Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

+35
edem4ever
nora_oscar
evanna
ilio
KatsaroYpotheto
stefistaroy
Foulitsa
lizzie
rafoni
rachel
fantina
black_cat
Dimitraaa
tsourdalitsa
Καρ-Mik
Δ.Μπέλλος
nefelik
Cancoon
pasxalitsa
abba
jenoy
kapetanissa
JESSIE
katie007
κικκο
Ezantakou
anna-maria
gxnel
Caroline
Antigoni!
marakii
Lyn
ntina fan
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap54%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 54% 
[ 40 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Πεμ Φεβ 03, 2011 10:36 pm

Πολύ καλό και από 'μένα γιατί:

-Θα ξεκινήσω με τον Μπέλλο.. ο μύθος, ο θρύλος, ο άνθρωπος! Και να θες να τρομάξεις, να νιώσεις λίιιγη αγωνία, να ανέβει η αδρεναλίνη ντε, δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται... τον βλέπεις και αυτόματα γελάς lmao (αλλά λόγω των ευεργετικών ιδιοτήτων του γέλιου, το βάζω κι αυτό στα συν του επεισοδίου)
-Από την άλλη είναι η Καρτάλαινα η ταλαίπωρη, που άλλο κακό να μην τη βρει... Η κα. Παπαδημητρίου πολύ καλή όπως πάντα. Αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη και οι σκηνές αυτές είναι καμένες, δεν σώζονται! (Έλεος μην χαραμίζετε έτσι τους ταλαντούχους εκεί μέσα)
-Τα τρία κορίτσια μαζί μ'άρεσαν πολύ! Μια σκηνή αληθινή που μου άφησε μια γλυκόπικρη αίσθηση... δάκρυ και χιούμορ σε σωστές αναλογίες!
-Η Μελίτα έπιασε σήμα με πλανήτη γη και κατάλαβε το αυτονόητο!!! ( βέβαια δεν ανησυχώ, υποθέτω είναι κάτι παροδικό). Η Έρη είναι μια ΚΥΡΙΑ και το παραδέχτηκε ως και η Αμαλίτσα! Palamakia
-Το θέατρο του παραλόγου στο σπίτι Νικόλα ήταν συμπαθητικό.
-Νταίζη-Νικόλας καλέ μου άρεσαν μαζί και δεν το περίμενα! Αν και ξεκίνησε πάλι με το δράμα της κατατρεγμένης, εξελίχθηκε ωραία η σκηνή... δεν υπήρχε αυτή η ειρωνεία και το υπερβολικό στην Νταίζη (πολύ καλή η Πολυχρονίδη). Επίσης συμφωνώ με το Νικόλας: το παρελθόν εξηγεί (και πάλι όχι εντελώς, αλλά λέμε) αλλά δεν δικαιολογεί τις μετέπειτα πράξεις της!
-Το ύφος του Λουκά και της Έρης όταν είδαν το dvd ήταν όλα τα λεφτά! Γιατί όλοι αντιδρούν έτσι? φταίει που βλέπουν δολοφονία ή που βλέπουν τον Μπέλλο να την διαπράττει??
-Πέθανα στο γέλιο με το φινάλε, με το χαμόγελο της Νταίζης (crest) και την απόγνωση της Αμαλίτσας! xoxo
-Υπόδικους δεν είχε σήμερα... Impatient


Αυτά!
GN1

Υ.Γ.
pasxalitsa έγραψε:
Η κλαψοφουντουκω, με τη λαιμαριά, αφού μίρλησε καλά καλά, συνέχισε το -στην υγειά μας mood- και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε lmao αφού η Εριέττα αποδεικνύοντας ακόμα μια φορά την κλάση της την πήρε τηλέφωνο να της πει τα νέα.


-στην υγεία μας mood- xoxo Δεν υπάρχεις!!!!!!!!
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Φεβ 03, 2011 10:49 pm

Κιεγω ,καπετανισσα,μαστιχα (ουζοΤΕΤΤΕΡΗ)πινω στους καημους μου και μαστιχα λικερ στις χαρες μου ..βρε .μηπως εισαι ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΑ ?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Πεμ Φεβ 03, 2011 10:55 pm

Ok, παίζει να ΜΗΝ βαρέθηκα ΟΥΤΕ σε μια σκηνή..
Βέβαια η ΜΟΝΗ και το τονίζω (γιατί οι άλλες ήταν ωραίες) σκηνή που δεν μου άρεσε τρελά ήταν η συζήτηση της Εύας με τα κορίτσια η οποία ήταν μεν καλή απλά δεν μου άρεσε καθαρά λόγω Λευτέρη..
Αναφέρθηκε ο Μάνος δόξα σοι.. έστω και έτσι.. καλό είναι να ακούμε το όνομα του..
* Μου άρεσε η συζήτηση Ερριέτας - Μελίτας στο τηλ. για τον Στέφανο
* Μου άρεσαν ΟΛΕΣ οι Λουκανορικές σκηνές με κορυφαίες αυτή στην αρχή με τα φιλιά αλλά και τις ζήλειες της Νόρας
* Μου άρεσε (σήμερα τουλάχιστον) και η Νταίζη και ο Μπέλλος.. δεν με κούρασε καθόλου ο ρόλος τους κ' νομίζω ότι αν και είμαι η μοναδική που υποστηρίζει κάτι τέτοιο, τελικά δεν με ενοχλεί η αγιοποίηση της Νταιζάρας.. :)


Ψήφισα τέλειο, για όλα τα παραπάνω..είχαμε λουκανορικές σκηνές, αναφέρθηκε ο Μάνος (έστω και πάνω στην πλάκα) και δεν βαρέθηκα λεπτό. Ε-Ε-Ε-ΡΧΕΤΑΙ ο υπέρηχος με το καλό αύριο.. oh lalala !!!! :D
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από black_cat Πεμ Φεβ 03, 2011 11:01 pm

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς,πάντως εγώ σήμερα "ένιωσα"!
Πώς το λένε ρε παιδιά?"Έμεινα άφωνη"!!! Razz
Πολύ καλό επεισόδιο!!!Καιρό είχε να μου αρέσει τόσο!!!
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Φεβ 03, 2011 11:10 pm

Και συνεχίζω εγώ το βιολί μου!!!!
Αντιλαμβάνομαι γιατί δεν πείθει ο Μπέλλος για κακός!
Αλλά εγώ θα κάνω μια ακόμα προσπάθεια!
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Mpel3

Εδώ; Σκιαχτήκατε καθόλου; afro
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από fantina Πεμ Φεβ 03, 2011 11:38 pm

μια δραματικη σειρα .......οχι ....μια κωμικη σειρα .......οχι .....μία ,δεν ξερω πως να την πω σειρα .......παντως μια σειρα που μου αρεσει να την βλεπω και μαζοχιστικα μερικες φορες θα την βλεπω μεχρι την ληξη της .....
απο το να μου παρουσιαζουν χαρακτηρες που δεν μου ταιριαζουν στον ρολο που τους εχουν δωσει ,με εξελιξεις που για να μπορεσεις να τις καταλαβεις ,πρεπει ή γνωστης τυριων να εισαι ή κοπτοραπτικης .....
προτιμω να βλεπω την παρεα οπως την ειδα σημερα συσπειρωμενη και με χιουμορ απεναντι στον κοινο εχθρο εστω και αν προκειται να υπερασπιστουν καποιον που απλα ηταν πρωην αντρας της φιλης τους .
προτιμω τους απιστευτους διαλογους δοσμενους παρα πολυ καλα απο ολους ....παρα βαρυγδουπες δηλωσεις και λογια
προτιμω τη ζηλια της Νορας ,και την τηλεφωνικη απολογια του Λουκα απο την πληρη εξαφανιση τους ...
προτιμω την κοριτσοπαρεα που λιγο σοβαρα ,λιγο αστεια προσπαθουσαν να παρηγορησουν την Ευα και αλλα πολλα σημερινα παραδειγματα .....
προτιμω να βλεπω την παρεα, εστω και με δορυφορους να πρωταγωνιστει ,
εστω και ετσι ,εστω και κατω απο αυτο το βλεμμα ,δεν με ενοχλει καθολου ...
με κανει να περνω καλα μια ωρα την ημερα και μου ειναι αρκετο !!!!!!
ψηφισα πολυ καλο για ολα τα παραπανω ..... Flkia


fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από rachel Πεμ Φεβ 03, 2011 11:52 pm

Επιγραμματικα μονο γιατι μ'εχει καλυψει η Clarabelle με τον σχολιασμο της....

Αγαπω την Ευα, θελω να ειναι ευτυχισμενη αλλα ας σταματησει πια αυτη η σεναριακη υπερβολη για την φυγη του Λευτερη....
Μονο το αλησμονητο "Τετερη μην φυγεις θα φαρμακωθω...." δεν την εχουμε ακουσει να λεει.... wall

Οι συγκρισεις Μανος-Στεφανος-Τετερης στην κοριτσοσυζητηση πολυ φαουλ αντιμετωπιση για τον Μανο αλλα δεν περιμενα και κατι διαφορετικο....

Η Νταιζη αχρηστο δικηγορακο ανεβοκατεβαζει τον Λουκα αλλα τωρα που στριμωχτηκε απ΄αυτον ζητησε προστασια.....

Με τις κατινιες Νορας-Δαφνης οχι μονο δεν γελασα αλλα εκνευριστηκα κιολας.... slap
Ειδικα η Δρακουλακη σ'αυτες τις σκηνες δεν μου αρεσε καθολου......

Ισως ειναι η μονη φορα που συμφωνησα με την Νταιζη οταν δυσανασχετουσε με ποιους εμπλεξε....

Ο Νικολας ποσο ευκολοπιστος ειναι που πιστεψε οτι η αναμιξη της Νταιζης εχει αθωα κινητρα??? Confused?
Ωραια και η καραμελα "οι πραξεις σου εξηγουνται αλλα δεν δικαιολογουνται" προς την Νταιζη, μονο που η συγκεκριμενη καραμελα καθεται στον λαιμο των τηλεθεατων...

Παντως τα Λουκανορακια ενα κακο timing το εχουν, μεσα στ΄ολο χαμο γιατι πρεπει να δουμε τωρα τις σκηνες του υπερηχου.... Υποτιθεται οτι ολοι φοβουνται τις κινησεις τους λογω Μπελλου (gelio) , γιατι πρεπει αυτες οι γλυκες σκηνες να δωθουν μεσα σε κλιμα ανασφαλειας και αγωνιας.... Τουλαχιστον θα εχουμε κατι καλο να δουμε.... ))

Η τελευταια σκηνη πιο σουρεαλ δεν μπορουσε να γινει....
Η αλλοτε δικτυωμενη αρχιμαφιοζα, ζητα προστασια απο εναν αγαθο γιατρουδακο και καταληγει να φυγαδευτει στο σπιτι της οργισμενης αντιπαλου της....... ενω κρατα αγκαλια και τα λαφυρα των εκβιασμων της..... lmao
Τι παρακολουθω η αμοιρη τηλεθεατρια???

Μπελλο και Μελιτα απαξιω να σχολιασω.....

Αναμενω τον υπερηχο αυριο....

JESSIE έγραψε:
Μου άρεσε η σκηνή Νταίζης-ΝΙκόλα και θα ήθελα στο μέλλον να δω σκηνή και μαζί με το Στέφανο και τους Τρεις. (Προσωπική ιδιοτροπία

Πασχαλίτσα, δεν είναι μόνο προσωπική σου ιδιοτροπία, κι εγώ θα ήθελα πολύ να δώ μιά αληθινή συζήτηση μεταξύ των τριών αδελφών, γιατί αρκετές αρλούμπες έχουν γράψει για τη Νταίζη, ας τη δούμε μιά φορά σε κάπως πιό βάθος απ'την επιφάνεια, καιρός είναι πιά!

Jessie ελπιζω με τον ορο αληθινη συζητηση να μην εννοεις οπως την σημερινη Νταιζης-Νικολα....
Ενω για πρωτη φορα τα "αδελφια" ηρθαν λιγο κοντα, ο Νικολας της απλωσε χερι βοηθειας και της εδειξε συμπαρασταση αψηφωντας τα εγκληματα της, αυτη συνεχισε να τον δουλευει στο ιδιο κακομοιρικο στυλ, μεγαλωσα σε χαρτοκουτα, νοιαζομαι για την μητερα μου, αγαπαω τον Χρηστο και ρισκαρω το κεφαλι μου ανιδιοτελως για να σωθουν Χρηστος-Στεφανος....
Ενδεχομενως και εμενα να μ' ενδιεφερε μια ΚΑΘΑΡΗ συζητηση μεταξυ των αδελφων αλλα δυστυχως η Νταιζη εχει μαθει να ξεπουλα ακομα και τις πονεμενες αληθειες της για ν΄εκμεταλλευτει καταστασεις....


rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 04, 2011 12:27 am


Rachel, φυσικά και δεν θέλω μια ψεύτικη συζήτηση, τη μόνη που μπορεί να κάνει η Νταίζη μέχρι τώρα, με τόσο εθισμό που έχει στα ψέμματα.
Θα ήθελα να πέσουν οι μάσκες, να παραδεχτεί τα όσα έκανε, να μιλήσει απλά και ειλικρινά για το παρελθόν, και να ζητήσει συγγνώμη από όσους έβλαψε μέσα στη παραζάλη της εκδικητικής μανίας της κατά πάντων....
Να βγάλει την επιδερμίδα, και να δούμε και τα πάραμέσα....
Βέβαια δεν το βλέπω να γίνεται, όπως λές κι εσύ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Παρ Φεβ 04, 2011 12:47 am

Dimitraaa έγραψε:Ok, παίζει να ΜΗΝ βαρέθηκα ΟΥΤΕ σε μια σκηνή..
Βέβαια η ΜΟΝΗ και το τονίζω (γιατί οι άλλες ήταν ωραίες) σκηνή που δεν μου άρεσε τρελά ήταν η συζήτηση της Εύας με τα κορίτσια η οποία ήταν μεν καλή απλά δεν μου άρεσε καθαρά λόγω Λευτέρη..
Αναφέρθηκε ο Μάνος δόξα σοι.. έστω και έτσι.. καλό είναι να ακούμε το όνομα του..
* Μου άρεσε η συζήτηση Ερριέτας - Μελίτας στο τηλ. για τον Στέφανο
* Μου άρεσαν ΟΛΕΣ οι Λουκανορικές σκηνές με κορυφαίες αυτή στην αρχή με τα φιλιά αλλά και τις ζήλειες της Νόρας
* Μου άρεσε (σήμερα τουλάχιστον) και η Νταίζη και ο Μπέλλος.. δεν με κούρασε καθόλου ο ρόλος τους κ' νομίζω ότι αν και είμαι η μοναδική που υποστηρίζει κάτι τέτοιο, τελικά δεν με ενοχλεί η αγιοποίηση της Νταιζάρας.. :)


Ψήφισα τέλειο, για όλα τα παραπάνω..είχαμε λουκανορικές σκηνές, αναφέρθηκε ο Μάνος (έστω και πάνω στην πλάκα) και δεν βαρέθηκα λεπτό. Ε-Ε-Ε-ΡΧΕΤΑΙ ο υπέρηχος με το καλό αύριο.. oh lalala !!!! :D
ntina fanΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΩΣΤΟΜΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΣΚΗΝΕΣ ΕΥΑΣ ΤΕΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΥΔΙΑ. ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΜΕ ΕΥΑ ΤΕΡΗ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Παρ Φεβ 04, 2011 12:55 am

rachel μου η ευα το παρατραβηξε ολο το θεμα να μιλαει ετσι για τον τερη εχει καταντησει εξαιρετικα χυδαιο ως προς τον χαρακτηρα της ευας. εχει ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΥΔΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΤΟ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ. για να αγαπω την ευα πρεπει να την δεχτω με τον τερη; ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ. οσο για τον μανο χαιρομαι τρελλα που τον αναφερε ο λουκας αλλα μια φορα ας τον αναφερουν για το ποσο τους λειπει.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από rafoni Παρ Φεβ 04, 2011 1:19 am

Το σημερινό επεισόδιο για μένα ήταν πάρα πολύ καλό. Μετά απο πολύ καιρό! Θα σχολιάσω μόνο το εξής που δεν το σχολίασε κανείς:
Η Νόρα λογικά είναι 3 άντε 4 μηνών έγκυος!! Το σεξ στην εγκυμοσύνη κόβεται από τόσο νωρίς? Δεν είναι στον 7ο μήνα περίπου που κόβεται? Γι'αυτό τόσο καιρό δεν βλέπουμε ερωτικές σκηνές Νόρας-Λουκά? Τουλάχιστον ας δείχνουνε τρυφερές στιγμές όπως σήμερα που είχαμε και φιλάκια κι αγκαλίτσες.
Όποιος γνωρίζει πότε κόβεται το σεξ στην εγκυμοσύνη ας μου πει παρακαλώ. sisi

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από lizzie Παρ Φεβ 04, 2011 3:11 am

rafoni έγραψε:Το σημερινό επεισόδιο για μένα ήταν πάρα πολύ καλό. Μετά απο πολύ καιρό! Θα σχολιάσω μόνο το εξής που δεν το σχολίασε κανείς:
Η Νόρα λογικά είναι 3 άντε 4 μηνών έγκυος!! Το σεξ στην εγκυμοσύνη κόβεται από τόσο νωρίς? Δεν είναι στον 7ο μήνα περίπου που κόβεται? Γι'αυτό τόσο καιρό δεν βλέπουμε ερωτικές σκηνές Νόρας-Λουκά? Τουλάχιστον ας δείχνουνε τρυφερές στιγμές όπως σήμερα που είχαμε και φιλάκια κι αγκαλίτσες.
Όποιος γνωρίζει πότε κόβεται το σεξ στην εγκυμοσύνη ας μου πει παρακαλώ. sisi

Εαν η εγκυμοσύνη είναι χαμηλού κινδύνου το σεξ επιτρεπεται αφοβα σχεδον για ολη την περιοδο της εγκυμοσύνης. Καποιοι γιατροί συμβουλευουν αποχη κατα τις τελευταιες βδομαδες.
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Φεβ 04, 2011 4:27 am

Λίγα πράγματα και από μένα..

Ο Μπέλλος το τζιμάνι ειδοποίησε την Νταίζη για να την προετοιμάσει και να μην την πιάσει στον ύπνο?
Τέρας ευφυΐας λέμε!
Οι τσαμπουκάδες στην Αντιγόνη προσωπικά μου προκάλεσαν γέλιο, πάλι καλά που η κυρία Παπαδημητρίου ήταν για ακόμα μια φορά εξαιρετική για να σωθεί η κατάσταση από την απόλυτη γελοιότητα..
Η Νταιζούλα ζητάει τα ρέστα?? wall

Η σκηνή με τα κορίτσια πολύ καλή..
Κατανοώ την απώλεια που νιώθει η Εύα, είναι το τρίτο χαστούκι στη σειρά και έχει ήδη χάνει τον μεγάλο της έρωτα.. δεν μπορεί να περάσει πάλι τα ίδια..
Ο Λεύτερης έχει όντως ελαφρυντικά πρώτον γιατί δεν την έμπλεξε και δεύτερον γιατί με το που είδε κίνδυνο της μίλησε για να την προστατέψει..
Λίγο άκυρο βέβαια να συγκρίνεται με τους προηγούμενους λόγω συγκυριών και καταστάσεων αλλά το παραβλέπω…
Η Ξυλά πολύ καλή στην απόγνωση της, μου άρεσε πολύ ειδικά με τη Γεωργόνη, ταιριάζουν πολύ!! Τα άλλα λόγια να αγαπιόμαστε για να την παρηγορήσουν έβγαλάν ακριβώς ότι έπρεπε από αυτή τη σκηνή, κάτι γλυκόπικρο..
Το ότι ο Στέφανος το καλό παιδί θα μπορούσε να βοηθήσει ασχολίαστο..
Ξεχνάμε τι μας έκανε και αυτός.. Fskl

Ο Μπέλλος με το όπλο στο χέρι μου προκαλεί μόνο γέλιο!!
Δεν πείθει ο Καλαθάς λέμε, πολύ καλύτερος στο ρόλο του ερωτοχτυπημένου, δεν του πάει το εγκληματικό και χ@στηκαμε κιόλας για το παρελθόν του και την δήθεν εγκληματική του φυσιογνωμία…

Γέλασα πολύ με την αντίδραση της Εριέττας και του Λούκα, απόλυτα συγχρονισμένοι όπως πετάχτηκαν με τους πυροβολισμούς!!
Δένουν καλά τα αδερφάκια!
Την απορία που είχε ο Λουκάς πάντως την έχω και εγώ.. Ο Μπέλλος γιατί σκότωσε το μόνο άνθρωπο που θα μπορούσε να του πει που είναι τα λύτρα?

Μ’ αρέσει που τα κορίτσια μένουν μαζί με την Εύα και είναι δίπλα της!! Love!
Το σκηνικό στο τηλέφωνο λίγο ζαβό, ντιπ ηλίθια είναι η Νταίζη και ας το παίζει καπάτσα..
Η Δάφνη τσίμπησε το δόλωμα, και ομολογώ ότι η Γεωργόνη ζηλιάρα μου αρέσει πάρα πολύ..
Βγάζει μια τσαχπνιά όταν της το επιτρέπουν οι εξελίξεις που της πάει πολύ!!!
Θεϊκό το βλέμμα της Εύας που μαζευόταν από το μαχαίρι…

Θεός ο Νικόλας.. "Αν κυνηγάει να τη σκοτώσει ας τη σκοτώσει, τι μας νοιάζει εμάς?"
Ούτε εμάς μας νοιάζει Νικόλα μου.. Matakia

Το τραγελαφικό σκηνικό στο σπίτι του Νικόλα το έχουμε ξαναδεί πολλές φορές αλλά απόλαυσα την Εύα που χάζευε το θέαμα ατάραχη, και τα βλέμματα των κοριτσιών όταν είδαν τη Νταίζη!
Ο Νικόλας που σφουγγάρισε και φοβάται μη γλιστρήσει η δάφνη του.. lmao
Αυτό που συγκράτησα πάντως είναι η Θεά Ξυλά που χάζευε και καταδιασκέδαζε!!!!
Και το ύφος της στο "πλάκα κάνεις!"
Καλά η Νταίζη άρχισε πάλι τα κουφά? Έλεος…

Η Εριέττα αποδεικνύει ακόμα μια φορά την ανωτερότητα της ειδοποιώντας προσωπικά τη Μελίτα..
Η Αμαλία παραδέχτηκε οι η Εριέττα είναι κυρία?? Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για τους απόλυτους.. Μεγάλη η σύγκριση με τη Μελίτα και αν σκεφτώ και τη χτεσινή σκηνή που η κατσαρή έχωνε στην Αμαλία, φασκελοκουκούλωστα!!

Ο Γιαννακόπουλος με την Πολυχρονίδη επικοινώνησαν άψογα.. Έχουν μια καλή χημεία που δεν την περίμενα, βέβαια συμβάλει το ότι η Νταίζη είχε άλλο ύφος, και ένα ρόλο που μπορεί να έχει λογική υπόσταση.. Αυτές οι σκηνές της πάνε..
Καμία υπερβολή απο την πλευρά της, απέδειξε ακόμα μια φορά πόσο κατέχει τις πιο συναισθηματικές σκηνές…
Ακόμα συγχύζομαι με την κατανόηση που δείχνουν όλοι στην Νταίζη αλλά έχω αποδεχτεί πλέον ότι στο τέλος θα της ζητήσουμε όλοι συγνώμη, σύσσωμο το πανελλήνιο θα απολογηθεί γονυπετής στην πονεμένη ψυχή της κατατρεγμένης Νταίζης.. wall

Δια στόματος Μαρίλιας ο Μπελλος έγινε ΚΑΙ έγκλημα!! Fskl

Να υποθέσω ότι ο Μπελλος είδε τα πρώτα ψηφία του τηλεφώνου και είπε "Εμπρός λοιπόν μαγικό μου υπολογιστικό μυαλόοοο! " και ανακάλυψε την περιοχή, έκανε το συνειρμό και ανακάλυψε ότι το τηλεφώνημα ήταν από το σπίτι στο όποιο είχε πάει δύο φορές όλες κι όλες? Και όλα αυτά μέσα σε δευτερόλεπτα.. imarton

Λουκανορική σκηνή δευτερολέπτων κλασσικά χωρίς κάποια ουσία..

Έλιωσα με την Αμαλία που φώναξε το Ρούσσο να την προστατέψει και αυτός την έστειλε να ανοίξει την πόρτα!!
Το βλέμμα της δε όταν είδε τη Νταίζη θεϊκό!!!
Αναμένω να δω αναμέτρηση θεότρελης με απαράδεκτη!!!

Καλό από μένα για το κωμικό του πράγματος γιατί από εξελίξεις σωθήκαμε ακόμα μια φόρά.. Matakia
Στα προσεχώς ο Μπέλλος βγάζει το κουμπούρι και στο Λευτέρη.. Dio Mio!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Παρ Φεβ 04, 2011 10:13 am

Clarabelle έγραψε:
nefelik έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:@jenoy , μεχρι στιγμης η Εριεττα εχει φερθει ΜΟΝΟ τιμια στην Μελιτα, δεν ειναι η πρωτη φορα.Και οχι μονο τίμια, αλλα εχει σταθει ΚΑΙ υπερ της σχεσης Μελιτας-Στεφανου, ενω σαν πρωην ερωμενη του θα μπορουσε απλως να αποστασιοποιηθει. Αλλα επειδη τον θελει ευτιχισμενο, την βοηθησε κιολας.

Και απορω για κατι, το οτι ειπε ευχαριστω η Μελιτα την κανει καθαρο άνθρωπο,οπως τονισες? Τι πιο λογικο να πει ευχαριστω? Δηλαδη πλεον το ευκολως εννοουμενα πρεπει να τα εξυμνουμε!????
Και αν ναι, προχτες που πηγε σπιτι της να την ρωτησει για το μακελιο στο βουνο, γιατι δεν ειπε - η καθαρη- παλι κανα ευχαριστω.?

Ουπς, ναι, δεν ακουσε αυτα που ηθελε να ακουσει.....
Εννοείται ότι συμφωνώ απόλυτα. : respect :

Και αναρωτιέμαι: Εκτός από ευχαριστώ, τί άλλο θα μπορούσε να πει σε κάποια που της τηλεφώνησε για να την ενημερώσει, ενώ δεν είχε καμμια υποχρέωση, για να μην ανησυχεί; Και ότι της το χρωστάει αλήθεια είναι, δεν έκανε καμμια σπουδαία ανακάλυψη.

Επίσης αναρωτιέμαι: Με ένα ευχαριστώ που όχι μόνο ήταν αυτονόητο, αλλά θα έπρεπε να το είχε πει και πολύ νωρίτερα, ξεχνάμε τις υστερίες της λίγες ώρες πριν όταν μιλούσε με την Αμαλία και ωρυόταν επειδή θα βγει ο Στέφανος και θα έχει βοηθήσει η Εριέττα ενώ εκείνη όχι, όπως και όλα τα υπόλοιπα που είχαν προηγηθεί;


Εγώ όχι απλά συμφωνώ αλλά είμαι σίγουρη οτι δεν θα κρατήσει και πολύ. Στοιχηματίζω οτι σε δυό τρία επεισόδια θ αρχίσει πάλι να την θάβει.
Παιδια καλημέρα σε ολους, συμφωνω οτι η Εριεττα δεν ειχε καμμια υποχρεωση να ενημερωσει την Μελίτα και δεν ξερω πραγματικά γιατι το έκανε, μια και νωριτερα στο γραφειο της Νορας την ειχε αγνοησει τελειως
θα δειξει καποια στιγμη γιατι φερεται τοσο καλα
συμφωνω όμως και με την jenoy ότι η Μελίτα ειναι καθαρό ατομο και αχαριστη δεν ειναι με την καμμία
για μενα ειναι λογικό να ζηλευει την Εριεττα μια και ο καλος της τρεχει με το παραμικρό σ'αυτην
θα δουμε τωρα που θα βγει ο στεφανος απο την φυλακη τη συμπεριφορα των δυο γυναικων και βλεπουμε
Η Νορα δε και η Δάφνη ήταν υπερβολικες με αυτή την ζηλεια χωρίς λόγο (μου αρεσει που η Νορα συμβουλευει την Μελίτα να μην ζηλευει ενω αυτή απο περυσι ακόμα ειχε κανει τα τέρατα στον Λουκα)

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 04, 2011 10:24 am

stefistaroy έγραψε:Παιδια καλημέρα σε ολους, συμφωνω οτι η Εριεττα δεν ειχε καμμια υποχρεωση να ενημερωσει την Μελίτα και δεν ξερω πραγματικά γιατι το έκανε, μια και νωριτερα στο γραφειο της Νορας την ειχε αγνοησει τελειως
θα δειξει καποια στιγμη γιατι φερεται τοσο καλα

Καλημερα!

Δεν είχε υποχρέωση αλλά η κίνησή της δείχνει ότι ξέρει πολύ καλά ποια είναι η θέση της στη ζωή του Στέφανου και ποια η θέση της Μελίτας. Δεν φέρεται τόοοσο καλά. Απλώς η Μελίτα δεν φέρεται τόσο καλά.


stefistaroy έγραψε:συμφωνω όμως και με την jenoy ότι η Μελίτα ειναι καθαρό ατομο και αχαριστη δεν ειναι με την καμμία για μενα ειναι λογικό να ζηλευει την Εριεττα μια και ο καλος της τρεχει με το παραμικρό σ'αυτην
θα δουμε τωρα που θα βγει ο στεφανος απο την φυλακη τη συμπεριφορα των δυο γυναικων και βλεπουμε

Σε αυτό όμως δεν φταίει η Εριέττα. Όλο ο μένος της Μελίτας πάει στην Εριέττα ενώ μπροστά στο Στέφανο το παίζει κότα και υπεράνω σύμφωνα με τις οδηγίες της μάνας της για να μην τον χάσει. Δεν είναι έτσι όμως. Η Ερι δεν έχει καμμια υποχρέωση απέναντι ση Μελίτα, ο Στέφανος έχει!!! Αυτόν θα έπρεπε να κράζει αλλα βλέπεις αυτή κοιτάει μόνο τον εαυτό της.

stefistaroy έγραψε:Η Νορα δε και η Δάφνη ήταν υπερβολικες με αυτή την ζηλεια χωρίς λόγο (μου αρεσει που η Νορα συμβουλευει την Μελίτα να μην ζηλευει ενω αυτή απο περυσι ακόμα ειχε κανει τα τέρατα στον Λουκα)

Συμφωνώ ότι ήταν υπερβολή και πολύ ξαφνικό. Διαφωνώ στα Νόρα-Μελίτα. Δεν ζηλεύουν καν με τον ίδιο τρόπο!!! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Φεβ 04, 2011 10:39 am

stefistaroy έγραψε:Παιδια καλημέρα σε ολους, συμφωνω οτι η Εριεττα δεν ειχε καμμια υποχρεωση να ενημερωσει την Μελίτα και δεν ξερω πραγματικά γιατι το έκανε, μια και νωριτερα στο γραφειο της Νορας την ειχε αγνοησει τελειως
θα δειξει καποια στιγμη γιατι φερεται τοσο καλα
συμφωνω όμως και με την jenoy ότι η Μελίτα ειναι καθαρό ατομο και αχαριστη δεν ειναι με την καμμία
για μενα ειναι λογικό να ζηλευει την Εριεττα μια και ο καλος της τρεχει με το παραμικρό σ'αυτην
θα δουμε τωρα που θα βγει ο στεφανος απο την φυλακη τη συμπεριφορα των δυο γυναικων και βλεπουμε
Καλημέρα!

Η Εριέττα πάντα υποστήριζε τη σχέση Μελίτας – Στέφανου, επειδή πιστεύει ότι αυτό θα κάνει τον Στέφανο ευτυχισμένο. Στο γραφείο δεν την αγνόησε, είπε μια φορά καλημέρα σε όλους (προφανώς όταν μπαίνεις σε ένα χώρο δε λες καλημέρα στον καθένα ξεχωριστά), σε αντίθεση με τη Μελίτα που δεν της είπε και δεν ήταν η πρώτη φορά που την αγνόησε. Στο Λουκά και τη Νόρα ήθελε να μιλήσει, στη Μελίτα τί να πει;

Το τηλεφώνημα της Εριέττας, παρόλο που δεν είχε καμμια υποχρέωση να το κάνει, για μένα ήταν απολύτως αναμενόμενο, γιατί μας έχει αποδείξει άπειρες φορές ότι είναι κυρία, και χθες το παραδέχτηκε μέχρι και η Αμαλία.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω καθόλου είναι την ξαφνική μετάλλαξη της Μελίτας. Το μεσημέρι τα είχε βάλει με τους γονείς της επειδή η Εριέττα βοηθάει στην αποφυλάκιση του Στέφανου ενώ εκείνη όχι, και ήταν έξαλλη παρόλο που μόλις είχε μάθει ότι ο Στέφανος έχει πιθανότητες να βγει από τη φυλακή και αυτό θα έπρεπε να την κάνει χαρούμενη, και το βράδυ που άκουσε αυτά που ήθελε να ακούσει θυμήθηκε ότι χρωστάει στην Εριέττα... Δεν έκανε και καμμια σημαντική ανακάλυψη βέβαια, το αυτονόητο είπε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Παρ Φεβ 04, 2011 11:37 am

nefelik έγραψε:
stefistaroy έγραψε:Παιδια καλημέρα σε ολους, συμφωνω οτι η Εριεττα δεν ειχε καμμια υποχρεωση να ενημερωσει την Μελίτα και δεν ξερω πραγματικά γιατι το έκανε, μια και νωριτερα στο γραφειο της Νορας την ειχε αγνοησει τελειως
θα δειξει καποια στιγμη γιατι φερεται τοσο καλα
συμφωνω όμως και με την jenoy ότι η Μελίτα ειναι καθαρό ατομο και αχαριστη δεν ειναι με την καμμία
για μενα ειναι λογικό να ζηλευει την Εριεττα μια και ο καλος της τρεχει με το παραμικρό σ'αυτην
θα δουμε τωρα που θα βγει ο στεφανος απο την φυλακη τη συμπεριφορα των δυο γυναικων και βλεπουμε
Καλημέρα!

Η Εριέττα πάντα υποστήριζε τη σχέση Μελίτας – Στέφανου, επειδή πιστεύει ότι αυτό θα κάνει τον Στέφανο ευτυχισμένο. Στο γραφείο δεν την αγνόησε, είπε μια φορά καλημέρα σε όλους (προφανώς όταν μπαίνεις σε ένα χώρο δε λες καλημέρα στον καθένα ξεχωριστά), σε αντίθεση με τη Μελίτα που δεν της είπε και δεν ήταν η πρώτη φορά που την αγνόησε. Στο Λουκά και τη Νόρα ήθελε να μιλήσει, στη Μελίτα τί να πει;

Το τηλεφώνημα της Εριέττας, παρόλο που δεν είχε καμμια υποχρέωση να το κάνει, για μένα ήταν απολύτως αναμενόμενο, γιατί μας έχει αποδείξει άπειρες φορές ότι είναι κυρία, και χθες το παραδέχτηκε μέχρι και η Αμαλία.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω καθόλου είναι την ξαφνική μετάλλαξη της Μελίτας. Το μεσημέρι τα είχε βάλει με τους γονείς της επειδή η Εριέττα βοηθάει στην αποφυλάκιση του Στέφανου ενώ εκείνη όχι, και ήταν έξαλλη παρόλο που μόλις είχε μάθει ότι ο Στέφανος έχει πιθανότητες να βγει από τη φυλακή και αυτό θα έπρεπε να την κάνει χαρούμενη, και το βράδυ που άκουσε αυτά που ήθελε να ακούσει θυμήθηκε ότι χρωστάει στην Εριέττα... Δεν έκανε και καμμια σημαντική ανακάλυψη βέβαια, το αυτονόητο είπε...

Παιδια ,η Εριεττα ειχε πει στην Μελίτα οτι θα ειναι δυσκολη αντιπαλος και ειχε πει στην Αννα οτι δεν προκειται να παραιτηθει απο τον Στέφανο πως εγινε λοιπον και ηταν απο την αρχη υπερ της σχεσης Μελιτας Στέφανου
και για να πουμε του στραβου το δικιο γιατι να εχουμε τετοια απαιτηση απο την Εριεττα
εμενα απλως δεν μου κολλαει αυτο το τοσο υπερανω - ενω τον αγαπαει ειναι και υπερ της Μελιτας- το θεωρω εξωπραγματικο , απλα θεωρω πολυ διπλωματικη την συμπεριφορα της για να πετυχειτο σκοπο της που ειναι φυσικα (δεν το λεω με την κακή εννοια) να κερδίσει τον Στέφανο οπως θα εκανε καθε ερωτευμενη γυναικα

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Παρ Φεβ 04, 2011 12:16 pm

Μελιτα - Εριεττα ΚΥΡΙΕΣ ( μιλω μονο για το χθεσινο επεισοδιο)

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Φεβ 04, 2011 12:17 pm

stefistaroy έγραψε:
Παιδια ,η Εριεττα ειχε πει στην Μελίτα οτι θα ειναι δυσκολη αντιπαλος και ειχε πει στην Αννα οτι δεν προκειται να παραιτηθει απο τον Στέφανο πως εγινε λοιπον και ηταν απο την αρχη υπερ της σχεσης Μελιτας Στέφανου
και για να πουμε του στραβου το δικιο γιατι να εχουμε τετοια απαιτηση απο την Εριεττα
εμενα απλως δεν μου κολλαει αυτο το τοσο υπερανω - ενω τον αγαπαει ειναι και υπερ της Μελιτας- το θεωρω εξωπραγματικο , απλα θεωρω πολυ διπλωματικη την συμπεριφορα της για να πετυχειτο σκοπο της που ειναι φυσικα (δεν το λεω με την κακή εννοια) να κερδίσει τον Στέφανο οπως θα εκανε καθε ερωτευμενη γυναικα
Υπέρ εννοώ ότι είναι με την έννοια ότι ακριβώς επειδή τον αγαπάει και επειδή βλέπει ότι ο Στέφανος αγαπάει τη Μελίτα, θέλει να είναι ευτυχισμένος ακόμα κι αν δεν είναι μαζί της. Ακόμα κι όταν ο Στέφανος πηγαίνει στην Εριέττα και κατηγορεί τη Μελίτα, εκείνη την υποστηρίζει. Δεν εννοώ ότι αν κάποια στιγμή ο Στέφανος αφήσει τη Μελίτα και γυρίσει σ’ εκείνη θα τον διώξει. Προφανώς δεν θα το κάνει και θα είναι πολύ λογικό...

Αυτό που λες, της το είχε πει όταν η Μελίτα την κατηγορούσε ότι είναι με τον Στέφανο για τα διαμάντια και όταν της έλεγε ότι είναι μέσα στο τοπίο, ενώ εκείνη την περίοδο ο Στέφανος ήταν με την Εριέττα. Τι περίμενες να της πει, ενώ εκείνη είχε σχέση μαζί του; Αν τον θέλεις, σου τον χαρίζω; Σαφώς μπορεί να περιμένει και αν ο Στέφανος χωρίσει με τη Μελίτα και ξαναγυρίσει σ’ εκείνη να τον δεχτεί, ακριβώς επειδή είναι ερωτευμένη, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει τίποτα για να τον διεκδικήσει, ενώ θα μπορούσε... Τώρα αν η αξιοπρέπεια και το γεγονός ότι κάνει τα πάντα για να τον βοηθήσει, χωρίς να περιμένει τίποτα, θεωρούνται τρόπος διεκδίκησης, τι να πω... Σε κάποιους μπορεί να φαίνεται εξωπραγματικό, σε κάποιους άλλους όχι... Πάντως αν τα έκανε όλα αυτά για το λόγο που λες, νομίζω ότι θα είχε αυτή τη συμπεριφορά μόνο μπροστά στον Στέφανο... Ούτε θα έλεγε στο Λουκά όλα αυτά που του έχει πει κατά καιρούς και, κυρίως, δεν θα έλεγε στη Μελίτα να ακούσει την καρδιά της για να καταλάβει αν ο Στέφανος είναι αθώος ούτε θα της τηλεφωνούσε για να την ενημερώσει για να μην ανησυχεί...

Ό,τι και να κάνει όμως η Εριέττα, το πρόβλημα της Μελίτας δεν είναι η Εριέττα. Ακόμα κι αν διεκδικήσει τον Στέφανο, ο Στέφανος θα της έχει δώσει αυτό το δικαίωμα. Ακόμα κι αν κάποια στιγμή ο Στέφανος με τη Μελίτα χωρίσουν και ξαναγυρίσει στην Εριέττα, δεν θα τους έχει χωρίσει η Εριέττα. Ο Στέφανος θα έχει αφήσει τη Μελίτα... Ο Στέφανος δεν είναι κανένα παιδάκι για να μην ξέρει τι κάνει, και κανένα τρίτο πρόσωπο δεν μπορεί να μπει σε μια σχέση αν δεν υπάρχει ήδη μια ρωγμή και αν δεν του αφήσεις χώρο για να μπει.

Αν η Μελίτα πρέπει να τα βάλει με κάποιον αυτός είναι ο Στέφανος, όχι η Εριέττα, αλλά όπως έχουμε διαπιστώσει μπροστά του συμπεριφέρεται όπως της υποδεικνύουν η Αμαλία και η Νόρα, χωρίς ουσιαστικά να πιστεύει αυτά που λέει και κάνει...

Νομίζω όμως ότι είμαστε λίγο off-topic…

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Παρ Φεβ 04, 2011 12:41 pm

Παιδια ,η Εριεττα ειχε πει στην Μελίτα οτι θα ειναι δυσκολη αντιπαλος και ειχε πει στην Αννα οτι δεν προκειται να παραιτηθει απο τον Στέφανο πως εγινε λοιπον και ηταν απο την αρχη υπερ της σχεσης Μελιτας Στέφανου
και για να πουμε του στραβου το δικιο γιατι να εχουμε τετοια απαιτηση απο την Εριεττα
εμενα απλως δεν μου κολλαει αυτο το τοσο υπερανω - ενω τον αγαπαει ειναι και υπερ της Μελιτας- το θεωρω εξωπραγματικο , απλα θεωρω πολυ διπλωματικη την συμπεριφορα της για να πετυχειτο σκοπο της που ειναι φυσικα (δεν το λεω με την κακή εννοια) να κερδίσει τον Στέφανο οπως θα εκανε καθε ερωτευμενη γυναικα

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από ilio Παρ Φεβ 04, 2011 1:15 pm

Θα συμφωνησω με stefistaroy
και εμενα η Εριεττα κατι αρνητικο μου βγαζει , παρολο που στο προηγουμενο επεισοδιο ήταν πραγματικα κυρια
οσο για την Μελιτα θεωρω το ρολο της πολυ γηινο και μου αρεσει ο χαρακτηρας της (όταν δεν βγαζει υπερβολες , γιατι μερικες φορες χανει την μπαλα)
συμφωνω και με την nefelik οτι αν χωρισουν ο Στεφανος με τη Μελιτα θα φταινε αυτοι οι δυο και κανενας αλλος
μεγαλα παιδια ειναι και πρεπει να προστατεψουν την αγαπη τους , η οποια κατα την γνωμη μου ειναι αληθινη και απο τις δυο πλευρες , απλα το δειχνουν και οι δυο με λαθος τροπο
θελω ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕΛΙΤΑ στο τελος μαζί!!!!

ilio


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από evanna Παρ Φεβ 04, 2011 3:22 pm

Πολυ καλο και απο εμενα το επεισοδιο κυριως για τις κωμικες του νοτες..........!

Ο Μπελλος με εκανε να γελασω πραγματικα ετσι οπως απειλουσε την Αντιγονη!Δεν μπορει ο ανθρωπος να το υποστηριξει ολο αυτο γιατι τον χαντακωνεται!Το οτι γνωριζε απ'εξω το τηλεφωνο του σπιτιου του Νικολα ασχολιαστο! Razz
Η Κα Παπαδημητριου παρα πολυ καλη!

Ωραια η κοριτσοσυζητηση!Αν και δεν θελω να βλεπω ετσι την Ευα,εγω παλι γελαγα σε αυτη τη σκηνη με τον αναποτελεσματικο τροπο που διαλεξαν η Νορα και η Δαφνη να την παρηγορησουν! sisi Γλυκουλες ηταν παντως!
Οι ζηλιες(αλλο χιλιοπαιγμενο σκηνικο) στη συνεχεια με την παρανοηση στο τηλεφωνο δεν μπορω να πω οτι με χαλασαν καθως οι αντιδρασεις Νορας-Δαφνης σε συνδυασμο με την απαθεια της Ευας ηταν απολαυστικες! valen

Νικολας και Λουκας:επιχειρηση Νταιζη.........τρομερο διδυμο ως συνηθως!Ο πανικος τους στο ακουσμα του κουδουνιου ηταν ολα τα λεφτα! lmao Και ο Γιαννακοπουλος ειδικα μ'αρεσε πολυ σε αυτη τη σκηνη! Thumbs up
Οπως και στην επομενη που ηταν μονος του με τη Νταιζη.......μπορει να μου τη δινει που ξαφνικα ολοι λυπουνται το πεδιλακι αλλα εδεσαν ανελπιστα καλα στη μεταξυ τους συζητηση! : respect :

Η Εριεττα για αλλη μια φορα απεδειξε το επιπεδο της με το να ενημερωσει τη Μελιτα παρ'ολο που δεν ειχε καμια υποχρεωση!Κυρια με Κ κεφαλαιο,δεν θα βαρεθω ποτε να το λεω!
''Μελιτακι'' δεν σχολιαζω.........απαπα Siga...

Λευτερης-Αννα......βαριεμαι Sleep

Το υφος της Αμαλίτσας βλεποντας τη Νταιζη να καταφτανει ηταν εκπληκτικο!Ποιος ξερει τι θα δουμε σημερα απ'αυτες τις δυο! ^^

Αυτο που τα Λουκονορακια σημερα θα πανε για υπερηχο και παρολ'αυτα η Νορα δεν εχει μια σταλα κοιλια το ποσο με βουρλιζει δε λεγεται! imarton

Αυτα τα ολιγα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από nora_oscar Παρ Φεβ 04, 2011 3:39 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Κι επειδή είμαι ενθουσιασμένη (συνεχίζει η τρελή ακάθεκτηΕπεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 943463 ) κι ένα Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 11556 δεν φτάνει κι επειδή ο Μπέλλος είναι θεός και δεν ψηφίζουμε τέλειο επεισόδιο κάθε μέρα δανείζομαι τη φώτο από τη δημοσιέυση ζητώ συγνώμη και επανορθώνω
Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Stks
και του ξαναματαδίνω μερικά ακόμα.... Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 11556 Μπέλλος Τέλος (και θα υποστώ το κράξιμο lol! lol! )


oxi bebaia giati na se kraksoume! to oti enas hthopoios ws rolos einai antipathhs sto sirial pou paizei den exei kamia sxesh me ton anthrwpo sthn pargmatikothta! Ton agapame ton Stelio kalatha kai an ton deite sto theatro sas diabebaiw oti einai eksiaretikos hthopoios! ma panw apo'ola einai anthrwpos me hthos!

+1 προειδοποίηση για χρήση greeklish

Παρακαλούμε ακολουθείτε τους Κανόνες του Φόρουμ

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 04, 2011 3:42 pm

Θυμάμαι με μεγάλη ευχαρίστηση τις σκηνές με τα κορίτσια από χθες!!!

- Την "παρηγοριά" στην Εύα παρόλο που άκουσα έεενα κάρο κουλαμάρες!!!!!
- Την Εύα που κακολογούσε με σθένος τους άντρες-γουρούνια και μετά ξέσπαγε σε κλάματα και ήθελα από τη μία να κλαίω κι από την άλλη να γελάω!!!
- Και βέβαια το ύφος της όταν η Νόρα καμάκωνε τις πατάτες!!!!

Επίσης καλοί και Εριέττα και Λουκάς στο ξάφνιασμά του πυροβολισμού του ανεγκέφαλου!

Το τί γέλιο έκανα δε με το Μπέλο!!! Δεν θυμάμαι σκηνές αλλα θυμάμαι που είχα διπλωθεί από τα γέλια! lmao

Καλό σκέτο διότι:
- Στόρυ δεν είχε
- Τίγκα στις ανακρίβειες ήταν
- Γκώσαμε Νταίζη-Μπέλλο ξανά μανά
- Χάσαμε τους φυλακισμένους

Σημείωση: Ουδέποτε ζητήσαμε να εξαφανιστεί ο Στέφανος αλλα φαίνεται πουθενά και σε τίποτα δεν μπορείτε να κρατήσετε εσείς εκεί πάνω μια ισορροπία!!! Πάνω απο όλα έχετε πιάσει τον παλμό του κόσμου δεν το συζητώ lmao

Αντε να δούμε σήμερα τον πρώτο υπέρηχο της Νόρας, στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης (δεδομένου ότι θα μάθουμε και το φύλο), πάνω στην ανύπαρκτη κοιλιά της! Άντε και στις επόμενες ιατρικές και μη καινοτομίες βρε! Άλλωστε η σειρά πρωτοπορεί και σε αυτά όσο και στο "Να ζήσουν οι κατίνες!"
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 497 - Ημερομηνία 03-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Φεβ 04, 2011 3:48 pm

"Εκστρατεια για τη διασωση της Καρρα-Καρρα"


----> Ειδος

Η Καρρα-Καρρα ειναι ειδος τσουχτρας που συναντατε συνηθως στις θαλλασες της Εδεμ! Ειναι μοναχικο πλασμα και σπανια σχηματιζει αγελες, Βασικη της τροφη ειναι τα λεφτα και αν βρει τρεφεται και με διαμαντια. ;D


----> Κινδυνοι

Ο μεγαλυτερος εχθρος της Καρρα-Καρρα ειναι ο Μπελλος! Αρχικα αποτελουσε βασικο παραγοντα για την επιβιωση της και τωρα την απειλει με εξαφανιση! Και οπως καθε σοβαρος κινδυνος την προειδοποιησε πρωτα για να ειναι προετοιμασμενη! Ee? Ο Μπελλος επιτιθεται πρωτα στο σπιτικο περιβαλλον της Καρρα-Καρρα, αναγκαζοντας τη να το εγκαταλειψει και να εκτεθει στην ανοιχτη θαλασσα! Στη συνεχεια εισβαλει απο τη μπαλκονοπορτα αφου πρωτα χτυπησει το κουδουνι! Διεκρινιζεται οτι ο Μπελλος θυμιζει καρτουν (δε φταιω εγω που εδινε τη φωνη του σε πολλα απο αυτα και κανω την συνδεση) και δεν αποτελει προφανη κινδυνο! (ΟΧΙ δεν πειθει!) donti


----> Προσπαθειες διασωσης

Πολλοι ΜΗ κερδοσκοπικοι οργανισμοι εχουν αφιερωσει το εργο τους στην προσπαθεια προστασιας της Καρρα-Καρρα απο τον κινδυνο του αφανισμου!
* Πρωτος ειναι ο Λ.Ο.Υ.Κα (Λεγεωνα Οικολογικης Υποστηριξης Καρρα-Καρρα), οργανισμος ο οποιος προσπαθει να προστατεψει την Καρρα-Καρρα ωστε να μην κινδυνεψουν και αλλα ειδη οπως η Ερι-Ερι (ειδος δελφινιου) και ο Στεφανος (ειδος φυτοπλακτον). Συνεργαζεται με κρατικους φορεις οπως η ακτοφυλακη αν και λιγο καθυστερημενα!Impatient
* Δευτερος ειναι ο Ν.Ι.Κ.Ολ.Α. (Νεολαια Ιασης Καρρα-Καρρα απο Ολαιθρια Αιμοραγια), οργανισμος που ανελαβε δραση μετα τον Λ.Ο.Υ.Κα και δινει εμφαση στην προστασια την τσουχτρας απο τον εχθρο! Κυριως στην μετακινηση ομαδων του ειδους σε προστατευμενες περιοχες!
Τους παραπανω οργανισμους συντρεχουν και ομαδες ιδιωτων στις οποιες καλο θα ειναι να εξηγειται λεπτομερως το ολο προγραμμα προστασιας για να αποφευγονται λαθη και τυχον παρερμηνειες ainta * Αμα ειναι να γελασει η Ευα το δεχομαι!*


----> Κρατικη μεριμνα

Μετα απο απαιτιση μεγαλου μερους του λαου, μεσα απο ενημερωση που εγινε για την σημασια της Καρρα-Καρρα στην προαστασια του Στεφανου, η κυβερνηση Ρουσσου τινει να λαβει σοβαρα υποψιν την προστασια της τσουχτρας! (αυτο θελω πραγματικα να το δω!)


----> Συσχετιζομενοι κλαδοι

Η εξαλειψη του κινδυνου Μπελλου εχει μεγαλη σημασια εκτος απο την Καρρα-Καρα και την οικολογια και για αλλους τομεις! Οπως για παραδειγμα την γεωλογια και τα πετρωματα, κυριως τους πολυτιμους λιθους!
Η απειλη του Μπελλου δημιουργει προβληματα στους ανθρακωρυχους τους οποιους τρεπει σε φυγη! Αυτο εχει ως αποτελεσμα συσχετιζομενοι κλαδοι να καταρρεουν, χαρακτηριστικο παραδειγμα η Ευα , η προσπαθεια ενισχυσης της οποιας εχει ταυτοχρονα χιουμοριστικα και συγκινητικα αποτελεσματα sisi
Συγκινητικα αποτελεσματα και ενδεχομενως γλυκα εχουν οι προσπαθειες ευαισθητοποιησης των πολιτων σε περιβαλλοντικα θεματα! Love! (Ασχετο, σοβαρα θα δουμε υπερηχο?)


----> Αποριες

* Το φαινομενο Μπελλος παρατηρειται οτι εντοπιζεται ως κινδυνος απο ατομα τα οποια δεν παρακολουθησαν τον δευτερο κυκλο, η συντριπτικη πλειονοτητα των υπολοιπων δυσκολευεται!
* Ο Μπελλος ηξερε το τηλεφωνο γιατι στο ιδιο σπιτι εμενε ο Μανος με τον οποιον συνεργαζοταν, η απορια θα επρεπε να ειναι γιατι ενα σπιτι το οποιο ειναι ακατοικητο εχει ακομη γραμμη τηλεφωνου!
* Ειναι τυχαιο που απαντες εχουν την ιδια αρχικη δυσπιστια οταν μαθαινουν ποιος εκανε την απαγωγη;


----> Συμπερασματικα

* Το επεισοδιο ηταν "Πολυ καλο" παρα τη θεματικη του ειχε την πλακα του, ναι μιλαω για την σειρα των 7!
* Επειδη χθες θελοντας και μη εμεινα αναυδη, θελω να πω οτι λατρεψα τον σχολιασμο της Μαριας για το 496, παντα απολαμβανω τους σχολιασμους σου αλλα τον χθεσινο τον Λατρεψα! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης