήσουμε την δική μας οικογένεια.

Δεν έχει το δικαίωμα η Μελίτα, και καμιά Μελίτα να του λέει ''εμένα θα πάρεις πρώτη'' και να ξινίζει τα μούτρα της για το πόσο και γιατί μιλάει ο Λουκάς με την Εριέττα.
κ αν θυμαμαι καλα η Μελιτα ειχε προηγουμενως (πριν το τηλεφωνημα) ζητησει απο το Λουκα να την ενημερωσουν για το Στεφανο πρωτη γιατι ανησυχει.. Δεν ηταν επειτα απο το τηλεφωνημα που ζητησε να ενημερωθει γιατι το εκανε πρωτη η εριεττα.. Απλα μετα ζηλεψε το οτι η Εριεττα θα ενημερωνοταν πριν απο αυτην .. Σαφως δεν του ειπε ποια να διαλεξει, ποια να βαλει σαν προτεραιοτητα, απλα το ΛΟΓΙΚΟ δεν ειναι να ενημερωνεται η συντροφος ΠΡΙΝ απο ολους(ή τουλαχιστον μετα την Ευα)?
(δεδομενου οτι μανα και αδερφη στεφανου ειναι αυτες που ειναι) . Εσυ θεωρεις πιο λογικο να ενημερωνοταν η Εριεττα πρωτη;;;;
Εγώ θεωρώ δεδομένο, να ενημερώσει την Ευα πρώτη. Και θεωρώ δεδομένο η Μελίτα και η Εριέττα να πάρουν τηλέφωνο να μάθουν.

Με την ιδιοτητα ποιας;;; Καλοδεχουμενο το οτι ο Λουκας απεκτησε μια αδερφη απλα δεν καταλαβαινω με ποιο τροπο η αδελφικη αυτη σχεση τονωνεται με το να παρει πρωτα την εριεττα τηλεφωνο και να κοντραρεται με τη Μελιτα...?
Η Εριέττα δεν ζήτησε να έχει χαρτάκι προταιρεότητας για την ενημέρωση. Ζήτησε απλώς να την ενημερώσει.Δεν έθεσε κάν τέτοιο θέμα! Οπως θα έπρεπε να κάνει και η Μελίτα. Οταν ο άνθρωπος που αγαπάς είναι σε τέτοια φάση, δεν υπάρχει χρόνος ή λόγος για ζήλειες.
Αν την πάρει ένα λεπτό μετά ή πριν την Εριέττα θα κάνει διαφορά???
Αυτό θα ικανοποιήσει μόνο την ανάγκη της Μελίτας, οτι οι άλλοι την βάζουν πάνω απο όλους και μόνο.

Δεν μπορει να διατηρησει καποιες ισορροπιες; Και καλος αδελφος να ειναι και ευγενικος και ουδετερος; Και φυσικα νοιαζεται για το ερωτικο τριγωνο Καρταλη-Μελιτα-Εριεττα οχι φυσικα για το σωβρακο του Καρταλη αλλα γιατι εδω συμμετεχει η αδελφη του. Απλα σε τετοια θεματα τετοιας φυσεως δε νομιζω να χωρανε αδελφικες αγαπες, το μονο που μπορει να κανει ειναι να τη στηριξει ο,τι και αν γινει την αδελφη του, να ειναι εκει κοντα να της σκουπισει τα δακρυα αλλα σαφως μην παιρνοντας το μερος κανενος. Γιατι πραγματικα παλια ηταν μια χαρα με τη Μελιτα, τωρα δεν αλλαξε γιατι ειδε οτι η ιδια δεν τον βοηθησε , οχι, αλλα γιατι επηρεαζεται η Εριεττα!
Ο Λουκάς ουδέτερος είναι. Χ@στηκε για τον Καρτάλη, και για την γκόμενα του Καρτάλη. Ο ίδιος είπε στην Εριέττα να ξεχάσει τον Στέφανο γιατι είναι με την Μελίτα. Ο ίδιος είχε πει και στην Μελίτα, να ξεχάσει τον Στέφανο, όταν παντρευόταν την Ευα.
Δεν βλέπω απο που και ως που ο Λουκάς παίρνει το μέρος κάποιου σε αυτό το τρίγωνο.
Αντίθετα, η Μελίτα τον προκαλεί να την βάλει ''πιο ψηλά'' απο την Εριέττα, κάτι που η Εριέττα, δεν έκανε ποτέ.

Οσο για τη Νορα εγω εχω να πω οτι δεν την βλεπω να παιρνει το μερος κανενος. Ξερει να αγαπαει και τις 2, ξερεινα στηριζει και τις 2, και ξερει τι να πει και πώς να το πει.. Αυτο ειναι διακριτικοτητα κ ευγενεια..
Το να λες οτι ''ετσι λειτουργούν αυτές'', όχι δεν το βλέπω ουδέτερο, ούτε διακριτικό.. Κυρίως οταν στον Λουκά ''σπαθί'' την ανεβάζει, και ''καλό παιδί'' την κατεβάζει...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Φεβ 12, 2011 7:42 pm

Τι να πρωτοπω για το Λουκα;
Ποσο ΤΕΛΕΙΟΣ αντρας εινα; Ποσο γλύκας;
Για εμενα αυτος ειναι ο αντρας της ζωης μου...Με αυτον θα ηθελα να μεινω για παντα...Αν και νομιζω πως κατι κανω μεχρι στιγμης ^^
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τρι Απρ 12, 2011 5:16 pm

συμφωνω απολυτα με ολα οσα κανει ο λουκας, εναντια στον ρουσσο, οπως ηδη ειπα στο σχολιασμο του επεισοδιου,και χαιρομαι παρα παρα πολυ που και η νορα και ολη η παρεα ακομα και ο ηλιας ειναι στο πλευρο του...Επιτελους, πρεπει να αποδοθει δικαιοσυνη σε οσα εκανε ο ρουσσος...Και στο κατω κατω, αν θεωρουσε ο ιδιος ο πετρος οτιηταν αθωος, γιατι εβγαλε τον αστυνομο, απο την υποθεση?Προφανως εχει τη φωλια του λερωμενη...Κατανοω, τον λουκα, γιατι εξαιτιας του ρουσσου, εχασε μια φυσικη οικογενεια, που τιποτα δεν μπορει να την αναπληρωσει, οσο καλη και αν ηταν η θετη...Απεκοψε την αδερφικη σχεση με την ερριετα, και τωρα οσο και καλες σχεσεις αν εχουν, προχθες ακουσαμε τον λουκα να λεει στη νορα οτι εχει μονο αυτη και την κορη τους στον κοσμο, εμφανεστατα μην εχοντας ακομα την ιδια σχεση που θα ειχαν αν μεγαλωναν μαζι... Rolling Eyes Aww Επιπλεον, μην αναφερω το οτι αναγκασε τον λουκα με το να αναλαβει την αντιγονη, να στραφει εναντια στη νορα και στην αδερφη του, ενω ο ιδιος ο πετρος ηξερε οτι η ερη, ηταν αδερφη του...Και μετα απο ολα αυτα, ποιος λογικος ανθρωπος τα παραγραφει ελαφρα τη καρδια ολα αυτα, δινει συγχωροχαρτι, και προχωρα?Νομιζω οτι τα ιδια θα εκανα με τον λουκα...Αν μου στερουσαν ετσι την οικογενεια μου, πυρ και μανια θα ημουν...τελος παντων, ελπιζω να ερθει η καθαρση, και να ηρεμησει ο λουκας και η παρεα, και να πληρωσουν ολοι που ευθυνονται ... ;D
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Κυρ Απρ 17, 2011 7:15 pm

Ο αντρας της ζωης μου.Ο ερωτας ο αγιατρευτος που δεν με αφηνει να κοιμηθω τα βραδια.Το απωθημενο μου!Θελω να περασω μαζι του την ζωη μου!Ενταξει μωρε 17 χρονια μου ριχνει δεν ειναι και πολλα!Παναγιωτη μου Σ' ΑΓΑΠΑΩ Μ' ΑΚΟΥΣ??????????????????????? Love! Hug Love Heart1 Heart2 inlove
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Κυρ Απρ 17, 2011 8:55 pm

Ας σχολιάσω λίγο αναλυτικότερα το θέμα του Λουκά ))

Ο Λουκάς σαν άνθρωπος είναι καταδεκτικός, γλυκός, λογικός..Με άλλα λόγια είναι ο τέλειος φίλος.. Πάντα εκεί αν τον χρειάζεσαι, πάντα εκεί για να σε ακούσει αν έχεις ανάγκη να του μιλήσεις, αυτό θέλουμε όλοι. Κάποιον να μας ακούει Wink

Τώρα σαν σύντροφος, νομίζω πως είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ άντρας inlove
Αυτόν θέλουν όλες, έναν άντρα να τις αγαπάει πιο πολύ κι απ'τη ζωή του, να τις σέβεται και να μην είναι εγωιστής..

Όλα αυτά είναι ο Λουκάς και νομίζω πως γι'αυτό τον αγαπάμε Wink
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από noraki_love_97 Τρι Ιουν 28, 2011 9:11 am

Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Ας σχολιάσω λίγο αναλυτικότερα το θέμα του Λουκά Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 99687

Ο Λουκάς σαν άνθρωπος είναι καταδεκτικός, γλυκός, λογικός..Με άλλα λόγια είναι ο τέλειος φίλος.. Πάντα εκεί αν τον χρειάζεσαι, πάντα εκεί για να σε ακούσει αν έχεις ανάγκη να του μιλήσεις, αυτό θέλουμε όλοι. Κάποιον να μας ακούει Wink

Τώρα σαν σύντροφος, νομίζω πως είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ άντρας Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 681539
Αυτόν θέλουν όλες, έναν άντρα να τις αγαπάει πιο πολύ κι απ'τη ζωή του, να τις σέβεται και να μην είναι εγωιστής..

Όλα αυτά είναι ο Λουκάς και νομίζω πως γι'αυτό τον αγαπάμε Wink


θα συμφωνησω απολυτ μαζι σου! ο Λουκας ειναι ο τελειος!!!!!!!!!! Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 226538
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Ιουλ 14, 2011 11:39 pm

st@cy έγραψε:Και οπως εχει γινει και ενα group στο facebook:
''Κατηγορω το Λουκα Βενετη για τις υψηλες Προσδοκιες μου απο τους αντρες''...νομιζω λεει πολλα...!!!
Confused? Ελα απιστευτο!!!!!Γιατι να μην εχω fb να γελασω!!!lmao lmao lmao lmao lmao Παντως μια δοση αληθειας την εχει...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zwi Κυρ Ιουλ 17, 2011 12:46 am

Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από LaurelRose Κυρ Ιουλ 17, 2011 1:04 am

zwi έγραψε:Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...

Ζωή θα σε σκοτώσω!!!!!!! TsantiesΑυτά κράτα τα για σένα,μην τα λες παραέξω,σε ικετεύω!!! Penguin
LaurelRose
LaurelRose
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : λογοτεχνικά βιβλία-μουσική-σινεμά-θέατρο-forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zwi Κυρ Ιουλ 17, 2011 1:06 am

daphnouki έγραψε:
zwi έγραψε:Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...

Ζωή θα σε σκοτώσω!!!!!!! TsantiesΑυτά κράτα τα για σένα,μην τα λες παραέξω,σε ικετεύω!!! Penguin
Τι να κάνω και εγώ;Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ...μετά όμως...απόψεις είναι αυτές...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Κυρ Ιουλ 17, 2011 2:59 pm

Γιατί δε σου άρεσε Ζωή; Νομίζω οτι και σαν χαρακτήρας εξελίχθηκε ο Λουκάς στους επόμενους κύκλους.. Οι σκηνές του με την Νόρα ήταν πάντα μία και μία. Τι δε σου άρεσε;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zwi Κυρ Ιουλ 17, 2011 5:36 pm

Kornilia_Petrakitsa έγραψε:Γιατί δε σου άρεσε Ζωή; Νομίζω οτι και σαν χαρακτήρας εξελίχθηκε ο Λουκάς στους επόμενους κύκλους.. Οι σκηνές του με την Νόρα ήταν πάντα μία και μία. Τι δε σου άρεσε;
Γενικά μετά τον δεύτερο κύκλο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει...δεν ξέρω γιατί...απλά δεν μ'αρέσει...
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Ιουλ 17, 2011 9:43 pm

zwi έγραψε:Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...
Πρωτον τα θερμα μου συγχαρητηρια που ειχες τα κοτσια να το πεις αυτο!!!Νομιζω καταλαβαινω γιατι δεν σου αρεσε...Προσωπικα παντα μου αρεσε αν και αρκετες φορες μου εσπαγε τα νευρα λιγοτερο στον πρωτο κυκλο και περοσσοτερο στον δευτερο και τον τριτο...Παρολο ομως που με εκνευριζε ορισμενες φορες ειναι ο δευτερος αγαπημενος μου χαρακτηρας...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zwi Κυρ Ιουλ 17, 2011 9:45 pm

dm10811 έγραψε:
zwi έγραψε:Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...
Πρωτον τα θερμα μου συγχαρητηρια που ειχες τα κοτσια να το πεις αυτο!!!Νομιζω καταλαβαινω γιατι δεν σου αρεσε...Προσωπικα παντα μου αρεσε αν και αρκετες φορες μου εσπαγε τα νευρα λιγοτερο στον πρωτο κυκλο και περοσσοτερο στον δευτερο και τον τριτο...Παρολο ομως που με εκνευριζε ορισμενες φορες ειναι ο δευτερος αγαπημενος μου χαρακτηρας...
Την αποψή μας λέμε...η δική μου είναι αυτή...οποιαδήποτε άποψη είναι δεχτή... ))
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 9 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Ιουλ 17, 2011 9:47 pm

zwi έγραψε:
dm10811 έγραψε:
zwi έγραψε:Στον πρώτο κύκλο μου άρεσε πολύ ο ρόλος του Λουκά...από τον δεύτερο και μετά άρχισε να μην μ'αρέσει σχεδόν καθόλου...
Πρωτον τα θερμα μου συγχαρητηρια που ειχες τα κοτσια να το πεις αυτο!!!Νομιζω καταλαβαινω γιατι δεν σου αρεσε...Προσωπικα παντα μου αρεσε αν και αρκετες φορες μου εσπαγε τα νευρα λιγοτερο στον πρωτο κυκλο και περοσσοτερο στον δευτερο και τον τριτο...Παρολο ομως που με εκνευριζε ορισμενες φορες ειναι ο δευτερος αγαπημενος μου χαρακτηρας...
Την αποψή μας λέμε...η δική μου είναι αυτή...οποιαδήποτε άποψη είναι δεχτή... ))
Ναι βεβαια!!!Και σε θαυμαζω πολυ που ειπες τη δικη σου!!!! flower
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 14 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης