Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

+24
Foulitsa
polykarpos
ilio
KatsaroYpotheto
stefistaroy
tsourdalitsa
ebelina2007
annoula!
soso
Cancoon
marakii
evaki16
nefelik
kapetanissa
Δ.Μπέλλος
Καρ-Mik
fay66
Antigoni!
JESSIE
jenoy
ntina fan
νοριτσα
loukitsa
Clarabelle
28 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 23% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap33%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 33% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 52
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 08, 2011 6:45 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Φεβ 08, 2011 8:06 pm

σημερα ο σχολιασμος μου θα ειναι λακωνικος!

Ασπαστηκα:

1.Τις σκηνες με Αγγελουκο και Μαριουλη με τις μαμαδες τους' inlove

2.Λουκονορικες σκηνες

3.Αστυνομο Παναγιωτη!

4.Όνομα Λουκονορικης μπέμπας:Αριάδνη γιατί βοήθησε το Λουκά να βρει το δρόμο πίσω στη Νόρα του,
όπως ο Μίτος της Αριάδνης τον Θησέα!όπως λεει και το Υποθετάκι!

5.Ερη-Οχιά:Προσκυνω την Ερη που ταπωνει την Οχιά!

6.Αστυνομος-Μαρια της σιωπης:Αυτος ο πολιτισμος μου αρεσει πολυ αν ηταν
σε πραγματικο τμημα θα τον ειχαν τουλουμιάσει στο ξύλο!Καλα ε οταν κατηγορησε την Οχια χαρηκα τοσο πολυ
να την μπαγλαρωσουν να σαπισει κι αυτη μαζι του!

7.Λευτερης-Ευα:Ευτυχως θα μεινει λιγο ακομα ο Λευτερης και πιστευω πως κατι θα γινει
αν μιλησει με Έρη και Στεφανο
δεν γινεται να κουρευτει και να κανει καρφακια τα μαλλιά του?

8.Λουκάς-Παναγιωτης:Ωραια που εδωσε τα λυτρα η Φανη αλλα δεν θα διωχθεί ποινικά αυτη για συμμετοχη
σε απαγωγη ανηλίκου?

9.Λουκας-Νικόλας:παλι κοτσο σε πιασανε λΟυκα αντε τωρα να μαθεις να ξεσκατιζεις τα μωρα!

10.Νικόλας-Ηλίας:Η απορια στο βλέμμα του Ηλια για το αν ξερει ο Λουκάς
απο παιδια με ελιωσε χαχαχα

11.Δαφνη-Ευα-Λευτερης:Για καλο σας το εκρυψαν καλε!

12.Λουκάς-Δαφνη-Ευα:εν μέρει Ειχαν δικιο που του τα εχωσαν

Σπαστηκα:

1.Που σε καθε σκηνη υπάρχουν ή η Οχιά ή Μπεκρού μου χαλουν την αισθητικη μου!

2.Ο Κουνια-Μπέλλος που κανει λες και ειναι σε φρενοκομείο!

3.Ξενερωτας επεισόδιο 1345654:Τωρα που άλλη πληρωσε για να ελευθερωσει το Στεφανο
τι καλυτερο απο το να τον χαρει μια αλλη αχρηστη? Ειμαι ακθετα αντιθετη σε τετοια σκηνικα
δεν θα κοπτονται άλλοι και άλλοι ανικανοι θα επωφελουνται
λιγη θεια δικη να βλέπουμε να λειτουργει στα σηριαλ δεν ειναι κακο!Τον ατελειωτο ειχε η σκηνη και δεν την
εβλεπα και στο site να πατησω στο γρηγορο!vomit

4.Χρηστος-Οχια:Τα γλυκανάλατα δικα τους δεν με αφορουν, μη σωσουν κ ευτυχισουν!

5..Αλλοι περιμενουν μεσημεριανο και η Μπεκρου θυμηθηκε να παει στο γραφειο
και να πει και καλημερα!Νομιζα και γω πως πηγε να δουλεψει αλλα πηγε για να τους υποδειξει τι να κανουν
ωστε να βγει νωριτερα ο απολυτακος της. Τι θα γινει παρα πηρε αερα κι αυτη μηπως να χαλαρωνε λιγακι? Impatient
Αν θέλει να την εκτιμησουμε να κόψει τις κρισεις παλιμπαιδισμου

6.Η οχια αποφασιζει και που θα κοιμηθουν? ΕΛΕΟΣ
Καιρος να πληρωσεις και να πεθανεις λοιπον Οχια


Μου άρεσαν πολυ Παπαδημητρίου,Πετράκης,Γιαννακόπουλος, Ξυλά, Ζαφείρης σημερα όσο για
την ψηφο μου θα την σκετω αρκετα κουραστηκα σε καθε σκηνη να βλέπω Οχια και Μπεκρου!
Με χαλαρωσαν ο Μαριουλης και ο Αγγελουκος

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa hihi
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Τρι Φεβ 08, 2011 8:24 pm

ΓΙΑΤΙ ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ????? ΓΙΑΤΙ????? Δεν μπορω να τον βλεπω αλλο να ''ζητιανευει'' φαγητο και να κανει σαν 10χρονο που η μαμα αργει να του φερει το φαγητο στο τραπεζι!!!!!! μια δυο τρεις εεε φτανει πια κατανταει κουραστικο και γελοιο!!!!! Αυτος ο ανθρωπος υποτιθεται οτι ειναι σοβαρος δικηγορος και τον βαζετε να κανει και να λεει αυτες τις μπουρδες???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Υ.Γ : Ο αγαπημενος μου ρολος ειναι του Λουκα αλλα ΕΛΕΟΣ με αυτον τον παλιμπαιδισμο!!!!!!! δεν ειναι μωρο!!!!!! σε λιγο θα γινει αυτος πατερας!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Φεβ 08, 2011 8:33 pm

ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟΣΟ ΠΑΤΟ Η ΕΥΑ; ειναι δυνατον να ειναι μεσα στα γελια με την μελιτα και να την λεει αντε να ηρεμισεις και εσυ. ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!!! και να της λεει θα τα πουμε.ΕΛΕΟΣ!!!!!!! δεν σχολιαζω σκηνη ευας λευτερη. θα ξε.........σω. δεν μου αρεσε επισης η αγγελα στην φραση ε δεν ειμαστε και υπερανω χρηματων. μπα γιατι εγω αλλα θυμαμαι; δεν λεω να πανε τα λεφτα στον αγγελο. αλλα και η αγγελα λοβοτομη επαθε; οικογενειακως εχουν λοβοτομηθει.μαριλια ευα αγγελα
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 08, 2011 8:39 pm


Μπουκώσαμε στο καραγκιοζιλίκι και σήμερα

Η Εύα περνούσε τόσο καλά στης φιλενάδας που δεν έφυγε με την πρώτη ευκαιρία αλλά έμεινε για διανυκτέρευση και η Μαρίλια που δεν ήθελε να παει με τη γερουσία κοιμήθηκε με τις κότες το νιάτο.

Ο Λουκάς εμφανίζεται ψωνισμένος να ψάχνει όνομα για την κόρη ανάμεσα στα ονόματα των γυναικών του βασιλικού οίκου της Αγγλίας

Η Νόρα διατρέχει μεγάλο κίνδυνο να την απολύσει η Μελίτα και να βρεθεί στο ταμείο ανεργίας. Δεν κάνει καλά τη δουλειά της και την επέπληξε πάλι το μεγάλο αφεντικό.

Η Μαρίλια όταν μας κάνει τη χάρη να εμφανίζεται στα επεισόδια αναλώνεται στο να υποτιμά και να υποβιβάζει τη μάνα της πάντα με ένα περιοδικό ανα χείρας. Θα ξαναδώσει για το πανεπιστήμιο είπαμε;

Ο Νικόλας κάνει πλακίτσες στο Λουκά. Την πρώτη φορά είχε την πλάκα του αλλά το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι ο παπάς.

Η Αμαλία αποδεικνύει για άλλη μια φορά οτι είναι μια παραμελημένη γυναίκα που ζητάει επιβεβαίωση και μαγειρεύει γεμιστά στο Ρούσσο που για άλλη μια φορά την ειρωνεύεται. Οταν δεν μπορεί να μοιραστεί τα προβλήματά του σ αυτό καταφεύγει.

Το τσόκαρο έφαγε τα μούτρα του απ την Εριέττα. Τόση κούραση να εκβιάζει να κλέβει και να στήνει δολοφονικές απόπειρες έκατσε η δόλια να ξεκουραστεί και έπαιξε και λίγο με την καλή κυρία μαμά της.

Η Εριέττα δεν είναι τελικά και τόσο αθώα. Όχι μόνο είχε στην κατοχή της αντίγραφα και το ήξερε αλλά το έπαιζε ανυποψίαστη και στο Ρούσσο τότε που του ζητούσε να της δώσει έργα του φυσικού της πατέρα. Το προτιμώ. Ήταν αφύσικα τέλεια η εικόνα που μας παρουσίαζαν

Η Μελίτα πήγε να δει τον απόλυτό της. Κοριτσάκι μου τον παθιάρικο τόνο που χρησιμοποιείες κράτα τον για τα παρκέ και τα κρεβάτια δεν ταιριάζει σε επισκεπτήριο φυλακής. Ήθελα να ήξερα δεν την βλέπουν όταν γυρίζουν τις σκηνές να τη βοηθήσουν;

Ο Στέφανος πριν ακόμη βγει έθεσε τους όρους του. Εμπιστοσύνη χωρίς επιφυλάξεις. Θα βάλει τη ζωή του σε νέα βάση ο αδικημένος. Να υποθέσω οτι εκτός απ τις συγνώμες που του οφείλουν στη φυλακή σκέφτηκε κι αυτές που οφείλει; Θα ζητήσει απ την Εύα μια συγνώμη που της διέλυσε τη ζωή; Θα ζητήσει απ τη Μαρίλια και τη Νεφέλη μια συγνώμη που τους στέρησε τον πατέρα τους για πράγματα που κάνει κι εκείνος; Τέλος να υποθέσω θα πάρει κι ένα τηλεφωνάκι στη Βοστώνη να ζητήσει μια συγνώμη απ το Μάνο; Τις ίδιες βρωμοδουλειές κάνουν και μάλιστα ο Στέφανος λίγο πιο άγρια με φόνους.

Ο Λευτέρης με νευρίασε αφάνταστα. Είναι τώρα αυτός ερωτευμένος άντρας; Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Αν δεν μπορεί να προσφέρει στην Εύα αυτό που της αξίζει αφήστε τη μόνη και παραδεχτήτε οτι το ρόλο της τον μπαχαλιάσατε. Τα ημίμετρα δεν ταιριάζουν σ αυτήν την ηρωίδα.

Το τσόκαρο την πάτησε και πήγε τους πίνακες μαζί με τα άλλα λάφυρα. Κάποιος την είδε και αποχαιρέτα τα λεφτά και τα διαμάντια καλό μου.

Απ όσο είδα στα προσεχώς στο επόμενο θα έχουμε συνέχεια. Συλλαμβάνουν το Νικόλα για φακελάκι; Εκτός κι αν είναι μια ακόμη σαχλή πλακίτσα για να γεμίζουν τα επεισόδια
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Φεβ 08, 2011 8:39 pm

ntina fan έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟΣΟ ΠΑΤΟ Η ΕΥΑ; ειναι δυνατον να ειναι μεσα στα γελια με την μελιτα και να την λεει αντε να ηρεμισεις και εσυ. ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!!! και να της λεει θα τα πουμε.ΕΛΕΟΣ!!!!!!! δεν σχολιαζω σκηνη ευας λευτερη. θα ξε.........σω. δεν μου αρεσε επισης η αγγελα στην φραση ε δεν ειμαστε και υπερανω χρηματων. μπα γιατι εγω αλλα θυμαμαι; δεν λεω να πανε τα λεφτα στον αγγελο. αλλα και η αγγελα λοβοτομη επαθε; οικογενειακως εχουν λοβοτομηθει.μαριλια ευα αγγελα

Γενικα την Ευα την εχουν σαν χαρακτηρα πολυ
οπου φυσαει ο ανεμος παω......κολλητες με τη Μπεκρουλίταθα τις κανουν!
λιγη προσοχη δεν βλάπτει.Αυτο ήθελα απλα να σχολιασω λοβοτομη σε Αγγέλα και Μαριλια δεν ειδα Neutral
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Φεβ 08, 2011 8:43 pm

Clarabelle έγραψε:
Μπουκώσαμε στο καραγκιοζιλίκι και σήμερα

Η Εύα περνούσε τόσο καλά στης φιλενάδας που δεν έφυγε με την πρώτη ευκαιρία αλλά έμεινε για διανυκτέρευση και η Μαρίλια που δεν ήθελε να παει με τη γερουσία κοιμήθηκε με τις κότες το νιάτο.

Ο Λουκάς εμφανίζεται ψωνισμένος να ψάχνει όνομα για την κόρη ανάμεσα στα ονόματα των γυναικών του βασιλικού οίκου της Αγγλίας

Η Νόρα διατρέχει μεγάλο κίνδυνο να την απολύσει η Μελίτα και να βρεθεί στο ταμείο ανεργίας. Δεν κάνει καλά τη δουλειά της και την επέπληξε πάλι το μεγάλο αφεντικό.

Η Μαρίλια όταν μας κάνει τη χάρη να εμφανίζεται στα επεισόδια αναλώνεται στο να υποτιμά και να υποβιβάζει τη μάνα της πάντα με ένα περιοδικό ανα χείρας. Θα ξαναδώσει για το πανεπιστήμιο είπαμε;

Ο Νικόλας κάνει πλακίτσες στο Λουκά. Την πρώτη φορά είχε την πλάκα του αλλά το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι ο παπάς.

Η Αμαλία αποδεικνύει για άλλη μια φορά οτι είναι μια παραμελημένη γυναίκα που ζητάει επιβεβαίωση και μαγειρεύει γεμιστά στο Ρούσσο που για άλλη μια φορά την ειρωνεύεται. Οταν δεν μπορεί να μοιραστεί τα προβλήματά του σ αυτό καταφεύγει.

Το τσόκαρο έφαγε τα μούτρα του απ την Εριέττα. Τόση κούραση να εκβιάζει να κλέβει και να στήνει δολοφονικές απόπειρες έκατσε η δόλια να ξεκουραστεί και έπαιξε και λίγο με την καλή κυρία μαμά της.

Η Εριέττα δεν είναι τελικά και τόσο αθώα. Όχι μόνο είχε στην κατοχή της αντίγραφα και το ήξερε αλλά το έπαιζε ανυποψίαστη και στο Ρούσσο τότε που του ζητούσε να της δώσει έργα του φυσικού της πατέρα. Το προτιμώ. Ήταν αφύσικα τέλεια η εικόνα που μας παρουσίαζαν

Η Μελίτα πήγε να δει τον απόλυτό της. Κοριτσάκι μου τον παθιάρικο τόνο που χρησιμοποιείες κράτα τον για τα παρκέ και τα κρεβάτια δεν ταιριάζει σε επισκεπτήριο φυλακής. Ήθελα να ήξερα δεν την βλέπουν όταν γυρίζουν τις σκηνές να τη βοηθήσουν;

Ο Στέφανος πριν ακόμη βγει έθεσε τους όρους του. Εμπιστοσύνη χωρίς επιφυλάξεις. Θα βάλει τη ζωή του σε νέα βάση ο αδικημένος. Να υποθέσω οτι εκτός απ τις συγνώμες που του οφείλουν στη φυλακή σκέφτηκε κι αυτές που οφείλει; Θα ζητήσει απ την Εύα μια συγνώμη που της διέλυσε τη ζωή; Θα ζητήσει απ τη Μαρίλια και τη Νεφέλη μια συγνώμη που τους στέρησε τον πατέρα τους για πράγματα που κάνει κι εκείνος; Τέλος να υποθέσω θα πάρει κι ένα τηλεφωνάκι στη Βοστώνη να ζητήσει μια συγνώμη απ το Μάνο; Τις ίδιες βρωμοδουλειές κάνουν και μάλιστα ο Στέφανος λίγο πιο άγρια με φόνους.

Ο Λευτέρης με νευρίασε αφάνταστα. Είναι τώρα αυτός ερωτευμένος άντρας; Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Αν δεν μπορεί να προσφέρει στην Εύα αυτό που της αξίζει αφήστε τη μόνη και παραδεχτήτε οτι το ρόλο της τον μπαχαλιάσατε. Τα ημίμετρα δεν ταιριάζουν σ αυτήν την ηρωίδα.

Το τσόκαρο την πάτησε και πήγε τους πίνακες μαζί με τα άλλα λάφυρα. Κάποιος την είδε και αποχαιρέτα τα λεφτά και τα διαμάντια καλό μου.

Απ όσο είδα στα προσεχώς στο επόμενο θα έχουμε συνέχεια. Συλλαμβάνουν το Νικόλα για φακελάκι; Εκτός κι αν είναι μια ακόμη σαχλή πλακίτσα για να γεμίζουν τα επεισόδια

Δεν εχω να πω τίποτα άλλο απο το να συμφωνησω μεχρι τελείας!
Λιγη περισσότερη προσοχη στα μελη της Παρεας, που όπως φαινεται απο την agb αυτοι φερνουν και τα νουμερα!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από jenoy Τρι Φεβ 08, 2011 8:49 pm

Μου αρεσε πολυ η σκηνη του Στεφανου και της Μελιτας
Η Μελιτα ειναι η μονη που καθεται στα καρβουνα μεχρι να βγει ο Στεφανος
και εκεινος φαινεται αποφασισμενος να ξεκαθαρισει τα πραγματα και να μην το ξανααμφισβητησει κανεις
Η Ερη ήξερε ότι εδινε ψευτικους πινακες στην Νταιζη αρα η θυσια της μετριαζεται, αυτη δεν ήταν που θα τα εδινε ολα για τον Στέφανο?
βεβαια ο Στέφανος λαμπαδα αναμμένη για την Ερη
Θέλω να δω πως θα φερθει στη Μελιτα όταν βγει γιατι αποψε μου φανηκε ψυχρος και αυτο δεν μου αρεσε καθολου
θελω τον Στέφανο να λιωνει για την Μελιτα και να απομακρυνει την Ερη

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 08, 2011 8:54 pm

Σαφώς καλύτερο απ'το χτεσινό. Μου άφησε μιά καλή αίσθηση στο τέλος, δεν ξέρω ακριβώς γιατί.... Ηταν μήπως επειδή είδαμε επιτέλους για 2 λεπτά το Στέφανο? Ο οποίος χάρηκε μεν που είδε τη Μελίτα, αλλά ήταν "μαγκωμένος" μαζί της, δεν την κοιτούσε σχεδόν καθόλου κατάματα, όλο αλλού κοίταζε, κι έκανε σαφή νύξη οτι έχει απηυδήσει να τον αμφισβητούν και να πρέπει συνεχώς να αποδεικνύει την αθωότητά του. Είμαι σίγουρη οτι , εκτός από τους διαλόγους, όλη του η ερμηνεία, λεπτά πράγματα που αυτός ξέρει να διαχειριστεί, έδειχνε οτι έχει σκηνοθετική "καθοδήγηση" όλο αυτό, και φυσικά χάρηκα! Η Μελίτα πάλι, φέρνει τα πάντα στο δικό της επίπεδο, αυτό του "τί ωραία θα περάσουμε πάλι, ναί, θα συζητήσουμε, και θα λέω οτι θές ν'ακούσεις, αλλά μόνο αν αφορά ευχάριστα πράγματα και αγκαλίτσες και φιλάκια (για να το πώ κομψά) !!!!

Κατόπιν χάρηκα που τα κορίτσια έμαθαν για τα παραμύθια του Λουκά και του Νικόλα, και τα έψαλαν του Λουκά ένα χεράκι. Για να μάθουν να τις υποτιμούν και να τις θεωρούν αδύναμες και λεπτεπίλεπτες, ενώ αυτοί είναι οι "μεγάλοι" και "σοβαροί" άντρες που σηκώνουν όλα τα βάρη και όλους τους κινδύνους!!!


Και που ο Λευτέρης θα έχει συζήτηση με το Στέφανο και την Εριέττα, μπορεί να μην βρούν άμεση λύση, αλλά και μόνο που θα το συζητήσουν, θα γίνει εκατέρωθεν κατανοητό οτι αυτοί τουλάχιστον δεν είχαν ανάμειξη και άρα δεν έχουν κακούς σκοπούς.

Ο Λουκάς με τη πετσέτα στο λαιμό και τα μαχαιροπήρουνα σε ετοιμότητα ήταν να σκάς στα γέλια! Κι όμως, αυτό το μεγάλο παιδί που κάνει αστεία με τα πάντα και φέρεται σαν έφηβος, είναι συγχρόνως ένας πολύ έξυπνος δικηγόρος, έντιμος άνθρωπος, αισθηματίας, πιστός φίλος, και .....πρωταθλητής στο ρίξιμο της τούρτας και στις φάρσες. Υποψιάζομαι οτι φάρσα δική του είναι και οι ...χειροπέδες που θα δούμε αύριο, τιμωρία για το σημερινό του Νικόλα!

Ο Μπέλλος δεν μπορεί, θα κατάλαβε οτι η Νταίζη του πήρε τα λύτρα, αφού ο Αστυνόμος του είπε οτι υπάρχει DVD της συνάντησής του με τον απαγωγέα και της δολοφονίας του. Ισως έκανε οτι δεν κατάλαβε, για να μην μπορέσει να τα βρεί η αστυνομία, και για να σκεφτεί έναν τρόπο να τα πάρει πίσω ο ίδιος.

Η Νταίζη πόσο παραδόπιστη και κακιά είναι, υποτίθεται οτι έχει τόσα λεφτά, πρέπει να δείχνει τόσο ξετσίπωτη στην Αντιγόνη? Δεν ξέρω τι θα γίνει μ'αυτήν, μόνο ο Χρήστος μπορεί να της δώσει το μάθημα που της χρειάζεται, αλλά θα το κάνει? Ελπίζω ναί!!!

Τελικά η Εριέττα έδειξε να έδωσε εν γνώσει της πλαστούς πίνακες, και μπράβο της! Εχει απόλυτο δίκιο, το καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό που της έδωσε ήταν αρκετό για τις πληροφορίες που πήρε... Οχι να την πιάσει και κορόιδο! Για μιά φορά η Νταίζη έφυγε με την ουρά κάτω απ'τα σκέλια και το ευχαριστήθηκα!

Αυτά από μένα, δεν έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στα Μυστικά, με ευχαριστούν ακόμα!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Φεβ 08, 2011 8:54 pm

Απ όσο είδα στα προσεχώς στο επόμενο θα έχουμε συνέχεια. Συλλαμβάνουν το Νικόλα για φακελάκι; Εκτός κι αν είναι μια ακόμη σαχλή πλακίτσα για να γεμίζουν τα επεισόδια
Νομίζω ήταν πλάκα...Γι' αυτό ο Λουκάς μπήκε και βγήκε...
Έχει φύγει πολλές φορές επειδή ο Νικόλας είχε δουλειά?

Εγώ για ένα πράγμα αναρωτιέμαι...
Έτσι κάνουν πάντα οι υπάλληλοι?
Να το πω στη μαμά μου, να μην την πιάνουν κορόιδο....

Και κάτι άλλο, ΕΝΑΣ μόνο ΕΝΑΣ χαρακτήρας θα βγει καθαρός σε αυτή την σαπουνόπερα?
ΕΛΕΟΣ...Και η Εριέττα? Οχι βέβαια ότι δεν το περίμενα.

Ο φίλος μας ο Λευτεράκης θα συνεχίσει να θέλει την Εύα ή θα γίνει και αυτός πλουραλιστής?
Έχω έτοιμο πλάνο: Την παραμονή του γάμου του με την Εύα θα κοιμηθεί με την Αννούλα... Κάτι σαν δωρέα..Και εκεί θα καταλάβει πόσο ιν λάβ είνα μαζί της και θα γίνουν το ζευγάρι τον καταπιεσμένων!

Το επεισόδιο εννοείται δεν το ψήφισα....
Φιλιάάά!


Υ.Γ Άσχετο αλλά μόνο στην κοιλιά της Νόρας βρήκαν να είναι ρεαλιστές?
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Φεβ 08, 2011 8:56 pm

Το αποψινό μετριότατο.
Τι να σχολιάσεις και τι να αφήσεις;
Μελίτα: καλά αυτή έγινε ηθοποιός με το ζόρι.
Λουκά; ο φτωχός συγγενής
Νόρα: πόσο θα αντέξει τη Μελίτα και πόσο το Λουκά που μας το παίζει άγριο ατίθασο νιάτο δε δουλεύω δε δουλεύω.ναι αλλά τους λογαριασμούς Λουκάκο;Τέτοια μετάλλαξη λοιπόν;
Εύα: καλά από περιπέτεια σε περιπέτεια
Νικόλας:όσο πάει και καλυτερεύει.Πολύ μου αρέσει και δε του το είχα.
Δάφνη; η καλή απλή , δυναμική Δάφνη
Αμαλία: γιατι πάτε να κάψετε ένα καλό χαρτί που έχετε;
Ρούσσος: ο γνωστός στωικός Κατρανίδης
Νταίζη: ουφ πια!!!!!!!
Στέφανος: καλά μια ματιά του τα λέει όλα.Εννοείτε ότι στις κοινές σκηνές με την εθνική σφουγγαρίστρα κοιτάμε μόνο τα μάτια του και τις εκφράσεις του. Τα λένε όλα.
Ηλίας: πώς μπλέχτηκες εκεί μέσα ;
Μπέλλος: ο Αλ Καπόνε του 21ου αιώνα!!!!!!!!!!
Μάριος-Άγγελος: όλα τα λεφτά.
Μαρίλια: καλό θα είναι λίγο να την καλμάρουν. Δεν λέει να συνεχίσει έτσι.Κουράζει.Καλύτερα να μην τη βλέπουμε , αν είναι να είναι έτσι!!
[b]

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Φεβ 08, 2011 8:57 pm

jenoy έγραψε:
Η Ερη ήξερε ότι εδινε ψευτικους πινακες στην Νταιζη αρα η θυσια της μετριαζεται, αυτη δεν ήταν που θα τα εδινε ολα για τον Στέφανο?
1) Εδωσε πινακες του πατέρα της. Η αξία αυτών των πινάκων, μάλλον μεγαλύτερη - τουλάχιστον προσωπικά- είναι για αυτήν.
2) Εδωσε και χρήματα, αυτά τα ξεχνάμε?
3) Και 1ευρω να έδινε, απο την στιγμή που έχει να κερδίσει τίποτα, είναι κάτι. Δεν μετριάζει την θυσία της το γεγονός οτι έδωσε πλαστούς πίνακες.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Φεβ 08, 2011 9:00 pm

loukitsa έγραψε:
ntina fan έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟΣΟ ΠΑΤΟ Η ΕΥΑ; ειναι δυνατον να ειναι μεσα στα γελια με την μελιτα και να την λεει αντε να ηρεμισεις και εσυ. ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ ΜΕΓΑΛΗ!!!!! και να της λεει θα τα πουμε.ΕΛΕΟΣ!!!!!!! δεν σχολιαζω σκηνη ευας λευτερη. θα ξε.........σω. δεν μου αρεσε επισης η αγγελα στην φραση ε δεν ειμαστε και υπερανω χρηματων. μπα γιατι εγω αλλα θυμαμαι; δεν λεω να πανε τα λεφτα στον αγγελο. αλλα και η αγγελα λοβοτομη επαθε; οικογενειακως εχουν λοβοτομηθει.μαριλια ευα αγγελα

Γενικα την Ευα την εχουν σαν χαρακτηρα πολυ
οπου φυσαει ο ανεμος παω......κολλητες με τη Μπεκρουλίταθα τις κανουν!
λιγη προσοχη δεν βλάπτει.Αυτο ήθελα απλα να σχολιασω λοβοτομη σε Αγγέλα και Μαριλια δεν ειδα Neutral
ntina fan τι εννοεις λιγη προσοχη δεν βλαπτει; εγω ειδα λοβοτομη σε αγγελα γιατι παντα ελεγε δεν θελει χρηματα και μαλιστα τετοια ειναι τιμιοι ανθρωποι ελεγε. οσο για την μαριλια δεν ηθελε να δει την μελιτα της τα ειχε σουρει και πηγε σπιτι της να κομηθει; δεν λεω να πηγαινει σπιτι γιατι εχει την αδερφουλα της αλλα οχι και ετσι.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 08, 2011 9:28 pm

Ωστε η Εριέττα ήξερε ότι οι πίνακες είναι πλαστοί....Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Icon_big_frown
Ξεφτιλίστε κι άλλο την Εύα! Μπορείτε Impatient Impatient
Και το Λουκά! Μπορείτε Impatient Impatient
Θεϊκό το βλεμματάκι της αδερφούλας του πάντως στην Άννα! oscar
Μπέλλος! Σήμερα κόβω τις φλέβες μου για πάρτη του! huhu
Για να δείτε το Μπέλλο μέσα από τα δικά μου μάτια! lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Φεβ 08, 2011 9:32 pm

Πολύ φοβάμαι, μη μου το γυρίσει σε γαστρεντερίτιδα....
Χάλια το στομάχι μου το τελευταίο διμήμερο, χάλια.
Αναγούλα και ολοήμερη ναυτία -όχι, εγώ ΔΕΝ εγκυμονώ....
Απ'την αηδία γι'αυτά που βλέπω είναι!!! wall

Μια σκηνή θα κρατήσω: Στέφανος Μελίτα. Α, ρε Σταύρου, κεντάς.... το βλέμμα που δεν αντάμωνε, οι εκφράσεις, το χαμόγελο που δεν εμφανίστηκε και τέλος, το χεράκι που δεν σηκώθηκε.... : respect :

Και θα τη συνδυάσω με την Εριέτα, που εμφάνισε μια άλλη της πτυχή πιο καθαρά σήμερα. Λογικό και αναμενόμενο. Και με έκανε να σκεφτώ, ότι απεδέχθη "σκοτεινή πλευρά Στέφανου", διότι ταιριάζει μάλλον με τη δική της..... Όμοιος στον όμοιο, βάλε αυτούς τους δυο μαζί να χαίρονται με τις δουλειές, τους πίνακες και τα διαμάντια τους, κι όσο για σενα κατσαρό βλαμμένο κοριτσάκι που δεν έχεις αποφασίσει ακόμα το βάθος των συναισθημάτων σου (λέμε τώρα), άντε να παίξεις με τις κούκλες της κόρης που δεν θυμάσαι ότι έχεις....

Και, α ναι, σήμερα ο Μπέλλος στο κελί με έπεισε ότι είναι ψυχάκιας.... μπράβος, καλός ήταν. Μου φάνηκε βέβαια λίγο περίεργο που δεν άρχισε να μονολογεί πάλι..... sisi

Για τα ρέστα με κάλυψε η Clarabelle. Μυρίζει καμμένο -και καμμένο άσχημα.....
αυτά τα ολίγα, γιατί γράφω και με το αριστερό, δεμένο το δεξί από άγρια τενοντίτιδα.... Aww Aww (πονάωωωωω....)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Φεβ 08, 2011 9:39 pm

JESSIE έγραψε:Σαφώς καλύτερο απ'το χτεσινό. Μου άφησε μιά καλή αίσθηση στο τέλος, δεν ξέρω ακριβώς γιατί.... Ηταν μήπως επειδή είδαμε επιτέλους για 2 λεπτά το Στέφανο? Ο οποίος χάρηκε μεν που είδε τη Μελίτα, αλλά ήταν "μαγκωμένος" μαζί της, δεν την κοιτούσε σχεδόν καθόλου κατάματα, όλο αλλού κοίταζε, κι έκανε σαφή νύξη οτι έχει απηυδήσει να τον αμφισβητούν και να πρέπει συνεχώς να αποδεικνύει την αθωότητά του. Είμαι σίγουρη οτι , εκτός από τους διαλόγους, όλη του η ερμηνεία, λεπτά πράγματα που αυτός ξέρει να διαχειριστεί, έδειχνε οτι έχει σκηνοθετική "καθοδήγηση" όλο αυτό, και φυσικά χάρηκα! Η Μελίτα πάλι, φέρνει τα πάντα στο δικό της επίπεδο, αυτό του "τί ωραία θα περάσουμε πάλι, ναί, θα συζητήσουμε, και θα λέω οτι θές ν'ακούσεις, αλλά μόνο αν αφορά ευχάριστα πράγματα και αγκαλίτσες και φιλάκια (για να το πώ κομψά) !!!!

Κατόπιν χάρηκα που τα κορίτσια έμαθαν για τα παραμύθια του Λουκά και του Νικόλα, και τα έψαλαν του Λουκά ένα χεράκι. Για να μάθουν να τις υποτιμούν και να τις θεωρούν αδύναμες και λεπτεπίλεπτες, ενώ αυτοί είναι οι "μεγάλοι" και "σοβαροί" άντρες που σηκώνουν όλα τα βάρη και όλους τους κινδύνους!!!


Και που ο Λευτέρης θα έχει συζήτηση με το Στέφανο και την Εριέττα, μπορεί να μην βρούν άμεση λύση, αλλά και μόνο που θα το συζητήσουν, θα γίνει εκατέρωθεν κατανοητό οτι αυτοί τουλάχιστον δεν είχαν ανάμειξη και άρα δεν έχουν κακούς σκοπούς.

Ο Λουκάς με τη πετσέτα στο λαιμό και τα μαχαιροπήρουνα σε ετοιμότητα ήταν να σκάς στα γέλια! Κι όμως, αυτό το μεγάλο παιδί που κάνει αστεία με τα πάντα και φέρεται σαν έφηβος, είναι συγχρόνως ένας πολύ έξυπνος δικηγόρος, έντιμος άνθρωπος, αισθηματίας, πιστός φίλος, και .....πρωταθλητής στο ρίξιμο της τούρτας και στις φάρσες. Υποψιάζομαι οτι φάρσα δική του είναι και οι ...χειροπέδες που θα δούμε αύριο, τιμωρία για το σημερινό του Νικόλα!

Ο Μπέλλος δεν μπορεί, θα κατάλαβε οτι η Νταίζη του πήρε τα λύτρα, αφού ο Αστυνόμος του είπε οτι υπάρχει DVD της συνάντησής του με τον απαγωγέα και της δολοφονίας του. Ισως έκανε οτι δεν κατάλαβε, για να μην μπορέσει να τα βρεί η αστυνομία, και για να σκεφτεί έναν τρόπο να τα πάρει πίσω ο ίδιος.

Η Νταίζη πόσο παραδόπιστη και κακιά είναι, υποτίθεται οτι έχει τόσα λεφτά, πρέπει να δείχνει τόσο ξετσίπωτη στην Αντιγόνη? Δεν ξέρω τι θα γίνει μ'αυτήν, μόνο ο Χρήστος μπορεί να της δώσει το μάθημα που της χρειάζεται, αλλά θα το κάνει? Ελπίζω ναί!!!

Τελικά η Εριέττα έδειξε να έδωσε εν γνώσει της πλαστούς πίνακες, και μπράβο της! Εχει απόλυτο δίκιο, το καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό που της έδωσε ήταν αρκετό για τις πληροφορίες που πήρε... Οχι να την πιάσει και κορόιδο! Για μιά φορά η Νταίζη έφυγε με την ουρά κάτω απ'τα σκέλια και το ευχαριστήθηκα!

Αυτά από μένα, δεν έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στα Μυστικά, με ευχαριστούν ακόμα!!!
JESSIE, συμφωνώ με όσα γράφεις. Τελικά είχες δίκιο για τους πίνακες. Πάντως χάρηκα πολύ με την τάπα της Έρης στη Νταίζη! Μου λύθηκε και η απορία γιατί η Εριέττα προσφέρθηκε να δώσει και χρήματα στη Νταίζη, ενώ δεν της τα είχε ζητήσει.

Πάντως επειδή τόσο καιρό μας έκανε εντύπωση που ήταν τέλεια, αν ο τρόπος των σεναριογράφων να μας δείξουν ότι δεν είναι και τόσο τέλεια είναι να εμφανίσουν ως τρωτά σημεία το γεγονός ότι έδωσε πλαστούς πίνακες στη Νταίζη (μαζί με χρήματα βέβαια) και το γεγονός ότι θέλει το μερίδιό της από τα διαμάντια, πραγματικά χαίρομαι. Γιατί μετά από τόση τελειότητα, φοβόμουνα πολύ χειρότερα...

Εξακολουθώ να μην έχω καταλάβει αν η Εριέττα ήξερε ότι τους πίνακες τους είχε ζωγραφίσει ο πατέρας της. Γιατί αν ήξερε ότι υπάρχουν πίνακές του, γιατί να ρωτάει το Ρούσσο και το Στέφανο; Γενικά πάντως ένα πράγμα έχω καταλάβει. Καθόμαστε και αναλύουμε με τις ώρες λεπτομέρειες που είμαι σίγουρη ότι οι σεναριογράφοι ούτε που τις έχουν σκεφτεί ποτέ. Επίσης είπαμε, τους διαλόγους άλλοι τους γράφουν τις μονές μέρες, άλλοι τις ζυγές, οπότε ας μην έχουμε και πολλές απαιτήσεις...

Στη σκηνή Στέφανου – Μελίτας μου έκανε εντύπωση το βλέμμα του Σταύρου και το γεγονός ότι, ενώ ο Στέφανος είχε να δει τη Μελίτα τόσο καιρό, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε να αναφέρει ήταν το θέμα της εμπιστοσύνης κι εκείνη προσπάθησε να το προσπεράσει χωρίς να δώσει την απαραίτητη σημασία, όπως κάνει πάντα. Είναι εμφανές ότι δεν έχει καταλάβει τίποτα...

Μόνο που εμένα, δεν μπορώ να προσδιορίσω γιατί ακριβώς, μάλλον ήταν πολλά μαζί, δεν μου άφησε και τόσο θετική αίσθηση το επεισόδιο...

Υ.Γ. Clarabelle, συμφωνώ και με το δικό σου σχολιασμό! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τρι Φεβ 08, 2011 10:05 pm

Ευα-Δαφνη--------> Θεες!!! Ειναι υπεροχες μαζι!!!
Ευα-Δαφνη-Λουκας--------> Φοβερη σκηνη και το υφος της Δαφνης προς τον Λουκα θεϊκό!!!!
Λουκας-Νορα------> Τι να πω για αυτους τους δυο? Οταν ειναι μαζι απογειωνουν την καθε σκηνη!!!
Λουκας-Νικολας------> πολυ γελιο!!!!
Ευα-Λευτερης---------> Αν η Ευα θα ειναι ευτυχισμενη μαζι του τοτε να μεινει!!!! Ειναι καλο παιδι!!!
Νταιζη-Χρηστος-----> Πολυ ωραια σκηνη!!! Υπαρχει χημεια σε αυτο το ζευγαρι και για αυτο μου αρεσει!!!
Νταιζη στην αποθηκη-------> Εκει λεει πως με αυτα τα λεφτα θα ζησει μια κανονικη ζωη με τον Χρηστο!!! Ε ναι ρε παιδια αν την σημερον ημερα δεν εχει το καθε σπιτικο 30 δις και ενα σωρο διαμαντια δεν μπορει να ζησει!!! Απορω πως εχω επιβιωσει χωρις αυτα!!! Θαυμα!!!!!
Μπελλος---------> Τελος!!!!
Μαριουλης-Αγγελουκος-------> Φατσουλες ειναι μωρε!!! Κουκλια!!! Ε θα πηραν απο τις μαμαδες τους!!! Οχι οτι οι μπαμπαδες πανε πισω!!!!

Ενα oscar για τους: Πετρακη Ξυλα Δρακουλακη Γιαννακοπουλο και Γεοργονη!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 08, 2011 10:15 pm

Θα ζητήσει απ τη Μαρίλια και τη Νεφέλη μια συγνώμη που τους στέρησε τον πατέρα τους για πράγματα που κάνει κι εκείνος; Τέλος να υποθέσω θα πάρει κι ένα τηλεφωνάκι στη Βοστώνη να ζητήσει μια συγνώμη απ το Μάνο; Τις ίδιες βρωμοδουλειές κάνουν και μάλιστα ο Στέφανος λίγο πιο άγρια με φόνους.

Μαρία, από πού βγαίνει οτι ο Στέφανος φταίει που η Νεφέλη και η Μαρίλια στερήθηκαν τον πατέρα τους? Η Μαρίλια δεν ήξερε καν ώς τα 17 της οτι ο Μάνος ήταν πατέρας της, όπως κι ο ίδιος άλλωστε, γιατί το κράτησε μυστικό η Εύα. Οταν έχασε στην αρχή τον όμιλο, αυτό έγινε κατόπιν εντολής της Εύας, και με τη βοήθεια των μετοχών της Εύας... Και κανείς δεν του φταίει αν μέσα στή λύσσα του να εκδικηθεί, αγόρασε (με πλάγια μέσα και κάτω απ'το τραπέζι) τον χρεωκοπημένο όμιλο, χωρις να τσεκάρει τίποτε, κι έτσι έφτασε στην πτώχευση. Και κανείς δεν τον υποχρέωσε να φύγει, μόνος του το αποφάσισε, δήθεν για να βρεί τη χαμένη του αξιοπρέπεια.... Οσο για τη Νεφέλη, η αρχική αιτία που έχασε τον πατέρα της ήταν που χώρισαν με τη μάνα της. Και κατόπιν τον έχασε κι από πατέρα του σαββατοκύριακου, γιατί αποφάσισε να τους αφήσει στην τύχη τους και να φύγει για Αμερική.
Αυτά είναι τα γεγονότα, δεν θα τον βγάλουμε και άγιο το Μάνο τώρα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Φεβ 08, 2011 10:21 pm

Σήμερα μου άρεσαν :

Το φόρεμα της Αντιγόνης Δρακουλάκη !!!
Οι ΛουκαΝορικές σκηνές !!!
Το θεικό βλέμμα της κυρίας Στέλλας όταν ήρθαν να πάρουν τι Νταζουλίνννι στο τμήμα !!!
Τα ονόματα που έλεγε ο Λουκάς και η Νόρα του έκανε ναζάκια για να μην την συνχίζει Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 226538 !!!!
Λουκάς-Νικόλας ...η αλήθεια είναι οτί το έχουν παρακάνει με το Λουκά αλλά είναι γλυκούλης και έχει πλάκα...
Το βλέμμα της Γεωργόνη προς τον Πετράκη όταν η Δάφνη έκανε παρατήρηση στον Λουκά Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 195890 !!!!
Τα παιζάκια της Εδέμ !!!

.....και ώστε ή3ερε και η Έρη.....


Θα ψηφίσω Πολύ Καλό με επειίκια γιατί εναλάσσονταν σχετικά γρήγορα οι σκηνές και μόνο με τον Μπέλο που μάλλον -Τέλος-όπως το κόβω βαρέθηκα....
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 08, 2011 10:25 pm

JESSIE έγραψε:Θα ζητήσει απ τη Μαρίλια και τη Νεφέλη μια συγνώμη που τους στέρησε τον πατέρα τους για πράγματα που κάνει κι εκείνος; Τέλος να υποθέσω θα πάρει κι ένα τηλεφωνάκι στη Βοστώνη να ζητήσει μια συγνώμη απ το Μάνο; Τις ίδιες βρωμοδουλειές κάνουν και μάλιστα ο Στέφανος λίγο πιο άγρια με φόνους.

Μαρία, από πού βγαίνει οτι ο Στέφανος φταίει που η Νεφέλη και η Μαρίλια στερήθηκαν τον πατέρα τους? Η Μαρίλια δεν ήξερε καν ώς τα 17 της οτι ο Μάνος ήταν πατέρας της, όπως κι ο ίδιος άλλωστε, γιατί το κράτησε μυστικό η Εύα. Οταν έχασε στην αρχή τον όμιλο, αυτό έγινε κατόπιν εντολής της Εύας, και με τη βοήθεια των μετοχών της Εύας... Και κανείς δεν του φταίει αν μέσα στή λύσσα του να εκδικηθεί, αγόρασε (με πλάγια μέσα και κάτω απ'το τραπέζι) τον χρεωκοπημένο όμιλο, χωρις να τσεκάρει τίποτε, κι έτσι έφτασε στην πτώχευση. Και κανείς δεν τον υποχρέωσε να φύγει, μόνος του το αποφάσισε, δήθεν για να βρεί τη χαμένη του αξιοπρέπεια.... Οσο για τη Νεφέλη, η αρχική αιτία που έχασε τον πατέρα της ήταν που χώρισαν με τη μάνα της. Και κατόπιν τον έχασε κι από πατέρα του σαββατοκύριακου, γιατί αποφάσισε να τους αφήσει στην τύχη τους και να φύγει για Αμερική.
Αυτά είναι τα γεγονότα, δεν θα τον βγάλουμε και άγιο το Μάνο τώρα....


Ας πούμε λοιπόν οτι δεν ισχύει για τη Μαρίλια για να σου κάνω τη χάρη αν κι αυτή έχασε τον πατέρα εκεί που άρχιζε να δένεται μαζί του
Η Νεφέλη όμως ήταν παιδί του Μάνου που το αγαπούσε πέρα απο κάθε αμφιβολία που το είδε να λέει τα πρώτα του λογάκια να κάνει τα πρώτα του βήματα και δέθηκε μαζί του τόσο όσο ο Άγγελος δεν θα δεθεί ΠΟΤΕ μ αυτόν τον πατέρα που έφτασε το παιδί του εξι μηνών για να μάθει κατά τύχη οτι το βράδυ πριν το κοιμήσουν το κάνουν μπανάκι κι ο Στέφανος με τη λυσασμένη του εκδίκηση (για το τίποτα μιας κι η Αντιγόνη απ το ίδρυμα εμπορευόταν διαμάντια τελικά) της τον στέρησε
Τον εκδικήθηκε για τις επαγγελματικές του λαμογιές ποιός; Αυτός που όχι μόνο όσα έχει και δεν έχει είναι απο παράνομο εμπόριο αλλά έχει μπλεχτεί και με εντολές δολοφονίας.
Όχι ο Μάνος δεν ηταν άγιος αλλά ο Στέφανος είναι δυό φορές χειρότερος.
Όσο για την Εύα της διέλυσε τη ζωή για το τίποτα μιας και λέει οτι γι αυτόν δεν ήταν παρα ένα τρόπαιο. Την τρομοκράτησε την εκμεταλεύτηκε τη δούλεψε και όλα αυτά ξέροντας τι είχε περάσει στη ζωή της. Της φέρθηκε άνανδρα και της οφείλει όχι μία αλλά χίλιες συγνώμες.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Φεβ 08, 2011 10:29 pm

ναι να του ζητησει συγνωμη τον μανο του κατεστρεψε την ζωη ο στεφανος. ο μανος εκανε βρωμοδουλειες και ξανα λεω εκανε δεν κανει μας εδειξε να φευγει για Αμερικη για μια καθαροτατη δουλεια το ειχε πει. ΑΛΛΑΞΕ. Ο ΜΑΝΟΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΓΙΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΘΛΙΟΣ. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΔΗΘΕΝ ΠΑΝΤΑ ΕΥΘΥΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΡΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ. η νεφελη δεν τον εχασε τον πατερα της τον εβλεπε καθημερινα. σε αντιθεση με την μαριλια και τον αγγελο. αυτα και συγνωμη που τα εγραψα εδω αλλα δεν εβρισκα το αναλογο τοπικ. συγνωμη.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Τρι Φεβ 08, 2011 10:30 pm, 1 φορά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Φεβ 08, 2011 10:30 pm

Η σκηνή Στέφανου - Μελίτας ήταν υπέροχη!!
Ο Στέφανος ακόμα δεν μπορεί και δεν τολμά να πιστέψει ότι θα αποφυλακιστεί. Η ψυχολογία του είναι πεσμένη και προσπάθησε να είναι συγκρατημένος απέναντι στον ενθουσιασμό της Μελίτας. Όμως υπήρξαν οι αυθόρμητες στιγμές όπου φάνηκε η λαχτάρα του για την Μελίτα. Το αυθόρμητο χαμόγελό του μόλις την είδε στο επισκεπτήριο και στο τέλος που γέλασε χαρούμενος με την ιδέα να βγει τελικά από την φυλακή ήταν καταπληκτικό!
Αλλά το αποκορύφωμα ήταν που ο Στέφανος και η Μελίτα προσπαθούσαν να αγγίξει ο ένας το χέρι του άλλου μέσα από το τζάμι του επισκεπτηρίου. Είναι απίστευτο το πόση αγάπη και πόσο έρωτα περικλείει αυτή η μικρή κίνηση!
Η Μελίτα με την ζεστασιά, την δοτικότητά της, την τρυφερότητά της ενθάρρυνε τον Στέφανο, του αποκάλυψε μια αχτίδα φωτός.
Από αυτά που είπε ο Στέφανος, τα σημαντικά ήταν δύο. Πρώτα που παραδέχτηκε πόσο σκληρό ήταν και για τον ίδιο το να μην βλέπει την Μελίτα και δεύτερον ότι πλέον δεν θα δεχτεί να αμφισβητεί κανείς την αθωότητά του.
Οι Σταύρου - Παπά για άλλη μια φορά έδωσαν ρέστα και κέρδισαν τις εντυπώσεις!!

Η Εριέττα στην αρχή της σαιζόν είχε παρουσιάσει ένα σκληρό πρόσωπο και τώρα αυτό επανέρχεται στην επιφάνεια. Όχι μόνο έδωσε εν γνώσει της πλαστούς πίνακες στην Νταίζη οπότε είναι να αναρωτιέται κανείς τι στο καλό θυσίασε για τον Στέφανο αλλά από αυτά που είπε στην Άννα φάνηκε ότι την χρησιμοποίησε για να κάνει τον Μπέλλο και τον Λευτέρη να την θεωρήσουν αθώα. Η Άννα καλά θα κάνει να αντιδράσει σε αυτό.

Η Εύα δεν θέλει να εγκαταλείψει τα όνειρα που έκανε με τον Λευτέρη κι έτσι έκανε καλά που του ζήτησε να μείνει.
Η σχέση της με την Μελίτα έχει τεθεί σε υγιή βάση. Πλέον η κάθε μία ζει τον έρωτά της.

Κατονομάζοντας την Νταίζη ως συνεργό του ο Μπέλλος έδειξε ότι γι' αυτόν δεν τελειώνουν όλα με την σύλληψή του. Σχεδιάζει εκδικήσεις και αντεκδικήσεις.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Φεβ 08, 2011 10:34 pm

υγιη σχεση ευας μελιτας; η ευα ερωτευτηκε;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. κ αι καλα απο την μελιτα αυτο το περιμενα γιατι ειναι πολυ αθλια σαν ρολος αλλα απο την ευα; σημερα βλεποντας την σκηνη να μιλαει η ευα ετσι στην μελιτα ειπα οτι ο ρολος της ειναι οπου φυσαει ο ανεμος
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 08, 2011 10:41 pm

Μαρία, αυτά που λές θα ίσχυαν αν ο Μάνος είχε ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙ να φύγει. Αλλά φυσικά δεν έγινε κάτι τέτοιο. Μόνος του αποφάσισε να φύγει --εντελώς ξαφνικά και εκεί που λέγαμε οτι τα ξαναβρήκε με την Εύα -- γιατί? Γιατί ντράπηκε που η Μαρίλια έδωσε τα λεφτά για να τον γλυτώσει απ'τη φυλάκιση? Ας γελάσω! Εφυγε γιατί επρεπε να φύγει (ξέρουμε καλά τους λόγους) , ενώ θα μπορούσε, ας πούμε, να πέσει θύμα τροχαίου!
Οπως ξέρουμε, την εκδίκησή του ο Στέφανος τη σταμάτησε, οπότε τι λέμε? Και αυτήν την εκδίκηση που ΣΚΟΠΕΥΕ να κάνει (αλλά δεν έκανε) την ήθελε γιατί έβαλαν τη μάνα του φυλακή και έγινε φυτό κι όχι για τις επαγγελματικές επιλογές του Μάνου.... Απεναντίας, είδαμε οτι είχαν και ΜΑΖΙ τέτοιου είδους επαγγελματικές ασχολίες....
Κι αν ο Στέφανος δεν ξέρει οτι το μωράκι κάνει μπανάκι κάθε βράδυ, τουλάχιστον αυτός ΗΘΕΛΕ να είναι μπροστά στη γέννα του παιδιού του, και τον εμπίδισαν, ενώ ο Μάνος την ώρα που γεννιιόταν η Νεφέλη ήταν στο Παρίσι με την Εύα!
Και αυτό οτι κατέστρεψε τη ζωή της Εύας γιατί την θεωρούσε τρόπαιο, εγώ θα ήθελα πολύ να με πολιορκήσει κάποιος και να με παντρευτεί, θεωρώντας με τρόπαιο, δηλαδή βραβείο, δηλαδή κάτι που αξίζει να αγωνιστείς για να το αποκτήσεις!!!! Ο Στέφανος ήταν εντάξει και με την Εύα, εκείνη αρνήθηκε να τον παντρευτεί, δύο φορές, και κατόπιν άλλαξε γνώμη, το μοναδικό λάθος του Στέφανου ήταν οτι πήγε εκείνο το βράδυ στο σπίτι της Μελίτας και της έδωσε ένα αποχαιρετιστήριο φιλί.
Μην προσπαθούμε να βγάλουμε το Μάνο αρνάκι του Θεού, γιατί δεν ήταν. Αυτός ήταν η αιτία για την δυστυχισμένη ζωή της Εύας, μ'αυτόν είχε το αρρωστημένο κόλλημα η Εύα, κι ο Στέφανος δεν είχε καμμιά δουλειά σ'αυτό.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 500 - Ημερομηνία 08-02-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Φεβ 08, 2011 10:42 pm

jenoy έγραψε:Μου αρεσε πολυ η σκηνη του Στεφανου και της Μελιτας
Η Μελιτα ειναι η μονη που καθεται στα καρβουνα μεχρι να βγει ο Στεφανος
και εκεινος φαινεται αποφασισμενος να ξεκαθαρισει τα πραγματα και να μην το ξανααμφισβητησει κανεις
Η Ερη ήξερε ότι εδινε ψευτικους πινακες στην Νταιζη αρα η θυσια της μετριαζεται, αυτη δεν ήταν που θα τα εδινε ολα για τον Στέφανο?
βεβαια ο Στέφανος λαμπαδα αναμμένη για την Ερη
Θέλω να δω πως θα φερθει στη Μελιτα όταν βγει γιατι αποψε μου φανηκε ψυχρος και αυτο δεν μου αρεσε καθολου
θελω τον Στέφανο να λιωνει για την Μελιτα και να απομακρυνει την Ερη

Και μένα μου άρεσε η σκηνή τους!
Συμφωνώ σε αυτό που λες για την Εριέττα - είναι ύποπτη η σκληρότητα με την οποία μίλησε στην Νταίζη και στην Άννα και πάνω απ' όλα το ότι έδωσε πλαστούς πίνακες όταν διατρανούσε σε όλους ότι θα έκανε το παν για το Στέφανο. Το παν αλλά μην ξεχνάμε και την τσέπη μας, αποδείχτηκε τελικά! Στον Στέφανο όμως η Εριέττα έχει δείξει άλλη εικόνα.
Ο Στέφανος ήταν μαγκωμένος. Έλεγε "αν βγω" και "άμα βγω" αποδεικνύοντας έτσι ότι δεν το πιστεύει ότι θα βγει και ήθελε να προστατέψει την Μελίτα από ενδεχόμενη απογοήτευση. Στις στιγμές που χαλάρωσε και φέρθηκε αυθόρμητα (στην αρχή, στο τέλος και όταν ακουμπούσε το τζάμι προσπαθώντας να την αγγίξει) φάνηκε το πόσο θέλει κι αυτός να βγει και να την αγγίξει.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης