Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

+27
sarita
noraki_love_97
$ofi@ loukakos + nora
edem4ever
ebelina2007
margaret10
Vaso20
evanna
jim7
Cancoon
nefelik
κικκο
annoula!
kathleen
katie007
verile_mistika
DESPOINA
PrincessRachel
JESSIE
anneliz_333
paola
A.R.T.
fay66
Lyn
black_cat
loukasnora
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 52
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από Vaso20 Σαβ Νοε 06, 2010 2:25 pm

Cancoon έγραψε:Δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που ο Λουκάς μίλησε στην Νόρα. Της έλεγε ότι για χάρη της θα παραιτηθεί μετακυλώντας σε αυτήν το βάρος μια τόσο σημαντικής απόφασης. Αν η Νόρα του έλεγε «ναι κάντο» θα τον έκανε να αισθάνεται αδικημένος και υπό στην σχέση τους.
Δεν μου άρεσε επίσης που η Νόρα δεν του αποκάλυψε την εγκυμοσύνη της, διότι αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από την μεταξύ του αντιδικία. Ωστόσο την κατανοώ ότι αισθάνθηκε προδομένη από την κίνηση του Λουκά να υπερασπιστεί την Αντιγόνη και να παραγκωνίσει έτσι την συμφωνία που έκαναν οι δυο τους να μην μπλέξουν τα προσωπικά με τα επαγγελματικά τους. Τώρα το πώς θα της αποδείξει ο Λουκάς την αγάπη του είναι ένα θέμα και θα δούμε πώς θα πάει.
Γενικώς ο Λουκάς δεν χειρίστηκε καθόλου σωστά το ζήτημα και αυτό οφείλεται στο ότι, όπως φάνηκε από το πρώτο επεισόδιο της σειράς αλλά και σε αυτό, είναι ένας υγιώς φιλόδοξος δικηγόρος μεν που όμως επιδιώκει πολύ την αίγλη. Θα πρέπει τώρα να βρει τρόπο να συνδυάσει όλα τα θέλω του.
Οι σκηνές Νόρας – Εριέττας, Εριέττας – Ρούσσου, Εριέττας – Στέφανου επιβεβαίωσαν περισσότερο από κάθε άλλη φορά ότι ο Ρούσσος, ο Στέφανος και η Εριέττα είναι όλοι λαμόγια, άνθρωποι που ξέρουν να κάνουν βρώμικες μπίζνες και χτυπήματα κάτω από τη μέση. Ειδικά ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα είναι εντελώς απωθητικός. Ένας τύπος που κάνει χαλαρά παράνομο εμπόριο διαμαντιών με ό,τι αυτό συνεπάγεται, κάνει σεξ πού και πού με την συνεργάτιδά του, έχει κλειδώσει ως άνθρωπος και βγάζει έναν κρυφό πόνο και μια φτώχεια συναισθημάτων.
Μόνο η Μελίτα μπορεί να τον βγάλει από αυτό το τέλμα, γιατί μόνο με αυτήν ο Στέφανος έγινε καλύτερος άνθρωπος. Μόνο μαζί ο Στέφανος και η Μελίτα ζούσαν τον έρωτα κι την ευτυχία. Γι’ αυτό μου αρέσει που, όπως φάνηκε και από την σκηνή Μελίτας – Αμαλίας, η Μελίτα φορτώνει σιγά σιγά, ζηλεύει και ετοιμάζεται να κάνει το μπαμ απέναντι στον Στέφανο.
Η Νταίζη λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς την δόξα (των δολοπλοκιών) τραβά!!!!!
Μου αρέσουν η Εύα με τον Λευτέρη, διότι βλέπω ειλικρινή συναισθήματα χωρίς κρυμμένους σκοπούς. Η Εύα απέναντι στον Λευτέρη έχει μια μοναδική ευκαιρία να μιλήσει αποστασιοποιημένα και ψύχραιμα για το παρελθόν της και για το Μάνο αφενός λόγω του χρόνου που έχει περάσει από την φυγή του Μάνου και αφετέρου γιατί ο Λευτέρης είναι ένας αντικειμενικός συνομιλητής που δεν επηρεάζεται από την συναισθηματική φόρτιση που προκαλεί σε όλους τους άλλους το όνομα «Μάνος Λύτρας».

Συμφωνω!Ειδικα με το υπογραμμισμενο! valen
Μετα απο τοσες μερες που μαγειρεψε ολον των ειδων τα φαγητα για το Μπελλο,εβγαλε την ποδια,βγηκε απ το σπιτι κ αρχισε να ψαχνεται!!Οσο για το Χρηστο,αυτους τους 2 θα τους φαει το κακο ταιμινγκ!Οποτε λεει η Νταιζη να φυγουν δεν μπορει ο Χρηστος κ οποτε το λεει ο Χρηστος δεν μπορει η Νταιζη!Αυτα εχει ομως η ζωη!Κ καλυτερα γτ εγω πως θα ζησω χωρις Νταιζη? valen

-Η Ευα κουκλα κ η αντιδραση της στα νεα της εγγυμοσυνης ολα τα λεφτα!
Επισης στη συζητηση της με το Λευτερη φανηκε οτι ο Μανος για εκεινη θα ειναι παντα κυκλος που δεν εκλεισε που λεει κ η Θεοδωριδου! valen Μ αρεσε ο τροπος που μιλησε για εκεινον!

-Η Μελιτα τις τελευταιες μερες (με εξερεση την χτεσινη) απλα υπαρχει στη σειρα!Ελπιζω να αλλαξει αυτο συντομα!

-Στο ζευγος Νορα-Λουκα το τριτο προσωπο δεν ειναι εραστης αλλα ο μεντορας τους που τους εκανε μαλλια κουβαρια στην προσπαθεια του να σωσει τον ευατο του απο τις αποκαλυψεις για το παρελθον!Μπορει να το κανει κ για αλλους οπως λεει(εγω δεν το πιστευω)αλλα το Λουκα τον εμπλεξε στην πιο ακαταλληλη στιγμη σε μια αντιδικια με τη Νορα!

-Η Νορα μου αρεσε στην σκηνη με την Εριεττα!Ο τροπος που μιλουσε κ το βλεμμα της,που καρφωθηκε πανω στην Εριεττα κ δεν κουνηθικε λεπτο,εδειχνε οτι ειναι αποφασισμενη να τα βαλει με το Ρουσσο κ να κερδισει!Την εχει πεισμωσει ολο αυτο το σκηνικο!

-Η Αμαλια με εχει κουρασει πια!Ολο τα ιδια κ τα ιδια!Με το ζορι βγαζει γελιο πλεον!

-Το θεαμα του εξυπνου Μπελλου ειναι απλα εμετικο!

-Η σκηνη Εριεττας-Πετρου πολυ καλη αλλα διολου αποκαλυπτικη!Μεχρι τα Χριστουγεννα με αερολογιες βλεπω να τη βγαζουμε! valen Τον Ρουσσο δεν τον καταλαβαινω βεβαια!Εξυπνος δικηγορος ειναι γτ δεν λεει οτι το εκανε για τα λεφτα ή τη φημη κ κινει υποψιες?

-Η Εριεττα σ ολες τις σκηνες ειναι μια χαρα,σ αυτες με το Στεφανο δεν ξερω τι παθαινει!Μαλλον την επηρεαζει αρνητικα ο τυπος που θα ελεγε κ η Νταιζη!Στην αρχη ειχαν ενα ενδιαφερον οι συζητησεις τους αλλα τωρα εχουν γινει κ αυτες βαρετες!

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από margaret10 Σαβ Νοε 06, 2010 2:50 pm

Clarabelle έγραψε:
Το επεισόδιο κινήθηκε γύρω απ το θέμα της ανάθεσης της υπεράσπισης της Αντιγόνης στο γραφείο του Ρούσσου και τις επιπτώσεις που είχε

Θεωρώ οτι η Νόρα κάνει τραγικό λάθος να μη λέει στο Λουκά για την εγκυμοσύνη της. Πέρσι αυτή η ίδια έλεγε στην Εύα οτι ο πρώτος που πρέπει να το μάθει είναι ο πατέρας του παιδιού και οτι ήταν λάθος να μη μιλήσει τότε στο Μάνο για τη Μαρίλια και δεν πρέπει να επαναληφθεί. Αν λοιπόν ήταν λάθος για ένα δεκαπεντάχρονο παιδι που βιάστηκε πόσο μεγαλύτερο λάθος είναι για μια ενήλικη συνειδητοποιημένη γυναίκα; Ζητάει να τεστάρει την αγάπη του Λουκά λέει και φέρνει παράδειγμα την Εύα που μπήκε μπροστά σε μια σφαίρα για το Μάνο αλλά ξεχνάει οτι κι ο Λουκάς έχει κάνει ακριβώς το ίδιο γι αυτή. Κρίμα. Απ την άλλη ο Λουκάς είχε κι εκείνος τις αντιρρήσεις του να αναλάβει εκείνη την Εριέττα αλλά εκείνη προχώρησε γιατί λοιπόν αντιδράει τώρα που κι αυτός κάνει το ίδιο;

Καταλαβαίνω οτι την πονάει το γεγονός οτι βρίσκει το Λουκά αντιμέτωπο στα επαγγελματικά της αλλά αν δεν κάνω λάθος χώρισαν απ το γραφείο για να μην επηρεάσουν τα επαγγελματικά την προσωπική τους σχέση. Πως λοιπόν τώρα αυτή η ίδια βάζει τα επαγγελματικά εμπόδιο στη σχέση της;

Ο Λουκάς με τη σειρά του αντιμετωπίζει το θέμα εντελώς λανθασμένα. Δεν μπορεί αφού πρώτα έφυγε απ το γραφείο βάζοντας ηθικό θέμα να περνάει ακριβώς στην αντίπερα όχθη αναλαμβάνοντας την υπεράσπιση της Αντιγόνης που εκτός του ότι τον φέρνει αντίδικο με τη Νόρα είναι η γυναίκα που επιχείρησε κατ επανάληψη να σκοτώσει την Εύα και το παιδί. Που πήγε ο Λουκάς που έλεγε στο Μάνο εμείς θα σταθούμε δίπλα στην Εύα;

Μου προκαλεί κατάπληξη πάντως που ο Λουκάς δεν κάνει πίσω στη σκέψη και μόνο οτι είναι αφύσικο να υπερασπίζεται ο Ρούσσος την ασπονδη εχθρό αρα κάπου υπάρχει κάτι σάπιο.

Λανθασμένες κινήσεις εκατέρωθεν που οδηγούν σε χωρισμό και σε καινούρια μυστικά τη στιγμή ακριβώς που θά έπρεπε η χαρά να είναι το κυρίαρχο συναίσθημα

Μέχρι τώρα στη σειρά όλα τα γεγονότα που θα μπορούσαν να φέρουν χαμόγελα ευτυχίας δόθηκαν με τρόπο τσιγκούνικο και μίζερο. Η Δάφνη έμαθε την εγκυμοσύνη της τη στιγμή που ο Νικόλας παντρευόταν την Εύα, η Εύα έκανε δύο παιδιά και τα δύο ανεπιθύμητα απ τους πατεράδες τους, στο γάμο του Νικόλα ήρθε η κλήση του για το δικαστήριο, στη βάφτιση του Μάριου έγινε ο κακός χαμός, στον παραλίγο γάμο της Εύας με το Μάνο μπήκε στη μέση το απόλυτο ξεπούλημα, στο γάμο της Εύας με το Στέφανο το Μελιτόνι φρόντισε να μην υπάρξει η παραμικρή ευκαιρία και το κοινό το γνώριζε η γέννηση του Μάριου συνοδεύτηκε με κίνδυνο για τη ζωή του παιδιού και του Άγγελου επίσης. Όλες οι στιγμές που στους ανθρώπους συνήθως προκαλούν αγαλίαση και ευτυχία σε τουτη τη σειρά που καυχιέται για το ρεαλισμό της ήταν πηγή πόνου. Γιατί έστω μια φορά δεν μπορούσαμε να έχουμε δυό επεισόδια χαράς πριν τον κακό χαμό;

Ο Ρούσσος με τη σειρά του δείχνει οτι κινείται με σκοπό να προστατέψει την παρέα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς θα διαλυθεί η παρέα αν ας πούμε αποδειχτεί οτι ο Λουκάς όπως υποψιαζόμαστε είναι αδελφός της Εριέττας η συζήτησή του όμως με την Αντιγόνη αυτό μου δείχνει. Σίγουρα έχει εμπλοκή με τις κομπίνες των φεγγαρολεχριτών αλλα νομίζω οτι κινείται κυρίως προστατευτικά και δευτερευόντως προκειμένου να προφυλαχτει ο ίδιος. Εκείνο που με παραξενεύει είναι η επιμονή του να είναι ο Λουκάς στην ομάδα υπεράσπισης της Αντιγόνης. Δεν μου αρέσει όμως ο τρόπος που χειραγωγεί το Λουκά. Τον πατάει εκεί που πονάει κι ο Λουκάς απ την μεριά του δείχνει σ αυτή τη φάση να υπολογίζει τις φιλοδοξίες του ή μάλλον την εικόνα που θα δίνει προς τα έξω πράγμα που μου μοιάζει να μην ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία του ήρωα που αγάπησα. Μάλλον είναι η σειρά του για μια μικρή μετάλλαξη για να πάνε την ιστορία παρακάτω και μου δείχνει αδυναμία διαχείρησης των χαρακτήρων για άλλη μια φορά αν και πια το συνηθίσαμε.

Όταν είδα την αυθόρμητη χαρά της Εύας στο άκουσμα της εγκυμοσύνης δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ τι στερούμαστε. Κάποια στιγμή όλοι θα το μάθουν αλλά τότε πια για μας τους τηλεθεατές θα είναι παλιό και δεν θα δημιουργήσει αυτό το γιορτινό κλίμα που θα μπορουσαμε να δούμε αλλά μάλλον ανακούφιση που επιτέλους αποκαλύφτηκε. Κρίμα. Η σκηνή πάντως με άφησε με ένα χαμόγελο κι ας ήταν θλιβερή.

Το νέο οτι ο Ρούσσος θα υπερασπιστει την Αντιγόνη έφτασε βέβαια στα αφτιά όλων.

Η Εριέττα έμαθε τα νέα απ τη δικηγόρο της φυσικά. Ξαφνιάστηκε αλλά ταυτόχρονα φάνηκε οτι είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει το Ρούσσο και να ανταποδώσει τα όποια χτυπήματα. Συμπεραίνω οτι έχει κι αυτή αρκετά βέλη στη φαρέτρα της οπότε θα μάθουμε διάφορα για το παρελθόν κι απ αυτή. Είναι προς τιμήν της που δεν ασχολήθηκε να μεταφέρει στη Νόρα τη συμπεριφορά της Μελιτας αλλα προφανώς το κορίτσι έχει επίπεδο και δεν ασχολείται με κατινιές. Ζήτησε όμως να μάθει απ το Στέφανο αν γνώριζε το γεγονός χωρίς να μασάει τα λόγια της με ευθύ τρόπο. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως γνωρίζει το Ρούσσο τόσο καλά και απο πότε χρονολογείται η γνωριμία τους και κυρίως απο που προέρχεται η άνεση με την οποία μιλούν.

Ο Στέφανος με τη σειρά του ρώτησε την Αντιγόνη σε μια επανάληψη της συνηθισμένης σκηνής μόνο που ήταν διαφορετικές οι ερωτήσεις. Πες μου μάνα τι μου κρύβεις. Τίποτα παιδί μου. Όχι οτι περιμένω να πάρει τη Δευτέρα καμιά απάντηση αλλά λέμε τώρα.
΄
Το κακό είναι οτι το έμαθε η Αμαλία. Είναι λογικό να γίνει έξω φρενών και επίσης λογικό να ενημερώσει και το κατινάκι της. Το κατιναριό βέβαια το πρώτο που σκέφτηκε να πει στη μανούλα του ήταν για τα κρεβατώματα του απόλυτου και μετά θυμήθηκε και το έρημο το Νεφελάκι που κάτι έχει και έχει γίνει μελαγχολικό. Αλλά είδα και κάτι παράλογο. Βέβαια Αμαλία και παραλογισμός περπατούν χέρι χέρι.Πέρασε απ τη Νόρα να της πει οτι εκείνη θα μαθαίνει την υπερασπιστική γραμμή και θα την ενημερώνει για να ενεργεί ανάλογα. Και το χειρότερο ενώ η Νόρα αρχικά κρατούσε απόσταση σαν να μου φάνηκε οτι της άρεσε η ιδέα. Νόρα μακριά απ την τρελή γιατί δεν θα μπορείς να τη μαζέψεις μετά.

Ο Νικόλας όταν έμαθε τα νέα επισήμανε στο Λουκά οτι κάτι βρωμάει αλλά ο Λουκάς στην κοσμάρα του. Πολλές φορές ο Νικόλας σ αυτή τη σειρά έχει ακουστεί να είναι η φωνή της λογικής άσχετα αν τώρα με τα κουλά που κανει η γυναίκα του έχει χάσει το μπούσουλα και κάνει κι αυτός παλαβομάρες. Μας προετοιμάζουν για τη λάθος διάγνωση και καθόλου δεν μου αρέσει. Άλλος ένας που το όνειρό του θα γίνει εφιάλτης. Εκανε την αρχή η Εύα ακολούθησε η Δάφνη συνέχισε ο Λουκάς και η Νορα και έπεται ο Νικόλας. Ότι ευχήθηκαν σκόνη στον άνεμο και αναρωτιέμαι γιατί σταματήσαμε να ακούμε το τραγούδι που τώρα είναι πιο επίκαιρο απο ποτέ.

Η Δάφνη δεν πρόλαβε να μάθει τα νέα γιατί έχει κι ένα γυμναστήριο. Επιμένει να καταδικάζει το Νικόλα και να βγάζει ένα πρόσωπο που δεν μου αρέσει. Όταν πήγε ο Νικόλας απ το ατελιέ είπε βαριές κουβέντες και να δω πως θα τις πάρει πίσω. Όσο μου άρεσε η Γεωργόνη στο ρόλο της γλυκειάς κοπελίτσας τόσο δεν της πάει το εριστικό και το στρίγκλικο. Καθόλου όμως.

Το παράξενο του επεισοδίου ήταν η επίσκεψη του Στέφανου στην αστυνομία. Πέρασε να δει τι έχουν μάθει αλλά κουβέντα οτι εκείνος έπιασε έναν απ τους απαγωγείς και τον άφησε να φύγει. Μάλλον λοιπόν πήγε να βεβαιωθεί οτι δεν έχει βρεθεί κανένας και δεν εχει αναφερθεί το όνομά του. Γιατί; Επειδή φοβάται μήπως τυχόν μπλέξει άδικα ή επειδή φοβάται μήπως σιγά σιγά ξετυλιχτεί το κουβάρι και μαθευτεί η ενοχή του; Θα δείξει αλλά και τα δύο είναι πολύ πιθανά.

Η Νταίζη επισκέφτηκε το Χρήστο να του πει για άλλη μια φορά να καθαρίσουν όσους έχουν φράγκα για να ζήσουν τον έρωτά τους. Να πω ψέματα; Χάρηκα που την κοίταξε σαν σκουπίδι. Με έχει κουράσει η μονοτονία του ρόλου της. Τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά....... Καλέ μήπως είναι κόρη της Αμαλίας; Το χειρότερο είναι οτι εκδίδεται γι αυτά στο Μπέλλο κι εμείς υποχρεωνόμαστε όλο αυτό να το παρακολουθούμε. Έλεος

Κι αφού τελείωσαν με τη διάλυση του Λουκά και της Νόρας είπαν να αποτελειώσουν και την Εύα. Μου αρέσει που έψαχναν τις χημείες. Όταν έχει δει κανείς την Ξυλά με το Μπουγιούρη και τον Σταύρου και τη βλέπει με το Μπισμπίκη αναρωτιέται τι ακριβώς εννοούν με τη συγκεκριμένη λέξη. Μετά από δύο παρτεναίρ που και με τους δύο έδενε τέλεια ήρθε η ώρα της να καταδικαστεί στη μετριότητα κι αυτή.

Επι του επεισοδίου τώρα. Όταν είδα την Εύα να συζητάει με το Λευτέρη για τα προσωπικά της θύμωσα. Περιμένω απ την αρχή τη σεζόν να βρεθεί ένας απ τους φίλους της να τη ρωτήσει πως νοιώθει και βλέπω αυτή τη συζήτηση με τον σφίχτη. Εμετικό. Πέρα απ αυτό όμως τι ακούω; Είχε λέει κι η Εύα μια απώλεια; Εγώ γιατί τις θυμάμαι δύο; Γιατί πρέπει να ξεχάσω οτι η Εύα μόλις έχει χάσει εκτός απ το μεγάλο έρωτα της ζωής της και την επιλογή που έκανε με τη λογική; Γιατί πρέπει να ξεχάσω με το ζόρι οτι αυτή η γυναίκα έχει ποδοπατηθεί δύο φορές; Για να μπορέσει να σπρώξει το Λευτεράκη που προς το παρόν είναι παντελώς αδιάφορος; Θα μου πειτε δεν είναι και τόσο πρωτότυπο με την Εύα έσπρωξαν στη σειρά και το Στέφανο για να τον πασάρουν μετά στην απόλυτη. Αποτελεί προφανώς το μέσο.

Απ την άλλη ο σφίχτης μιλάει με μια γυναίκα σε διαδικασία διαζυγίου και με ένα νεογέννητο και αναφέρει το Μάνο; Ωπα ρε φίλε που ξέρεις εσύ για το Μάνο; Ξέχασα. Κάτι θέλει κι αυτός και είναι η σειρά του να την πατήσει. Είπαμε η Εύα δεν ξέρει να διαλέγει άντρες για τον εαυτό της μόνο για την κατσαρούλα είναι κατάλληλοι αυτοί που διαλέγει.

Αλλά το κερασάκι στην τούρτα το άκουσα στα προσεχώς. Με το Μάνο λέει δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη. Δεκτό. Ψάχνει όμως κάποιον που να μπορει να συγκριθεί με το Μάνο που την έκανε δυστυχισμένη. Τι ακούω η άμοιρη τηλεθεάτρια και δεν τραβάω τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει με το σαπούνι που παρακολουθώ. Τώρα λοιπόν θέλουν να μας πουν και επισήμως όσα έλεγε το εξώφυλλο του ζάπινγκ. Ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται. Που πας ρε Καραμήτροοοοοοο

Εγραψα πολλά και μονορούφι. Απογοήτευση το λένε



Να πω οτι με υπερκαλυψες δικο σου oscar τωρα ψαχνεις και εσυ νορμαλ καταστασεις και γεγονοτα σε αυτη την σειρα? εχουμε χασει την μπαλα.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Σαβ Νοε 06, 2010 3:31 pm

Eπειδη δεν μπορω αλλο το θεατρο του παραλογου θα ηθελα να ενημερωσω τον Σφιχτη οτι με τον Μαναρο δεν σε παιρνει να συγκριθεις....δεν μπορεις καν να σταθεις διπλα του γιατι θα φανεις πολυ λιγος για αυτο ασε την Ευα στον πονο της και πιασε την Μελιτα που μολις της πεις να νιωθω κατι για την Ευα θα σε ξαπλωσει σε οτι μπορεις να φανταστεις απο σκαλες κ πατωματα μεχρι κρεμασμα στα φωτιστηκα...
Ο Ρουσσος εβαλε το χερακι του στην εξελιξει της σχεσεις Νορα- λουκα και ελπιζω ολο αυτο να μην εχει γινει για δικο του οφελος...
Λουκας-Νορα στα βλεμετα τους υπαρχει αγαπη στης λεξεις τους υπαρχει φοβος κ ενας συνεχεις ελενχος...λεξει δεν πεφτει κατωωω..
Ευσ-Νορα πολυ γλυκια η αντιδραση της Ευας...μεχρι που της ηρθε η κεραμιδα για τιν Λουκα..
Ο Νικολας ειπε κ κατι σωστο ....αλλα ο Λουκας τον προσπερασε....
Δεν μιλαω για την Νταιζη ...δεν μπορω ....καθε μερα τα ιδια λογια εχει αυτη η κοπελα...δωστε της κ καμια καινουργια ατακα...
Αχου μωρε η γλυκια μανουλα Μπεκρουλιτσα.... μονο ο απολυτως την νοιαζει....το Νεφελακι ανυπαρκτο cake cake Πρωτα θα σχοληθουμε με το κρεββατι στου Στεφανου κ μετα με το παιδι που θελει Παλι για 2 φορα ψυχολογο...
Ο Στεφανος την εριξε την βολτα του απο τον αστυνομο....απο ενδειαφερον η απο φοβο?
Η Αμαλια βγηκε στο σεργιανη κ δεν αφηνει πορτα που να μην χτυπησει... και εκπαιδευει κ την Νορα για πολεμο ...ωραιααα...
Η Δαφνη ...αχ η Δαφνηηηη και ειδικα κ στα προσεχως που ειδα το μονο που θελω ειναι Fskl Fskl Fskl
Απο εμενα μετριοο
ΠΟΥ ΣΕ ΡΕ ΜΑΝΟΟΟΟ ΕΛΑ ΠΙΣΩΩΩ!!!!!!! Heart2
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από edem4ever Σαβ Νοε 06, 2010 5:24 pm

"My Favorite Things"


Το χθεσινο επεισοδιο με βαση το χρονο προβολης ηταν ενα Λουκανορικο επεισοδιο, οχι για τους Λουκονορικους ομως....
"Raindrops on roses and whiskers on kittens"
Η αρχη εγινε απο τα πρωτα λεπτα με το Λουκα να χαιρεται με τα "νεα" της Νορας κι εκεινη να εχει παγωσει... Ακολουθει μια ανακοινωση οτι ο Λουκας ζητησε να εξαιρεθει μονο και μονο για να ζησουμε το προηγουμενο επεισοδιο μεσα σε λιγα λεπτα...
"Bright copper kettles and warm woolen mittens"
Οι ατακες του στυλ, θα μεινω ανεργος, να μου δινεις καμια υποθεσουλα που δε θες, ειμαι στριμωγμενος για μενα ειναι ψυχολογικος εκβιασμος... Ακομα κι αν δεν ειναι συνειδητος κατι που ισχυει στην περιπτωση σας δεν παυεις να ζητας εμμεσα απο τον αλλο να σε βγαλει απο τη δυσκολη θεση κι η Νορα αυτο εκανε... Ή προσπαθησε να κανει...
"Brown paper packages tied up with strings"
Η συναντηση της Νορας με την Ευα αξιζε μονο για την αντιδραση και το χαμογελο της Ευας οταν εμαθε τα νεα... Κατα τ'αλλα η Νορα ζηταει απο τη φιλη της να μην πει τιποτα στον πατερα λες και ο Λουκας ειναι σε αλλη χωρα δεν θα το μαθει εκ των πραγματων... Οχι δεν θα κανω κακιες σκεψεις...
"These are a few of my favorite things"
Συγγνωμη ειναι η ωρα να τεσταρεις την αγαπη του Λουκα; gibbs Τι λεω; Χρειαζεται να τεσταρεις την αγαπη του Λουκα;Αποφασιατε ή οχι να αφησετε το γραφειο αξω απο το σπιτι σας; Τη δουλεια εχει η Αντιγονη με το παιδι σας;;;;
"Cream colored ponies and crisp apple streudels"
Η σκηνη στην παραλια ηταν πολυ γλυκια αλλα ηταν σαν να μην υπηρξε ποτε... Στο καπακι οχι μονο ο Ρουσσος δεν δεχεται την απαλλαγη του Λουκα αλλα καταφερνει με σχετικη ευκολια να τον πεισει να μην τη διεκδικισει... wall Που πηγαν η υποψιες που εξεφρασε στο Νικολα; Της εφαγε η μαραμαγκα;
"Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles"
Δεν μας εφτανε ο Ρουσσος εχουμε και την Αμαλια να βαζει ιδεες και τη Νορα να την ακουει wall Και θα το ξαναπω, ο Ρουσσος ρισκαρει πολλα γι'αυτο το μυστικο, ενταξει το γαμο του μπορει να τον κανει οτι θελει αλλα τη σχεση του Λουκα με τη Νορα ΟΧΙ!
"Wild geese that fly with the moon on their wings"
Την αποφαση την πηρε ο Λουκας και η Νορα την καταλαβε πριν καν την ακουσει... Αυτο που μου την εσπασε περισσοτερο απο καθε αλλο ειναι οτι μεσα στα λογια του Λουκα εντοπιζα τα λεγομενα του Ρουσσου....
"These are a few of my favorite things"

Ο Ρουσσος ανακοινωσε την αποφαση "του γραφειου" πρωτα στην Αντιγονη! Ως ποτε θα ακουμε την Αντιγονη να σπρωχνει το Στεφανο στη Μελιτα; Εδω και καιρο νομιζω οτι εχω περασει στη ζωνη του λυκοφως....
"Girls in white dresses with blue satin sashes"
Ακολουθουν Αμαλια, Μελιτα, Νταιζη, Χρηστος και Στεφανος... Η πρωτη ψαχνει σκελετους, η δευτερη χ****κε μετα συγχωρησεως, η τριτη ψαχνει τα λεφτα, ο τερτατος ψαχνει το πτωμα και ο πεμπτος κλασσικα ψαχνει απαντησεις που σιγα μην τις παρει...
"Snowflakes that stay on my nose and eyelashes"
Η αντιδραση της Εριεττας ηταν ακρως ενδιαφερουσα... Φροντισε να ενημερωσει τη Νορα για την υπαρξη ασων και την υπενθυμισει στον Πετρο... Οπως και να 'χει εμεις αυτους τους ασους δεν τους μαθαμε ακομα... *Η αποφασιστηκοτητα στο βλεμμα της Νορας με τρομαξε.... Aww
"Silver white winters that melt into springs"

Δεν ξερω πως σωζονται οι γαμοι αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν σωζονται ουτε με το να πετας τον αντρα σου εξω απο το σπιτι λεγοντας του οτι σε πνιγει ουτε με το στρατηγικο σχεδιο που καταστρωνει η Δαφνη! Λυπαμαι πολυ αλλα πλεον εχω χασει καθε εκτιμηση για τη Δαφνη, θαυμαζα το χαρακτηρα και την ανιδιοτελεια της, πλεον και αν κρινω και απο τα προσεχως δεν ξερω αν μπορει να ανεβει ξανα στα ματια μου.... Aww
"These are a few of my favorite things"

Στα γρηγορα τωρα... Ο Στεφανος ηθελε να βοηθησει την αστυνομια τρομαρα του! gibbs
Ο Μπελλος εξακολουθει να μου φαινεται ηλιθιος, λυπαμαι καταβαλω προσπαθειες αλλα δεν.... sisi
Η Νταιζη ειναι π****α πολυτελειας το καταστησατε σαφες! livani
Η Ευα περα απο αμνησια πασχει και απο μαλ***ση; vomit Τι δουλεια εχει η κολλητη σου να κουτσομπολευει τα αισθηματικα του αδερφου της και τα δικα σου στο αφεντικο της; Μηπως παραειναι ενημερωμενος ο Λευτερακης; Και μηπως, λεω μηπως θα επρεπε να το υποψιαστει η Ευα;

"When the dog bites
When the bee stings
When I'm feeling sad
I simply remember my favorite things
And then I don't feel so bad"


https://www.youtube.com/watch?v=33o32C0ogVM&feature=related


Το επεισοδιο δεν μου σρεσε, δεν το ψηφιζω!
Καλο Σαββατοκυριακο!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Σαβ Νοε 06, 2010 8:15 pm

καλο μονο και μονο επειδη εχω καλη διαθεση
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από noraki_love_97 Σαβ Νοε 06, 2010 11:01 pm

Τι να πω? Δεν μπορω να πω κατι μου σπασανε τα ναυρα ομαδικος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το επισοδειο πολυ καλο και απο ενα oscar ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ!!!!!!! Αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω
Νορα-Λουκας!!!!!!!! Αχ !ρε νορα αχ τι κανεις βρε κοριτσι μου? Στην αρχη μολις ακουω οτι περιμενει το πολυποθητο μωρο καταχαιρομαι δεν εχω λογια αρχιζω να πεταω απο την χαρα μου μεχρι που εκανα παρτυ 5 δευρτερολεπτων....
Μεχρι που την ειδα σκεπτικη και σκεφτικα.. εχει γουστο να μας κανει καμια στραβη!!!!!!!!!!!!
Μετα στο γραφειο με τον Λουκα λεω θα του το πει και νομιζα πως ακουστηκαν η ευχες μου αλλα ποθ?
ηθελε βλεπεις να ακουσει πρωτα τα δυσαρεστα του Λουκα lol!
Ελα ρε κοπελια γιατι τα χαλας αφου πρεπει να του το πεις!!!!!!!!!!!!!
Αλλα και σει βρε.... αχαηρευτε....... μαστοχαλαστη.......ανεγκεφαλε...........ηληθιε αλλα γλυκε Λουκα αφου την ειδες μες στην τρελη χαρα γιατι δεν την αφηνεις να μιλησει η κοπελα???????????????
Εμα τα ηθελε κι εσενα ο κολος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τα ξεφουρνιζει τα δυσαρεστα και παρακαλαω μπροστα στην τηλεοραση παρακαλώντας την Νορα να μην σταματησει μονο στο οτι δεν χρειαζεται να κανει την εγχειρηση ............... αλλα δεν το ειπε το χαρμωσινο και το καταπιε!!!!!!!!!!!.......... ΑΧ nteni ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
και μετα απο λιγο που παει να το πει
Τσουπ να σου παλι και την σκαει την βομβα ο λουκας μαζι με εναν εκβιασμο!!!!!!!!!!!!!..............
Fskl ηληθιε μποξερακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Νορα- Μελιτα ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΧΑΗΡΕΥΤΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ ΒΡΕ ΝΟΡΑΚΙ??????????????
δεν σου κοβει καθόλου? ainta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εκτος οτι θα σου τα κανει μπαχαλο δεν σκεφτεσαι και το καημενο το παιδακι σου που θα ακουει καθε μερα την Αμαλια και θα σου σπαει τγα νεύρα?????????????????????????????
Αχ ρε Νορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Α και να μην ξεχασω την κακια μου...............
Παλι καλα που δεν προλαβες να τα πεις στην Μελιτα τα χαρμοσηνα γιατι εκτος απο το κακο το ηφακι το στραβωμα και το δηλαδη εγω μαλλον πρεπει να σταματησω τη δουλεια γιατι θα το κλεισεις (λες και η νορα θα κανει οτι εκανε κι αυτη)
γλιτωσες να το μαθει ο ΠΑΤΕΡΑΣ απο την κυρια(ο Θεος να την κανει) Μελιτα και μετα..................
Αν και βεβαια θα ηταν και για μια φορα χρησιμη και η κατινια της θα μας εβγαινε σε καλο(γιατι και να την εβαζες να ορκιστει, παλι θα το ελεγε στην μανα της, η οποια θα το ελεγε στο Ρουσσο κι εκεινος θα εδεινε συχαρικια στον Πατερα ο οποιος δεν θα ηξερε τιποτα).
ρουσσος-Αμαλια ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣΕΙ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ(ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥ)
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑ Η ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΛΑΔΙ ΣΤΗ ΗΔΗ ΦΟΥΝΤΩΜΕΝΗ ΦΩΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΗΣΤΗς ΥΠΟΤΗΘΕΤΑΙ!!!!!!!!!
ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ???????????????????????????????????????
ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΙΞΤΕ ΛΙΓΟ ΕΛΕΟΣ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ Η ΔΥΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wall

Δαφνη Νικολας
θελω τον παλιο Νικολα ΠΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν αντεχω αλλο
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wall vomit maaaad slap pleeease rules Grrr gmt TutTut BadMood Kotsides Synelthe

noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από sarita Κυρ Νοε 07, 2010 8:49 pm

Γεια σας και απο μενα.Καιρο εχω να σχολιασω αλλα δυστυχως εχω απογοητευτει απο τη σειρα. Αλλα επειδη τουλαχιστον σεβομαι το φορουμ και τη δουλεια των παιδιων που απεμειναν στο σηριαλ και παλευουν να ανταπεξελθουν στους ρολους που τους βαζουν να υποδυονται ειπα να σχολιασω.

ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:

Και αναρωτιεμαι η χαζη ξανθια τηλεθεατρια μια αλλα μια ολοκληρωμενη χαρα θα δουμε σε αυτη τη σειρα?Η νορα ετοιμη να ανακοινωσει τη χαρα της στον λουκα.Ο λουκας της ριχνει τη βομβα μεγατονων και η νορα κανει πισω και αναρωτιεμαι γιατι?Ο λουκας ξαφνικα φοβαται οτι θα μεινει ανεργος οταν εγω αναρωτιεμαι γιατι να γινει αυτο αφου μπορει να επιστρεψει καλλιστα στο γραφειο με τη νορα.Και ετσι ουτε την αντιγονη θα αναλαβει ουτε με τη νορα θα ειναι χωρισμενοι.Βλεπω τη δευτερη προσπαθεια της νορας να του πει για το παιδι και λεω λουκα μην μιλησεις και για αλλη μια φορα η δευτερη αποπειρα οδηγειται στο γκρεμο.Βαρεθηκα να τους ταλαιπωρουν ετσι τους ηρωες χωρις λογο και αιτια.

ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΡΟΥΣΣΟΣ:

Και εκει που βαριομουνα να ακουω τα ιδια και τα ιδια ξαφνικα ακουω την αντιγονη να υποστηριζει τον ερωτα του γιου της με την μελιτα- την κορη του δολοφονου καλε?Και με πιανει ενα νευρικο γελιο χωρις σταματημο.Ρε τι σου κανει μια εριεττα χατζηβασιλειου? Τον κοσμο αναποδα γυρναει.

ΕΥΑ-ΝΟΡΑ:

Μπορω να πω οτι το σκεπτικο της νορας εχει λογικη και θελω να αναρωτηθω για ακομη μια φορα.Οταν ο μανος υποτιθεται οτι ειχε πεταξει την αμαλια απο τα σκαλια ναι μεν δεν το πιστεψαν αλλα θυμαμαι μια χαρακτηριστικη φραση ¨Πρεπει να πληρωσει για τα υπολοιπα που εχει κανει”.Κατι που δεν ισχυει τωρα στο θεμα αντιγονης και ειδικα για τον λουκα.Γιατι αν ακουγα και εγω οτι για χατηρι σου τιναζω τη καριερα μου συναισθηματικο εκβιασμο θα σκεφτομουν οτι μου κανει.Η Ευα ηταν για αλλη μια φορα ολα τα λεφτα.Η αγωνια ζωγραφισμενη στο προσωπο της και μετα στην ανακοινωση της εγκυμοσυνης η χαρα της και η ανακουφιση της.ΞΥΛΑ ΘΕΑ.Ευα μου οτι κατι εχουν παθει οι αντρες της σειρας ειναι το μονο σιγουρο.Το τι το ψαχνουμε και εμεις ακομα.

ΛΕΥΤΕΡΗΣ-ΔΑΦΝΗ:

Δαφνουλα μονος του μπηκε σε μπελαδες ο λευτερακης.Ας μην μιλαγε και αυτος ο χριστιανος να μην εφτανε ο νικολας εκει που εφτασε.Και ηρεμησε δεν θα γινει και ο τζακ ο αντεροβγαλτης.Μεχρι μπουνια φτανουμε.

ΝΙΚΟΛΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ:

Αυτο που ξαφνικα στα τελευταια επεισοδια ο νικολας νομιζει οτι ειναι το επικεντρο του κοσμου και οτι δεν εχουν αλλοι προβληματα παρα μονο αυτος μπορει να με στειλει.Για αλλη μια φορα ερχομαι να ακουσω τα παλαβα του λουκα.Λουκα μου εχεις γραφειο ολο δικο σου γιατι να μπεις αγορι μου στο ταμειο ανεργιας?Ποσα θελουν οι σεναριογραφοι να με στειλουν στο δαφνι?



ΡΟΥΣΣΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ:

Πετρακη δεν μπορεις να γλυτωσεις απο την αμαλια αφου σε ξερει καλυτερα απο τον καθενα.

ΝΟΡΑ-ΕΡΙΕΤΤΑ:

Η Νορα σαν σωστη επαγγελματιας οφειλε να ενημερωσει την πελατισσα της.Αν εξαιρεσω οτι νορα και εριεττα ηταν θεες κατα τα αλλα ψιλοβαρεθηκα.Το μονο που ειχε ενδιαφερον ηταν η απαντηση της εριεττας οτι στα χτυπηματα κατω απο τη ζωνη εχει οπλα εκεινη αντιστοιχα.Και αναρωτιεμαι τι μπορει να κρυβει και τι ξερει?Εχουν ομως καλη χημεια μεταξυ τους τα κοριτσια.

ΝΤΑΙΖΗ-ΧΡΗΣΤΟΣ:

Αν εξαιρεσουμε τον θεο-μουσειο χρηστο κατα τα αλλα εχω βαρεθει να ακουω τα ιδια και τα ιδια απο την νταιζη.Κουρασε πια ο χαρακτηρας.Κρεμαστε την αναποδα να ηρεμησουμε πια.

ΜΕΛΙΤΑ-ΑΜΑΛΙΑ:

Ωραια μανα η μελιτα βρε να την χαιρεστε.Αντι να αναφερθει πρωτα στο παιδι της που εχει προβλημα ψυχολογικο το οποιο εχει απο περσι αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι του και πιο ηταν το καλο του.Γιατι πολυ απλα η μελιτα για αλλη μια φορα εβαλε τον εαυτο της πανω απο το παιδι της φευγοντας απο το σπιτι και ξεβολευοντας το παιδι που ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ειχε ηδη ψυχολογικο προβλημα.Αντι λοιπον να αναφερθει στο παιδι της πρωτη της εννοια ηταν οτι η εριεττα κοιμαται με τον στεφανο που εκεινη εδιωξε πολλακις.Μελιτα οτι δινεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη.Ενας ανθρωπος που παραταει γυναικα και παιδι για να τρεξει πισω σου ειναι σιγουρο οτι θα το ξανακανει.Λεει λοιπον η μαμα ασε το αναλαμβανω εγω.Και εσυ εκνευρισμενη λες οχι μαμα να μην αναλαβεις τιποτα.Αν δεν θες μελιτα μου δεν το λες στην αμαλια τον πονο σου απο τη στιγμη που ξερεις για τι χαρακτηρας και ανθρωπος προκειται.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ:

Μια σκηνη που μονο σαν ερωτηση επιλογων θα την σχολιασω.
Γιατι πηγε ο στεφανος στην αστυνομια?

Α) Γιατι ειναι καλος πατερας και θελει να βρεθουν οι απαγωγεις του μονακριβου του?

Β)Για να διαπιστωσει αν εχει διαρρευσει η πληροφορια οτι αυτος βρισκεται πισω απο την απαγωγη?

Γ)Γιατι απλα ο στεφανος ειναι ο ενοχος για την απαγωγη του γιου του?

Δ)Τιποτα απο ολα αυτα απλα για να περασει η ωρα μας?

ΕΡΙΕΤΤΑ-ΡΟΥΣΣΟΣ:

Φταιω να συγκρινω?Αφου εχουν χημεια και θυμιζουν απο μονοι τους βερα.Λοιπον πολλα ερωτηματα.Τι σχεση εχουν εριεττα-ρουσσος που εχει φτασει σε σημειο να τον κατηγορει για προδοσια η εριεττα?Γιατι ειναι μεγα σφαλμα που κοιμηθηκε ο στεφανος με την εριεττα?
Τι ξερει η εριεττα που μπορει να χτυπησει κατω απο τη μεση στο δικαστηριο τον Ρουσσο?

ΝΟΡΑ-ΕΥΑ:

Τι ακουω χριστε μου και δεν πεφτω απο την καρεκλα?Ρε νορα τι σχεση εχει η σφαιρα με την εγκυμοσυνη?Τοτε η ευα μπηκε μπροστα απο τον μανο για να του σωσει τη ζωη.Εσυ πας να καταστρεψεις τρεις ζωες αυτη τη στιγμη.Ελεος δηλαδη τι τους βαζετε να λενε και να κανουν?

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΛΟΣ:

Πειραζει που ακομα και τωρα που μου τον προωθουν για λαμογιο και δολοπλοκο το μονο που μου προκαλει ειναι γελιο?Για να μην σχολιασω που η νταιζη νομιζει οτι εχει πιασει τον παπα απο τα ρασα του.ΧΜ!Το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιανεται αρχιζει να ισχυει για την νταιζη?Μακαρι.

ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ:

Με εκνευριζουν αφανταστα και οι δυο τους.Απο τη μια η δαφνη που τον θελει τον λευτερη αλλα αναρωτιεμαι αν δεν εκανε τοση φασαρια ο νικολας θα υπεκυπτε?Απο την αλλη ο νικολας που μας εχει βγει οθελλος και παραλογος στα καλα του καθουμενου.Οι σκηνες τους μονο οργη και θλιψη μου προκαλουν.Ρε νικολακη ποιος σε ενοχλησε ενω επινες ηρεμα το ποτο σου?Που πηγε να κατσει ο ανθρωπος και του πηρες το σκαμπο και του ορμηξες?

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΛΟΣ:

Ερωτας πανω στο γραφειο?Γιατι ρε παιδια το κανετε και αυτο?Εχω δει αναλογη σκηνη σε ζευγαρι ερωτευμενο γιατι επρεπε να το δω αναμεσα στον Σερλοκ χολμς και την κρουελα ντε βιλ?

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΡΙΕΤΤΑ:

Τα κλασσικα ο στεφανακος δεν ξερει τιποτα δεν γνωριζει τιποτα ειναι ελευθερος.Παντως στεφανε μου αυτο που καμια γυναικα δεν σε πιστευει πρεπει να το κοιταξεις.Γιατι καλο δεν ειναι.Χαλαει και την εικονα σου.

ΡΟΥΣΣΟΣ-ΛΟΥΚΑΣ:

Πλακα μου κανετε?Δεν υφισταται η κουβεντα που ακουσα την ειδα στον υπνο μου.Τι- μην φαω ban δεν λεει- τι βλακειες ηταν αυτες που ακουσα?Ο λουκας υποδεεστερος της νορας.Η Νορα θα λυπηθει τον λουκα αν φυγει απο το γραφει του ρουσσου.Και καλα ο ρουσσος δεν του δινω σημασια αλλα ρε λουκα εσυ?Μας δειχνουν εναν ανθρωπο τα τελευταια δυο χρονια να ξερει την νορα καλυτερα απο τον εαυτο του, να προβλεπει τις κινησεις της και τις αντιδρασεις της στο καθετι που κανει εκεινος και ξαφνικα συμφωνει με τον ρουσσο?Εσεις οι απο πανω θυμαστε τους χαρακτηρες του πρωτου κυκλου που μας δωσατε και αγαπησαμε?ΟΧΙ?καλα το καταλαβα.Ειλικρινα εχω αρχισει να αηδιαζω με την υποθεση του ζευγαριου λουκας νορα.ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

ΝΟΡΑ-ΑΜΑΛΙΑ:

Η Αμαλια στο πλευρο της νορας.Ε!Εζησα να το ακουσω και αυτο.Απο οτι καταλαβα συντομα θα δουμε την αμαλια σε ρολο αρτεμη ματσα να καρφωνει τον συζυγο της.Να δω πως θα το κανει που υποτιθεται οτι ειναι στα χωρισματα και δεν την εμπιστευεται.Πολυ θελω να δω πως θα τα καταφερει.

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΑΝΟΥΛΑ:

Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.Ο στεφανος απαιτει για αλλη μια φορα να ανοιξει τα χαρτια της η μανουλα του.Και για αλλη μια φορα τρωει πορτα.Αφου δεν το κατεχεις το αθλημα αγορι μου γιατι το τυραννας και κουραζομαστε και εμεις μαζι σου?

ΕΥΑ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ:

Να χαρω, να κλαψω η να εκνευριστω?Επιτελους η ευα παραδεχεται οτι θελει ακομα τον μανο.Αλλα σε ποιον?Στον λευτερη?Που ειναι εκεινη η παρεα που ειχε υποσχεθει στον μανο οτι θα σταθει στην ευα τωρα που θα φυγει εκεινος?Γιατι αυτη τη συζητηση να μην την εχει με καποιο απο τα παιδια?Γιατι επρεπε με τον λευτερη?Λευτερακη οσον αφορα εσενα μπορει να εχεις ακομα κολλημα στο παρελθον αλλα που να το ξερει αυτο ο νικολας?Εχεις δωσει και εσυ δικαιωματα και η δαφνη αστα να πανε μην τα ψαχνεις και μου στεναχωριεσαι.Μπαχαλο τα εχετε κανει.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ:

Δεν εχω να πω κατι. Απλα οτι ο λουκας ειναι για πολυ βρισιμο.Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.

Αυτα.Παω να σας διαβασω αλλα κλασσικα στις γνωστες-αγνωστες τους αφιερωνω απο ενα oscar γιατι το αξιζουν.




sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Δευ Νοε 08, 2010 2:37 am

Καλουτσικο το επεισοδιο!!!

Βρε Νορακι πες στον Λουκα οτι εισαι εκγυος!!! Αμαν!! Καλα σου λεει η Ευα εινι το καλυτερο νεο που μαθατε εδω και πολυ καιρο!!
Καλα η σκηνη με Νορα και Ευα φοβερη!!! : respect : Η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου!!!!

Πολυ μυστιρια η συζητηση Αντιγονης Ρουσου!!! woohoo Αντε να μαθουμε τι μυστικα εχουν μεταξυ τους να ησιχασουμε!!!

Πολυ ωραια και η σκηνη Νορας-Εριεττας !!! Πολυ δυαντη-ρεαλιστικη και πραγματικα μπραβο στην Εριεττα που ξερει τι πιστευει και μενει σταθερη στις αποφασεις της!!!!

Αμαλια Ρουσος ο,τι να ναι!!!!!!! Καλα τωρα τι να πω! Οτι η Αμαλια δεν εχει δικαιο που φωναζει? Δικαιο εχει και μαλιστα πολυ μεγαλο!!!
Ο Ρουσος για πρωτη φορα με νευριασε!!! Καλα για να κερδησει μια δικη ρισκαρει να παιξει με μια σχεση που εχει περασει απο 40 κυμματα?? Και απο που κι ως που δε δεχεται παρετηση!! Θα μας τρελανουν!!! Grrr

Μελιτα τι καιρο κανει στον πλανιτη σου!!! Εντομεταξυ ολη μερα εχει ενα χαμογελο ευτυχειας και μολις ειδε την Αμαλια που ηταν η μονη που δεν ηξερε για Στεφανο-Εριεττα πηρε το πληγωμενο ηφος και πραγματικα εκεινη τη στιγμη μου ηρθε στο μυαλο ο 3αχρονος ξαδερφος μου που οποτε παρεξηγιεται με τα αλλα παιδακια μολις βλεπει την μαμα του γυρναει το κατω χειλι αναποδα και λεει " δε με παιζουνε!!"! Για να μην σχολειασω οτι ενω το παιδι για αλλη μια φορα εχει ψυχολογικο προβλημα εκαινη ειναι στεναχορειμενη γιατι ο πρωην της αποφασησε να παει παρα κατω!! Μα ειναι δυνατων!!!
Μανταμ πας καλα?? Το παιδι σου παλι εχει ψυχολογικο εξαιτιας σου , η μανα σου χωριζει μετα απο τοσα χρονια γαμου, ο πατερας σου αναλαμβανει να υπερασπειστει την εχρο του και εσυ ασχολεισε ακομα με το οτι ο Στεφανος κοιμηθηκε με την Εριεττα πριν μια εβδομαδα!!! Και εχει και απορεια γιατι εχει προβλημα το παιδι!BadMood Ενα παιδι που μεσα σε 2 χρονια απομακρινθηκαι απο τον πατερα του,του εφερες 2 ξενους ανδρες μες στο σπιτι,απομακρινεται ακομα περισσοτερο απο τον πατερα του και τον βλεπει μονο μεσο ενος υπολογηστη και ξαφνηκα εσυ το απομακρυνεις απο το περιβαλλον του και απ τους παππουδες του και αναρωτιεσαι γιατι εχει γινει αντικοινωνικο και καθεται συνεχεια μονο του!! Οκ ηταν επειλογες σου τα περισσοτερα απο αυτα (αν και καλο θα ηταν να το υπολογιζες και αυτο καμιαφορα σε αυτες τις επιλογες!) αλλα να εισαι οσο πιο πολυ μπορεις μαζι του οχι παιξε λιγο μονη σου και να εισαι και με τα μουτρα μεχρι το πατωμα! Γιατι το παιδι μου εχει προβλημτα μετα!!!! ainta "Τι ειχαν τα ερμα και ψωφουσαν? Με τον ηλιο τα 'βαζα με τον ηλιο τα βγαζα!!! pff

Αυτα απο μενα... Flkia
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Νοε 08, 2010 3:07 pm

Νόρα είσαι για μπουνιές… Δεν κρύβουμε τέτοια πράγματα από τον άμεσα ενδιαφερόμενο Νοράκι για βλακείες.. Με ποιο δικαίωμα μου λέει κάποιος??? Ας του το πει και ας αποφασίσουν μαζί τι θα κάνουν, ας χωρίσουν αν το θέλουν τόσο πολύ αλλά για το παιδί πρέπει να ξέρει.. Στο κάτω κάτω μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει και κανα πατέρα να το μαθαίνει από την αρχή.. Πέρα από το Στέφανο που είχε τον πόνο του κεριού και δεν έδωσε σημασία.. Αι σιχτίρ πια.. μια χαρούμενη εγκυμοσύνη δεν θα δούμε ποτέ…
Η Νόρα τι ακριβώς ζητάει? Να παρατήσει ο Λουκάς τα πάντα λες και δεν το έχει ήδη κάνει για εκείνη? Λες και δεν έχει αρνηθεί να ζήσει για να τη γλιτώσει εκείνη από την κατρακύλα, τότε με το Στέλιο? Λες και δεν έχει μπει μπροστά σε σφαίρα για εκείνη.. Τώρα περιμένει να τα παρατήσει όλα για να της αποδείξει τι??? Τσακώνονται για ηλιθιότητες και με νευριάζουν απίστευτα…

Λάτρεψα την αυθόρμητη αντίδραση της Εύας στο άκουσμα της εγκυμοσύνης της Νόρας.. Ευτυχώς ένας άνθρωπος που αντιδρά όπως πρέπει σε τέτοια νέα… Λογικό η Ευα να φρικάρει με τα νέα για την υπόθεση της Αντιγόνης, άμεσα ενδιαφερόμενη και η ίδια φυσικά.. Ο συναισθηματικός εκβιασμός που πιπιλάει η Νόρα με εκνευρίζει και το θεωρώ σεναριακή υπερβολή απλά και μόνοι για να μας δυσκολέψουν τη ζωή… Ουφ βαρέθηκα να σας ακούω.. Δύο άνθρωποι που έχουν ζήσει όσα η Νόρα με το Λουκά που έχουν μια αγάπη τόσο βαθιά και που πλήρωσαν τα ψέματα τους, πέφτουν πάλι στα ίδια λάθη.. Τώρα όμως δεν είστε μόνοι σας, έχετε παιδί.. Ακούσει κανείς??

Ο Νικόλας μου αρέσει αρκετά τελευταία και ο Γιανακόπουλος επίσης.. Έπεσε και η πρώτη σποντούλα για λάθος διάγνωση.. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα είναι ένας λόγος να έρθει το ζευγάρι κοντά. .. αλά και άλλες φορές ήλπίζα και μπααααα….

Η Εριέττα μου ακούστηκε σίγουρη για το Ρούσσο και τα δικά του άπλυτα.. Πιστεύω ότι κρύβει άσσους που δεν τους γνωρίζουμε και μάλλον θα αποκαλυφτούν στη δίκη..

Νταίζη- Χρήστος κλασσικά πράγματα.. Δεν κουράστηκε η καημένη η Μαριάννα να διαβάσει τα ίδια λόγια στο ρόλο της?? Κουράστηκα εγώ πάντως με τα λεφτά της και με την επιμονή τα κάνω όλα για μας… Η αγάπη για τη Νταίζη πάει πακέτο με το χρήμα και εμένα με πιάνει αναγούλα μόνο που το σκέφτομαι…

Μελίτα-Αμαλία βαριέμαι.. Γιατί είναι μελαγχολικό το Νεφελάκι?? Γιατί έφυγε ο μπαμπάς, αρρώστησε η μαμά, τη βλέπει μες στα νεύρα.. άλλαξε περιβάλλον, σπίτι μπορεί κι σχολείο.. τι να σου κάνει το παιδί ρε Μελιτα?? Τα περί δίκης δεν με νοιάζουν..

Ο Στέφανος έκανε γκεστ εμφάνιση στον αστυνόμο για να μάθει ότι ήδη ξέρει.. νομίζω πως ότι κάνει το κάνει για τα μάτια του κόσμου, για να είναι καλυμμένος εκείνος και όχι γιατί πραγματικά θέλει να μάθει..

Είδαμε και μια αγαπημένη σκηνούλα σε flashback έτσι για να θυμηθούμε τη σειρά που κάποτε αγαπήσαμε…

Το κόλπο του Μπέλλου φτηνό και απορώ πως πέφτει η Νταίζη στην παγίδα.. Τελικά σκατ@ γάτα είναι.. μια γυναικούλα είναι και απορώ γιατί πάνε να μας την παρουσιάσουν δολοπλόκα και χωμένη παντού.. Μια μπουζουξού που πιάνεται από παντού για να ανέβει..

Δάφνη και Νικόλας κλασσικά τσακώνονται άνευ λόγου και αιτίας για να αποκτήσουν ρόλο και να μην ξεχάσουμε την παρέα, μιας και αυτή τραβάει το κοινό.. Ένας ήρεμος γάμος υπήρχε και χαλάει για το μπισκοτάκι μη χε… Από πότε η Δαφνούλα πνίγεται από το Νικόλα που τον αγαπούσε τόοοοοσο πολύ????

Ζουζουνιές παρσοζεύγαρου εμετικές…

Ο Στέφανος μαθαίνει τα νέα τελευταίος κλασσικά και εννοείται πως δεν ξέρει τίποτα και να δεις που πάλι θα του την έχουν στήσει του παιδιού.. Μην πλακώνεστε παιδιά.. βρείτε τα στο κρεβάτι..!

Ο Ρούσσος είναι για σκότωμα.. Γιατί τον βάζετε να πιέζει τόσο το Λουκά ενώ ξέρει τις συνέπειες που θα έχει αυτό στη σχέση του με τη Νόρα? Ο Ρούσσος συμβούλευε το Λουκα να κάνει ο ένας από τους δύο πίσω και τώρα βάζει λάδι στη φωτιά.. Πραγματικά με εκνεύρισε ο τρόπος που πίεσε το Λουκά να προχωρήσει, πόσες ηλιθιότητες είπε?? Και όλο αυτό για να μην χάσει το Λουκά από την ομάδα ή υπάρχει και άλλος λόγος??? Το ότι δεν υπολόγισε τη σχέση τους όμως είναι εξοργιστικό.. και οι δικαιολογίες που βάζει μπροστά δεν πείθουν κανέναν…

Η Αμαλία τι πήγε να κάνει στη Νόρα?? Γυρνάει παντού και διαφημίζει το ότι έμεινε μόνη της?? Πόσα θέλετε να μας τρελάνετε με τους παραλογισμούς πια?? Αμαλία είσαι για σκότωμα ακόμα μια φορά, τι μπλέκονται όλοι πια σε όλα και δεν κάθονται στα αυγά τους???

Λευτέρης και Εύα.. vomit ιουυυυυ… Δεν κολλάνε με τίποτα και θα το φωνάζω ακόμα και αν έχετε σκοπό να τους παντρέψετε!! Και συγνώμη αλλά ο Λεύτερης ξέρει ότι η Εύα είχε ένα γάμο που προδόθηκε και έμεινε με ένα μωρό μόνης της, αυτό δεν μετράει σαν απώλεια?? Η για να εξιλεωθεί η κατσαρή ξεχάσαμε τα κρεβατώματα της στις πλάτες της Εύας και πάνω στη δικιά της ευτυχία??? Έχετε ακυρώσει όλη την ιστορία δύο χρόνια τώρα το χετε καταλάβει???

Ο Λουκάς παρουσιάζεται εντελώς άβουλος και καθοδηγούμενος από το Ρούσσο και αυτό μου τη σπάει.. Τελευταία παρατηρώ ότι πάνε να παρουσιάσουν το Λουκά κάπως χαμένο να το πω, κάπως ερωτοχτυπημένο να το πω.. Πάντως έχει ξεχάσει τις νομικές του γνώσεις και ακολουθεί το πλήθος σαν πρόβατο.. Αυτό για μένα.. και είναι κρίμα γιατί ο Λουκάς είναι αγαπημένος χαρακτήρας και πάνε να τον κομματιάσουν και αυτόν..

Στα προσεχώς η Εύα ανοίγει την καρδιά της στο μπισκοτάκι, ο Στέφανος θα παίξει χιλιοπαιγμένη σκηνή με τη μανούλα και η Δάφνη θα πάει στο γυμναστήριο λες και πάει στο Μέγαρο..
Μιλάμε για μεγάλο ενδιαφέρον.. θα δω τι άλλο ενδιαφέρον έχω να κάνω στις 7 γιατί η σειρά έχει αρχίσει αν μου προκαλεί νύστα πλέον.. Μάλλον θα το γυρίσω στο Deal..
Μέτριο και αυτό επειδή σώθηκε από λίγα πράγματα…
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Νοε 08, 2010 3:19 pm

Μόνο τόσοι σχολιασμοί μετά το ΠΣΚ ..
..σ'αυτό το φόρουμ,που έχει καταταγεί πρώτο και δεύτερο απ'όλα τα φόρα του διαδικτύου,που αριθμεί σχεδόν 4000 μέλη και στο οποίο πριν την έναρξη του τρίτου κύκλου γινόταν χαμός και επικρατούσε τόσος ενθουασιασμός!
ΟΛΕ soutien
Την εξελιξη αναμεσα στο Λουκά και τη Νόρας προφανώς δεν την σχολιάζω,γιατί απαξιώ απολύτως να αναλυθώ σε λογικά επιχειρήματα και νοητικούς συλλογισμούς με βάση τις συγκεκριμένες σεναριακές ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ που παρακολουθώ!Οι οποίες πολύ φοβάμαι ότι θα συνεχιστούν αρκετά,γιατί αυτή την μεταχείριση θεωρούν ότι δικαιούται το ζευγάρι που σαρώνει!..ή απλά αυτή δύνανται να τους δώσουν! livani
Μου έμεινε η αντίδραση όλα τα λεφτά της Ευας-Ξυλά στο άκουσμα της εγκυμοσύνης,την οποία,βεβαια, ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΑΜΕΣΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ livani livani livani livani livani livani ,
η συζήτηση Ερις και Νόρας,
και το ανεπίκαιρο και γελοιωδέστατο ενδυματολογικό της Δάφνης,απο τα προσεχώς! xoxo
Χάλια μαυρα,λέμε!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 08, 2010 3:33 pm

soso έγραψε:Μόνο τόσοι σχολιασμοί μετά το ΠΣΚ ..
..σ'αυτό το φόρουμ,που έχει καταταγεί πρώτο και δεύτερο απ'όλα τα φόρα του διαδικτύου,που αριθμεί σχεδόν 4000 μέλη και στο οποίο πριν την έναρξη του τρίτου κύκλου γινόταν χαμός και επικρατούσε τόσος ενθουασιασμός!
ΟΛΕ soutien
Την εξελιξη αναμεσα στο Λουκά και τη Νόρας προφανώς δεν την σχολιάζω,γιατί απαξιώ απολύτως να αναλυθώ σε λογικά επιχειρήματα και νοητικούς συλλογισμούς με βάση τις συγκεκριμένες σεναριακές ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ που παρακολουθώ!Οι οποίες πολύ φοβάμαι ότι θα συνεχιστούν αρκετά,γιατί αυτή την μεταχείριση θεωρούν ότι δικαιούται το ζευγάρι που σαρώνει!..ή απλά αυτή δύνανται να τους δώσουν! livani
Μου έμεινε η αντίδραση όλα τα λεφτά της Ευας-Ξυλά στο άκουσμα της εγκυμοσύνης,την οποία,βεβαια, ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΑΜΕΣΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ livani livani livani livani livani livani ,
η συζήτηση Ερις και Νόρας,
και το ανεπίκαιρο και γελοιωδέστατο ενδυματολογικό της Δάφνης,απο τα προσεχώς! xoxo
Χάλια μαυρα,λέμε!


Περίμενες κάτι περισσότερο;
Για να υπάρχει ενθουσιασμός πρέπει κανείς κάτι να περιμένει
Στα μυστικά έκαναν την μεγάλη πρωτοτυπία να διώξουν τον πρωταγωνιστή που πάνω του ήταν στημένη η ιστορία της παρέας της φεγγαρόπετρας που τόσο αρέσκονται να αναφέρονται σ αυτή έχοντας όμως την ιστορία τους έξω απ αυτήν
Έφεραν σε αντικατάσταση έναν άλλον ηθοποιό που δεν προκάλεσε το παραμικρό ενδιαφέρον και είναι φυσικό γιατί καλείται να αντικαταστήσει έναν απ τουν ωραιότερους και πιο ταλαντούχους ζεν πρεμιέ της χώρας.
Προσπαθούν δε να απαξιώσουν μια ιστορία που εκείνοι οι ίδιοι έκαναν το κοινό να αγαπήσει και ασχολούνται με ένα σωρό άσχετους που κανέναν δεν ενδιαφέρουν
Όταν λοιπόν η σειρά τρέχει με ήρωες για τους οποίους το κοινό αδιαφορεί και αντίθετα δεν έχει να περιμένει τίποτα γι τους ήρωες που αγάπησε παρά μόνο τον εξευτελισμό τους πως να σχολιάσει;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από elenp Δευ Νοε 08, 2010 5:07 pm

Το επεισόδιο είχε εξαιρετικές ερμηνείες αλλά είχε και πάλι να κάνει με την δίκη και έγινε λίγο κουραστικό αυτό.

Η παρέα είναι χωρισμένη γενικά. Λουκάς και Νόρα έχουν αυτο το ηθικό δίλλημα, η Δάφνη και ο Νικόλας έχουν θέμα ζήλιας και η Εύα να προσπαθεί να ξεπεράσει τον Μάνο και να συμβιβάσει την υπόλοιπη παρέα. Ο Λουκάς τελικά είπε στην Νόρα πώς το γραφείο του Ρούσσου, ανέλαβε την υπόθεση και η Νόρα όπως ήταν λογικό, αρχικά τουλάχιστον, δεν είπε τίποτα γιατί ξαφνιάστηκε. Βέβαια θεωρώ λάθος το γεγονός να κρύψει από τον Λουκά ότι είναι έγκυος, αλλά δεν μπορώ να της ρίξω το φταίξιμο. Νομίζω ότι και ο Λουκάς θα μπορούσε να παραιτηθεί εφόσον δεν εξαιρεθεί από την δίκη, όχι μόνο γιατί θα είναι αντίδικος με την Νόρα, αλλά γιατί η γυναίκα που θα υπερασπιστεί ξέρει πώς δεν είναι και αθώα γενικά. Η Εύα έμαθε για την εγκυμοσύνη και χάρηκε πραγματικά! Υπέροχη σκηνή! Η Νόρα μετά πέρασε και από την Εριέττα, όπου την ενημέρωσε για την δίκη και αυτή με την σειρά της πήγε στον Ρούσσο και του είπε στην ουσία ότι τον κρατάει και αυτή με πράγματα που έχει γι' αυτόν. Μετά η Εριέττα μίλησε και με τον Στέφανο και του είπε για το ότι ο Ρούσσος ανέλαβε την υπεράσπιση της Καρτάλαινας, αλλά εκείνος δεν το γνώριζε. Γενικά το επεισόδιο είχε να κάνει με αυτό.
Το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης