Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Εριέττα

+47
ΣΨ1
Dimitraaa
amcy
dorakith
xristinaki_noraloukofan
ειρηνη7
ouki_loukanorikhgiamiazwh
abba
trelli petrakitsa
katie007
MELITA-STEFANOS
roria
Irida
marakii
Caroline
Kornilia_Petrakitsa
Δ.Μπέλλος
sifantid
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
Rafaella+Manos=EdemReee.G
ilaeira
verile_mistika
nefelik
Ήβη
Ρεγγίνα!
almaresi
jim7
Ελένα
DESPOINA
ΦΕΝΙΑ
sarita
Ezantakou
maeveline
soso
hionati
manos 4 ever!!
JESSIE
ebelina2007
evanna
taradoula
Clarabelle
anna90
Καρ-Mik
despinam
loukitsa
Ανυπέρ-Βλήτο
51 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 11:32 am

Nefelik, πολύ ωραίο το σεντονάκι, πάντα αναλύεις τα πράγματα σε βάθος, και συμφωνώ οτι όλα όσα αναφέρεις είναι πιθανά. Τελικά, αυτό που βλέπω είναι οτι ο Στέφανος, παρ'όλο που έχει φτάσει να συχαίνεται πια τη Μελίτα, και η Εριέττα του γίνεται ολοένα και πιό απαραίτητη, δεν έχει νοιώσει αυτή τη "σπίθα" που θα τον κάνει να τη δεί σαν γυναίκα που πρέπει να διεκδικήσει. Ισως γιατί την εκτιμάει πάρα πολύ, ίσως γιατί είναι σίγουρος για την αγάπη της, (άνδρας είναι στο κάτω κάτω, καί άρα εγωιστής).... Οπότε ίσως η παρουσία ενός αντιζήλου και η απτή πραγματικότητα οτι κινδυνεύει να τη χάσει, τον "ξεκουνήσει" και δεί επιτέλους μέσα του.... Πάντως αν τον κάνουν να γυρίσει στη Μελίτα, μετά απ'όσα μεσολάβησαν, θα τον κατατάξει για μένα στα θύματα, και ο ήρωας θα χάσει πολύ στα μάτια μου.... Ας το λάβουν υπ΄όψιν τους οι σεναριογράφοι, οτι μπορεί μ'αυτον τον τρόπο να τραινάρουν την ιστορία και άρα να επιτείνουν την προσδοκία όλων των πλευρών, αλλά ο ήρωας τους παρουσιάζεται έτσι σαν αγόμενος και φερόμενος, και αυτό δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το image του....
Από την άλλη, θα δεχόμουν, ίσως, να τον δώ κι αυτόν "ακραίο", σαν την Εύα του πρώτου κύκλου, να θυσιάζει όλη του τη ζωή για τον έρωτά του για τη Μελίτα, τυφλά και με παρωπίδες, αλλά μας έχουν παρουσιάσει τη Μελίτα τόσο μικρή, και τόσο ανάξια να αγαπήσει πραγματικά, κάτι που είναι ήδη γνωστό στο Στέφανο, που μιά τέτοια θυσία του Στέφανου θα ήταν απλά μιά απόδειξη οτι πρόκειται για έναν άβουλο και μαζοχιστή άνδρα, που εγώ τουλάχιστον, δεν θα πήγαινα με τίποτε.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Σαβ Μαρ 19, 2011 11:55 am

Nefelik πραγματικα με εχει καλυψει ο τροπος που βλεπεις τα πραγματα ..Χαιρομαι που αναλυεις σε βαθος τις σκεψεις σου διοτι σε ολες ειμαι 100% συμφωνη ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Μαρ 19, 2011 11:59 am

@ verile_mistika: Σ’ ευχαριστώ πολύ! Το βιντεάκι που έχεις φτιάξει με το Στέφανο και την Εριέττα είναι τέλειο!

JESSIE, ίσως αυτό ακριβώς να είναι το πρόβλημα. Ο Στέφανος είναι σίγουρος για την αγάπη της Εριέττας και γι’ αυτό δεν αισθάνεται ότι πρέπει να την διεκδικήσει. Η Εριέττα πάλι δεν είναι από τις γυναίκες που θα μπορούσαν να κάνουν έναν άντρα εσκεμμένα να ζηλέψει... Αν όμως προκύψει να εμφανιστεί ένας αντίζηλος, μπορεί ο Στέφανος επιτέλους να ξυπνήσει. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι ακόμα και όταν χώρισαν, την επόμενη μέρα ήταν μαζί και ότι ο Στέφανος όσο καιρό ήταν με τη Μελίτα πιο πολύ χρόνο περνούσε με την Εριέττα παρά μαζί της. Την Εριέττα πάντα τη θεωρούσε δεδομένη και τώρα θεωρεί δεδομένα και τα συναισθήματά της. Αν όμως κινδυνεύσει να τη χάσει, θα καταλάβει πόσο απαραίτητη του είναι...

Όσο για το τι θέλουν να κάνουν οι σεναριογράφοι με το Στέφανο, ακόμα δεν έχω καταλάβει και ίσως να μην έχουν καταλάβει ούτε και οι ίδιοι... Γενικά όμως, φοβάμαι ότι το πρόβλημά τους δεν είναι ούτε τι θα κάνουν με το χαρακτήρα του Στέφανου ούτε τι θα κάνουν με το χαρακτήρα της Εριέττας. Το μοναδικό τους πρόβλημα είναι πώς θα προωθήσουν τους δύο αγαπημένους τους χαρακτήρες και κατ’ επέκτασην τις δύο αγαπημένες τους ηθοποιούς... Και αφού η μια από τις δύο τυχαίνει να είναι η απόλυτη, δυστυχώς μάλλον είναι διατεθειμμένοι να θυσιάσουν και το Στέφανο και την Εριέττα και αρκετούς άλλους χαρακτήρες (και ταλαντούχους ηθοποιούς), στο πλαίσιο του σχεδίου προώθησής της...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 1:02 pm


Θα είναι μεγάλο κρίμα, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.... Για την αγιοποίηση της Νταίζης, δεν έχω αμφιβολίες πιά, αλλά για την προώθηση της Μελίτας έχω.... Τι προώθηση είναι αυτή, όταν ουσιαστικά τη.....θάβουν? Εμένα μου μοιάζει περισσότερο σαν "αποδόμηση" παρά σαν προώθηση.... Τους έχω για πιό έξυπνους, για να επενδύσουν τόσα σε ένα άλογο που σίγουρα δεν θα φτάσει ποτέ στο τέρμα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Μαρ 19, 2011 1:30 pm

Για την αγιοποιήση της Νταίζης έχω σοβαρές αντιρρήσεις, αλλά τουλάχιστον η ηθοποιός έχει ταλέντο και σκηνές όπως με το Στέφανο, την Αντιγόνη και το Χρήστο, απολαμβάνεις να τις βλέπεις, έστω και μόνο για τις ερμηνείες.

Τώρα για την άλλη περίπτωση, ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω τι προώθηση είναι αυτή, αλλά έχουμε αρκετό καιρό ακόμα μέχρι να τελειώσει η σειρά, οπότε με κάτι πρέπει να ασχολούμαστε, και ίσως αυτός να είναι ένας ακόμα χαρακτήρας που θα προσπαθήσουν να μας πείσουν ότι έπαθε μετάλλαξη. Δεν νομίζω πάντως ότι επενδύουν για να φτάσει στο τέρμα... Έξυπνοι μπορεί να είναι, αλλά όλοι ξέρουμε τους λόγους για τους οποίους επενδύουν στο συγκεκριμένο άλογο... Και φοβάμαι ότι αυτό το κίνητρο ίσως είναι αρκετό για να τους κάνει να ξεχάσουν και όλα αυτά που μας δείχνουν τόσο καιρό, και το ταλέντο και τη χημεία ορισμένων άλλων ηθοποιών… Εδώ αρνούνται να δεχτούν τι θέλει η πλειοψηφία του κοινού, που είναι εμφανέστατο ότι θέλει μαζί το Στέφανο και την Εριέττα... Και μη μου πεις ότι ακόμα και σχόλια... έγκριτων δημοσιογράφων που υποστηρίζουν με πάθος τον... απόλυτο έρωτα είναι τυχαία, γιατί εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν είναι κατευθυνόμενα...

Νομίζω όμως ότι είμαι λίγο off topic.

Υ.Γ. Μου αρέσει πάρα πολύ η υπογραφή σου! Μακάρι να το καταλάβουν και αυτοί που πρέπει να το καταλάβουν!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 19, 2011 2:35 pm

Λοιπόν..Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου...

Από την αρχή της τρίτης σεζόν που είχα ακούσει για πιθανή σχέση Εριέττας-Στέφανου είχα ξετρελαθεί..Ήθελα ο Στέφανος να είναι με οποιαδήποτε άλλη εκτός της Μελίτας..
Έτσι όταν δημιουργήθηκε η σχέση μεταξύ τους ήμουν ευχαριστημένη..

Θεωρώ πως η Εριέττα και ο Στέφανος συμπληρώνουν ο ένας τον άλλο και πρέπει να μείνουν μαζί.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Σαβ Μαρ 19, 2011 3:03 pm

Nefelik και Jessie : respect :
Ας ελπισουμε οτι οι σεναριογραφοι θα καταλαβουν.Ενα σπρωξιμο κανουν και αυτο το κανουν λαθος

Και να το δουμε και αλλιως.Η Μελιτα υστεριαζει κατινευει δεν εμπιστευεται το Στεφανο που ξερει ποιος ειναι και ουτε το διωχνει αλλα ουτε τον αποδεχεται.Αξιοπρεπεια δεν υπαρχει.Και ρεαλιστικα λιγο να το εξετασουμε οποιοσδηποτε αντρας εχει διπλα του μια γυναικα που δεν τον αντεχει δεν τον αποδεχεται τον πρηζει αλλα σερνεται πισω του θα ειχε φυγει.Ο Στεφανος τι περιμενει;Ειδικα αυτος που δεν ειναι και το καλυτερο παιδι ουτε μας εχει δειξει οτι αγαπα τοσο πολυ την Χουανα την παρθενα.

Ειδικα μια γυναικα σαν την Εριεττα που δε χαλιεται για κανεναν αντρα θα επρεπε να την εχει σαν προκληση.Ειναι δυνατον να ειναι τοσο ερωτευμενος με τη Μελιτα ωστε να παραπονιεται για αυτην στην Εριεττα;Και να λεει οτι τον αποδεχεται η Ερι οπως ειναι αλλα να επιμενει να ασχλειται με το κατιναριο;
Εγω ξερω πως ενας αντρας σαν το Στεφανο δεν μπορει να αγαπηει μια γυναικα που δεν αγαπαει τον εαυτο της που εχει χ@σμενο το παιδι της και που εχει πρωτη στο στομα της την αμφισβητηση του.Και γυναικα να ηταν ο Στεφναος δεν θα το αποδεχοταν.

Κατα τα αλλα την Εριεττα την εκτιμα μονο αλλα ολο του το χρονο τον περνα εκει μιλαει με αυτη περισσοετρο ειλικρινα και απο οσο μιλουσε με τον Χρηστο αλλα και σαν γυναικα δεν του ηταν αδιαφορη.Ασυγκινητο δεν τον ειδα ποτε μαζι της και σιγουρα θα της εχει πολυ αγαπη ωστε να μην θελει με τιποτα να την πληγωσει.Γιατι ολοι ξερουμε οτι οποιον αγαπαμε τον προστατευουμε εχουμε δει οτι την απολυτη του την εχει πληγωσει πιο πολλες φορες απο την Εριεττα που καποιους βολευει να λενε οτι απλα τη συμπαθει Innocent
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 3:45 pm


Ανυπερ-βλήτο (τι έξυπνο νίκ είναι αυτό!!!), είναι σίγουρο οτι και σαν γυναίκα η Εριέττα δεν είναι αδιάφορη στο Στέφανο. Αλλιώς δεν θα πήγαινε μαζί της την πρώτη φορά, κι αλλιώς δεν θα ήταν έτοιμος, προχτές, να της προτείνει να μείνει το βράδυ.... Ομως η Εριέττα έκανε ένα βήμα στη σωστή κατεύθυνση, δίνοντάς του να καταλάβει οτι μόνο αν αποφασίσει τι θέλει θα τον δεχτεί δίπλα της, τα ευχάριστα διαλείματα τελείωσαν.... Τον έβαλε έτσι να μπεί στο δίλημμα, πού μέχρι τότε νόμιζε οτι μπορούσε ν'αποφύγει... Και σε πρώτη φάση, η απάντησή του ήταν να ομολογήσει με ειλικρίνεια το μπέρδεμα στο οποίο βρίσκεται, και συγχρόνως να τη βεβαιώσει οτι δεν θέλει να την πληγώσει. Οπότε ΑΝ γίνει κάτι μεταξύ τους τώρα, και μετά ξαναγυρίσει στη Μελίτα, για τον άλφα βήτα λόγο, κανονικά θα πρέπει να μην έχει μούτρα να την κοιτάξει. Θα χωρίσουν ακόμη και σαν φίλοι, με αποτέλεσμα να στερηθεί τελείως την συντροφιά της....
Τότε να τον δώ πώς θα του φανεί κάτι τέτοιο... Δεν πιστεύω οτι η Εριέττα θα επιδιώξει εκδίκηση κλπ., θα ήταν τελείως αληθοφανές κάτι τέτοιο, αλλά οτι θα του γυρίσει την πλάτη, ναί, σίγουρα. Αυτό που χρειάζεται ο Στέφανος είναι ένα ταρακούνημα, και πιστεύω οτι με κάποιο τρόπο θα το πάρει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Σαβ Μαρ 19, 2011 7:10 pm

JESSIE έγραψε:
Ανυπερ-βλήτο (τι έξυπνο νίκ είναι αυτό!!!)
Αλεξάνδρα με λένε και μετά από λιγο καιρό άλλαξα το νικ μου.Η Βάσω το έκανε από Μικ,Καρ-μικ λογω Μανου Ευας.Επειδη το Λουκά και τη Νόρα τους λέμε Ανυπέρβλητους εγω αποφάσισα να το κάνω ανυπέρβλητοΒεβαια τα Λουκανοράκια τα έκαναν βλήτα και έτσι έβαλα πύλα στο νικ και έγινει Ανυπέρ-Βλήτο.Ελπίζω να έγινα κατανοητή Razz

JESSIE έγραψε:είναι σίγουρο οτι και σαν γυναίκα η Εριέττα δεν είναι αδιάφορη στο Στέφανο. Αλλιώς δεν θα πήγαινε μαζί της την πρώτη φορά, κι αλλιώς δεν θα ήταν έτοιμος, προχτές, να της προτείνει να μείνει το βράδυ....
Και όχι μόνο.Και την καλόβλεπε αλλά δεν την είχε ξεπέτα.Είχε χρόνο να σκεφτεί και παρ'όλα αυτά τη φίλησε εκείνο το βράδυ δεν τη βούτηξε καταυθείαν σαν κάτι άλλες NyxiaΚαι την πήγε και στο κρεβάτι που απείχε έναν όροφο δεν την πέταξε στο νεροχύτη.NyxiaΟπότε μόνο μια έκρηξη πάθους δεν ήταν ήταν και άλλα[/quote]

JESSIE έγραψε:Ομως η Εριέττα έκανε ένα βήμα στη σωστή κατεύθυνση, δίνοντάς του να καταλάβει οτι μόνο αν αποφασίσει τι θέλει θα τον δεχτεί δίπλα της, τα ευχάριστα διαλείματα τελείωσαν.... Τον έβαλε έτσι να μπεί στο δίλημμα, πού μέχρι τότε νόμιζε οτι μπορούσε ν'αποφύγει... Και σε πρώτη φάση, η απάντησή του ήταν να ομολογήσει με ειλικρίνεια το μπέρδεμα στο οποίο βρίσκεται, και συγχρόνως να τη βεβαιώσει οτι δεν θέλει να την πληγώσει. Οπότε ΑΝ γίνει κάτι μεταξύ τους τώρα, και μετά ξαναγυρίσει στη Μελίτα, για τον άλφα βήτα λόγο, κανονικά θα πρέπει να μην έχει μούτρα να την κοιτάξει. Θα χωρίσουν ακόμη και σαν φίλοι, με αποτέλεσμα να στερηθεί τελείως την συντροφιά της....

Ακριβώς γιατί εκείνη του φέρθηκε με το γάντι και όχι μόνο αυτό αλλά έκανε όσα μια πρώην ερωμένη δεν θα έκανε από πληγωμένο εγωισμό.Αυτό και μόνο φτάνει να καταλάβει τι επίπεδο έχει και πόσο μεγάλη συναισθηματική νοημοσύνη διαθέτει.Και αν ξαναγυρίσει στη Μελίτα αποδεικνύοντάς της οτι ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα γι αυτον τότε θα πρε΄πει να κρύψει τα μούτρα του γιατί το υποσχέθηκε και σε εκείνη και στον εαυτό του πρώτα από όλα το πιστεύω αυτό.Αν φερθεί έτσι τότε θα έχει προδώσει και τη φιλία της όχι μόνο τον έρωτά της.

JESSIE έγραψε:Τότε να τον δώ πώς θα του φανεί κάτι τέτοιο... Δεν πιστεύω οτι η Εριέττα θα επιδιώξει εκδίκηση κλπ., θα ήταν τελείως αληθοφανές κάτι τέτοιο, αλλά οτι θα του γυρίσει την πλάτη, ναί, σίγουρα. Αυτό που χρειάζεται ο Στέφανος είναι ένα ταρακούνημα, και πιστεύω οτι με κάποιο τρόπο θα το πάρει..
Καθόλου καλά δεν θα του φανεί.Γιατί όπως είπε και η roria μετά θα πρέπει να συζητάει όσα τον απασχολούν με τη Μελίτα και εκείνη σαν απάντηση θα λέει μ@λ@κίες:

Στέφανος:Ουφ αν μπλεχτεί ο Ρούσσος με τα διαμάντια τότε θα μάθουν και για μένα
Μελίτα:Έλα τώρα αυτά δεν έχουν σχέση με εμάς...πάμε να σφουγγαρίσουμε huhu

Στέφανος:Ο Η μάνα μου είναι στη φυλακή για το φόνο της Άννας
Μελίτα:Ωχ ως πότε θα ασχολούμαστε με τους άλλους έλα χαλάρωσε soutien

Στέφανος:Ο Άγγελος είναι στην εντατρική,μπορεί να μη βγάλει τη νύχτα
Μελίτα:Ουφ το καημένο.Και αν δε την βγάλει δεν πειράζει μωρό μου θα κάνουμε εμείς κι άλλα παιδιά.Πάμε να προσπαθήσουμε τώρα ^^
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μαρ 19, 2011 8:45 pm



Xaxaxa!!!! Aλεξάνδρα, είσαι ανυπέρβλητη , με τον τόνο μόνο στο εψιλον!
Αν φτάσουν σ'αυτό το σημείο βλακώδους συζήτησης, που θα φτάσουν σίγουρα, απ'όσα ήδη είδαμε, θα είναι δίκαιη η τιμωρία του Στέφανου! Αλλά κι εγώ, σαν τη Νεφέλη (τη δική μας, όχι της Μελίτας), πιστεύω οτι κάτι θα γίνει και αυτό το σενάριο δεν θα βγεί αληθινό!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Caroline Σαβ Μαρ 19, 2011 9:14 pm

Όταν το καλοκαίρι του 2010 μεγάλωναν οι φήμες για ζευγάρι Στέφανος-Εριέττα ήμουν έτοιμη να τραβήξω τα μαλλιά μου.
Σκεφτόμουν τι ψευτό-χημεια (βλ. Στέφανος-Μελίτα) θα μας πετάξουν πάλι.
Όταν ήρθε και η πρώτη ερωτική σκήνη κόνταψα να τρελάθω. Σιγά-σιγά όμως με τους διαλόγους κατάλαβα ότι υπάρχει πραγματική χημεία και είδα το πόσο κυρία είναι η Εριέττα αντίθετα με κάποιες άλλες Nyxia
Μόλις άρχισα να αγαπάω το ζευγάρι πραγματικά το χώρισαν και έβαλαν τον Στέφανο ξάνα με την Μελίτα.
Τώρα που ο Στέφανος έχει χωρίσει με την Μελίτα ελπίζω να καταλάβει τι κυρία έχει δίπλα του και τι κατίνα είναι η Μελίτα και να διαλέξει ποια θέλει....
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 12:33 am

nefelik έγραψε:
Σε περίπτωση που ο Στέφανος την αφήσει και πάλι, το θέμα είναι τι θα κάνει η Εριέττα. Φαντάζομαι ότι δεν θα φύγει από την Ελλάδα, άλλωστε έχει πολλά πράγματα που την κρατάνε ακόμα εδώ, και προσωπικά δεν θα ήθελα σε καμμία περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ίσως οι γράφοντες βρουν αυτή την ιστορία ως αφορμή, για να ξεκινήσουν τη μετάλλαξη της Εριέττας... Μέχρι τώρα περίμενε υπομονετικά να αποφασίσει ο Στέφανος, αλλά αν την πληγώσει ξανά, ενώ πια ξέρει τα συναισθήματά της και ενώ της είχε υποσχεθεί ότι δεν θα το κάνει, ίσως και να στραφεί εναντίον του και να κάνει πράγματα που η Εριέττα που ξέρουμε δεν θα έκανε ποτέ. Ειλικρινά εύχομαι να μη συμβεί κάτι τέτοιο, και αν συνέβαινε δεν θα ήταν καθόλου αληθοφανής εξέλιξη, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι θα βόλευε στην προώθηση της απάλευτης απόλυτης...


Αχ Nefelik , το ξανασκέφτηκα το παραπάνω, αφού είδα μιά γαλλική ταινία στη Βουλή με παρόμοιο θέμα, και άρχισα να φοβάμαι για την αντίδραση της Εριέττας αν συμβεί κάτι τέτοιο. Παίζει επικίνδυνο παιχνίδι ο Στέφανος, κι αν αρχίσουν ξανά κάτι μαζί, και μετά γυρίσει στη Μελίτα, δεν ξέρουμε τι συνέπειες μπορεί νά'χει αυτό. Είναι βέβαια κυρία και ανώτερη η Εριέττα, αλλά μέχρι τώρα ο Στέφανος ήταν σωστός απέναντί της, σε αντίθετη περίπτωση όμως ο έρωτάς της μπορεί να γίνει μίσος και να κάνει κάτι που ούτε το φανταζόμαστε.... Βέβαια η σειρά δεν είναι αμιγώς δραματική, κι ένα τραγικό τέλος δεν είναι και πολύ πιθανό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.... Γι'αυτό ας μη βιαζόμαστε να τους δούμε μαζί, καλύτερα προς το τέλος και σίγουρα, αφού θα έχει τελειώσει οριστικά με τη Μελίτα, παρά τώρα , με απρόβλεπτες συνέπειες...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Μαρ 20, 2011 1:09 am

Αλεξάνδρα, φοβερό nickname!!! Και οι διάλογοι φοβεροί!!! : respect : Πάντως δεν απέχουν πολύ από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα... sisi

Γενικότερα, συμφωνώ με όλα τα σχόλιά σας!

Πάντως έχουμε τους καρμικούς, τους ανυπέρβλητους, τους απόλυτους ( vomit ), κάτι πρέπει να βρούμε και για το Στέφανο και την Έρι... Καμμιά ιδέα;

JESSIE, εγώ δεν σκέφτηκα - και ελπίζω να μη συμβεί - κάτι τόσο δραματικό, αλλά στο πλαίσιο του σχεδίου προώθησης της απόλυτης, και με δεδομένο ότι μέχρι τώρα η στάση της Εριέττας είναι αξιοθαύμαστη και δεν είναι δυνατόν να την κατηγορήσει κανείς για οτιδήποτε, σκέφτηκα ότι ίσως αυτή να είναι μια ευκαιρία για τους γράφοντες να παρουσιάσουν και ένα άλλο πρόσωπο, κάτι που φυσικά απεύχομαι.

Από τη μια θα ήθελα να τα ξαναβρούν έστω και προσωρινά ο Στέφανος και η Εριέττα, όχι γιατί πιστεύω ότι θα μείνουν μαζί από τώρα μέχρι το τέλος, αλλά γιατί αυτό θα μπορούσε να έχει διάφορες συνέπειες, οπότε ακόμα κι αν ο Στέφανος ξαναγύριζε στη Μελίτα, στο τέλος πάλι με την Εριέττα θα κατέληγε... Μάλλον δεν είναι κατανοητό όπως το γράφω, αλλά μου περνάνε διάφορα από το μυαλό...

Από την άλλη, όπως λες κι εσύ, προτιμώ να τους δω μαζί προς το τέλος, παρά τώρα και ή να συμβεί αυτό που φοβόμαστε ή απλά στο τέλος να μη μείνουν μαζί... Το θέμα όμως δεν είναι τι προτιμάμε εμείς, αλλά τι θα κάνουν οι σεναριογράφοι... Και αν κρίνω από τα δημοσιεύματα, άλλα έχουν στο μυαλό τους...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Μαρ 20, 2011 10:37 am

nefelik έγραψε:Αλεξάνδρα, φοβερό nickname!!! Και οι διάλογοι φοβεροί!!! : respect : Πάντως δεν απέχουν πολύ από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα... sisi

Γενικότερα, συμφωνώ με όλα τα σχόλιά σας!
Ευχαριστώ!Γιατί δεν τους έχουμε δει τους διαλόγους;Ουκ ολίγες φορές sisi

nefelik έγραψε:Πάντως έχουμε τους καρμικούς, τους ανυπέρβλητους, τους απόλυτους ( vomit ), κάτι πρέπει να βρούμε και για το Στέφανο και την Έρι... Καμμιά ιδέα;
Θα έλεγα να τους πούμε "οι ακαβούρντιστοι"(αυτοί που δεν έχουν καβουρντιστεί δηλαδή καεί ακόμα)Nyxia

nefelik έγραψε:Από τη μια θα ήθελα να τα ξαναβρούν έστω και προσωρινά ο Στέφανος και η Εριέττα, όχι γιατί πιστεύω ότι θα μείνουν μαζί από τώρα μέχρι το τέλος, αλλά γιατί αυτό θα μπορούσε να έχει διάφορες συνέπειες, οπότε ακόμα κι αν ο Στέφανος ξαναγύριζε στη Μελίτα, στο τέλος πάλι με την Εριέττα θα κατέληγε... Μάλλον δεν είναι κατανοητό όπως το γράφω, αλλά μου περνάνε διάφορα από το μυαλό...
Από την άλλη, όπως λες κι εσύ, προτιμώ να τους δω μαζί προς το τέλος, παρά τώρα και ή να συμβεί αυτό που φοβόμαστε ή απλά στο τέλος να μη μείνουν μαζί... Το θέμα όμως δεν είναι τι προτιμάμε εμείς, αλλά τι θα κάνουν οι σεναριογράφοι... Και αν κρίνω από τα δημοσιεύματα, άλλα έχουν στο μυαλό τους...
Και φυσικά δύο δρόμοι υπάρχουν:Να το θυσιάσουν στο βωμό της Απολίτιδας(κατα το Αυλίδας) ή να βάλουν το ρημάδι να σκεφτεί ainta
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 11:00 am


Το "ακαβούρντιστοι" σίγουρα αποδίδει την πραγματικότητα, αφού δεν τους έχουν κάψει ώς τώρα, αλλά πολύ .....ελληνικό καφέ δεν θυμίζει??

Δική μου πρόταση θα ήταν "οι υπεράνω" , γιατί και η σχέση τους είναι πάνω από μικρότητες και κατινιές , αλλά και οι ίδιοι είναι υψηλού επιπέδου, και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Οσο για τους σεναριογράφους, θέλω να ελπίζω οτι έχουν το πλάνο τους, και το προχωρούν σιγά σιγά και μεθοδικά, οπότε επιφυλάσσομαι προς το παρόν και βλέπουμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Μαρ 20, 2011 11:03 am

JESSIE έγραψε:
Το "ακαβούρντιστοι" σίγουρα αποδίδει την πραγματικότητα, αφού δεν τους έχουν κάψει ώς τώρα, αλλά πολύ .....ελληνικό καφέ δεν θυμίζει??

Δική μου πρόταση θα ήταν "οι υπεράνω" , γιατί και η σχέση τους είναι πάνω από μικρότητες και κατινιές , αλλά και οι ίδιοι είναι υψηλού επιπέδου, και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

Οσο για τους σεναριογράφους, θέλω να ελπίζω οτι έχουν το πλάνο τους, και το προχωρούν σιγά σιγά και μεθοδικά, οπότε επιφυλάσσομαι προς το παρόν και βλέπουμε....

Μ'αρέσει και το υπεράνω αλλα είναι περισσότερο της Εριέττας.Καλό όμως!Ξερω εγώ να τα δούν και οι υπόλοιπες lmao
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 11:44 am

Δεν είμαι και πολύ καλή σ'αυτά.... Φυσικά υπάρχουν κι άλλες επιλογές, αλλά μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να γίνουν επίσημα ζευγάρι πριν τους δώσουμε "τίτλο"? Μην τους γρουσουζέψουμε κιόλας! (είμαι προληπτική, δεν φαίνεται?) Γιατί εκτός των "ανυπέρβλητων" που κι αυτούς τους τσουρούφλισαν αρκετά, οι άλλοι τίτλοι δεν έφεραν και πολύ τύχη στα αντίστοιχα ζευγάρια....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Κυρ Μαρ 20, 2011 11:49 am, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Κυρ Μαρ 20, 2011 11:48 am

JESSIE έγραψε:
Δεν είμαι και πολύ καλή σ'αυτά.... Πάντως υπάρχουν κι άλλες επιλογές, αλλά μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να γίνουν επίσημα ζευγάρι πριν τους δώσουμε "τίτλο"? Μην τους χρουσουζέψουμε κιόλας! Γιατί εκτός των "ανυπέρβλητων" που κι αυτούς τους τσουρούφλισαν αρκετά, οι άλλοι τίτλοι δεν έφεραν και πολύ τύχη στα αντίστοιχα ζευγάρια....

Δε βαριέσαι; lmao.Το πρώτο θα 'ναι ή το τελευταίο;Ούτε οι απόλυτοι είναι απόλυτοι ούτε οι καρμικοί είναι καρμικοί ούτε οι ανυπέρβλητοι είναι ανηπέρβλητοι.Οι μόνοι που κρατούν τον τίλο τους είναι οι Τιτανομέγιστοι.Εγώ αν τους κάψουν θα λυπηθώ την Έρι που είναι και κυρία γιατί τον Μπούλη τον είδαμε Ee?
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Μαρ 20, 2011 11:51 am


Γιατί οι Τιτανομέγιστοι δεν περνάνε κρίση , δεν πάνε για κάψιμο κι αυτοί?

Η Ερι κυρία αλλά κι ο Στέφανος είναι κύριος, και μάλιστα απ'το πολύ το κυριιλίκι τα παθαίνουμε αυτά....

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Μαρ 20, 2011 12:11 pm

Και τα δύο μου αρέσουν, εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα... Πάντως JESSIE, έχεις δίκιο, μάλλον είναι καλύτερα να περιμένουμε, για να μην τους γρουσουζέψουμε...

Όσο για το Στέφανο, ελπίζω να παραμείνει κύριος, γιατί δεν είμαι τόσο αισιόδοξη για το πλάνο που έχουν στο μυαλό τους οι σεναριογράφοι...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Σαβ Απρ 02, 2011 2:13 pm

Oι χτεσινες σκηνες τους .. inlove Η Χημεια φωναζειιιιιιι..Μ αρεσει παρα πολυ οταν συζητανε
Ειδικα ο Στεφανος ηταν κουκλος .. Matakia
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Απρ 02, 2011 3:12 pm

Κι εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ οι χθεσινές σκηνές τους, όπως και οι σκηνές τους σε όλα τα επεισόδια τις τελευταίες μέρες. Love! Μόνο που είναι πολύ μικρές... Ακόμα και σε τόσο μικρές σκηνές όμως, η χημεία και το ταλέντο δεν κρύβονται! Φωνάζουν και ελπίζω να τα ακούσουν αυτοί που πρέπει να τα ακούσουν. Efxi

Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι για ποιο λόγο ο γνωστός εντεταλμένος δημοσιογράφος είχε γράψει για τα επεισόδια αυτής της εβδομάδας ότι, ενώ ο κόσμος καίγεται (εξαιτίας της απαγωγής της Στέλλας), ο Στέφανος θα φλερτάρει την Εριέττα και ότι θα έχει αποφασίσει να μείνει μαζί της. Είδατε εσείς κάτι τέτοιο; Ή μήπως αυτό που είδαμε στο χθεσινό επεισόδιο ή στο επεισόδιο της Τετάρτης θεωρείται φλερτ;

Πάντως μου αρέσει πολύ που έρχονται πιο κοντά και που ο Στέφανος επιλέγει (δεν τον αναγκάζει κανείς) να είναι συνεχώς μαζί της, και συμπεριφέρεται σαν να είναι στο σπίτι του. Αυτό λέει πολλά! Wink

Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο. Όμως αν και την Έρη με το Στέφανο δεν τους βαριέμαι ποτέ, τη τζαμαρία έχω βαρεθεί να τη βλέπω! Μήπως να πηγαίναμε με λίγο πιο γρήγορους ρυθμούς και κάποια στιγμή να περάσουμε και στο παρασύνθημα; pleeease

Βέβαια καλύτερα να πηγαίνουμε αργά και να φτάσουμε στο σωστό προορισμό, παρά γρήγορα και να φτάσουμε αλλού στο τέλος. Αλλά τους τηλεθεατές δεν τους λυπούνται καθόλου οι σεναριογράφοι; Ή μήπως τώρα σπρώχνουν και δεν προλαβαίνουν να τους σκεφτούν;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 03, 2011 11:04 am


Εχεις δίκιο, Nefelik. Επρεπε πιά να έχουν αποφασίσει με ποιάν θα είναι ο Στέφανος, λίγοι μήνες μας χωρίζουν απ'το τέλος, και έχουν καταλάβει πολύ καλά, αφού είναι οφθαλμοφανές, πού βρίσκεται η χημεία και το ταλέντο. Τι το τραινάρουν λοιπον? Αν έχουν σκοπό να μας δείξουν και καλά οτι ο Στέφανος δεν είναι επιπόλαιος, για να βγάλει απ'την καρδιά του έναν έρωτα που τον θεώρησε απόλυτο έτσι στα γρήγορα, δεν πετυχαίνουν και πολλά. Αντίθετα, ενώ τον δείχνουν να έχει καταλάβει το χαρακτήρα της Μελίτας, (άνθρακες ο θησαυρός της αγάπης της) , τον έχουν να διστάζει να κάνει το βήμα , να αφήσει τον εαυτό του ελεύθερο σε μιά γυναίκα που μας δείχνουν να του ταιριάζει τόσο, να είναι γι'αυτόν το έτερο ήμισυ μ'όλη τη σημασία της λέξης. Ετσι ο Στέφανος παρουσιάζεται σαν αναποφάσιστος και άτολμος.... Σε μιά ταινία, ο ήρωας θα είχε ξεκαθαρίσει πολύ πριν μέσα του και θα είχε καταλάβει ποιάν θέλει η καρδιά του. Το ότι βλέπουμε καθημερινή σειρά, δεν σημαίνει οτι πρέπει ν'αφήσουν τον ήρωα να βρεί την ευτυχία στα τελευταία επεισοδια. Αυτή η αγάπη πρέπει να ανθίσει, και να τη ζήσουμε, έστω και τώρα, αν είναι να έχουμε πάλι πισωγυρίσματα, ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω.... Εκτός αν έχουν κάτι εναντίον του Σταύρου, και θέλουν να τον χαντακώσουν, γιατί η διαχείριση του ρόλου του μέχρι τώρα σε κάτι τέτοιο μας οδηγεί ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από marakii Κυρ Απρ 03, 2011 11:10 am

Είναι πού γλυκούλια μαζί Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 226538 Από κει και πέρα ο Στέφανος πρέπει να αποφασίσει γιατί η Έρη έχει μιλήσει ανοιχτά για τα συναισθήματα της..Αν ο Στέφανος αγαπάει ακόμη τη Μελίτα ας γυρίσει σε αυτή αλλιώς ας προχωρήσει με την Έρη...γενικώς έχει αργήσει λίγο στο να πάει το πράγμα παρα κάτω....Θα δούμε Rolling Eyes
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 4 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Κυρ Απρ 03, 2011 12:32 pm

Jessie μπορω να πω οτι παντα με βρισκουν απολυτα συμφωνη οι αποψεις οπως και τις nefelik ..
Χαιρομαι που δεν ειμαι η μονη που βλεπω την απιστευτη χημεια αναμεσα τους..
Με εχει προβληματισει που ενω ο Στεφανος πλεον γνωριζει το χαρακτηρα της Μελιτοκλαψας (πολυ το αργησε ) δεν προχωραει με την Εριεττα σε κατι περισσοτερο..Αλλα δεν το πτοουμαι παντα ελπιζω !!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης