Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

+36
evanna
Foulitsa
aglaitsa
ilio
stefistaroy
almaresi
kapetanissa
tzibirdika
verile_mistika
Cancoon
Aria
annoula!
Dorina <3 Πέτρος
evaki16
soso
tsourdalitsa
alkisti
afroditi_norakii
nikidanis
ειρηνη7
edem4ever
zwi
Δ.Μπέλλος
nefelik
JESSIE
AmaliaPetros_fan1
pasxalitsa
taradoula
fay66
gxnel
kallialoukanorikhmpoumpou
ntina fan
jenoy
Dimitraaa
marakii
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap36%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 36% 
[ 31 ]
Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap29%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 29% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap24%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 24% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 11% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 85
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 09, 2011 6:55 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Φεβ 09, 2011 8:04 pm

Aπό εμένα Τέλειο θα επανέλθω αργότερα με αναλυτικό σχολιασμό......

Τελικά με έλιωσε η πρόταση γάμου της Νόρας Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 681539
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Τετ Φεβ 09, 2011 8:07 pm

ΤΕΛΕΙΟ...
Ήμουν έτοιμη να κλάψω στην πρόταση γάμου.. η ένταση της τηλεόρασης από το 18 που απλά άκουγα τι ειπώθηκε εκτοξευτηκε στο 38.. Razz
Έλιωσα με τα Λουκανορικά φιλάκια..
Δεν μπορούσα να σταματήσω να χαμογελάω στις σκηνές με τις ανακοινώσεις για τον γάμο στην παρέα..
μου άρεσε πολύ και η υποδοχή Στέφανου - Χρήστου από Μελίτα & Νταίζη αντίστοιχα..

Στενοχωρήθηκα κατά κάποιο τρόπο με Αμαλία - Ρούσσο..

Υ.Γ Μου φάνηκαν λίγο βιαστικά βέβαια που έγιναν ολα αυτά μέσα σε 10 λεπτά με το γάμο..αλλα συνηθίζω να μην κολλάω σε λεπτομέρειες και να
χαίρομαι για την ουσία οπότε ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ! Wink Υπομονή τα καλύτερα έρχονται.. ΛΟΥΚΑΣ & ΝΟΡΑ <3 ή μάλλον.. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΑΝΤΙΓΟΝΗ :)
αυτή η χημεεεείιαααα..
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από jenoy Τετ Φεβ 09, 2011 8:11 pm

Παιδια μου αρεσε πολυ η σκηνη της αποφυλακισης που ο Στεφανος επεσε στην αγκαλια της Μελιτας, επισης ήταν τρυφερος μαζι της και σε στιγμιοτυπο μεσα στη φυλακη ,
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να μεινουν και μαζι οπως λενε και να ειναι για παντα μαζι
Οσο για την Εριεττα νομιζω οτι πρεπει να φυγει οπως την συμβουλεψε ο Λουκας για να μπορεσει να ξεπερασει τον Στεφανο
που τετοια τυχη ομως θα μας ταλαιπωρησει πολυ ακομα η Ερη

jenoy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τετ Φεβ 09, 2011 8:15 pm

και εκει που πηγα να ψηφισω καλο το επεισοδιο για 2 λογους ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΑΥΤΟ 1 ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΛΟΥΚΑΣ ΝΟΡΑ ΚΑΙ 2 ΓΙΑΤΙ ΕΔΕΙΞΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΤΕΡΗ. ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΜΕΤΡΙΟ. για την τελευταια σκηνη. ΣΥΧΑΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΜΠΕΚΡΟΥ. ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΚΡΟΥ; γιατι; οταν χωρισε ο μανος με την αθλια και πηγαινε ο μανος να δει το νεφελακι τον ακολουθουσε η ευα; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΑΘΛΙΑ ΕΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΜΕ ΤΗΣ ΕΥΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΕΥΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΒΡΙΖΕ; ΑΙΣΧΟΣ ΠΟΙΑ. κατα αλλα μου αρεσε τρελλα η πλακα του λουκα στον νικολα πεθανα στο γελιο. του παει τρελλα του Πετρακη η κωμικη σκηνη. σκιζει. ΤΟ ΚΑΤΑ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΛΙΓΟ ΤΕΡΗ. η σκηνη αδιαφορη και αθλια. το εσωζε ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ η Ερριετα υποφερει και η μπουκλα χαιρετε. ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Τετ Φεβ 09, 2011 8:26 pm, 1 φορά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από kallialoukanorikhmpoumpou Τετ Φεβ 09, 2011 8:18 pm

όντως σήμερα άξιζε το επεισόδιο!!!! ειδικά σκηνή της Νόρας και του Λουκά απλά σ'έκανε να λιώσεις... έπισης σήμερα ήταν πολύ ωραία και η σκηνή της Αμαλίας καθώς και του Χρήστου με τη Νταίζη μόνο και μόνο για την τάπα που της έριξε!!! σήμερα οσκαράκια στις σταθερές αξίες των μυστικών (Δρακουλάκη, Πετράκη, Ξυλά , Γιαννακόπουλο , Γεωργόνη... ) καθώς επίσης στην κ.
Πεφάνη και τον Κασσανδρινό...
Υ.γ αν και δεν συνηθίζω να σχολιάζω σήμερα νομίζω πως άξιζε...
πάντως διαβάζοντας τα δικά σας σχόλια συμφορουμάκια μου γελάω πολύ, έχετε όλα σας απίστευτο χιουμοράκι... Cool

kallialoukanorikhmpoumpou

Θηλυκό Ασχολίες : diabasma, pc kai fusika tv me mystika ths edem

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από gxnel Τετ Φεβ 09, 2011 8:19 pm

μου αρεσε τρελα η προταση γαμου!!!πολυ ολη η σκηνη!!!!!με ελιωσε!!!!! Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 226538 Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 226538

μου αρεσε η αντιδραση της παρεας στην ανακοινωση του γαμου!!!!


μου αρεσε το χαμογελο μεχρι τα αυτια και των 2 οταν λενε παντρευομαστε!!!!!!


μεε ελιωσααααν!!!!!!!


ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!



επισης μου αρεσε και η πορτα που εφαγε η Νταιζαρα απο το Χρηστο!!!!!αλλα τα αλλα ηταν καλυτερα λεμεεεεεεεεε
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Φεβ 09, 2011 8:22 pm

Το αποψινό επεισόδιο ήταν καλό.
Αμαλία
Ξεκινάω από την Αμαλία γιατί απλούστατα δεν περίμενα ότι μαζί με αυτή θα έβαζα και εγώ τα κλάματα. Πεφάνη , είσαι θεά τελικά. Και σε κωμικό , και σε σοβαρό. Μπράβο της. Αν ήταν άλλη θα είχε διαλύσει το ρόλο της. Αυτή κατάφερε να το ανεβάσει πολύ πολύ ψηλά.
Ρούσσος
Γάτος ο δικός σου κατάλαβε ότι στενοχώρησε την Αμαλίτσα του και προσπαθεί να την πλησιάσει είτε με την κοτρώνα-δακτυλίδι είτε με γλυκόλογα.Κάπως αργά Ρούσσο , κρίμα. Ο Κατρανίδης άπαιχτος. Κάθε ματιά , κάθε βλέμμα ένας ολόκληρος διάλογος. Μπράβο!!!!
Νόρα:
Τελικά δεν ήταν και πολύ άσχημος ο τρόπος που το έφερε. Φάνηκε έτσι όπως το έδειξαν ότι η Νόρα ήταν εκείνη που δεν ήθελε το γάμο , ενώ ο Λουκάς ήταν θετικός. Βέβαια τους φόβους του θα τους ζήσουμε από αύριο , αλλά τέλος πάντων. Και εννοείται ότι η Νόρα προχωρά σε γάμο όχι για να απασχολήσει το Λουκά και κάτι τέτοια που ακούσαμε και επειδή έχει κατάθλιψη , αλλά επειδή πραγματικά το θέλει. Ξέρει το Λουκά της καλύτερα από όλους και αυτό φάνηκε καθαρά απόψε.
Λουκάς:
Πραγματικά συναισθηματικά μπλεγμένος. Όχι απέναντι στη Νόρα , εκεί τη λατρεύει . Αλλά νιώθει απογοητευμένος μετά από τις πρόσφατες αποκαλύψεις , και αυτό είναι λογικό. Όπως είναι λογικό και οι αντιδράσεις του, ειδικά απέναντι στο Νικόλα. Σωστός αδερφός απέναντι στην Εριέττα. Λέει τους δικούς του προβληματισμούς , είναι κοντά της και στις δυσκολίες τις δικές της.
Εριέττα:
Σωστή αδερφή , σωστή φίλη , σωστά διαχειρίζεται την αγάπη που νιώθει για το Στέφανο. Άντε Λουκά , μετά από το γάμο να σου αναθέσουν να βρεις γαμπρό για την αδερφή σου. Μέχρι τότε θα έχει γεννηθεί η μπέμπα.Έτσι τη μεγαλώνεις εσύ και τελείωσες από επαγγελματικό προσανατολισμό.
Νταίζη-Μπέλλος
Τι ευτυχία !!!! Λίγη ως ελάχιστη νταιζομπελλολιάδα!!!!!!!!!Πάντα τέτοια , αλλά πού;
Μελίτα:
Η πληγωμένη πριγκίπισσα που τρέχει να βρει τον πριγκιπόπουλό της. Για να δούμε θα ηρεμήσει ή θα μας ζαλίσει με ανασφάλειες και πάλι.
Στέφανος:
Έτρεξε κατευθείαν στο παιδί του. Αυτό λέει πολλά. Το βλέμμα που έριξε στο μικρό και η αγκαλιά που τον πήρε με συγκίνησε (άσχετο-σχετικό: φανταστείτε τον στο σπίτι με το κοριτσάκι του πώς θα είναι !!!!!!!!)
Μια ματιά του , ένα χαμόγελό του , μια ατάκα του είναι ΟΛΑ τα λεφτά.
Μπράβο!!!!!!!!!!!!Τίποτα άλλο.
Δάφνη-Νικόλας
Μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που παίζει ο Γιαννακόπουλος. Κάθε μέρα και καλύτερος. Βέβαια δέχεται όλα τα πειράγματα από το Λουκά . Αλλά και αυτός τον περιμένει στη γωνία και προβλέπω να τον τρελάνει στην αυριανή του συζήτηση. Όχι φοβισμένος θα φύγει από το γραφείο σκεπτόμενος το γάμο , αλλά τρομοκρατημένος. Ο Νικολάκης θα πάρει μια χαρά το αίμα του πίσω!!
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα:
Ωραία είναι και οι τρεις όταν έχουν κοινή σκηνή. Δεν ξέρω , μου αρέσει αυτό που βγαίνει. Μια Αγγέλα με την πείρα της , μια Εύα που έχει καταλάβει τα λάθη της και προσπαθεί να τα διορθώσει και μια Μαρίλια –γνήσια κόρη του Μάνου-επαναστάτρια , μια φυσιολογική 18΄χρονη.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από taradoula Τετ Φεβ 09, 2011 8:28 pm

Το σημερινό επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό και ομολογώ ότι ξεπέρασε τις προσδοκίες μου...
Η σκηνή του Λουκά και του Νικόλα απίθανη lmao έσκασα στα γέλια...
Μου άρεσε επίσης πάρα πολύ και η σκηνή Ρούσσου και Αμαλίας, ήταν πραγματικά πολύ καλογυρισμένη...: respect :
Λάτρεψα τη χυλόπιτα του Χρήστου στην Νταιζάρα, αυτός είναι άντρας, δε θέλει να εξαρτάται από μία γυναίκα και ειδικά σαν τη Νταίζη...
Και τέλος... oscar σε Πετράκη-Δρακουλάκη, πραγματικά πολύ εντυπωσιακή και συγκινητική η σκηνή και ομολογώ πως δεν το περίμενα, νόμιζα πως θα απογοητευόμουνα από αυτό που θα έβλεπα, αλλά τελικά διαψεύστηκα ευχάριστα...
Υ.Γ. Ψήφισα πολύ καλό, γιατί πιστεύω πως μπορούνε να μας παρουσιάσουνε και καλύτερα επεισόδια...αναμένουμε.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 09, 2011 8:40 pm

Εγώ από το σημερινό επεισόδιο κρατώ:

Την σκηνή-μάθημα Υποκριτικής Αμαλίας & Ρούσσου, γιατί πραγματικά μεγαλούργησαν και οι δύο.

Η πρόταση γάμου, γιατί ευτυχώς δεν έβγαλε υπερβολή, ενώ επίσης τρυφερή ήταν και η ανακοίνωση στους φίλους.

Δεν θα ασχοληθώ με τις αυτιστικές σκηνές της παρέας και τις παρεξηγήσεις, γιατί ήταν απλά και μόνο για να γεμίσει το επεισόδιο.

Η Νταίζη στη σκηνή με τον Αστυνόμο, πάρα πολύ καλή, όπως και στη σκηνή με την Αντιγόνη όταν ετοίμαζε την Υποδοχή του Χρήστου.

Και τα αγόρια με κουμπούρια βγήκαν από τη φυλακή. Ο Χρήστος έλαμψε όταν είδε την Νταίζη -φωνάζει η χημεία και το ταλέντο-
ενώ η κλαψοφουντούκω έκανε την υπέρβασή της, έφτασε σε οργασμό από απόσταση. Τον ταλαντούχω κλαίω.

Νταίζη - Χρήστος στο καρταλόσπιτο, είπαν λίγα και καλά. Έφαγε πόρτα το Νταιζάκι και ίσως ήρθε η ώρα να το βρει.

Ο Στέφανος πάλι πήγε στο παιδί του. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έπρεπε στη σκηνή να είναι και η κατινούλα, (α, μάλλον κατάλαβα, την πήραν να δει πως είναι να έχεις χημεία με τον συνάδελφο, πάλι δωρεάν μαθήματα, αλλά αν δεν το έχεις έτσι πηγαινοέρχεσαι) το ξεπερνώ και κρατώ την αγκαλιά του Στέφανου στον γιο του, η οποία με συγκίνησε. Λάμπει με το μικρούλη ο κ. Σταύρου Love!

Για φινάλε, η Εριέτα. ΚΥΡΙΑ με τα όλα της. Δεν διεκδικεί, γιατί Αγαπά και ξέρει τι θα πει Αγάπη. Νομίζω όμως ότι θα δικαιωθεί, στο τέλος.

Κατρανίδης-Πεφάνη-Ξυλά-Σταύρου- Πολυχρονίδη-Λάμπου σήμερα για μέναoscar

Να περνάμε όμορφα...

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Τετ Φεβ 09, 2011 8:41 pm

ΤΕΛΕΙΟ απο 'μένα...
Βγήκαν τα παλικάρια απο τη φυλακή yey
ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ τα παιδιά.... Yess Yess Yess
Επιτέλους η Μελίτα με το Στεφαν μαζί...χωρίς τζάμι ανάμεσα τους ))
ΑΜΑΝ αυτός ο Λουκάς...σόνι και καλά να βάλει τον Πέτρο στη φυλακη...τη Μελίτα δεν τη σκέφτεται που είναι και φίλη του τη Νεφέλη την Αμαλία που τον λατρεύει...και δεν κατάλαβα ο Μάνος τόσα έχει κάνει και τον καλήψανε και τώρα θέλει να βάλει τον Πέτρο μέσα δηλαδή την παρέα την καλύπτουμε και τους υπόλοιπους τους πάμε φυλακη;;;
Πολύ γέλιο με Νικόλα-Λουκά και κυνηγητό lmao
ΑΛΛΆ πολύ κλάμα για μένα ως AmaliaPetros_fan1 της είπε (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ότι την αγαπάει και της έδειξε τα συναισθήματα του και εκείνη τα δικά της (όχι τόσο με λόγια όσο με βλέμα) μα είναι πολύ πληγωμένη ακόμα και δείχνει ανένδοτη.Ας ελπείσουμε ότι θα τον συνχωρέσει!!!!!!
Εξερετική η κυρία Πεφάνη έκλεγα και 'γώ!!!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τετ Φεβ 09, 2011 8:45 pm

δεν μπορω να το χωνεψω τι αθλια μερικα πραγματα στο εργο.ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΛΟΥΚΑΣ ΤΕΡΗΣ ΠΩ ΠΩ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ. ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΩΖΕ. ΚΑΙ 2 μια σκηνη δεν μπορουμε να δουμε χωρις παραπλευρους; ΕΛΕΟΣ πηγε να δει ο Στεφανος τον αγγελο την παραπλευρη τι την πηρε; ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ 1 ΚΥΚΛΟ Η ΜΕΛΙΤΟΥΛΑ ΔΙΕΤΑΞΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΕΥΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΑΘΑΙΝΕ ΚΑΤΙ Η ΝΕΦΕΛΗ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΕΤΑΞΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΟ. ΑΔΙΚΙΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΜΗΠΩΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑΤΕ; Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ Η ΜΕΛΙΤΑ. ΞΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΟΙ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΟΙ ΜΕΛΙΤΑ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ!!!!!!
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 09, 2011 8:46 pm

Σήμερα ήταν ένα επεισόδιο που ο Αη Βασίλης μοίρασε δώρα σε όλους, ή σχεδόν όλους.

Φυσικά η "πρόταση γάμου" από Νόρα προς Λουκά, και οι πανηγυρισμοί και οι γύρες στην υπόλοιπη παρέα, είναι ο ένας μπουναμάς. Μου άρεσε όπως το έδωσαν, δεν ήταν καθαρή πρόταση της Νόρας, ήταν μιά εισαγωγή, κι ο Λουκάς συνέχισε με το κυρίως θέμα ακάθεκτος, γιατί αυτό περίμενε, στην ουσία, ένα μικρό δείγμα οτι αυτό ήθελε κι η Νόρα . Και για αποζημίωση για την καθυστέρηση , θα έχουν το φούλ πακέττο, πλήρη γάμο με τα όλα του!!!

Ο δεύτερος μπουναμάς, η αποφυλάκιση του Στέφανου.
Τρίτος (χωριστά) η αποφυλάκιση του Χρήστου.
Κι οι δύο την ίδια μοίρα αντιμετωπίζουν, γυναίκες που τους αγαπούν, αλλά με μιά αγάπη που δεν τους κάνει ευτυχισμένους, αλλά τους καταπιέζει, τους κααταδυναστεύει, τους ...... "πρήζει" ! Για να δούμε πώς θα γλυτώσουν και από αυτή την άλλης μορφής ....φυλάκιση!

Τέταρτος, η διαβεβαίωση του Λευτέρη στο Λουκά οτι θα μείνει, και οτι βάζει πάνω απ'όλους κι απ'όλα την Εύα.

Η Εύα που πήρε διπλή χαρά, γιατί έμαθε τα του γάμου των φίλων της και είδε πάλι ελεύθερο τον πατέρα του παιδιού της. (αναγκαστικά έφαγε και τη Μελίτα, βέβαια, αφού ο Στέφανος πήγε κατ'ευθείαν από τη φυλακή στο σπίτι για να δεί το γιό του, αλλά τι να κάνουμε, απλά υπομονή!)

Ο Νικόλας κι η Δάφνη, πού χάρηκαν για την ευτυχία τών φίλων τους.

Και η πίσω πλευρά του φεγγαριού:

Εριέττα - δέχεται την κατάσταση, αλλα δεν κρύβει οτι πονάει! Πονάει πολύ!
Αλλά στα προσεχώς, παρά τις παραινέσεις του Λουκά, επιμένει οτι θα μείνει, έχει "εκκρεμότητες" λέει, και γώ συμφωνώ μαζί της, υπάρχουν εκκρεμότητες που αν δεν λυθούν, δεν μπορεί να τελειώσει η σειρά, εκκρεμότητες που οι ίδιοι οι σεναριογράφοι δημιούργησαν, και πρέπει να τις φέρουν εις πέρας.

Και κατόπιν, Ρούσσος και Αμαλία και η δαμόκλεια σπάθη του διαζυγίου. Δεν πιστεύω οτι θα φτάσουν σ'αυτό, βέβαια, αλλά μου είναι αδύνατο να καταλάβω την Αμαλία. Μετά από τόσα χρόνια κοινής ζωής, δυό μεγάλα παιδιά, να θέλει διαζύγιο γιατί? Γιατί δεν της έχει εμπιστοσύνη, δηλαδή γιατί δεν της είπε τα μυστικά του. Δεν σκέφτηκε ποτέ της αν είχε η ίδια την ωριμότητα να τα ακούσει ψύχραιμα και να μην τα κάνει βούκινο, κατ'αρχήν, ή το χειρότερο, να μην βασίσει δολοπλοκίες πάνω στα όσα έμαθε? Οχι, αυτοκριτική δεν κάνουμε, μόνο αυτόν τον έρημο το σύζυγο κρίνουμε, και απειλούμε με το διαζύγιο, γιατί νομίζουμε οτι αυτό είναι το όπλο μας. Σκέφτηκε άραγε πώς θα ζήσει εκείνη, σ'αυτήν την ηλικία, μόνη της, χωρις κάποιον να την στηρίξει και να την ανεχτεί, όπως έκανε τόσα χρόνια ο Ρούσσος? Και όπως έκανε κι αυτή τόσα χρόνια για το Ρούσσο , αλλωστε..... Γι αυτό όλα αυτά είναι παιχνίδια εξουσίας, αυτοί οι δυό είναι δεμένοι μαζί για πάντα....

Και για τέλος, η μικρή-μικρή σκηνή με το Στέφανο και τον Αγγελό του, δυό δευτερόλεπτα άφατης τρυφερότητας, ανακατεμμένης με ανακούφιση και χαρά, γιατι δεν ήταν καθόλου αυτονόητο οτι θα μπορούσε να ζήσει ξανά μιά τέτοια στιγμή! Αραγε θα συνεχιστεί η σκηνή και στο επόμενο, ή αυτό ήταν και πέρασε? Και αν ναί, γιατί κόβουν μιά τέτοια στιγμή στα δύο, αν είναι δυνατόν !!!!

Αυτά από μένα! Καλό βράδυ σ'όλους.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Φεβ 09, 2011 8:47 pm

Καλό για 3 πολύ συγκινητικές σκηνές:

Νόρας – Λουκά: Τελικά η πρόταση γάμου ήταν καλύτερη απ’ ότι περίμενα και ευτυχώς αυτή η σκηνή βγήκε πολύ γλυκιά και συγκινητική και όχι γελοία. Love!

Αμαλίας – Πέτρου: Ρεσιτάλ ερμηνείας από την Πεφάνη. : respect : Επιτέλους κατάλαβαν κάποιοι ότι μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα από το να το παίζει τρελή.

Εριέττας – Λουκά: Η συγκίνηση της Εριέττας σε αντιδιαστολή με όσα διαδραματίζονταν έξω από τη φυλακή και το ενδιαφέρον του Λουκά που έδειχνε να την καταλαβαίνει απόλυτα...

Από τις υπόλοιπες σκηνές μου άρεσαν οι σκηνές όπου η Νόρα και ο Λουκάς ανακοίνωσαν τα νέα σε Νικόλα – Δάφνη και Εύα – Αγγέλα – Μαρίλια, και η σκηνή Λουκά – Εριέττας.

Αρχικά με εκνεύρισε η πλάκα του Λουκά στο Νικόλα, αλλά ευτυχώς δόθηκε μια πειστική εξήγηση για το λόγο για τον οποίο συμβαίνουν όλα αυτά. Βαρέθηκα λίγο με τη σκηνή Νόρας – Δάφνης που μιλούσαν στο τηλέφωνο (είπαμε πλάκα έχουν οι παρεξηγήσεις, αλλά όταν επαναλαμβάνονται αρχίζουν να κουράζουν), εκνευρίστηκα απίστευτα με τα κοντινά πλάνα στο Μελιτόνι όσο η Νόρα μιλούσε στο τηλέφωνο και εκνευρίστηκα ακόμα περισσότερο όταν είδα ότι ο Στέφανος πήγε να δει το παιδί του μαζί με το Μελιτόνι. Πάντως το βλέμμα του Στέφανου ήταν απίστευτο και ο Αγγελούκος πολύ γλυκός! inlove Νταίζη – Μπέλλο δεν σχολιάζω, βαριέμαι και να τους βλέπω...

oscar σε Πεφάνη, Κατρανίδη, Ξυλά, Λάμπου, Σταύρου, Πετράκη και Δρακουλάκη

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 09, 2011 8:55 pm



Ας σχολιάσω κι εγώ

Περίμενα οτι όταν θα ερχόταν η ώρα να παντρευτούν τα Λουκανοράκια θα έβλεπα μια τρυφερή και ιδιαίτερη πρόταση γάμου. Αυτό το ζευγάρι ήταν πάντα κοντά κι αν εξαιρέσει κανείς την Νταιζάρα δεν είχαν ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα οπότε περίμενα το τρυφερό και γλυκό που αντιπροσωπεύει η σχέση τους να το δω και στο γάμο τους. Αντί γι αυτό είδα τη Νόρα να κάνει στο Λουκά πρόταση να της κάνει πρόταση -με σουβλάκια στο παγκάκι δεν με χαλάει- αλλά δεν μας έκαναν τη χάρη να δούμε ούτε καν το παγκάκι. Αναγγελίες γάμου είδαμε μόνο και μάλιστα χωριστά ανα οικογένεια να γεμίζει το επεισόδιο. Κρίμα Θα μπορούσαμε να δούμε κάτι μαγικό ακόμη και στο παγκάκι. Άλλωστε η αγαπημένη μου σκηνή απ αυτούς τους δύο είναι η νύχτα των λεοντιδών στην παραλία ολομόναχοι. Δεν χρειάζονται πολλά, λίγα τρυφερά λόγια και το φεγγάρι θα έφταναν. Δεν μας έκαναν όμως τη χάρη. Δεν ήταν κακή η σκηνή αντίθετα ήταν πολύ καλύτερη απ όσο φοβόμουν αλλά δεν ήταν αυτο που περίμενα.

Κι αντί να δω μια πρόταση γάμου που να με συγκινήσει συγκινήθηκα με την πρόταση διαζυγίου. Πεφάνη και Κατρανίδης σε μια απ τις καλύτερές τους σκηνές στη σειρά. Το τέλος αυτού του γάμου δεν το ήθελα. Πάντα είχα την αίσθηση οτι υπήρχε αγάπη. Ο Ρούσσος δεν είχε άνθρωπο να μιλήσει αλλά τη γυναίκα του την ήξερε καλά και σε κάθε της παλαβομάρα έτρεχε να μαζέψει τα ασυμάζευτα. Η Αμαλία κατηγορούσε τον άντρα της και τον έστελνε με τα καμώματά της αλλά κάθε φορά που τραβούσε ζόρια ήταν δίπλα του. Τον κατηγόρησε για έλλειψη εμπιστοσύνης κι έχει δίκιο αλλά απ την πλευρά του πως να εμπιστευτεί την ημίτρελη που ξέρει οτι το στόμα της δεν το κρατάει κλειστό; Θέλω να πιστεύω οτι ίσως να μην είναι το τέλος αλλά μια αρχή του γάμου τους σε νέες βάσεις. Με συγκίνησαν.

Όπως σε κάθε επεισόδιο άλλωστε είχαμε δόσεις του τσόκαρου. Η μικρή αδικημένη κορασίς στο τμήμα συνεχίζει να λέει παραμυθάκια στον αστυφύλακα και συνεχίζει να απειλεί ακόμη κι αυτόν. Με κουράζει αφάνταστα. Έχω καταλήξει να αφήνω την τηλεόραση να παίζει και να κάνω διάφορα την ώρα που εμφανίζεται η περι ου ο λόγος. Εντάξει το καταλάβαμε είναι η πρωταγωνίστριά σας και είναι αδικημένη απ τη ζωή. Αν το γράψω εκατό φορές έχω καμιά πιθανότητα να σταματήσει να μας τρώει το μισό επεισόδιο;

Τα καραγκιοζιλίκια με τα φακελάκια και το Λουκά που θυμήθηκε την τέταρτη φορά που ετοιμάζεται να ντυθεί γαμπρός να αποκτήσει ανασφάλειες ούτε να τα σχολιάσω δεν θέλω.

Ο Λευτέρης συναντάει το Λουκά στο μπαράκι. Απ τη συζήτησή τους κατάλαβα οτι έχει αποφασίσει να μείνει μήπως και καταφέρει να μάθει την αλήθεια. Αγαπάει την Εύα λέει αλλά δυστυχώς δεν είναι όπως πριν. Υποθέτω οτι το διαλύσανε το μαγαζάκι και γι αυτό δεν τους είδαμε καθόλου όχι δηλαδή οτι είχαμε δει αυτό το ''όπως πριν''. Ο χρόνος που διαθέτουν γι αυτό το ζευγάρι είναι ο απολύτως ελάχιστος. Θυμάμαι οτι κάποτε για να περάσουν τους απόλυτους στο κοινό μας τους μπούκωναν σαράντα λεπτά σε κάθε επεισόδιο. Η Εύα με το Λευτέρη ένα λεπτό κάθε δεύτερο επεισόδιο και πολύ τους είναι . Εχουν δουλειά οι άνθρωποι σπρώχνουν λεμε Όπως και νάχει λυπήθηκα το Λευτέρη. Δεν τον περιμένει κανείς και το χειρότερο ήταν αυτό το ''όπως πάντα''.

Έχω όμως μια απορία. Ο Λουκάς που όλη μέρα σκοτώνει το χρόνο του κάνοντας πλάκα και γυρίζοντας δεξιά κι αριστερά -άνεργος γαρ- μπρορεί να μου πει κανείς τι γύρευε στο μπαρ και γιατί δεν ήταν με τη Νόρα που τον περίμενε στο σπίτι;

Μουσικό διάλλειμα κι οι μέρες περνούν και απ όσο κατάλαβα Λευτέρης και Εύα μας τελείωσαν γιατί ούτε κι εκεί τους πήρε πουθενά το μάτι μου.

Κι έρχεται η μέρα της αποφυλάκισης. Η Χέλμη πήγε να περιμένει το Ντορή της έξω απ της φυλακής τα σίδερα και δίπλα δίπλα με την κουνιαδούλα. Ωραίο ντουέτο κάνουν το τσόκαρο κι η απάλευτη.Δεν ξέρω αν η σκηνή έπρεπε να βγει συγκινητική εγώ πάντως όπως την είδα έσκασα στα γέλια.

Η μόνη συγκινητική στιγμή ήταν όταν είδα την καημένη την Εριέττα να κοιτάει απο μακριά. Κακομοίρα μου δεν θα καταλήξεις καλά. Κάποτε έτσι κοιτούσε απο μακριά κι η Εύα την ίδια μαλλιαρή κατίνα με το δικό της μεγάλο έρωτα και το κατιναριό της τον μπαχάλιασε. (αλησμόνητος πρώτος κύκλος)

Ο πατέρας πήγε να δει το γιό του και πήρε μαζί και την κατινίτσα που φρόντισε να μη προλάβει να ζήσει μαζί του ούτε μια μέρα. Κι αυτή στάλα τσίπα πάνω της πήγε απο πίσω μη τυχόν χαμογελάσει ο Αγγελούκος και αποφασίσει ο μπαμπάς του να μείνει κανένα μισάωρο μαζί του. Ίσως πάλι να εντάσεται στην ώθηση Το Μελιτόνι σε κάθε σκηνή της σειράς

Περιμένω αύριο να δω την πολυδιαφημισμένη συγκινητική σκηνή ανάμεσα σε πατέρα και γιό Ο Σταύρου με τα πιτσιρίκια είναι το καλύτερό μου. Τώρα βέβαια με την απάλευτη μέσα στη μέση δεν ξέρω αν θα τη χαρώ. Εκτός κι αν ήταν μόνο αυτά τα δέκα δεύτερα και μείνω με τη χαρά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Φεβ 09, 2011 9:06 pm

Eπανήλθα....

όντως το αστειάκι του Λουκά ήταν κάπως κρύο αλλά είχε μια πολύ γλυκιά φατσούλα ο άτιμος Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 226538

ΑΓΑΠΑΩ Τιτανομέγιστους...Πόσο όμορφα μιλάνε οι 2 τους όταν μιλάνε σοβαρά , συγκινήθηκα λίγο και λυπήθηκα την Αμαλία που είπε στον Πέτρο 3έρεις πόσο καιρό έχεις να μου πεις Σ'αγαπώ

Νόρα-Δάφνη :ΘΕΑΡΕΣ ....πόσο λκατρεύω τις κουβέντες έστω και αν είναι χιουμοριστικές...Έλιωσα στα γέλια η καθεμιά έλεγε τα δικά της και στο τέλος το Νοράκι στεναχωρήθηκε που έμαθε για τον Λουκά...


Δάφνη-Νικόλας : Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 191984 ο Νικόλας μου θύμισε μικρό παιδί που είχε κάνει σκανταλιά και η Δαφνούλα τον είχε σήκω σήκω κάτσε κάτσε......τέλεια σκηνή


Κοριτσοπαρέα:Αχ μωρέ το Νοράκι....εκείνη αγαπάει και 3έρει τον Λουκάκο καλύτερα και περισσότερο από όλους και δεν θέλει να τον βλέπει έτσι..........Μου αρέσει που ανέφερε η Δάφνη κάτι για τσίρκο πάντως ο Νικόλας και ο Λουκάς θυμίζουν παιδιά ώρες ώρες

Νόρα-Λουκάς:ΌΛΕ.....ΟΛΕ....ΟΛΕ.... Μου άρεσε πάρα πολύ που άρχισε να του λέει η Νόρα πως θα του σταθεί και πως θα είναι δίπλα του και ο Λουκάς να λέει ''πλάκα μου κάνεις''....και μετά που του το έφερε σιγά σιγά και έλεγε εγώ και η κόρη σου θέλουμε σουβλάκι στο παγκάκι και μετά περοιποιημένη πρόταση γάμου....<<Θέλω να παντρευτούμε , θέλω να γινω η γυναίκα σου σαν τρελή>> ΛΙΩΝΩ λέμε Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 681539 Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 681539 Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 681539 και ο Λουκάς το πήρε τέλεια...Πόσο τέλεια λογια..πόσο τέλειες αγκαλιές και φιλιά......Πόσο καιρό είχαμε να δούμε μια κσηνη ΟΛΟδική τους.....Φιλάκια Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 681539


Ο τρόπος που το ανακοινωσαν στην παρέα τέλειος....με σουβλάκια και σοκολατάκια...έσκασα στα γέλια με την αγκαλιά του Νικόλα και της Δάφνης που με το άλλο χέρι κρατούσαν τα σουβλάκια...Πόσο τέλεια η αγκαλιά Νόρας-Δάφνης και Λουκά-Νικόλα αλλά και Νόρα-Νικόλα και Λουκά-Δάφνης....επίσης έσκασα στα γέλια όταν το είπαν σε Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα και ο Λουκάς άρχισε πάλι την πλακίτσα....

Μου άρεσε και η ΛουκαΝορική σκηνή στο γραφείο

Μου άρεσε και η τελευταία σκηνή με τα ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής ...αλλά αυτό που έκλεψε την παράσταση στην σκηνή αυτή ήταν το υπερθεικό βλέμμα της Νόρας.... Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 195890

Μου άρεσε και η αγκαλιά που πήρε ο Στέφανος το γιό του

Πόσο γλυκές οι σκηνές Λουκά και Έρης....(όπως την αποκαλεί και ο αδελφούλης της)




ΤΕΛΕΙΟ από εμένα

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 11556 Δρακουλάκη, Πετράκη, Πεφάνη, Γιαννακόπουλο, Κατρανίδη, Γεωργόνη, Λάμπου
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Φεβ 09, 2011 9:08 pm

Ψηφίζω τέλειο για σήμερα! Για σχολιασμό θα επανέλθω αύριο που θα έχω χρόνο για να το ευχαριστηθώ!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 09, 2011 9:10 pm

Στέφανος:
Έτρεξε κατευθείαν στο παιδί του. Αυτό λέει πολλά. Το βλέμμα που έριξε στο μικρό και η αγκαλιά που τον πήρε με συγκίνησε (άσχετο-σχετικό: φανταστείτε τον στο σπίτι με το κοριτσάκι του πώς θα είναι !!!!!!!!)
Μια ματιά του , ένα χαμόγελό του , μια ατάκα του είναι ΟΛΑ τα λεφτά.
Μπράβο!!!!!!!!!!!!Τίποτα άλλο.

Fay, για να μπορείς να ερμηνεύσει ένας ηθοποιός τέτοια συναισθήματα με τόση πειστικότητα και τόση αλήθεια, είναι σίγουρο οτι μπορεί να τα νοιώσει και στην πραγματική ζωή του!!
Είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος και του εύχομαι κάθε ευτυχία!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από zwi Τετ Φεβ 09, 2011 9:11 pm

Mέτριο το επεισόδιο από μένα...
~Δεν μ'άρεσε η πρόταση γάμου επειδή ήταν από την Νόρα...φυσικά η Δρακουλάκη ήταν άψογη και εκπληκτική
: respect :
~Και με εκνεύρισε αφάνταστα η ΚΡΥΑ πλάκα του Λουκά στον Νικόλα...Λουκά Fskl Fskl Fskl
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Φεβ 09, 2011 9:17 pm

"Τι, ποιος, που, ποτε, γιατι και πως!"


"Τι ηθελε η Μελιτα στο σπιτι της Ευας;"

Ηθελε να περασει ολη μερα μαζι του... Αφησε το παιδι στη "μανουλα" και τον υποδεχτηκε με ανοιχτες αγκαλες! Το πρωτο πραγμα βεβαια που ηθελε να κανει ο ανπθρωπΑς ηταν να δει το παιδι του και η κυρια φυσικα τον συνοδεψε αλοιμο αν δεν το εκανε αυτη ποιος θα το εκανε! livani


"Ποιος παντρευεται;"

Αν καταλαβα καλα η Νορα ζητησε απο το Λουκα να της κανει προταση γαμου... Ο Λουκας χαρηκε, η προταση να υποθεσω θα γινει κααααποια στιγμη ή να πουμε πως εγινε; Δεν ενθουσιαζομαι πλεον, χαμογελασα το παραδεχομαι αλλα δεν εχω αρχισει να χοροπηδαω και στον καναπε! Ποτε το αποφασισαν βεβαια, ποτε το ανακοινωσαν δεν καταλαβα... Τσακ μπαμ κι εξω απο την πορτα! Ο Νικολας για πρωτη φορα δεν γκρινιαξε και η Δαφνη θα κανει παρτυ την βλεπω εγω! Η Ευα κοντεψε να πνιγει, πως της το ειπαν ετσι καλε! Η Μαριλια δηλωνει "Δεν παντρευομαι, δεν παντρευομαι" απο που να παρει θαρρος το ερμο το νιατο; Και η Αγγελα τσακισε τα σοκολατακια, να δω και την Αγγελα νυφουλα και τι στον κοσμο! Τωρα σοβαρα να ραφτω παντρευονται; ;D *Παλι καλα περιμενα χειροτερα*


"Που ηταν η Εριεττα στην παρακολουθηση;"

Α ρε Ερη, απο μακρια ε; Aww Δεν πειραζει βρε, αξιζεις καλυτερα! Μπορειτε να μου πειτε πως την ξετρυπωσε ο Λουκας; Ωραια παντως τα αδερφακια και στην δυο περιπτωσεις! Οταν ψαχναμε να βρουμε δουλεια για το Λουκα και οταν παρηγορουσαμε την Ερη!


"Ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειπε "Σ'αγαπω" ο Ρουσσος;"

Πεφανη Θεα!!!! : respect : : respect : : respect : Τι να το κανει ματια μου το δαχτυλιδι να το δεσει στο λαιμο της να παει να πνιγει... Αυτα επρεπε να της τα εχεις πει νωριτερα, πριν φτασει το νερο στο λαιμο, τωρα θα κλοτσησει πρεπει να σωσει... Αμαλια ΘΕΑ! Την λυπηθηκα μωρε, οντως δεν ηξερε αν ο αντρας της την αγαπησε Aww


"Γιατι αφησατε την Νταιζη ελευθερη;"

Γιατι δεν την χωσατε στο κελι 33 με τον αντρα της να περασει ζαχαρη; Γιατι; Γιατι με ταλαιπωρειται ετσι; Την εχει τη μανουλα ομως σηκω-σηκω, κατσε-κατσε! Την ταπα στο τελος πως την περιμενα, το τι τη χαρηκα...! Εδω σε θελω καβουρα!
Σημειωση! Μου αρεσε πολυ περισσοτερο η υποδοχη του Χρηστου απο την Νταιζη απο οτι αυτη του Στεφανου απο τη Μελιτα! ;D


"Πως τα σκεφτεται ο Λουκας;"

Μιλαμε η φαρσα ηταν.... Μεγαλη εμπενευση! Γελασαμεεεε! Και δεν φτανει που το εστησε το θεατρακι πηγε καθι στη Νορα και το ειπε και η Νορα τον πιστεψε και πηρε τη δαφνη... Να σχολιασω τωρα το τηλεφωνημα; Δεν θελετε!
Απο την ολοι πλακα ειχε γουστο ο Νικολας! Περα απο το οτι κουναγε ολο το αμαξι απο τα νευρα, πηγε στη Δαφνη να πει τον πονο του και αυτη τον εκραξε! Ο Γιαννακοπουλος απλα ΘΕΟΣ! : respect : Η Δαφνη -Γεωργονη- περιμενα απο στιγμη σε στιγμη να του πει να γραψει 100 φορες "δεν αθ το ξανακανω"! Απολαυστικοι, απολαυστικοτεροι απο την φαρσα του Λουκα!


Αυταααα... Νομιζω δηλαδη γιατι οπως ειμαι εγω τωρα κατι παιζει να χαθηκε στη μεταφραση! Αν σας πω οτι ο τιτλος ηταν η βαση για θεμα στην εξεταστικη τι θα μου πειτε; Συγγνωμη επανερχομαι! "Καλο" το επεισοδιο... Σιγουρα καλυτερο απο αυτο που περιμενα! Καληνυχτα σας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Φεβ 09, 2011 9:20 pm

Τελειο το επεισοδιο απο εμενα, γιατι περιμενα χειροτερα τα πραγματα, ακρως συγκινητικη η σκηνη, επιτελους παντρευονται, δεν φανηκε τοσοοτι η προταση δεν εγινε οπως θα περιμεναμε, εμενα με ικανοποιησε παντως, οπως επισης ερριετα και λουκας ηταν κορυφαια σκηνη, πολυ συναισθημα, χωρις υπερβολες, με αγγιξε πολυ , και η πλακα του λουκα, ειχε ενδιαφερον, μπορει καποιες φορες, να υπερβαλλουν αυτοι οι δυο, αλλα μου αρεσουν παρα πολυ οι ατακες τους...επιπλεον χαρηκα πολυ και για την αρνηση του χρηστου στην προταση της νταιζαρας...Γενικα το ευχαριστηθηκα αποψε το επεισοδιο, να δουμε απο εδω και περα... shy scratch Wink
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Φεβ 09, 2011 9:24 pm

To επεισόδιο άξιζε μόνο για τις ερμηνείες!!
Ήθελα η σκηνή που θα έκλεβε την παράσταση να ήταν η πρόταση γάμου αλλά τελικά η σκηνή του διαζυγίου μου βγάλε όλα τα συναισθήματα.
Κατρανίδης και Πεφάνη απλοί και λυτοί αλλά με ουσια στις ερμηνειες χωρις δακρυβρεχτα πράγματα με καναν να συγκινηθω μαζι τους...

Μπορεί τοσο καιρο να βλεπαμε την Αμαλία να ζητάει διαζύγιο αστειευόμενη αλλά αυτή την φορά το εννοούσε.Αυτός που δεν περίμενα να αλλάξει γνώμη και να μην θέλει να χωρίσουν είναι ο Πέτρος.Τόσα χρόνια μπορεί να μην της είπε ένα σ αγαπώ όμως θεωρώ ότι αυτά που είπε σήμερα τα εννοούσε ήταν κατάθεση ψυχής και ένα ευχαριστώ για τα τόσα χρόνια που του στάθηκε...
Αγαπιούνται πραγματικά αυτοί οι δυο,όσα και να έχουν περάσει και δεν θα θελα να τους δω χωρισμένους....

Η σκηνή με την πρόταση και την ανακοίνωση στους φίλους της τις θεωρώ ,προχειρογραμμένες ,αλλιώς τα περίμενα όλα.....

Όσο για την αποφυλάκιση το βλέμμα της Ερις άξιζε μόνο....
και η σκηνή με τον Αγγελούκο....

nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τετ Φεβ 09, 2011 9:31 pm

και ναι επιτελους ηρθε η περιβοητη προτασηηηηη!!!!
νορα-λουκας Love! ελιωσαα!!!
η ανακυνωσεις στην παρεα μου αρεσαν!

αμαλια ΘΕΑ! τελεια η σκηνη με τον ρουσσο! ψυλοσυγκηνιθηκα μωρε! Rolling Eyes

λουκας-ερη μου αρεσαν οπως μου αρεσε και η αντιδραση του χρηστου οταν εμαθε για το σπιτι!

πολυ καλο απο μενα! GN1
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από alkisti Τετ Φεβ 09, 2011 9:55 pm

Συμπαθητικές οι σκηνές ανάμεσα σε Νόρα και Λουκά. Μου αρέσει η ιδέα ότι θέλουν και ταυτόχρονα φοβούνται το γάμο....είναι μια αντιμετώπιση που έχουν αρκετοί άνθρωποι. Οι αναγγελίες στην παρέα με γιουρτοσκόρδιον ...για να γεμίζουμε την ώρα.
Πολύ καλή σκηνή Πέτρου Αμαλίας, η χημεία τους σταθερή αξία στη σειρά.
Ο Λευτέρης είναι πράγματι μόνος όπως και η Εριέτα....δεν το σκέφτονται καλύτερα; Μπας και αλλάξουμε ρότα, που δεν το βλέπω δηλ.
Προσβλέπω σε συνάντηση Λευτέρη Στέφανου και σκηνή Στέφανου με το γιο του.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 501 - Ημερομηνία 09-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τετ Φεβ 09, 2011 10:01 pm

Καλό το αποψινό...

-Θα μπορούσε να ήταν και "πολύ καλό" αλλά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και δεν αρχίσαμε καλά! Τα αστειάκια Λουκά-Νικόλα απο τη μια, η συνεννόηση μπουζούκι Δάφνης-Νόρας από την άλλη είναι χιλιοπαιγμένα και πλέον δεν με κάνουν να γελώ αντιθέτως με κουράζουν...

-Και πάνω που είχα αρχίσει να ξενερώνω (και σήμερα) έρχεται η σκηνή Ρούσσου-Αμαλίτσας και μένω με το στόμα ανοιχτό Confused? ... Τι κορυφαία σκηνή, τι ηθοποιοί!!! oscar πρώτου ανδρικού και γυναικείου για Κατρανίδη και Πεφάνη αντίστοιχα!

-Η πρόταση γάμου (να κάνω τον σταυρό μου imarton ) δεν ήταν η 21-12-2012! Φυσικά there is always room for improvement αλλά ήταν μια γλυκία και ωραία σκηνή!!! Love!

-Οι ανακοινώσεις που ακολούθησαν επίσης δόθηκαν ωραία (αν έλειπαν και τα σουβλάκια από το χέρι και αν ήταν όοολοι μαζί στην Εδέμ θα ήταν ακόμα καλύτερα, αλλά μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας)

-Το στάδιο της ανάκρισης όλα τα λεφτά... γέλασα πολύ με ατάκες Νταίζης-Παναγιώτη! lmao

-Τα αδελφάκια για άλλη μια φορά μου άρεσαν. Είναι τόσο ταιριαστά μαζί, αν και επί της ουσίας τώρα γνωρίζονται, είναι εκεί ο ένας για τον άλλο... η Έρη ακούει τα προβλήματα και τους φόβους του Λουκά και ο Λουκάς είναι δίπλα της όταν τον χρειάζεται! Η Λάμπου στη σκηνή στο αμάξι : respect :

-Μ'αυτά και με εκείνα ήρθε η ώρα της αποφυλάκισης! το Μελιτάκι έβγαλε κάτι και πήγε να υποδεχθεί τον καλό της, πάλι γελάσαμε με τον απολυτούλη Fskl Και στο καπάκι δείχνουν Νταίζη-Χρήστο και δυσχεραίνουν και άλλο την θέση του (απολυτούλη)!
Η Νταίζη εν τέλει έμεινε με την χαρά (τσάμπα τόσες ετοιμασίες), ο Χρήστος απλά θεός!

-Για φινάλε, από την μια έχω Σταύρου-μπέμπη και έχω λιώσει Love! από την άλλη έχω το Μελιτάκι μέσα στη μέση, χωρίς να κολλάει στο όλο σκηνικό και η πίεση μου έχει ανέβει επικίνδυνα nteni
Περιμένω να δω αύριο τι θα μας επιφυλάξει αυτή η σκηνή...

Προς το παρόν καλή μας νύχτα!
GN1
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης