Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

+33
edem4ever
Caroline
almaresi
aggeliki
DESPOINA
Lyn
tzibirdika
ellie
loukanorofan
anna-maria
Koukoutsaki
fay
stephanos13
afroditi_norakii
Καρ-Mik
κικκο
Cancoon
sarita
JESSIE
margaret10
Dimitraaa
MARKOS31
loukasnora
fay66
nefelik
evanna
marakii
pasxalitsa
$ofi@ loukakos + nora
Foulitsa
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap60%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 60% 
[ 48 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 80
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 10:47 pm

Ο Στέφανος ανέφερε κάποτε ότι ο κηνυγημένος έγινε κηνυγός. Άρα τον κηνυγούσαν. Μην τρελαθούμε τώρα να λέμε ότι ο Στέφανος είναι αθώα περιστερά.

Στο επεισόδιο 406 είπε στην Εριέττα αφου εκεινη του αποκάλυψε ότι ήξερε απλώς ότι εγινε ένα λάθος κ χαθηκαν τα διαμάντια ότι "ξέρω παραπάνω. Εμείς αυτόν τον τύπο τον ψαχναΜΕ, ειχαΜΕ κινήσει γη και ουρανο και καποια στιγμη βρηκαΜΕ μια ακρη. Τον εντοπισαΜΕ ναι αλλα οι άνθρωποι που στείλαΜΕ να τον βρουν χάθηκαν.

Απο που συμπεραίνεις ότι είναι αθώος και δεν είχε συμμετοχη σε όλα αυτά δεν καταλαβαίνω!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 10:50 pm

Clarabelle έγραψε:
Επειδή έπεσα πάνω στη σκηνή προ ημερών στην Εριέττα είχε πει Στείλαμε τουν ανθρώπους μας
Πληθυντικό αριθμό ειχε χρησιμοποιήσει

Το είπε στον πληθυντικό, αναφερόμενος στην ομάδα, που περιλάμβανε τους πάντες, Περικλή, Ρούσσο, Στέφανο, Αντιγόνη (καλά αυτό κι αν είναι τρύπα, μέσα απ'το Ιδρυμα έκανε και μπίζνες με διαμάντια αλλά τέλος πάντων)....
Κι εγώ που είχα πέσει στη σκηνή στο σπίτι της Αντιγόνης, ο Ρούσσος είχε δηλώσει κατηγορηματικά οτι ο Περικλής είχε αναλάβει την ευθύνη να κάνει έρευνες για να βρεθούν τα διαμάντια.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 10:55 pm

Ο Στέφανος μίλησε για κηνυγημένο άνθρωπο και δεν νομίζω κανείς να διευκρίνησε ότι αν τους βρούν να ψάξουν!

Και οκ ο Περικλής ανέλαβε τις έρευνες, τον Αποστόλη ποιος τον "ανέλαβε"? Πάλι ο Περικλής για να είναι αθώοι οι ζωντανοί?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Ιαν 06, 2011 10:55 pm

Και τώρα λίγη φιλοσοφία-αμπελοφιλοσοφία δηλαδή.
Ο Σταύρου και στη Βέρα στον γ΄κύκλο είχε αλλάξει προς το καλύτερο.Αυτό όμως δεν τον εμπόδισε να ξυλοφορτώσει τους βιαστές της Ελσας , ούτε να αποτρελλάνει τον αδερφό του.Εντάξει κάθε άλλο παρά αγιόπαιδο ήταν ο Άγγελος. , αλλά τα ψεγάδια του τα είχε.
Κάπως έτσι γίνεται και εδώ. Αλλάζει ο χαρακτήρας του αλλά κάτι λιθαράκια-μπορεί και κοτρώνες, θα δείξει-τα έχει ακόμα!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 10:58 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ο Στέφανος ανέφερε κάποτε ότι ο κηνυγημένος έγινε κηνυγός. Άρα τον κηνυγούσαν. Μην τρελαθούμε τώρα να λέμε ότι ο Στέφανος είναι αθώα περιστερά.

Στο επεισόδιο 406 είπε στην Εριέττα αφου εκεινη του αποκάλυψε ότι ήξερε απλώς ότι εγινε ένα λάθος κ χαθηκαν τα διαμάντια ότι "ξέρω παραπάνω. Εμείς αυτόν τον τύπο τον ψαχναΜΕ, ειχαΜΕ κινήσει γη και ουρανο και καποια στιγμη βρηκαΜΕ μια ακρη. Τον εντοπισαΜΕ ναι αλλα οι άνθρωποι που στείλαΜΕ να τον βρουν χάθηκαν.

Απο που συμπεραίνεις ότι είναι αθώος και δεν είχε συμμετοχη σε όλα αυτά δεν καταλαβαίνω!

Μα όλα αυτά τα έμαθε από τον Περικλή, ο οποίος τον ενημέρωσε, τι πιό απλό από αυτό? Και η Εριέττα, που τώρα ενημερώθηκε για το Στέφανο, αν αναφερθεί σε όσα της είπε, τι θα πούμε, οτι κι εκείνη έκανε αυτές τις ενέργειες?
Φυσικό είναι να ξέρει παραπάνω απ'την Εριέττα, εκείνη δεν ασχολείτο όσο ζούσε ο πατέρας της....
Παιδιά μην το κουράζουμε, σήμερα ο ίδιος είπε οτι δεν έδωσε αυτός την εντολή, οπότε ή τον πιστεύουμε ή όχι. Αν τον θέλουμε σώνει και καλά δολοφόνο, δεν τον πιστεύουμε.. Αλλιώς τον πιστεύουμε και προχωρούμε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 11:06 pm

Θέλω να προσθέσω κάτι ακόμη, που επιμελώς αποφεύγουμε να αναφέρουμε.
Ο Λευτέρης ήταν ο "μεταφορέας" των διαμαντιιών. Οταν η μεταφορά ναυάγησε, κράτησε τα διαμάντια, ενώ είναι φανερό οτι ήξερε για τον Χατζηβασιλείου και τον Καρτάλη, αφού ανέφερε τα ονόματά τους στον μπράβο πριν σκοτωθεί. Θα μπορούσε να τα είχε επιστρέψει στους νόμιμους ιδιοκτήτες τους , αφού ήξερε ποιοί ήταν, και η υπόθεση θα είχε κλείσει.
Ομως δεν το έκανε, ξέροντας οτι αυτό που έκανε ήταν κλοπή, και γι'αυτό είχε και την καραμπίνα έτοιμη, γιά πάν ενδεχόμενο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 11:08 pm

JESSIE έγραψε:Παιδιά μην το κουράζουμε, σήμερα ο ίδιος είπε οτι δεν έδωσε αυτός την εντολή, οπότε ή τον πιστεύουμε ή όχι. Αν τον θέλουμε σώνει και καλά δολοφόνο, δεν τον πιστεύουμε.. Αλλιώς τον πιστεύουμε και προχωρούμε....

Aκριβώς!

Και προσωπικά έναν άνθρωπο που έχει φερθεί έτσι στους γύρω τους εγώ δεν τον πιστεύω. Εγώ σήμερα τον είδα να χειραγωγεί την Εριέττα.

ΥΓ. Συμφωνώ για το Λευτέρη. (το λέω εδώ για να μην ξανακάνω δεύτερο ποστ) Παρόλο που όπως φάνηκε καλά εκανε που είχε την καραμπίνα μια και οι άνθρωποι πήγαιναν να παρουν τα διαμάντια και να σκοτώσουν δεν το θεωρώ σωστό και δεν το παραλείπω. Το ότι θα είχε κλεισει η υπόθεση είναι ΥΠΟΘΕΣΗ! Διότι όπως είδαμε κηνυγούσαν να τον σκοτώσουν και έφαγαν λάχανο και τον Αποστόλη! Αλλα ούτε και προσπαθώ να αποδώσω όλα όσα έχει κάνει ο Στέφανος σε καλή πρόθεση.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιαν 06, 2011 11:13 pm


Υπάρχουν πολλές αναγνώσεις στο ίδιο θέμα. Εσύ διαλέγεις μιά, εγώ άλλη.
Για το πού βρίσκεται η αλήθεια, ελπίζω οτι θα μάθουμε προσεχώς.
Αν ήθελαν να παρουσιάσουν το Στέφανο δολοφόνο, θα το έκαναν, δεν νομίζω οτι θα είχαν πρόβλημα, αλλά θεωρώ οτι τον δείχνουν έναν άνθρωπο έξυπνο, χωρις περιττές ηθικολογίες αλλά βασικά έντιμο και σωστό. Αλλοι είναι οι κακοί και σ'αυτή τη σειρά, και θα το δούμε σύντομα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 11:15 pm

Εγώ ούτε έντιμο άνθρωπο βλέπω ούτε σωστό. Ειδικά στο έντιμος έχουμε και αποδείξεις ότι δεν είναι!

Όσο για το σωστός το παίζει λίγο ότι προσπαθεί να είναι σωστός και δεν του βγαίνει αλλα όπως είπε και η almaresi κάποτε όταν κάνεις μια φορά κάτι με καλή πρόθεση και δεν σου βγαίνει είναι οκ όταν το κάνεις 100........
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Ιαν 06, 2011 11:20 pm

Όταν ο Λευτέρης έστελνε μήνυμα στην Εύα στο κινητό της απάνω έγραφε 20 Δεκεμβρίου 2010. Υποτίθεται ότι είχε περάσει η Πρωτοχρονιά και την άλλη μέρα ήταν τα Θεοφάνεια. Θα έπρεπε να τα προσέχουν αυτά. Αλλά εδώ δεν προσέχουν άλλα σοβαρότερα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Πεμ Ιαν 06, 2011 11:21 pm

Βασικα εγω δεν θελω με τιποτα ειδικα τωρα που η Ευα ενιωσε ανετα και αφεθηκε στην αγκαλια και το κρεββατι του Λευτερη να τον βρει ο Στεφανος και να παει να της σφυριξει διαφορα.Θα διαλυθει εντελως.Ειχε γυρω της παντα αντρες που εκρυβαν μυστικα, ψεμματα, ιντριγκες και αυτη στη μεση να αναρωτιεται γιατι της τα φερνει ετσι η ζωη.

Ομολογω πως αφου ο Λευτερης γνωριζε σε ποιον ανηκουν τα διαμαντια θα επρεπε να τα εχει επιστρεψει, ετσι ουτε η Βερα θα σκοτωνονταν γιατι οι τυποι που πηγαν στο βουνο το βαλιτσακι εψαχναν, και ουτε τωρα θα κινδυνευε και ο ιδιος αλλα να χαλασει και η σχεση του με την Ευα γιατι "φαινεται" ερωτεμενος μαζι της και ελπιζω να ειναι.Μου αρεσουν μαζι, θελω να πιστευω πως δεν εξυπηρετει κανενα σκοπο ανωτερο το να πλησιασει την Ευα και να γινουν ζευγαρι και να μπει και στην παρεα.

Εκτος και ηταν αλλοι οι λογοι που κρατησε τα διαμαντια, να τα πουλησει αδυνατο, αλλα οκ μαθαμε πως ο Αποστολης ηταν αδερφος του Μπελλου. Μπελλος, αδερφος, Αννα και Λευτερης ηταν ολοι μια παρεα οπως φαινεται και ο Μπελλος ο μαφιοζος xoxo εκανε ξεπλυμα χρηματων, γιατι ο Λευτερης να κρατησει τα διαμαντια και να μπλεξει χειροτερα? εφαγαν τον Αποστολη δεν ηξεραν πως θα ερχοταν και η σειρα του?

Σε τι εξυπηρετουσε να κρατησει το αναθεματισμενο το βαλιτσακι? καταστραφηκε ηδη μια φορα η ζωη του χανοντας την Βερα τωρα τι αλλο τον περιμενει? Δεν θα το αντεξω να τον δω και αυτον αρχιμαφιοζο και πως ειχε σχεδιο. Δεν του φαινεται τοσο στη φατσα να κανει κατι τοσο πολυπλοκο σε αντιθεση με τον Στεφανακο που δειχνει και γλυκουλης αλλα ειναι διαολος......Ενας Θεος ξερει τι εχει κανει το παλληκαρι και το παιζει και θιγμενος και υπερανω καποιες φορες....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Koukoutsaki Πεμ Ιαν 06, 2011 11:23 pm

Όχι ρε παιδια ο Λευτερης δεν ειναι κλεφτης επειδη κρατησε τα διαμάντια, δηλαδη τι περιμεναν του σκότωσαν την κοπελα και αυτος θα τους πήγιανε και τα διαμάντια στην πόρτα TutTut Καλά έκανε και τα κρατησε για να τους κρατάει στην τσίτα ότι κάποιος ξέρει για τους φόνους, στο κάτω-κάτω τα διαμάντια είναι στη θέση τους αν τα είχε πάρει με άλλο σκοπό τώρα θα τα είχε φάει!
Άσχετο πως είχαν των Φώτων 20 Δεκεμβρίου ainta είδατε το κινητό της Εύας emmm

Koukoutsaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 11:24 pm

Margaret το να πάει το βαλιτσάκι στην αστυνομία θα το καταλάβαινα, αλλά να το επιστρέψει μετά που είδε τον Αποστόλη δολοφονημένο? Πόσο ηλίθιος θα ήταν? Τι θα του έλεγαν? Ευχαριστώ και αντίο???

fay είσαι απίστευτη!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Ιαν 06, 2011 11:28 pm

Αλίμονο, δεν ξέρω πότε γιορτάζω; Φωτεινή με λένε. Αλλά θα μου άρεσε να γιορτάσω μαζί τους, είχαν πολύ γέλιο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Ιαν 06, 2011 11:30 pm

Αλήθεια? Χρόνια πολλάααααααααααααα δεν το ήξερα!!!

Πάντως ήθελε μεγάλη παρατηρητικότητα!!! Έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη προσοχή στη λήψη.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Ιαν 06, 2011 11:33 pm

Ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι κοιτούσα και τον Άγγελο αλλά το πήρε το μάτι μου και το ξανάβαλα για να βεβαιωθώ. Όταν βλέπεις αυτό το μωρό δυσκολεύεσαι να δεις τίποτα άλλο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από Koukoutsaki Πεμ Ιαν 06, 2011 11:48 pm

Χρονια πολλά και από μένα Fay Doro Ναι μωρε απλά για πλάκα το ανεφερα ποιος δείνει σημασία στις λεπτομέριες? Εντάξει μιλάμε για μια καθημερινή σειρά με πολλές ώρες γυρισματα την ημέρα οπότε να τους ξεφυγει και κάτι δεν πειράζει!

Koukoutsaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay Πεμ Ιαν 06, 2011 11:59 pm

Ευχαριστώ για τις ευχές. Και για να μην είμαι και οφ τόπικ θα πω ότι θα μου άρεσε πολύ να ήμουν σε μια τέτοια παρέα ακόμη κι αν με τα χρόνια πολλά μου έφερναν και την τούρτα στο κεφάλι. Ήταν πολύ διασκεδαστική σκηνή, είχαν ξαναγίνει όλοι τους παιδιά και το είχαν ανάγκη αυτό μετά από όσα έχουν γίνει, ειδικά ο Λουκάς. Μου θύμισε και μένα τα παλιά καλά επεισόδια του πρώτου κύκλου αλλά και του δεύτερου. Η παρέα της Φεγγαρόπετρας σε πλήρη δράση.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από anna-maria Παρ Ιαν 07, 2011 12:29 am

Χρονια Πολλα Φαιη μου και απο μενα..... HB Doro Να χαιρεσαι το ονοματακι σου και να συνεχισεις να εισαι ΤΟΣΟ παρατηρητικη....!!! Love!
Σου ευχομαι να περνας και εσυ τις γιορτες σου τοσο ομορφα οσο οι φεγγαροπετριτες.....
))
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Ιαν 07, 2011 12:36 am

Χαίρετε και από μένα. Μετά από πολύ καιρό επιστρέφω με αναλυτικό σχολιασμό και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό. «Σήμερα τα φώτα και οι φωτισμοί δεν λένε»? ε εγώ άλλο είπα «Μυστικά ανέστη εκ νεκρών».Δηλαδή ανάσταση ήταν αυτό το επεισόδιο. Ελπίζω να μην μας ξαναγυρίσουν πάλι στον Επιτάφιο. Ξεκινάμε.

ΝΤΑΙΖΗ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ:

Σε κάποια μπορώ να πω ότι της έδινα δίκιο της νταίζης. Τώρα όσον αφορά το κομμάτι πατριός και οι λοιποί ελπίζω να μην προσπαθούν να μας κάνουν να λυπηθούμε την νταίζη και να της δώσουμε άλλοθι ικανούς τους έχω. Κατά τα άλλα πολύ καλή ερμηνευτικά η σκηνή.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ:

Επιτέλους μία από τις σκηνές που μου θύμισαν γιατί αγάπησα αυτή τη σειρά. Ο λουκάς και η νόρα μιλάνε ήρεμα και λογικά αποδεικνύοντας ότι στα δύσκολα είναι μαζί. Οι κολλητοί όπως τους γνωρίσαμε σε συνδυασμό με το ερωτικό τους στοιχείο. Μου άρεσε που ο λουκάς έχει αρχίσει να καταλαγιάζει μέσα του για τον πατέρα του και του αναγνωρίζει τα θετικά στοιχεία. Τώρα όσον αφορά το ρούσσο θα πω κάτι που είπε η μαρία σε σχολιασμό της. Εκείνος γιατί δεν λέει στον άρη ότι είναι ο πατέρας του? Δεν λέω έχει κάνει πολλά ο Ρούσσος αλλά ας κοιτάξουμε πρώτα τα δικά μας και μετά κρίνουμε τους άλλους.

ΕΥΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ-ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ-ΜΗΝΥΜΑΤΑ

Από όπου και αν την πιάσεις αυτή τη σκηνή λιώνεις. Από τον Άγγελο που κοίταζε το κινητό και μετά κοίταζε τη τηλεοπτική του μαμά μέσα στα μάτια. Αχ αχ. Με το μήνυμα του λευτέρη που έφερε το χαμόγελο στο υπέροχο πρόσωπο της? Επιτέλους κάποιος που την διεκδικεί σωστά και της φέρεται όπως πραγματικά της αξίζει. Γίνεται να μην μου την κατακρεουργήσετε και αυτή τη φορά την τρίτη ευκαιρία της? Γίνεται να μου την κρατήσετε ευτυχισμένη? Γιατί θα καταντήσει αηδιαστικό αν άλλες χαίρονται το μέλι της προτίμησης τους και άλλες τις βολεύετε με μουρουνέλαιο. Δείξτε σεβασμό στους ήρωες σας μην τους καταστρέφετε πλέον.

ΝΤΑΙΖΗ- ΜΠΕΛΛΟ

Υπήρχε διάλογος? Ουπς τον προσπέρασα. Σταμάτησα να ασχολούμαι με την επιχείρηση «ποιος θα φάει πρώτος ποιον». FFW.


ΑΜΑΛΙΑ-ΡΟΥΣΣΟΣ:

Για να καταλάβω εγώ τώρα. Αυτό είναι που θα του στεκόταν η Αμαλία? Και μετά αναρωτιέται γιατί δεν της μίλαγε? Τι την ήθελε την αλήθεια αφού δεν ξέρει πώς να την διαχειριστεί. Ειλικρινά αν έχει κάνει εγκλήματα ο Ρούσσος ίσως η τιμωρία του να είναι η αμαλία. Δεν ξέρω αν πρέπει να τον λυπηθώ ή όχι. Θα περιμένω τη συνέχεια για να αποφασίσω.


ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ

Έχει εξελιχθεί τώρα τελευταία το χιούμορ της δάφνης και μου αρέσει τρελά. Κατά τα άλλα περίμενα να πάει όλη η παρέα να ρίξει λουλούδια στον φώτη. Τώρα γιατί πήγαν μόνο οι δύο άντρες άγνωστες οι βουλές της ακρίτας. Τέλος πάντων το προσπερνάω.

ΚΟΥΝΙΑΔΟΥΛΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΗ

Θεωρώ απόλυτα φυσιολογικές τις αντιδράσεις της εριέττας με τη νόρα. Η εριέττα ήξερε και έψαχνε για έναν αδελφό οπότε η χαρά της που τον βρήκε είναι λογική αλλά ο λουκάς που δεν ήξερε τίποτα και του ήρθαν τα πάνω κάτω χρειάζεται χρόνο και μου αρέσει που το ίδιο αισθάνεται και η νόρα. Κατά τα άλλα πολύ γλυκιά σκηνή.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΙΚΟΛΑΣ

Τελικά αυτοί οι δύο όταν έχουν σωστούς διαλόγους κεντάνε μαζί. Το ακούτε εσείς οι από πάνω να μην μας τους ξαναγελοιοποιήσετε? Ο λουκάς θέλει εκδίκηση? Ποιος ο λουκάς που μας τον παρουσίαζαν ως το καλό παιδί που μόνο εκδικητικότητα δεν έβγαζε. Θέλω να πιστεύω ότι με κάποιο τρόπο θα τα βρει με τον ρούσσο αλλιώς αυτό το χαρακτηριστικό του λουκά δεν θα μου αρέσει καθόλου.

ΕΥΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Αχ λιώνω (που είσαι soso). Έτσι όπως την κοίταζε μέσα στα μάτια λες και ήταν η θεά του. Η μοναδική γυναίκα που υπάρχει στον πλανήτη. Μετά η απάντηση του ότι αγαπημένο χρώμα είναι το μπλε των ματιών του και τέλος που την κράταγε από το χεράκι έχω λιποθυμήσει και δις και τρις και άπειρες φορές! Να φοβάμαι ότι δεν θα το χαρώ για πολύ? Ας χαρώ το τώρα και βλέπουμε μετά.

ΜΕΛΙΤΑ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ

Όταν η «μαύρη είναι η μοίρα στα βουνά μαύρη και στα λαγκάδια» συναντάει το «κόκκινο της φωτιάς». Πως τα έχει καταφέρει έτσι αυτή η κοπέλα και οι συμπρωταγωνιστές της παίζουν μόνοι τους γιατί αντίκρυσμα από εκείνη δεν το έχουν πραγματικά αυτό είναι ταλέντο. Η αντιγόνη μια θεά αν και όταν άκουσα ότι αγαπάς πραγματικά τον στέφανο γέλασα με την ψυχή μου. Λέω πάει για άλλη μιλάμε. Καλέ η μελίτα μόνο τον εαυτό της αγαπάει ακόμα να το πάρετε χαμπάρι? Η αν το πάρετε θα χαλάσει το prestige της?Έλεος πια με την άνωση. Και όταν είδα το βλέμμα της στο τέλος πωπω να την χαστουκίσω μου ήρθε τι έπαθες μαντάμ στο κάτω κάτω σε ενέκρινε τι σε χάλασε και ξίνισες?

ΝΤΑΙΖΗ-ΧΡΗΣΤΟΣ

Μάλιστα να πω ότι είμαι έξω φρενών? Θα το πω. Ο μπουγιούρης ζήτησε πολλά. Ο περικλής τι ζήτησε και τον έχετε καταντήσει ένα φλώρο και μισό (συγνώμη τζίνα μου αλλά έτσι τον δείχνουν). Όταν ξεκίνησε η σειρά και είδα τον χρήστο σε πιο δυναμικό ρόλο είπα επιτέλους έναν αξιόλογο ηθοποιό τον χρησιμοποιούν όπως του αξίζει δίνοντας του έναν καταπληκτικό ρόλο που μπορεί να τον βοηθήσει να ξεδιπλώσει το ταλέντο του. Και τώρα τι? Μας τον δείχνετε να τρέχει συνέχεια πίσω από την νταίζη να την ακούει να λέει ότι αν δεν είναι πλούσια δεν θα είναι μαζί του και δεν αντιδράει? Πάτε καλά ρε. Έλεος πια. Μην τον χαραμίζετε είναι κρίμα το παιδί.


ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΡΙΕΤΤΑ

Με προβλημάτισε πάρα πολύ η σκηνή. Ο στέφανος γιατί δεν θέλει να σταματήσει τη συνεργασία του με την εριέττα?

Α)Νιώθει κάτι παραπάνω από φιλικό ενδιαφέρον και θέλει να την βλέπει?

Β)Κρύβει κάτι?

Γ)Η απλά είναι ένας εγωιστής και μισός που δε δέχεται όχι από τις γυναίκες?

Αποκαλύφθηκε το πραγματικό όνομα του λευτέρη τότε ποιος ο λόγος του ψευδώνυμου ας μου εξηγήσει κάποιος.

Τελικά η εριέττα βγαίνει η πιο καθαρή από όλους. Μόλις βρήκε οικογένεια έκανε πίσω. Ο στέφανος τι έκανε? Τίποτα απλά συνέχισε. Τελικά ή μεγάλος συμφεροντολόγος είναι ή μεγάλο λαμόγιο δεν ξέρω τι από τα δύο.

ΠΑΡΕΑ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ- ΛΕΥΤΕΡΗΣ (ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ).

Καλά το πόσο γέλαγα δεν λέγεται. Ο νικόλας που υποστήριζε τη μαγειρική της δάφνης. Το νάζι της νόρας και η αγανάκτηση της στο τέλος που είπε σκάσε στο λουκά και ήθελε να φάνε. Και φυσικά γέλαγα με την εύα που όλο και προειδοποιούσε τον λευτέρη και ο λευτέρης στο κόσμο του. Χαίρομαι που συμμετείχε ενεργά στα παιδιαρίσματα της παρέας όχι σαν κάτι άλλους που σε ανάλογη σκηνή το μυαλό τους το είχαν πως θα διπλάρουν την παράνομη ερωμένη.

ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Αυτή η κοπέλα τελικά δεν με εκπλήσσει πια. Μελίτα αγαπάει στέφανο? Χα γελάσαμε μελίτα αγαπάει τον εαυτό της πείτε καλύτερα. Εδώ καράβια χάνονται η μελίτα μην μείνει άνεργη σκέφτεται. Για να μην πω ότι μόνη της παρηγοριά είναι ο στέφανος. Μωρή έχεις και ένα παιδί. ΠΑΙΔΙ. Για μια μάνα πρώτη της παρηγοριά είναι το παιδί της και μετά έπονται οι άλλοι. Αλλά τώρα θα μου πείτε από ποια ζητάω κάτι τέτοιο. Επανειλημμένως έχει δείξει ότι ούτε αυτό το ρόλο δεν κατέχει.

Η Άννα σε αναζήτηση Λευτέρη απλά χάσιμο χρόνου

ΠΑΡΕΑ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ (ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ)

Καλά απολαυστικότατο το σκηνικό ο νικόλας κάρφωνε τον λουκά ο λουκάς τον νικόλα και μέσα σε όλα η εύα προσπαθούσε να σώσει τον λευτέρη.Τα βλέμματα της σε όλη τη διάρκεια εκπληκτικά, μοναδικά, ξεκαρδιστικά. Η συνέχεια κάτω από το τραπέζι υπέροχη. Ο άμαχος πληθυσμός κάτω από το τραπέζι και την ώρα του φιλιού η τούρτα Μου άρεσε η αντίδραση του λευτέρη στο τούρτωμα.

ΠΕΤΡΟΣ-ΗΛΙΑΣ

Αχ τι υπέροχος διάλογος. Πολύ καλή η ατάκα θα βρεις το κλειδί κάτω από την πόρτα. Τελικά αρχίζω και λυπάμαι τον ρούσσο με μεγάλη επιφύλαξη βέβαια. Απλά υποκλίνομαι στην συγκεκριμένη σκηνή. Είναι από τις σκηνές που δεν μπορείς να περιγράψεις με λόγια.

Η αντιγόνη πακετάρει τα ρούχα της. Τζάμπα η προετοιμασία.

Η ΠΑΡΕΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΤΟΠΟΛΕΜΟ

ΝΙΚΟΛΑΣ-ΔΑΦΝΗ:

Εντάξει όλα τα λεφτά. Εκπληκτική η γεωργόνη στο ρόλο της μεθυσμένης. Ο δε νικόλας που έψαχνε τι θα φάει την επόμενη μέρα. Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα. Βέβαια με ψιλοχάλασε η ατάκα της δάφνης «επιτέλους η παρέα είναι και πάλι εδώ.» Λείπει ένας βρε δάφνη μου η παρέα ποτέ δεν θα είναι ολοκληρωμένη πια. Το πέσιμο της στην τούρτα όλα τα λεφτά. Νομίζω ότι το γέλιο του γιαννακόπουλου ήταν αληθινό και αυθόρμητο.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ:

Τον κακομοίρη τον λουκά φοβάται το αύριο και ψάχνει τρόπους να διασκεδάσει το σήμερα πολύ τον λυπήθηκα. Τζάμπα έκανε μπάνιο η νόρα τόση ώρα. Πάει το μαλλί πάει το μαξιλάρι πάνε τα στρώματα.

ΕΥΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Δόθηκε μια άρτια ερωτική σκηνή. Μου άρεσε υπερβολικά. Εκνευρίστηκα στην αρχή όταν κάτι τόσο γλυκό και τρυφερό μου το δείχνουν για λίγα δευτερόλεπτα ενώ κάτι σφουγγαρίσματα τα απολαμβάναμε για 20 λεπτά. Μετά το ξανασκέφτηκα και λέω δεν πειράζει. Το ένα στο ΕΠΕΒΑΛΛΑΝ με το ζόρι και γρήγορα εδώ προσπαθούν να προωθήσουν μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφέρουσα ερωτική ιστορία ΜΕ ΧΗΜΕΙΑ οπότε απόλαυσε το. Μην μου καταστρέψετε και αυτό το ζευγάρι. Με φτάσατε σε σημεία να χαίρομαι με εγκράτεια και επιφυλάξεις. Που φτάσαμε?


ΡΟΥΣΣΟΣ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ

Με τι χαρά και ικανοποίηση το ανήγγειλε ο ρούσσος το μαντάτο στην αντιγόνη δεν λέγεται. Πάγωσε η αντιγόνη.

Θα το ψηφίσω τέλειο σας παρακαλώ μην με κάνετε να βλαστημήσω την ώρα και τη στιγμή που το κάνω.





sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Παρ Ιαν 07, 2011 12:47 am



- τα παραπονα κ τα αποθημένα μανας κ κορης, μπορει να τα απεδωσαν ωραια υποκριτικα, αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει το θεμα οποτε...... το μονο, πειτε με κακια, αλλα το "φευγω, για να μην δω το κακο σου τελος" ηλπισα να ειναι προφητικο.... τοσα εχει κανει.... Angel

-Νορα-Λουκας στο κρεβατι μου αρεσαν απιστευτα.... Love!
"δεν μπορω να το πιστεψω οτι θα γινω πατερας.." .. ποσο ηθελα να την ακουσω αυτη την εκφραση...? inlove
μου ειχε φανει "καπως" η συμπεριφορα του οταν το εμαθε....

- τα μυνηματα μου θυμισαν εποχες γυμνασίου......... ασχετο... xixixi

- για αντρογυνο-θεατρο του παραλογου, no comment.... Ee?

- αν κ δεν μ αρεσει σαν χαρακτηρας, δεν μπορω να πω οτι εχει αδικο η Αμαλια... αλλα τον Λουκα τα λεφτα δεν τον ενδιαφερουν κ δε νομιζω να διεκδικησει ποτε τιποτα... -"το μαναρακι μου.." η Αμαλια.....?...... imarton valen

- ο Λουκας θυμηθηκε το Φωτη... αναμενομενο απο το Λουκα...... αναμενομενο γενικα....

- ε λοιπον συμπαθω παααρα πολυ την Εριεττα! ;D κ μ' αρεσει πολυ σαν συγγενης Λουκα-Νορας!

- παει να μιλησει σε καποιον ο ανθρωπος, κ ο ταριφας το γυριζει στο χιουμορ παλι.... τι να πω....?

- φορτσαρε ο γυμναστης.... δεν εχω θεμα με το Λευτερη, αλλα εγω θελω το Μανο πισωω.... (( .... δεν υποτιθεται οτι εχαν τον καρμικο ερωτα κλπ κλπ... δυο ολοκληρες σεζον τραβιοταν η Ευα μ' αυτο.... κ τωρα απλα της πασαρουν εναν καινουριο..? κ εμενα, δε ξερω, αλλα, πιο πολυ για εφηβικο ερωτα γυμνασιου μου κανει η ολη κατασταση, παρα για ωριμους ενηλικες......

- την εχω βαρεθει ελεεινα, αλλα... τι "ταπι κ ψυχραιμη" λεει η φραγκαχορταγη?? τα τοσα του πατριου τι τα'κανε??

- μου αρεσε η θεση της Εριεττας απεναντι στην υποθεση με τα διαμαντια, για το Λουκα.... εστω η προθεση της.....
μα συγγνωμη, : Παπαπολιτης- Πολιτης.... ειναι δυσκολο να παει το μυαλο ???

- ΠΕ-ΘΑ-ΝΑ με σκηνες παρεας! lmao που ο Νικολας κ ειδικα ο Λουκας το σιγονταρανε εξαρχης προς τα κει... ελιωσα στο γελιο! lmao ειδικα οταν φαγανε την τουρτια κατω απ το τραπεζι, με ακουσε ολο το τετραγωνο!! lmao ...
ωστοσο, θα ηθελα να δειχνουν περισσοτερο πανω απ' το τραπεζι, παρα απο κατω του....
και θα το ξαναπω... μου λειπει ο Μανος... ;/ δεν αλλαζου τοσο ευκολα τα μελη μιας τοσο ενωμενης παρεας......

- πειραζει που με ριχνει ο Ρουσσος? Κατρανιδης σταθερα respect.... κ μου αρεσει που τον στηριζει ο Ηλιας...

- η σκηνη Νικολα Δαφνης δεν μου αρεσε καθολου...... ακομα κ εκτος του "ολη η παρεα ειναι εδω" της Δαφνης που με εξοργισε.... καποιος λειπει, κ μαλιστα αναντικαταστατος..... νομιζα οτι ειχε παρει βαρια τη φυγη του... τον ξεχασαμε κιολας? ..

- Νορα-Λουκας... ωραια σκηνη! αν κ μου αρεσε πολυ μεχρι το "αν δεν το διαπιστωσω δεν πιστευω τιποτα" , δεν ξερω γιατι, αλλα μου δεν αρεσε που εβαλε τα γελια κατα τη διαρκεια του φιλιου........ παντως ωραια κ η βουτια στο κρεβατι...

-η κανελιτσα εκανε τη δουλεια της κ πατησε γκαζι ο Λευτερης, χωρις να αφησει να πεσει κατω η φραση της Ευας ^^ ...
δεν ενθουσιαστηκα...

- την εκατσε η Αντιγονη..... >:D

Κατρανιδης (γιορταζε κιολας...), Πετρακης,Δρακουλακη, Γιαννακόπουλος, Παπαδημητριου: oscar

κ επειδη το ευχαριστηθηκα πολυ το επεισοδιο, τελειο απο μενα!..
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Ιαν 07, 2011 12:58 am

anna-maria έγραψε: Χρονια Πολλα Φαιη μου και απο μενα..... HB Doro Να χαιρεσαι το ονοματακι σου και να συνεχισεις να εισαι ΤΟΣΟ παρατηρητικη....!!! Love!
Σου ευχομαι να περνας και εσυ τις γιορτες σου τοσο ομορφα οσο οι φεγγαροπετριτες.....
))

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές. Νομίζω ότι μας έχουν κάνει παρατηρητικούς με τα πολλά λάθη που έχουν κάνει κατά καιρούς. Πόσες φορές είχαμε δει ένα μικρόφωνο πάνω από τα κεφάλια τους και μάλιστα κάποιες φορές τα μωρά (Μάριος και Άγγελος) κοιτούσαν ψηλά και ήταν ολοφάνερο τι έβλεπαν. Εδώ ολόκληρο κάμεραμαν είδαμε σε πλάνο με Λουκά και Νόρα, σ' ένα κινητό θα κολλούσαμε; Άλλωστε ξέρουμε ότι τα επεισόδια αυτά γυρίστηκαν λίγο πριν από τα Χριστούγεννα, άρα η ημερομηνία ταιριάζει. Συμφωνώ όμως ότι πρέπει να προσέχουν με τις λήψεις τους γιατί ακόμη και η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Τουλάχιστον σήμερα μας αποζημίωσαν μ' ένα πολύ ωραίο επεισόδιο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από ellie Παρ Ιαν 07, 2011 1:26 am

Tελειο και απο μενα, αλλα ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να σχολιασω αναλυτικα-η εξεταστικη θα με πεθανει συντομα- -_-
Πολυ ωραιες σκηνες, δεμενες μεταξυ τους. Ωραια παρεα(-1). Μου ελειψε ο Μανος, αλλα ο Λευτερης καταφερε εν μερει να δεσει με την παρεα.
Ωραια η σκηνη με την Ευα και το Λευτερη η τελευταια οπως επισης και η προηγουμενες.
Νορα Λουκας σε φυσιολογικες στιγμες καθημερινες με τα προβληματα τους, μου αρεσαν πολυ.
Θεικος τουρτοπολεμος, θεικη Δαφνη που σαβουροθηκε xoxo
Γενικα πολυ ομορφο επεισοδιο...
ΥΓ. Χρονια πολλα Fay
ΥΓ2 Και εγω προσεξα το 20-12-10 αλλα χαλαλι τι να κανουμε...
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από MARKOS31 Παρ Ιαν 07, 2011 1:40 am

loukonorofan ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΕΠΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ. Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ. ΜΕ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ. Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΡΙΕΤΑ.
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 477 - Ημερομηνία 06-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Παρ Ιαν 07, 2011 2:08 am

loukanorofan έγραψε:

- τα παραπονα κ τα αποθημένα μανας κ κορης, μπορει να τα απεδωσαν ωραια υποκριτικα, αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει το θεμα οποτε...... το μονο, πειτε με κακια, αλλα το "φευγω, για να μην δω το κακο σου τελος" ηλπισα να ειναι προφητικο.... τοσα εχει κανει.... Angel

-Νορα-Λουκας στο κρεβατι μου αρεσαν απιστευτα.... Love!
"δεν μπορω να το πιστεψω οτι θα γινω πατερας.." .. ποσο ηθελα να την ακουσω αυτη την εκφραση...? inlove
μου ειχε φανει "καπως" η συμπεριφορα του οταν το εμαθε....

- τα μυνηματα μου θυμισαν εποχες γυμνασίου......... ασχετο... xixixi

- για αντρογυνο-θεατρο του παραλογου, no comment.... Ee?

- αν κ δεν μ αρεσει σαν χαρακτηρας, δεν μπορω να πω οτι εχει αδικο η Αμαλια... αλλα τον Λουκα τα λεφτα δεν τον ενδιαφερουν κ δε νομιζω να διεκδικησει ποτε τιποτα... -"το μαναρακι μου.." η Αμαλια.....?...... imarton valen

- ο Λουκας θυμηθηκε το Φωτη... αναμενομενο απο το Λουκα...... αναμενομενο γενικα....

- ε λοιπον συμπαθω παααρα πολυ την Εριεττα! ;D κ μ' αρεσει πολυ σαν συγγενης Λουκα-Νορας!

- παει να μιλησει σε καποιον ο ανθρωπος, κ ο ταριφας το γυριζει στο χιουμορ παλι.... τι να πω....?

- φορτσαρε ο γυμναστης.... δεν εχω θεμα με το Λευτερη, αλλα εγω θελω το Μανο πισωω.... (( .... δεν υποτιθεται οτι εχαν τον καρμικο ερωτα κλπ κλπ... δυο ολοκληρες σεζον τραβιοταν η Ευα μ' αυτο.... κ τωρα απλα της πασαρουν εναν καινουριο..? κ εμενα, δε ξερω, αλλα, πιο πολυ για εφηβικο ερωτα γυμνασιου μου κανει η ολη κατασταση, παρα για ωριμους ενηλικες......

- την εχω βαρεθει ελεεινα, αλλα... τι "ταπι κ ψυχραιμη" λεει η φραγκαχορταγη?? τα τοσα του πατριου τι τα'κανε??

- μου αρεσε η θεση της Εριεττας απεναντι στην υποθεση με τα διαμαντια, για το Λουκα.... εστω η προθεση της.....
μα συγγνωμη, : Παπαπολιτης- Πολιτης.... ειναι δυσκολο να παει το μυαλο ???

- ΠΕ-ΘΑ-ΝΑ με σκηνες παρεας! lmao που ο Νικολας κ ειδικα ο Λουκας το σιγονταρανε εξαρχης προς τα κει... ελιωσα στο γελιο! lmao ειδικα οταν φαγανε την τουρτια κατω απ το τραπεζι, με ακουσε ολο το τετραγωνο!! lmao ...
ωστοσο, θα ηθελα να δειχνουν περισσοτερο πανω απ' το τραπεζι, παρα απο κατω του....
και θα το ξαναπω... μου λειπει ο Μανος... ;/ δεν αλλαζου τοσο ευκολα τα μελη μιας τοσο ενωμενης παρεας......

- πειραζει που με ριχνει ο Ρουσσος? Κατρανιδης σταθερα respect.... κ μου αρεσει που τον στηριζει ο Ηλιας...

- η σκηνη Νικολα Δαφνης δεν μου αρεσε καθολου...... ακομα κ εκτος του "ολη η παρεα ειναι εδω" της Δαφνης που με εξοργισε.... καποιος λειπει, κ μαλιστα αναντικαταστατος..... νομιζα οτι ειχε παρει βαρια τη φυγη του... τον ξεχασαμε κιολας? ..

- Νορα-Λουκας... ωραια σκηνη! αν κ μου αρεσε πολυ μεχρι το "αν δεν το διαπιστωσω δεν πιστευω τιποτα" , δεν ξερω γιατι, αλλα μου δεν αρεσε που εβαλε τα γελια κατα τη διαρκεια του φιλιου........ παντως ωραια κ η βουτια στο κρεβατι...

-η κανελιτσα εκανε τη δουλεια της κ πατησε γκαζι ο Λευτερης, χωρις να αφησει να πεσει κατω η φραση της Ευας ^^ ...
δεν ενθουσιαστηκα...

- την εκατσε η Αντιγονη..... >:D

Κατρανιδης (γιορταζε κιολας...), Πετρακης,Δρακουλακη, Γιαννακόπουλος, Παπαδημητριου: oscar

κ επειδη το ευχαριστηθηκα πολυ το επεισοδιο, τελειο απο μενα!..

δινω δικιο σε ολα οσα ειπεσ γτ κ εμενα μ λειπει πολυ ο μανοσ.....αυτοσ ανηκει στη παρεα τησ φεγγαροπετρασ κανενασ πολιτησ.....
η μονη που γινεται δεκτη ειναι η εριετα...γτ ειναι γνησια αδερφη τ λουκα....αν κ ακομη κ η εριετα θα ηταν πολυ δυσκολο να ενταχθει στην αυθεντικη παρεα τησ φεγγαροπετρασ....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης