Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

+29
KatsaroYpotheto
aglaitsa
aggeliki
ebelina2007
JELSOMINA
verile_mistika
stefistaroy
DESPOINA
kapetanissa
tsourdalitsa
stephanos13
sarita
anna-maria
Δ.Μπέλλος
fantina
marakii
evaki16
nefelik
JESSIE
Foulitsa
Caroline
Cancoon
pasxalitsa
Dimitraaa
rodoula14
gxnel
ntina fan
loukitsa
Clarabelle
33 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 29% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap36%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 36% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 31, 2011 6:45 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Ιαν 31, 2011 8:04 pm

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Τη Δαφνη να καλεί σε βοηθεια και να θυμαται όταν έπαιζε με το Μαριουλη και το Νικόλα!

2.Το σκεπτικο του Λουκα που ταρακούνησε το Νικόλα να πανε στο Λευτέρη

3.Λουκας-Νικόλας-Λευτέρης:Ωραία η συζητηση σε ηπιους τόνους

4.Το τρομαγμενο βλέμμα του Μαριουλη όταν εβλεπε πως προσπαθουσε ο Ηλιας να σηκωσει τη δακρυσμενη Δαφνη απο κατω

5.όλες οι σκηνες Νικόλα-Λουκα καταπληκτικες!

6.Δαφνη-αγορια-Ηλίας: Πολυ γλυκια η κινηση της ήθελε να παρει δυναμη απο το απουσιόλογιο γραφωντας πως τους αγαπά.

7.Προσκηνω το υφος της Ερης στην οχιά

8.Απολυτα λογικη η ανυσυχια για τη Δαφνη και γλυκια η συζητηση Νικολα-Δαφνης

9.Λουκας-Νόρα-Αμαλι:Η Θεα των βασανιστηριων χοχοχοχο και η αντιμετωπιση του Λουκα στην Αμαλι ηταν η πρέπουσα

10.Ερη-Λουκάς

11.Ευα-Λευτερης:Η ειλικρινεια του συγκινητικη!

12.Ευα-Νόρα:Ας καθαρισει ο Λευτερης και ας ευτυχησει διπλα του η Ευα!

13.Βραδυ στην Εδεμ με τη Δαφνη ανήσυχη, ειδε τις σκιες και πηρε το ψαλιδι σαν ενστικτο αυτοσυντηρησης.
Μετα τον πυροβολισμο σηκωθηκε δειλα και αποφασιστικά!


ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Πατσαδες

2.Νόρα-Λουκάς:Στη δουλειά θα πας ή πάλι κοπανα?η κατινια σε πρωτο πλανο
ναι λοιπον εισαι αχρηστη..παλι τα ερωτικα της θα αναλυουμε?

3.Παλι δεν δουλεύει η Μπεκρου και κατινιαζει για τα διαμαντια με την Αμαλι?

4.Θεαρα -Οχια:Θέλω να πληρωσει η οχια να βρασει στην κολαση!

5.Μπεκρου-Ερη:Τα πηρε όλα η Λαμπου και εφυγε!!!!! Ευγε! η αλλη πηγε εκει για να ζητησει εξηγησεις και να πεσει πιο χαμηλα
να ειναι ησυχη πως τα καταφερε!Αν δεν ηταν η Μπεκρου θα το εβαζα στο ασπαστηκα



Το σημερινο ήταν Πολυ Καλό απο μενα!
Τα πηραν κι εφυγαν Παπαδημητριου, Πετρακης, Γεωργόνη, Γιαννακόπουλος, Ξυλά και Λάμπου

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.Θελω να δω Λουκονορικο υπέρηχο!!!!!!!!!!!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!

Φιλικά
loukitsa

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Ιαν 31, 2011 8:16 pm

ΑΘΛΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ. ΠΩΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΕΥΑ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ; ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ!!!!!!!!! τερης τερης τερης. πολυ ευκολα ηρωα τον εβγαλαν οι φιλοι κολλητοι του μανου. θεικη η δαφνη ως γυναικα με κινητικες δυσκολιες. Μαριουλης γλυκας.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Ιαν 31, 2011 8:18 pm

μου αρεσαν :

1.η συζητηση Λουκα-Νικολα-Λευτερη
2.το flashback της Δαφνης οταν ηταν πεσμενη...
3.ο Μαριος...και οταν ετρεχε και οταν κοιταζε ανησυχος την Δαφνη...τι φατσουλα που ειναι????
4.Λουκας-Νορα-Θεα βασανιστηριων...
5.η ατακα της Νταιζης "μην πιασουμε και παιδι.."
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 191984
6.η θεα Ερι στη σκηνη με την Νταιζη και με την Μπεκρου...
7.η ειλικρινεια του Λευτερη...
8.
Επιτελους η Δαφνη σηκωθηκε!


δεν μου αρεσε:
1.ο Κουνια-Μπελλος...λεει αυτος στην Νταιζη οτι κανει λαθη και οτι βιαζεται??
Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 735655 φτουνος δεν μπορει να δωσει μια εντολη σωστα...αλλα ξεχασα ειναι serial killer αυτος και τον βλεπουμε και φοβομαστε...

2.η Μπεκρου...δως της μια ρε Νορα μπας και ερθει το μυαλο στη θεση της...πηγε και στην Ερι να της πει τι???οτι και αν η Ερι ειχε δωσει την εντολη στη Μπεκρου θα το ελεγε...(παλι απουσα απο τη δουλεια και αυριο τα ιδια βλεπω)

3.Νταιζη-Αντιγονη: ελεος ρε Νταιζη...ουτε κεραμιδι δεν θα αφησεις στη μανα σου...


πολυ καλο απο μενα!!!

gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από rodoula14 Δευ Ιαν 31, 2011 8:52 pm

ψηφισα πολυ καλο αν και τελειο θα εβαζα καταλθως δηλαδη..εμμ τι να πω? Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο το σημερινο επεισοδειο ειχε απ'ολα.. but and the oscaor goes to?....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ...? ηταν το κατι αλλο σημερα.. ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΛΟΣ ως ποτε ρε παιδια??
Συνθημα: Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΜΠΕΛΛΟ-ΝΤΑΙΖΗ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ
Ή
Ο ΛΑΟΣ ΖΗΤΑΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ..!
Αχ η Δαφνουλα..με συυγκιιιινησεεεεε επρεπε να δωσει παμω και να περπατηησειι αφου μπορεις βρε Δαφνουλα......Στοργικος.. ο Στεφανος.. και ΑΘΩΟΣ ... ΝΤΑΙΖΗ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ ........ΓΙΑΞΞ θεε μου.. να φυγουν σαχλια στην σειρα νουμερο 2..

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΑΝ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ.......

rodoula14
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Louka?? Agkalitsa!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 31, 2011 8:53 pm



Έγκωσα με τη Νταίζη και τη Μελίτα

Το πονεμένο αθώο που ακούει στο όνομα Νταίζη θέλει το κάτι παραραπάνω που του έταξε η Εριέττα γιατί είναι άπορο. Θέλει και απ το Μπέλλο ότι έχει κι ότι δεν έχει. Αναγουλιάζω πλεον μόλις τη βλέπω.

Μάνα και κόρη τρώνε τις σάρκες τους και καθόλου δεν με ενδιαφέρουν. Η μοναδική που θα είχε κάποιο δίκιο να την εκδικηθεί η Νταίζη είναι η μάνα της αλλά έλεος πια με το κοριτσάκι με τα σπίρτα. Υιοθετημένη ήταν όχι έκθετη. Οταν ο Λουκάς την γνώρισε και την αρραβωνιάστηκε ζούσε μέσα σε μια οικογένεια Όχι σε χαρτόκουτο Και ήταν αρκετά μεγάλη για να φύγει αν δεν ζούσε καλά. Όλη αυτή η υπερποσπάθεια να πείσουν οτι έζησε ένα δράμα σε μένα τουλάχιστον έχει το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα. Περισσότερη συμπάθεια μου προκαλεί η Αντιγόνη παρά η Νταίζη. Επιπλέον με έχει κουράσει με τους μορφασμούς και τα αεικίνητα χέρια της μου προκαλούν ίλιγγο.

Η Μελίτα πάλι εξίσου αδιάφορη για μένα μας έφαγε το κεφάλι με τον καημό της. Άρχισε περιοδία μίρλας. Το ξεφτυλίκι της έφτασε μέχρι την Εριέττα. Πήγε η επίσημη αγαπημένη στην περιστασιακή σχέση να ρωτήσει αν ο δεσμός της είναι καλό παιδί. Αν αυτό λέγεται αγάπη ευχαριστώ δεν θα πάρω. Τελικά το κοριτσάκι ας μας πει τι αγαπάει απ αυτόν τον άντρα. Το σεξ και το γεγονός οτι κατάφερε να τον κλέψει Γιατί τον άνθρωπο αποκλείεται να τον αγαπάει αφού όχι μόνο δεν τον ξέρει αλλά δεν κάνει και τον κόπο να τον καταλάβει.


Της Αμαλίας ξύπνησε το λαγωνικό μέσα της και άρχισε περιοδία να μάθει ποιός έδωσε εντολές θανάτου. Ε ρε Ρούσσο φάλαγγα που σε περιμένει. Θα παρακαλάς να σε είχαν περιλάβει τα ΕΑΤ-ΕΣΑ Την κορούλα όμως την ξέρει Τι να δεις της λέει εσύ το Στέφανο θα σου πει οτι θέλει. Ξέρει τι ζαβό είναι το κουτάβι της δεν έχει αυταπάτες.

Ότι άξιζε απ το επεισόδιο ήταν κάτι λίγο στην αρχή και το φινάλε του.

Η Δάφνη εκνευριστικά απαθής έμεινε να περιμένει να τη βρούν χωρίς να κάνει το παραμικρό για να βοηθήσει τον εαυτό της. Με θυμώνει αφάνταστα κι ευτυχώς που τελειώνει αυτό το καραγκιοζιλίκι. Η Γεωργόνη όμως εξαιρετική και ακόμη καλύτερος ο Αρζόγλου. Η πορεία του και η θητεία του στο σανίδι φάνηκαν κι ας τον έχουμε στα αζήτητα σ αυτή τη σειρά. Ο Ηλίας προσπαθούσε να βοηθήσει το παιδί του και την ίδια στιγμή να απαλύνει την εικόνα στο Μαριούλη που παρακολουθούσε μιλώντας του για παιχνίδια.


Λουκάς και Νικόλας ψάχνουν να μάθουν αν κινδυνεύει η Δάφνη ρωτώντας το Λευτέρη. Βρήκα λογική την ανησυχία τους και μου άρεσε που ο Νικόλας νοιαζόταν για ενδεχόμενο κίνδυνο της Δάφνης και ο Λευτέρης απαντούσε για τον κίνδυνο της Εύας. Επιτέλους κάποιος τη βάζει σε προταιρεότητα. Ελπίζω τουλάχιστον

Η Εύα πηγαίνει στο Λευτέρη για να μάθει αν είναι καλά και να τον δεί. Δίλεπτο να μην κακομαθαίνουμε βεβαίως βεβαίως. Μου αρέσει που ο Λευτέρης δεν υπαναχωρεί προκειμένου να την προστατέψει και μου αρέσει που η Εύα δεν καταφεύγει σε δάκρυα και μεγάλα λόγια

Νόρα και Εύα παρείτσα συζητούν. Απ τη μια κλαίνε το Λευτέρη και απ την άλλη ανησυχουν για τη Δάφνη. Βλέπετε αυτές έχουν την ικανότητα να σκέπτονται και τα προβλήματα των άλλων ακόμη κι όταν είναι κι εκείνες βουτηγμένες στα δικά τους.

Επιτέλους στο φινάλε η Δάφνη στάθηκε στα πόδια της γιατί όλο αυτό με ενοχλούσε όπως δόθηκε. Καλογυρισμένη η σκηνή με τις σκιές να φαίνονται στους τοίχους αλλά για όνομα σε σπίτι με μικρό παιδί η ψαλιδάρα σε πρώτη ζήτηση μου χτύπησε κάπως στο μάτι.


Βρήκα εκνευριστικό το γεγονός οτι τη στιγμή που η Εύα έφαγε τρίτο χαστούκι στη σειρά το επεισόδιο δεν ασχολήθηκε μαζί της ούτε στο ελάχιστο αλλά είπαμε σιγά μην ασχοληθούν με την Εύα έχουμε Νταίζη και Μελίτα με τους καημούς τους με την παρέα θα ασχολούμαστε; Εδώ κοντεύουμε να ξεχάσουμε και την εγκυμοσύνη της Νόρας και το γεγονός οτι ο Νικόλας με τη Δάφνη σε λίγο θα βρεθούν στο δυαράκι του Νικόλα.

Υποθέτω οτι αύριο θα έχουμε συνέχεια ΝταιζοΜπελλιάδας και Μελιτοκλάψας. Ας δώσουν στη μια τα φράγκα και στην άλλη το λαπά της να μας αδειάσουν τη γωνιά. Είδατε είμαι κουβαρντού. Ας πάρουν οτι θέλουν αρκεί να μην μας ζαλίζουν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Δευ Ιαν 31, 2011 9:02 pm

Καλό.. Oscar σε Γεωργόνη..
Κατά τα άλλα δεν μου άρεσε...

ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Ιαν 31, 2011 9:05 pm

Καλή μας εβδομάδα.
ψήφισα πολύ καλό, για τις ερμηνείες, γιατί από τα λοιπά φυσάει πολύ από το σκισμένο μου τετράδιο.

Βρήκα εξαιρετική τη σκηνή της Δάφνης στο απουσιολόγιο, το πέσιμό της και την προσπάθεια της να σηκωθεί και μαζί με τον Ηλία σήμερα μας δίδαξαν αγάπη.

Συγκινήθηκα στις σκηνές Νταίζης-Αντιγόνης, γιατί εκτός του ότι δένουν πολύ καλά μαζί, μιλούν τα μάτια και οι εκφράσεις τους και τις προτιμώ από την ά-παπα-λευτη. Τουλάχιστον αυτές έχουν συναίσθημα, είτε κακό-είτε καλό και μας το περνάνε. Δεν καμώνονται για να πείσουν.

Πολύ ωραία η σκηνή Λουκά-Έρης και Έρης Μελίτας με την Εριέτα στη δεύτερη να σαρώνει. Φαίνεται η διαφορά και ήθους και επιπέδου και ταλέντου, μάτι βγάζει καλέ.... sisi

Μου άρεσε επίσης σήμερα ο Λευτέρης με τους Λουκά και Νικόλα και στη σκηνή με την Εύα, αρχίζουν να το βρίσκουν.

Η Νόρα με κουράζει αλλά δεν φταίει αυτή....

Εν αναμονεί, καλή μας νύχτα... Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιαν 31, 2011 9:12 pm

Η σκηνή Μελίτας - Νόρας είχε ενδιαφέρον.Από την μία η Μελίτα εξέφρασε την πίκρα της που ο Στέφανος δεν την δέχεται, από την άλλη όμως η Νόρα της είπε πολύ σωστά ότι ο Στέφανος έκανε αυτήν την επιλογή για το δικό της καλό.
Η σκηνή Μελίτας - Εριέττας πάλι όχι. Τέλος πάντων αυτό που κυριάρχησε στην σκηνή (χάρη και στην πολύ καλή ερμηνεία της Παπά σε αντίθεση με το επιτηδευμένο ύφος που είχε η Λάμπου σε όλη την σκηνή) ήταν η αγωνία της Μελίτας να μάθει για το σκοτεινό παρελθόν του Στέφανου το οποίο τον κυνηγάει ακόμα.
Η Γεωργόνη πολύ αισθαντική στις σκηνές της σήμερα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Caroline Δευ Ιαν 31, 2011 9:15 pm

Καταστρεφεται την Δρακουλακη (και το ταλεντο της) οταν το μονο που την βαζετε να κανει ειναι να παρηγει την Μπεκρου !!! !!!

Παρ' ολα αυτα ψηφιζω Καλο για Γεωργονη,Γιανακοπουλλο,Πετρακη, και τον Μαριουλη για το βλεμμα του ! (την Δρακουλακη ειπαμε την καταστεφεται !)
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Ιαν 31, 2011 9:27 pm

Καταπληκτική η Γεωργόνη πεσμένη κάτω…
Καμία προσπάθεια να το παλέψει βέβαια αλλά το βλέμμα της Δάφνης παραμένει εκπληκτικό..
Μου αρέσει πολύ που ο Νικόλας έχει το μυαλό του μόνο στη Δάφνη του.. Love!
Το βλέμμα του Μαριούλη όλα τα λεφτά όταν είδε τη μαμά του πεσμένη.. Aww
Η Μελίτα πήγε στην Εριέττα να κάνει ΤΙ?? lmao και ήταν και επιθετική τρομάρα της..
Τελικά η σκηνή με τη δάφνη να σηκώνεται δόθηκε καλά, απίστευτη η Γεωργόνη για ακόμα μια φορά!!
Καλό απο μένα!!

ΥΓ. Η Εύα τρωει σκ@τα τρίτη φορά ακι μεις ασχολούμαστε με το δράμα της άκλαφτης? livani
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Ιαν 31, 2011 9:30 pm

Καλό ήταν και το σημερινό επεισόδιο, η Δάφνη πολύ πειστική κι όπως πρέπει,
έδωσε το στίγμα της παραιτημένης γυναίκας, χωρις υπερβολές, και η σκηνή με τον Ηλία και το μικρό Μάριο ήταν τέλεια δοσμένη, συγχαρητήρια για μιά ακόμη φορά στον καταπληκτικό κ. Αρτζόγλου.... Μαζί με την τελευταία σκηνή με τις απειλητικές σκιές που τριγυρνούν, τη Δάφνη που σκέφτηκε αμέσως το παιδί, και που άρπαξε το ψαλίδι, και το πώς ασυνείδητα σηκώθηκε και περπάτησε, ήταν οι καλύτερες του επεισοδίου.

Υπερβολικό μου φάνηκε το πόσο άπληστη μπορεί να είναι η Νταίζη. Είπαμε, της χρωστάει η ζωή, αλλά έχει ήδη πάρει πολλά, και θα πάρει άλλα τόσα, τι άλλο θέλει πιά? Μου θυμίζει το παραμύθι με τη γυναίκα του ψαρά που έπιασε το ψάρι -πρίγκιπα και ζητούσε συνέχεια περισσότερα, ώσπου στο τέλος ζήτησε να την κάνει και Θεό, για να ξαναβρεθεί στην φτωχική της καλύβα...
Θα καταλάβει κάποια στιγμή οτι τα λεφτά δεν αρκουν για να γίνει ευτυχισμένη, και αναρρωτιέμαι τι θα κάνει τότε? Πάντως η Αντιγόνη είναι γενναία γυναίκα, τα δίνει όλα για να σωθεί το παιδί της (στη θέση που είναι τώρα, έχει καταλάβει πιά πόσο λίγη αξία έχουν τα λεφτά)...
Η Αμαλία με εκνεύρισε στη σκηνή με τη Νόρα και το Λουκά, φέρεται σαν ο Ρούσσος να είναι ένα άβουλο παιχνιδάκι, ένα γιογιό που μπορεί να το παίζει κατά βούληση, και γίνεται κωμική, γιατί ο Ρούσσος απλά την ανέχεται....
Η Μελίτα πάλι με εκνεύρισε σε όλες της τις σκηνές. Αρχισε πάλι το τροπάριο για το ποιός έδωσε την εντολή, αν κοπέλλα μου έχεις αμφιβολίες για τον άνδρα που αγαπάς, αστον ήσυχο τον άνθρωπο, σ'αυτούς που τον εμπιστεύονται και τον αγαπούν πραγματικά....
Λευτέρης Εύα, αγαπιούνται, αλλά η κατάσταση είναι αδιέξοδη, προς το παρόν όμως.... Βασικά χαίρομαι που η Εύα ζεί μιά κατάσταση ίδια με τις προηγούμενες, συν το γεγονός οτι υπάρχει προσωπικός κίνδυνος και κίνδυνος για τους φίλους της, αλλά δεν φλιπάρει, το συζητάει και προσπαθεί να βρεί λύσεις. Χαίρομαι για την νέα της ωριμότητα....
Εν αναμονή της λύσης πιά αυτής της ιστορίας με την απαγωγή, για να δούμε και λίγο περισσότερο το Στέφανο, γιατί μόνο 2 δευτερόλεπτα στα προσεχώς δεν μου είναι αρκετά, όσο τέλειος κι αν είναι όταν χαμογελάει και φωτίζεται όλο του το πρόσωπο.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Ιαν 31, 2011 9:41 pm

Μου άρεσαν πάρα πολύ όλες οι σκηνές της Δάφνης, τόσο η πρώτη σκηνή και το flashback όσο και η τελευταία, αλλά και η σκηνή με το Νικόλα και το Λουκά. Περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο, που απ’ ότι φαίνεται θα ξαναπερπατήσει. Μου άρεσε πολύ και το βλέμμα του Μαριούλη στην πρώτη σκηνή που προσπαθούσε να καταλάβει τι είχε συμβεί. inlove

Μου άρεσε και η ανησυχία του Λουκά για τη Δάφνη και η συζήτηση του Λουκά και του Νικόλα με το Λευτέρη, όπως και η σκηνή Εύας – Λευτέρη. Ο Λευτέρης αγαπάει την Εύα, είναι απόλυτα ειλικρινής μαζί της και θέλει να την προστατεύσει. Βέβαια, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πότε πρόλαβε να τον ερωτευτεί τόσο πολύ η Εύα και έχω την εντύπωση ότι γίνεται μια προσπάθεια να βγάλουμε το Λευτέρη ήρωα. Συμφωνώ ότι νοιάζεται για την Εύα και ότι το γεγονός ότι είναι απόλυτα ειλικρινής είναι προς τιμήν του, αλλά κατά τη γνώμη μου έχει κάνει κι εκείνος αρκετά λάθη.

Ο Μπέλλος λέει ότι η Νταίζη βιάζεται και κάνει λάθη. Αυτός που σκότωσε το μοναδικό άνθρωπο που πίστευε ότι μπορούσε να του πει πού είναι τα λύτρα, για να μη θυμηθώ όλα τα υπόλοιπα, τα έκανε όλα σωστά; xoxo

Η Νταίζη στις σκηνές με την Αντιγόνη ήταν πολύ σκληρή, αλλά και πάλι υπήρξε μια προσπάθεια να μας πείσουν ότι όλα αυτά τα κάνει επειδή έχει περάσει πολλά το καημένο το κοριτσάκι. Μου άρεσε όμως η έκπληξη της Αντιγόνης όταν είδε το dvd, και βέβαια, γενικότερα η ερμηνεία της κας Παπαδημητρίου.

Μου άρεσε πολύ και η σκηνή Νταίζης – Εριέττας και το ύφος της Έρης απέναντι στην ταλαιπωρημένη από τη ζωή Νταιζούλα που θυσιάζεται για όλους. Γι’ αυτό το μόνο που την ενδιαφέρει είναι πόσα παραπάνω θα πάρει... Επίσης, μου άρεσε η σκηνή Εριέττας - Λούκα.

Η Αμαλία με την τρέλα της από τη μια έχει πλάκα, αλλά αυτό το «θα τον χωρίσω, δε θα τον χωρίσω» έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό. Μου άρεσε πάντως το ύφος της στη σκηνή με τη Νόρα και το Λουκά, όταν σοβάρεψε και τους διαβεβαίωσε ότι ο Ρούσσος δεν μπορεί να έχει δώσει την εντολή. Όπως είπε κι η Νόρα, ίσως καταφέρει να μάθει κάποια πληροφορία.

Η Μελίτα τελικά δουλεύει ποτέ; Πήγε στο γραφείο και κλάφτηκε στη Νόρα επειδή ο Στέφανος δεν ήθελε να τη δει, αλλά είδε την Εριέττα, και επειδή λέει της αφαιρεί το δικαίωμα να φανεί χρήσιμη. Λες και υπήρξε χρήσιμη ποτέ, για να υπάρξει και τώρα... Το πρόβλημά της δεν είναι να βγει ο Στέφανος, είναι να φανεί ότι έκανε κάτι εκείνη γι΄αυτό. Αφού έμαθε και για τα διαμάντια από τη Νόρα (φυσικά ο Στέφανος δεν είχε πει την αλήθεια στην απόλυτή του), έφυγε από το γραφείο, γιατί σιγά μην καθόταν να δουλέψει, και πήγε να τα πει όλα στη μανούλα. Πάντως μου άρεσε πολύ που η Νόρα δεν είπε στην... κολλητή της φίλη ποιος έχει τα διαμάντια. Ήξερε ότι δεν μπορούσε να την εμπιστευτεί και φυσικά είχε δίκιο. lmao

Και τέλος, το είδαμε κι αυτό. Η Μελιτούλα πήγε στην Εριέττα να τη ρωτήσει αν ο Στέφανος έδωσε την εντολή. Πόσο πιο κάτω μπορεί να φτάσει; Σε κάθε επεισόδιο αυτό αναρωτιέμαι και στο επόμενο παίρνω την απάντηση: Ακόμα πιο κάτω! Τώρα, το ότι η Εριέττα που ουσιαστικά κι εκείνη δεν μπορεί να ξέρει με βεβαιότητα αν ο Στέφανος έχει δώσει την εντολή, δεν πιστεύει με τίποτα ότι το έχει κάνει, ενώ η Μελίτα, που υποτίθεται ότι είναι ο άντρας της ζωής της, έχει αμφιβολίες, είναι καλό; Για τη Μελίτα εννοώ... sfyr Η Εριέττα είχε ψυχολογήσει το Στέφανο από την αρχή της γνωριμίας τους και η Μελίτα, που είναι τόσο καιρό μαζί, δεν έχει μπει στον κόπο να το κάνει. Κι αυτό λέγεται αγάπη; Για μια ακόμα φορά, η διαφορά ήθους και επιπέδου ήταν εμφανέστατη. Επίσης εμφανέστατο ήταν ποια αγαπάει το Στέφανο πραγματικά και ποια όχι. Όσο για τις ερμηνείες σε αυτή τη σκηνή, όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά όταν βλέπεις τις δύο συγκεκριμένες ηθοποιούς μαζί, γίνεται ακόμα πιο εμφανές ποια έχει ταλέντο και ποια μέσο... ainta

Από ένα oscar στους Γεωργόνη, Γιαννακόπουλο, Παπαδημητρίου, Ξυλά και Λάμπου.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από rodoula14 Δευ Ιαν 31, 2011 9:42 pm

Foulitsa έγραψε:Καταπληκτική η Γεωργόνη πεσμένη κάτω…
Καμία προσπάθεια να το παλέψει βέβαια αλλά το βλέμμα της Δάφνης παραμένει εκπληκτικό..
Μου αρέσει πολύ που ο Νικόλας έχει το μυαλό του μόνο στη Δάφνη του.. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 226538
Το βλέμμα του Μαριούλη όλα τα λεφτά όταν είδε τη μαμά του πεσμένη.. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 593737
Η Μελίτα πήγε στην Εριέττα να κάνει ΤΙ?? Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 191984 και ήταν και επιθετική τρομάρα της..
Τελικά η σκηνή με τη δάφνη να σηκώνεται δόθηκε καλά, απίστευτη η Γεωργόνη για ακόμα μια φορά!!
Καλό απο μένα!!

ΥΓ. Η Εύα τρωει σκ@τα τρίτη φορά ακι μεις ασχολούμαστε με το δράμα της άκλαφτης? Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 763297
το σημερινο οσκαρ σημερα .. ΒΛΕΜΜΑ Γεοργωνη και σκηνες με Λουκα.. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 681539

rodoula14
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Louka?? Agkalitsa!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από rodoula14 Δευ Ιαν 31, 2011 9:43 pm

nefelik έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ όλες οι σκηνές της Δάφνης, τόσο η πρώτη σκηνή και το flashback όσο και η τελευταία, αλλά και η σκηνή με το Νικόλα και το Λουκά. Περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο, που απ’ ότι φαίνεται θα ξαναπερπατήσει. Μου άρεσε πολύ και το βλέμμα του Μαριούλη στην πρώτη σκηνή που προσπαθούσε να καταλάβει τι είχε συμβεί. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 681539

Μου άρεσε και η ανησυχία του Λουκά για τη Δάφνη και η συζήτηση του Λουκά και του Νικόλα με το Λευτέρη, όπως και η σκηνή Εύας – Λευτέρη. Ο Λευτέρης αγαπάει την Εύα, είναι απόλυτα ειλικρινής μαζί της και θέλει να την προστατεύσει. Βέβαια, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πότε πρόλαβε να τον ερωτευτεί τόσο πολύ η Εύα και έχω την εντύπωση ότι γίνεται μια προσπάθεια να βγάλουμε το Λευτέρη ήρωα. Συμφωνώ ότι νοιάζεται για την Εύα και ότι το γεγονός ότι είναι απόλυτα ειλικρινής είναι προς τιμήν του, αλλά κατά τη γνώμη μου έχει κάνει κι εκείνος αρκετά λάθη.

Ο Μπέλλος λέει ότι η Νταίζη βιάζεται και κάνει λάθη. Αυτός που σκότωσε το μοναδικό άνθρωπο που πίστευε ότι μπορούσε να του πει πού είναι τα λύτρα, για να μη θυμηθώ όλα τα υπόλοιπα, τα έκανε όλα σωστά; Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 382640

Η Νταίζη στις σκηνές με την Αντιγόνη ήταν πολύ σκληρή, αλλά και πάλι υπήρξε μια προσπάθεια να μας πείσουν ότι όλα αυτά τα κάνει επειδή έχει περάσει πολλά το καημένο το κοριτσάκι. Μου άρεσε όμως η έκπληξη της Αντιγόνης όταν είδε το dvd, και βέβαια, γενικότερα η ερμηνεία της κας Παπαδημητρίου.

Μου άρεσε πολύ και η σκηνή Νταίζης – Εριέττας και το ύφος της Έρης απέναντι στην ταλαιπωρημένη από τη ζωή Νταιζούλα που θυσιάζεται για όλους. Γι’ αυτό το μόνο που την ενδιαφέρει είναι πόσα παραπάνω θα πάρει... Επίσης, μου άρεσε η σκηνή Εριέττας - Λούκα.

Η Αμαλία με την τρέλα της από τη μια έχει πλάκα, αλλά αυτό το «θα τον χωρίσω, δε θα τον χωρίσω» έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό. Μου άρεσε πάντως το ύφος της στη σκηνή με τη Νόρα και το Λουκά, όταν σοβάρεψε και τους διαβεβαίωσε ότι ο Ρούσσος δεν μπορεί να έχει δώσει την εντολή. Όπως είπε κι η Νόρα, ίσως καταφέρει να μάθει κάποια πληροφορία.

Η Μελίτα τελικά δουλεύει ποτέ; Πήγε στο γραφείο και κλάφτηκε στη Νόρα επειδή ο Στέφανος δεν ήθελε να τη δει, αλλά είδε την Εριέττα, και επειδή λέει της αφαιρεί το δικαίωμα να φανεί χρήσιμη. Λες και υπήρξε χρήσιμη ποτέ, για να υπάρξει και τώρα... Το πρόβλημά της δεν είναι να βγει ο Στέφανος, είναι να φανεί ότι έκανε κάτι εκείνη γι΄αυτό. Αφού έμαθε και για τα διαμάντια από τη Νόρα (φυσικά ο Στέφανος δεν είχε πει την αλήθεια στην απόλυτή του), έφυγε από το γραφείο, γιατί σιγά μην καθόταν να δουλέψει, και πήγε να τα πει όλα στη μανούλα. Πάντως μου άρεσε πολύ που η Νόρα δεν είπε στην... κολλητή της φίλη ποιος έχει τα διαμάντια. Ήξερε ότι δεν μπορούσε να την εμπιστευτεί και φυσικά είχε δίκιο. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 191984

Και τέλος, το είδαμε κι αυτό. Η Μελιτούλα πήγε στην Εριέττα να τη ρωτήσει αν ο Στέφανος έδωσε την εντολή. Πόσο πιο κάτω μπορεί να φτάσει; Σε κάθε επεισόδιο αυτό αναρωτιέμαι και στο επόμενο παίρνω την απάντηση: Ακόμα πιο κάτω! Τώρα, το ότι η Εριέττα που ουσιαστικά κι εκείνη δεν μπορεί να ξέρει με βεβαιότητα αν ο Στέφανος έχει δώσει την εντολή, δεν πιστεύει με τίποτα ότι το έχει κάνει, ενώ η Μελίτα, που υποτίθεται ότι είναι ο άντρας της ζωής της, έχει αμφιβολίες, είναι καλό; Για τη Μελίτα εννοώ... Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 751732 Η Εριέττα είχε ψυχολογήσει το Στέφανο από την αρχή της γνωριμίας τους και η Μελίτα, που είναι τόσο καιρό μαζί, δεν έχει μπει στον κόπο να το κάνει. Κι αυτό λέγεται αγάπη; Για μια ακόμα φορά, η διαφορά ήθους και επιπέδου ήταν εμφανέστατη. Επίσης εμφανέστατο ήταν ποια αγαπάει το Στέφανο πραγματικά και ποια όχι. Όσο για τις ερμηνείες σε αυτή τη σκηνή, όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά όταν βλέπεις τις δύο συγκεκριμένες ηθοποιούς μαζί, γίνεται ακόμα πιο εμφανές ποια έχει ταλέντο και ποια μέσο... Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 735655

Από ένα Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 11556 στους Γεωργόνη, Γιαννακόπουλο, Παπαδημητρίου, Ξυλά και Λάμπου.
Συμφωνω Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 99687 ..!!!

rodoula14
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Louka?? Agkalitsa!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Ιαν 31, 2011 9:44 pm

Μετριο απο μενα!!!
Υπαρχει και μια παρεα εκει καπου!!! Δεν χρειαζεται να σας το θυμιζω εγω!!! Την Ευα την ειδα μονο στο τελος!!! Και Λουκανορικη σκηνη παλι καμια!!! Ευτυχως παντως που μας θυμισατε πως η Νορα ειναι εγκυος γιατι κοντευω να το ξεχασω!!! Απο μενα μετριο μονο και μονο για τις σκηνες Δαφνη- Νικολα Νικολα-Λουκα Λουκα-Ερριετας(τηλεφωνικη) και Νορας-Ευας!!! Τιποτα αλλο δεν αξιζε!!! Ολο Μελιτα Στεφανο Αντιγονη Μπελλο και Νταιζη!!! Δεν λεω μου αρεσει να βλεπω την Νταιζη αλλα μονο οταν ειναι με τον Χρηστο!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την evaki16 στις Δευ Ιαν 31, 2011 9:47 pm, 1 φορά
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από marakii Δευ Ιαν 31, 2011 9:46 pm

Πολύ Καλό από εμένα.....ας σχολιάσω μόνο τα σημεία που μου άρεσαν

Νόρα-Λουκάς-Αμαλία:ΛΑΤΡΕΨΑ τη Νόρα να λέει πως το παιδί θα βγει με μπουκλάκια και όταν έλεγε πω πω εγκυμοσύνη και ηρεμία σου λέει μετά Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 621900 και από την άλλη το Λουκά που με την κίνηση των χεριών του να προσπαθεί να την ηρεμήσει....ΑΓΑΠΩ........Μπορεί η Αμαλία να είναι λίγο τρελούλα και να αλλάζει άποψη κάθε 2 λεπτά αλλά είναι Θεά και απολαυστικοτατη...πόσο ήρεμη η ομιλία της όταν παίρνει το σοβαρό της.....<<Αμαλία με γυρεύει>>

Πεσμένη Δάφνη να έχει ένα ύφος σαν να κλαίει και να σκέφτεται να παίζει με τον Νικόλα και τον Μαριούλη στην υπέροχη Εδέμ...πόσο όμορφη η σκηνή που ο πατέρας της προσπαθούσε να τη σηκώσει , πόσο τέλειο και γλυκό το βλέμμα του φασολακίου......Μαριούλης <3 (δώστε του κείμενο καλέ είναι τόσο γλυκούλι)....

Νικόλας-Λουκάς:και με τους 2 να ανυσηχούν αν η Δαφνούλα ξινδυνέυει και μετά με τη σκηνή στο Ατελίε που η Δάφνη ήθελε να γράψει ότι τους αγαπά Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 226538 και ο Λουκάς με το Νικόλα να έχουν ενα γλυκο χαμόγελο μέχρι τα αυτιά..

Έσκασα στα γέλια ....με το χούφτωμα του Μπέλου( Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 191984 ) το παιδί που θα πιάσουν και τη τσάντα της Νταιζάρας που του πήγαινε γάντι....

Η Έρη είναι ΚΥΡΙΑ Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 195890

Μου άρεσε ο διάλογος Νόρας-Μελίτας για τις εκφράσεις της Νόρας και για την ατάκα <<θα χειροδικίσωωω>>

Από τον διάλογο Νορας-Εύας κρατάω το τέλειο ρούχο της Αντιγόνης και πόσο δίκιο είχε η Νόρα <<γιατί τόση γκαντεμιά αυτή η Εύα ??>>
επίσης μου άρεσε που είπε η Εύα <<ωραία συμπαράσταση>> Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 621900

Πολυ όμορφη η τελευταία σκηνή με τις σκιές τη Δάφνη να ανυσηχεί και να σηκώνεται Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 141519 (επιτέλους περπατάει) και την έκφραση της στο <<Νικόλαα>>

Νομίζω αυτά μου άρεσαν και αυτά κρατάω....


[b]Δωστε μας ΛουκαΝορικές σκηνές (τωρα)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ παρέα
Δωστε σκηνές στην Δρακουλάκη (τα ταλέντα δεν κρύβονται) Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 195890
[b]
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Ιαν 31, 2011 10:33 pm

Κάτι που ξέχασα πριν... Η Μελίτα υπονόησε ότι την Εριέττα την είχε τυφλώσει ο έρωτας και γι’ αυτό πίστεψε ότι ο Στέφανος δεν έδωσε την εντολή. Εκείνη που υποτίθεται ότι είναι τρελά ερωτευμένη με το Στέφανο δεν θα έπρεπε να την έχει τυφλώσει ο έρωτας και να μην έχει αμφιβολίες; Ή μήπως δεν είναι;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Ιαν 31, 2011 10:43 pm

[quote="nefelik"]Κάτι που ξέχασα πριν... Η Μελίτα υπονόησε ότι την Εριέττα την είχε τυφλώσει ο έρωτας και γι’ αυτό πίστεψε ότι ο Στέφανος δεν έδωσε την εντολή. Εκείνη που υποτίθεται ότι είναι τρελά ερωτευμένη με το Στέφανο δεν θα έπρεπε να την έχει τυφλώσει ο έρωτας και να μην έχει αμφιβολίες; Ή μήπως δεν είναι;[/quo

το τρελο γελιο ειναι ....οτι θελουν να τους παντρεψουν κιολας (τον Στεφανο και την Μελιτα )
μεσα στη σιγουρια ο γαμος τους ........μπραβο ....μα μπραβο !!!!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από rodoula14 Δευ Ιαν 31, 2011 10:43 pm

Μελιτα και μανουλα...μανα μου ρεε.... μαμοθρευτω καταντησεεε.

rodoula14
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Louka?? Agkalitsa!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Δευ Ιαν 31, 2011 10:52 pm

Ψηφίζω καλό!
Αμαλία: Η απόλυτη ντίβα! η θεά των βασανιστηρίων! : respect : : respect :
Δάφνη: Επιτέλους αποφάσισε να σταθεί στα ποδαράκια της!! Δεν της άξιζε η εικόνα της άρνησης!
Νικόλας: Τη λατρεύει τη Δάφνη του!!
Λουκάκος: Ένα μυαλό και μια καρδιά για όλους sm
Εύα - Λευτέρης: Τι είχες Εύα; Τι είχα πάντα! Η ιστορία επαναλαμβάνεται!
Νταιζάρα: Grrr Τη μισώ!
Μελίτα: Εξεφτελιστική ξεφτιλοξεφτίλα!!! Άμα είναι να πέφτεις τόσο χαμηλά γλυκιά μου τότε πάρε ένα μπουκάλι Τζόνι που τη μοναξιά σκοτώνει και κάτσε στη γωνιά σου τύφλα να μην έχεις μυαλό για μελιτοξεφτιλιάσεις!!!
Νόρα: Το ξέρουμε οτι έχεις μωράκι στην κοιλίτσα σου κοριτσάκι μας όσο κι αν προσπαθούν να μας κάνουν να το ξεχάσουμε!!!
Μπέλλος: Τι να πω για το αστέρι που το ταπεινώνουν και το κάνουν να δείχνει σαν φοβισμένο ποντίκι!! Έλεος!!! Κι ο Μάνος έκανε "βρωμιές.." κάποτε αλλά δεν μας ξενέρωνε έτσι! Θα με κάνουν να νοσταλγήσω τον παλιο "είμαι στην καρακοσμάρα μου και μαζεύω λουλουδάκια στο δάσος" Μπέλλο!! Είναι δυνατόν να μας χορεύει η τραγουδιάρα;
Αυτά και... άντε και να δούμε!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από anna-maria Δευ Ιαν 31, 2011 11:08 pm


Respect Μαριος ---> για το τρομαγμενο βλεμματακι του...

Respect Γεωργονη ----> για την εκφραστικοτητα της...

Respect Νορα ----> για την ανησυχια της αν θα βγει σγουρομαλλα η μπεμπα απο τα πολλα τα νευρα....... sisi

Respect Μπισμπικης - Ξυλα ----> : respect :

Respect Aμαλια -----> ΦΑΛΑΓΓΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ.....lmao


Respect Ερριετα ----> για την ανωτερωτητα της

Respect Παπαδημητριου-Πολυχρονιδη ----> (για την αστεια ερωτησουλα ¨αν ημουν εγω στη θεση του στεφανου θα εδινες ολη την περιουσια σου για να με γλιτωνες??? ¨ )lmao μπουχαχαχαχαχα...Εννοειται πως η Λαζαριδαινα οχι μονο δε θα πληρωνε για να τη βγαλει αλλα το πιθανοτερο ειναι να πληρωνε για να τη χωσει μεσα....!!!! lmao

Respect Μπελος-τελος ----> για το χουφτωμα sm .... (χουφτωσ τη,χουφτωσ τη...)

Respect Ηλιας ------> που ετρεξε να βοηθησει την κορη του...(στηριξου γιατι μονος μου δε μπορω.Matakia..)

Respect Δαφνη -----> που πηγε να εκφρασει και γραπτως την αγαπη της.....(με συγκινησε το παλιοκοριτσο Snif ....) Και η φανατασιωση με το μαριουλη και το νικολα ηταν all the money .....H τελευταια σκηνη με τα ψαλιδια,τις σκιες,τον πυροβολησμο,τους κουκουλοφορους ηταν λες και βγηκε απο θριλερ αλλα ηταν και αυτη υπεροχη.....Ειδικα η κραυγη της Δαφνουλας να φωναζει ΝΙΚΟΛΑ....και επιτελους σηκωθηκεεεεε!!!!!! Αντε,στρατα-στρατουλα.....!!!!! : juhu :

Σημερα ψηφιζω τελειο γιατι δεν υπηρξε σχεδον καμια σκηνη που να με χαλασε και το οσαρ παει σε Γεωργονη , Μαριο , Πετρακη ,Γιαννακοπουλο,Παπαδημητριου και Πεφανη....!!!! oscar
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από sarita Δευ Ιαν 31, 2011 11:25 pm

Μαλιστα ενα διχασμο μου εχει προκαλεσει το επεισοδιο δεν ξερω τι να το ψηφισω.Σχολιαζοντας θα καταληξω.

Καποιες σκηνες ηταν πραγματικα για γελια.

Μια απο αυτες οταν η μελιτα συναντησε την εριεττα.

Το σκεφτηκατε πολυ να βαλετε κοινες σκηνες τους?Πρωτον φαινεται το ταλεντο με το μη και δευτερον φαινεται η διαφορα της Κυριας ηρωιδας με τη μη Κυρια. Η εριεττα την ταπωσε κανονικα και στην ερωτηση ψαξε να δεις μεσα σου αν πιστευεις οτι εδωσε εντολη ο στεφανος και δεν απαντησε.Και αυτη θεωρειται ερωτευμενη?Να γελασω τωρα η να το αφησω αργοτερα? Να ναι καλα η λαμπου που με εκανε νε μην κοιμηθω στη συγκεκριμενη σκηνη.

Μετα γελασα με τον μπελλο.

Αντι να την ψαξει τοσο καιρο την ψαχνει τωρα?Μα καλα την περναει για ηλιθια να τον μαγνητοφωνει τωρα? Και αυτον μας τον περνανε για εξυπνο εγκληματια? Α ρε αγκαθα κριστι που εισαι να σκισεις τα διπλωματα σου?

Η ευα τρωει τριτο χαστουκι. Βεβαια πιο ντομπρο και ειλικρινες αλλα δεν παυει να ειναι χαστουκι. Τον λευτερη τον θελει αλλα φοβαται κιολας.Πιστευω οτι στο τελος θα λειτουργησει και παλι η συναισθηματικη της πλευρα και θα παρει το ρισκο να ειναι διπλα του. Ελιωσα με λευτερη ελιωσα.

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΑ: Με το δραμα της απαλευτης ασχοληθηκαμε ωρες και ωρες σε αυτη τη γυναικα γιατι δινουμε μονο 1 με 2 λεπτα σκηνη και θεωρειται και απο τις πρωταγωνιστριες?

Η νορα με την ευα συζητανε για τη δαφνη.
Εχουμε μια νορα που ειναι εγκυος και μια ευα που ο ερωτας της φευγει ο πατερας του παιδιου της κινδυνευει να φαει ισοβια αλλα ασχολουμαστε με την φιλη μας γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΕΠΑΞΙΑ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.

Η μελιτα δε το μονο που ξερει να κανει ειναι να κλαιγεται στην νορα γιατι δεν την θελει ο στεφανος και γιατι δεχεται την εριεττα και οτι ειναι προδοσια.Σιγα κοριτσακι μου τον αρτεμη ματσα ηρεμησε.Βαλε για μια φορα τα θελω των αλλων πιο πανω απο τα δικα σου που εχεις μαθει μια ζωη να γινεται το δικο σου.Και αντι καποιος να την ταρακουνησει οτι υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα απο τον ερωτα της βλεπουμε την νορα να την παρηγορει. Και ερωτω δουλευει αυτη η γυναικα και πληρωνεται κιολας? Αχ ατιμη κοινωνια αλλες τις ανεβαζεις και αλλες τις κατεβαζεις.Αλλες με σκαλες και αλλες με γερανο.

Μετα βλεπω την συζητηση των τριων αντρων και επιτελους ενας αντρας που βαζει την ευα πανω απο ολα.Μπορουμε να το κρατησουμε ετσι?Να συνεχισει ο λευτερης να ειναι αυτος που θα βαζει την ευα πανω απο ολους? Τα αγορια δεν μπορω να πω αψογα. Εντωμεταξυ αναρωτιεμαι γιατι τον Λουκα μου τον χτενισαν Τραβολτα.Τελος παντων.

Εχουμε την οδυσσεια της νταιζης και απορω.Γιατι καποιος δεν της λεει οκ νταιζακι δεν παιρνεις τιποτα οποτε οσο μενει μεσα ο στεφανος μενει και ο καλος σου.Τι θα κανει τοτε?Οταν εμαθα στα προηγουμενα επεισοδια τη εκανε η αντιγονη στην νταιζη ελεγα οτι καλα να παθεις οτι και αν σου κανει.Πως καταφεραν να με κανουν να λυπηθω την αντιγονη ειναι αξιο αποριας. Αυτο και αν ηταν ανατροπη.

Και μετα εχουμε την αμαλια που ψαχνει τον διαμαντοκατοχο και απειλει με φαλαγγα τον ρουσσο. Να μου το θυμηθειτε θα παρακαλαει ο ρουσσος να ηταν εκεινος στη θεση του αραβαντινου εκεινη τη νυχτα προκειμενου να γλυτωσει απο την αμαλια.

Και για το τελος αφηνω την δαφνη η οποια παρολο που με εκνευρισε με την παραιτηση της και μεσα απο τον ρολο της πραγματικα πιστευω οτι η ακριτα εχει δωσει πολυ λαθος εντυπωση για το πως ειναι οι αναπηροι τους οποιους εγω θεωρω απο τους πιο ικανους και δυνατους ανθρωπους που υπαρχουν θα το προσπερασω λογω ερμηνειας και γιατι το κινητρο να βλεπει τον νικολα υποτιθεται νεκρο την σηκωσε απο το καροτσι.

Χμ.Μαλλον πολυ καλο θα το ψηφισω και αυτο ας οψονται καποιες ερμηνειες.

Παω να σας διαβασω.Οσες γνωστες λατρεμενες γραψατε η θα γραψετε δικο σας. Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 11556
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τρι Φεβ 01, 2011 12:21 am

ntina fan έγραψε:ΑΘΛΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ. ΠΩΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΕΥΑ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ; ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ!!!!!!!!! τερης τερης τερης. πολυ ευκολα ηρωα τον εβγαλαν οι φιλοι κολλητοι του μανου. θεικη η δαφνη ως γυναικα με κινητικες δυσκολιες. Μαριουλης γλυκας.
Υπαρχει χρονικο διαστημα το οποιο πρεπει να περασει και μετα να ερωτευτεις?
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 494 - Ημερομηνία 31-01-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τρι Φεβ 01, 2011 12:45 am

Καλό από μένα το σημερινό...
-Η παραίτηση της Δάφνης είναι κάτι παραπάνω από εκνευριστική.... από την άλλη τόσο η Γεωργόνη, όσο κι ο κος. Αρζόγλου έδωσαν δυο πολύ καλές ερμηνείες. Klap Όμως την παράσταση για εμένα την έκλεψε το βλέμμα του μικρού Μάριου... "Πώς να κρυφτείς απ' τα παιδιά; Έτσι κι αλλιώς τα ξέρουν όλα..."
-Η ανοικτή γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης Νόρα Φωκά και σήμερα παρηγορούσε τη Μελίτα, που το δράμα της φυσικά είναι ανώτερο και της Εύας και της Δάφνης και, και, και... Fskl
-Μπέλλος-Νταίζη ευτυχώς που αλλάζουν ρούχα και καταλαβαίνουμε ότι πρόκειται για άλλη σκηνή, γιατί ακούγοντας τον διάλογο ένιωσα ότι είχα ένα deja vu. Το μόνο που κράτησα ήταν η ατάκα "και πολύ καλά κάνεις γλυκέ μου, αλλά μην πιάσουμε και παιδί" lmao
-Γλυκιά η σκηνή Νικόλα-Λουκά-Δάφνης!
-Έμαθε και η Αμαλίτσα για τα διαμάντια... ούτε ψύλλος στον κόρφο του Ρούσσου!!!
-Καρτάλαινα-Νταίζη αγαπώ! Η Νταίζη είναι η τιμωρία της Καρτάλαινας (τι εξαιρετικό φόρεμα) για ό,τι έχει κάνει και αν και γενικά ο χαρακτήρας της Νταίζης έτσι όπως μας τον έχουν παρουσιάσει είναι υπερβολικός και πολλές συμπεριφορές της είναι αδικαιολόγητες, ειδικά απέναντι στην μάνα της, την καταλαβαίνω και την δικαιολογώ μέχρι ενός σημείου.
-Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί την Εύα που για τρίτη φορά γκρεμίστηκε ο κόσμος της, την ξεπετάμε με μια-δυο σκηνούλες μόνο, την στιγμή μάλιστα που η Ξυλά είναι εξαιρετική : respect : έχουν αλλεργία στο ταλέντο???? Εύα-Τέρης Love! όσο περνάει ο καιρός δένουν και καλύτερα οι δυο τους.
-Σοβαρά τώρα σκηνή Έρη-Μελίτα??? μα τι έμπνευση! Η Κυρία και η Κατίνα!
-Και ναι επιτέλους σηκώθηκε η Δάφνη!!! Palamakia

GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης