Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

+35
edem4ever
nora_oscar
evanna
ilio
KatsaroYpotheto
stefistaroy
Foulitsa
lizzie
rafoni
rachel
fantina
black_cat
Dimitraaa
tsourdalitsa
Καρ-Mik
Δ.Μπέλλος
nefelik
Cancoon
pasxalitsa
abba
jenoy
kapetanissa
JESSIE
katie007
κικκο
Ezantakou
anna-maria
gxnel
Caroline
Antigoni!
marakii
Lyn
ntina fan
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap54%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 54% 
[ 40 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από jenoy Πεμ Φεβ 03, 2011 9:10 pm

Καλό το επεισοδιο αν και μου λειπει ο Στέφανος
Χαρακτηριζουμε την Μελιτα ζηλιαρα ,αυτή η υστερια της Νόρας πως μπορει να χαρακτηριστει ?
εμενα παιδια δεν μου άρεσε καθολου την βρηκα πολυ υπερβολικη την Νόρα και χωρίς λόγο
η Εριεττα φερθηκε επιτελους σωστα απεναντι στη Μελιτα και θυμηθηκε οτι υπαρχει και αυτη στη ζωη του σΣτέφανου και την πηρε τηλεφωνο-αν και δεν ήταν υποχρεωμένη και
αυτό την τιμα ιδιαίτερα
επισης τιμα και την Μελίτα το γεγονος ότι της απαντησε εγκαρδια και δεν εμεινε στο γεγονος που υποστηριζουν ορισμενοι , οτι το μονο που την νοιαζει ειναι να μην βοηθησει η Εριεττα στην αποφυλακιση , απεναντιας τονισε στην μανα της οτι της χρωστάει ,
για αλλη μια φορά η Μελίτα έδειξε οτι ειναι ενα ΚΑΘΑΡΟ ατομο

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από abba Πεμ Φεβ 03, 2011 9:15 pm

Καλησπέρα και απο μένα παιδιά..Καλό και απο μένα το επεισόδιο αλλα θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση...Μου κάνει εντυπωση στη σειρά η βαρύτητα που εμφανως δινουν σε καποιες καταστάσεις συγκριτικά με κάποιες αλλες...Συγκεκριμενα τον τελευταιο καιρο προσπαθουν να εξηγησουν τη συμπεριφορα της Νταιζης...Ακουμε για το παρελθόν της και τη δυσπιστία του Λουκά...Κοινώς γίνεται αναφόρα στη μεταξύ τους παρελθοντικη σχεση και στο οτι η Νταίζη απογοητευτηκε και απο τον Λουκά που δεν τη πιστεψε και στραφηκε στο Χρηστο...Ολο αυτο το είδαμε περυσι στις αρχες και καλα κανουν και το εξηγουν παραπανω.. Μου κανει εντυπωση ομως που πχ δεν αναφερθηκε τωρα που μαθαν οτι ο Μπελλος ειναι φονικο οπλο οτι ο Λουκας προξενευε τη Νορα στον "Μητσουλα" κανα τριμηνο και η οτι η Νορα φλερταρε για δευτερη φορα με εναν ψυχακια...Εγω περιμενα η πρωτη αντιδραση ολων να ειναι αυτη....Μου φαινεται σαν να υπαρχει επιλεκτικη μνημη....Τελος παντων...
Καλο και απο μενα

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Πεμ Φεβ 03, 2011 9:16 pm

και η εμενα η νταιζη μου αρεσε παρα πολυ καλα τους τα ειπε. η συμπεριφορα της φεγγαροπετρας παρατραβηξε. με απογοητευουν συνεχως με την ανωριμη συμπεριφορα τους.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Φεβ 03, 2011 9:19 pm

abba, στο προηγούμενο επεισόδιο νομίζω, με το που άκουσε η Νόρα περί Μπέλλου, αναφέρθηκε και στο ότι έφτασε τόσο κοντά στο να τον αρραβωνιαστεί και που σκεφτόταν οτι δεν ήταν και τόσο σωστή απέναντί του. Αλλά προφανώς άλλα τους απασχολούν τώρα για να δώσουν περισσότερη έμφαση σ'αυτό..
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από marakii Πεμ Φεβ 03, 2011 9:19 pm

anna-maria έγραψε: Υ.Γ -> Το οσκαρ σημερα παει στην Αντιγονη Δρακουλακη για τις υπεροχες εκφρασεις της!!! Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 11556

Συμφωνώ θεάρα Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 195890
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Πεμ Φεβ 03, 2011 9:21 pm

και κατι αλλο. η ευα ουτε καν σχολιασε οτι ο μπελλος ειναι ο απαγωγεας του γιου της. εχει αλλους νταλκαδες τωρα ο τερης μη χασει το στηριγμα. αλλα ισως βιαζομαι ως προς τον μπελλο και την αντιδραση της θα κρινω καλυτερα αυριο. ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ ΟΙΚΤΡΑ Η ΕΥΑ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Πεμ Φεβ 03, 2011 9:24 pm

Πολύ καλό από μένα γιατί είχε και δράση και σκηνές

Μας πέσανε οι κάλτσες με τον Μπέλλο να απειλεί την αντιγόνη, είμαι σίγουρη ότι θα γέλασε το παρδαλό κατσίκι σε όλη την επικράτεια!!!

Τόσο που θα κατεβάσει γάλα και θα έχουμε πολύ τυράκι φέτος....

Η Νταίζη ποπό δεν έβαλε κάτω και σήμερα, αν εξαιρέσεις λίγο τις μούτες, ήταν όπως πάντα απόλαυση. Γιατί άν έχεις ταλέντο, όσα κούφια και να σου γράψουν τα υπηρετείς.

Εύα-Δάφνη-Νόρα, στη σκηνή με τις πατάτες πολύ καλές και φυσικές, με την Ξυλά να σαρώνει. Τη σκηνή με το τηλεφώνημα και τις ζήλειες τη βρήκα περιτή,ίσα-ίσα για να γεμίσει το επεισόδιο.

Μου άρεσε η σκηνή Νταίζης-ΝΙκόλα και θα ήθελα στο μέλλον να δω σκηνή και μαζί με το Στέφανο και τους Τρεις. (Προσωπική ιδιοτροπία)

Η κλαψοφουντουκω, με τη λαιμαριά, αφού μίρλησε καλά καλά, συνέχισε το -στην υγειά μας mood- και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε lmao αφού η Εριέττα αποδεικνύοντας ακόμα μια φορά την κλάση της την πήρε τηλέφωνο να της πει τα νέα.

Μέχρι και η Αμαλία το παραδέχτηκε, είναι Κυρία... Ναι τι είναι η κόρη σου, ακριβώς το αντίθετο!

Η σκηνή του Φινάλε, με την Νταίζη στο σπίτι της Αμαλίας και του Ρουσου εκπληκτική

Εν αναμονεί.....
Καλό μας βράδυ Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Φεβ 03, 2011 9:26 pm

Στο επεισόδιο κυριάρχησε η Νταίζη. Σε όλες της τις σκηνές με τον Λουκά, τον Νικόλα, την παρέα κλπ με τις ατάκες της, την ετοιμότητά της και τα μικρά ξεσπάσματα ειλικρίνειας έκλεψε την παράσταση.
Όταν άκουσε τον Μπέλλο να την απειλεί, φοβήθηκε αλλά κατάφερε να βρει τον εξυπνότερο τρόπο να κινηθεί: να ανταλλάξει τα στοιχεία με τα χρήματα, τους πίνακες αλλά και την εξασφάλιση προστασίας. Ο Λουκάς πάντως “ξέχασε” να πει στην Νταίζη ότι αυτός την έκανε, έστω και άθελά του, την πατάτα και την έκαψε. Τέλος πάντων το σχέδιο που οργανώθηκε από τον Λουκά είχε και τα ευτράπελά του χάρη στις κατινιές της Νόρας, της Δάφνης και της Εύας.
Μου άρεσε ιδιαίτερα η σκηνή της Νταίζης με τον Νικόλα. Είναι σημαντικό που ο αδερφός της κατάφερε να δει πίσω από την μάσκα της ψυχρής υπολογίστριας την ψυχολογία της Νταίζης και κυρίως το πόσο αγαπάει τον Χρήστο.
Το δίδυμο Αμαλία – Νταίζη έχει μπρίο, είναι φοβερό!
Πολύ καλή η Πολυχρονίδη!
Μου άρεσε επίσης πάρα πολύ το τηλεφώνημα Μελίτας Εριέττας. Η Μελίτα χωρίς κομπλεξισμούς και εγωισμό αναγνωρίζει πάντα το καλό που της κάνει ο οποιοσδήποτε. Έτσι κι εδώ αναγνώρισε αμέσως την χειρονομία της Εριέττας να την ενημερώσει. Η πηγαία και άδολη χαρά που ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο της Μελίτας για την επερχόμενη αποφυλάκιση του Στέφανου ήταν το κάτι άλλο!
Πολύ καλή η Παπά εδώ καθώς και στο πώς απέδωσε την ανησυχία που προκάλεσαν στην Μελίτα τα λόγια του πατέρα της σχετικά με το πόσο δύσκολη παραμένει παρόλα τα στοιχεία η αποφυλάκιση.
Αχ πότε θα βγει ο Στέφανος;! Μου έχουν λέιψει πολύ οι σκηνές του με την Μελίτα!
Μου άρεσε τέλος και η κουβέντα Εύας, Νόρας, Δάφνης γύρω από τον Λευτέρη, γιατί ειπώθηκαν αλήθειες αλλά με χιούμορ. Έχουν δίκιο όταν λένε ότι ο Λευτέρης στάθηκε στην Εύα με μια τιμιότητα και ευαισθησία που κανείς άλλος δεν επέδειξε απέναντί της.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από abba Πεμ Φεβ 03, 2011 9:26 pm

Jessie, δεν το θυμάμαι αυτό οπότε σίγουρα θα έγινε μια αναφορά στον αέρα...Απλά εδώ μιλάμε για έναν δολοφόνο και πιστεύω πως θα έπρεπε να το αναλύσουν πολύ περισσότερο από τη στιγμή που μισή χρονιά πέρυσι η Νόρα έβγαινε μαζί του και ο Λουκάς τον θεωρούσε καλό παιδί και την προξένευε σε αυτόν...

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 9:27 pm

loukitsa έγραψε: ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Λουκάς-Νόρα:η Μπεκρου πάλι άφαντη τι κι αν ειναι υπαλληλος διωχτε την
Τουλάχιστον ειχαμε φιλιά κατι ειναι κι αυτό!

2.Θεαρα-Λαπαδόπαιδο:Οι ατακες ολκής δεν ειναι για του λόγου σου Κουνια-Μπέλλο!
Ρε μαφιοζε της πενταρας ουτε καν της δεκαρας, προσεχε πως μιλας στη Θεαρα μη σε κανω ντιπ για τους καρχαριες
εισαι που εισαι ντιπ για ντιπ!

3.Ευα-Νόρα-Δαφνη:Δεν Είπε ψεμματα Ευακι ο Λευτερης, απεκρυψε το παρελθον του αλλα ειχε σοβαρο λόγο...
Μας έλειψαν αυτες οι ωραιες σκηνες απολαυστικες ήταν όλες τους.

4.Λουκάς-Ερη-Οχιά:(μπηκε στο ασπαστηκα μονο και μονο για Λουκά και έρη) καλα οταν τραβηχτηκαν πισω ερη και Λουκας στον πυροβολισμό
προσκύνησα και τα ψεμματα της οχιας συνεχιζονται

5.Θεαρα-Λαπαδόπαιδο μερος β ελπίζω και τελευταίο:Κατω τα χερια σου αλητη απο τη Θεαρα
και μάζεψε το νεροπίστολο σου ψευτόμαγκα! Fskl Tigania Με τις δικες μου αντοχες μην παιζεις μοναχα (για τη Θεαρα μπηκε
σ αυτη την κατηγορία ασφαλως οχι για άλλο λόγο)

6.Ευα-Νόρα-Δαφνη-Λουκας-Νικόλας:τρωνε φιλικα και να ανησυχει η Νόρα για το Λουκακο της και μεσα στην όλη παραζαλη φουντωσαν τα αιματα...
Μα καλα δεν καταλαβε πως ειναι η φωνη της Οχιας η Νόρα?

7.Λευτερης-Αννα:αναλατη σκηνη αναμασημα των προηγουμενων και η Αννούλα του Χιονιά
πήγε να υποδαυλίσει τον ερωτα της Ευας προς τον Λευτέρη

8.Νικόλας-Λουκάς:Αγαπω Νικολα ωραια συμφωνω και γω να τη σκοτωσει να ηρεμησουμε!Κενταει ο Νικόλας
"αυτη τη στιγμη οχι τα χω στειλει καθαριστηριο" αναφερώμενος στα όπλα
Λουκάς:"Και το Νικόλα δεν τον φοβαμαι ειναι βλήμα απο μονος του"
εχουν ωραιες ατακες σπιρτόζικες οφειλω να το παραδεχτώ!

9.Παρεα στο παλιο σπιτι του νΙΚΌΛΑ:Το οτι η Παρεα γελοιοποιηθηκε ακομη μια φορα
μπροστα στην Οχια να το σχολιάσω? Και η Οσιά Οχιά λεει οτι επειδη τα παιδια είναι ένα μεγάλο κρεββατι μπλα μπλα μπλα
ειπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα lmao lmao


10.Η σκηνη με τον λαπα να σημαδευει με το νεροπίστολο τη Θεαρα ήταν άκρως χιουμοριστικη.
Η Παπαδημητριου προσπαθουσε να επιτεινει τη δραματικοτητα
αλλα τι να πρωτοκανει και αυτη η ικανοτατη ηθοποιός? η γελοιότητα αντικατοπτρίζεται στο πρόσωπο του Μπέλλου! Fskl Tigania


11.Λουκονορακια μου-Παναγιωτης:Πόσο χαιρομαι οταν βλέπω τον κυριο Ζαφείρη με τα παιδια μας!η σκηνη όμως γλισχρή

12.Ευα-Αγγέλα-Μαρίλια:Ανυσηχες για το αν θα συλληφθει ο λαπας...Δεν τους νοιάζουν τα λύτρα.

13.Δαφνη-Λιάκος:Τα κοντινα στη Γεωργόνη Θεικά!

14.Ελα ντε βρε Λουκακο αυτες οι ορμόνες της εγκυμοσυνης την αποτρέλαναν και νομιζει πως
την απατας...ποιός εσυ!!Αχ αυριο ο υπέρηχος που τόσο περιμενουμε όλοι!

15.Θεάρα-Παναγιώτης:Ολιγόλεπτη σκηνη αλλα καλή!Άλλη μια γλισχρή σκηνή

16.Καταφύγιο αλλανταμ παπαδαμ Αμαλί:Νικόλας και οχια τα αδερφακια πηγανε στην Αμαλί που τους υποδεχτηκε περιχαρής
με μια ωραιότατη ξυνίλα!


ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Μονόλογος της οχιάς:Που τετοια τυχη να σε δουμε νεκρη μωρε τσουχτρα τζαμπα χαιρομαι μου φαινεται!
Που να κρυφτει Θεε της που?Στην κόλαση αντε απο κει χάμο

2.Ερη-Οχιά:Καλε η χαρα του playback μας κανει και οι υποδειξεις βρε ουσττττττττ
η Πολυχρονιδη υπερβολικη με τις εκφρασεις της.

3.Μπεκρού-Αμαλί:Σε απευθείας τηλεφωνικη με την Ερη, σε λιγο θα βγουν και κολλητούλες!
Εκανε το θαυμα της πάλι η Ερη και θα εποφεληθει η Μπεκρου εχοντας στο παλι της τον απολυτο της?
Ζαμεε να χωρισουν και να ειναι μαζι με την Ερη αυτη του αξιζει!

4.Νικόλας-Οχιά:αρχισε τις κλάψες πάλι...δεν θελω αγιοποιηση της Οχιας σας παρακαλω πολυ!
Να πληρωσει μονο θανατος της αξίζει! Δακρυ δεν μας κυλά με τα μελοδράματα της
ειναι κακια να πληρωσει όπως εχετε υποσχεθει!

5.Ο Λαπας πριν προλαβει να δει το νουμερο
που πηρε η Οχιά καταλαβε που βρίσκεται lmao lmao lmao lmao εκανα καινουριο στομαχι
Τυφλα να χει ο Γιούρι Γκέλερ

7.Μπεκρου-Αμαλί-Ρούσσος:Αυτες απογειώθηκαν...αντε να τις προσγειώσεις

8.Ο Κουνια-Μπέλλος πηγε σαν άλλος πράκτωρ 000 θου βου
να σκοτωσει την οχια...κουνια που σε κούναγε!


Το σημερινο ειχε και καλες σκηνες αλλα και ασχημες.
Σκηνοθετικα πολυ καλό, είχε ροή και ωραία πλάνα.

Πολυ καλές ερμηνείες απο Πετράκη, Παπαδημητρίου, Γιαννακόπουλο, Ξυλά, Γεωργόνη.
Συγχωρείστε με αλλα η Δρακουλάκη ήταν κομματάκι υπερβολικη στις αντιδρασεις της
στο τηλεφωνο με το Λουκα στο σπίτι της Ευας.

Πολύ Καλό το σημερινό.Ισως να ψηφιζα και Τέλειο λόγω παρεας
αλλά χαλάστηκα με την υπερβολική Οχιά και τον αντρα της το λαπά!
(Αχ αυτος ο Λουκονορικός υπέρηχος με έκανε πολυ Large...)
Εχω ολόιδια κουρτινα με αυτη του Νικόλα!


YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.Θελω να δω Λουκονορικο υπέρηχο!!!!!!!!!!!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!


Φιλικά
loukitsa ))
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσα γράφεις, όπως και με τα σχόλια της JESSIE και της pasxalitsa.

Ομολογώ ότι στο σημερινό επεισόδιο γέλασα πολύ!

Υπήρξαν όμως και κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν, αλλά επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι είστε ενθουσιασμένοι, λέω να μην τα σχολιάσω και χαλάσω το καλό κλίμα... Θα περιμένω πρώτα να δω τις εξελίξεις στα επόμενα επεισόδια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Φεβ 03, 2011 9:29 pm

Μου άρεσε η σκηνή Νταίζης-ΝΙκόλα και θα ήθελα στο μέλλον να δω σκηνή και μαζί με το Στέφανο και τους Τρεις. (Προσωπική ιδιοτροπία

Πασχαλίτσα, δεν είναι μόνο προσωπική σου ιδιοτροπία, κι εγώ θα ήθελα πολύ να δώ μιά αληθινή συζήτηση μεταξύ των τριών αδελφών, γιατί αρκετές αρλούμπες έχουν γράψει για τη Νταίζη, ας τη δούμε μιά φορά σε κάπως πιό βάθος απ'την επιφάνεια, καιρός είναι πιά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 03, 2011 9:29 pm


Για επεισόδιο δραματικής σειράς δεν ξέρω τι να ψηφίσω αλλά αν ψήφιζα για κωμική θα το έλεγα τέλειο.

Στο σημερινό επεισόδιο με κάποιες σκηνές γέλασα με την ψυχή μου με κάποιες εκνευρίστηκα αφάνταστα

Ας ξεκινήσω με τα εκνευριστικά.

Η Δάφνη βάζει στο ίδιο σακί το Μάνο και το Στέφανο; Ο Μάνος είναι αδελφός της το ξεχάσαμε κι αυτό; Λαμόγιο ικανό για τα χειρότερα αλλά και για τα καλύτερα. Είναι αυτός που της αγόρασε την Εδέμ χωρίς καν να το γνωρίζει και πριν ακόμη μάθει οτι είναι αδέλφια. Είναι αυτός που την ώρα που ο Στέλιος κυνηγούσε τη Νόρα παρόλο που εκείνη ήταν συνυπεύθυνη για την απαγωγή της Νεφέλης έδινε χρήματα και βοήθεια για να τη φυγαδεύσει. Είναι αυτός που καταχράστηκε για να μη μπει η Δάφνη φυλακή. Ο Στέφανος τι καλό έχει κάνει; Μόνο την τρομοκρατία του και τα ξεπουλήματά του έχουν γευτεί και για να μην ξεχνιόμαστε ακόμη της χρωστάει της βιοπαλαίστριας το μερίδιό του απο εκείνη την επιχείρηση που φούνταρε. Κατανοητό να προσπαθεί να παρηγορήσει τη φίλη αλλά όχι κι έτσι.

Ο Νικόλας άκουσε τον καημό της βιασμένης και τη συμπόνεσε; Αμνήμων είναι; Δεν θυμάται οτι αυτή η ίδια πονεμένη αδελφή που το παίζει κοριτσάκι με τα σπίρτα έκανε απανωτές απόπειρες να σκοτώσει μια γυναίκα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη; Ότι πούλησε έναντι μιας μονοκατοικίας το παιδί της; Ότι έκανε πάνω απ όλα η ίδια αυτό που κατηγορεί την Αντιγόνη οτι έκανε σ αυτήν; Εδωσε το παιδί της να το μεγαλώνει κάποιος άλλος; Γιατί δεν φαντάζομαι οτι η Αντιγόνη έψαξε ένα βιαστή για να δώσει το μωρό της για υιοθεσία. Μια χαρά θα μπορούσε κι ο Οδυσσέας να είναι καθίκι. Τι ακριβώς λυπήθηκε; Απο πότε κάθε γυναίκα που έχει κακοπάθει νομιμοποιείται να σκοτώνει και να εκμεταλεύεται;

Το τσοκαράκι έκανε περιοδεία να απειλήσει να δώσει στοιχεία και να το κρύψουνε. Η μοναδική σκηνή που μου άρεσε ήταν με το Νικόλα κι αυτό γιατί επιτέλους άφησε το κούνημα των χεριών και τις γκριμάτσες. Τελικά το ρόλο της κακιάς ζορίζεται πολύ να τον υποδυθεί κι αντίθετα όσο εξωφρενικά κι αν ακούγονταν αυτά που έλεγε στην πιο ήρεμη σκηνή και τη λίγο πιο συναισθηματική τα κατάφερε καλύτερα.


Ας συνεχίσω με τα ξεκαρδιστικά.

Ο Μπέλλος με το όπλο στο χέρι είναι οτι πιο γελοίο έχω δει σε ολόκληρη τη σειρά. Κορδωμένος σαν παγώνι με το ύφος του ηλιθίου που τον ακολουθεί παντού και πάντοτε, να απειλεί την Αντιγόνη με δίπλωσε στα δύο απ τα γέλια. Η βλακεία του δουλεύει συνεχές ωράριο. Καλό. Αξιοθαύμαστη η κυρία Παπαδημητρίου που κατάφερε να δείχνει φοβισμένη.

Γέλασα τρελά με το μαλλιαρό κατινάκι που ένοιωσε ευγνωμοσύνη προς την Εριέττα. Πάω στοιχηματάκι όλα τα διαμάντια του Λευτέρη οτι δεν θα κρατήσει πάνω απο δυό τρία επεισόδια.

Ο Νικόλας στη σκηνή που προσπαθούσε ο Λουκάς να τον πεισει να προστατέψει την αδελφή-φονιά όλα τα λεφτά. Απαντούσε με τις ατάκες του κάθε αγανακτισμένου τηλεθεατή που τόσο καιρό παρακολουθεί να του κάνουν το άσπρο μαύρο.

Η Νταίζη να κουνάει τα χέρια και να μορφάζει και να αποκαλεί το σπίτι του Νικόλα σπίτι των οργίων τι σας λέει; Μίλησε η παρθένα που την έπεφτε σε όποιον δεν ήταν αίμα της για τα φράγκα για ηθική. Τρελό γέλιο. Τη θυμάμαι να την πέφτει στο Ρούσσο στο Λουκά στο Μπέλλο και άντε με ξαναπιάνουν τα γέλια. Για βιασμένη πολύ εύκολα χρησιμοποιεί το σώμα της για να πάρει λεφτάκια.


Τα τρία κορίτσια στης Αγγέλας να προσπαθούν να παρηγορήσουν τη φιλενάδα ήταν συγκινητικά και αστεία ταυτόχρονα. Η Νόρα που προσπαθούσε να βρει ομοιότητες με πλήρη αποτυχία και η Δάφνη που αναρωτιόταν αν τα κατάφεραν για να πάρει αρνητική απάντηση. Τα κορίτσια σε μεγάλα κέφια. Τώρα υποτίθεται παρηγορούσαν;

Οι γκριμάτσες της Εύας όσο έβλεπε τις φίλες της να ζηλεύουν και ο τρόπος που προσπαθούσε να πάρει το μαχαίρι απ τη Νόρα που καμάκωνε τις πατατούλες λες και έσφαζε την γκόμενα του Λουκά ή λες και έκοβε το Λουκά φέτες.

Το ύφος της Δάφνης όταν της είπε ο Νικόλας οτι ετοιμάζεται να πάει κι εκείνος στο διαμέρισμα μου θύμισε καρτούν που σιγά σιγά κοκκινίζει κι αρχίζει να βγάζει καπνούς απ τα αφτιά.

Ο πανικός των αγοριών όταν τα κορίτσια έκαναν έφοδο στο διαμέρισμα και το ύφος της Εύας που κατα διασκέδαζε με το θέαμα. Αυτές να επιμένουν να ψάξουν το υπνοδωμάτιο και τις ντουλάπες και ο Νικόλας να τις σταματάει μία μία.

Η φάτσα της Αμαλίας όταν είδε την ουρανοκατέβατη μουσαφίρισα. Καλη διασκέδαση Αμαλίτσα μου.

Περιμένω τις δυο κατίνες σε συμβίωση Ετσι κι αλλιώς απ τα μυστικά δεν περιμένω και τίποτα άλλο πια εκτός απο καμιά σκηνή να γελάμε και καμιά σκηνή με καλή ερμηνεία. Κάποτε περίμενα συνοχή πλοκή και δικαίωση των ηρώων. Τώρα πια όχι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Πεμ Φεβ 03, 2011 9:30 pm

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΝ ΤΙΣ ΕΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ο τερης αναγκαστηκε να πει καποιες αληθειες στην ευα. γιατι εγινε η αποπειρα δολοφονειας. κραταω μικρο καλαθι ως προς τον τερη
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Φεβ 03, 2011 9:31 pm

jenoy έγραψε:Καλό το επεισοδιο αν και μου λειπει ο Στέφανος
Χαρακτηριζουμε την Μελιτα ζηλιαρα ,αυτή η υστερια της Νόρας πως μπορει να χαρακτηριστει ?
εμενα παιδια δεν μου άρεσε καθολου την βρηκα πολυ υπερβολικη την Νόρα και χωρίς λόγο
η Εριεττα φερθηκε επιτελους σωστα απεναντι στη Μελιτα και θυμηθηκε οτι υπαρχει και αυτη στη ζωη του σΣτέφανου και την πηρε τηλεφωνο-αν και δεν ήταν υποχρεωμένη και
αυτό την τιμα ιδιαίτερα
επισης τιμα και την Μελίτα το γεγονος ότι της απαντησε εγκαρδια και δεν εμεινε στο γεγονος που υποστηριζουν ορισμενοι , οτι το μονο που την νοιαζει ειναι να μην βοηθησει η Εριεττα στην αποφυλακιση , απεναντιας τονισε στην μανα της οτι της χρωστάει ,
για αλλη μια φορά η Μελίτα έδειξε οτι ειναι ενα ΚΑΘΑΡΟ ατομο

Συμφωνώ μαζί σου! Έτσι είναι.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Πεμ Φεβ 03, 2011 9:38 pm

clarabel αυτο που λες για δαφνη ως προς τον μανο ξανα πες το η δαφνη βαζει το χερι της στην φωτια για τον τερη και γινετε χυδαια ως προς τον αδερφο της. σκιζετε να στρωσει κοκκινο χαλι για τον τερη στην ευα αλλα για τον μανο δεν σκιστηκε ουτε μια φορα περισι που καταλαβε πως ο μανος μετανιωσε για τα λαθη του ακομα και τοτε που ο μανος εσωσε την ευα του απο την δολοφονικη επιθεση κατα της ευας με το αμαξι. ουτε καν τοτε που ο πατερας της της ελεγε πως μανος ευα αγαπιουνται τρελλα και πρεπει να ξανασμιξουν. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΗΡΩΩΝ. Η ΔΗΘΕΝ ΚΑΛΗ ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΧΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΛΙΕ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΡΗ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Πεμ Φεβ 03, 2011 9:42 pm, 1 φορά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Φεβ 03, 2011 9:41 pm

Α! Όλα κι όλα!!! Εγώ σήμερα θα ψηφίσω αναπάντεχα Τέλειο!!! Γιατί είχε γέλιο!!!! Γιατί είχε μια παράδοξη αταίριαστη αλλά γλυκιά "συμμαχία" μεταξύ όλων! Άλλο που εξυπηρετεί συμφέροντα και δεν θα κρατήσει. Τους θαύμασα όλους σήμερα! Άλλους περισσότερο κι άλλους λιγότερο. Η Μελίτα σκοπεύει να γίνει κολλητή με την Εριέττα; Όπως έκανε και με την Εύα; lmao lmao lmao lmao
Κι επειδή αν δεν παινέψεις το ψευδώνυμό σου θα πέσει να σε πλακώσει.. ένα έχω να πω!!!!!
Μπέλλος θεός!!!! Εγώ του δίνω oscar !!!! Μπορεί να μην πείθει την πλειοψηφία για κακός αλλά είναι Στέλιος Καλαθάς κι εγώ προσκυνώ!!! : respect : : respect : : respect : Αναμένω τη μέρα που θα αποκαλυφθεί λεπτομερώς το παρελθόν του και θα δικαιωθεί (ονειρεύομαι εγώ τώρα... Efxi Efxi )
Αυτά!!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Φεβ 03, 2011 9:44 pm

ntina fan έγραψε:ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΝ ΤΙΣ ΕΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ο τερης αναγκαστηκε να πει καποιες αληθειες στην ευα. γιατι εγινε η αποπειρα δολοφονειας. κραταω μικρο καλαθι ως προς τον τερη

Σε αυτό που λες, ότι ο Λευτέρης αναγκάστηκε να πει την αλήθεια, συμφωνώ.
Αλλά νομίζω πως ο Λευτέρης φαινόταν ότι δυσανασχετούσε που της έκρυβε πραγματα, ήδη από την στιγμή που κοιμήθηκαν μαζί.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Πεμ Φεβ 03, 2011 9:45 pm

ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΣΑΝ ΟΠΩΣ ΓΙΑ Π.Χ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Φεβ 03, 2011 9:48 pm

@jenoy , μεχρι στιγμης η Εριεττα εχει φερθει ΜΟΝΟ τιμια στην Μελιτα, δεν ειναι η πρωτη φορα.Και οχι μονο τίμια, αλλα εχει σταθει ΚΑΙ υπερ της σχεσης Μελιτας-Στεφανου, ενω σαν πρωην ερωμενη του θα μπορουσε απλως να αποστασιοποιηθει. Αλλα επειδη τον θελει ευτιχισμενο, την βοηθησε κιολας.

Και απορω για κατι, το οτι ειπε ευχαριστω η Μελιτα την κανει καθαρο άνθρωπο,οπως τονισες? Τι πιο λογικο να πει ευχαριστω? Δηλαδη πλεον το ευκολως εννοουμενα πρεπει να τα εξυμνουμε!????
Και αν ναι, προχτες που πηγε σπιτι της να την ρωτησει για το μακελιο στο βουνο, γιατι δεν ειπε - η καθαρη- παλι κανα ευχαριστω.?

Ουπς, ναι, δεν ακουσε αυτα που ηθελε να ακουσει.....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Φεβ 03, 2011 9:53 pm

Κι επειδή είμαι ενθουσιασμένη (συνεχίζει η τρελή ακάθεκτηPalamakia ) κι ένα oscar δεν φτάνει κι επειδή ο Μπέλλος είναι θεός και δεν ψηφίζουμε τέλειο επεισόδιο κάθε μέρα δανείζομαι τη φώτο από τη δημοσιέυση ζητώ συγνώμη και επανορθώνω
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Stks
και του ξαναματαδίνω μερικά ακόμα.... oscar oscar oscar oscar Μπέλλος Τέλος (και θα υποστώ το κράξιμο lol! lol! )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δ.Μπέλλος στις Πεμ Φεβ 03, 2011 10:16 pm, 1 φορά
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 03, 2011 9:57 pm


Παρακαλώ να μην ποστάρονται οι δημοσιεύσεις στο σχολιασμο Να μην επαναληφθεί
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Φεβ 03, 2011 10:06 pm

Καρ-Mik έγραψε:@jenoy , μεχρι στιγμης η Εριεττα εχει φερθει ΜΟΝΟ τιμια στην Μελιτα, δεν ειναι η πρωτη φορα.Και οχι μονο τίμια, αλλα εχει σταθει ΚΑΙ υπερ της σχεσης Μελιτας-Στεφανου, ενω σαν πρωην ερωμενη του θα μπορουσε απλως να αποστασιοποιηθει. Αλλα επειδη τον θελει ευτιχισμενο, την βοηθησε κιολας.

Και απορω για κατι, το οτι ειπε ευχαριστω η Μελιτα την κανει καθαρο άνθρωπο,οπως τονισες? Τι πιο λογικο να πει ευχαριστω? Δηλαδη πλεον το ευκολως εννοουμενα πρεπει να τα εξυμνουμε!????
Και αν ναι, προχτες που πηγε σπιτι της να την ρωτησει για το μακελιο στο βουνο, γιατι δεν ειπε - η καθαρη- παλι κανα ευχαριστω.?

Ουπς, ναι, δεν ακουσε αυτα που ηθελε να ακουσει.....
Εννοείται ότι συμφωνώ απόλυτα. : respect :

Και αναρωτιέμαι: Εκτός από ευχαριστώ, τί άλλο θα μπορούσε να πει σε κάποια που της τηλεφώνησε για να την ενημερώσει, ενώ δεν είχε καμμια υποχρέωση, για να μην ανησυχεί; Και ότι της το χρωστάει αλήθεια είναι, δεν έκανε καμμια σπουδαία ανακάλυψη.

Επίσης αναρωτιέμαι: Με ένα ευχαριστώ που όχι μόνο ήταν αυτονόητο, αλλά θα έπρεπε να το είχε πει και πολύ νωρίτερα, ξεχνάμε τις υστερίες της λίγες ώρες πριν όταν μιλούσε με την Αμαλία και ωρυόταν επειδή θα βγει ο Στέφανος και θα έχει βοηθήσει η Εριέττα ενώ εκείνη όχι, όπως και όλα τα υπόλοιπα που είχαν προηγηθεί;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 03, 2011 10:08 pm

nefelik έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:@jenoy , μεχρι στιγμης η Εριεττα εχει φερθει ΜΟΝΟ τιμια στην Μελιτα, δεν ειναι η πρωτη φορα.Και οχι μονο τίμια, αλλα εχει σταθει ΚΑΙ υπερ της σχεσης Μελιτας-Στεφανου, ενω σαν πρωην ερωμενη του θα μπορουσε απλως να αποστασιοποιηθει. Αλλα επειδη τον θελει ευτιχισμενο, την βοηθησε κιολας.

Και απορω για κατι, το οτι ειπε ευχαριστω η Μελιτα την κανει καθαρο άνθρωπο,οπως τονισες? Τι πιο λογικο να πει ευχαριστω? Δηλαδη πλεον το ευκολως εννοουμενα πρεπει να τα εξυμνουμε!????
Και αν ναι, προχτες που πηγε σπιτι της να την ρωτησει για το μακελιο στο βουνο, γιατι δεν ειπε - η καθαρη- παλι κανα ευχαριστω.?

Ουπς, ναι, δεν ακουσε αυτα που ηθελε να ακουσει.....
Εννοείται ότι συμφωνώ απόλυτα. : respect :

Και αναρωτιέμαι: Εκτός από ευχαριστώ, τί άλλο θα μπορούσε να πει σε κάποια που της τηλεφώνησε για να την ενημερώσει, ενώ δεν είχε καμμια υποχρέωση, για να μην ανησυχεί; Και ότι της το χρωστάει αλήθεια είναι, δεν έκανε καμμια σπουδαία ανακάλυψη.

Επίσης αναρωτιέμαι: Με ένα ευχαριστώ που όχι μόνο ήταν αυτονόητο, αλλά θα έπρεπε να το είχε πει και πολύ νωρίτερα, ξεχνάμε τις υστερίες της λίγες ώρες πριν όταν μιλούσε με την Αμαλία και ωρυόταν επειδή θα βγει ο Στέφανος και θα έχει βοηθήσει η Εριέττα ενώ εκείνη όχι, όπως και όλα τα υπόλοιπα που είχαν προηγηθεί;


Εγώ όχι απλά συμφωνώ αλλά είμαι σίγουρη οτι δεν θα κρατήσει και πολύ. Στοιχηματίζω οτι σε δυό τρία επεισόδια θ αρχίσει πάλι να την θάβει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Φεβ 03, 2011 10:11 pm

nefelik έγραψε:
Επίσης αναρωτιέμαι: Με ένα ευχαριστώ που όχι μόνο ήταν αυτονόητο, αλλά θα έπρεπε να το είχε πει και πολύ νωρίτερα, ξεχνάμε τις υστερίες της λίγες ώρες πριν όταν μιλούσε με την Αμαλία και ωρυόταν επειδή θα βγει ο Στέφανος και θα έχει βοηθήσει η Εριέττα ενώ εκείνη όχι, όπως και όλα τα υπόλοιπα που είχαν προηγηθεί;

Και δεν είσαι η μόνη.... αλλά δε βλέπω απαντήσεις στον ορίζοντα. Γενικώς.
Νιώθω σαν να έχω πέσει στη μαύρη τρύπα του απόλυτου Αλτσχάιμερ..... pff
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Φεβ 03, 2011 10:20 pm

Οπως δεν θα μπορέσουμε ποτε να δούμε το Μπέλλο σαν κακό, έτσι δεν θα μπορέσουμε να δούμε και τη Μελίτα σαν "κυρία".... Μας έχει δώσει τόσα δείγματα που αποδεικνύουν οτι είναι κακόπιστη, εγωίστρια, κακομαθημένη, ζηλιάρα και μικρόψυχη, που μόνο με μετάλλαξη θα μοιάζει κάθε απόπειρα να τη δείξουν σαν μιά σοβαρή, υπεύθυνη και κυρίως, αληθινά ερωτευμένη γυναίκα. Η Μελίτα , που δεν ξέρει άλλο τρόπο να κερδίσει έναν άνδρα παρά με το σέξ, ρωτάει τη μαμά της, τη Νόρα κι' όποιον αντέχει να την ακούει, τι να κάνει για να μη χάσει το Στέφανο, και άτσαλα παίζει ρόλους, υποκρίνεται κάποια άλλη απ'ότι είναι στην πραγματικότητα, αλλά αυτό δεν μπορεί να κρατήσει για πολύ, πολύ γρήγορα ο αληθινός εαυτός της βγαίνει στην επιφάνεια... Νομίζω οτι είναι αναπόφευκτο να ζήσει επί καθημερινής βάσεως με το Στέφανο, προκειμένου αυτός ο τελευταίος να μπορέσει να ξεφύγει απ'την παγίδα του έρωτα που έχει πέσει...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης