Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αντιγόνη Λαζαρίδη

+22
fay66
JESSIE
Antigoni!
KonstantinaA
delpan
Paparazzi
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Goofy!
Ελένα
edem4ever
Clarabelle
Aggelaki
maria*
k@terinio-loukonoraki
LYDIA
mina
Melita4ever
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
sofia
ΤΖΕΛΑ
loukasnora
loukitsa
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από delpan Παρ Ιουν 18, 2010 2:03 am

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ Η ΣΚΗΝΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΧΘΕΣ!!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ!!!!!!ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΣΗ ΛΕΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΝΙΞΕΙ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ...

delpan


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Αυγ 29, 2010 4:24 pm

edem4ever έγραψε:Τελικα η Νταιζη ειναι κορη του Λυτρα και της Αντιγονης, πως ξεφυγε αυτο της Αμαλιας καλε; Ασχετο και συνεχιζω.... Καταλαβα γιατι η Αντιγονη συμπαθησε τοσο πολυ την Ευα!!!! Ειδε σε εκεινη τον εαυτο της!!!! Και οι δυο ερωτευτηκαν δυνατα εναν ανθρωπο ο οποιος τελικα τις προδωσε... Και οι δυο εμειναν εγκυες απο αυτον τον ανθρωπο και οι δυο αναγκαστηκαν να φυγουν στο εξωτερικο για να γεννησουν και οι δυο αναγκαστηκαν να δωσουν τα παιδια τους να μεγαλωσουν με τριτους....
Και ερωτω εγω τωρα... Ο Λυτρας ηξερε οτι εχει μια κορη;;; Η Νταιζη ποτε εμαθε ποια ειναι η μητερα της, γιατι οταν ηταν με το Λουκα μιλουσαν μονο για πατριο οχι για μητρια;;; Ο Στεφανος ξερει οτι εχει αδερφη;;; Ποσο τυχαια ηταν τα βλεμματα που ανταλασσαν και πολλοι απο εμας παρατηρησαν;;; Τελικα η Νταιζη διεκδικει αυτα που της ανηκουν απο το Νικολα, την Αντιγονη ή το Στεφανο;;; Ποσο τυχαια ηταν η συναντηση της με το Χρηστο;;;


Mόλις τώρα διάβασα το ποστ σου και το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον

Συμφωνώ κι εγώ οτι η Αντιγόνη είδε στην Εύα μια γυναίκα με παρεμφερή ιστορία κι ίσως εκεί να κρύβεται η επιμονή της να την κανει νύφη της.

Υπάρχουν πολλές ομοιότητες αλλά και σημαντικές διαφορές ανάμεσα στις δύο

Ερωτεύτηκαν και οι δύο δυνατά δύο ανθρώπους που τις πρόδωσαν

Απόκτησαν και οι δύο απο ένα παιδί απ τις σχέσεις τους

Τα δύο παιδιά δεν μεγάλωσαν με τις μητέρες τους αλλα με τρίτους εδώ όμως υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Η Εύα γέννησε το μωρό της όντας η ίδια παιδί και δεν ήταν καν επιλογή της να μεγαλώσει με την Αγγέλα απλά η απόφαση πάρθηκε απο άλλους όταν η ίδια ήταν σε ίδρυμα με επιλόχεια κατάθλιψη. Η Αντιγόνη ήταν ενήλικη, ήδη μητέρα, και οικονομικά ανεξάρτητη που σημαίνει οτι είχε κάθε δυνατότητα αν ήθελε να μεγαλώσει το μωρό της η ίδια.

Αυτές οι δύο παρά τις όμοιες καταστάσεις που έζησαν θεωρώ οτι έχουν χαρακτήρες απολύτως αντίθετους.

Κατ αρχήν ο έρωτας της Εύας για το Μάνο ήταν ένα τρυφερός νεανικός έρωτας ενώ της Αντιγόνης με το Λύτρα ήταν μια σχέση λίγο περισσότερο πολύπλοκη με την έννοια οτι ήταν και οι δύο παντρεμένοι και κομάτι της σχέσης τους ήταν η εξαπάτηση του Λαζαρίδη για να καρπωθεί το παράνομο ζευγάρι μέρος της περιουσίας του.

Η μία αντιμετώπισε την προδοσία οργανώνοντας μια εκδίκηση και επιλέγοντας να ''τιμωρήσει'' τον εραστή της πετώντας το παιδί που της θύμιζε την προδοσία.
Η άλλη την αντιμετώπισε επιμένοντας στην αγάπη της και ελπίζοντας οτι κάποια μέρα θα πληρωθεί ο χρόνος να ζήσει με τον άντρα που αγαπούσε και το παιδί της.

Η Αντιγόνη χρησιμοποίησε τα παιδιά της για να πάρει εκδίκηση και όσα πίστευε οτι της στέρησαν κάτι που η Εύα όχι απλά δεν το έκανε αλλά δεν το σκέφτηκε καν

Τις θεωρώ λοιπόν εκ διαμέτρου αντίθετους χαρακτήρες και ξεκάθαρο παράδειγμα που δείχνει πόσο διαφορετικά αντιδρούν δύο άνθρωποι σε όμοιες καταστάσεις. Νομίζω οτι όταν η Αντιγόνη έλεγε στην Εύα παντρέψου το Στέφανο και άπλωσε το χέρι σου και πάρε ότι σου χρωστάει η ζωή το πίστευε και δεν το έκανε μόνο για την διαθήκη. Απλά στην πορεία κατάλαβε οτι η Εύα δεν αντιδρούσε με τον δικό της τρόπο. Αυτές οι δύο ξεκίνησαν απ την ίδια αφετηρία αλλά η διαδρομή που επέλεξε η κάθε μια ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη απ της άλλης.

Η ερώτησή σου αν ο Λύτρας γνώριζε την ύπαρξη του παιδιού σηκώνει μεγάλη συζήτηση. Ξέρω οτι έχουμε αφήσει πίσω μας τον πρώτο κύκλο και τον έχουμε αναιρέσει με όλους τους δυνατούς τρόπους, αλλά δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ με ποιό τρόπο ο Ρούσσος κατέληξε στο συμπέρασμα οτι ο Μάνος ήταν ο χαμένος ξάδελφος που έψαχνε ο Νικόλας.

Είπε τότε οτι ο Λύτρας είχε ανεπτυγμένο το αίσθημα της οικογένειας και δεν θα άφηνε ποτέ το παιδί της αδελφής του να μεγαλώσει με ξένους. Αυτό αυτομάτως μας οδηγεί στο συμπέρασμα οτι ο Λύτρας δεν γνώριζε καν την ύπαρξη της Νταίζης διαφορετικά θα είχε κάνει το παν να την πάρει ο ίδιος.

Ταυτόχρονα όμως μας οδηγεί και σε ένα ακόμη συμπέρασμα. Η Αντιγόνη εκδικήθηκε το παιδί κι όχι το Λύτρα. Που σημαίνει ακόμη μεγαλύτερη ψυχική διαταραχή απ όση φανταζόμαστε.

Οπότε καταλήγω οτι αν η Νταίζη τα γνωρίζει όλα αυτά και όμως συνεχίζει να ζητάει εκδίκηση όχι μόνο απ την Αντιγόνη αλλά κι απ όλους τους άλλους τότε η καινούρια μας πρωταγωνίστρια δεν είναι απλά εκδικητική αλλά εντελώς για δέσιμο.

Επειδή ο Στεφανος ακυρώθηκε σαν χαρακτήρας πολύ πολύ γρήγορα ή μάλλον δεν είχε δικό του χαρακτήρα αλλά απλά ήρθε φωνάζοντας δεν είμαι Μάνος για να γίνει οτι ακριβώς ο Μάνος και η Νταίζη κατέληξε καρικατούρα ηρωίδας εξακολουθώ να θεωρώ την Αντιγόνη τη μόνη ενδιαφέρουσα προσθήκη της περσινής χρονιάς.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Αυγ 30, 2010 1:22 pm

Clarabelle έγραψε:


Mόλις τώρα διάβασα το ποστ σου και το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον

Συμφωνώ κι εγώ οτι η Αντιγόνη είδε στην Εύα μια γυναίκα με παρεμφερή ιστορία κι ίσως εκεί να κρύβεται η επιμονή της να την κανει νύφη της.

Υπάρχουν πολλές ομοιότητες αλλά και σημαντικές διαφορές ανάμεσα στις δύο

Ερωτεύτηκαν και οι δύο δυνατά δύο ανθρώπους που τις πρόδωσαν

Απόκτησαν και οι δύο απο ένα παιδί απ τις σχέσεις τους

Τα δύο παιδιά δεν μεγάλωσαν με τις μητέρες τους αλλα με τρίτους εδώ όμως υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Η Εύα γέννησε το μωρό της όντας η ίδια παιδί και δεν ήταν καν επιλογή της να μεγαλώσει με την Αγγέλα απλά η απόφαση πάρθηκε απο άλλους όταν η ίδια ήταν σε ίδρυμα με επιλόχεια κατάθλιψη. Η Αντιγόνη ήταν ενήλικη, ήδη μητέρα, και οικονομικά ανεξάρτητη που σημαίνει οτι είχε κάθε δυνατότητα αν ήθελε να μεγαλώσει το μωρό της η ίδια.

Αυτές οι δύο παρά τις όμοιες καταστάσεις που έζησαν θεωρώ οτι έχουν χαρακτήρες απολύτως αντίθετους.

Κατ αρχήν ο έρωτας της Εύας για το Μάνο ήταν ένα τρυφερός νεανικός έρωτας ενώ της Αντιγόνης με το Λύτρα ήταν μια σχέση λίγο περισσότερο πολύπλοκη με την έννοια οτι ήταν και οι δύο παντρεμένοι και κομάτι της σχέσης τους ήταν η εξαπάτηση του Λαζαρίδη για να καρπωθεί το παράνομο ζευγάρι μέρος της περιουσίας του.

Η μία αντιμετώπισε την προδοσία οργανώνοντας μια εκδίκηση και επιλέγοντας να ''τιμωρήσει'' τον εραστή της πετώντας το παιδί που της θύμιζε την προδοσία.
Η άλλη την αντιμετώπισε επιμένοντας στην αγάπη της και ελπίζοντας οτι κάποια μέρα θα πληρωθεί ο χρόνος να ζήσει με τον άντρα που αγαπούσε και το παιδί της.

Η Αντιγόνη χρησιμοποίησε τα παιδιά της για να πάρει εκδίκηση και όσα πίστευε οτι της στέρησαν κάτι που η Εύα όχι απλά δεν το έκανε αλλά δεν το σκέφτηκε καν

Τις θεωρώ λοιπόν εκ διαμέτρου αντίθετους χαρακτήρες και ξεκάθαρο παράδειγμα που δείχνει πόσο διαφορετικά αντιδρούν δύο άνθρωποι σε όμοιες καταστάσεις. Νομίζω οτι όταν η Αντιγόνη έλεγε στην Εύα παντρέψου το Στέφανο και άπλωσε το χέρι σου και πάρε ότι σου χρωστάει η ζωή το πίστευε και δεν το έκανε μόνο για την διαθήκη. Απλά στην πορεία κατάλαβε οτι η Εύα δεν αντιδρούσε με τον δικό της τρόπο. Αυτές οι δύο ξεκίνησαν απ την ίδια αφετηρία αλλά η διαδρομή που επέλεξε η κάθε μια ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη απ της άλλης.

Η ερώτησή σου αν ο Λύτρας γνώριζε την ύπαρξη του παιδιού σηκώνει μεγάλη συζήτηση. Ξέρω οτι έχουμε αφήσει πίσω μας τον πρώτο κύκλο και τον έχουμε αναιρέσει με όλους τους δυνατούς τρόπους, αλλά δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ με ποιό τρόπο ο Ρούσσος κατέληξε στο συμπέρασμα οτι ο Μάνος ήταν ο χαμένος ξάδελφος που έψαχνε ο Νικόλας.

Είπε τότε οτι ο Λύτρας είχε ανεπτυγμένο το αίσθημα της οικογένειας και δεν θα άφηνε ποτέ το παιδί της αδελφής του να μεγαλώσει με ξένους. Αυτό αυτομάτως μας οδηγεί στο συμπέρασμα οτι ο Λύτρας δεν γνώριζε καν την ύπαρξη της Νταίζης διαφορετικά θα είχε κάνει το παν να την πάρει ο ίδιος.

Ταυτόχρονα όμως μας οδηγεί και σε ένα ακόμη συμπέρασμα. Η Αντιγόνη εκδικήθηκε το παιδί κι όχι το Λύτρα. Που σημαίνει ακόμη μεγαλύτερη ψυχική διαταραχή απ όση φανταζόμαστε.

Οπότε καταλήγω οτι αν η Νταίζη τα γνωρίζει όλα αυτά και όμως συνεχίζει να ζητάει εκδίκηση όχι μόνο απ την Αντιγόνη αλλά κι απ όλους τους άλλους τότε η καινούρια μας πρωταγωνίστρια δεν είναι απλά εκδικητική αλλά εντελώς για δέσιμο.

Επειδή ο Στεφανος ακυρώθηκε σαν χαρακτήρας πολύ πολύ γρήγορα ή μάλλον δεν είχε δικό του χαρακτήρα αλλά απλά ήρθε φωνάζοντας δεν είμαι Μάνος για να γίνει οτι ακριβώς ο Μάνος και η Νταίζη κατέληξε καρικατούρα ηρωίδας εξακολουθώ να θεωρώ την Αντιγόνη τη μόνη ενδιαφέρουσα προσθήκη της περσινής χρονιάς.


Αν θυμαμαι καλα, οταν εγραψα το συγκεκριμενο ποστ δεν ειχε ανοιχτει η διαθηκη Λαζαριδη και φυσικα δεν ειχα παρακολουθησει το διαλογο "μανας" και κορης στο τελευταιο επεισοδιο... Μη μπορωντας να διανοηθω οτι μια μανα μπορει να φερθει στο παιδι της με τον τροπο που φερθηκε η Αντιγονη στη Νταιζη υπεθετα οτι η Αντιγονη αναγκαστηκε να δωσει το παιδι για να το προστατεψει απο τον αντρα της ισως ή απο τον Λυτρα, μπορω να υποθεσω γιατι μια γυναικα δεν θελει να μεγαλωσει το παιδι της με τον εραστη που την χρησιμοποιησε! Καπου εδω λοιπον ερχομαι να συμφωνησω μαζι σου, οι δυο περιπτωσεις ξεκινουν απο το ιδιο σημειο αλλα ακολουθουν τελειως διαφορετικη διαδρομη, με συμαντηκοτερη κατ'εμε διαφορα οτι η Ευα συνεχισε τη ζωη της στο Παρισι, μετα την κλινικη, ξερωντας οτι η Μαριλια ειναι σε καλα χερια ενω η Αντιγονη φροντισε η κορη της να κακωπεσει...

Τωρα γιατι η Νταιζη τα βαζει με ολοκληρη την παρεα και δεν στρεφεται εναντιον της μητερας της δεν το καταλαβαινω, τη στιγμη μαλιστα που θα μπορουσε να εχει "συμμαχο" τον Νικολα -για τον Στεφανο δεν περνω κι ορκο- δεν το καταλαβαινω, μαλλον αποτελει το νεο "κοινο" εχθρο....


edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Σεπ 01, 2010 5:36 am

Μεγαιρα, υπουλη, μεθοδικη, κρατα κρυμμενα μυστικα και ντοκουμεντα οπως λεει και το ασμα, η Κα Παπαδημητριου ειναι εκπληκτικη στο ρολο της "Αντιγονης Καρταλη" πιστευω ηταν μια σωστη επιλογη ηθοποιου .Πειθει απολυτα!!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Σεπ 19, 2010 5:19 pm

Σημερα ανυπομονώ να δω πως θα κινηθει η Αντιγόνη....είναι αναμεσα στα δυο παιδια της και ακροβατεί σε ενα λεπτό σκοινί σεναριακά
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Οκτ 28, 2010 7:45 pm

Αντιγόνης Rules!!!!!!!!!
Το πόσο χάρηκα την ΘΕΑΡΑ μου σημερα δεν λέγεται εκει στη σκηνη με Ρούσο και
αμαλία!!!!!!! : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Δεκ 09, 2010 8:08 pm

Με συγκινησε απίστευτα σημερα στη σκηνη της με τον Στεφανο
τι βραδυ που ζητησε να μεινει μονη της και δακρυσε!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από Antigoni! Πεμ Δεκ 09, 2010 8:31 pm

loukitsa έγραψε:Με συγκινησε απίστευτα σημερα στη σκηνη της με τον Στεφανο
τι βραδυ που ζητησε να μεινει μονη της και δακρυσε!
Συμφωνώ πολύ όμορφη και συναισθηματική σκηνή..Πολύ γλυκιά η κυρία Στέλλα! Λάτρεψα το δάκρυ!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Δεκ 16, 2010 8:52 pm

Και σημερα στην καταθεση της Νταίζης ούτε η ίδια πίστευε αυτα που άκουγε...!
Μπορει να μη μιλησε αλλα οι εκφρασεις της ηταν μοναδικες...
Το ταλεντο ξεχειλίζει
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Δεκ 16, 2010 8:57 pm

loukitsa έγραψε:Και σημερα στην καταθεση της Νταίζης ούτε η ίδια πίστευε αυτα που άκουγε...!
Μπορει να μη μιλησε αλλα οι εκφρασεις της ηταν μοναδικες...
Το ταλεντο ξεχειλίζει

Οντως ουτε αυτη δεν πιστευε τη Νταιζη! sisi : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Δεκ 21, 2010 8:36 pm

Η απολογία της μοναδική!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Δεκ 22, 2010 12:44 pm

Τέλεια σήμερα η κα Στέλλα στο "Πρωινό μου" !!! Γλυκειά, αριστοκρατική, φυσική, χωρίς έπαρση, μιά σπουδαία κυρία και ηθοποιός... κάτι σπάνιο στον κόσμο του θεάματος.
Αυτό που διαπίστωσα απ'όσα είπε, είναι οτι και της ίδιας της φαίνεται περίεργο που πήγε η Αντιγόνη και μίλησε στη Νόρα και παραδέχτηκε, χωρις να της ζητηθεί, οτι αυτή σκότωσε τον Περικλή... Δεν ξέρει τι έχουν στο μυαλό τους οι σεναριογράφοι, είπε, πάντως δεν υπήρχε λόγος να ομολογήσει, αφού είχε πιά αθωωθεί. Είμαι λοιπον σίγουρη οτι κάτι μας ετοιμάζουν οι Ακρίτα Κυρίτσης, σε τόσο προφανή πράγματα δεν μας έχουν συνηθίσει.
Της εύχομαι τα καλύτερα και στή δουλειά της, και στην προσωπική της ζωή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Δεκ 22, 2010 12:47 pm

Θεα η κ. Παπαδημητριου σημερα!!! Μια κουκλα! inlove
Τελικα τον εκανε το φονο η Αντιγονη... Οσο βλεπαμε την αφηγηση λεω αν δεν δειξει flash back δεν πιστευω τιποτα και τελικα εδειξε.. Βεβαια ουτε η ιδια μπορεσε να μας πει ΓΙΑΤΙ τα ειπε στη Νορα; wall
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από fay66 Τετ Δεκ 22, 2010 4:06 pm

Τώρα μπορεί να με πείτε τρελή , και άδικο δε σας ρίχνω.Είδα τις αποψινές σκηνές που έδειξαν στο μεγκα από το ishow.
Όταν είπε στη Νόρα ότι μια κόρη σαν και σένα θα ήθελα , και όχι την Νταίζη μπας και εννοούσε κάτι ο ποιητής;
Πολύ παρατραβηγμένο αυτό που θα γράψω και όλες οι τούρτες δικαιολογημένα να έρθουν προς τα εδώ.
Λοιπόν ο συλλογισμός μου ξεκινά που δεν έχει μαθευτεί τίποτα από το παρελθόν της Νόρας.
Ο Μάνος βρέθηκε να είναι γιος του Ηλία και να έχει αδερφή τη Δάφνη.
Ο Νικόλας βρέθηκε να έχει αδερφή την Νταίζη-λαχείο του΄κατσε
Η Δάφνη μαθαίνει ότι ο πατέρας της σκότωσε κατά λάθος τη μάνα της .
Η Εύα έχει ξεκαεί από άντρες και πατέρα.
Το Νοράκι μας;Είχε βέβαια τον τρελάρα τον Στέλιο , ουκ ολίγο.
Όμως γιατί μου πέρασε από το μυαλό η Νόρα να είναι κόρη της Αντιγόνης και γιατί όχι και αδερφή της Νταίζης, εννοώ δίδυμη;Για ποιο λόγο να πάει στη δικαστική της αντίπαλο να αποκαλύψει τι έγινε εκείνο το βράδυ; Πότε πια πρόλαβε να εκτιμήσει τη Νόρα στο δικαστήριο;Αφού η Νόρα την κατακεραύνωσε.Μόνο αν κάποιος έχει ισχυρούς δεσμούς μπορεί να προβαίνει σε τέτοιες ενέργειες.
Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα ένα κλικ μου έκανε.Τέλος πάντων , απίθανο βέβαια , αλλά θα δείξει

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από Nora&Loukas Τετ Δεκ 22, 2010 4:19 pm

fay66 έγραψε:Τώρα μπορεί να με πείτε τρελή , και άδικο δε σας ρίχνω.Είδα τις αποψινές σκηνές που έδειξαν στο μεγκα από το ishow.
Όταν είπε στη Νόρα ότι μια κόρη σαν και σένα θα ήθελα , και όχι την Νταίζη μπας και εννοούσε κάτι ο ποιητής;
Πολύ παρατραβηγμένο αυτό που θα γράψω και όλες οι τούρτες δικαιολογημένα να έρθουν προς τα εδώ.
Λοιπόν ο συλλογισμός μου ξεκινά που δεν έχει μαθευτεί τίποτα από το παρελθόν της Νόρας.
Ο Μάνος βρέθηκε να είναι γιος του Ηλία και να έχει αδερφή τη Δάφνη.
Ο Νικόλας βρέθηκε να έχει αδερφή την Νταίζη-λαχείο του΄κατσε
Η Δάφνη μαθαίνει ότι ο πατέρας της σκότωσε κατά λάθος τη μάνα της .
Η Εύα έχει ξεκαεί από άντρες και πατέρα.
Το Νοράκι μας;Είχε βέβαια τον τρελάρα τον Στέλιο , ουκ ολίγο.
Όμως γιατί μου πέρασε από το μυαλό η Νόρα να είναι κόρη της Αντιγόνης και γιατί όχι και αδερφή της Νταίζης, εννοώ δίδυμη;Για ποιο λόγο να πάει στη δικαστική της αντίπαλο να αποκαλύψει τι έγινε εκείνο το βράδυ; Πότε πια πρόλαβε να εκτιμήσει τη Νόρα στο δικαστήριο;Αφού η Νόρα την κατακεραύνωσε.Μόνο αν κάποιος έχει ισχυρούς δεσμούς μπορεί να προβαίνει σε τέτοιες ενέργειες.
Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα ένα κλικ μου έκανε.Τέλος πάντων , απίθανο βέβαια , αλλά θα δείξει

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα και εγώ αυτο sisi την ώρα που της είπε μια κόρη σαν και σενα θα ήθελα. Ξέρουμε για όλους κάτι απο παρελθόν τους πλέον εκτός της Νόρας. Επίσης αποδείχτηκε ότι ο Ρούσσος πήρε στο γραφείο του τον Λουκά επειδή μάλλον είχε τύψεις. Η Νόρα? Την πήρε μόνο και μόνο επειδή ήταν φίλη του Λουκά.

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Δεκ 22, 2010 4:26 pm

Πολυ δυσκολο μου φαινεται κατι τετοιο...δηλαδη, μετα θα ειναι αδερφια ετεροθαλη νταιζη στεφανος νικολας και νορα?Και πιος ειναι ο πατερας της αν υποθεσουμε οτι ετσι ειναι, ο λαζαριδης η ο λυτρας?Πιο πιθανο σεναριο, μου φανταζει ο εκτος της συμμοριας να ειναι ο πατερας της νορας ο ευκλειδης, για αυτο και την ειχε την νορα υπο την προστασια του, οπως και τον λουκα...Βεβαια επειδη ολα ειναι ρευστα, τιποτα δεν μπορει να θεωρηθει δεδομενο... Rolling Eyes scratch
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από naive7 Τετ Δεκ 22, 2010 5:01 pm

fay66 έγραψε:Τώρα μπορεί να με πείτε τρελή , και άδικο δε σας ρίχνω.Είδα τις αποψινές σκηνές που έδειξαν στο μεγκα από το ishow.
Όταν είπε στη Νόρα ότι μια κόρη σαν και σένα θα ήθελα , και όχι την Νταίζη μπας και εννοούσε κάτι ο ποιητής;
Πολύ παρατραβηγμένο αυτό που θα γράψω και όλες οι τούρτες δικαιολογημένα να έρθουν προς τα εδώ.
Λοιπόν ο συλλογισμός μου ξεκινά που δεν έχει μαθευτεί τίποτα από το παρελθόν της Νόρας.
Ο Μάνος βρέθηκε να είναι γιος του Ηλία και να έχει αδερφή τη Δάφνη.
Ο Νικόλας βρέθηκε να έχει αδερφή την Νταίζη-λαχείο του΄κατσε
Η Δάφνη μαθαίνει ότι ο πατέρας της σκότωσε κατά λάθος τη μάνα της .
Η Εύα έχει ξεκαεί από άντρες και πατέρα.
Το Νοράκι μας;Είχε βέβαια τον τρελάρα τον Στέλιο , ουκ ολίγο.
Όμως γιατί μου πέρασε από το μυαλό η Νόρα να είναι κόρη της Αντιγόνης και γιατί όχι και αδερφή της Νταίζης, εννοώ δίδυμη;Για ποιο λόγο να πάει στη δικαστική της αντίπαλο να αποκαλύψει τι έγινε εκείνο το βράδυ; Πότε πια πρόλαβε να εκτιμήσει τη Νόρα στο δικαστήριο;Αφού η Νόρα την κατακεραύνωσε.Μόνο αν κάποιος έχει ισχυρούς δεσμούς μπορεί να προβαίνει σε τέτοιες ενέργειες.
Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα ένα κλικ μου έκανε.Τέλος πάντων , απίθανο βέβαια , αλλά θα δείξει

Παρακολούθησα κι εγώ το πρωί τη σκηνή ανάμεσα σε Νορα και Αντιγόνη και το μυαλό μου επίσης κόλλησε όταν της είπε ότι θα ήθελε μια κόρη σαν αυτή. Το πρώτο που σκέφτηκα κι εγώ ήταν μήπως όντως μας αποκαλυφθεί καμιά συγγένεια μεταξύ τους. Βέβαια, αν ισχύει κάτι τέτοιο, η Αντιγόνη εξελίσσεται σε κουνελομάνα που έχει κάνει παιδιά με κάθε πιθανό συνδυασμό...

Σαν δεύτερη σκέψη, νομίζω ότι της το είπε μόνο και μόνο για να φανεί καλή και έχω και την αίσθηση ότι αυτό που εξομολογήθηκε δεν είναι η πλήρης αλήθεια.




Έχει επεξεργασθεί από τον/την naive7 στις Τετ Δεκ 22, 2010 5:06 pm, 1 φορά
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Δεκ 22, 2010 5:04 pm

δεν γινεται κατι τετοιο που λες μητερα της ερριετας και του λουκα να ειναι η αντιγονη, για τον απλουστατο λογο, οτι παλιοτερα ειχαν σχεση νταιζη λουκας, κατι τετοιο θα ηταν πολυ ασχημο και τραβηγμενο στη σειρα... imarton
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από naive7 Τετ Δεκ 22, 2010 5:08 pm

ειρηνη7 έγραψε:δεν γινεται κατι τετοιο που λες μητερα της ερριετας και του λουκα να ειναι η αντιγονη, για τον απλουστατο λογο, οτι παλιοτερα ειχαν σχεση νταιζη λουκας, κατι τετοιο θα ηταν πολυ ασχημο και τραβηγμενο στη σειρα... imarton

Ναι το σκέφτηκα αμέσως γι αυτό και το άλλαξα. Επίσης θα ήταν και μεγάλο χτύπημα για το Λουκάκο μας χαχαχαχαχα

Δεν ξέρω πάντως αυτή η Νόρα πως μπορεί να κολλήσει με όλη το κουβάρι των συγγενών. Πάντως η Αντιγόνη είναι πολύ αινιγματική και δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω.
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από fay66 Τετ Δεκ 22, 2010 5:57 pm

naive7 έγραψε:
ειρηνη7 έγραψε:δεν γινεται κατι τετοιο που λες μητερα της ερριετας και του λουκα να ειναι η αντιγονη, για τον απλουστατο λογο, οτι παλιοτερα ειχαν σχεση νταιζη λουκας, κατι τετοιο θα ηταν πολυ ασχημο και τραβηγμενο στη σειρα... Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 103275

Ναι το σκέφτηκα αμέσως γι αυτό και το άλλαξα. Επίσης θα ήταν και μεγάλο χτύπημα για το Λουκάκο μας χαχαχαχαχα

Δεν ξέρω πάντως αυτή η Νόρα πως μπορεί να κολλήσει με όλη το κουβάρι των συγγενών. Πάντως η Αντιγόνη είναι πολύ αινιγματική και δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω.

Από την Αντιγόνη , όλα μπορεί να συμβούν!!!!!Και με συγγραφική ομάδα την Ακρίτα και τον Κυρίτση , τα πάντα ανοιχτά. Αν αποδεικτεί ότι και η Νόρα είναι παιδί άλλου , τότε εκεί μέσα είχαν γίνει οι μεγάλοι ένα τεράστιο κρεβάτι!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Δεκ 22, 2010 6:04 pm

Παντως θεμα αιμομειξιας, δεν νομιζω οτι θα θιχτει στη σειρα, οσο προχωρημενες αποψεις και αν εχουν, επομενως η αντιγονη μητερα της ερριετας και του λουκα, αποκλειεται!!!Απο εκει και περα, καθε σεναριο, ειναι δυνατο αν και εγω ειμαι σιγουρη, οτι η νορα δεν ειναι παιδι της αντιγονης, απλα ο πατερας της, μαλλον ειναι ο εκτος της υποθεσης!!!Βεβαια, μενει να αποδειχθει στην πραξη αυτο... Nyxia
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Δεκ 29, 2010 1:02 am

Στο σημερινο επεισόδιο στη σκηνη της με το Στεφανο που δακρυσε ηταν μοναδικη! : respect : : respect :
όπως και στη σκηνη με την Αμαλία!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Φεβ 04, 2011 2:08 am

Τα πηρε όλα και εφυγε η γυναικα ειναι ταλενταρα!
απορω πως κρατηθηκε και δεν γελασε οταν ειδε το λαπά να την απειλει με το νεροπίστολο!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Φεβ 21, 2011 8:15 pm

Η Θεάρα μου και σημερα ηταν μοναδική!
Σικάτη κουκλα και ατακαδωρα!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντιγόνη Λαζαρίδη - Σελίδα 2 Empty Απ: Αντιγόνη Λαζαρίδη

Δημοσίευση από evanna Δευ Φεβ 21, 2011 8:54 pm

Oντως......και το ντυσιμο της ειδικα ηταν για πολλα : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης