Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

+14
ELAN
lizzie
madolato
marializ25
zwi
Doris_
konstantina
annamaria
Kika
mimi
Phoebe
jim7
sifantid
Clarabelle
18 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_lcap18%Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_rcap 18% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_lcap53%Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_rcap 53% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_lcap24%Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_rcap 24% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_lcap0%Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_lcap5%Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Vote_rcap 5% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 17
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 29, 2009 5:16 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από sifantid Τρι Σεπ 29, 2009 7:39 pm

Παιδιά εγώ δεν το είδα, λόγω Αγγικών maaaad : curse : Αλλά όταν το δω ψηφίσω και θα σας πω την άποψη μου!!! Love! Αν και είμαι σίγουρη ότι θα ήταν τέλειο, αφού κάτι διάβασα για φοβερές σκηνές ζηλοτυπίας Νόρας-Λουκά!!! Love
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από jim7 Τρι Σεπ 29, 2009 7:41 pm

Το σημερινό επεισόδιο θα το χαρακτήριζα καλό. Δεν ήταν καταιγιστικό όπως άλλα επεισόδια.
1) Κατ' αρχάς το DVD είναι του Μάνου !!!!
2) Τι να σημαίνει άραγε Μ.Ε 1-2, και γιατί το θέλει ο Μάνος. Μήπως Μελίτα - Εύα????????????????
3) Τελικά η Νόρα μόνο το σ'αγαπώ δεν είπε μετά τον καυγά.
4) Η Δάφνη αφενός μεν πρώτη φορά τα ψιλοσέρνει στον Μάνο αφετέρου όμως τον σιγοντάρει στην παρέα, ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω.
5) Ο Πέτρος τσίμπησε ήδη στο δόλωμα της Νταίζης. Ε ρε μπουρλότα που θα ανάψει η πάπια.
6) Η κίνηση του Μάνου ας την καλύτερα. Δεν παίζεται ο άνθρωπος. Την μιά γκάφα μετά την άλλη κάνει.
7) Όλα όμως τα λεφτά το trailer με την Αμαλία ε???
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από sifantid Τρι Σεπ 29, 2009 7:47 pm

jim7 έγραψε:Το σημερινό επεισόδιο θα το χαρακτήριζα καλό. Δεν ήταν καταιγιστικό όπως άλλα επεισόδια.
3) Τελικά η Νόρα μόνο το σ'αγαπώ δεν είπε μετά τον καυγά.
Ε, βέβαια!!! Αυτό περιμένουμε, αλλά τη χάρη δε μας την κάνουν!!! Love! Love! Love! Έχω σκάσει από τη ζήλια μου τώρα που μου λέει η μαμά μου τι έγινε και εγώ δεν τα έχω δει!!! Τα καλύτερα χάνω!!! maaaad Περιμένω βιντεάκι!!!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 29, 2009 7:50 pm


Ας τα πάρουμε με τη σειρά
Νόρα και Λουκάς σαν το σκύλο με τη γάτα. Οι ατάκες όμορφες αλλά σήμερα αυτοί οι δύο δεν με έπειθαν. Καθόλου όμως.
Ο Ηλίας με το Μάνο μου αρέσουν πάντοτε μαζί. Μόνο που οι δικαιολογίες του Μάνου μου φάνηκαν ψιλοάκυρες. Αλλοίμονο αν κάθε παιδί που οι γονείς του το πιέζουν να διαβάσει χάνει τη δυνατότητα να αισθάνεται. Δεκτό ο γερο Λύτρας δεν ήταν και το καλύτερο δείγμα πατέρα αλλά αυτό το με καταπίεζε συγνώμη δεν μου φτάνει.
Σήμερα μου άρεσε πολύ η Δάφνη. Προσπαθεί να συμβιβάσει τα ασυμβίβαστα αλλά βγάζει έναν εαυτό τρυφερό που μου αρέσει.
Τελικά το dvd ήταν του Μάνου. Να δω πότε θα μάθουμε τι περιείχε. Μάλλον κάτι που έχει σχέση με κάποια βρωμοδουλειά, γιατί ο Στέφανος μεγάλη χαρά πήρε όταν το βρήκε.
Ο Χρήστος με μπέρδεψε. Έτρεξε να εκτελέσει την εντολή του Μάνου, άρα τι δεν δουλεύει για τον Καρτάλη όπως νομίζαμε;
Η σκηνή Εύας Μαρίλιας όπως πάντα τρυφερή. Μπροστά της η μικρή δεν την αποκάλεσε μάνα, αλλά όταν βρέθηκε με το Μάνο το έκανε. Πάντως και με τον πατέρα της λύγισε λίγο. Έτσι μου φάνηκε. Μπορεί να του τα έχωσε ως συνήθως αλλά σαν να κοντοστάθηκε λίγο.
Ο Στέφανος με τη Μελίτα κάτι σκαρώνει. Δεν μου άρεσαν μαζί. Θα έπρεπε να υπάρχει σπιρτάδα γιατί ο διάλογος ήταν εξαιρετικός αλλά ενώ απ τη πλευρά του Στέφανου διέκρινα την ειρωνία απ την άλλη πλευρά δεν είδα καθόλου σπίθα.
Τελικά η Νταιζούλα άρχισε να τσιγκλάει τον μεγαλοδικηγόρο μας. Του την έστησε κανονικά. Αυτό το πέφτω κατά λάθος πάνω σε κάποιον πιάνει τελικά κορίτσια. Το έχω ξαναδεί.
Ο Μάνος ζήλεψε που να σκάσει όταν είδε την Εύα με το Στέφανο. Απ τη μια τον λυπάμαι κι απ την άλλη χαίρομαι. Ας σκεφτεί πως αισθάνθηκαν οι άλλες δύο όταν τον έβλεπαν με άλλη παρτεναίρ και μάλιστα σε σκηνές λίγο πιο καυτές απ το πιάσιμο ενός χεριού. Σειρά του είναι τώρα.
Πάντως αύριο θέλω να δω πως θα χειριστεί την Εύα. Μόνο μη δω να προσπαθεί και πάλι να κατακτήσει βίαια γιατί θα τα πάρω. Ελπίζω αυτή τη φορά να της φερθεί ανθρώπινα.
Σε αναμονή λοιπόν



Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από jim7 Τρι Σεπ 29, 2009 7:58 pm

Clarabelle έγραψε:
α) Ο Χρήστος με μπέρδεψε. Έτρεξε να εκτελέσει την εντολή του Μάνου, άρα τι δεν δουλεύει για τον Καρτάλη όπως νομίζαμε;...
β) Η σκηνή Εύας Μαρίλιας όπως πάντα τρυφερή. Μπροστά της η μικρή δεν την αποκάλεσε μάνα, αλλά όταν βρέθηκε με το Μάνο το έκανε. Πάντως και με τον πατέρα της λύγισε λίγο. Έτσι μου φάνηκε. Μπορεί να του τα έχωσε ως συνήθως αλλά σαν να κοντοστάθηκε λίγο.....

α) Γιατί είναι απίθανο ο Χρήστος να έχει πάρει εντολή από τον Στέφανο να εκτελεί όλες του τις εντολές, έτσι ώστε να ξέρει τις κινήσεις του.
β)
Agree Agree
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Phoebe Τρι Σεπ 29, 2009 8:03 pm

Αχ παιδιά αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει όλες τις σκηνές Λουκά Νόρας από το σημερινό επεισόδιο στο youtube σήμερα αν γίνεται, pleaseeee....

Phoebe

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από sifantid Τρι Σεπ 29, 2009 8:11 pm

Phoebe έγραψε:Αχ παιδιά αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει όλες τις σκηνές Λουκά Νόρας από το σημερινό επεισόδιο στο youtube σήμερα αν γίνεται, pleaseeee....
Agree Καλώς μας ήρθες Phoebe!!! Κι από ότι βλέπω κι εσύ fan ζευγαριού Νόρας-Λουκά!!! Love
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από mimi Τρι Σεπ 29, 2009 8:13 pm

τέλειο έσκασα όμως γιατί μας δείχνουν κάτι για ένα dvd και μετά μας αφήνουν να βράζουμε στο ζουμί μας νόρα λουκάς φοβεροί άλλαξε χρώματα ο μανούλης και ως γνωστόν η ζήλια τρελαίνει και μάλλον αυτό το dvd θα έχει αποδείξεις για το τι έκαναν στη μάνα του Στέφανου και ο Ρούσσος ολόκληρος δικηγόρος και έπεσε στα νύχια της πάπιας ανυπομονώ για αύριο να δω τη μπογιατζού να κάνει σκηνή στο Ρούσσο και να ξεμαλλιάζει τη πάπια gelio gelio gelio gelio
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Phoebe Τρι Σεπ 29, 2009 8:15 pm

Kαλως σας βρήκα!Ναι κι εγώ φαν.. :D

Phoebe

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Kika Τρι Σεπ 29, 2009 8:27 pm

Στο σημερινό μου άρεσε πολύ η σκηνή Εύας-Μαρίλιας και Ηλία-Μάνου.
Μαμά με κόρη και πατέρας με γιό, σε δύο πολύ συγκινητικές στιγμές. Και οι τέσσερις, προσπαθούν να κερδίσουν τον χαμένο χρόνο, να γνωριστούν απ΄την αρχή, να χτίσουν νέα θεμέλια, να στηριχτούν και να ακουμπήσουν στην ασφάλεια που μόνο η οικογένεια μπορεί να προσφέρει. Τελικά, τα περισσότερα ενήλικα τραύματα, είναι συνέχεια αυτών της παιδική ηλικίας. Τουλάχιστον ο Μάνος συζητάει γιαυτά και αρχίζει να αναρωτιέται ανοιχτά για το πού κάνει λάθος. Και μετά από μιά εκ βαθέων κουβέντα, πάει και ρίχνει και μιά απαγωγή! Ατελείωτα μοιάζουν τα χιλιόμετρα που έχει μπροστά του, ατελείωτα! Δυό ζωές χρειάζονται για να φτάσει σε ωριμότητα και συναίσθηση την κόρη του.

Ωραία η σκηνή Στέφανου-Μελίτας. Μ' αρέσουν αυτοί οι δύο. Τουλάχιστον ο Στέφανος την αντιμετωπίζει στα ίσα και την ξυπνάει έστω και για λίγο από τον λήθαργο. Όχι σαν τον έρημο τον Οδυσσέα, που μιά κουβέντα ξεστομίζει, δέκα παίρνει για επιστροφή!
Άμα σε δει μιά γυναίκα καλό, ευαίσθητο και υποχωριτικό, θα σε πατήσει κάτω και θα σε κατασπαράξει, Οδυσσέα μου! Είναι κανόνας αυτός, Οδυσσέα μου!

Πολύ ωραία και η κουβέντα Δάφνης-Μάνου και Δάφνης-παρέας. Βαρύ κι ασήκωτο το φορτίο της Δάφνης. Τελικά, η ζωή σου δίνει τα καλύτερα και τα χειρότερα μαθήματα εκεί που δεν το περιμένεις. Μόνο τώρα μπορεί, όχι μόνο να καταλάβει, αλλά και να νιώσει το τί υπέφερε ο πατέρας της τόσα χρόνια. Είναι εξοργισμένη με τον Μάνο, αλλά τον αγαπάει και τον πονάει κι όλας. Κι όταν αγαπάς κάποιον, δεν του γυρνάς την πλάτη, δεν τον χτυπάς όταν είναι κάτω. Του λες πικρές αλήθειες, του φωνάζεις, του θυμώνεις, αλλά στέκεσαι δίπλα του και τον βοηθάς. Δεν τον εγκαταλείπεις. Η Δάφνη προσπάθησε να δείξει στον Μάνο τα λάθη του, προσπάθησε να τον κάνει να αισθανθεί πόσο αυτά πληγώνουν τους ανθρώπους γύρω του. Και παράλληλα προσπάθησε να δείξει την ανθρώπινη πλευρά του στους υπόλοιπους, γιατί ξέρει ότι και η ίδια και ο Μάνος, χρειάζονται την βοήθεια, την αγάπη, την συγχώρεση και την κατανόση τους. Μ'αρέσει η Δάφνη όταν είναι έτσι. Όταν είναι έτσι, γίνεται ο καλύτερος άνθρωπος που τόσο επιθυμεί.

Η Νόρα είναι καψούρα, όσο δεν πάει άλλο! Ζηλεύει τρελά, λέμε! Αν αυτή δεν ήταν σκηνή ζηλοτυπίας ερωτευμένης γυναίκας,
αν αυτή δεν ήταν φάτσα τρελά ερωτευμένης γυναίκας, τότε εγώ θα απαρνηθώ τον Λουκά ΜΟΥ και θα ορκιστώ για το υπόλοιπο της Β'σεζόν, λατρεία και αφοσίωση στον Οδυσσέα! Για την Γ΄σεζόν-αν υπάρξει-θα επανέλθω στα γνωστά. Δε θα τον αφήσω εγώ αμαχητί στα χέρια σας, κυρίες μου!
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από annamaria Τρι Σεπ 29, 2009 8:32 pm

To shmerino epeisodio eixe polyyyyyyyyyy zhlia ,polyyyyyy omws
(arxise to Noraki na ekdilonete siga-siga) Love!


mia poly dinath skinh Evas-Marilias (pio poly apo thn pleyra ths Evas,thn Marilia thn eida pio suggrathmenh, alla thetikh sthn proseggish ths Evas)


Epishs eixame mia proseggish na to pw??volidoskopish na to pw?? tou Stefanou pros th Melita (h opoia tha doume ti exipiretei....)

Mia Ntaizh h opoia sunexizei tis plaiktanes akathekth(kai enan rousso omos o opoios mallon arxise na ''tsimpaei'' Cool *TREME AMALITSA* :lol:

mia Dafnh h opoia ta ''xwnei''sto Mano omws prospathei na ton xanaenwsei me thn parea

Enan Mano o opoios mallon arxise na deixnei shmadia metamellias(makari na einai etsi).Ekane omws kai thn lathos kinhsh me thn Eva h opoia tha ton paei arketa ''pisw''
kai enan Louka na mhn xerei apo pou na fylaxtei :apo tis ''epitheseis'' ths Margaritas-Ntaizhs( :evil: )i ths skhnes ths Noras( Razz )

kai fysika to perivoito DVD to opoio(mia aplh upothesh kanw) lete na periexei tpt apo th ''sunergasia''Manou-Roussou kai ths mamas tou Stefanou?? gt an thumamai kala akousa to Stefano na leei''edw se exw'' h kati tetoio.........
annamaria
annamaria
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 29, 2009 8:33 pm

Μ'αρέσει η Δάφνη όταν είναι έτσι. Όταν είναι έτσι, γίνεται ο καλύτερος άνθρωπος που τόσο επιθυμεί.


Συμφωνώ απόλυτα Κικα η Δαφνούλα βγάζει μια γλύκα όταν είναι έτσι όπως σήμερα που σε πείθει. Σ αυτές τις σκηνές η Γεωργόνη είναι εξαιρετική
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από konstantina Τρι Σεπ 29, 2009 8:34 pm

ψηφισα πολυ καλο εξαιτιας της ξυλα...το πηρε ολο πανω της μαζι με τον μπουγιουρη...ολες οι σκηνες της φο-βε-ρες!ευας-μαρυλια,ευας-μανου,ευας-στεφανου

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Kika Τρι Σεπ 29, 2009 8:38 pm

konstantina έγραψε:ψηφισα πολυ καλο εξαιτιας της ξυλα...το πηρε ολο πανω της μαζι με τον μπουγιουρη...ολες οι σκηνες της φο-βε-ρες!ευας-μαρυλια,ευας-μανου,ευας-στεφανου

Πραγματικά, ήταν εξαιρετική η κ.Ξυλά. Ειδικά στην πρώτη σκηνή, με την Μαρίλια, με συγκίνησε
πάααρα πολύ. Snif
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Σεπ 29, 2009 8:45 pm


Και κάτι που ξέχασα να σχολιάσω.
Ο Αρούλης ο καημένος βρέθηκε στη μέση του καυγά και έγινε αντικείμενο εκμετάλευσης απ την Νταιζούλα. Αν αυτή είναι μάνα εγώ είμαι δεσπότης.
Γυναίκα για σπίτι σου λένε. Μακριά Λουκάααααααα
Άκου καμιά φορά και την κοκκινομάλα τενίστρια.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Kika Τρι Σεπ 29, 2009 8:54 pm

Καλά, ήταν εντελώς αηδιαστική η στάση της απέναντι στο παιδί. Από αυτό και μόνο, μπορεί κανείς να καταλάβει τί αρπακτικό είναι αυτή η γυναίκα. Δεν λογαριάζει τίποτα και κανέναν, μπροστά στον εαυτούλη της και στο κέρδος.Τουλάχιστον ο Μάνος, παρά τα χίλια μύρια ελαττώματά του, αγαπάει τα παιδιά του και είναι δίπλα τους σε ό,τι χρειαστούν. Η άλλη, που είναι και μαμά, ψυχρός εκτελεστής.
vomit και ξανά vomit
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από Doris_ Τρι Σεπ 29, 2009 10:14 pm

PAIDIA EGW YPOSTHRIZW 1000% STEFANO(TO KATALABATE NOMIZW... )PARATHRWNTAS TO XTHESINO EPEISODIO,EIDA MIA
LEPTOMERIA,O GOHTEYTIKOS MOY STEFANOS(POY TONIZW DEN TON ALLAZW ME TIPOTA!!)KOITOYSE TO ROLO'I' TOY,SAN NA PERIMENE "KATI"....TI ARAGE?...MHPWS TON MANO...?

OSO GIA TO SHMERINO,OMOLOGW PWS SYGKINHTHIKA APO THN
KOYBENTA PATERA-GIOY...OPWS & EYAS-MARILIAS.OSO GIA TO TO DVD,TELIKA DEN HTAN TOY STEFANOY,ALLA TOY MANOY POY PROFANWS EIXE KATAGRAPSEI KAPOIA "PARANOMH SYNALLAGH"....
GIA AYTO STA PROSEXWS ANEFERE STHN MHTERA TOY KATI GIA STOIXEIA...!!!!!
POLY WRAIA & H SYNANTHSH MELITAS-STEFANOY...ARXISE H PROSEGGISH!!! :wink2:. :wink2:
AN & APO MERIA THS MOY FANHKE "XLIARH "H ERMHNEIA...THA DEIKSEI!

Y.G.EGRAPSA KATALATHOS TON SXOLIASMO M STO TOPIC TOY XTHESINOY EPEISODIOY... slap OPOIA MPOREI AS TON SBHSEI APO EKEI...
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από zwi Τρι Σεπ 29, 2009 10:38 pm

KALWS HR9ES PHOEBE
KAI ESY FAN KAI EGW

SHMERA H NORA EKSASE APO ZHLIA
AS ELEGE S'AGAPW NA TELIWNOUME
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από zwi Τρι Σεπ 29, 2009 10:40 pm

H NTAIZH XRHSIMOPOIHSE TON AROULH
TI FTAEI TO KAKOMOIRO???
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από zwi Τρι Σεπ 29, 2009 10:41 pm

ENNOW POU TA TRAVAEI OLA AUTA
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από marializ25 Τρι Σεπ 29, 2009 11:23 pm

θα συμφωνησω με τα περισσοτερα μελη οσον αφορα την ευα.....ή μαλλον θα πω σημερα η ξυλα ητανε καταπληκτικη ...και ως ευα -μανα..και ως ευα-πρωην στεφανου και ευα-ως πρωην ερωμενη του μανου.....100% επιτυχια και στους 3 ρολους..ειδικα οσον αφορα την κορη της.( που δεν εβλεπα και α κυκλο) μπορω να πω οτι αυτη τη φορα συγκινηθηκα....στο κατω κατω δεν εφταιγε η ευα για τον βιασμο απο το ατομο που αγαπουσε σαν θεο και ακομα προφανως αγαπαει κι ας λεει οτι τον μισει...μετα δλδ δν ηταν λογικο να παθει και καταθλιψη ? πολυ λογικο θα ελεγα.ητανε μονο 15 χρονων..... βεβαια η εγκαταλειψη ητανε λαθος ομως πολλες φορες καποια πραγματα γινονται για καποιο λογο...η μαριλια απο την αλλη πλευρα -την εχω δει πολλες φορες να της μιλαει σκληρα οσον αφορα για τον μανο-σε αυτη τη σκηνη με κανε να διαπιστωσω οτι τελικα τα παιδια παντα συγχωρουνε τους γονεις τους οταν καταλαβαινουν και ξερουν οτι καποιες πραξεις εγιναν αθελα τους ισως ή και για να σωσουν τα παιδια τους.... η μαριλια εχει καταλαβει πολυ καλα την ευα-την μανα της...η προσεγγιση αυτη η θετικη για μενα ειναι το ΠΡΩΤΟ βημα ως κορη και μανα....το βλεμμα και ο τονος της φωνης της δειχνανε οτι ολα θα πανε καλα και οτι ναι εχουν μελλον μπροστα τους και θα αναπληρωσουν ολα αυτα που χασανε....




παω τωρα στην νταιζη- τοσο υπουλη γυναικα...μανα ειναι αυτη? το παιζει και θιγμενη? τι αλλο θα πει και θα κανει αυτη? μεσα σε 6 επεισοδια εκανε παρα πολλα για μενα.... :evil: δεν μπορει καποιος -α απο κει στη σειρα να της δωσει ενα χαστουκι μπας και μπει το μυαλο( αν εχει μυαλο) στη θεση του? gmt


ρουσσος: ε πολυ βλακας...ενθουσιαστηκε κιολας τοοοσο πολυ με τα λουλουδια λες και του χαρισανε γλειφιτζουρι........ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ δλδ ......


νορα-λουκας..: κατε ευχαριστηθηκα τις σκηνες τους....εκλαιγα απο το γελιο.....εκει ειδικα με τον φακελο που ειχε γινει μπαλα και με τα κοσμιτικα επιθετα της νορας στο λουκα διασκεδασα πολυ..για την σκηνη ζηλοτυπιας τωρα: κακως που δε του ειπε κι αλλα.....μπας και παρει μπρος το μυαλο του λουκα και καταλαβει ποσο πολυ τον αγαπα...αν και ολοι μας ξερουμε οτι μπορει κ να το ξερει και αυτος και η νορα αντιστοιχα για να τα συναισθηματα του αλλου....


μανος: χμχμ πιστευω οτι πραγματι καποια πραγματα στη παιδικη ηλικια σε τραυματιζουν ψυχολογικα....ο ηλιας ειχε δικιο: ψυχολογικη βια....
ενα παιδι για μενα απο μικρα πραγματα που το καταπιεζουν μπορει να γινει ενας χαρακτηρας σαν τον μανο.....γιατι αυτο εχει μαθει απο τον αλλον που τον μεγαλωνει...ομως αν ο μανος ξερει ( επειδη το εζησε ολο αυτο) τι τον πληγωσε, τι τον εφερε σε αυτη τη συμπεριφορα τοτε θα ειανι σιγουρα ικανος ή μαλλον θα πρεπει να ειναι ικανος να αλλαξει ΤΟΝ ΜΑΝΟ και να γινει αυτο που ισως θα θελε να ειναι ....και που δε καταφερε να ειναι....


μελιτα-στεφανος: η μελιτα συμφωνω ηταν καπως αδιαφορη αλλα ο στεφανος ειχε πολυ πλακα....,..μου αρεσε πολυ η ατακα: με εστειλες βεβαια στο διαολο αλλα ειπα να κανω πρωτα μια σταση να σου φερω κατι που ειναι δικο σου.....
ειχε καταπληκτικο υφος σε κεινο το σημειο....δε ξερω βεβαια ποιος ο λογος προσεγγισης προς την μελιτα...ισως για καλο ισως για κακο...... ουδεις ξερει μονο η ακριτα και ο κυριτσης....


και δαφνη...: νομιζω οτι φερθηκε πολυ δικαια.... ξερει ποιο ειναι το δικαιο..που κλινει προς την ευα ομως παρολαυτα θελει να σταθει και στον μανο....επειδη τον αγαπα..οσα λαθη και κακο κι αν εχει κανει εχει αναγκη η ιδια να του σταθει ...ειναι μονος του τωρα και εκεινη σαν αδερφη του θα πρεπει να ειναι διπλα του.....κι ας του μιλα σκληρα..δεν εχει σημασια αυτο....σημασια εχει να μην διαγραψει απο τη ζωη του....

αυτα απο μενα και σορυ για το μεγαλο ποστ...... red

marializ25
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από madolato Τρι Σεπ 29, 2009 11:57 pm

Δε μ' άρεσε η σκηνή της Εύας με τη Μαρίλια. 'Ηταν ένας διάλογος που θα μου άρεσε να δω ανάμεσα σε δύο φίλες, σε δύο αδερφές ή ανάμεσα σε μάνα και κόρη αλλά από την ανάποδη. Η Εύα αισθάνεται τύψεις γιατί δε στάθηκε στη Μαρίλια σα μάνα, αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο. Υποτίθεται ότι μια μάνα πρέπει να 'ναι δυνατή για το παιδί της, όχι να το φορτώνει με περισσότερες ευθύνες και φοβάμαι ότι η Μαρίλια είναι ήδη πολύ φορτωμένη και αισθάνεται την ανάγκη να προστατέψει και να στηρίξει την Εύα. Από ψυχολογική πλευρά, οι ρόλοι είναι εντελώς αντιστραμμένοι. Σεναριακά βέβαια, είναι πολύ πιασάρικο. Razz
Κι ενώ θα έπρεπε να είμαι ενθουσιασμένη με την εξέλιξη της δικηγορικής σχέσης, απογοητεύτηκα. Η μεταστροφή ήταν πολύ απότομη, η Νόρα αρκετά υπερβολική και οι δύο είναι πολύ έξυπνοι άνθρωποι ώστε, η μεν Νόρα να καρφώνεται έτσι χωρίς να έχει συνειδητοποιήσει το γιατί, ο δε Λουκάς να μην πιάνει το υπονοούμενο και μην κατανοεί την αντίδρασή της. Neutral
Η Μελίτα έχει φορτώσει άσχημα κι όποιον πάρει ο Χάρος! Μ' αρέσει! Σπιρτόζικη η στιχομυθία με το Στέφανο, και από τις δύο πλευρές. Μου άρεσε επίσης που μίλησε μια φορά με την Αμαλία χωρίς να τσακωθούνε, και παρόλαυτα οι ατάκες της σκηνής είναι μία και μία. :lol:
Η Δάφνη επιτέλους ξανάγινε η φωνή της λογικής. Χώνει στο Μάνο κατ' ιδίαν μπας και τον συνεφέρει, αλλά προσπαθεί να τον δικαιολογήσει στους άλλους έτσι ώστε όοοοταν (χρονικοϋποθετικός σύνδεσμος το όταν Razz ) αυτός γίνει άνθρωπος, να του μιλάνε ακόμα οι φίλοι του. Δύσκολο το έργο και καλή της τύχη!
Για τη Νταίζη Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη, εγώ τι να πω; Δεν έχω λόγια! Α ρε κατακαήμενε Ρούσσο, κρίμα στην εξυπνάδα και την πείρα σου! Αυτό το επιμελητήριο θα σε στείλει αδιάβαστο! Razz :lol:
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από lizzie Τετ Σεπ 30, 2009 12:35 am

Νταίζη Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη


Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Icon_lol Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Icon_lol Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Icon_lol Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Lol Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Lol
ariadne πολύ καλό!!!!!!!!!!!!!!!
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 205 -  Ημερομηνία 29-09-2009 Empty Απ: Επεισόδιο 205 - Ημερομηνία 29-09-2009

Δημοσίευση από ELAN Τετ Σεπ 30, 2009 8:55 am

ariadne έγραψε:Δε μ' άρεσε η σκηνή της Εύας με τη Μαρίλια. 'Ηταν ένας διάλογος που θα μου άρεσε να δω ανάμεσα σε δύο φίλες, σε δύο αδερφές ή ανάμεσα σε μάνα και κόρη αλλά από την ανάποδη. Η Εύα αισθάνεται τύψεις γιατί δε στάθηκε στη Μαρίλια σα μάνα, αλλά συνεχίζει να κάνει το ίδιο. Υποτίθεται ότι μια μάνα πρέπει να 'ναι δυνατή για το παιδί της, όχι να το φορτώνει με περισσότερες ευθύνες και φοβάμαι ότι η Μαρίλια είναι ήδη πολύ φορτωμένη και αισθάνεται την ανάγκη να προστατέψει και να στηρίξει την Εύα. Από ψυχολογική πλευρά, οι ρόλοι είναι εντελώς αντιστραμμένοι. Σεναριακά βέβαια, είναι πολύ πιασάρικο. Razz
Κι ενώ θα έπρεπε να είμαι ενθουσιασμένη με την εξέλιξη της δικηγορικής σχέσης, απογοητεύτηκα. Η μεταστροφή ήταν πολύ απότομη, η Νόρα αρκετά υπερβολική και οι δύο είναι πολύ έξυπνοι άνθρωποι ώστε, η μεν Νόρα να καρφώνεται έτσι χωρίς να έχει συνειδητοποιήσει το γιατί, ο δε Λουκάς να μην πιάνει το υπονοούμενο και μην κατανοεί την αντίδρασή της. Neutral
Η Μελίτα έχει φορτώσει άσχημα κι όποιον πάρει ο Χάρος! Μ' αρέσει! Σπιρτόζικη η στιχομυθία με το Στέφανο, και από τις δύο πλευρές. Μου άρεσε επίσης που μίλησε μια φορά με την Αμαλία χωρίς να τσακωθούνε, και παρόλαυτα οι ατάκες της σκηνής είναι μία και μία. :lol:
Η Δάφνη επιτέλους ξανάγινε η φωνή της λογικής. Χώνει στο Μάνο κατ' ιδίαν μπας και τον συνεφέρει, αλλά προσπαθεί να τον δικαιολογήσει στους άλλους έτσι ώστε όοοοταν (χρονικοϋποθετικός σύνδεσμος το όταν Razz ) αυτός γίνει άνθρωπος, να του μιλάνε ακόμα οι φίλοι του. Δύσκολο το έργο και καλή της τύχη!
Για τη Νταίζη Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη, εγώ τι να πω; Δεν έχω λόγια! Α ρε κατακαήμενε Ρούσσο, κρίμα στην εξυπνάδα και την πείρα σου! Αυτό το επιμελητήριο θα σε στείλει αδιάβαστο! Razz :lol:

: respect : : respect : : respect :

ELAN
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης