Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

+77
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
ifigeneia1
evanna
Ntinaki Agapaei Petraki
angeliga
Antigoni!
CineFreak
FieryRed
Ezantakou
nikidanis
nora_oscar
KatsaroYpotheto
Vaso20
Morena
Penny
NATALITSA_LOUKITSA
fotinaki
Lyn
dt
angel_patra
trelh gia nora-louka
aggeliki
glgs
Vasouli
rachel
Aria
nellyjenn
νοριτσα
LIBRA
Izabella29
maraki_ch
JESSIE
irini
maeveline
loukasnora
gourounaki
gxnel
fanlouknor
maria_sab
diam rena
giwta20
anastasia20
jim7
pruedens
sarita
kelly
koukoumfkos
DESPOINA
noraloukas2
tzibirdika
anneliz_333
katerina--noraloukakos
Cancoon
elenp
figenaki
masoul
Evalia
Foulitsa
ebelina2007
soso
margaret10
panpetrakatsi
Nora&Loukas
mariannitaki
nora19
pasxalitsa
st@cy
Καρ-Mik
sifantid
anna_loukonoriki4ever!!
vs116117
$ofi@ loukakos + nora
manos for ever
loukitsa
evangeliap2808
Clarabelle
81 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 46 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 13 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 135
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 20, 2010 12:02 am

Cancoon έγραψε:Σε γενικές γραμμές η τηλεταινία μου άρεσε!!!!

Οι θεματικές που μου άρεσαν φοβερά είναι οι εξής:
1)Η ολική επαναφορά της Μελίτας. Πραγματικά το απόλαυσα που την είδα έτσι με θάρρος, με πυγμή, με αποφασιστικότητα.
Μου άρεσε που οι σεναριογράφοι της έδωσαν μια τόσο συγκεκριμένη ιδεολογική επιλογή: το “είμαι κατά της έκτρωσης” που συμπληρώθηκε από το “όχι άλλα να λέμε και άλλα να κάνουμε”! Εξάλλου ταιριάζει πολύ με την φυσική της τρυφερότητα η επιθυμία της να γεννήσει αυτό το παιδί.
Γενικώς δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους γονείς που βοηθάνε τα παιδιά τους, αλλά και τη στάση της Μελίτας να ζήσει μια ζωή μακριά από τις απολαύσεις που θα μπορούσαν να της προσφέρουν οι γονείς της, την βρίσκω πολύ συγκινητική.
Δεν νομίζω οτι ζει μακρυά απο τις απολαύσεις που της προσφέρουν! Πως πλήρωσε την εγγύηση? Πως επιπλωσε την σπιταρόνα? Πως την συντηρεί χωρίς δουλεια? Γιατι μακριά απο τους γονείς, σημαίνει μακριά και απο τα λεφτά τους, όχι μόνο απο την παρουσία τους...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Σεπ 20, 2010 12:05 am

tzibirdika έγραψε:]Αμα σας πω οτι δεν καταλαβαινα τιποτα απο οσα ελεγαν θα με πιστεψετε? Εχω και μαρτυρα τη Σοφια και την Εζι...να μαθετε... Siga...

Γιατί ακούσαμε εμείς Σμα; Κάτι ασυνάρτητα! Razz

Ο Λουκακος εγινε Μενιος 2??? Menio Ντροπης πραγματα να χουφτωνει το Νορακι....ΚΑΙ Ο ΚΑΜΕΡΑΜΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ....
Kοίτα τι προσέχουν... Angel Εγώ δεν είπα τίποτα στο msn! Ούτε αναφέρθηκα!

Περιμενα μια συζητηση, μια ερωτικη σκηνη...αλλααααα...τσαμπα περιμενα...
Άσε! Μείναμε στο περίμενε!

Ωραια φωνη αυτη η ηθοποιος παντως..
Όντως! Πολύ μελωδική στο τραγούδι, αλλά πολύ μπάσα στην ομιλία... Αυτό το δεύτερο με χάλασε κάπως, πάντως!

Της Νορας ηταν ακρως συγκινητικη και την αφησαν και τελευταια για να κανει αισθηση..τυχαιο? δε νομιζω........
Χάθηκε, όμως, να μας τη δείχναν πάνω από ένα δευτερόλεπτο μετά την ευχή; Χάσαμε τα φιλιά! Λάθος πλάνα έκαναν! Έλεος! : gibbs Xάσαμε και το βλέμμα του Λουκά... Aww

Του Λουκα δε με τρελανε..χαθηκε να πει κατι για τη Νορα? Τελοσπαντων....
Και εγώ το περίμενα... Rolling Eyes Και νομίζω και η Νόρα...

: respect : Εξαιρετικός σχολιασμός Σμα! Με κάλυψες απόλυτα!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 20, 2010 12:06 am

Clarabelle έγραψε:
Cancoon έγραψε:
4)Ο Λευτέρης. Η ιστορία του είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, κυρίως γιατί είναι ένας καθαρός ήρωας που ήρθε να αποκαταστήσει τη δικαιοσύνη. Έχει ένα τόσο βαρύ δράμα να τον κρατά άγρυπνο και όμως κάνει μια υπερπροσπάθεια να φαίνεται νορμάλ στους γύρω του.



Ο καθαρός ήρωας έχει επίσης ένα βαλιτσάκι διαμάντια στην ουσία κλεμένα.
Η Βέρα αμυνόμενη βεβαίως βεβαίως καθάρισε και δυό που ήρθαν να τα πάρουν πίσω
Ο ίδιος επίσης κάνει παιχνίδι και μου φαίνεται θα είναι αρκετά σκληρό
Ας περιμένουμε λίγο......


Συμφωνώ απόλυτα!
Και μένα μου φάνηκε πολυ σκληρός ο Λευτερης!
Μου δόθηκε η εντυπωση ότι θα κινείται εντελώς εν ψυχρώ από 'δω και στο εξής!
Οψόμεθα!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Δευ Σεπ 20, 2010 12:08 am

πραγματικα το θα σταθω στα ποδια μου της μελιτας -δηλαδη θα μεινω στη σπιταρονα που αλλοι αγορασαν - δεν μου αρεσε τοσο πολυ. θα προτιμουσα να επιανε μια δουλεια και ενα διαμερισμα και να αρχιζε ξανα απο την αρχη αφου θελει τοσο πολυ να ανεξαρτητοποιηθει. Razz
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από tzibirdika Δευ Σεπ 20, 2010 12:08 am

Kοίτα τι προσέχουν... Εγώ δεν είπα τίποτα στο msn! Ούτε αναφέρθηκα!

Εννοειται εσυ αλλωστε εισαι η Σιμελα...δε τα προσεχεισ κατι τετοια.. sisi

Χάθηκε, όμως, να μας τη δείχναν πάνω από ένα δευτερόλεπτο μετά την ευχή; Χάσαμε τα φιλιά! Λάθος πλάνα έκαναν! Έλεος! : Xάσαμε και το βλέμμα του Λουκά...

Αστα να πανε....αστα...

Εξαιρετικός σχολιασμός Σμα! Με κάλυψες απόλυτα!

Ευχαριστωωωω!!!!! Και χαιρομαι ))
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Σεπ 20, 2010 12:11 am

evangeliap2808 έγραψε:Αρκετά ικανοποιητικό το πρώτο επεισόδιο,αν και το περισσότερο ήταν flash back του Λευτεράκη.
Σημαντικά σημεία:
1) "Είναι η μοναδικη γυναίκα που εχω αγαπήσει στη ζωή μου"
Όπα..όπα γιατί τη θες και εσύ τη μούτζα σου!Μη λες μεγαλα λόγια Στεφανάκο γιατί η Ακρίτα έχει άλλα σχέδια.
2)Η ηθοποιός που παίζι τη κοπέλα/γυναίκα ή ότι και αν είναι του Λευτέρη..δεν έχει τύχει να τη δω κάπου αλλού.Γεγονός είναι όμως πως οι ατάκες που είχε δεν μπορούσε να τις αξιοποιήσει σωστα.Δεν το ένιωθα.
3)Φέτος το είχα πάρει απόφαση.Δεν θα υποστηρίξω τη Μελίτα..και με το που βλέπω τη σκηνη με τους γονείς της ...
BAM!
Μια αλλαγμενη Μελίτα βλέπω στην οθόνη μου.Μια Μελίτα που προσπαθεί να ανεξαρτητοποιηθεί,μια Μελίτα που να καταλαβαίνει τα λάθη της,μια Μελίτα που να παιρνά χρόνο με το παιδί της και γενικά ακριβώς αυτο το άτομο που ηλπιζα πως θα δω.Αν συνεχίσουν έτσι οι σεναριογράφοι , Μελίτα 3ου κύκλου>>>>>>>2ου κύκλου
4)Η καύση των νεκρών από πότε επιστεπεται στην Ελλάδα;;Τα'χασα μολίς τον είδα εκεί πάνω!
5)Προσπαθούν να κάνουν Μπέλλο - Νταιζάρα normal ζευγάρι;;Oh God θα ρίξουμε ένα γέλιο στα επόμενα επισόδεια..!!
6)Η Ερριέτα μ'αρέσει που έχει αυτό τον αέρα...άρχοντικό.Δεν ξέρω έαν μου αρέσει ή όχι σε προσωπικότητα ακόμα.
7)Οι άλλοι (Νταίζη-Χρήστος) έτσι τους ήρθε και το κάνουν; Τόσο πάθος πια;;Η άλλη παντέυεται σε λίγο..έχει να πάει κέρατο ο Μπέλλος σε αυτή τη σεζόν!
To επόμενο από ότι είδα θα είναι καλύτετο...

Πολύ ωραίος σχολιασμός evangeliap2808!!
Η αλήθεια είναι ότι και μένα η σκηνή της καύσης της Βέρας μου δημιούργησε μια αναταραχή, γιατί το να καίγεται ένα ανθρώπινο σώμα έτσι στο ύπαιθρο είναι λίγο spooky ως θέαμα, αλλά οπωσδήποτε προσέδωσε πολλά στο δράμα του Λευτέρη.
Παραδόξως αποτέφρωση νεκρών επιτρέπεται στην Ελλάδα (νόμος 3448/2006 που ακολουθήθηκε από προεδρικό διάταγμα, όπου εξειδικεύτηκαν οι προϋποθέσεις αποτέφρωσης νεκρών που φυσικά δεν περιλαμβάνουν την καύση στην εξοχή) πλην όμως δεν πρέπει να έχει δημιουργηθεί ακόμα κάποιο κέντρο αποτέφρωσης νεκρών στην χώρα μας. Τουλάχιστον σε αυτό το σημείο είχα αφήσει το θέμα εγώ - δεν ξέρω αν υπήρξε κάποια άλλη εξέλιξη!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από kelly Δευ Σεπ 20, 2010 12:12 am

Δεν ξέρω καν αν θα σχολιάσω αναλυτικά αλλά θα κάνω ένα γενικό σχόλιο......
Ψάχνω ακόμα να βρω στο Mega μια σειρά που αφορούσε την Παρέα της Φεγγαρόπετρας...Προφανώς και δεν υπάρχει πλέον ή καλύτερα υπάρχει αλλά δεν αφορά την Παρέα...
Δεν ξέρω πως θα γίνει να δέσουν όλα τα καινούρια που μας παρουσίασαν με την παρέα,αλλά το ελπίζω τουλάχιστον!
-Αγαπημένη μου σκηνή φυσικά,η σκηνή με τις ευχές!!!Μου άρεσε που προσαρμόζονται οι ευχές της παρέας στο χρόνο,κάτι που είναι λογικό!
-Με συγκίνησε απίστευτα η στάση της Εύας(τουλάχιστον δεν προσπάθησαν να μεταλλάξουν τελείως τον χαρακτήρα της προκειμένου να ξεχάσουμε ότι υπήρχε ένας Μάνος)
-Μου άρεσε η είσοδος της κυρίας Λάμπου ενγένει!Μ'αρέσει πολύ σαν ηθοποιός και στο συγκεκριμένο ρόλο αποπνέει ένα μυστήριο!
-Με εκνεύρισε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και για ακόμα μια φορά(ε οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται)η επαναστάτρια χωρίς αιτία καθώς επέστρεψε από τις διακοπές εκείνη και τα μέχρι το πάτωμα μούτρα της,η ανεξήγητη προς τους γονείς της κακία και ο υπέρμετρος εγωισμός της που την κάνει να ταράζει το παιδί της!!!!Δεν νομίζω ότι μπορώ να την αντέξω για πολύ ακόμα..
-Τα μωράκια της παρέας όοοοοοοολα τα λεφτά καθώς ήταν και τα 2 γλύκα!!!
;D ;D
Δεν ξέρω τι να ψηφισω....Αχ αυτές οι άτιμες οι προσδοκίες της τηλεθεάτριας,αχ.....!!!!Ας ψηφίσω μέτριο..Αρχή σεζόν είναι..κρίμα...Ας ελπίσουμε στα καλύτερα! livani
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sarita Δευ Σεπ 20, 2010 12:17 am

Σχολιασμος αυριο απο μενα απλα δυο προτασεις:
ΜΑΝΟ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΘΑ ΦΑΡΜΑΚΩΘΩ και οχι τιποτα αλλο σκοπευω να σου ζητησω να με καψεις εσυ μετα και
ΜΕΛΙΤΑ ΠΕΡΣΙ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕΣ ΑΗΔΙΑ ΦΕΤΟΣ ΓΕΛΙΟ να σαι καλα κοριτσακι μου.Αυριο τα υπολοιπα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από pruedens Δευ Σεπ 20, 2010 12:18 am

καλο το επεισοδιο για μενα το τελευταιο μισαωρο ητανε καλυτερο....

εμενα η σκηνη στην παραλια με στεναχωρησε , εβαλαν και το τραγουδι που ειχαν βαλει στο προηγουμενο επεισοδιο....μονο που τοτε ητανε ολοι μαζι και χαρουμενοι....αχ ρε μανο καθαρμα σε ανεβαζαμε καθαρμα σε κατεβαζαμε αλλα λειπεις......

αυτο με τα πολλα point of views του θανατου της γυναικας του new hottie boy με πολλα διαμαντια .....δεν μου πολυεκατσε αλλα οκ....

εγω χαιρομαι την νταιζη .....πολλα σ αγαπαω μοιραζει...μια στον Μητσουλα μια στον Χρηστο .......να δουμε που θα φτασει η τραγουδιαρα.....στην τελικη τωρα .

Μελιτα.... γιατι εφυγες απο το σπιτι σου ειπαμε???? δεν εμενες και με τους γονεις σου....μια σπιταρωνα να ειχες ..σε πλακωναν τα ντουβαρια???? πολλα νευρα ομως εχεις......και ο Στεφανος αλλα τοσα που εμαθε για το Νταιζουλινι...

Δαφνη - New Hottie in Town - Eυα παιζει κατι σε τριαδα??? παντως ουτε με την μια ουτε με την αλλη τον βαζω δεν ξερω μετρια η κατασταση......θα δουμε...

τα ωραια τωρα αρχιζουν...με λιγα λογια η πρεμιερα ητανε να μας βαλει στο κλιμα οτι αρχισαμε......

Νορα - Λουκας = τους αφησα Last but not least , αχ αυτη η αγαπη.......θα μας φαει........μπορει να γινουν cheesy οσο δεν παει αλλα τους αγαπαω...highlight = η ευχη της Νορας ...........


pruedens


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Σεπ 20, 2010 12:21 am

Μάπα το καρπούζι. Σήμερα έβλεπα το επεισόδιο και το ματς της ΑΕΚ ταυτόχρονα. Και τα δύο είχαν τρομερό ...... ενδιαφέρον. Τουλάχιστον στο ματς τα τελευταία 10 λεπτά ήταν όλα τα λεφτά. Στην σειρά δεν υπήρξαν ούτε 5 λεπτά δυστυχώς.
Κατ' αρχάς το επεισόδιο ήταν μία εισαγωγή στην νέα σειρά του MEGA που δυστυχώς έχει απλώς τον ίδιο τίτλο με την σειρά που τελείωσε πέρυσι "τα μυστικά της Εδέμ".
Απ' αυτά που είδα δεν βλέπω και πολύ ενδιαφέρον στην καινούργια σειρά μια και έχουμε μια από τα ίδια, κάποιος/κάποια θέλει να εκδικηθεί για τον φόνο κάποιου δικού του/της προσώπου. Τι πρωτοτυπία!!!!!
Το θέμα είναι ότι ξώφαλτσα αυτή η περιπέτεια θα πάρει μπάλλα και την παρέα, όχι πολλά πράγματα αλλά να έτσι! για να δικαιολογείται και ο τίτλος ντε!!!! Γιατί δεν αφήνατε την παρέα στην ησυχία της, έτσι και αλλοιώς κομπάρσοι θάναι φέτος όπως δείχνουν τα πράγματα. Το να εμφανίζονται 2, 3, 5 ή και 10 λεπτά στο επεισόδιο δεν σημαίνει ότι η ιστορία τους αφορά, απλώς θάνε παράπλευρες ιστορίες δίπλα στους νέους κεντρικούς ήρωες.
Η Νταίζη μια π............ ολκής φαίνεται να κουνάει τα νήματα και να χορεύουν ο Μπέλλος, ο Χρήστος, ο Στέφανος, η Αντιγόνη, κλπ. Έλεος πια, ούτε σε ταινίες επιστημονικής φαντασίας δεν γίνονται πιά.
Η Μελίτα φεύγει από το σπίτι ... καλά τα λεφτά που τα βρήκε να νοικιάσει σπίτι, να το επιπλώσει και να ζει με την κόρη της χωρίς να δουλεύει. Μάλλον μας δουλεύουν ομαδικώς. Εκτός αν μας πουν ότι έκανε αιματηρές οικονομίες τόσο καιρό από το χαρτζηλίκη του μπαμπά της.
Λευτέρης, ασε φίλε δεν τόχεις ακόμα. Όσο σκέφτομαι ότι θέλουν να τον δέσουν με την Εύα μου γυαλίζει το μάτι. Α!!! και μήπως μπορεί κανείς από τους συγγραφείς που κατέβασαν την φοβερή (λέμε τώρα) ιδέα της καύσης να μας εξηγήσει κάτι? δεν θα κατηγορηθεί ο Λευτεράκης για φόνο? Για να την κάψει μόνος του σημαίνει ότι δεν το γνωρίζει κανείς γιατί απαγορεύεται, άρα?
Ερριέτα, κάτι μου θυμίζει το παίξιμό της, για να δούμε θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον στην νέα αυτή σειρά.
Λουκάς-Νόρα μία από τα ίδια "παιδιαρίσματα" και πάλι.
Νύχτα των Λεοντιδών, καλά πόσο πολύ κόπιασαν οι συγγραφείς για να γράψουν αυτές τις ευχές. Μιλάμε για ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!!!!!!!!!!
Εύα, Πέτρος, Αντιγόνη ξεχωρίζουν όπως η μύγα μες το γάλα.
Ο Στέφανος θέλει να αγριέψει αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει και δεν του βγαίνει.
Μέτριο και πολύ του είναι έτσι γιατί είμαι ανοιχτοχέρης.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Σεπ 20, 2010 12:23 am

Ας σχολιασω….

Μελιτα:θεα….μετα από καιρο δυναμικη,αποφασισμενη και πανω από όλα ηρεμη…
Ετσι θελω να βλεπω τη μελιτα…παρατα τους ολους μελιτα(εκτος από το στεφανο)και παρε τη ζωη στα χερια σου….

Στεφανος:θεος….
<είναι η μοναδικη γυναικα που εχω αγαπησει τοσο πολύ στη ζωη μου>
<εχω κανει πολλα στη ζωη μου…αλλα η μελιτα δεν ηταν ποτε μερος σχεδιου..θα την κανω να το καταλαβει. >

Love!
Ναι αγορι μου…πεισε την….και θα γλιτωσεις πολλα φασκελα…

Και ναι ειχαμε σκηνη μελιτας-στεφανου…μικρη μεν αλλα ειχαμε…το καμαρι μου την βρηκε…αυτή η μελιτα αμαν πια…ας τον ακουσει λιγο..ο καημενος σαν πληγωμενο κουταβι την κοιτουσε…

Παμε στα υπολοιπα…

Νταιζη:θα τους χορεψει ολους στο ταψι….μια απορια μονο…γιατι κοπελα μου δεν εριξες την καρταλω στην πισινα;γιατι;να μεινει στον τοπο να ησυχασουμε….
Που να ηξερες κακομοιρα μου ότι σε λιγες μερες θα κανεις μακροβουτι εσυ στην πισινουλα…ελπιζω να εχεις καλη αναπνοη μονο….

Θελω να δειρω….

Λιακουρας: πυθια…αει σιχτηρ ….παει δωρο στο γιο του στεφανου και εχει τη νεφελη γραμμενη….τα νευρα μου…maaaad
Αλλα βεβαια αλλως είναι ο χρυσος κληρονομος όχι το νεφελακι….και εχει και μητερα την οσια ευα…
Και Αει στο δ...λο πια με την μητερα-τερεζα ευα…εχει γραψει το παιδι της και τρεχει στα γυμναστηρια να φτιαξει σωμα….μην χασει…εμ βεβαια μασαμπουκιαζε περυσι και τωρα τρεχει….
Αλλα αν είναι να μην εχουμε σκηνες της να ξημερωβραδιαζεται στο γυμναστηριο….

Ρουσσεικο….
Αμαλια και πετραν ωραια στηριξαν τη μελιτα…τι είναι τουτοι ρε;

Αδιαφοροι:

Νορα-λουκας:καλε γιατι τους καταστρεφουν αργα αργα και βασανιστικα;
15 πλανα…στα οποια η νορα με το λουκα αγκαλιαζονταν φιλιοντουσαν,τραγουδουσαν,φωτογραφιζονταν,εκαναν βολτα με την αμαξα,ξεχωριζαν τα απλυτα από τα καθαρα…παλι καλα που δεν μας του εδειξαν να χ…ζουν… gelio

Γελασα:

Με σκηνη μπισμπικη-αποτεφρωμενης….τι ηταν αυτό θεε μου;ηθελαν και πανοραμικο πλανο μην ξερασω…ο αβραμ και η σαρα…ελεος…
Καλα εκει που πιανει τον δολοφονο και του φωναζει <πες μου ποιος σας εβαλε;>μονο ο θεοχαρης ελειπε….
<μιλα σκουληκι…μιλα…ξερασε τα όλα>gelio

Με το υφος του λουκα όταν μιλουσε στην εριετα….
Λες και ακουγα τον χατζηνικολαου… gelio και δεν του εβγαινε κιολας..

Με τα ρουχα της εριετας….εβαλε την κουρτινα και βγηκε…
Το μαλλι γιατι το εχει ετσι;απαισιο…σαν τον jesus Christ εσυ σουπερσταρ ηταν με την μαλλουρα και τα ριχτα….gelio ΕΛΕΟΣ…

Αχ…δεν αντεχω άλλο…εχω πεθανει στο γελιο… gelio

Σημειωσεις:
1)ο κασσανδρινος εχει ομορφυνει επικινδυνα…. ^^
2)ο λουκας τραγουδησε σε μια τηλεταινια 2 ωρων 2 φορες;δηλαδη να υποθεσω-αν το παρω αναλογικα- ότι σε κάθε επεισοδιο θα ριχνει και από ένα τραγουδακι; slap

Στο αυριανο ο στεφανος σακατευει την νταιζη ή της κανει πιπιλια;καλα πως την χτυπησε στο λαιμο;με ποση δυναμη πηγε να την πνιξει;
Και από τι βλεπω αυριο αρχιζει η μεταλλαξη του στεφανου σε ραμπο…θα τις φαει και ο χρηστος…


υ.γcancoon συμφωνω σε ολα..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την anastasia20 στις Δευ Σεπ 20, 2010 12:27 am, 1 φορά
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 12:26 am

jim7 έγραψε:Μάπα το καρπούζι. Σήμερα έβλεπα το επεισόδιο και το ματς της ΑΕΚ ταυτόχρονα. Και τα δύο είχαν τρομερό ...... ενδιαφέρον. Τουλάχιστον στο ματς τα τελευταία 10 λεπτά ήταν όλα τα λεφτά. Στην σειρά δεν υπήρξαν ούτε 5 λεπτά δυστυχώς.
Κατ' αρχάς το επεισόδιο ήταν μία εισαγωγή στην νέα σειρά του MEGA που δυστυχώς έχει απλώς τον ίδιο τίτλο με την σειρά που τελείωσε πέρυσι "τα μυστικά της Εδέμ".
Απ' αυτά που είδα δεν βλέπω και πολύ ενδιαφέρον στην καινούργια σειρά μια και έχουμε μια από τα ίδια, κάποιος/κάποια θέλει να εκδικηθεί για τον φόνο κάποιου δικού του/της προσώπου. Τι πρωτοτυπία!!!!!
Το θέμα είναι ότι ξώφαλτσα αυτή η περιπέτεια θα πάρει μπάλλα και την παρέα, όχι πολλά πράγματα αλλά να έτσι! για να δικαιολογείται και ο τίτλος ντε!!!! Γιατί δεν αφήνατε την παρέα στην ησυχία της, έτσι και αλλοιώς κομπάρσοι θάναι φέτος όπως δείχνουν τα πράγματα. Το να εμφανίζονται 2, 3, 5 ή και 10 λεπτά στο επεισόδιο δεν σημαίνει ότι η ιστορία τους αφορά, απλώς θάνε παράπλευρες ιστορίες δίπλα στους νέους κεντρικούς ήρωες.
Η Νταίζη μια π............ ολκής φαίνεται να κουνάει τα νήματα και να χορεύουν ο Μπέλλος, ο Χρήστος, ο Στέφανος, η Αντιγόνη, κλπ. Έλεος πια, ούτε σε ταινίες επιστημονικής φαντασίας δεν γίνονται πιά.
Η Μελίτα φεύγει από το σπίτι ... καλά τα λεφτά που τα βρήκε να νοικιάσει σπίτι, να το επιπλώσει και να ζει με την κόρη της χωρίς να δουλεύει. Μάλλον μας δουλεύουν ομαδικώς. Εκτός αν μας πουν ότι έκανε αιματηρές οικονομίες τόσο καιρό από το χαρτζηλίκη του μπαμπά της.
Λευτέρης, ασε φίλε δεν τόχεις ακόμα. Όσο σκέφτομαι ότι θέλουν να τον δέσουν με την Εύα μου γυαλίζει το μάτι. Α!!! και μήπως μπορεί κανείς από τους συγγραφείς που κατέβασαν την φοβερή (λέμε τώρα) ιδέα της καύσης να μας εξηγήσει κάτι? δεν θα κατηγορηθεί ο Λευτεράκης για φόνο? Για να την κάψει μόνος του σημαίνει ότι δεν το γνωρίζει κανείς γιατί απαγορεύεται, άρα?
Ερριέτα, κάτι μου θυμίζει το παίξιμό της, για να δούμε θα μου τραβήξει το ενδιαφέρον στην νέα αυτή σειρά.
Λουκάς-Νόρα μία από τα ίδια "παιδιαρίσματα" και πάλι.
Νύχτα των Λεοντιδών, καλά πόσο πολύ κόπιασαν οι συγγραφείς για να γράψουν αυτές τις ευχές. Μιλάμε για ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!!!!!!!!!!
Εύα, Πέτρος, Αντιγόνη ξεχωρίζουν όπως η μύγα μες το γάλα.
Ο Στέφανος θέλει να αγριέψει αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει και δεν του βγαίνει.
Μέτριο και πολύ του είναι έτσι γιατί είμαι ανοιχτοχέρης.

Λατρευω την ανοιχτοχεριά σου! oscar
Πάλι καλά που εχουμε τον Πετρακη που ειναι πολυτάλαντος και μας ρίχνει καμια πενια
γιατι γκωσαμε με τόση Ξυνίλα Πο-ντος!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Σεπ 20, 2010 12:26 am

Cancoon έγραψε:Σε γενικές γραμμές η τηλεταινία μου άρεσε!!!!

Οι θεματικές που μου άρεσαν φοβερά είναι οι εξής:
1)Η ολική επαναφορά της Μελίτας. Πραγματικά το απόλαυσα που την είδα έτσι με θάρρος, με πυγμή, με αποφασιστικότητα.
Μου άρεσε που οι σεναριογράφοι της έδωσαν μια τόσο συγκεκριμένη ιδεολογική επιλογή: το “είμαι κατά της έκτρωσης” που συμπληρώθηκε από το “όχι άλλα να λέμε και άλλα να κάνουμε”! Εξάλλου ταιριάζει πολύ με την φυσική της τρυφερότητα η επιθυμία της να γεννήσει αυτό το παιδί.

Το θάρρος και η πυγμή της Μελίτας, λειτουργησαν με χρονοκαθυστερηση..
Δεν είχε το θάρρος και την πυγμή να ξεκόψει τα ερωτικά με το Μάνο και είχαμε τα αποτελέσματα τα περσινά..
Δεν είναι το θάρρος και την πυγμή να φυγει απο το σπίτι που ηταν αγορασμένο με βρωμικα λεφτά και που έκραζε τους πάντες για αυτό..
Δεν είχε το θάρρος και την πυγμή να ξεκόψει με το Στέφανο και σερνότανε πίσω του μια ολόκληρη σεζόν..
Εχει το θάρρος και την πυγμή να φύγει απο της σπιτι της ΤΩΡΑ??? Που η κόρη της εχει ψυχολογικά απο το διαζυγιο και απο την αποχωρηση του Μάνου?? Πόσο εγωιστικό μπορεί να έιναι αυτό??
Οσο για την έκτρωση είμαι απόλυτα κατα των εκτρωσεων αλλά οταν μεγαλώνεις ήδη ένα παιδί μόνη σου και σου ρχεται και δευτερο απο άλλο πατερα που ξερεις οτι θα το μεγαλώσεις μόνη σου, δεν ακολουθείς ιδεολογία αλλά λογική...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από sarita Δευ Σεπ 20, 2010 12:28 am

anastasia20 έγραψε:Ας σχολιασω….

Μελιτα:θεα….μετα από καιρο δυναμικη,αποφασισμενη και πανω από όλα ηρεμη…
Ετσι θελω να βλεπω τη μελιτα…παρατα τους ολους μελιτα(εκτος από το στεφανο)και παρε τη ζωη στα χερια σου….

Στεφανος:θεος….
<είναι η μοναδικη γυναικα που εχω αγαπησει τοσο πολύ στη ζωη μου>
<εχω κανει πολλα στη ζωη μου…αλλα η μελιτα δεν ηταν ποτε μερος σχεδιου..θα την κανω να το καταλαβει. >

Love!
Ναι αγορι μου…πεισε την….και θα γλιτωσεις πολλα φασκελα…



Και ναι ειχαμε σκηνη μελιτας-στεφανου…μικρη μεν αλλα ειχαμε…το καμαρι μου την βρηκε…αυτή η μελιτα αμαν πια…ας τον ακουσει λιγο..ο καημενος σαν πληγωμενο κουταβι την κοιτουσε…

Παμε στα υπολοιπα…

Νταιζη:θα τους χορεψει ολους στο ταψι….μια απορια μονο…γιατι κοπελα μου δεν εριξες την καρταλω στην πισινα;γιατι;να μεινει στον τοπο να ησυχασουμε….
Που να ηξερες κακομοιρα μου ότι σε λιγες μερες θα κανεις μακροβουτι εσυ στην πισινουλα…ελπιζω να εχεις καλη αναπνοη μονο….

Θελω να δειρω….

Λιακουρας: πυθια…αει σιχτηρ ….παει δωρο στο γιο του στεφανου και εχει τη νεφελη γραμμενη….τα νευρα μου…maaaad
Αλλα βεβαια αλλως είναι ο χρυσος κληρονομος όχι το νεφελακι….και εχει και μητερα την οσια ευα…
Και Αει στο δ...λο πια με την μητερα-τερεζα ευα…εχει γραψει το παιδι της και τρεχει στα γυμναστηρια να φτιαξει σωμα….μην χασει…εμ βεβαια μασαμπουκιαζε περυσι και τωρα τρεχει….
Αλλα αν είναι να μην εχουμε σκηνες της να ξημερωβραδιαζεται στο γυμναστηριο….

Ρουσσεικο….
Αμαλια και πετραν ωραια στηριξαν τη μελιτα…τι είναι τουτοι ρε;

Αδιαφοροι:

Νορα-λουκας:καλε γιατι τους καταστρεφουν αργα αργα και βασανιστικα;
15 πλανα…στα οποια η νορα με το λουκα αγκαλιαζονταν φιλιοντουσαν,τραγουδουσαν,φωτογραφιζονταν,εκαναν βολτα με την αμαξα,χαμουρευονταν,ξεχωριζαν τα απλυτα από τα καθαρα…παλι καλα που δεν μας του εδειξαν να χ…ζουν… gelio

Γελασα:

Με σκηνη μπισμπικη-αποτεφρωμενης….τι ηταν αυτό θεε μου;ηθελαν και πανοραμικο πλανο μην ξερασω…ο αβραμ και η σαρα…ελεος…
Καλα εκει που πιανει τον δολοφονο και του φωναζει <πες μου ποιος σας εβαλε;>μονο ο θεοχαρης ελειπε….
<μιλα σκουληκι…μιλα…ξερασε τα όλα>gelio

Με το υφος του λουκα όταν μιλουσε στην εριετα….
Λες και ακουγα τον χατζηνικολαου… gelio και δεν του εβγαινε κιολας..

Με τα ρουχα της εριετας….εβαλε την κουρτινα και βγηκε…
Το μαλλι γιατι το εχει ετσι;απαισιο…σαν τον jesus Christ εσυ σουπερσταρ ηταν με την μαλλουρα και τα ριχτα….gelio ΕΛΕΟΣ…

Αχ…δεν αντεχω άλλο…εχω πεθανει στο γελιο… gelio

Σημειωσεις:
1)ο κασσανδρινος εχει ομορφυνει επικινδυνα…. ^^
2)ο λουκας τραγουδησε σε μια τηλεταινια 2 ωρων 2 φορες;δηλαδη να υποθεσω-αν το παρω αναλογικα- ότι σε κάθε επεισοδιο θα ριχνει και από ένα τραγουδακι; slap

Στο αυριανο ο στεφανος σακατευει την νταιζη ή της κανει πιπιλια;καλα πως την χτυπησε στο λαιμο;με ποση δυναμη πηγε να την πνιξει;
Και από τι βλεπω αυριο αρχιζει η μεταλλαξη του στεφανου σε ραμπο…θα τις φαει και ο χρηστος…


υ.γcancoon συμφωνω σε ολα..

τουλαχιστον η ευα αφησε το παιδι της στη γιαγια του οχι σε ξενο σαν μερικες.Και το αφησα για να αδυνατισει να ξαναπιασει δουλεια να φερει λεφτα στο σπιτι και οχι να σφουγγαριζει πατωματα.Οπου η λεξη δουλεια και φερνω λεφτα στο σπιτι επισης αγνωστη λεξη για καποιες.Και θεωρω οτι ακομα και στην πραγματικη μας ζωη ολοι εχουμε γυρισει με λιγα κιλα απο τις διακοπες μας.Δεν ειναι κατακριτεο αυτο


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sarita στις Δευ Σεπ 20, 2010 12:29 am, 1 φορά
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Σεπ 20, 2010 12:29 am

anastasia20 έγραψε:Ας σχολιασω….

Μελιτα:θεα….μετα από καιρο δυναμικη,αποφασισμενη και πανω από όλα ηρεμη…
Ετσι θελω να βλεπω τη μελιτα…παρατα τους ολους μελιτα(εκτος από το στεφανο)και παρε τη ζωη στα χερια σου….


Ποτε ακριβώς ήταν ήρεμη? Οταν γύρισε απο διακοπές και ήταν μέσα στην ξινίλα και τελείως απότομη???

Οσο για την ζωή στα χέρια της, σχολίασα και νωρίτερα...

Πως νοικιασε το σπίτι? Πως αγόρασε τα έπιπλα? Πως θα το διατηρεί?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 20, 2010 12:32 am

Foulitsa έγραψε:
Cancoon έγραψε:Σε γενικές γραμμές η τηλεταινία μου άρεσε!!!!

Οι θεματικές που μου άρεσαν φοβερά είναι οι εξής:
1)Η ολική επαναφορά της Μελίτας. Πραγματικά το απόλαυσα που την είδα έτσι με θάρρος, με πυγμή, με αποφασιστικότητα.
Μου άρεσε που οι σεναριογράφοι της έδωσαν μια τόσο συγκεκριμένη ιδεολογική επιλογή: το “είμαι κατά της έκτρωσης” που συμπληρώθηκε από το “όχι άλλα να λέμε και άλλα να κάνουμε”! Εξάλλου ταιριάζει πολύ με την φυσική της τρυφερότητα η επιθυμία της να γεννήσει αυτό το παιδί.

Το θάρρος και η πυγμή της Μελίτας, λειτουργησαν με χρονοκαθυστερηση..
Δεν είχε το θάρρος και την πυγμή να ξεκόψει τα ερωτικά με το Μάνο και είχαμε τα αποτελέσματα τα περσινά..
Δεν είναι το θάρρος και την πυγμή να φυγει απο το σπίτι που ηταν αγορασμένο με βρωμικα λεφτά και που έκραζε τους πάντες για αυτό..
Δεν είχε το θάρρος και την πυγμή να ξεκόψει με το Στέφανο και σερνότανε πίσω του μια ολόκληρη σεζόν..
Εχει το θάρρος και την πυγμή να φύγει απο της σπιτι της ΤΩΡΑ??? Που η κόρη της εχει ψυχολογικά απο το διαζυγιο και απο την αποχωρηση του Μάνου?? Πόσο εγωιστικό μπορεί να έιναι αυτό??
Οσο για την έκτρωση είμαι απόλυτα κατα των εκτρωσεων αλλά οταν μεγαλώνεις ήδη ένα παιδί μόνη σου και σου ρχεται και δευτερο απο άλλο πατερα που ξερεις οτι θα το μεγαλώσεις μόνη σου, δεν ακολουθείς ιδεολογία αλλά λογική...


Νομίζω είναι η ευεργετική επίδραση της θάλασσας
Είμαστε τυχερός λαός αγάπη μου κάνουμε τα μπανάκια μας και μας περνάνε όλα
Έτσι και το Νεφελάκι
Μη κοιτάς που την πρώτη σεζόν δεν μπορούσε να αφήσει στο σπίτι το Μάνο και την Εύα. Είχε το παιδι ψυχολογικά κι ο Μάνος δεν τους πήγε για μπάνια
Μη κοιτάς που τη δεύτερη σεζόν ήθελε η μανούλα Μελίτα να φύγει απ το σπίτι που είχε αγοραστεί με κλεμένα λεφτά και δεν μπορούσε. Είναι που δεν είχε πάει το παιδί στη Συρο να κολυμπήσει
Τώρα που φορτώθηκε και τα προβλήματα απ τη φυγή του πατέρα του είπε η μάνα κουράγιο. Τώρα ήρθε η ώρα. Πήγε το παιδί στη θάλασσα και του πέρασαν όλα.
Έτσι με ελαφριά καρδιά το ξεκουβάλησε σαν δέμα και το πήρε μακριά όχι μόνο απ το χώρο του (γιατί αυτό δεν είναι πια και προς θάνατο) αλλά κι απ τους ανθρώπους που αγαπούσε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 12:32 am

Ναι παιδια που ειδατε δυναμικη την Μελίτα?
Κατσουφα, μουντρούχα, νευρικη και νεο σπίτι με τα λεφτα του μπαμπακα της μάλλον άρα ακυρα τα περι επαναστασης...ετσι επαναστατω και γω! lmao
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από pruedens Δευ Σεπ 20, 2010 12:34 am

να ρωτησω λιγο .....γιατι το αφησε το σπιτι εμενα με καιει........ας επιανε δουλεια πρωτα..να σταθει στα ποδια της..και μετα ας αγοραζε και βιλα .....ο Στεφανος της φταιει οχι η κορη της....ουτε το σπιτι τωρα ξαφνικα θυμηθηκε πως αγοραστηκε ??

οσο για την Ευα .....οκ παιδια chill....ο Λευτερης εχει γυμναστηριο......πως θα επιανε δουλεια εκει η Δαφνη??? με αγγελια???? καποιον επρεπε να βαλουν να ειναι στο γυμναστηριο για να κανει τον μεσαζωντα ...αν ο Λευτερης ειχε ζαχαροπλαστειο η Ευα θα πηγαινε εκει για παστες......τοτε να δεις ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pruedens στις Δευ Σεπ 20, 2010 12:35 am, 1 φορά

pruedens


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Δευ Σεπ 20, 2010 12:34 am

tzibirdika έγραψε:Μετριο και ειμαι και πολυ επιεικης.... Mmm


Πρωτο πλανο Κων/πολη και αυτη η οριενταλ μουσικη που με εκανε να θελω να σηκωθω στο καναπε να αρχισω τα κουνηματα αλλα θα μου πειτε τι φταιει και ο καημενος ο καναπες....και πριν προλαβω να το σκεφτω τσουυυυπ να σου η Νορα χανουμισσα να το κουναει το καρπουζακι περα δωθε με χαρη.....Ειδαμε πολλα φιλια....η μανα μου απο διπλα αγανακτισε....σε καθε φιλι αναστεναζε και πιστεψτε με οχι οπως αναστεναζουν οι Λουκανορικοι...Απο αγανακτιση αναστεναζε η γυναικα που ολη την ωρα μια συζητηση της προκοπης δεν εκαναν μονο φιλακια ανταλασσαν...ΤΙ? Εκαναν??? Confused? Ποτε καλε? αα εκει στο μπαλκονι....? Αμα σας πω οτι δεν καταλαβαινα τιποτα απο οσα ελεγαν θα με πιστεψετε? Εχω και μαρτυρα τη Σοφια και την Εζι...να μαθετε... Siga...


Ο Λουκακος εγινε Μενιος 2??? Menio Ντροπης πραγματα να χουφτωνει το Νορακι....ΚΑΙ Ο ΚΑΜΕΡΑΜΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ....


Κι εχω την εξης απορια...Τοοοοοοοοοοοοσος ντορος για την Κων/πολη για να μας δειξουν σκηνες ουτε 5 λεπτων? Στις οποιες σκηνες η χορευανε, ή τραγουδουσανε...ναι ναι ειχαμε και το καροτσερι....α ρε Νορα ασε το τραγουδι εχεις αλλα ταλεντα εσυ.. huhuΕυτυχως που το εσωσε καπως ο Λουκας...τελοσπαντων....γυρνω στο φλεγον θεμα...Τοοοσος ντορος λοιπον για τοσες λιγες ανουσιες σκηνες? Περιμενα μια συζητηση, μια ερωτικη σκηνη...αλλααααα...τσαμπα περιμενα...

Αντιγονη θεαααααααα Α ρε μπελλο..που πας ξυπολητος στα αγκαθια αγορι μουυυυ xaxa

Η Νταιζη η απολυτη κακια....Καλα οτι θα πετουσε την Καρταλω στη πισινα η αληθεια ειναι οτι δε το περιμενα...Πολυ Σοραγια μον ντε νεγκρο (το σκοτωσα?) πανε να την κανουν και δεν υπαρχει και λογος....

Μισο λεπτο ακουσα καλα?? Τι ειπε στο Χρηστο? Ειναι το πιο αγαπημενο της πλασμα στο κοσμο??? Hellooooooooo εχεις κι ενα παιδι μαρη...αλλα θα μου πεις σαμπως θυμασαι και την υπαρξη του??? Και θες να λεγεσαι και μανα...Φτου σου...*εμοτικον που φτυνει* xaxa
Κι εσυ ρε Χρηστο αγορι μου..μπαστα λιγο...αμεσως να πεσεις...μη σου κουνηθει λιγο...Για τριξε της λιγο τα δοντια...Μ'αρεσε που της ειπε στο τελος..μη το παντρευτεις να μου δειξεις ποσο μ'αγαπας..Κι αλλη κοκκαλο...Σιγα μην κουνιοταν...


Αυτα τα φλασμπακ με κουρασαν....και ενω το σκηνικο με τη γυναικα του Τερη και τη φωτια ηταν αγριευτικο δε μπορουσα παρα να γελασω με τα σχολια της μανας μου "Καλε? θελουν να μας πουν τωρα οτι κανεις δε τους ειδε? Ουτε καν ο φουρναρης??" xaxa "Η πυροσβεστικη που ειναι?" xaxa Και αλλα πολλα....ας μην επεκταθω...
Ωραια φωνη αυτη η ηθοποιος παντως..Ο Λευτερης μπορω να πω πως μου εκανε καλη εντυπωση με μια πρωτη ματια...Στη δευτερη τριτη θα δειξει..

Μελιτα...τι να πω...με αφηνει παγερα αδιαφορη κι αυτη και το σπιτι της και η σχεση της με τον Στεφανο... (σχεση...λεμε τωρα)

Πεφανη-Κατρανιδης καταπληκτικοι!!!

Δαφνη-Τερης μπορω να πω οτι ταιριαζουν...Νικολη συνεχισε να ανησυχεις καμαρι μου καλα κανεις...

Η Λαμπου μου αρεσε η Ουστα ψιλοαδιαφορη...
Εδειξαν και λιγο Μαριλια...παλι καλα...


Η τελευταια σκηνη ηταν η καλυτερη παρ'ολο που οι ευχες ηταν καπως περιεργες...Κατα αρχας εκαναν απο 2 ο καθενας....τις φωναξαν παλι....αχ μα καλα δεν ξερετε οτι τις ευχες τις λεμε απο μεσα μας? Αλλιως δε βγαινουν....Χαμπαρι δε πηρατε απο τη πρωτη σεζον?

Ελπιζω να βγει προφητικη της Ευας..
Της Νορας ηταν ακρως συγκινητικη και την αφησαν και τελευταια για να κανει αισθηση..τυχαιο? δε νομιζω........
Της Δαφνης ηταν πολυ γλυκια inlove
Του Λουκα δε με τρελανε..χαθηκε να πει κατι για τη Νορα? Τελοσπαντων....

Γενικα δε μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις....πολυ προωθηση σε Μπισμπικη-Λαμπου-Πολυχρονιδη...και η παρεα με το κυαλι...Τωρα αν θα συνεχισω να βλεπω...ποιος ξερει??? Ευτυχως υπαρχει και το ιντερνετ...
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 11556 ρισπεκτ ρε Σμαααα!!!
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από giwta20 Δευ Σεπ 20, 2010 12:36 am

ΑΡΧΙΚΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΛΟΥΚΑΝ ΝΟΡΑ ΤΕΛΙΟΙΙΙΙ!!!ΜΙΣΩΩΩΩΩΩ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗΗΗΗ ΣΤΕΦΑΝΕ ΔΩΣΤΗΣ ΚΙΆΛΛΕΣ!ΠΕΤΡΟΣ ΑΜΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 5 ΕΛΕΟΣ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ!ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕΛΙΤΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΑ!

giwta20


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Σεπ 20, 2010 12:36 am

Επίσης να σημειώσω οτι πάλι καλά που είπε η Αγγέλα οτι η Ευα γυμναζόταν όλο το καλοκαίρι γιατί ηταν σκάνδαλο να χρειάζεται γυμναστική η κορμάρα της Ξυλά...
Ευτυχως το σκεφτήκανε....Οχι οτι πριν χρειαζόταν αλλά λέμε τωρα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Σεπ 20, 2010 12:38 am

anastasia20 έγραψε:Ας σχολιασω….

Μελιτα:θεα….μετα από καιρο δυναμικη,αποφασισμενη και πανω από όλα ηρεμη…
Ετσι θελω να βλεπω τη μελιτα…παρατα τους ολους μελιτα(εκτος από το στεφανο)και παρε τη ζωη στα χερια σου….

Στεφανος:θεος….
<είναι η μοναδικη γυναικα που εχω αγαπησει τοσο πολύ στη ζωη μου>
<εχω κανει πολλα στη ζωη μου…αλλα η μελιτα δεν ηταν ποτε μερος σχεδιου..θα την κανω να το καταλαβει. >

Love!
Ναι αγορι μου…πεισε την….και θα γλιτωσεις πολλα φασκελα…

Και ναι ειχαμε σκηνη μελιτας-στεφανου…μικρη μεν αλλα ειχαμε…το καμαρι μου την βρηκε…αυτή η μελιτα αμαν πια…ας τον ακουσει λιγο..ο καημενος σαν πληγωμενο κουταβι την κοιτουσε…

Παμε στα υπολοιπα…

Νταιζη:θα τους χορεψει ολους στο ταψι….μια απορια μονο…γιατι κοπελα μου δεν εριξες την καρταλω στην πισινα;γιατι;να μεινει στον τοπο να ησυχασουμε….
Που να ηξερες κακομοιρα μου ότι σε λιγες μερες θα κανεις μακροβουτι εσυ στην πισινουλα…ελπιζω να εχεις καλη αναπνοη μονο….

Θελω να δειρω….

Λιακουρας: πυθια…αει σιχτηρ ….παει δωρο στο γιο του στεφανου και εχει τη νεφελη γραμμενη….τα νευρα μου…maaaad
Αλλα βεβαια αλλως είναι ο χρυσος κληρονομος όχι το νεφελακι….και εχει και μητερα την οσια ευα…
Και Αει στο δ...λο πια με την μητερα-τερεζα ευα…εχει γραψει το παιδι της και τρεχει στα γυμναστηρια να φτιαξει σωμα….μην χασει…εμ βεβαια μασαμπουκιαζε περυσι και τωρα τρεχει….
Αλλα αν είναι να μην εχουμε σκηνες της να ξημερωβραδιαζεται στο γυμναστηριο….

Ρουσσεικο….
Αμαλια και πετραν ωραια στηριξαν τη μελιτα…τι είναι τουτοι ρε;

Αδιαφοροι:

Νορα-λουκας:καλε γιατι τους καταστρεφουν αργα αργα και βασανιστικα;
15 πλανα…στα οποια η νορα με το λουκα αγκαλιαζονταν φιλιοντουσαν,τραγουδουσαν,φωτογραφιζονταν,εκαναν βολτα με την αμαξα,χαμουρευονταν,ξεχωριζαν τα απλυτα από τα καθαρα…παλι καλα που δεν μας του εδειξαν να χ…ζουν…

Γελασα:

Με σκηνη μπισμπικη-αποτεφρωμενης….τι ηταν αυτό θεε μου;ηθελαν και πανοραμικο πλανο μην ξερασω…ο αβραμ και η σαρα…ελεος…
Καλα εκει που πιανει τον δολοφονο και του φωναζει <πες μου ποιος σας εβαλε;>μονο ο θεοχαρης ελειπε….
<μιλα σκουληκι…μιλα…ξερασε τα όλα>

Με το υφος του λουκα όταν μιλουσε στην εριετα….
Λες και ακουγα τον χατζηνικολαου… και δεν του εβγαινε κιολας..

Με τα ρουχα της εριετας….εβαλε την κουρτινα και βγηκε…
Το μαλλι γιατι το εχει ετσι;απαισιο…σαν τον jesus Christ εσυ σουπερσταρ ηταν με την μαλλουρα και τα ριχτα….gelio ΕΛΕΟΣ…

Αχ…δεν αντεχω άλλο…εχω πεθανει στο γελιο… gelio

Σημειωσεις:
1)ο κασσανδρινος εχει ομορφυνει επικινδυνα…. ^^
2)ο λουκας τραγουδησε σε μια τηλεταινια 2 ωρων 2 φορες;δηλαδη να υποθεσω-αν το παρω αναλογικα- ότι σε κάθε επεισοδιο θα ριχνει και από ένα τραγουδακι; slap

Στο αυριανο ο στεφανος σακατευει την νταιζη ή της κανει πιπιλια;καλα πως την χτυπησε στο λαιμο;με ποση δυναμη πηγε να την πνιξει;
Και από τι βλεπω αυριο αρχιζει η μεταλλαξη του στεφανου σε ραμπο…θα τις φαει και ο χρηστος…


υ.γcancoon συμφωνω σε ολα..

Κι εγώ μαζί σου!! Congrats
Πλην της παρατήρησης για τον Κασσανδρινό lmao lmao Ούτε μου έλεγε ούτε μου λέει κάτι. Μπισμπίκης και πάλι Μπισμπίκης Efxi
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από diam rena Δευ Σεπ 20, 2010 12:38 am

'' Κυρίες και κύριοι Εδεμοφανικοί καλησπέρα σας! Είναι το πρώτο - εντός σεζόν - έκτακτο δελτίο του ΝΛ channel. Ήρθε η έναρξη λοιπόν...η αρχή του τέλους . Η παρέα της φεγγαρόπετρας και πάλι κοντά μας. Νέες ίντριγκες , νέα δεδομένα , νέα μυστικά και νέες περιπέτειες μας περιμένουν στη γωνία αφήνωντας μας στο χείλος του γκρεμού της αγωνίας! Ποπ κόρν , πατατάκια και λοιπά αφεψήματα συνόδευσαν το πρώτο επεισόδιο του τελευταίου κύκλου της λατρεμένης μας σειράς!

''Μέτριο .... περιμέναμε κάτι καλύτερο για πρώτο επεισόδιο'' -> είναι κάποια απο τα σχόλια που ακούστηκαν απο τις αγαπημένες συμφορουμίτισσες. Κατ'εμέ ανιαρό αλλά καλό και όντως προσμονούσα κάτι πιο ''τρανταχτό'' για έναρξη . Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή....την πολύ αρχή!

Βλέπε τίτλοι...ευχαριστούμε! Επιτέλους άλλαξε η σειρά των ονομάτων...άρχισαν επιτέλους να φαίνονται οι αδυναμίες....εύγε!
Πρώτη σκηνή με Νόρακι και Λουκάκο.......ήταν ότι καλύτερο.....χαμόγελα υπήρχαν παντού...βαρκάδα στον Βόσπορο - συγκλονιστικές λήψεις .... υπέροχη σκηνοθεσία με Νοράκι να χορεύει και Λουκάκο να την καμαρώνει, μ'άρεσε πολύ! Τι νοηματικές συζητήσεις...τι ρομάντζο - τι φιλάκια , χαδάκια υπονοουμενα...αχχχχχχχχχχχLove! ! Καλά δεν σχολιάζω το σύνδρομο στέρησης του Νικόλα ( ο οποίος ομόρφυνε! )
Αααααααααααααααα έπεσε και χούφτωμα...σας το πα....ναιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!livani

Συνεχίζω και πάω στα όχι και τόσο ευχάριστα....επέστρεψε η Μελίτα απο τη Σύρο και το παίζει επαναστάτρια χωρίς αιτία ( κυριολεκτικά και όχι ως έκφραση) . Να ξεφύγει απο τα ''κάγκελα'' που τις επέβαλλε η οικογένεια της , να αντιμετωπίσει τη ζωή , να δεχθεί τις επιπτώσεις των πράξεων της! Και τώρα ξεφεύγω λίγο απο την ευγένια καθότι βγήκα απο τα ρούχα μου. Αν θυμάμαι καλά η Μελίτα ειναι ενήλικη .... ξέρετε πάνω απο 18...όπερ σημαίνει ότι μπορούσε να πάρει ορισμένες αποφάσεις μόνη της ( δεν λέω όντως η δικοί της την είχαν ολίγον τι σε άλλο κόσμο - αλλά ο αδερφός της - μικρότερος - πως έγινε και ξύπνησε πολύ πιο νωρίς απο ότι εκείνη ainta ) τη συνέφεερε γι αυτό δεν έκανε τίποτα τα προηγούμενα χρόνια....και τώρα '' ήρθε ο Τσε να φέρει την επανάσταση) αλλού αυτά κούκλα μου! Και μια ερώτηση που με ταλάνιζε στο επεισόδιο....<< είμαι περίεργη πόσο νοίκι θα έχει το επιπλωμένο διαμέρισμα που θα διαμένει και πως θα το πληρώνει...>> πραγματικά θέλω να το δώ αυτό , στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε και εν μέσω οικονομικής κρίσης θέλει να μας πει ότι δεν θα ζητήσει βοήθεια απο τον μπαμπάκα...ο οποίος Ρούσσος όπως πάντα ΘΕΟΣ!!!
Ααααα και μην ξεχάσω να τονίσω πόσο καλή μάνα είναι που στην παιδική χαρά παράτησε το Νεφελάκι...( το οποίο μεγάλωσε...κουκλάκι ζωγραφιστο!...με μάνα που έχει τα μυαλά πάνω απο το κεφάλι της έμπλεξε αλλά τι να κάνει κι αυτό! ) '' Νεφελάκι πήγαινε πιο κει να παίξεις - Νεφέλη μου έλα εδώ....κοπέλα μου παιδί είναι όχι εκπαιδευμένο λαμπραντόρ!

Λάτρεψα Εύα αγκαλιά με τον Άγγελο...Love!κουκλί πρέπει να είναι το μωρό ....και επίσης μου άρεσε πάρα πολύ η Δάφνη. Πολύ ρεαλιστική η σκηνή με την συνέντευξη για τη δουλειά! Είχε το άγχος κάθε εργαζόμενου και αποτύπωναν σκηνές απο τις μέρες που ζούμε με μεγάλη αληθοφάνεια!Μπράβο!

82 σκηνές ακούγαμε και ξανα ακούγαμε....εεεε οι 41 ήταν flashbacks του Λευτεράκι...4 φορές μέτρησα τη σκηνή με τη '' στιγερή '' - ας γελάσω - δολοφονία της γυναίκας του...εεεε εντάξει...άρπαξε μια καραμπίνα και δέχθηκε μια ξανάστροφη δεν το λες και τρομαχτική σκηνή βλ. ο εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες που όλοι περιμέναμε....
η Βέρα που κάνει ντουζ , η Βέρα να τραγουδάει και να κάνει και παραγγελιές βλ. αν πεθαίνω κάψε με ... ζητάς τέτοια πράγματα όταν είσαι ερωτευμένος βρε κούκλα μου...τεσπα....και μετά ήρθε η ΕΠΙΚΗ θυσία της Ιφιγένειας....ολόκληρο βωμό έστησε ο Λευτεράκης .....της έβαλε και ζώνη...πολύ θεατράλε....( τονίζουν σε αυτό το σημείο και το θέμα της κάψης των νεκρών...δεν λέω...αλλά ας εφευρεθούν οι φούρνοι)
ένα πανοραμικό πλάνο μου θύμισε Αρχοντα των Δαχτυλιδιών.....που επικοινωνούσαν με φωτιές στις κορφές των βουνών...νέα ταινία έπαιται ''Άρχοντας των Δαχτυλιδιών 4 : η θυσία'' .... να υπογραμμίσω εδώ ένα σκηνοθετικό λάθος....όλη την ώρα της ''θυσίας - ολοκαυτώματος'' φαινόταν να βρίσκεται στην κορφή του βουνού ενώ ότνα σκορπούσε τις στάχτες της Βέρας βρέθηκε δια μαγείας στους πρόποδες...κάνουν μπαμ αυτά.....Να πω εδώ κα΄τι που ίσως απογοητε΄τση τους καινούργιους....δεν μου άρεσε πολύ ο Μπισμπίκης σαν ηθοποιοός....πολύ γοητευτικός...αλλά οι ερμηνείες και του ίδιου όσο και της Βέρας δεν με άγγιξαν....τι να πω...ίσως εγώ είμαι περίεργη...

Και ανοίγουμε το κεφάλαιο του ΠΑΣΟΥΜΑΚΙΟΥ! Σ'αγαπάω Δημήτρη μου , δεν είμαι Νόρα ( στα σιχτίρια φρόκαλο κάνεις και συγκρίσεις ) , δεν σε θέλω για τα λεφτά σου....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ.... Kotsidesτι να πω.... πάντως τη βίλα με την πισίνα που τρώγανε τα απλά - λιτά και καθημερινά δείπνα τους με τα σταφύλια απο πάνω τους σαν συμπόσιο του Διονύσου τα καβάτζωσε...βέβαια τα υπονοούμενα πίσω απο την πλάτη του Δημήτρη έπεφταν κατα ριπάς. Κι αυτός....που πας ωρέ καραμήτρο σε κοτζαμάν Αντιγονάρα ( Παπαδημητρίπου θεά....συγκλονιστική εμρηνεία λάτρεψα την βεντάλια...και το δούλεμα στον Μπέλλο ) να το παίξεις προστάτης της αθώας και ανυπεράσπιστης Νταίζης....πολύ γέλιο είχε η σκηνή! Πάει και το τσόκαρο....τι θράσσος θεέ μου , και να σκοτώσει την Αντιγονάρα αν δεν υπογράψει και βέβαια το έκανα και με το Χρήστο...μη χαθεί η παράδοση.....δώστε καμιά παραπάνω σκηνή στο Χρήστο έχει να δώσει το παιδί...ο οποίος μου έβγαλε πολύ αντρίλα σήμερα....έφταιξε το παπουτσάκι στυλ 40' - γενικά έκπεμπε μια ιδιαίτερη γοητεία - όπως πάντα!
Ερώτηση κρίσεως....πως κατάφερε να δημιουργήσει ολόκληρη επιχείρηση και καλά επιτυχημένη το χάπατο ο Μπέλλος....δεν γίνεται , ο άνθρωπος είναι ηλίθιος ας μην κοροιδευόμαστε....τι να πω....έχει μιλήσε πρίν απο μένα και ο Σόπεν Άουερ...... ''τα όρια της γνώσης είανι περαττά , της βλακείας ΑΠΕΡΑΤΤΑ!''

Ηλίας και Αγγέλα θυμήθηκαν τα παλιά....όμορφη σκηνούλα!

Όσον αφορά την Εριέττα να δείτε να γίνει χαλασμός με την πάρτη της...μου βγαλε κάτι ύποπτο και με την συζήτηση της με το Λουκά ( η οποία συζήτηση μου άρεχε πολύ....όχι ως προς περιεχόμενο αλλά τη χάζεψα ) αλλά και μετά με τα σχόλια της με την Άννα ( να δούμε τι μέλει γενέσθαι και με αυτήν....!)

Τιτανομέγιστη Ρούσσος απλά : respect :....δεν έχω λόγια είχε γέλιο και πάντα μια μελαγχολιά προς το τέλος.....χάζεψαν και τα πεφταστερια...πολύ γλυκό! ( Της πάει το πιο κοντό! )

Και εκεί που είχα χάσει κάθε ελπίδα και ψιλοβαριόμουν ήρθε και με αποζημείωσε κυριολεκτικά η σκηνή με τις ευχές της παρέας....έλειπε ένας βέβαια αλλά δεν χάνω τις ελπίδες μου... Ο Νικόλας ευχέται να μην αλλάξει τίποτα με τη Δάφνη και να μην χάσει τον ύπνο του ( είναι αθεόφοβος ) η Δάφνη ελπίζει να τα βγάλουν πέρα και να γίνουν καλοι άνθρωποι τα παιδιά τους. Το Ευάκι να πάρει την Εδέμ , ο Λουκάκος να είναι ευτυχισμένοι σαν παρέα και έρχεται Η ΣΥΓΚΊΝΗΣΉ ....πραγματικά με άγγιξε με το ύφος της Δάκρυσα στο βλέμμα της, ήταν τόσο γλυκειά...περιμένουμε λοιπόν και εμείς ένα λουκάνοράκι σαν το Νοράκι μας ... τον καρπό του έρωτα τους!

Να πώ εδώ ότι οι ευχές μου φάνηκαν λίγο προοικονομία...αλλά οψόμεθα....

Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε τη ροή του προγράμαμτος μας.....Καλό σας βράδυ!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 20, 2010 12:39 am

Foulitsa έγραψε:Επίσης να σημειώσω οτι πάλι καλά που είπε η Αγγέλα οτι η Ευα γυμναζόταν όλο το καλοκαίρι γιατί ηταν σκάνδαλο να χρειάζεται γυμναστική η κορμάρα της Ξυλά...
Ευτυχως το σκεφτήκανε....Οχι οτι πριν χρειαζόταν αλλά λέμε τωρα...


Πολλά περιτά κιλά
Γι αυτό δεν φάνηκε στο επεισόδιο
Έκανε διάδρομο
Τελικά η δεύτερη θέση στους τίτλους είναι η θέση των τιμωρημένων
Πέρσι την είχε ο Μπουγιούρης και τον βλέπαμε ένα λεπτό κάθε δεύτερο επεισόδιο
Φέτος την πήρε η Ξυλά και τη χάσαμε
Ξέρει κανένας αν ζήτησε κι αυτή αύξηση;lol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 12:41 am

Ρενα μου πολυ ωράια τα είπες αλλά πνιγηκα στα γελια με το << ' Νεφελάκι πήγαινε πιο κει να παίξεις - Νεφέλη μου έλα εδώ....κοπέλα μου παιδί είναι όχι εκπαιδευμένο λαμπραντόρ! >>
lmao lmao lmao Τι άλλο να περιμενεις απο τη Μελίτα? ainta
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης