Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

+20
ellie
evanna
edem4ever
DESPOINA
ebelina2007
margaret10
aggeliki
Foulitsa
Cancoon
dorakith
polykarpos
elenh
Caroline
JESSIE
marakii
MARKOS31
nefelik
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
24 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 70
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Ιαν 08, 2011 3:48 pm

dorakith το μόνο που θα πω, γιατι είμαστε εκτός θέματος είναι οτι είτε ο χαρακτηρας της Μελίτας πουσσάρεται είτε η ίδια η ηθοποιός το αποτέλεσμα είναι το ίδιο..
Και απο οτι φαίνεται παραμένει αντιαισθητικό για πολλούς, τουλάχιστον απο τους ενεργούς χρηστες εδω μέσα..
Την κυρία Παπά την εχω δει και στο θεατρο οπότε έχω μια ολοκληρωμένη γνωμη νομίζω..
Αυτό που τονίζω και κυρίως στο ποστ της elenh είναι οτι κανένας δεν πρέπει να στερείται το δικαίωμα να λέει τη γνώμη του, δεν γίνεται να συμφωνόυμε όλοι, αλλά αυτα που πιστευουμε δεν θα πει κανείς "μην τα λέτε"!
Και το κλείνω εδω γιατί έχουμε ήδη προειδοποιηθεί μια φορά.. ))


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Foulitsa στις Σαβ Ιαν 08, 2011 4:09 pm, 1 φορά
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Ιαν 08, 2011 4:01 pm

dorakith έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
elenh έγραψε:Σταματηστε να κακαολογείτε την Μελίτα. Προσβάλλετε και την ηθοποιο ετσι. Έχει περάσει πολλά. Αν δες σας αρέσουν οι σκηνές της, απλά μην το λέτε.!!! Grrr

Ο καθένας έχει τη γνώμη του και έχει το δικαίωμα να το λέει..
Είτε για κάποιο χαρακτηρα είτε για κάποια ερμηνεία..
Και οι οπτικές για το αν κάποιος έχει περάσει πολλά, στην προκειμένη περίπτωση η Μελίτα, διαφέρουν..


Σαφώς και ο καθένας έχει τη γνώμη του κι έχει κάθε δικαίωμα να τη λέει . θα επικαλεστώ τα λόγια του Βολταίρου : <<Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες>>. Αλλά όσον αφορά τη Μελίτα εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να καταλάβω απ΄όσα λέτε αν δεν σας αρέσειο χαρακτήρας της Μελίτας ή η ερμηνεία της Παππά και αν θεωρείτε ότι το σπρώξιμο γίνεται στο χαρακτήρα της Μελίτας ή στην Παππά σαν ηθοποιό.
Άν ισχύει το πρώτο τότε η Παππα είναι πολύ καλή ηθοποιός και αποδίδει τα μέγιστα στον <<κακό>> χαρακτήρα της Μελίτας και τότε ας δούμε αν είναι ένας ασχημα πλασμένος απ το σενάριο χαρακτήρας ή δικαιολογείται απ΄το σενάριο . Άν το δεύτερο τότε η Παππα δεν σας πείθει , εντάξει ο καθένας έχει τη γνώμη του γι αυτό . Πάντως ο Κατρανίδης που συμπρωταγωνιστεί μαζί του στο θέατρο , νομίζω έχει διαφορετική γνώμη .
Είπα να μην απαντήσω, αλλά θα απαντήσω, για να διευκρινίσω αυτό που ρωτάς.

Για να πούμε τα πράγματα ευθέως και με το όνομά τους. Για εμένα προσωπικά, είναι προφανές ότι το σπρώξιμο γίνεται στην ηθοποιό. Για να σπρώξεις όμως έναν ηθοποιό, που έχει έναν δεύτερο ρόλο, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να του μεγαλώσεις το ρόλο, έτσι δεν είναι; Από εκεί και πέρα, πάλι εμένα προσωπικά (αλλά απ’ ότι βλέπω όχι μόνο σε μένα) δεν αρέσει καθόλου ο χαρακτήρας της Μελίτας. Την θεωρώ κακομαθημένη και εγωκεντρική, όπως ανέφερα και παραπάνω. Έτσι μας την παρουσίασαν από την αρχή και έτσι συνεχίζουν να μας την παρουσιάζουν (εκτός κι αν οι σεναριογράφοι έχουν κάποιον απώτερο σκοπό, τι να πω) και θεωρώ ότι πια είναι πολύ αργά για να αλλάξουμε γνώμη ό,τι κι αν μας δείξουν από εδώ και πέρα... Το πρόβλημα όμως δεν είναι τόσο αυτό, όσο το ότι η Μελίτα που έχει κάνει αυτά που έχει κάνει και, κατά τη γνώμη μου πάντα, έχει το χαρακτήρα που έχει, βλέπουμε να θεωρείται από όλους τους ήρωες, ακόμα και από αυτούς που τους κατέστρεψε τη ζωή, το καλύτερο παιδί. Κοινώς, οι σεναριογράφοι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας, στην προσπάθειά τους να προωθήσουν την ηρωίδα και κατ’ επέκτασην την ηθοποιό. Γιατί αν η Μελίτα είναι ένας αντιπαθής χαρακτήρας, πώς θα έχει το καλό τέλος που όλοι οι συντελεστές φαίνεται να θέλουν, και πώς η ηθοποιός θα γίνει συμπαθής στο κοινό;

Και έχεις δίκιο, η ερμηνεία της Παπά, σε εμένα προσωπικά και πάλι, δεν αρέσει καθόλου. Δεν χρειάζεται όμως να είσαι καλή ηθοποιός για να αποδώσεις το χαρακτήρα της Μελίτας, όταν σου γράφουν ατάκες του τύπου «Αυτό δεν έχει σχέση μ’ εμάς», όταν ο άντρας της ζωής σου σου λέει ότι η μάνα του είναι δολοφόνος, ή «Μαμά φύγε γιατί περιμένω το Στέφανο για να περάσουμε καλά», όταν η μάνα σου κλαίει και θέλει απεγνωσμένα να μιλήσει σε κάποιον...

Πραγματικά θέλεις να απαντήσω στην τελευταία σου πρόταση;


Υ.Γ. Συγγνώμη Clarabelle, δεν θα το συνεχίσω.


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 08, 2011 4:25 pm


Επανέλθετε στο σχολιασμό σας παρακαλώ. Ο επόμενος θα δεχτεί παρατήρηση
Εαν θέλετε μπορείτε να συζητήσετε το θέμα στα σχόλια στο τοπικ για την κυρία Παπά.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 08, 2011 6:17 pm

Μέτριο το επεισόδιο απο μένα.

Θέλω να σχολιάσω κάτι που νομίζω έγινε φανερό σ αυτό το επεισόδιο.

Στο προηγούμενο ο Στέφανος επέμεινε να μείνει η Εριέττα στην ιστορία για τα διαμάντια και κατέληξα στο συμπέρασμα οτι το έκανε για να μη γίνει εκείνος ο εύκολος στόχος σ αυτούς που τους ψάχνουν αλλά να τους διασπάσει την προσοχή
Στο σημερινό ο Λευτέρης βρίσκεται στην ίδια θέση του κυνηγημένου αλλά φαίνεται να διαλέγει να κοντραριστεί και να κινδυνέψει παρά να χάσει την Εύα.
Ο Στέφανος δεν έκανε την υπέρβαση που κάνει τώρα ο Λευτέρης ούτε καν όταν η Μελίτα έχασε το παιδί. Ακόμη και τότε παζάρευε το ποσοστό του στα διαμάντια.
Δεν ξέρω που θα οδηγηθεί όλο αυτό αλλά ήθελα να το επισημάνω.
Ίσως τελικά η τιμωρία της Μελίτας να είναι ο ίδιος ο Στέφανος

Κατά τα άλλα ο Μπέλλος δεν με πείθει οτι είναι ο εγκέφαλος τόσων ραδιουργιών.

Η Νταίζη ότι κι αν κάνει δεν με πείθει οτι είναι προιόν κακοποίησης. Μια γυναίκα που την έχουν κακοποιήσει δεν αφήνει το δικό της παιδί απ τα μάτια της κι αυτή διάλεξε να ξεφορτωθεί το δικό της.

Με έχει κουράσει η Αμαλία να λέει πότε αυγά και πότε καλάθια. Κάποτε γελούσα τώρα πια τη βαριέμαι και με εκνευρίζει

Ελπίζω να είναι τυχαίο που αναφέρθηκε δύο φορές στο επεισόδιο εγκυμοσύνη της Μελίτας. Έλεος δηλαδή. Κάποτε πρέπει να πληρώσει κ αυτή.

Απ όλο το επεισόδιο ξεχωρίζω την καταπληκτική κυρία Παπαδημητρίου και τη σκηνή Εύας Λευτέρη που ,με άφησε με την προσμονή να δω τι θα της πει όταν κοιμηθεί το Αγγελάκι της.



aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Σαβ Ιαν 08, 2011 7:14 pm

Ξεχωρισα την Ευα με τον Λευτερη, εκει που κρατουσε η Ευα αγκαλια τον κουκλο τον Αγγελο ηταν ΘΕΑ!!!! Ο Λευτερης φαινεται πως ειναι πραγματικα ερωτευμενος με την Ευα και δεν θελει να την χασει. Οι ζηλιτσες του για τον Αγγελο ειχαν πολυ πλακα, μου αρεσουν οι δυο τους μαζι!!!!! inlove Ολο ζουζουνιες ειναι.

Επισης ευχαριστη σκηνη με την Ευα και τα κοριτσια σπιτι της που μιλουσαν για τον Λευτερη και η Ευα εκανε ντροπες.

Καλα ο Μπελλος ο αχρηστος ο πανηλιθιος μας βγηκε και μαφιοζος και δεν του παει καθολου ομως, αμεσως να μπει εμοτικον εμετου να εχουμε να βαζουμε και εμεις.

Ποσο χαμηλα θα πεσει η Αντιγονη? Να απειλει το ιδιο της το παιδι πως αν δεν την βοηθησει θα τον συρει και εκεινον στη φυλακη για τους πινακες που πουλα? Καλα της κανει η Νταιζη λοιπον και την απειλει και την κακομεταχειριζεται, και μανα και κορη και γιος καλα κουμασια ολοι τους. Απορω βεβαια πως ο Στεφανος την φωναζει ακομα "μανα".

Οι σκηνη βεβαια Στεφανου και Αντιγονης εκπληκτικη : respect :

Η Εριεττα εχει παρει μεγαλη χαρα που βρηκε τον αδερφο της για εκεινον ομως δεν βλεπω να ισχυει αυτο.

Ο Λουκας δεν με πειθει πως περιμενει παιδι με μεγαλη χαρα και ανυπομονησια, δεν μπορει να το αποδωσει οπως επισης και η Νορα. Που ειναι η Ευα που ελαμπε ολοκληρη με θεμα της εγκυμοσυνης της και τωρα με τον Αγγελο.

Ο Νικολας μου αρεσει αρκετα τελευταια.

Αμαλια εχει θεμα η γυναικα τωρα θα γινει περιγελος που θα μπει η συμπεθερα φυλακη, ενω εκεινη στο δικαστηριο φωναζε και εκανε οτι περνουσε απο το χερι της να την βαλει φυλακη στην 1η δικη. Τι να πει κανεις? αβυσσος η ψυχη της Αμαλιας....

Ακουσα καλα? Η Αντιγονη θελει να την υπερασπιστει ο Λουκας? Μετα απο ολα αυτα? Μιλαμε για τρελλο θρασσος η τυπισσα. Αλλα αν δω να υποκυψει ο Λουκας επειδη θελει να τυλιξει σε μια κολλα χαρτι το Ρουσσο τοτε Fskl προκαταβολικα σεναριογραφοι γιατι αυτη η σκηνη για εμενα δεν θα επρεπε να υπηρχε καν. Ναι ο Ρουσσος εχει κανει μεγαλα λαθη αλλα ποτε δεν θα ηθελα το Λουκα να συμμαχησει με την Αντιγονη για να εκδικηθει τον Ρουσσο.

Στεφανε για εντολες ειναι αστερι αγορι μου, μου αρεσουν και οι αγνες προθεσεις σου, να βρεις τους τυπους με τα διαμαντια απλα για να τους εξηγησεις μωρε ετσι χαλαρα δεν θα κανεις φονο ουτε θα ασχοληθεις παραπανω, μια φιλικη κουβεντουλα θες εσυ xoxo
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Σαβ Ιαν 08, 2011 8:43 pm

Μετριο κ κατω το επεισοδιο απο εμενα ...
ΔΕν μπορω να βλεπω την Ευα με τον Λευτερη δεν το αντεχω....
και στο καπακι γινεται κ η συζητηση με τον Μπελλο κ βλεπω τον Τερη οτι εχει πολλα ακομα να λυσει... και ο πονος για την Ευα δεν βλεπω να αργει...κ δεν μπορω να την βλεπω παλι μονη κ να κλαιει...φοβαμαι το τελος που θα δωσουν σε αυτη την σχεσει...Τα αγορια στο μπιλιαρδο ειχαν λιγοι πλακα ...το ξεστολισμα του Λουκα δεν καταλαβα για ποιον λογο εγινε ισως για να γεμισουν την σκηνη..
Η Αμαλια στην κοσμαρα της...απο εκει βεβαια το πηρε κ η μπεκρου χιχιχι
Εριεττα-λουκας-Νορα ηταν νομιζω η ποιο ωραια σκηνη μαζι με αυτη του Λουκα με την Αντιγονη...ηταν κ οι δυο τελειοι..
Η Αννα ειχε ενα βλεμμα που πεταγε φωτιες οταν ειδε την Ευα να βγαινει απο το σπιτι του Λευτερη χιχιχ!!!
Αυτα απο εμενα δεν θυμαμαι κ κατι αλλο..
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιαν 08, 2011 9:38 pm

Στο προηγούμενο ο Στέφανος επέμεινε να μείνει η Εριέττα στην ιστορία για τα διαμάντια και κατέληξα στο συμπέρασμα οτι το έκανε για να μη γίνει εκείνος ο εύκολος στόχος σ αυτούς που τους ψάχνουν αλλά να τους διασπάσει την προσοχή
Στο σημερινό ο Λευτέρης βρίσκεται στην ίδια θέση του κυνηγημένου αλλά φαίνεται να διαλέγει να κοντραριστεί και να κινδυνέψει παρά να χάσει την Εύα.
Ο Στέφανος δεν έκανε την υπέρβαση που κάνει τώρα ο Λευτέρης ούτε καν όταν η Μελίτα έχασε το παιδί. Ακόμη και τότε παζάρευε το ποσοστό του στα διαμάντια.
Δεν ξέρω που θα οδηγηθεί όλο αυτό αλλά ήθελα να το επισημάνω.
Ίσως τελικά η τιμωρία της Μελίτας να είναι ο ίδιος ο Στέφανος

Πολλούς μας προβλημάτισε το γιατί ο Στέφανος θέλει να συνεχιστεί η συνεργασία του (50 - 50) με την Εριέττα στο θέμα των διαμαντιών. Εσύ κατέληξες οτι το έκανε για να μη γίνει εκείνος ο εύκολος στόχος σ αυτούς που τους ψάχνουν αλλά να τους διασπάσει την προσοχή. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε ίσως να ισχύει, αν υπήρχε ένας τρόπος να "δημοσιοποιηθεί" αυτή η παραίτηση της Εριέττας, δηλ. να βάλει κάπου ένα πανώ που θα λέει "εγώ δεν ψάχνω για διαμάντια, εγώ παραιτούμαι, ψάξτε αλλού!" Επειδή αυτό είναι αδύνατο, εξ ίσου αδύνατο είναι λοιπον να θέλει ο Στέφανος να συνεχιστεί η συνεργασία τους για τον λόγο που λές. Επίσης είναι αδύνατο να το έκανε από φιλοχρηματία, γιατί πείθοντας την Εριέττα να μείνει στη συνεργασία τους, χάνει την αξία των μισών διαμαντιών, που εκείνη θέλει να του παραχωρήσει.
Αν σκεφτούμε επίσης οτι η Εριέττα, πέραν του κληρονομικού της δικαιώματος στα διαμάντια, σαν άτομο δεν προσφέρει απολύτως τίποτε στη συνεργασία τους, αφού όλη την έρευνα την κάνει ο Στέφανος με τη βοήθεια του Χρήστου, καταλήγουμε οτι ούτε για την ενδεχόμενη συνδρομή της την θέλει μαζί του ο Στέφανος. Γιατί λοιπον θέλει να συνεχιστεί η συνεργασία τους? Για να μην προτρέχουμε, ας περιμένουμε καλύτερα τη συνέχεια για να το μάθουμε...
Στο θέμα των "υπερβάσεων": Οι θέσεις του Λευτέρη και του Στέφανου είναι διαφορετικές. Ο Λευτέρης ξέρει ποιοί είναι αυτοί που κυνηγάει (και θα τον κυνηγήσουν με τη σειρά τους) ενώ εκείνοι δεν τον ξέρουν ακόμα. Καιρό πάει να κερδίσει ο Λευτέρης, και πιστεύει ακόμη στη φιλία του Μπέλλου. Ο δε Στέφανος τι υπέρβαση περιμένουμε να είχε κάνει τότε που η Μελίτα έχασε το παιδί? Να κάνει τάμα στο θεό να της ξαναδώσει το παιδί , με αντάλλαγμα να σταματήσει την έρευνα για τα διαμάντια, και να αφεθεί να πέσει οικειοθελώς στα χέρια όσων τον κυνηγούν? Οι περιπτώσεις είναι ανόμοιες....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Ιαν 08, 2011 10:00 pm

JESSIE έγραψε: Πολλούς μας προβλημάτισε το γιατί ο Στέφανος θέλει να συνεχιστεί η συνεργασία του (50 - 50) με την Εριέττα στο θέμα των διαμαντιών. Εσύ κατέληξες οτι το έκανε για να μη γίνει εκείνος ο εύκολος στόχος σ αυτούς που τους ψάχνουν αλλά να τους διασπάσει την προσοχή. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε ίσως να ισχύει, αν υπήρχε ένας τρόπος να "δημοσιοποιηθεί" αυτή η παραίτηση της Εριέττας, δηλ. να βάλει κάπου ένα πανώ που θα λέει "εγώ δεν ψάχνω για διαμάντια, εγώ παραιτούμαι, ψάξτε αλλού!" Επειδή αυτό είναι αδύνατο, εξ ίσου αδύνατο είναι λοιπον να θέλει ο Στέφανος να συνεχιστεί η συνεργασία τους για τον λόγο που λές. Επίσης είναι αδύνατο να το έκανε από φιλοχρηματία, γιατί πείθοντας την Εριέττα να μείνει στη συνεργασία τους, χάνει την αξία των μισών διαμαντιών, που εκείνη θέλει να του παραχωρήσει.
Αν σκεφτούμε επίσης οτι η Εριέττα, πέραν του κληρονομικού της δικαιώματος στα διαμάντια, σαν άτομο δεν προσφέρει απολύτως τίποτε στη συνεργασία τους, αφού όλη την έρευνα την κάνει ο Στέφανος με τη βοήθεια του Χρήστου, καταλήγουμε οτι ούτε για την ενδεχόμενη συνδρομή της την θέλει μαζί του ο Στέφανος. Γιατί λοιπον θέλει να συνεχιστεί η συνεργασία τους? Για να μην προτρέχουμε, ας περιμένουμε καλύτερα τη συνέχεια για να το μάθουμε...
Πάντως η Εριέττα είπε στο Στέφανο ότι πιστεύει πως αυτός που τους κυνηγάει θα το μάθει αν αποσυρθεί, όπως τα μαθαίνει όλα, και σε αυτό δεν έχει άδικο, γιατί ήδη έχουν καταλάβει ότι ξέρει πολλά γι’ αυτούς. Από την άλλη, διαμάντια εκτός από την Εριέττα και το Στέφανο πήραν και ο Ρούσσος και η Αντιγόνη, που σημαίνει ότι αυτός που τους κυνηγάει τους θεωρεί εξίσου ύποπτους. Aν η Εριέττα αποσυρθεί είναι μείον ένας οι ύποπτοι, αλλά υπάρχουν και άλλοι δύο, οπότε δεν είναι σίγουρο ότι θα θεωρήσει αυτομάτως το Στέφανο υπεύθυνο. Άρα, σαν εξήγηση κι εμένα δεν με καλύπτει απόλυτα ότι θέλει να του διασπάσει την προσοχή.

Από την άλλη, ο Στέφανος είπε και στον Χρήστο αυτά που είπε αρχικά και στην Εριέττα, ότι δηλαδή θέλει να βρει αυτόν τον άνθρωπο και να του εξηγήσει ότι δεν έδωσαν εκείνοι την εντολή. Και σκέφτομαι ότι ακόμα κι αν είχε λόγους να πει ψέματα στην Εριέττα, στον Χρήστο δεν είχε λόγο να πει ψέματα. Τουλάχιστον δεν μπορώ να σκεφτώ εγώ κάποιον λόγο, οπότε ως προς αυτό το θέμα τείνω να τον πιστέψω. Βέβαια, στον Χρήστο είπε σαφώς και ότι θέλει τα διαμάντια, κάτι που το είχε αφήσει ανοιχτό στη συζήτηση με την Εριέττα. Και το ερώτημα που παραμένει είναι τι θα κάνει, αν βρει αυτόν που έχει τα διαμάντια και δεν θέλει να του τα δώσει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Ιαν 08, 2011 10:29 pm

Nefelik, θεωρητικά μόνο μπορούμε ν'αναρρωτιόμαστε για το τι θα κάνει, άν βρεί αυτόν που έχει τα διαμάντια και δεν θέλει να του τα δώσει, γιατί στα προσεχώς θα γίνουν πολύ διαφορετικά τα πράγματα, όπως ξέρουμε....
Εγώ δεν πιστεύω οτι ο Λευτέρης ειδικά θα ήταν αρνητικός να τα δώσει. Ο Λευτέρης φαίνεται άνθρωπος δίκαιος, θέλει να εκδικηθεί αυτόν που έγινε αιτία να σκοτωθεί η Βέρα , όχι αθώους, επίσης θέλει και να απαλλαγεί από τα διαμάντια αυτά και από όλη αυτήν την ιστορία που στέκεται εμπόδιο στό μέλλον του με την Εύα. Εαν επείθετο οτι ούτε ο Στέφανος, ούτε η Εριέττα έχουν καμμία ευθύνη για το θάνατο της Βέρας και του Αποστόλη, και του γινόταν μία ενδιαφέρουσα πρόταση, να κρατήσει πχ. ένα μέρος των διαμαντιών, να το μοιραστεί με τους άλλους, νομίζω οτι θα συμφωνούσαν. Ο Μπέλλος όμως είναι αχόρταγος, και κακόπιστος, οπότε τα πράγματα θα σκουρήνουν αρκετά.... Ασε που θα μπλέξει και η Νταίζη ΚΑΙ σ'αυτήν την ιστορία σίγουρα, λείπει ο Μάρτης απ'τη σαρακοστή?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Ιαν 08, 2011 10:50 pm

JESSIE έγραψε:Nefelik, θεωρητικά μόνο μπορούμε ν'αναρρωτιόμαστε για το τι θα κάνει, άν βρεί αυτόν που έχει τα διαμάντια και δεν θέλει να του τα δώσει, γιατί στα προσεχώς θα γίνουν πολύ διαφορετικά τα πράγματα, όπως ξέρουμε....
Εγώ δεν πιστεύω οτι ο Λευτέρης ειδικά θα ήταν αρνητικός να τα δώσει. Ο Λευτέρης φαίνεται άνθρωπος δίκαιος, θέλει να εκδικηθεί αυτόν που έγινε αιτία να σκοτωθεί η Βέρα , όχι αθώους, επίσης θέλει και να απαλλαγεί από τα διαμάντια αυτά και από όλη αυτήν την ιστορία που στέκεται εμπόδιο στό μέλλον του με την Εύα. Εαν επείθετο οτι ούτε ο Στέφανος, ούτε η Εριέττα έχουν καμμία ευθύνη για το θάνατο της Βέρας και του Αποστόλη, και του γινόταν μία ενδιαφέρουσα πρόταση, να κρατήσει πχ. ένα μέρος των διαμαντιών, να το μοιραστεί με τους άλλους, νομίζω οτι θα συμφωνούσαν. Ο Μπέλλος όμως είναι αχόρταγος, και κακόπιστος, οπότε τα πράγματα θα σκουρήνουν αρκετά.... Ασε που θα μπλέξει και η Νταίζη ΚΑΙ σ'αυτήν την ιστορία σίγουρα, λείπει ο Μάρτης απ'τη σαρακοστή?
Συμφωνώ σε όλα αυτά που λες. Μάλιστα νομίζω ότι ο Λευτέρης ήδη έχει πειστεί ότι η Εριέττα δεν ευθύνεται για αυτή την ιστορία. Το είπε ο ίδιος στον Μπέλλο. Άρα, αν θεωρούσε υπεύθυνο το Στέφανο, πιθανότατα κάτι θα είχε κάνει ήδη. Προφανώς όμως ακόμα το ψάχνει. Επομένως, αν το δούμε και από την άλλη πλευρά (αυτή του Λευτέρη), δεν στέκει και πολύ η εξήγηση ότι αν η Εριέττα αποσυρθεί, ο εύκολος στόχος θα είναι ο Στέφανος. Ο Λευτέρης έχει ήδη αποκλείσει την Εριέττα, αλλά δεν έχει καταλήξει στο συμπέρασμα ότι υπεύθυνος είναι ο Στέφανος.

Ο Λευτέρης πραγματικά θέλει να εκδικηθεί για το θάνατο της Βέρας και του Αποστόλη (αν και νομίζω ότι πριν σκοτώσουν τη Βέρα πρόθεσή του ήταν να τα κρατήσει τα διαμάντια). Τώρα υπάρχει και η Εύα και αν γινόταν μια ενδιαφέρουσα πρόταση ίσως και να δεχόταν... Όμως ο Στέφανος δεν ξέρει ότι αυτός που τους απειλεί είναι ο Λευτέρης, που είναι λογικός άνθρωπος και ίσως και να μπορούσαν να τα βρουν. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε και αυτό που αναρωτιέμαι, σε θεωρητικό επίπεδο πάντα, είναι τι έχει στο μυαλό του να κάνει αν τα πράγματα φτάσουν μέχρι εκεί. Αν βέβαια το έχουν σκεφτεί αυτό οι σεναριογράφοι, που πολύ αμφιβάλλω. Έτσι κι αλλιώς τα πράγματα αλλού οδηγούνται και νομίζω ότι θα έχουμε διαφορετικές εξελίξεις πριν φτάσουμε στο σημείο να βρει ο Στέφανος το Λευτέρη και να συζητήσουν για τα διαμάντια και όλα τα υπόλοιπα. Έχω την αίσθηση ότι τελικά δεν θα γίνει ακριβώς αυτό, αλλά ας περιμένουμε να δούμε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Κυρ Ιαν 09, 2011 8:03 am

Μέτριο κ από μένα το επεισόδιο.

Περίμενα να δω λίγο παραπάνω Εύα-Λευτέρη. Μια σχέση ξεκινάει καλό είναι να μην τη ξεπετάξουμε. Μ αρέσει που η Εύα κρατάει άμυνες. Μ αρέσει που ο Λευτέρης δείχνει να την νοιάζεται. Θέλω να τα δώσει όλα για την Εύα. Κανονίστε μόνο να μη πληγωθεί ξανά.

Η συζήτηση με τα κορίτσια πολύ γλυκιά. Η Εύα γελάει κ λιώνω!

Εγκυμοσύνη άκουσα. Μη το δω αυτό. Εμείς να περιμένουμε να πληρώσει κ αυτή να δικαιώνεται για όλα όσα έχει κάνει στην Εύα. Ήμαρτον. gmt

Η Αμαλία πόσο τρελή παίζει να είναι; Με κούρασε!

Έλιωσα στο γέλιο με Λουκά-Νικόλα.Ο Λουκάκος έχει έξοδα περιμένει την κοράκλα! inlove

Τώρα για όσα έγραψε η Αγγελική πάνω κάτω συμφωνώ. Δεν μίλησε για Ρούσσο- Αντιγόνη της τόνισε αν φύγει από την υπόθεση στόχος γίνεται αυτός. Τυχαίο; Τώρα όσα είπε στο Χρήστο έμενα δεν με καλύπτουν.Δεν γνωρίζει τον Λευτέρη δεν γνωρίζει τς προθέσεις του, δεν γνωρίζει τι έγινε στο βουνό. Ψάχνει κάποιον που διψάει για εκδίκηση κ αυτός θέλει να του μιλήσει; Κ να δεχτώ ότι δεν έδωσε εντολή θανάτου. Τι τους είπε; Πηγαίνετε ζητήστε τα διαμάντια κ αν δεν σας τα δώσει καλώς. Δεν κολλάει.Τον Αποστόλη που ήταν κ δικός τους γιατί τον σκότωσαν; Ο Στέφανος κυνηγούσε κάποιον που του έκλεψε τα διαμάντια. Πως θα τα έπαιρνε πίσω; Με το διάλογο; Κ αφού τα διαμάντια δεν είναι κλεμμένα, αλλά αγορασμένα γιατί δεν πήγαν κατευθείαν στους κατόχους μόνο έπρεπε να αλλάξουν 500 χέρια; Τεσπά η υπόθεση βρωμάει κ δεν είναι τόσο απλή όπως την παρουσιάζει ο Στέφανος.Απο την στιγμή που χύθηκε αίμα κ δε το ήθελε αυτό δεν έπρεπε καν να τα παζαρεύει.

Συμφωνώ ότι ιστορία πάει αλλού, αλλά για αλλού ξεκίνησε κ οι τρύπες μεγαλώνουν. Το χάπατο θα βγει ο απόλυτα κακός κ ο Στέφανος αρνάκι κ θύμα.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιαν 09, 2011 1:21 pm

Ναί αλλά αν είναι πράγματι θύμα γιατι πρέπει εμείς να τον βγάλουμε θύτη? Τα διαμάντια αποτελούσαν κοινή αμοιβή για όλους τους εμπλεκώμενους, δηλ. Χατζηβασιλείου, Ρούσσο, Στέφανο, ακόμη και Αντιγόνη, παρ'όλο που εκείνη την εποχή ήταν ακόμη στο Ιδρυμα!!! Κάποιος απ'αυτούς έδωσε την εντολή, και ο Ρούσσος είπε οτι την έρευνα για τα διαμάντια την είχε αναλάβει ο Χατζηβασιλείου. Γιατί να πεί ψέμματα ο Ρούσσος πάνω σ'αυτό, εκτός αν έδωσε ο ίδιος την εντολή?
Ο Στέφανος ψάχνει να βρεί αυτόν που τους κυνηγάει, γιατί προτιμάει έναν εχθρό που γνωρίζει, από έναν που τους απειλεί μένοντας στο σκοτάδι.
Και ακόμη κι αν παραιτηθεί η Εριέττα, όπως έχει ήδη παραιτηθεί ο Ρούσσος, ο αόρατος εχθρός δεν θα σταματήσει να τους κυνηγάει όλους, γιατί αυτός θέλει να εκδικηθεί , πάνω απ'όλα , κι όλοι γι'αυτόν είναι ύποπτοι. Η Εριέττα φυσικά είναι άσχετη, γιατί δεν είχε ανακατευτεί, αλλά είναι η κληρονόμος του Χατζηβασιλείου. Κανείς δεν μπορεί να φύγει απ'την υπόθεση αν δεν βρεθεί ο άγνωστος και δεν αποκαλυφθεί ποιός έδωσε την εντολή.
Για μένα υπάρχουν σεναριακά κενά στο θέμα, όπως σε ποιόν θα παρέδιδε τα διαμάντια στην Αθήνα ο Λευτέρης? Πριν δυό χρόνια ο Στέφανος δεν ήταν στην Αθήνα, ήταν στο Παρίσι. Θα τα έδινε στο Ρούσσο, το μόνο απ'τους εμπλεκόμενους που ήταν στην Αθήνα? Ο Λευτέρης πώς ήξερε τα ονόματα των Καρτάλη και Χατζηβασιλείου που ρώτησε τον ένα απ'τους "εισβολείς" ποιός απ'αυτούς τον έστειλε? Υποτίθεται οτι ήταν τελείως άσχετος με την υπόθεση και δεν ήξερε κάν τι περιείχε το δέμα που θα μετέφερε, μιά εξυπηρέτηση σ'ένα φίλο θα έκανε....
Ελπίζω να μας τα διευκρινήσουν αυτά έστω αργότερα, και να μην τα περάσουν στο ντούκου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Ιαν 09, 2011 1:34 pm

JESSIE έγραψε:Ναί αλλά αν είναι πράγματι θύμα γιατι πρέπει εμείς να τον βγάλουμε θύτη? Τα διαμάντια αποτελούσαν κοινή αμοιβή για όλους τους εμπλεκώμενους, δηλ. Χατζηβασιλείου, Ρούσσο, Στέφανο, ακόμη και Αντιγόνη, παρ'όλο που εκείνη την εποχή ήταν ακόμη στο Ιδρυμα!!! Κάποιος απ'αυτούς έδωσε την εντολή, και ο Ρούσσος είπε οτι την έρευνα για τα διαμάντια την είχε αναλάβει ο Χατζηβασιλείου. Γιατί να πεί ψέμματα ο Ρούσσος πάνω σ'αυτό, εκτός αν έδωσε ο ίδιος την εντολή?
Ο Στέφανος ψάχνει να βρεί αυτόν που τους κυνηγάει, γιατί προτιμάει έναν εχθρό που γνωρίζει, από έναν που τους απειλεί μένοντας στο σκοτάδι.
Και ακόμη κι αν παραιτηθεί η Εριέττα, όπως έχει ήδη παραιτηθεί ο Ρούσσος, ο αόρατος εχθρός δεν θα σταματήσει να τους κυνηγάει όλους, γιατί αυτός θέλει να εκδικηθεί , πάνω απ'όλα , κι όλοι γι'αυτόν είναι ύποπτοι. Η Εριέττα φυσικά είναι άσχετη, γιατί δεν είχε ανακατευτεί, αλλά είναι η κληρονόμος του Χατζηβασιλείου. Κανείς δεν μπορεί να φύγει απ'την υπόθεση αν δεν βρεθεί ο άγνωστος και δεν αποκαλυφθεί ποιός έδωσε την εντολή.
Για μένα υπάρχουν σεναριακά κενά στο θέμα, όπως σε ποιόν θα παρέδιδε τα διαμάντια στην Αθήνα ο Λευτέρης? Πριν δυό χρόνια ο Στέφανος δεν ήταν στην Αθήνα, ήταν στο Παρίσι. Θα τα έδινε στο Ρούσσο, το μόνο απ'τους εμπλεκόμενους που ήταν στην Αθήνα? Ο Λευτέρης πώς ήξερε τα ονόματα των Καρτάλη και Χατζηβασιλείου που ρώτησε τον ένα απ'τους "εισβολείς" ποιός απ'αυτούς τον έστειλε? Υποτίθεται οτι ήταν τελείως άσχετος με την υπόθεση και δεν ήξερε κάν τι περιείχε το δέμα που θα μετέφερε, μιά εξυπηρέτηση σ'ένα φίλο θα έκανε....
Ελπίζω να μας τα διευκρινήσουν αυτά έστω αργότερα, και να μην τα περάσουν στο ντούκου....

Ξεχνάς την πιο βασική ερώτηση επίσης. Ποιος έφαγε τον Αποστόλη? Γιατί ο Στέφανος μπορεί να λέει ότι θέλει να μιλήσει μόνο με τον Λευτέρη αλλα γιατί να τον πιστέψουμε όταν ανεξάρτητα από το χαμό στο βουνό ο Αποστόλης δολοφονήθηκε εν ψυχρώ όταν δεν παρέδωσε τα διαμάντια??? Και μην μου πείτε ότι απέκρυψε πληροφορίες γιατί μια χαρά ήξεραν το τότε όνομα του Τέρη. Απλώς θεώρησαν ότι τους την είχε στήσει και τους εξαπάτησε. Άρα μιλάμε για εν ψυχρω δολοφονία (χωρίς αποδείξεις απάτης) που συγνώμη αλλα δεν μπορώ να βρω ΠΩΣ δεν είναι μπλεγμένος σε αυτήν ο Στέφανος.

Όσο για το θύμα κι όχι θυτης υπάρχουν ιστορίες όπως αυτές με την Εύα που υπήρξε καθαρά θύτης και δεν βλέπω να τις θυμόμαστε!!!

Όσο για το Λευτέρη θεωρώ ότι εφόσον η δολοφονία του Αποστόλη από το σκηνικό στο βουνό χρονικά έχει μια άλφα διαφορά μάλλον τα ονόματα τα πήρε απο τον Μπέλο.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιαν 09, 2011 2:13 pm

Νομίζω είναι φυσικό οτι την εντολή για την έρευνα στο σπίτι στο βουνό την έδωσε ο ίδιος που έφαγε και τον Αποστόλη. Σε τέτοιους είδους συναλλαγές, όποιος προδίδει ή δεν κάνει καλά το μέρος της δουλειάς που του αναλογεί, τιμωρείται. Ο Αποστόλης ίσως δεν ήξερε ή δεν ήθελε να πεί που βρίσκονται τα διαμάντια, και την έπαθε. Μπορεί να έδωσε κάποια αόριστη πληροφορία για το όνομα του χωριού αλλά όνομα δεν πρέπει να ανέφερε, αλλιώς θα ήξεραν το όνομα του Λευτέρη από πριν δυό χρόνια, δεν θα το μάθαιναν τώρα, μετά από έρευνες του Χρήστου. Αλήθεια, ο Χρήστος πώς δεν προβληματίστηκε για το γεγονός οταν η Νταίζη του ανέφερε τα κρυφά ραντεβού του Μπέλλου με το Λευτέρη Πολίτη, να ψάξει προς αυτή την κατεύθυνση, και να υποψιαστεί οτι πρόκειται για το άτομο που γυρεύουν, σε συνδυασμό με το εντελώς παραπλήσιο όνομα?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από edem4ever Κυρ Ιαν 09, 2011 3:32 pm

"Επεισοδιο χωρις ονομα"


Ιστορια Πρωτη: Χωρις ονομα!

Ηταν μια και ηθελε να φυγει αλλα τελικα δεν εφυγε! Ο δικηγορος της την εφτυσε και καλα της εκανε τετοια που ειναι! Πηρε το γιο της να του πει οτι τελικα θα ξαναδικαστει για το φονο που εκανε και η νυφη της ξινισε τη μουρη γιατι δεν θα ξεφορτωθει την πεθερα της!
Η νυφουλα πηρε τηλεφωνο τους λαιμοκομενους για να τους πει τα νεα! Οι λαιμοκομενοι μονο παρτυ που δεν εκαναν, το "Σπαστα" εγραψε! Αγνοω το ευχαριστο της πιθανης εγκυμοσυνης της νυφουλας και απορω γιατι η νυφουλα δεν προλαβαινει να μεινει εγκυος, οσο να πεις προσπαθειες κανει! Angel
Οι λαιμοκομενοι που ηταν και δικηγοροι αποφασισαν να ενημερωσουν τους φιλους τους για τις εξελιξεις αφου πρωτα ενημερωσουν την αδερφουλα!
Στο μεταξυ ο γιος της μιας πηγε σπιτι της και εκεινη ουτε λιγο ουτε πολυ τον εκβιασε συναισθηματικα και οχι μονο για τη συμπαρασταση του, αυτος ομως ηταν πολυ σκληρος slap και προσπερασε τον εκβιασμο! Θελω εδω να πω οτι το τελευταιο σκαλι μπορει να μην το εχουμε φτασει ακομα, γενικα και ειδικα!
Την ιδια στιγμη οι δικηγοροι πηγαν στην αδερφουλα για να της πουν τα νεα κι εκεινη απο τη χαρα της αγκαλιασε τον αδερφουλη Hug ο οποιος βρεθηκε σε ενα Χριστουγεννο(?) με δυο εξτρα γονεις και μια αδερφη, δε θα επρεπε να εχει συνηθισει απο περσυ που βρεθηκε με ενα εξτρα παιδι; Αποφασισαν και οι τρεις μαζι να πληρωσει η μια για τα εγκληματα της!
Λιγο αργοτερα πηγαν και στους φιλους τους για να τους πουν τα νεα και χαρηκαν κι εκεινοι!
Τα νεα ομως εμαθε και η κορη της μιας και πηγε να της προτινει συμπαρασταση με ανταλλαγματα, εδω θα τρεξουμε λιγο την ιστορια και θα πουμε μονο οτι ουτε για φιλος ουτε για εχθρος κανει η κορη!
Αφου το εμαθαν ολοι το εμαθε και η μανουλα της νυφουλας ή τρελη! Η τρελη πρεπει να αποφασισει επιτελους τι θελει για να ξερουμε κι εμεις τι γραφουμε! sfyr Δε λεω, Θεα, αλλα τρελη!
Λιγο πριν τελειωσει η ιστορια μας η μια πηρε τον λαιμοκομενο δικηγορο αδερφουλη τηλεφωνο και του ζητησε να την αναλαβει και αυτη θα τον βοηθησει να τυλιξει τον δικηγορο που την εφτυσε, θελω να πιστυεω οτι θα την φτυσει και αυτος!
Τελος....!


Ιστορια Δευτερη: Χωρις Ονομα Επισης!

Μια φορα κι εναν καιρο σε ενα μακρινο βασιλειο, ζουσε μια πριγκιπισσα που ηταν ερωτευμενη με εναν πριγκιπα, δηλαδη δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν ερωτευμενη μαζι του παντως καλα περνουσαν!Love! Ο πριγκιπας ομως δεν ηταν πριγκιπας αλλα βατραχος που παριστανε τον πριγκιπα αλλα η πριγκιπισσα δεν το ηξερε!
Η μαγισσα με τα κοκκινα μαλλια ειπε στον πριγπιπα-βατραχο οτι πολυ συντομα η πριγκιπισσα θα μαθει ποιος πραγματικα ειναι γιατι ο κακος βασιλιας κοντευει να μαθει το μυστικο του και θα το πει στην πριγκιπισσα για να την προστατεψει!
Καπου εκει κοντα ο κακος βασιλιας με τον υποκομο του συζητουσαν για το μυστικο του βατραχου και το θησαυρο που ειχε κρυψει στους βαλτους που ζουσε! Ο βασιλιας ειπε στον υποκομο οτι δε θελει να σκοτωσει αθωους για το θησαυρο και ερωτω εγω, η νεραιδα τι ειχε κανει και τη σκοτωσε; Ο βασιλας ειναι κακος τελος! Siga...
Ο βατραχος ρωτησε την νεραϊδα απο το μαγικο καθρεφτη τι κανει αλλα εκεινη δεν μπορουσε να του απαντησει γιατι ειχε καει στη φωτια του βουνου! ainta Τελικα εκανε τον κοιμισμενο οταν μιλησε με την πριγκιπισσα που εχασε τα σκουλαρικια της!
Εκεινο το απογευμα οι συνοδοι της πριγκιπισσας εδιωξαν τους αυλικους, που πηγαν να παιξουν βολους sisi κι εκεινη τους ειπε πως περασε με τον πριγκιπα, που δεν ηξερε οτι ηταν βατραχος!
Μολις επεσε το σκοταδι, πισσα σκοταδι ομως, ουτε φως δεν αναβε, ο γελοτοποιος που νομιζε οτι ηταν εξυπνος πηγε στο βατραχο και του ειπε να μοιρασουν το θησαυρο αλλα ο βατραχος δεν ενδιαφερεται για το θησαυρο αλλα για την καμενη νεραϊδα και την πριγκιπισσα του!
Τελος.....


Ιστορια Τριτη: Εδω κι αν δεν εχει ονομα!

Ζουσε καποτε μια κοπελα που της αρεσε να ακουει ιστοριες! Μια μερα ειχε μεγαλη γιορτη στο χωριο της και η κοπελα δεν μπορεσε να ακουσει καλα την ιστορια γιατι επρεπε να γεμισει με κρασι τα ποτηρια των χωρικων! Αυτα που ακουσε αυτα σας ειπε και η ιστορια μενει χωρις ψηφο γιατι βαριεται να προβληματιστει τι θα ψηφισει!
Δεν ξερω γι' αυτους αλλα εγω εζησα σιγουρα καλυτερα! Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την edem4ever στις Κυρ Ιαν 09, 2011 3:46 pm, 1 φορά
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από evanna Κυρ Ιαν 09, 2011 3:37 pm

lmao lmao lmao
Γιαννα ΔΕΝ υπαρχει ο σχολιασμος....ηταν που δεν θα 'βρισκες τι να γραψεις!
Προσκυνω και συμφωνω! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Κυρ Ιαν 09, 2011 3:48 pm

Όταν ο Στέφανος ανέφερε το όνομα Ελευθέριος Παπαπολίτης η Εριέττα είπε ότι είναι αυτός που περίμεναν στο αεροδρόμιο. Ο Λευτέρης πήγε στο χωριό μετά τον θάνατο του Αποστόλη όταν κατάλαβε ότι κινδυνεύει.

Δεν προσπαθώ να βγάλω θύτη τον Στέφανο εξηγήσεις ψάχνω κ αυτά που λέει δεν με καλύπτουν. Εντολή θανάτου δεν έδωσε ο ίδιος, αλλά ήξερε ότι αν αυτός που είχε τα διαμάντια αρνιόταν να τα δώσει θα τον σκότωναν. Τι θα του έλεγαν δεν πειράζει κράτα τα σου τα χαρίζουμε; Ο Στέφανος δεν λέει όλη την αλήθεια ή αν την λέει τότε κάπου το έχουν χάσει οι σεναριογράφοι. Πολλά κενά. Όπως ότι ο Ρούσσος ήξερε τον Καρτάλη κ μάλιστα έκαναν δουλείες μαζί.Η Αντιγόνη στο ίδρυμα άρρωστη είχε σχέση με τα διαμάντια κ ο Στέφανος δεν το γνώριζε. Η ιστορία μπάζει απο παντού.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από MARKOS31 Κυρ Ιαν 09, 2011 3:54 pm

edem4ever ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MARKOS31 στις Κυρ Ιαν 09, 2011 4:00 pm, 2 φορές συνολικά
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Κυρ Ιαν 09, 2011 3:56 pm

edem4ever έγραψε:"Επεισοδιο χωρις ονομα"


Ιστορια Πρωτη: Χωρις ονομα!

Ηταν μια και ηθελε να φυγει αλλα τελικα δεν εφυγε! Ο δικηγορος της την εφτυσε και καλα της εκανε τετοια που ειναι! Πηρε το γιο της να του πει οτι τελικα θα ξαναδικαστει για το φονο που εκανε και η νυφη της ξινισε τη μουρη γιατι δεν θα ξεφορτωθει την πεθερα της!
Η νυφουλα πηρε τηλεφωνο τους λαιμοκομενους για να τους πει τα νεα! Οι λαιμοκομενοι μονο παρτυ που δεν εκαναν, το "Σπαστα" εγραψε! Αγνοω το ευχαριστο της πιθανης εγκυμοσυνης της νυφουλας και απορω γιατι η νυφουλα δεν προλαβαινει να μεινει εγκυος, οσο να πεις προσπαθειες κανει! Angel
Οι λαιμοκομενοι που ηταν και δικηγοροι αποφασισαν να ενημερωσουν τους φιλους τους για τις εξελιξεις αφου πρωτα ενημερωσουν την αδερφουλα!
Στο μεταξυ ο γιος της μιας πηγε σπιτι της και εκεινη ουτε λιγο ουτε πολυ τον εκβιασε συναισθηματικα και οχι μονο για τη συμπαρασταση του, αυτος ομως ηταν πολυ σκληρος slap και προσπερασε τον εκβιασμο! Θελω εδω να πω οτι το τελευταιο σκαλι μπορει να μην το εχουμε φτασει ακομα, γενικα και ειδικα!
Την ιδια στιγμη οι δικηγοροι πηγαν στην αδερφουλα για να της πουν τα νεα κι εκεινη απο τη χαρα της αγκαλιασε τον αδερφουλη Hug ο οποιος βρεθηκε σε ενα Χριστουγεννο(?) με δυο εξτρα γονεις και μια αδερφη, δε θα επρεπε να εχει συνηθισει απο περσυ που βρεθηκε με ενα εξτρα παιδι; Αποφασισαν και οι τρεις μαζι να πληρωσει η μια για τα εγκληματα της!
Λιγο αργοτερα πηγαν και στους φιλους τους για να τους πουν τα νεα και χαρηκαν κι εκεινοι!
Τα νεα ομως εμαθε και η κορη της μιας και πηγε να της προτινει συμπαρασταση με ανταλλαγματα, εδω θα τρεξουμε λιγο την ιστορια και θα πουμε μονο οτι ουτε για φιλος ουτε για εχθρος κανει η κορη!
Αφου το εμαθαν ολοι το εμαθε και η μανουλα της νυφουλας ή τρελη! Η τρελη πρεπει να αποφασισει επιτελους τι θελει για να ξερουμε κι εμεις τι γραφουμε! sfyr Δε λεω, Θεα, αλλα τρελη!
Λιγο πριν τελειωσει η ιστορια μας η μια πηρε τον λαιμοκομενο δικηγορο αδερφουλη τηλεφωνο και του ζητησε να την αναλαβει και αυτη θα τον βοηθησει να τυλιξει τον δικηγορο που την εφτυσε, θελω να πιστυεω οτι θα την φτυσει και αυτος!
Τελος....!


Ιστορια Δευτερη: Χωρις Ονομα Επισης!

Μια φορα κι εναν καιρο σε ενα μακρινο βασιλειο, ζουσε μια πριγκιπισσα που ηταν ερωτευμενη με εναν πριγκιπα, δηλαδη δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν ερωτευμενη μαζι του παντως καλα περνουσαν!Love! Ο πριγκιπας ομως δεν ηταν πριγκιπας αλλα βατραχος που παριστανε τον πριγκιπα αλλα η πριγκιπισσα δεν το ηξερε!
Η μαγισσα με τα κοκκινα μαλλια ειπε στον πριγπιπα-βατραχο οτι πολυ συντομα η πριγκιπισσα θα μαθει ποιος πραγματικα ειναι γιατι ο κακος βασιλιας κοντευει να μαθει το μυστικο του και θα το πει στην πριγκιπισσα για να την προστατεψει!
Καπου εκει κοντα ο κακος βασιλιας με τον υποκομο του συζητουσαν για το μυστικο του βατραχου και το θησαυρο που ειχε κρυψει στους βαλτους που ζουσε! Ο βασιλιας ειπε στον υποκομο οτι δε θελει να σκοτωσει αθωους για το θησαυρο και ερωτω εγω, η νεραιδα τι ειχε κανει και τη σκοτωσε; Ο βασιλας ειναι κακος τελος! Siga...
Ο βατραχος ρωτησε την νεραϊδα απο το μαγικο καθρεφτη τι κανει αλλα εκεινη δεν μπορουσε να του απαντησει γιατι ειχε καει στη φωτια του βουνου! ainta Τελικα εκανε τον κοιμισμενο οταν μιλησε με την πριγκιπισσα που εχασε τα σκουλαρικια της!
Εκεινο το απογευμα οι συνοδοι της πριγκιπισσας εδιωξαν τους αυλικους, που πηγαν να παιξουν βολους sisi κι εκεινη τους ειπε πως περασε με τον πριγκιπα, που δεν ηξερε οτι ηταν βατραχος!
Μολις επεσε το σκοταδι, πισσα σκοταδι ομως, ουτε φως δεν αναβε, ο γελοτοποιος που νομιζε οτι ηταν εξυπνος πηγε στο βατραχο και του ειπε να μοιρασουν το θησαυρο αλλα ο βατραχος δεν ενδιαφερεται για το θησαυρο αλλα για την καμενη νεραϊδα και την πριγκιπισσα του!
Τελος.....


Ιστορια Τριτη: Εδω κι αν δεν εχει ονομα!

Ζουσε καποτε μια κοπελα που της αρεσε να ακουει ιστοριες! Μια μερα ειχε μεγαλη γιορτη στο χωριο της και η κοπελα δεν μπορεσε να ακουσει καλα την ιστορια γιατι επρεπε να γεμισει με κρασι τα ποτηρια των χωρικων! Αυτα που ακουσε αυτα σας ειπε και η ιστορια μενει χωρις ψηφο γιατι βαριεται να προβληματιστει τι θα ψηφισει!
Δεν ξερω γι' αυτους αλλα εγω εζησα σιγουρα καλυτερα! Razz


Είσαι ΘΕΑ! Καταπληκτικός σχολιασμός! : respect :
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από ellie Κυρ Ιαν 09, 2011 4:09 pm

Edem4ever καταπληκτικος σχολιασμος...Μπραβο και παλι.: respect :
Εγω καλο ψηφισα, γιατι την παρασκευη ημουν στις καλες μου. Αν το ξαναβλεπα σημερα μετριο θα ψηφιζα επιεικως.... Siga...
Αγκαλιτσα Εριετας Λουκα θυμαμαι ακομη μια γλύκα. Επισης Ευα Λευτερη. Δεν ξερω ηταν βαρετο ολιγον...
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Ιαν 09, 2011 4:16 pm

JESSIE έγραψε:Νομίζω είναι φυσικό οτι την εντολή για την έρευνα στο σπίτι στο βουνό την έδωσε ο ίδιος που έφαγε και τον Αποστόλη. Σε τέτοιους είδους συναλλαγές, όποιος προδίδει ή δεν κάνει καλά το μέρος της δουλειάς που του αναλογεί, τιμωρείται.

Το ότι είναι το ίδιο πρόσωπο είναι καθαρά δικό σου συμπέρασμα δεν ξέρουμε τίποτα τέτοιο ούτε και υπάρχει και κάποια λογική σε αυτό. Γιατί να είναι ο ίδιος? Γιατί να μην είναι άλλος αυτός που ασχολιόταν με τα θέματα εντός Ελλάδος και άλλος με τα εκτός. Ειδικά το ότι μιλάμε για δυο διαφορετικές χώρες θα μπορούσε να σημαίνει διαφορετικούς ανθρώπους. Αυτό λοιπόν δεν μπορούμε να το ξέρουμε!

Και τι παει να πει τιμωρείται? Κάθαρμα ξεκάθαρμα δολοφονήθηκε εν ψυχρώ. Και εφόσον ο Λευτέρης ήξερε δυο ονόματα σημαίνει ότι ο Αποστόλης βασικά με αυτούς έκανε δουλειές.


JESSIE έγραψε:Ο Αποστόλης ίσως δεν ήξερε ή δεν ήθελε να πεί που βρίσκονται τα διαμάντια, και την έπαθε.

Τημ έπαθε = Δολοφονήθηκε εν ψυχρώ!!!

Επίσης ο Αποστόλης ήξερε και σίγουρα τους είπε ότι ήταν με τον Λευτέρη. Δεν ήξερε τίποτε παραπάνω. Απλά μάλλον αυτοί δεν τον πίστεψαν.


JESSIE έγραψε:Μπορεί να έδωσε κάποια αόριστη πληροφορία για το όνομα του χωριού αλλά όνομα δεν πρέπει να ανέφερε, αλλιώς θα ήξεραν το όνομα του Λευτέρη από πριν δυό χρόνια, δεν θα το μάθαιναν τώρα, μετά από έρευνες του Χρήστου.

Μα ο Λευτέρης τότε δεν είχε φύγει καν από τη Γερμανία. Δεν είχε καν έρθει σστην Ελλάδα. Τον Αποστόλη τον ρώτησαν τι έγινε και λογικά ο άνθρωπος τους είπε ότι εκείνος προχώρησε όπως είχαν συμφωνήσει. Παρέδωσε τα διαμάντια στο Λευτέρη Παπαπολίτη ο οποίος θα τα έφερνε στην Ελλάδα και αυτό είναι όλο. Άλλωστε το ήξεραν ότι τα διαμάντια θα τα έφερνε στην Ελλάδα ο Παπαπολίτης το είδαμε. Ρίχνουμε φταίξιμο στον Αποστόλη για τη δολοφονία του? Για να καταλάβω..

JESSIE έγραψε:Αλήθεια, ο Χρήστος πώς δεν προβληματίστηκε για το γεγονός οταν η Νταίζη του ανέφερε τα κρυφά ραντεβού του Μπέλλου με το Λευτέρη Πολίτη, να ψάξει προς αυτή την κατεύθυνση, και να υποψιαστεί οτι πρόκειται για το άτομο που γυρεύουν, σε συνδυασμό με το εντελώς παραπλήσιο όνομα?

Α καλα, άλλη μια τρύπα! Εδώ η Εριέττα έχει τον Λευτέρη Πολίτη προσωπικό της γυμναστή και πάλι δεν το σκέφτηκε... Όσο λογικό είναι ένας άνθρωπος να άλλαξε πλήρως το όνομά τους να τον βρήκαν και για να κρυφτεί να ξαναγύρισε σχεδόν στο παλιό άλλο τόσο λογικό είναι να μην σκέφτηκαν καν ότι γνωρίζουν έναν Λευτέρη Πολίτη όλοι τους (γιατί και ο Στέφανος τον ξέρει) Τρύπα απλά ή το αφήνουν για μετά να μας δείξουν ότι καίνε κάρβουνο..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιαν 09, 2011 4:27 pm

-- Γιάννα, άλλος ένας σχολιασμός γεμάτος φαντασία, μπράβο! Βέβαια στή φράση "ο βασιλιάς είναι κακός, τέλος" η φαντασία σου ξεπέρασε τα όρια, γιατί αυτό δεν το ξέρουμε ακόμη, ελπίζω θα το μάθουμε πριν το τέλος! Φαίνεται ήταν από τις φορές που με τα σερβιρίσματα δεν παρακολούθησες την ιστορία όπως πρέπει!!! Επειδή έχω κι εγώ φαντασία, λέω μήπως τελικά ο ιπποκόμος κρύβει πολλά? Γιατί όλο μισές πληροφορίες δίνει, και δεν μάς λέει και πού τις μαθαίνει. Ξέρει πχ. οτι ο αδελφός του γελωτοποιού σκοτώθηκε, αφού του το είπε σίγουρα ο βασιλιάς, αλλά δεν λέει στο βασιλιά οτι ο γελωτοποιός έχει κρυφά πάρε δώσε με τον πρίγκιπα βάτραχο που έχει κι ένα πολύ γνωστό - άγνωστο όνομα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιαν 09, 2011 4:37 pm

Τζίνα, τίποτε δεν ξέρουμε γενικώς, απλές εικασίες κάνουμε για όλα, και με μισές πληροφορίες, και με τεράστια κενά στην αφήγηση....
Ο Αποστόλης ήταν κάθαρμα, δεν έφερε εις πέρας την αποστολή του, δηλαδή την παράδοση των διαμαντιών, δεν είπε που βρίσκονται τώρα τα διαμάντια, και τον έφαγαν. Ποιός τον έφαγε, άγνωστο! Συμπληρώνουμε το όνομα που δεν χωνεύουμε στο έργο και καθαρίσαμε, προς το παρόν...
Αυτό που η Εριέττα είπε οτι περίμεναν έναν Λευτέρη Παπαπολίτη στο αεροδρόμιο δεν το θυμάμαι πότε το έδειξε, αλλά τότε τι αποκαλύψεις κλπ μας λένε οτι έκανε ο Χρήστος, αν το ήξεραν από την αρχή το όνομα αυτό? Και κανείς δεν το συνέδεσε μέχρι τώρα με το Λευτέρη Πολίτη που βρέθηκε εντελώς ξαφνικά στο δρόμο τους?
Ο Λευτέρης είναι σίγουρο οτι θα έφευγε με τα διαμάντια από τη Γερμανία? Γιατί τότε ο Μπέλλος είπε οτι ο (δήθεν) αδελφός του ζούσε κι είχε επιχειρήσεις στην Αμερική? (που είναι και η έδρα των επιχειρήσεων του Χατζηβασιλείου?) Γενικά μύλος η υπόθεση, και να δούμε πώς θα ξεμπερδέψουν το κουβάρι που έχουν κάνει.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιαν 09, 2011 4:39 pm

JESSIE έγραψε:
Ο Αποστόλης ήταν κάθαρμα, δεν έφερε εις πέρας την αποστολή του, δηλαδή την παράδοση των διαμαντιών, δεν είπε που βρίσκονται τώρα τα διαμάντια, και τον έφαγαν. Ποιός τον έφαγε, άγνωστο! Συμπληρώνουμε το όνομα που δεν χωνεύουμε στο έργο και καθαρίσαμε, προς το παρόν...
Απο πότε ο Αποστόλης είναι κάθαρμα?
Rolling Eyes
Το να κάνει το ''βαπόρι'' απο κάτι παράνομο, τον κάνει απαραίτητα κάθαρμα?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 478 - Ημερομηνία 07-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιαν 09, 2011 4:45 pm

Εν τάξει, Βάσω, λάθος μου, ο Αποστόλης δεν ήταν κάθαρμα, ήταν ένας τίμιος διαμεσολαβητής, αλλά τα υπόλοιπα ισχύουν, είχε μιά αποστολή, δεν την έφερε εις πέρας, χάθηκαν τα διαμάντια εξ αιτίας του, άρα ήταν ύποπτος προδοσίας, κι έτσι τον έφαγαν...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης