Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

+27
Izabella29
annaki
soso
loukasnora
Vampirela
xristina79
konstantina
glgs
KonstantinaA
evitaemi
Ntinaki1
giouli_edem
katie007
Ezantakou
geod
aggeliki
nicole
katerina--noraloukakos
elena
filitsa
FieryRed
natasa-pap
$ofi@ loukakos + nora
evanna
KatsaroYpotheto
elenitsa_loukonoraki
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap40%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 40% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 60
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 26, 2010 5:07 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Foulitsa μου άψογος σχολιασμός! Μπορεί να διαφωνω περί Χρήστο-Νταίζη (λατρεύω λέμε!) αλλα κατά τα άλλα συμφωνώ απο την αρχή μέχρι το τέλος!

Και βέβαια επειδή δεν θα προλάβω να σχολιάσω το επεισόδιο να προσκυνήσω την κορυφαία (για μένα) χτεσινή στιγμή που (επίσης για μένα) έβλεπα τους ανθρώπους και όχι τους ηθοποιούς να χαβαλεδιάζουν..

"Γούτσου γούτσου! Γλου γλου"!
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Glouglou

Γιαννακόπουλος??? Τα σέβη μου!!! : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :

Ευχαριστώ πολύ!!!! :D
και εγώ τους θέλω μαζί γιατί ταιριάζουνε πολύ και αγαπιούνται αλλά θα προτιμούσα λίγο διαφορετικά...Τώρα αισθάνομαι οτι δεν είναι επι ισοις όροις..Αυτό μόνο με χάλασε...Ο Γιαννακόπουλος χτες έδωσε ρέστα!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 5:09 pm

sifantid έγραψε:Πάλι μέσα έπεσα! cake Εξειδικευμένος όρος του χθεσινού επεισοδίου... Τι να κάνω; lol! Και κάτι ακόμη... Razz Γίνεται να παρακολουθήσεις μία τηλεφωνική γραμμή χωρίς να χρειαστεί να τοποθετήσεις κοριό; Μέσω "συρμάτων" ας πούμε... Μέσω διακανονισμού με την εταιρία... Ή κάτι τέτοιο; scratch Γιατί προσπαθώ να σκεφτώ σε τι αποσκοπούν τα τηλεφωνήματα... Άλλη μία τεχνική λεπτομέρεια του χθεσινού που μου έχει μείνει αναπάντητη!

Τώρα το είδα αυτό!

Λοιπόν δεν θα απαντήσω με το τι ξέρω (το τίποτα δηλαδή) αλλά το τι πιστεύω (μέσα απο τις πολλές-πάαααρα πολλές- αστυνομικές σειρές που παρακολουθώ).

Δεν χρειάζεσαι ούτε τη συσκευή, ούτε να κάνεις τηλεφώνημα για να βρείς:
α) τον αριθμό ενος τηλεφώνου (όσο απόρρητος κι αν είναι)
β) την τοποθεσία ενός ενεργοποιημένου κινητού τηλεφώνου (αν είσαι αστυνομικός πάντα)

Για την παρακολούθηση των κλήσεων ξέρω σίγουρα ότι η αστυνομία έχει πλήρη πρόσβαση.

Για την παρακολούθηση του τι λέγεται στις κλήσεις τώρα, δεν βλέπω με ποιο τρόπο μπορείς να ενεργοποιήσεις παρακολούθηση κάνοντας κλήση σε κάποιον αριθμό χωρίς να τοποθετηθεί κάποια εξωτερική συσκευή (κοριός). Αν γίνεται λοιπόν χωρίς το γνωστό κοριό, η κλήση μου φαίνεται περιττή, θα έχει η αστυνομία μηχανήματα υποκλοπής αλλα βέβαια χέρι στη φωτιά δεν βάζω..

Τέλος να πω ότι τουλάχιστον για τα δεδομένα (βλ. sms) νομίζω οτι η Διωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ακόμα και στην Ελλάδα) έχει πρόσβαση εάν χρειαστεί να τα δει, καταγράφονται δηλαδή και χωρίς να ενεργοποιηθούν κοριοι κλπ. Αυτά...

Εμένα αυτές οι κλήσεις μου κάνουν "εκτός νόμου" δηλαδή τις κατατάσσω στις ενεργειες που πιστεύω ότι κάνει ο αστυνομικός πέραν του να βρει τον δολοφόνο... Θα δείξει...

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 26, 2010 5:14 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
sifantid έγραψε:Πάλι μέσα έπεσα! cake Εξειδικευμένος όρος του χθεσινού επεισοδίου... Τι να κάνω; lol! Και κάτι ακόμη... Razz Γίνεται να παρακολουθήσεις μία τηλεφωνική γραμμή χωρίς να χρειαστεί να τοποθετήσεις κοριό; Μέσω "συρμάτων" ας πούμε... Μέσω διακανονισμού με την εταιρία... Ή κάτι τέτοιο; scratch Γιατί προσπαθώ να σκεφτώ σε τι αποσκοπούν τα τηλεφωνήματα... Άλλη μία τεχνική λεπτομέρεια του χθεσινού που μου έχει μείνει αναπάντητη!

Τώρα το είδα αυτό!

Λοιπόν δεν θα απαντήσω με το τι ξέρω (το τίποτα δηλαδή) αλλά το τι πιστεύω (μέσα απο τις πολλές-πάαααρα πολλές- αστυνομικές σειρές που παρακολουθώ).

Δεν χρειάζεσαι ούτε τη συσκευή, ούτε να κάνεις τηλεφώνημα για να βρείς:
α) τον αριθμό ενος τηλεφώνου (όσο απόρρητος κι αν είναι)
β) την τοποθεσία ενός ενεργοποιημένου κινητού τηλεφώνου (αν είσαι αστυνομικός πάντα)

Για την παρακολούθηση των κλήσεων ξέρω σίγουρα ότι η αστυνομία έχει πλήρη πρόσβαση.

Για την παρακολούθηση του τι λέγεται στις κλήσεις τώρα, δεν βλέπω με ποιο τρόπο μπορείς να ενεργοποιήσεις παρακολούθηση κάνοντας κλήση σε κάποιον αριθμό χωρίς να τοποθετηθεί κάποια εξωτερική συσκευή (κοριός). Αν γίνεται λοιπόν χωρίς το γνωστό κοριό, η κλήση μου φαίνεται περιττή, θα έχει η αστυνομία μηχανήματα υποκλοπής αλλα βέβαια χέρι στη φωτιά δεν βάζω..

Τέλος να πω ότι τουλάχιστον για τα δεδομένα (βλ. sms) νομίζω οτι η Διωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ακόμα και στην Ελλάδα) έχει πρόσβαση εάν χρειαστεί να τα δει, καταγράφονται δηλαδή και χωρίς να ενεργοποιηθούν κοριοι κλπ. Αυτά...

Εμένα αυτές οι κλήσεις μου κάνουν "εκτός νόμου" δηλαδή τις κατατάσσω στις ενεργειες που πιστεύω ότι κάνει ο αστυνομικός πέραν του να βρει τον δολοφόνο... Θα δείξει...

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση, γιατί εγώ δε βλέπω προφανώς καθόλου αστυνομικές σειρές! Razz Όσο για αυτό το τελευταίο που λες, τι ακριβώς εννοείς; Ότι είναι κάτι σαν παραπλανητική κίνηση του αστυνόμου; scratch
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 5:21 pm

Εννοώ ότι ο αστυνομικός μου δίνει την εντύπωση κάποιες φορές οτι λειτουργεί έξω απο το νόμο για προσωπικό του όφελος και με δικό του στόχο και ότι αυτά τα τηλεφωνήματα ανήκουν σε αυτή την κατηγορία και όχι σε κινήσεις με σκοπό την ανακάλυψη του δολοφόνου.. Αυτό μόνο..

Όσο για τις πληροφορίες αυτό με τα δεδομένα δεν το ξέρω απο σειρά είναι σίγουρο Razz


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 26, 2010 5:40 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εννοώ ότι ο αστυνομικός μου δίνει την εντύπωση κάποιες φορές οτι λειτουργεί έξω απο το νόμο για προσωπικό του όφελος και με δικό του στόχο και ότι αυτά τα τηλεφωνήματα ανήκουν σε αυτή την κατηγορία και όχι σε κινήσεις με σκοπό την ανακάλυψη του δολοφόνου.. Αυτό μόνο..

Όσο για τις πληροφορίες αυτό με τα δεδομένα δεν το ξέρω απο σειρά είναι σίγουρο Razz


Προσωπικό όφελος λέγοντας; Τι μπορεί να κερδίσει από αυτήν την ιστορία κάνοντας τηλεφωνήματα; Σίγουρα, βέβαια, όχι μόνο κάνοντας τηλεφωνήματα, αλλά έχοντας ένα ολόκληρο σχέδιο, αλλά και πάλι τι μπορεί να κερδίσει; scratch
ΥΓ: Απ' ό,τι θα έχεις καταλάβει δεν παίρνει στροφές τελευταία ο εγκέφαλός μου για κάποιο λόγο! Razz Ίσως φταίει η Λουκανορίαση! lol!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 5:49 pm

Δεν ξέρω Σοφάκι μου αλλα πάει σε όλους και λέει ότι θα ήθελε να τους μοιάσει κατά κάποιο τρόπο, παίρνει κουλά τηλέφωνα και πετάει σπόντες για παιδιά που ΘΑ ήθελε να έχει αλλα ΔΕΝ... και όλα αυτά για μένα δεν κολλάνε καθόλου με τον Πτώμα..

Αν εκτός απο αστυνομικός / διερευνητής φόνου έχει και κάποιο απώτερο σκοπό π.χ. εκδίκηση?

Σαν πολλά δεν ξέρει?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης