Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

+23
edem4ever
margaret10
DESPOINA
almaresi
Cancoon
Καρ-Mik
soso
Lyn
verile_mistika
ειρηνη7
tzibirdika
JESSIE
nefelik
taradoula
pasxalitsa
Caroline
fay66
marakii
KatsaroYpotheto
loukitsa
efoula
sarita
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 12 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 40
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Δεκ 09, 2010 12:25 am

soso έγραψε:Sleep Sleep Sleep
*Ο Στέφανος δεν είναι μόνο που ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ και με την Εύα και με τη Μελίτα, αλλά το ΘΥΜΑΤΑΙ κι η Μελίτα,αυτό.
Τελεία.
Τζάμπα η μίρλα και το μιξοκλαμα μία ολόκληρη σεζόν.
Τζάμπα καίει η λάμπα.
Το αλτσχάιμερ θερίζει φέτος.
*Το χυμαδιό μ'αρεσει πάντα στις αριστοκρατικές γυναίκες..ειδικά αν το συγκρίνω με τα εδεμικά κυριλέ εστιατόρια..και η Ξυλά Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 681539 σπρώχνει τον Μπίσμπι (σπρώξεεεεεε Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 13379 ),κι ο Μπίσμπι,τελευταια βελτιώνεται αισθητά..Και γενικά,αν δεν της έδινε κι αυτό το ξενέρωμα για δώρο,θα 'μουν έως και θετική!Αλλά και μόνος του, όταν την "χάζευε",μ'άρεσε πολύ!Εχει κι αυτό το "λέτσικο" που εκτιμώ βαθύτατα! Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 13379
*Σπαγγέτι γουέστερν και πα-γώ-σα-με!
*Εκεί εκεί στα δάπεδα και η μάνα του δειλινού καμπανα,για το παιδί γύρισε πίσω,το οποίο και πάρκαρε στη γιαγιά του την επομένη!
* Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
*Παίζει κι η Αγγέλα στη σειρά;;;Ακούστηκε το ονομα Μαρίλια-μικρή κάπως έτσι;;Ελα! affraid
*Για λέγε,για λέγε ,Πετρούκο Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 44808
Υγ.Πάντως άθλιο δεν το λες!

Καρμικέ μου δώσε και σώσε!!
Εκτός απο το αιλτσχάιμερ, θερίζουν και οι πνευμονίες . Φοράμε όλες τα Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 13379 μας τώρα!!

ΥΓ: Και κλείνουμε το στόμα. Πάτωμα -> τρίψιμο -> σκόνη.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Δεκ 09, 2010 12:51 am

Το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό. Η υπόθεση έτρεξε πάρα πολύ.

Ο Στέφανος πραγματικά αντιμετώπισε την Εριέττα σαν ένα βάρος από το οποίο αγκομαχούσε να απαλλαγεί όσο πιο γρήγορα μπορούσε. Η μεταξύ τους απόσταση, ψύχρα και βαρεμάρα θα έπρεπε να έχουν κάνει την Εριέττα να έρθει στα συγκαλά της. Αντίθετα αυτή κάθεται και μεγιστοποιεί μόνη της τα συναισθήματά της και παρασύρεται όλο και περισσότερο στη διαστρεβλωμένη εικόνα που έχει για την πραγματικότητα.

Ο Στέφανος και η Μελίτα μου άρεσαν πάρα πολύ. Μετά από όλα όσα έχουν περάσει, πρωτίστως την αποβολή της Μελίτας και το ότι παραλίγο να καταλήξει στην εγχείριση, χαίρομαι να τους βλέπω σε χαλαρές φυσιολογικές στιγμές όπως είναι οι βόλτες στην παραλία και το δείπνο. Ειδικά ο Στέφανος δεν σταματούσε να χαμογελάει!
Στο δείπνο φάνηκε καθαρά πόσο πολύ αγαπάει την Μελίτα, πόσο είναι απόλυτα δοσμένος στην σχέση τους. Θεωρεί αστείες και αναίτιες τις ζηλίτσες της. Προφανώς καλοπερνάει τόσο πολύ με την Μελίτα του που στριμώχνει το πρόβλημα κάτω από το χαλί και αποφεύγει να ξεκαθαρίσει στην Μελίτα τι είδους μπίζνες κάνει με την Εριέττα. Ίσως πιστεύει ότι η πίεση από την Εριέττα θα σταματήσει στο σημερινό τηλεφώνημα κι έτσι δεν θα ξανατσιμπηθεί από ζήλεια η Μελίτα. Το πινγκ πονγκ με βλέμματα και ατάκες στο τραπέζι αποδόθηκε πολύ χαριτωμένα από τους Σταύρου – Παπά!
Η ερωτική σκηνή ήταν υπέροχη, απέδωσε τέλεια την ομορφιά του έρωτα, καθώς ο Στέφανος φιλούσε όλο το πρόσωπο της Μελίτας του και οι δυο τους κοιτιόντουσαν μέσα στα μάτια. Σκηνοθεσία, πλάνα, μουσική υπόκρουση, ερμηνείες από Σταύρου – Παπά όλα εξαιρετικά!

Ο Λευτέρης έμαθε την Εύα και την καταλαβαίνει πλέον. Φέρνει στη ζωή της την απλότητα που της χρειάζεται: το σινεμαδάκι, το φαγητό στο πόδι κλπ.
Το δώρο που της έκανε και κυρίως αυτά που της είπε ήταν πολύ συγκινητικά. Η Εύα έχει για πρώτη φορά μπροστά της έναν άντρα που ενδιαφέρεται γι’ αυτήν αποκλειστικά, για την δική της ευτυχία.
Σκέτη γλύκα το χαμόγελο του Λευτέρη όταν την κοιτούσε να φεύγει από το γυμναστήριο. Και η Εύα τον ερωτεύεται σαν κοριτσάκι!

Όπως και η Νόρα έτσι και ο Λουκάς αντιλαμβάνονται πλήρως τις επιπτώσεις που θα έχει η δίκη στην μεταξύ τους προσωπική σχέση. Το ότι αναπόφευκτα είναι μια μάχη ανάμεσά τους.
Η Νόρα πράγματι σαν δικηγόρος παίρνει Χ αλλά ο Λουκάς δεν πρέπει να έχει πια αμφιβολία για το πόσο πολύ τον νοιάζεται η Νόρα. Ειδικά αυτό που του είπε να μην πατήσει το σάπιο σανίδι είναι πολύ ενδεικτικό του πόσο θέλει να τον προστατεύσει.

Η Νταίζη εξοργίστηκε που την πάτησε από τον Μπέλλο και αυτό φάνηκε παρά την προσπάθειά της να φανεί ψύχραιμη. Οι δηλητηριώδεις ατάκες του Μπέλλου όπως το «με προστατεύει η αγάπη σου» κλέβουν την παράσταση στις μεταξύ τους σκηνές.

Α ρε Πέτρο, γιατί την στεναχώρησες την Αμαλία;; Παράλογη και εξωφρενική δεν λέω αλλά την πλήγωσες βαθιά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Δεκ 09, 2010 12:56 am

Lyn έγραψε:Το ψήφισα μέτριο, γιατί χθες και προχθές διαπίστωσα ότι υπάρχουν και χειρότερα! Αναλυτικός σχολιασμός για σήμερα καρέ- καρέ, σκηνή προς σκηνή και με ατάκες που αφήνουν εποχή! Έχουμε και λέμε λοιπόν:



Μελίτα – Στέφανος στην ακρογιαλιά / Εριέττα στο τηλ.
Άντε άρχισε πάλι τα απειλητικά σημειώματα η Αννούλα! Και φυσικά η Εριέττα πήρε τον άλλον τον χαλβά για να τη βοηθήσει! Τώρα πρόκοψες Εριέττα μου!! Σώθηκες, τι να σου πω!! Τ’ άκουσε όμως το τηλεφώνημα το Μελιτάκι και άρχισε πάλι τις ζηλίτσες! Μες στην αμφισβήτηση και την ειρωνεία ήταν η φάτσα της! Δεν είναι όλες σαν και σένα κοπελιά να παίρνουν τηλ ότι ώρα τους καπνίσει και να κλαίγονται ζητώντας ανασούλες!



Εύα – Δάφνη – Λευτέρης
Όντως 5 ώρες με τα 12ποντα στο όρθιο είναι βάσανο! Χαζεύουμε Λευτεράκη, χαζεύουμε?? Εκεί που τον φώναξε η Δάφνη γέλασα πολύ έτσι όπως γύρισε και είπε “έλα!” Σαν να λέει “ώχου μωρέ Δάφνη, μη με διακόπτεις τώρα, έχω σοβαρή δουλειά εδώ, χαζεύω την Εύα!” Τελικά καλούλης είναι μωρέ ο Μπισμπίκης! Τουλάχιστον παρουσιάζει σημεία βελτίωσης (κατά την άποψή μου πάντα)! Άτσα η Δάφνη, μας το παίζει και προξενήτρα!! Όπα, όπα ρε Δάφνη μου τι “όλο και κάπως μπορούμε να σπρώξουμε το θεματάκι”? Όχι άλλα σπρωξίματα ρε παιδιά, να χαρείτε! Μετά το πολύ πετυχημένο «Ν(τ)όρα η μικρή (σ)προξενήτρα» πήρε σειρά η Δάφνη στα προξενιά? Αποκαταστήσαμε τη Μελίτα, τώρα σειρά της Εύας?



Νόρα – Μελίτα
“Ήρθα!” σαν να λέμε “Γεια χαρα νταν!!” Με την επανασύνδεση με το έτερον ήμισυ ξεχάσαμε και γραφεία και δουλειά βλέπω (πριν τα ξεχνούσε από τη στεναχώρια, τώρα απ’ τη χαρά)!! Στη θάλασσα σε έστειλε να τα ρίξεις τα χαρτιά Μελίτα μου? Πρόσεχε, θα μεγαλώσει η μυτούλα!! Ε, εντάξει, πήγε λέει και μια βολτούλα με το αμόρε! Τι κρίμα όμως, δεν προλάβανε να πούνε μια κουβέντα, πήρε τηλέφωνο η κυρία Ριέτα. Αναρωτιέμαι και γω ποια είναι πάλι αυτή, αλλά τελικά κατάλαβα! Εκεί που είχα συνηθίσει το Εργιέττα μου το αλλάζει πάλι! Ε δεν είναι δουλειά αυτή!! Ριέτα, με έμφαση στο «τ» παρακαλώ!!
lmao Ξίνισε τη μούρη της μόλις άκουσε ότι ο Στέφανος και η Εριέττα κάνουν κι άλλα πράγματα εκτός από κρεβάτι!! Μην ανησυχείς καλή μου, στα άλλα μάλλον δεν περιλαμβάνονται σ’αγαπώ-μ’αγαπάς-χωρίζουμε/ανάσες/κεριά/πατώματα-σκάλες, κ.λ.π. Όχι ότι δεν τον έχω ικανό τον δικό σου, αλλά ευτυχώς για σένα η Ριέττα μας προέκυψε κυρία!
Και πάνω που βαρέθηκα να την ακούω να θάβει την πελάτισσα, μπουκάρει η Αμαλίτσα – να ‘ναι καλά – και με σώζει!! Έμαθαν και οι κοπελιές τα περί μακαρονάδας al dente. Μα πως τα λέει έτσι, δεν είναι αξιαγάπητη? Κάθε φορά πέφτω στα πατώματα πεθαίνω από τα γέλια! Και με τη Νόρα κάνουν καλό δίδυμο, δεν μπορώ να πω! Η οποία Νόρα όμως, δεν ξέρει ούτε κι αυτή τι ακριβώς θέλει, ή είναι η ιδέα μου?? Τη μια τον λέει προδότη και την άλλη τον υπερασπίζεται το Λουκά! Μονά-ζυγά μας τα πάει, ας αποφασίσει επιτέλους!



Νικόλας – Δάφνη / Νόρα δια τηλεφώνου / Εύα – Λευτέρης στο background
Άρχισε κι ο Νικόλας τα ψέματα?? Σου λέει αν της πω την αλήθεια θα με βάλει πάλι να μαγειρέψω! Η αλήθεια του μακαρονιού όμως βγήκε στο φως!! Μετ’ εμποδίων βέβαια, γιατί μέχρι να συνεννοηθούν με τη Νόρα στο τηλ για το ποιος έφαγε τι, η καημένη η Εύα είχε ξεπατωθεί από πίσω να γυμνάζεται! Είχε και το Λευτέρη όλο μπίρι μπίρι από δίπλα της, ε πόσο ν’ αντέξει ο άνθρωπος!!
Νικόλας: Τι θες να σου πω ρε Δάφνη, ότι εκεί μέσα έγινε της καρμπονάρας? Ή μήπως ήθελες να σου πω ότι έγινε της πουτανέσκας?? lmao
Αγαπώ Νικόλα όταν λέει κάτι τέτοια, το χω πει?? Ξεράθηκε και η Δάφνη στο γέλιο!



Εριέττα – Στέφανος
Πόσο μα πόσο τη συμπαθώ αυτήν την κοπέλα!! Στέκεται στο ύψος της (που όσο να πεις δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο) και μ’ αρέσει!!
Ο Στέφανος τώρα θυμήθηκε να της πει για τα φούμαρα που του αράδιασε η μάνα του, δεν ήθελε να τη στεναχορήσει λέει. Ε τώρα εγώ τι να πω? Ας μιλήσουν τα εμότικον: Fskl
Στέφανος: Ψάχνω και γω να βρω τις απαντήσεις για το παρελθόν.
Που τις ψάχνεις άνθρωπέ μου?? Στην παραλία κοιτώντας τον ορίζοντα και πιάνοντας τον απαυτό της καλής σου ή στα παρκέ κάθε βράδυ μήπως παράπεσαν πουθενά?? Πάντως στα απόκρυφα σημεία της Μελίτας κοίταξες εξονυχιστικά, δεν μπορώ να πω…Nyxia



Εύα – Λευτέρης
Τα ραντεβού συνεχίζονται. Σινεμαδάκι αυτή τη φορά. Θέλουμε ήσυχη, χαλαρή, ήρεμη ταινιούλα, χωρίς πιστολίδια. Λίγο δύσκολο τη σήμερον ημέρα αλλά άστο πάνω στο Λευτεράκη, κάτι θα κάνει αυτός. (Περιττό να πω ότι βαρέθηκα)



Λουκάς – Δάφνη
Τώρα πρόσκληση ήταν αυτή βρε Δάφνη? Μόνο που δεν τον απείλησε τον άνθρωπο για να πάει να φάει!!
Λουκάς: Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει.
Δάφνη: Αυτό κολλάει αλλού αγόρι μου!!

Α, η αλήθεια να λέγεται, συμφωνώ και γω με τη Δάφνη!! Αυτό όντως κολλάει αλλού με μεγάλη επιτυχία, αν και δεν είμαι σίγουρη ότι σκεφτόταν αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου όταν το είπε. sfyr



Αμαλία – Μελίτα
Να και οι προετοιμασίες για το επίσημο δείπνο της επανασύνδεσης. Χορούς και πανηγύρια είπε η Αμαλία και δε θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα!! Αγαπώ Αμαλία!!
Τουλάχιστον η Μελίτα σκέφτηκε να στείλει το παιδί στη γιαγιά! Τι χρωστάει κι αυτό το καημένο!! Το πρόβλημα Μελίτα μου δεν είναι μη δει ξαφνικά μπροστά του το Στέφανο, το πρόβλημα είναι μη τον δει να τριγυρνάει ξεβράκωτος και πάθει κανένα σοκ το καημένο!
Την υπόλοιπη συζήτηση δε θα τη σχολιάσω γιατί θα παρεκτραπώ. zip Μόνο μια ατάκα παραθέτω αυτολεξεί:
Μελίτα: Τα διαγράφουμε όλα έτσι απλά! Και επίσης τα ξεχνάμε όλα έτσι απλά!
Εμένα μου λες!! Δεν το βλέπω νομίζεις να λαμβάνει χώρα μπροστά στα μάτια μου?? Εσείς καλά τα διαγράφετε όμως. Εγώ που δεν μπορώ να ξεχάσω έτσι απλά επειδή διαθέτω κάτι που λέγεται μνήμη, τι να κάνω?? Να σφυρίξω αδιάφορα και να προσπεράσω?? Ας είναι…sfyr
Έπεσαν και φιλάκια στη μανούλα μόλις μας έκανε το χατίρι…



Λευτέρης – Εύα
Εντάξει αυτοί πήγαν στο άλλο άκρο, απ το χλιδάτο εστιατόριο, στο βρώμικο. Έχει ετοιμάσει και δωράκι στο σπίτι ο Λευτέρης!! Χμμμ…



Εριέττα – Νόρα
Φώναξε λοιπόν η Εριέττα τη Νόρα για να της ‘ξηγήσει τ’ όνειρο (στην κυριολεξία πάντα). Ευτυχώς που δεν είδαμε πάλι το φλασμπακ ονείρου, απ’ έξω το ‘χω μάθει.
Σημείωση: Γενικώς πήξαμε στο φλασμπακ φέτος…καθόλου έμπνευση να υποθέσω?
affraid Τι ακούνε τα’ αυτάκια μου? Η Νόρα υπερασπίστηκε το Λουκά? Άκουσα καλά? Είπε είναι άνθρωπος με αξίες και δεν τις ξεπουλάει έτσι?? Δεν είναι προδότης σήμερα? Η Νόρα που ξέρω επανήλθε? Η χθεσινή η Νόρα που εξαφανίστηκε? Όπου κι αν πήγε, εκεί να μείνει, γιατί μας είχε κάνει τα νεύρα μακαρόνια (είναι και επίκαιρο).



Ρομαντικό δείπνο
Κατάπιε, ξανακατάπιε, δεν μπόρεσε να το χωνέψει ότι ο καλός της συνεργάζεται με την Εριέττα. Αλλά, προς Θεού, του έχει εμπιστοσύνη!!
Στέφανος: Αφού ξέρεις ότι δε μ’ αρέσει να το παίζω σε διπλό ταμπλό! xoxo (από τριπλό και πάνω τον βολεύει)
Έλα Παναγία μου!! Φυσικά και ξέρει, από πρώτο χέρι κιόλας.
Αφού ήταν ξεκάθαρο το παιδί και με την Εύα, και μαζί της, και με την Εριέττα τώρα πλέον. Ειδικά με τη Μελίτα τα είχαν όλα ξεΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΑ. Τι πατώματα, τι ντουβάρια, τι σανίδια και πάγκοι, όλα άστραφταν!! sfyr



Νικόλας – Δάφνη – Λουκάς
Μ’ άρεσε η σκηνή, δεν μπορώ να πω.
Φαγητό και κουβεντούλα περί δίκης. Άντε να δούμε.
Αυτό που ο Λουκάς δεν έχει φαί να φάει είναι λογικό τώρα? slap



Λευτέρης – Εύα
Άντε καλέ, αυτό ήταν το δώρο? Εγώ φοβήθηκα μην της δώσει κανένα διαμάντι!
Αρχίσαμε και τα φιλιά στα μάγουλα.



Νόρα – Λουκάς
Είσαι μακριά νυχτωμένος Λουκά!! Και στα τελευταία επεισόδια του κλότσου και του μπάτσου τον έχουν τον καημένο. Και ήρθε η σειρά της Νόρας να του ‘ξηγήσει τ’ όνειρο (δυστυχώς πάλι κυριολεκτικά)….



Μουσικό διάλλειμα
Απ’ τη μία να βλέπουμε την Εριέττα να πλαντάζει και απ’ την άλλη ξανά πατωματάτο για δεύτερη νύχτα σερί. imarton Πως κι έτσι, ξέμειναν από ιδέες?? Που πήγε η εφευρετικότητά τους? Είχαν και φόντο το σύμβολό τους αυτή τη φορά (το κερί ντε). Το μόνο καλό είναι ότι ακούγαμε μουσική σήμερα και όχι αχ και βαχ.



Νόρα – Λουκάς ξανά
Μη μας αφήσετε να το ξεχάσουμε για λίγο, αμέσως να μας θυμίσετε ότι είναι αντίδικοι. Γιατί τους καταστρέφουν έτσι, μπορεί να μου πει κάποιος??
Και να ‘ταν μόνο ένα το σάπιο σανίδι, καλά θα ήταν!!



Αγγέλα – Εύα
Εγκρίνει και η Αγγέλα?? Μάλιστα! Τι σκοπό είχε η σκηνή αυτή? Να δούμε την Αγγέλα, να μάθουμε ότι η Μαρίλια βγήκε βόλτα με τους φίλους της και θα ‘ρθει όπου να ‘ναι? Κάτι άλλο?? Αλλά θα μου πείτε σάμπως ήταν η μόνη χωρίς νόημα? Τουλάχιστον είδαμε λίγο παραπάνω την Εύα. Κάτι είναι κι αυτό…



Λουκάς – Λευτέρης
Αμάν πια μ’ αυτό το μπαρ! Που τους χάνεις που τους βρίσκεις όλο εκεί πάνε!!
Γίνανε και κολλητάρια ο Λουκάς με το Λευτεράκη? Πόση αληθοφάνεια μπορεί να αντέξει ένας τηλεθεατής?



Νταίζη – Μπέλλος
Μπα, καιρό είχαμε να τους δούμε. Ξεφούρνισε και το παραμυθάκι ο Δημήτριος και νομίζει ότι το ‘χαψε η άλλη. Μα πόσο έξυπνος πια!! Τι είπε, παρέα θα πεθάνουνε? Λίγο σύντομα όμως βρε παιδιά, άντε να παίρνουν κι άλλοι σειρά (μουαχαχα!!)!!
Νταίζη (μονολογώντας): Καθίκι!! Μου την έφαγες την Εδέμ (που σου είχα φάει πρώτη εγώ)!! Δε θα προλάβουνε να ασπρίσουν τα μαλλάκια σου!!
Γιατί, θα του τα κόψει στον ύπνο ως άλλη Δαλιδά? Ή θα του πέσουν με αυτά που ακούει?



Πέτρος – Αμαλία
lmao Το βρήκε το σχέδιο η Αμαλίτσα!! Χάσε τη δίκη για να γυρίσεις στο σπίτι σου λέει!! lmao Που τα σκέφτεται, αναρωτιέμαι!!
Καλοπερνάει όμως ο Ρούσσος μακριά σου Αμαλία!!! Βρες άλλο επιχείρημα!!
Τον ξαπόστειλε πάλι.



Λουκάς – Ρούσσος
Εδώ σε θελω Ρούσσο! Τι θα βρει να πει?? Συντονιστείτε αύριο 7-8 για να μάθετε, εγώ δε νομίζω να κάνω τον κόπο.


Άντε καλό βράδυ και σε όσους είδαν επεισόδιο καλή χώνεψη. livani


Τρομερος σχολιασμος που σαρωνει τα εδεμοσκαρ!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Δεκ 09, 2010 12:58 am

soso έγραψε:Sleep Sleep Sleep
*Ο Στέφανος δεν είναι μόνο που ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ και με την Εύα και με τη Μελίτα, αλλά το ΘΥΜΑΤΑΙ κι η Μελίτα,αυτό.
Τελεία.
Τζάμπα η μίρλα και το μιξοκλαμα μία ολόκληρη σεζόν.
Τζάμπα καίει η λάμπα.
Το αλτσχάιμερ θερίζει φέτος.
*Το χυμαδιό μ'αρεσει πάντα στις αριστοκρατικές γυναίκες..ειδικά αν το συγκρίνω με τα εδεμικά κυριλέ εστιατόρια..και η Ξυλά inlove σπρώχνει τον Μπίσμπι (σπρώξεεεεεε soutien ),κι ο Μπίσμπι,τελευταια βελτιώνεται αισθητά..Και γενικά,αν δεν της έδινε κι αυτό το ξενέρωμα για δώρο,θα 'μουν έως και θετική!Αλλά και μόνος του, όταν την "χάζευε",μ'άρεσε πολύ!Εχει κι αυτό το "λέτσικο" που εκτιμώ βαθύτατα! soutien
*Σπαγγέτι γουέστερν και πα-γώ-σα-με!
*Εκεί εκεί στα δάπεδα και η μάνα του δειλινού καμπανα,για το παιδί γύρισε πίσω,το οποίο και πάρκαρε στη γιαγιά του την επομένη!
* Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
*Παίζει κι η Αγγέλα στη σειρά;;;Ακούστηκε το ονομα Μαρίλια-μικρή κάπως έτσι;;Ελα! affraid
*Για λέγε,για λέγε ,Πετρούκο Matakia
Υγ.Πάντως άθλιο δεν το λες!

Καίριος και ατακαδωρος σχολιασμός!
Σταυροβελονια! Θεότητα
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Lyn Πεμ Δεκ 09, 2010 1:00 am

loukitsa ευχαριστώ και ανταποδίδω!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από almaresi Πεμ Δεκ 09, 2010 1:44 am

Πάντως, κι η ταινία σαν τη σειρά μας βγήκε... "μέχρι τη μέση δεν ήτανε κακή... μετά μας τα χάλασε"
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Δεκ 09, 2010 1:27 pm

Απορώ με μένα, απορώ,αλλά μ άρεσε ο Λευτέρης{σαν να βρίσκει το ρυθμό του} μαζί με την Εύα. Λατρεύω το βρόμικο. Πολύ καψούρα ο τρόπος που την κοίταγε στο γυμναστήριο. Το δώρο επίσης πολύ γλυκό.Αλλά αν τους βλέπαμε κ λίγο παραπάνω καλά θα ήταν. Πέρυσι βλέπαμε 40 λεπτά Στέφανο-Μελίτα γιατί ήταν φρέσκο ζευγάρι κ έπρεπε να το μάθει ο κόσμος. Αυτό τουλάχιστον είπαν κ την Εύα την ξεπετάνε σε 1 λεπτό. Τον Μάνο ακολουθεί κ αυτή. Ίδια τακτική. Μάνο ακούγαμε κ Μάνο δεν βλέπαμε.Δεν την έστελναν στην Αμερική να είχε κ όμορφο τέλος η ιστορία. βίτσιο είναι αυτό; Τους κρατάνε στην σειρά, τους πληρώνουν, για να τους έχουν εξαφανισμένους. Πόσα να ζήτησε άραγε?
Κ με τον Λουκά μ άρεσε ο Λευτέρης, αλλά βρε παιδιά μήπως είναι λίγο νωρίς για κολλητιλίκια. Είχαμε την Νόρα να σπρώχνει τώρα κ τον Λουκά. Δεν κοιτάνε να λύσουν τα δικά τους προβλήματα κ να αφήσουν τους ‘άλλους.

Η Μελίτα πρώτη μούρη στο καβούρι τώρα κ στς παραλίες, Βαριέμαι θανάσιμα.
Σεξάκι κλασσικά στο πάτωμα. Ο Στέφανος ήταν ξεκάθαρος απέναντι στην Εύα κ την Μελίτα. xoxo Η χαζή κλασικά συμφωνεί. xoxo

Στέφανος- Εριέττα απλά υπέροχοι. Πενθώ για το ζευγάρι. Snif Snif

Δάφνη-Νικόλας-Λουκάς: Ο Λουκάς πεινασμένος, προβληματισμένος κ μόνος.
Επιτέλους μια καλή σκηνή με την Νόρα.

Μέτριο απo μένα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από margaret10 Πεμ Δεκ 09, 2010 2:09 pm

Ειδα λιγο στο site του mega και με χαλασε, ψηφισα αθλιο.
Λουκας ο περιπλανωμενος και πεινασμενος και ψυχολογικα πεσμενος.

Η Μελιτα η υστερω... welcome back βρε, μολις χτυπησε το τηλ. και ηταν η Εριεττα αλλαξε 100 χρωματα, ειναι που εμπιστευεται στον Στεφανο και τον αγαπα τρελλα αλλα ο ανθρωπος δεν αλλαζει, αμα ειναι στοκος στο μυαλο ετσι θα παραμεινει. Επισης αρχισαμε τις κοπανες απο το γραφειο , παμε τα εγγραφα αλλα να μην ριξουμε και μια ρομαντζαδα με τον γκομενο στη θαλασσα?

Νορα αλλα λογια να αγαπιομαστε, συναντησεις με Εριεττα, ηλιθιοτητες με Μελιτα και Αμαλια και το πανηγυρι συνεχιζεται.

Αρχισε το "σπρωξιμο" του Λευτερη στην Ευα, το πρωι φωτογραφηση και ξεπατωμα στο γυμναστηριο και το βραδυ σαβουριαζουμε δυο-δυο τα βρωμικα και τις μπυρες, μιλαμε δεν υπαρχει καλυτερο xoxo Αλλα και η Δαφνη να πει για την φιλη της "δεν κλεβεις και εκκλησια" τι να πω πια? εχουν ξεφυγει εκει μεσα.

Λουκας και Νορα παγερα αδιαφοροι....

Εριεττα δεν αξιζει να κλαις για τον Στεφανο, πεσε να κοιμηθεις να χαλαρωσεις, αφου πουλησε την Ευα που εκανε τον κοσμο ανω κατω για να την κατακτησει και εκανε και το παιδι του τι περιμενεις? Την αφησε για την κατσαρη και μετα απο εσενα που εισαι σαφως ανωτερη σε ολα σου απο την πριγκηπισσα Ρουσσου ξαναγυρισε στο απολυτο μηδεν.... την Μελιτα.... τι αλλο θες να δεις?Αφησε δυο κουκλες και σημαντικες γυναικες για ενα UFO... δεν βλεπει ο ανθρωπος, τον καθοδηγει το ενστικτο του πατωματος και της σκαλας
lmao

Ο Λευτερης εμενα μου αρεσει σαν αντρας παιδια και οσοι θελετε Fskl ελευθερα Innocent γουστα ειναι αυτα.Ειναι γοητευτικος αντρας με μια δικη του θεωρια.Και επισης μου αρεσει οπτικα με την Ευα, οκ Μανος δεν ειναι ουτε Στεφανος που εχουν ενα αλλο ειδος γοητειας αλλα εμενα μου κανει κατι σαν αντρας.

Νταιζη και Μπελλος ασχολιαστο το θεμα τους.

Ρουσσος και Αμαλια κλασσικες αξιες.

margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Δεκ 09, 2010 2:59 pm

"Τι θα φαμε;"


"Μακαρονια με σαλτσα της επιλογης σας!"

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Spaghetti προλαβε κανεις να μετρησει ποσες φορες ειπαν τη λεξη μακαρονια στο χθεσινο επεισοδιο;
Αρχικα οταν η Αμαλια πηγε σε εξαλη κατασταση και αρχισε να βριζει απαντες και κυριως το Λουκα η νορα ειχε τρελη πλακα! Ποιος χ$στηκ$ για το φουστανι της Αμαλιας η Νορα απορουσε πως ο Λουκας πεταξε τα μακορονια για τα οποια τρελενεται, τωρα καταλαβα γιατι καθε φορα που εβγαινε απο καποιο κοινοφελες ιδρυμα του εφτιαχνε μακαρονια! Η αλλη ειχε παθει παρακρουση κι η Νορα απορουσε αν ο Λουκας ζητησε συγγνωμη! sisi
Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι η Νορα πηρε τηλεφωνο τη Δαφνη να της πει για τα μακαρονια, γενικα να μου εξηγησει καποιος τη σκηνη και κυριως πως εβγαλε νοημα η Δαφνη απο τα λεγομενα του Νικολα και της Νορας... shy
Η πουτανεσκα του Νικολα τολμω να πω ακρως πετυχημενη! sisi


"Πιτσα"

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Pizza_DeliveryΓκουχ γκουχ....
Η Μελιτα στραβομουτσουνιασε οταν ο απολυτος ετρεξε να "εργαστει" με την Εριεττα και πηγε στο γραφειο καθυστερημενη -ξανα-δεν της αρεσε που την κρεμασε ο ερωτας και πηγε να συντρεξει την πρωην του, δεν θα επρεπε να εχει συνηθισει ως τωρα....; sfyr Ας ειναι ειπε να ετομαζει δειπνο για δυο μες την τρελη χαρα και ξαφνικα σα να γυρισε ο χρονος πισω, η Μελιτα στελνει το παιδι στη μαμα για να χαρει τον ερωτα της και καλε την ιδια μαμα απο την οποια ηθελε να απεξαρτηθει! Δε θελει να δει το Στεφανο η μικρη γιατι δεν ξερει πως θα αντιδρασει, αμα τον εβλεπε χθες δεν πειραζε; Στο τραπεζι παλι κατεβασμενη προβοσκιδα, τι κυκλοθυμια ειναι αυτη Θεε μου imarton Σοβαρα τωρα τι επιχειρησεις εχει ο Καρταλης που συνεργαζεται με τις επιχειρησεις της Εριεττας;
Τελος νομιζω εχω την ιδια απορια με τους υπολοιπους, οχι τους πολλους τους αλλους, γιατι παλι στο πατωμα βρε παιδια; Τοσο πια δεν μπορειτε να ελεγξετε το παθος;
Α και κατι αλλο τωρα που θυμηθηκα... Πως κανετε ετσι εχει κρεατακια η κοπελα! ainta


"Βρωμικο"

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Sandwich Μετα το χλυδατο εστιατοριο ο Λευετρης ειπε να παει το κοριτσι σινεμα, διαλεξε και ταινια η οποια τελικα ηταν μαπα, απο τη μεση και μετα, μεχρι τη μεση καλα το πηγαινε μετα μας τα χαλασε gibbs οχι δεν θα κανω συνειρμο...
Κατεληξαν στην καντινα να τρωνε σαντουιτς και να πινουν μπυρες! Ερωτω εγω τωρα ειναι η ιδια καντινα που τα επινε η Μελιτα; Οχι τιποτα αλλο αλλα ουτε ο Λευτερης πληρωσε για τις μπυρες...
Το δωρο τωρα... Μου εκανε περισσοτερο ως ενα δωρο που θα ηθελε να κανει ο Λευτερης στη Βερα για το δικο τους παιδι, της εδωσε κατι που δεν μπορει να εχει αυτος... Αρα σε εμενα το δωρο φανηκε λιγο καταθλιπτικο...
Η Αγγελα παλι το εκτιμησε... Καλε που αλλωνιζει η Μαριλια, την τελαυταια φορα που την ειδαμε το μαλλι ειχε μακρυνει αρκετα οταν την ξαναδουμε θα εχει φτασει μεχρι τη μεση!


"Επιδορπιο"

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Totally-naughty-panda-emoticon-11 Η Εριεττα ειπε στη Νορα την ιστορια -παλι καλα δεν την ειδαμε ουτε την ακουσαμε ξανα- και η Νορα οχι μονο δεν πιστεψε οτι ο λουκας ξερει τον πραγματικο λογο που ανελαβε ο Ρουσσος την Αντιγονη αλλα ειπε και στην Εριεττα πως ο Λουκας εχει αξιες και δεν τις προδιδει... Δεν δυσκολευτηκα να την αναγνωρισω, αυτη τη Νορα την ηξερα απο πριν... Οπως ηξερα και αυτη που φωναξε το Λουκα να του πει αυτα που εμαθε για να μην "πατησει το σαπιο"... Νομιζω το υφος μου εκεινη την ωρα συντασσοταν με αυτο του λουκα, οχι της εκπληξης το αλλο... Love!
Ειπαμε ομως μην καλομαθουμε, ειναι αντιδικοι και η μαχη ειναι και μεταξυ τους... Τι να πω...;
Αυτο που χαιρομαι παντως στο Λουκα ειναι πως οτι κι αν του πει η Νορα αυτος εκει, "το Νορακι μου"! Heart2


"Κουραμπιεδες και μελομακαρονα"

Ερχονται Χριστουγεννα!!! Το επεισοδιο δεν ελεγε πολλα, βασικα δεν ελεγε σχεδον τιποτα αν εξαιρεσουμε οτι η Νορα και ο Λουκας εμαθαν οτι ηταν να μαθουν -για την ωρα- και ο Λουκας πηγε να ρωτησει το Ρουσσο ο οποιος θα μας πει παλι τιποτα... Ειπαμε ομως ερχονται Χριστουγεννα γι'αυτο θα ψηφισω το επεισοδιο "Μετριο"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Mariap Πεμ Δεκ 09, 2010 3:06 pm

Ποσο πιό πάτο μπορούν να φτάσουν τα επεισόδια? ainta


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mariap στις Πεμ Δεκ 09, 2010 3:24 pm, 1 φορά
Mariap
Mariap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Δεκ 09, 2010 3:08 pm

Γιαννα τελειος σχολιασμος! : respect : Με πεθαναν τα εμοτικονς!Απιθανα lmao
Ευτυχως με καλυψες γιατι βαριομουν οσο δεν παει να σχολιασω!Ασχημο απο εμενα! Angel
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από elenp Πεμ Δεκ 09, 2010 5:07 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά. Ειδικά οι σκηνές με Νόρα - Λουκά, Νόρα - Εριέττα, Αμαλία Νόρα Μελίτα, Δάφνη Νικόλα Λουκά και Εύα - Λευτέρη ήταν πολύ καλές. Μου άρεσε πολύ που η Εριέττα είπε στην Νόρα την αλήθεια, και εκείνη με την σειρά της υπερασπίστηκε τον Λουκά και μετά του τα είπε για να ξέρει και αυτός. Επίσης μου αρέσει πολύ που τσατίστηκε με τον χαρακτηρισμό της Αμαλίας για τον ίδιο. Η Δάφνη και ο Νικόλας συνεχίζουν να καλούν τον Λουκά και αυτό είναι ωραίο. Μπορεί ο Νικόλας να γκρινιάζει αλλά πιστεύω ότι θέλει και αυτός να πάει εκεί ο Λουκάς. Η Εύα και ο Λευτέρης έρχονται κοντά και μου αρέσει πολύ. Νομίζω ότι ταιριάζουν.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Caroline Πεμ Δεκ 09, 2010 5:18 pm

  Το επεισόδιο δεν χρειάζεται σχολιασμό ήταν άθλιο....

Είχαμε :

Η Μελίτα Η Ζηλιάρα : Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΉ

Στέφανος ο Ξεκάθαρος 2

Η Μελίτα και ο Στέφανος πάλι στα πατώματα ?
Έλεος πια....
κρεβάτια δεν έχουν ???

Στέφανο ~ Ερριέτα
Το μόνο καλό του επεισοδίου...
Γιατί χαλάσατε αυτό το ζευγάρι ?

Δεν νομίζω να χρειάζεται τίποτα παραπάνω για να καταλάβει κάποιος ότι το επεισόδιο ήταν ΧΆΛΙΑ !!


Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Πεμ Δεκ 09, 2010 5:40 pm

Χάλι μάυρο το επεισοδιάκι...έχουμε πάρει την κάτω βολτα...!!!! Και το αποτελειωτικο χτυπημα η σκηνη Πέτρου-Αμαλίας Ε δηλαδη έλεος! Τον κάναμε τον ερμο τον χαρακτηρα της Αμαλίας σκουπιδι...! Ελεος που είναι οι αρχες της??? Ειπαμε πανούργα με σχέδια αλλά έλεος...!!!
Πέτρο μου τι αουτ ήταν αυτό...??? Ελεος....!!!! Δεν αμφιβάλω ότι περνάς καλύτερα ο μακριά από την Αμαλί αλλά δεν το λέμε αυτό στο συντρφό μας...Ελεος ρε παιδιά...Την πλίγωσες....
Τι αλλο ποια θα αντέξει ο άμηρος τηλεθεατής ποσο πιο χαμηλά θα πέσει το επίπεδο....!!!! ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης