Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρήστος Μάνεσης

+36
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Foulitsa
pasxalitsa
artantzela
mariannitaki
margaret10
kelly
giouli_edem
nellyjenn
noratius
verile_mistika
soso
anneliz_333
k@terinio-loukonoraki
Antigoni!
Elsa*
filitsa
$ofi@ loukakos + nora
Καρ-Mik
Ελένα
almaresi
Pennaki.......!!
nora_oscar
mimi
Artemis
balletvasia
elena-7-
eva-margarita
nikidanis
Clarabelle
sketi_omorfia
anna90
KatsaroYpotheto
sifantid
evanna
loukitsa
40 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 03, 2010 8:24 pm

$ofi@ loukakos + nora έγραψε:Χρηστος μαναισης ! πρωτη φορα ακουω το επιθετο του

Είναι Μάνεσης.
Επτανήσιο επίθετο !! lol!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Ελένα Πεμ Ιουν 03, 2010 9:06 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ελένα έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Ο Χρήστος πάλι με μπέρδεψε χτες..

Γιατί στο Στέφανο είπε άλλα απο την Αντιγόνη? Στην Αντιγόνη είπε ότι η Εύα δεν θα το έκανε εκτός αν έμαθε στην πορεία ότι το παιδί είναι του Μάνου, πούλησε δηλαδή το ίδιο παραμύθι με την Παρέα. Στο Στέφανο όμως επαιξε τον έκπληκτο που η Εύα έκανε κάτι τέτοιο..

Ξέρει μήπως ότι όλο το θεματάκι έγινε για τα μάτια της Αντιγόνης και προσπαθεί να σταθεί στον Στέφανο???

Το ερώτημα του Στέφανου (ποιος φύτεψε το όπλο σπίτι τους) εύλογο, να θέσω κι εγώ το δικό μου? Τώρα το θυμήθηκε αυτό??? Και γιατί μου φάνηκε σαν να κοιτούσε ΠΟΛΥ ΥΠΟΠΤΑ τον Χρήστο? Σαν να τον υποπτευόταν ότι το έκανε αυτός???

Και πες ότι το έκανε αυτός, που το βρήκε το όπλο? Γιατί αν η Αντιγόνη ήξερε ότι ο Χρήστος εκανε το φόνο και είχε το όπλο θα ήξερε ποιος την παγίδευσε!

Κι αν ο αστυνόμος έδωσε το όπλο στον Χρήστο (αρα ο Χρήστος δουλεύει για την αστυνομία) τότε πώς η αστυνομία βρήκε το όπλο του φόνου? Απο που?

δεν θα μπορούσες να τα 'χες πει καλύτερα!!! : respect : : respect :


KatsaroYpotheto έγραψε:
Μήπως ο αστυνομικός είναι ο δολοφόνος? Κι αν ναι΄, τότε γιατί ξεπάστρεψε πρώτα το μάρτυρα και τώρα προσπαθεί να προστατεύσει την Εύα?

Έχω καταμπερδευτεί λέμε!!!!! /S


κι εγω αυτο τείνω να πιστέψω!! νομίζω πως ξεπάστρεψε τον Χατζημάταιαπροσπαθείναγίνειβαμπίραφουείναιάχρηστος για να βοηθήσει κ να προστατέψει την Ευα και καπου εδώ χώνεται η Σχεδόν-Ακέφαλη Ανθή (βλ Harry Potter)!! παίζει να ηταν κ αυτη μαρτυρας της διάθηκης !!

επίσης με προβληματίζει που δεν ξεσκεπάζεται η Νταιζάρα και συνεχίζει γ' κύκλο!!

φοβάμαι οτι θα την πληρώσουν ή Χρήστος ή Σταυρίδης!!!

Καλά οι χαρακτηρισμοί σου για το wannabe στοιχιό τέλειοι!!!

Αλλά... γιατί να φάει τον Χατζημάταιαπροσπαθείναγίνειβαμπίραφουείναιάχρηστος αν ήθελε να προστατεύσει την Εύα? Όσο πιο πολλοί ήξεραν για τη διαθήκη τόσο πιο ασφαλής είναι η Εύα, σωστα?

η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να φανταστώ πως μπλεκόταν ο Χατζηπτώμας!! ισως απειλούσε με κάποιο τρόπο την Εύα (?) !!
αλλά ετσι οπως καθόταν σημερα ο αστυνόμος στον ταφο κ ελεγε πως τωρα οφείλει να αποκαλύψει το δολοφόνο, μου φανηκε πως αναφέρθηκε στον εαυτό του!!

Mik έγραψε:
Ελένα έγραψε:Χατζημάταιαπροσπαθείναγίνειβαμπίραφουείναιάχρηστος

Ελένα, σήμερα έχεις βάλει σκοπό να με πεθάνεις απο το γέλιο!!! gelio gelio gelio gelio

Mik φταίνε οι παρενέργειες της ενηλικίωσης!!! :lol:
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιουλ 23, 2010 5:34 pm

Σκέφτομαι και Γράφω: Χρήστος Μάνεσης

Ο χαρακτήρας του Χρήστου, οκ λόγω αδυναμίας στον ηθοποιό, αλλά δεν έχει σημασία πιστεύω, είναι ένας χαρακτήρας που τον έχω παρακολουθήσει και του είχα αδυναμία από την πρώτη στιγμή, οπότε με αφορμή τα πρόσφατα δημοσιεύματα εχω να πω δυο πράγματα, καθαρά την προσωπική μου άποψη και το τι πιστεύω ότι θα γίνει σύμφωνα με τον πώς έχω καταλάβει το χαρακτήρα αυτό...

Ο Φώτης:
Ο Χρήστος ξεκίνησε την ιστορία του ως Ομαδάρχης στην κατασκήνωση όπου την μοιραία Νύχτα των Λεοντιδών έγινε μάρτυρας ενός ατυχήματος στην παραλία της Εδέμ. Αυτό το ατύχημα του στοίχησε μια και ο Φώτης ήταν προστατευόμενός του.

Φρόντισε λοιπόν μεγαλώνοντας να εκδικηθεί τον υπαίτιο, το Μάνο. Έγινε το δεξί του χέρι και εκείνου και του Ρούσσου και έκανε τις βρωμοδουλειές τους με σκοπό να βρει τρόπο να τους κλείσει φυλακή καθώς ο ένας είχε σπρώξει το Φώτη στο γκρεμό και ο άλλος ως δικηγόρος του πατέρα Λύτρα είχε φροντίσει να μη μαθευτεί το γεγονός. Ταυτόχρονα φρόντιζε την κα Δέσποινα, τη μαμά του Φώτη.

Ο Χρήστος ήταν ξεκάθαρος στο ότι ήθελε να εκδικηθεί το Μάνο και μόνο το Μάνο. Έδειχνε να εκτιμά την παρέα και ειδικότερα το Λουκά αλλά και την Εύα μια και τους ήξερε από παιδιά. Παρ'όλ'αυτά ήξερε ότι ο Μάνος έχει στο πλευρό τους φίλους του και για αυτό το λόγο ήθελε να σπάσει την παρέα πριν επιτεθεί στον υπεύθυνο για το θάνατο του Φώτη καθώς δεν ήθελε να πάρει η μπάλα αθώους.

Τον είδαμε να συμπεριφέρεται με εκτίμηση σε όλη την παρέα και να νοιάζεται για τις Ευα και Μελίτα μην πληγωθούν απο τον αναποφάσιστο Στέφανο. Ακόμα και στην Αμαλία συμπεριφερόταν καλά καθώς εκτός απο τον Μάνο και το Ρούσσο που είχε λόγο να θέλει να τους εκδικηθεί δεν τον είδαμε να προσανατολίζει αλλού τέτοια εχθρικά συναισθήματα λόγω π.χ. συγγένειας ή φιλίας.

Ο Στέφανος:
Με τη αρχή της δεύτερης σεζόν, μάθαμε ότι ο Μάνος στο παρελθόν την είχε φέρει στη μαμά του Στέφανου. Τότε ο Χρήστος, που ήξερε ότι ο Στέφανος θα ήθελε να εκδικηθεί, τον πλησίασε και του πρότεινε μια και είχαν και οι δύο κίνητρο (αλλα ο Στέφανος περισσότερα μέσα), να εκδικηθούν το Μάνο και το Ρούσσο μαζί!

Λίγο αργότερα βέβαια μάθαμε ότι ο Χρήστος έτρεφε μεγάλη αγάπη και εκτίμηση για τη μαμά του Στέφανου απο πολύ πιο παλιά γιατί περιέθαλψε τον μικρό του αδερφό που είχε σύνδρομο Ντάουν και ο οποίος τώρα έχει πεθάνει. (Τρυπίτσα να βρίσκεται χιχι)

Ο Χρήστος λοιπόν παρέμεινε στο πλευρό της οικογένειας Καρτάλη ως και σήμερα.

Απέναντι στο Στέφανο τον έχουμε δει να στέκεται ως αδερφό. Τον έχουμε δει να τον στηρίζει, να μην φοβάται να πει τη γνώμη του ή να τον βάλει στη θέση του όταν διαφωνεί μαζί του, έχουν μια σχέση ισότιμη και αυτό ισχύει και για τους δύο άντρες. Τον έχουμε δει να εξομολογείται ακόμα και τα συναισθήματά του για τη Νταίζη στο Στέφανο.

Ταυτόχρονα ο Χρήστος στους δικούς του ανθρώπους μέχρι στιγμής έχει σταθεί με ειλικρίνια. Μπορεί να κράτησε το μυστικό της Αντιγόνης αλλα ήταν εξαρχής ξεκάθαρος απέναντι στο Στέφανο ότι η ευγνωμοσύνη και η αγάπη του για την Αντιγόνη είναι πάνω απο εκείνον κι ας τον έχει σαν αδερφό του.

Η Αντιγόνη:
Η σχέση του με την Αντιγόνη είναι μια σχέση που προσωπικά πιστεύω βασίζεται στην υποχρέωση που νοιώθει ο Χρήστος για την Αντιγόνη αλλά ταυτόχρονα και στο δέσιμό του μαζί της λόγω του θανάτου των γονιών του. Μπορεί να θεωρεί ότι προχωρώντας και ολοκληρώνοντας το σχέδιο της εκδίκησης "ξεχρέωσε" αλλα πιστεύω ότι τη βλέπει σα δεύτερή του μητέρα. Της έχει μεγάλη αδυναμία.

Ο Χρήστος κατα τύχη ανακάλυψε ότι η Αντιγόνη ετοιμάζει κάτι ενάντια στην Εύα. Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό ήταν μεγάλο πλήγμα για τον Χρήστο. Η Αντιγόνη για εκείνον ήταν ένα πρόσωπο σχεδόν άγιο. Είχε φροντίσει τον αδερφό του και είχε υποφέρει από άδικη φυλάκιση από τα ίδια άτομα που μισούσε και ο Χρήστος. Θεωρούσε πιθανότατα ότι όλο της το μένος είναι δικαιολογημένο αλλα δεν την είχε ικανή να έχει κάνει πράγματα.

Εκείνη την βραδιά για μένα έγινε το κλικ στο χαρακτήρα του Χρήστου. Είχε φτάσει πλέον στο σημείο που έπρεπε να αποφασίσει που χρωστά πίστη: Στην Αντιγόνη που ανέθρεψε τον αδερφό του και την είχε σαν μητέρα του ή στην Εύα που την ήξερε από μικρό παιδί και ήξερε ότι ήταν εντελώς αθώα σε όλο το μπλέξιμο της διαθήκης.

Θεωρώ ότι έπεισε ίσως τον εαυτό του ότι η Αντιγόνη έλεγε την αλήθεια, ότι δηλαδή ήθελε απλώς να τρομάξει την Εύα και όχι να της κάνει κακό αλλα πλέον ήξερε ότι η Αντιγόνη δεν ήταν η αγία που πίστευε, γκρεμίστηκε από το βάθρο της. Ακόμα και όταν την επισκεφθηκε στη φυλακή, που ήξερε ότι μπήκε άδικα, είδαμε το συνοφρύωμά του όταν άκουσε την Αντιγόνη να μιλά για εξαναγκασμό της Εύας σε επιστροφή της στο Στέφανο. Ο Χρήστος πλέον ήξερε ότι η Αντιγόνη δεν είναι αθώα περιστερά.

Περίμενα ειλικρινά ότι το όπλο το είχε φυτέψει εκείνος στην οικεία Καρτάλη και ότι συνεργαζόταν με τον αστυνόμο αλλα τελικά υποθέτω δεν έγινε έτσι..

Αυτό που ο Χρήστος αγνοεί είναι τον πόνο που έχει προκαλέσει η Αντιγόνη στη μόνη γυναίκα που έχει αγαπήσει ο Χρήστος, τη Νταίζη και το ότι πίσω από την πλάτη του την χρησιμοποίησε για τα σχέδιά της. Πιστεύω ότι η ανακάλυψη αυτή θα είναι η σταγόνα που θα ξεχυλίσει το ποτήρι για το χαρακτήρα του Χρήστου. Θα βρεθεί αντιμέτωπος με την Αντιγόνη και αμφιβάλλω όπως τον έχω καταλάβει εγω αν θα τη συγχωρέσει ποτέ!!!

Ένα ίσως θαμπό σημείο στην όλη ιστορία είναι οι γονείς του. Οι γονείς του Χρήστου εργαζόντουσαν στο σπίτι του Σπύρου Λαζαρίδη και ο πατέρας του ήταν και μάρτυρας στην διαθήκη. Οι γονείς του έχουν χαθεί σε ατύχημα. Η συμβολαιογράφος και ο ένας μάρτυρας δολοφονήθηκαν ενώ οι υπόλοιποι πέθαναν απο φυσικά αίτια? Λίγο περίεργο δεν ακούγεται όταν συνδυάζουμε τις λέξεις μάρτυρας, διαθήκη, αυτοκινητηστικό ατύχημα να κολλάμε δίπλα τη λέξη τυχαίο??? Προσωπικά θεωρώ ότι εφόσον το 50% των εμπλεκομένων με τη διαθήκη δολοφονήθηκε, την ίδια μοίρα θα είχε και όποιος άλλος ήταν μπλεγμένος και δεν συνεργάστηκε, ήτοι ο πατέρας Μάνεσης... Είδωμεν..

Και περνάμε στο τελευταίο κεφάλαιο..

Η Νταίζη:
Για την εκδίκησή τους σε Μάνο και Ρούσσο ο Στέφανος και ο Χρήστος φρόντισαν να μαζέψουν πληροφορίες απο όλους τους εμπλεκομένους, μαζί και για τον Οδυσσέα (τότε γκόμενο της Μελίτας, κόρης Ρούσσου) και έτσι ο Χρήστος γνώρισε τη Νταίζη την οποία και ερωτεύτηκε σφόδρα.

Ο Χρήστος ήξερε πολύ καλά το ποιόν και το χαρακτήρα της Νταίζης. Ήξερε ότι είναι φιλόδοξη, ότι θέλει μια καλή ζωή και ότι δεν κάνει για μάνα. Τον είδαμε παρόλη την αγάπη που της έχει να μην διστάζει να τα πει και σε εκείνην όλα αυτά.

Ταυτόχρονα είναι απόλυτα ειλικρινής με τα συναισθήματά του και να αναγνωρίζει τη θέση του και τη ζωή που κάνει. Ξεκαθάρισε εξαρχής στη Νταίζη ότι ο Άρης είναι καλύτερα μακριά της γιατί δεν είναι άξια μάνα και ότι εκείνος ως Χρήστος δεν αναλαμβάνει την ευθύνη του να μεγαλώσει ενα παιδί. Της ξεκαθάρισε επίσης ότι την αγαπάει αλλα δεν θα την εμποδίσει να κυνηγήσει μια καλύτερη ζωή από εκείνη που μπορεί αυτός να της προσφέρει και τον είδαμε πρόσφατα στις επαναλήψεις να εξηγεί και στο Στέφανο ότι πονάει αλλα την αφήνει στο Λουκά να ζήσει μαζί του μια καλύτερη ζωή.

Τον είδαμε να πονάει όταν η Νταίζη ήταν να παντρευτεί το Λουκά, δεν πήγε καν στο γάμο καθώς δεν ήθελε να την δει να παντρεύεται κάποιον άλλο.

Στη συνέχεια τον είδαμε να προσπαθεί να τη συνετίσει, να την λογικέψει σε σχέση με το Λουκά και τις υστερίες της που την κορόιδεψαν με την αμνησία, ενώ τον είδαμε να την κράζει και για τη σχέση της με το Μπέλλο μια και από το Χρήστο η Νταίζη δεν μπορεί να κρυφτεί σχετικά με τα κίνητρά της. Ακόμα και οι ειρωνίες της στα τελευταία επεισόδια τον έκαναν να είναι καχύποπτος απέναντί της καθώς την ξέρει καλά.

Ταυρόχρονα όμως είδαμε ότι ο Χρήστος δεν μάσαγε από τις τσαχπινιές της Νταίζης κι ας ήταν ερωτευμένος τρελά. Της ξεκαθάριζε ξανά και ξανά ότι αν θέλει να είναι μαζί του εφόσον με την εκδίκησή του τελείωσε μπορούν να φύγουν ανά πάσα στιγμή αλλα ότι ποτέ δεν θα δεχόταν να είναι ο τρίτος άνθρωπος σε μια σχέση. Κάθε φορά που η Νταίζη πήγαινε να παίξει μαζί του και ταυτόχρονα και με κάποιον άλλον την έβαζε να διαλέξει και της έκοβε τη φόρα.

Αυτό που ο Χρήστος αγνοεί είναι ότι μάλλον δεν βρήκε εκείνος την Νταίζη (σκαλίζοντας για τον Οδυσσέα) αλλά η Νταίζη εκείνον μια και είχε άμεση σχέση με τη βιολογική της μητέρα. Επίσης αναγνωρίζει τις μικροαπατεωνιές της νεαράς για να πιάσει την καλή αλλά δεν την έχει ικανή για απόπειρες δολοφονίας. Αναμένω με μεγάλη αγωνία την αντίδρασή του όταν μάθει ότι η Νταίζη ήξερε ότι είναι κόρη της Αντιγόνης και δεν του το είπε ποτέ.

~~~~~

Για να τελειώσω το "Σκέφτομαι και Γράφω" μου αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο Χρήστος είναι ένα χαρακτήρας ντόμπρος (παρ’όλες τις σκοτεινές του πράξεις) που κινούνταν με βάση την εκδίκηση που ήθελε να πάρει κι αυτό μόνο από τον υπαίτιο, όλες του οι πράξεις βασίζονται στη λογική και πάντα ένιωθε προστατευτικά για τα γυναικόπαιδα της υπόθεσης. Ξέρει τι του γίνεται και δεν είναι από τους ανθρώπους που θα εκμεταλλευτούν καταστάσεις. Δεν έχει τρελά όνειρα και φιλοδοξίες και είναι πιστός σε εκείνους που αγαπά.

Με τη νέα σεζόν θα βιώσει μια διπλή προδοσία από τις μόνες γυναίκες που έχει μέσα στην καρδιά του, την Αντιγόνη που την έχει σαν μάνα του και τη Νταίζη που είναι ο μεγάλος του έρωτας. Περιμένω λοιπόν να τον δω να παίρνει ανάποδες!

Ειλικρινά, δεν νομίζω να θελήσει να τις εκδικηθεί, αλλα πιστεύω πολύ έντονα ότι θα προσπαθήσει να πάρει την κατάσταση στα χέρια του ώστε να τις αποτρέψει από όποια κακόβουλα σχέδια έχουν. Θα γκρεμιστεί ο κόσμος του και αδημονώ να τον δω να σηκώνεται από τα συντρίμια και να κάνει παιχνίδι!!!

ΥΓ. Αν μετά απο όλα αυτά όμως, τον δω σαν να μην τρέχει τίποτα να γίνεται η εξωσυζυγική σχέση της Νταίζης μην περιμένετε άλλη αντίδραση από αυτή wall

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουλ 23, 2010 5:42 pm


Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω

Δεν ξέρω αν ο Χρήστος βρήκε τη Νταίζη ή η Νταίζη το Χρήστο.

Μπήκαν στη σειρά ένα χρόνο πριν τρεις νέοι ήρωες και δεν ξέρουμε τίποτα γι αυτούς επί της ουσίας

Μπορεί ας πούμε η Νταίζη να έμαθε για την Αντιγόνη μετά τη γνωριμία της με το Χρήστο ή πριν

Επίσης ο Χρήστος δεν ξέρω αν θα γίνει η εξωσυζυγική σχέση της Νταίζης ή απλα θα συνουσιάζεται μαζί της γιατί κάποιο άλλο δημοσίευμα ανέφερε οτι η Νταίζη θα γίνει κομάτια για το Χρήστο.

Γιατί να γίνει κομάτια αν έχει και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο;

Μήπως λοιπόν παίξει κάποια εκδίκηση απ το Χρήστο και όλο αυτό γίνεται επειδή ξέρει οτι του έχει αδυναμία;

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να τον δουλέψει τόσο χοντρά κι ένας άνθρωπος της πιάτσας σαν το Χρήστο να το καταπιεί αμάσητο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιουλ 23, 2010 5:43 pm

OMG ρε, τι ήταν αυτό που έγραψες?

Βασικά, δεν νομίζω οτι κάποιος θα μπορούσε να τα πεί καλύτερα απο ότι εσυ.
Ο Χρήστος μπορεί να μην είναι άγιος, αλλα το ξέρει και ο ίδιος και είναι ειλικρινής.

Και γω για να πω την αλήθεια περιμένω να τον δω να παίρνει ανάποδες.
Επαιξαν με την πίστη και την αφοσίωση του για να κάνουν τα δικά τους κόλπα.

Θεωρώ αδιανόητο ενώ τοσο καιρό έστελνε την Νταίζη απο κει που ήρθε, όσο και να την ήθελε, τώρα ξαφνικά να μην μπορεί να αντισταθεί και να....συνουσιαστούν (πόντος!)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από nikidanis Σαβ Ιουλ 24, 2010 12:05 am

Θεωρω οτι ο Χρηστος ειναι απο τους πιο σταθερους και ισορροπημενος χαρακτηρας που υπαρχει στη σειρα.Ξεκινησε σιγα σιγα και μεγαλωνει ο ρολος του κατι που θα πρεπει να χαροποιει και τον ηθοποιο που προχωραει στην καριερα του ενα βημα παραπανω. Θα συμφωνησω με την εκθεσουλα σου.Ειναι παρα πολυ καλη : respect :
Να επισημανω και γω με τη σειρα μου οτι δεν θελω να δω το Χρηστο να υποκυπτει στη Νταιζη απο τι στιγμη που απο την αρχη που ηταν ξεκαθαρος.Δεν θελω να χαλασει και ο Χρηστος!!! Θελω να τον δω να παιρνει αναποδες με Νταιζη και Αντιγονη και οχι να το περασει ολο αυτο στο ντουκου σαν να μην εγινε τιποτα!
Τωρα οσο για καποια γεγονοτα βλεπε αδελφο ,γονεις και αν ο Χρήστος βρήκε τη Νταίζη ή η Νταίζη το Χρήστο το αφηνουμε στους σεναριογραφους που καναν τις τρυπουλες τους στο σεναριο
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Ιουλ 24, 2010 12:38 am

Κορίτσια με έχετε καλύψει!
Δεν θέλω τον Χρηστο να τον βλέπω στη σκια του χάπατου!
Να την πατησει κάτω την οχιά που τον κοροιδευει! Palamakia
Υποθετακι μου ωραία έκθεση βρε
Thumbs up Thumbs up
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Elsa* Πεμ Ιουλ 29, 2010 11:15 am

χρηστοσ=θεοοοσ<3
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Σεπ 10, 2010 6:01 pm

Πιστευω και ΕΛΠΙΖΩ να εξελιχθει περισσοτερο ο Χαρακτηρας του Χρηστου φετος...Ειναι ενας πολυ ενδοιαφερον ρολος σε συνδυασμο με εναν πολυ καλο ηθοποιο που σου κινει το ενδοιαφερον για τη συνεχεια!!
Ιντριγκαδορικος και πολυ αντρικιος...Μου βγαζει κατι πως να το πω...Πολυ αντρικο...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Σεπ 10, 2010 6:09 pm

Εχεις δίκιο Αντιγόνη!

Συνυπολογίζω επίσης ότι ο Χρήστος ήταν πολύ μπλεγμένος με την παρέα, σαν χαρακτήρας είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με την ΕΔΕΜ και την Παρέα που για μένα είναι οι απόλυτοι πρωταγωνιστές!

Ελπίζω φέτος να τον δούμε να εξελίσσεται και να έχει και δική του ιστορία!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Σεπ 10, 2010 6:14 pm

Συμφωνω Τζινα μου..Επισης θελω να δω σκηνες του με την Παρεα απο το παρελθον....Θελω πολυ να μαθω τη σχεση που ειχαν μεταξυ τους καθως και την σχεση του με το Φωτη..Και για τον αδερφο του επισης τωρα που το θυμηθηκα!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:22 am

Κι εγώ Αντιγόνη θέλω να μάθω τι έγινε με τους γονείς του! Και μάρτυρες στη διαθήκη, ο father δηλαδή, και σκοτώθηκαν σε ατύχημα? Βρωμάει η υπόθεση!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Σαβ Σεπ 11, 2010 12:38 am

Ήρθα και εγώ soutien
Μα τώρα που μπήκα θέλω να ρωτήσω κάτι ?
Μα το Μάνεσης το επίθετο του Χρήστου πότε το πε ότι είναι έτσι ?
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Σαβ Σεπ 11, 2010 12:41 am

Antigoni! έγραψε:Συμφωνω Τζινα μου..Επισης θελω να δω σκηνες του με την Παρεα απο το παρελθον....Θελω πολυ να μαθω τη σχεση που ειχαν μεταξυ τους καθως και την σχεση του με το Φωτη..Και για τον αδερφο του επισης τωρα που το θυμηθηκα!

Ποιος αδερφός του καλέ? scratch
Μα καλά έχω χάσει επεισόδια και δεν το έχω προσέξει? lol!
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:59 am

Το Μάνεσης το μάθαμε με το άνοιγμα της διαθήκης.

Ο αδερφός του είναι το παιδί με το σύνδρομο νταουν που περιέθαλψε η Αντιγόνη και που του έδωσε το όνομα Αλέξανδρος Λαζαρίδης και έχει πεθάνει. Εϊναι ο τάφος που είχαν βρει ο ΡΟύσσος με το Μάνο ψάχνωντας για το γιο της Αντιγόνης!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Σαβ Σεπ 11, 2010 1:46 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Το Μάνεσης το μάθαμε με το άνοιγμα της διαθήκης.

Ο αδερφός του είναι το παιδί με το σύνδρομο νταουν που περιέθαλψε η Αντιγόνη και που του έδωσε το όνομα Αλέξανδρος Λαζαρίδης και έχει πεθάνει. Εϊναι ο τάφος που είχαν βρει ο ΡΟύσσος με το Μάνο ψάχνωντας για το γιο της Αντιγόνης!

Αλήθεια? Confused? Πρώτη φόρα το ακούω αυτό...
Μα καλά πότε έγιναν όλα αυτά δεν πήρα χαμπάρι imarton
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Σεπ 11, 2010 10:42 am

Φετος μαθαμε για τον αδερφο του .... Ρε παιδια θα ηθελα να εχει μια κλαυτερη καταληξη απο τη Νταιζη..Οπως εχω ξαναπει δειχνει να τον αγαπαει , αν μπορει να αγαπαει κατι αυτη, αλλα θελω κατι καλυτερο γι' αυτον!!
Η Κατερινα ηταν καλυτερη!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 11:18 am

Κι εγώ τον θέλω να έχει καλή κατάληξη! Περιμένω όμως πρώτα να δω την εξέλιξη! Θέλω να δω πώς θα αντιδράσει στην προδοσία και τι έχει γίνει με τους γονείς του!

Και ναι η Νταίζη δείχνει να τον αγαπά όμως πάνω απο όλα αγαπά την τσέπη του Μπέλλου οποτε απο μακριάαααααααααα!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 11:30 am

γεια σας!!θ ασυμφωνησω τζινα!αυτη αγαπαει μονο τα λεφτα..αλλα και τον χρηστο λιγο.γι αυτο οταν θα παντρευτει τον μπελλο θα βλεπει και τον χρηστο ταυτοχρονα..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 11:42 am

Για να είμαι ειλικρινής δεν με αφορά η Νταίζη! Θεωρώ όμως ότι ο Χρήστος δεν θα γινόταν ο τρίτος άνθρωπος σε μια σχέση της είχε πεί πολλές φορές ότι για να είναι μαζί θα πρέπει να ξεκόψει απο τον Μπέλλο ή το Λουκά (αναλογα με το ποιον τραβιότανε τότε Razz) οποτε περιμένω να δω πώς θα παρουσιαστεί όλο αυτό!

Μπορεί να είναι και ένα σχέδιο του Χρήστου για να την χωρίσει από το χάπατο οπου σε αυτή την περίπτωση, πόρωσηηηηηηηηηηη!!!

Θέλω όμως το Χρήστο να τον δω να της χαλάει τα σχέδια γενικότερα, να σταθεί στην Εύα και την παρέα!

Κασσανδρινός και Ξυλά βγάζουν όμορφες σκηνές, αν θυμηθείτε τη βραδιά του φόνου ίσως συμφωνήσετε μαζί μου!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 11:46 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Για να είμαι ειλικρινής δεν με αφορά η Νταίζη! Θεωρώ όμως ότι ο Χρήστος δεν θα γινόταν ο τρίτος άνθρωπος σε μια σχέση της είχε πεί πολλές φορές ότι για να είναι μαζί θα πρέπει να ξεκόψει απο τον Μπέλλο ή το Λουκά (αναλογα με το ποιον τραβιότανε τότε Razz) οποτε περιμένω να δω πώς θα παρουσιαστεί όλο αυτό!

Μπορεί να είναι και ένα σχέδιο του Χρήστου για να την χωρίσει από το χάπατο οπου σε αυτή την περίπτωση, πόρωσηηηηηηηηηηη!!!

Θέλω όμως το Χρήστο να τον δω να της χαλάει τα σχέδια γενικότερα, να σταθεί στην Εύα και την παρέα!

Κασσανδρινός και Ξυλά βγάζουν όμορφες σκηνές, αν θυμηθείτε τη βραδιά του φόνου ίσως συμφωνήσετε μαζί μου!


συμφωνω απολυτα!!!!και εγω θελω ο χρηστος να σταθει στην παρεα και να βοηθησει τα παιδια να παρουν πισω την εδεμ απο την Νταιζη!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 11:48 am

Πιστεύω ότι θα το κάνει! Ήδη υποστήριζε την Εύα και πιστεύω ότι όταν συνηδειτοποιήσει ότι πήγαν να τη σκοτώσουν η μάνα του με τον έρωτά του θα γίνει τούρκοοοοος!

ΥΓ. Το ονοματάκι σου? :)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 11:52 am

Βασιλεια με λενε!!ολα το θεμα ειναι οτι μπορει να ειναι ερωτευμενος με την νταιζη στην πρεγματικοτητα..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Σεπ 11, 2010 11:55 am


Νομίζω οτι ο Χρήστος πράγματι είναι ερωτευμένος με την Νταίζη το έχει πει κι ο ίδιος στο Στέφανο
Βέβαια τότε κι ο Στέφανος μιλούσε για την Εύα οπότε κρατάω μικρό καλάθι
Πάντως ο Χρήστος ξέρει τα παιδιά της παρέας εξ απαλώ ονύχων που έλεγε κι ένας καθηγητής μου
Τόσο καιρό ήταν απέναντι εξ αιτίας της υποχρέωσής του στην Αντιγόνη
Τώρα που την απομυθοποίησε και παράλληλα την ξεπλήρωσε ίσως είναι καιρός να σταθεί δίπλα στο άλλο στρατόπεδο
Ο Χρήστο ξέρει πολλά και θα είναι χρήσιμος στην παρέα και η παρέα νομίζω οτι τώρα πια θα τον δεχτεί πιο απλά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 3 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 11:57 am

Ουάου πολύ πρωτότυπο όνομα!

Βασικά έχεις δίκιο, ο Χρήστος είναι ερωτευμένος με τη Νταίζη, θυμάμαι και πέρισυ που του έλεγε με αγαπάς ε? Και αυτός δεν ήθελε να το παραδεχτεί γιατί ήξερε ότι είναι σκάρτη και της λέει "Έστω!"

Απλώς για να είναι μαζί πρέπει η Νταίζη να τον βάλει προτεραιότητα στη ζωή της και δεν νομίζω η συγκεκριμένη έχει στόχο τα λεφτά και μετά τον Χρήστο. Αν έβλεπα ότι τον χάσει π.χ. κ μετά τα παρατήσει όλα για να τον κηνυγάει εκεί θα το δεχόμουνα!

Διαφορετικά του αξίζει κάτι καλύτερο!

Βασικά θέλω να τον βλέπω πιο πολύ κι όχι ένα επεισόδιο μια στο τόσο! Είναι ένας ήρωας βαθιά μπλεγμένος στα μυστικά της εδέμ και παρών από την πρώτη κιόλας μέρα!!!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης