Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

+38
fantina
Foulitsa
ebelina2007
FieryRed
verile_mistika
ellie
annoula!
aggeliki
katie007
nefelik
edem4ever
leni
evanna
Dorina <3 Πέτρος
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Caroline
Lyn
Mariap
tzibirdika
JESSIE
νοριτσα
alkisti
jim7
diam rena
Cancoon
$ofi@ loukakos + nora
fay
noraloukitsa
st@cy
pasxalitsa
black_cat
Καρ-Mik
marakii
Ntinaki Agapaei Petraki
KatsaroYpotheto
Dimitraaa
loukitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap35%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 35% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 80
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από Elsa* Δευ Ιαν 03, 2011 12:59 am

λοιπον δεν θα σχολιασω ολο το επεισοδιο γιατι υπηρχαν πολλα σημεια που με εκαναν και βαρεθηκα...
-με τον κουνιαδουλη δεν βαριεμαι τισ σκηνεσ νταιζη-μπελου χΔ
-ααχ, βρε "Σερλοκ" γελασ, γελασ αλλα δεν ξερεισ τι σε περιμενει...θελεισ και ανωδυνο τοκετο...
-αρχισαμε παλι να μυρολογαμε την εδεμ
-νικολασ-λουκασ ποσο γελοιοι μπορει να ειναι μαζι? lmao
-ΛΑΤΡΕΨΑ καλαντα σε νορακι-μπεμπουλα<3
-ααα ρε στεφανεε γιατι τησ τα κανεισ αυτα τισ κοπελασ=/
-νταιζαρα/χρηστοσ ΣΚΗΝΑΡΑ....πορωθηκα
-το εκαψαν ειχαν δν ειχαν το φαγητο<3
-η παρελαση μετρησεε Wink
μελιτα: οντωσ πολυ ξε.
Νορα: παρολο που δεν μαρεσε το φορεμα τησ, αυτη η κοπελα οτι και να βαλει θα μοιαζει πανεμορφη(και να σημιωσω πωσ τα μαλλια ετσι μαρεσουν παρα πολυ)
Δαφνη: ΚΟΡΥΦΗ δν εχω λογια
Ευα: πανεμορφη και αυτη<3
ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΚΛΕΨΕ ΤΟ ΜΑΡΙΛΙΑΚΙ ΚΑΤ ΕΜΕ...
μασ βγηκε και ζηλιαρησ ο λουκακοσ<3
Ωραια στιγμη βρηκε ο τιτανομεγιστοσ να πει στην τιτανομεγιστη την αληθεια... αλλα τα ηθελε κι αυτηνησ ο ποπουδακοσ τησ Cool
παντωσ πιστευω πωσ αυτη τη φορα δεν θα μιλησει...
και η τελευταια σκηνη φυσικη ηταν αυτη που αξιζε περισσοτερο απ ολεσ(μαζι με την πασαρελα) στο επεισοδιο:))))
αυτο που θα σχολιασω περισσοτερο ειναι το τρειλερ...μαλλον θα το σχολιασω με 4 λεξεισ:
ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ?
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Ιαν 03, 2011 1:06 am

JESSIE έγραψε:Μαρία η διαφωνία σου ήταν αναμενόμενη , παρ'όλο που εγώ μίλησα γενικά, οτι συνήθως έτσι γίνεται, και οτι οι εξαιρέσεις δεν κάνουν τίποτε άλλο παρά να επιβεβαιώνουν τον κανόνα....
Εσύ επικεντρώνεσαι στην Εύα, αλλά κι αυτή ακόμη ξεπέρασε τα "είκοσι χρόνια" που αναφέρεις , τόσο ώστε να παντρευτεί κάποιον άλλον και να κάνει παιδί μαζί του, και αυτό το παιδί να γίνει πηγή ευτυχίας γι'αυτήν. Και τώρα ξεπέρασε και το διαζύγιό της, και ετοιμάζεται για άλλη μιά ιστορία αγάπης, κι αυτό προσεκτικά μέν, αλλά χωρις κρύα καρδιά. Γιατί το χειρότερο που μπορεί να μας τύχει είναι η παγώσει η καρδιά μας, να ζούμε θρηνώντας για κάτι πού πέρασε, και να χάνουμε το παρον για χάρη του παρελθόντος.
Η ιδέα του ρεβεγιόν φάνηκε μεν λίγο τραβηγμένη και στην Εύα, αλλά είπε ένα "δε βαρυέσαι, αφού το θέλει η παρέα" και πολύ καλά έκανε.... Σιγά μην κάτσει να σκάσει για τη Μελίτα και τα ερωτικά της, αυτή πήγε εκεί μιά κούκλα και έφερε και το Λευτέρη μαζί, ώστε όλοι να καταλάβουν οτι καρφί δεν της καίγεται πιά για τα προηγούμενα.... Εγώ τη βρίσκω πολύ σωστή πάντως....


Χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους!!!! Flkia

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Το ρεβεγιόν σουηδικό δεν λέω, αλλά η Εύα Κυρία.
Άλλα με εκνευρίζουν
Γιατί η Μελίτα αφού είναι ανώτερη κάλεσε μόνο την Εύα κ όχι την Εριέττα;
Γιατί έπρεπε να δούμε πασαρέλα;
Κ εντάξει την είδαμε την πασαρέλα η Μελίτα γιατί κατέβηκε έτσι τς σκάλες;
Εγώ από αυτό πρέπει να καταλάβω ότι είναι κυρία;
Ο Στέφανος το στοματάκι δεν μπορούσε να το βουλώσει;
Τους βάζουν όλους μαζί να κάνουν ρεβεγιόν ένα επίπεδο δεν μπορούν να κρατήσουν; Πρέπει να τα ισοπεδώσουμε όλα;
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Ιαν 03, 2011 3:45 am

Ο καθένας μας έχει τη γνώμη του και αυτό είναι πάντα σεβαστό..
θα μου επιτρέψεις Τζέσι να διαφωνησω με τη σειρά μου και να συμφωνησω με τη Μαρία..
Απορίας άξιον δε πως γίνεται η Μελίτα έχοντας περάσει μια νύχτα σεξ στο σπίτι του Στεφανου, να φούντωσαν οι αναμνησεις μέσα της οταν το επισκέφηκε( επεισοδιο που μαζευονται τα κορίτσια ολα μαζι μετά την απαγωγή) και η Ευα έχοντας τσακισει τη ζωη της δλύο φορές και αρρηκτα συνδεδεμενες με το σπιτι και την οικοδέσποινα αυτες τις οι κατραπακιές να μην μελαγχολεί καν, και να χαζογλεάνε και να περνάνε και καλά ανεμελες στιγμές όλοι μαζί σε αυτόν το χώρο...

Μάλλον οι γραφοντες σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο που σκέφτομαι και εγώ, αλλά όπως πάντα επιλεκτικά, και μόνο για τη Μελίτα, ΠΑΛΙ..
Θυμάμαι δεν το αλησμονητο "πως θα ξαναγυρίσω εκει μέσ", πριν το ακομα πιο αλησμόνητο "πρέπει να μάθω να ζω μακριά σου" imarton " δια στόματος Μελίτας.. Δεν γίνεται να ξεπεράσει ο απόλυτος τον καρμικό ότι και να κάνουμε.. και δεν είμαι φαν κανενός απο τους δύο..

Δεν λέω οτι οι εμμονες με τα σπίτια και τα αντικείμενα είναι κατι θεμιτό και δεν το κανω προσωπικά αλλά έστω ένα κομπιασμα ή ενα πλάκωμα έτσι για να εχουμε μια αληθοφάνεια..
Θα μου πειτε αληθοφάνεια και Εδέμ δεν πάνε μαζί..
κρίμα πάντως για ακόμα μια φορά...
Απογοητευτικό παραμένει το Πρωτοχρονιάτικο show και έστω και αν δεν το δα στην ώρα του απορώ γιατι έκανα γενικώς τον κόπο...

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά και πάλι!!!
και να περνάμε καλά!
Γιατί αυτό έχει σημασία!! ))
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 03, 2011 11:04 am

katie007 έγραψε:ΚΑΛΗ ...ΧΡΟΝΙΑ..απο την καρδια μου ,2010ευχες στην ομορφη συντροφια σας και ενα ακομη ευχαριστω που δεχθηκατε να ειμαι <κομματι>της...

Ευχαριστούμε πολύ για τις γλυκιές ευχές katie007!

JESSIE έγραψε:Κι ο Στέφανος φυσικό ήταν να θαυμάσει τη Μελίτα, έστω και μπροστά στην Εύα, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι και ο Λευτέρης θαύμασε την Εύα, κι ας ήταν μπροστά ο Στέφανος... Αυτό δείχνει οτι τα ερωτικά μπερδέματα ανήκουν στο παρελθόν, κι ευτυχώς δηλαδή.

Aυτή τη λογική "αφού δεν πονάει δεν πειράζει να της πατήσουμε τον κάλο" που υπερισχύει στην Εδέμ μόνο ανθρώπους σοβαρούς, σωστούς και με σεβασμό στους γύρω τους δεν δείχνει!!! Το θέμα δεν είναι τι είπε ο Λευτέρης και αν ενοχληθηκε ή όχι η Εύα αλλα κατα πόσο ήταν σωστό στα 3 σχόλια που ακούστηκαν ο Στέφανος να αντιπαραβάλλει τη Μελίτα με την Εύα και όχι με κάποια από τις άλλες μετά τα όσα της έχει κάνει! Γιατί εμένα δεν με ενόχλησε το σχόλιο αλλά το ότι το έκανε σε κόντρα του σχολίου του Λευτέρη που δείχνει παντελής έλλειψη σεβασμού απέναντι στην Εύα που αν μη τι άλλο για τα όσα της έχει κάνει του έχει φερθεί με το γάντι! To ότι όλοι το αποδέχτηκαν σαν να μην τρέχει κάστανο αυτό δεν κάνει αυτόματα την πράξη του Στέφανου σωστή.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Ιαν 03, 2011 11:15 am

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Το ρεβεγιόν σουηδικό δεν λέω, αλλά η Εύα Κυρία.
Άλλα με εκνευρίζουν
Γιατί η Μελίτα αφού είναι ανώτερη κάλεσε μόνο την Εύα κ όχι την Εριέττα;
Γιατί έπρεπε να δούμε πασαρέλα;
Κ εντάξει την είδαμε την πασαρέλα η Μελίτα γιατί κατέβηκε έτσι τς σκάλες;
Εγώ από αυτό πρέπει να καταλάβω ότι είναι κυρία;
Ο Στέφανος το στοματάκι δεν μπορούσε να το βουλώσει;
Τους βάζουν όλους μαζί να κάνουν ρεβεγιόν ένα επίπεδο δεν μπορούν να κρατήσουν; Πρέπει να τα ισοπεδώσουμε όλα;
Η Μελίτα φυσικά και δεν είναι ανώτερη, ούτε κυρία, αφού βγάζει αφρούς και που ακούει το όνομα Εριέττα....
Η πασαρέλα ήταν σίγουρα κακού γούστου, αλλά οι άλλες τό'σωσαν κρατώντας μιά πιό αξιοπρεπή στάση (κυρίως η Εύα), ενώ η Μελίτα έδωσε ένα τόνο
" γατούλας" πού νομίζει οτι την κάνει σέξυ, αλλά κάνει μεγάλο λάθος....
Τώρα για το Στέφανο, δεν ξέρω πως το είδαν οι σεναριογράφοι. Ισως τσαντίστηκε από την παρουσία του Λευτέρη εκεί, ίσως σκέφτηκε οτι όλοι πιά έχουν δεχτεί οτι είναι με τη Μελίτα και με την Εύα τον συνδέει μόνο το παιδί, ίσως δεν σκέφτηκε τίποτε και είπε αυτό που ένοιωθε εκείνη τη στιγμή. (Εμένα πιό πολύ μ'εκνεύρισε που βρήκε όμορφη τη στάση της Μελίτας, έχασε την αισθητική του ο άνθρωπος, κανονικά έπρεπε να θέλει να ανοίξει η γή να τον καταπιεί για τα καμώματα της ωραίας του, αλλά τέλος πάντων...)

Απορίας άξιον δε πως γίνεται η Μελίτα έχοντας περάσει μια νύχτα σεξ στο σπίτι του Στεφανου, να φούντωσαν οι αναμνησεις μέσα της οταν το επισκέφηκε( επεισοδιο που μαζευονται τα κορίτσια ολα μαζι μετά την απαγωγή) και η Ευα έχοντας τσακισει τη ζωη της δλύο φορές και αρρηκτα συνδεδεμενες με το σπιτι και την οικοδέσποινα αυτες τις οι κατραπακιές να μην μελαγχολεί καν, και να χαζογλεάνε και να περνάνε και καλά ανεμελες στιγμές όλοι μαζί σε αυτόν το χώρο...

Υποτίθεται οτι τότε η Μελίτα ήταν φούλ ερωτευμένη με το Στέφανο κι αισθανόταν ηττημένη! Ενώ τώρα έχει καταστεί σαφές οτι η Εύα έχει ξεπεράσει τα παλιά και είναι στην αρχή μιάς νέας ερωτικής ιστορίας. Θεωρώ τον τρόπο που προχωρούν την Εύα πολύ καλό, δείχνουν την δυνατή της πλευρά, που είχε πάντα, αλλά μέχρις ενός σημείου τη διοχέτευε σε λάθος στόχους. Η μητρότητα, που έζησε στην ουσία γιά πρώτη φορά, τής έδωσε την ώθηση να δεί τη ζωή αλλιώς. Γι'αυτό και δεν αντέδρασε με μιά νέα απόπειρα τότε που την παράτησε για δεύτερη φορά ο Μάνος, αφού την φλόμωσε με ιστορίες για το πόσο την αγάπησε.... Γιατί είχε πιά ένα σκοπό στη ζωή της, το παιδί της, που ήταν γι'αυτήν πηγή χαράς και ευθύνης. Και γι'αυτό πιστεύω οτι θα αντιμετωπίσει με πιό ωριμότητα το ζήτημα, όταν μάθει τι κρύβει ο Λευτέρης, γιατί τώρα εχει αυτή το πάνω χέρι στο μέλλον της και δεν κρέμεται από άλλους για να είναι ευτυχισμένη. Μιά δυνατή Εύα μου αρέσει πολύ περισσότερο από μιά τραγική ηρωίδα τύπου κυρία με τις καμέλιες....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από elenp Δευ Ιαν 03, 2011 3:38 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Ας σχολιάσω τις σκηνές που μου άρεσαν περισσότερο. Ο Λουκάς με την Νόρα σε όλες τους τις σκηνές αν και εκείνη που μου άρεσε περισσότερο ήταν αυτή με τον Λουκά να λέει τα κάλαντα στην κοιλιά της Νόρας. Μία άλλη σκηνή που μου άρεσε ήταν αυτή με την Δάφνη και τον Νικόλα. Νομίζω ότι είναι λογικό η Δάφνη να το σκεφτεται αυτό, όπως πιστεύω και ο Νικόλας, ο Λουκάς, η Νόρα και η Εύα. Ήταν τέλειοι και οι δύο. Η σκηνή με την Εριέττα μου φάνηκε πολύ ωραία, ειδικά ερμηνευτικά. Ο Στέφανος νομίζω θα μπορούσε να την είχε προσκαλέσει. Επίσης η σκηνή με την Καρτάλαινα και τον Χρήστο ήταν καλή. Φάνηκε ότι τον αγαπάει πράγματι όπως και αυτός εκείνη. Στο εορταστικό τραπέζι δεν μου φάνηκε άσχημα αυτό με την πασαρέλα. Πολύ ωραίες όλες αλλά μου άρεσαν περισσότερο οι κοπέλες της παρέας. Ο Πέτρος είπε στην Αμαλία για τον Λουκά. Τέλειο το ύφος και των δύο στην σκηνή. Τα φιλιά πολύ ωραία με καλύτερα αυτά της Εύας και του Λευτέρη, αλλά και της Νόρας και του Λουκά. Και εκείνο της Δάφνης με του Νικόλα ήταν καλό, αλλά νομίζω τα άλλα ήταν λίγο καλύτερα.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης