Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η γνώμη σας για την σειρά

+66
stefanos
katie007
JESSIE
roria
almaresi
taradoula
ginak
brunakos
Antigoni!
fay66
marakii
Kornilia_Petrakitsa
zouz0unii
ntina fan
Rafaella+Manos=EdemReee.G
noroloukakosfan
ebelina2007
soso
Persa
anna-maria
Pennaki.......!!
Αμαλία
iloveeva+manos!!
Ezantakou
dafnoulaki-nikolakos
KonstantinaA
arogi
about me
annaki
mimi_loukas+nora
sifantid
filitsa
gastone
iriniem_mystika_tis_edem
verile_mistika
tinaki18
$ofi@ loukakos + nora
zwi
Dorina <3 Πέτρος
Illusioner
kikialex
NATALITSA_LOUKITSA
konstantina
donakon
eva-margarita
loukitsa
elena-7-
anna90
evanna
nikidanis
lalou
jalo4ever
mimi
Penny
helenaki_edem
xara
Δάφνη
Μυρτώ
Petrinaki
Morena
jim7
Moonstone
KatsaroYpotheto
Alex
Clarabelle
Vampirela
70 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από noroloukakosfan Σαβ Σεπ 11, 2010 8:39 pm

...ισως στον πρωτο κυκλο να μην ειχα πορωθει τοσο, αλλα ο 2 κυκλος ειναι το κατι αλλο
ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
noroloukakosfan
noroloukakosfan

Άντρας Τόπος : παραλία παρέας της Φεγγαρόπετρας
Ασχολίες : watching:ta mistika tis edem

https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000410616687

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Σαβ Δεκ 18, 2010 11:00 am

Ηταν μια ωραια σειρα η οποια αρχιζει να κανει σχηματα αλλα εχει περιθωρια διωρθωσεις....
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μαρ 22, 2011 3:35 pm

ο 1 κυκλος και 2 κυκλος ηταν τελειος. ως εκει. ο τριτος για εμενα δεν ειναι μυστικα της εδεμ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από zouz0unii Τετ Μαρ 23, 2011 1:33 am

Αρχικα άρχισα να παρακολουθω την Εδεμ ύστερα απο πιεση της μαμας μου
Μου είπε οτι αν κατσω και τα δω μια με δυο φορες θα κολλησω...
Τι ηθελε και το ειπε...? Αυτο ηταν η Εξαρτηση μου εγινε μανια... οταν εχανα επ.
της ελεγα να μου το διηγηθει... και η καημενουλα κουρασμενη ξεκουρασμενη μου
ελεγε τι γινοταν.... Τωρα το παρακολουθω μανιωδως και δεν χανω ουτε ενα Επεισοδιο... βεβαια το παρακολουθω μονη μου γιατι η "Μανουλα μου" η δικη μου
Αφηγητρια των Μυστικων ειναι το ποιο φωτεινο Αστερακι στον "Ουρανο"!!!
Και λυπαμαι πολυ που θα τελειωσουν... η κα Ακριτα και ο κος Κυριτσης έχουν κανει πολλες σειρες που μεσα απο αυτες δημιουργουνται αληθινες φιλιες...!
Μια απο αυτες της σειρες εινααι και τα Μυστικα μας...!
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Πεμ Απρ 28, 2011 11:05 pm

Δεν είναι ακριβώς η γνώμη μου για τη σειρά..Είναι κάτι που μου πέρασε από το μυαλό..Βρε μπας και ο γκόμενος της Μαρίλιας είναι ο πρώην της Εριέττας; scratch
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από marakii Παρ Απρ 29, 2011 8:54 am

Τη σειρά την παρακολουθώ από την πρώτη τηλεταινία του 2008 και η αλήθεια είναι οτί άρχισα γιατί με είχε τραβήξει το τρέιλερ και όντως αυτή η σειρά είχε πλοκή και πολύ σασπένς...Η παρέα μου άρεσε πολύ και είχα ξεχωρίσει Νόρα-Λουκά-Δάφνη....Βέβαια υπήρχαν και ήρωες που μου έσπαγαν τα νεύρα...Στο 2ο κύκλο λάτρεψα Δρακουλάκη-Πετράκη ακόμη περισσότερο .....Πιστεύω είναι από τις πιο τέλειες σειρές που έχουν γίνει....Θα προτιμούσα τώρα να μη βλέπω τόσο πολύ Νταίζη κ.τ.λ. ΘέλωΛουκαΝοράκια ...Θέλω παρέα...Θέλω Τιτανομέγιστους...Δε θέλω διαμάντια Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 13379 ...Επίσης δε θέλω δημοσιεύματα τόσα πολλά για να έχει περισσότερο σασπένς...
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από soso Σαβ Απρ 30, 2011 9:55 pm

Η σειρά ήταν ανέκαθεν εξαιρετική,αλλά ειδικά φετος είναι μέγα πόνημα!
Συνοχή,αλληλουχία,συγκρότηση,κό-λα-ση.. είναι λίγες μόνο από τις πολλές και μεγάλες αρετές του σεναρίου!
Ωστόσο,θα 'θελα ως απαιτητικός τηλεθετής-τυπικό δείγμα σαπουνοτηλεθεατή, να επισημάνω και κάποια,ελάσσονα είναι η αλήθεια προβληματάκια που λίγο,πολύ λίγο με ενοχλούν.
*Δε θέλω να βλέπω τόσο πολλή Εύα.Εχω γκώσει.Εύα εδώ,Εύα εκεί,σε λίγο θα την βάλουν ένθετη και στις διαφημίσεις.
*Δε θέλω να βλέπω τόσο πολύ Λευτερη με Εύα!
Να ανεχτώ ,ότι ως νέο ζευγαρι,θα ΄χουν κάποιο εύλογο χρόνο για να τους συνηθίσει το κοινό,και να ξεχάσει το Μάνος-Εύα,αλλά πλέον έχει παραγίνει το κακό μ'αυτούς τους δύο!
*Δε θέλω τόσο ακραία ερωτικά λόγια,και τόσο ακραια αισθηματα απο την Εύα στο Λευτερη.Τόσο ερωτευμένη έχω να την δω από το γάμο της με το Νικόλα.
*Θέλω να βλέπω λίγο το Λουκά και τη Νόρα ν' ασχολούνται και με το σόι και τη πεθερά,να συνοψίζουν στα 30 λεπτά του επεισοδίου ό,τι βλέπουμε στα υπόλοιπα 10,και να μην τους δείχνουν μόνο να ασχολούνται με την μπέμπα που απο θαύμα,σε περίπτωση που το ξεχάσαμε-πλέον περιμένουνε.
*Δε θέλω να βλέπω τόσο πολύ Δαφνη και Νικόλα.Η Δαφνη ήρθε καιρός ν άσχοληθεί λίγο και με τον πατέρα της,που χ$σμ3νο τον έχει τελευταία και κάνει ανενόχλητη τη ζωή της.
*Δε θέλω να βλέπω τόσο δραστήριο το Στεφανο!Θεωρώ ότι το μοντέλο του άντρα-διάνοια που εκπροσωπεί,δεν απηχεί στα πραγματικά κοινωνιολογικά δεδομένα,ενώ επίσης θεωρώ ,ότι το μοντέλο του άντρα-ερωτικος βράχος που επίσης εκπροσωπεί ,κομπλάρει κάπως τις κερατωμένες τηλεθεάτριες (αν και θα μπορούσε και να χρησιμεύσει ως φαντασίωση απόλυτης πίστης).
Επισης,και απο αυτόν έχω γκώσει,υπάρχουν επεισόδια στα οποία παίζει,ακόμη και 10 ολοκληρα λεπτά.
*Δε θέλω να βλέπω τόσο εξωπραγματικά κυρία τη Μελίτα!
Φρονώ,ότι όλοι έχουμε δικαιώμα στην κατινιά,και τόσο χαϊλίκι στη συμπεριφορά με παραπέμπει σε άλλα γεωγραφικά πλάτη (εδώ είναι Βαλκάνια,δεν είναι παιξε-γελασε).
Η συμφυτη ανωτερότητά της,αλλά προπαντός η πραότητα και η ηρεμία που επιδεικνύει φετος, είναι υπόδειγμα μεν, πρωτοφανώς ωριμης συμπεριφοράς,αλλά απ΄την άλλη,την τοποθετεί σ'ενα υψηλό βάθρο,στο οποίο δεν μπορώ να αποταθώ,και με το οποίο δεν μπορω να ταυτιστώ. (εγώ είμαι άνθρωπας,τα εχω τα ψεγάδια μου).
*Δε θέλω να βλέπω ΟΛΟΙ ακόμη και ΤΩΡΑ να χτυπάνε στην Νταίζη (βοήθειά μας imarton imarton imarton ) για τα ελάχιστα και πάνω απ'ολα ανθρώπινα σφάλματα στα οποία υπέπεσε μικρή (στα 30 και δηλαδή).ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΕΝΟΣ???
Ποιος δεν θέλησε να σκοτώσει 5-6,και ποιος δεν το αποπειράθηκε κιόλας,και ποιος ακόμη την ώρα που το αποπειράθηκε,δεν έτρωγε-κυριολεκτικά- από πάνω και το δείπνο του;;προς τί η υποκρισία,λοιπόν;;;Φερμέ λα μπους,απανταχού Φαρισαίοι!
Υγ.Και θα αποτολμήσω να κάνω και μια παρακληση :
ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΣΤΕΛΛΑ ΣΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. pleeease pleeease pleeease
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Απρ 30, 2011 10:06 pm

Τώρα ειλικρινά να πω πώς κατάντησαν τη σειρά δε γίνεται.Το διαβάζουν το φόρουμ και μικρά παιδιά. Γιατί εκτός από ελάχιστες αναλαμπές έχει καταντήσει........

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Απρ 30, 2011 10:21 pm

Soso μου θεότητα προσκυνώ!
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Και να συμπληρώσω.
.
ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΕΛΙΤΑ! ΤΗΝ ΑΓΑΠΩΩΩΩ!
Σπόιλερ:
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από brunakos Τρι Μάης 03, 2011 12:41 am

Η σειρά εχει κανει μεγαλύτερη κοιλια κ απο αυτη του Πάγκαλου.Δυστυχως.
Αλλα ευελπιστω σε καλυτερη συνεχεια απο δω κ περα.

brunakos
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από ginak Τρι Μάης 03, 2011 1:07 pm

Γειά σας.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω και για αυτό έχω λίγο τρακ.
Λοιπόν τη σειρά άρχισα να την παρακολουθώ απο πέρισυ και έγινα αμέσως "φαν". Μου αρέσει πολύ, έχει καταπλυκτικό σενάριο και πράγματικά πολύ καλούς ηθοποιούς.
Τώρα τελευταία όμως έχω ανησυχίσει ότι κάτι δεν πάει καλά. Προκειμένου να "τραβήξουν" τη σειρά μέχρι του χρόνου τα Χριστούγεννα, λένε κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια, αναλύουν τόσο τα θέματα που χάνεις την ουσία. Ελπίζω να μην συνεχίσει έτσι και στο τέλος να δικαιοθούμε όλοι οι φίλοι της σειράς.
Περιττόν να τονίσω ότι θέλω happy end για όλα τα βασικά ζευγαράκια με την επιστροφή του Μάνου βεβαίως... βεβαίως...

ginak

Θηλυκό Τόπος : Σπάρτη
Ασχολίες : Εργαζόμενη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από taradoula Τρι Μάης 03, 2011 4:35 pm

" ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ " Όταν είδα το τρεϊλερ του Α' κύκλου, έλεγα τί θα δούνε τα ματάκια μου;

Για μενα μέχρι εκείνη τη στιγμή, η καλύτερη σειρά που είχε παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση ήταν η " ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ", θεωρούσα λοιπόν πως όποια σειρά θα ακολουθούσε θα ήταν στη σκιά της " ΒΕΡΑΣ"...Άρχισα να παρακολουθώ τη σειρά κατά διαστήματα και μετά από ένα σημείο "κόλλησα". Θεωρώ πως για τις εποχές που ζούμε είναι μία από τις πιο άρτιες παραγωγές, με μεγάλους πρωταγωνιστές, ίντριγκες, φόνους, έρωτες και μυστικά. Αυτό που μου τράβηξε το ενδιαφέρον ήταν η Παρέα της Φεγγαρόπετρας και η σχέση που έχουνε μεταξύ τους, τα μέλη που την απαρτίζουν.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από almaresi Τετ Μάης 04, 2011 3:52 am

lmao lmao lmao lmao lmao
Αυτό το τόπικ αξίζει να το διαβάσει κανείς από την αρχή...

Θεότητα της Μαίρης, πολύ εύστοχη ανάλυση... με πιο εύστοχο και ακριβές σχόλιο, τούτο
soso έγραψε:...να συνοψίζουν στα 30 λεπτά του επεισοδίου ό,τι βλέπουμε στα υπόλοιπα 10...
...αν και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το 3:1... πολύ λίγο δεν είναι???
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από roria Τετ Μάης 04, 2011 1:58 pm

Υπέροχη soso (έλειωσα μιλάμε...) και ατρόμητη antigoni δεν φοβάστε λίγο με τα κεφαλαία του τέλους; Εγώ μια ανησυχία ομολογώ την πήρα.
Φοβάμαι μήπως αυτά θα είναι και τα μοναδικά αιτήματα (!) των φαν που θα ...εισακουστούν!!!
soso μου, βλάκα το Στέφανο δεν τον παρουσιάζουν (εκτός μόνο από μία, καθοριστική ομολογώ, περίπτωση). Υπερδραστήριο και αεικίνητο όμως οπωσδήποτε! Και όντως ερωτικά είναι ο τύπος του άντρα που ξέρει τι θέλει και μια γυναίκα μπορεί να ακουμπήσει πάνω του με εμπιστοσύνη.
Επίσης θέλω να εξάρω τον ευαίσθητο, πειστικό και εξευγενισμένο τρόπο με τον οποίο μας προσφέρθηκε αφειδώς ο απόλυτος. Να σκεφτεί κανείς ότι έχει τόσο διαποτίσει τους συνειρμούς μου , ώστε και στην εξοχή ακόμα, έτσι και ακουσω μουγκανητό ή με κοιτάξει στα μάτια la vache qui rit τη φαντάζομαι αμέσως με περμανάντ.
Θέλω ακόμη να αιτηθώ να σταματήσουν πια να μας κατακλύζουν με τις hot σκηνές Στέφανου-Έρης και να τους βάλουν να κουβεντιάζουν και λιγάκι. Έχει πάρει το μάτι μου μια τζαμαρία στο σπίτι της Έρης. Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται πως δεν θα ήταν κακή ιδέα να τους βάλουν καμιά μέρα να σταθούν εκεί και να μιλήσουν και λίγο για την πλοκή, τα διαμάντια και το Ρούσσο. Με κούρασαν λίγο οι ατέλειωτες συζητήσεις που αφιερώνουν στη σχέση τους.
Και οι σούπερ καυτές σκηνές της Εύας με το Λευτέρη έχουν παρατραβήξει. Δεν μπορώ να τους βλέπω όλο ξεμοναχιασμένους. Γνωστους και φίλους δεν έχουν; Άνθρωπο δεν έχουν δει τόσον καιρό.
Τέλος είναι κάπως αντιφεμινιστικό αυτό που συμβαίνει με τη Νταίζη και το Χρήστο. Ας τον έδειχναν κι αυτόν μια φορά να υποχωρεί και να συμμορφωνεται με τη γνώμη της. Είπαμε είναι δυναμικός, μην τον κάνουμε όμως και τελείως Νεάτερνταλ...
Εν πάση περιπτώσει νομίζω ότι αυτές είναι κάποιες από τις ελλείψεις που έχω διαπιστώσει. Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα επανέλθω.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Μάης 04, 2011 3:08 pm

Φοβάμαι μήπως αυτά θα είναι και τα μοναδικά αιτήματα (!) των φαν που θα ...εισακουστούν!!!
Μα γιατί το λες? Οι σεναριογράφοι αγαπούν και ακούν το κοινό τους! lmao

Να σκεφτεί κανείς ότι έχει τόσο διαποτίσει τους συνειρμούς μου , ώστε και στην εξοχή ακόμα, έτσι και ακουσω μουγκανητό ή με κοιτάξει στα μάτια la vache qui rit τη φαντάζομαι αμέσως με περμανάντ.
lmao lmao lmao lmao

Και τώρα πέρα από την πλάκα να πω ότι δεν περιμένω τίποτα πια..
Εδώ και δυο περίπου εβδομάδες δεν βλέπω ολόκληρο επεισόδιο, μόνο Νόρα-Λουκά-Εύα, η τελευταία δεν μου παίρνει και τόσο πολύ χρόνο Razz
Το σίγουρο βέβαια είναι πως:
Μετάνιωσα που ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά η οποία αναμφισβήτητα - παρά τα σχόλια κάποιων γλοιώδη κεραμιδόγατων που μιλούν άνοδο και μεγάλη επιτυχία- έχει χάσει πάρα πολλούς τηλεθεατές σε σχέση με τις άλλες σεζόν..

Μετάνιωσα που ζήτησα λουκανορική μπέμπα,
Μετάνιωσα που ζήτησα γάμο Νόρας-Λουκά,
Μετάνιωσα που ζήτησα την Εύα ευτυχισμένη! Από ότι φαίνεται τίποτα από αυτά τα τρία δεν μπόρεσαν να κάνουν οι σεναριογράφοι..Δεν μπορούν να διαχειριστούν την ευτυχία, την αγάπη και την επιτυχία και πετυχαίνουν το γελοίο, το υπερβολικό , το απωθητικό και το ψεύτικο? Τι να πω ...
Επίσης μετανιώνω που λόγω αδυναμιών συνεχίζω - και θα συνεχίσω- να βλέπω τη σειρά έστω και αποσπασματικά!

Αυτό που δεν μετανιώνω και ΔΕΝ θα μετανιώσω είναι οι ηθοποιοί που γνώρισα μέσω της σειράς και η παρέα του φόρουμ η οποία και ελπίζω να κρατήσει!

Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μάης 04, 2011 3:38 pm

Αφού άνοιξε φάκελλος με ευχολόγια και αιτήματα, ας πώ κι εγώ τα δικά μου:

Μιά σειρά που σέβεται τον εαυτό της και το κοινό της, ωφείλει να περιλαμβάνει ήρωες που είναι αυτό ακριβώς: "ήρωες", άσπιλοι, αμόλυντοι, αψεγάδιαστοι, χωρις αδυναμίες, χωρις διλήματα, που αγαπούν για μιά φορά στη ζωή τους, κι αν κάτι παει στραβά, η μόνη εναλλακτική τους είναι να γίνουν μοναχές ή καλόγεροι, μεσοβέζικες λύσεις τύπου ψάχνω αλλού για να βρώ το ταίρι μου δεν έχουν θέση σε μιά αξιοπρεπή σειρά. Οι χαρακτήρες πρέπει , καθ'όλη τη διάρκεια της σειράς, είτε αυτή είναι ένας, δύο, ή τρία χρόνια, να μην παρεκκλίνουν ούτε στο ελάχιστο απ'αυτό που μας παρουσιάστηκε αρχικά γι'αυτούς, γιατί αλλιώς ελοχεύουν παρεξηγήσεις και ερωτηματικά....
Οι γυναίκες ηρωίδες, πρέπει να είναι υπόδειγμα για τις υπόλοιπες γυναίκες του πλανήτη, σφάλματα και κατινιές δεν συγχωρούνται. Οποια προβλήματα κι άν έχουν, οφείλουν να τα λύνουν με αξιοπρεπή τρόπο, όπως κάνουν όλες οι αξιοπρεπείς γυναίκες, αλλιώς δίνουν κακά παραδείγματα. Ενας κακός στην ιστορία, είναι αποδεκτός, αλλά απαραίτητη προυπόθεση , να είναι ανάλογης πνευματικής και οικονομικής υποστάθμης, σ'έναν τέτοιο κακό συγχωρούνται τα πάντα, γιατί έχει στύλ! Οχι ένας τυχάρπαστος να έρθει να κάνει τη ζωή δύσκολη στους υπόλοιπους ήρωες, και να σηκώσει το ανάστημά του σαν κακός, δεν λέει, σ'αυτόν δεν συγχωρείται τίποτε.... Οσο για την πλοκή, πρέπει να ειναι καταιγιστική, αλλά συγχρόνως , επειδή η σειρά είναι οικογενειακή , οι σκηνές με μωράκια, παιδάκια, ζευγαράκια κλπ. πρέπει να κρατούν μεγάλη μερίδα των επεισοδίων, αλλιώς πέφτει μεγάλη βαρεμάρα....
Οι δε ερωτικές σκηνές, πρέπει να είναι δοσμένες σε σαφείς δόσεις, όπου τα υλικά μετριούνται μέχρι γραμμαρίου, ούτε πολύ σέξυ, γιατί γίνονται χυδαίες, ούτε πολύ συντηρητικές, γιατί τους λείπει το συναίσθημα, ούτε συνδυασμένες με καλαμπούρια και αστεία, γιατί χαλάνε τη σοβαρότητα του θέματος. Λίγο να πέσει λίγο παραπάνω από ένα υλικό, καταστρέφεται η σκηνή....
Δεν νομίζω οτι ζητάω πολλά, ας τα λάβουν υπ'όψιν τους οι σεναριογράφοι, θα κερδίσουν πολύ περισσότερους τηλεθεατές απ'όσους ήδη έχουν.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από roria Τετ Μάης 04, 2011 4:53 pm

Είναι προφανές ότι προσπαθούμε όλοι μέσα από την υπερβολή να θίξουμε κάποια πράγματα, καθένας ανάλογα με τις απόψεις του.
Στο θέμα της ερωτικής σταθερότητας, κανείς δεν περιμένει όλοι να βρουν το ταίρι τους με τη μία, κάτι εξωπραγματικό δηλαδή. Όμως για παράδειγμα αυτή η ιστορία με το Στέφανο έχει παρατραβήξει, και νομίζω ότι το έχουμε συζητήσει αρκετά εμείς jessie, που μας ενδιαφέρει ιδιαίτερα ο συγκεκριμένος ήρωας και η πορεία του, καθώς και το συγκεκριμένο ζευγάρι. Και για τις τζαμαρίες και για τις παλινωδίες, μαζί τα γράφαμε τόσον καιρό. Η υπόθεση έχει κατά τη γνώμη μου φτάσει σε οριακό σημείο, ώστε ένα ακόμα πισωγύρισμα του Στέφανου στη Μελίτα θα τον κατέστρεφε οριστικά και αμετάκλητα ως χαρακτήρα και αν υπάρχει στη σειρά ένας χαρακτήρας που προσωπικά δεν θέλω να καταστραφεί είναι αυτός. Και δεν θα το έθιγα το θέμα ξανά, αλλά από το επεισόδιο-ορόσημο και μετά (στα λίγα επεισόδια που έχουν ακολουθήσει) βλέπω πάλι μπροστά μου ολοζώντανο το τρίγωνο και καμιά αναφορά στη σχέση της Εριέττας με το Στέφανο που μόλις ξεκίνησε.΄Οταν δύο άνθρωποι γίνονται ζευγάρι, η επόμενη μέρα θα φέρει τα προβλήματά της ασφαλώς, αλλά δεν μπορεί ποτέ να είναι ολόιδια με τις μέρες πριν γίνουν ζευγάρι και υπάρχουν άπειροι τρόποι να δοθεί αυτό, όταν μάλιστα διαθέτει κανείς και τους κατάλληλους ηθοποιούς. Αυτή η οσμή τριγώνου μού έρχεται και από τις περιλήψεις και από τις φήμες στα περιοδικά. Γι' αυτό επιμένω.
Όσο για τις ερωτικές σκηνές κι εκεί νομίζω ότι τα πράγματα είναι αρκετά ξεκάθαρα. Δεν είναι νομίζω τυχαίο το ότι οι περισσότεροι χαρακτήρισαν πολύ όμορφη την πρόσφατη ερωτική σκηνή Στέφανου-Εριέττας, εμένα μου φάνηκε ποίημα. Όπως επίσης δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι δεν θεωρούσαν σέξυ τις σκηνές Στέφανου-Μελίτας, αλλά έβλεπαν σε αυτές μια φτήνεια και κάτι το κραυγαλέο και με δεδομένη και απτή την υποκριτική εμβέλεια του Σταύρου, έβγαλαν τα συμπεράσματά τους για το φαινόμενο αυτό. Νομίζω πως συμφωνούμε σε αυτά.
Η Εύα και ο Λευτέρης δεν έχουν καθόλου σκηνές σαν ζευγάρι εδώ και καιρό, οπότε δεν μπορούμε καν να τις θερμομετρήσουμε.
Γυναίκες-κατίνες και γυναίκες- τσόκαρα υπάρχουν πολλές στη ζωή δυστυχώς, δεν είναι όμως η πλειονότητα (ευτυχώς). Στη σειρά οι γυναίκες που δεν έχουν ξεκατινιαστεί ασύστολα είναι η Εύα, η Εριέττα, η Αγγέλα και η Αντιγόνη. Από εκεί και πέρα το χάος.
Τέλος, σε ό,τι με αφορά, θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα των συγκεκριμένων σεναριογράφων το ότι δεν παρουσιάζουν χαρακτήρες μονοδιάστατους. Αυτό εξάλλου δίνει τη δυνατότητα και στους περισσότερους ηθοποιούς που τους ζωντανεύουν να δείξουν το ταλέντο τους. Όμως μεταλλάξεις έχουν υπάρξει. Προσωπικά δεν το θεωρώ ανυπέρβλητο πρόβλημα για μια καθημερινή σειρά, αν δοθεί με τρόπο και μπορέσει να το υποστηρίξει ο ηθοποιός, μπορεί να μη με ενοχλήσει και καθόλου.
Αλλά ναι, σε μια τέτοια σειρά περιμένω να δω και ένα πλαίσιο πλοκής (πλαίσιο μόνο, δεν βλέπουμε σειρά περιπέτειας), αλλά και διεξοδική πραγμάτευση ανθρώπινων σχέσεων, έρωτες, μωρά και όλο το "πακέτο".
Και, όπως έχω ξαναγράψει, μολονότι δεν παρακολουθώ τις θεαματικότητες, παρά μόνο από ό,τι μπορεί να τύχει να διαβάσω, θεωρώ επιτυχία μεγάλη της σειράς το ότι κατόρθωσε και στον τρίτο κύκλο να συγκινεί τόσους θεατές, παρά την αποχώρηση του βασικού πρωταγωνιστή που ήταν και ο εκλεκτός του μεγαλύτερου μέρους του γυναικείου κοινού.
Τα πράγματα λοιπόν δεν είναι άσπρα ή μαύρα. Υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ανάλογα με τις προτιμήσεις του ο καθένας ρίχνει το βάρος στα μεν ή στα δε. Προσωπικά την οριστική μου εντύπωση μάλλον θα τη σχηματίσω στο τέλος, εκτός αν μέχρι τότε συμβεί κάτι που θα με απογοητεύσει τόσο, ώστε να αποφασίσω να μην ξανασχοληθώ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από katie007 Παρ Μάης 06, 2011 12:25 pm

Αυτην την οσμη τριγωνου κι εγω την.....οσφραινομαι roria.. Ειχα <βολευτει >(και μου αρεσε)με την αισιοδοξια καποων φιλων ,για τοζευγαρι Στεφανου Μελιτας...Με προβληματιζει ομως η <ενεργη >παλι συμμετοχη της κατσαρης στα ...δρωμενα και η υπερενταση,θυμος του Στεφ. που ισως κρυβει αντιθετα αισθηματα απεναντι της..Κανω και εναν παραλληλισμομε το τριγωνο Σρατου ,Ρεγγινας ,Δωρας, οπου το μεν μισος εκρυβε εναν μεγαλο ερωτα ,η δε υποτει θεμενη αγαπη ,ενα <καμουφλαζ>δυνατων συναισθηματων.... Απογοητευθηκα με την <οσμην >μας roria αλλα κραταω τα θετικα και αισιοδοξα της jessie..Ναεισθε καλα.....(με το <ζορι >εγραψα...δεν θα απαντησω...τα .....πονιδια ,πλεον ,εναι στην ..ημερησια διαταξη....)

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από katie007 Παρ Μάης 06, 2011 2:23 pm

Φτου μου...πιπερι στο στομα μου.για το ζευγαρι Στεφ Εριετ. ηθελα να πω.. λετε ......<γλωσσα λανθανουσα..κ.τ.λ.>...Θεος φυλαξοι.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από roria Παρ Μάης 06, 2011 2:35 pm

katie μου, δεν χρειάζεται να απαντήσεις. Ελπίζω η εξαιρετική σκηνή που είδαμε χθες να ήταν έκφραση αυτών που πραγματικά αισθάνεται και πιστεύει ο Στέφανος και όχι καμουφλάζ. Καλά, για οποιαδήποτε τυχον πλάγια σύνδεση, αμυδρή υποδήλωση, έμμεση συσχέτιση, υπόγεια σύγκριση ανάμεσα στο ανεπανάληπτο ζευγάρι Στρατου-Ρεγγίνας και στο ανεκδιήγητο Στέφανου-σφουγγαρίστρας, θα γελάσει και το παρδαλό ερίφιο και θα είναι πλέον εμφανές ότι θα έχουμε αμετακλήτως μεταπηδήσει στην κωμωδία.
Ελπίζω ότι δεν θα το δούμε αυτό. Στο κάτω-κάτω όλα είναι τόσο οφαθαλμοφανή που μόνο σε μια ακατανόητη διάθεση αυτοαναίρεσης και αυτοακύρωσης θα μπορούσα να αποδώσω κάποιες συγκεκριμένες εξελίξεις, τις οποίες και απεύχομαι και δεν πιστεύω ότι θα δω.
Καλή δύναμη και καλό απόγευμα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από stefanos Πεμ Μάης 12, 2011 12:48 am

Τι γινεται Ακριτα, μας δουλευεις ή προετοιμαζομαστε για μεγαλες ανατροπες, γιατι καποια πραγματα δεν στεκουν...

Πολλες αγαθοεργιες τελευταια, dvd, διαμαντια, κτηματα, ειναι οντως αγαθοεργιες ή κρυβεται κατι αλλο απο πισω;

O οξυδερκης, οργανωμενος Καρταλης του 2 κυκλου εχει μετατραπει σε μπουλη που χειραγωγειται πολυ ευκολα απο την Ερη, κανει παιδαριωδη λαθη, παριστανει το φιλο στη παρεα απο εκει που τους αντιπαθουσε, ξε-ερωτευτηκε και αντιπαθησε τη Μελιτα σε χρονο dt ή μας δουλευει ολους;

Η Εριετα ηρθε με εναν αερα και μυστηριο κληρονομου που απειλουσε τους παντες και εγινε ξαφνικα η κακοποιημενη γυναικουλα και η ερωτευμενη μεγαλοκοπελα που σφαζει με το γαντι την αντιπαλο και δειχνει να πιστευει τα λεγομενα του Καρταλη πολυ ευκολα ή και αυτη μας δουλευει; Με μεγαλη ευκολια δεν μοιραζει την περιουσια της; πινακες, δαχτυλιδια, σπιτια, χρηματα....Και τι ακριβως ξερει για τις παρανομες δοσοληψιες των Χατζηβασιλειου;

Γιατι εχω την αισθηση οτι αυτοι οι δυο δουλευονται μεταξυ τους;

Ο Ρουσος τι παραπανω ξερει για τον Αραβαντινο και τα παιδια του;

Η Αντιγονη, τι ρολο βαραει και τι αλλο ξερει;

Ζει και βασιλευει καποιος απο την παλια παρεα;

Ο Θανος που κολλαει εκτος απο το amore της Μαριλιας; γιατι η ηθοποιος που την ερμηνευει ειναι πολυ νεα και δεν εχει αμεσο πρωταγωνιστικο ρολο για να της φερουν εναν εμπειρο ηθοποιο σαν το Αλαφουζο μονο γι' αυτην.

Η ιστορια των υιοθεσιων με Λουκα-Εριετα-Νορα εχει κουρασει...με τοσα που εχουν γινει σε αυτη τη σειρα, δεν θα πληρωσει ο Ρουσος και το προπατορικο αμαρτημα...

Ο Αραβαντινος δεν ηταν και ο πατερας υποδειγμα, παιρνοντας τα παιδια του μαζι σε παρανομες δοσοληψιες. Ουτε αφησαν τα παιδια στην τυχη τους. Η Εριετα βρεθηκε απο το πουθενα κληρονομος αμυθητης περιουσιας και ο Λουκας και η Νορα ηταν προστατευομενοι του Ρουσου που και οι ιδιοι εφαρμοσαν τακτικες για τις οποιες τον κατηγορουν τωρα. Ενταξει τον κατηγορησαν, ας τους πει και ο Ρουσος πεντε πραγματα για το πατερα τους ηρεμα και τελειωσε η υποθεση.

Κανεις δεν ειναι αμετοχος στις περιουσιες, στα διαμαντια, τους πινακες και στο τελος ολοι θα βρεθουν μπλεγμενοι ειτε αμεσα ειτε εμμεσα...

Και για να κανω μια προβλεψη...πιστευω οτι ο συνονοματος παιζει χοντρο παιχνιδι με ολα και ολους και τους δουλευει ψιλο γαζι...

Λατρευω ανατροπες χαρακτηρων...

stefanos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από despinam Πεμ Μάης 12, 2011 7:29 pm

Θα γραψω και εγω με τη σειρα μου για τη σειρά "Μυστικα της Εδεμ" !
Μια σειρα που αρχισε οπως φανταζομαι ολοι συμφωνουμε με μεγαλες και εξαιρετες προοπτικες επειτα απο την ΥΠΕΡΟΧΗ "Βερα στο Δεξι". Πιστευα σαφως οτι θα ηταν μια σειρα που θα συνεχιζε τη λαμπρη επιτυχια της βερας και ισως να την ξεπερνουσε.. Να σημειωσω οτι τα Μυστικα απο την εναρξη τους μεχρι σημερα δεν τα εχασα ποτε μου και ιδιαιτερα τον πρωτο καιρο τα παρακολουθουσα με απιστευτη μανια! Οσο περνα ο καιρος ομως και ιδιαιτερα φετος ανακαλυψα οτι το σεναριο οσο παει γινεται κακογραμμενο και οι σκηνες προχειρες. Οσο για τους ηρωες μπορω να πω με εχουν απογοητευσει. Ενα τεραστιο "γιατι" με πλημμυριζει. Γιατι να χαλασουν τοσο πολυ μια ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ σειρα σαν αυτη που ειχε ξεκινησει με τις καλυτερες προϋποθεσεις.
Εχω βαρεθει να παρακολουθω συνεχεια μια παρεα να εχει προβληματα. Εκει που τελειωνει το ενα να ανακαλυπτουν αλλο.
Εχω βαρεθει να βλεπω μια παρεα να λειτουργουν σαν ενα μαγνητοφωνακι κ να μοιραζονται τις ιδιες ιδεες. (Ναι φιλοι ειναι αλλα βρε παιδια μου ειναι αναγκη να επαναλαμβανουν τις ιδιες λεξεις τις ιδιες φρασεις 100 ατομα μεσα σε ενα επεισοδιο 40 λεπτων; βλεπε αντιδρασεις για τον Ρουσο σημερα)
Εχω βαρεθει να βλεπω να τρωγονται και να μαλλωνουν ολοι μεταξυ τους.
Εχω βαρεθει να ανακαλυπτω σκοτεινες πλευρες σε καθε χαρακτηρα της σειρας.
Εχω βαρεθει να βλεπω τον Λουκα κ τη Νορα αντι να ασχολουνται με τη ζωουλα τους και το μωρακι τους να πηγαινουν πεισματικα εναντια στον Ρουσο, που αλλοτε λατρευαν. Εχω βαρεθει να βλεπω τον Λουκα, τον πιο αξιαγαπητο μεχρι προτινος χαρακτηρα, να θελει τοσο πολυ εκδικηση και να μην ακουει κανενα.
Εχω βαρεθει να βλεπω συνεχεια ολο το παρεακι σε σκηνες στο δικαστηριο! Ε αμαν πια με ποσα να μπλεχτουν!
Εχω βαρεθει τη Νορα να ακολουθει τον Λουκα χωρις να του λεει τι πιστευει. Αντρας σου ειναι Νορακι μου, αλλα και της Ρεγγινας στη βερα αντρας ηταν ο Στρατος. Αυτο δεν την εμποδιζε να λεει τη γνωμη της και να ειναι γυναικα καπατσα, οπως ησουν εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο. Πού ειναι εκεινο το ταπεραμεντο το μεσογειακο που εδειχνες;
Εχω βαρεθει συνεχεια την Ευα να μην μπορει να κοντρολαρει τη Μαριλια. Παιδι της ειναι, ας σταθει με καποιο τροπο σαν μανα (εστω και αργα). Και ας ενδιαφερθει και λιγο για το παιδι το μικρο δεν βλαπτει! Καιρος να δουμε το ομορφουλικο!
Εχω βαρεθει να βλεπω μια Ευα και ενα Λευτερη που αντι να ειναι ζευγαρακι να το παιζουν φιλαρακια- κανενας ερωτισμος πια; Τπτ ; Ουτε φιλακι, αγκαλιτσα κατι;
Εχω βαρεθει να βλεπω μια Εριεττα που να πιστευει οτι παντα ειναι αδικημενη, παντα να θεωρει οτι βαλλεται απο παντου και συν τοις αλλοις να το παιζει και δηθεν και υπερανω. Μου φαινεται σαν "ψευτικος" χαρακτηρας. Μαλιστα εχω βαρεθει να τη βλεπω στο ιδιο σπιτι στις ιδιες σκηνες να κανει τα ιδια πραγματα. Ειναι λες και βαζω να δω επαναληψη 1000 φορες το ιδιο επεισοδιο. Θα ειναι ειτε εξω, ειτε στο γραφειο, ειτε στο σαλονι και θα πινει κρασακι/καφε μαζι με το Στεφανο και να παραπονιεται συνεχεια για ολα τα προβληματα που προκυπτουν! Κουλαρε λιγο κοπελια, ζησε τη ζωη! Μικρη ειναι και περνα! Και να μην πιστευει τις εξελιξεις και συνεχεια να λεει στο Στεφανο οτι δεν αντεχει. Ελεος πια.
Εχω βαρεθει επισης τον Στεφανο, ενα ηρωα που παιζει ο λατρεμενος μου Αλ. Σταυρου- που τοσο πολυ αγαπησα σαν Στρατο στη σειρα ΄"Βερα στο δεξι|". Πιστευω οτι δεν ξερει τι του γινεται, οτι τρεχει πισω απο οποια γυναικα του κατσει/ Εκτος και αν καθε φορα η γυναικα με την οποια παει να του εξυπηρετει καποια συμφεροντα. Πάντως ολο αυτο το αντρας-μοντελο -με θελουν ολες και δεν ξερω ποια να διαλεξω εμενα με εχει αηδιασει. Και ιδιως οταν μεχρι προτινος ελεγε λογια πομπωδη σε γυναικες για την αγαπη του για αυτες και μετα εν μια νυκτι τα ξεχνα ολα και πλαγιαζει με αλλες. Αυτο πιστευω οτι θιγει ΚΑΘΕ γυναικα. Δε γινεται αγαπητες μου φιλες να υποστηριζουμε ενα αντρα που αντι να περιοριζεται σε μια γυναικα να πηγαινει με ολες σχεδον τις γυναικες της σειρας και εκεινες να γινονται χαλι να τις πατησει. Ολα αυτα τα τριγωνα-τετραγωνα-πολυγωνα ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ! συνεχιζονται αεναως και καπου το πραγμα εχει ξεχειλισει.Και αν και υποστηριζα μεχρι παλια οτι Στεφανος και Μελιτα επρπε να ειναι μαζι τωρα δεν θελω με τιποτα. Θα ειναι χαζη αν μετα απο τοσα πραγματα τον δεχτει πισω. Εχω βαρεθει και μια αλλη ηρωιδα, τη Μελιτα, που επιμενει στην αγαπη της στον Στεφανο και του παραμενει πιστη ενω εκεινος τα εχει με την Εριεττα. Κοπελα μου βγες εξω και δες αλλους αντρες! θα βρεις καλυτερους απο αυτον. Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια. Θα ηθελα να μεινει με τον Οδυσσεα που τοσο πολυ την αγαπησε και την στηριξε. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ
Ρουσο και Αμαλια επιτελους μαζι. με την αμαλια και τον ρουσο να αστειευονται και να ριχνουν τα μαργαριταρια που εριχναν μεχρι περσι και ξελιγονομασταν στα γελια.
Θελω επιτελους τα προβληματα να παψουν, να δω λιγο χιουμορ, αστειες σκηνες, ομορφες απλες ρομαντικες καθημερινες σκηνες και ανατροπες ΜΟΝΟ οταν αξιζουν να υπαρξουν.
Θα ηθελα να δω ολους μονιασμενους χωρις μιση και παθη.
Θελω επισης ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΝΤΑΙΖΗΣ! Αχ βρε Νταιζαρα μου, ενω στην αρχη δεν σε πηγαινα, τωρα κατεληξα να σε παω και μαλιστα παρα πολυ!
Τσαχπινα, εξυπνη, λιγο δαιμονια αλλα παντα μα παντα μια ηρωιδα που δεν θα σε αφησει αδιαφορα και που θα λατρεψεις!
Θα ηθελα να δω και τον Μανο να γυριζει πισω και να τους βαζει ολους στη θεση τους οπως παλια! Να κανει παιχνιδι αυτος , γιατι τωρα που εφυγε ολοι ξεθαρρεψαν.
Θα ηθελα επισης ο Νικολας να "μαλωνει" λιγο με τον Λουκα οπως παλια και κανουν αστεια.
Θα ηθελα επιτελους να δουμε κατι που να μας ξεκουραζει και να μας ηρεμει,
Σιγουρα ομως απο αυτη τη σειρα αγαπησα πολλους ηθοποιους που θα ηθελα να τους δω σε αλλα εργα. Λατρεψα και την Αμαλια και την Νταιζη στον ρολο τους. Δεν πιστευω οτι ειναι η ερμηνεια των ηθοποιων λανθασμενη απλα πιστευω οτι το σεναριο ειναι λιγο προχειρο.
Προσμενω σε καλυτερες μερες.. Και ελπιζω το τελος των Μυστικων να με βρει να κλαιω απο συγκινηση που θα τελειωνει οπως εκανα στη Βερα στο Δεξι και οχι με απαθεια και αδιαφορια. Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο, και συγγνωμη αν οι αποψεις μας διαφερουν. Δεν εχω σκοπο να ερθω σε αντιπαραθεση με κανενα, κ ο,τι λεω το λεω για μια καλυτερη σειρα που ολοι αγαπησαμε !

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από despinam Πεμ Μάης 12, 2011 7:33 pm

stefanos έγραψε:Τι γινεται Ακριτα, μας δουλευεις ή προετοιμαζομαστε για μεγαλες ανατροπες, γιατι καποια πραγματα δεν στεκουν...

Πολλες αγαθοεργιες τελευταια, dvd, διαμαντια, κτηματα, ειναι οντως αγαθοεργιες ή κρυβεται κατι αλλο απο πισω;

O οξυδερκης, οργανωμενος Καρταλης του 2 κυκλου εχει μετατραπει σε μπουλη που χειραγωγειται πολυ ευκολα απο την Ερη, κανει παιδαριωδη λαθη, παριστανει το φιλο στη παρεα απο εκει που τους αντιπαθουσε, ξε-ερωτευτηκε και αντιπαθησε τη Μελιτα σε χρονο dt ή μας δουλευει ολους;

Η Εριετα ηρθε με εναν αερα και μυστηριο κληρονομου που απειλουσε τους παντες και εγινε ξαφνικα η κακοποιημενη γυναικουλα και η ερωτευμενη μεγαλοκοπελα που σφαζει με το γαντι την αντιπαλο και δειχνει να πιστευει τα λεγομενα του Καρταλη πολυ ευκολα ή και αυτη μας δουλευει; Με μεγαλη ευκολια δεν μοιραζει την περιουσια της; πινακες, δαχτυλιδια, σπιτια, χρηματα....Και τι ακριβως ξερει για τις παρανομες δοσοληψιες των Χατζηβασιλειου;

Γιατι εχω την αισθηση οτι αυτοι οι δυο δουλευονται μεταξυ τους;

Ο Ρουσος τι παραπανω ξερει για τον Αραβαντινο και τα παιδια του;

Η Αντιγονη, τι ρολο βαραει και τι αλλο ξερει;

Ζει και βασιλευει καποιος απο την παλια παρεα;

Ο Θανος που κολλαει εκτος απο το amore της Μαριλιας; γιατι η ηθοποιος που την ερμηνευει ειναι πολυ νεα και δεν εχει αμεσο πρωταγωνιστικο ρολο για να της φερουν εναν εμπειρο ηθοποιο σαν το Αλαφουζο μονο γι' αυτην.

Η ιστορια των υιοθεσιων με Λουκα-Εριετα-Νορα εχει κουρασει...με τοσα που εχουν γινει σε αυτη τη σειρα, δεν θα πληρωσει ο Ρουσος και το προπατορικο αμαρτημα...

Ο Αραβαντινος δεν ηταν και ο πατερας υποδειγμα, παιρνοντας τα παιδια του μαζι σε παρανομες δοσοληψιες. Ουτε αφησαν τα παιδια στην τυχη τους. Η Εριετα βρεθηκε απο το πουθενα κληρονομος αμυθητης περιουσιας και ο Λουκας και η Νορα ηταν προστατευομενοι του Ρουσου που και οι ιδιοι εφαρμοσαν τακτικες για τις οποιες τον κατηγορουν τωρα. Ενταξει τον κατηγορησαν, ας τους πει και ο Ρουσος πεντε πραγματα για το πατερα τους ηρεμα και τελειωσε η υποθεση.

Κανεις δεν ειναι αμετοχος στις περιουσιες, στα διαμαντια, τους πινακες και στο τελος ολοι θα βρεθουν μπλεγμενοι ειτε αμεσα ειτε εμμεσα...

Και για να κανω μια προβλεψη...πιστευω οτι ο συνονοματος παιζει χοντρο παιχνιδι με ολα και ολους και τους δουλευει ψιλο γαζι...

Λατρευω ανατροπες χαρακτηρων...
Συμφωνω Στεφανε.. Πλεον εγω προσωπικα δεν ξερω με ποιον ηρωα ή ηρωιδα να ταυτιστω. Ολοι εχουν κανει και κατι για το οποιο δεν ειμαι περηφανη. Ισως ταυτιστω με την Αμαλια λογω αυτου του...χιουμορ που εχει ή με την Νταιζη που εδειξε τον πραγματικο χαρακτηρα της απο την αρχη.

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 13, 2011 11:20 am

stefanos έγραψε:Τι γινεται Ακριτα, μας δουλευεις ή προετοιμαζομαστε για μεγαλες ανατροπες, γιατι καποια πραγματα δεν στεκουν...

Πολλες αγαθοεργιες τελευταια, dvd, διαμαντια, κτηματα, ειναι οντως αγαθοεργιες ή κρυβεται κατι αλλο απο πισω;

O οξυδερκης, οργανωμενος Καρταλης του 2 κυκλου εχει μετατραπει σε μπουλη που χειραγωγειται πολυ ευκολα απο την Ερη, κανει παιδαριωδη λαθη, παριστανει το φιλο στη παρεα απο εκει που τους αντιπαθουσε, ξε-ερωτευτηκε και αντιπαθησε τη Μελιτα σε χρονο dt ή μας δουλευει ολους;

Η Εριετα ηρθε με εναν αερα και μυστηριο κληρονομου που απειλουσε τους παντες και εγινε ξαφνικα η κακοποιημενη γυναικουλα και η ερωτευμενη μεγαλοκοπελα που σφαζει με το γαντι την αντιπαλο και δειχνει να πιστευει τα λεγομενα του Καρταλη πολυ ευκολα ή και αυτη μας δουλευει; Με μεγαλη ευκολια δεν μοιραζει την περιουσια της; πινακες, δαχτυλιδια, σπιτια, χρηματα....Και τι ακριβως ξερει για τις παρανομες δοσοληψιες των Χατζηβασιλειου;

Γιατι εχω την αισθηση οτι αυτοι οι δυο δουλευονται μεταξυ τους;

Ο Ρουσος τι παραπανω ξερει για τον Αραβαντινο και τα παιδια του;

Η Αντιγονη, τι ρολο βαραει και τι αλλο ξερει;

Ζει και βασιλευει καποιος απο την παλια παρεα;

Ο Θανος που κολλαει εκτος απο το amore της Μαριλιας; γιατι η ηθοποιος που την ερμηνευει ειναι πολυ νεα και δεν εχει αμεσο πρωταγωνιστικο ρολο για να της φερουν εναν εμπειρο ηθοποιο σαν το Αλαφουζο μονο γι' αυτην.

Η ιστορια των υιοθεσιων με Λουκα-Εριετα-Νορα εχει κουρασει...με τοσα που εχουν γινει σε αυτη τη σειρα, δεν θα πληρωσει ο Ρουσος και το προπατορικο αμαρτημα...

Ο Αραβαντινος δεν ηταν και ο πατερας υποδειγμα, παιρνοντας τα παιδια του μαζι σε παρανομες δοσοληψιες. Ουτε αφησαν τα παιδια στην τυχη τους. Η Εριετα βρεθηκε απο το πουθενα κληρονομος αμυθητης περιουσιας και ο Λουκας και η Νορα ηταν προστατευομενοι του Ρουσου που και οι ιδιοι εφαρμοσαν τακτικες για τις οποιες τον κατηγορουν τωρα. Ενταξει τον κατηγορησαν, ας τους πει και ο Ρουσος πεντε πραγματα για το πατερα τους ηρεμα και τελειωσε η υποθεση.

Κανεις δεν ειναι αμετοχος στις περιουσιες, στα διαμαντια, τους πινακες και στο τελος ολοι θα βρεθουν μπλεγμενοι ειτε αμεσα ειτε εμμεσα...

Και για να κανω μια προβλεψη...πιστευω οτι ο συνονοματος παιζει χοντρο παιχνιδι με ολα και ολους και τους δουλευει ψιλο γαζι...

Λατρευω ανατροπες χαρακτηρων...

Στέφανε βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσες τις απόψεις σου και πολύ έξυπνες και λεπτομερείς τις παρατηρήσεις σου. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ!
Ακόμα δεν θέλω να γράψω την γνώμη μου για την σειρά. Εξ αφορμής του κειμένου σου όμως θέλω να πω ότι για μένα η σειρά έπιασε το peak της με το ειδύλλιο του Στέφανου και της Μελίτας.
Πολύ λίγες φορές έχω δει τέτοια πετυχημένη σύνθεση ιστορίας σε σίριαλ και τόσο πετυχημένα δοσμένη με σκηνές, διαλόγους, ατάκες, ερμηνείες και χημεία των δύο ηθοποιών! Να δούμε τι τους περιμένει στη συνέχεια.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η γνώμη σας για την σειρά - Σελίδα 4 Empty Απ: Η γνώμη σας για την σειρά

Δημοσίευση από nefelik Παρ Μάης 13, 2011 12:03 pm

Cancoon έγραψε:Ακόμα δεν θέλω να γράψω την γνώμη μου για την σειρά. Εξ αφορμής του κειμένου σου όμως θέλω να πω ότι για μένα η σειρά έπιασε το peak της με το ειδύλλιο του Στέφανου και της Μελίτας.
Πολύ λίγες φορές έχω δει τέτοια πετυχημένη σύνθεση ιστορίας σε σίριαλ και τόσο πετυχημένα δοσμένη με σκηνές, διαλόγους, ατάκες, ερμηνείες και χημεία των δύο ηθοποιών! Να δούμε τι τους περιμένει στη συνέχεια.
Η σειρά έφτασε στο κατώτατο σημείο της από πλευράς ιστορίας, αισθητικής και τηλεθέασης με το ειδύλλιο του Στέφανου και της Μελίτας.

Σχεδόν καμία φορά δεν έχω δει τόσο αποτυχημένη σύνθεση ιστορίας σε σίριαλ και τόσο αποτυχημένα δοσμένη, με απαράδεκτες για την ώρα προβολής και τη σήμανση σκηνές, ανούσιους και σχεδόν ανύπαρκτους διαλόγους και ατάκες, ανεπαρκέστατη ερμηνεία της μιας εκ των δύο ηθοποιών και παντελή έλλειψη χημείας μεταξύ των δύο ηθοποιών. Ελπίζω - για το καλό των τηλεθεατών - να μην τους περιμένει απολύτως τίποτα στη συνέχεια.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης