Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η γνώμη σας για την σειρά

+66
stefanos
katie007
JESSIE
roria
almaresi
taradoula
ginak
brunakos
Antigoni!
fay66
marakii
Kornilia_Petrakitsa
zouz0unii
ntina fan
Rafaella+Manos=EdemReee.G
noroloukakosfan
ebelina2007
soso
Persa
anna-maria
Pennaki.......!!
Αμαλία
iloveeva+manos!!
Ezantakou
dafnoulaki-nikolakos
KonstantinaA
arogi
about me
annaki
mimi_loukas+nora
sifantid
filitsa
gastone
iriniem_mystika_tis_edem
verile_mistika
tinaki18
$ofi@ loukakos + nora
zwi
Dorina <3 Πέτρος
Illusioner
kikialex
NATALITSA_LOUKITSA
konstantina
donakon
eva-margarita
loukitsa
elena-7-
anna90
evanna
nikidanis
lalou
jalo4ever
mimi
Penny
helenaki_edem
xara
Δάφνη
Μυρτώ
Petrinaki
Morena
jim7
Moonstone
KatsaroYpotheto
Alex
Clarabelle
Vampirela
70 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από sifantid Κυρ Φεβ 07, 2010 5:27 pm

filitsa έγραψε:η μονη σειρα που παρακολυθω !!!!!!!ειναι τελεια και πραγματικα την βλεπω πιο πολυ για νορα+λουκα!!!!!!!ατακες τρομερες και ταλαντουχοι ηθοποιοι!!!!!!λατρευω το αντιγονακι !!!!!!!!η αγαπημενη μου σειρα ισως και η πρωτη στη λιστΑ!!!!!!1
Φέτος Φιλίτσα εδώ που τα λες, είναι και εμένα η μόνη σειρά που παρακολουθώ... Σε αντίθεση με άλλες χρονιάς που δεν έχανα σειρά για σειρά του prime time! lol!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Φεβ 07, 2010 5:41 pm

Σοφάκι μου και μένα...!!Έχω να παρακολουθήσω "φανατικά" κάποια σειρά από το παρά πέντε...
Όσο για τη γνώμη μου για τη σειρά...
Πιστεύω ότι στον πρώτο κύκλο ότι ήταν να γίνει (μυστικό+μυστήριο) ήταν σχεδιασμένο...
Στο δεύτερο κύκλο νομίζω ότι γίνονται όλα πιο πρόχειρα...
Δοκιμάζουμε και ότι κάτσει..Υπομονή να δούμε που θα πάει...
Ελπίζω να μην απογοητευτώ...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Κυρ Φεβ 07, 2010 10:17 pm

Η σειρά αναμφίβολα είναι καλή...Άλλωστε δεν κάθεται τόσο κόσμος τυχαία να την παρακολουθήσει...Και η υπογραφή της Ακρίτας είναι εγγύηση...Μετά τη Βέρα στο δεξί δεν νόμιζα πως μπορούσε κάτι άλλο καθημερινό να με συγκινήσει...Μου αρέσουν πάρα πολύ οι συντελεστές της σειράς και θεωρώ ότι είναι το κλειδί της επιτυχίας της..'Εχω όμως κι εγώ κάποιες παρατηρήσεις που επικεντρώνονται στο Β' κύκλο
Το σενάριο μπάζει:Νοιώθω μια προχειρότητα στο σενάριο...Ξέρουν άραγε που θα τους βγάλει?
Το κάθε επεισόδιο το γράφει ο ίδιος και αν όχι συνεννοούνται μεταξύ τους?
Γιατί έχουν ακυρώσει όλους τους χαρακτήρες?Καταλαβαίνω να εξελιχθούν αλλά τη μετάλλαξη δεν την κατανοώ...Αισθάνομαι πως ο ίδιος ηθοποιός με το ίδιο όνομα παίζει άλλο ρόλο...
Τα κλισέ:Μα είναι δυνατόν να μας πουλάνε τόσα κλισέ μαζεμένα?Είτε βλέπω Floricienta είτε μυστικά το ίδιο και το αυτό..Μόλις πάει να σκάσει ο έρωτας εμφανίζεται ένα παιδί και τα πράγματα πάνε πίσω... Και μάλιστα ΔΙΣ!
Ο πόλεμος δύο οικογενειών εμπόδιο σε έναν έρωτα.Άλλο κλισέ...πφφφφφ
Ο απόλυτος έρωτας με το στανιό:Οκ αυτοί το έχουν έτσι στο μυαλό τους...Στην αρχή λίγο μετά την κόντρα μου άρεσε κι εμένα το ζευγάρι...Αλλά οι βαρύγδουπες δηλώσεις μου κάθονται στο λαιμό!!Λίγη φυσικότητα δε βλάπτει!
Εγώ μια φορά βλέπω παράλληλα House που έχω δει κάθε επεισόδιο 1000 φορές!Αυτό κάτι λέει...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Φεβ 07, 2010 10:28 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:Η σειρά αναμφίβολα είναι καλή...Άλλωστε δεν κάθεται τόσο κόσμος τυχαία να την παρακολουθήσει...Και η υπογραφή της Ακρίτας είναι εγγύηση...Μετά τη Βέρα στο δεξί δεν νόμιζα πως μπορούσε κάτι άλλο καθημερινό να με συγκινήσει...Μου αρέσουν πάρα πολύ οι συντελεστές της σειράς και θεωρώ ότι είναι το κλειδί της επιτυχίας της..'Εχω όμως κι εγώ κάποιες παρατηρήσεις που επικεντρώνονται στο Β' κύκλο
Το σενάριο μπάζει:Νοιώθω μια προχειρότητα στο σενάριο...Ξέρουν άραγε που θα τους βγάλει?
Το κάθε επεισόδιο το γράφει ο ίδιος και αν όχι συνεννοούνται μεταξύ τους?
Γιατί έχουν ακυρώσει όλους τους χαρακτήρες?Καταλαβαίνω να εξελιχθούν αλλά τη μετάλλαξη δεν την κατανοώ...Αισθάνομαι πως ο ίδιος ηθοποιός με το ίδιο όνομα παίζει άλλο ρόλο...
Τα κλισέ:Μα είναι δυνατόν να μας πουλάνε τόσα κλισέ μαζεμένα?Είτε βλέπω Floricienta είτε μυστικά το ίδιο και το αυτό..Μόλις πάει να σκάσει ο έρωτας εμφανίζεται ένα παιδί και τα πράγματα πάνε πίσω... Και μάλιστα ΔΙΣ!
Ο πόλεμος δύο οικογενειών εμπόδιο σε έναν έρωτα.Άλλο κλισέ...πφφφφφ
Ο απόλυτος έρωτας με το στανιό:Οκ αυτοί το έχουν έτσι στο μυαλό τους...Στην αρχή λίγο μετά την κόντρα μου άρεσε κι εμένα το ζευγάρι...Αλλά οι βαρύγδουπες δηλώσεις μου κάθονται στο λαιμό!!Λίγη φυσικότητα δε βλάπτει!
Εγώ μια φορά βλέπω παράλληλα House που έχω δει κάθε επεισόδιο 1000 φορές!Αυτό κάτι λέει...

Αν και δεν βλέπω house (όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλα γιατί βλέπω τη σειρά με παρέα και πιάνουμε την κουβέντα) συμφωνώ απόλυτα με την οπτική σου!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από annaki Κυρ Φεβ 07, 2010 10:38 pm

Εμένα μ' αρέσει η σειρά γιατί έχει (ή τουλάχιστον είχε) κάτι πολύ σημαντικό για 'μενα: αληθοφάνεια. Βέβαια πρόκειται για μια εξωφρενική ιστορία, με εξωπραγματικά γεγονότα, που ναι μεν μπορεί να συμβούν μεμονωμένα και στη ζωή, αλλά όχι όλα μαζί στην ίδια παρέα. Δε μ' ενοχλεί αυτό, μπορώ να πω το διασκεδάζω κιόλα λίγο μούσι! Άλλωστε, όπως είχε πει και η πολυαγαπημένη μου Μαριάννα Τουμασάτου για τη Βέρα στο Δεξί, ''Αν η τηλεόραση ήταν πιστή αντιγραφή της καθημερινότητας, δε θα είχε κανένα απολύτως ενδιαφέρον!'' Σημασία έχει ότι και σ' αυτή τη σειρά, όπως και στις προηγούμενες των Ακρίτα-Κυρίτση, παρόλα τα τρελά που διαδραματίζονται, η διαγράμμιση της ψυχοσύνθεσης και συμπεριφοράς των ηρώων γίνεται με πολύ αριστοτεχνικό και αληθοφανή τρόπο κι αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που συγχύζομαι με τις φετινές εκπτώσεις και ημίμετρα! Δε μπορώ άλλο να βλέπω επαναλαμβανόμενες ιστορίες με ανεστραμμένους ρόλους, επαναλαμβανόμενες σκηνές με διαφορετικούς διαλόγους, χαρακτήρες να παθαίνουν ξαφνικά ολική μετάλλαξη και γενικώς μια μόνιμη ασυνέπεια. wallΕλπίζω να μη συνεχίσουμε για πολύ έτσι...
Άσχετο αλλά κι εγώ πεθαίνω για House!!! Τα 'χω δει όλα στη δορυφορική! Love!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από about me Σαβ Φεβ 13, 2010 2:50 pm

πρακτικα ειναι μια καλη αξιολογη σειρα σχετικα καλα δομημενη σε καλη ωρα με καλους χαρακτηρες και διαλογους κι οχι οπως ηταν παλια η λαμψη γυρισμενη μονο σε δωματια με απειροελαχιστα εξωτερικα γυρισματα και διαλογους που υποτιμουσαν την νοημοσυνη σου,εχανες δεκα επεισοδια και παλι εμπαινες αμεσως στο νοημα.Περυσι δεν την εβλεπα καθολου κι ειχα και φιλο που ταν στο συνεργειο των γυρισματων και μου λεγε καλα λογια φετος ομως αν ειμαι σπιτι τυχαινει και την παρακολουθω,βεβαια ο ανταγωνισμος ειναι δυσκολο διοτι ταυτοχρονα παιζεται και ντοκτορ χαουζ που καλη σειρα και αρτια ιατρικα δομημενη κι οχι οπως αλλες ελληνικες σειρες οπως το ιατρικο απορρητο που δεν επιμεληθηκε κανεις σωστα για το ιατρικο κομματι,τελος παντων φιλια σε ολες σας

about me

Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από verile_mistika Σαβ Φεβ 13, 2010 7:58 pm

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΣΕΙΡΑ !! ΕΦΟΣΟΝ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙ Η ΑΚΡΙΤΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!! ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ !
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από arogi Πεμ Φεβ 18, 2010 2:01 pm

Μπαίνω κι εγώ στον πειρασμό λοιπόν να σχολιάσω λοιπόν το πολιτιστικό προϊόν που μπαίνει κάθε μέρα στο σπίτι μας. Βρίσκω καταρχήν τους ηθοποιούς πολύ καλούς και νομίζω ότι σ' αυτούς έγκειται η επιτυχία. Το σενάριο σαν ιδέα νομίζω ότι ήταν πολύ καλό, αλλά... Διαπιστώνω ότι η επιτυχία φέρνει πλεονεξία κι έτσι άρχισε - για να κρατηθεί στο χρόνο-η πλοκή να γίνεται παιδαριώδης, άλογος, άσχετος με τα ελληνικά ήθη και έθιμα και νομίζω ότι απευθύνεται πλέον σε δεκαεξάχρονα... Άρχισαν οι χαρακτήρες και τα πρότυπα να γίνονται πολύ "αμερικάνικα", ξέρετε εκεί όπου οι σειρές γηράσκουν μαζί με τους ηθοποιούς και μόνο ήθος δεν ποιούν πλέον... Εκεί όπου τα αισθηματικά μπερδέματα δεν αναγνωρίζουν και τόσα όρια και μπορεί να μπεδεύονται αδέρφια, ξαδέρφια, γιοί, πατέρες και πάει λέγοντας. Παραπάει η πλοκή που δίνουν στη σειρά. Κοντεύει το πάθος -που μπερδεύεται με τη λογική- να σκιαγραφεί άρρωστους χαρακτήρες, παρουσιάζοντάς τους ως... πρότυπο παρέας; πρότυπο οικογένειας; πρότυπο επαγγελματιών; πρότυπο πλουσίων και φτωχών; Μου φαίνεται ότι παρακολουθώ μια παρωδία, αντί για μια αισθηματική σειρά κι έχω αρχίσει να πιστεύω ότι χάνω άδικα τον πολύτιμο χρόνο μου... Θα μπορούσαν και καλύτερα... ίσως...

arogi


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από KonstantinaA Πεμ Φεβ 18, 2010 2:14 pm

ΣΤΟΝ Α' ΚΥΚΛΟ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΔΥΔΙΜΟΥ ΑΚΡΙΤΑ - ΚΥΡΙΤΣΗ. ΦΕΤΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΛΟΚΗ, ΜΥΣΤΗΡΙΟ, ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΕΝΑΝ ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ, ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Φεβ 18, 2010 2:22 pm

arogi έγραψε:Μπαίνω κι εγώ στον πειρασμό λοιπόν να σχολιάσω λοιπόν το πολιτιστικό προϊόν που μπαίνει κάθε μέρα στο σπίτι μας. Βρίσκω καταρχήν τους ηθοποιούς πολύ καλούς και νομίζω ότι σ' αυτούς έγκειται η επιτυχία. Το σενάριο σαν ιδέα νομίζω ότι ήταν πολύ καλό, αλλά... Διαπιστώνω ότι η επιτυχία φέρνει πλεονεξία κι έτσι άρχισε - για να κρατηθεί στο χρόνο-η πλοκή να γίνεται παιδαριώδης, άλογος, άσχετος με τα ελληνικά ήθη και έθιμα και νομίζω ότι απευθύνεται πλέον σε δεκαεξάχρονα... Άρχισαν οι χαρακτήρες και τα πρότυπα να γίνονται πολύ "αμερικάνικα", ξέρετε εκεί όπου οι σειρές γηράσκουν μαζί με τους ηθοποιούς και μόνο ήθος δεν ποιούν πλέον... Εκεί όπου τα αισθηματικά μπερδέματα δεν αναγνωρίζουν και τόσα όρια και μπορεί να μπεδεύονται αδέρφια, ξαδέρφια, γιοί, πατέρες και πάει λέγοντας. Παραπάει η πλοκή που δίνουν στη σειρά. Κοντεύει το πάθος -που μπερδεύεται με τη λογική- να σκιαγραφεί άρρωστους χαρακτήρες, παρουσιάζοντάς τους ως... πρότυπο παρέας; πρότυπο οικογένειας; πρότυπο επαγγελματιών; πρότυπο πλουσίων και φτωχών; Μου φαίνεται ότι παρακολουθώ μια παρωδία, αντί για μια αισθηματική σειρά κι έχω αρχίσει να πιστεύω ότι χάνω άδικα τον πολύτιμο χρόνο μου... Θα μπορούσαν και καλύτερα... ίσως...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου arogi. Καλώς ήρθες στην παρέα μας. O λόγος σου μου αρέσει και θα περιμένω εναγωνίως σχολιασμούς σου.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από dafnoulaki-nikolakos Παρ Μάης 07, 2010 3:40 pm

η γνομη μου ειναι η καλυτερη
ομως δεν ειναι η αγαπημενη μου σειρα

dafnoulaki-nikolakos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μάης 07, 2010 3:42 pm

dafnoulaki-nikolakos έγραψε:η γνομη μου ειναι η καλυτερη
ομως δεν ειναι η αγαπημενη μου σειρα

Καλώς ήρθες στην παρέα και καλά πόστ...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από dafnoulaki-nikolakos Παρ Μάης 07, 2010 5:17 pm

σε ευχαριστω εζη

dafnoulaki-nikolakos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Παρ Μάης 07, 2010 9:42 pm

φετος ειναι η μοναδικη σειρα που δεν εχω χασει ουτε ενα επεισοδιο να φανταστειτε ειχα αγγλικα 8 τα μυστικα τελειωνουν 7:58 τοτε εβαζα τον πατερα μου να με παει στα αγγλικα χαχαχα!!!!!!1 και φυσικα ειναι η αγαπημενη μουυυ
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από tinaki18 Παρ Μάης 07, 2010 10:42 pm

ΠΟΛΥ ΩΡΕΑ ΣΕΙΡΑ , ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΙΡΧΑΝ ΟΙ ΠΑΡΕΝΘΕΣΕΙΣ ( ΦΟΝΟΙ , ΙΝΤΡΙΚΕΣ , ΠΑΡΑΣΙΤΑ(ΝΤΑΙΖΗ ΜΠΕΛΟΣ , ΣΤΕΦΑΝΟΣ ,ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΛΠ) ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΚΕΣΤ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΑ ..ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΗΤΕΡΟΣ !!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Κυρ Μάης 09, 2010 12:05 am

Η αγαπημενη μου σειρα!!!μαρεσει παρα πολυ αυτη η παρεα!!!δεν χανω επεισοδιο κ τα βλεπω ξανα κ ξανα!!
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty TA ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Δημοσίευση από Αμαλία Τρι Αυγ 31, 2010 10:47 pm

ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ!!!!!!

Αμαλία

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Τρι Αυγ 31, 2010 10:52 pm

Αμαλία έγραψε:ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ!!!!!!
Καλως ηρθες Αμαλια!!!!!!!!!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από anna-maria Τρι Αυγ 31, 2010 11:01 pm

ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΙΑ ΣΕΙΡΑ.....!!!!!!!!!!!!!! flower flower flower ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΚΑΘΕ ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ valen ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑ:ΦΟΝΟΥΣ,ΦΙΛΙΕΣ,ΕΡΩΤΕΣ,ΑΓΑΠΕΣ,ΧΙΟΥΜΟΡ,ΑΠΑΓΩΓΕΣ,ΒΙΑΣΜΟΥΣ,ΓΑΜΟΥΣ,ΓΕΝΝΕΣ,ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ : ΚΩΜΩΔΙΑ,ΘΡΙΛΕΡ,ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ,ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΗ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΤΥΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.... Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia Palamakia
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Σεπ 01, 2010 5:30 am

Λοιπον οι δημιουργοι της σειρας μας εχουν χαρισει αρκετες ανδιαφερουσες σειρες με αποκορυφωμα την "Βερα στο Δεξι" η οποια για εμενα ηταν συγκλονιστικη απο ολες τις αποψεις και η καλυτερη δουλεια τους. Τα "Μυστικα της Εδεμ" ειναι μια σειρα που εχει ενδιαφερον αλλα κατα την γνωμη μου δεν μπορει να φτασει και να ξεπερασει την Βερα. Βεβαια και τα Μυστικα εχουν την δικη τους συνταγη επιτυχιας. Εχω παρατηρησει εξελιξη των ηρωων απο την 1η σεζον μεχρι σημερα.

Ευχομαι η 3η σεζον να μας εκπληξει, να υπαρξουν ανατροπες που θα μας καθηλωσουν και να δουμε τους πρωταγωνιστες να μεγαλουργουν υποκριτικ
α .

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Persa Τετ Σεπ 01, 2010 6:01 pm

Στην αρχή (έως περίπου τον καιρό που γύρισε η Ευα από Παρίσι) δεν την έβλεπα αφενός γιατί μου έλειπε αφάνταστα η Βέρα στο δεξί και είχα ξενερώσει που προσπαθούσαν να αντικαταστήσουν μια τέτοια επιτυχία αφετέρου γιατί μου έλειπε αφάνταστα ο Αλέξανδρος Σταύρου (αιώνια ερωτευμένη μαζί του!!!) . Επίσης, παρόλο που ανέκαθεν μ' αρέσει πάρα πολύ ο Κατρανίδης θεωρούσα αναντικατάστατο το Μέγα Καζάκο.

Όμως, έκανα κάποια ζάπινγκ να την κρυφοκοιτάξω και σιγά σιγά έκανα όλο και περισσότερα ζάπινγκ και θυμάμαι σκεφτόμουν... ρε συ, αυτό είναι καλό.... έχει ενδιαφέρον.....
έπεσα και πάνω στην Αμαλία 2-3 φορές που λύσσαγε τότε με την Εύα κι άρχισα να κολλάω...... μετά παρατήρησα πως έβλεπα την περισσότερη ώρα από το επεισόδιο ... εεε!!! κόλησα τελικά πάρα πολύ

Ο Μάνος μου άρεσε σαν άντρας όμως σιχαινόμουν το πρότυπο του άντρα που έδειχνε στο ρόλο και αυτό μου δημιουργούσε περισσότερο αγωνία και σασπένς για τη συνέχεια.... άρχισα να αγαπώ αυτήν την παρέα σα να είναι δική μου και να βρίζω π.χ. τη Δάφνη όταν έκανε μ.......ς, να λέω στην Εύα τι πρέπει να κάνει με το Μάνο, να συμπονάω τη Μελίτα που ήταν στην κοσμάρα της και να βασίζομαι στη Νόρα και το Λουκά
Όταν δε εμφανίστηκε στα τελευταία επεισόδια και ο Σταύρου έλιωσα .... θυμάμαι σκέφτηκα: τι μου έκανες Έλενααααα;;;;; μου έδωσες τη χαριστική βολή, πως θα βγάλω τώρα το καλοκαίρι στην αναμονή;;;;;;

Στο δεύτερο κύκλο πια ήμουν φανατική θαυμάστρια όσο ήμουν και στη Βέρα στο δεξί και παρακολουθούσα ανελλιπώς, στη Βέρα είχα απαγορεύσει σε όλους να με παίρνουν τηλέφωνο 7-8 κι αν καλούσαν δεν το σήκωνα επίσης ούτε πόρτα άνοιγα μακάρι να γινόταν σεισμός!!! Το ίδιο και με τα Μυστικά ......

Τώρα έχω στεναχωρηθεί πολύ που έφυγε ο Μάνος (στο τελευταίο επεισόδιο έριξα μαύρο κλάμα, ήταν και τα πλάνα και το σενάριο πολύ συγκινητικά) παρόλο που θα του είχα σπάσει το κεφάλι προ πολλού αν ήμουν η Εύα ή η Μελίτα θα μου λείψει αφάνταστα ......

Έχω εμπιστοσύνη στην Ελενα , είμαι σίγουρη ότι θα μας ανάψει τα αίματα πάλι με ή χωρίς το Μάνο!! ΄
Βρήκα και εσάς να σχολιάζουμε εδώ, τι άλλο θέλω;;;






Persa


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από soso Τετ Σεπ 01, 2010 6:22 pm

Ξεκίνησα να βλέπω,μετα το Πάσχα του πρώτου Κύκλου!Με το φινάλε το περσινό,όμως,έπαθα ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ..παιζει να 'ναι ό,τι καλύτερο έχω δει ως τηλεθεατής..Και από τότε κόλ-λη-σα.-
Τα είχε όλα,εκδίκηση ακούσια απ' το καλό Μελιτοκόριτσο,ατμοσφαιρική ερωτική σκηνή,ερμηνεία Ξυλά για πολλά : respect : με υπόκρουση το αγαπημένο μου για πάντα "Αυτή η Νύχτα μενει"-τώρα τα ξυράφια,υπόσχεση αποκαθήλωσης του Μάναρου soutien ,Ευα Kill Bill,ερχομός του Σταυρου ως απο μηχανής Θεόύ,με τον οποίον με είχε πρήξει η αδελφή μου λόγω Βέρας,άνοιγμα της υπόθεσης του Φωτη,που δεν θα καταλαβω ποτέ γιατί κλείστηκε τσάτρα-πάτρα,νυφικά,αρκουδάκια,Νόρα Θεά να χώνει,Λουκά όπως πάντα όλα τα λεφτά,τον αγαπώ..ήμουν ξετρελαμένη!
Φυσικά,τα Χριστούγεννα ο ενθουσιασμός έφυγε ολοκληρωτικά!
Αλλα΄αντικαταστάθηκε από ενθουσιασμό για το φόρουμ. (μαυρη η ώρα κι η στιγμή)
Η β σεζόν ήταν απολύτως αναντίστοιχη των προσδοκιών!Αν δε δινόταν προβαδισμα στην παρέα προς το τέλος,αν δεν έκαναν ζευγαρι τη Νόρα και το Λουκά,και αν δεν έφερναν τον Σταυρου και τον κοινό του,η αποτυχία θα ΄ταν παταγώδης.
Αλλ'αντ'αλλα της Παρασκευής το γάλα!Οι χαρακτήρες έπαθαν βλακώδεις και τεχνητές μεταλλαξεις,το ευρημα του "Αναποδου Καθρέπτη" πέρασε και δεν ακούμπησε,ο Απόλυτος με το πιστόλι στον κρόταφο "όχι,θα σ' αρεσει",βγήκε φτηνός και επιφανειακός,ο Μανος έγινε χαρωπή κοικοκυρά,η Θεά εγινε βλήτο,η Νόρα άρχισε να ξεκατινιάζεται,η Νταιζη-'εσυ Σούπερ-Σταρ" ήρθε για να μείνει και να δωσει πολυτιμα tips γυναικείας *%$%&&69,για όσες ενδιαφέρονται,η Μελίτα έκλαιγε άκλαυτα και συστηματικά τον καινούριο της έρωτα,και γενικά υπερ-ξενερωσα.
Ατιμο πράγμα η συνήθεια του daily του fix..
Για το δε γ' κύκλο,μη σας πω προβλέψεις..Είστε έτοιμοι;;;;???
Υγ. soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από ebelina2007 Τετ Σεπ 01, 2010 7:09 pm

Κολησα με τα Μυστικα απο το πρωτο επεισοδιο...ο λογος στη αρχη ηταν ο Μπουγιουρης αλλα σιγα σιγα μου αρεσε ολοι οι παρεα της φεγγαροπετρας..και ετσι δεν εχω χασει επεισοδιο τα τελευταια 2 χρονια...ελπιζω να μην μας απογοητευσουν φετος...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Σεπ 01, 2010 7:18 pm


@Persa
Μπορώ να σε καταλάβω εν μέρει γιατί και για μένα η ώρα της Βέρας ήταν αυτή που αφιέρωνα στον εαυτό μου και δεν πέταγε κουνούπι lmao

Όμως

Θά έρθω να συμφωνήσω με τη soso ότι ο β κύκλος της σειράς ήταν απολύτως ανακόλουθος του α με αποκορύφωμα την εγκατάλειψη του πλοίου απ τον αδιαφιλονίκητο πρωταγωνιστή του α κύκλου.

Ο ανάποδος καθρέφτης τελικά ήταν παραμορφωτικός, και η ιστορία δεν είχε συνέχεια και συνέπεια.

Δεν ελπίζω πια και πολλά για τον γ κύκλο της σειράς αλλά για να είμαι συνεπής με το πνεύμα της ημέρας

Εύχομαι να ξαναβρώ στο γ κύκλο της σειράς κάτι απ τη γοητεία το μυστήριο και τις προσδοκίες που είχε ο α κύκλος

Με λίγα λόγια ας σώσουνε οτιδήποτε αν σώζετε.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 3 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Πεμ Σεπ 02, 2010 12:28 pm

Ενω είχα ακόμα στο μυαλό μου την λατρεμένη Βέρα στο Δεξί και ακόμα στη σκέψη της Ρεγγίνας-Στράτου Αντρέας Έλσα ξεκινάει στο MEGA νέα σειρά by Ακρίτα Κυρίτση...τι καλύτερο ???? ...μμμ ειχα καλη αναμνηση με τη Βερα και φυσικα και θα το εβλεπα που να ξερα οτι θα παθω κολητιδα φεγγαροπετριτιδα..απαππα...ειδα μετα συντελεστες...ΠΕΤΡΑΚΗΣ!!!! ε αμα δε υποστηριξεις το φιλο σου θα πεσει φωτια να σε καψει ειδα ΞΥΛΑ λατρεια τι αλλο καλυτερο???

Η αληθεια παραπονο κανενα μια παρεα πολλοι χαρακτηρες διαφορετικοι στο καθενα κατι βλεπω και απο μενα κατι οχι κατι δε συμφωνω σε καποια αλλα θυμωνω κατι αλλα δενομαι και δεθηκα....και δε φευγω λεμε

Η Ευα ενα παιδι μια γυναικα που περασε δυσκολα παιδικα χρονια...που η ζωη δε της χαριστηκε που λενε...το παλεψε και πονεσε πολυ

Νορα μια τελεια δικηγορος που θελει και αλλα και αλλα αλλον αγαπαει αλλα..σε αλλον εδωσε τα καλυτερα και πηρε τα χειροτερα

Δαφνη ακομα και στο πονο σιωπηλη πολυ κλειστος χαρακτηρας σχεδον αδιαφορος και τωρα που πηρε μπρος παλευει να διεκδικησει τη ζωη αλλα.........

Μελιτα μια ζωή ενα ψεμα μια φουσκα ενας κοσμος οπως της το φτιαξαν χωρις προβληματα κακια και μισος και οταν αυτο γκρεμιστηκε και ηρθε στη επιφανεια ο αληθινος κοσμος χωρια να φταει δε ξερει τι να κανει πρωτογνωρα πραματα και το πατωμα ο καλυτερος της φιλος

Μάνος πιστευε οτι θα κλεισει ολο το κοσμο στη παλαμη του και τελικα τι? κλειστηκε εκεινος μεσα και εμεινε μονος

Νικόλας βοηθαει ολο το κοσμο αλλα τον εαυτο του τον ξεχναει

Λουκάς κουβαλαει τα παντα και τους παντες εχει πολλα τραυματα μεσα του και για μενα ξεχναει το λουκα

ολοι ειναι ξεχωριστοι και ολοι μαζι κανουν ενα ...μια παρεα που παρολα τα μυστικα και τα διαφορα παντα θα τους ενωνει ....

NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης