Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

+34
ebelina2007
margaret10
nora_oscar
evanna
ειρηνη7
nefelik
diam rena
Cancoon
sifantid
verile_mistika
katie007
stephanos13
soso
loukitsa
katerina--noraloukakos
anna-maria
tzibirdika
JESSIE
Antigoni!
DESPOINA
anastasia20
MARINAKI_AGAPI_97
st@cy
Καρ-Mik
Foulitsa
fay
$ofi@ loukakos + nora
edem4ever
Mikaella
ioannaa
FieryRed
Morena
KatsaroYpotheto
Clarabelle
38 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap37%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 37% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 73
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Νοε 04, 2010 9:59 pm

Επιτελους το Νορακι μας ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ

υποθετο κ Κλαραμπελ με καλυψατε!!!!!!!!!!
Αν και ψιλοσπαστηκα θα το ψηφισω ΤΕΛΕΙΟ λογω της πολυποθητης εγκυμοσυνης
Ενας λογος να βλέπω Μυστικα τωρα που με ξενερωσαν τοσοοο
yey Palamakia : juhu : Gioupi kyma kyma kyma
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από soso Πεμ Νοε 04, 2010 10:11 pm

soutien soutien soutien
Η Νόρα έγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςς!
Το μοναδικό ζευγάρι που αξίζει την εξέλιξη αυτή,την είχε όντως κι ελπίζω να δοθούν σύντομα οι σκηνές της χαράς και της ευτυχίας που αναλογούν σε μία τέτοια είδηση!( απαιτώ ευτυχισμένη εγκυμοσύνη στην Εδεμούλα (sic),ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,παραπάει η συγκεκριμένη χιλιοπαιγμενη σεναριακη εμμονη -μία από τις πολλές,για την ακρίβεια)! livani
Η Δρακουλακη μ'αρεσε πολύ στο άκουσμα της είδησης!
Κατα τ'αλλα..
*Δώσε Νικόλα,Δώσε! Opados1
*Στεφανε αγόρι μου,πανε οι καλές εποχες που την έβγαζες στα παραθυρα!Σπιτι τίγκα στα παραθυρα,και αποκλειστικά τη νομιμοποίησή σου σκεφτόσουν,και μαλιστα ΜΕΤΑ..Όσο για τα παρακαλια της Ερις,πρέπει να τα εμπνεει εύκολα αυτό το αγόρι,γιατί πολυ χειρότερα με τρεμαμενο σαγονάκι έκανε επι πολύ καιρό και η Μελίτα για παρτη του! flower
*Εκτιμησα πολύ και το ότι η Νόρα συζητησε με την Ευα το θεμα της επαγγελματικής αποκαταστασης της Μελίτας,και το ότι η Ευα ήταν τόσο θετική!Εξαλλου η ίδια έχει προ πολλού αναλαβει την ερωτική της αποκατασταση (δις),η Νόρα τωρα την επαγγελματική,ο πρωην αντρας τη φιλική,οι γονείς της την οικονομικο-κοινωνική,μια χαρα αυτόφωτος χαρακτηρας είναι,και καθόλου παρασιτικός! geek
Φανταζομαι όσοι κόπτονται για το κακό παρελθόν και την αληθοφάνεια της σειρας,στα παραπανω δεν βρίσκουν τίποτα το ξεκουδουνο lmao lmao lmao
Η Μελίτα δε,απο τη χαρα της ντύθηκε σαν να πηγαίνει στον Κιάμο! xoxo
Βεβαια,θα μπορουσε και χειρότερα!Να βρει δουλειά-συνεργασία ας πούμε,απο τον επιτυχημενο εραστή της..!
(τον Καρταλη φυσικά, εννοώ,να την ξεφορτωθεί και το ένδοξο Λουγραφείο)
*Δυο χρόνια απο την αρχή και αμετακίνητα είμαι team Λουκάς..Η προσχώρησή του στην Υπεράσπιση της Αντιγόνης,έστω με ενδοιασμούς,τους ίδιους,όμως, που τον εκαναν μια χαρά να διαχωρίσει τη θεση του απο τη Νόρα,μαλλον με βαζει στο σοβαρότατο πειρασμό να αλλαξοπιστήσω! Αψυχολόγητο να το πω,απογοητευτικό να το πω,λίγο θλιβερό να το πω..θα δείξει!
Η Νόρα έγκυοςςςςςςςςςς!Το 'πα;;;;;;;;;;;;;;;;;;??????
ΟΛΕ soutien


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Πεμ Νοε 04, 2010 10:28 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από stephanos13 Πεμ Νοε 04, 2010 10:18 pm

Πολύ καλό και το σημερινό επεισόδιο .

Η Νορα έγκυος ! Ανακοινωση όμως καμία στον Λουκά .Να δουμε πόσο καιρό θα την κάνουν να του πει οτι ειναι έγκυος .

Νικόλα να αγιάσει το χέρι σου . lmao

Εγώ το είπα ο,τι είμαι με Νικόλα .Η Δάφνη φέτος μου τα σπάει τα νεύρα σε κάθε επεισόδιο. maaaad

Δάφνη πραγματικά εύχομαι να τα φτιάξεις με τον Λευτερη και μετά απο λίγο καιρό να μαθεις οτι ο Λευτέρης δεν είναι αυτός που φαίνεται και ότι ήρθε για άλλους λόγους .Πραγματικά θα ήθελα να δω τα μούρτα της εκείνη την στιγμή .Και μετα να γυρνάει στον Νικόλα κλαίγοντας. gelio emmm

Ρούσσο αποφάσισε ή λες του Λουκά οτι είναι αδερφός της Ερι ή είσαι και επισήμο το νεο λαμόγιο.

Γιατι πολύ κοροιδία έριξες και ρίχνεις στον Λουκά .

Πάλι βρήκαμε χώρο και για την Μελίτα στην σειρά να δικαιολογεί τον μισθό της . Μια αποθήκη της ήταν αρκετή τελικά πήγε στην Νόρα .Οπως λέμε απο την κόλαση στον παράδεισο ?

Μπέλλο συνέχισε είμαι μαζί σου. gelio
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από FieryRed Πεμ Νοε 04, 2010 10:23 pm

Πέρα από τα ευχάριστα που μας έχουν κάνει να είμαστε κάπως έτσι ;D

Σημείωσα την καλοσύνη της Νόρας που πήρε τη Μελίτα στη δουλειά. Αλλά βρε κοπελιά, έχεις σπουδάσει και PR, ευγένεια, καλοσύνη και ο πελάτης έχει πάντα δίκιο ειδικά αν είναι ο μοναδικός και εκατομμυριούχος είναι οι βασικές αρχές που μαθαίνεις... Δεν τον τσαντίζεις με ψευτονταιλίκι νηπιαγωγείου.

Επίσης ξεκινάω και σπάζομαι με Νικόλα - Δάφνη και περι BSB ο λόγος με κουράζει...

ΛουκοΝορικια στο κρεβάτι όπως οι προλαλήσασες ανέφεραν με έλιωσε και εμένα... Κρίμα που μας τα χαλάει η προσεχώς υπεράσπιση... Για να δούμε πως θα το πάνε....

Τα προσεχώς μου άρεσαν ειδικά η αντίδραση της Εύας

και ξαναλέω ΜΠΕ-ΜΠΑ!!!!!!!!!!!! runaround runaround
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Νοε 04, 2010 10:38 pm

ΜΕΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ Η ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΒΟΡΑ ΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΣΩΠΙΚΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΕΦ. ΕΥΑΣ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΗΣΧΕΣΗ ΛΕς ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ..ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗς ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ <ΣΤΑ ..ΠΑΤΡΙΑ>

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Νοε 04, 2010 10:50 pm

Επιτελους δικαιωνομαστε με κααααποιο τροπο αν και με καθυστερηση...(αντε βρε με το καλο Νορακι μου)..
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΨΗΦΙΖΩ ΤΕΛΕΙΟ..

αν και το περιμενα τοσο καιρο ακομη δεν εχω ξετρελαθει ....μαλλον δε το εχω συνηδητοποιησει

Η ΝΟΡΑ ΗΤΑΝ ... : respect : : respect : : respect : απο εκφραση εσκιζε,μπραβο Νορακι μου...

ΘΕΛΩ ΣΤΕΦΑΝΟ +ΕΡΙΕΤΤΑ μ'αρεσουν μαζι παει και τελιωσε ....

Τελικα η Δαφνη και ο Νικολας συνολικα εχουν πλακωσει περισοτερο απο καθε αλλοον εκει μεσα για αυτο ειναι ζευγαρι ..

Αν και μ'αρεσει κατα καποιον τροπο οτι η Νορα δε το ειπε ακομη στο Λουκα( αν και δεν ηταν και το καταλληλο μερος ηθελα κατι πιο ρομαντικο)..απ'την αλλην ποσο μου την σπαει να μιλαει παντα πρωτος αυτο που εχει τα χειροτερα και αλλος να μενει σιξυλος δεν λεγεται ..


υ.γ -ποσο χαρηκα προσεχως με την Ευα δεν λεγεται ...


verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Νοε 04, 2010 10:57 pm

Να σχολιάσω και εγώ τα σημερινά..

Η Έρι προβληματισμένη παρέα ήθελε και δεν το θεωρώ καθόλου κακό.. Τώρα το αν ο κύριος πέρασε και από το κρεβάτι της παρά τον μεγάλο του ερώτα είναι δικό του θέμα.. Η Νταίζη στο κάτω κάτω τα μύρια όσα έκανε για να ρίξει το Λουκά αλλά εκείνος ΑΓΑΠΑΕΙ τη Νόρα.. Το δικό της κρεβάτι ήθελε.. Ε ρε κάτι περίεργοι άνθρωποι που υπάρχουν..

Η ΛουκαΝορική ερωτική σκηνούλα πολύ σούπερ.. Γλυκιά με ένταση και το θανατηφόρο κορμί σε κοινή θέα… Λατρεύω να τους βλέπω αγαπημένους… inlove

Ο Μπέλλος πήρε το ακίνδυνο πιάτο και η Νταιζούλα ξώμεινε από όρεξη.. Καλέ τι έφτιαξε? Κρεμά γάλακτος με πουρέ? καλά είδα? Πείτε μου ότι ήταν ρυζάκι…

Ο Στέφανος με την Ερη αγκαλίτσα καθησυχάζει τη συνείδηση του.. Το οτι επιλέχτηκε ειδικά αυτή η σκηνή αυτό μου δείχνει.. Τόσα πατώματα πάγκους και σκάλες είχανε αν ήθελε να κάνει σύγκριση, γκώσαμε ένα τρίμηνο και αυτός εκεί.. Σκέφτεται αυτή με έδιωξε άρα να μην έχω και τύψεις.. Πόσο γελοίο ανθρωπάκι είναι πια??

Ο Νικόλας τα πήρε και ομολογώ σε αυτή τη σκηνή ο Γιανακόπουλος ήταν όλα τα λεφτά.. Αγενής ο Νικόλας αλλά και ο άλλος έλεος.. Ξέρει την κατάσταση και λέει καλά κάνει και σε χωρίζει και εγώ την ξέρω καλά.. Που πααα ρε Καραμήτρο?? Νικόλα ΒΑΡΑ το μπισκοτάκι!! Χτύπα αλύπητα λέμε.. Το καταευχαριστηθηκα!! :opados:

Λουκανορική πρωινή σκηνή πολύ γλυκιά με τακούνια να εξοστρακίζονται στην πόρτα και το Λουκά να σκάει κεφαλάκι…. Μωρέεε.. γλύκες.. Αυτό τους πάει.. σταματήστε να τους βάζετε να τσακώνονται για αηδίες..

Το πρωινό στο σπίτι της Ερι άψογο.. Στέφανε το θέλαμε και ο δύο ακούω.. τι να λέμε τώρα αν δεν θες δεν κάθεσαι.. Πάντως η Ερι έχει αρχίσει και την πατάει με το ξανθό αγόρι και προβλέπω μέλλον.. Για τη Μελίτα πάλι ο κύριος δεν έχει τι να πει.. Ναι με έδιωχνε αλλά μόλις μαλάκωσε εγώ ήρθα και σε βούτηξα και σπάσαμε σομιέδες.. Θα καταλάβει η κοπέλα με τι ζώον έχει να κάνει και θα την κάνει με ελαφρά.. Πάντως Σταύρου και Λάμπου δένουν πολύ γλυκά και το αποτέλεσμα είναι αισθητικά πολύ καλό..

Η μανούλα Εύα με το ΘΕΟ γιο μαγεύει!! Έλεος όμως με τον πολιτισμό στα όρια της παράνοιας.. Τουλάχιστον η Εύα είναι σωστή κυρία και δεν ασχολείται με την κατσαρή, δεν αναλώνεται σε κατινιές.. Όπως έκανε πάντα.. Απίστευτη η Ξυλά και αγαπώ Εύα που είναι απόλυτα σωστή πλέον σε όλα της.. Αλλά ρε παιδιά λίγο ρεαλισμό.. Ποια νορμάλ γυναίκα θα προσπαθούσε να βοηθήσει μια που της διέλυσε το γάμο δις.. ? Που την πάτησε με συνεχή δικαιολογία το μεγάλο έρωτα..? wall

Η Δάφνη πόσο πολύ κόπτεται και πόσο με εκνευρίζει??Impatient

Και μετά ζητάει τα ρέστα από το Νικόλα.. Τα χει κάνε σκ@τα@ και επιμένει ότι έχει και δίκιο.. Και έλεος πάλι με τα παλιά.. Ο Νικόλας ισοφάρισε αφήνοντας το παιδικό του όνειρο.. Δεν είναι λίγο.. Στο κάτω κάτω Δαφνούλα αν δεν ήθελες ας μην τον δεχόσουν.. Τώρα το σκασμούλη γιατί ξεφτιλίζεσαι.. gibbs

Τη Μελίτα θα την παρακαλέσουμε κιόλας για να της δώσουμε δουλειά? Μην ακούω για εμπιστοσύνη γιατί και ο Λουκάς για αυτό την πάσαρε στη Δάφνη και για τα γκομενικά της Μελίτας η Δαφνούλα έμεινε μετέωρη με ένα παιδί.. Και λίγη διακριτικότητα σε ότι αφορά τον επαγγελματικό προσανατολισμό του καθενός.. Το να συσκευάζεις εσώρουχα δεν είναι ντροπή.. Εσείς πρέπει να ντρέπεστε που υποβιβάζεται τον κάθε εργαζόμενο με αυτά που γράφετε..

Λουκάς Νικόλας και Αμαλία για πολλά γέλια η σκηνούλα τους!!

Η Αμαλία όμως τραγική με την τόοοοσο μεγάλη ιδέα που έχει για την κόρη της.. Η Νόρα στο κάτω κάτω πέρα από τα πτυχία της έχει προσπαθήσει και έχει παλέψει.. Δεν τη βγάζει μια ζωή στον καναπέ.. Ποιος ο λόγος λοιπόν της ξινίλας Αμαλίτσα? Σιγά πια το κελεπούρι..

Καλά πόσο δύσκολο είναι να σηκώσεις ένα τηλέφωνο και να πεις το ποιηματάκι? Γιατί στο πρώτο τηλ ένα απλό ναι είπε η κιουρία.. βαρέθηκα με τη βιοπάλη της πριγκηπέσας.. Ας πάει να πνιγεί επιτέλους.. Δεν τη λυπάμαι και δεν θα τη λυπηθώ ΠΟΤΕ!

Τα μεγάλα τα γέλια όμως ήρθαν μετά που έσκασε η Εριέττα κλασσικά ευγενέστατη και πάλι ζήτησε συγνώμη παρά την ξινίλα της Μελίτας με το που την είδε.. και πάλι ούτε ένα συγνώμη η αγενέστατη!! Μα έλεος.. Στους πελάτες Μελιτόνι δεν μιλάμε έτσι, αν τα μάθει αυτά το αφεντικό σου θα φας σουτ βέβαια εσύ μιλάς εκ του ασφαλούς.. Ταπάρα η Εριέττα για την προαγωγή!! Χαώδης η διαφορά Εριέττας και Μελιτας.. Κυρία vs κατιναριού σημειώσατε 2-0 και καλά πάμε..

Η γιατρός-κομπάρσα πολύ καλή γενικώς. Η Νόρα έλαμψε με τα νέα.. Επιτέλους θα αποκτήσει το δικό της παιδάκι και θα συμπληρώσει την ευτυχία της!! Έρχεται η μπεμπούλα και περιμένω τα καλυτερότερα!! Η χαρά της στο δρόμο που περπατούσε με συγκίνησε!! Επιτέλους μια αναμενόμενη αντίδραση σε εγκυμοσύνη!! :love:

Η Δαφνούλα τα μισά λέει στην Εύα.. Impatient

H Νταίζη είναι βαρετή και δεν ασχολούμαι...

Ο Λουκάκος με σκλάβωσε που δεν θέλει να βρεθεί αντιμέτωπος με τη Νόρα.. Γιατί χαντακώνουν έτσι τον πιο καθαρό χαρακτήρα της σειράς??

Πάλι καλά που το Μελιτόνι δεν είχε χρόνο να ακούσει κάτι πέρα από τα δικό της τον καημό για τι δεν θα θελα με την καμία να ναι η πρώτη που θα μάθει τα νέα για το μωρό.. μακριά λέμε!

Η Εύα από την άλλη τα χώνει στο Νικόλα αλλά δεν ξέρει ότι της Δαφνούλας της καλαρέσει το φλερτάκι.. Ακόμα μια φορά φαίνεται το πόσο έχε μετανιώσει η Εύα και δεν μένει στα λόγια.. :respect:

Τέλος,
Σπάζομαι που μια τόσο όμορφη εξέλιξη για το πιο γλυκό ζευγάρι της σειράς μας την δίνουν έτσι.. Ποιος ο λόγος να μην μάθει ο Λουκάς? Αυτά τα νέα θες να τα μοιράζεσαι με τον άνθρωπο σου.. εκνευρίστηκα που η χαμογελαστή φαταούλα της Νόρας συννέφιασε.. Μην του κρύβεις την αλήθεια ρεεεεεεεε… Περιμένω ακόμα και ελπίζω ότι θα απολαύσουμε αυτή την εγκυμοσύνη όπως της αξίζει…:efxi:

Έρχεται επιτέλους η μπεμπούλα! Palamakia Palamakia Palamakia
Καλό από μένα.. πολλή Μελίτα σήμερα και δεν τα άντεξα.. vomit
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από sifantid Πεμ Νοε 04, 2010 11:03 pm

Έ-έ-έρχεται το μικρό Λουκανορικό θαύμα! inlove Η μπέμπα που τόσο πολύ περίμεναν η Νόρα και ο Λουκάς, που θα ολοκληρώσει την ευτυχία τους! Matakia (Είμαι ρομαντική μέχρι αηδίας, ε; Bow ) Αυτό κράτησα από το σημερινό επεισόδιο να πω την αλήθεια. Φυσικά έχω και αρνητικά σχόλια, αλλά λόγω της ημέρας, λέω να τα προσπεράσω. Το μόνο που ελπίζω είναι να βελτιωθεί σύντομα η κατάσταση ανάμεσα σε Νόρα και Λουκά, γιατί αξίζουν και οι δύο να ζήσουν αυτήν την διαδικασία στον έπακρον! Στα του σημερινού η ερμηνεία της Αντιγόνης πάρα πολύ καλή! : respect : Αυτά τα μάτια της είναι τόσο εκφραστικά που σου μετέδιδαν κάθε της συναίσθημα χωρίς να χρειαστεί να αρθρώσει λέξη... Μόνο ότι.. "Είναι έγκυος" αρκούσε... inlove Και έπειτα η σκηνή στο πάρκο εξίσου καλή! Οι κινήσεις και οι εκφράσεις της μιλούσαν από μόνες τους! Ήταν τόσο χαρούμενη... Κρίμα που δεν μπορέσαμε να απολαύσουμε αυτή τη χαρά παρά μόνο για μισό επεισόδιο... Τέλος πάντων! Ελπίζω σε καλύτερα!

Αχ... Έλιωσα! Efxi
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Νοε 04, 2010 11:24 pm

Το θέαμα του Στέφανου και της Εριέττας είναι θλιβερό και ξενερωτικό. Είναι θλιβερό για μια γυναίκα να κοιμάται με κάποιον που θέλει άλλη και είναι εξίσου θλιβερό για έναν άντρα να κοιμάται με μια γυναίκα ενώ θέλει άλλη. Και μόνο το γεγονός ότι η Εριέττα χρησιμοποιεί δικαιολογίες για να παρακαλέσει τον Στέφανο να μείνει (εν προκειμένω την πιθανότητα να είναι ο εφιάλτης της αλήθεια) δείχνει την τεράστια διαφορά από τον ανόθευτο κεραυνοβόλο έρωτα που ένωσε τον Στέφανο με την Μελίτα. Φυσικά η Εριέττα ξέρει πως ο Στέφανος ακόμα θέλει και αγαπάει την Μελίτα και γι’ αυτό προσπάθησε να τον ξεψαχνίσει διαλέγοντας προσεκτικά μία μία τις λέξεις που χρησιμοποίησε στην πρωινή τους κουβέντα. Τον Στέφανο, όμως, τον πονάει τόσο πολύ το κεφάλαιο «Μελίτα» που δεν μπορεί ούτε να συζητάει γι’ αυτό και που ακόμα και βρισκόμενος στο ίδιο κρεβάτι με την Εριέττα σκέφτεται την Μελίτα!!! Είναι αγιάτρευτος αυτός ο έρωτας, Στέφανεεεε! Τσουρουφλίσου, τσουρουφλίσου!!!
Η Μελίτα μου άρεσε πάρα πολύ στην σκηνή με την Εριέττα, γιατί φάνηκε ότι ανακτά την αυτοπεποίθηση και το τσαγανό της. Η επιθετικότητα της Εριέττας απέναντί της εξηγείται από την ανασφάλεια που νιώθει, καθώς έχει καταλάβει πολύ καλά τι σημαίνει η Μελίτα για τον Στέφανο.
Ο Νικόλας είναι τελείως λάθος. Με ψευτομαγκιές δεν θα αποκαταστήσει την σχέση του με την Δάφνη. Ίσα ίσα που φαίνεται όλο και πιο ασόβαρος.
Είναι λάθος του Λουκά που δέχτηκε να αναλάβει μαζί με τον Ρούσσο την υπεράσπιση της Αντιγόνης. Όταν είπε στην Νόρα να χωρίσουν τα προσωπικά τους από τα επαγγελματικά τους σίγουρα δεν εννοούσε να τον βρει η Νόρα αντίδικό της σε μια υπόθεση για φόνο. Μπορεί η Νόρα να κατανόησε τις ηθικές ανατολές του στο να είναι πολιτική αγωγή στη δίκη κατά της Αντιγόνης αλλά πώς περιμένει ο Λουκάς να κατανοήσει η Νόρα ότι θα είναι αντίπαλοι στην ίδια αυτή δίκη που προκάλεσε την κρίση στην σχέση τους;; Πρόκειται για πολύ μεγάλο άδειασμα της Νόρας και την κατανοώ απόλυτα που πάγωσε όταν το άκουσε, τα έχασε και δεν μπόρεσε να ξεστομίσει το υπέροχο νέο της εγκυμοσύνης της. Ίσως είναι η πιο περίπλοκη κρίση στην οποία υπεισήλθε ποτέ η σχέση της με τον Λουκά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Νοε 04, 2010 11:36 pm

Cancoon έγραψε:Το θέαμα του Στέφανου και της Εριέττας είναι θλιβερό και ξενερωτικό. Είναι θλιβερό για μια γυναίκα να κοιμάται με κάποιον που θέλει άλλη και είναι εξίσου θλιβερό για έναν άντρα να κοιμάται με μια γυναίκα ενώ θέλει άλλη. Και μόνο το γεγονός ότι η Εριέττα χρησιμοποιεί δικαιολογίες για να παρακαλέσει τον Στέφανο να μείνει (εν προκειμένω την πιθανότητα να είναι ο εφιάλτης της αλήθεια) δείχνει την τεράστια διαφορά από τον ανόθευτο κεραυνοβόλο έρωτα που ένωσε τον Στέφανο με την Μελίτα. Φυσικά η Εριέττα ξέρει πως ο Στέφανος ακόμα θέλει και αγαπάει την Μελίτα και γι’ αυτό προσπάθησε να τον ξεψαχνίσει διαλέγοντας προσεκτικά μία μία τις λέξεις που χρησιμοποίησε στην πρωινή τους κουβέντα. Τον Στέφανο, όμως, τον πονάει τόσο πολύ το κεφάλαιο «Μελίτα» που δεν μπορεί ούτε να συζητάει γι’ αυτό και που ακόμα και βρισκόμενος στο ίδιο κρεβάτι με την Εριέττα σκέφτεται την Μελίτα!!! Είναι αγιάτρευτος αυτός ο έρωτας, Στέφανεεεε! Τσουρουφλίσου, τσουρουφλίσου!!!
Η Μελίτα μου άρεσε πάρα πολύ στην σκηνή με την Εριέττα, γιατί φάνηκε ότι ανακτά την αυτοπεποίθηση και το τσαγανό της. Η επιθετικότητα της Εριέττας απέναντί της εξηγείται από την ανασφάλεια που νιώθει, καθώς έχει καταλάβει πολύ καλά τι σημαίνει η Μελίτα για τον Στέφανο.
Ο Νικόλας είναι τελείως λάθος. Με ψευτομαγκιές δεν θα αποκαταστήσει την σχέση του με την Δάφνη. Ίσα ίσα που φαίνεται όλο και πιο ασόβαρος.
Είναι λάθος του Λουκά που δέχτηκε να αναλάβει μαζί με τον Ρούσσο την υπεράσπιση της Αντιγόνης. Όταν είπε στην Νόρα να χωρίσουν τα προσωπικά τους από τα επαγγελματικά τους σίγουρα δεν εννοούσε να τον βρει η Νόρα αντίδικό της σε μια υπόθεση για φόνο. Μπορεί η Νόρα να κατανόησε τις ηθικές ανατολές του στο να είναι πολιτική αγωγή στη δίκη κατά της Αντιγόνης αλλά πώς περιμένει ο Λουκάς να κατανοήσει η Νόρα ότι θα είναι αντίπαλοι στην ίδια αυτή δίκη που προκάλεσε την κρίση στην σχέση τους;; Πρόκειται για πολύ μεγάλο άδειασμα της Νόρας και την κατανοώ απόλυτα που πάγωσε όταν το άκουσε, τα έχασε και δεν μπόρεσε να ξεστομίσει το υπέροχο νέο της εγκυμοσύνης της. Ίσως είναι η πιο περίπλοκη κρίση στην οποία υπεισήλθε ποτέ η σχέση της με τον Λουκά.


Είναι γεγονός οτι είναι θλιβερό να κοιμάται ένας άντρας με μια γυναίκα που δεν τη θέλει μόνο που ο Στέφανος της είπε το επόμενο πρωί οτι το ήθελαν και οι δύο εκτός κι αν εγώ δεν άκουσα καλά
Για τον αγιάτρευτο έρωτα του Στέφανου τι να πω. Ένας άντρας που λέει οτι αγαπάει μια γυναίκα και παντρεύεται μια άλλη και στη συνέχεια εξακολουθεί να λέει οτι αγαπάει αυτή τη γυναίκα αλλά κοιμάται με μια τρίτη σίγουρα δεν είναι αγιάτρευτα ερωτευμένος κατά την προσωπική μου εκτίμηση.
Όσο για την Εριέττα θεωρώ οτι το γεγονός οτι συζητάει ανοιχτά μάλλον την τιμάει. Αλλά ακόμη κι αν παρακαλούσε ενώ ήξερε οτι ο Στέφανος αγαπάει μια άλλη δεν θα παραξενευόμουν άλλωστε έχω δει τη Μελίτα δύο φορές να σέρνεται και να ζητάει αγκαλιές απο δύο διαφορετικούς άντρες που και οι δύο την επομένη ντύνονταν γαμπροί για μια άλλη γυναίκα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από diam rena Πεμ Νοε 04, 2010 11:46 pm

ΕΚΤΑΚΤΟ!

''Κυρίες και κύριοι Εδεμοφανικοί καλησπέρα σας! Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel!


Συμπαθητικό το σημερινό επεισόδιο.....αλλά και μια μεγάλη δικαίωσή για τις περισσότερες απο εμάς - αφού περιμέναμε αυτό το συμβάν εδώ και 1 περίπου χρόνο!


Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή!

ΤΟΜΕΑΣ Εκ.Π!

~ '' Φύγε δεν θέλω''....'' Καλύτερο θα ήταν να φύγω..'' αποτέλεσμα και των δύο? .... δύο - αξέχαστα και παθιασμένα - βράδια...ο λόγος για τον Στεφανάκο και την Εριέττα...ο οποίος πραγματικά τις τελευταίες 8 - αν δεν κάνω λάθος - ημέρες ... δείχνει ΤΟΣΟ πολύ το πόσο αγαπάει τη μύγα...... πραγματικά μου κύλησε ένα δάκρυ!!!!! Αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο...το παιδί περνάει καλά και δεν του καίγεται καρφί! Εχει να δώσει λογαριασμό σε κανένα???

-> Πραγματικά αναρωτιέμαι αν σήμερα θα διαβάσω κανένα σχόλιο για την δηθεν αγάπη του Στέφανου απέναντι στην Μελίτα...* σφυρίζει αδιάφορα* <-

~ Εριέττα - Μύγα

Μπορεί η Εριεττούλα να έχει μπει στην παρέα μας μόνο τον τελευταίο 1,5 περίπου μήνα και να μην γνωρίζω πολλά για το τι μέλλει γενεσθαι με την πάρτη της ΑΛΛΑ ένα έχω να πω! Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ! Ανωτάτου επιπέδου σε σχέση με την μύγα.....η οποία για άλλη μία φορά αναδεικνύει τι χαρακτήρα διαμάντι έχει....Μπαίνει η πλουσία και κύρια πελάτης της Νόρας μεσα στο γραφείο και την αντιμετωπίζει πως? ( η Μελϊτα που μου ¨εγινε και γραμματεύς τώρα ....άμοιρη Νόρα....η καλοσυνη θα σε φάει) Κοπελιά...αν πάρεις μισθό...τα χρήματα θα επέλθου απο την πληρωμή της Νόρας απο εκείνη.... ainta ντιπ χαζή είναι πάντως αυτή η κοπέλα...δεν εξηγείται ...καίει μαζουτ! εξακριβωμένο......και ας της μάθει κάποιος να διαχωρίζει τα επαγγελματικά απο τα προσωπικά....τα έχουμε κάνει σάλα - τραπεζαρία όλα πια! gibbs
Όπως η Εριέττα ... υποδεικνύοντας για άλλη μία φορά το επίπεδο της...της ζήτησε και ΣΥΓΝΩΜΗ...η άλλη ...το φρόκαλο...να το παίζει υπερ άνω - και σιγά τι προσβολή...το παμε χαζή σε είπε...όχι και καμπούρα!....βρε ξουυυ!!!!! Αλλά να! αυτά κάνουν τι διαφορά μεταξύ κυρίων και καρακατινάρων....Όμως πραγματικά την παραδέχομαι την Εριέττα ....ρίχνει κάτι επικές σπόντες....'' συγχαρητήρια για την προαγωγή'' ....ΘΕΑ!
Και για άλλη μια φορά η Μελιτά δείχνει πόσο άχρηστη είναι pff ....να λούζει δεν ξέρει...φίλη να είναι....προφανώς δεν ξέρει...τώρα ουτε και στα τηλέφωνα δουλεύει..... αποσύρεται!


* ( ο Ρούσσος χθες έδωσε ρέστα..απλά...άνοιξε μάλλον και η υπόθεση για τον μπαμπά του Λουκά.....καλως τα δεχτήκαμε...επίσης μου είχε λείψει ο Χρηστος...έδωσε εκπληκτική ερμηνεία! ) *


ΤΟΜΕΑΣ Εν.Π!

~ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ!!!!!

Δεν λέω...δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του Νικολα απέναντι στο Τέρι...αλλά και ο Τέρις άναβε φυτιλιές...την ήξερες κύριε και απο χθες τη Δάφνη και μιλάς με τέτοια σιγουρία...απο πού πηγάζει...για να μαζευόμεθα σιγά - σιγά!.ντιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Αλλά και η Δαφνούλα...με έχει συγχύσει τώρα τελευταία...είπαμε , υπερβολικός - υπερβολικός ο Νικόλας....αλλά και αυτή δεν κάνει καθόλου πίσω....βγήκε λίγο στον έξω κόσμο και πήραν τα μυαλά αέρα....έχουμε και το σφιχτερμαν και μας καλαρέσει......Δε μας τα λες καλά Δαφνούλα..... sfyr

~ Νοράκι μου...γλυκό μου Νοράκι...βλέπεις ..το παιδί είχε ορέξεις...άστο να εκφραστεί και μιλάτε αργότερα για τις ιδέες..... Yess

~ Η Ξυλά για πολλοστή φορά έδωσε ρέστα....προσπαθεί αν βρει τις ισσοροπίες της η κοπέλα...αλλά πουυυυ...... η συζήτηση με Νόρα - Εύα απλά υπέροχη! κοριτσοπαρέα...η μύγα γιατί κόλλησε για άλλη μία φορά...και η Εύα γιατί ήταν τόσο χαλαρή....παιδιά έλεος....δηλαδή....ας μπούμε λίγο στη σφαίρα της πραγματικότητας....ΜΠΟΡΕΙΤΕ!

~ Και προχοράω στο επίμαχο θέμα......και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ
Gioupi : jump : Η ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΙΗΣΗ μας έγινε επισήμως γνωστή! ΣΟβαρά σας λεώ....δάκρυσα απο τη χαρά μου....πρωτή φορά συγκινούμαι τόσο για ένα ευχάριστο γεγονός...να χαζεύω κυριολεκτικά το Νοράκι που δεν το είχε πιστε΄ψει....αχχχχχ
!!!!!!!!!!!!!!!!! : juhu : Palamakia

~ Και τελειώνω με κα΄τι που είχα προσημάνει...και πλέον αναλύω ανοιχτά.....helloooooo???? is there anybody in there?

Ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή!

α. Ο Λουκάς έχει αμφιβολίες για την αθωότητα της Αντιγονάρας - οσον αφορά τον φόνο!
β. Γιαυτόν ακριβώς το λόγο γίνονται η καυγάδες με τη Νόρα....
γ. Φεύγει και απο το σπίτι και απο τη δουλειά
δ. Εμμέσως λην σαφώς κατηγορεί την Νόρα για ελαστικές ηθικές αρχές....πράγμα που εξοργίζει τη Νόρα
ε. Μετά απο μια πλειάδα γεγονότων...προσπάθούμε να βρούμε τις ισορροπίες μας - και εμείς μαζι- χώρισαν τα τσανάκια τους στα επαγγελματικά και οδεύουμε προς μία καλή σχεσή...

Και τώρα τιιιιιιιιιιιιι????????????? : scream : Πως γίνεται ο Λουκάς ... αφού είχε πει ότι είχε πει για την Νόρα - εμμέσος πάλι- όσον αφορά την υπόθεση υπεράσπισης...να υπερασπίζεται τώρα ποια? Την Αντιγονάρα.... Δεν έχω ενστάσεις όσον αφορά το ότι υπαρασπίζεται ένανα ένοχο.....αυ΄τη είανι η δουλειά του! Αλλά όχι κύριος να φεύγεις τόσο απο το γραφείο όσο και παο τη σχέση με τη Νόρα και τώρα να μου είσαι υπερ της Λαζαρίδη....ενίσταμαι! Απλά δεν το δε΄χομαι!

Και εύλογα θα μ ου πείτε ας τιμωρηθεί η Λαζαρίδη για αυτά που έφταιξε....και δεν έχετε άδικο...όμως ακόμα και η ιστορία της λογοτεχνίας το έχει δείξει.....ο Ντοστογιεφσκι - έγκλημα και τιμωρία / ηλήθιος - Βιζυηνός ακόμα και ο Παπαδιαμάντης - φόνισσα- οι ήρωε΄ς τους πάντοτε έβρισκαν την τιμωρία που τους άξιζε...όχι για τα πεπραγμένα τους - συνήθως για άλλα περισταρικά ...αλλά πάντοτε ερχόταν η κάθαρση.......Οπότε αγαπητοί φανταστικοί σεναριογράφοι...κάντε μία επαναληψούλα σε αυτά που γράψατε την προηγο΄πυμενη εβδομάδα διότι βλέπουμε παράλογα πράγματα! ainta

Εν το μεταξυ σε όλο αυτό το χαμό η Νόρα δεν το λέει στο Λουκά......Ξέρετε ότι πα΄ντα υποστηρίζω το Νοράκι...αλλά να λέμε τα σύκα - σύκα και τ σκάφη- σκάφη...κουκλίτσα μου δεν το κανες μόνη σου το παιδί...οκ δεν λέω έπαθες σοκ! αλλά αυτό δεν στερεί στο Λουκά το δικαίωμα να μάθει για το ίδιο του το σπλάχνο.....απαράδεκτο!

Αυτά απο μένα αγαπημένοι ακροατές...να έχετε ένα υπέροχο βράδυ!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από nefelik Παρ Νοε 05, 2010 1:18 am

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούρια στο forum και πρέπει να σας πω ότι είναι τέλειο!!!
Θα προσπαθήσω κι εγώ να σχολιάζω όσο πιο συχνά μπορώ!

Σχετικά με το σημερινό (ή μάλλον χθεσινό πια) επεισόδιο, νομίζω ότι το πιο σημαντικό νέο είναι ένα: ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ!!!!!
Το ύφος της Νόρας όταν το έμαθε και το χαμόγελό της μετά ήταν απίστευτο! Δε συμφωνώ όμως που δεν το είπε στο Λουκά. Αυτό το θέμα είναι πάνω και από τα επαγγελματικά και από την Αντιγόνη και από όλα.

Σχετικά με τον καβγά Νικόλα – Λευτέρη και γενικότερα με αυτή την ιστορία, το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο Νικόλας έχει αρχίσει να μου τη δίνει τώρα τελευταία. Μπορεί και η Δάφνη να το τραβάει περισσότερο απ’ ότι χρειάζεται, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι τα προβλήματά τους ξεκίνησαν επειδή ο Νικόλας ήταν από την αρχή αρνητικός για τη δουλειά. Νομίζω ότι ισχύει αυτό που του είχε πει, αν δεν κάνω λάθος, ο Λουκάς κάποτε: Είχε συνηθίσει να έχει τη Δάφνη κλεισμένη στο σπίτι και τώρα που βγήκε έξω και την έχασε του κακοφαίνεται (ή κάπως έτσι το είχε πει τέλος πάντων). Επίσης, πιστεύω ότι θα έπρεπε να την εμπιστεύεται περισσότερο. Έτσι δε θα την ωθούσε κι εκείνη στα άκρα.

Η σκηνή Εύας – Νόρας τέλεια και ακόμα πιο τέλειος ο Αγγελούκος! Τι γλυκό παιδάκι! (Παιδιά έχω μια απορία: τη Νεφέλη τη λέμε βατραχάκι, το Μάριο φασολάκι, τη μπέμπα μάλλον θα τη λέμε μπισκοτάκι, τον Άγγελο πώς τον λέμε, γιατί έχω μπερδευτεί; Δεν μπορεί να μην έχει κι εκείνος ένα όνομα!)

Για την Εριέττα συμφωνώ απόλυτα με κάποια σχόλια που διάβασα παραπάνω ότι όταν βρίσκεσαι σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση θέλεις να έχεις δίπλα σου τον πιο κοντινό σου άνθρωπο, ο οποίος αυτή τη στιγμή είναι ο Στέφανος. Και ας μη γελιόμαστε, αν δεν ήθελε, δεν θα έμενε, το είπε και μόνος του. Γενικά πάντως, αν και φαντάζομαι ότι αρκετοί θα διαφωνείτε, αυτοί οι δύο μου αρέσουν πολύ σαν ζευγάρι και θα ήθελα να τους δω μαζί μέχρι το τέλος της σειράς. Η Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του και αν και δεν το λέει αυτό φαίνεται, κι εκείνος δεν δείχνει αδιάφορος. Επίσης, είναι μια γυναίκα που ξέρει τι θέλει, σε αντίθεση με τη Μελίτα που μου θυμίζει λίγο κακομαθημένο κοριτσάκι.
Αν και στην αρχή της σχέσης της με το Στέφανο την υποστήριζα, έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Κι αυτό το επιχείρημα ότι μεγάλωσε σε ένα χρυσό κλουβί και όλα τα προβλήματά της ξεκινάνε από εκεί, έχει αρχίσει να με κουράζει. Και ο αδελφός της στο ίδιο χρυσό κλουβί φαντάζομαι ότι μεγάλωσε, αλλά πήγε να γυρίσει ντοκυμαντέρ στο Αφγανιστάν, δεν εγκλωβίστηκε στο κλουβί του.
Τώρα ο Στέφανος έχει κάνει κι αυτός τα δικά του λάθη, και πολλά μάλιστα, και με αυτά που κάνει σίγουρα δεν δείχνει ότι αγαπάει τη Μελίτα, αλλά και ποιος δεν έχει κάνει λάθη; Και ο Μάνος και η Εύα, άλλος λιγότερα και άλλος περισσότερα. Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι μόνο να πληρώσουν για τα λάθη τους, αλλά να τα καταλάβουν και να αλλάξουν πραγματικά και αυτό θα δούμε στην πορεία αν και για ποιους θα γίνει.

Το ότι η Νόρα επέλεξε να πάρει για γραμματέα τη Μελίτα, καλό δε μου φαίνεται. Βέβαια, ένα καλό πήγε να κάνει η κοπέλα, αλλά θα δούμε πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία και κυρίως θα εξαρτηθεί από τη συμπεριφορά της Μελίτας. Η οποία για αρχή δε θα έλεγα ότι ήταν και ό,τι καλύτερο. (Καλά, ήταν δυνατόν να σκέφτεται σε ποιο γραφείο θα καθήσει; Καλά που δεν πήγε στο γραφείο της Νόρας και δεν άρχισε να δίνει και νομικές συμβουλές!)

Η διαφορά επιπέδου Εριέττας – Μελίτας πιστεύω ότι ήταν εμφανέστατη. Η Εριέττα μόλις την είδε το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να της ζητήσει συγγνώμη και το λιγότερο που θα περίμενα ήταν να κάνει το ίδιο και η Μελίτα. Εξάλλου δε νομίζω ότι έχει κανείς αμφιβολία πως ό,τι έκανε το έκανε επίτηδες. Και δεν κατάλαβα, η Νόρα τόσο καιρό δεν είχε ζητήσει από την Εριέττα να κλείνει ραντεβού, η Μελίτα θα το επιβάλει που ακόμα δεν ανέλαβε τα καθήκοντά της; Και κάποιος πρέπει να μάθει στη μικρή πριγκίπισσα ότι αφού αποφάσισε να το παίξει εργαζόμενο κορίτσι θα πρέπει να μάθει και να σέβεται τους καλύτερους πελάτες της εργοδότριάς της, από τους οποίους άλλωστε θα πληρωθεί και η ίδια. Επίσης, θα πρέπει να μάθει να διαχωρίζει τη δουλειά από τα προσωπικά. Έχετε ακούσει ποτέ τις γραμματείς του Ρούσσου να μιλάνε έτσι σε κανέναν; Πάντως η ατάκα της Εριέττας ήταν φοβερή: «Συγχαρητήρια για την προαγωγή»! Να ήταν από μια μεριά η Αμαλία και να την άκουγε!

Καλά, την Αμαλία και τη μεγαλομανία της δεν τη σχολιάζω. Στην περίπτωσή της η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά εδώ και πάρα πολύ καιρό!

Αυτά για σήμερα. Μάλλον σας κούρασα και έγραψα και αρκετά άσχετα με το επεισόδιο, αλλά γράφω πρώτη φορά και ήθελα να τα γράψω όλα! Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι πιο σύντομη!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από ειρηνη7 Παρ Νοε 05, 2010 1:25 am

nefelik έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούρια στο forum και πρέπει να σας πω ότι είναι τέλειο!!!
Θα προσπαθήσω κι εγώ να σχολιάζω όσο πιο συχνά μπορώ!

Σχετικά με το σημερινό (ή μάλλον χθεσινό πια) επεισόδιο, νομίζω ότι το πιο σημαντικό νέο είναι ένα: ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ!!!!!
Το ύφος της Νόρας όταν το έμαθε και το χαμόγελό της μετά ήταν απίστευτο! Δε συμφωνώ όμως που δεν το είπε στο Λουκά. Αυτό το θέμα είναι πάνω και από τα επαγγελματικά και από την Αντιγόνη και από όλα.

Σχετικά με τον καβγά Νικόλα – Λευτέρη και γενικότερα με αυτή την ιστορία, το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο Νικόλας έχει αρχίσει να μου τη δίνει τώρα τελευταία. Μπορεί και η Δάφνη να το τραβάει περισσότερο απ’ ότι χρειάζεται, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι τα προβλήματά τους ξεκίνησαν επειδή ο Νικόλας ήταν από την αρχή αρνητικός για τη δουλειά. Νομίζω ότι ισχύει αυτό που του είχε πει, αν δεν κάνω λάθος, ο Λουκάς κάποτε: Είχε συνηθίσει να έχει τη Δάφνη κλεισμένη στο σπίτι και τώρα που βγήκε έξω και την έχασε του κακοφαίνεται (ή κάπως έτσι το είχε πει τέλος πάντων). Επίσης, πιστεύω ότι θα έπρεπε να την εμπιστεύεται περισσότερο. Έτσι δε θα την ωθούσε κι εκείνη στα άκρα.

Η σκηνή Εύας – Νόρας τέλεια και ακόμα πιο τέλειος ο Αγγελούκος! Τι γλυκό παιδάκι! (Παιδιά έχω μια απορία: τη Νεφέλη τη λέμε βατραχάκι, το Μάριο φασολάκι, τη μπέμπα μάλλον θα τη λέμε μπισκοτάκι, τον Άγγελο πώς τον λέμε, γιατί έχω μπερδευτεί; Δεν μπορεί να μην έχει κι εκείνος ένα όνομα!)

Για την Εριέττα συμφωνώ απόλυτα με κάποια σχόλια που διάβασα παραπάνω ότι όταν βρίσκεσαι σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση θέλεις να έχεις δίπλα σου τον πιο κοντινό σου άνθρωπο, ο οποίος αυτή τη στιγμή είναι ο Στέφανος. Και ας μη γελιόμαστε, αν δεν ήθελε, δεν θα έμενε, το είπε και μόνος του. Γενικά πάντως, αν και φαντάζομαι ότι αρκετοί θα διαφωνείτε, αυτοί οι δύο μου αρέσουν πολύ σαν ζευγάρι και θα ήθελα να τους δω μαζί μέχρι το τέλος της σειράς. Η Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του και αν και δεν το λέει αυτό φαίνεται, κι εκείνος δεν δείχνει αδιάφορος. Επίσης, είναι μια γυναίκα που ξέρει τι θέλει, σε αντίθεση με τη Μελίτα που μου θυμίζει λίγο κακομαθημένο κοριτσάκι.
Αν και στην αρχή της σχέσης της με το Στέφανο την υποστήριζα, έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Κι αυτό το επιχείρημα ότι μεγάλωσε σε ένα χρυσό κλουβί και όλα τα προβλήματά της ξεκινάνε από εκεί, έχει αρχίσει να με κουράζει. Και ο αδελφός της στο ίδιο χρυσό κλουβί φαντάζομαι ότι μεγάλωσε, αλλά πήγε να γυρίσει ντοκυμαντέρ στο Αφγανιστάν, δεν εγκλωβίστηκε στο κλουβί του.
Τώρα ο Στέφανος έχει κάνει κι αυτός τα δικά του λάθη, και πολλά μάλιστα, και με αυτά που κάνει σίγουρα δεν δείχνει ότι αγαπάει τη Μελίτα, αλλά και ποιος δεν έχει κάνει λάθη; Και ο Μάνος και η Εύα, άλλος λιγότερα και άλλος περισσότερα. Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι μόνο να πληρώσουν για τα λάθη τους, αλλά να τα καταλάβουν και να αλλάξουν πραγματικά και αυτό θα δούμε στην πορεία αν και για ποιους θα γίνει.

Το ότι η Νόρα επέλεξε να πάρει για γραμματέα τη Μελίτα, καλό δε μου φαίνεται. Βέβαια, ένα καλό πήγε να κάνει η κοπέλα, αλλά θα δούμε πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία και κυρίως θα εξαρτηθεί από τη συμπεριφορά της Μελίτας. Η οποία για αρχή δε θα έλεγα ότι ήταν και ό,τι καλύτερο. (Καλά, ήταν δυνατόν να σκέφτεται σε ποιο γραφείο θα καθήσει; Καλά που δεν πήγε στο γραφείο της Νόρας και δεν άρχισε να δίνει και νομικές συμβουλές!)

Η διαφορά επιπέδου Εριέττας – Μελίτας πιστεύω ότι ήταν εμφανέστατη. Η Εριέττα μόλις την είδε το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να της ζητήσει συγγνώμη και το λιγότερο που θα περίμενα ήταν να κάνει το ίδιο και η Μελίτα. Εξάλλου δε νομίζω ότι έχει κανείς αμφιβολία πως ό,τι έκανε το έκανε επίτηδες. Και δεν κατάλαβα, η Νόρα τόσο καιρό δεν είχε ζητήσει από την Εριέττα να κλείνει ραντεβού, η Μελίτα θα το επιβάλει που ακόμα δεν ανέλαβε τα καθήκοντά της; Και κάποιος πρέπει να μάθει στη μικρή πριγκίπισσα ότι αφού αποφάσισε να το παίξει εργαζόμενο κορίτσι θα πρέπει να μάθει και να σέβεται τους καλύτερους πελάτες της εργοδότριάς της, από τους οποίους άλλωστε θα πληρωθεί και η ίδια. Επίσης, θα πρέπει να μάθει να διαχωρίζει τη δουλειά από τα προσωπικά. Έχετε ακούσει ποτέ τις γραμματείς του Ρούσσου να μιλάνε έτσι σε κανέναν; Πάντως η ατάκα της Εριέττας ήταν φοβερή: «Συγχαρητήρια για την προαγωγή»! Να ήταν από μια μεριά η Αμαλία και να την άκουγε!

Καλά, την Αμαλία και τη μεγαλομανία της δεν τη σχολιάζω. Στην περίπτωσή της η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά εδώ και πάρα πολύ καιρό!

Αυτά για σήμερα. Μάλλον σας κούρασα και έγραψα και αρκετά άσχετα με το επεισόδιο, αλλά γράφω πρώτη φορά και ήθελα να τα γράψω όλα! Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι πιο σύντομη!
Καλωσορισες και καλα να περασεις!!!Με καλυψες απολυτα με το σχολιασμο σου!!! ))
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Νοε 05, 2010 8:34 am

Καλως ήρθες nefelik στην παρέα μας! Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 630559
nefelik έγραψε:
Για την Εριέττα συμφωνώ απόλυτα με κάποια σχόλια που διάβασα παραπάνω ότι όταν βρίσκεσαι σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση θέλεις να έχεις δίπλα σου τον πιο κοντινό σου άνθρωπο, ο οποίος αυτή τη στιγμή είναι ο Στέφανος. Και ας μη γελιόμαστε, αν δεν ήθελε, δεν θα έμενε, το είπε και μόνος του.
Ακριβώς. Ηθελε και έμεινε ο Στέφανος....

Αν και στην αρχή της σχέσης της με το Στέφανο την υποστήριζα, έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Κι αυτό το επιχείρημα ότι μεγάλωσε σε ένα χρυσό κλουβί και όλα τα προβλήματά της ξεκινάνε από εκεί, έχει αρχίσει να με κουράζει. Και ο αδελφός της στο ίδιο χρυσό κλουβί φαντάζομαι ότι μεγάλωσε, αλλά πήγε να γυρίσει ντοκυμαντέρ στο Αφγανιστάν, δεν εγκλωβίστηκε στο κλουβί του.
Οχι μόνο αυτό, αλλα το ''χρυσο κλουβί'' της Μελίτας, χρησιμοποιείται για ΚΑΘΕ λάθος που έχει κάνει ενώ ο τρόπος που μεγαλώσανε ΟΛΟΙ οι άλλοι, δεν χρησιμοποιείται ποτέ! Γιατί κακά τα ψέματα, πέρα απο την Νόρα, κανείς απο την παρέα (και όχι μόνο) δεν μεγάλωσε σωστά.Η Μελίτα βιωσε τουλάχιστον ΚΑΙ θετικα συναισθήματα.

Τώρα ο Στέφανος έχει κάνει κι αυτός τα δικά του λάθη, και πολλά μάλιστα, και με αυτά που κάνει σίγουρα δεν δείχνει ότι αγαπάει τη Μελίτα, αλλά και ποιος δεν έχει κάνει λάθη; Και ο Μάνος και η Εύα, άλλος λιγότερα και άλλος περισσότερα. Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι μόνο να πληρώσουν για τα λάθη τους, αλλά να τα καταλάβουν και να αλλάξουν πραγματικά και αυτό θα δούμε στην πορεία αν και για ποιους θα γίνει.

Το ότι η Νόρα επέλεξε να πάρει για γραμματέα τη Μελίτα, καλό δε μου φαίνεται. Βέβαια, ένα καλό πήγε να κάνει η κοπέλα, αλλά θα δούμε πώς θα εξελιχθεί αυτή η ιστορία και κυρίως θα εξαρτηθεί από τη συμπεριφορά της Μελίτας. Η οποία για αρχή δε θα έλεγα ότι ήταν και ό,τι καλύτερο. (Καλά, ήταν δυνατόν να σκέφτεται σε ποιο γραφείο θα καθήσει; Καλά που δεν πήγε στο γραφείο της Νόρας και δεν άρχισε να δίνει και νομικές συμβουλές!)
Μαζί σου και σε αυτό! Θεωρώ λάθος την επιλογή της Νόρας. Για πολλούς λόγους. 1) είναι ιεροσυλία να κάθεται στο γραφείο του Λουκάκου 2) δεν την θέλω κοντά στην παρέα 3) Είναι άχρηστη 4) Δεν ξεχνάω το να κόψετε το λαιμό σας. 5) Δεν ξεχνάω γενικώς.

Η διαφορά επιπέδου Εριέττας – Μελίτας πιστεύω ότι ήταν εμφανέστατη. Η Εριέττα μόλις την είδε το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να της ζητήσει συγγνώμη και το λιγότερο που θα περίμενα ήταν να κάνει το ίδιο και η Μελίτα. Εξάλλου δε νομίζω ότι έχει κανείς αμφιβολία πως ό,τι έκανε το έκανε επίτηδες. Και δεν κατάλαβα, η Νόρα τόσο καιρό δεν είχε ζητήσει από την Εριέττα να κλείνει ραντεβού, η Μελίτα θα το επιβάλει που ακόμα δεν ανέλαβε τα καθήκοντά της; Και κάποιος πρέπει να μάθει στη μικρή πριγκίπισσα ότι αφού αποφάσισε να το παίξει εργαζόμενο κορίτσι θα πρέπει να μάθει και να σέβεται τους καλύτερους πελάτες της εργοδότριάς της, από τους οποίους άλλωστε θα πληρωθεί και η ίδια. Επίσης, θα πρέπει να μάθει να διαχωρίζει τη δουλειά από τα προσωπικά. Έχετε ακούσει ποτέ τις γραμματείς του Ρούσσου να μιλάνε έτσι σε κανέναν; Πάντως η ατάκα της Εριέττας ήταν φοβερή: «Συγχαρητήρια για την προαγωγή»! Να ήταν από μια μεριά η Αμαλία και να την άκουγε!
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 521610 Ακριβώς !!!!!!!!Το επίπεδο και η έλειψη αυτου κάνουνε μπαμ στην σκηνή αυτή. Η Μελίτα θεωρεί το γραφείο τσανάκι της, και μιλάει όχι σύμφωνα με την ιδιότητα της ως γραμματέας, αλλα σύμφωνα με την ιδιότητα της πρώην γκόμενας.
Μιλάει με τόσο θράσσος στην καλύτερη πελάτισσα της Νόρας! Α ρε να ταν απο μια γωνία η Νόρα να άκουγε, μπας και καταλάβαινε τι άχρηστη έβαλε στο γραφείο της.


Καλά, την Αμαλία και τη μεγαλομανία της δεν τη σχολιάζω. Στην περίπτωσή της η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά εδώ και πάρα πολύ καιρό!
Αλλα αγαπώ Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 635142

Αυτά για σήμερα. Μάλλον σας κούρασα και έγραψα και αρκετά άσχετα με το επεισόδιο, αλλά γράφω πρώτη φορά και ήθελα να τα γράψω όλα! Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να είμαι πιο σύντομη!
Καθόλου δεν μας κούρασες! Θα χαρούμε να διαβάζουμε τους σχολιασμούς σου καθημερινά!
Απο ότι βλέπεις, εδώ παίζουν πολύ μεγαλύτεροι σχολιασμοί !!! Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 621900


ΥΓ: Μελιτόνι, την λένε Εριέττα όχι Εργιέττα
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Νοε 05, 2010 9:44 am

nefelik καλώς ήρθες κι από μένα!
΄
Ο σχολιασμός σου είναι πολύ ωραίος και με βρίσκει σύμφωνη σε όλα!

Καλή συνέχεια σου εύχομαι και καλά πόστ!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Νοε 05, 2010 10:38 am

Το χτεσινο επεισοδιο εμενα παραδοξως μου αρεσε οποτε πολυ καλο απο εμενα!

Στεφανος-Εριεττα ειχαν πολυ ωραιες σκηνες!Απο την αρχη μου εδειξαν οτι δενουν μαζι και οσο περναει ο καιρος ολοενα και καλυτερευει το αποτελεσμα!Αναμενω την εξελιξη της σχεσης τους γιατι πιστευω εχουμε πολλα να δουμε ακομα.....! ^^

Go Νικολα Go......τον κατευχαριστηθηκα χτες! soutien Αν και ειμαι κατα της βιας και αλλες επρεπε να του ριξει του Τετερη αλλα τελος παντων!Γενικα ομως ο Γιαννακοπουλος μου αρεσε πολυ σε ολες τις σκηνες του! Thumbs up

Νορα & Ευα...κλασσικα υπεροχες!Η κουβεντουλα τους σε συνδυασμο με τα ζουζουνιστικα πλανα του Αγγελου με τρελαναν! Love!
Την τιμαει τη Νορα το γεγονος οτι θελει να βοηθησει την Μελιτα και το συζητα με την Ευα αλλα θα προτιμουσαν να μην βλεπουμε το Μελιτονι αντι για το Λουκα στο γραφειο!

Περυσι ειχαμε βρει την εντελως αντιθετη λεξη διπλα στο ονομα Μελιτα που δεν ηταν αλλη απο την αξιοπρεπεια,φετος βρηκαμε και τη συνωνυμη(για να μην πω ταυτοσημη)....αποτυχια ή μαλλον καλυτερα ξεφτιλα!ΔΕΝ εχει καταφερει απο την αρχη ΤΙΠΟΤΑ μονη της,φιλους απο τον πρωην ανδρα της,γκομενους απο την Ευα,περσινη δουλεια απο την αδερφη του πρωην ανδρα της,φετινη απο την κολλητη του!Τι να πω..... ainta

Στη σκηνη με την Εριεττα γελασα παρα πολυ με τη ξινιλα στη μουρη της!Η Εριεττα ηταν Κυρια σε οσα της ειπε και η αλλη της μιλησε με ενα στιλακι το λιγοτερο εριστικο! cake

Μπελλο-Νταιζη δεν σχολιαζω εννοειται......!

Αμαλια η αγαπημενη μας τρελη ηταν φοβερη σε συνδυασμο με το Ρουσσο!Αχτυπητο διδυμο! xixixi

Νορα-Λουκας ειχαν πολυ γλυκες σκηνουλες και η πρωινη με τις γοβες(παρεπιπτοντως θεϊκες)να εκσφεδονιζονται ηταν τρομερη! sisi Και η Νορα επιτελους ΕΓΚΥΟΣ! : juhu : Φοβερη η Δρακουλακη σε αυτες τις σκηνες,τρομερα πειστικη δεχομενη τα ανελπιστα νεα!
Και εκει που λεμε τωρα θα το πει στο Λουκακο,σκαει μυτη αυτος με τα δυσαρεστα και μενουμε αμανατι! slap Ελπιζω να μην κρατησει πολυ ολο αυτο γιατι τους αξιζει πραγματικα να περασουν κατι τοσο ομορφο ΜΑΖΙ!


: respect : στα κλαασικα σεντονακια!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από nora_oscar Παρ Νοε 05, 2010 12:29 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελικά ο Στέφανος είναι κύριος. Προχθές τον παρηγόρησε η Εριέττα οπότε σήμερα ανταπέδωσε την παρηγοριά. Τι πειράζει που η παρηγοριά ήταν λίγο πιο προσωπική η πράξη έχει σημασία. Στη συνέχεια όταν κοιμήθηκε η Εριέττα σκέφτηκε βρε μήπως παρέβην τις αρχές μου; Αλλά θυμήθηκε οτι η Μελίτα τον έδιωξε κι εκείνος ήταν ελεύθερος οπότε ησύχασε.

Πέρα απ την πλάκα δεν με ξένισε η συμπεριφορά της Εριέττας γιατί δείχνει να έχει αρχίσει να τρέφει αισθήματα για το Στέφανο και είναι φυσικό όταν ο κόσμος σου γκρεμίζεται να στρέφεσαι στα κοντινά σου πρόσωπα για ανθρώπινη επαφή και παρηγοριά

Ο Στέφανος βέβαια είναι άλλη περίπτωση. Για δεύτερη φορά κάνει αυτό που θέλει ή ίσως αυτό που προβλέπει το σχέδιό του και για δεύτερη φορά θεωρεί τις πράξεις του δικαιολογημένες και τις συμπεριφορές του έντιμες. Η Μελίτα δεν με πιστεύει λέει κι έτσι νομιμοποιείται να κάνει ότι θέλει.
Όσο σκέπτομαι οτι χθες η Μελίτα έλεγε τον αγαπάω χωρίς να σκεφτεί καν οτι έχασε ένα παιδί και ότι την έχει αδειάσει τόσες φορές τόσο πιο εξευτελιστικό πιστεύω είναι γι αυτήν που με το πρόσχημα με έδιωξε καλοπερνάει με την Εριέττα. Δεν με νοιάζει που αδειάζει τη Μελίτα στο κάτω κάτω μάχαιρα έδωκε και μάχαιρα λαμβάνει απλά το εντοπίζω.

Ο Μπέλλος επιδιώκοντας να πάρει πίσω την Εδέμ παραμυθιάζει τη Νταίζη και για να την πείσει της αγοράζει σκουλαρίκια. Δεν πειράζει θα της κόψει τα αφτάκια να τα πάρει πίσω μετά. Μου προκαλεί απίστευτο γέλιο και δεν μπορώ με τίποτα να τον δω επικύνδινο και ξύπνιο. Ένα χρόνο ηλίθιος πως μας προέκυψε ξαφνικά αστυνόμος σαίνης κατάλαβε κανείς; Όπως τα λέει με στόμφο και καμάρι πεθαίνω στο γέλιο. Ο Μπέλλος πάλι τον αδελφό του ανέφερε και να δούμε απο που θα μας εμφανιστεί

Τα μάθατε ο Λευτέρης ξέρει τη γυναίκα του Νικόλα καλύτερα απ όλους. Που γελάνε; Αν δεν θέλει να τους διαλύσει και τα πιστεύει αυτά που λέει τότε πρόκειται για μεγάλο βλάκα. Άρπαξε μπουνιά απ το Νικόλα κι εγώ φώναζα όρμα Νικόλα μη μας πάρει τον αέρα ο άπλυτος. Ο Γιαννακόπουλος πήρε τη σκηνή κι έφυγε και να δω πότε και αν θ αρχίσει ο Μπισμπίκης να παίζει. Δεν του πάει το άγριο αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρει και τι του πάει. Νικόλας Λευτέρης 1-0

Η Νόρα λέει τα νέα στην Εύα και συμφωνούν να προσφέρει δουλειά στη Μελίτα. Τελικά όσο κόμπλεξ έχει η Μελίτα με την Εύα τόσο εκείνη αδιαφορεί και την προσπερνάει. Έτσι να ξεχωρίζουν οι κυρίες απ τα κατιναριά.

Η Δάφνη έμαθε απ το Λευτέρη για τον καυγά κι όρμησε στο γραφείο του Νικόλα να υπερασπιστεί το παιδί που έφαγε μπουνιά. Καταλαβαίνω οτι έρχεται σε δύσκολη θέση αλλά αν κρατούσε τις αποστάσεις της απο έναν άνθρωπο που ούτε τον ήξερε μέχρι χθες τίποτα δεν θα είχε συμβεί. Συμφωνώ με το Νικόλα οτι τελικά ο Λευτέρης τον πρόσβαλε και το δικαίωμα του το έδωσε η Δάφνη. Τα κόμπλεξ της και τις ανασφάλειές της έπρεπε να τα συζητήσει με τον άντρα της κι όχι με το αφεντικό της. Κοπανάει την ίδια καραμέλα οτι την παράτησε για την Εύα. Ας μην τον παντρευόταν. Το έκανε όμως κι εκείνος με τη σειρά του τίναξε τα όνειρά του στον αέρα γι αυτήν. Τώρα τι ζητάει;

Μελίτα την απλώστρα κορίτσι μου τη βάζουμε στο μπαλκόνι όχι στο σαλόνι. Ολόκληρη μπαλκονάρα έχει το σπίτι σου. Η Νόρα τελικά πήγε επίσκεψη και της έκανε πρόταση για δουλειά και δυστυχώς η κιουρία δέχτηκε. Σπρώχνουν τη Μελιτα στην παρέα και χαλιέμαι απίστευτα. Μόνο που δεν έβαλαν τη Νόρα να την παρακαλέσει. Έλεος πια. Η Εύα της βρίσκει άντρες η παρέα της βρίσκει δουλειά τίποτα να κάνει μόνη της ξέρει;

Ο Νικόλας πήγε απ το Λουκά να πει τα νέα. Πειράζει που ξεράθηκα στα γέλια με την Αμαλία; Έδωσε και συμβουλή. Νικόλα πρώτα να τον σκοτώσεις και μετά έλα εδώ να βρεις το δίκιο σου του λέει. Απίστευτα αστεία σκηνή. Λύθηκα λέμε. Ο Λουκάς παίρνει ασυζητητί το μέρος της Δάφνης. Τελικά μετράει ο πρότερος έντιμος βίος περισσότερο απ τις πράξεις γιατί σ αυτήν την περίπτωση η Δάφνη έχει ίδια ευθύνη με το Νικόλα και ίσως και μεγαλύτερη.

Η Μελίτα στο γραφείο του Λουκά αποκρουστικό θέαμα. Αντικαταστήσαμε την αγάπη με τη μίρλα. Πήρε κι ο Λουκάς είπε και σιδεροκέφαλη. Άντε να δούμε πότε θα πάρει πάλι το Μελιτόνι τα πάνω του να τους στέλνει να κόψουν το λαιμό τους.

Η Αμαλία Νεοπλουτίδου Κατινίδου στράβωσε όταν άκουσε οτι το κοριτσάκι της έπιασε δουλειά στη Νόρα. Ακόμη πιστεύει οτι το κουτάβι της που δεν εχει δουλέψει μια μέρα στη ζωή του είναι περισσότερο αξιόλογο απ τη Νόρα που όσα έχει τα έχει κερδίσει με το σπαθί της.

Η Εριέττα πήγε στη Νόρα ως πελάτισα. Είχε την ευθυξία να ζητήσει συγνώμη απ την Μελίτα η οποία βεβαίως τη δέχτηκε χωρίς να ζητήσει με τη σειρά της μια συγνώμη. Πως ξεχωρίζουν τελικά οι κυρίες απ τις κατινούλες απο κάτι μικρά πραγματάκια!!! Φέρθηκε με αγένεια σ αυτή που ξέρει πολύ καλά οτι είναι η βασικότερη πελάτισα της Νόρας. Θέλω να δω αν η Νόρα θα ενημερωθεί απ την Ερι για τη συμπεριφορά της και τι θα κάνει. Το οποιοδήποτε αφεντικό αν μια υπάλληλος φερόταν με την αγένεια της κιουρίας στον καλύτερό του πελάτη θα την έσπρωχνε έξω απ την πόρτα. Ακόμη όμως κι αν δεν το μάθει η Νόρα παραμένει το γεγονός οτι ανταποδίδει την χάρη που της έκανε η Νόρα βάζοντας τα προσωπικά της πάνω απ τη δουλειά της εργοδότριάς της. Κρίμα όμως που δεν είναι πελάτης ο Στέφανος. Όλο το ντεκολτέ έξω ήταν

Η Νόρα είναι έγκυος. Η Νόρα είναι έγκυος. Η Νόρα είναι έγκυος. Κι η γιατρός ηλίθια να συμπληρώσω που την έτρεχε την κοπέλα για το τίποτα.

Η Εύα πέρασε απ τη Δάφνη κι έμαθε τα καθέκαστα. Έχει μια στρεβλή εικόνα. Προς το παρόν η μόνη που έχει ακούσει τη Δάφνη να εκθειάζει το μπισκοτάκι είναι η Νόρα οπότε ρίχνει στο Νικόλα όλο το άδικο. Η Δάφνη ξαφνικά βγάζει κακία και για το κάψιμο του εργοστασίου του Μάνου. Βαριέμαι να βρω τις σκηνές που αυτή η ίδια έλεγε οτι αν δεν το έκανε ο Νικόλας θα το έκανε εκείνη. Βρε πως αλλάζουν οι καιροί.

Δικηγόροι εν δράση. Ο Ρούσσος ανακοινώνει στο Λουκά οτι ανέλαβαν την υπεράσπιση της Αντιγόνης. Λογικό που ο Λουκάς αντέδρασε παράλογο που δεν την έκανε απ το γραφείο. Έχει φύγει απ αυτό για λόγους δεοντολογίας και παλιότερα και δεν το κάνει τώρα που διακυβεύεται η σχέση του με την Νόρα πάνω απ όλα αλλά και με την Εύα. Είναι εντελώς διαφορετικό να λέει οτι δεν είναι βέβαιος για την ενοχή και διαφορετικό να την υπερασπίζεται.

Το Νταιζουλίνι πήγε στη μανούλα έμαθε και για την αλλαγή δικηγόρων και παραξενεύτηκε. Λεφτάκια δεν πήρε βέβαια αλλά με παραξένεψε που η Αντιγόνη της είπε οτι κάνει όσα κάνει γι αυτήν και το Στέφανο.

Η Νόρα μές την τρελή χαρά γυρίζει στο γραφείο και θέλει να τα μοιραστεί αλλά το Μελιτόνι βιαζόταν. Καλύτερα δεν ήθελα να είναι αυτή η πρώτη που θα μάθει τα νέα.

Μου άρεσε που η Εύα για μια ακόμη φορά δείχνει έμπρακτα οτι έχει μετανοιώσει για ότι έγινε τότε παλεύοντας για τη σχέση του ζευγαριού. Τα χώνει κι αυτή στο Νικόλα αλλά είπαμε δεν ξέρει οτι η Δαφνούλα τον ζαχαρώνει.

Ο Λουκάς φθάνει στο γραφείο της Νόρας κι εγώ σπάστηκα απίστευτα. Όταν έχω δεί τη χαρά της να ζωγραφίζεται ανάγλυφα στο πρόσωπό της και τελικά τη βλέπω να μην ανακοινώνει τα νέα στο Λουκά δεν μπορώ να μη σκεφτώ οτι σ αυτή τη σειρά καμιά χαρά δεν είναι ολόκληρη. Όλα μισά και μίζερα κρίμα.


Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω.Μόνο που θέλω να προσθέσω οτι η Νόρα στα τελευταία επεισόδια με εχει εκνευρίσει απίστευτα! Μίση χαρά ειναι οταν δεν μοιράζεσαι τετοιο γεγονός με τον συντροφό σου....ειδικά οταν έχεις απογοητευτεί και μπαίνεις στη διαδικασία μιας επέμβασης για να κανεις παιδί και τελικά ο έρωτας επισκιάζει τα πάντα και μενεις εγκυος! ήταν ολοφάνερο στην πρώτη επανασυνδεση τους αφού έκαναν έρωτα και τα έδωσαν όλα οτι το Νοράκι θα έμενε έγκυος...γιατί γιατί να μην το μάθει ο ευτυχής πατέρας που τα έδωσε όλα εκεινο το βράδυ....αδικο.....
Και τέλος θέλω να προσθέσω οτι ο λουκάκος εκτός απο παιδάκι θα αποκτήσει και αδερφούλα...θυμάστε στα πρώτα επεισόδια που η ερη τον ρώτησε αν εχουν κάπου ξανασυναντηθεί και όλοι λέγαμε οτι του την έπεφτε?....έχουν συναντηθεί πριν πολλα πολλά χρόνια σ έκεινον τον φόνο......το θέμα είναι ποιος ήταν ο πατέρας τους????
Confused?
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από margaret10 Παρ Νοε 05, 2010 1:27 pm

Ξερω οτι αυτο που θα γραψω δεν θα σας αρεσει αλλα προσωπικα θεωρω πως η Νορα με τον Λουκα θα επρεπε να παραμεινουν φιλοι. Και αυτο που ειχα γραψει για το χθεσινο επεισοδιο περι Νορας οτι εχει μια επαρση γενικα απο τον 1ο κυκλο μεχρι σημερα ειναι αποψη μου ασχετα ποιος συμφωνει και ποιος οχι.

Οτι και να συμβαινει μεταξυ τους το θεμα της εγκυμοσυνης θα επρεπε να του το ανακοινωσει αμεσως, ειναι κατι πολυ σοβαρο, αφορα και τους δυο και στην τελικη το προβλημα ηταν στη δουλεια τους, χωρισαν τα τσανακια τους και ο Ρουσσος θελησε να αναλαβει την υποθεση της Αντιγονης, οχι ο Λουκας, ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ ΟΧΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΒΕΝΕΤΗ... αλλα η Νορα που μυαλο να σκεφτει? μπηκε παλι στη μεση ο εγωισμος της και μουγκα περι μωρου, μεγαλη αδικια για το Λουκα... επισης , παντα προσωπικη αποψη η κυρια Δρακουλακη δεν μου αρεσει σαν ηθοποιος, δεν θα το προχωραω παρακατω γιατι θα υπαρξουν αντιδρασεις, καλυτερη σαφως απο την Παππα αλλα και παλι εμενα δεν με πειθει γενικα.

Ο Στεφανος αφου πρωτα κουτουπωσει την Εριεττα για αλλη μια φορα μετα σκεφτεται την Μελιτα xoxo εσυ τον ξεπερασες τον Μανο αγορι μου, ποσα θες να μας τρελλανεις? και το επομενο πρωι κουβεντα περι Μελιτας με την Εριεττα, αλλη ανωτερη και αυτη, φαινεται οτι γουσταρει το Στεφανο αλλα και καλα το παιζει υπερανω και μιλαει ανετα για την προσωπικη του ζωη, βεβαια την καιει καταβαθος να μαθει αν εκεινος σκεφτεται ακομα την κατσαρη αλλα βρισκει ακρη με αυτον? ολο γυναικες, αλλαζει, παιδι εχει παραλιγο να ειχε και 2ο, αντε γεια λεμε.

Μπελλος και Νταιζη εμετικοι.....

Σκηνη Μελιτας και Εριεττας στο γραφειο , η 1η ηλιθια κια κομπλεξικη και ξινισμενη ως συνηθως και η 2η κλασσατη και με τροπους και ενα ωραιο υφος που ταπωσε την κατσαρη...
Βεβαια με εκνευριζει το γεγονος οτι η Νορα την εχει κολλησει διπλα της, εχουν γινει κολλητα φιλαρακια, της προσφερε δουλεια, δεν μου αρεσει καθολου ολο αυτο το σκηνικο, μα καθολου.


Νικολα μπραβο!!!!!!!! και αλλη ηθελε ο Λευτερακης, φταιει η γυναικουλα σου που εχει δωσει το θαρρος και ερχεται και με υφακι να τον υπερασπιστει, ελεος βρε Δαφνη...... καταλαβαινεις τι κανεις? θες και τα κανεις η εχεις καψει τελειως τον σκληρο?Λουκα μην την υπερασπιζεσαι και κανεις αλλος απο την παρεα, ας πει πρωτα τα χαιρια της , μαζευτειτε ολοι μαζι να δουμε τι εχει να σας πει και ακουστε και το Νικολα.

Αμαλια Fskl πρωθυπουργο της χωρας ηθελες την κορουλα σου? και πολυ καλα της επεσε που την πηρε η Νορα, καλτσες συσκευαζε οπως ειπε, τα πτυχια μπορει να τα εχει αλλα ποτε δεν εχει δουλεψει, εδω δεν ηξερε ποιο τηλεφωνο χτυπουσε να το σηκωσει, εκτος απο χαζη ειναι και κουφη, ολα τα κακα εχει αυτο το κοριτσι, απορω που την εβαλαν κορη αυτων των δυο ανθρωπων, τους υποτιμησαν πολυ ετσι.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Παρ Νοε 05, 2010 1:36 pm

evanna έγραψε:Το χτεσινο επεισοδιο εμενα παραδοξως μου αρεσε οποτε πολυ καλο απο εμενα!

Στεφανος-Εριεττα ειχαν πολυ ωραιες σκηνες!Απο την αρχη μου εδειξαν οτι δενουν μαζι και οσο περναει ο καιρος ολοενα και καλυτερευει το αποτελεσμα!Αναμενω την εξελιξη της σχεσης τους γιατι πιστευω εχουμε πολλα να δουμε ακομα.....! ^^

Go Νικολα Go......τον κατευχαριστηθηκα χτες! soutien Αν και ειμαι κατα της βιας και αλλες επρεπε να του ριξει του Τετερη αλλα τελος παντων!Γενικα ομως ο Γιαννακοπουλος μου αρεσε πολυ σε ολες τις σκηνες του! Thumbs up

Νορα & Ευα...κλασσικα υπεροχες!Η κουβεντουλα τους σε συνδυασμο με τα ζουζουνιστικα πλανα του Αγγελου με τρελαναν! Love!
Την τιμαει τη Νορα το γεγονος οτι θελει να βοηθησει την Μελιτα και το συζητα με την Ευα αλλα θα προτιμουσαν να μην βλεπουμε το Μελιτονι αντι για το Λουκα στο γραφειο!

Περυσι ειχαμε βρει την εντελως αντιθετη λεξη διπλα στο ονομα Μελιτα που δεν ηταν αλλη απο την αξιοπρεπεια,φετος βρηκαμε και τη συνωνυμη(για να μην πω ταυτοσημη)....αποτυχια ή μαλλον καλυτερα ξεφτιλα!ΔΕΝ εχει καταφερει απο την αρχη ΤΙΠΟΤΑ μονη της,φιλους απο τον πρωην ανδρα της,γκομενους απο την Ευα,περσινη δουλεια απο την αδερφη του πρωην ανδρα της,φετινη απο την κολλητη του!Τι να πω..... ainta

Στη σκηνη με την Εριεττα γελασα παρα πολυ με τη ξινιλα στη μουρη της!Η Εριεττα ηταν Κυρια σε οσα της ειπε και η αλλη της μιλησε με ενα στιλακι το λιγοτερο εριστικο! cake

Μπελλο-Νταιζη δεν σχολιαζω εννοειται......!

Αμαλια η αγαπημενη μας τρελη ηταν φοβερη σε συνδυασμο με το Ρουσσο!Αχτυπητο διδυμο! xixixi

Νορα-Λουκας ειχαν πολυ γλυκες σκηνουλες και η πρωινη με τις γοβες(παρεπιπτοντως θεϊκες)να εκσφεδονιζονται ηταν τρομερη! sisi Και η Νορα επιτελους ΕΓΚΥΟΣ! : juhu : Φοβερη η Δρακουλακη σε αυτες τις σκηνες,τρομερα πειστικη δεχομενη τα ανελπιστα νεα!
Και εκει που λεμε τωρα θα το πει στο Λουκακο,σκαει μυτη αυτος με τα δυσαρεστα και μενουμε αμανατι! slap Ελπιζω να μην κρατησει πολυ ολο αυτο γιατι τους αξιζει πραγματικα να περασουν κατι τοσο ομορφο ΜΑΖΙ!


: respect : στα κλαασικα σεντονακια!

Με καλυψες απολυτα.... : respect :
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Νοε 05, 2010 1:38 pm

Kαλώς μας ήρθες nefelik και καλά εδεμοπόστ!

katie007 έγραψε:ΜΕΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ Η ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΒΟΡΑ ΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΣΩΠΙΚΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΕΦ. ΕΥΑΣ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΗΣΧΕΣΗ ΛΕς ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ..ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗς ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ <ΣΤΑ ..ΠΑΤΡΙΑ>

Katie007 θα με βρείς σύμφωνη με τα λεγόμενά σου. Πέρισυ είδαμε την Εύα να παίρνει με το Στέφανο μια δεύτερη ευκαιρία στη ζωή. Φέτος επειδή ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ με την ιστορία της Εύας για τους γνωστούς λόγους (σπρώξε σπρώξε δεν θα τους δείς), συμπεριφέρονται όλοι λες και η Εύα έζησε μόνο μία απώλεια με τον Μάνο που δεν έκατσε και έφυγε. Η Εύα ΔΕΝ περνά απο διαζύγιο, ΔΕΝ έχει και ένα δεύτερο παιδί χωρίς πατέρα, ΔΕΝ της χάλασε και δεύτερη φορά τη ζωή η Μελίτα και όλα τα σχετικά όπως ακριβώς είπες και εσύ. Κι όλο αυτό γιατί μια γυναίκα που προδόθηκε και από την καρδιά αλλά και απο τη λογική της δεν μπορεί να πάει παρακάτω αλλά πώς να ξεφτιλιστούμε και να παραδεχτούμε ότι αποτύχαμε? Δεν γίνεται! Άρα πρέπει να κάνουμε σαν η μία προδοσία εκ των δύο να μην υπήρχε ποτέ για να μπορεί η Εύα να πάει παρακάτω και να μεγαλώσει με το Λευτέρη τα παιδιά που έχει με τον Μάνο και τον Στέφανο! Επιηκώς... π........!!!

Σπόιλερ:

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από ειρηνη7 Παρ Νοε 05, 2010 1:41 pm

σΥΓΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙς, ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΟΥΤΕ ΝΙΚΟΛΑΣ ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ!!!ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑΣ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ, ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΥΧΟΝ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΤΟΥΣ!!!ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΧΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΠΕΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ!!!αΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!εΓΩΙΣΜΟΙ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΖΧΑΝ ΣΧΕΣΕΙΣ Η ΧΑΛΟΥΣΑΝ ΛΟΓΩ ΕΓΩΙΣΜΟΥ!!!ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα ειναι μαζι!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ, ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΩΝΩ, ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ , ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΗΘΟΠΟΙΟΣ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΗΤΕΡΑ!!!ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΡΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ!!!ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑς ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥς ΛΟΓΟΥς Η ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ, ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ!!! gibbs
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Νοε 05, 2010 1:51 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Kαλώς μας ήρθες nefelik και καλά εδεμοπόστ!

katie007 έγραψε:ΜΕΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ Η ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΒΟΡΑ ΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΣΩΠΙΚΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΕΦ. ΕΥΑΣ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΗΣΧΕΣΗ ΛΕς ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ..ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗς ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ <ΣΤΑ ..ΠΑΤΡΙΑ>

Katie007 θα με βρείς σύμφωνη με τα λεγόμενά σου. Πέρισυ είδαμε την Εύα να παίρνει με το Στέφανο μια δεύτερη ευκαιρία στη ζωή. Φέτος επειδή ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ με την ιστορία της Εύας για τους γνωστούς λόγους (σπρώξε σπρώξε δεν θα τους δείς), συμπεριφέρονται όλοι λες και η Εύα έζησε μόνο μία απώλεια με τον Μάνο που δεν έκατσε και έφυγε. Η Εύα ΔΕΝ περνά απο διαζύγιο, ΔΕΝ έχει και ένα δεύτερο παιδί χωρίς πατέρα, ΔΕΝ της χάλασε και δεύτερη φορά τη ζωή η Μελίτα και όλα τα σχετικά όπως ακριβώς είπες και εσύ. Κι όλο αυτό γιατί μια γυναίκα που προδόθηκε και από την καρδιά αλλά και απο τη λογική της δεν μπορεί να πάει παρακάτω αλλά πώς να ξεφτιλιστούμε και να παραδεχτούμε ότι αποτύχαμε? Δεν γίνεται! Άρα πρέπει να κάνουμε σαν η μία προδοσία εκ των δύο να μην υπήρχε ποτέ για να μπορεί η Εύα να πάει παρακάτω και να μεγαλώσει με το Λευτέρη τα παιδιά που έχει με τον Μάνο και τον Στέφανο! Επιηκώς... π........!!!

Σπόιλερ:



Καλώς ήρθες κι απο μένα nefelik
Θα συμφωνήσω και με τις δύο. Μας παρουσιάζουν μια Εύα που απλά κατάλαβε οτι Μάνος τέλος. Ξεχνούν οτι αυτοί οι ίδιοι είχαν βάλει την ίδια ηρωίδα να πει οτι ο Στέφανος είναι ο μόνος άντρας που θα μπορούσε να με κάνει να ξεχάσω το Μάνο. Ξεχνούν οτι η Εύα προσπάθησε να πάρει μια δεύτερη ευκαιρία κι έφαγε κι ένα δεύτερο ξεπούλημα. Ξεχνούν οτι η ηρωίδα τους έχει δύο παιδιά απο δύο διαφορετικούς άντρες και έφαγε δύο χαστούκια σχεδόν ταυτόχρονα ή μάλλον προσπαθούν με κάθε τρόπο να κάνουν εμας να το ξεχάσουμε.
Όπως δρομολόγησαν την ηρωίδα τους την έφεραν σε ένα σημείο που ότι κι αν δείξουν αποκλείεται πλεον να γίνει πιστευτή.
Εδώ που έχουν φθάσει τα πράγματα Μάνος τέλος και έτσι όπως έχει εμφανιστεί ο Στέφανος ούτε κι αυτός είναι άξιος αλλά ας παραδεχτούν οτι για την Εύα πια δεν υπάρχει Εδέμ οτι το όνειρο κι η λογική την οδήγησαν σε αδιέξοδα κι ας την αφήσουν ήσυχη.
Χρησιμοποίησαν την συγκεκριμένη ηρωίδα για να φέρουν το Στέφανο στο προσκήνειο και κάνουν το ίδιο για να φέρουν το Λευτέρη ο οποίος δυστυχως έχει αφήσει τους πάντες αδιάφορους.
Αυτή η υποτίμηση της μνήμης των τηλεθεατών είναι εξοργιστική.
Όταν έχει δει κανείς την χημεία της Ξυλα με τον Μπουγιούρη και τον Σταύρου και στη συνέχεια τη βλέπει με το Μπισμπίκη θέλει να γελάσει με τις εκφράσεις των περιοδικών ''ψάχνουν τις χημείες''
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από Vaso20 Παρ Νοε 05, 2010 1:56 pm

Καλο το επεισοδιο!

-Εριεττα-Στεφανος->Αχ!Ασχημο πραγμα η μοναξια! valen
Ειναι κ κατ εμε ειναι κ το μονο πραγμα που εννωνει αυτους τους 2!Βρεθηκαν κ οι 2 σε μια ασχημη περιοδο στη ζωη τους,ειναι μονοι κ οι δυο(κατα το παντρεμενοι κ οι δυο valen)κ δεν εννοω οτι δεν εχουν σχεση,γενικοτερα μονοι, κ αλληλοπαρηγοριουνται!Απ τη μια η Εριεττα που καταλαβε οτι το παρελθον της δεν ηταν αυτο που πιστευε κ απ την αλλη ο Στεφανος που τρωει τη μια απορριψη πισω απ την αλλη απ τη γυναικα της ζωης του,εμαθε οτι εχει μια αδελφη που δεν εχει σε καμια εκτιμηση κ ανακαλυψε οτι η μανα του του ελεγε ψεμματα επι χρονια!Ο Στεφανος δεν νομιζω οτι εχει ερωτευθει την Εριεττα,μπορει να νιωθει μια συμπαθεια,μια ελξη,δεν ξερω πως να το πω αλλα ερωτα δεν νομιζω να νιωθει!Η Εριεττα απ οτι φανηκε,απ τον ενδιαφερον της να μαθει αν ειναι ακομα ερωτευμενος με τη Μελιτα ο Στεφανος,μαλλον νιωθει κατι παραπανω!Εκτος κ αν σκαρωνει κατι!Να δουμε που θα παει ολο αυτο!

-Νταιζη-Μπελλος->Δεν μπορω να βλεπω τη Νταιζη να τσιμπαει στα δολοματα που της ριχνει ο Μπελλος!Εχει κοροιδεψει πιο εξυπνους ανθρωπους απ αυτον!Δεν συναδει με το χαρακτηρα ολο αυτο!
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γτ τοσο μενος κ μισος απο πλευρας Μπελλου για τη Νταιζη!Δεν του εκανε κ τπτ απ οσο θυμαμαι οταν αποφασισε να την εκδικηθει κ οι εξηγησεις που μας εχει δωσει δεν ειναι κ τοσο πιστικες!
Τι φταιει η Νταιζη που η Νορα ειναι ερωτευμενη με το Λουκα κ οχι μ αυτον?Τι τον νοιαζει που η Νταιζη πιστευει οτι οι Λαζαριδοκαρταληδε της χρωστανε?Δικα του ειναι?Κ αφου θελει να εκδικηθει που του πηραν τη Νορα(κ καλα) γτ δεν τα βαζει με το Λουκα που ειναι αμεσα εμπλεκομενος ως αντικειμενο του ποθου της Νορας?Κ αφου ηθελε τοσο πολυ τη Νορα γτ δεν συνεχισε να την διακδικει?
Αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα με βασανιζουν κ δεν κοιμαμε τωρα πια τα βραδυα! valen

-Νικολας-Λευτερης->Ενταξει ο Νικολας τα εχει παιξει τελειως πια!Οχι οτι ο Λευτερης δεν ηταν φαουλ(απο που κι ως που μπλεκεται στα ξενα οικογενειακα?)αλλα ο Νικολας εχει ξεφυγει τελειως!Μωρε καλα κανει η Δαφνη κ τον χωριζει! valen

-Ευα-Νορα->Οι σκηνες τους ειναι παντα ωραιες κ η Ευα τωρα που ξαναηρεμησε μετα την απαγωγη ειναι μια θεα!
Μ αρεσε η συγκαταβατικη της σταση στην ανακοινωση της Νορας οτι θα προσλαβει τη Μελιτα!Δειχνει οτι πλεον τα εχει ξεπερασει τα παλια!

-Μελιτα-Νορα->Επισης ωραια σκηνη!Πολυ ομορφη η κινηση της Νορας να προσλαβει τη Μελιτα!Εξ αλλου θα ειναι κ για την ιδια καλο μιας κ εχει μαθει να συνεργαζεται με φιλους!Κ η Μελιτα μια γλυκα!Στη σκηνη στο γραφειο μονη της ηταν ολα τα λεφτα!

-Αμαλια->Κλασσικα στον κοσμο της!Εδω η κορη της ιδρωσε να βρει μια δουλεια κ αυτη τον καημο της!Ωρες ωρες δεν την καταλαβαινω καθολου!

-Μελιτα-Εριεττα->Σ αυτη τη σκηνη ηταν κ οι 2 παρε τη μια κ χτυπα την αλλη!Παντως ωραιο το ξεκατινιασμα!Με το γαντι βεβαια γτ ειναι κ κυριες αλλα ξεκατινιασμα! valen
Η Εριεττα συνεχισε την παραδοση που εχει δημιουργησει,να μιλαει ασχημα σε ανθρωπους που την εξυπηρετουν,κ η Μελιτα ακολουθησε το λαμπρο παραδειγμα μιλωντας ασχημα σε μια απ τους καλυτερους πελατες της αφεντικινας κ φιλης της!
Εγω απ τα λογια της Εριεττας δεν καταλαβα οτι της ζητησε συγνωμη!Πηγε να το κανει αλλα μετα μας τα γυρισε κ σχεδον της ειπε οτι "σιγα μη σου ζητησω κ συγνωμη,εσυ πρεπει να μου ζητησεις" κ βεβαια η Μελιτα δεν ειχε προθεση να κανει κατι τετοιο κ εγινε οτι εγινε!

-Νορα->Πολυ συγκινητικη σκηνη οταν εμαθε η Νορα οτι εγγυμονει!Βεβαια η χαρα της δεν κρατησε για πολυδυστυχως!Πηγε κ αυτη να τη μοιρασει κ επεσε στον πρωτο τοιχο,τη Μελιτα,η οποια βεβαια ειχε κατι συμαντικο να κανει δεν λεω,αλλα οταν βλεπεις τον αλλον μ ενα χαμογελο μεχρι τ αυτια καθεσαι κ ακους τα νεα του!Καλυτερα βεβαια γτ ο πρωτος που επρεπε να τα μαθει ηταν ο Λουκας!Ουτε αυτο ομως εμελε να γινει γτ ο ευτυχης πατερας ειχε αλλα σχεδια!
Δεν μπορω να καταλαβω το λογο που δεν του το ειπε η Νορα!Φανταζομαι οτι θα τον μαθω σημερα!

-Ρουσσος-Λουκας->Ο Ρουσσος θα μπορουσε καλλιστα να απαλαξει το Λουκα απ αυτο γτ ετσι κι αλλιως την υποθεση την ανελαβε για το καλο του(Αν ειναι οντως ο Λουκας ο αδελφος της Εριεττας)!Αν ειναι να του δυαλισει το σπιτι κακως την ανελαβε!Αλλα βεβαια εχει κ τον εαυτο του να προστατεψει! valen
Μπορει ο μαθητης(Μανος) να ξεπερασε το δασκαλο(Ρουσσος)αλλα τωρα που εφυγε ο μαθητης δεν θα μεναμε κ εμεις χωρις λαμογιες!οποτε θα πορευτουμε με οτι μας εμεινε! valen

Τελος,απ οτι καλαβα Αννα κ Χρηστος εχουν γινει πια ενα!Με την εννοια οτι η θα εμφανιζονται κ οι 2 σε ενα επεισοδιο η δεν θα εμφανιζεται κανενας! valen

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από nefelik Παρ Νοε 05, 2010 2:16 pm

Καλώς σας βρήκα!
Καρ-Mik, συμφωνώ απόλυτα με το υστερόγραφο!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από paola Παρ Νοε 05, 2010 2:47 pm

Λοιπον το επεισοδιο ξεκινησε με το "μπουκετο" που εφαγε ο Λευτερης απο τον Κοναν-Νικολα.Ενταξει εχει τα δικια του και ο Νικολας.Σκεφτομουν οτι για 2 χρονια το ζευγαρι Νικολας-Δαφνη,ηταν το πιο αχρωμο σε σχεση με τα αλλα ζευγαρια στην σειρα,και τωρα τους βλεπουμε διαφορετικους.Πιστευω οτι φταιει λιγο και η Δαφνη σ'αυτο.Κι εγω αν ημουν Νικολας θα ζηλευα.Ξερω πολλους που την πατησαν απο την τυφλη εμπιστοσυνη τους.Η Δαφνη ζητα να της εχει εμπιστοσυνη,δεν κρατα ομως σε αποσταση τον Λευτερη.
Θα μου αρεσαν οι τρυφερες σκηνες Λουκα-Νορας,αν δεν ειχα την μαμα απο διπλα να λεει <<Σαν δεν ντρεπεται νιοπαντρη γυναικα να κανει τετοια με τον κουμπαρο!!!Θα επρεπε ν'αλλαξουν το σεναριο!>>Α!Αυτο το λεει παντα τελευταια.Την κοιταζω με το ματι γουρλωμενο αλλα συνεχιζει απτοητη.
Η Ευα μου αρεσει που ειναι η ειρηνοποιος και που προσπαθει να κρατησει την παρεα ενωμενη.Μου αρεσει σε ολες τις σκηνες με το μικρο της φατσουλινο!!
Το Μελιτακι γραμματεας.Για να δουμε τι θα γινει.Εχασα την σκηνη με την αντιζηλο της Εριετα (αυτη η μανα με το ζαπινγκ)!.Θα την δω αργοτερα.Αχ Μελιτα μου δεν εμαθες ακομα οτι οι αντρες εχουν διαχωρισει στον μικροσκοπικο τους εγκεφαλο την αγαπη απο το sex????
Tελος αυτο που με χαλασε πολυ ειναι οτι η Νορα δεν ειπε στον Λουκα τα νεα της εγκυμοσυνης της.Δεν μπορω να το δεχτω αυτο μεταξυ συντροφων,και ας τους χωριζουν τα επαγγελματικα η'οτιδηποτε αλλο
paola
paola

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου κοσμο.
Ασχολίες : πολλα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης