Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

+26
tinaki18
giouli_edem
dennis
sarita
hionati
LIBRA
anastasia20
aggeliki
nikidanis
elenp
charmie258
masoul
FieryRed
goldy24
Ntinaki1
Antigoni!
Cancoon
alenata
filitsa
ksanthi
panda
Foulitsa
evanna
$ofi@ loukakos + nora
loukitsa
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 60
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από elenp Σαβ Μάης 15, 2010 2:16 am

Thanks loukitsa μου για το oscar . Πάρε και εσύ έναν για τον σχολιασμό σου. oscar
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μάης 15, 2010 10:32 am

Πολυ ωραιοι οι σχολιασμοι σας Αριαδνη,Foulitsa και elenp! oscar

Περιμενω και αλλα σεντονακια! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από elenp Σαβ Μάης 15, 2010 10:37 am

: thanks : Περιμένουμε και το δικό σου σεντονάκι evanna. Palamakia
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μάης 15, 2010 10:38 am

elenp έγραψε:: thanks : Περιμένουμε και το δικό σου σεντονάκι evanna. Palamakia
Παρακαλω!Το δικο μου το εχω ''απλωσει'' στην 1η σελιδα! Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από elenp Σαβ Μάης 15, 2010 10:42 am

evanna έγραψε:Απλως καλο το σημερινο επεισοδιο απο εμενα!Δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο και ηταν λιγα αυτα που με ικανοποιησαν!

Λουκας-Νορα:Στην πρωτη σκηνουλα τους στο κρεβατι μου αρεσε παρα πολυ!Δυο πανεξυπνοι δικηγοροι ψαχνουν λυση σε ενα προβλημα που αφορα τη φιλη τους χωρις ομως να λειπουν και μερικες ζουζουνιες!!!Αυτη η σκηνουλα μαζι με αυτη στον καναπε αργοτερα ηταν πολυ ομορφες! Love! Αυτη που δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ηταν αυτη στο πατωμα αφου ειχε φυγει η Νταιζαρα!Δεν ξερω γιατι,απλα με κουρασε!

Οχια-Χαπατο:Πραγματικα αυτη η ατυπη συμμαχια εχει καταντησει ανυποφορη!Εκτος του οτι βαριεμαι τις συζητησεις τους,εκνευριζομαι που τους βλεπω να μπουκαρουν με το ετσι θελω στα ξενα σπιτια χωρις σοβαρο λογο μονο και μονο για να κανουν ελεγχο στο κρεβατι των αλλων!Αν ειναι δυνατον! Threat

Νικολας-Δαφνη:Τελευταια μπορω να πω οτι μου αρεσουν περισσοτερο απ'ολους!Ηταν πολυ ωραιο που τους ειδαμε να συζητανε για το οικονομικο προβλημα που τους απασχολει!Και εκτος αυτου,ειδαμε και πλακιτσα και αγκαλιτσες!Γλυκες! inlove

Μανος-Ευα:Την πρωτη σκηνη αν και βουβη και μικρη την βρηκα πολυ τρυφερη!Το βλεμα του Μανου και οι κινησεις του ηταν υπεροχα! Heart2
Τωρα η σκηνη του πρωϊνου.....με τετοιου ειδους σκηνες δεν εχω κανενα προβλημα,ειναι γλυκες,καθημερινες,αστειες κτλ. και γενικως μ'αρεσουν!Το προβλημα μου ειναι οτι βλεπω κατα κυριο λογο ΜΟΝΟ αυτες!Ολα χρειαζονται αλλα με μετρο!Δεν μπορουν να κρατησουν(οι σεναριογραφοι)μια ισορροπια!?

Αμαλια-Πετρος:Μοναδικοι ως συνηθως!Ο Πετρος να μην ειναι στα πολυ καλα του και η τρελη ζωγραφος να θελει να του κανει πορτραιτο!Και στους δυο : respect :

Χρηστος-Νταιζη:Μια χαρα σκηνουλα!Χιλιες φορες να βλεπω τη Νταιζη με το παλληκαρι και οχι με το χαπατο!Τουλαχιστον εχουν περισσοτερο ενδιαφερον και δεν με εκνευριζουν οπως οι αλλοι!Αν ειναι να βλεπουμε τη Νταιζαρα,την προτιμω με τον Χρηστο συχνοτερα απο δω και περα!

Κοριτσια στο Χαριτεϊκο:Ομορφη σκηνη!Χαλαρες,να συζητουν,να πειραζουν τη Μαριλια και αυτη με τη σειρα της τη Νορα!Τελειες! Hug

Κατα τ'αλλα η Αντιγονη πηρε τη διαθηκη την εκρυψε και τωρα σφυριζει αδιαφορα και στο γιοκα της και στον αστυνομο,ο Ρουσσος ενστερνιζεται τις αποψεις του Λουκα περι διαθηκης και οι απολυτοι(αν και τους ειδαμε ελαχιστα,ευτυχως δηλαδη)τα ιδια και τα ιδια!

Αυτα!Συνεχιζω να αναμενω καλυτερες μερες! :wink2:

Πολύ καλός σχολιασμός, αλλά βρε Evanna μου χαμηλή η βαθμολογία σου.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μάης 15, 2010 10:46 am

Εχω γινει λιγο απαιτητικη τελευταια elenp! :oops: Περιμενω καλυτερα στο εγγυς μελλον για να ενθουσιαστω! Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μάης 15, 2010 3:00 pm


Ας σχολιάσω κι εγώ

Νόρα και Λουκάς στην πρώτη σκηνή του επεισοδίου κατάφεραν να βγάλουν αυτό που περίμενα να δω εδώ και καιρό. Συζητούν και ταυτόχρονα είναι μαζί. Ευτυχώς κατά καιρούς μας φιλοδωρούν με μερικές τέτοιες σκηνές για να θυμηθούμε γιατί μας άρεσε το ζευγάρι.Απο εκείνο το σημείο και μετά βέβαια έβλεπα σκηνές των δυό τους απλά για να γεμίζει το επεισόδιο. Προσέξτε γιατί το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. Είναι δυό άνθρωποι έξυπνοι και δεν χρειάζεται σε κάθε επεισόδιο να παλιμπαιδίζουν. Λογικό εδώ που έφτασε πια η σειρά και με δεδομένο οτι τίποτε άλλο δεν κρατάει πια το κοινό να παίρνουν χρόνο στο επεισόδιο αλλά δεν είναι απαραίτητο να καούν κι αυτοί. Δεν χρειάζεται να τους βάζετε να αναχαράζουν συνεχώς τα ίδια.

Είπα αναχαράζουν και θυμήθηκα την κοπελιά με το σπινθηροβόλο βλέμμα της αγελάδας. Τι έχει πάθει το Μελιτόνι και θρηνεί; Ή μήπως της είπαν να μοιάζει ανήσυχη και βγήκε αυτό το αποτέλεσμα; Τι να πω όπως την είδα νόμιζα οτι τη χωρίζει πάλι ο απόλυτος. Αφού δεν σε χωρίζει ρε κορίτσι μου κι αφού τον σπίτωσες και περνάς καλά τι σκούζεις;

Νικόλας και Δάφνη κρατούν το ρόλο του ζευγαριού που ζεί την καθημερινότητά του. Συζητούν τα προβλήματά τους ενίοτε γρινιάζουν αλλα δίνουν στη σειρά τον τόνο της καθημερινότητας για να μη ξεχνάμε οτι η ζωή δεν είναι ξυπνάω στολίζομαι κάνω επισκέψεις ασχολούμαι με τον γκόμενο ή με τα προβλήματα των άλλων κλπ κλπ αλλά είναι κι άνθρωποι που δουλεύουν και άνθρωποι που έχουν οικονομικά προβλήματα κι ας μην έχουν ομίλους και βίλλες. Σ αυτή τη σειρά η καθημερινότητα των ηρώων έχει χαθεί απο καιρό.

Το Μπέλλο και την Νταίζη δεν τους σχολιάζω. Κρίμα δυό τόσο καλοί ηθοποιοί να έχουν ρόλο καρικατούρας. Ένας έξυπνος υποτίθεται επιχειρηματίας που μας βγήκε καθυστερημένο και μια γυναίκα αράχνη που αποδείχτηκε γυναικάκι. Ωραίο ζευγάρι κάνουν ο επιχειρηματίας που τον έχει τυλίξει η τριτοδεύτερη τραγουδιάρα. Θυμάμαι πάντως οτι όταν ξεκίνησα να παρακολουθώ τη σειρά την παρακολουθούσα για να δω έξι παιδιά να φτάνουν την Εδέμ τους και όχι για ζευγαράκια σαν αυτό. Τέτοια ζευγάρια βλέπει κανείς σε όλα τα μεσημεριανά αλλά αν δεν κάνω λάθος η σειρά προβάλεται στις επτά το απόγευμα.

Μάνος και Εύα είχαν μια σκηνή μικρότερη απο λεπτό γιατί είναι και κουρασμένος ο άνθρωπος να μην ξεχνιόμαστε που ήταν όμως απ τις καλύτερές τους. Είδα το Μάνο να πλησιάζει διστακτικά να χαιδεύει και να σκεπάζει την Εύα και σκέφτηκα οτι απ την αρχή όταν ήταν μόνος πάντα τη σκεπτόταν. Τον θυμήθηκα να τη διώχνει και να χώνει τον χαρτοκόπτη στο χέρι μέχρι να ματώσει, να τον διώχνει και να λέει στο Χρήστο προστάτεψέ την ακόμη κι απο σφαίρα. Πίστευα οτι κάποια στιγμή θα έβρισκαν κοινό δρόμο αλλά τελικά το βιβλίο που μου πούλησαν είχε πολλές λευκές σελίδες και μάλλον ήταν ελλειπές. Μόλις άρχισε να διαχειρίζεται τα δύσκολα και τα ακραία κάπου εκεί έβαλαν τελεία και παύλα. Το άλλο πρωί κλασικά είδαμε φαγητό για να μην ξεχνάμε οτι ο ήρωας πρέπει πριν αποχωρίσει να αποκαθηλωθεί πλήρως. Για μάγειρας είναι ξεκούραστος για ότι άλλο πολύ κουρασμένος

Κι ενώ μέχρι εκεί ασχοληθήκαμε με τα κρεβάτια για να κρατήσουμε το ενδιαφέρον ξαφνικά σκάει σκηνή εντελώς άκυρη. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά έμεινα με την εντύπωση οτι ο Λουκάς η Νόρα ο Νικόλας και η Δάφνη έμειναν στα σπίτια τους από επιλογή τους. Επίσης έχω την εντύπωση οτι όλοι μαζί είχαν αποφασίσει να μην αφήνουν ποτέ την Εύα μόνη. Γιατί λοιπόν ο Λουκάς πήγε στο γραφείο να ζητήσει τα ρέστα απ το Μάνο που τήρησε τα συμφωνημένα; Πήγε να του τα χώσει επειδή έμεινε δίπλα στην Εύα και παράλληλα να μας θυμίσει οτι ο Μάνος είναι ο κακός ο άθλιος αυτός που πολύ θα ήθελαν να φύγει να τους ξεφορτωθεί. Το εμπεδώσαμε θα φύγει ο Μάνος δεν είναι ανάγκη να στέλνετε το Λουκά και να τον βάζετε να μας δίνει μασημένη τροφή γιατί καταστρέφετε και την εικόνα του Λουκά του φίλου που έλεγε στα επεισόδια της απαγωγής ακόμη κι εσύ αν χαθείς χαθήκαμε όλοι.

Εκεί κάπου είπα τελειώσαμε με τα ζαβά της ημέρας αλλά με διέψευσαν πανηγυρικά. Σκάει στην οθόνη μου συζήτηση Αντιγόνης Στέφανου. Τι ακούω η δόλια τηλεθεάτρια και δεν μένω χωρίς τρίχα στο κεφάλι. Ο Στέφανος παραδέχεται οτι ο Μάνος αγαπάει την Εύα; Γιατί τότε αγοράκι μου έκανες ότι περνούσε απ το χέρι σου και απ το κρεβάτι της μαλιαρής σου αγάπης για να τους διαλυσεις τη ζωή; Γιατί δεν τους άφηνες να το ζήσουν έστω και για να πάρουν την απόφαση οτι δεν μπορούν οτι δεν ταιριάζουν οτι δεν αγαπιούνται. Γιατί τους τρομοκράτησες και τους αποτελείωσες; Δεν το είχες καταλάβει; Και τώρα που το κατάλαβες γιατί δεν έχεις τα κότσια να ζητήσεις έστω μια συγνώμη αλλά συνεχίζεις το ίδιο τροπάριο; Γιατί μπορεί στη μανούλα να τραβάς κόντρα και να λες όσα λες αλλά στην Εύα συνεχίζεις να φωνάζεις μακριά απ το Μάνο.

Ευτυχώς η Αμαλία με το καβαλέτο της και ο Πέτρος με τις αντιδράσεις του πρόσφεραν γέλιο αβίαστο. Παλαβή ή όχι τουλάχιστον με κάνει να γελάω.

Βρισκόμαστε ένα επεισόδιο πίσω απ τον προγραμματισμό λόγω των ταραχών στην Αθήνα και το επεισόδιο που είδαμε θα έπρεπε να προβληθεί Πέμπτη παραμονή της έναρξης των πανελληνίων εξ ου και η σκηνούλα στο σπίτι της Αγγέλας. Ελπίζω να δούμε μια σκηνή ανάμεσα σε πατέρα και κόρη που να αξίζει τον κόπο και να μην περιλαμβάνει ταπεράκια και κολοκύθια. Είπαμε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Ελπίζω να πάμε λίγο παρακάτω με το θέμα του φόνου και της διαθήκης γιατί βαλτώσαμε αν και τώρα πια ελάχιστο ενδιαφέρον μου προκαλεί. Φάγαμε ένα ολόκληρο επεισόδιο με τη συγκλονιστική διαπίστωση οτι για να ανοίγει τώρα η διαθήκη ο κληρονόμος δεν είναι ούτε ο Στεφανος ουτε η Αντιγόνη αλλά έχει να κάνει με το γάμο του και τον απόγονο. Δεν είμαι νομομαθής αλλά μέχρι εκεί φτάνει και το δικό μου το μικρό μυαλό. Κάτι να πάμε παρακάτω γί νεται να δούμε;

Περιμένω μήπως και κάτι καλυτερέψει και απογοητεύομαι κάθε μέρα και περισσότερο. Για να δούμε....

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Μάης 15, 2010 3:06 pm

Clarabelle μοναδικος σχολιασμος οπως παντα αλλωστε! : respect : Συμφωνω 100% και συνεχιζω και εγω να ελπιζω οτι οσονουπω θα δουμε ολα οσα περιμενουμε! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από nikidanis Σαβ Μάης 15, 2010 3:20 pm

ποσο θα συμφωνησω με τον σχολιασμο σου Μαρια!!!!!!!!!!!
ειλικρινα θα φτασουμε να σχολιαζουμε μια σκηνη σε καθε επεισοδιο !!

ευτυχως η σκηνη με το καβαλετο εσωσε Αμαλια και Πετρο επειδη η πρωτη σκηνη δεν μ αρεσε καθολου .
μην χασουμε και τους 4(Πετρος-Αμαλια-Λουκας-Νορα) που κρατανε αυτη την στιγμη τη σειρα!!!
ισως μετα απο μια επιτυχια Βερα στο Δεξι δευτερη δεν θα μπορουσε να γινει αλλα μετα απο τον πρωτο κυκλο των Μυστικων ελεγα να και το δευτερο μπαμ !!!! μην με κανετε να απογοητευτω αλλο !! οσο ζω ελπιζω ετσι δεν το λενε...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Μάης 15, 2010 5:57 pm

ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΚΗΝΗ ΕΙΔΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ Κ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΖΕΥΓΑΡΙ!ΥΠΕΡΟΧΟΙ! Heart2
ΜΕΤΑ ΑΠ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΡΩΤΗ ΣΚΗΝΗ ΞΑΝΑΓΙΝΑΝ ΤΑ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ. ΣΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ. ΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΡΟΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΟ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΙΣΤΑ!


ΔΑΦΝΗ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑΝ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ!
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΑΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΒΑΡΕΤΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ, Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ, ΤΟ ΚΕΡΙ,ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ. ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΣΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ! ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ!ΚΡΙΜΑ!

ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΥΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΤΟΣΟ ΤΡΥΦΕΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΛΙΩΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΟΣ ΠΡΟΑΝΑΓΓΕΛΘΕΝΤΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ. ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΔΙΣΤΑΓΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΓΑΛΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ. ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΡΟΥΑΣΑΝ pleeease

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΗ ΝΟΡΑ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ; ΝΑ ΚΟΙΤΑΧΤΩ; Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΕΥΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΘΛΙΒΕΡΗ.

ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΟΝΤΡΑ. ΑΥΤΟΣ ΑΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Α ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΤΗ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΕΝΑΙΡ ΣΤΟ ΚΑΜΑ ΣΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΙΑ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ. ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΝΤΡΙΛΙΚΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΤΙ Η ΔΙΑΘΗΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΧΕΛΩΝΑΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΝΤΑΞΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Μάης 15, 2010 7:14 pm

γιατί είδα το επεισόδιο;;;;;ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ;;;;; wall
1)είμαι μαζοχίστρια
2)είμαι αισίοδοξη και θέλω να πιστεύω πως η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
3)για να τεστάρω την υπομονή μου και τα νεύρα μου
κολλούσε και το internet και λέω δεν θα τελειώσει το μαρτύριο ποτέ...
δεν παλεύονται τα επεισόδια με τίποτα όμως...

μάνος:οκ....το καταλάβαμε...θα τον διώξετε για να τον στείλετε στο εξωτερικό για σεφ...μην του κόψετε και τα φτερά...

εύα:εδώ και οχτώ μήνες ο ρόλος της έχει περιοοριστεί στο να μασαμπουκιάζει...βέβαια μπορεί οι σεναριογράφοι να ακολουθούν το <καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς>...τους δίνω 1 point σε αυτό... gelio

νικόλας:
είπαμε αστείο αυτό με τον ύπνο αλλά ΕΛΕΟΣ...δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση....

στέφανος-μελίτα:μια δίλεπτη σκηνή μαζί και πολύ μας είναι...μην μας κακομάθετε κιόλας....
σε καιρούς ΔΝΤ πρέπει να κάνουμε οικονομία ακόμα και στις σκηνές....

νόρα:αυτή είναι η ώριμη δικηγόρος του α'κύκλου;;;;αμφιβάλλω....νόρα μπορεί ο λουκάς να σε πάσαρε στον μπέλλο αλλά και εσύ μια χαρά τον εκμεταλλλευόσουν για να κάνεις να ζηλέψει το άλλο μισό;;;;και αυτό με τον καναπέ ας σταματήσει κάποια στιγμή...

μπέλλος:τι σε πείραξε βρε μπέλλο..το καημένος;;;;από την αρχή αυτή τη γνώμη είχαν για σένα...

υ.γ.τυχαιό που ο συμβαιολογράφος που του κάηκε το γραφείο είναι φίλος του σταυρίδη;;;;

άθλιο το επεισόδιο....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από LIBRA Σαβ Μάης 15, 2010 7:29 pm

ΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ...

ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.
ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ.ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;wall EKEI ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ;ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ;ΚΑΙ ΣTΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ Η ΕΥΑ ΔΕ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΕΙ;ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΣΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΚΥΡΗΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ...


Υ.Γ. Ε'Ι' ΨΙΙΙΙΙΙΤ!!!ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ.....Impatient
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από hionati Σαβ Μάης 15, 2010 8:35 pm

το επεισοδιο ψιλοαδιαφορο και βαρετο...παντως ξεχωρισα τα παρακατω...
-τον αλεξανδρο σταυρου που ηταν υπεροχος και εκφραστικοτατος...
-τη σκηνη στεφ-μελιτας...οι δυο τους δενουν τοσο καλα που μια απλη σκηνη την απογειωνουν... Heart2
-τη σκηνη πετρου-αμαλιας...η σχεση τους εξελισσεται σε μανια και ειναι απο τις πλεον καθημερινες με τα πανω της και τα κατω της...
δεν μου αρεσει που ενω προκειται για ενα απο τα πιο αληθινα ζευγαρια της σειρας θα το καταντησουν καρικατουρα...η νορα και ο λουκας μπορουν να αντιμετωπισουν τα προβληματα με σοβαροτητα,εξυπναδα και αγαπη...ετσι τους γνωρισαμε,ετσι τους αγαπησαμε ,ετσι τους θελουμε...δεν ειναι χαζοι να τους κανει οτι θελει μια τραγουδιαρα ουτε να παιζουν σα δεκαχρονα...
δεν μου αρεσει η εξελιξη ευας-μανου...αφου ξερουμε τι προκειται να επακολουθησει ποιος ο λογος...αν και ευα δεν ειναι η αδυναμια μου θεωρω οτι ο κυκλος της με το μανο αφου θα κλεισει πρεπει να κλεισει αξιοπρεπως...οσο για το μανο...καθε μερα ολο και πιο κατω...ειναι κριμα γιατι και ο μπουγιουρης ειναι ηθοποιος αξιωσεων...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από sarita Κυρ Μάης 16, 2010 9:55 am

Για αλλη μια φορα βαρεθηκα το επεισοδιο.Δεν μας βλεπω καλα αν συνεχισουμε ετσι.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ:Πανω που μου αρεσε η σκηνη η πρωτη που μιλαγαν σοβαρα και μετα το γυρισαν στο ερωτικο χωρις παλιμπαιδισμους τσουπ μου σκαει η σκηνη μετα την νταιζη που η νορα αφησε τον λουκα να κοιμηθει στον καναπε.Βεβαια καλο του εκανε γιατι σκεφτηκε αλλα ρε νορα ηξερες που εμπλεκες με τον λουκα δεν καταλαβαινω τι αγανακτηση σε επιασε τωρα.

ΝΤΑΙΖΗ-ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ-ΜΠΕΛΛΟΣ:Τι να σχολιασω?Την προστυχια της νταιζης? (που εισαι ρε δαφνη τωρα που σε θελουμε?), την ηλιθιοτητα του μπελλου?Μονο οτι τα πηρε ο λουκακος μολις του εθιξε την νορα.Το μοναδικο που αξιζε.Ετσι λουκα υποστηριζουμε τις γυναικες μας.Ευγε.

ΝΙΚΟΛΑΣ-ΔΑΦΝΗ:Οσο πανε και μου αρεσουν πιο πολυ.Μας δειχνουν και την πραγματικη ζωη, που υπαρχουν προβληματα και καθεται το ζευγαρι και τα συζηταει.Μπραβο στην κυρια γεωργονη και τον κυριο γιαννακοπουλο.

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ:Τι γλυκεια σκηνη αυτη που την χαιδεψε.Καλα το περιμενα οτι δεν κοιμοταν η ευα.Αλλα βρε ευακι μου σε τετοιες περιπτωσεις δεν το παιζουμε κοιμισμενη.Τον αρπαζουμε του σκαμε και ενα ωραιοτατο φιλι γιατι κατι αλλο στην κατασταση σου δεν μπορεις και κοιμαστε αγκαλιτσα ωσπου να σας βρει το ξημερωμα.Ειχανε βεβαια πολυ πλακα με το πρωινο οχι οχι ελεγε η ευα αλλα ορμουσε να φαει κιολας.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.

ΛΟΥΚΑΣ-ΜΑΝΟΣ:Δεν καταλαβα ακριβως το κραξιμο προς τον μανο τι ηταν?Αυτοι δεν ειπαν οτι θα προστατευουν την ευα?Δηλαδη ολοι ειχαν γουτσου γουτσου η ευα που ηθελαν να μεινει αφου υποσχεθηκαν να την προστατευουν?Ακυρος ο λουκας.Και τι σοι ακυρη στιγμη να τον κατηγορησει για παλια λαθη.Λουκα δεν εισαι και εσυ αμοιρος ευθυνων.Μπορει απο ατυχημα να σκοτωσε ο μανος τον φωτη αλλα αν δεν σκεφτοσουν εσυ αυτη την πλακα τιποτα δεν θα ειχε γινει.Για ηρεμησε.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ:Η μελιτα φοβαται να ονειρευτει τη ζωη της με τον στεφανο.Δικιο εχει η κοπελα.Ο μανος φευγει αλλος θα μπει στη ζωη της ευας να μην τον παρουμε κι αυτον?Αλλα ο στεφανος θα ειναι παντα εκει διπλα της.Μμμ τα ιδια ακουγα και για την ευα.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΑΝΑ:Ο μανος αγαπαει την ευα?Ελα ρε στεφανε.Τοτε γιατι δεν τους αφησες να παντρευτουν?Γιατι προειδοποιεις την ευα να μεινει μακρια απο τον μανο και απειλεις τον μανο για τον ιδιο ακριβως λογο?Ψαχνεις αληθειες και προσπαθεις να καταλαβεις τι γινεται.Με τι μυαλο προσπαθεις να βρεις την ακρη του νηματος?Με αυτο που δεν εχεις.Η μανα βεβαια ακλονητη στη θεση της.Κατα τα αλλα ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ.

ΑΜΑΛΙΑ-ΠΕΤΡΟΣ:
Παντα τους απολαμβανω.Οταν ακουσα τον πετρο να της λεει θελω ησυχια και ηρεμια λεω"αμαλια συρμα φευγεις"Αλλα εκει η αμαλια.Ολη η σκηνη τους ηταν απολαυστικη.Τα συγχαρητηρια μου και υποκλινομαι και στους δυο.

Κατα τα αλλα μου αρεσει παρα πολυ ο ζουγανελης, ο χρηστος για αλλη μια φορα κουκλος και το τραπεζι στο χαριταιικο απολαυστικο.Αχ βρε νορα σε πηρανε χαμπαρι και τα μικρα.Επισης μου αρεσε πολυ και η σκηνη λουκα-αμαλια.
Λουκα μου πατατες εχεις φαει απο μενα καβαλετο εχεις φαει?Θεα η πεφανη.
ΑΥΤΑ.ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Κυρ Μάης 16, 2010 10:39 am

Μαρια μου για αλλη μια φορα εξαιρετικος ο σχολιασμος! : respect : Συμφωνω σε ολα αλλα ειδικα στο τελευταιο,συνελθετε! Synelthe

Αγγελικη μου και ο δικος σου σχολιασμος τελειος! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από sarita Κυρ Μάης 16, 2010 3:39 pm

να σαι καλα evanna μου.Ε αμα πια το εχουν παρατραβηξει.Και επειδη τωρα διαβασα τον σχολιασμο σου Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 96572
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από dennis Δευ Μάης 17, 2010 1:14 pm

Συμφωνώ με όλα όσα λέτε .
Μια παρατήρηση : λίγο καιρό πριν , έμπαινα Δευτέρα πρωί να διαβάσω σχόλια για επεισόδιο Παρασκευής και γινόταν χαμός .
Σήμερα μπήκα και είδα 5 σελίδες …..και όλες με παράπονα
Αυτό τα λέει όλα …για το που έχουν φτάσει ή καλύτερα ξεπέσει τα Μυστικά
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία…
Αλλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ ……..
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Μάης 17, 2010 1:35 pm

dennis έγραψε:Συμφωνώ με όλα όσα λέτε .
Μια παρατήρηση : λίγο καιρό πριν , έμπαινα Δευτέρα πρωί να διαβάσω σχόλια για επεισόδιο Παρασκευής και γινόταν χαμός .
Σήμερα μπήκα και είδα 5 σελίδες …..και όλες με παράπονα
Αυτό τα λέει όλα …για το που έχουν φτάσει ή καλύτερα ξεπέσει τα Μυστικά
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία…
Αλλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ ……..


Συμφωνώ μαζί σου dennis !!!
Μετά από ολόκληρο Σ/Κ δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να υπάρχουν ΜΟΝΟ 5 σελίδες σχολιασμού ....
Για να καταλάβουν πόσο μας έχουν ξενερώσει ......

Τί να σχολιάσεις ??? Τον ροφό, που ενώ έχει μέσα στην αγκαλιά της τον άντρα που αγαπάει και είναι ξαπλωμένη πάνω στο δασύτριχο του στήθος, εκείνη πάλι μιξοκλαίγεται ????
Μα δείτε ύφος .... vomit

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 PDVD_055-1

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 PDVD_058-2
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από tinaki18 Δευ Μάης 17, 2010 1:38 pm

TEΛΙΟ ΗΤΑΝ ΟΣΟ ΕΙΔΑ ΔΗΛΑΔΗ !! ΛΟΥΚΑΣ -ΝΟΡΑ ΤΕΛΙΟΙΟΙ
ΝΤΑΙΖΗ ΔΗΜΗΤΡΗΣ :ΑΣ ΤΟΥΣ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣ !
ΜΑΡΙΛΙΑ ΠΡΟΣ ΝΟΡΑ :ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΚΙΝΟ!
ΑΣΤΙΝΟΜΟΣ :ΤΙ ΝΑΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ ?Η ΑΝΘΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΗ ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΣΧΙΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΟΛΟΦΩΝΟΣ?ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ !!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Μάης 17, 2010 2:41 pm

Dennis ακριβως ετσι ειναι!Μας εχουν κανει να χαλαστουμε απιστευτα! -.-

Γιουλη τελειες οι φωτο! : respect : Και συμφωνω εννοειται!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Μάης 17, 2010 3:44 pm

dennis έγραψε:Συμφωνώ με όλα όσα λέτε .
Μια παρατήρηση : λίγο καιρό πριν , έμπαινα Δευτέρα πρωί να διαβάσω σχόλια για επεισόδιο Παρασκευής και γινόταν χαμός .
Σήμερα μπήκα και είδα 5 σελίδες …..και όλες με παράπονα
Αυτό τα λέει όλα …για το που έχουν φτάσει ή καλύτερα ξεπέσει τα Μυστικά
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία…
Αλλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ ……..

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΚΙΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ... :twisted: :twisted: :twisted:
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Μάης 17, 2010 3:45 pm

dennis έγραψε:Συμφωνώ με όλα όσα λέτε .
Μια παρατήρηση : λίγο καιρό πριν , έμπαινα Δευτέρα πρωί να διαβάσω σχόλια για επεισόδιο Παρασκευής και γινόταν χαμός .
Σήμερα μπήκα και είδα 5 σελίδες …..και όλες με παράπονα
Αυτό τα λέει όλα …για το που έχουν φτάσει ή καλύτερα ξεπέσει τα Μυστικά
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία…
Αλλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ ……..

Συμφωνώ και εγώ. Επίσης πιστεύω ότι αυτά τα δύο βραβεία που δόθηκαν στη σειρά πρέπει να "αποσβεστούν" κάποια στιγμή... Μας έδωσαν έναν πολύ καλό πρώτο κύκλο και στο δεύτερο μας κέρασαν πολλές προχειρότητες. Φυσικά χαιρόμαστε για κάποιες εξελίξεις που είχαν μερικές σχέσης αλλά η διαρκείς επανάληψη, παλιμπαιδισμός, βραδύτητα εξελίξεων, προχειρότητα & η ασυνέχεια του σεναρίου και οι άκυροι ρόλοι κούρασαν.
Θέλω να ολοκληρωθούν και να κλείσουν όλα όσα ξεκίνησαν στις αρχές της σεζόν... Θέλω να συνεχές σενάριο με σοβαρή πλοκή... Θέλω ισοσκελισμένο τηλεοπτικό χρόνο για όλες τις ιστορίες, όχι προχειρότητες και γελοιότητες... Δεν είμαστε τηλεθεατές με χαμηλές αξιώσεις έχουμε μέτρο σύγκρισης και Ελληνικό και ξένο... Συγνώμη για το ξέσπασμα απλώς έχω απογοητευτεί λίγο από τα "Εδεμικά" τεκταινόμενα....

Όσο για το επεισόδιο της Παρασκευής καλύτερο από της Πέμπτης αλλά και πάλι με κενά και χαζές εξελίξεις.... Το μοναδικό πράγμα που με έκανε να χαμογελάσω ήταν οι ΛουκοΝορικές στιγμές που και πάλι έκαναν τη Νόρα να φέρεται κάπως και με χάλασε.... Αλλά όπως λέτε είπατε και παραπάνω η ελπίδα πεθαίνει τελευταία(πάλι καλά είναι die hard! lol! )
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από dennis Δευ Μάης 17, 2010 3:52 pm

LIBRA έγραψε:
dennis έγραψε:Συμφωνώ με όλα όσα λέτε .
Μια παρατήρηση : λίγο καιρό πριν , έμπαινα Δευτέρα πρωί να διαβάσω σχόλια για επεισόδιο Παρασκευής και γινόταν χαμός .
Σήμερα μπήκα και είδα 5 σελίδες …..και όλες με παράπονα
Αυτό τα λέει όλα …για το που έχουν φτάσει ή καλύτερα ξεπέσει τα Μυστικά
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία…
Αλλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ ……..

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΚΙΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ... :twisted: :twisted: :twisted:

Μη νιώθεις τύψεις για τις κακιούλες....
Μια χαρά φροντίζουν οι δημιουργοί να μας δίνουν αιτίες και αφορμές για να γινόματε κακά και γκρινιάρικα παιδάκια... :twisted:
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Μάης 17, 2010 5:05 pm

Βλέπω επικρατεί πλήρης απογοήτευση στο φόρουμ...
Εγώ όμως θα σχολιάσω μερικά πράγματα αν και δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο να πώ...

Λοιπόν:

Οι δικηγόροι της καρδιάς μου
Πολύ όμορφη σκηνή.. Να συζητούν για όλα αυτά που τους απασχολούν μαζί.. Η Νόρα να χαϊδεύει τα μαλλιά του και ο Λουκάς το λαιμό της.. Πόσο μου αρέσουν σε τέτοιες σκηνές και θυμώνω που έχασαν μία σεζόν και μισή δείχνοντας τους ως φίλους και μόνο και που μας στέρησαν τέτοιες στιγμές.. Μετά όμως το παίρνω πίσω γιατί το ζευγάρι αυτό το αγαπήσαμε επειδή δοκιμάστηκε και η σχέση τους δεν βασίζεται μόνο στο πάθος αλλά σε κάτι πολύ πιό ουσιαστικό και βαθύ..

Το Καρταλαίϊκο χρηματοκυβώτιο
Ο κωδικός ασφαλείας του χρηματοκυβωτίου είναι <<1234>>, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να βρεί εκεί τη διαθήκη.. Ας το πεί κάποιος στον αστυνόμο ή ακόμα και στον Χρήστο να μάθουμε και εμείς τι εστί διαθήκη..

Το ζευγαράκι του μπουζουκιού
Αυτούς ή στα μπουζούκια θα τους βλέπουμε ή στο σπίτι της Νόρας.. Γιατί θα πρέπει να είμαι αναγκασμένη να βλέπω τον τρόπο που βάφεται μια τραγουδίστρια πρίν βγεί στην πίστα, γιατί θα πρέπει να ανέχομαι να βλέπω μια υποκρίτρια να δουλεύει ψηλό γκαζί έναν πανηλίθιο, γιατί πρέπει να βλέπω το ψώνιο κάποιου σε όλο του το μεγαλείο, γιατί πρέπει να γεμίζουν τα επεισόδια με άσχετους; Γιατί...;;;

Μάνος και Εύα
Το γλυκιά και τρυφερή σκηνή.. Μου άρεσε απίστευτα η προστατευτικότητα που έβγαζε ο Μάνος και όσο και να μην τον πήγαινα σαν χαρακτήρα, ομολογώ οτι εκπέμπει μια ζεστασιά όταν βρίσκεται με την Εύα, που κάποιοι άλλοι δεν....

Τα ζευγαράκια της εσώπορτας και της εξώπορτας
Εδώ εγώ δεν αντέχω άλλη νύχτα επισκέψεων, η Νόρα πώς να αντέξει; Μου άρεσε τρελά που ο Λουκάς τα πήρε όταν του θίξανε το Νοράκι... Μου άρεσε τρομερά που η Νόρα με τον Λουκά εξωτερικεύσανε την αγανάκτηση τους και τους διώξανε..
Αλλά μετά πάλι παιδιαρίσματα βρε παιδιά; Όλα έχουν και ένα όριο.. Επίσης θα διαφωνίσω με τον Λουκά και θα συμφωνίσω με την Νόρα, αυτό δεν είναι το αλατοπίπερο της ζωής, αυτό είναι "κοιμάμαι τις νύχτες και ονειρεύομαι την άφιξη του διαβόλου", σκέτο μαρτύριο δηλαδή..
Όσο για την Νταίζη και τον Μπέλλο, το έχουνε παρακάνει.. Δεν αντέχω να βλέπω μια Νταίζη να χρησιμοποιεί συνεχώς το παιδί της για να την σπάσει σε κάποιον και έναν Μπέλλο που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η εικόνα του.. Άπ'όλα όσα έγιναν εκεί μέσα ο Μπέλλος κράτησε το αυτονόητο, οτι είναι "καημένος".. Αυτό το κόλλημα πάλι με τον τρίτο ενικό με στέλνει.. Αυτός ή καραψωνάρα είναι ή πανηλίθιος, δεν εξηγείται αλλιώς όλο αυτό που είδα...

Το ζευγαράκι της κρεβατομουρμούρας
Μου αρέσει που ο Νικόλας έδειξε να ξέρει καλά την Δάφνη.. Η σκηνή ήταν λίγο βαρετή αλλά πολύ ουσιαστική για μια οικογένεια να παλεύει να τα βγάλει πέρα με τα οικονομικά της.. Μου άρεσε που μίλησαν σοβαρά και δεν επικεντρώθηκαν κυρίως στον ύπνο, αν και στο τέλος ξεράθηκαν πάλι..χιχιχι...

Το ζευγαράκι του αγίου "σεντονίου"
Έτσι τυλιγμένοι που ήτανε στα σεντόνια (ο λόγος για την Μελίτα και τον Στέφανο) σκέφτηκα αμέσως οτι είχα ξεχάσει να βάλω πλυντήριο.. Razz
Τώρα πραγματικά, σέβομαι τους θαυμαστές αυτού του ζευγαριού αλλά εμένα δεν με πείθει καθόλου και αυτό επειδή μας σερβίρισαν ξαφνικά έναν έρωτα κεραυνοβόλο που μέσα σε λίγες μέρες ακούστηκαν μεγάλα λόγια αγάπης τύπου "δε μπορώ να ζήσω χωρίς εσένα".. Κατά τα άλλα με στεναχωρεί και ταυτόχρονα με εκνευρίζει η στάση του Στέφανου να θέλει και να ονειρεύεται μια ζωή με την Μελίτα ενώ ξέρει οτι η Εύα και το παιδί του κυνδυνεύουν..
Ακόμα και ο Λουκάς με την Νόρα στο κρεβάτι τους συζητάνε πως μπορούνε να προστατέψουνε την φίλη τους που άνετα θα μπορούσαν να απέχουν απο τέτοιες συζητήσεις και να κάνουν ζουζουνιές χωρίς κανείς να τους προσάψει τίποτα..
Σε αντίθεση με τον Στέφανο που το παιδί του κυνδυνεύει και αυτός αντί να σκεφτεί με ποιόν τρόπο θα προστατέψει το αγέννητο, ονειρεύεται στο κρεβάτι την ζωή του με την Μελίτα.. Η μελίτα δέ, καμία ανησυχία για την αντίζηλο, το μόνο που την νοιάζει είναι να μπορεί ονειρεύεται.. Διακρίνω μια αναισθησία απο μέρους τους και το λέω αντικειμενικά...

Νόρα και Λουκάς επι του καναπέως
Τώρα μόλις δεν έλεγα γιαυτούς; Πάλι το θέμα τους είχε να κάνει με την διαθήκη και με το να βρούν τη λύση... Κάνανε το χιουμοράκι τους, είχαν και ένα φοβερό φιλί και ορίστε μία σκηνή που αξίζει να τη δείς...
Τελικά αυτοί είναι εγωϊστές μόνο στα θέματα μεταξύ τους γιατί όταν οι φίλοι τους έχουν πρόβλημα, βάζουνε στην άκρη και τις προσωπικές τους στιγμές και προσπαθούνε να βρούνε λύσεις.. Αν και σ'αυτό δεν είμαι πολύ σύμφωνη γιατί πρέπει κάποια στιγμή να κάνουνε μία κουβέντα εφ'όλης της ύλης..

Ο Μαχούν των "Μυστικών" με τον βοηθό του
Ο Σταυρίδης ξέρει πολλά αλλά τί ακριβώς, δεν ξέρουμε..
Άσχετο--> Η μουσική του prison break με τρελαίνει...

Το ζευγαράκι που παρακολουθεί πολύ Μαμαλάκη
Περίμενα να με χαλάσει η σκηνή αλλά δε με χάλασε καθόλου.. Μου άρεσε θα έλεγα, ο Μάνος με την Εύα μόνοι σε μιά σκηνή ήταν υπέροχα και δε την βρήκα και άσκοπη.. Απλά να μην μείνουμε με αυτές μόνο.. Αντί για γιουβαρλάκια και μαγειρικές ανησυχίες, θα ήθελα να τους δώ σε πιό ουσιαστικές στιγμές.. Δεν αξίζει να τελειώσει μια τόσο ξεχωριστή σχέση αναλύοντας γιουβαρλάκια..
Εύχομαι να υπάρξουν και αυτές οι στιγμές γιατί κρίμα να μας ξενερώσουν τόσο πιά..

Μπέλλος και Κατερίνα
Πολύ άσχετη σκηνή.. Τι την έδειξαν;; Για να δούμε τις ηγετικές ικανότητες του Μπέλλου; Αν έλεγα οτι δεν μας ενδιαφέρουν, θα με άκουγε κανείς ή τζάμπα θα ανεβάσω volume που είναι και της μόδας...
Αμάν πιά με τους άσχετους...

Η θανάσιμη πεθερά και ο γιός
Καλά ο Στέφανος όλο "δεν ξέρεις τι λές" λέει στη μάνα του και όλο την ακούει και την πιστεύει.. Η άλλη πάλι έφτιαξε σενάριο επιστημονικής φαντασίας.. Την Εύα λέει θέλουν να την βλάψουν οι φίλοι της και είναι κοντά της για να είναι υπεράνω υποψίας.. Τελικά πρέπει να ανοίξουμε ένα τόπικ με τις φανταστικές υποθέσεις της Αντιγόνης για να μην ξεχνιούνται, κρίμα είναι...

Η καλλιτέχνιδα και η έμπνευση της
Τι να πώ για αυτούς που απολαμβάνω να τους βλέπω.. Θεός ο Κατρανίδης με το μαλλί να πετάει, θεά η Πεφάνη που ζωγράφιζε την απουσία του Ρούσσου...
Τελικά απο τις λίγες σταθερές αξίες της σειράς...

Το παρολίγον ξενιτεμένο ζευγαράκι
Δεν αντέχω τα ψέμματα της Νταίζης.. Αυτή δεν είναι κάν διπρόσωπη, τετραπρόσωπη είναι.. Άλλη προσωπικότητα δείχνει στον Λουκά, άλλη στον Μπέλλο, άλλη στον Χρήστο και άλλη στο παιδί της..
Είναι ο συνδυασμός που σκοτώνει.. Απορώ όμως ποιός είναι ο πραγματικός της εαυτός.. Και μάλλον θα τον μάθουμε σύντομα...
Ο Χρήστος λέει να μείνει μακριά απο όλους αυτούς.. Χρήστο μου, εσύ πρέπει να μείνεις μακριά απο δ'άυτην πρίν σου πάρει τα σώβρ@κα και την ποδιά μαζί...

Η καλλιτέχνιδα έχασε το τάκτ της
Τέλεια σκηνή..
Η Αμαλία κόντεψε να χάσει το τάκ της όταν άκουσε για τα εγγόνια του Λουκά και της Νόρας αλλά ο Λουκάς το έπιασε και την έκανε με ελαφρά...
Τι ήταν πάλι αυτή η προοικονομία; Βρε Λουκάκο άσε τα εγγόνια προς το παρόν και κάντε ένα φασολάκι να χαρούμε οι έρμες Λουκανορικές...

Η γάτα Καρταλαίνα και ο γάτος Σταυρίδης
Δύο γατιά που κυνηγιούνται μεταξύ τους.. Για να δούμε ποιός θα πιάσει πιανού την ουρά..

Ο "πραγματικός" Ρούσσος και ο Λουκάς
Μικρή αλλά αρκετά κατανοητή σκηνή για να κατανοήσουμε πόσο ακατονόητα είναι όλα αυτά που συμβαίνουν με την διαθήκη..
Υποθέσεις κάνουνε και πάλι καλά να λέμε...

Κοριτσοπαρέα στο τραπέζι
Παρεϊστικη σκηνή και το Μαριλιάκη πολύ όμορφο..
Να δούμε και την συνέχεια σήμερα με τα χρέϊ της Δάφνης και την αντίδραση της παρέας...

Ο Σταυρίδης με το Λουλούδι του
Ανησυχεί πιό πολύ απ'όσο θα έπερεπε για την Εύα και απορώ γιατί..
Πλέον είναι σίγουρο οτι η Ανθή έχει ένα παρελθόν που σχετίζεται είτε με την Αντιγόνη, είτε με την παρέα...

Αυτά απο μένα..
Αναμένω και ελπίζω σε καλήτερα επεισόδια γιατί τα "Μυστικά" που ξέραμε, έχουν ολίγο χαθεί...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 366 - Ημερομηνία 14-05-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Μάης 17, 2010 5:11 pm

Εζι μου το σεντονακι σου ηταν πραγματικα καταπληκτικο!Δικα σου oscar oscar oscar

Και συμφωνω μεχρι τελειας! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης