Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Εριέττα

+47
ΣΨ1
Dimitraaa
amcy
dorakith
xristinaki_noraloukofan
ειρηνη7
ouki_loukanorikhgiamiazwh
abba
trelli petrakitsa
katie007
MELITA-STEFANOS
roria
Irida
marakii
Caroline
Kornilia_Petrakitsa
Δ.Μπέλλος
sifantid
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
Rafaella+Manos=EdemReee.G
ilaeira
verile_mistika
nefelik
Ήβη
Ρεγγίνα!
almaresi
jim7
Ελένα
DESPOINA
ΦΕΝΙΑ
sarita
Ezantakou
maeveline
soso
hionati
manos 4 ever!!
JESSIE
ebelina2007
evanna
taradoula
Clarabelle
anna90
Καρ-Mik
despinam
loukitsa
Ανυπέρ-Βλήτο
51 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Απρ 03, 2011 1:15 pm

JESSIE, αυτό που λες θα μπορούσε, και πιστεύω ότι θα έπρεπε να γίνει. Να αποφασίσει δηλαδή ο Στέφανος, έστω και τώρα, να μείνει με την Εριέττα, για να προλάβουμε να δούμε αυτή την ιστορία, έστω και στους λίγους μήνες που απομένουν μέχρι να τελειώσει η σειρά. Νομίζω όμως ότι το μόνο που σκοπεύουν να κάνουν οι σεναριογράφοι, είναι να συνεχίσουν να ταλαιπωρούν τους τηλεθεατές. Ξεκίνησαν προσπαθώντας να μας πείσουν για τον δήθεν απόλυτο έρωτα Στέφανου – Μελίτας και τώρα δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι έκαναν λάθος, και επιπλέον έχουν να ικανοποιήσουν και συγκεκριμένα συμφέροντα... Επίσης, υπάρχει και ένα κομμάτι του κοινού, που είναι η μειοψηφία βέβαια, που θέλει το Στέφανο με τη Μελίτα, και δεν θέλουν να τους χάσουν από τηλεθεατές. Αφήνουν λοιπόν όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά, υποτίθεται για να μη δυσαρεστήσουν κανένα κομμάτι του κοινού, και στην πραγματικότητα για να μη χάσουν νούμερα τηλεθέασης. Και τελικά το μόνο που καταφέρνουν είναι να μας παρουσιάζουν τον ήρωά τους σαν έναν αναποφάσιστο τύπο, που δεν βλέπει αυτό που είναι εμφανέστατο για όλους εμάς. Γιατί ό,τι και να θέλουν να πετύχουν οι σεναριογράφοι, οι τηλεθεατές βλέπουν και τη χημεία και το ταλέντο! Για τη συντριπτική πλειοψηφία των τηλεθεατών είναι κάτι παραπάνω από αυτονόητο ότι ο Στέφανος με την Εριέττα είναι το ιδανικό ζευγάρι, και γι’ αυτό τους θέλουν μαζί. Ελπίζω μόνο κάποια στιγμή αυτό να το καταλάβουν και οι σεναριογράφοι.

Προσωπικά θα ήθελα να δω αυτή την ιστορία στο χρόνο που μας απομένει. Μετά από όσα έχουν περάσει αυτοί οι δύο πιστεύω ότι τους αξίζει μια ευκαιρία, και αξίζει και σ’ εμάς να τους δούμε να έχουν μια πραγματική σχέση, για την οποία θα προσπαθούν και οι δύο. Γιατί αυτό που είχαν, που ο Στέφανος ήταν με την Εριέττα, αλλά έλεγε ότι αγαπάει τη Μελίτα, ακριβώς σχέση δεν το έλεγες. Και φυσικά θέλω να τους δω μαζί στο τέλος. Επειδή όμως μια τέτοια ιστορία δεν ξέρω κατά πόσο οι σεναριογράφοι θα μπουν στον κόπο να μας τη δείξουν, θα ήθελα να τους δω μαζί, έστω και στο τελευταίο επεισόδιο.

Υ.Γ.1 Δεν πιστεύω ότι στόχος των σεναριογράφων είναι να χαντακώσουν τον Σταύρου. Άλλους στόχους έχουν (να εφαρμόσουν τη θεωρία της ώθησης), και για να τους πετύχουν έχουν χαντακώσει κυρίως τον Σταύρου, για ευνόητους λόγους, αλλά και όλους τους υπόλοιπους ταλαντούχους της σειράς.

Υ.Γ.2 Verile_mistika, εννοείται ότι δεν είσαι η μόνη που βλέπεις την απίστευτη χημεία τους! Και η πλειοψηφία των τηλεθεατών τη βλέπει, και ελπίζω κάποια στιγμή να τη δουν και να την εκμεταλλευτούν και οι σεναριογράφοι...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Απρ 03, 2011 1:34 pm

Νεφελικ συμφωνώ απόλυτα sisi
Το κακό με τους γράφοντες είναι οτι τα καλά τους χαρτιά τα καίνε.Έτσι θέλουν να έχουν την Εριέττα να ξεροσταλιάζει(πάντα στο ύψος της το 2μετρο βέβαια)και τη Μελίτα που δεν αγαπα το Στεφανο να τον διεκδικεί οταν εκείνος πάει αλλού τη ζωή του.Ο οποίος Φλωρ-μαναντζερ δεν ξέρει τι θέλει δεν ξεκαθαρίζει και αν όντως έχει σκοπό να τελει'ωσει με τη Μελίτα,δεν την στέλνει στο Δ@@&***
να τελειώνουμε παρά περιμένει και το παίζει αναποφάσιστη μωρή παρθένα στην Ερι λες και συναντά κάθε μέρα ανθρώπο που μπορεί να πει μαζί του τα πάντα και ξερει να αγαπά.

Δυστυχώς οι σεναριογράφοι έχουν μια τάση να βραβεύουν την μικρότητα και την κατινιά.Μέχρι και ο Μπουζ-Μπουζ λέει την Έρι κακιά ραδιούργα πανούργα ενώ εμείς τίποτα δεν έχουμε δει που να της αποδίδουν αυτά τα χαρακτηριστικά.Δηλαδή όποια έχει χε**** το παιδί της και τους γονείς της για τον απόλυτο και ξεκατινιάζεται είναι καλό κοριτσάκι ενώ όποια έχει αξιοπρέπεια αλλά αγαπά ολόψυχα,είναι ραδιούργα ainta

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!ΤΙ ΝΤΕΚΑΝΤΑΝΣ nteni
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 03, 2011 1:58 pm


Παιδιά, προσπαθώ να μπώ στον τρόπο σκέψης των σεναριογράφων και δεν τα καταφέρνω.... Δεν τους είχα ποτέ για ανθρώπους που αφήνονται να επιρρεαστούν , είτε από τις προτιμήσεις μερίδων του κοινού, είτε από συμφέροντα, οταν αυτά μπορεί να έχουν κακή επίδραση στην ποιότητα της δουλειάς τους. Οπότε πιο πολύ κλίνω να σκεφτώ οτι δεν εννοούν να παραδεχτούν οτι έκαναν σφάλμα βάζοντας το Στέφανο δίπλα στη Μελίτα, και επιμένουν στην επιλογή τους, έστω κι αν δεν αρέσει στην συντριπτική πλειοψηφία. Υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο προσωπικών συμπαθειών του ενός ή του άλλου μέσα στο συγγραφικό δίδυμο, και μπορεί να υπάρχει διάσταση απόψεων μεταξύ τους για το θέμα.... Το γεγονός οτι η κα Ακρίτα δήλωσε οτι δεν θα συνεχίσει με τον κ. Κυρίτση σε καθημερινό , και αφ'ετέρου δεν τη βλέπουμε να δίνει συνεντεύξεις εδώ και πολύ καιρό για τα προσεχώς του σήριαλ, αφήνοντας αυτό το καθήκον αποκλειστικά σχεδόν στον κ. Κυρίτση, εμένα με προβληματίζει.... Είναι κρίμα όμως να πληρώνουν οι ηθοποιοί μιά μεταξύ τους κόντρα, άν υπάρχει βέβαια, και κυρίως να χάνει η σειρά, όταν συρρικνώνονται οι ρόλοι των πιό ταλαντούχων.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Απρ 03, 2011 2:35 pm

JESSIE, δεν ξέρω αν επηρεάζονται από τις προτιμήσεις των τηλεθεατών, σίγουρα πάντως δεν θέλουν να χάσουν κανένα μέρος του κοινού, και άρα νούμερα τηλεθέασης, γι’ αυτό νομίζω ότι αφήνουν όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά. Μήπως και με τον Μπουγιούρη δεν κάνουν το ίδιο, που δεν ξεκαθαρίζουν τη θέση τους, για να μην περιμένουν άδικα οι θαυμάστριες, ενώ όλοι ξέρουμε ότι δεν πρόκειται να γυρίσει; Πάντως ας μην ξεχνάμε και την περίπτωση Νόρας – Λουκά, που έχουν δηλώσει ότι δεν ήθελαν να τους κάνουν ζευγάρι και τελικά υπέκυψαν στις απαιτήσεις του κοινού. Μέχρι και για τη μπέμπα υπήρχαν ομάδες στο facebook πολύ πριν το σκεφτούν οι σεναριογράφοι. Από συμφέροντα θα μπορούσαν να επηρεαστούν, και είναι σαφές ότι επηρεάζονται, επειδή πολύ απλά... δεν μπορούν να κάνουν κι αλλιώς... Αυτό που λες για την κα Ακρίτα και τον κ. Κυρίτση το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Αν όμως δεχτούμε ότι υπάρχει κόντρα, που δεν το γνωρίζουμε, και προσωπικές συμπάθειες, προσπαθώ να καταλάβω πώς θα μπορούσε να επηρεάσει αυτό την ιστορία Στέφανου – Εριέττας. Και κάτι δεν μου κολλάει... Τα υπόλοιπα σου τα γράφω σε PM, γιατί αν τα γράψω εδώ, μάλλον θα με διαγράψουν... Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα να το δεις...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Irida Δευ Απρ 04, 2011 12:32 am

Και για μένα ο Στέφανος και η Εριέττα είναι το τέλειο ζευγάρι. Έχουν δύο ταλαντούχους ηθοποιούς, με εξαιρετική χημεία και δύο χαρακτήρες με ένα υπόβαθρο που θα μπορούσε να υποστηρίξει μια πολύ όμορφη ερωτική ιστορία. Ελπίζω όλα αυτά να αποφασίσουν σύντομα να τα αξιοποιήσουν και να τους δούμε μαζί. Δεν θα ήθελα να δω πισωγυρίσματα, αλλά ακόμα κι αν υπάρξουν ελπίζω να είναι απλά μια τελευταία προσπάθεια του Στέφανου να προσεγγίσει τη Μελίτα, που θα τον κάνει να καταλάβει ότι δεν αξίζει και μετά να γυρίσει οριστικά στην Εριέττα και να κάνει τα πάντα για εκείνη. Γιατί μετά από όσα έχει περάσει η Εριέττα εξαιτίας του μόνο αυτό της αξίζει. Για να μη σας πω ότι θα ήθελα να δω τον Στέφανο να την κυνηγάει και την Εριέττα να μην τον θέλει και να χρειαστεί να προσπαθήσει πολύ για να την κατακτήσει. Τώρα τη θεωρεί δεδομένη και ίσως αυτό να είναι το πρόβλημά του. Βέβαια όλα αυτά δεν ξέρω αν υπάρχει και ο χρόνος αλλά και η διάθεση από την πλευρά των σεναριογράφων για να τα δούμε. Σίγουρα όμως θέλω και εύχομαι να μείνουν μαζί στο τέλος.

Η γιαγιά μου έλεγε κάτι που νομίζω ότι ταιριάζει στην περίπτωση. Έλεγε ότι ο άνθρωπος αγαπιέται με τις χάρες του. Για να ερωτευτείς κάποιον, θα πρέπει να έχει έστω κάποια χαρίσματα. Ακόμα κι αν δεν βάλεις κάτω τη λογική για να πεις, έχει αυτό, αυτό κι αυτό, άρα θα τον ερωτευτώ, νομίζω ότι αυτό γίνεται αυτόματα, χωρίς να το σκεφτείς. Ειλικρινά απορώ τι χαρίσματα έχει η Μελίτα που έκαναν τον Στέφανο να την ερωτευτεί. Ειδικά αν τη συγκρίνουμε με την Εριέττα, η διαφορά είναι τεράστια. Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλουν τελικά οι άντρες και αναρωτιέμαι ποιος άντρας, αν είχε να διαλέξει ανάμεσα στην Εριέττα και τη Μελίτα, θα διάλεγε τη Μελίτα.

Παράλληλα, απ' όσα μας δείχνουν φαίνεται ότι ο Στέφανος σίγουρα δεν είναι αδιάφορος για την Εριέττα. Αν ήταν, δεν θα ήταν συνεχώς μαζί της, δεν θα είχε ανησυχήσει τόσο πολύ όταν εκείνη εξαφανίστηκε και γενικότερα δεν θα συμπεριφερόταν έτσι ενώ ξέρει τα συναισθήματά της. Το ότι δεν έχει πού αλλού να πάει ή ότι συμπαραστέκονται ο ένας στον άλλον δεν αποτελεί δικαιολογία για το γεγονός ότι είναι συνέχεια μαζί. Γενικώς αν ήταν εντελώς αδιάφορος, αυτοί οι δύο δεν θα ήταν ποτέ μαζί. Ήταν όμως, έστω και για λίγο. Επιτέλους, δεν βλέπουν οι σεναριογράφοι ότι προς τα εκεί πρέπει να πάει αυτή η ιστορία;


Irida


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Απρ 04, 2011 11:19 am

Νομίζω θα το καταλάβουν γιατί η συγκριση σκηνων Στεφανομελιτικων και στεφανοεριτικων, ας μου επιτραπουν οι εκφρασεις, ειναι αναπόφευκτη!
Στη μία περιπτωση Στεφανος-Μελίτα δεν δενουν και δεν εχουν καμια χημεια, εκτος αυτου οι σκηνες βγαινουν κατ εμε διεκπεραιωτικα!
Σε σκηνες με την Ερη ο Στεφανος ειναι πιο ανετος χαμογελά και εχει μια ξεχωριστη ζωντανια και γλύκα όπως αυτη που ειχε με την Ευα!
Χημεια Σταυρου-Λαμπου κραυγαζει!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 05, 2011 2:06 am

Ουπς! Υπάρχει πυκνή ανταλλαγή απόψεων στο αγαπημένο μου θέμα κι εγώ δεν το εχω πάρει είδηση;;; Σπεύδω να καλύψω το χαμένο έδαφος. Διάβασα μονορούφι τα σχόλιά σας. Δε χρειάζεται να πω ότι συμφωνώ και συμπάσχω.
Αναρωτιέμαι όμως: γιατί, βρε κορίτσια μου, να μη θέλουν να παραδεχτούν οι σεναριογράφοι το "λάθος" τους στη "σχέση" λέμε τώρα, Στέφανου-Μελίτας; Τις χημείες δεν μπορεί να τις ξέρει κανείς προκαταβολικά,κανείς. Για παράδειγμα η Εύα κι ο Στέφανος ήταν πολύ καλοί ως σύντροφοι, γιατί είναι και οι δύο πραγματικοί ηθοποιοί, δεν έδεναν όμως ερωτικά. Δεν υπάρχει αιτία γι' αυτό, είναι αστάθμητο. Οι σεναριογράφοι, και σωστά, το είδαν. Στη συνέχεια δοκίμασαν το συνδυασμό με τη Μελίτα. Ως σκέψη δεν ήταν κακή. Στην πράξη όμως υπήρξε το αντίστροφο αποτέλεσμα από ό,τι με την Εύα.Για να πείσει έστω και ελάχιστα το ζευγάρι για τον "απόλυτο" έρωτά του έπρεπε να βρίσκεται συνεχώς και κυριολεκτικά στα πατώματα. Ακόμα και οι φαν του ζεύγους, αν προσέξετε, μόνο τις σκηνές του σφουγγαρίσματος αναπολούν. Τις άλλες και αυτοί ακόμα δεν τις αντέχουν.Δεν μπορούσε καθόλου να λειτουργήσει το πράγμα, γιατί όσο καλός ηθοποιός κι αν είναι ο Σταύρου δεν είναι ο Χουντίνι να βγάζει λευκά κουνέλια εκεί που δεν υπάρχουν. Νομίζω πως γίνομαι κατανοητή. Κι επειδή η σειρά αναφέρεται σε ανθρώπους και όχι σε σκύλους, δεν ήταν δυνατό οι "απόλυτοι" να βρίσκονται μονίμως τ' ανάσκελα.
Ουσιαστικά μαζί αυτοί οι δύο έμειναν ελάχιστα και περυσι και φέτος. Ευτυχώς δηλαδή. Υποθέτω ότι οι σεναριογράφοι θα τα έχουν από καιρό διαπιστώσει αυτά.
Στην περίπτωση της Λάμπου δεν χρειαζόταν κανένας πειραματισμός. Η χημεία υπήρχε, ήταν γνωστό από τη Βέρα, η υποκριτική ικανότητα επίσης. Μόλις έμαθα ότι εντάχθηκε στο καστ σκέφτηκα "επιτέλους βρέθηκε η κατάλληλη παρτενέρ για τον Σταύρου" και χαιρόμουνα σκεπτόμενη τι ωραίες σκηνές θα βλέπαμε. Αυτά τον Οκτώβριο. Έχει φτάσει Απρίλιος κι ο Στέφανος βρίσκεται σε ένα ατέλειωτο πηγαινε-έλα που με έχει ζαλίσει και επί της ουσίας έχουμε δει ελάχιστα πράγματα. Υπάρχει τέτοιο δυναμικό που μένει ανεκμετάλλευτο κι εμείς διαβάζουμε ακόμα για ξεμαλλιάσματα και ξεκατινιάσματα. Κι εν τω μεταξύ βλέπουμε έναν άνθρωπο που μήνες τώρα ζει μια χαρά χωρίς τη Μελίτα και αντιθέτως δεν περνάει μέρα που να μην πάει δυο και τρεις φορές στην Εριέττα. Συνήθως δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς τον άνθρωπο που βλεπεις καθε μέρα, όχι χωρίς τον άνθρωπο που δε βλέπεις ποτέ,γιατί απλούστατα χωρίς αυτόν ζεις ήδη.
Το ότι η Εριέττα μιλάει στο Στέφανο για τη ζωή της και έρχονται κοντά, ως εξέλιξη μου αρέσει πολύ. Διαβάζω όμως από την άλλη τα περί γυναικοκαβγά Εριέττας-βούρλου και ανατριχιάζω.
Πέρα από το ο,τιδήποτε συμβαίνει ή δεν συμβαίνει μεταξύ των μελών της συγγραφικής ομάδας, δεν πιστεύω να μη θέλουν όλοι η σειρά τους να συνεχίσει να πηγαίνει καλά και να κλείσει τον κύκλο της με υψηλές θεαματικότητες.
Κακά τα ψέματα, όσο ενδιαφέρουσα και να είναι η πλοκή, καθημερινή σειρά χωρίς δυνατή ερωτική ιστορία δεν μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον. Και ο Στεφανος με την Εριέττα έχουν πολλά περιθώρια να προσφέρουν μια φρέσκια τέτοια ιστορία, αρκεί μόνο να τους αξιοποιήσουν οι σεναριογράφοι. Και,για να πω την αλήθεια, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έχουν κάνει ήδη.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 05, 2011 9:03 am

Roria, σε γενικές γραμμές συμφωνώ με αυτά που γράφεις, θα ήθελα όμως να κάνω μερικές παρατηρήσεις.

Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο βασικότερος λόγος που οι σεναριογράφοι υποστηρίζουν το ζευγάρι Στέφανου – Μελίτας είναι ότι δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι έχουν κάνει λάθος και φυσικά δεν θεωρώ ότι ο λόγος είναι ότι έχουν πολλούς φανς, γιατί δεν έχουν. Για μένα είναι αρκετά σαφές ότι αυτό το ζευγάρι το υποστήριξαν από την αρχή και ίσως συνεχίζουν να το υποστηρίζουν, κυρίως επειδή θέλουν να ικανοποιήσουν συγκεκριμένα συμφέροντα. Αν το πρόβλημα ήταν ότι απλά δεν τους βγήκε η χημεία, κάτι που δεν μπορούσαν να το ξέρουν από την αρχή, δεν θα ήταν τόσο φοβερό, θα μπορούσαν απλά να το παραδεχτούν και να το διορθώσουν.

Όσο για το γιατί παρουσιάζουν τη Μελίτα ως μια μικρόψυχη και εγωκεντρική κατίνα και με τόσα άλλα ελαττώματα, ίσως διαφωνήσετε, αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν αντιλαμβάνονται πλήρως πόσο αρνητικός είναι ο χαρακτήρας που έχουν δημιουργήσει. Ίσως να έχουν στο μυαλό τους διάφορα ελαφρυντικά, αν και για μένα κανένα από αυτά που θα μπορούσαν να προτάξουν ως ελαφρυντικά δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά της, και να σκοπεύουν να τη μεταλλάξουν για να φανεί ώριμη και συνειδητοποιημένη στην πορεία. Ούτε αυτή η μετάλλαξη όμως θα καταφέρει να πείσει κανέναν.

Το λάθος που ίσως δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι έκαναν οι σεναριογράφοι, δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τη Μελίτα. Νομίζω ότι έχει σχέση με την Εριέττα. Όσο κι αν φανεί περίεργο, πιστεύω ότι, για αυτό που ήθελαν να πετύχουν, επέλεξαν λάθος ηθοποιό για το ρόλο της Εριέττας. Και θα εξηγήσω αμέσως τι εννοώ.

Έγραψες κι εσύ ότι τις χημείες δεν μπορεί να τις ξέρει κανείς προκαταβολικά, και λίγο παρακάτω ότι η χημεία Σταύρου – Λάμπου υπήρχε και ήταν γνωστή από τη Βέρα. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο στόχος των σεναριογράφων ήταν να προωθήσουν τον «απόλυτο» έρωτα. Και γράφοντας το ρόλο της Εριέττας σκόπευαν μέσα σε όλα τα άλλα να τη βάλουν να είναι και περαστική από τη ζωή του Στέφανου, έτσι για να έχει ένα ενδιαφέρον η ιστορία του «απόλυτου». Να είναι μια ξεπέτα, τέλος πάντων. Και αντί να επιλέξουν για το ρόλο μια ηθοποιό που να μπορούσαν, ακόμα κι αν δεν το ήξεραν με βεβαιότητα, να πιθανολογήσουν ότι δεν ταιριάζει καθόλου με τον Σταύρου και κατά προτίμηση ατάλαντη (γιατί μόνο έτσι ίσως να άντεχε στη σύγκριση ο «απόλυτος») επέλεξαν κάποια που και ταλέντο έχει, και το ήξεραν, και φοβερή χημεία με τον Σταύρου έχει, και επίσης το ήξεραν. Μπορεί στη Βέρα απ’ όσο ξέρω να μην ήταν ζευγάρι, αλλά η χημεία και οι κοινοί κώδικες επικοινωνίας υπήρχαν και τους έβλεπαν. Οι ίδιοι άνθρωποι (θέλω να πιστεύω) την έγραφαν και τη σκηνοθετούσαν. Και τώρα απορούν γιατί το κοινό βλέπει κάτι που γνώριζαν ήδη και θα έπρεπε να είχαν σκεφτεί και οι ίδιοι από την αρχή, και γιατί θέλει μαζί το Στέφανο με την Εριέττα. Αυτό ίσως όντως να είναι ένα λάθος που δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι έχουν κάνει.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 05, 2011 9:25 am

Roria, καλημέρα.... Συμφωνώ με όλα όσα έγραψες, και να σου πώ γιατί νομίζω οτι δεν το έχουν κάνει ήδη. Είδαν οτι το θέμα Εριέττας-Μελίτας και Στέφανου "κέντρησε" τους τηλεθεατές, χωρίστηκαν σε στρατόπεδα όπως επί εποχής Βέρας είχαν χωριστεί (για αρκετό καιρό στο 2ο κύκλο) μεταξύ Δώρας και Ρεγγίνας, οπότε σου λέει, βρήκαμε άλλο ένα τρόπο να τους "κρατάμε".... Και οι μέν και οι δέ περιμένουν την έκβαση που επιθυμούν, άρα δεν "ξεκολάνε".... Και το θέμα έχει προχωρήσει πολύ, ήδη οι σκηνές τους θυμίζουν αφηρημένο πίνακα ζωγραφικής, ο κάθε θεατής βλέπει σ'αυτές αυτό που θέλει, τις ερμηνεύει κατά το δοκούν.... Χτές, π.χ. διάβασα διθύραμβους για το πόσο αγάπη έδειχνε το βλέμμα του Στέφανου που παρακολουθούσε τη Μελίτα κλπ κλ.... Εμεινα , φυσικά, γιατί εγώ είδα απλά έναν άνθρωπο που για μιά ακόμη φορά βλέπει με τα ίδια του τα μάτια το βάθος της κατινιάς της Μελίτας, που ούτε μιά καλημέρα δεν ανταπέδωσε, που ξύνισε και θέλησε να φύγει άρον άρον, ούτε κάν τους στοιχειώδεις καλούς τρόπους δεν κράτησε, και την παρατηρούσε με συγκρατημένη αγανάκτηση , μην πιστεύοντας τα μάτια του για το πώς κατάντησε η πρώην καλή του..... Και επειδή αναφέρθηκαν πολύ στο trailer, κάθησα και το είδα. Τους δείχνουν να τσακώνονται, για άλλη μιά φορά, και το ότι την άρπαξε και προσπάθησε να τη φιλήσει το είδα περισσότερο σαν τιμωρία εκ μέρους του παρά σαν εκδήλωση αγάπης. Αλλωστε μετά την άφησε σύξυλη κι έφυγε, άλλο αν στο trailer αυτό το έδειξαν πριν, για να μας αποπροσανατολίσουν, φυσικά.... Αν υπήρχε περίπτωση ..... πατώματος ξανά, πρώτος ο Μπουζ θα το έλεγε, και με τα ανάλογα κοσμητικά, δεν θα το άφηνε έτσι.
Την ευκαιρία για μιά δυνατή ερωτική ιστορία σχετικά με το Στέφανο την έχασαν, όταν έκαναν τα πειράματα, τώρα επιδιώκουν να κρατήσουν το ενδιαφέρον του κοινού διαιωνίζοντας την κατάσταση αβεβαιότητας, είναι κι αυτή μιά μέθοδος, εκεί που έφτασαν, αλλά είμαι σίγουρη οτι στο τέλος θα έχουμε ευτυχή έκβαση, δεν νομίζω οτι θα αφήσουν τον ήρωά τους να ζήσει δυστυχισμένος για όλη την υπόλοιπη ζωή του, όπως έχουν οι ίδιοι με χίλιους τρόπους φροντίσει να μας δείξουν οτι θα είναι .....

ΥΓ: Nefelik, τώρα σε διάβασα, και νομίζω οτι πράγματι κάνουν συνεχώς πειράματα και προχωρούν βήμα βήμα ανάλογα με τις διαπιστώσεις που κάνουν στην πορεία.... Στην αρχή η Εριέττα φαινόταν ύποπτο πρόσωπο, δεν ξέραμε τι να υποθέσουμε γι'αυτήν , ακόμη κι οτι είχε διάθεση να κάνει κακό στο Στέφανο ήταν πιθανό. Αργότερα άλλαξαν πλεύση, και την παρουσίασαν σαν την απόλυτα ιδανική γυναίκα για το Στέφανο. Κάτι σημαίνει αυτό.... Οσο για τα ....ξεκατινιάσματα Μελίτας και Εριέττας, είναι υπερβολές του Μπουζιώτη, η Εριέττα έχει κάθε δίκιο να είναι εναντίον του Ρούσσου, δεν έχει σχέση η Μελίτα σ'αυτό, και ο Στέφανος θα είναι σε κάθε φάση μαζί με την Εριέττα, και εναντίον της Μελίτας.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 05, 2011 9:48 am

JESSIE, εννοείται ότι συμφωνώ και ελπίζω να έχεις δίκιο και για το trailer, γιατί πολύ φοβάμαι ότι οι σεναριογράφοι είναι στο αντίπαλο στρατόπεδο και δεν βλέπουν τα πράγματα από τη δική μας οπτική γωνία.

Αυτά για τα ξεκατινιάσματα κι εμένα μου φαίνεται ότι είναι υπερβολές του Μπουζιώτη, και αλήθεια να είναι όμως, ό,τι και να κάνει η Εριέττα μετά από όσα έχει ακούσει και όσα προβλέπεται να ακούσει, δίκιο θα έχει. Σίγουρα πάντως δεν θα στραφεί εναντίον του Ρούσσου λόγω της Μελίτας. Ακόμα και στην ακραία περίπτωση που προβάλει κάτι τέτοιο στη Μελίτα ως επιχείρημα (που δεν το πιστεύω) και πάλι οι βαθύτεροι λόγοι θα είναι άλλοι και πολύ πιο σημαντικοί. Το γεγονός ότι ο Στέφανος την υποστηρίζει, νομίζω ότι κάτι λέει.

Τώρα αν κάποιοι θέλουν να εμπλέξουν τη Μελίτα και σε αυτό, όπως και στην απαγωγή, όπως και σε κάθε υπόθεση με την οποία δεν έχει καμμία σχέση, γιατί τη θεωρούν το κέντρο του κόσμου ή απλά για να της κάνουν περισσότερα κοντινά και να γράφουν πόσο εξαιρετική είναι, είναι δικό τους πρόβλημα. Οι τηλεθεατές δεν είναι χαζοί, για να τρώνε ό,τι τους σερβίρουν.

Διάβασα και τις εξελίξεις στις περιλήψεις και δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να ανησυχήσω. Προς το παρόν, τείνω προς το δεύτερο, γιατί φοβάμαι ότι έχουμε πολλά να δούμε ακόμα...

Δεν ξέρω αν οι σεναριογράφοι αντιλαμβάνονται ότι μας έχουν δείξει με χίλιους τρόπους ότι αν ο Στέφανος μείνει με τη Μελίτα θα είναι δυστυχισμένος, για τους λόγους που έγραψα και παραπάνω. Ελπίζω να έχουν αρχίσει να το αντιλαμβάνονται. Όπως επίσης ελπίζω κι εγώ να έχουμε ευτυχή έκβαση για το Στέφανο και την Εριέττα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 05, 2011 10:01 am


΄
Δεν πρέπει να ανησυχείς, αυτός είναι ο σκοπός των σεναριογράφων, να μην είμαστε βέβαιοι για τίποτε, αλλά έχουν προχωρήσει τόσο πολύ στην .... αποκαθήλωση της Μελίτας, που δεν τους παίρνει να την αλλάξουν στην πορεία. Ο Στέφανος θα βγεί απ' το ....νεφέλωμα στο οποίο βρίσκεται, αλλά το πρόβλημα είναι οτι είμαστε ήδη στον τελευταίο κύκλο κι έτσι δεν θα έχουμε την ευκαιρία να δούμε το ζευγάρι με την Εριέττα να ζεί τον έρωτά του τόσο όσο θα θέλαμε. Εγώ αρνούμαι να μπώ στο σύνδρομο που πάνε να μας βάλουν, ξέρω οτι ο Στέφανος και η Εριέττα είναι το ιδανικό ζευγάρι, και ό,τι άλλο και να μας πούν στη συνέχεια, δεν μετράει. Αν τον γυρίσουν πίσω στη Μελίτα, θα ξέρω οτι αποφάσισαν να κάνουν τον ήρωά τους δυστυχισμένο και απλά θα λυπάμαι γι'αυτόν. Καλή μέρα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 05, 2011 10:05 am

Μακάρι να έχεις δίκιο και μακάρι να καταλαβαίνουν και οι ίδιοι πόσο έχουν προχωρήσει στην αποκαθήλωση της Μελίτας. Περιμένουμε τις εξελίξεις λοιπόν. Δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο...

Καλημέρα JESSIE!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Απρ 05, 2011 12:23 pm

Mακαρι να μπορουσα να αναλυσω τοσο σε βαθος τα πραγματα οπως εσεις ..!!Αλλα εγω αλλου ξεκιναω και αλλου φτανω .Παρολο αυτα θελω να πω οτι συμφωνω με τις αποψεις σας ..
Με εμενα το χτεσινο βλεμμα του Στεφανου παντως εμενα δεν μου εδειξε κατι καλο προς την Μελιτα το αντιθετο μαλιστα.!!
Οσο αφορα το trailer το φιλι πιστευω οτι γινεται μονο για κρατησουν το ενδιαφερον ..Δεν μου βγαζει κατι αλλο ..!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 05, 2011 12:55 pm

Τα καλύτερα χάνω, τελικά! Λοιπόν σας διάβασα με προσοχή και νομίζω ότι λίγο-λίγο το παζλ βγαίνει.Jessie αυτό που γράφεις ότι κρατάνε όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά για να εξασφαλίσουν ότι θα τους βλέπουν και τα δύο "στρατόπεδα" με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη. Και η σύγκριση με αφηρημένο πίνακα πολύ πετυχημένη. Για το τρέιλερ, παρεμπιπτόντως, αρχικά εγώ δεν ήμουν τόσο αισιόδοξη. Το ερμήνευσα όπως η nefelik και έτσι προσέλαβα και τη σκηνή του γραφείου. Αν την προσέξεις, δείχνει το Στέφανο να κοιτάζει τη Μελίτα έντονα και μετά να κάνει προσπάθεια να επανέλθει στην πραγματικότητα και να ασχοληθεί με το θέμα της Εριέττας. Όλα αυτά σε δευτερόλεπτα και μόνο με τις εκφράσεις του προσώπου. Αν υπάρχει το σχετικό βιντεάκι, δείτε το και πέστε μου αν καταλαβαίνετε το ίδιο. Επομένως έτεινα κι εγώ να πιστέψω ότι οι σεναριογράφοι είναι απέναντι. Μετά όμως σκέφτηκα ότι στην πραγματική ζωή όταν είσαι ερωτευμένος με έναν άνθρωπο και χάνεις τελείως την εκτίμησή σου σε αυτόν, μερικές φορές επιδιώκεις να τον βλέπεις, για να διαπιστώσεις αν έχεις "ξεκολλήσει". Είναι η φάση που γνωρίζεις πλέον ότι ο άλλος είναι παντελώς ανάξιος της αγάπης σου, και ότι, συνακόλουθα, αυτό που νιώθεις δεν είναι έρωτας, αλλά μια αρρωστημένη κατάσταση από την οποία θέλεις να απαλλαγείς. Δεν αποκλείεται λοιπόν ο Στέφανος να διανύει αυτή τη φάση και να θέλει να βεβαιωθεί ότι "ξεκόλλησε" πριν κάνει οποιοδήποτε βήμα με την Εριέττα.
Η πρόθεση των σεναριογράφων να κρατήσουν όσο το δυνατό περισσότερους θεατές στην οθόνη τους είναι κατανοητή και ως ένα βαθμό θεμιτή. Όμως υπάρχει και η σωστή χρονική στιγμή. Τα πράγματα δεν γίνεται να μείνουν άλλο όπως είναι, γιατί πλέον αρχίζουν να δυσανασχετούν και οι δύο πλευρές. Πρέπει να υπάρξει μια ώθηση και σύντομα μάλιστα. Βέβαια φοβάμαι κι εγώ ότι η πρόθεση είναι κάθε προχώρημα να αντισταθμίζεται με τα αναλογα "πισωγυρίσματα". Σε μια τέτοια περίπτωση όμως θα απαξιωθεί εντελώς ο χαρακτήρας του Στέφανου και θα κινδυνέψει όλο το "τρίγωνο" να τιναχτεί στον αέρα. Αντίθετα, αν κάνουν την αυτονόητη επιλογή θα έχουν την ευκαιρία να δώσουν μια σχέση έρωτα και αγάπης μαζί που και οι δύο ηθοποιοί είναι πολύ κατάλληλοι να την ενσαρκώσουν.
Με προβληματίζει πάντως το ότι γενικά δείχνουν μια ατολμία να προσεγγίσουν έτσι τις σχέσεις. Και με την Εύα και το Λευτέρη θα μπορούσαν να το κάνουν. Κι εκεί οι ηθοποιοί και πολλούς φαν έχουν και τις υποκριτικές δυνατότητες κι αυτοί όμως αναξιοποίητοι μένουν. Τα πολύγωνα κάποια στιγμή κουράζουν, δεν το βλέπουν αυτό;
Nefelik, το έχω σκεφτεί κι εγώ ότι τη Μελίτα δεν την κρίνουν τόσο αρνητικά όσο εμείς. Και υπό μία έννοια έτσι πρέπει, γιατί αλλιώς πώς θα συνεχίσουν να γράφουν το ρόλο της; (κάθε ένστασή σου εδώ τη μαντεύω και την προσυπογράφω). Από την άλλη, έχουν πει πολλές φορές ότι οι χαρακτήρες ακολουθούν και μια δική τους δυναμική και έτσι προχωρούν και οι ίδιοι σε αναπροσαρμογές. Για τη Μελίτα του πρώτου, ακόμα και του δεύτερου κύκλου ως ενα σημείο, πολλά θα μπορούσαν να ειπωθούν, αλλά η Μελίτα του τρίτου είναι ξεκάθαρα μια εγωίστρια μέχρι αυτισμού, συναισθηματικά ανάπηρη, καθηλωμένη στην παιδική ηλικία χωρίς την ανάλογη αθωότητα και επιπλέον η επιτομή της κατινιάς. Και όλα αυτά, χωρίς κανένα ελαφρυντικό. Δεν χωράει λίφτινγκ λοιπόν εδώ. Ή θα μείνει μόνη με το παιδί της και θα ωριμάσει ή θα καταστραφεί και αυτή και όποιος είναι δίπλα της.
Καταλήγω λοιπόν κι εγώ στο ίδιο συμπέρασμα: μόνο αν έχουν αποφασίσει να "κάψουν" το Στέφανο θα τον βάλουν με τη Μελίτα. Και σε αυτή την περίπτωση, δεδομένων και των προτιμήσεών μου!, προσωπικά θα αισθανθώ ότι τζάμπα έβλεπα τη σειρά δύο χρόνια.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 05, 2011 2:23 pm

Roria, και πάλι συμφωνώ απόλυτα. Δυστυχώς κι εγώ τα ίδια με σένα παρατήρησα, αλλά ας ελπίσουμε ότι έχει δίκιο η JESSIE. Πάντως ο Στέφανος υποτίθεται ότι αγάπησε τη Μελίτα (αν και για μένα αυτό ήταν αρρώστια, όχι αγάπη). Εκείνη δεν τον αγάπησε ποτέ πραγματικά. Οπότε λογικά χρειάζεται κάποιο χρόνο για να ξεκολλήσει οριστικά και να πάει παρακάτω, άρα και τα πισωγυρίσματα είναι αναμενόμενα. Ελπίζω κάποια στιγμή σχετικά σύντομα να ξεκολλήσει όμως και να καταλάβει ότι μόνο την Εριέττα αγαπάει πραγματικά.

Υ.Γ. Επειδή λες ότι χάνεις τα καλύτερα, αν δεν το έχεις δει ήδη, πήγαινε και από τις ψηφοφορίες να ψηφίσεις και να γράψεις τη γνώμη σου.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 05, 2011 3:04 pm


Εντάξει, ψύλλους στ'αχυρα γυρεύουμε, αλλά μας αναγκάζουν! Αν ο Στέφανος πήγαινε με την Εριέττα στο γραφείο της Νόρας , επιθυμώντας διακαώς να δεί τη Μελίτα, θα τον έδειχναν να την κοιτάει ΑΜΕΣΩΣ με το που μπήκαν... Αντίθετα τον έδειξαν να μπαίνει, να χαρετάει, και να προχωρεί προς τη Νόρα και να συζητάει , γυρίζοντας την πλάτη του στη Μελίτα χωρις να της ρίξει ούτε μιά ματιά. Ηταν όταν η Μελίτα σηκώθηκε κι είπε τα χολερικά της οτι θα φύγει επειγόντως, που γύρισε να την κοιτάξει, συνωφρυωμένος, και να την παρακολουθεί που έφευγε , σαν να μην πίστευε αυτό που έβλεπε. Δεν είδα ούτε αγάπη ούτε νοσταλγία στο βλέμμα του Στέφανου, επιτίμηση είδα ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 05, 2011 3:47 pm

JESSIE, μακάρι να έχεις δίκιο. Επίσης, να προσθέσω ότι ο Στέφανος ήταν αυτός που πρότεινε στην Εριέττα να μιλήσουν μαζί στο Λουκά και το αρχικό σχέδιο ήταν να πάει ο Λουκάς στο σπίτι της. Βέβαια μετά αυτό άλλαξε, λες και δεν θα μπορούσε ο Λουκάς να συναντηθεί πρώτα με τον αστυνόμο και μετά να πάει στο σπίτι της Εριέττας. Ο λόγος είναι προφανής: να ξαναδούμε τα ξινά μούτρα της Μελίτας και να προκύψει μια αφορμή για να γίνουν αυτά που θα δούμε σήμερα. Σίγουρα πάντως από τη στιγμή που ο Στέφανος το είχε προτείνει, έτσι κι αλλιώς δεν θα μπορούσε να μην πάει επειδή η συνάντηση έγινε τελικά στο γραφείο της Νόρας.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 05, 2011 4:19 pm

Καλά η ανάλυση που ρίχνουμε για μια σκηνή 2 λεπτών δεν υπάρχει λέμε!!! Μας έχουν φτάσει στο σημείο να διυλίζουμε τα πάντα, μήπως και βγάλουμε καμιάν άκρη. Jessie, ενδιαφέρουσα η οπτική σου και αισιόδοξη. Η nefelikκι εγώ είμαστε μάλλον του μισοάδειου ποτηριού. Βέβαια θα υπάρξει και το σημερινό αίσχος, οπότε, μόλις συνέλθουμε από το αισθητικό σοκ, προβλέπω καινούργιες ανιχνευτικές προσπάθειες.
Πάντως εγώ που καταδικάζω μετά βδελυγμίας τα τρίγωνα, δεν βρίσκω πολύ κακή την ιδέα να εμφανιστεί ο πρώην άντρας της Εριέττας, αν είναι να ταρακουνηθεί επιτέλους ο Στέφανος! Αν και, ομολογώ, θα προτιμούσα να ταρακουνηθεί χωρίς εξωτερική παρέμβαση. Γιατί, εδώ που τα λέμε, το να έχει την Εριέττα συνέχεια στο περίμενε είναι από μόνο του αρκετά μειωτικό. Το τρισχειρότερο όμως είναι ότι την αναγκάζει να παίζει το ρόλο της αντίζηλης μιας κατινάρας με διανοητική και συναισθηματική ανάπτυξη δεκαπεντάχρονης και με στήσιμο και λεξιλόγιο νταλικέρη.
nefelik, πολύ σε ευχαριστώ που με ενημέρωσες για τις ψηφοφορίες. Τώρα θα πάω.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Απρ 09, 2011 5:23 pm

Η χθεσινη σκηνουλα τους, εμενα μου "πέρασε" πολλά....
Καταρχην απογυμνωθηκε η κατινια της πρωην σφουγγαριστρας
του Στεφανου, δεν του κάηκε καρφάκι.....
έΜΕΙΝΕ στην Ερη και της δηλωνει όχι με λόγια,
αλλά με πραξεις πως θα ειναι πλάι της!
Εγω ειμαι αισιόδοξη, αποκλείεται
να γυρισει πισω στο κατιναριο που δεν τον αγαπα
και τον θέλει για σαρκικες ενωσεις!

Με την Ερη ταιριάζουν πολυ και φαινεται οτι το δεσιμο ειναι ουσιαστικό
και όχι επιφανειακο!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Απρ 12, 2011 9:15 pm

Μικρουλα σκηνη αλλα οαση σε αυτα που βλεπουμε ...Ποσο ταιριαζουν δεν θα σταματησω να το λεω ..Καλα τελειαααααααα και σημερινη σκηνη γεματη χιουμορ που εχει ιδαιτερα η Εριεττα μπορω να πω ..
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Απρ 18, 2011 7:35 pm

Οι σημερινες σκηνες τους μου άρεσαν τρελά!
Το κειμενο καλο και η απόδοση ακόμα καλυτερη!
Η ΧΗΜΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΒΙΑΣΤΑ!
Ειχαμε μια αγκαλια στο κρεββατι της Ερης, μερικα χαδια στον καναπε και στο κρεββατι...
ερωτικη σκηνη δεν ειχαμε ακομα
αλλα ετσι χτιζονται οι σχεσεις με υπόβαθρο και όχι με ατελειωτο σφουγγαρισμα
(και ο νοων νοείτω...)

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από taradoula Δευ Απρ 18, 2011 7:39 pm

Η σκηνή με την εξομολόγηση της Ερριέτας ήταν πραγματικά συγκλονιστική. Ακούστηκαν πολλά και απρόσμενα πράγματα και θεωρώ πως δεν έχει κλείσει ακόμα αυτό το κεφάλαιο.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Δευ Απρ 18, 2011 10:31 pm

Αυτη ειναι σχεση!!!..Ενταξει τα συγχαρητηρια μου στη Εριεττα υποκριτικα ηταν τελεια μ'αρεσε απιστευτα.Εβγαζε ενα συναισθημα και εμπιστοσυνη στον Στεφανο ..Ηταν σαν παλια καλη μερα της Βερας τοτε που μονο οι συζητησεις τους αξιζαν περισσοτερο απο καθε ερωτικη σκηνη..Ε λοιπον αυτο εγινε και σημερα..Το ''ματακια μου'' του Στεφανου με ελιωσαν ειχα χαθει τελειως,με ψαχνανε πως τα λεει ομως και αυτος ..Στην επομενη σκηνη ομως ειναι που δοθηκαν ολα,που το αναμενωμενο ηταν να καταληξει ερωτικα(δεν πιστευω να εχουμε και αλλο και να κανω λαθος!!)οχι ομως ο Στεφανος ηταν εκει για να την καθυσηχασει και και να την παρει μια αγκαλια.. Μιλησε,φωναξε το ταλεντο και των δυο σε αυτην την υπεροχη σκηνη.
Μακαρι να εχουμε την ευκαιρια ναδουμεκαι αλλες τετοιες σκηνες ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 19, 2011 12:38 am

Και οι δύο σκηνές τους ήταν καταπληκτικές! Οι ερμηνείες και από τους δύο, και κυρίως από τη Λάμπου που είχε και το μεγαλύτερο βάρος της πρώτης σκηνής, ήταν εξαιρετικές. Μου άρεσε πολύ το «ματάκια μου» που είπε ο Στέφανος, αλλά ακόμα περισσότερο μου άρεσε μια άλλη ατάκα. Όταν η Εριέττα του είπε ότι της έκανε καλό που του μίλησε, η απάντησή του ήταν «Εμένα να δεις τι καλό μου έκανε». Νομίζω ότι επιτέλους ο Στέφανος έχει αντιληφθεί την τεράστια διαφορά ανάμεσα στην Εριέττα και τη Μελίτα, και επιπλέον τον συγκίνησε το γεγονός ότι η Εριέττα τον εμπιστεύεται απόλυτα και του μίλησε για ένα τόσο προσωπικό θέμα, σε αντίθεση με τη Μελίτα που δεν τον εμπιστεύτηκε ποτέ και τον θεωρούσε ακόμα και δολοφόνο. Μου έδωσε την εντύπωση ότι αυτή η εξομολόγηση τον βοήθησε να κάνει ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση και να αποφασίσει αυτό που περιμένουμε τόσο καιρό. Στη δεύτερη σκηνή δεν χρειαζόταν να μιλήσουν. Το ταλέντο και η χημεία μιλούσαν από μόνα τους! Love!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 5 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 19, 2011 9:07 am

Nefelik, συμφωνώ για την ατάκα αυτήν του Στέφανου, αλλά θα μπορούσαν να μας πούν κάτι παραπάνω στο πόσο καλό του έκανε, δηλ. να καταλάβουμε τα αισθήματα που του γέννησε αυτή η εξομολόγηση της Εριέττας... Γενικά, μ'εκνευρίζει που δείχνουν το Στέφανο να παραμένει λίγο γρίφος ακόμη και τώρα, ενώ η Εριέττα έχει ανοίξει την καρδιά της και δεν κρατάει καμμιά πτυχή της κρυφή από κείνον... Εξακολουθώ να θεωρώ οτι το πάνε πάρα πολύ αργά το θέμα, θέλω να βρούν κάτι (δεν ξέρω τι, αυτοί είναι οι σεναριογράφοι) για να δούμε και να καταλάβουμε οτι ο Στέφανος είναι ερωτευμένος με την Εριέττα και οτι θα κάνει θυσίες για να μην τη χάσει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης