Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

+20
giouli_edem
elenp
anastasia20
Clarabelle
fanlouknor
Popakiii
koukoumfkos
margaret10
Foulitsa
stabatmater
edem4ever
Aria
tzibirdika
soso
evanna
Καρ-Mik
aggeliki
loukitsa
Cancoon
KatsaroYpotheto
24 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το χτεσινό επεισοδιο

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 47
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Οκτ 01, 2010 4:00 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
και αν η μελιτα ηταν καηκη μητερα δεν θα βλεπαμε μια νεφελιτσα να την αναζητα συνεχεια...το παιδι λατρευει τη μαμα του...

Και ο άρης υπεραγαπά και θυμάμαι που ζητούσε συνέχεια τη Νταίζη! Αμα φτάναμε στο σημείο να μην την αποζητά το παιδί δεν θα μιλάγαμε καν για μάνα... sm

το οτι η μελιτα ειναι καλη μητερα μας το εχουν δειξει οι σεναριογραφοι με ολους του τροπους....
και νομιζω οτι ειναι το λιγοτερο αδικο ενω εχει υπαρξει σκηνη στην οποια η μελιτα ρωταει για τη νεφελη να κανουμε σαν να μην υπηρχε...


αυτα απο εμενα...

Αφου ρωτησε πρωτα για τον Στεφανο ρωτησε και για τη Νεφελη μετα απο καποια νυξη της Αμαλίας, αν θυμαμαι καλά,
αν δεν ρωτουσε και για το Νεφελάκι εστω και τότε θα ετρωγε περισσότερο κραξιμο
απο μενα όσο για το χαμενο έμβρυο ετσι το αποκαλώ εγω για να επανελθουμε στο θεμα μας!
Nyxia
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Οκτ 01, 2010 4:02 pm

Δεν αναφέρθηκα σε όλο σου το μήνυμα Αναστασία αλλα μόνο σε αυτή σου την πρόταση που παρέθεσα η οποία για μένα όπως σου έδειξα δεν αποτελεί επιχείρημα.

Τα υπόλοιπα δεν θέλω να μπω καν στον κόπο να τα σχολιάσω, άλλωστε τη συγκεκκριμένη ηρωίδα όσο το λιγότερο τη βλέπω τόσο καλύτερα για μένα.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Οκτ 01, 2010 4:02 pm

Καλούτσικο το επεισόδιο, αν και δεν τρελαίνομαι πια ....
Φανταστείτε ότι όλη την εβδομάδα που πέρασε δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο live, μόνο αργότερα από το site του Mega...

Λευτέρης και Άννα μας έκαναν να καταλάβουμε ότι είναι παλιοί γνώριμοι .... Η Άννα μου κάνει για συγγένεια με τη Βέρα, και φυσικά και δίπλα στην Εριέττα δεν έχει βρεθεί τυχαία ... Έτσι κι αλλίως, δεν είδαμε ποτέ πώς έγινε βοηθός της ....
Βέβαια μόνο σαν υπάλληλος της δε φέρεται, έτσι ? Τί γλώσσα ήταν αυτή καλέ για το Στέφανο ? Τί μπαϊράκι σήκωσε !! Απαπα !
Αλλά και η Πανπλούτου δεν είδα να της κόβει τον αέρα ....

Ο Απόλυτος παντελώς αδιάφορος και στο Part 1 που το Μελιτόνι ήταν ΠΑΛΙ άκλαφτο και βογκούσε και ανέσαινε ξανά σαν να κάνει κάτι άλλο στο κρεβάτι.... και στο Part 2 που έδιωχνε το Στέφανο ! Βαρέθηκα να βλέπω το ίδιο τροπάρι "σ'αγάπησα-με πόνεσες" "δε σε ξέρω-δε με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις" !! ΕΛΕΟΣ !

Η σκηνή του Στέφανου με τη μανούλα, επειδή το χρονομέτρησα, διήρκησε ένα ολόκληρο συνεχόμενο 5λεπτο !!! Και να λέω πότε θα τελειώσει ???? Γιατί τόοοοοοσο μεγάλη σκηνή ?? Για να λένε και αυτοί τα ίδια και τα γίδια ????
"Μόνο αλήθειες θέλω μάνα!"
"Αλήθειες σου λέω αγόρι μου!" ΞΑΝΑ-ΕΛΕΟΣ !!
Το μόνο που γούσταρα τρελά στη σκηνή ήταν το ξανά-χώσιμο του Στέφανου για τη διαθήκη !!!! yey

Λουκάκος και Νόρα από τις ομορφότερες σκηνές τους ο διάλογος στο κρεβάτι .....
Σοβαροί, ερωτευμένοι, υπέροχοι .....
Το πρωινό με το ντους και αργότερα ο καυγάς στο γραφείο, δε με τρέλαναν ....

Από την άλλη, Εύα και Νόρα μου άρεσαν σε όλες τους τις σκηνές .... Hug
Η Ευάρα της έδινε δύναμη ότι όλα θα πάνε καλά σαν πραγματική φίλη, κάτι που το χρειαζόταν το Νοράκι, και η Νόρα ως ανήσυχη για το πρόβλημα της μου το πέρασε πολύ καλά ....
Φυσικά κι εγώ θεωρώ λάθος να μη μιλήσει στο Λουκά, γιατί πάνω από όλα είναι και ο καλύτερος της φίλος πέρα από σύντροφος που έγινε στην πορεία ...

Άλλη μια όμορφη σκηνή φίλων ήταν αυτή του Λουκά με το Νικόλα.
Είχαν και την πλάκα τους με το χιούμορ του Λουκά, αλλά και τα σοβαρά τους !! Νικολάκη, ο κολλητός έχει δίκιο !!
Πρόσεχε γιατί θα τη χάσεις τη Δαφνούλα ! Θέλουμε διεκδίκηση και όχι χωρισμό !!!! Impatient

Για το Πατσοζεύγαρο τί να πώ ?
Δεν περίμενα κάτι το διαφορετικό από το Νταιζουλίνι από το να θέλει να της αφήνει ο άντρας τα λεφτά στο κομοδίνο.
Έτσι δεν έχει συνηθίσει άλλωστε ?? ..... sfyr

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τα λεφτά της διαθήκης ...... scratch

Για την Αμαλία με τη Μελίτα το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι το βλέμμα κουταβιού που είχε για άλλη μια φορά η άκλαφτη όταν έλεγε για το Στέφανο, και το ΧΑΛΙΑ πάπλωμα που της έχουν ! ΧΑΛΙΑ !

Ενώ για την Αμαλία με την Αντιγόνη, θαύμασα δύο μεγάλες κυρίες της ηθοποιίας ....
Και ανυπομονώ να δω τί κρύβεται πίσω από την ατάκα της Αντιγόνης για το Ρούσσο ....

Με Λουκά και Εριέττα μυρίστηκα κι εγώ συγγένεια πάντως ......

Τέλος, τον Τετέρη δε μπορώ ακόμα να τον βλέπω ... Δε με καλύπτει πώς το λένε ???

Θέλω να δω σήμερα τη συνέχεια της σκηνής, με τον ΑΠΟΛΥΤΑ ερωτευμένο Στέφανο να γευματίζει με την Εριέττα !
Μα, μια Εριέττα Χατζημπούκλα στο μπαράκι της γειτονιάς με τους μεζέδες ??? (όπως είπε η Εύα) Τι Ντεκαντάνς !!!!
xoxo xoxo xoxo
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Οκτ 01, 2010 4:07 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
και αν η μελιτα ηταν καηκη μητερα δεν θα βλεπαμε μια νεφελιτσα να την αναζητα συνεχεια...το παιδι λατρευει τη μαμα του...

Και ο άρης υπεραγαπά και θυμάμαι που ζητούσε συνέχεια τη Νταίζη! Αμα φτάναμε στο σημείο να μην την αποζητά το παιδί δεν θα μιλάγαμε καν για μάνα... Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 40334

το οτι η μελιτα ειναι καλη μητερα μας το εχουν δειξει οι σεναριογραφοι με ολους του τροπους....
και νομιζω οτι ειναι το λιγοτερο αδικο ενω εχει υπαρξει σκηνη στην οποια η μελιτα ρωταει για τη νεφελη να κανουμε σαν να μην υπηρχε...


αυτα απο εμενα...

Mας έχουν δείξει 3 σκηνές της αφου συνήλθε (νομίζω) και μόνο στην μία ρωτάει/μιλάει για την Νεφέλη και σε όλες για τον Στέφανο.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Οκτ 01, 2010 4:15 pm

Cancoon έγραψε:Α! Θα κάνω πρώτη σχολιασμό!! Χαχα! Καλό.
Λοιπόν, το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό!
Η πρώτη σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα ήταν από τις καλύτερες όλης της σειράς. Όπου ο Στέφανος, χτυπημένος, με σπασμένα πλευρά, με ρούχα με τα αίματα ακόμα επάνω το μόνο που θέλει να κάνει είναι να δει την Μελίτα του, να της πει πόσο την αγαπά, να της δώσει το πιο γλυκό φιλί! Και όπου η Μελίτα συντετριμμένη από την απώλεια του παιδιού τους και από τους μετεγχειρητικούς πόνους έδειξε και μόνο με το βλέμμα της πόσο το είχε αυτό ανάγκη. Εκεί που του είπε “ευχαριστώ” συγκινήθηκα πολύ. Έτσι είναι η Μελίτα Ρούσσου. Ευγενική φύση ακόμα και στην πιο δύσκολη στιγμή της.
Η δεύτερη σκηνή τους ήταν στενάχωρη. Η Μελίτα έχει κλειδώσει απέναντι στον Στέφανο.Πόσες αποχρώσεις των συναισθημάτων της Μελίτας εκφράζει η Παπά με την φωνή της και το βλέμμα της: αγάπη, πόνο, δυσπιστία. Ο Στέφανος σε αυτήν την σκηνή είπε την αλήθεια: η Μελίτα τον γνώρισε και αυτή αγάπησε τον αληθινό του εαυτό. Έτσι είναι: την φωτεινή πλευρά του, την καλύτερή του φύση που η ίδια την έβγαλε στην επιφάνεια. Ακόμα και σε αυτές τις δύσκολες στιγμές τους παραμένουν ένα τόσο όμορφο ζευγάρι.
Και μπράβο στην Παπά που εδώ και πόσα επεισόδια βγάζει τις σκηνές της είτε αμακιγιάριστη είτε με αρνητικό μακιγιάζ – είναι αλαβάστρινη η άτιμη!
Στη σκηνή της Αμαλίας και της Μελίτας είδα μια Αμαλία που δεν μου αρέσει. Θέλει να έχει δίπλα της την κόρη της να την περιποιηθεί και αυτό είναι απολύτως ανθρώπινο και φυσιολογικό, θέλει όμως και να την χειραγωγήσει. Ευτυχώς η Μελίτα την σταμάτησε λέγοντάς της ότι θα γυρίσει στο δικό της σπίτι.
Η σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Εκτός του ότι ο Στέφανος ξεκαθάρισε ότι τα λεφτά είναι του γιου του και δεν θα προσβάλει την διαθήκη, έθεσε στην μητέρα του το σωστό ερώτημα: γιατί μισεί τόσο τον Ρούσσο και την κόρη του; Η έχθρα Ρουσσέων – Λαζαρίδηδων έχει πάρα πολλά να βγάλει ακόμα!!
Επίσης η σκηνή Λευτέρη – Άννας ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Η Άννα κάπως εμπλέκεται συναισθηματικά με τον Λευτέρη και την Βέρα για να παίρνει το ρίσκο να κατασκοπεύει το αφεντικό της. Πιθανόν να είναι συγγενής της Βέρας.
Ο Λευτέρης μ' αρέσει. Αυτός δεν χτυπάει πλαγίως. Όταν βρει τον ένοχο θα τον τιμωρήσει. Και ταράχθηκε πολύ όταν η Δάφνη του αποκάλυψε ότι η Μελίτα ήταν έγκυος. Πιθανόν να ξέρει ποιος οργάνωσε την απόπειρα σε βάρος της και να συνειδητοποίησε για τι αμοραλισμό μιλάμε που κάποιος επιτέθηκε σε μία έγκυο αδιαφορώντας για τις επιπτώσεις ή και επιδιώκοντάς τες.
Πολύ καλή η Δρακουλάκη, απέδωσε τον φόβο της Νόρας και ότι δεν θα μπορέσει να ζήσει την μητρότητα ως γυναίκα και ότι θα απογοητεύσει τον Λουκά ως σύντροφος. Μάλλον το σκεφτόταν σοβαρά να το μοιραστεί με το Λουκά, αλλά ήρθε η επαγγελματική τους σύγκρουση και το τελευταίο που θέλει είναι να υποχωρήσει ο Λουκάς στην επαγγελματική τους διαφωνία όχι επειδή το πιστεύει αλλά επειδή δεν θέλει να την στεναχωρεί τώρα που έχει προσωπικό πρόβλημα. Αυτό θα είναι σίγουρα παράγοντας απόστασης μεταξύ τους.
Τέλος η αναφορά του Μπέλλου στον αδερφό του και την οικογένειά του ήταν πάρα πάρα πολύ υπόπτη. Μάλλον υπάρχουν family issues εδώ πέρα και πιθανόν ο Λευτέρης να είναι αυτός ο αδερφός!!

συμφωνω σε ολα... oscar
επειδη ολοι οι υπολοιποι ηταν Sleep εκτος λιγον εξαιρεσεων βαριεμαι να σχολιασω κατι αλλο παρα...
τις υπεροχες σκηνες στεφ-μελ...αυτος ειναι ερωτας... Heart2
ειδικα στην πρωτη που ο στεφ εκανε να φυγει και απλα κοιτουσε τη μελιτα απο μακρια απλα ελιωσα.. inlove
η μελιτα επιτελους ζωντανεψε και ειδαμε λιγο περισσοτερο το μελιτακι... runaround
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Οκτ 01, 2010 4:18 pm

hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Α! Θα κάνω πρώτη σχολιασμό!! Χαχα! Καλό.
Λοιπόν, το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό!
Η πρώτη σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα ήταν από τις καλύτερες όλης της σειράς. Όπου ο Στέφανος, χτυπημένος, με σπασμένα πλευρά, με ρούχα με τα αίματα ακόμα επάνω το μόνο που θέλει να κάνει είναι να δει την Μελίτα του, να της πει πόσο την αγαπά, να της δώσει το πιο γλυκό φιλί! Και όπου η Μελίτα συντετριμμένη από την απώλεια του παιδιού τους και από τους μετεγχειρητικούς πόνους έδειξε και μόνο με το βλέμμα της πόσο το είχε αυτό ανάγκη. Εκεί που του είπε “ευχαριστώ” συγκινήθηκα πολύ. Έτσι είναι η Μελίτα Ρούσσου. Ευγενική φύση ακόμα και στην πιο δύσκολη στιγμή της.
Η δεύτερη σκηνή τους ήταν στενάχωρη. Η Μελίτα έχει κλειδώσει απέναντι στον Στέφανο.Πόσες αποχρώσεις των συναισθημάτων της Μελίτας εκφράζει η Παπά με την φωνή της και το βλέμμα της: αγάπη, πόνο, δυσπιστία. Ο Στέφανος σε αυτήν την σκηνή είπε την αλήθεια: η Μελίτα τον γνώρισε και αυτή αγάπησε τον αληθινό του εαυτό. Έτσι είναι: την φωτεινή πλευρά του, την καλύτερή του φύση που η ίδια την έβγαλε στην επιφάνεια. Ακόμα και σε αυτές τις δύσκολες στιγμές τους παραμένουν ένα τόσο όμορφο ζευγάρι.
Και μπράβο στην Παπά που εδώ και πόσα επεισόδια βγάζει τις σκηνές της είτε αμακιγιάριστη είτε με αρνητικό μακιγιάζ – είναι αλαβάστρινη η άτιμη!
Στη σκηνή της Αμαλίας και της Μελίτας είδα μια Αμαλία που δεν μου αρέσει. Θέλει να έχει δίπλα της την κόρη της να την περιποιηθεί και αυτό είναι απολύτως ανθρώπινο και φυσιολογικό, θέλει όμως και να την χειραγωγήσει. Ευτυχώς η Μελίτα την σταμάτησε λέγοντάς της ότι θα γυρίσει στο δικό της σπίτι.
Η σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Εκτός του ότι ο Στέφανος ξεκαθάρισε ότι τα λεφτά είναι του γιου του και δεν θα προσβάλει την διαθήκη, έθεσε στην μητέρα του το σωστό ερώτημα: γιατί μισεί τόσο τον Ρούσσο και την κόρη του; Η έχθρα Ρουσσέων – Λαζαρίδηδων έχει πάρα πολλά να βγάλει ακόμα!!
Επίσης η σκηνή Λευτέρη – Άννας ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Η Άννα κάπως εμπλέκεται συναισθηματικά με τον Λευτέρη και την Βέρα για να παίρνει το ρίσκο να κατασκοπεύει το αφεντικό της. Πιθανόν να είναι συγγενής της Βέρας.
Ο Λευτέρης μ' αρέσει. Αυτός δεν χτυπάει πλαγίως. Όταν βρει τον ένοχο θα τον τιμωρήσει. Και ταράχθηκε πολύ όταν η Δάφνη του αποκάλυψε ότι η Μελίτα ήταν έγκυος. Πιθανόν να ξέρει ποιος οργάνωσε την απόπειρα σε βάρος της και να συνειδητοποίησε για τι αμοραλισμό μιλάμε που κάποιος επιτέθηκε σε μία έγκυο αδιαφορώντας για τις επιπτώσεις ή και επιδιώκοντάς τες.
Πολύ καλή η Δρακουλάκη, απέδωσε τον φόβο της Νόρας και ότι δεν θα μπορέσει να ζήσει την μητρότητα ως γυναίκα και ότι θα απογοητεύσει τον Λουκά ως σύντροφος. Μάλλον το σκεφτόταν σοβαρά να το μοιραστεί με το Λουκά, αλλά ήρθε η επαγγελματική τους σύγκρουση και το τελευταίο που θέλει είναι να υποχωρήσει ο Λουκάς στην επαγγελματική τους διαφωνία όχι επειδή το πιστεύει αλλά επειδή δεν θέλει να την στεναχωρεί τώρα που έχει προσωπικό πρόβλημα. Αυτό θα είναι σίγουρα παράγοντας απόστασης μεταξύ τους.
Τέλος η αναφορά του Μπέλλου στον αδερφό του και την οικογένειά του ήταν πάρα πάρα πολύ υπόπτη. Μάλλον υπάρχουν family issues εδώ πέρα και πιθανόν ο Λευτέρης να είναι αυτός ο αδερφός!!

συμφωνω σε ολα... oscar
επειδη ολοι οι υπολοιποι ηταν Sleep εκτος λιγον εξαιρεσεων βαριεμαι να σχολιασω κατι αλλο παρα...
τις υπεροχες σκηνες στεφ-μελ...αυτος ειναι ερωτας... Heart2
ειδικα στην πρωτη που ο στεφ εκανε να φυγει και απλα κοιτουσε τη μελιτα απο μακρια απλα ελιωσα.. inlove
η μελιτα επιτελους ζωντανεψε και ειδαμε λιγο περισσοτερο το μελιτακι... runaround


και εγω συμφωνωωωωω.....
oscar
στεφανος-μελιτα Love!
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 01, 2010 4:20 pm

giouli_edem έγραψε:Καλούτσικο το επεισόδιο, αν και δεν τρελαίνομαι πια ....
Φανταστείτε ότι όλη την εβδομάδα που πέρασε δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο live, μόνο αργότερα από το site του Mega...

Λευτέρης και Άννα μας έκαναν να καταλάβουμε ότι είναι παλιοί γνώριμοι .... Η Άννα μου κάνει για συγγένεια με τη Βέρα, και φυσικά και δίπλα στην Εριέττα δεν έχει βρεθεί τυχαία ... Έτσι κι αλλίως, δεν είδαμε ποτέ πώς έγινε βοηθός της ....
Βέβαια μόνο σαν υπάλληλος της δε φέρεται, έτσι ? Τί γλώσσα ήταν αυτή καλέ για το Στέφανο ? Τί μπαϊράκι σήκωσε !! Απαπα !
Αλλά και η Πανπλούτου δεν είδα να της κόβει τον αέρα ....

Ο Απόλυτος παντελώς αδιάφορος και στο Part 1 που το Μελιτόνι ήταν ΠΑΛΙ άκλαφτο και βογκούσε και ανέσαινε ξανά σαν να κάνει κάτι άλλο στο κρεβάτι.... και στο Part 2 που έδιωχνε το Στέφανο ! Βαρέθηκα να βλέπω το ίδιο τροπάρι "σ'αγάπησα-με πόνεσες" "δε σε ξέρω-δε με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις" !! ΕΛΕΟΣ !

Η σκηνή του Στέφανου με τη μανούλα, επειδή το χρονομέτρησα, διήρκησε ένα ολόκληρο συνεχόμενο 5λεπτο !!! Και να λέω πότε θα τελειώσει ???? Γιατί τόοοοοοσο μεγάλη σκηνή ?? Για να λένε και αυτοί τα ίδια και τα γίδια ????
"Μόνο αλήθειες θέλω μάνα!"
"Αλήθειες σου λέω αγόρι μου!" ΞΑΝΑ-ΕΛΕΟΣ !!
Το μόνο που γούσταρα τρελά στη σκηνή ήταν το ξανά-χώσιμο του Στέφανου για τη διαθήκη !!!! yey

Λουκάκος και Νόρα από τις ομορφότερες σκηνές τους ο διάλογος στο κρεβάτι .....
Σοβαροί, ερωτευμένοι, υπέροχοι .....
Το πρωινό με το ντους και αργότερα ο καυγάς στο γραφείο, δε με τρέλαναν ....

Από την άλλη, Εύα και Νόρα μου άρεσαν σε όλες τους τις σκηνές .... Hug
Η Ευάρα της έδινε δύναμη ότι όλα θα πάνε καλά σαν πραγματική φίλη, κάτι που το χρειαζόταν το Νοράκι, και η Νόρα ως ανήσυχη για το πρόβλημα της μου το πέρασε πολύ καλά ....
Φυσικά κι εγώ θεωρώ λάθος να μη μιλήσει στο Λουκά, γιατί πάνω από όλα είναι και ο καλύτερος της φίλος πέρα από σύντροφος που έγινε στην πορεία ...

Άλλη μια όμορφη σκηνή φίλων ήταν αυτή του Λουκά με το Νικόλα.
Είχαν και την πλάκα τους με το χιούμορ του Λουκά, αλλά και τα σοβαρά τους !! Νικολάκη, ο κολλητός έχει δίκιο !!
Πρόσεχε γιατί θα τη χάσεις τη Δαφνούλα ! Θέλουμε διεκδίκηση και όχι χωρισμό !!!! Impatient

Για το Πατσοζεύγαρο τί να πώ ?
Δεν περίμενα κάτι το διαφορετικό από το Νταιζουλίνι από το να θέλει να της αφήνει ο άντρας τα λεφτά στο κομοδίνο.
Έτσι δεν έχει συνηθίσει άλλωστε ?? ..... sfyr

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τα λεφτά της διαθήκης ...... scratch

Για την Αμαλία με τη Μελίτα το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι το βλέμμα κουταβιού που είχε για άλλη μια φορά η άκλαφτη όταν έλεγε για το Στέφανο, και το ΧΑΛΙΑ πάπλωμα που της έχουν ! ΧΑΛΙΑ !

Ενώ για την Αμαλία με την Αντιγόνη, θαύμασα δύο μεγάλες κυρίες της ηθοποιίας ....
Και ανυπομονώ να δω τί κρύβεται πίσω από την ατάκα της Αντιγόνης για το Ρούσσο ....

Με Λουκά και Εριέττα μυρίστηκα κι εγώ συγγένεια πάντως ......

Τέλος, τον Τετέρη δε μπορώ ακόμα να τον βλέπω ... Δε με καλύπτει πώς το λένε ???

Θέλω να δω σήμερα τη συνέχεια της σκηνής, με τον ΑΠΟΛΥΤΑ ερωτευμένο Στέφανο να γευματίζει με την Εριέττα !
Μα, μια Εριέττα Χατζημπούκλα στο μπαράκι της γειτονιάς με τους μεζέδες ??? (όπως είπε η Εύα) Τι Ντεκαντάνς !!!!
xoxo xoxo xoxo


Κι εγώ συμφωνώ κι εγώ συμφωνώ lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Οκτ 01, 2010 4:21 pm

Ας σχολιάσω και εγώ στα γρήγορα... ό,τι θυμάμαι....

--> Ο Λευτέρης μας βγήκε και ψυχοπονιάρης που δεν θέλει να πληγώσει αθώους ανθρώπους πέρα απο τους δολοφόνους της σταχτο-γυναίκας του.. Έλα όμως που δεν με νοιάζει καθόλου... Όσο για την Άννα, είμαι σχεδόν σίγουρη οτι η Βέρα είναι ένα κοντινό της πρόσωπο για να κόπτεται τόσο να εκδικηθεί.... τουλάχιστον τα λόγια της σε αυτό με παραπέμπουν...

--> Ο Στέφανος δεν μπορούσε να αλλάξει πρίν πάει στην Μελίτα??? γιατί πήγε έτσι μέσα στα αίματα, για να συγκινήσει περισσότερο την Μελίτα??? είπαμε φίλε, δάκρυ "γιοκ" στερέψαμε... μην επιμένεις....
Όσο για την Μελίτα το μόνο που με χαλάει σ'αυτή την κοπέλα είναι ο εγωκεντρισμός της... περίμενα την δώ να πονάει για το χαμένο της παιδί και αντ'αυτού την βλέπω να ρωτάει την Αμαλία για τον Στέφανο... slap

--> Η Εριέττα δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ρόλο βαράει αλλά αυτή η μυστικοπάθεια γύρω απο το άτομο της είναι ομολογουμένως ενδιφέρον κομματάκι... ειδικά αν με κάποιο τρόπο την <<συνδέει>> κάτι με την παρέα της Φεγγαρόπετρας, θα είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον...
Πάντως είχε δεν είχε κατάφερε να ανάψει φωτιές στην Νόρα και τον Λουκά και σε προσωπικό επίπεδο (βλ. γνωριζόμαστε-δεν γνωριζόμαστε), και σε επαγγελματικό επίπεδο (συνεργαζόμαστε-δεν συνεργαζόμαστε)...
Ο Λουκάκος πάντως δεν είναι εντάξει (μην με φάτε Λουκίτσες) αλλά αυτό το "πιστέψτε με αν σας ήξερα δε θα σας ξεχνούσα" Mmm δεν μου άρεσε απο πλευράς του... Κούλαρε Λουκάκο, στο μέλλον όπως είπαν τα κορίτσια, μπορεί να βγεί η δίδυμη αδελφή σου.... έχουν και όμοια χαρακτηριστικά.... ^^

--> Με την Νταίζη πλέον περισσότερο γελάω παρά εκνευρίζομαι... με τον Μπέλλο ειδικά κάνω καινούριο συκώτη lmao
Η αναφορά στον αδελφό είναι όντως ύποπτη αν σκεφτούμε και το βλέμμα που κάρφωσε στον Λευτέρη αλλά αυτό δεν αναιρεί τις βλακείες που λέει στην Νταίζη... 'Ακου εκεί η Νταίζη του θυμήζει την μάνα του έτσι <<υπέροχη>> (τα εισαγωγικά τα έβαλα γιατί χωράνε και άλλα επίθετα.. μη κολακευτικά...) που ειναι.... και μετά λέμε τον Στέφανο μαμάκια... lol!

--> Η Νταίζη πολλά χαστούκια τρώει ρε παιδιά... την μία απο την μάνα της, την άλλη απο τον αδελφό της και την παράλλη απο τον εραστή της... και μετά μας λένε οτι το ξύλο βγήκε απο τον παράδεισο... αμ δε... αν ήταν έτσι η Νταίζη θα ήταν αγγελούδι... Έχω όμως μια απορία..... απο την ζωή πότε θα φάει χαστούκια να ηρεμήσουμε??? : curse :

--> Εύα και Λευτέρης δεν μου κάνουν σαν ζευγάρι λυπάμαι... ειδικά μετά απο τον Μάνο και τον Στέφανο δεν βρίσκω καθόλου ενδιαφέρον το ερωτικό (???) μπλέξιμο με τον Λευτέρη....

--> Ο Νικόλας είναι υπερβολικός με την Δάφνη και ο Λουκάς του απάντησε μια χαρά... τέλεια η σκηνή τους (αν και έλειπε πάλι ένας (( ) Περιμένω με αγωνία να ακούσει ο Νικόλας τον Λουκά και να διεκδικήσει την γυναίκα του πρίν την χάσει... δεν μου αρέσει γενικά να παραιτείται κανείς εύκολα απο μια σχέση όταν δεν είναι σίγουρος για κάτι και ο Νικόλας δεν έχει καμία απόδειξει, ούτε κάν δείγματα, οτι τον απατά η Δάφνη.. εδώ μάλλον θα συμφωνήσω με τον Λουκά, καλόμαθε με την γυναίκα στο σπίτι και τώρα του πέφτει βαρύ...
Τα σπάει λέμε ο Γιαννακόπολος με την εκφραστικότητα του... Palamakia

--> Η Εύα και η Νόρα πόσο καλά μπορεί να δένουν??? Βγάζουν αυτό το συναίσθημα που έχει κανείς όταν είναι με την κολλητή του... επέλεξε να το πεί στην Εύα και η Εύα την υποστήρηξε και δεν την άφησε μόνη... Όταν η Νόρα μίλησε για την άμβλωση, λέω επιτέλους θυμήθηκε οτι έχει και παρελθόν.. Στεναχωρέθηκα πολύ....
Η Δρακουλάκη απέδωσε τέλεια τα απαιτούμενα συναισθήματα σε όλες τις σκηνές... με αποκορύφωμα την σκηνή στην γυναικολόγο που έβγαλε αβίαστα και με φυσικότητα τον πόνο και τον φόβο της...
Βασικά καταλαβαίνω την επιμονή της Νόρας να μην πεί τίποτα στον Λουκά.... χωρίς βέβαια να το βρίσκω σωστό, απλά την καταλαβαίνω.... Καταρχάς η Νόρα δεν θέλει να στεναχωρήσει τον Λουκά... ξέρουμε τον Λουκά και ξέρουμε οτι την στηρίζει πάντα και με όποιο κόστος, αυτό που ίσως η Νόρα φοβάται είναι να μην αλλάξει απέναντί της ο Λουκάς και της φέρεται όλο γλυκά και όμορφα ακόμα και όταν θέλει να την μαλώσει... Η Νόρα ειναι ψιλοπερίφανη και δεν θέλει την στεναχώρια κανενός... Η γνώμη μου είναι οτι εδώ δεν χωράνε φιλιές (του παρελθόντος) και τα σχετικά οτι η Νόρα και ο Λουκάς λέγανε τα πάντα στο παρελθόν... εδώ είναι ένα θέμα αλλιώτικο, καθαρά γυναικείο, άκρως προσωπικό που αφορά μόνο την γυναίκα και τον συντροφό της... Γιαυτό ίσως η Νόρα να μην μπορεί να ανοιχτεί εύκολα στον Λουκά γιατί ξέρει οτι πρέπει να τον αντιμετωπίσει σαν σύντροφο πλέον και όχι σαν φίλο.. Το μόνο λάθος της Νόρας είναι το γεγονός οτι δεν καταλαβαίνει πως ο Λουκάς θέλει ένα παιδί ΜΑΖΙ ΤΗΣ και όχι ένα παιδί γενικά...

--> Οι σκηνές Νόρας-Λουκά μου άρεσαν πάρα πολύ.... Η αγαπημένη μου εννοείται είναι η πρώτη σκηνή στο κρεβάτι που είδαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια ουσιαστική σκηνή μεταξύ τους Love! Πολύ συγκινητική.. η Νόρα βέβαια απέφυγε να μιλήσει στον Λουκά και αυτό φάνηκε.. πολύ γλυκό το φιλάκι τουςςςςς inlove
Η δεύτερη σκηνή με τις <<γόβες>> της Νόρας, υπήρχε έτσι για να γεμίσει το επεισόδιο αλλά τι να λέμε??? "συνηθισμένα τα βουνά απο τα χιόνια".....!!!!
Η τρίτη σκηνή με τον τσακωμό τους είχε μια ένταση που δεν με χάλασε μπορώ να πώ.. ίσα ίσα τα καυγαδάκια τους δεν με ενοχλούν αρκεί να γίνονται για σοβαρούς λόγους και όχι για ανόητους τύπου "Νταίζη-Μπέλλος= ζήλειες"


Το επεισόδιο ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ απο μένα...
Δεν ξέρω γιατί, μπορεί επειδη συγκινήθηκα και εγώ σαν την Νόρα Aww
Η ψήφος μου μόνο και μόνο για τις σκηνές Νόρα-Εύα και Λουκάς-Νόρα....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από soso Παρ Οκτ 01, 2010 4:34 pm

Ezantakou έγραψε:Βασικά καταλαβαίνω την επιμονή της Νόρας να μην πεί τίποτα στον Λουκά.... χωρίς βέβαια να το βρίσκω σωστό, απλά την καταλαβαίνω.... Καταρχάς η Νόρα δεν θέλει να στεναχωρήσει τον Λουκά... ξέρουμε τον Λουκά και ξέρουμε οτι την στηρίζει πάντα και με όποιο κόστος, αυτό που ίσως η Νόρα φοβάται είναι να μην αλλάξει απέναντί της ο Λουκάς και της φέρεται όλο γλυκά και όμορφα ακόμα και όταν θέλει να την μαλώσει... Η Νόρα ειναι ψιλοπερίφανη και δεν θέλει την στεναχώρια κανενός... Η γνώμη μου είναι οτι εδώ δεν χωράνε φιλιές (του παρελθόντος) και τα σχετικά οτι η Νόρα και ο Λουκάς λέγανε τα πάντα στο παρελθόν... εδώ είναι ένα θέμα αλλιώτικο, καθαρά γυναικείο, άκρως προσωπικό που αφορά μόνο την γυναίκα και τον συντροφό της... Γιαυτό ίσως η Νόρα να μην μπορεί να ανοιχτεί εύκολα στον Λουκά γιατί ξέρει οτι πρέπει να τον αντιμετωπίσει σαν σύντροφο πλέον και όχι σαν φίλο.. Το μόνο λάθος της Νόρας είναι το γεγονός οτι δεν καταλαβαίνει πως ο Λουκάς θέλει ένα παιδί ΜΑΖΙ ΤΗΣ και όχι ένα παιδί γενικά...

Συμφωνώ στο σχολιασμό σου μέχρι τελείας,αλλά ειδικά σ'αυτό το κομμάτι που αφορά στη στάση της Νόρας, είναι ο πρώτος που με καλύπτει απόλυτα!
Είναι ακριβώς αυτη και η προσωπική μου γνωμη,και μάλιστα δεν το θεωρώ καν μη "σωστό" προς το παρόν..(μόλις το έμαθε)
Για μένα είναι απολυτα δικαιολογημένο..και επιπλέον με συγκινεί! Aww
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Οκτ 01, 2010 4:37 pm

Clarabelle έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Καλούτσικο το επεισόδιο, αν και δεν τρελαίνομαι πια ....
Φανταστείτε ότι όλη την εβδομάδα που πέρασε δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο live, μόνο αργότερα από το site του Mega...

Λευτέρης και Άννα μας έκαναν να καταλάβουμε ότι είναι παλιοί γνώριμοι .... Η Άννα μου κάνει για συγγένεια με τη Βέρα, και φυσικά και δίπλα στην Εριέττα δεν έχει βρεθεί τυχαία ... Έτσι κι αλλίως, δεν είδαμε ποτέ πώς έγινε βοηθός της ....
Βέβαια μόνο σαν υπάλληλος της δε φέρεται, έτσι ? Τί γλώσσα ήταν αυτή καλέ για το Στέφανο ? Τί μπαϊράκι σήκωσε !! Απαπα !
Αλλά και η Πανπλούτου δεν είδα να της κόβει τον αέρα ....

Ο Απόλυτος παντελώς αδιάφορος και στο Part 1 που το Μελιτόνι ήταν ΠΑΛΙ άκλαφτο και βογκούσε και ανέσαινε ξανά σαν να κάνει κάτι άλλο στο κρεβάτι.... και στο Part 2 που έδιωχνε το Στέφανο ! Βαρέθηκα να βλέπω το ίδιο τροπάρι "σ'αγάπησα-με πόνεσες" "δε σε ξέρω-δε με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις" !! ΕΛΕΟΣ !

Η σκηνή του Στέφανου με τη μανούλα, επειδή το χρονομέτρησα, διήρκησε ένα ολόκληρο συνεχόμενο 5λεπτο !!! Και να λέω πότε θα τελειώσει ???? Γιατί τόοοοοοσο μεγάλη σκηνή ?? Για να λένε και αυτοί τα ίδια και τα γίδια ????
"Μόνο αλήθειες θέλω μάνα!"
"Αλήθειες σου λέω αγόρι μου!" ΞΑΝΑ-ΕΛΕΟΣ !!
Το μόνο που γούσταρα τρελά στη σκηνή ήταν το ξανά-χώσιμο του Στέφανου για τη διαθήκη !!!! yey

Λουκάκος και Νόρα από τις ομορφότερες σκηνές τους ο διάλογος στο κρεβάτι .....
Σοβαροί, ερωτευμένοι, υπέροχοι .....
Το πρωινό με το ντους και αργότερα ο καυγάς στο γραφείο, δε με τρέλαναν ....

Από την άλλη, Εύα και Νόρα μου άρεσαν σε όλες τους τις σκηνές .... Hug
Η Ευάρα της έδινε δύναμη ότι όλα θα πάνε καλά σαν πραγματική φίλη, κάτι που το χρειαζόταν το Νοράκι, και η Νόρα ως ανήσυχη για το πρόβλημα της μου το πέρασε πολύ καλά ....
Φυσικά κι εγώ θεωρώ λάθος να μη μιλήσει στο Λουκά, γιατί πάνω από όλα είναι και ο καλύτερος της φίλος πέρα από σύντροφος που έγινε στην πορεία ...

Άλλη μια όμορφη σκηνή φίλων ήταν αυτή του Λουκά με το Νικόλα.
Είχαν και την πλάκα τους με το χιούμορ του Λουκά, αλλά και τα σοβαρά τους !! Νικολάκη, ο κολλητός έχει δίκιο !!
Πρόσεχε γιατί θα τη χάσεις τη Δαφνούλα ! Θέλουμε διεκδίκηση και όχι χωρισμό !!!! Impatient

Για το Πατσοζεύγαρο τί να πώ ?
Δεν περίμενα κάτι το διαφορετικό από το Νταιζουλίνι από το να θέλει να της αφήνει ο άντρας τα λεφτά στο κομοδίνο.
Έτσι δεν έχει συνηθίσει άλλωστε ?? ..... sfyr

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τα λεφτά της διαθήκης ...... scratch

Για την Αμαλία με τη Μελίτα το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι το βλέμμα κουταβιού που είχε για άλλη μια φορά η άκλαφτη όταν έλεγε για το Στέφανο, και το ΧΑΛΙΑ πάπλωμα που της έχουν ! ΧΑΛΙΑ !

Ενώ για την Αμαλία με την Αντιγόνη, θαύμασα δύο μεγάλες κυρίες της ηθοποιίας ....
Και ανυπομονώ να δω τί κρύβεται πίσω από την ατάκα της Αντιγόνης για το Ρούσσο ....

Με Λουκά και Εριέττα μυρίστηκα κι εγώ συγγένεια πάντως ......

Τέλος, τον Τετέρη δε μπορώ ακόμα να τον βλέπω ... Δε με καλύπτει πώς το λένε ???

Θέλω να δω σήμερα τη συνέχεια της σκηνής, με τον ΑΠΟΛΥΤΑ ερωτευμένο Στέφανο να γευματίζει με την Εριέττα !
Μα, μια Εριέττα Χατζημπούκλα στο μπαράκι της γειτονιάς με τους μεζέδες ??? (όπως είπε η Εύα) Τι Ντεκαντάνς !!!!
xoxo xoxo xoxo


Κι εγώ συμφωνώ κι εγώ συμφωνώ lmao


Καταρχάς ευπό-ευπό για την αποκατάσταση της βλάβης
Κατά τα λοιπά, ΓΙούλη μου και εγώ συμφωνώ μαζί σου oscar

Αγαπημένες συνοδοιπόρες, ξέρετε εσείς, oscar oscar oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Οκτ 01, 2010 4:42 pm

soso έγραψε:
Ezantakou έγραψε:Βασικά καταλαβαίνω την επιμονή της Νόρας να μην πεί τίποτα στον Λουκά.... χωρίς βέβαια να το βρίσκω σωστό, απλά την καταλαβαίνω.... Καταρχάς η Νόρα δεν θέλει να στεναχωρήσει τον Λουκά... ξέρουμε τον Λουκά και ξέρουμε οτι την στηρίζει πάντα και με όποιο κόστος, αυτό που ίσως η Νόρα φοβάται είναι να μην αλλάξει απέναντί της ο Λουκάς και της φέρεται όλο γλυκά και όμορφα ακόμα και όταν θέλει να την μαλώσει... Η Νόρα ειναι ψιλοπερίφανη και δεν θέλει την στεναχώρια κανενός... Η γνώμη μου είναι οτι εδώ δεν χωράνε φιλιές (του παρελθόντος) και τα σχετικά οτι η Νόρα και ο Λουκάς λέγανε τα πάντα στο παρελθόν... εδώ είναι ένα θέμα αλλιώτικο, καθαρά γυναικείο, άκρως προσωπικό που αφορά μόνο την γυναίκα και τον συντροφό της... Γιαυτό ίσως η Νόρα να μην μπορεί να ανοιχτεί εύκολα στον Λουκά γιατί ξέρει οτι πρέπει να τον αντιμετωπίσει σαν σύντροφο πλέον και όχι σαν φίλο.. Το μόνο λάθος της Νόρας είναι το γεγονός οτι δεν καταλαβαίνει πως ο Λουκάς θέλει ένα παιδί ΜΑΖΙ ΤΗΣ και όχι ένα παιδί γενικά...

Συμφωνώ στο σχολιασμό σου μέχρι τελείας,αλλά ειδικά σ'αυτό το κομμάτι που αφορά στη στάση της Νόρας, είναι ο πρώτος που με καλύπτει απόλυτα!
Είναι ακριβώς αυτη και η προσωπική μου γνωμη,και μάλιστα δεν το θεωρώ καν μη "σωστό" προς το παρόν..(μόλις το έμαθε)
Για μένα είναι απολυτα δικαιολογημένο..και επιπλέον με συγκινεί! Aww

Και εμένα με συγκινεί soso Aww
Επίσης νομίζω οτι στο άμεσο μέλλον θα βγούν δυνατές (συναισθηματικά) σκηνές με αφορμή την συγκεκριμένη στάση της Νόρας... ^^
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Antigoni! Παρ Οκτ 01, 2010 5:03 pm

Ψηφησα μετριο...Επειδη μαλλον ανεβασα παλι πυρετο δεν δυναμαι να σχολιασω γι' αυτο ας μοιρασω μερικα oscar oscar oscar
Τζινακι!
Μαρια (clarabelle)
Αριαδνη
Εζι
Soso
Giouli!
Σορι αν ξεχασα καποιον!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης