Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

+23
Ioanna T
kapetanissa
loukasnora
Antigoni!
fay66
polykarpos
dm10811
ΣΨ1
alex1
νοριτσα
giwta007
Καρ-Mik
fay
JESSIE
zeta88
nefelik
sarita
gxnel
roria
evaki16
evanna
trelli petrakitsa
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap14%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 14% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_lcap24%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:44 pm

ΣΨ1 έγραψε:
alex1 έγραψε:Ναι δεν μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο!!!

Και στην περίπτωση(που το αποκλειω )η Εριέττα έκρυβε μυστικα και πάλι ο Στεφ δεν θα μπορουσε να ήταν με την Μελ.Γιατί απλά δεν χωρισαν εξαιτίας της!!!!!!

Ραδιο αρβύλα είναι!!!!!!

Ναι ,μεχρι θανατου τα εκρυβε αυτα τα μυστικα lmao μεχρι φυλακης ηταν αυτα
τα μυστικα lmao
Δεν υπαρχει αυτο και παω στοιχηματα!!

lmao lmao lmao είπαμε δεν μπορεί να ισχύσει αυτό!!!!

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:45 pm

JESSIE έγραψε:Εγω πρώτ'απ'όλα λυπάμαι τον Σταύρου, τι φταίει ο άνθρωπος να του φορτώνουν τόσο σοκαριστικές συμπεριφορές, κρίμα το ταλέντο του να σπαταλιέται σε ανεκδιήγητα σενάρια! Οχι, δεν θα το πιστέψω και τελείωσε!

Και καλα θα κανεις!!!Θυμασαι παιδι μου χθες που εκανε πισω πισω ,μολις τον πλησιαζε η μελιτα;;
Δηλ μετα απο 15 χρονια που ,λεμε τωρα,θα ειναι μαζι και η Μελ θα κραταει πηρουνι και μαχαιρι
και θα λεει ,τι εφτιαξα σημερα εγω στον αντρουλη μου χαχαχαχχχαχα αυτος δεν θα τρεμει μην του κα-
ρφωσει το πηρουνι στην πλατη;;;Γιατι ετσι μας την δειχνουν την Μελ!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:46 pm

Αντε βρε σκισαμε σ αυτο το επεισοδιο!!11 σελιδες γραψαμε χαχαχαχχχααχ

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 12:46 pm


Δεν έχετε φαντασία gibbs

Στο φινάλε

Η Εύα θα πει στο Λευτέρη καλός ήσανε κράτα τώρα τα παιδιά και πάω στο Αμέρικα να βρω τον καρμικό

Ο Στέφανος θα πει στην Εριέττα φεύγω καλή μου γιατί μόλις πήρε απολυτήριο απ το τρελάδικο ο απολυτούλης μου και πρέπει να τρέξω εκεί

Η Νόρα θα πει στο Λουκά κράτα το γραφείο γιατί η Στέλλα μου βρήκε έναν φραγκάτο απ τη Μονεμβασιά και οι καιροί είναι δύσκολοι δεν μπορώ να αγνοήσω τόσα λεφτά

Η Δάφνη θα ερωτευτεί τρελά ένα μηχανόβιο και θα παρατήσει το Νικόλα

Και το κοινό θα κρατάει την κοιλιά του απ τα γέλια
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Οκτ 25, 2011 12:47 pm

katie007 έγραψε:Δεν θα σχολιασω γιατι <πρακτικα> δεεεεεν ......αλλα θα αναψω την βομβα που μολις βρεθηκε στα χερια μου .....κατι δεν μου αρεσε με την υπερεκθεση της<παλαβης>...υπο ψιαζομουν...διαασθανομουν ...ελεγα <εχει γουστο>....αλλα σας διαβαζα και ηρεμουσα..Ακουσα ..εμαθα λοιπον τιιιιιιιιιιιιιιι?κρατηθειτε..ολο αυτο,λεει, το πολυπαθον ,τρελο ν .βασανιστικον και τραγικον που βιωνει η Μελιτα θα <καθαρθει>στην μετα δεκαπενταετια εποχη ,οταν ο απολυτος δα δικαιωθει και με καποιο τροπο (ποιον?)θα εναι ξανα μαζι Στεφ. Μελιτα....ΓΙΑΥΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΕΠΤΑΣΦΡΑΓΙΣΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΛΟς ΤΗς ΣΕΙΡΑς....αλλαλα εμειναν τα χει λη μου ...τα δικα σας...(αυτα εστω και τηλεγραφικα..)..
Ελπίζω να μην είναι αλήθεια αυτό, γιατί θα είναι σαν να μας κοροϊδεύουν... Αν κι εμένα το τέλος της σειράς δεν μου φαίνεται και τόσο επτασφράγιστο μυστικό. Σχεδόν τα πάντα έχουμε μάθει... Βέβαια ορισμένα περιοδικά ίσως να μη θεωρούνται και πολύ έγκυρες πηγές, αλλά εγώ κρίνω κυρίως από τις συνεντεύξεις των πρωταγωνιστών και από το πώς έχουν παρουσιάσει οι ίδιοι οι σεναριογράφοι τους ήρωες...

Εγώ ξέρω ότι ο Στέφανος είπε στην Εριέττα ότι την αγαπάει και ότι πολύ σύντομα θα διαπιστώσει και πόσο πολύ την αγαπάει. Μου φαίνεται τελείως άκυρο μετά από 15 χρόνια να του περάσει και «αναστηθεί» ο απόλυτος. Η Μελίτα προφανώς θα γίνει καλά, γιατί δεν μπορεί μετά από 15 χρόνια να είναι ακόμα στο τρελοκομείο, αλλά μου φαίνεται επίσης τελείως άκυρο να είναι με τον άνθρωπο που της δημιούργησε αυτές τις εμμονές... Θέλω να πιστεύω (ακόμα) ότι είναι ράδιο αρβύλα.

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι σε αυτή τη σειρά μια από τις ηρωίδες που αξίζει περισσότερο να είναι ευτυχισμένη και έχει ταλαιπωρηθεί άδικα, είναι η Εριέττα. Οπότε αν είναι να την παρουσιάσουν ευτυχισμένη με κάποιον άλλον, ας στείλουν το Στέφανο πακέτο στην παλιά κατσαρή του αγάπη... Βέβαια οι σεναριογράφοι μπορεί να μην έχουν την ίδια αίσθηση δικαίου που έχουμε εμείς, αλλά δεν γίνεται να δικαιώσουν τη Νταίζη, το Χρήστο και όλους τους άλλους, και να την πληρώσει μόνο η Εριέττα...

Προς το παρόν τουλάχιστον δεν νομίζω ότι το πιστεύω... Αλλά αν μια στο εκατομμύριο είναι αλήθεια, η κα Ακρίτα καλά θα κάνει να διαγράψει από τώρα το λογαριασμό της στο facebook, γιατί έτσι κι αλλιώς θα μπλοκάρει από τα αμέτρητα μηνύματα διαμαρτυρίας που θα πάρει. Όσο για τον κ. Κυρίτση που σκοπεύει να συνεχίσει να γράφει σειρές, ας μην μπει στον κόπο. Κανείς από τους τηλεθεατές που παρακολουθούσαν τόσα χρόνια τις σειρές τους δεν πρόκειται να τις ξαναδεί... Αρκετά έχουμε υποστεί στα «Μυστικά», αλλά αν γίνει κάτι τέτοιο μετά από όσα έχουμε δει, θα είναι η απόλυτη κοροϊδία και οι τηλεθεατές όταν όχι μόνο δεν τους σέβεσαι, αλλά τους κοροϊδεύεις και με τόσο γελοίο τρόπο, δεν το ξεχνάνε εύκολα...

Υ.Γ. Συγγνώμη για το off-topic.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 25, 2011 12:48 pm

Clarabelle έγραψε:
Δεν έχετε φαντασία gibbs

Στο φινάλε

Η Εύα θα πει στο Λευτέρη καλός ήσανε κράτα τώρα τα παιδιά και πάω στο Αμέρικα να βρω τον καρμικό

Ο Στέφανος θα πει στην Εριέττα φεύγω καλή μου γιατί μόλις πήρε απολυτήριο απ το τρελάδικο ο απολυτούλης μου και πρέπει να τρέξω εκεί

Η Νόρα θα πει στο Λουκά κράτα το γραφείο γιατί η Στέλλα μου βρήκε έναν φραγκάτο απ τη Μονεμβασιά και οι καιροί είναι δύσκολοι δεν μπορώ να αγνοήσω τόσα λεφτά

Η Δάφνη θα ερωτευτεί τρελά ένα μηχανόβιο και θα παρατήσει το Νικόλα

Και το κοινό θα κρατάει την κοιλιά του απ τα γέλια

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Να υποθέσω ο Λουκάς για να πνίξει τον πόνο του θα πάει με την Νταίζη, που και φράγκα έχει και έχουν κι ένα παιδί!!! Σωστά;
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Οκτ 25, 2011 12:49 pm

Clarabelle, και το ταξίδι έχει τη σημασία του αλλά στην περίπτωσή μας το ταξίδι άρχισε με τις καλύτερες προοπτικές και τώρα συνεχώς μας προκαλεί ναυτία. Πώς να ευχαριστηθείς τη διαδρομή όταν ο δρόμος (ή μάλλον η οδήγηση) είναι πλέον τόσο χάλια; Εύχεσαι να τελειώσει το γρηγορότερο να ηρεμήσουν τα νεύρα σου.
Τέλος πάντων, για μένα το πιο άκυρο και γελοίο ήταν ότι θα κάνουν άλμα στο χρόνο και θα μας πάνε χρόνια μπροστά κι αυτό καταστρέφει ακόμη και το καλύτερο σενάριο όταν καταλήγει έτσι. Είπαμε μυθοπλασία, όχι και σενάριο επιστημονικής φαντασίας. Εδώ δεν ξέρουμε τι θα γίνει την άλλη βδομάδα, κι αυτοί μας λένε τι θα δούμε σε δεκαπέντε χρόνια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 12:52 pm

edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν έχετε φαντασία gibbs

Στο φινάλε

Η Εύα θα πει στο Λευτέρη καλός ήσανε κράτα τώρα τα παιδιά και πάω στο Αμέρικα να βρω τον καρμικό

Ο Στέφανος θα πει στην Εριέττα φεύγω καλή μου γιατί μόλις πήρε απολυτήριο απ το τρελάδικο ο απολυτούλης μου και πρέπει να τρέξω εκεί

Η Νόρα θα πει στο Λουκά κράτα το γραφείο γιατί η Στέλλα μου βρήκε έναν φραγκάτο απ τη Μονεμβασιά και οι καιροί είναι δύσκολοι δεν μπορώ να αγνοήσω τόσα λεφτά

Η Δάφνη θα ερωτευτεί τρελά ένα μηχανόβιο και θα παρατήσει το Νικόλα

Και το κοινό θα κρατάει την κοιλιά του απ τα γέλια

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Να υποθέσω ο Λουκάς για να πνίξει τον πόνο του θα πάει με την Νταίζη, που και φράγκα έχει και έχουν κι ένα παιδί!!! Σωστά;


Όχι βέβαια
Αυτός θα θέλει αλλά η Νταίζη είναι βράχος
Αυτό δεν αλλάζει μη τα ισοπεδώσουμε όλα lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 12:55 pm

Πάντως αυτό που είπε η ΣΨ οτι μπορεί να αφήνουν να διαρρεύσει μιά φήμη, ανακριβής και ψεύτικη βέβαια, έτσι για να επαναφέρουν όσους διέκοψαν, μπορεί να ισχύει, αν και το βρίσκω πολύ κακού γούστου. Μάλλον κάποιοι τρίτοι βγάζουν τέτοιες φήμες, δεν θα είναι η πρώτη φορά, και μάλλον σκοπός τους είναι να υπονομεύσουν τους σεναριογράφους. Λοιπόν, δεν θα χαλάσω και τη διάθεσή μου τώρα, φήμη είναι, ράδιο αρβύλα είναι, ας λένε ο,τι θέλουν.
ΣΨ φαντάσου στο τελευταίο πλάνο, ο Στέφανος να τρώει ήσυχος το φαγητό που του ετοίμασε η Μελίτα , και πίσω του να βλέπουμε τη Μελίτα με το κουζινομάχαιρο να τον πλησιάζει με μιά ύπουλη έκφραση στο πρόσωπο! Και πάνω σ'αυτό να πέφτουν οι τίτλοι τέλους!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:57 pm

[quote="Clarabelle"]
Δεν έχετε φαντασία gibbs

Στο φινάλε

Η Εύα θα πει στο Λευτέρη καλός ήσανε κράτα τώρα τα παιδιά και πάω στο Αμέρικα να βρω τον καρμικό

Ο Στέφανος θα πει στην Εριέττα φεύγω καλή μου γιατί μόλις πήρε απολυτήριο απ το τρελάδικο ο απολυτούλης μου και πρέπει να τρέξω εκεί

Η Νόρα θα πει στο Λουκά κράτα το γραφείο γιατί η Στέλλα μου βρήκε έναν φραγκάτο απ τη Μονεμβασιά και ο είναι δύσκολοι δεν μπορώ να αγνοήσω τόσα λεφτά

Η Δάφνη θα ερωτευτεί τρελά ένα μηχανόβιο και θα παρατήσει το Νικόλα

Και το κοινό θα κρατάει την κοιλιά του απ τα γέλια
[/quote


Καλε ναι η φαντασια μας λειπει!! χαχαχαχχααχαχ μονο που το δευτερο ειδικα δεν ειναι σκετο
φαντασια ,αλλα νοσηρη φαντασια!
Αν γινουν και ολα τα υπολοιπα που εγραψες ,θα πιστεψω και το δευτερο κατα σειρα !

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 25, 2011 12:57 pm

Clarabelle έγραψε:

Όχι βέβαια
Αυτός θα θέλει αλλά η Νταίζη είναι βράχος
Αυτό δεν αλλάζει μη τα ισοπεδώσουμε όλα lmao

lmao lmao lmao lmao lmao
Σωστά! Η μόνη πιστή στο φινάλε θα είνια η Νταίζη!!!

Έτσι όπως το βλέπω εγώ πάντως μια τέτοια εκδοχή δεν διακιώνει τον απόλυτο αλλά την εμμονή της Μελίτας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 12:58 pm

JESSIE έγραψε:Πάντως αυτό που είπε η ΣΨ οτι μπορεί να αφήνουν να διαρρεύσει μιά φήμη, ανακριβής και ψεύτικη βέβαια, έτσι για να επαναφέρουν όσους διέκοψαν, μπορεί να ισχύει, αν και το βρίσκω πολύ κακού γούστου. Μάλλον κάποιοι τρίτοι βγάζουν τέτοιες φήμες, δεν θα είναι η πρώτη φορά, και μάλλον σκοπός τους είναι να υπονομεύσουν τους σεναριογράφους. Λοιπόν, δεν θα χαλάσω και τη διάθεσή μου τώρα, φήμη είναι, ράδιο αρβύλα είναι, ας λένε ο,τι θέλουν.
ΣΨ φαντάσου στο τελευταίο πλάνο, ο Στέφανος να τρώει ήσυχος το φαγητό που του ετοίμασε η Μελίτα , και πίσω του να βλέπουμε τη Μελίτα με το κουζινομάχαιρο να τον πλησιάζει με μιά ύπουλη έκφραση στο πρόσωπο! Και πάνω σ'αυτό να πέφτουν οι τίτλοι τέλους!


Ειδικά για τη Μελίτα κάνε το κουζινομάχαιρο παγοκόφτη Angel
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Οκτ 25, 2011 12:59 pm

JESSIE έγραψε:Πάντως αυτό που είπε η ΣΨ οτι μπορεί να αφήνουν να διαρρεύσει μιά φήμη, ανακριβής και ψεύτικη βέβαια, έτσι για να επαναφέρουν όσους διέκοψαν, μπορεί να ισχύει, αν και το βρίσκω πολύ κακού γούστου. Μάλλον κάποιοι τρίτοι βγάζουν τέτοιες φήμες, δεν θα είναι η πρώτη φορά, και μάλλον σκοπός τους είναι να υπονομεύσουν τους σεναριογράφους. Λοιπόν, δεν θα χαλάσω και τη διάθεσή μου τώρα, φήμη είναι, ράδιο αρβύλα είναι, ας λένε ο,τι θέλουν.
ΣΨ φαντάσου στο τελευταίο πλάνο, ο Στέφανος να τρώει ήσυχος το φαγητό που του ετοίμασε η Μελίτα , και πίσω του να βλέπουμε τη Μελίτα με το κουζινομάχαιρο να τον πλησιάζει με μιά ύπουλη έκφραση στο πρόσωπο! Και πάνω σ'αυτό να πέφτουν οι τίτλοι τέλους!

lmao lmao lmao μπραβο jessie την εξελιξες την σκηνη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 25, 2011 1:03 pm

Ναί, είναι πιό σικάτος ο παγοκόφτης, για μιά Μελίτα Ρούσσου, τι να λέμε τώρα!

Πάει, τρελλαθήκαμε τελείως , ή μάλλον θα μας τρελλάνουν με όσα διαβάζουμε!

Νομίζω οτι ένα τέτοιο τέλος, ούτε οι ηθοποιοί θα δεχόντουσαν να το παίξουν.... Θα έπρεπε να κάνουν ομαδική απεργία, να σώσουν την τιμή τους, τουλάχιστον!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 25, 2011 1:05 pm

Κι εγώ δεν το πιστεύω, κυρίως γιατί το θεωρώ αυτοκτονική επιλογή για όλους τους λόγους που επισημαίνονται στα προηγούμενα σχόλια.
Πάντως αν σιγουρευτούμε, ω μη γένοιτο, ότι θα είναι τέτοιο το τέλος, μπορούμε να μαζευτούμε όλοι κάπου και να το παρακολουθήσουμε ως κωμωδία πλέον ή έστω να γράφουμε εδώ τα σχόλια την ώρα που θα το βλέπουμε live. Κάθε ταύτιση και κάθε συγκίνηση θα έχει κονιορτοποιηθεί φυσικά, θα έχουμε χάσει πάσα ιδέα, αλλά τουλάχιστον θα γελάσει λίγο το χειλάκι μας. Χρειάζεται κι αυτό όσο να πεις...

Υ.Γ. Στα προτεινόμενα σεναριάκια να προσθέσω και την πάντα κλασική επιλογή με το ντους και το Στέφανο πίσω από την κουρτίνα με την μουσική του Ψυχω απαραιτήτως.
Άλλη κλασική επιλογή θα ήταν όπως θα τρώνε να αρχίσει το κεφάλι της Μελίτας να περιστρέφεται ανεξέλεγκτα και η φωνή της να γίνει σαν του Γιώργου Τράγκα. Και να πέσουν εκεί οι τίτλοι τέλους!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Οκτ 25, 2011 1:06 pm

fay έγραψε:Clarabelle, και το ταξίδι έχει τη σημασία του αλλά στην περίπτωσή μας το ταξίδι άρχισε με τις καλύτερες προοπτικές και τώρα συνεχώς μας προκαλεί ναυτία. Πώς να ευχαριστηθείς τη διαδρομή όταν ο δρόμος (ή μάλλον η οδήγηση) είναι πλέον τόσο χάλια; Εύχεσαι να τελειώσει το γρηγορότερο να ηρεμήσουν τα νεύρα σου.
Τέλος πάντων, για μένα το πιο άκυρο και γελοίο ήταν ότι θα κάνουν άλμα στο χρόνο και θα μας πάνε χρόνια μπροστά κι αυτό καταστρέφει ακόμη και το καλύτερο σενάριο όταν καταλήγει έτσι. Είπαμε μυθοπλασία, όχι και σενάριο επιστημονικής φαντασίας. Εδώ δεν ξέρουμε τι θα γίνει την άλλη βδομάδα, κι αυτοί μας λένε τι θα δούμε σε δεκαπέντε χρόνια.
Και ανεξάρτητα από αυτό, έχω δύο ακόμα παρατηρήσεις. Πρώτον, το σενάριο, ακόμα και το τι θα γίνει, και πώς θα έχουν καταλήξει οι ήρωες μετά από 15 χρόνια έχει σχεδόν διαρρεύσει. Αν ήθελαν να κρατήσουν κάτι επτασφράγιστο μυστικό, μου φαίνεται εντελώς γελοίο αυτό το κάτι να είναι η κατάληξη του Στέφανου, της Εριέττας και της Μελίτας, άντε και της Νταίζης και του Χρήστου, και όχι οτιδήποτε άλλο που έχει σχέση με τους υπόλοιπους ήρωες. Εκτός κι αν υπάρχει η λογική ότι οι ήρωες της παρέας είναι δεδομένο ότι θα είναι ευτυχισμένοι, απλά επειδή είναι η παρέα και δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι άλλο, και οι ανατροπές θα έρθουν από τους ήρωες «δεύτερης κατηγορίας», που ό,τι και να πάθουν λίγο μας νοιάζει... Αλλά αν μας νοιάζει λίγο, γιατί να κρατήσουμε τις εξελίξεις που τους αφορούν επτασφράγιστο μυστικό; Δεν έχει λογική όλο αυτό, όχι βέβαια ότι έχουν όλα τα άλλα που παρακολουθούμε...

Δεύτερον, το να κάνουν ένα τέτοιο άλμα στο χρόνο έτσι κι αλλιώς είναι άκυρο από μόνο του. Αφού όμως θα το κάνουν, θέλω να πιστεύω ότι μετά από αυτό το άλμα θα δούμε απλά τη φυσιολογική εξέλιξη της ζωής των ηρώων 15 χρόνια μετά και ότι δεν θα ανατρέψουν χωρίς καμία επαρκή δικαιολογία όλα αυτά που θα έχουμε παρακολουθήσει (όσοι αντέξουμε να παρακολουθούμε μέχρι τότε) στο τελευταίο επεισόδιο προ άλματος.

Υ.Γ. Δεν ξέρω κατά πόσο είχε διαρρεύσει το τέλος της «Βέρας», αλλά όσοι την παρακολουθούσατε, θυμάστε αν είχε γίνει καμία δραματική ανατροπή στο τελευταίο επεισόδιο; Γιατί εγώ νομίζω ότι, απ’ ότι θυμάμαι, σε γενικές γραμμές ήταν happy end, τουλάχιστον για τους «καλούς» της ιστορίας...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 25, 2011 1:09 pm


Περνάμε τέλεια αλλά να παρακαλέσω να μεταφερθούμε στις γενικές συζητήσεις;
Μπάχαλο τον κάναμε το σχολιασμό sisi
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Οκτ 25, 2011 1:19 pm

Clarabelle έγραψε:
Περνάμε τέλεια αλλά να παρακαλέσω να μεταφερθούμε στις γενικές συζητήσεις;
Μπάχαλο τον κάναμε το σχολιασμό sisi

Δίκιο έχεις, αλλά σκέψου ότι και ο σχολιασμός πάει ασορτί με το επεισόδιο, επίσης μπάχαλο. lmao
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από elenp Τρι Οκτ 25, 2011 3:52 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και τον Στέφανο ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς ακούσαν από τον Στέφανο αυτά που ήθελε να τους πει και τον ενημέρωσαν και εκείνοι για την υπόθεση τους. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη συζήτησε με τον Νικόλα για το ότι δεν πρέπει να δεχτεί λιγότερα από αυτά που πρέπει να πάρει και ο Νικόλας της εξήγησε ότι δεν θα γίνει αυτό και ότι δεν θα δεχτεί κάτι τέτοιο. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Στέλλα ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς έμαθαν από την Στέλλα ότι η υπόθεση μαθεύτηκε και τους είπε ότι δεν έκαναν καλά που μίλησαν γι' αυτή αν και η Νόρα και ο Λουκάς διαφώνησαν μ' αυτό που τους είπε. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη ήταν πολύ ωραία, η Εύα αφού συζήτησε με την Νόρα και την Δάφνη για τον χωρισμό της, τις εξήγησε πώς τον αγαπάει και αυτές της είπαν πώς κακώς χώρισαν γιατί ταιριάζουν και θα πρέπει να τον πιάσει να συζητήσουν. Η σκηνή με την Μαρίλια και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Μαρίλια ζήτησε από τον Λευτέρη να μιλήσουν για τον χωρισμό και αφού ο Λευτέρης της εξήγησε ότι είναι ερωτευμένος τότε εκείνη του είπε ότι θα προσπαθήσει για να τα βρουν και του ζήτησε να μην μιλήσει για την συνάντησή τους.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω μέτριο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Τρι Οκτ 25, 2011 4:09 pm

Μακαρι κοριτσια.να αποδειχτω ,περιτρανα,...<μαιμου> αγγελιαφορος...θα το καταυχαριστηθω......

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 25, 2011 5:20 pm

ebelina2007 έγραψε:
sarita έγραψε:τι αληθεια θελετε σχολιασμο για το σημερινο επεισοδιο?

Ενα εχω και μοναδικο




Οποιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα η καταστασεις ειναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα.

Και εις αλλα με υγεια.

Να ζησουμε να την θυμομαστε.

Καλα σαραντα.

Ειδα το τρειλερ κ πραγματικα ανατριχιασα.... που ειναι αυτοι οι παρεα οεοοο? τι βλακειες βλεπουμε τωρα?

ελα ντε εβελινα μου κι εγω αυτο ψαχνω. Angel
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης