Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

+37
evanna
stabatmater
CineFreak
Aria
sarita
tzibirdika
ebelina2007
Vasouli
mariannitaki
pasxalitsa
Vaso20
anastasia20
MARINAKI_AGAPI_97
Ezantakou
Cancoon
DESPOINA
annoula!
margaret10
verile_mistika
JESSIE
Dorina <3 Πέτρος
st@cy
Ntinaki Agapaei Petraki
FieryRed
LIBRA
abba
νοριτσα
soso
fanlouknor
trelh gia nora-louka
Foulitsa
Καρ-Mik
aprild20
Antigoni!
KatsaroYpotheto
loukitsa
Clarabelle
41 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 71
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Οκτ 04, 2010 9:25 pm

Λοιπόν όπως καταλάβατε ο Μάνος μας εγκατέλειψε!

Ο Λευτέρης του πήρε τον (πρώην) συνέταιρο, μια και σχετίζεται με το Δημήτρη και ετοιμάζεται να διπλαρώσει την Εύα.

Ε ο Λουκάς που ήταν ο μόνος έταιρος που του δώθηκε εξ'ουρανού ένα παιδί που δεν ήξερε ότι έχει δεν πρέπει να του φανερωθεί και μια αδερφή που δεν ξέρει ότι έχει να ταιριάξουν? Γεννημένοι φίλοι! xoxo xoxo xoxo

Το τι γέλιο έχω ρίξει με τις πρωτοτυπίες να μας βαράνε την πόρτα η μία μετά την άλλη δε λέγεται!!! xoxo xoxo xoxo


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Οκτ 04, 2010 9:27 pm

Πόσες ακομη φορες θα δουμε τη Νόρα να προσπαθει να φτιάξει τη σχεση Μπεκρουλιτας και Στεφανουκου?
Αυτο για μενα ειναι ακυρωση του χαρακτηρα της Νόρας!
Προξενευει τον αντρα της κολλητης της σε μια wanna be Φεγγαροπετρίτσα lmao
Γιατι για να συγκινηθουμε οι Λουκανορικοι και να συμπονεσουμε το Μπεκρουλιτακι? lmao lmao
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από Vaso20 Δευ Οκτ 04, 2010 9:40 pm

Χαλια!πολυ βαρετο!

Τα μονα που μ αρεσαν ηταν η Νταιζη,που γραφει ιστορια
κ ο εφιαλτης της Εριεττας που κινησε το ενδιαφερον!
Αντε να γινει λιγο μπαχαλο παλυ γτ ειχα αρχισει να βαριεμαι Cool

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Οκτ 04, 2010 9:46 pm

Καλό από εμένα σήμερα αν και δεν ξετρελάθηκα!

Κρατώ τη σκηνή Νταίζης-Στέφανου και μετά με Μελίτα (που την έκαναν σκόνη, τα αδέρφια). Η δε ατάκα ΝΤαίζης ότι δεν σε αγάπησε ποτέ η Μελίτα γιατί δεν σε συγχωρεσε, όλα τα Λεφτά.

Η Σκηνή Στέφανου-Αντιγόνης γιατί είναι πάντα όσαση, Εξαιρετικοί και οι 2!!!!

Η Σκηνή Ρούσου-Αμαλίας γιατί είναι και οι δύο Κλασσικές Αξίες!!!

Εγώ πιστεύω ότι ο Τέρης κάτι θέλει να πετύχει και πλευρίζει την Εύα,ύποπτο το φλερτ!!!

Μου άρεσε η Σκηνή του Εφιάλτη της Εριέττας, όπως και η σκηνή του καυγά στη Βροχή!!!

Από ένα oscar στις συνήθεις Υπόπτους. Καλή μας εβδομάδα!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από mariannitaki Δευ Οκτ 04, 2010 9:59 pm

Λοιπον το ξερω πως περιμενατε τον σχολιαμσο μου με ανυπομονισια(πλακιζω Razz )

Αλλα δυστιχως δεν θα σχολιασω αναλυτικα οπως αλλες φορες για τους εξης λογους

1)Δεν θυμαμε χριστο απο το επ. επειδη ανυπομονουσα να τελιωσει και κοιταζα συνεχεια το ρολοι

2)Δεν μου αφησε τιποτα το ολο το επ. εκτος απο την σκηνη στην βροχη νορα λουκα και τα προσεχως με τα μπουρνουζια(φοκους στον λουκα με μπουρνουζι Miam

3)Πιστευω πως δν ειχε την ρδαση που θελω εγω για να με εξιταρει αλλα μου δημιουργησε μια απορια
Η ερριετα γιατι αναφερε στον λουκα για το αν εχει χαση τους γονεις του οεο??
Και μετα καπακη το ονειρο με την δολογονεια του βιολογικου της πατερα και 2 παιδακια στο αυτοκινητο
Σαν κατι να βρομαει εδω......... Cool

Αυτα τα ολιγα εχω να πω
Καταταλα δν σχολιασα lmao
Μισο σχολιασα μπορω να πω
Τα υπολοιπα με αφηνουν λιγο αδιαφορη Nyxia


Εις το επανειδειν λοιπον Cheer


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mariannitaki στις Δευ Οκτ 04, 2010 10:09 pm, 1 φορά
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από Vasouli Δευ Οκτ 04, 2010 10:07 pm

Λατρεψα τη σκηνη Νορας και Λουκα στη βροχη!! Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 390118 Αν και στεναχωριεμαι που τσακωνονται.. αν του ελεγε η Νορα την αληθεια.. να σταματουσε αυτος να κανει χαζες υποθεσεις..
Κατα τα αλλα.. Ευα-Λευτερης δε μου αρεσουν καθολου μαζι, χαλια,αισχος...
Μετα τη Νορα, τη Δαφνη, την Αννα, τωρα κ η Μαριλια τον βλεπει θεο.. Τι αλλο θα κανουν για να πεισουν το κοινο??? Προσωπικα δεν αντεχω ουτε να τον βλεπω, ουτε να τον ακουω..
Οπως κ τη Μελιτα που τωρα ειναι σε αναρρωση κ ξεκουραζεται στον καναπε.... Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 850193
Καλα ο Στεφανος στον κοσμο του, σιγα μην τον βοηθουσε η Νταιζη να τα βρει με τη Μελιτα..Χειροτερα του τα εκανε η μπουζουξου!!!Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 635142
Εντελως τυχαια επιασε ο Χρηστος δουλεια σε ενα σκαφος διπλα απο αυτο της Εριεττας..και γνωριστηκε με την Αννουλα...Καλα δε θα δυσκολευτει κ πολυ να την ριξει αν θελησει, αυτη τους θελει ολους η Λυσσαρα!!
Ειδαμε κ τον εφιαλτη της Εριεττας.. μενει να μαθουμε ποιος θα ειναι ο τυχερος αδερφος! Εγω πιστευω ο Λουκας, γιατι κ ο μπαμπας ηταν σχεδον ιδιος, κ ηταν μελαχρινο το αγορακι αλλα και της Εριεττας κατι της θυμιζει ο Λουκας.. με τον εφιαλτη αυτον μου γεννηθηκε και το ερωτημα: για το φονο ποιου πατερα θελει να εκδικηθει η Εριεττα? του κανονικου η του θετου?? κ ποιο αιμα τη χωριζει με τον Καρταλη? Γιατι το οτι τους χωριζει το εμπεδωσα, αλλα μηπως εννοει του βιολογικου της πατερα??
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Οκτ 04, 2010 11:18 pm

Ενα ακομα μετριο επεισοδιο....
Λευτερης-Ευα...απααπααα καθολου χημεια μην το παιδευεται αλλο και καιτε και την Ξυλα δεν το χουν αφηστε την μονη της καλυτερα απο να ειναι με καποιον που δεν της παει καθολου ....
Ευα- Πολυ γλυκια με τα παιδακια της πολυ ωραια σκηνη μονο να μην βαζαν την Μαριλου να λεει αυτες της βλ@@@ για τον Τερη απαπα με το ζορι να τον δουμε κουκλο
Ευτυχως η Ευα μας τον απεριψε με ωραιο τροποΑχχχχ...
Λουκας -Νορα πολυ παγος ενταξει δειχνει ερωτα αλλα γιατι πρεπει να φτασουνε τον χωρισμο ρε παιδια? Αμα τους χωρισουνε τωρα ...α καλο πασχα θα τους ξαναδουμε μαζι? Και αυτο το θα χωρισεται...ποσες φορες ακουστηκε σημερα? 10 20 ελεοςςς wall
Το ονειρο της εριεττας κατι ηθελε να μας πει...αλλα να ειναι ο Λουκας το αγορακι αυτο? Παλι αδερφακι θα μας ξεφυτρωσει απο εκει που δεν το περιμενουμε ....
Η αννουλα ειχε χαμογελο μεχρι τ αυτια οταν ειδε τον Χρηστο... κατσε Αννουλα γιατι θα σε πιασει η Νταιζαρα και θα σε βρουμε πουθενα καμενοι και σενα σαν την Βερα....
Αυτα και απο μενα...δεν θυμαμαι καιτι αλλο γιατι δεν το ειδα και με τρελλο κεφι
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από tzibirdika Δευ Οκτ 04, 2010 11:23 pm

Ας σχολιασω κ εγω λιγα πραγματα..

Κατα αρχας δε μπορω να το καταλαβω αυτο στα σηριαλ...Πας ρε παιδακι μου να πιεις ενα χυμο σε μια καφετερια και δε προλαβαινει ο καημενος ο σερβιτορος να στον σερβιρει τσουυυπ ααχ παμε να φυγουμε? Κατα αρχας λιγο σεβασμο στον αν8ρωπο που με τοσο κοπο εστιβε τα πορτοκαλια...κατα δευτερον δεν αφηνουμε ετσι το χυμο μας πινοντας μονο μια γουλια...τοσες βιταμινες εχει...κατα τριτον πληρωνουμε το λογαριασμο πριν φυγουμε...Απορω πως δεν τους πηρε απο πισω ο σερβιτορος... livani κατα τεταρτον θα μπορουσατε να τα πειτε και στο δρομο...σε ενα παγκακι....dios mio δηλαδη..

Λουκας-Νορα---> Τσακωμοι γκρινιες....δεν ξερω..θα μ'αρεσαν αν ο Λουκας δε πετουσε ΤΗΝ κουλαμαρα σημερα...οτι αυτος ηθελε περισοτερο το παιδι απο οτι η Νορα...Ειναι δυνατον να τον βαζουν να λεει τετοια πραγματα? Απο την στιγμη που ξερει ποοοσο πολυ θελει ενα παιδι? Απο τη στιγμη που η μοναδικη της ευχη ηταν να αποκτησει ενα παιδι μαζι του? Απο τη στιγμη που της το ειπε και εκεινη πεταξε απο τη χαρα της? Δηλαδη ποσα θελουν για να μας τρελανουν??? ainta

Απο την αλλη μ'αρεσει που ο τσακωμος τους εχει μια ουσια και δεν τον διακωμοδουν...το υφος του Λουκα οταν του ελεγε η Νορα να φυγει με ελιωσε...ετοιμος να κλαψει...η σκηνη στη βροχη με τη Νορα να τρεχει απο πισω του και να φωναζει με ολη της τη δυναμη το ονομα του παρα πολυ ομορφη...Μια αγκαλια θεοω και ενα φιλι γινεται???

Λουκας βρεγμενος ετοιμος να κλαψει--->*Σμα παθαινει καρδιακο*
Λουκας βρεγμενος με ρομπα--->*Σμα πεφτει απο τον καναπε* xaxa

Πολλες οι προοικονομιες χωρισμου...ενταξει το εμπεδωσαμε οτι θα χωρισουν...ειναι αναγκη να μας το χτυπατε συνεχεια???
maaaad

Νταιζη-Στεφανος--->ενδιαφερουσα η σκηνη! Η Πολυχρονιδη πολυ καλη!!! Πλεον γελαω με το θρασσος της Νταιζης....ο Στεφ τι αλλο θα ακουσει πια? Αρχιζω και τον λυπαμαι..

Χρηστος-Αννα--->Μπορω να πω οτι με μια πρωτη ματια μου αρεσαν...Α ρε Χρηστο κουβαλητηηηη!! Ελα εχω και εγω κατι κουτες προχειρες huhu xaxa Και μονο που θα τους δει η Νταιζη και θα λυσσαξει...τους θελω μαζι προς το παρον *εμοτικον που γελα σατανικα* (btw βαλτε ενα αν μπορειτε...)

Ερριετα-Λουκας ή αλλιως τα αδερφακια

1η προοοικονομια--->Κατι μου θυμιζετε? Σας εχω ξαναδει?
2η προοικονομια--->Οι δικοι σας γονεις ζουν κυριε Βενετη?
3η προοικονομια--->Εφιαλτης, φλασμπακ, Ερριετα κοριτσακι, Λουκακος μελαχρινο αγορακι που κοιμαται....

Στο σημειο αυτο εχω μια απορια

Η Ερριετα ξερει οτι ο Λουκας ειναι αδερφος της? Η θα το μαθει αργοτερα τυχαια? Για ποιον απο τους 2 πατεραδες θελει να εκδικηθει? Για το βιολογικο ή το θετο?

Διαλεγω κουρτινα νο 1

Ανθρωποι του Χαζιβασιλειου σκοτωσαν τον βιολογικο της πατερα..Ανελαβε ισως απο τυψεις την Ερριετα και την υιοθετησε..Το αγορακι λεγε με και Λουκας σταλθηκε σε αλλη οικογενεια που τον υιοθετησαν...Η Ερριετα πολυ αργοτερα μαθαινει τον ηθικο αυτουργο της δολοφονιας του βιολογικου πατερα της...Γινονται ολα αυτα με Σταυριδη κτλ κτλ...Πυροβολει ο Σταυριδης τον Χατζιβασιλειου, τον αποτελειωνει η Ερριετα...εξου και παει στο ταφο του Σταυριδη και αφηνει το λουλουδικο...για τη χαρη που της εκανε..Με το Στεφανο και το Λευτερη και τα διαμαντια δεν εχω καταλαβει τι παιζει..κ βαριεμαι να κατσω και να σκεφτω...τεσπα...Παμε παρακατω..

Τερη...αμα δε θες να μιλας για το παρελθον σου να μη ρωτας για το παρελθον των αλλων....Παλιοκουτσομπολη Siga... Ο Νικολακης τουρμπο θα γινει παλι...ε ρε γλεντια...

Δεν ξερω τι να το ψηφισω....μαλλον μετριο...ή τιποτα...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από fanlouknor Τρι Οκτ 05, 2010 12:11 am

tzibirdika έγραψε:Ας σχολιασω κ εγω λιγα πραγματα..

Κατα αρχας δε μπορω να το καταλαβω αυτο στα σηριαλ...Πας ρε παιδακι μου να πιεις ενα χυμο σε μια καφετερια και δε προλαβαινει ο καημενος ο σερβιτορος να στον σερβιρει τσουυυπ ααχ παμε να φυγουμε? Κατα αρχας λιγο σεβασμο στον αν8ρωπο που με τοσο κοπο εστιβε τα πορτοκαλια...κατα δευτερον δεν αφηνουμε ετσι το χυμο μας πινοντας μονο μια γουλια...τοσες βιταμινες εχει...κατα τριτον πληρωνουμε το λογαριασμο πριν φυγουμε...Απορω πως δεν τους πηρε απο πισω ο σερβιτορος... livani κατα τεταρτον θα μπορουσατε να τα πειτε και στο δρομο...σε ενα παγκακι....dios mio δηλαδη..

Λουκας-Νορα---> Τσακωμοι γκρινιες....δεν ξερω..θα μ'αρεσαν αν ο Λουκας δε πετουσε ΤΗΝ κουλαμαρα σημερα...οτι αυτος ηθελε περισοτερο το παιδι απο οτι η Νορα...Ειναι δυνατον να τον βαζουν να λεει τετοια πραγματα? Απο την στιγμη που ξερει ποοοσο πολυ θελει ενα παιδι? Απο τη στιγμη που η μοναδικη της ευχη ηταν να αποκτησει ενα παιδι μαζι του? Απο τη στιγμη που της το ειπε και εκεινη πεταξε απο τη χαρα της? Δηλαδη ποσα θελουν για να μας τρελανουν??? ainta

Απο την αλλη μ'αρεσει που ο τσακωμος τους εχει μια ουσια και δεν τον διακωμοδουν...το υφος του Λουκα οταν του ελεγε η Νορα να φυγει με ελιωσε...ετοιμος να κλαψει...η σκηνη στη βροχη με τη Νορα να τρεχει απο πισω του και να φωναζει με ολη της τη δυναμη το ονομα του παρα πολυ ομορφη...Μια αγκαλια θεοω και ενα φιλι γινεται???

Λουκας βρεγμενος ετοιμος να κλαψει--->*Σμα παθαινει καρδιακο*
Λουκας βρεγμενος με ρομπα--->*Σμα πεφτει απο τον καναπε* xaxa

Πολλες οι προοικονομιες χωρισμου...ενταξει το εμπεδωσαμε οτι θα χωρισουν...ειναι αναγκη να μας το χτυπατε συνεχεια???
maaaad

Νταιζη-Στεφανος--->ενδιαφερουσα η σκηνη! Η Πολυχρονιδη πολυ καλη!!! Πλεον γελαω με το θρασσος της Νταιζης....ο Στεφ τι αλλο θα ακουσει πια? Αρχιζω και τον λυπαμαι..

Χρηστος-Αννα--->Μπορω να πω οτι με μια πρωτη ματια μου αρεσαν...Α ρε Χρηστο κουβαλητηηηη!! Ελα εχω και εγω κατι κουτες προχειρες huhu xaxa Και μονο που θα τους δει η Νταιζη και θα λυσσαξει...τους θελω μαζι προς το παρον *εμοτικον που γελα σατανικα* (btw βαλτε ενα αν μπορειτε...)

Ερριετα-Λουκας ή αλλιως τα αδερφακια

1η προοοικονομια--->Κατι μου θυμιζετε? Σας εχω ξαναδει?
2η προοικονομια--->Οι δικοι σας γονεις ζουν κυριε Βενετη?
3η προοικονομια--->Εφιαλτης, φλασμπακ, Ερριετα κοριτσακι, Λουκακος μελαχρινο αγορακι που κοιμαται....

Στο σημειο αυτο εχω μια απορια

Η Ερριετα ξερει οτι ο Λουκας ειναι αδερφος της? Η θα το μαθει αργοτερα τυχαια? Για ποιον απο τους 2 πατεραδες θελει να εκδικηθει? Για το βιολογικο ή το θετο?

Διαλεγω κουρτινα νο 1

Ανθρωποι του Χαζιβασιλειου σκοτωσαν τον βιολογικο της πατερα..Ανελαβε ισως απο τυψεις την Ερριετα και την υιοθετησε..Το αγορακι λεγε με και Λουκας σταλθηκε σε αλλη οικογενεια που τον υιοθετησαν...Η Ερριετα πολυ αργοτερα μαθαινει τον ηθικο αυτουργο της δολοφονιας του βιολογικου πατερα της...Γινονται ολα αυτα με Σταυριδη κτλ κτλ...Πυροβολει ο Σταυριδης τον Χατζιβασιλειου, τον αποτελειωνει η Ερριετα...εξου και παει στο ταφο του Σταυριδη και αφηνει το λουλουδικο...για τη χαρη που της εκανε..Με το Στεφανο και το Λευτερη και τα διαμαντια δεν εχω καταλαβει τι παιζει..κ βαριεμαι να κατσω και να σκεφτω...τεσπα...Παμε παρακατω..

Τερη...αμα δε θες να μιλας για το παρελθον σου να μη ρωτας για το παρελθον των αλλων....Παλιοκουτσομπολη Siga... Ο Νικολακης τουρμπο θα γινει παλι...ε ρε γλεντια...

Δεν ξερω τι να το ψηφισω....μαλλον μετριο...ή τιποτα...

Καλά δεν παίζεσαι... sisi sisi Και αν ο Λουκάς υιοθετήθηκε η μαμά δεν έπαιξε κανένα ρόλο;οεο;;
Πάντως έχεις ένα δίκιο, στην κρίση πάμε για χυμούς και καφεδες για συζητήσεις του 10λεπτου και μετά φεύγουμς;Δεν τα λέμε και στα όρθια;Είναι οικονομικότερο sisi
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από fanlouknor Τρι Οκτ 05, 2010 12:11 am

tzibirdika έγραψε:Ας σχολιασω κ εγω λιγα πραγματα..

Κατα αρχας δε μπορω να το καταλαβω αυτο στα σηριαλ...Πας ρε παιδακι μου να πιεις ενα χυμο σε μια καφετερια και δε προλαβαινει ο καημενος ο σερβιτορος να στον σερβιρει τσουυυπ ααχ παμε να φυγουμε? Κατα αρχας λιγο σεβασμο στον αν8ρωπο που με τοσο κοπο εστιβε τα πορτοκαλια...κατα δευτερον δεν αφηνουμε ετσι το χυμο μας πινοντας μονο μια γουλια...τοσες βιταμινες εχει...κατα τριτον πληρωνουμε το λογαριασμο πριν φυγουμε...Απορω πως δεν τους πηρε απο πισω ο σερβιτορος... livani κατα τεταρτον θα μπορουσατε να τα πειτε και στο δρομο...σε ενα παγκακι....dios mio δηλαδη..

Λουκας-Νορα---> Τσακωμοι γκρινιες....δεν ξερω..θα μ'αρεσαν αν ο Λουκας δε πετουσε ΤΗΝ κουλαμαρα σημερα...οτι αυτος ηθελε περισοτερο το παιδι απο οτι η Νορα...Ειναι δυνατον να τον βαζουν να λεει τετοια πραγματα? Απο την στιγμη που ξερει ποοοσο πολυ θελει ενα παιδι? Απο τη στιγμη που η μοναδικη της ευχη ηταν να αποκτησει ενα παιδι μαζι του? Απο τη στιγμη που της το ειπε και εκεινη πεταξε απο τη χαρα της? Δηλαδη ποσα θελουν για να μας τρελανουν??? ainta

Απο την αλλη μ'αρεσει που ο τσακωμος τους εχει μια ουσια και δεν τον διακωμοδουν...το υφος του Λουκα οταν του ελεγε η Νορα να φυγει με ελιωσε...ετοιμος να κλαψει...η σκηνη στη βροχη με τη Νορα να τρεχει απο πισω του και να φωναζει με ολη της τη δυναμη το ονομα του παρα πολυ ομορφη...Μια αγκαλια θεοω και ενα φιλι γινεται???

Λουκας βρεγμενος ετοιμος να κλαψει--->*Σμα παθαινει καρδιακο*
Λουκας βρεγμενος με ρομπα--->*Σμα πεφτει απο τον καναπε* xaxa

Πολλες οι προοικονομιες χωρισμου...ενταξει το εμπεδωσαμε οτι θα χωρισουν...ειναι αναγκη να μας το χτυπατε συνεχεια???
maaaad

Νταιζη-Στεφανος--->ενδιαφερουσα η σκηνη! Η Πολυχρονιδη πολυ καλη!!! Πλεον γελαω με το θρασσος της Νταιζης....ο Στεφ τι αλλο θα ακουσει πια? Αρχιζω και τον λυπαμαι..

Χρηστος-Αννα--->Μπορω να πω οτι με μια πρωτη ματια μου αρεσαν...Α ρε Χρηστο κουβαλητηηηη!! Ελα εχω και εγω κατι κουτες προχειρες huhu xaxa Και μονο που θα τους δει η Νταιζη και θα λυσσαξει...τους θελω μαζι προς το παρον *εμοτικον που γελα σατανικα* (btw βαλτε ενα αν μπορειτε...)

Ερριετα-Λουκας ή αλλιως τα αδερφακια

1η προοοικονομια--->Κατι μου θυμιζετε? Σας εχω ξαναδει?
2η προοικονομια--->Οι δικοι σας γονεις ζουν κυριε Βενετη?
3η προοικονομια--->Εφιαλτης, φλασμπακ, Ερριετα κοριτσακι, Λουκακος μελαχρινο αγορακι που κοιμαται....

Στο σημειο αυτο εχω μια απορια

Η Ερριετα ξερει οτι ο Λουκας ειναι αδερφος της? Η θα το μαθει αργοτερα τυχαια? Για ποιον απο τους 2 πατεραδες θελει να εκδικηθει? Για το βιολογικο ή το θετο?

Διαλεγω κουρτινα νο 1

Ανθρωποι του Χαζιβασιλειου σκοτωσαν τον βιολογικο της πατερα..Ανελαβε ισως απο τυψεις την Ερριετα και την υιοθετησε..Το αγορακι λεγε με και Λουκας σταλθηκε σε αλλη οικογενεια που τον υιοθετησαν...Η Ερριετα πολυ αργοτερα μαθαινει τον ηθικο αυτουργο της δολοφονιας του βιολογικου πατερα της...Γινονται ολα αυτα με Σταυριδη κτλ κτλ...Πυροβολει ο Σταυριδης τον Χατζιβασιλειου, τον αποτελειωνει η Ερριετα...εξου και παει στο ταφο του Σταυριδη και αφηνει το λουλουδικο...για τη χαρη που της εκανε..Με το Στεφανο και το Λευτερη και τα διαμαντια δεν εχω καταλαβει τι παιζει..κ βαριεμαι να κατσω και να σκεφτω...τεσπα...Παμε παρακατω..

Τερη...αμα δε θες να μιλας για το παρελθον σου να μη ρωτας για το παρελθον των αλλων....Παλιοκουτσομπολη Siga... Ο Νικολακης τουρμπο θα γινει παλι...ε ρε γλεντια...

Δεν ξερω τι να το ψηφισω....μαλλον μετριο...ή τιποτα...

Καλά δεν παίζεσαι... sisi sisi Και αν ο Λουκάς υιοθετήθηκε η μαμά δεν έπαιξε κανένα ρόλο;οεο;;
Πάντως έχεις ένα δίκιο, στην κρίση πάμε για χυμούς και καφεδες για συζητήσεις του 10λεπτου και μετά φεύγουμς;Δεν τα λέμε και στα όρθια;Είναι οικονομικότερο sisi
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 05, 2010 12:38 am

επειδη δεν εχω σκοπο να χασω τον υπνο μου θα αφιερωσω 5 λεπτα για σχολιασμο και πολυ ειναι.
Περσι τετοια εποχη αν εχανα καποιο επεισοδιο μου το εγραφε η μανα μου και σκοτωνομουν στην πρωτη ευκαιρια να κατσω να το δω.Σημερα λογω οτι με πηρε ο υπνος δεν το ειδα αλλα δεν σκοτωθηκα και να το δω.Και ειλικρινα αν δεν ηταν το φορουμ μπορει και να μην το εβλεπα καθολου και να το εβλεπα στην περιληψη αυριο.

Στα του επεισοδιου.

Κοροιδευαμε τη λαμψη οτι ολοι βγαινουν συγγενεις με ολους αλλα απο οτι βλεπω τα χναρια της ακολουθουμε.η εριεττα αδελφη λουκα μας ηρθε.αντε βρε και στους υπολοιπους τωρα.

Ο στεφανος στη σκηνη με την μελιτα και τους γονεις της μου φανηκε σαν να διαβαζε οτοκιου και βιαζοταν να τα πει να φυγει,κανενα συναισθημα τιποτα.μια ψυχρη αδιαφορη σκηνη.

Η νταιζη για αλλη μια φορα τα δικα της αλλα ηρθε η ωρα που συμφωνησα μαζι της (ναι ναι το επαθα κι αυτο).Συμφωνησα στο θεμα περι μελιτας και εχει δικιο.οταν αγαπας αληθινα πιστευεις τον ανθρωπο σου και οχι τον πρωτο τυχοντα που βρισκεται μπροστα σου.

Επισης θεωρω τελειως ηλιθιο τον λογο να χωρισουν λουκα και νορα.
Ερωτηση:Που ηταν οι ηθικοι φραγμοι του λουκα οταν απελευθερωναν τον γιατρο που σκοτωσε την γυναικα και το παιδι του στελιου?Που ειναι ο λουκας που καποτε διαβαζε τις δευτερες σκεψεις της νορας και τωρα απλα βλεπει μονο αυτα που του δειχνει?

Σωτηρια η σκηνη μαριλια-αγγελος-ευα, σκηνη στεφανου-αντιγονη και τελος η σκηνη αννα-χρηστου μονο και μονο για τον θεο μουσειο χρηστο.

Μετριο και πολυ καλη με βρισκω.

ΥΓ:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ.
ΥΓ2:ΘΕΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ.
ΥΓ3: ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 05, 2010 12:43 am

sarita έγραψε:επειδη δεν εχω σκοπο να χασω τον υπνο μου θα αφιερωσω 5 λεπτα για σχολιασμο και πολυ ειναι.
Περσι τετοια εποχη αν εχανα καποιο επεισοδιο μου το εγραφε η μανα μου και σκοτωνομουν στην πρωτη ευκαιρια να κατσω να το δω.Σημερα λογω οτι με πηρε ο υπνος δεν το ειδα αλλα δεν σκοτωθηκα και να το δω.Και ειλικρινα αν δεν ηταν το φορουμ μπορει και να μην το εβλεπα καθολου και να το εβλεπα στην περιληψη αυριο.

Στα του επεισοδιου.

Κοροιδευαμε τη λαμψη οτι ολοι βγαινουν συγγενεις με ολους αλλα απο οτι βλεπω τα χναρια της ακολουθουμε.η εριεττα αδελφη λουκα μας ηρθε.αντε βρε και στους υπολοιπους τωρα.

Ο στεφανος στη σκηνη με την μελιτα και τους γονεις της μου φανηκε σαν να διαβαζε οτοκιου και βιαζοταν να τα πει να φυγει,κανενα συναισθημα τιποτα.μια ψυχρη αδιαφορη σκηνη.

Η νταιζη για αλλη μια φορα τα δικα της αλλα ηρθε η ωρα που συμφωνησα μαζι της (ναι ναι το επαθα κι αυτο).Συμφωνησα στο θεμα περι μελιτας και εχει δικιο.οταν αγαπας αληθινα πιστευεις τον ανθρωπο σου και οχι τον πρωτο τυχοντα που βρισκεται μπροστα σου.

Επισης θεωρω τελειως ηλιθιο τον λογο να χωρισουν λουκα και νορα.
Ερωτηση:Που ηταν οι ηθικοι φραγμοι του λουκα οταν απελευθερωναν τον γιατρο που σκοτωσε την γυναικα και το παιδι του στελιου?Που ειναι ο λουκας που καποτε διαβαζε τις δευτερες σκεψεις της νορας και τωρα απλα βλεπει μονο αυτα που του δειχνει?

Σωτηρια η σκηνη μαριλια-αγγελος-ευα, σκηνη στεφανου-αντιγονη και τελος η σκηνη αννα-χρηστου μονο και μονο για τον θεο μουσειο χρηστο.

Μετριο και πολυ καλη με βρισκω.

ΥΓ:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ.
ΥΓ2:ΘΕΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ.
ΥΓ3: ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ.

Πολυ περιεκτικός σχολιασμός sarita!
όλο δικο σου oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 05, 2010 12:50 am

αριαδνη μου σε ευχαριστω.και εσυ επισης δικαιουσαι οπως και οι γνωστες αγνωστες παιρνουν ενα οσκαρ απο μενα. oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από Aria Τρι Οκτ 05, 2010 1:19 am

Δεν εχω και πολύ διάθεση για σχολιασμό μετά το σημερινό αλλα θα πώ συνοπτικά ότι:

Η απολυτη λαμψη ομορφια και γοητεία σε όλο της το μεγαλείο είναι ο Χρήστος. Πάλι κέρδισε της εντυπώσεις, σε μια σκηνούλα μερικών δευτερολέπτων, αντιστρόφως ανάλογη με το μέγεθος του ηθοποιού. Εσείς εκεί πάνω προφανώς δεν βλέπετε, έχετε μια ηθοποιάρα και τον χαραμίζεται σε σκηνές δευτερολέπτων..
Ότι και να πώ θα'ναι λιγο..

Άννα: λίγη-σφιγμένη

Λουκάς: οκ, είναι προφανές οτι θέλετε να τον κάνετε αδερφό της Εριέττας... Να βάζαμε και λίγη περισσότερη φαντασία μηπως;;;;;

ainta

Ξεφτέρης: Εύα κούκλα! Ξεφτέρης αδιάφορος και άγουρος όπως πάντα. κριμα το παιδί Ee?

Νόρα Λουκάς: Ενδιαφέρον, ελπίζω να μην χωρίσουν

Νικόλας Δάφνη: Μας αρέσουν μαζί αλλά κάτι τρέχει μ'αυτό τον Ξεφτέρη...

Μελίτα: Παλι κρύα και αντιπαθής, γιατί βρε κοπέλα μου..

Οτι γράφω το γράφω με μισή καρδια λόγω της λειψής και πάλι παρουσίας του Χρήστου

Καλό σας βράδυ

Ypnos

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Οκτ 05, 2010 11:29 am

Μετα το χθεσινό Α-ΠΟ-ΚΑ-ΛΥ-ΠΤΙ-ΚΟ επεισόδιο ΚΟ-ΛΑ-ΣΗ,
είμαι σίγουρη για τα εξής:

1. ο Λουκάς πρέπει να μετονομασθεί σε Αδέκαστο Μπάρα ή (ακόμα καλύτερα) σε Μνημειώδη Μακάκα ... που τον έπιασαν ΤΩΡΑ οι ηθικές αναστολές του κ*λου, που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ βάση, πέραν του να χωρίσει το ζευγάρι-ντροπή της δικηγορίας και να στενάζουν όσοι θαυμαστές του εν λόγω ζεύγους έχουν απομείνει ...pff

2. η Νταίζη καταπληκτική, ψύχραιμη αποστόμωσε τον Στέφανο και τον άφησε κάγκελο...αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι μακράν ο πλέον καλογραμμένος ρόλος της σειράς... TV

3. οι πιθανότητες η γραμματέας της Χατζητέτοιας να συναντήσει το τσιράκι του Καρτάλη ήταν 0.0000000000000% το εκατομμύριο ... η σειρά αυτή έκανε τα αδύνατα δυνατά και έφερε του ανθρώπους πιο κοντά γκρεμίζοντας το νόμο των πιθανοτήτων! ... lmao

4. η Εριέτα και ο Λουκάς είναι ΑΔΕΡΦΙΑ, πάει και τελείωσε ... σας το ορκίζομαι, μή σωσω να ξαναδώ τον Κενάν στο Κισμέτ !!! τωρα το ποιοί ήτο οι μάγκες με τις καμπαρντίνες, ψηφίζω Λύτρα, Ρούσσο, Χατζητέτοιο, Λαζαρίδη, μπαμπά Λουκά, όλη εκείνη την παλιοπαρέα δηλαδή ... ο Χατζητέτοιος πήρε την κόρη, ο μπαμπάς Λουκά το γιό υπό την εποπτεία Ρούσσου που τα ξέρει όλα κα κάνει μόκο ... πάμε στοίχημα ???ainta

CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από stabatmater Τρι Οκτ 05, 2010 11:32 am

Καλή σας μέρα!
Για να πω την αμαρτία μου (?), το χτεσινό επεισόδιο μου άρεσε! Ψηφίζω λοιπόν Πολύ Καλό.
Φυσικά να επισημάνω κι εγώ το τουλάχιστον περίεργο μοντάζ που από την αρχή της σεζόν μας βασανίζει…

Όσον αφορά στις επιμέρους σκηνές :
Λουκάς-διαρρήκτης: Επιτέλους μια προώθηση της υπόθεσης, μια λογική κίνηση! (ο διαρρήκτης μάλλον δωρεάν έπαιξε, γι΄ αυτό δεν είπε σχεδόν τίποτα Razz)
Ρουσσέικο-Καρτάλης: Χαζή σκηνή, θα μπορούσαν να την έχουν κλείσει στο προηγούμενο.
Λευτέρης-Εύα: τραλαλίλο τραλαλό! Δεν είναι κακό να τη φλερτάρει, αλλά αν θέλει να εκμαιεύσει πληροφορίες, τι τον κόφτει για την παρέα;; Οκ, για τον Καρτάλη το καταλαβαίνω.
Κι εγώ βρίσκω πολύ άσχημο που παίρνουν υποτίθεται κάτι στις καφετέριες κ δεν το πίνουν! Έχω πάντως την εντύπωση ότι άφησαν χρήματα. Anyway.
Μαρίλια-μωράκι-Εύα: Όμορφη σκηνή, αν κ η Μαρίλια ήταν μπλα-μπλα-μπλα. Δέχομαι ότι δεν την νοιάζει κ τόσο να είναι ξανά μαζί οι γονείς (?) της, αλλά τόσο πολύ της άρεσε πια αυτό το κράνος; Εγώ έχω καλύτερο! Η Εύα πάντως ήταν υπέροχη όταν έλεγε στο μικρούλι ότι είναι ο άντρας της ζωής της!! Α, μου άρεσε επίσης που καθάρισε τα χέρια της πριν τον πάρει αγκαλιά! Να μάθουμε κάποια στιγμή κ για τον έρωτα της Μαρίλιας :)
Λουκάς-Νόρα στο γραφείο: τόση ψύχρα, είναι κρίμα από το Θεό! Οι ειρωνείες του Λουκά περισσεύουν! Αν κ συζήτησαν κάπως πιο σοβαρά, πιστεύω ακράδαντα ότι κ οι δύο είναι καραεγωίσταροι σχετικά με τα επαγγελματικά τους! Εγώ πάντως συμφωνώ με το Λουκά, αν κ καταλαβαίνω τη θέση της Νόρας. Η Αντιγόνη είναι μπουμπούκι, δε λέω, αλλά…
Επίσης, γιατί η Νόρα παρεξηγείται κ θεωρεί ότι ο Λουκάς την έχει για ανήθικη; Α, κ είπε ξεκάθαρα στη Νόρα ότι θα πάει στην Εριέττα να την ενημερώσει! Εκείνη του είπε «κάνε ό,τι θες!».
Ακραία δήλωση της Νόρας ότι αν αποσυρθεί από την υπόθεση ο Λουκάς, αποσύρεται κ από τη σχέση! Λουκά, φέρεσαι τελείως χαζά που δεν της λες ότι πήγες στο γυμναστήριο κ δεν τη βρήκες! Θα αναγκαζόταν να σου πει κ την αλήθεια!!!
Ρουσσέικο: Έχουν δίκιο οι γονείς! Άλλο δείγμα ανωριμότητας της Μελίτας! Κάτσε μια εβδομάδα σε εκείνους!!! Θα αναρρώσεις πιο γρήγορα! Αυτό που μου φάνηκε πολύ αστείο είναι ότι αρχικά πρότειναν να πάρουν τη Νεφέλη για λίγο κ αφού η Μελίτα αντιστάθηκε σθεναρά (καραλόλ), είπε να την πάρουν για μερικές μέρες! Για τις γυάλες τα ακούω βερεσέ!
Νικόλας-Λουκάς: Ωραία σκηνή! άκου Λουκά! Βρες τη χρυσή τομή!! Στα προσωπικά τουλάχιστον! Ρε παιδιά, μόνο εγώ δε βλέπω ότι η σχέση οδηγείται σε τέλος; Παρόλο που προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο!
Νόρα-Πέτρος: ωραία σκηνή. Έτσι όπως τους έχω καταλάβει εγώ πάντως, αγαπητέ Ρούσσο, μου φαίνεται πως θα τα έβαζαν κάτω για να τα βρουν!
Γυμναστής-Άννα-Αντιγόνη: Της πονάει το δοντάκι της Λαζαρίδαινας!! Αν δεν ήταν κι αυτή η σκηνή θα πήγαινε για φούντο βέβαια.
Στέφανος-Νταίζη-Μελίτα: Καλή σκηνή, ομολογώ! Κυρίως λόγω Νταίζης, μια χαρά το παίζει το παιχνιδάκι της! Κ σήμερα συμφωνώ μαζί της! Γλύτωσες Μελιτάκι από τον Καρτάλη!! Σώθηκες! Περίεργο τρένο είναι ο τύπος.
Στέφανος-Νταίζη: πολύ καλή σκηνή! Κ πάλι συμφωνώ με τη Νταίζη όσον αφορά στις σχέσεις του Στέφανου! Κάποιος του είπε την αλήθεια επιτέλους! Στημένα δεν ήταν, αλλά κινήσεις αντίδρασης σίγουρα! Για τα περί οικογένειάς της… τα ίδια Παντελάκη μου…!
Χρήστος-Άννα: μου άρεσαν πολύ!!! Βασικά είναι η πρώτη σκηνή στην οποία μου άρεσε η Ούστα!! Α, κ θεωρώ πολύ καλή επιλογή των σεναριογράφων τη νέα δουλειά του Χρήστου!
Νταίζη-Μελίτα: Κι εγώ πιστεύω πως δεν οργάνωσε η Νταίζη την απόπειρα, εκτός κι αν υποθέσουμε ότι έχει σχέδιο για να ξεκάνει όλους τους πιθανούς κληρονόμους του Στέφανου έναν-έναν! Ας είναι, εγώ πιστεύω πως στη Μελίτα ήταν πάνω-κάτω ειλικρινής.
Αδερφάκια (???): Δεν το έχεις το ψέμα Λουκά! «Φόρτο εργασίας», λολ! Καλούτσικη σκηνή, μου άρεσε που ο Λουκάς παίνευε τη Νόρα!
Κοριτσάκια: άκου τις φίλες σου, Νόρα!! Ε, όχι κ να αρπαχτεί από ένα παιδί!! Επίσης μου φάνηκε εγωιστικό αυτό που είπε «εγώ τρέχω στους γιατρούς». Φυσικά ταλαιπωρείται σωματικά, αλλά δεν μπορεί να κατηγορήσει το Λουκά που δεν είναι στο πλευρό της!!! Αυτά περί χωρισμού, όπως έγραψα παραπάνω, τα θεωρώ παράλογα! Ανακατευτείτε κορίτσια, γιατί χανόμαστε! Ήξεραν να βρίσκουν ισορροπίες, δεν ξέρουν πια έτσι όπως τους έκαναν!
Λουκάς-Πέτρος: Καλή σκηνή. Πες τα Λουκά, γιατί να χωρίσετε;; Στη Νόρα λες πάντα την αλήθεια; Μεγάλωσε η μύτη σου!!
Μουσικό διάλειμμα: ύπνος.
Στέφανος-μανούλα: Υποθέτω ότι η Αντιγόνη υπερασπίζεται τη Νταίζη για να τα έχει καλά μαζί της. Στέφανε, τι κρύβεις από τη μανούλα; Σκοτώθηκες να τη βοηθάς πάντως, τι να σου πω! Καλή σκηνή.
Λουκάς-Νόρα τη νύχτα: Το πάει για βροχή; Αφού έδειξαν ότι βρέχει ήδη! Ας τα προσέχουμε λίγο αυτά. Η Νόρα κακώς παρεξηγήθηκε με το «σπίτι».
Ζεύγος Ρούσσου: Γεράσατε καημένε, άλλες εποχές πια Razz Ναι, Αμαλία, εγωισμός!! Αυτό είναι το πρόβλημά τους! Γιατί όντως έχουν βρει τρόπο επικοινωνίας. Ωραία σκηνή.
Δάφνη-Λευτέρης: μόνο κ μόνο για να τρελαίνεται ο Νικόλας. Άκυρη σκηνή, όσο κι αν μου αρέσει η Δάφνη. Πάλι άρχισε να ξεφουρνίζει τα προσωπικά τους. «Δούλευε ταξί»… Κι εσένα τι σε κόφτει Λευτεράκη; Επειδή είναι γιος Λύτρα; Κ πες μας κάτι για σένα επιτέλους! Μόνοι οι άλλοι θέλεις να σου μιλούν. Ο Νικόλας πάντως πέταξε!! Να μην τους αφήσει δευτερόλεπτο παραπάνω μόνους.
Νόρα-Λουκάς στο σπίτι: κόφτε το ρε παιδιά! Κοτσάνες πετάτε. Πες του ρε Νόρα την αλήθεια να τελειώνουμε! Πάντως η σκηνή μου έδειξε ότι υπάρχει κάποια συνέχεια σε αυτή τη δόλια τη σειρά, διότι ως τώρα είχαμε διαγράψει το παρελθόν. Μη φεύγεις Λουκάααααα. Πιάστε το από την αρχή, όπως είπατε!
Φλας μπακ-Εφιάλτης: Μη γελάσετε, αλλά εγώ δεν είχα καταλάβει ότι είναι κοριτσάκι. Τα πέρασα για δύο αγοράκια κ πήγε ο νους μου σε Λευτέρη-Μπέλλο. Εξάλλου μόνο η μάνα τους αναφέρθηκε, οπότε μπορεί κι από εκεί ο πατέρας γιοκ. Η εικόνα που έδειχνε τη μικρή στο τζάμι κ την Εριέττα στο κρεβάτι, ήταν πολύ όμορφη! Κι εγώ κλίνω προς το δικηγόρο… Βολεύει κιόλας που δεν έχει αναφερθεί, από όσο ξέρω, τίποτα για τους γονείς του. Ενώ ο Στέφανος βρήκε ήδη μια αδερφή, φτάνει! Κ είναι πρωτότυπο βρε παιδιά, αυτή τη φορά δε μιλούμε για ετεροθαλή αδέρφια!! Wink Τώρα, για τους γρίφους της Εριέττας, τι να πω; Μου μυρίζει Λυτρολαζαριδοχ”ρουσσέικη δουλειά. Η απορία μου είναι η εξής; Αν υποθέσουμε ότι ο δικηγόρος δεν είναι υιοθετημένος κι ότι μεγάλωσε μόνο με τη μητέρα του, εκείνη δε θα του έλεγε κάτι για μια χαμένη αδερφή; Συν τοις άλλοις, ο Ρούσσος θα έπρεπε να ξέρει όλη την ιστορία, ακόμα κι αν δεν είναι μπλεγμένος γνωρίζει όλους από τα παλιά, κ φυσικά την Εριέττα, όπως μας έδειξαν. Κ είναι τόσο σφίγγα;
Άσχετο, επιτέλους μια εξέλιξη (καλή-κακή, ας πούμε ότι δεν έχει σημασία) που δεν την έκαναν βούκινο τα περιοδικά! (ως τώρα τουλάχιστον)
Νόρα-Λουκάς στη βροχή: συγκινητικό. Σταματήστε πια τους εγωισμούς!

Τα προσεχώς θα τα σχολιάσω αύριο!
Καλή συνέχεια!!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 05, 2010 12:55 pm

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα το επεισοδιο!Βαριεμαι και να σχολιασω....... pff Λιγο το εσωσαν η Θεα Ευα με το μωρουλινι,ο Πετρακης και η Δρακουλακη με τις ερμηνειες τους και ειδικα η σκηνη στη βροχη! : respect :
Ωραια βρηκα και τη μικρη σκηνουλα με Χρηστο-Αννα!

Κατα τ'αλλα Sleep
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 1:35 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΧΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΙΑ ΕΞ' ΑΥΤΩΝ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ Razz

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 2:16 pm

tweetyedem έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΙΑ ΕΞ' ΑΥΤΩΝ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ Razz

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 05, 2010 2:17 pm

Καλως ηρθες tweetyedem! Angel Aπο αποριες αλλο τιποτα αυτη η σειρα! sisi
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Οκτ 05, 2010 2:22 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......

Στεφανος-Μελιτα-Πετρος-Αμαλια
Πολυ βαρετη σκηνη.Ολο τα ιδια και τα ιδια.Μα δεν βλεπει κανεις οτι ο Σταυρου εχει δηλωσει παραιτηση απο αυτη την ιστορια;Δεν το θελει ουτε ο ιδιος οποτε μηπως ηρθε η ωρα να τον απαλλαξετε;

Λευτερης-Ευα
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ξαφνικα ενδιαφερεται ο Λευτερης για την παρεα της φεγγαροπετρας και την Εδεμ.Ουτε και το απο την μια στιγμη στην αλλη φλερτ του στην Ευα.Την ξερει τοσο καιρο και τωρα αρχισε να της την πεφτει;

Χρηστος-Αννα
Το καλο πραγμα φαινεται απο την αρχη.Μου φανηκαν πολυ καλοι οι δυο τους μαζι αλλα περιμενω να δω και αλλα.Ο Χρηστος ομως κουκλος.Του παει τρομερα το χαμογελο δεν το συζητω.

Λουκας-Νικολας και Πετρος-Νορα
Βαζω μαζι τις δυο σκηνες γιατι μιλαγαν για το ιδιο θεμα.Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρνειται η Νορα τοσο πεισματικα να ακουσει τον Λουκα στο θεμα της υποθεσης Χατζηβασιλειου.Η Νορα βασιζεται στις αποδειξεις λογικο μεχρι εκει.Ο Λουκας βασιζεται στο ενστικτο του που αν θυμαμαι καλα δεν εχει πεσει ποτε εξω.Και για τον Στελιο που δεν τον ειχε ποτε σε εκτιμηση απο πριν μαθουν για το ποιος ειναι και τι θελει απο την Νορα παλι στο ενστικτο του ειχε βασιστει.Αρα μηπως η Νορα θα επρεπε να εμπιστευεται περισσοτερο το ενστικτο του Λουκα;Απο την αλλη δεν μου αρεσει να βλεπω τον Λουκα να πιστευει οτι ο ερωτας της Νορας για εκεινον τελειωσε.

Στεφανος-Νταιζη
Την σκηνη με την Μελιτα δεν θα την σχολιασω γιατι θα γινω παρα πολυ κακια.Παντως καπου εδω πρεπει να ομολογησω οτι συμφωνησα με την Νταιζη.Ναι εζησα να το δω και αυτο.Να συμφωνησω με την Νταιζη.Αν η Μελιτα αγαπουσε τον Στεφανο θα πιστευε εκεινον και οχι οτι της λεει η Νταιζη και η καθε Νταιζη.

Λουκας-Νορα γενικως
Απο τους λιγους καβγαδες τους απο τοτε που εγιναν ζευγαρι που πραγματικα μου αρεσε και που ειχε λογο υπαρξης.Εννοειται πως η ατακα του Λουκα οτι τελικα μονο εκεινος το ηθελε το παιδι που αποφασισαν να κανουν με πειραξε και με χαλασε.Αλλα περισσοτερο με ενοχλει που η Νορα εξακολουθει να μην του μιλαει για το προβλημα που αντιμετωπιζει.Η σκηνη στην βροχη με ξετρελανε το ομολογω.Ο Πετρακης ηταν πολυ εκφραστικος και ο λυγμος που ακουσα στην φωνη του με εκανε χωμα.Περιμενω μια ομορφη συνεχεια αποψε σε αυτη την σκηνη γιατι μας την εκοψαν πανω στο καλο.

Ερριετα-Λουκας-Εφιαλτης
Ολα δειχνουν και οδηγουν στο οτι ο Λουκας και η Ερριετα ειναι αδερφια.Και ενω απο την μια λεω ''παλι χαμενα αδερφια και συγγενεις;'' απο την αλλη λεω οτι μια τετοια εξελιξη θα μπορουσε να ειναι ενδιαφερουσα και να εξηγησει πολλα.Πρωτον το οτι δυο χρονια τωρα δεν ξερουμε τιποτα για τους γονεις του Λουκα και δευτερον γιατι η Ερριετα νιωθει σαν να τον ξερει χρονια.

Ψηφιζω Καλο μονο και μονο για τις σκηνες Λουκα-Νορας που εκλεψαν την παρασταση.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 05, 2010 2:27 pm

loukasnora έγραψε:
Λουκας-Νικολας και Πετρος-Νορα
Βαζω μαζι τις δυο σκηνες γιατι μιλαγαν για το ιδιο θεμα.Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αρνειται η Νορα τοσο πεισματικα να ακουσει τον Λουκα στο θεμα της υποθεσης Χατζηβασιλειου.Η Νορα βασιζεται στις αποδειξεις λογικο μεχρι εκει.Ο Λουκας βασιζεται στο ενστικτο του που αν θυμαμαι καλα δεν εχει πεσει ποτε εξω.Και για τον Στελιο που δεν τον ειχε ποτε σε εκτιμηση απο πριν μαθουν για το ποιος ειναι και τι θελει απο την Νορα παλι στο ενστικτο του ειχε βασιστει.Αρα μηπως η Νορα θα επρεπε να εμπιστευεται περισσοτερο το ενστικτο του Λουκα;Απο την αλλη δεν μου αρεσει να βλεπω τον Λουκα να πιστευει οτι ο ερωτας της Νορας για εκεινον τελειωσε.
[/size]

Aν και είμαι με το μέρος του Λουκά σε αυτή την υποθεση της Χατζηκόρης, μπορώ να καταλάβω και την μεριά της Νόρας. Είναι αντι-επαγγελματικό να υπογράφεις και να κάνεις πίσω. Οπως επίσης είναι αντιεπαγγελματικό και προς τα έξω, να αποσύρεσαι απο μια υποθεση σχετική με δολοφονία, αφού την έχεις αναλάβει. Και σίγουρα προσβάλλει την ίδια τη Χατζηκόρη, που δεν είναι καν η κατηγορούμενη αλλα απο την πλευρά του θύματος. Ολα αυτά θα έπρεπε να συζητηθούν ΠΡΙΝ ύπογράψουν.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 2:32 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ Κου ΚΥΡΙΤΣΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΡΙΣΟΥΓΕΝΝΑ ΑΝ ΟΧΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ Cool

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 05, 2010 2:35 pm

Σε παρακαλώ πολύ διάβασε τους κανόνες του φόρυμ. Ο Σχολιασμός είναι το μόνο σημείο που ΔΕΝ συζητάμε τα προσεχώς.

Καλώς μας ήρθες
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 2:41 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΔΕ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 3 558573

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης