Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος - Μελίτα

+36
stefistaroy
rodoula14
ellie
evaki16
tatiana<3<3
Ήβη
Caroline
JELSOMINA
stella-annalena
sarita
JESSIE
anneliz_333
Candy Candy
Antigoni!
manos 4 ever!!
ntinafer
Dorina <3 Πέτρος
Δανάη
Vaso20
Pennaki.......!!
Foulitsa
aggeliki
KonstantinaA
sifantid
k@terinio-loukonoraki
Clarabelle
soso
loukitsa
Ezantakou
skorpina
maeveline
DESPOINA
Χρύσα
loukasnora
Καρ-Mik
KatsaroYpotheto
40 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Θα κρατήσει η σχέση τους ή θα χωρίσουν οριστικά και αμετάκλητα

Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Vote_lcap39%Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Vote_rcap 39% 
[ 63 ]
Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Vote_lcap61%Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Vote_rcap 61% 
[ 97 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 160
 
 

Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος - Μελίτα

Δημοσίευση από ntina fan Κυρ Φεβ 06, 2011 9:22 pm

JESSIE έγραψε:"Δ.Μπέλλο" -- πραγματικά μέσω Λαμίας έφτασες σε συμπεράσματα!!!

Εχεις δίκιο στο ότι έκαναν τα πάντα για να μας πείσουν για τον απόλυτο έρωτα, αλλά μάταια όλα! Κι εγώ είχα συγκινηθεί με τη σκηνή του κεριού, αλλά αυτό οφειλόταν αποκλειστικά στην ερμηνεία του Σταύρου. Απ'το γάμο με την Εύα κι έπειτα, όμως, φάνηκε οτι δεν υπήρχε ο μεγάλος έρωτας μεταξύ τους, γιατί δυστυχώς η Μελίτα δεν φέρθηκε σωστά, ήθελε να τον κερδίσει πίσω πάσει θυσία, κι ας ήταν αυτό κόντρα και στη δική του απόφαση και στις στοιχειώδεις ηθικές επιταγές. Στο τέλος το πέτυχε, για να το αναιρέσει πολύ σύντομα η ίδια με την έλλειψη πίστης που έδειξε, και για να τον ξαναδεχτεί, όταν είδε οτι βρέθηκε μιά άλλη γυναίκα να τον αγαπήσει... Η Μελίτα, λοιπον, δεν το συζητώ, είναι ανάξια να αγαπήσει πραγματικά, και δεν πρέπει να είναι με το Στέφανο. Μόνο δυστυχισμένο θα τον κάνει. Η Εύα, από την άλλη, έχει ήδη βρεί το δρόμο της με το Λευτέρη, και πιστεύω οτι ακόμη κι αν γύριζε ο Μάνος, (που δεν το βλέπω με τίποτε) θα παραμείνει με το Λευτέρη, γιατί αγαπιούνται και μπροστά σ'αυτό τίποτε άλλο δεν μετράει. Φυσικά με το Στέφανο θα είναι πάντα φίλοι, αφού έχουν κι ένα παιδί μαζί.
Ετσι μας τα παρουσίασαν οι σεναριογράφοι και θα αγανακτήσω πραγματικά αν μας αλλάξουν το σκηνικό , μεταλλάσσοντας τη Μελίτα ....Περιμένω να δώ πότε θα κάνουν την ανατροπή για την οποία μας προετοιμάζουν οι ίδιοι εδώ και αρκετό καιρό...
ntina fan ΔΙΑΦΩΝΟ ΚΑΘΕΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΥΑ για να ειμαστε ειλικρινης μονο τον δρομο της δεν βρηκε η ευα με τον λευτερη. ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΣ ΜΙΣΟ με αυτο που εχει με τον λευτερη.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος - Μελίτα

Δημοσίευση από stefistaroy Τετ Φεβ 09, 2011 9:37 am

H aγαπη του Στεφανου και της Μελιτας περασε απο πυρος και σιδηρου κι όμως αντεχει
και συτο γινεται γιατι ειναι πραγματική αγαπη,
γι'αυτο και δεν πρεπει να τελειωσει παρολα τα λογικα προβληματα που εχει η καθε σχεση
ΥΓ. ποιο ζευγαρι της σειρας δεν περασε και δεν περναει κρισεις, τι σημαινει αυτο οτι δεν αγαπιουνται?
δεν νομιζω
ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 09, 2011 12:36 pm

Οι κρίσεις των ζευγαριών που αγαπιούνται δεν είναι ότι δεν με θέλει η μαμά σου δεν σε θέλει ο μπαμπάς μου, ούτε είναι ότι ο άντρας με την πρώτη στραβή κοιμάται με άλλες. Ο Στέφανος είχε τη Μελίτα σε δεύτερη μοίρα με την Εύα και τώρα βάζει τις ανασφάλειές της σε δεύτερη μοίρα μπροστά στη συνεργασία του και τη "φιλία" του με την πρώην ερωμένη του Εριέττα. Αυτό αγάπη δεν είναι και ούτε δια πυρός και σιδήρου λέγονται αυτά τα δήθεν εμπόδια..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος - Μελίτα

Δημοσίευση από Irida Τετ Φεβ 09, 2011 1:09 pm

Όπως έγραψα πιο αναλυτικά και στο ανάλογο topic, μεταξύ Στέφανου και Μελίτας δεν βλέπω βαθιά, αληθινή και ουσιαστική αγάπη. Ίσως βλέπω πάθος, το οποίο όμως πάντα είναι εφήμερο, βλέπω εγωισμό, πείσμα και έλλειψη εμπιστοσύνης από την πλευρά της Μελίτας, και μια προσπάθεια από την πλευρά του Στέφανου να κρατηθεί από κάπου για να αλλάξει ζωή. Τη δύναμη για να αλλάξει όμως θα τη βρει μέσα του και θα το κάνει πρώτα απ’ όλα για τον εαυτό του. Μόνο έτσι θα καταφέρει να αλλάξει πραγματικά, αν φυσικά το θέλει.

Ακόμα όμως κι αν υπήρχε αυτός ο μεγάλος έρωτας, αυτή η μεγάλη αγάπη που εγώ πάντως δεν την βλέπω, μόνο η αγάπη δεν είναι αρκετή. Αν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη, κατανόηση και ουσιαστική επικοινωνία σε ένα ζευγάρι η αγάπη δεν αρκεί για να τους κρατήσει μαζί. Και με αυτούς τους δύο όλα αυτά δεν υπάρχουν και δεν νομίζω ότι μπορούν να υπάρξουν.

Ακόμα βλέπω ότι μεταξύ των ηθοποιών η χημεία είναι ανύπαρκτη με αποτέλεσμα κάθε σκηνή τους να με εκνευρίζει αφάνταστα, παρόλο που ο Σταύρου μου αρέσει πολύ.

Για όλους αυτούς τους λόγους θέλω να χωρίσουν οριστικά και ελπίζω τελικά να γίνει.

Irida


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης