Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 24 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Τετ Απρ 07, 2010 1:37 pm

Και καλά κάνει η Έυα να έχει και θάρρος και θράσσος! Αυτοί οι άνθρωποι κερδίζουν στη ζωή, όχι εκείνοι που είναι αφανείς (βλέπε Μελίτα...!) Η "κατσαρή" μια καημενούλα είναι...Και πολύ καλός και ο Ρούσσος, χα χα..!! Ήταν και αυτός λίγο καθίκι, αλλα ας μη το θίξω αυτό τώρα....Και επειδή η Έυα έχει κάνει λάθη, ναι, τα 'χουμε χιλιοπεί αυτά, ουκ ολίγες φορές, μην ανατρέχετε συνέχεια εκεί..Το ότι η Έυα έχει κάνει λάθη δε σημαίνει ότι δε μπορεί να θεωρηθεί και θύμα, αφού σαφέστατα είναι!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ!!!!! Έκανε, αλλά έκανε και η Μελίτα, τι να κάνουμε τώρα;; Θα ανατρέχουμε συνέχεια στα λάθη της Έυας, για να δικαιολογήσουμε μέσα από αυτά την Μελίτα;; Ε ΟΧΙ ΔΑ! TutTut TutTut


Έχει επεξεργασθεί από τον/την manos 4 ever!! στις Τετ Απρ 07, 2010 1:43 pm, 1 φορά
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Απρ 07, 2010 1:40 pm

anastasia20 έγραψε:τζίνα μου σου απαντάω και για τα δύο εδώ γιατί θα βγω off topic...δεν ξέρω αν για ορισμένους είναι κέρατο...
η ένσταση μου βρίσκεται στο ότι από αυτό το γεγονός αρπάζουμε την ευκαιρία για να βγάλουμε τη μελίτα την κακιά της υπόθεσης και την εύα την αθώα...και δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο...
επειδή η εύα τώρα μπορεί να μην έχει ανάμειξη και να μην γνωρίζει αυτό δε σημαίνει ότι και όσα εχει κάνει καλά έκανε και τα έκανε...και μπράβο της επειδή είχε το "θάρρος"να τα διεκδικεί και η μελίτα είναι μια κακομοίρα και σε όλα έχει άδικο και τώρα δικαιώνεται η εύα...
ε...όχι δεν δικαιώνεται...όπως και να το κάνουμε...η μελίτα για να γίνει εύα έχει να κάνει πολλά ακόμα...και μακάρι να μην γίνει ποτέ εύα...ειλικρινά δεν θα το αντέχα...

Μπορεί να μην είμαι η Τζίνα, αλλα ας πω την δική μου άποψη.
Η Ευα έκανε οτι έκανε, και ναι, δεν ήταν καθόλου η καλή της υπόθεσης.
Εκανε πολύ χοντρά πραγματα, και φταίει. Δεν τα ξεχνάω, πλήρωσε για ότι έκανε, και μπορώ να πω οτι χαίρομαι γιαυτο.
Τώρα όμως, αυτός που κάνει τα λάθη είναι η Μελίτα, και προφανώς μιλάμε γι'αυτα γιατι αυτά είναι που διαδραματίζονται την παρούσα φάση.
Η Ευα, πηρε οτι της άξιζε για μένα. Πλήρωσε το τίμημα των πράξεων και των λαθων της.
~
Η Μελίτα πάλι κάνει λάθη τώρα. Για μένα, θα επρεπε αν ήταν ακόμη πιο προσεκτική, απο την στιγμή που 1) είδε πως πονάει, να σου χαλάνε την οικογένεια 2) Είδε τι πετροβολισμό και κράξιμο τρώει το τρίτο πρόσωπο.

Αντ'αυτου τι έκανε? Οτι έκανε και η Ευα πέρυσι.
Μπορεί η Μελίτα, να μην παντρευτηκε καναν Νικόλα όπως η Ευα, αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι η Μελίτα δεν κάνει, ή δεν έκανε λάθη. Μην κοροιδευόμαστε.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Απρ 07, 2010 1:49 pm

Η Εύα έχει κάνει λάθη, τα δικά της λάθη, με μεγαλύτερο απο όλα ότι παντρεύτηκε τον Νικόλα και μετά ότι μπήκε τρίτος άνθρωπος στο γάμο του Μάνου.

Δεν τα ξεχνώ και ειδικά για το γάμο με το Νικόλα το έχει σκυλομετανιώσει και έμπρακτα δείχνει τη μεταμέλοιά της. Ειδικά στην πρόσφατη κρίση του γάμου φάνηκε αυτό. Και βέβαια έχει πληρώσει για αυτα αν δεν κάνω λάθος, εχει ακούσει τα άπειρα και είδε live τον Μάνο με τη Μελίτα μια μέρα πριν το γάμο τους.

Όταν μπήκε στο γάμο του Μάνου (αν και ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ) όμως δεν μπορώ να μην συνυπολογίσω κι ότι μιλάμε για έναν άνθρωπο που αγαπούσε χρόνια και που συνέχεια της έλεγε ότι θα χωρίσει (σφαλμα μεν αλλα την βοηθούσε να τρέφει ελπίδες)

Απο την πλευρά της Μελίτας τώρα ενω ήταν η ριγμένη της υπόθεσης κοιμήθηκε με το Μάνο μια μέρα πριν το γάμο του με αποτέλεσμα να πάρει το αίμα της πίσω, εγινε έστω και για μια βραδιά ο τρίτος άνθρωπος ενώ ήξερε πως πονάει. Και ενώ είχε περάσει κι εκείνη το ίδιο απο την Εύα και κάπου κατανοούσα το να πάρει το αίμα της πίσω και ειδικά με το Μάνο που τους έδεναν τόσα, την κατανοούσα και την δικαιολογούσε μέχρι που την βλέπω τώρα ότι το ξανακάνει και πάλι στην Εύα. Σαν επίτηδες!

Και αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο απο όλα είναι ότι:
1) Λενε συνεχώς ότι δεν κάνουν τα ίδια με Μάνο και Εύα και θέλουν να δείχνουν τι καλοί κι αθώοι που είναι (ενώ κι εκείνοι σχέση έχουν) και
2) Ο Στεφανος δεν της δίνει καμμία ελπίδα της Μελίτας ότι θα χωρίσει εκείνη επιμένει να είναι μαζί του αντί να τον ξαποστείλει, εν γνώση της ότι δεν σκοπεύει να χωρίσει ξημερώνεται μαζί του και της αρκεί να ξέρει ότι εκείνην αγαπάει..

Για μένα αυτή η υποκρισία και το ότι κάνουν αυτό που τους έχουν κάνει και ξέρουν πόσο πονάει αυτό είναι το χειρόερο απο όλα και εκεί έχασαν (η Μελίτα πρωτη απο όλους) το σεβασμό μου!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Τετ Απρ 07, 2010 1:51 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:τζίνα μου σου απαντάω και για τα δύο εδώ γιατί θα βγω off topic...δεν ξέρω αν για ορισμένους είναι κέρατο...
η ένσταση μου βρίσκεται στο ότι από αυτό το γεγονός αρπάζουμε την ευκαιρία για να βγάλουμε τη μελίτα την κακιά της υπόθεσης και την εύα την αθώα...και δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο...
επειδή η εύα τώρα μπορεί να μην έχει ανάμειξη και να μην γνωρίζει αυτό δε σημαίνει ότι και όσα εχει κάνει καλά έκανε και τα έκανε...και μπράβο της επειδή είχε το "θάρρος"να τα διεκδικεί και η μελίτα είναι μια κακομοίρα και σε όλα έχει άδικο και τώρα δικαιώνεται η εύα...
ε...όχι δεν δικαιώνεται...όπως και να το κάνουμε...η μελίτα για να γίνει εύα έχει να κάνει πολλά ακόμα...και μακάρι να μην γίνει ποτέ εύα...ειλικρινά δεν θα το αντέχα...

Μπορεί να μην είμαι η Τζίνα, αλλα ας πω την δική μου άποψη.
Η Ευα έκανε οτι έκανε, και ναι, δεν ήταν καθόλου η καλή της υπόθεσης.
Εκανε πολύ χοντρά πραγματα, και φταίει. Δεν τα ξεχνάω, πλήρωσε για ότι έκανε, και μπορώ να πω οτι χαίρομαι γιαυτο.
Τώρα όμως, αυτός που κάνει τα λάθη είναι η Μελίτα, και προφανώς μιλάμε γι'αυτα γιατι αυτά είναι που διαδραματίζονται την παρούσα φάση.
Η Ευα, πηρε οτι της άξιζε για μένα. Πλήρωσε το τίμημα των πράξεων και των λαθων της.
~
Η Μελίτα πάλι κάνει λάθη τώρα. Για μένα, θα επρεπε αν ήταν ακόμη πιο προσεκτική, απο την στιγμή που 1) είδε πως πονάει, να σου χαλάνε την οικογένεια 2) Είδε τι πετροβολισμό και κράξιμο τρώει το τρίτο πρόσωπο.

Αντ'αυτου τι έκανε? Οτι έκανε και η Ευα πέρυσι.
Μπορεί η Μελίτα, να μην παντρευτηκε καναν Νικόλα όπως η Ευα, αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι η Μελίτα δεν κάνει, ή δεν έκανε λάθη. Μην κοροιδευόμαστε.

εννοείται mik ότι η μελίτα έχει κάνει λάθη....δεν είπε κανείς ότι έχει το αλάθητο...
αλλά με ενοχλεί ότι οι περισσότεροι περίμεναν στη γωνία τη μελίτα να κανει λάθη για να αρχίσουν να της τα χώνουν σε μια προσπάθεια εξιλέωσης των όσων έκανε η εύα πέρυσι...

σέβομαι την άποψη σου mik και ξέρω ότι για τις δύο συγκεκριμένες γυναίκες βλέπεις τα γεγονότα αντικειμενικά....

εγώ δεν θεωρώ οτι η μελίτα έχει το αλάθητο αλλά όλα αυτά που της σούρουν θεωρώ οτι είναι υπερβολικά αναλογικά με τις πράξεις της...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Απρ 07, 2010 1:58 pm

anastasia20 έγραψε:
εννοείται mik ότι η μελίτα έχει κάνει λάθη....δεν είπε κανείς ότι έχει το αλάθητο...
αλλά με ενοχλεί ότι οι περισσότεροι περίμεναν στη γωνία τη μελίτα να κανει λάθη για να αρχίσουν να της τα χώνουν σε μια προσπάθεια εξιλέωσης των όσων έκανε η εύα πέρυσι...

σέβομαι την άποψη σου mik και ξέρω ότι για τις δύο συγκεκριμένες γυναίκες βλέπεις τα γεγονότα αντικειμενικά....

εγώ δεν θεωρώ οτι η μελίτα έχει το αλάθητο αλλά όλα αυτά που της σούρουν θεωρώ οτι είναι υπερβολικά αναλογικά με τις πράξεις της...

Στην παρούσα φάση είναι αυτή που κάνει λάθος και της σέρνουν τα αναμενόμενα.
Θυμάσαι τι σούρνανε πέρυσι στην Ευα? (τηλεοπτικά μιλώντας?)
Εχεις δει τι σέρνουν ακόμα στην Ευα ? (τηλεθεατικά μιλώντας- τι είπα πάλι? lol!)

Εγώ προσωπικά (αν μιλάμε για τηλεθεταές) δεν της τα χώνω για εξιλέωση, αλλα γιατί όπως και η Ευα πέρυσι, τα αξίζει.
Επειδή δεν θέλω να μπαναριστώ, δεν θα αναφερθώ με τις λέξεις που τους αρμόζουν και θα είμαι κόσμια!!!!

Θεωρώ το κέρατο, όπως και την βία, πράξεις τις οποίες μόνο να κατηγορήσεις μπορείς και όχι να δικαιολογήσεις.
Δεν μπορώ να βρω δικαιολογία, για μια γυναίκα η οποία σοοοοουρνεται πίσω απο έναν άντρα και ζητάει φιλάκια και αγκαλίτσες παραμονή του γάμου του.

Σαφώς για μένα, το μεγαλύτερο σφάλμα είναι του Στέφανου...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από kelly Τετ Απρ 07, 2010 2:00 pm

Clarabelle έγραψε:
Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως έγινε εμφανής η διαφορά των δύο κοριτσιών.
Επειδή μιά εικόνα χίλιες λέξεις δείτε την.
Η Μελίτα μόλις της έβαλε η Αντιγόνη τη φωνή έβαλε το κεφάλι κάτω και την ουρά στα σκέλια.


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 MelitaAntigoni


Στην αντίστοιχη περίπτωση η Εύα είχε σηκώσει το κεφάλι και αντιμετώπισε το Ρούσσο κοιτώντας τον στα μάτια


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 EvaRoussos


Η μιά διεκδικεί ανοιχτά και η άλλη υπόγεια. Η μιά ήρθε να πάρει όσα της υποσχέθηκαν και τη σταυρώσανε και η άλλη ζητάει όσα της απέκλεισαν οπότε περιμένω με χαρά και τη δική της σταύρωση.


Συμφωνώ απόλυτα Clarabelle!!!Απέδωσες με αυτές τις φωτογραφίες την πρώτη εικόνα που μου ήρθε στο μυαλό όταν μπήκε η Καρτάλω στο σπίτι και άρχισε να τα χώνει στη Μελίτα!Και ναι,είναι αναπόφευκτη η σύγκριση(γιατί διαβάζω από πολλούς οτι δεν είναι σωστό να τις συγκρίνουμε)διότι οι σεναριογράφοι οι ίδιοι φέρνουν φέτος τη Μελίτα στην ίδια(?) θέση με την Εύα πέρσι,υπο την έννοια ότι γίνεται το τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση..Τι να κάνουμε όμως?Είναι άλλο Μελίτα μου να είσαι με έναν άντρα από παιδί και άλλο να τον ξέρεις απλά(χωρίς ύπαρξη σχέσης)κάποιους μήνες..Άλλο είναι να σου τάζει τον ουρανό με τ άστρα για τη ζωή σας,τα όνειρά σας το πόσο πιο ωραία θα είστε τώρα που θα χωρίσει και άλλο να σε αδειάζει κάθε τρεις και λίγο λέγοντάς σου πως αγαπάει την έγκυο γυναίκα του και δεν πρόκειται να τη χωρίσει!Συνεπώς καλά έκανε που κατάπιε τη γλώσσα της και έβαλε την ουρά στα σκέλια!Όταν δεν σου δίνει ο απόλυτος έρωτάς σου ούτε καν το πάτημα να ελπίζεις,τι θα μπορούσες να διεκδικήσεις και τι θα μπορούσες να απαντήσεις στις κατηγορίες της Αντιγόνης!

Όσο για το "δεν ήθελα να βλάψω κανέναν"(κάπως έτσι,δεν θυμάμαι ακριβώς),αυτό είναι το θράσσος!!!Και ορθά της ανέφερε η Καρτάλω τα τηλεφωνάκια και τα μηνυματάκια σε παντρεμένο που κατα τα άλλα δεν ήθελαν να βλάψουν κανέναν!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Απρ 07, 2010 2:01 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:τζίνα μου σου απαντάω και για τα δύο εδώ γιατί θα βγω off topic...δεν ξέρω αν για ορισμένους είναι κέρατο...
η ένσταση μου βρίσκεται στο ότι από αυτό το γεγονός αρπάζουμε την ευκαιρία για να βγάλουμε τη μελίτα την κακιά της υπόθεσης και την εύα την αθώα...και δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο...
επειδή η εύα τώρα μπορεί να μην έχει ανάμειξη και να μην γνωρίζει αυτό δε σημαίνει ότι και όσα εχει κάνει καλά έκανε και τα έκανε...και μπράβο της επειδή είχε το "θάρρος"να τα διεκδικεί και η μελίτα είναι μια κακομοίρα και σε όλα έχει άδικο και τώρα δικαιώνεται η εύα...
ε...όχι δεν δικαιώνεται...όπως και να το κάνουμε...η μελίτα για να γίνει εύα έχει να κάνει πολλά ακόμα...και μακάρι να μην γίνει ποτέ εύα...ειλικρινά δεν θα το αντέχα...

Μπορεί να μην είμαι η Τζίνα, αλλα ας πω την δική μου άποψη.
Η Ευα έκανε οτι έκανε, και ναι, δεν ήταν καθόλου η καλή της υπόθεσης.
Εκανε πολύ χοντρά πραγματα, και φταίει. Δεν τα ξεχνάω, πλήρωσε για ότι έκανε, και μπορώ να πω οτι χαίρομαι γιαυτο.
Τώρα όμως, αυτός που κάνει τα λάθη είναι η Μελίτα, και προφανώς μιλάμε γι'αυτα γιατι αυτά είναι που διαδραματίζονται την παρούσα φάση.
Η Ευα, πηρε οτι της άξιζε για μένα. Πλήρωσε το τίμημα των πράξεων και των λαθων της.
~
Η Μελίτα πάλι κάνει λάθη τώρα. Για μένα, θα επρεπε αν ήταν ακόμη πιο προσεκτική, απο την στιγμή που 1) είδε πως πονάει, να σου χαλάνε την οικογένεια 2) Είδε τι πετροβολισμό και κράξιμο τρώει το τρίτο πρόσωπο.

Αντ'αυτου τι έκανε? Οτι έκανε και η Ευα πέρυσι.
Μπορεί η Μελίτα, να μην παντρευτηκε καναν Νικόλα όπως η Ευα, αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι η Μελίτα δεν κάνει, ή δεν έκανε λάθη. Μην κοροιδευόμαστε.

Βάσω συμφωνώ...

Δεν έβλεπα τον πρώτο κύκλο αλλά κάποια στιγμή έκατσα και είδα αρκετά επεισόδια..
Μόλις είδα τον Μάνο να σέρνει τη Μελίτα απο τις σκάλες πετώντας την έξω απο το σπίτι και να βάζει την Εύα εκεί μέσα, είχα γίνει τούρμπο και αναρωτιώμουν πόσο άνανδρος μπορεί να είναι ο Μάνος και πόσο γυναικούλα μπορεί να είναι η Εύα..

Φέτος βλέπω οτι η Εύα όχι μόνο μετάνιωσε και άλλαξε αλλά συνεχίζει τη ζωή της χωρίς να προσπαθεί να θάψει τίποτα και κανέναν..
Βλέπω μια Εύα λογική την οποία έχει γλυκάνει τρελά η εγκυμοσύνη..

Η Μελίτα απο την άλλη μου λέτε οτι δεν είναι η Εύα..
Εγώ γιατί μέχρι πρόσφατα έβλεπα μια Μελίτα να τρέχει πίσω απο τον Μάνο και να του ζητάει ένα σε$άκι πρίν παντρευτεί την Εύα?
Εγώ γιατί έβλεπα μια Μελίτα με μόλωπες σε όλο το πρόσωπο και να συνεχίζει να θέλει τον άνδρα της και να τον συγχωρεί συνεχώς?
Εγώ γιατί έβλεπα μια Μελίτα να αγαπάει τον Μάνο αλλά να ταυτόχρονα να καλύπτει τις ανάγκες της με τη βοήθεια του Οδυσσέα?

Πέρισυ απο τα λίγα που είχα δεί, θεωρούσα την Εύα γυναικούλα που τρέχει πίσω απο κάποιον που την κοροϊδεύει..
Και φέτος η Μελίτα το ίδιο κάνει, τρέχει πίσω απο τον Στέφανο (εγώ δεν είμαι Μάνος) που στην ουσία μια χαρά κάνει το σε$άκι του με την γυναίκα του...

Η Μελίτα πέρασε πολλά απο την Εύα, η οποία Εύα άκουσε τα τέρατα απο όλους...
Νομίζω λοιπόν θα κάνουν το ίδιο και με την Μελίτα τώρα...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Τετ Απρ 07, 2010 2:14 pm

kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως έγινε εμφανής η διαφορά των δύο κοριτσιών.
Επειδή μιά εικόνα χίλιες λέξεις δείτε την.
Η Μελίτα μόλις της έβαλε η Αντιγόνη τη φωνή έβαλε το κεφάλι κάτω και την ουρά στα σκέλια.


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 MelitaAntigoni


Στην αντίστοιχη περίπτωση η Εύα είχε σηκώσει το κεφάλι και αντιμετώπισε το Ρούσσο κοιτώντας τον στα μάτια


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 EvaRoussos


Η μιά διεκδικεί ανοιχτά και η άλλη υπόγεια. Η μιά ήρθε να πάρει όσα της υποσχέθηκαν και τη σταυρώσανε και η άλλη ζητάει όσα της απέκλεισαν οπότε περιμένω με χαρά και τη δική της σταύρωση.


Συμφωνώ απόλυτα Clarabelle!!!Απέδωσες με αυτές τις φωτογραφίες την πρώτη εικόνα που μου ήρθε στο μυαλό όταν μπήκε η Καρτάλω στο σπίτι και άρχισε να τα χώνει στη Μελίτα!Και ναι,είναι αναπόφευκτη η σύγκριση(γιατί διαβάζω από πολλούς οτι δεν είναι σωστό να τις συγκρίνουμε)διότι οι σεναριογράφοι οι ίδιοι φέρνουν φέτος τη Μελίτα στην ίδια(?) θέση με την Εύα πέρσι,υπο την έννοια ότι γίνεται το τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση..Τι να κάνουμε όμως?Είναι άλλο Μελίτα μου να είσαι με έναν άντρα από παιδί και άλλο να τον ξέρεις απλά(χωρίς ύπαρξη σχέσης)κάποιους μήνες..Άλλο είναι να σου τάζει τον ουρανό με τ άστρα για τη ζωή σας,τα όνειρά σας το πόσο πιο ωραία θα είστε τώρα που θα χωρίσει και άλλο να σε αδειάζει κάθε τρεις και λίγο λέγοντάς σου πως αγαπάει την έγκυο γυναίκα του και δεν πρόκειται να τη χωρίσει!Συνεπώς καλά έκανε που κατάπιε τη γλώσσα της και έβαλε την ουρά στα σκέλια!Όταν δεν σου δίνει ο απόλυτος έρωτάς σου ούτε καν το πάτημα να ελπίζεις,τι θα μπορούσες να διεκδικήσεις και τι θα μπορούσες να απαντήσεις στις κατηγορίες της Αντιγόνης!

Όσο για το "δεν ήθελα να βλάψω κανέναν"(κάπως έτσι,δεν θυμάμαι ακριβώς),αυτό είναι το θράσσος!!!Και ορθά της ανέφερε η Καρτάλω τα τηλεφωνάκια και τα μηνυματάκια σε παντρεμένο που κατα τα άλλα δεν ήθελαν να βλάψουν κανέναν!

Κορίτσια μου,πόσο συμφωνώ...
Clarabelle ΘΕΑ! : respect : : respect : : respect :
Οσα προσπαθώ να πω,μέσα από τους σχολιασμούς μου,που σπανιότατα αναφερονται σε ηθικολογικού τύπου σχόλια,καθότι α.τα βαριέμαι β.δεν τα εδράζω ποτέ στην ερωτική συμπεριφορά του υποκειμένου (ντόινγκ),..τα κατεδειξες με τον πιο προφανή τρόπο!
Με εικόνα!
Θέμα κυβικών είναι,και ουχί χρηστών ηθων!

Υγ.Αχ περασμένα,μεγαλεια.. Snif
!ΕΥΑ,ΓΥΡΝΑ ΞΑΝΑ!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Απρ 07, 2010 2:21 pm

manos 4 ever!! έγραψε:Και καλά κάνει η Έυα να έχει και θάρρος και θράσσος! Αυτοί οι άνθρωποι κερδίζουν στη ζωή, όχι εκείνοι που είναι αφανείς (βλέπε Μελίτα...!) Η "κατσαρή" μια καημενούλα είναι...

Συμφωνώ απόλυτα!Δυστυχέστατα έτσι είναι στις μέρες μας τα πράγματα.Οι θρασείς άνθρωποι κερδίζουν.Αυτοί που δεν έχουν συνείδηση και δεν υπολογίζουν τίποτα και κανένα.Αντιθέτως οι άλλοι χαρακτηρίζονται "καημενούλιδες" ακριβώς επειδή δεν έχουν τη γλωσσάρα να βρίζουν και την χαρη της Τζούλιας ώστε να κάνουν εκδικησούλες και βλακειούλες.
Συνήθως οι πιο ψαρωμένοι και άβγαλτοι την πατάνε...άδικη κοινωνία!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Απρ 07, 2010 2:24 pm

Izabella29 έγραψε:
manos 4 ever!! έγραψε:Και καλά κάνει η Έυα να έχει και θάρρος και θράσσος! Αυτοί οι άνθρωποι κερδίζουν στη ζωή, όχι εκείνοι που είναι αφανείς (βλέπε Μελίτα...!) Η "κατσαρή" μια καημενούλα είναι...

Συμφωνώ απόλυτα!Δυστυχέστατα έτσι είναι στις μέρες μας τα πράγματα.Οι θρασείς άνθρωποι κερδίζουν.Αυτοί που δεν έχουν συνείδηση και δεν υπολογίζουν τίποτα και κανένα.Αντιθέτως οι άλλοι χαρακτηρίζονται "καημενούλιδες" ακριβώς επειδή δεν έχουν τη γλωσσάρα να βρίζουν και την χαρη της Τζούλιας ώστε να κάνουν εκδικησούλες και βλακειούλες.
Συνήθως οι πιο ψαρωμένοι και άβγαλτοι την πατάνε...άδικη κοινωνία!


Η κακιά Εύα χάλασε το γάμο της καλής Μελίτας
Η καλή Μελίτα χάλασε το γάμο της κακιάς Εύας με το Μάνο και τώρα πάει να κάνει νταμπλ σκορ και να της χαλάσει και το γάμο με το Στέφανο.
Για άτομο με συνείδηση μια χαρά τα κατάφερε lol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Απρ 07, 2010 2:29 pm

Clarabelle έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
manos 4 ever!! έγραψε:Και καλά κάνει η Έυα να έχει και θάρρος και θράσσος! Αυτοί οι άνθρωποι κερδίζουν στη ζωή, όχι εκείνοι που είναι αφανείς (βλέπε Μελίτα...!) Η "κατσαρή" μια καημενούλα είναι...

Συμφωνώ απόλυτα!Δυστυχέστατα έτσι είναι στις μέρες μας τα πράγματα.Οι θρασείς άνθρωποι κερδίζουν.Αυτοί που δεν έχουν συνείδηση και δεν υπολογίζουν τίποτα και κανένα.Αντιθέτως οι άλλοι χαρακτηρίζονται "καημενούλιδες" ακριβώς επειδή δεν έχουν τη γλωσσάρα να βρίζουν και την χαρη της Τζούλιας ώστε να κάνουν εκδικησούλες και βλακειούλες.
Συνήθως οι πιο ψαρωμένοι και άβγαλτοι την πατάνε...άδικη κοινωνία!


Η κακιά Εύα χάλασε το γάμο της καλής Μελίτας
Η καλή Μελίτα χάλασε το γάμο της κακιάς Εύας με το Μάνο και τώρα πάει να κάνει νταμπλ σκορ και να της χαλάσει και το γάμο με το Στέφανο.
Για άτομο με συνείδηση μια χαρά τα κατάφερε lol!

Τέλεια τα πάει ναι!Go Μελίτα go! Palamakia
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Τετ Απρ 07, 2010 2:32 pm

Clarabelle έγραψε:
Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως έγινε εμφανής η διαφορά των δύο κοριτσιών.
Επειδή μιά εικόνα χίλιες λέξεις δείτε την.
Η Μελίτα μόλις της έβαλε η Αντιγόνη τη φωνή έβαλε το κεφάλι κάτω και την ουρά στα σκέλια.


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 MelitaAntigoni


Στην αντίστοιχη περίπτωση η Εύα είχε σηκώσει το κεφάλι και αντιμετώπισε το Ρούσσο κοιτώντας τον στα μάτια


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 EvaRoussos


Η μιά διεκδικεί ανοιχτά και η άλλη υπόγεια. Η μιά ήρθε να πάρει όσα της υποσχέθηκαν και τη σταυρώσανε και η άλλη ζητάει όσα της απέκλεισαν οπότε περιμένω με χαρά και τη δική της σταύρωση.
Φοβερη η συγκριση αυτη Clarabelle!!!!Και δεν μιλαμε ουτε για θαρρος ουτε για θρασος που φυσικα εχουν διαφορα...Απλα η μια εχει δικιο και προσπαθει να παρει οσα της αξιζουν και η αλλη απλα κατεβαζει το κεφαλι,γιατι ξερει οτι οσα της λενε ειναι τα σωστα...Και φυσικα προσπαθει να δικαιολογηθει.....
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Τετ Απρ 07, 2010 2:36 pm

Izabella29 έγραψε:
manos 4 ever!! έγραψε:Και καλά κάνει η Έυα να έχει και θάρρος και θράσσος! Αυτοί οι άνθρωποι κερδίζουν στη ζωή, όχι εκείνοι που είναι αφανείς (βλέπε Μελίτα...!) Η "κατσαρή" μια καημενούλα είναι...

Συμφωνώ απόλυτα!Δυστυχέστατα έτσι είναι στις μέρες μας τα πράγματα.Οι θρασείς άνθρωποι κερδίζουν.Αυτοί που δεν έχουν συνείδηση και δεν υπολογίζουν τίποτα και κανένα.Αντιθέτως οι άλλοι χαρακτηρίζονται "καημενούλιδες" ακριβώς επειδή δεν έχουν τη γλωσσάρα να βρίζουν και την χαρη της Τζούλιας ώστε να κάνουν εκδικησούλες και βλακειούλες.
Συνήθως οι πιο ψαρωμένοι και άβγαλτοι την πατάνε...άδικη κοινωνία!

και εγώ με τη σειρά μου συμφωνώ...δυστυχώς η μελίτα μας έχει βγει ολίγον θύμα να το πω...λάκης γλυκούλης όπως λέει και η ντίνα και συνεχώς αφήνει τους άλλους να την πατούν...και ναι πρέπει να αποχτήσει λίγο θράσσος πρέπει να αρχίσει να τους γράφει όλους και να κάνει ό,τι ήθελε όπως έκανε και η εύα που δεν λογάριαζε ανθρώπους και ζωές για να αρχίσει να επιβιώνει και να την επευφημούν...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Τετ Απρ 07, 2010 3:10 pm

Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΖΟΥΛΙΑ Η ΕΥΑ, ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ... gelio gelio gelio ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΒΓΑΛΤΗ ΚΑΙ ΑΘΩΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ!! Ε, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΛΟΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΕΙ ΑΝΑΤΡΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΟΥΛΑΣ, ΑΠΛΑ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ ΑΦΕΣΗ ΣΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ..ΕΙΝΑΙ 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ "ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ/Α-ΔΕ ΦΤΑΙΩ-ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ" ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΗΜΟ ΑΛΛΩΝ! ΣΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΕΥΑ, ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ! ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΘΩΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!!!!
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evangeliap2808 Τετ Απρ 07, 2010 3:14 pm

Πωπω..δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω! slap
Λοιπόν...αρχίζω:
Καταρχάς.Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο καλά ήξεραν την Μελίτα πέρυσι,όταν ήταν γυναίκα του Μάνου και έπιναν νερό στο όνομά της...τώρα τους ήρθε να θυμηθούν την παρέα;;; Wow Την Εύα στο φτύσιμο την είχαν!Κατα τα άλλα ήταν και είναι μέσα στην ένωση βρε παιδί μου...!Πότε το θυμήθηκαν το παρεάκι τους;;;Ποιός ήρθε και ποιός έφυγε;;; Faint Πετάνε το γνωστό ¨Αναγνωρίζω τα λάθη μου...ας το ξεχάσουμε τώρα!¨ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ.
Γενικά όλο το παρεάκι μου θυμίζει την παροιμία :
"Η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της μόνο κοιτάει του παιδιού της"

Η υποκρισία αγγίζει τα όρια της τρέλας!Βλέπε Νόρα..αν και πραγματικά πάω πάρα πολύ τη Νόρα έχει κάνει λάθη τώρα...Κρίνει Στέφανο-Μελίτα που συνέχισαν να έχουν σχέση(που μόνο σχέση δεν το λες αυτό το πράγμα..)και ούτε τα δικά της με τον Μπέλλο δεν μαζεύει..και τα έχει και με τον Λουκά στα κρυφά!!!Ωραία..βγάλ'τη σκούφια σου και βάρα με!
Λοιπόν για να ξαναέρθω στο θέμα,αυτό που λέω είναι πως,εγώ τουλάχιστον,δεν μπορώ να τις συγκρίνω πια....Γιατί η Μελίτα,έχει πει πολλές φορές πως η παρέα είναι πολύ σημαντική για εκείνη.Πόσο αντικειμενικό είναι να κρίνουμε ένα άτομο που έχει ζήσει την ζωή του (βλ.Εύα) με ένα άτομο που ζούσε κάτω από την σκιά των γονιών τoυ,και δεν έζησε βασικά τίποτε μέχρι τα 30(βλ.Μελίτα);Σαφώς δεν έχει το "θάρρος" να αντιμετωπίσει αυτούς που πιστεύει φίλους της γιατί ποτέ δεν είχε φίλους και έχει την ανάγκη να έχει!Η Εύα έζησε την ζωή από την σκληρή πλευρά του νομίσματος,και απο την μαλακιά.Νομίζω το κατανοούμε αυτό.Από την στιγμή λοιπόν αυτή,ναι..θα έχει πιγμή..και θάρρος..και θράσσος και εγωισμό.Και δυστυχώς όπως είπε η Ιζαμπέλλα..ζούμε σε μια κοινωνία που οι θρασσείς κερδίζουν..
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από eva thea% Τετ Απρ 07, 2010 3:20 pm

Nαι όντως, κάποιοι για να βγάλουν λάδι τη Μελίτα, που βέβαια λάδι αυτή δε βγαίνει με τίποτα, τι να λέμε τώρα, λένε Ό,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ...! Και από τη στιγμή που δε παραδέχονται ούτε το ότι η Έυα έχει πια ΟΛΑ τα δίκια με το μέρος της, χάνουν και εκείνοι μαζί όλα τα δίκια τους... Καλό θα είναι να βλέπουμε σφαιρικά τα πράγματα και όχι σε κάθε στραβή της Μελίτας να θυμόμαστε ξανά και ξανά και ξανά και ξανά τι έχει κάνει η Έυα. Έχει καταντήσει βαρετό και η όλη κατάσταση αηδία. Για να πάμε και λίγο παρακάτω..
eva thea%
eva thea%
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από anna90 Τετ Απρ 07, 2010 3:32 pm

Clarabellακι μου φοβερές οι φώτο και φοβερή και η σύγκριση...!
Βλέπω και εγώ μια ειρωνεία στο βλέμμα της Εύας...Και δεν νομίζω πως υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ που την προκειμένη στιγμή-σκηνή δεν θα την είχε...
Ο Ρούσσος για να σώσει την "ευτυχία" της πρίγκιπισσας είχε πάει και την απείλησει ΚΑΙ της πρόσφερε και λεφτά για να ξεχάσει το Μάνο...
Εκδοχή 1η: Αν τα έπαιρνε θα την λέγαμε συμφεροντολόγα...Όχι ότι δεν το έχετε πει ήδη...Έτσι γιατί εμείς οι κακοί θίξαμε το Μελιτάκι που μόνο από το μάλλι δεν έπιασε το ΓΕΛΟΙΟ Μάνο όταν της είπε ότι δεν θα της γράψει το σπίτι...
Εκδοχή 2η: Θα το έπαιζε οσία Σφουγγαρίστρα (Μελιτάκι) : Δεν είναι αυτό που νομίζετε, εγώ ΠΟΤΕ δεν ήθελα τον Μάνο είναι φίλος μου...
Εκδοχή 3η: Θα τον αντιμετώπιζε με ειρωνεία...Όπως την αντιμετώπιζαν όλοι τότε...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Απρ 07, 2010 3:35 pm

anna90 έγραψε:Clarabellακι μου φοβερές οι φώτο και φοβερή και η σύγκριση...!
Βλέπω και εγώ μια ειρωνεία στο βλέμμα της Εύας...Και δεν νομίζω πως υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ που την προκειμένη στιγμή-σκηνή δεν θα την είχε...
Ο Ρούσσος για να σώσει την "ευτυχία" της πρίγκιπισσας είχε πάει και την απείλησει ΚΑΙ της πρόσφερε και λεφτά για να ξεχάσει το Μάνο...
Εκδοχή 1η: Αν τα έπαιρνε θα την λέγαμε συμφεροντολόγα...Όχι ότι δεν το έχετε πει ήδη...Έτσι γιατί εμείς οι κακοί θίξαμε το Μελιτάκι που μόνο από το μάλλι δεν έπιασε το ΓΕΛΟΙΟ Μάνο όταν της είπε ότι δεν θα της γράψει το σπίτι...
Εκδοχή 2η: Θα το έπαιζε οσία Σφουγγαρίστρα (Μελιτάκι) : Δεν είναι αυτό που νομίζετε, εγώ ΠΟΤΕ δεν ήθελα τον Μάνο είναι φίλος μου...
Εκδοχή 3η: Θα τον αντιμετώπιζε με ειρωνεία...Όπως την αντιμετώπιζαν όλοι τότε...


Νομίζω οτι η soso έκανε την τέλεια περιγραφή. Υπάρχει διαφορά κυβικών. Τόσο απλά. Η μια έμαθε να πολεμάει η άλλη έμαθε να της φέρνουν τα πάντα στο πιάτο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Τετ Απρ 07, 2010 3:37 pm

Clarabelle έγραψε:
anna90 έγραψε:Clarabellακι μου φοβερές οι φώτο και φοβερή και η σύγκριση...!
Βλέπω και εγώ μια ειρωνεία στο βλέμμα της Εύας...Και δεν νομίζω πως υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ που την προκειμένη στιγμή-σκηνή δεν θα την είχε...
Ο Ρούσσος για να σώσει την "ευτυχία" της πρίγκιπισσας είχε πάει και την απείλησει ΚΑΙ της πρόσφερε και λεφτά για να ξεχάσει το Μάνο...
Εκδοχή 1η: Αν τα έπαιρνε θα την λέγαμε συμφεροντολόγα...Όχι ότι δεν το έχετε πει ήδη...Έτσι γιατί εμείς οι κακοί θίξαμε το Μελιτάκι που μόνο από το μάλλι δεν έπιασε το ΓΕΛΟΙΟ Μάνο όταν της είπε ότι δεν θα της γράψει το σπίτι...
Εκδοχή 2η: Θα το έπαιζε οσία Σφουγγαρίστρα (Μελιτάκι) : Δεν είναι αυτό που νομίζετε, εγώ ΠΟΤΕ δεν ήθελα τον Μάνο είναι φίλος μου...
Εκδοχή 3η: Θα τον αντιμετώπιζε με ειρωνεία...Όπως την αντιμετώπιζαν όλοι τότε...


Νομίζω οτι η soso έκανε την τέλεια περιγραφή. Υπάρχει διαφορά κυβικών. Τόσο απλά. Η μια έμαθε να πολεμάει η άλλη έμαθε να της φέρνουν τα πάντα στο πιάτο.
Ενταξει ομως παιδια δεν φταιει μονο η Μελιτα στο να τα περιμενει ολα ετοιμα....
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evangeliap2808 Τετ Απρ 07, 2010 3:44 pm

Pennaki.......!! έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
anna90 έγραψε:Clarabellακι μου φοβερές οι φώτο και φοβερή και η σύγκριση...!
Βλέπω και εγώ μια ειρωνεία στο βλέμμα της Εύας...Και δεν νομίζω πως υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ που την προκειμένη στιγμή-σκηνή δεν θα την είχε...
Ο Ρούσσος για να σώσει την "ευτυχία" της πρίγκιπισσας είχε πάει και την απείλησει ΚΑΙ της πρόσφερε και λεφτά για να ξεχάσει το Μάνο...
Εκδοχή 1η: Αν τα έπαιρνε θα την λέγαμε συμφεροντολόγα...Όχι ότι δεν το έχετε πει ήδη...Έτσι γιατί εμείς οι κακοί θίξαμε το Μελιτάκι που μόνο από το μάλλι δεν έπιασε το ΓΕΛΟΙΟ Μάνο όταν της είπε ότι δεν θα της γράψει το σπίτι...
Εκδοχή 2η: Θα το έπαιζε οσία Σφουγγαρίστρα (Μελιτάκι) : Δεν είναι αυτό που νομίζετε, εγώ ΠΟΤΕ δεν ήθελα τον Μάνο είναι φίλος μου...
Εκδοχή 3η: Θα τον αντιμετώπιζε με ειρωνεία...Όπως την αντιμετώπιζαν όλοι τότε...


Νομίζω οτι η soso έκανε την τέλεια περιγραφή. Υπάρχει διαφορά κυβικών. Τόσο απλά. Η μια έμαθε να πολεμάει η άλλη έμαθε να της φέρνουν τα πάντα στο πιάτο.
Ενταξει ομως παιδια δεν φταιει μονο η Μελιτα στο να τα περιμενει ολα ετοιμα....
Bασικά δεν βλέπω που φταίει η Μελίτα γενικά σε αυτό...για το πως μεγαλώνει κάποιος,την ευθύνη την έχουν οι γονείς οπότε...Ένας άνθρωπος που δεν έχει ζήσει βασικά τη ζωή οπως έπρεπε...πέρνοντας πρωτοβουλίες,ζώντας χωρίς την υπερπροστατευτικότητα των γονιών της,κάνοντας λαθη τα οποία θα μπορούσε μόνη της να λύσει κοκ..Βασικά προβλήματα στην τωρινή συμπεριφορά της Μελίτας..

Υγ.
Μήπως την έχω δει πολύ ψυχολόγος σαν την Μελίτα;;;;;;!! emmm
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Απρ 07, 2010 3:48 pm

Clarabelle έγραψε:
Στο χθεσινό επεισόδιο πάντως έγινε εμφανής η διαφορά των δύο κοριτσιών.
Επειδή μιά εικόνα χίλιες λέξεις δείτε την.
Η Μελίτα μόλις της έβαλε η Αντιγόνη τη φωνή έβαλε το κεφάλι κάτω και την ουρά στα σκέλια.


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 MelitaAntigoni


Στην αντίστοιχη περίπτωση η Εύα είχε σηκώσει το κεφάλι και αντιμετώπισε το Ρούσσο κοιτώντας τον στα μάτια


Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 EvaRoussos


Η μιά διεκδικεί ανοιχτά και η άλλη υπόγεια. Η μιά ήρθε να πάρει όσα της υποσχέθηκαν και τη σταυρώσανε και η άλλη ζητάει όσα της απέκλεισαν οπότε περιμένω με χαρά και τη δική της σταύρωση.


Clarabelle ΑΠΛΑ : respect : : respect :
ΚΑΙ ΝΑΙ,ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ!!

ΕΥΑ,ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΕΦΑΛΙΑ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Τετ Απρ 07, 2010 4:10 pm

Pennaki.......!! έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
anna90 έγραψε:Clarabellακι μου φοβερές οι φώτο και φοβερή και η σύγκριση...!
Βλέπω και εγώ μια ειρωνεία στο βλέμμα της Εύας...Και δεν νομίζω πως υπάρχει ΚΑΠΟΙΑ που την προκειμένη στιγμή-σκηνή δεν θα την είχε...
Ο Ρούσσος για να σώσει την "ευτυχία" της πρίγκιπισσας είχε πάει και την απείλησει ΚΑΙ της πρόσφερε και λεφτά για να ξεχάσει το Μάνο...
Εκδοχή 1η: Αν τα έπαιρνε θα την λέγαμε συμφεροντολόγα...Όχι ότι δεν το έχετε πει ήδη...Έτσι γιατί εμείς οι κακοί θίξαμε το Μελιτάκι που μόνο από το μάλλι δεν έπιασε το ΓΕΛΟΙΟ Μάνο όταν της είπε ότι δεν θα της γράψει το σπίτι...
Εκδοχή 2η: Θα το έπαιζε οσία Σφουγγαρίστρα (Μελιτάκι) : Δεν είναι αυτό που νομίζετε, εγώ ΠΟΤΕ δεν ήθελα τον Μάνο είναι φίλος μου...
Εκδοχή 3η: Θα τον αντιμετώπιζε με ειρωνεία...Όπως την αντιμετώπιζαν όλοι τότε...


Νομίζω οτι η soso έκανε την τέλεια περιγραφή. Υπάρχει διαφορά κυβικών. Τόσο απλά. Η μια έμαθε να πολεμάει η άλλη έμαθε να της φέρνουν τα πάντα στο πιάτο.
Ενταξει ομως παιδια δεν φταιει μονο η Μελιτα στο να τα περιμενει ολα ετοιμα....

Προφανώς!..ωστόσο έχω την εντύπωση ότι το να χεις δύο γονείς (πλούσιους) οι οποίοι σε αγαπάνε τόσο,που σε υπερπροστατεύουν,είναι μαλλον καλύτερο απ΄τον χεις δυο γονείς (άφραγκους) εκ των οποίων ο μπαμπάς-έγκλημα πλακώνει στον ξύλο τη μανα σου και διαπραγματευεται κάποια χρόνια μετά το ΑΝ θα σου σώσει τη ζωή!
Τα ασήμαντα τα 'βαλα στην παρένεθεση,αλλα έχουν κι αυτα την (δευτερεύουσα) θέση τους στην διαπαιδαγώγηση των παιδιών!
Και σίγουρα κενά υπάρχουν και στις δύο εκδοχές!

Όσο για τις επευφημίες,προσωπικά γουστάρω τρελά την θαρραλέα και τσαμπουκαλού Ευα (θρασύ ή θρασεία -ποτέ δεν το μαθα γμτ help-,δεν τη θεωρώ γιατί η συμπεριφορά της είχε πατήματα στη στάση του Μανου,ο οποιος btw ήταν ο μόνος θρασύς στην ιστορία)..
..και παραλληλα επευφημώ ζωτοκραυγάζοντας την Ευαρα που μπήκε μπροστά στη σφαίρα,που επεστρεψε τα χρήματα αν και μπατηρω-κλαψ και ουδέποτε υποκινήθηκε από το οικονομικό της συμφέρον,που για τους φίλους της είναι παρούσα και στη σκηνή με το Λουκά με συγκίνησε απόλυτα η μεγαλη της χαρά και αγαπη για τον κολλητό της,που με τα πρώτα της λεφτά από το modelτέτοιο απεκατέστησε τις σπουδές της κόρης της,που δεν καταδέχτηκε ούτε καν να τα χώσει στο Μελιτόνι πέρσι (και ορθότατα έκανε,μόνο που φέτος πρέπει να το πάρει αλλιώς),και που διάλεξε τον αβέβαιο και ασταθή αντρα της ζωης της από τον λαρτζάτο πλουσιότερο μπου**σα,που θα παντρευόταν εντός διημέρου προ ετών!

Υγ.Και γουστάρω και επευφημώ και αγαπω εν κατακλείδι Opados1 Opados1 Opados1
..και περιμένω εναγωνιως ως προς το α σκέλος να ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Απρ 07, 2010 4:21 pm

Διάβασα πολλά και μπερδεύτηκα αλλα κάπου είδα ότι η Μελίτα λέει μεχρι τα 30 δεν έζησε τίποτα ενώ η Εύα έζησε τη ζωή της? Και μου έμεινε!

Η Εύα μέχρι τα 30 προσπαθούσε όπως όπως κάνοντας διάφορες δουλειές να ζήσει στο Παρίσι και με έναν Μανο να τον βλέπει 2 φορές το χρόνο ενώ η Μελίτα παντρεύτηκε και ζουσε μεσα σε εναν ευτυχισμένο γάμο μέχρι τις 31/08 του έτους που αποφάσισε να μας έρθει πίσω η Εύα. Απο που βγάλαμε το συμπέρασμα ότι η μία εζησε τη ζωή της ενώ η άλλη όχι?

Για μένα η Εύα είναι αυτή που δεν εχει προλάβει να ζήσει και να καταλάβει την ευτυχία και όχι η Μελίτα!

Αν παλι εννοούμε ότι η μία έμαθε να διαβιώνει ενώ η άλλη όχι σαφεστατα και είναι σωστό μια κ η Εύα παλεψε για να ζήσει ενώ η Μελίτα την εμαθαν να της τα προσφέρουν όλα έτοιμα!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Απρ 07, 2010 4:27 pm

Μεγάλο λάθος έχουν κάνει οι γονείς της που δεν της έμαθαν πως να στέκεται στα πόδια της και να ζει σε ροζ συννεφάκι..Οταν γκρεμοτσακίστηκε πέρσι έιχε τη συμπάθεια όλων αλλά υποτίθεται πως απο τα λάθη μαθαινεις και εγω δεν βλέποω τη Μελίτα να μαθαίνει και να παίρνει ευθ'υνες,παρα να λέει οτι πάλι μπροστά της βρήκε την Εύα.. Εκεινη μόνη της έμπλεξε πάλι με τον πρωην της Εύας(και όταν έμπλεξε ήταν νυν) και εγω θυμάμι οτι την Ευα την απεφευγε,αν θεωρουσε σωστο αυτο που κάνει θα είχει το θράσσος ή θάρρος η όπως αλλιώς να το πώ να αντιμετωπίσει την Εύα... Αφου υποστηρίζουν οτι ερωτευτηκαν και δεν έκαναν κάτι κακό ας το έλεγαν απο την πρωτη στιγμή..Γιαπολυ καρο βλέπαμε μεταπτωσεις..Τη μια μερα χωρίσουμε την άλλη μέρα ξαναγαπιομαστε και τα λέμε όλα...Και αυτο είναι κουραστικό(οσο κουραστικό ηταν και περτσι με την Ευα και το Μάνο κατα τη γνώμη μου....)
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 7 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από evangeliap2808 Τετ Απρ 07, 2010 4:28 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Διάβασα πολλά και μπερδεύτηκα αλλα κάπου είδα ότι η Μελίτα λέει μεχρι τα 30 δεν έζησε τίποτα ενώ η Εύα έζησε τη ζωή της? Και μου έμεινε!

Η Εύα μέχρι τα 30 προσπαθούσε όπως όπως κάνοντας διάφορες δουλειές να ζήσει στο Παρίσι και με έναν Μανο να τον βλέπει 2 φορές το χρόνο ενώ η Μελίτα παντρεύτηκε και ζουσε μεσα σε εναν ευτυχισμένο γάμο μέχρι τις 31/08 του έτους που αποφάσισε να μας έρθει πίσω η Εύα. Απο που βγάλαμε το συμπέρασμα ότι η μία εζησε τη ζωή της ενώ η άλλη όχι?

Για μένα η Εύα είναι αυτή που δεν εχει προλάβει να ζήσει και να καταλάβει την ευτυχία και όχι η Μελίτα!

Αν παλι εννοούμε ότι η μία έμαθε να διαβιώνει ενώ η άλλη όχι σαφεστατα και είναι σωστό μια κ η Εύα παλεψε για να ζήσει ενώ η Μελίτα την εμαθαν να της τα προσφέρουν όλα έτοιμα!

Ναι δικό μου ήταν αυτό το ποστ!
Δεν ξέρω εαν δεν το διατύπωσα καλά πάντως αυτό ακριβώς που είπες στο τέλος εννοούσα. emmm
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 24 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης