Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

+33
edem4ever
Caroline
almaresi
aggeliki
DESPOINA
Lyn
tzibirdika
ellie
loukanorofan
anna-maria
Koukoutsaki
fay
stephanos13
afroditi_norakii
Καρ-Mik
κικκο
Cancoon
sarita
JESSIE
margaret10
Dimitraaa
MARKOS31
loukasnora
fay66
nefelik
evanna
marakii
pasxalitsa
$ofi@ loukakos + nora
Foulitsa
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap60%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 60% 
[ 48 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 80
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από MARKOS31 Πεμ Ιαν 06, 2011 9:11 pm

ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ. ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΕΛΙΤΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΑ ΛΕΥΤΕΡΗΣ-ΜΕΛΙΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ. Η ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΑΝΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΝΟ ΠΑΡΕΛΘΝΟΝ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΜΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ. ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ. Η ΕΥΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΗΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΣΥΝΗ ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΞΑΝΑ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ. ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Η ΕΥΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ. ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΠΑΝΤΑ. ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ . ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ.
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιαν 06, 2011 9:17 pm

JESSIE έγραψε: Ομως ο Στέφανος έθεσε το θέμα στη σωστή του βάση, πρέπει να συνεχίσουν γιατί κάποιος εκεί έξω στα σκοτάδια τους ψάχνει για να τους σκοτώσει και δεν πρέπει να τα παρατήσουν τώρα που είναι τόσο κοντά του. Και τι θα κάνουν όταν τον βρούν? ρωτάει η Εριέττα... Θα του εξηγήσουμε πως έγιναν τα πράγματα, θα του πούμε οτι ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ δώσαμε εντολή θανάτου, και θα τα βρούμε, απαντάει ο Στέφανος... Ετσι μάθαμε τι δεν έκαναν στο παρελθόν και τι δεν σκοπεύουν να κάνουν στο μέλλον. Εμένα με κάλυψαν. Η Αννα όμως τρομοκρατήθηκε και θέλει να ειδοποιήσει το Λευτέρη.
JESSIE, συμφωνώ με όλα όσα γράφεις εκτός από το παραπάνω... Πολύ θα ήθελα να είναι όπως τα λες και όπως τα λέει κι ο Στέφανος, και μακάρι να αποδειχτεί ότι είναι. Αλλά εξακολουθεί να μου φαίνεται απίθανο ότι θα βρουν ποιος έχει τα διαμάντια και θα καθήσουν να συζητήσουν πολιτισμένα. Και μετά τι θα του πουν; Δώσε μας τα διαμάντια, αλλά αν θέλεις να τα κρατήσεις δεν πειράζει; Μακάρι να γίνει έτσι, αλλά αυτή τη στιγμή μου είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψω.

Επίσης, κάτι δεν μου άρεσε στον τρόπο χρησιμοποίησε ο Στέφανος για να πείσει την Εριέττα... Εγώ άλλα περίμενα να κάνει όταν έμαθε την αλήθεια την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, όχι να χρησιμοποιεί αυτά που έμαθε για να πετύχει τους στόχους του... Ok, ας της έλεγε απλά ότι υπάρχουν καινούρια στοιχεία... Τα «Φοβάμαι για σένα» και τα «Θα φύγεις εσύ και θα κυνηγάνε εμένα», τι τα ήθελε;

Γενικά, δεν μπορώ να πω ότι ο Στέφανος μου είναι αντιπαθής, θεωρώ ότι έχει κάνει λάθη, αλλά για τα περισσότερα τον δικαιολογούσα και θα ήθελα πολύ στο τέλος να τον δω μαζί με την Εριέττα, αλλά σήμερα στο όλο σκηνικό κάτι δεν μου άρεσε... Ας ελπίσουμε ότι κάνω λάθος και ότι τα πράγματα θα αλλάξουν στη συνέχεια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από sarita Πεμ Ιαν 06, 2011 9:26 pm

τελειο τελειο τελειο.Σχολιασμος σε λιγο ενα εχω να πω.Μπερδεψαμε τα Θεοφανεια με την ανασταση γιατι μονο ετσι μπορω να παρουσιασω αυτο το επεισοδιο!ΑΝΑΣΤΑΣΗ!Σε λιγακι τα υπολοιπα.Τζινακι μαρια εβαννα μαγδα και αριαδνη (συγνωμη αν ξεχασα καποια)ολα δικο σας! oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 9:27 pm

Συγνώμη αλλα ο Στέφανος ξεκίνησε να ψάχνει πολύ πριν λάβει δεματάκια (εκείνος το είπε) οπότε δεν ψάχνει ούτε γιατι φοβάται, ούτε για να εξιλεωθεί ούτε για να βάλει το δίκιο στον τόπο του, συμφωνώ με τη nefelik. Παζάρια δεν κάνεις αν δεν σε ενδιαφέρουν τα διαμάντια. Ας περιμένουμε την ιστορία να δούμε αλλα πιστεύω ότι την Εριέττα τη φλόμωσε στο ψέμα σήμερα και τη χειραγώγησε κανονικότατα με συναισθηματικούς εκβιασμούς ποντάρωντας στα αισθήματά της για εκείνον!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Ιαν 06, 2011 9:27 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Πεμ Ιαν 06, 2011 9:27 pm

Γενικά, δεν μπορώ να πω ότι ο Στέφανος μου είναι αντιπαθής, θεωρώ ότι έχει κάνει λάθη, αλλά για τα περισσότερα τον δικαιολογούσα και θα ήθελα πολύ στο τέλος να τον δω μαζί με την Εριέττα, αλλά σήμερα στο όλο σκηνικό κάτι δεν μου άρεσε... Ας ελπίσουμε ότι κάνω λάθος και ότι τα πράγματα θα αλλάξουν στη συνέχεια...

2 λογικές εξηγήσεις υπάρχουν επί του θέματος. Η το Επεισόδιο της παραμονής το έγραφε η άλλη μισή συγγραφική ομάδα, για αυτό και ήταν λίγο όρτσα, οπότε δεν θυμάται η δεξία τους τι ποιεί η αριστέρα τους και ο Στέφανος λέει καλάθια σήμερα. ή όντως κάτι βρωμαει στην Υπόθεση και ναι δεν είναι το πουκάμισο του Χρήστου, όπως προείπε και η λατρεμένη clarabelle.

O Στέφανος ή θα βγει ο απόλυτος κακός ή ο απόλυτος λαπάς. Δεν υπάρχει πιο προβληματικός ήρωας από καταβολής καθημερινών τηλεοπτικών σειρών. ΟΦΑ εντελώς. ΆΛλα τη μια σκηνή, άλλα την άλλη. Αν δεν ήταν τόσο ταλαντούχος ηθοποιός ο κ. Σταύρου και ευκολοπροσάρμοστος δεν θα τα κατάφερνε στο συγκεκριμένο. Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλουν να πετύχουν οι συγγραφείς. Ας το δουν πάντως σύντομα, γιατί και το κοινό πόσα να αντέξει!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 9:32 pm

nefelik έγραψε:
JESSIE έγραψε: Ομως ο Στέφανος έθεσε το θέμα στη σωστή του βάση, πρέπει να συνεχίσουν γιατί κάποιος εκεί έξω στα σκοτάδια τους ψάχνει για να τους σκοτώσει και δεν πρέπει να τα παρατήσουν τώρα που είναι τόσο κοντά του. Και τι θα κάνουν όταν τον βρούν? ρωτάει η Εριέττα... Θα του εξηγήσουμε πως έγιναν τα πράγματα, θα του πούμε οτι ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ δώσαμε εντολή θανάτου, και θα τα βρούμε, απαντάει ο Στέφανος... Ετσι μάθαμε τι δεν έκαναν στο παρελθόν και τι δεν σκοπεύουν να κάνουν στο μέλλον. Εμένα με κάλυψαν. Η Αννα όμως τρομοκρατήθηκε και θέλει να ειδοποιήσει το Λευτέρη.
JESSIE, συμφωνώ με όλα όσα γράφεις εκτός από το παραπάνω... Πολύ θα ήθελα να είναι όπως τα λες και όπως τα λέει κι ο Στέφανος, και μακάρι να αποδειχτεί ότι είναι. Αλλά εξακολουθεί να μου φαίνεται απίθανο ότι θα βρουν ποιος έχει τα διαμάντια και θα καθήσουν να συζητήσουν πολιτισμένα. Και μετά τι θα του πουν; Δώσε μας τα διαμάντια, αλλά αν θέλεις να τα κρατήσεις δεν πειράζει; Μακάρι να γίνει έτσι, αλλά αυτή τη στιγμή μου είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψω.

Επίσης, κάτι δεν μου άρεσε στον τρόπο χρησιμοποίησε ο Στέφανος για να πείσει την Εριέττα... Εγώ άλλα περίμενα να κάνει όταν έμαθε την αλήθεια την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, όχι να χρησιμοποιεί αυτά που έμαθε για να πετύχει τους στόχους του... Ok, ας της έλεγε απλά ότι υπάρχουν καινούρια στοιχεία... Τα «Φοβάμαι για σένα» και τα «Θα φύγεις εσύ και θα κυνηγάνε εμένα», τι τα ήθελε;

Γενικά, δεν μπορώ να πω ότι ο Στέφανος μου είναι αντιπαθής, θεωρώ ότι έχει κάνει λάθη, αλλά για τα περισσότερα τον δικαιολογούσα και θα ήθελα πολύ στο τέλος να τον δω μαζί με την Εριέττα, αλλά σήμερα στο όλο σκηνικό κάτι δεν μου άρεσε... Ας ελπίσουμε ότι κάνω λάθος και ότι τα πράγματα θα αλλάξουν στη συνέχεια...

Εγω το βλέπω από άλλη πλευρά το θέμα.... Γιατί δηλαδή τι θα πάθαινε ο Στέφανος άν η Εριέττα αποχωρούσε από την έρευνα για τα διαμάντια, και χρειαζόταν να βάλει μεγάλα μέσα για να την πείσει να μείνει???? Τίποτε δε θα πάθαινε, απεναντίας όταν τα εύρισκε, θα τα κρατούσε όλα για τον εαυτό του.... Μήπως θα του πρόσφερε και καμμιά σημαντική βοήθεια η Εριέττα, ή θα τον έσωζε από κάποιον κίνδυνο? Αρα κανένα λόγο δεν είχε να της φέρει αντίρρηση, το αντίθετο! Πιστεύω λοιπον οτι ενδόμυχα, έστω και χωρις να το καταλαβαίνει ακόμη, έχει πάθει εξάρτηση από την Εριέττα, και η "συνεργασία" τους για τα διαμάντια είναι μιά δικαιολογία για να είναι μαζί και να βλέπονται... Το οτι τώρα πιά "ξέρει" τα αισθήματά της γι'αυτόν, έχει αρχίσει να "δουλεύει" μέσα του και κάποια στιγμή θα βγούν στην επιφάνεια και τα δικά του αισθήματα.... Εύχομαι να γίνει γρήγορα!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 9:36 pm

Αυτό δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε Jessie. Το να εκβιάζεις συναισθηματικά έναν άνθρωπο να μείνει μπλεγμένος σε μια βρώμικη ιστορία ενώ βλέπεις ότι θέλει να ξεμπλέξει για να ξεκινήσει μια όμορφη οικογένεια σε σωστή βάση μόνο καλό δεν το βρίσκω για όποιο λόγο κι αν το κάνει. ΞΕΡΕΙ για τα αισθήματά της οπότε ξέρει ότι πρώτα εκείνη δεν θα ήθελε να χαθούν οπότε??? Δυσκολευομαι να δεχτώ ότι είναι τόσο "χαζός" που κάνει όλα τα παραπάνω χωρίς να ξέρει το λόγο
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 9:40 pm

Και να σου πώ και κάτι άλλο, Νefelik, εγώ δεν το θεωρώ απίθανο όταν μάθαιναν οτι ο Λευτέρης έχει τα διαμάντια, έτσι όπως έχουν ήδη γνωριστεί, να έχουν μιά συζήτηση, να του εξηγήσει οτι αυτός δεν έχει δώσει καμμιά εντολή για θάνατο, άλλος είχε αναλάβει την έρευνα για τα διαμάντια, ο Περικλής, Θεός σχωρέστον, κι οτι μπορούν να έρθουν σε ένα συμβιβασμό, δηλαδή να κρατήσει κι αυτός ένα μέρος, να δώσει τα υπόλοιπα, αφού δεν του ανήκουν, έτσι κι αλλιώς, και όλα να κλείσουν εδώ. Νομίζω οτι ο Λευτέρης θα ανακουφιζόταν πάρα πολύ να βρεθεί μία λύση στο θέμα αυτό που τον καίει και το οποίο φοβάται οτι θα δηλητηριάσει τη σχέση του με την Εύα. Αλλωστε είναι αλήθεια οτι ούτε ο Στέφανος ούτε η Εριέττα φταίνε για το θάνατο της Βέρας ή του Αποστόλη, κι ο ίδιος δεν φαίνεται άνθρωπος που επιζητεί εκδίκηση από ανθρώπους που δεν φταίνε! Δυστυχώς όμως, ο Μπέλλος που είναι ο πιό επικίνδυνος της υπόθεσης, θα προλάβει, όπως ξέρουμε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Ιαν 06, 2011 9:40 pm

Ο Ρούσσος αιφνιδιάστηκε αρνητικά που η Αμαλία σκέφτηκε ότι μπορεί να ήταν αυτός που πυροβόλησε τον Αραβαντινό. Κάθε μέρα δέχεται και ένα χτύπημα-τιμωρία γι' αυτά που έκανε και η αμφιβολίες της Αμαλίας σήμερα ήταν ένα τέτοιο χτύπημα. Τουλάχιστον από την Ηλία πήρε μία συμπαράσταση, όπως εξάλλου και ο ίδιος ο Ρούσσος του είχε συμπαρασταθεί στο παρελθόν.
Η Αντιγόνη ήλπιζε ότι θα κάνει την μεγάλη έξοδο έχοντας κλείσει όλους τους λογαριασμούς της. Όταν κάνει τέτοιες κινήσεις, όπως το να πάει να εμπιστευτεί τον Στέφανο στην Μελίτα, δείχνει πως θέλει το καλό του και μόνο! Φυσικά η Μελίτα έμεινε έκπληκτη!
Απέναντι στην Νταίζη βέβαια η στάση της Αντιγόνης είναι θλιβερή, δεδομένων των όσων τράβηξε η Νταίζη στο παρελθόν.
Γεγονός είναι όμως ότι αυτή η μεγάλη έξοδος δεν θα πραγματοποιηθεί. Ο Ρούσσος φάνηκε να το χαίρεται. Μετά την αθώωσή της είχε κάτσει συντεντριμμένος στην άδεια δικαστική αίθουσα και τώρα βλέπει μια ακόμα ευκαιρία για την απόδοση δικαιοσύνης.
Ο Στέφανος απέτρεψε την Εριέττα από το να αποσυρθεί από τα διαμάντια. Εν προκειμένω αυτό που διακυβεύεται είναι οι ζωές τους, καθώς υπάρχει κάποιος άγνωστος που τους απειλεί. Μάλιστα ο Στέφανος είπε χαρακτηριστικά στην Εριέττα ότι θα βρουν τον άνθρωπο αυτό και θα του εξηγήσουν ότι δεν φταίνε. Ο Στέφανος, δηλαδή, θέλει να τελειώσει αυτή η ιστορία αναίμακτα και να πάει τη ζωή του παρακάτω με την Μελίτα, όπως είπε χθες στον Λουκά.
Η σκηνή Στέφανου – Μελίτας ήταν πολύ όμορφη. Η Μελίτα δεν θέλει να βρεθεί αντιμέτωπη με τον πατέρα της και αυτό είναι πολύ θετικό. Επίσης επιθυμεί να συνεχίσει να δουλεύει και αυτό είναι υπέρ της πράγμα άλλωστε που της το αναγνώρισε και ο Στέφανος. Μου αρέσει που δένονται και έχουν όντως ο ένας τον άλλον, ενώ ο τρόπος που η Μελίτα χώθηκε στην αγκαλιά του Στέφανου ήταν πολύ γλυκός. Πολύ ωραίοι μαζί!!
Τρυφερή λεπτομέρεια το ότι ο Στέφανος μπαίνοντας στο σπίτι ρώτησε για το μικρό ζιζάνιο! Προφανώς το κοριτσάκι της Μελίτας έχει εξοικειωθεί μαζί του.
Η πρώτη σκηνή Εύας – Λευτέρη μου άρεσε, γιατί έδειξε πως ο ένας θέλει να μαθαίνει τον άλλον. Η δεύτερη, η ερωτική, βγήκε πάρα πολύ άχρωμη - η Ξυλά πρέπει να μάθει να λύνεται σε αυτές τις σκηνές που αποτυπώνουν αυτό το τοσο όμορφο ανθρώπινο συναίσθημα, τον έρωτα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 9:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Αυτό δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε Jessie. Το να εκβιάζεις συναισθηματικά έναν άνθρωπο να μείνει μπλεγμένος σε μια βρώμικη ιστορία ενώ βλέπεις ότι θέλει να ξεμπλέξει για να ξεκινήσει μια όμορφη οικογένεια σε σωστή βάση μόνο καλό δεν το βρίσκω για όποιο λόγο κι αν το κάνει. ΞΕΡΕΙ για τα αισθήματά της οπότε ξέρει ότι πρώτα εκείνη δεν θα ήθελε να χαθούν οπότε??? Δυσκολευομαι να δεχτώ ότι είναι τόσο "χαζός" που κάνει όλα τα παραπάνω χωρίς να ξέρει το λόγο

Ναί, αλλά από την άλλη, δεν έχει κανένα όφελος με το να την "εκβιάσει" συναισθηματικά για να συνεχίσει την ιστορία αυτή. Αυτή τη στιγμή εκείνη του παραχωρεί το δικό της 50% των διαμαντιών, οπότε κανονικά θα έπρεπε να συμφωνήσει άμεσα μαζί της. Κι όμως δεν το κάνει? Γιατί? Η εξήγηση που έδωσα είναι μιά πιθανότητα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Ιαν 06, 2011 9:47 pm

JESSIE έγραψε: Εγω το βλέπω από άλλη πλευρά το θέμα.... Γιατί δηλαδή τι θα πάθαινε ο Στέφανος άν η Εριέττα αποχωρούσε από την έρευνα για τα διαμάντια, και χρειαζόταν να βάλει μεγάλα μέσα για να την πείσει να μείνει???? Τίποτε δε θα πάθαινε, απεναντίας όταν τα εύρισκε, θα τα κρατούσε όλα για τον εαυτό του.... Μήπως θα του πρόσφερε και καμμιά σημαντική βοήθεια η Εριέττα, ή θα τον έσωζε από κάποιον κίνδυνο? Αρα κανένα λόγο δεν είχε να της φέρει αντίρρηση, το αντίθετο! Πιστεύω λοιπον οτι ενδόμυχα, έστω και χωρις να το καταλαβαίνει ακόμη, έχει πάθει εξάρτηση από την Εριέττα, και η "συνεργασία" τους για τα διαμάντια είναι μιά δικαιολογία για να είναι μαζί και να βλέπονται... Το οτι τώρα πιά "ξέρει" τα αισθήματά της γι'αυτόν, έχει αρχίσει να "δουλεύει" μέσα του και κάποια στιγμή θα βγούν στην επιφάνεια και τα δικά του αισθήματα.... Εύχομαι να γίνει γρήγορα!!!
JESSIE, αυτό που λες το σκέφτηκα κι εγώ όταν διάβασα την περίληψη του επεισοδίου και μακάρι να είναι έτσι... Όντως, κι εγώ δεν μπορώ να βρω καμμια εξήγηση τι θα πάθαινε αν έφευγε η Εριέττα από την υπόθεση και αυτό είναι το μόνο που με προβληματίζει. Από την άλλη, αφού του εξήγησε τους λόγους που θέλει να φύγει, γιατί να μην την αφήσει; Και γιατί έπρεπε να την εκβιάσει συναισθηματικά; Της είπε ότι φοβάται για εκείνη. Αν πραγματικά φοβάται, ας επέμενε σε αυτό. Γιατί όταν είδε ότι δεν έπιασε, της είπε αυτό που ήξερε ότι θα την κάνει να αλλάξει γνώμη, ότι δηλαδή θα κινδυνεύει εκείνος;

Φίλη του είναι, ανοιχτούς λογαριασμούς με το παρελθόν έχουν ακόμα μέχρι να μάθουν όλη την αλήθεια για το φόνο, της έχει υποσχεθεί ότι θα τη βοηθήσει, όλο και κάποιο λόγο θα έβρισκε για να τη βλέπει αν ήθελε... Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να βλέπουμε τους ΦΙΛΟΥΣ μας... Και αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημά του, ας ελπίσουμε ότι θα το συνειδητοποιήσει γρήγορα και θα παρατήσει το Μελιτόνι, για να ησυχάσουμε...

Όσο το σκέφτομαι όμως, έχω και κάποια άλλα ερωτήματα. Ο Στέφανος θυμήθκε να πει στην Εριέττα για τα καινούρια στοιχεία, όταν εκείνη τον κάλεσε στο σπίτι της για να του πει ότι αποφάσισε να αποσυρθεί από την υπόθεση; Είναι σύμπτωση και τα στοιχεία προέκυψαν τώρα; Και αν ναι, γιατί δεν πήγε με δική του πρωτοβουλία να της τα πει ή γιατί δεν της τα είπε αμέσως μόλις μπήκε και περίμενε να ακούσει τι θα του πει; Ή μήπως τα ήξερε εδώ και καιρό; Και αν τα ήξερε, γιατί δεν της τα έλεγε; Μαζί δεν υποτίθεται ότι ψάχνουν; Μήπως για να μην την απασχολεί με τέτοια θέματα την περίοδο που έψαχνε την αλήθεια για τον πατέρα της και τον αδελφό της; Και αν το μάθαινε κι αυτό τι θα πάθαινε;

Τελικά, νομίζω ότι φταίει το γεγονός ότι άλλοι γράφουν τις μονές μέρες και άλλοι τις ζυγές... Κι αυτό γιατί, ακόμα, αρνούμαι να πιστέψω κάτι άλλο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Πεμ Ιαν 06, 2011 9:48 pm

πολυ γλυκο θα χαρακτηριζα το σημερινο επεισοδιο.....πρωτον γιατι γελασα πολυ με το τουρτοπολεμο αν κ να πω την αληθεια μ στη θεση τ λευτερη ακομη περιενω το μανο....εκεινοσ ανικοι εκει.....
δευτερον γιατι λατρεψα λουκανορικεσ σκηνεσ.. τη πρωτη με ολη τη σοβαροτητα τησ....με το λουκακο μασ στεναχωρημενο κ το νορακι να τ συμπαραστεκεται....ειδικα στ τελοσ που τ θυμησε το ψυχουλακι τσ κ το πηρε αγκαλιτσα ...ελιωσα κανονικοτατα..... inlove inlove
αλλα κ με τη δευτερη με το παραταταμενο φιλακι απο το γουρουνακι-λουκακο....οταν ειναι παιχνιδιαρησ ειναι πολυ γουτσου...... inlove inlove
τωρα για το δαφνουλι κι εγω για μεθυσμενο το ειδα.....αλλα δε πιστευω να το χαλασε κ πολυ το νικολακι.....
η ευα μασ παλι οσο κ αν μαρεσει σε χαλαρεσ σκηνεσ με το λευτερακι στσ ερωτικεσ ακομη θελω το μανο.....δε μπορω μ λειπει τετοιεσ μερεσ.....
επισησ χαιρομαι που θυμηθηκαν το φωτη μια τετοια μερα αλλα με στεναχωρει που ξεχασαν αλλουσ....
ερι-νορα τεριαζουν τρελα....κ περιμενω αυριο να τσ δω κ τσ 3 μαζι........
τελοσ στεφανοσ-εριετα....αν κ πιστευω οτι ο στεφανοσ σε γενικεσ γραμμεσ ειναι καθαροσ μ τη δινει που δεν αφηνει την εριετα να ξεμπλεξει απο την ιστορια με τα διαμαντια...γτ ειναι ενα σκοτεινο σημειο που δε θα αρεσει καθολου στ λουκα...το μονο που ευχομαι ειναι να μη το μετανιωσει η εριετα που ακουσε το στεφανο....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Ιαν 06, 2011 9:50 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη αλλα ο Στέφανος ξεκίνησε να ψάχνει πολύ πριν λάβει δεματάκια (εκείνος το είπε) οπότε δεν ψάχνει ούτε γιατι φοβάται, ούτε για να εξιλεωθεί ούτε για να βάλει το δίκιο στον τόπο του, συμφωνώ με τη nefelik. Παζάρια δεν κάνεις αν δεν σε ενδιαφέρουν τα διαμάντια. Ας περιμένουμε την ιστορία να δούμε αλλα πιστεύω ότι την Εριέττα τη φλόμωσε στο ψέμα σήμερα και τη χειραγώγησε κανονικότατα με συναισθηματικούς εκβιασμούς ποντάρωντας στα αισθήματά της για εκείνον!

Και γω μαζί σου. Παιδί μου , πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι. Όσο και να χτυπιέται ότι έχει αλλάξει , Στέφανος είναι και πάλι. Αυτός δεν έστελνε τα μαύρα νυφικά και τα λουλούδια; Αυτό το μανάρι δεν ήταν που τα έφαγε του Μάνου και του έδωσε πίσω έναν διαλυμένο όμιλο;Αλλά και χτες δεν παραδέχτηκε ότι ακόμα και τώρα πουλάει πλαστούς πίνακες και μάλιστα δεν το κρύβει; Σιγά μην άφηνε τα διαμάντια. Μελίτα Μελίτα αλλά ο χαρακτήρας εκεί. Εκβιάζει συναισθηματικά την Εριέττα , μιας και άκουσε τη συζήτηση με την Άννα , βεβαιώθηκε γιατί αλάνι της πιάτσας είναι σε κυριλέ έκδοση, δεν γίνεται το είχε κόψει και απλώς επιβεβαιώθηκε. Μπορεί με τη μανούλα του να έκοψε και να θέλει να απομακρυνθεί γιατί ήταν ό,τι ήταν αλλά αυτό που του είπε η Αντιγόνη να ζήσει σύμφωνα και να εργάζεται με το νόμο καλά του είπε , αλλά σιγά μην το κάνει.
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιαν 06, 2011 9:51 pm

Το επεισόδιο - επιτέλους - ήταν πάρα πολύ καλό Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 917917

- Μάρεσε η κρυφή χαρά του Ρούσσου για τα νέα στην Αντιγόνη

- Γέλασα με την Νταίζη, που δεν μας πείθει με τίποτα πως έχει κακοπεράσει.

- Μάρεσαν οι σκηνούλες με Ευα - Τέρη Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 226538

- Μου άρεσε ο Λουκάς που αρχίζει και μαλακωνει στο θέμα του Βενέτη.

-Γέλασα που ο Στέφανος απέτρεψε την Ερι απο το να παραιτηθεί απο τα διαμάντια . Μάλλον του αρέσει πολύ η συνεργασία τους Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 751732

-Μου άρεσε η ανάλαφρη κουβέντα με τις κουνιαδούλες Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 621900

- Η Μελίτα κλασσικά παρατάει το παιδί στην μάνα της.

- Μάρεσε ο τουρτοπόλεμος, και κυρίως το μετά, με την Δαφνούλα ντίρλα, Λουκάκο-Νόρα να Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 221877 ...

- Μάρεσε που θυμήθηκαν και τον Φώτη.

- Μάρεσε Τέρης - Ευα στο τέλος. Παράδειγμα πως μια σκηνή ερωτική, μπορεί να βγεί όμορφη, χωρίς να θυμίζει ταινίες της Εμαννουέλας, ή καλύτερα (χειρότερα) της Τζούλιας Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 621900
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Πεμ Ιαν 06, 2011 9:51 pm

λεω να πω μονο αυτα που μου αρεσαν.

~τωρα αν πω οτι ηταν η πρωτη φορα που καταλαβα την νταιζη και την ψιλολυπιθηκα θα με βρισετε;;; Rolling Eyes
~λατρευω αμαλια το εχω πει; θεα η γυναικα για αλλη μια φορα! : respect :
~μου αρεσε η σκηνη λουκα-νικολα στο σημειο που παιθανε ο φωτης
~μου αρεσε η σκηνη νορας-ερριετας
~παιθανα στο γελιο με την παρεα και τον λευτερη.....ιδικα την τουρτα που εφαγε στην μαπα ο λευτερης την καταευχαριστιθηκα lmao
~λατρευω νορα-λουκα!!!!!αχ τα γλυκα μου Love!
~και τελος μετα απο αρκετα επισοδια μου αρεσε ο ρουσσος στην τελευταια σκηνη που αφησε την αντιγονη καγκελο με αυτα που ειπε (οχι που θα την γλιτωνε τοσο ευκολα)

αυτααααα!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Πεμ Ιαν 06, 2011 9:54 pm

Καρ-Mik έγραψε:

-- Μάρεσε Τέρης - Ευα στο τέλος. Παράδειγμα πως μια σκηνή ερωτική, μπορεί να βγεί όμορφη, χωρίς να θυμίζει ταινίες της Εμαννουέλας, ή καλύτερα (χειρότερα) της Τζούλιας Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 621900

Πέστα Χρυσόστομη. Αυτό σημαίνει κάνω έρωτα, όχι χυδαίο Σεξ!!! ainta
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Ιαν 06, 2011 9:55 pm

Ας σχολιασω κι εγω....

Καταρχην να πω πως εχω ηδη ψηφισει τελειο το επεισοδιο.Επεισοδιο της παρεας ολο με υπεροχες σκηνες....

Πρωτη σκηνη με Αντιγονη-Νταιζη.Κανονικα δεν θα ασχολιομουν καν αλλα επειδη εχω καποιες αποριες θα σχολιασω.

Η Νταιζη ειπε οτι ο πατριος της οχι μονο την βιαζε αλλα την εδινε και στους φιλους του.

Ερωτηση 1η:Ολοι οι φιλοι του πατριου της παιδεραστες ηταν;
Ερωτηση 2η:Και αντε εγω να το δεχτω οτι ο πατριος της και την βιαζε και της εδινε και στους φιλους του.Μια γυναικα που ζουσε ενα τετοιο μαρτυριο απο παιδι καταφευγει τοσο ανετα στο κρεβατι για να παρει αυτα που θελει;

Η σκηνη Λουκα-Νορας στο κρεβατι ειχε πραγματι κατι απο τα παλια.Η Νορα προσπαθει να του σταθει και ο Λουκας προσπαθει να βρει απαντησεις.Χαιρομαι που δεν κατηγορει τον θετο του πατερα που δεν του ειπε για την υιοθεσια του και καταλαβαινει τους λογους που του το εκρυβε.Η αγκαλια τους στο τελος δειγμα της σχεσης τους.

Τα μυνηματακια Ευας-Λευτερη ηταν τοσο inlove Αν και την παρασταση την εκλεψε ο Αγγελουκος.Τι κουκλι!!!!

Πατσοζευγαρο δεν σχολιαζω.Σιγα μην κατσω να ασχοληθω μαζι τους χιχιχι.

Ουτε Μελιτα με Αντιγονη ή Στεφανο σχολιαζω.Ειπαμε ηταν τελειο το επεισοδιο αλλα ειχε και τις ακυρες στιγμες του sisi sisi

Ευα και Λευτερης στο...εμπορικο ( ?? ) ηταν πολυ ωραιοι.Την κανει να χαμογελαει και αυτο ειναι τελειο.Η αντιδραση της μαλιστα στην ερωτηση για το αγαπημενο χρωμα ''το μπλε των ματιων σου'' ( inlove ) ηταν υπεροχη...

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Untitled2-1

Λουκας και Νικολας στον γκρεμο για το ''μνημοσυνο'' του Φωτη ηταν υπεροχοι: respect :

Πετρος και Ηλιας μοναδικοι: respect :

Δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει που η Αμαλια υπερασπιζεται τον Λουκα αλλα μηπως το παρακανει;Στον πρωτο κυκλο απαιτουσε απο τον Μανο να τα γραψει ολα στην Νεφελη και τωρα απαιτει απο τον Πετρο να δωσει στον Λουκα τα χρηματα που πηραν απο τον θετο και βιολογικο πατερα του;

Η παρεα με τον Λευτερη στο τραπεζι ηταν μια σκετη απολαυση.Μου αρεσαν τρομερα ολοι τους.Το δουλεμα του Λουκα και της Νορας για το φαγητο,το πως εχει δεσει ο Λευτερης με την παρεα,τον Νικολα που τσιγκλουσε τον Λουκα,η Ευα που προσπαθουσε να προειδοποιησει τον Λευτερη και τελος Ο ΤΟΥΡΤΟΠΟΛΕΜΟΣ!!!!!

Πρωτα το υφος του Νικολα οταν εφαγε την τουρτα....

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Untitled-1

Μετα το υφος του Λουκα αφου εριξε την τουρτα και περιμενε τα αντιποινα...

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Untitled3

Ο καημενος ο Λευτερης εφαγε την περισσοτερη τουρτα στην μουρη αλλα το ευχαριστηθηκε και φανηκε.

Τα ζευγαρια αργοτερα τα εσπασαν.

Ο Νικολας που αναρωτιοταν τι θα βαλει να φαει στο ταπερακι του αυριο και η Δαφνη που ζητουσε φιλακι ειχαν τρελο γελιο.Οπως φυσικα και η εκφραση της οταν ξαναεπεσε στην τουρτα...

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Untitled4-1

lmao lmao

Ο Λευτερης και η Ευα μου αρεσαν εξισου.Και η ερωτικη σκηνη τους ηρθε παρα πολυ φυσικα και μου αρεσε παρα πολυ.

Και τελος ο Λουκας και η Νορα στο σπιτι τους ηταν τελειοι.Η Νορα που δεν ηθελε να την φιλησει ο Λουκας γιατι μοσχομυριζε και ο Λουκας που αν δε το διαπιστωνε απο κοντα δεν πιστευε τιποτα...

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 6

inlove inlove

Τελειο το επεισοδιο και ελπιζω να συνεχισουν ετσι.

Υ.γ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΣΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΟΣΟ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!
ΘΕΛΩ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ!!!!!
ΘΕΛΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ!!!!




Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Πεμ Ιαν 06, 2011 10:21 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 10:03 pm

fay66 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη αλλα ο Στέφανος ξεκίνησε να ψάχνει πολύ πριν λάβει δεματάκια (εκείνος το είπε) οπότε δεν ψάχνει ούτε γιατι φοβάται, ούτε για να εξιλεωθεί ούτε για να βάλει το δίκιο στον τόπο του, συμφωνώ με τη nefelik. Παζάρια δεν κάνεις αν δεν σε ενδιαφέρουν τα διαμάντια. Ας περιμένουμε την ιστορία να δούμε αλλα πιστεύω ότι την Εριέττα τη φλόμωσε στο ψέμα σήμερα και τη χειραγώγησε κανονικότατα με συναισθηματικούς εκβιασμούς ποντάρωντας στα αισθήματά της για εκείνον!

Και γω μαζί σου. Παιδί μου , πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι. Όσο και να χτυπιέται ότι έχει αλλάξει , Στέφανος είναι και πάλι. Αυτός δεν έστελνε τα μαύρα νυφικά και τα λουλούδια; Αυτό το μανάρι δεν ήταν που τα έφαγε του Μάνου και του έδωσε πίσω έναν διαλυμένο όμιλο;Αλλά και χτες δεν παραδέχτηκε ότι ακόμα και τώρα πουλάει πλαστούς πίνακες και μάλιστα δεν το κρύβει; Σιγά μην άφηνε τα διαμάντια. Μελίτα Μελίτα αλλά ο χαρακτήρας εκεί. Εκβιάζει συναισθηματικά την Εριέττα , μιας και άκουσε τη συζήτηση με την Άννα , βεβαιώθηκε γιατί αλάνι της πιάτσας είναι σε κυριλέ έκδοση, δεν γίνεται το είχε κόψει και απλώς επιβεβαιώθηκε. Μπορεί με τη μανούλα του να έκοψε και να θέλει να απομακρυνθεί γιατί ήταν ό,τι ήταν αλλά αυτό που του είπε η Αντιγόνη να ζήσει σύμφωνα και να εργάζεται με το νόμο καλά του είπε , αλλά σιγά μην το κάνει.
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ τι είναι αυτό με σάς??? Σώνει και καλά να τον βγάλετε έγκλημα τον άνθρωπο! Το θέμα με τα διαμάντια το είχε αφήσει στην άκρη για 2 χρόνια και το ξεκίνησε οταν έλαβε το πακετάκι (δικά του λόγια στην Εριέττα την πρώτη φορά που συναντήθηκαν)... Και φυσικά φοβάται τον εχθρό που δεν ξέρει, ενώ εκείνος τον ξέρει πολύ καλά, αλλά εκτός από αυτό, είναι κακό να θέλει να πάρει πίσω ό,τι του ανήκει? Τα διαμάντια δόθηκαν σαν πληρωμή σε πίνακες που πούλησε, δεν πρέπει να τα πάρει πίσω? Βρείτε μου ΕΝΑΝ άνθρωπο που του ανήκει μιά ολόκληρη περιουσία και είναι τόσο ανώτερος που θα πεί , άντε βρέ, δεν πειράζει, ας τα κρατήσει όποιος τα πήρε, καλή ψυχή! Το αλάνι της πιάτσας σε κυριλέ έκδοση μιά χαρά μου ακούγεται, δεν έχει κάνει χειρότερα από άλλους της υψηλής κοινωνίας! Και για τα νυφικά κλπ μη λέμε τα ίδια και τα ίδια, ήταν στο πλαίσιο της εκδίκησης για το κακό που έκαναν στη μάνα του, κι ο Μάνος μόνος του θέλησε πίσω τον όμιλο, και μάλιστα του τον πήρε και με πονηρό τρόπο, για να πέσει ο ίδιος στο λάκκο που τού έσκαβε...
Αν λοιπον σήμερα χειραγώγησε την Εριέττα, τότε πράγματι δεν ξέρει τι του γίνεται, γιατί είναι σαν να επιμένει να του φάει η Εριέττα το 50% των διαμαντιών, ενώ εκείνη θέλει να του τα χαρίσει! Δεν έχει λογική όλο αυτό....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Πεμ Ιαν 06, 2011 10:10 pm

Aπλά τέλειο το σημερινό .

Γέλασα με την ψυχή μου.

Αυτο που περιμένω με "αγωνία" μπορώ να πω είναι η αντιδραση του Λευτέρη όταν του πει η Αννα ότι ο Στεφ με την Ερι είναι κοντα στο να τον βρουν και την στάση που θα κρατήσει με την Εύα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Πεμ Ιαν 06, 2011 10:11 pm

JESSIE έγραψε:Αν λοιπον σήμερα χειραγώγησε την Εριέττα, τότε πράγματι δεν ξέρει τι του γίνεται, γιατί είναι σαν να επιμένει να του φάει η Εριέττα το 50% των διαμαντιών, ενώ εκείνη θέλει να του τα χαρίσει! Δεν έχει λογική όλο αυτό....

Kaλά πολλά πράγματα δεν έχουν λογική στη σειρά αυτό θα μας πειράξει!!! lmao
Ας είναι το λιγότερο αυτό εδώ, υπάρχουν τόσες τρύπες εξάλλου. Τυράκι κανείς; sisi
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Ιαν 06, 2011 10:16 pm

Η loukasnora έγραψε μεταξύ άλλων
Δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει που η Αμαλια υπερασπιζεται τον Λουκα αλλα μηπως το παρακανει;Στον πρωτο κυκλο απαιτουσε απο τον Μανο να τα γραψει ολα στην Νεφελη και τωρα απαιτει απο τον Πετρο να δωσει στον Λουκα τα χρηματα που πηραν απο τον θετο και βιολογικο πατερα του;

Ναι όντως εκεί η Αμαλία ήταν πυρ και μανία εναντίον της Εύας . Ας μην ξεχνάμε ότι η Αμαλία είναι μάνα και όποιος στενοχωρήσει το παιδί της την έχει βαμμένη από χέρι. Εδώ η Εύα διέλυσε την οικογένεια της Μελίτας και είναι πάρα πολύ φυσικό να τα βάλει με τον τέως γαμπρό της για την τόσο κοροιδία. Υπερβολική ναι μεν , δικαιολογημένη κατά εμέ δε.
Όσο τώρα για το Λουκά και το πώς αντιδρά μαζί του. Είναι γνωστό ότι από την αμνησία του Λουκά και μετά δέθηκαν οι δυο τους. Κάτι οι τηγανιτές πατάτες, κάτι που κατέφευγε εκεί ο Λουκάς για να τον συμβουλέψει για τη Νόρα και να πει τον πόνο του που ήταν χωριστά και μαλωμένοι. Η Αμαλία κολακεύτηκε , αισθάνθηκε χρήσιμη και αυτό χρειάζεται η Αμαλία. Όταν ένας άνθρωπος την εμπιστεύεται και ζητά τη γνώμη της γίνεται βούτυρο.Και για αυτό το λόγο τα έχει βάλει με το Ρούσσο που τόσα χρόνια δεν της έδειξε την ανάλογη εμπιστοσύνη. Από την άλλη έχει εκτιμήσει πάρα πολύ τη Νόρα.Κυρίως γιατί είναι κοντά στο παιδί της ,της έδωσε δουλειά στο γραφείο-όχι ότι έχει ανάγκη τα λεφτά , αλλά για την ψυχική της ισορροπία- και τη σέβεται.Από την άλλη της άρεσε και το γεγονός ότι στο πρόσωπο της Νόρας βρήκε τον ιδανικό σύμμαχο ως αντίπαλο της Αντιγόνης και κατεπέκταση και του Ρούσσου.
Έτσι λοιπόν και τη "θέα" εκτιμά και το "θεό". Έχει καταλάβει ότι ο Λουκάς είναι ένα σοβαρό άτομο , με τεράστια αξιοπρέπεια. Που την τελευταία την εκτιμά δεόντως. Μαθαίνει και τα γεγονότα της μοιρασιάς-σιγά μην κατάπινε την μπανανόφλουδα του Ρούσσου ότι έπαιρνε μόνο μισθό.(Και άλλοι στην Ελλάδα έπαιρναν τελικά τέτοιου είδους μισθού και να τα χάλια μας Τέλος πάντων)
Έτσι λοιπόν ζητά αυτά που ζητά από τον Ρούσσο , όσο και αν φαίνονται σε πρώτη ανάγνωση ότι είναι παράλογα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 10:18 pm

JESSIE έγραψε:Καλέ τι είναι αυτό με σάς??? Σώνει και καλά να τον βγάλετε έγκλημα τον άνθρωπο!
Όπως εσύ τον υπερασπίζεσαι με πάθος. Πάντως το ότι είμαστε αρκετές σημαίνει ότι κάτι δεν έχουν βγάλει σωστά προς τα έξω αν ισχύει αυτό που λες, σωστά?

JESSIE έγραψε:Το θέμα με τα διαμάντια το είχε αφήσει στην άκρη για 2 χρόνια και το ξεκίνησε οταν έλαβε το πακετάκι (δικά του λόγια στην Εριέττα την πρώτη φορά που συναντήθηκαν)...

Άρα ΗΤΑΝ στην υπόθεση τότε που έστειλαν τους άντρες και τα παράτησε μετα!!!

Αρα ΕΚΕΙΝΟΣ μαζί με τον Περικλή έστειλαν ανθρώπους ΤΟΥΣ στον Αποστόλη και το βουνό, κι επειδή χάθηκαν το παράτησαν και το ξανανοιξε με τις απειλές. Wink




KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Ιαν 06, 2011 10:27 pm

H Jessie έγραψε
Καλέ τι είναι αυτό με σάς??? Σώνει και καλά να τον βγάλετε έγκλημα τον άνθρωπο


Καλά και αγιόπαιδο δεν μπορείς να τον πεις. Εντάξει μας τον δείχνουν ότι έχει αλλάξει από την αγάπη της Μελίτας-έτσι λέει , δεν το λέω εγώ- αλλά κάτι στοιχεία του παλιού Στέφανο τα έχει , πάντα κατά εμέ!!![color=red][/color]

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 10:29 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:Καλέ τι είναι αυτό με σάς??? Σώνει και καλά να τον βγάλετε έγκλημα τον άνθρωπο!
Όπως εσύ τον υπερασπίζεσαι με πάθος. Πάντως το ότι είμαστε αρκετές σημαίνει ότι κάτι δεν έχουν βγάλει σωστά προς τα έξω αν ισχύει αυτό που λες, σωστά?

JESSIE έγραψε:Το θέμα με τα διαμάντια το είχε αφήσει στην άκρη για 2 χρόνια και το ξεκίνησε οταν έλαβε το πακετάκι (δικά του λόγια στην Εριέττα την πρώτη φορά που συναντήθηκαν)...

Άρα ΗΤΑΝ στην υπόθεση τότε που έστειλαν τους άντρες και τα παράτησε μετα!!!

Αρα ΕΚΕΙΝΟΣ μαζί με τον Περικλή έστειλαν ανθρώπους ΤΟΥΣ στον Αποστόλη και το βουνό, κι επειδή χάθηκαν το παράτησαν και το ξανανοιξε με τις απειλές. Wink




Εγω υπερασπίζομαι την αλήθεια, χωρις φόβο και πάθος! (θέλει κάποιο εμοτικόν εδώ, αλλά δεν βαριέσαι!)
Αυτά τα ΑΡΑ που λές κάποιο σχήμα λόγου είναι, κάποιο όνομα έχουν, αλλά δεν μου έρχεταιι τώρα... Βγάζεις λάθος συμπεράσματα βασισμένη σε δική μου λάθος έκφραση. Ο Περικλής, επαναλαμβάνω, είχε την ευθύνη να βρεί τα διαμάντια, εκείνος έκανε τις ενέργειες, και το θέμα έμεινε στην άκρη για δύο χρόνια, έως ότου οι διάφοροι έλαβαν τα διαμάντια...Αυτό δεν αποδεικνύει τίποτε άλλο παρά αυτό που ήδη ξέρουμε. Ο Στέφανος ενημερώθηκε από τον Περικλή για τα αποτελέσματα των ερευνών αλλά δεν έκανε τίποτε περισσότερο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιαν 06, 2011 10:41 pm


Επειδή έπεσα πάνω στη σκηνή προ ημερών στην Εριέττα είχε πει Στείλαμε τουν ανθρώπους μας
Πληθυντικό αριθμό ειχε χρησιμοποιήσει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης